tiny77
07.01.08,09:22
inspiracie...
lorelei
07.01.08,08:49
Vsetky maju nieco do seba, ale mne sa paci 4 a 7.
tiny77
07.01.08,08:56
...pre lahsie rozhodovanie :cool:
Olice
07.01.08,09:21
Mne sa páči jednotka v obidvoch prípadoch, ale v tom druhom prípade o niečo viac:)
Ludula
06.02.08,19:34
Mne sa páči v každom prípade 1. lebo mám doma podobnú.
Rozmýšľam o barovom pulte. Strašne sa mi páči tak si ho chcem dať spraviť. Prihoďte inšpirácie.
Adkah
12.02.08,17:57
Super napad :) Pridam aj ja nieco. Tie kuchyne ktore su uz tu su nadherne.
Adkah
12.02.08,18:08
Prikladam inšpiracie :)
mgm
12.02.08,21:31
Všetky sú veľmi pekné, naozaj, keby som potrebovala zariaďovať kuchyňu, sú to veľmi dobré inšpirácie ...
Adkah
13.02.08,11:08
Všetky sú veľmi pekné, naozaj, keby som potrebovala zariaďovať kuchyňu, sú to veľmi dobré inšpirácie ...

Ja budem o par mesiacov, nejaku zariadovar resp. vyberat, tak mam veeela obraskov interieroveho nabytku :D. Ale az ked nam postavia byt.;)
Stitch
13.02.08,11:20
Všetky sú krásne. Neviete inšpirovať aj nás s "kuchynkami" 2x3 m a jedinou rovnou stenou????:rolleyes:
Adkah
13.02.08,11:27
[quote=Stitch;643734]Všetky sú krásne. Neviete inšpirovať aj nás s "kuchynkami" 2x3 m a jedinou rovnou stenou????:rolleyes:[/quo

Stitch, skusim nieco mensie a potom poobede mam este nejake v druhom PC, tak susim prilozit :)
sysula
13.02.08,11:29
pridám aj ja moju budúcu kuchyňu..len v iných farbách :)
Adkah
13.02.08,11:47
pridám aj ja moju budúcu kuchyňu..len v iných farbách :)

Jeeee, to musis mat velku kuchynu :) Je krasna.
sysula
13.02.08,11:54
Jeeee, to musis mat velku kuchynu :) Je krasna.
Dakujem, to ma tesi..bude spojena s obyvackou a jedalenskou castou..RD je RD;)
Adkah
13.02.08,18:09
Takze teraz nieco mensie :)
Richard
14.02.08,15:35
pridám aj ja moju budúcu kuchyňu..len v iných farbách :)


Tuším že sa budeš v kuchyni zvŕtať. Inak je to musí byť pekná priestorová kuchyňa!
tixi
15.02.08,22:58
Tak nejake fotky aj ja prikladam pre tych, co maju radi svetlu farbu, alebo tmavu farbu kuchyn.linky. Nechajte sa inspirovat.:)
cloe
15.02.08,23:27
pridám aj ja moju budúcu kuchyňu..len v iných farbách :)

Sysula, tá nemá chybu;)
cloe
15.02.08,23:29
Tixi, aj tie tvoje sa mi páčia. Som tiež skôr za ten modernejší štýl.
tixi
15.02.08,23:36
[quote=sysula;643752]pridám aj ja moju budúcu kuchyňu..len v iných farbách :)[/quote

Podobne foto som aj ja nasla ( v mojej zbierke:)))), len je to kombinacia v cerveno-bielej.

Dakujem Cloe.
tixi
16.02.08,11:45
Tak teraz tvarovo nezvycajna kuchyna. Moderny styl vo svetlych farbach.
vavruska
20.02.08,17:42
Tixi, tak to je sen, nie kuchyńa. takú by som prijala. Všetko pekne pokope. Už si viem predstaviť susedu u mňa pri kávičke.
vavruska
20.02.08,17:45
tixi, keď som robila návrh na moju kuchyńu, mala som presne tento obrázik z internetu, ale zabudla som, odkiaľ som ho vzala, tak som sa jej vzdala, lebo som nevedela nájsť výrobcu. Som spokojná aj s tou mojou terajšou, ale veľmi ma lákal ten nezvyčajný tvar. a dcére sa páčila tá kombinácia fialovej s bledým drevom. No ale ako hovorím, nakoniec máme čosi iné. ale táto predsa...
ZlaticaB
26.02.08,08:52
Práve dnes mi montujú dvierka na mojú novú kuchyňu. Už sa neviem dočkať kedy prídem domov.
laumar
27.02.08,09:45
Ja zatiaľ kuchyňu len plánujem. Postavili sme si domček a potrebujeme ho komplet zariadiť, takže som veľmi rada, ža som našla túto tému.
:)Emi:)
vavruska
03.03.08,18:10
Tak toto bude moja kuchyňa. Ešte ju treba dokončiť. Dúfam,že sa mi sem ten obrázok podarí dostať.:)
vasulka
03.03.08,18:18
vavruška,tvoja kuchyňa je pekná,moderná ,nepreplpaná.Supiš.
Adkah
03.03.08,18:44
Ja zatiaľ kuchyňu len plánujem. Postavili sme si domček a potrebujeme ho komplet zariadiť, takže som veľmi rada, ža som našla túto tému.
:)Emi:)

laumar, ta druha sa mi tiez velmi pacila a keby sme stavaly dom a nie byt, tak urcite by som si dala nieco take naprojektovat. Je nadherna. :)
Adkah
03.03.08,18:51
Tak toto bude moja kuchyňa. Ešte ju treba dokončiť. Dúfam,že sa mi sem ten obrázok podarí dostať.:)

vavruska je super urcite sa bude v nej dobre varit. :)
vavruska
03.03.08,18:59
Ešte som zabudla podotknúť, že keď sme si dali robiť plán kuchyne, tak veľmi ľutovali, že sme neprišli predtým, ako sme stavali a plánovali rozvody elektriny, plyn, vodu atď. Vraj potom je problém, či rozmery rozvodov sedia na pláne. Mali sme šikovného elektrikára, ktorý nám urobil všetko ako bolo treba v norme.Akurát elek.kábel pod digestor sme museli posunúť o 15 cm, čo nebolo až také hrozné búranie. Pani mi dokonca navrhla so smiechom, či "neposunieme okno v kuchyni trošku ďalej". Ale my sme ešte nevedeli, komu dať robiť kuchyňu. Radím preto,aby ste si pozvali aj toho, kto vám bude kuchyňu robiť, aby ste zbytočne neposúvali v stene káble.My sme už mali aj vymaľované.:D
laumar
01.04.08,07:27
Existuje nejaký program - voľne stiahnuteľný na projektovanie napr.kuchyne, alebo iných častí bytu?
sysula
02.04.08,04:38
skus program na stranke ikea ;)
katka50
02.04.08,04:53
Existuje nejaký program - voľne stiahnuteľný na projektovanie napr.kuchyne, alebo iných častí bytu?
Tu Ti prikladám link na kúpeľňu:http://www.siko-koupelny.cz/Koupelnove-studio.aspx?hp=1
laumar
02.04.08,08:32
Ďakujem sysula a katka50
anina
04.04.08,08:17
Pekná, aký rozmer to asi je? Ja mám 2,90x2,70, ale neviem, ci by sa mi niečo podobné zmestilo. Chladničku chcem mat voľnú, lebo tie zabudované sa mi zdaju malé.
ZlaticaB
04.04.08,11:42
Pripájam svoju novú kuchyňu, v ktorej sa vytešujem, vypekám, vyváram ....
laumar
04.04.08,11:57
To je to čo sa mi páči - farebná kombinácia - koľko Ťa vyšla a aký má rozmer?
ZlaticaB
04.04.08,12:03
Rozmer Ti presne nepoviem, kuchyňa má rozmer 3,40 x 4. Môže byť takých 2x 3,40. Vyšla ma na 58 tis. neviem či je to veľa či málo ale je robená na mieru, materiál nie je z Poľska a hlavne som spokojná.
josiph68
04.04.08,21:18
nieje to veľa.lisované dvierka môžeš rátať,cca 2000.-jedny+....
je pekná,len sa mi zdá preplnená,ale prajem ti to šťastíčko.
Mackovka
05.04.08,05:39
Potrebujem premiestniť práčku (s dvierkami spredu) z malej kúpelne do kuchyne - idem prerobiť kuchynskú linku. Mate niekto so zabudovaním práčky do kuchynskej linky skúsenosti, ktoré by som mala zohľadniť?
jaja1
05.04.08,05:45
ahojte, ja som tiež nedávno menila kuch.linku- v októbri. Na prvej fotke je moja ex-linka, a na druhej tá nová.
jaja1
05.04.08,05:49
Existuje nejaký program - voľne stiahnuteľný na projektovanie napr.kuchyne, alebo iných častí bytu?
laumar, skús pohľadať na internete program PRO100, je výborný program, tiež som najprv navrhla linku v PC, vytlačila, a až potom objednala, je to super pomôcka
jaja1
05.04.08,05:56
a takto teraz vyzerá "stará" linka - je na chate
laumar
07.04.08,09:38
Ahoj jaja1, mne osobne sa páči viac tá prvá, teda "stará" linka. Tá druhá je ale modernejšia. Tiež by ma zaujímalo na koľko Ťa vyšla a aký má rozmer. Ešte by som chcela vedieť na akej stránke sa dá stiahnuť ten program PRO100. Diky.
vasulka
07.04.08,10:27
http://cz.pro100.eu/PRO100
myslíš tento?
Pekný deň! V.
janaGT
07.04.08,10:48
ahojte, ja som tiež nedávno menila kuch.linku- v októbri. Na prvej fotke je moja ex-linka, a na druhej tá nová.
Máš krásnu kuchyňu, sa mi zdá, že aj ty máš ten výsuvný digestor. Ja mám taký istý typ, zn. Mora. Ty máš aký?
A skrinku nad ním môžeš naplno využívať? Mne sa dá využívať len horná polička v skrinke, nakoľko tam je to "koleno" z digestora.
laumar
07.04.08,12:25
Dik Vasulka, už si to sťahujem.
jaja1
07.04.08,13:41
Tiež by ma zaujímalo na koľko Ťa vyšla a aký má rozmer.
Rozmer je 2,20x3,80 a ešte 90 cm-ová skriňa je pri chladničke, a cena za to všetko 55 000,-
jaja1
07.04.08,13:51
Máš krásnu kuchyňu, sa mi zdá, že aj ty máš ten výsuvný digestor. Ja mám taký istý typ, zn. Mora. Ty máš aký?
A skrinku nad ním môžeš naplno využívať? Mne sa dá využívať len horná polička v skrinke, nakoľko tam je to "koleno" z digestora.

Ďakujem:).

Digestor mám zn.Domoss, je v tom uhlíkový filter, ktrorý vstrebáva pachy (aspoň by mal, no nič moc), a takto vyzerá skriňa nad digestorm z vnútra:
jaja1
07.04.08,14:02
laumar, k tomu programu PRO 100 len toľko, že je to demoverzia, tým pádom nefunguje úplne, ako by mal. Nedá sa tlačiť vypracované návrhy, a to sa dá vyriešiť tak, že PrtScrn-om uložíš plochu do programu, napr.maluj, a odtiaľ už vieš vytlačiť.


Horšie je, že nevieš v programe uložiť vypracovaný návrh, a ak vypneš program, musíš celý návrh znova spraviť:mad:. Tento problém som riešila tak, že som program nikdy nevypla, ani notebook(aleboPC) som nevypla, iba som prepla do režimu spánok, až kým som neskončila s návrhom, a nemala som všetko vytlačené - čo trvalo asi týždeň...
janaGT
07.04.08,14:19
Ďakujem:).

Digestor mám zn.Domoss, je v tom uhlíkový filter, ktrorý vstrebáva pachy (aspoň by mal, no nič moc), a takto vyzerá skriňa nad digestorm z vnútra:
ja mám s odvodom von, som s ním veľmi spokojná. Všetky pary a pachy pekne zachytáva. A tá moja skrinka vyzerá tak podobne ako tvoja.
Adkah
07.04.08,15:45
ahojte, ja som tiež nedávno menila kuch.linku- v októbri. Na prvej fotke je moja ex-linka, a na druhej tá nová.

Krasna kuchyna.:)
Adkah
07.04.08,15:48
Pripájam svoju novú kuchyňu, v ktorej sa vytešujem, vypekám, vyváram ....

Pekna rura, minule som ju obdivovala v elektrodome. :)
lorelei
10.04.08,06:49
Pekna rura, minule som ju obdivovala v elektrodome. :)

mimotemy A tuto poznate? :D:D:D
jaja1
10.04.08,07:01
super, a nevieš,má aj funkciu elektrického zapaľovania horákov;)
lorelei
15.04.08,18:01
super, a nevieš,má aj funkciu elektrického zapaľovania horákov;)

Ano, tusim ma siesty zmysel:D:D:D,ked si pomyslis, ze chces varit, tak sa zapali;).
ssandra-123
04.05.08,19:34
Dievčatá, koľko vás asi stála pracovná doska?A kde ste ju kupovali?
laumar
15.05.08,11:02
Poraďte mi, prosím kde sa dajú za prijateľné ceny nakúpiť kuchynské spotrebiče.
Mariana B.
05.06.08,21:16
zopar dalsich inspiracii :-)
Adkah
07.06.08,18:14
mimotemy A tuto poznate? :D:D:D

Nemam s takoutou rurou skusenost, ale paci sa mi. :)
evelien
09.06.08,07:38
Poraďte mi, prosím kde sa dajú za prijateľné ceny nakúpiť kuchynské spotrebiče.

Ahoj, no ja odporucam nepozrat sa v obchodoch prilis po cenach. Skor si len obzri, co sa ti paci. My sme si vyhliadli jednu plynovu varnu dosku. V predajni nam ju ponukali za 28.000,--. V OD NAY som ju nasla za 30.000,-- a v 4 roznych internetovych obchodoch za 19.500,--. Po tomto uz vacsinu veci nakupujem cez internet.
laumar
09.06.08,09:54
Ahoj evelien,
aká je to stránka?
evelien
09.06.08,12:36
ahoj, no normalne som do vyhladavaca zadala typ vyrobku a potom som uz porovnavala. ale napr. hej.sk alebo obchodny-dom.sk
takze v obchode si vyber a prajem prijemne googlovanie a lacnejsie nakupovanie
JajaFabša
11.07.08,10:59
Ďakujem:).

Digestor mám zn.Domoss, je v tom uhlíkový filter, ktrorý vstrebáva pachy (aspoň by mal, no nič moc), a takto vyzerá skriňa nad digestorm z vnútra:
jaja1 chcem, sa opýtať, čo tým myslíš, že nič moc nie je digestor s uhlíkovým filtrom? Uvažujem nad ním, lebo ho nemôžem vyviesť cez plafón, keďže chcem zabývať podkrovie.
jaja1
11.07.08,11:21
Myslím tým, že nie som moc spokojná. Do kuchyne nemám dvere, všetky spodné miestnosti (mám podkrovný dom) mám v otvorenom priestore, a veru keď varím, cítiť jedlo po celom byte(už uvažujem,že do kuchyne dáme dvere, ešte musím presvedčiť manžela). Okrem toho dosť aj hučí, a ruší ma keď počúvam rádio, takže väčšinou digestor používam na osvetlenie...

No ale digestor som kúpila ešte v r.99, možno, že tie dnešné už sú lepšie.
Richard
16.10.08,07:35
Ďalšie inšpirácie na kuchyne môžete nájsť na našej novej stránke MOJSTYL.sk:
inšpirácie kuchyne (http://www.mojstyl.sk/taxonomy/term/23)

Sú tam domáce aj zahraničné, snáď sa tam podarí skompletizovať celú ponuku slovenských výrobcov.

Viacmenej som tú stránku spravil ako náhradu za Poraďácke inšpirácie, aby to bolo lepšie organizované a na samostatnom mieste.
Okrem iného sa dajú zoradiť jednotlivé veci podľa obľúbenosti - počtu hlasov a každý si môže pridať obľúbené veci do svojho štýlu, ktorý sa potom zobrazuje v profile (čiže budeme vidieť komu sa čo páči :) ).
Heni
07.11.08,17:53
ja som sa bola inšpirovať v showroome decodomu v topoľčanoch:
virka
14.11.08,10:21
Ja pridávam moju kuchyňu, prerábali sme pred dvoma rokmi.
nela88
14.11.08,19:49
Pekná, aj ja mám zelenú. dovolím si jednu radu. Pod rúrou v tej spodnej lište si daj vyrezať otvor a vložiť mriežku. Rúra potrebuje "dýchať". V opačnom prípade Ti vzadu začne hrdzavieť. Už to tu niekde bolo spomínané.
virka
15.11.08,07:42
Pekná, aj ja mám zelenú. dovolím si jednu radu. Pod rúrou v tej spodnej lište si daj vyrezať otvor a vložiť mriežku. Rúra potrebuje "dýchať". V opačnom prípade Ti vzadu začne hrdzavieť. Už to tu niekde bolo spomínané.
Ďakujem za radu, poradím sa s manželom a určite to budeme realizovať. Ešte raz vďaka.
michelle84
17.11.08,16:53
Ja pridávam moju kuchyňu, prerábali sme pred dvoma rokmi.

Pekná je Tvoja kuchynka :)
sarasara
06.01.09,01:30
Zásuvka do rohu
OKAA
06.01.09,06:43
Tá zásuvka do rohu nemá chybu;)
michelle84
10.01.09,10:52
Zásuvka do rohu

Ešte som nikdy nevidela takéto riešenie rohu kuchynskej linky :)
ROBIN111
10.01.09,21:07
Iný systém riešenia rohu kuchynskej linky...

http://www.kovani-mkupr.cz/zbozi_img/010740.jpg
Adkah
11.01.09,13:15
Zásuvka do rohu

Super aj ja som našla to isté. Rozmýšľala som nad inštaláciou v kuch. linke ale hneď som upustila od tejto predstavy keď som zistila, že je to dosť drahé. :)
ad-riana
12.03.09,08:15
Ahojte, ak mozem poradit, pri kuchyni je dolezite hlavne kto v nej bude varit :-), aky je vysoky(a), ako daleko je drez od varnej dosky alebo truby.. mysli(te) na to.
Aby ste nebehali z jednej casti kuchyne z hrnca s precedenymi haluskami alebo cestovinami do drezu na oplachnutie.. ;-)
janaGT
25.03.09,08:18
takže idem sa aj ja pochváliť svojou "staronovou" kuchyňou, horné skrinky sú kompletne nové, spodné len vymenené dvierka a na šuflíkoch posuvy či výsuvy a samozrejme aj nové úchytky...
Ešte smozrejme nie je dokončená úplne, resp. dozariadená, nakoľko som večer už nestíhala a nevládala. Ale kolegyňa chcela vidieť fotky, tak som ráno fotila. Keď bude tip top potom ešte odfotím.
Kuchynku robila firma našej spoluporaďáčky SWAY.
Spokojnosť na 100 %.
janaGT
25.03.09,09:42
takže idem sa aj ja pochváliť svojou "staronovou" kuchyňou, horné skrinky sú kompletne nové, spodné len vymenené dvierka a na šuflíkoch posuvy či výsuvy a samozrejme aj nové úchytky...
Ešte smozrejme nie je dokončená úplne, resp. dozariadená, nakoľko som večer už nestíhala a nevládala. Ale kolegyňa chcela vidieť fotky, tak som ráno fotila. Keď bude tip top potom ešte odfotím.
Kuchynku robila firma našej spoluporaďáčky SWAY.
Spokojnosť na 100 %.

ešte by som sa spýtala, že kde sa dajú kúpiť resp. objednať cez internet rozdeľovače do šuflíkov, také kvalitné, čo sa dajú aj upravovať ako chcem.
books
25.03.09,09:52
ešte by som sa spýtala, že kde sa dajú kúpiť resp. objednať cez internet rozdeľovače do šuflíkov, také kvalitné, čo sa dajú aj upravovať ako chcem.

Aj ja mám záujem o rozdeľovače do šuflíkov.
mambi
27.03.09,09:51
ja tiež pridávam tu našu. Robil ju môj brat - stolár
sarasara
28.03.09,18:05
Je veľmi pekná, páči sa mi aj tá doska namiesto obkladačiek. Keby som robila kuchyňu teraz, tiež si to dám tak. Mať brata stolára je super.
mambi
30.03.09,11:36
Je veľmi pekná, páči sa mi aj tá doska namiesto obkladačiek. Keby som robila kuchyňu teraz, tiež si to dám tak. Mať brata stolára je super.

ďakujeme, teraz prerábame kuchyňu našim, tiež linku bude robiť brat. Keď bude hotová, prilepím sem foto, ale to bude asi až niekedy po Veľkej noci.:)
inga26
01.04.09,05:51
ešte by som sa spýtala, že kde sa dajú kúpiť resp. objednať cez internet rozdeľovače do šuflíkov, také kvalitné, čo sa dajú aj upravovať ako chcem.

v IKEA si uz pozrela?
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50092728
janaGT
29.05.09,09:15
v IKEA si uz pozrela?
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50092728
nie, ja idem to ikei tak raz za uhorský rok :)
Takže nemám šancu.
Ale bodol by, šuflík mám bez rozdeľovača stále nejako rozhádzaný :)
Zita5
29.05.09,09:58
Kuchyňa od Sýkoru ma ozaj vzala ;)......http://www.porada.sk/659176-post25.html
Adkah
19.06.09,15:25
Ahojte, vidím že zariaďujete kuchyne :) My tiež zariaďujeme a potrebovala by som sa inšpirovať ako vyriešiť horné skrinky. Máme dva rohy a neviem čo s tým. Ak máte niekto takúto kuch. linku prosím inšpirujte ma. Ide hlavne o využitie vnútorného priestoru čo najefektívnejšie.
Ďakujem za každý názor a inšpiráciu.
Ferdosondo
13.08.09,06:35
Pekné linky. Dôležité je však aj čo sa skrýva vo vnútri. Tým nemyslím hrnce a pod.:). Mám na mysli výsuvy, pri ktorých už netreba kolenačky vyberať hrnce z útrob skriniek. Takisto otočné koše a pod. Odporúčam pozrieť predajne s nábytkovým kovaním v blízkom okolí, alebo stránky fy. "blum", "hettich" a pod. Chcel som klasickú linku a o inej možnosti som nevedel. Manželka ma však zaviedla do predajne a musím povedať, že ma to ihneď chytilo za srdce. Tie plnovýsuvné šuflíky s dotlmením sú fakt super.
ErikaDP
13.08.09,13:21
Pekné linky. Dôležité je však aj čo sa skrýva vo vnútri. Tým nemyslím hrnce a pod.:). Mám na mysli výsuvy, pri ktorých už netreba kolenačky vyberať hrnce z útrob skriniek. Takisto otočné koše a pod. Odporúčam pozrieť predajne s nábytkovým kovaním v blízkom okolí, alebo stránky fy. "blum", "hettich" a pod. Chcel som klasickú linku a o inej možnosti som nevedel. Manželka ma však zaviedla do predajne a musím povedať, že ma to ihneď chytilo za srdce. Tie plnovýsuvné šuflíky s dotlmením sú fakt super.
Pre tých, čo potrebujú vyriešiť rohy ( máme kuchyňu do U a tie rohy su fakt dôležité ak sa má využiť každý centimeter úložného priestoru), pozrite si SPACE CORNER - ako je vyriešený zásuvkový roh u firmy blum. Dosť to síce nadnesie cenu kuchyne, ale v kuchyniach kde je problém s miestom je to vynikajúce riešenie.
Na stránke blum je fajn programík, ako si nasimulovať čo kde v linke bude uložené (dynamic space).
Nachtigal
13.08.09,14:28
prikladám aj ja pár záberov zo starej kuchyne a aj z novej, tiež som túžila po barovom pulte, s novou kuchyňou som veľmi spokojná, na malom priestore mám všetko čo potrebujem, a ten barový pult je super, zhodli sme sa na tom, že zbližuje ....:--- ešte treba nový luster a pár nových elektrospotrebičov .....
janaGT
14.08.09,04:34
prikladám aj ja pár záberov zo starej kuchyne a aj z novej, tiež som túžila po barovom pulte, s novou kuchyňou som veľmi spokojná, na malom priestore mám všetko čo potrebujem, a ten barový pult je super, zhodli sme sa na tom, že zbližuje ....:--- ešte treba nový luster a pár nových elektrospotrebičov .....

veľmi pekná kuchynka, určite sa ti v nej aj dobré varí
janaGT
14.08.09,04:38
Ahojte, vidím že zariaďujete kuchyne :) My tiež zariaďujeme a potrebovala by som sa inšpirovať ako vyriešiť horné skrinky. Máme dva rohy a neviem čo s tým. Ak máte niekto takúto kuch. linku prosím inšpirujte ma. Ide hlavne o využitie vnútorného priestoru čo najefektívnejšie.
Ďakujem za každý názor a inšpiráciu.

ja mám foto v príspevku č. 78,
vnútorné vybavenie mám obyčajné police, je tam strááááášne veľa miesta, veľmi dobrý úložný priestor. Predtým som mala v starej kuchyni v rohoch police, to nebolo dobré, sadal tam prach a mohla som tam mať vyložené len napr. šálky. Teraz rohová skrinka všetko schová.
Nachtigal
14.08.09,08:55
Je veľmi pekná, páči sa mi aj tá doska namiesto obkladačiek. Keby som robila kuchyňu teraz, tiež si to dám tak. Mať brata stolára je super.
ahoj, dosku namiesto obkladačiek môžeš mať iba v tom prípade, ak máš aj ty elektrickú varnú dosku, pri plynovej doske - tú mám ja, je to zakázané. Tiež som chcela mať pracovnú dosku a dosku na stene rovnakú. Musela som to riešiť inak ale obkladačky nemám. Je to marmolin.
Nachtigal
14.08.09,09:07
veľmi pekná kuchynka, určite sa ti v nej aj dobré varí
ďakujem, naozaj sa mi dobre varí a ešte lepšie umýva riad, nová umývačka riadu, splnila som si svoj sen o kuchyni. Tie dnešné spotrebiče sú také múdre!!!!! .... umývačka riadu, pečiaca rúra s rôznym nastavením fakt je radosť v novej kuchyni variť!!!! Mám praktickú aj vodovodnú batériu, nemusím dávať hrniec pod ňu do drezu, jednoducho si ju potiahnem nad hrniec na linke veľmi praktické!!!!
avonka1
14.08.09,10:43
A tu je moja kuchyňa: počas rekonštrukcie, hotový výsledok a moje prvé upečené mňamko z novej rúry: lososík na masle... vydaril sa!
:---:---:---:---:---
michelle84
14.08.09,10:50
A tu je moja kuchyňa: počas rekonštrukcie, hotový výsledok a moje prvé upečené mňamko z novej rúry: lososík na masle... vydaril sa!
:---:---:---:---:---

Kuchyňa je fantastické a lososík na zahryznutie :--- mňamky :)
Gabi03
14.08.09,11:17
A tu je moja kuchyňa: počas rekonštrukcie, hotový výsledok a moje prvé upečené mňamko z novej rúry: lososík na masle... vydaril sa!
:---:---:---:---:---

Aj mne sa páči kuchyňa. (Ten losos bez debaty. :D) Kto je výrobcom?
avonka1
14.08.09,12:15
Gabi03: Losos pochádza z Tesca :-) , piekla som ho ja, a ak sa pýtaš na výrobcu kuchyne, tak sa posnažil pán Vrbovský, fa. Drevoart, majú aj vlastnú stránku, kde prezentujú svoje výrobky.
Heni
14.08.09,13:09
prikladám aj ja pár záberov zo starej kuchyne a aj z novej, tiež som túžila po barovom pulte, s novou kuchyňou som veľmi spokojná, na malom priestore mám všetko čo potrebujem, a ten barový pult je super, zhodli sme sa na tom, že zbližuje ....:--- ešte treba nový luster a pár nových elektrospotrebičov .....

Nachtigal, prosím, akú to máš pracovnú dosku? taká by sa mi hodila, ale stolár ju vo vzorkovníku nemal... vieš mi dať o nej bližšie info? (typ, výrobca a pod.)
dakujem.
Heni
14.08.09,13:10
ahoj, dosku namiesto obkladačiek môžeš mať iba v tom prípade, ak máš aj ty elektrickú varnú dosku, pri plynovej doske - tú mám ja, je to zakázané. Tiež som chcela mať pracovnú dosku a dosku na stene rovnakú. Musela som to riešiť inak ale obkladačky nemám. Je to marmolin.

aj ja to mám tak naplánované, zástenu namiesto obkladačiek. zástena bude aj za plynovou varnou doskou. stolár nič nepovedal, že to tak nemôže byť... myslíš, že pri zapájaní dosky plynárom mi to neprejde? :eek:
Nachtigal
14.08.09,16:40
Ahoj heni, vieš stolár nepozná tak bezpečnostné predpisy ale plynár by mal, inak prípadná nehoda pôjde na jeho triko. Odmeraj si šírku pracovnej dosky a šírku plynovej varnej dosky, plyn. dosku daj do stedu pracovnej a uvidíš ako ďaleko to je od steny. U mňa je to pár centimetrov a keď varíš na zadných horákoch plyn ohrieva okolie. Drevo vzadu je riziko. Inak hľadala som niečo o tej doske ale nenašla som doma nič, skús navštíviť kuchynské štúdio v tvojom meste. Prikladám foto zblízka.
nela88
15.08.09,19:37
mám plynovú varnú dosku a za ňou na stene dosku takú istú ako pracovnú, len tenšiu a úplne v pohode, nič sa neprehrieva.
Nachtigal
16.08.09,05:58
ahoj, môžeš poslať foto? Vieš, ja nie som odborník, nehovorím, že to tak musí byť, to je moja skúsenosť! Kuchyňu mi robili v kuchynskom štúdiu na objednávku a vtedy som sa dozvedela, že z bezpečnostných dôvodov sa nesmie takáto doska dať za plynovú varnú dosku. Bolo to pre mňa sklamanie. Ale naozaj tam mám priestor od steny iba pár centimetrov od najväčšieho horáka, ktorý je vzadu. A teraz si tam predstav veľký hrniec alebo panvicu.
nela88
16.08.09,09:55
najväčší horák mám vpredu a horáky od dosky sú vzdialené 15cm. Samotná platňa dáke 4cm, tá sa dáva presne do stredu pracovnej dosky.
Nachtigal
16.08.09,13:12
najväčší horák mám vpredu a horáky od dosky sú vzdialené 15cm. Samotná platňa dáke 4cm, tá sa dáva presne do stredu pracovnej dosky.
ahoj nela88, tú vzdialenosť mám aj ja, varná doska je v strede pracovnej, len keď mám na zadnom veľkom horáku veľký hrniec, to rozpätie plynu veľkého horáka po dne hrnca je väčšie. Takže poučenie pre ostatných - treba pozerať aj na takéto maličkosti a treba si všetko dobre premyslieť. Možno týmto niekomu pomôžeme.
avonka1
16.08.09,16:10
Dnes sú už v ponuke aj pracovné dosky širšie ako klasických 60 cm. Aj to by bola možnosť, ako uchrániť zástenu od ohoretia.
dodo g
17.08.09,04:44
No a keď už velmi chceme mať linku podľa svojich predstáv, teda drevenú zástenu, tak v obchode s krbovými kachlami predávajú tie ochranné nehorľavé dosky ku krbom.Jednoducho keď dám velký hrniec na zadný horák tak opriem o stenu tú nehorľavú dosku a hotovo...
Nachtigal
17.08.09,05:14
No a keď už velmi chceme mať linku podľa svojich predstáv, teda drevenú zástenu, tak v obchode s krbovými kachlami predávajú tie ochranné nehorľavé dosky ku krbom.Jednoducho keď dám velký hrniec na zadný horák tak opriem o stenu tú nehorľavú dosku a hotovo...
Ahoj, moja kuchyňa je v príspevku č. 90 a tam uvidíš moju provizórnu ochranu, je to alobal. Ale skúsim si obzrieť aj tú krbovú dosku.
Heni
17.08.09,06:13
No a keď už velmi chceme mať linku podľa svojich predstáv, teda drevenú zástenu, tak v obchode s krbovými kachlami predávajú tie ochranné nehorľavé dosky ku krbom.Jednoducho keď dám velký hrniec na zadný horák tak opriem o stenu tú nehorľavú dosku a hotovo...

aj ja som rozmýšľala, že za tú varnú dosku dať nejakú nerezovú platňu.
ale neviem, či by to nevyzeralo blbo, kedže varná doska bude plyn na sklokeramike :confused:
Heni
17.08.09,06:15
mám plynovú varnú dosku a za ňou na stene dosku takú istú ako pracovnú, len tenšiu a úplne v pohode, nič sa neprehrieva.

neli, a nemohla by si priložiť fotočku? ;)
dík
Nachtigal
17.08.09,06:20
aj ja som rozmýšľala, že za tú varnú dosku dať nejakú nerezovú platňu.
ale neviem, či by to nevyzeralo blbo, kedže varná doska bude plyn na sklokeramike :confused:
teraz si to musíš veľmi dobre premyslieť, potom už bude neskoro.
a daj pozor aby si to neprekombinovala!!!!!
Nachtigal
17.08.09,06:29
neli, a nemohla by si priložiť fotočku? ;)
dík
Neli - aj mňa by fotočka potešila!!!! :):):)
Nachtigal
18.08.09,06:46
no kuchyňu sme prerobili, varnú dosku uložili, a čo tak okomentovať umývačku riadu v novej kuchyni, mám zabudovanú umývačku 40 cm ale niekedy mám pocit, že som mala kúpiť 60cm
janaGT
18.08.09,07:44
no kuchyňu sme prerobili, varnú dosku uložili, a čo tak okomentovať umývačku riadu v novej kuchyni, mám zabudovanú umývačku 40 cm ale niekedy mám pocit, že som mala kúpiť 60cm

osobne si myslím, že 60 cm je lepšia, my sme síce len 3, ale napr. v sobotu alebo v nedeľu ju púšťam aj 2x. Cez týždeň pomenej tak raz za dva dni.
Sestra má 40 cm, ale mám pocit, že sa jej do spodného koša nevmestí napr. väčší hrnec. Alebo keď áno, tak sa jej tam nič iné nevojde.
Nachtigal
18.08.09,08:11
osobne si myslím, že 60 cm je lepšia, my sme síce len 3, ale napr. v sobotu alebo v nedeľu ju púšťam aj 2x. Cez týždeň pomenej tak raz za dva dni.
Sestra má 40 cm, ale mám pocit, že sa jej do spodného koša nevmestí napr. väčší hrnec. Alebo keď áno, tak sa jej tam nič iné nevojde.
to je pravda, s väčšími hrncami mám problém, vtedy tam nemôžem dať toľko tanierov alebo príborník , máš zabudovanú alebo voľne stojacu?
janaGT
18.08.09,08:23
to je pravda, s väčšími hrncami mám problém, vtedy tam nemôžem dať toľko tanierov alebo príborník , máš zabudovanú alebo voľne stojacu?
ja mám niečo medzi tým, je to podstavná umývačka:
http://www.bosch-spotrebice.sk/produkt.php?id_kategoria=13&id_shop_item=323

http://www.bosch-spotrebice.sk/files/podstavne_umyvacky_jar_leto_2006.pdf
Nachtigal
19.08.09,07:53
pozerala som tú stránku, doteraz som o podstavnej umývačke nepočula. Mám dotaz - aká je predná stena tvojej umývačky, máš drevo kuchynskej linky alebo..? moja vyzerá takto :D nemôžeš pridať fotočku? Díky ;)
janaGT
19.08.09,08:06
pozerala som tú stránku, doteraz som o podstavnej umývačke nepočula. Mám dotaz - aká je predná stena tvojej umývačky, máš drevo kuchynskej linky alebo..? moja vyzerá takto :D nemôžeš pridať fotočku? Díky ;)

ahoj,
zatiaľ mám prednú stenu nerezovú, ako bola ale to kvôli tomu, že mám umývačku ešte v záruke a technik mi povedal, že aby som si ju vymenila až keď skončí záruka. Takže to bude teraz v novembri. Dvierka budú také isté ako kuchyňa.
Prikladám aj fotku.
Tu sú aj ostatné fotky:
http://www.porada.sk/t68581-p8-inspiracie-nove-kuchyne.html - príspevok 78
Nachtigal
19.08.09,09:40
super, v kuchyni máš veľmi veľa miesta, páči sa mi!:) dočiahneš aj do horných skriniek? ja moc nie:D
takže ak som dobre pochopila, nadstavná umývačka je flexibilná, môžeš ju použiť namiesto vstavanej a aj samotne stojacej! dobre vedieť!
janaGT
19.08.09,10:15
super, v kuchyni máš veľmi veľa miesta, páči sa mi!:) dočiahneš aj do horných skriniek? ja moc nie:D
takže ak som dobre pochopila, nadstavná umývačka je flexibilná, môžeš ju použiť namiesto vstavanej a aj samotne stojacej! dobre vedieť!

ďakujem,
do horných dočiahnem tak spolovice, len do spodnej časti hornej skrinky.
A v hornej časti mám uložené veci, ktoré často nepoužívam.
Ešte doplním, že fotky sú robené hneď po montáži kuch.linky, takže to tam nie je všetko ako má byť. Je to tam trošku nedokončené.
Nachtigal
19.08.09,10:24
presne ako ja, ja som taká krpatá, ale aj tak sa z kuchyne vytešujem, že si sa na novú kuchynu nemohla vynadívať!!!!
janaGT
19.08.09,10:42
presne ako ja, ja som taká krpatá, ale aj tak sa z kuchyne vytešujem, že si sa na novú kuchynu nemohla vynadívať!!!!

môžeš aj ty pridať nejaké fotky? Rada pozerám na pekné kuchyne, rada sa inšpirujem, stále je čo to vylepšovať.
Nachtigal
19.08.09,11:16
príspevok 90,
moja stará aj nová kuchyňa, a to si predstav, že tam mám trojo dverí - kúpeľňa, špajza, obývačka, preto je to tak riešené
janaGT
19.08.09,11:21
príspevok 90,
moja stará aj nová kuchyňa, a to si predstav, že tam mám trojo dverí - kúpeľňa, špajza, obývačka, preto je to tak riešené

no, veľmi pekná, máme podobný vkus. Veľmi sa mi páči tá roletka či ako sa to volá, to by som ešte aj ja chcela niekam vopchať. To máš aké dvierka - ja mám jelšu. A máš tam aj plynové pánty? Si predstav, že mne sa tie pánty po cca 1,5 mesiaci všetky pokazili a museli mi ich vymieňať. Zase som mala na niečo "šťastie".
Nachtigal
19.08.09,11:40
je to orech, a roletka nemá chybu, hore mám ručný mixér, normálny mixér, hriankovač, toustovač, a iné skrátka všetko čo potrebujem a dolu stojan na nože, doska na krájanie, solnička, korenička ...všetko zo stola zhrniem za roletku a mám upratané. Pánty sú tie samodoťahovacie a fungujú super!!! Mám ju od októbra minulého roka.
janaGT
19.08.09,11:42
je to orech, a roletka nemá chybu, hore mám ručný mixér, normálny mixér, hriankovač, toustovač, a iné skrátka všetko čo potrebujem a dolu stojan na nože, doska na krájanie, solnička, korenička ...všetko zo stola zhrniem za roletku a mám upratané. Pánty sú tie samodoťahovacie a fungujú super!!! Mám ju od októbra minulého roka.

také pánty nepoznám, idem si "vygúgliť" aké sú to.
Nachtigal
19.08.09,12:03
no skrátka, nezatváraš šuflíky na doraz, len ho postrčíš a on sa sám dotiahne a zatvorí. Teraz neviem, či je to správny výraz ale iný fakt nepoznám.
ErikaDP
19.08.09,14:17
no skrátka, nezatváraš šuflíky na doraz, len ho postrčíš a on sa sám dotiahne a zatvorí. Teraz neviem, či je to správny výraz ale iný fakt nepoznám.
ja to poznám pod pojmom: dobrzdenie
Ferdosondo
19.08.09,14:54
ja to poznám pod pojmom: dobrzdenie
Šuflík s dotlmením, alebo plnovýsuv s dotlmením
janaGT
20.08.09,04:39
no skrátka, nezatváraš šuflíky na doraz, len ho postrčíš a on sa sám dotiahne a zatvorí. Teraz neviem, či je to správny výraz ale iný fakt nepoznám.

aha, už viem, to mám aj ja.
To čo som ti písala o tých plynových pántoch, tie sa dávajú nahorné skrinky, nie na šuflíky. Vidíš to na tej mojej fotke - kde sú šálky a poháre.
Asi sme si nerozumeli.
Nachtigal
20.08.09,05:11
aha, už viem, to mám aj ja.
To čo som ti písala o tých plynových pántoch, tie sa dávajú nahorné skrinky, nie na šuflíky. Vidíš to na tej mojej fotke - kde sú šálky a poháre.
Asi sme si nerozumeli.
no jasné, na horných skrinkách mám tie isté pánty, ja som už pozabúdala tie odborné názvy. Doteraz som o mojej kuchyni s nikým nerozprávala o takýchto detailoch. Tak mi to teraz urobilo dobre. Dik.
tixi
22.08.09,13:23
Kolkokrat sa pozriem na tento obrazok, len si povzdichnem: Ach, ten priestor !
mimotemy V 'kralikarnach' mozu ludia len o tom snivat. V snivani budem pokracovat aj ja.
tixi
23.08.09,08:16
Detaily v kuchyni su velmi dolezite.
Inspiracia na uchytky a madla z umeleho kamena pre kuchynske dvierka.
http://www.model-design.cz/uchytky-madla.php

Samotne dvierka z umeleho kamena.
http://www.model-design.cz/dvirka.php
Nachtigal
25.08.09,04:31
Detaily v kuchyni su velmi dolezite.
Inspiracia na uchytky a madla z umeleho kamena pre kuchynske dvierka.
http://www.model-design.cz/uchytky-madla.php

Samotne dvierka z umeleho kamena.
http://www.model-design.cz/dvirka.php
Súhlasím úchytky a madlá sú dôležité detaily v kuchyni. Tie dvierka vyzerajú tak čisto, priam sterilne. Mám rada drevo.
Heni
30.08.09,06:01
ahojte, ja som tiež nedávno menila kuch.linku- v októbri. Na prvej fotke je moja ex-linka, a na druhej tá nová.

jaja, čo sa ti viac osvedčilo, mať v rohu varné centrum alebo drez?
jaja1
30.08.09,06:50
v podstate je to jedno, zvykla som si v pohode na obidve variácie. Teraz som sa rozhodla dať drez do rohu iba preto, že typyzované rohy pre drez sú oveľa lacnejšie, ako keby dám šporák do rohu, a neoľutovla som to.
Heni
17.09.09,04:09
momentálne hľadám do novej kuch. linky také svietidlo pod horné skrinky.
taký tenký neónik, ale aby mal prívodnú šnúru napájanú zhora, nie zboku
(aby ju v podstate po inštalácii lampy nebolo vidno, lebo pôjde cez horné skrinky)
neviete mi poradiť, kde takú zohnať? čo brázdim na nete, tak v mnohých popisoch výrobkov práve tento údaj chýba (kam "zastrčiť" šnúru) prípadne to na fotkách nevidno :-(
janaGT
17.09.09,04:47
momentálne hľadám do novej kuch. linky také svietidlo pod horné skrinky.
taký tenký neónik, ale aby mal prívodnú šnúru napájanú zhora, nie zboku
(aby ju v podstate po inštalácii lampy nebolo vidno, lebo pôjde cez horné skrinky)
neviete mi poradiť, kde takú zohnať? čo brázdim na nete, tak v mnohých popisoch výrobkov práve tento údaj chýba (kam "zastrčiť" šnúru) prípadne to na fotkách nevidno :-(

ja mám po skrinkami také lampičky - trojuholníčky, prikladám fotku, ale nie je to tam dobre vidno, lebo ešte neboli namontované. Ak by si chcela, môžem ich odfotiť ako vyzerajú, keď sú namontované.
Nachtigal
17.09.09,09:27
ja mám po skrinkami také lampičky - trojuholníčky, prikladám fotku, ale nie je to tam dobre vidno, lebo ešte neboli namontované. Ak by si chcela, môžem ich odfotiť ako vyzerajú, keď sú namontované.
tie isté svietidlá trojuholníky - 3 ks mám namontované pod linkou aj ja:D:D:D
Heni
17.09.09,09:44
:) ja by som chcela takú tenkú neónku... ale s tou šnúrou je problém, lebo ju chcem pripájať zhora... ;)
janaGT
17.09.09,09:48
:) ja by som chcela takú tenkú neónku... ale s tou šnúrou je problém, lebo ju chcem pripájať zhora... ;)

tieto trojuholníkové svietidlá majú svoj vlastný zdroj, ktorý mám prišrobovaný v skrinke a káble mám zasekané v stene pod skrinkami hornými.
Heni
17.09.09,09:57
tieto trojuholníkové svietidlá majú svoj vlastný zdroj, ktorý mám prišrobovaný v skrinke a káble mám zasekané v stene pod skrinkami hornými.

fíha, neviem si to predstaviť, mohla by si, prosím, priložiť fotku?
nech kuknem ten zdroj. nezaberá veľa miesta v skrinke? neohrieva ju?
janaGT
17.09.09,10:14
fíha, neviem si to predstaviť, mohla by si, prosím, priložiť fotku?
nech kuknem ten zdroj. nezaberá veľa miesta v skrinke? neohrieva ju?

keď prídem domov z práce, tak to odfotím a priložím
janaGT
17.09.09,14:23
takže plním sľub a prikladám foto:
janaGT
18.09.09,05:53
ešte pridávam foto s doplnenou hornou lištou a vymaľované :)
Jara
18.09.09,06:53
Máte to ozaj veľmi pekné.
janaGT
18.09.09,07:23
Máte to ozaj veľmi pekné.

ďakujeééééééééééém :)
Nachtigal
18.09.09,08:00
tieto trojuholníkové svietidlá majú svoj vlastný zdroj, ktorý mám prišrobovaný v skrinke a káble mám zasekané v stene pod skrinkami hornými.
ja mám zdroj položený na horných skrinkách celkom pri stene. Nie je ho vidieť a nezavadzia.
janaGT
18.09.09,08:09
ja mám zdroj položený na horných skrinkách celkom pri stene. Nie je ho vidieť a nezavadzia.

aj tak sa zdá, mne elektrikári poradili takto. Asi aby nemuseli ťahať káble a sekať veľa do steny. A som spokojná.
Nachtigal
18.09.09,12:34
mne to robili chlapci, ktorí montovali kuchyňu. Už si ani nepamätám, či mi to vôbec navrhovali do skrinky. Janka keby si ten zdroj nespomenula celkom nato zabudnem, že je tam. So svetlami som tiež spokojná....že sme dobre kúpili?
marina8
23.09.09,15:24
nemate nejake skusenosti a informacie ohladom kamennych kuchynskych dosiek?
jednalo by sa o material zula a pod., teda vyvrete horniny, som citala, ze sa na nich da krajat bez dosky, aj maso klepat, lahko sa udrziavaju a ked tam chcem polozit plech tak na to nepotrebujem dalsiu dosku:))
lenze neviem na koho sa mam obratit, pozerala som aj na nete nieco, nasla som v BA firmu mramor, ale to co som chcela nedovazaju aj ked to maju na stranke
uvitam informacie akehokolvek druhu, dakujem
vierca7
27.11.09,12:03
nemate nejake skusenosti a informacie ohladom kamennych kuchynskych dosiek?
jednalo by sa o material zula a pod., teda vyvrete horniny, som citala, ze sa na nich da krajat bez dosky, aj maso klepat, lahko sa udrziavaju a ked tam chcem polozit plech tak na to nepotrebujem dalsiu dosku:))
lenze neviem na koho sa mam obratit, pozerala som aj na nete nieco, nasla som v BA firmu mramor, ale to co som chcela nedovazaju aj ked to maju na stranke
uvitam informacie akehokolvek druhu, dakujem

stranku hanak kuchyne si skusala? tam nie je nieco? znami maju od neho kuchynu a aj hrozne drahu dosku, len neviem, ci je z toho materialu...
MáriaPaM
12.03.10,10:53
plánujem novú kuchyňu a uvažujem aký dať drez. Aké máte skúsenosti čo sa týka materiálu? Nerez alebo silgranit?
michelle84
12.03.10,11:01
plánujem novú kuchyňu a uvažujem aký dať drez. Aké máte skúsenosti čo sa týka materiálu? Nerez alebo silgranit?

My máme nerez a v pohode.
Aňuška
12.03.10,11:47
Ja mám silgranit a tiež v pohode.
anina
14.03.10,06:46
plánujem novú kuchyňu a uvažujem aký dať drez. Aké máte skúsenosti čo sa týka materiálu? Nerez alebo silgranit?

No ja nie som so silgranitom nadšená, dnes by som si už dala nerez.Mala som nerez predtým a mala som z neho lepší pocit. Možno je to tým, že teraz mam tmavý, a najviac ma irituje jeho spodná časť, ktorá je drsná a tak sa na ňom zachytáva handra.
Aňuška
14.03.10,11:27
Drsný? Ja ho mám hladký.
anina
15.03.10,07:46
Drsný? Ja ho mám hladký.

No tak mne asi predali zasa nejaký šmejd a to som si myslela, že ked si kupim Blanco, tak to je kvalita.
Martina V
07.02.12,12:18
Milí poraďáci, možno že sa Vám budem zdať strelená ale začíname stavať a okrem iného chcem mať najdokonalejšiu kuchyňu akú len môžem mať a touto cestou by som prijala nejaké nápady čo sa týka výzoru, praktickosti ale aj vnútorného rozloženia ale aj varovania (čo ste podľa Vás zle spravili) a samozrejme by som uvítala aj nejaké foto. Za každú radu budem vďačná ;)
avalik
07.02.12,12:26
http://www.decoline.sk/rady/ergonomia.pdf
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/kuchyne/220593/desatoro-ergonomie-v-kuchyni-
http://www.4-construction.com/sk/clanok/ergonomia-v-kuchyni/

neviem si vynachvalit dobrzdovanie na sufliky a dvierka,
dobry je vacsi drez, sprchova bateria, drvic odpadu
ja preferujem hladke, lahko udrziavatelne povrchy
nezabudni dostatok elektrickych zasuviek, aby si nemusela tahat predlzovaky :)
Maťo*
07.02.12,14:56
Martina V
10.02.12,11:34
Čo by ste odporučili na stenu za kuch.linkou? Materiál totožný s prac.doskou, sklo alebo kachličky? A na zem parkety alebo kachličky? Ďakujem
Zuzika123
11.02.12,07:27
Na stenu za kuchynskou linkou ja mám osobne kachličky, ale teraz su aj tie umyvatelné folie a nevyzerá to zle. A na zem jednoznačne kachličky s poriadne vysokou oderuvzdornosťou. Na zem v žiadnom prípade plávačka...napr. ked ti spadne nožík :) čo je bežné :).....hlavne niečo čo sa lahko udržiava ;-) a hlavne nič biele...
avalik
11.02.12,07:35
ja mam bielu dlazbu a zatial v pohode, je ale pravda, ze mi este nespadol pohar s cviklou :)
tiny77
15.02.12,08:55
No ja nie som so silgranitom nadšená, dnes by som si už dala nerez.Mala som nerez predtým a mala som z neho lepší pocit. Možno je to tým, že teraz mam tmavý, a najviac ma irituje jeho spodná časť, ktorá je drsná a tak sa na ňom zachytáva handra.

mame dvojdrez (neviem vynachvalit), silgranit, nadmieru spokojna. Ten zdrsneny povrch na dne drezu mi praveze vyhovuje (handra sa mi nezachytava, mozno nie je taky smirglovy povrch). Mame velmi tvrdu vodu, a aj ked je cierny, vodny kamen na nom vidiet menej ako na nerezovom. Ani nie je taky "hlucny" ked don nieco polozim, alebo tam nieco padne.
maja
15.02.12,09:27
Kamarátka má sklo, je to pekné, ale neviem ako to má utesnené, ale dostala sa jej tam malilinká muška a je z toho smutná. Odstrániť ju, veľa roboty...