bobo793
28.01.08,19:01
DOBRY DEN PRAJEM.CHCEL BI SOM SA OPYTAT CI BI NIEKTO VEDEL PORADIT V AKYCH CENNOVYCH HLADINACH SA POHYBUJE CENA PRACE ZA METER KUBICKY PRI HRUBEJ STAVBE.:confused:
AndrejG
28.01.08,19:45
V dnesnej dobe si murari zapytaju viac ako v ktorejkolvek inej profesii, nielen na Slovensku. Ja stale hovorim, ze len nech sa na zapade nedozvedia o narokoch nasich "majstrov", lebo budeme pocut samu nemcinu a anglictinu.
Peter Briatka
29.01.08,08:26
Treba blizsie specifikovat murovaci material + lepidlo resp. maltu, tvarovu narocnost zvislých konštrukcií... (lahsie sa muruju rovne steny ako vseliake elipsovite priecky s komplikovanými otvormi.) a samozrejme - o aky typ objektu sa jedna...
zuzik29
29.01.08,12:40
Pekný den, chcela by som sa opýtať či máte niekto skúsenosti so soklovým vykurovaním, najma od firmy best-board, čo si tom myslite? Ideme stavať nízkoenergeticku drevostavbu. Dakujem za názory a skúsenosti.
zuzik29
29.01.08,12:41
prepáčte to som chcela otvorit ako novú temu
dad111
29.01.08,12:59
DOBRY DEN PRAJEM.CHCEL BI SOM SA OPYTAT CI BI NIEKTO VEDEL PORADIT V AKYCH CENNOVYCH HLADINACH SA POHYBUJE CENA PRACE ZA METER KUBICKY PRI HRUBEJ STAVBE.:confused:
A preco chces platit podla nejakych cudnych koeficientov? Ako chces posudit ci v tej cene nie je nieco nafuknute? Zoberies toho, co je najlacnejsi? Ja by som kazdopadne doporucil hodinovu sadzbu. Radsej hned vysvetlim preco. Uz to vidim ako vsetci kritizuju, ze budes platit flakanie. Ja myslim, ze nie. Ver tomu, ze ten co Ti urobi navrh ceny na akykolvek iny parameter dobre vie co Ti tam napocita, robi to denne a zivi sa tym. Nemas sancu posudit ako laik ci to tak moze byt. Aj Ty by si bol podobny fachman vo svojom odbore. Ak to aspon trochu dokazes posudit, dohodni si hodinovku, a jednoduchsie ustriehnes aby sa Ti ludia na stavbe neflakali. Su snad v nejakej fabrike robotnici plateni inak? Zvacsa su v hodinovke. Na to aby sa neflakali maju sefov. Na Tvojej stavbe si to Ty. Musim sa ale tych murarov aj trocha zastat. Su na stavbe najlacnejsi. Akekolvek ine remeslo je drahsie. Je to tym, ze murar je u Teba najcastejsie a najdlsie. Vodar, kurenar, elektrikar a ini su u Teba len kratko, tak Ta bez akejkolvek hanby zodru.
Peter Briatka
29.01.08,15:00
Su snad v nejakej fabrike robotnici plateni inak? Zvacsa su v hodinovke. Na to aby sa neflakali maju sefov. Na Tvojej stavbe si to Ty. Musim sa ale tych murarov aj trocha zastat. Su na stavbe najlacnejsi. Akekolvek ine remeslo je drahsie. Je to tym, ze murar je u Teba najcastejsie a najdlsie. Vodar, kurenar, elektrikar a ini su u Teba len kratko, tak Ta bez akejkolvek hanby zodru.

- Pozri, dotyčný zrejme chce stavat dom alebo nejaku podobnu jednoduchú (malú) stavbu... nebude to dávať stavať firme alebo partii murárov, ktorí robia ročne miliardové obraty... ;-) Tam funguje systém kontroly na stavenisku majstrami a stavbyvedúcimi na viacerých úrovniach + ešte aj externí kontrolóri... nejedná sa totiž o fazuľky... No ak sa bavíme o rodinnom dome - funguje to trocha inak... Robotníci prídu na stavbu, ráno majú rozdelenie roboty a majiteľ firmy (a dozor v jednej osobe) odchádza na druhú stavbu skontrolovať a samozrejme zháňať ďalšie zákazky... Nestojí nad robotníkmi s bičom a neženie ich do roboty. A investor predsa tiež nemôže celý deň nad nimi stáť a dívať sa či stále robia - predpokládam že chodí do práce a zarába...
- Je veľa fabrík, kde sa pracuje úkolovo...
- Čo sa týka zastatia sa murárov - plne s tým súhlasím.
bobo793
29.01.08,15:06
Treba blizsie specifikovat murovaci material + lepidlo resp. maltu, tvarovu narocnost zvislých konštrukcií... (lahsie sa muruju rovne steny ako vseliake elipsovite priecky s komplikovanými otvormi.) a samozrejme - o aky typ objektu sa jedna...
Jedna sa o jednoduchu stavbu rodinneho domu typu Bungalov,ziadne klenby a pod.Ako stav.material bude pouzita tehla 29cm
AndrejG
29.01.08,15:38
Poznam murarov ktori su zvyknuti brat 50-60tis. mesacne. A teraz, po 3/4 roku mozem s kludom vyhlasit, ze murari su na stavbe najvacsi blbci. Robia najvacsie chyby, clovek im nieco povie a za hodinu to urobia inak, vytacaju ma do uplnej zurivosti.
NeMaria
29.01.08,19:25
Jedina skusenost, ktoru mam je fi. xella (ytong). Za 1 m kubicky pytali 450 Sk. Nakoniec sme nasli majstrov, ktori nam postavili hrubu stavbu za 20000. ;) zatial sme spokojni...:)
vasulka
31.01.08,17:47
Prerábali sme dom.Murárom sme platili 100SK na hodinu.Boli dva,robili,ale robota nestála za nič.Manžel ich vyhodil ani náradie si nezobrali.Dobrých murárov nemáme,tý su v zahraničí.
AndrejG
31.01.08,17:51
Prerábali sme dom.Murárom sme platili 100SK na hodinu.Boli dva,robili,ale robota nestála za nič.Manžel ich vyhodil ani náradie si nezobrali.Dobrých murárov nemáme,tý su v zahraničí.

No 100Sk za hodinu, za to sa dobri murari kupit nedaju.
FERI-MONT
01.02.08,06:20
:DProsím Ťa a čože to stavalí za 20 000? veť to nepostavýš ani latrinu, jedine fušeraci môžu za tolko stavať.
dad111
01.02.08,07:39
:DProsím Ťa a čože to stavalí za 20 000? veť to nepostavýš ani latrinu, jedine fušeraci môžu za tolko stavať.
No vidis, to len dokazuje, ako sa da jednat. Nevieme sice, aka velka a co je to vlastne hruba stavba v tomto pripade. Ale ak sa na to pozries realne, ked styria majstri robia 4 dni po 8 hodin cistej poctivej prace dostanu 150 sk za hodinu. V porovnani s robotnikmi v inych odboroch su na tom celkom dobre. Za 4 dni musia vytiahnut obvodove mury aj s lavou rukou v zad..., aj ked to nie cela hruba stavba. Skratka da sa to vselijak. Ked clovek neskoci na prveho vydriducha a trocha vie jednat, nemusi zbytocne vyhadzovat tvrdo zarobene prachy. Murari vyplateni rovno na ruku vzdy boli a su najlacnejsi. Existuju kadejaki dohadzovaci co pytaju za jedneho chlapa 300 a viac sk na hodinu a im vyplatia stovku, a pomocnikovi este menej. Chce snad niekto tvrdit, ze jeho zamestnanci zarabaju viac? Tak to potom nerozumiem tym statistikam ktore hovoria o priemernych platoch. Stavbari su na tom dost biedne.
Ste tu predsa zvacsa uctovnici musite vediet kolko vykazuju majitelia stavebnych firiem plat murarom. Snad by ste neporusili ziadne tajomstvo, keby ste tu dali do placu par prikladov a hned by sme videli kolko vlastne taky murar zaraba. Su sice aj ine naklady ( strava, cestovanie) ale tie si nemusi murar u sukromnej osoby v mieste bydliska narokovat.
NeMaria
01.02.08,10:40
:DProsím Ťa a čože to stavalí za 20 000? veť to nepostavýš ani latrinu, jedine fušeraci môžu za tolko stavať.

Vytiahli nam obvodove a nosne priecky na rodinnom dome, ktory ma rozmery 8 x 11m. Za prve poschodie po veniec zobrali 15000, a podkrovie + vnutorne priecky 5000. Sme s nimi velmi spokojni. Prve poschodie stavali dvaja asi 3 dni, podkrovie im trvalo 2 dni. Treba ale zobrat do uvahy, ze oni iba nanasali lepidlo a ukladali tehly, pomocnikov im robil manzel a bratia, ktori im podavali tehly rezali tehly ak bolo treba a zarabali lepidlo. Samozrejme, vsetci dostali najest, vypit... :) Určite, keby si museli robiť všeto sami by si vypytali asi tolko ako z xelly...:D m
AndrejG
01.02.08,15:48
No vidis, to len dokazuje, ako sa da jednat. Nevieme sice, aka velka a co je to vlastne hruba stavba v tomto pripade. Ale ak sa na to pozries realne, ked styria majstri robia 4 dni po 8 hodin cistej poctivej prace dostanu 150 sk za hodinu. V porovnani s robotnikmi v inych odboroch su na tom celkom dobre. Za 4 dni musia vytiahnut obvodove mury aj s lavou rukou v zad..., aj ked to nie cela hruba stavba. Skratka da sa to vselijak. Ked clovek neskoci na prveho vydriducha a trocha vie jednat, nemusi zbytocne vyhadzovat tvrdo zarobene prachy. Murari vyplateni rovno na ruku vzdy boli a su najlacnejsi. Existuju kadejaki dohadzovaci co pytaju za jedneho chlapa 300 a viac sk na hodinu a im vyplatia stovku, a pomocnikovi este menej. Chce snad niekto tvrdit, ze jeho zamestnanci zarabaju viac? Tak to potom nerozumiem tym statistikam ktore hovoria o priemernych platoch.

Podla priemerneho platu v SR vychadza priemerna mzda na hodinu okolo 120. V BA je to viac, preto si aj robotnici pytaju viac. Ale problem je, ze oni chcu viac ako ktokolvek iny, nielen v stavebnictve.
majka555
03.02.08,19:14
Za kubík muriva (práca) sa zvyčajne berie 600-800 Sk. Najväčšia chyba je podľa mňa nechať murárov robiť na hodinu. Murári už nevedia čo pýtať (česť výnimkám). Berú od 120 Sk vyššie (zvyčajne). Závisí od regiónu. Poznám aj takých, ktorí prišli a pýtali 180 Sk na hodinu.
dad111
04.02.08,07:31
Za kubík muriva (práca) sa zvyčajne berie 600-800 Sk. Najväčšia chyba je podľa mňa nechať murárov robiť na hodinu. Murári už nevedia čo pýtať (česť výnimkám). Berú od 120 Sk vyššie (zvyčajne). Závisí od regiónu. Poznám aj takých, ktorí prišli a pýtali 180 Sk na hodinu.
Nesuhlasim. Kolki z nas tomu rozumieme. Je predsa rozdiel vymurovat rovny mur z ytongu hrubky 45 cm a murovat priecky z hrubky 10 cm a mnozstvom rohov. Ako to chces dohodnut pri cene za kubik muriva, zaplatis rovnako? Ak dohodnem hodinovku staci mi pozerat a nahanat kazdeho, ktory sa na chvilu narovna. Pred kazdou etapou dohodnem casovu narocnot prace s tym, ze platim len skutocne odpracovany cas. Ak nemam na to cas, najdem a zaplatim si na to dochodcu.
majka555
04.02.08,13:12
Dá sa to aj tak. Len aby Ti neodišli preč, keď ich budeš naháňať.
Danila
04.02.08,17:30
Za kubík muriva (práca) sa zvyčajne berie 600-800 Sk. Najväčšia chyba je podľa mňa nechať murárov robiť na hodinu. Murári už nevedia čo pýtať (česť výnimkám). Berú od 120 Sk vyššie (zvyčajne). Závisí od regiónu. Poznám aj takých, ktorí prišli a pýtali 180 Sk na hodinu.Cenu na trhu určuje pomer dopytu k ponuke. Boom v stavebníctve už pozná ceny za 200 a viac/hod. pre murára. A môžu byť aj vyššie.:)
Minik
14.02.08,18:21
Hodinová mzda murára sa odlišuje aj od druhu murára-nie je murár ako murár.
Niekto zoberie 120 sk na hodinu a bude to robiť 20 hodin a niekto zoberie 180 sk na hodinu a tu istú prácu spraví za 10 hodín.Takže všetko je o kvalitách majstra.Nie je pravda že dobrý murári sú v zahraničí,ale skutočnosť je taká že dobrý majstri majú veľa práce a za kvalitnú prácu si vypýtajú aj kvalitný zárobok.Veľa ľudí zaplatí radšej viac peňazí a má pokoj,ako ked vám to niekto urobí za lacný peniaz a potom máte hlavu v smútku z vykonaného diela.Pracoval som ako murár v zahraničí 8 rokov a dali sa tam zarobiť pekne peniaze,ale ked je murár šikovný dokáže tie peniaze poctivou prácou zarobiť aj tu na Slovensku.Ešte jedna vec,nie vždy je hodinová pláca najmúdrejšie riešenie pretože úkolová pláca Vám može ušetriť čas,ale treba zasa hľadieť na kvalitu.Ja osobne pracujem úkolovo a pre známych v hodinovej mzde.Toto je moj názor opierajúci sa o dlhoročné skúsenosti.
AndrejG
14.02.08,18:54
Hodinová mzda murára sa odlišuje aj od druhu murára-nie je murár ako murár.
Niekto zoberie 120 sk na hodinu a bude to robiť 20 hodin a niekto zoberie 180 sk na hodinu a tu istú prácu spraví za 10 hodín.Takže všetko je o kvalitách majstra.Nie je pravda že dobrý murári sú v zahraničí,ale skutočnosť je taká že dobrý majstri majú veľa práce a za kvalitnú prácu si vypýtajú aj kvalitný zárobok.Veľa ľudí zaplatí radšej viac peňazí a má pokoj,ako ked vám to niekto urobí za lacný peniaz a potom máte hlavu v smútku z vykonaného diela.Pracoval som ako murár v zahraničí 8 rokov a dali sa tam zarobiť pekne peniaze,ale ked je murár šikovný dokáže tie peniaze poctivou prácou zarobiť aj tu na Slovensku.Ešte jedna vec,nie vždy je hodinová pláca najmúdrejšie riešenie pretože úkolová pláca Vám može ušetriť čas,ale treba zasa hľadieť na kvalitu.Ja osobne pracujem úkolovo a pre známych v hodinovej mzde.Toto je moj názor opierajúci sa o dlhoročné skúsenosti.

Ake prace konkretne vykonavate, ked sa mozem opytat?
Minik
15.02.08,05:18
Ake prace konkretne vykonavate, ked sa mozem opytat?
Vykonávam viac menej všetky murárske práce,ale moja špecializácia je na jemné filcované omietky.
bv_alexandra
15.02.08,05:55
My osobne moc nemusíme hodinové sadzby ale sú ľudia čo na úkol pracovať nechcú, výhradne na hodiny. No a tu nie je nič jednoduchšie ako si vypočítať normu. Dáme murárovi hoc aj 200,-Sk na hodinu, ale mu jednoducho povieme že musí splnať dennú normu /čo činí tuším 3,5m3 obvod muriva a pod..../a samozrejme keĎ chce šichníka tak toho si musí sám zabezpečiť, alebo musí na neho vyrobiť.Takže stačí vypočítať za koľko by mal vymurovať danú stavbu, podľa denných úkolových noriem a ked vám vyjde že to musí byť urobené napr za 7 dní tak aj zmluvu /dohodu/ postaviť na 7 dní. Toť môj názor. :)
Minik
15.02.08,16:21
My osobne moc nemusíme hodinové sadzby ale sú ľudia čo na úkol pracovať nechcú, výhradne na hodiny. No a tu nie je nič jednoduchšie ako si vypočítať normu. Dáme murárovi hoc aj 200,-Sk na hodinu, ale mu jednoducho povieme že musí splnať dennú normu /čo činí tuším 3,5m3 obvod muriva a pod..../a samozrejme keĎ chce šichníka tak toho si musí sám zabezpečiť, alebo musí na neho vyrobiť.Takže stačí vypočítať za koľko by mal vymurovať danú stavbu, podľa denných úkolových noriem a ked vám vyjde že to musí byť urobené napr za 7 dní tak aj zmluvu /dohodu/ postaviť na 7 dní. Toť môj názor. :)
Ak ma niekto pracovať v hodinovke ,ktora je podložená úkolom,tak to už rovno može robiť na úkol a vynde mu to leppšie ako 200 sk na hodinu a je pod menším tlakom ako na hodinovke podkladanej úkolom.Toť zas mooj nazor a skusenosť
Vlado.s
15.02.08,20:14
Zdravím stavbári, dobre, že ste začali túto tému, ja by som potreboval len maličkosť. Ako sa robí malta?Klasická z piesku, vápna, cementu, vody. V akom pomere je treba všetko zmiešať? Ďakujem.
Minik
15.02.08,20:35
Zdravím stavbári, dobre, že ste začali túto tému, ja by som potreboval len maličkosť. Ako sa robí malta?Klasická z piesku, vápna, cementu, vody. V akom pomere je treba všetko zmiešať? Ďakujem.
Zaleží na čo to potrebuješ.
Ak potrebuješ maltu na murovanie tak 10 lopat piesku(0.4),2 vapeneho hydratu,2 cementu
Ak na omietanie tak 10 lopat piesku,4 vapeneho hydratu,1 cementu
Vlado.s
17.02.08,18:39
Zaleží na čo to potrebuješ.
Ak potrebuješ maltu na murovanie tak 10 lopat piesku(0.4),2 vapeneho hydratu,2 cementu
Ak na omietanie tak 10 lopat piesku,4 vapeneho hydratu,1 cementu

Ďakujem Minik, veľmi pomohlo. Je to na omietanie.
szaboe
18.02.08,16:56
my máme majstrov ktorí si pýtajú 130 na hodinu. lebo sa to z ytongu viac oplatí na hodinu ako na úkol. vraveli že sa to tak viac oplatí. lebo vraj robili niekomu na úkol a v konečnom dôsledku ho to vyšlo drahšie ako keby robili na hodinu. A nezabudni, že dnes už nieje v móde im nosiť jesť a piť aj tak si vypýtajú takú istú cenu, len ty máš o starosť viac.
Viera Klimentová
20.02.08,07:44
Mám podobný problém a práve som hľadala firmu cez internet, ktorá robí murárske práce v blízkosti mojej chalupy. Napísala som požiadavku - potrebujem omietnuť zadný múr na starom dome (200 ročná stavba z kameňa a z hliny). Keď dostanem odpoveď podelím sa s Vami o skúsenosť. Chcela som vedieť za akú cenu mi to môžu urobiť. Poskytla som len rozmery domu - múru 20m x 3m. S murármi mám veľmi zlú skúsenosť. Chcela som vyšpárovať pukliny v jednej miestnosti 2x4x2. Kúpila som v šiestich tubách hmotu na špárovanie za á 130.-Sk, zaplatila som 400 Sk.- chodil to robiť dva dni a o krátky čas som mohla začať znova. Najlepšie je asi klasický spôsob - namiešať riadnu maltu, lebo z tej hmoty som mala viac po stene ako v špáre. Najsť dobrého murára je asi naozaj veľmi vzácne, ale radšej dobrého zaplatiť, ako nešikovného preplatiť.
Eva M
20.02.08,08:35
Jedina skusenost, ktoru mam je fi. xella (ytong). Za 1 m kubicky pytali 450 Sk. Nakoniec sme nasli majstrov, ktori nam postavili hrubu stavbu za 20000. ;) zatial sme spokojni...:)

Dobrý deň,
aj mňa by to zaujímalo, kde sa dajú zohnať takí lacní robotníci, lebo sa blíži leto, treba niečo robiť, len tie financie. Mám u rodičov na poschodí s plochou strechou nezastavanú terasu o rozmeroch 10x5 m, a potrebovala by som poradiť približne cenovú reláciu materiálu a práce, ak s tým máte niekto skúsenosti. Ďakujem
dad111
20.02.08,14:05
Ak ma niekto pracovať v hodinovke ,ktora je podložená úkolom,tak to už rovno može robiť na úkol a vynde mu to leppšie ako 200 sk na hodinu a je pod menším tlakom ako na hodinovke podkladanej úkolom.Toť zas mooj nazor a skusenosť
Ved prave tato debata je o tom co je vyhodnejsie pre investora anie pre murarov.

my máme majstrov ktorí si pýtajú 130 na hodinu. lebo sa to z ytongu viac oplatí na hodinu ako na úkol. vraveli že sa to tak viac oplatí. lebo vraj robili niekomu na úkol a v konečnom dôsledku ho to vyšlo drahšie ako keby robili na hodinu. A nezabudni, že dnes už nieje v móde im nosiť jesť a piť aj tak si vypýtajú takú istú cenu, len ty máš o starosť viac.
Ja som staval pred par rokmi, dorabal som este nedavno a mal som aj brigady. Na tu stravu mam iny nazor. Ked sa stavba robi svojpomocne, to je podla mna to, ze zavolam vsetkych moznych znamych, priatelov a rodinu, ktori u mna robia zadarmo. Hanbil by som sa nedat im aspon dobre najest a vypit. Na takej brigade bolo u mna aj 10 chlapov, ktori jedli a pili. Dat to aj tym trom majstrom, ktori boli u mna za peniaze bolo podla mna samozrejme. Niektore prace robila u mna aj len firma, ale jedlo som im zabezpecil. Nerobil som rozdiely medzi romskymi kopacmi a ludmi z rodiny. Myslim, ze je to akesi ocenenie ich prace. Mal som aj majstrov, ktori odisli bez vyplatenia a stravy skor ako mohli nieco pokazit. Priznavam, ze som mal pri sebe osobu, ktorej som vdacny za to, ze sa postarala o tu stravu. Aj ja som zazil brigady kde sa strava nedavala, alebo len malo. Hanbil by som sa, keby to tak bol u mna. Syty robotnici urobia lepsiu pracu. Gazda ma dost prace okolo stavby. Preco by nemohla buduca pani domu urobit nieco pre tych, ktori jej ho buduju. Kazdy sme sktratka iny.
Minik
01.03.08,07:19
Najsť dobrého murára je asi naozaj veľmi vzácne, ale radšej dobrého zaplatiť, ako nešikovného preplatiť.

Plne s Vami súhlasím,ale veľa ľudí sa ulakomí na cenu a v konečnom dôsledku prerobia.
220870
01.03.08,22:06
Všetko záleží od druhu použitého piesku .
220870
01.03.08,22:11
Všetko záleží od druhu použitého piesku.



Zdravím stavbári, dobre, že ste začali túto tému, ja by som potreboval len maličkosť. Ako sa robí malta?Klasická z piesku, vápna, cementu, vody. V akom pomere je treba všetko zmiešať? Ďakujem.
220870
01.03.08,23:13
Tak toto bude téma pre mňa.Všetky ceny sa odvíjajú od ponuky a dopytu na trhu. Ak tu niekto píše ,že platil murarovi 100-120 na hodinu, tak nad tým len žasnem, to muselo byť asi niekde na východnom slovensku. V súčasnosti sa ceny pohybujú od 250 skk/hod.Zo zásady a po zlých skúsenostiach s investormi v hodinovke nerobím, v žiadnom prípade .Nechcem nikoho povolanie znevažovať ,každé má čo to do seba, len si skúste uvedomiť že murárčina je vysokorizikové povovolanie s vysokou chorobnosťou. Murár robí v zime ,na daždi,pod páliacim slnkom , v prievane , na kolenách, v prachu atd.Aj toto zahŕňajú ceny .Ja mám po 20 rokoch strávených v stavebníctve takmer zničené zdravie, a budte si istý ,že to nieje z alkoholu a cigariet.
Určite majú pravdu aj tý čo tvrdia že im murari doničili stavbu, vydel som ich neúrekom.Už za komunistov šli za murarov väčšinou len tý ktorý sa inam nedostali, a tak to aj teraz vypadá.
Ja cenu svojej práce poznám a dokážem dopredu naceniť presnú sumu za výkon. Každý môj zákazník má dopredu vyrátanú sumu a môže si ju porovnať s konkurenciou.
Danila
02.03.08,13:41
Tak toto bude téma pre mňa.Všetky ceny sa odvíjajú od ponuky a dopytu na trhu. Ak tu niekto píše ,že platil murarovi 100-120 na hodinu, tak nad tým len žasnem, to muselo byť asi niekde na východnom slovensku. V súčasnosti sa ceny pohybujú od 250 skk/hod.Zo zásady a po zlých skúsenostiach s investormi v hodinovke nerobím, v žiadnom prípade .Nechcem nikoho povolanie znevažovať ,každé má čo to do seba, len si skúste uvedomiť že murárčina je vysokorizikové povovolanie s vysokou chorobnosťou. Murár robí v zime ,na daždi,pod páliacim slnkom , v prievane , na kolenách, v prachu atd.Aj toto zahŕňajú ceny .Ja mám po 20 rokoch strávených v stavebníctve takmer zničené zdravie, a budte si istý ,že to nieje z alkoholu a cigariet.
Určite majú pravdu aj tý čo tvrdia že im murari doničili stavbu, vydel som ich neúrekom.Už za komunistov šli za murarov väčšinou len tý ktorý sa inam nedostali, a tak to aj teraz vypadá.
Ja cenu svojej práce poznám a dokážem dopredu naceniť presnú sumu za výkon. Každý môj zákazník má dopredu vyrátanú sumu a môže si ju porovnať s konkurenciou.Dávam Ti absolútny súhlas a takýto bodík:). Murárčina je drina a šikovnosť. Aj umenie. Keby som ja postavila kúsok múrika, tak sa bezpochyby do päť minút zrúti. A ja veľmi obdivujem postavený domček, ktorý stojí bez ujmy také dlhočinské časy. Mám pred murárskym remeslom veľký rešpekt.:)A na hodinu 250 možno pri skromnosti akurát.
220870
06.03.08,18:51
Ty si ešte asi nevidel v práci Nemeckého ( NEMCA ) murára, si buď istý, že by ťa trafil šľak od jedu a z jeho rýchlosti a ceny.
zajicum
21.04.08,19:39
kazdy je frajer,ale doktor,postav si sam dom napr...a cena,cas ,doba realizacie atd...mas nato?,,urob si sam":D
pepanius
23.04.08,07:42
zdravim pohodaci

no ja mam na stavbe majstra (starsi pan pred dochodkom), s ktorym som sa dohodol na 150/hod. za odborne roboty a 100/hod. za menej odborne roboty. Vzdy mu zabezpecim stravu a pivko pocas dna a po praci aj oldomas. Vsetko si robim v podstate sam spolu snim (tzv. vikendovy stavbari). On dava know-how ale aj podava riadny vykon /obcas zenie do roboty on mna a nie naopak/ a ja sa pomaly zaucam remeslu (inak som kancelarska krysa)
-samozrejme ak sa ide nieco robit tak si cez tyzden dopredu nastudujem a pozhanam vsade mozne info co a ako a na vikend sa ide na vec

co sa tyka cien (zatial viem len na hrube murivo) tak sa mi ponukali nasledovne

1500 SKK/m3 muriva - rozmaznani majstri murari z okolia BA
900 SKK/m3 muriva - partia ktora si vsetko dovezie od miesacky az po vodu a o nic by som sa nestaral
600 SKK/m3 muriva - lokalni majstri (taka priem. cena v mojom okoli)

zatial som max. spokojny
dad111
23.04.08,09:04
zdravim pohodaci

no ja mam na stavbe majstra (starsi pan pred dochodkom), s ktorym som sa dohodol na 150/hod. za odborne roboty a 100/hod. za menej odborne roboty. Vzdy mu zabezpecim stravu a pivko pocas dna a po praci aj oldomas.
zatial som max. spokojny
Tak predsa to este stale ide najt normalneho murara. Chce to ale Tvoju pracu a ucast. Ked to tu citam, uz som myslel, ze dnes stavat ani nie je mozne.
Je ale pravda, ze ak nie je zamestnany a je na vlastnej nohe, asi z toho nevyzije.
pepanius
24.04.08,05:08
ale ano vyzije - u mna je cez vikendy a cez tyzden ma odomna volnu ruku a chodi si po svojich fuskach - cize za mesiac si pride na slusne prachy
stora
29.04.08,18:47
Vedeli by ste mi poradiť aj nejakého murára z okolia MI? Ďakujem
ka.ja
12.03.09,12:43
Asi pred mesiacom sme začali so zháňaním murárov na stavbu rodinného domu. Nemali sme ani šajnu o tom, na koho sa obrátiť, koľko peniažkov si na to nachystať, lebo úprimne Vám poviem, rozpočtárske ceny sa nám moc nezdali... (rozpočet na murovanie obvodových múrov z ytongu 375 - 4783,8 Sk/m3 (materiál+práca))
Troška mi nazačiatku pomohla táto debata, tak do nej pridám naše skúsenosti, ktoré sme získali, možno niekomu budú užitočné.
Na začiatku sme si podali inzerát, ak sa nám neozvalo 100 ľudí, tak ani jeden (to asi v dôsledku zúriacej krízy), ale cenové ponuky, poviem Vám narovinu krízové väčšinou neboli. Boli takí, čo chceli byť platení od hodiny - rôzni - 130-250 Sk na hodinu, boli takí, čo chceli robiť jedine na úkol 350-900 korún za kubík muriva pri obvodových múroch; 100-300 korún za m2 murovania priečok (125mm), priečky chcel na kubíky murovať len jeden a to za 700 korún. Za m2 omietok chceli 100-200 korún. Všetko len za prácu. Nakoniec sme sa dohodli s trojčlennou partiou za 500 korún za kubík obvodových múrov, 120 za murovanie m2 priečok a 100 za m2 omietania.
Teraz v pondelok začali murovať obvodové múry - dnes - vo štvrtok na poludnie to už to majú hotové - 40 kubíkov je toho, takže za 20 tis. korún máme obvodové múry. Takže, keď si to prepočítam na hodiny je to 3 ľudia x 40 hodín - 120 hodín, jeden kubík teda vymurovali za cca 3 hodiny.
Keď to zhrniem - ytong sme kúpili so 17% zľavou oproti cenníku - za 2901 korún/kubík + práca 500 korún/kubík = 3401 korún/kubík.
Ferdosondo
13.03.09,05:59
Ka.ja lacno a rýchlo. Ak je to ešte aj kvalitne, tak je všetko OK. Niektoré z chýb : nepreväzovanie obvodových a vnútorných nosných priečok, nechávanie veľkých medzier medzi blokmi pri dorezávaní- dobetónovanie murovacou maltou a tým vznik tepelných mostov, nedodržanie výšky múrov (potreba vyrovnávacieho venca, dosť často aj krivé steny(hrubšia omietka- vyššie náklady) ... Ak je toto v poriadku, tak gratulujem.
pucifalek
13.03.09,08:59
cca o mesiac začíname a s majstrom sme dohodnutí na hodinovke. 150skk/hod., čo je optimálna cena. bude mať nejakých 2pomocníkov, takže je to v pohodke. poznáme ho, oslovili sme ho na odporúčania mnohých ľudí, ktorým min.rok vystaval dom. tiež by to malo byť tak nejak do 20tisíc hrubá stavba
titiko20
15.03.09,17:33
Nesuhlasim. Kolki z nas tomu rozumieme. Je predsa rozdiel vymurovat rovny mur z ytongu hrubky 45 cm a murovat priecky z hrubky 10 cm a mnozstvom rohov. Ako to chces dohodnut pri cene za kubik muriva, zaplatis rovnako? Ak dohodnem hodinovku staci mi pozerat a nahanat kazdeho, ktory sa na chvilu narovna. Pred kazdou etapou dohodnem casovu narocnot prace s tym, ze platim len skutocne odpracovany cas. Ak nemam na to cas, najdem a zaplatim si na to dochodcu.

My priecky robime nie v kubikoch, ale metroch stvorcovych. okolo 300 za meter
fiveten
25.03.09,19:54
Ahoj Nemaria, aj ja by som chcel kontakt na tych majstrov co Ti postavili hrubu stavbu za taky peniaze..ak je to ovsem eticky mozne. dakujem pekne a zelam pekny den
spanielka21
15.04.09,10:02
Ahoj, nemohla by som sa spytat na kontakt na taku firmu, alebo nemate niekto referncie na murarov v okoli Kosic? Dakujem
majkl.
15.04.09,15:06
omyl sorry
Martin222
16.04.09,04:48
Hej , včera u mna boly murari a pytali 100euro na den a boly traja takže by som mal paltit volakomu 3300sk na den ?? A to čo už je, to nema nič spoločneho zo zdravým rozumom. Asi by sa maly všetci zamysliet nad tym čo pytaju, lebo už nevedia čo pytať.
VERONIKA6
16.04.09,04:59
Hej , včera u mna boly murari a pytali 100euro na den a boly traja takže by som mal paltit volakomu 3300sk na den ?? A to čo už je, to nema nič spoločneho zo zdravým rozumom. Asi by sa maly všetci zamysliet nad tym čo pytaju, lebo už nevedia čo pytať.
Práve včera som pripravoval zmluvu živnostníkovi - murárovi, kde sme sa dohodli na 4,- EUR na hodinu.
Martin222
16.04.09,05:41
Tak to gratulujem , ked ta robota bude kvalitna tak si dobre pochodil.
Publicum
16.04.09,07:17
Normalna sadzba je 200 SKK/hodina...pomer cena/vykon...vyrazne nad a vyrazne pod by som zvazil...
VERONIKA6
16.04.09,12:04
Normalna sadzba je 200 SKK/hodina...pomer cena/vykon...vyrazne nad a vyrazne pod by som zvazil...
Chceli sme toho murára zobrať do pracovného pomeru, no on chcel na živnosť a to si ju iba išiel vybaviť. Šéf mu ponúkol takúto sumu na hodinu, on súhlasil.
Mali sme nahlásené voľné miesta murárov na úrade práce. Chceli sme prijať 10, no horko ťažko sme našli dvoch, nemali záujem ísť do pracovného pomeru.
A to, že je nezamestnanosť.
lakon
17.04.09,17:49
Hej , včera u mna boly murari a pytali 100euro na den a boly traja takže by som mal paltit volakomu 3300sk na den ?? A to čo už je, to nema nič spoločneho zo zdravým rozumom. Asi by sa maly všetci zamysliet nad tym čo pytaju, lebo už nevedia čo pytať.


Práve včera som pripravoval zmluvu živnostníkovi - murárovi, kde sme sa dohodli na 4,- EUR na hodinu.


Tak to gratulujem , ked ta robota bude kvalitna tak si dobre pochodil.


4€/hod x min.10hod (normalnemu murarovi sa v sezone menej na den neoplati) = 40€/osoba a den u teba boli 3 = 120€/den, takze si podla vsetkeho dostal slusnu ponuku (100€).
Ak sa murar zivnostnik chova zodpovedne a nemysli len na okamzitu spotrebu, zaplati si aspon zakladne poistenia ked uz nie vsetky odvody a dane a ma z tych 120sk/hod nejakych 80sk/na hodinu co nieje vobec prehnane.

Dolezite je osetrit si to potom tak aby dobu ktoru u teba stravia nepreflakali a spravili co maju. Podla mna je lepsie sa dohodnut na cene za jednotlive prace (casti diela). potom sa murari budu nahanat sami, aby toho stihli co najviac.
Ferdosondo
19.04.09,05:15
Chceli sme toho murára zobrať do pracovného pomeru, no on chcel na živnosť a to si ju iba išiel vybaviť. Šéf mu ponúkol takúto sumu na hodinu, on súhlasil.
Mali sme nahlásené voľné miesta murárov na úrade práce. Chceli sme prijať 10, no horko ťažko sme našli dvoch, nemali záujem ísť do pracovného pomeru.
A to, že je nezamestnanosť.
Mám z toho pocit že ten chudák "murár" ani nevie o čom je reč. 4E/hod je žalostne málo. Z toho sa živnostníkovi vyžiť nedá. Ak odrátaš dane, odvody, náradie, dopravu... Nehovoriac o tom, že cez zimu si moc neškrtne.Ale o všetkom hovorí fakt, že si iba išiel vybaviť živnosť. Mám obavu, či cestou nechce stihnúť aj nejaké školenie o tom ako sa vlastne muruje.
Ferdosondo
19.04.09,05:23
Osobne by som nešiel do hodinoviek, ak by som si niekoho dojednával na prácu. Už tu bolo písané, že "dozeral by som na nich". To fakt chce nad nimi stáť celý deň???:confused: A aj pri takomto "dozore" sa dá robiť na pol plynu. Suma za dielo je určite najlepšia. Majstri vtedy nemajú záujem naťahovať čas. Ak spravia čo bolo treba, dostanú dohodnutú sumu a všetci sú spokojní.
pivko
05.08.09,04:32
Vedel by mi niekto napísať ako sa pohybujú ceny murárskych prác Košický kraj v dnešnych časoch krízy?
Ytong Lambda 375
Porotherm 30 P+D
Porotherm 30 Profi
Porotherm 38 P+D
Porotherm 38 Profi
focus3ccd
05.08.09,07:08
Som z toho zufaly, kolko si dokazu pytat ludia, ktory sa nikdy poriadne neucili, ostali pri lopate a teraz su majstri sveta..... Ja robim inziniersku robotu, mam kopu zodpovednosti, stale musim studovat nejake vydrbane zakony a normy a ani zdaleka nemam taky plat ako murari.

Rozmyslam, ze zmenim na cas robotu......
Je to hanba celeho naroda, ze sme im dovolili ist az na taketo ceny. A keby aspon urobili kvalitne a zodpovedne. Ale pri mojej stavbe som sa s takym pristupom takmer nestretol. Nechcem robit reklamu, ale len pracovnici zo Ziliny, co mi liali anhydrit, urobili svoju robotu poctivo, rychlo, nacas a bez nejakej spiny. Za to im vdaka.
Furko
05.08.09,09:13
Postavil som hrubú stavbu s firmou dohodou na hodinovku, ale tým som skončil, krov a strechu som si už dohodol na konkrétnu sumu za prácu, to nemám nervy na to stále niekoho kontrolovať či robí alebo nerobí, takto nech si robí koľko chce, ja zaplatím iba toľko koľko sa dohodnem.
dad111
05.08.09,12:31
A ako ustriehnete kvalitu, keď nedokážete ustriehnuť využitie pracovného a zaplateného času?
Ak je 4 € na súkromnej stavbe málo, prečo potom podnikatelia zamestnávajú živnostníkov za takú sumu ako subdodávateľov. Tí si už ináč dostriehnu, keď ich platia za hodiny, aby sa neflákali.
ciners
05.08.09,13:34
Ja by som dal do plena trosku inu otazku. Mozno tym niekoho nastvem, ale nie je to ciel. Nakolko si ludia cenite hodinovu pracu projektanta? Je pre vas projekt kus papiera alebo kus ludskej prace? Lebo skusenostami vidim, cim dalej, projektant je horsie plateny ako ten murar a ma vsetku zodpovednost.
Dakujem za rozumne odpovede.
pivko
05.08.09,13:44
Som z toho zufaly, kolko si dokazu pytat ludia, ktory sa nikdy poriadne neucili, ostali pri lopate a teraz su majstri sveta..... Ja robim inziniersku robotu, mam kopu zodpovednosti, stale musim studovat nejake vydrbane zakony a normy a ani zdaleka nemam taky plat ako murari.

Rozmyslam, ze zmenim na cas robotu......
Je to hanba celeho naroda, ze sme im dovolili ist az na taketo ceny. A keby aspon urobili kvalitne a zodpovedne. Ale pri mojej stavbe som sa s takym pristupom takmer nestretol. Nechcem robit reklamu, ale len pracovnici zo Ziliny, co mi liali anhydrit, urobili svoju robotu poctivo, rychlo, nacas a bez nejakej spiny. Za to im vdaka.
mimotemyOtázka v téme znie koľko stoja murárske práce.
Nikto nenapíše konkrétne sumy???:mee:
pivko
05.08.09,13:45
Vedel by mi niekto napísať ako sa pohybujú ceny murárskych prác Košický kraj v dnešnych časoch krízy?
Ytong Lambda 375
Porotherm 30 P+D
Porotherm 30 Profi
Porotherm 38 P+D
Porotherm 38 Profi
Nikto nenapíše konkrétne sumy za m3 muriva?:mee:
220870
05.08.09,17:47
Ytong Lambda 375........26€
Porotherm 30 P+D....... 35€
Porotherm 30 Profi....... 36€
Porotherm 38 P+D.......25€
Porotherm 38 Profi........26€
Veľa záleží od zložitosti stavby a nárokov investora.
pivko
06.08.09,04:21
Ytong Lambda 375........26€
Porotherm 30 P+D....... 35€
Porotherm 30 Profi....... 36€
Porotherm 38 P+D.......25€
Porotherm 38 Profi........26€
Veľa záleží od zložitosti stavby a nárokov investora.
Ďakujem , už len taká maličkosť - tie ceny sú s DPH , alebo bez DPH ?
220870
06.08.09,17:25
BEZ.
Peter.Solc
07.08.09,12:42
V okoli Kosic je momentalne uplne beznadejne hladat nejakeho dobreho murara, ty dobry maju zabookovanu robotu minimalne na dalsieho polroka dopredu, takze o cenovke by som asi velmi nehovoril.
Co sa tyka murovania z Ytongu, ja som si to spravil sam, cely dom aj so zalozenim vlastna robota. Stavba z Ytongu nie je ziadna narocna vec hlavne koli tomu ze su to presne tvarnice. Ty ktory si netrufaju na zalozenie prvej rady treba zavolat panov z Xelly (vyrobca) pri objednavke materialu na cely dom mate polozenie prvej rady zadarmo v cene! a potom je to uz len o natierani lepidlom a ukladani tvarnic, pripadne nieco prirezat podla potreby. Prizemie dom rozloha 9x13m s vyklenkami a oblukmi som vytiahol za tyzden a tom som prvy krat v zivote robil s Ytongom, a kazdy kto prisiel ku mne na dom ci vodar, ci elektrikar kazdy sa cudoval jak presne to je vymurovane, vsetko pekne rovne v uhloch....

Momentalne mam ovela vacsi problem a to su Anhydritove potery na podlahovku, nemozem pozhanat absolutne ziadnu firmu, ktora funguje na tuto na vychode. Takze ak mate nejaky kontakt tak sem s nim.
ski555
07.08.09,18:19
ja sa len pridám v jednej veci,ceny neviem,ale hodinové mzdy si dohadujte,ak ste schopní pri majstroch stáť celý čas a to je nemožne a neefektívne a 4 eur/hod pre takého čo odvedie dobrú prácu je málo,ale ak chce niekto silou mocou časovú mzdu tak buď má málo práce,alebo chce takto ošklbať investora,aby sa mu naraz nezdala suma privysoká
220870
07.08.09,18:38
Za čas čo podnikám som robil na čas len raz.Bolo to hneď zo začiatku.Narobený ako idiot ,na fajront príde investor a spýta sa čo sme celý deň robili.Nikdy viac.
Načo sú vám tzv majstri pri ktorých musíte celý deň stáť?Určite máte svoje zamestnanie .Tiež vám tam niekto stojí za chrbtom a pindá do práce,navyše keď tomu prd rozumie?Ako dlho by ste v takomto zamestnaní vydržali?
byotron
08.08.09,12:48
neviem ake mas skusenosti s majstrami,ale postav si k tej istej praci dvoch majstrov a pochopis preco neplatit na hodiny.z mojej skusenosti mozem povedat ze pokial sa jeden len stihne poobzerat a obkecat svoju pracu druhy ma uz pripraveny material a zacal pracovat bez zbytocnych reci.takze ja osobne platim za vykon.pravidlo-viac ponuk -vatsi prehlad a samozrejme najlepsimi poradcami su priatelia ktory maju s prestavbami skusenosti a hlavne s kvalitou vykonanych prac.
jezko7
12.08.09,16:45
dad111 uplne suhlasim,praktizujem to tak isto.
pivko
30.01.10,18:57
Aká je cca cena murovania za m3 muriva/tehla 38/ murárskou partiou bez papiera?
220870
30.01.10,20:21
20-30€
lapejko
30.01.10,20:27
Aká je cca cena murovania za m3 muriva/tehla 38/ murárskou partiou bez papiera?
obvodové múry z Ytongu vo vlastnej réžii s vlastným lešením a pomocníkmi cca 1800 skk s DPH, tehlu neviem. Priečky sú už ale nacenené za m2 od 300 do 550 skk/m2. Samozrejme ytong v odchýlkach do troch mm.
Ferdosondo
31.01.10,05:53
obvodové múry z Ytongu vo vlastnej réžii s vlastným lešením a pomocníkmi cca 1800 skk s DPH, tehlu neviem. Priečky sú už ale nacenené za m2 od 300 do 550 skk/m2. Samozrejme ytong v odchýlkach do troch mm.
Lapejko rozumiem dobre??? 1800 Sk za m3? K tomu vlastné lešenie a pomocníci? Za 650 Ti to spravím bez lešenia a pomocníkov a za kvalitu ručím. Priečky 250 až 350/m2
220870
31.01.10,06:36
Lapejko rozumiem dobre??? 1800 Sk za m3? K tomu vlastné lešenie a pomocníci? Za 650 Ti to spravím bez lešenia a pomocníkov a za kvalitu ručím. Priečky 250 až 350/m2

Nechcem sa vám do toho moc miešať.Ale 1800SKK je bežná skôr nižšia cenníkova cena , ktorá sa bežne účtuje pri stavbe na kľúč.;)Je veľký rozdiel robiť na kľúč a načierno.
ddr
31.01.10,16:28
cena sa pohybuje od35 do 70€- za bungalov ?ked opytaju 40€ za kubik nie je vela:o) a co sa tyka hodinovky je to blbost za kubik maju sumu a ked maju rozum tak flakanie je bezpredmetne spravit vziat placu a ist dalej.o)
Ferdosondo
02.02.10,11:20
Nechcem sa vám do toho moc miešať.Ale 1800SKK je bežná skôr nižšia cenníkova cena , ktorá sa bežne účtuje pri stavbe na kľúč.;)Je veľký rozdiel robiť na kľúč a načierno.
Musím len súhlasiť. Firma na kľúč je väčšinou firma s dvomi- tromi pracovníkmi. Na to aby postavili dom potrebujú partie živnostníkov, alebo ako si napísal načierno. No a keďže živnostník za 650-800 sk, tzv. firma chce tiež zarobiť, tak vznikne z toho 1 800 Sk a viac . Ale ak chce niekto viac platiť, tak ja nemám proti tomu nič.
nikolakvokackova
06.02.10,07:09
Poznam murarov ktori su zvyknuti brat 50-60tis. mesacne. A teraz, po 3/4 roku mozem s kludom vyhlasit, ze murari su na stavbe najvacsi blbci. Robia najvacsie chyby, clovek im nieco povie a za hodinu to urobia inak, vytacaju ma do uplnej zurivosti.
Hovoris o ludoch ktory pracuju v kazdom pocasi a za kazdych podmienok tvrdo a narocne .cize je asi dost netaktne nazyvat murarov blbcami lebo blbci su samotny zakaznici,lebo kazdy ste rovnaky snazite sa len co najviac zodrat cloveka ktory robi tvrdo a potom sa cudujete ze on vam na odplatu odflakne robotu .normalne fungovanie stavby spociva investor stavebny dozor ,majster a murari vy chcete v muraroch mat vsetky osoby okrem jednej samozrejme investor ste casto vy .takze uz keby ste chceli hodinovu sazdbu tak jedine si zaplatte dozor.a nesnazte sa usetrit na kazdej hluposti .ja sam som mlady chalan apracujem v stavebnictve od 14rokov a momentalne stale pracujem v oblasti stavebnictva.cizemoj nazor je hladat kvalifikovanych a odborne sposobilych ludi,anie murarov co robia co za najmenej a pyta si to dalej poharik a ine vyhody .a tiez na zamyslenie ze stavba rd je zalezitost ktora ma splnat ucel na dlhe roky.
nikolakvokackova
06.02.10,07:12
apochybujem ze beru 50000az 60000sk mozno v dysneylende
220870
06.02.10,07:21
Musím len súhlasiť. Firma na kľúč je väčšinou firma s dvomi- tromi pracovníkmi. Na to aby postavili dom potrebujú partie živnostníkov, alebo ako si napísal načierno. No a keďže živnostník za 650-800 sk, tzv. firma chce tiež zarobiť, tak vznikne z toho 1 800 Sk a viac . Ale ak chce niekto viac platiť, tak ja nemám proti tomu nič.
Priemerný murár musí za rok postaviť priemerný dom.Čiže traja murári tri domi.
Ferdosondo
06.02.10,13:30
Priemerný murár musí za rok postaviť priemerný dom.Čiže traja murári tri domi.
Čo si myslel pod tým postaviť priemerný dom? Na komplet, alebo hrubú stavbu? Lebo neviem, či murár zvládne všetky profesie potrebné pri stavbe domu
220870
06.02.10,13:50
Murársku časť.Základy,izolácie,murivo,betonáž,omietky , potery,vence, armatúry, izolácie,obklady,dlažby.Všetky profesie sozrejme nie.Krov,el.plyn ,voda,klampiar.
lapejko
07.02.10,19:02
Lapejko rozumiem dobre??? 1800 Sk za m3? K tomu vlastné lešenie a pomocníci? Za 650 Ti to spravím bez lešenia a pomocníkov a za kvalitu ručím. Priečky 250 až 350/m2
Nedvíhaj na mňa hlas! Táto cena platí hlavne vtedy ak robíme komplet stavbu a garantujeme hrubé odchýlky cca 3 MM, to znamená, že v interiéri použijem do 5 MM vápennosadrovej omietky v jednej vrstve bez lepidla a sieťky, pod obklad stačí stenu prebrúsiť a fasádu prestierkovať. Podmienkou však je kvalitné vyplnenie všetkých ložných škár murovacím lepidlom a následné zoškrabnutie zvyšku lepidla. To všetko priebežne počas murovania, nie o rok! Patrí k tomu aj priebežné vyrezávanie zvislých inštalačných rýh väčších priemerov hlavne na kanalizáciu a vzduchtechniku.
Ferdosondo
08.02.10,05:57
Nedvíhaj na mňa hlas! Táto cena platí hlavne vtedy ak robíme komplet stavbu a garantujeme hrubé odchýlky cca 3 MM, to znamená, že v interiéri použijem do 5 MM vápennosadrovej omietky v jednej vrstve bez lepidla a sieťky, pod obklad stačí stenu prebrúsiť a fasádu prestierkovať. Podmienkou však je kvalitné vyplnenie všetkých ložných škár murovacím lepidlom a následné zoškrabnutie zvyšku lepidla. To všetko priebežne počas murovania, nie o rok! Patrí k tomu aj priebežné vyrezávanie zvislých inštalačných rýh väčších priemerov hlavne na kanalizáciu a vzduchtechniku.
Dvíhaj si čo chceš. Mne je to jedno. To čo popisuješ je normálny postup stavania z Ytongu. Nič svetaborné. Ja tak robím bežne. Pod obklad netreba ani prebrusovať, môžeš rovno klásť. Ak Ti za to niekto platí 1800 Sk/m3, tak Ti to prajem a nech Ti to vydrží:). A už sa nepaprč. Pôvodne som myslel, že ideš stavať a niekto Ti niekto dal ponuku.
Ešte by ma zaujímalo, čo myslíš pod tými hrubými odchýlkami 3mm.
focus3ccd
08.02.10,14:24
Mne odbornici murovali 375mm Ytong a na vyske cca 1m uz utekali s presnymi tvarnicami cca 2cm. Na jednej strane som musel diamantovym kotucom zrezavat SETU ktora na to samozrejme nepasovala. A na inej strane som musel kopu dorabat na vnutorne omietky. Nie su odbornici na slovensku, su to len vydrbane stroje na peniaze.

Vyhodil som ich a vsetky vnutorne priecky som si urobil sam, ziadna veda, len spagaty, uhly a dlhe vodovahy. max 2mm omietky a mam pokoj.
Zo 3 roky stoja a nikde ani prasklina.
alltracboy
08.02.10,14:40
Vyhodil som ich a vsetky vnutorne priecky som si urobil sam, ziadna veda, len spagaty, uhly a dlhe vodovahy. max 2mm omietky a mam pokoj.
Zo 3 roky stoja a nikde ani prasklina.
Murovanie nieje tazke pre priemerne sikovneho cloveka co ma cas sa s tym hrat a chut sa zodrat na smrt :D Tiez sa divim kolko ti murari pytaju za pracu. Keby si za tie peniaze mal aspon zaruku na tu pracu a zniceny material.
lapejko
08.02.10,17:37
Dvíhaj si čo chceš. Mne je to jedno. To čo popisuješ je normálny postup stavania z Ytongu. Nič svetaborné. Ja tak robím bežne. Pod obklad netreba ani prebrusovať, môžeš rovno klásť. Ak Ti za to niekto platí 1800 Sk/m3, tak Ti to prajem a nech Ti to vydrží:). A už sa nepaprč. Pôvodne som myslel, že ideš stavať a niekto Ti niekto dal ponuku.
Ešte by ma zaujímalo, čo myslíš pod tými hrubými odchýlkami 3mm.

No comment! Idem sa opiť a rozjímať o tom aký som vydriduch...
ski555
08.02.10,18:19
No comment! Idem sa opiť a rozjímať o tom aký som vydriduch...
z toho si nič nerob,podľa niektorých je nás potom viacej,to by som sa tiež musel opiť:cool:
Ferdosondo
09.02.10,05:46
No comment! Idem sa opiť a rozjímať o tom aký som vydriduch...
No dúfam, že Ťa dnes nebolí hlava. Prečo vydriduch, však ak máš klientelu, ktorá Ti za prácu platí toľko ako píšeš, tak je všetko OK. Potom okrem kvalitného murovania sa dokážeš aj dobre predať a ver mi, že Ti to prajem.
Je určitá skupina investorov, ktorí predpokladajú, že keď ich niečo stojí aspoň 2x viac, tak to bude aj kvalitné(svoju nevedomosť v oblasti stavebníctva sa snažia nahradiť plnou peňaženkou). Vo veľa prípadoch je to tak, ale nie vždy. Na našom zbojníckom vŕšku vyrastali domy za nie malé peniaze, ale kvalita prevedených prác bola v niektorých prípadoch žalostná aj vďaka tomu, že ich prvá otázka bola: "Za ako dlho to viete spraviť". Samozrejme najlepšie ak o dva dni skôr, ako u suseda.
alltracboy
16.02.10,13:35
mne prisla cenova ponuka na 500eur/m2 pre dom na kluc. Trochu nerealne nie? Hlavne ked tam boli take bonusy pisane ako podlahove kuranie, na to napojeny krb a solar. :D
MILAN P.
26.05.10,19:40
viem dobru murarsku partiu s kosic su rychly a hlavne maju dobre ceny za hrubu stavbu sa dohodnu na jednej cene a nie ziadne m3 alebo m2. oplati sa ich volat rodinny dom neakych10.10 rozmer postavily za 4 dni. treba pocitat stim ze iny pocitaju zalozenie prekladov na okna na dvere atd,,,0914299527.
220870
27.05.10,03:11
Práve preto že to nerozrátavaju tak majiteľlov jednoduchých bunglaow-ov to stojí viac ,respektíve čím jednoduchšia stavba tým viac ich oklamú. Možno to nerátajú len preto ,že sú neschopný a nevedia si svoju prácu predstaviť dopredu a roz rátať si ju. A ja naopak všetkým odporúčam aby sa takýmto expertom veľkým oblúkom vyhli.
alltracboy
27.05.10,12:21
mam ponuku na 28eur na kubik
pivko
27.05.10,13:20
mam ponuku na 28eur na kubik
Dobra cena ak už je v tom všetko. Ja som platil 30/m3 bolo v tom všetko: miešanie malty + hantlageri a nič navyše/zakladanie rohov, osadenia prekladov ,skrátka nič/ po vymurovani sme to presne pomerali a vycáloval som 1.500 Evri:mee:
alltracboy
27.05.10,14:19
samozrejme ze presun materialov a lesenie v tom nieje. montaz keram. prekladov 4eur za kus.
pivko
27.05.10,14:39
samozrejme ze presun materialov a lesenie v tom nieje. montaz keram. prekladov 4eur za kus.
Ako som napisal,ani cent naviac, murovali 3 + 1 mišačka + 2 nosili tehly, lešenie si urobili na kozach , mal som len 2 tak že si poukladali tehli na seba a dali na ne foršňu. 30/m3 netto;)
alltracboy
27.05.10,16:04
ake si daval preklady? ja by som chcel betonove odliat.
220870
27.05.10,16:13
mam ponuku na 28eur na kubik
Na okolie BA je to slušná cena.
robertkozich
29.05.10,06:25
ja mam cenovu ponuku z winerbergeru-800sk /m3 na lepidlo 44cm tehla
alltracboy
29.05.10,13:22
ja mam cenovu ponuku z winerbergeru-800sk /m3 na lepidlo 44cm tehla
?
pivko
29.05.10,17:20
V škole sa to nič neučí a potom si pýta 30 EUR/m3 je to neprimeraná suma iným remeslám. Však mi za 3 dni vymurovali traja murári + 3 pomocníci prízemie 50m3 a zhrabli 1.500 Evri.
Však tolko ja ani za mesiac nezarobím a to som musel študovať VŠ:
220870
29.05.10,17:33
V škole sa to nič neučí a potom si pýta 30 EUR/m3 je to neprimeraná suma iným remeslám. Však mi za 3 dni vymurovali traja murári + 3 pomocníci prízemie 50m3 a zhrabli 1.500 Evri.
Však tolko ja ani za mesiac nezarobím a to som musel študovať VŠ:
Na východe ešte ako tak.Ale tu už nemá kto manuálne robiť.A vidím to stále lepšie a lepšie pre tých ktorým sa chce robiť fyzicky namáhavú prácu.Kto nebol v Rakúsku a Nemecku na stavbách a nevidel domorodého murára pri "práci" nepochopí.mimotemy
day
30.05.10,10:13
pivko VS neznamena vysoky zarobok, ked si to rozratas tak zarobili 10€/hod murari, 6€/pomocnici, ked platia odvody, pracuju 8-10mesiacov v roku a su to majstri tak OK, ked nie Tvoja chyba, Taz (220870) Tvojmu prispevku tiez nerozumiem, na zapade nechcu robit tazku manualnu pracu? uz si niekoho nasiel kto chce robit tazku manualnu pracu? cena za tovar/sluzbu vzdy zalezi od ponuky/dopytu, je volny trh, kazdy si slobodne moze vybrat, bez rozdielu vzdelania mimotemy
alltracboy
30.05.10,11:50
nech murar berie vela penazi..ale nech to stoji za to. Vacsinou vela zoberu a stoji to za ....
robertkozich
30.05.10,13:11
Treba nad nimi stat, vy to platite-alebo,ja tak sme ich sefovia....horsie je ked sa v tom niekto nevyzna.ja mam teraz zlomenu ruku a idem stavat ..skoda..tiez musim zohnal dobrych murarov,ale z winerbergeru mam ponuku,tak uvidim ale asi radsej sam ....
pivko
30.05.10,13:26
nech murar berie vela penazi..ale nech to stoji za to. Vacsinou vela zoberu a stoji to za ....
Lebo výučný list má len jeden z troch:mee:
220870
30.05.10,13:40
Lebo výučný list má len jeden z troch:mee:
Oprava 1 z 10 a stále to rastie.Ale aj tak to nepovažujem za za hodnotu podľa ,ktorej by sa dala merať kvalita.Viem čo so mnou chodilo do triedy na učňovke,a nedokážem si predstaviť čo tam za "študentov" je teraz.
pivko
08.08.10,04:39
Dotaz - koľko je dobrá cena za m2 štukové omietky?len práca.
Fachmannn
08.08.10,14:58
pivkoRe: CENY MURARSKYCH PRÁC.
V škole sa to nič neučí a potom si pýta 30 EUR/m3 je to neprimeraná suma iným remeslám. Však mi za 3 dni vymurovali traja murári + 3 pomocníci prízemie 50m3 a zhrabli 1.500 Evri.
Však tolko ja ani za mesiac nezarobím a to som musel študovať VŠ:
pivkoRe: CENY MURARSKYCH PRÁC.
V škole sa to nič neučí a potom si pýta 30 EUR/m3 je to neprimeraná suma iným remeslám. Však mi za 3 dni vymurovali traja murári + 3 pomocníci prízemie 50m3 a zhrabli 1.500 Evri.
Však tolko ja ani za mesiac nezarobím a to som musel študovať VŠ:
pivkoRe: CENY MURARSKYCH PRÁC.
V škole sa to nič neučí a potom si pýta 30 EUR/m3 je to neprimeraná suma iným remeslám. Však mi za 3 dni vymurovali traja murári + 3 pomocníci prízemie 50m3 a zhrabli 1.500 Evri.
Však tolko ja ani za mesiac nezarobím a to som musel študovať VŠ:

pivko takych ludi ako ty mam rad.Nevies aka to je zodpovednost,lebo to nerobis. Ked zavidis chod murovat aj ty a nesed na riti v kancli pri radiatore.To plati pre vsetkych co taraju taketo somariny.

Ked chcete usetrit a platit 120sk alebo 4e/hod tak necakajte rychlost a kvalitu.Dobry murar-fachman za toto nerobi.Zapyta slusnu taxu a robota musi vyzerat vsak si robi reklamu.Robim s tym,mam partiu a viem ako to chodi.Taxa 30e/m3 je akurat.Zalezi od rozmeru a materialu+/-5eur.Pivko cena na tvoje omietky je 4eura.Moje cislo 0911107071
pivko
08.08.10,15:41
pivkoRe: CENY MURARSKYCH PRÁC.
V škole sa to nič neučí a potom si pýta 30 EUR/m3 je to neprimeraná suma iným remeslám. Však mi za 3 dni vymurovali traja murári + 3 pomocníci prízemie 50m3 a zhrabli 1.500 Evri.
Však tolko ja ani za mesiac nezarobím a to som musel študovať VŠ:
pivkoRe: CENY MURARSKYCH PRÁC.
V škole sa to nič neučí a potom si pýta 30 EUR/m3 je to neprimeraná suma iným remeslám. Však mi za 3 dni vymurovali traja murári + 3 pomocníci prízemie 50m3 a zhrabli 1.500 Evri.
Však tolko ja ani za mesiac nezarobím a to som musel študovať VŠ:
pivkoRe: CENY MURARSKYCH PRÁC.
V škole sa to nič neučí a potom si pýta 30 EUR/m3 je to neprimeraná suma iným remeslám. Však mi za 3 dni vymurovali traja murári + 3 pomocníci prízemie 50m3 a zhrabli 1.500 Evri.
Však tolko ja ani za mesiac nezarobím a to som musel študovať VŠ:

pivko takych ludi ako ty mam rad.Nevies aka to je zodpovednost,lebo to nerobis. Ked zavidis chod murovat aj ty a nesed na riti v kancli pri radiatore.To plati pre vsetkych co taraju taketo somariny.

Ked chcete usetrit a platit 120sk alebo 4e/hod tak necakajte rychlost a kvalitu.Dobry murar-fachman za toto nerobi.Zapyta slusnu taxu a robota musi vyzerat vsak si robi reklamu.Robim s tym,mam partiu a viem ako to chodi.Taxa 30e/m3 je akurat.Zalezi od rozmeru a materialu+/-5eur.Pivko cena na tvoje omietky je 4eura.Moje cislo 0911107071
Ty si nejaký moc drahý:mee:moji murári z Bardejova pýtaju 2,5 EUR len som si chcel overiť či to je lacno a je;)
mimotemy A keby si sa bol lepšie učil a v škole dával pozor:eek: tak si nemusel teraz drieť jak koň.:D
220870
09.08.10,10:22
Ty si nejaký moc drahý:mee:moji murári z Bardejova pýtaju 2,5 EUR len som si chcel overiť či to je lacno a je;)
mimotemy A keby si sa bol lepšie učil a v škole dával pozor:eek: tak si nemusel teraz drieť jak koň.:D
dobra cena je cca od 2-3 evri ako kde na slovensku v ba 4
andreaS
09.08.10,10:53
opytam sa skusenejsich na ceny ;)

zacali sme oslovovat firmy na postavenie hrubej stavby (zaklady uz su hotove) a nevieme sa v tom zorientovat, ci je to malo, vela...

ide mi o cenu samotnej prace, material dodavame my...

som v tom este tak trochu laik... mame partiu, kt. pracu sme videli a chceli by sme im dat robit obvodove mury... cenu dali podla nas dobru za tuto cast prace, ale za vence, podstojkovanie a vsetky prace spojene s pripravou na betonovy strop (samozrejme ich pritomnost aj pri samotnom betonovani a vyrovnavani a ja neviem ake vsetky cinnosti zahrna ukoncenie prveho poschodia) sa nam zda, ze pytaju vela...

prve poschodie ma strop o rozmerov 10x17, horne 10x10... plocha strecha, takze 2x betonovy strop...

tepelnu a hydroizolaciu samotnej plochej strechy bude robit niekto iny (z rodiny)...

snad je to zrozumitelne napisane... vdaka za akukolvek info...
day
09.08.10,15:01
andrea aku mate ponuku, cenu? kolko za m3, pripadne za inu jednotku,. prosim cenu na porovnanie aj od ostatnych.

dakujem
andreaS
09.08.10,15:06
14tis za hrubu stavbu... z toho je 800e (cca 60m3 tehal) len za obvodove mury... preto ma zaujima, ci je 13,2tis adekvatna cena za tie vence a stropy...

mame komplet stavebny system Heluz family 38, vratane ich prekladov (bolo nam povedane od stavbara, ze tym usetrime dost penazi, co sa mi ale nezda pri tej jeho cifre)

uz sme aj rozmyslali, ze si mury spravime svojpomocne, ale 800e je zase dobra cena, aby sme to dali robit dodavatelsky :D
day
09.08.10,15:13
800E je podla mna dobra cena, za obvodove mury, ked dobre rozumiem

zvysok sa mi zda vela, ked mas komplet system, ale ostatni napisu urcite aj vlastnu skusenost
stano3b
30.03.11,15:30
V ZA si pytaju 23 az 27 eur za m3...jedna sa o obvodove mury (vraj je jedno ci je to tehla na maltu alebo porobeton) a za vnutor. priecky 5 az 6 eur za m2...
poradi mi niekto, co je adekvatna cena pre Zilinu?

popripade sa mi nejaky murar ponukne (RP)?
vdaka
pivko
30.03.11,16:49
V ZA si pytaju 23 az 27 eur za m3...jedna sa o obvodove mury (vraj je jedno ci je to tehla na maltu alebo porobeton) a za vnutor. priecky 5 az 6 eur za m2...
poradi mi niekto, co je adekvatna cena pre Zilinu?

popripade sa mi nejaky murar ponukne (RP)?
vdaka
Ak vedia naozaj murovať tak ber;)dobrá cena.