Katarína STR
14.03.05,10:52
Prosím Vás potrebujem súrne VZOR sprostredkovateľkej zmluvy.

ďakujem
lenkak
14.03.05,10:06
Vzor zmluvy o sprostredkovaní

Zmluva o sprostredkovaní
(§ 642 a nasl. OBZ)

Spoločnosť ....................................... so sídlom v .................................................. ............,
zapísaná v obchodnom registri vedenom ........................ súdom,
v oddieli ................... vo vložke č. ..............
IČO: ...................
zastúpená : .................................................. ........... (meno a funkcia)
(ďalej len "sprostredkovateľ") na jednej strane
a

Spoločnosť ....................................... so sídlom v .................................................. ............,
zapísaná v obchodnom registri vedenom ........................ súdom,
v oddieli ................... vo vložke č. ..............
IČO: ...................
zastúpená : .................................................. ........... (meno a funkcia)
(ďalej len "záujemca") na druhej strane


uzatvárajú podľa § 642 a nasl. OBZ túto
zmluvu
I.
Predmet zmluvy – sprostredkovateľ zabezpečí pre záujemcu uzavretie zmluvy o dielo s treťou osobou na dodávku ...........................
II.
Záujemca sa zaväzuje poskytnúť sprostredkovateľovi potrebnú súčinnosť k riadnemu splneniu záväzku (poskytnutie potrebných podkladov, dispozícií podľa pokynov sprostredkovateľa ...). Záujemca zodpovedá za úplnosť a včasnosť dodania vyžiadaných podkladov.
Ďalej sa záujemca zaväzuje poskytnúť sprostredkovateľovi províziu vo výške ... % z ceny diela, a to najneskôr do ..... dní od uzavretia zmluvy o dielo s objednávateľom.
III.
Sprostredkovateľ sa zaväzuje uschovať doklady pre potreby záujemcu po dobu ........ rokov, ktoré nadobudol počas sprostredkovateľskej činnosti. Sprostredkovateľ neručí za splnenie záväzku tretích osôb, s ktorými sprostredkoval uzavretie zmluvy o dielo. Ak o to záujemca požiada, je sprostredkovateľ povinný oznámiť mu údaje potrebné na posúdenie dôveryhodnosti subjektu, s ktorým navrhuje sprostredkovateľ uzavrieť zmluvu.
IV.
Zmluva o sprostredkovaní zaniká uzavretím sprostredkovaním právneho vzťahu pričom nárok na províziu pre sprostredkovateľa vzniká aj v prípade, ak by sprostredkovateľská zmluva zanikla oznámením ktorejkoľvek zo zmluvných strán druhej zmluvnej strane, ale do skončenia tejto sprostredkovateľskej zmluvy bola zo strany sprostredkovateľa vyvinutá činnosť, na základe ktorej bola príslušná zmluva uzavretá.

V .................... dňa ...............



..................................... ........................................
Sprostredkovateľ Záujemca
(názov spoločnosti) (názov spoločnosti)
zastúpený zastúpený

Stačí su ju trošku upraviť.
Katarína STR
14.03.05,10:11
diky moc

Ahoj
Katarína STR
14.03.05,10:42
Neviete, kde sa dá nájsť ešte zopár vzorov ? prosím Vás potrebujem to dosť súrne.

Dííííííky moc
Luna
14.03.05,10:55
Niečo Ti posielam. Mám ešte zo 2,ale nedá sa mi ich sem prilepiť pošli mi mail,skúsim Ti poslať.
Katarína STR
14.03.05,10:58
Super díky moc.

Ahojky
labakon
18.03.05,12:36
Tiež by som potreboval vzor zmluvy o sprostredkovaní, ak ak mi ich pošleš, budem Ti vdačný. flvk@post.cz ďakujem