Gabi03
22.01.08,09:57
Čo by ste spravili v takejto situácii... :confused:
Odberateľ vám fakturoval nejaké služby v sume napr. 100tis., ktoré v podstate nemali odôvodnenie, resp. nenastala skutočnosť ich fakturovať (konkrétne bonusy-zľavu za tovar, ktorý nebol dodaný). Tieto faktúry sme vrátili s riadnym odôvodneným, ktoré telefonicky uznali, písomne sa nevyjadrili.
Podľa zmluvy sa má na konci roka spraviť dorovnanie za celý rok, čiže preplatok/nedoplatok. Nám vznikol nedoplatok, ergo mala byť ešte vyfakturovaná časť bonusov, napr. 5tis..
Odberateľ však k tým pôvodným faktúram, ktoré sme neuznali, teda ani nezaradili do účtovníctva, vystavil dobropisy v hodnote 95tis.. Čiže vysporiadal si tie neuzané faktúry a zároveň si doúčtoval ročný rozdiel. Alebo vlastne zúčtoval celý rok vrátane tých pôvodných, ktoré sme neuznali.
Čo by ste robili v tomto prípade? Vrátiť aj dobropisy a nech vystavia len faktúru na 5tis.?
Čo by ste robili v tom prípade, ak pôvodné neuznané faktúry boli vystavené v 12/07 (ktoré sa neúčtovali) a dobropisy v 1/08?
Vopred vďaka za odpovede.
Gabi03
24.01.08,06:27
posúvam
Vladimír Ozimý
24.01.08,06:44
no ak bolo neoprávnené faktúrovanie tak by som o tom neúčtoval a potom ani o dobropise a oni nech si to interne upravia ako chcú...ak bola Fa opravnená s tým že boli priznané nejaké bonusy a na základe toho ste mali platiť min. časť potom by som účtoval o faktúre aj o dobropise ešte v roku 2007
Gabi03
24.01.08,06:45
Ale faktúry nemám k dispozícii.

(Na to minimum, čo majú nárok som v r. 2007 tvorila rezervu.)
Gabi03
29.01.08,07:45
posúvam...
Iný názor?