Staroňová
22.01.08,10:54
v priebehu roka máme dodávateľské faktúry za nájom priestorov bez DPH. Tieto prefakturovávame taktiež bez DPH neplatcom DPH. Zaujímalo by ma, či tieto výnosy uvádzam do vzorca pre výpočet ročného koeficientu DPH.
/neuplatnujem si dan na vstupe, ani nefakturujem na výstupe/
ALBO
22.01.08,12:48
ano, do čit. aj men.
tamik
22.01.08,14:10
albo prosim ťa kam mám dať vyrovnanie koeficientu v dňovom priznaní v tomto novom od 10-12/07 Vyšiel mi - 117 000,- daňový úrad by mi mal vrátiť
Díky
jabko
22.01.08,21:17
ahojte, vypočítala som koeficient za 07, ale majiteľ firmy mi tvrdí nasledovné - že do výpočtu som mala dať všetky zdaniteľné plnenia celej firmy, ale oslobodené sa týkali jednej samostatnej prevádzky na firme. Zahŕňam do výpočtu koeficientu obrat celej firmy? Aj keď celý rok krátim daň len z prevádzky na ktorej vzniká obrat oslobodený od dane? Ostatné prevádzky ktorých sa to netýka som dph robila klasickým spôsobom. som v pomykove a neviem čo stým??? Ďakujem.
ALBO
23.01.08,05:50
albo prosim ťa kam mám dať vyrovnanie koeficientu v dňovom priznaní v tomto novom od 10-12/07 Vyšiel mi - 117 000,- daňový úrad by mi mal vrátiť
Díky

treba to deliť podľa sadzby dane ,takže za 19%-nú na r. 19 a ta 10% nú na r. 18
ALBO
23.01.08,06:04
ahojte, vypočítala som koeficient za 07, ale majiteľ firmy mi tvrdí nasledovné - že do výpočtu som mala dať všetky zdaniteľné plnenia celej firmy, ale oslobodené sa týkali jednej samostatnej prevádzky na firme. Zahŕňam do výpočtu koeficientu obrat celej firmy? Aj keď celý rok krátim daň len z prevádzky na ktorej vzniká obrat oslobodený od dane? Ostatné prevádzky ktorých sa to netýka som dph robila klasickým spôsobom. som v pomykove a neviem čo stým??? Ďakujem.

Ste jeden platitel takže jeden koeficient na celý podnik.Ale ten prístup počas roka je taký, že koeficientujete len tie vstupné fa, ktoré sa týkajú oboch prevádzok. Ak by ste z jednej predávali (vymýšlam )PC a z druhej trebárs robili sprostredkovanie poistenia v rámci jednej firmy tak napr. za opravu strechy v budove, kde by sa robilo len to poistenie by ste si nemohli odpočítať nič,podľa § 49/3, ale na budove, kde predávate PC tam máte plný nárok (lebo predaj PC sa zdaňuje § 49/2). Ak ale kúpite papier naraz do oboch na jednej Fa, tak tam uplatníte K (celofiremný).
Myslím, že by nebolo správne počítať K na opravu oboch striech.
NICOLETTA
23.01.08,10:54
Ešte som nerobila ročné vysporiadanie koeficientu DPH.

Robí sa to v JÚ cez nejaký interný doklad? A ručne ho doplním do evidencie DPH?
Poradte prosím ako sa to robí v praxi.
NICOLETTA
23.01.08,11:21
Ako je to v praxi? Poradi niekto?