nextone
21.01.08,18:40
Viete ma usmerniť v tejto téme...
Chcela by som odhlásiť psa, ktorého som darovala. Bol riadne zaregistrovaný a platila som daň. Minulý rok som ho darovala....ako mám postupovať, prišiel mi už šek?

Má niekto aj s týmto skúsenosti?

Ďakujem
Paula
21.01.08,17:47
Myslím, že to bolo treba riešiť v čase darovania....písomne ohlásiť zánik daňovej povinnnosti" z dôvodu... Treba zájsť osobne na príslušný úrad vec dať do poriadku a nechať si tam poradiť, ako postupovať . Registrovaný psík má "známku" , ktorú prideľuje úrad, tá sa zvykne odovzdávať pri zániku povinnosti.
kitky
21.01.08,17:47
Viete ma usmerniť v tejto téme...
Chcela by som odhlásiť psa, ktorého som darovala. Bol riadne zaregistrovaný a platila som daň. Minulý rok som ho darovala....ako mám postupovať, prišiel mi už šek?

Má niekto aj s týmto skúsenosti?

Ďakujem

Pes sa odhlasuje presne tak isto ako sa prihlasuje. Na prislusnom Msú vyplnis tlacivo, kde je okrem ineho aj dovod preco ho odhlasujes.
Odhlasenie psa si mala urobit do 30 dni po darovani.
Takze bez na mestsky urad a tam dostanes aj ine informacie, ktore pozadujes.
Zoltán Kovács
21.01.08,17:58
Myslím, že to bolo treba riešiť v čase darovania....písomne ohlásiť zánik daňovej povinnnosti" z dôvodu... Treba zájsť osobne na príslušný úrad vec dať do poriadku a nechať si tam poradiť, ako postupovať . Registrovaný psík má "známku" , ktorú prideľuje úrad, tá sa zvykne odovzdávať pri zániku povinnosti.

U nás sa "známky" nerozdávajú. Len zaplatím, dostanem potvrdenie o zaplatení.
jozka56
21.01.08,18:04
U nas platime za psa 900sk za rok/ v bytovke/, mame vyhradeny kutik, t.j. staru nepouzivanu cestu, momentalne zanesenu od blata, kde mam vencit svojho maltezaka, ktory pride domou ako prasiatko. Nic ine mi nase mesto neposkytuje, je to u Vas tiez tak??? Vykaly naozaj zberam do mikrotenovych vreciek. S dcerou sme prave rozoberali otazku, ci by nebolo fer neplatit za psov, ktore sme si vybrali z utulku. Co vy na to ?
nextone
21.01.08,18:07
Pes sa odhlasuje presne tak isto ako sa prihlasuje. Na prislusnom Msú vyplnis tlacivo, kde je okrem ineho aj dovod preco ho odhlasujes.
Odhlasenie psa si mala urobit do 30 dni po darovani.
Takze bez na mestsky urad a tam dostanes aj ine informacie, ktore pozadujes.

A čo takto prehlásiť tú daň na iného psa a iného majiteľa....je to možné aj písomne?
jozka56
21.01.08,18:10
Ja som to riesila telefonicky.
kitky
21.01.08,18:10
A čo takto prehlásiť tú daň na iného psa a iného majiteľa....je to možné aj písomne?

myslim, ze je to mozne aj pisomne, nemusis chodit na Msu.
pocuj, neviem kde byvas a ako ma podmienky nastavene tvoje mesto.najlepie bude ked tam zajtra zavolas a basta.:)
nextone
21.01.08,18:12
myslim, ze je to mozne aj pisomne, nemusis chodit na Msu.
myslieť nie je vedieť :D

skúsim to...ďakujem:)
Paula
21.01.08,18:37
U nás sa "známky" nerozdávajú. Len zaplatím, dostanem potvrdenie o zaplatení.


Známkou som myslela takú srandu, čo sa zavesí na obojok;)
Zoltán Kovács
21.01.08,18:40
Ani to nedávajú.
jozka56
21.01.08,18:43
Lakomci
Paula
21.01.08,18:44
Aha, časy sa menia:), známky nedávajú už, žeby som sa vymazala?:rolleyes:
kitky
21.01.08,18:53
Aha, časy sa menia:), známky nedávajú už, žeby som sa vymazala?:rolleyes:

Ako kde. Ja som znamku dostala.To naozaj zavisi od Msu kde psa prihlasujes.