cathyc
05.02.10,11:01
asi im už dochádza dych, lebo kedysi robilo EZU nonstop, a teraz tam majú myslím jeden deň v týždni odstávku.
ajka100
05.02.10,10:08
Skús sa informovať na SP, čo v takom prípade, ale pravdepodobne ti môže ostať grid karta a v budúcnosti možno ešte budeš používať EZU. Ja sa napríklad prihlasujem aj na individuálny účet poistenca cez túto grid kartu.


Ako sa dá prihlásiť na individuálny účet poistenca? Mám grid kartu a zatiaľ som len posielala výkazy a RLFO.
Melnick
05.02.10,10:20
Tam kde sa prihlásiš nael. zber údajov za zamestnancov máš vstup do individuálneho účtu.:)
Melnick
05.02.10,10:21
Takže, ktoré oblasti majú protekciu ?....:D


evinkááááááááá :---:---:---:--- aj ja mám protekciu.:D:D:D
ajka100
05.02.10,10:28
Tam kde sa prihlásiš nael. zber údajov za zamestnancov máš vstup do individuálneho účtu.:)
OK. Ale mne stále píše, že nemám povolený prístup k individuálnemu účtu.
michelle84
05.02.10,10:30
OK. Ale mne stále píše, že nemám povolený prístup k individuálnemu účtu.

V SP máš vybavený prístup k individuálnemu účtu poistenca?
ajka100
05.02.10,10:33
V SP máš vybavený prístup k individuálnemu účtu poistenca?
Neviem, zistím.
Keď som si vybavovala grid kartu, pani v SP vravela, že sa budem môcť pozrieť aj na svoj ind. účet.
ajka100
05.02.10,10:36
Neviem, zistím.
Keď som si vybavovala grid kartu, pani v SP vravela, že sa budem môcť pozrieť aj na svoj ind. účet.
Nemám to aktivované. Mám ísť na SP a vypísať žiadosť o aktiváciu. Následne mi to aktivujú. Vraj to bude záležitosť 2 min. Uvidíme. Ďakujem.
janaGT
05.02.10,10:46
hurá, už mi to ide!!!
michelle84
05.02.10,11:11
Nemám to aktivované. Mám ísť na SP a vypísať žiadosť o aktiváciu. Následne mi to aktivujú. Vraj to bude záležitosť 2 min. Uvidíme. Ďakujem.

Presne tak, je potrebné si prístup vybaviť osobne. Nestačí len grid karta. Potom si skontroluj každý rok, či tam máš napísané, že máš zaplatené poistné. Ak nie, treba ísť opäť osobne na SP na elektronické služby a oni to už opravia.
Daggmar
05.02.10,11:12
Miška nemusíš, ak je tam ochotná pani , mne to vybavili aj cez telefon. Konkretne som to riešila teraz v utorok.
michelle84
05.02.10,11:16
Miška nemusíš, ak je tam ochotná pani , mne to vybavili aj cez telefon. Konkretne som to riešila teraz v utorok.

Mohlo sa niečo zmeniť. Ja som musela ísť osobne a potom to vybavovali nejak cez Bratislavu a vyjadrenie mi prišlo z BB.
Laura1
17.02.10,11:00
Ahojte,
tiež sa učím podávať výkazy a ostatné elektronicky, mám taký "smiešny" problém - na grid karta je jeden znak, ktorý neviem identifikovať.
Vyzerá ako veľké tlačené T ale chýba mu klobúčik na pravej strane. Nie je to ani 1 ani 7 .
Ďakujem za pomoc.
Alžbeta
Paula
17.02.10,11:04
Ahojte,
tiež sa učím podávať výkazy a ostatné elektronicky, mám taký "smiešny" problém - na grid karta je jeden znak, ktorý neviem identifikovať.
Vyzerá ako veľké tlačené T ale chýba mu klobúčik na pravej strane. Nie je to ani 1 ani 7 .
Ďakujem za pomoc.
Alžbeta


To bude asi "l" (malé el)
uct2007
17.02.10,11:50
Veru je to malé "l" - hoci to vyzerá naozaj všelijako, tiež som to hneď nevedela "identifikovať" :)
Ich grid karta je proste "úžasná" :)
Laura1
17.02.10,12:08
Veľká vďaka za pomoc,
prvý krát som robila cez EZU, podarilo sa mi zaslať mesačné výkazy aj odhlášky FO.
:)
Rozalka
17.02.10,16:09
Veru je to malé "l" - hoci to vyzerá naozaj všelijako, tiež som to hneď nevedela "identifikovať" :)
Ich grid karta je proste "úžasná" :)

Moje kolegyne si túto GRID na kopírke zväčšili na A4, takto je to super čitateľné. ;)
M3G
19.02.10,19:14
Neviete mi niekto prosím poradiť, čo presne potrebujem na zmenu klienta EZU?
Potrebujem vybaviť pre seba grid kartu, aby som mohol elektronicky podať výkazy za zamestnávateľa, ktorému to dosiaľ robila iná mzdárka a táto mi svoju grid kartu samozrejme neposkytne.

Stačí mi nejaké splnomocnenie zamestnávateľa?
cathyc
19.02.10,20:38
Neviete mi niekto prosím poradiť, čo presne potrebujem na zmenu klienta EZU?
Potrebujem vybaviť pre seba grid kartu, aby som mohol elektronicky podať výkazy za zamestnávateľa, ktorému to dosiaľ robila iná mzdárka a táto mi svoju grid kartu samozrejme neposkytne.

Stačí mi nejaké splnomocnenie zamestnávateľa?

ffice:office" />http://www.porada.sk/ />

1. Ako zaregistrovať žiadosť o novú prístupovú kartu ?

Po prihlásení sa na stránku podateľne https://podatelna.socpoist.sk/musí klient vyplniť formulár na registráciu žiadosti o zaslanie nového bezpečnostného predmetu. Po registrácii (úspešnej, resp. neúspešnej) je klientovi sprístupnená funkcionalita podateľne („Dokument“; „Platiteľ“; „Nastavenia“) s oznamom na pozadí o úspešnej alebo neúspešnej registrácii.

Údaje, ktoré je potrebné vyplniť pri registrácii

1. časť formulára





Vaše rodné číslo:



Vaše priezvisko:



Vaše meno:






Vyplňte údaje fyzickej osoby, ktorá so systémom EZU pracuje, teda Vaše údaje. Nevyplňujte údaje osoby, na ktorú bola pôvodne registrovaná stará GRID karta, ani údaje zamestnávateľa! Nová Prístupová GRID karta bude doručená Vám a bude Vaším vlastníctvom.
Kliknutím na voľbu „Odoslať“ odošlete údaje na kontrolu v registri poistencov SP. Ak údaje nebudú jednoznačné alebo sa nebudú nachádzať v registri SP objaví sa Vám text:

„Vaša registrácia neprebehla úspešne (údaje nie sú jednoznačné alebo sa nenachádzajú v registri SP). Nový bezpečnostný predmet Vám môže byť vydaný len na pobočke SP (od 23. júna 2008), v ktorej ste povinný preukázať sa splnomocnením na výkon činností v mene odvádzateľa poistného (zamestnávateľa)”.

Kliknutím na voľbu “Súhlasím“ potvrdíte, že pre vydanie novej GRID karty navštívite pobočku SP. Súčasne Vám bude sprístupnená aplikácia EZU s oznamom o neúspešnej registrácii na pozadí.
Kliknutím na voľbu „Oprava vstupných kritérií“ sa vrátite k pôvodným údajom a môžete opraviť údaje, v ktorých ste sa mohli pomýliť.

Ak Vaše údaje boli voči registru SP úspešne verifikované zobrazí sa Vám druhá časť formulára.

2. časť formulára





Adresa:
(povinný údaj)

uvediete adresu, na ktorú Vám bude doporučene do vlastných rúk poštou doručená nová Prístupová GRID karta, spolu aj s novými prihlasovacími údajmi.





Kontakt:
(nepovinné údaje)

telefón a e-mail





Bezpečnostná otázka a odpoveď:
(povinný údaj)

vyplní klient, je to ľubovoľný údaj zadaný klientom, ktorý slúži len na identifikáciu klienta pri telefonickej žiadosti v prípade straty, zablokovania, problémoch s prihlasovaním atď. Tieto údaje si musíte zapamätať.
Napr.:
Bezpečnostná otázka: Obľúbený film
Bezpečnostná odpoveď: Ako sa kalila oceľ
(Prosím, nepoužívajte znak „?“)





Po vyplnení týchto údajov, kliknutím na voľbu „Odoslať“ a potvrdením správnosti údajov kódom z GRID karty bude Vaša žiadosť zaregistrovaná a sprístupnená funkcionalita podateľne („Dokument“; „Platiteľ“; „Nastavenia“) s oznamom o úspešnej registrácii na pozadí.


Tento postup musí klient zopakovať za každého zamestnávateľa, za ktorého je splnomocnený vykonávať podania.
Pri ďalších registráciách už klient nevypĺňa adresu a bezpečnostnú otázku a odpoveď. Systém ich automaticky preberie na základe mena, priezviska a rodného čísla z prvej registrácie. Klientovi EZU nebude vydaná ďalšia prístupová karta. Na už zaregistrovanú novú Prístupovú GRID kartu mu budú pridané prístupové práva, na výkon podaní v mene zamestnávateľov, za ktorých sa úspešne zaregistruje (jedna karta = prístup k podaniam za viacerých zamestnávateľov!)
M3G
20.02.10,11:39
Ešte taká otázka, ako hľadám, tak hľadám, nikde nevidím ten "formulár na registráciu žiadosti o zaslanie nového bezpečnostného predmetu" ;)

Neplatí horeuvedené iba pre tých, čo už sú registrovaní v EZU?
M3G
22.02.10,06:26
Nikto netuší?
cathyc
22.02.10,06:33
M3G
22.02.10,07:33
https://podatelna.socpoist.sk/loginchoice.jsp;jsessionid=QnZnK4hDy3sLNGj8JLC3Rqw Y9vQdbwjxlvyTtkRRv3t2TQSYbzxW!-148131679 (https://podatelna.socpoist.sk/loginchoice.jsp;jsessionid=QnZnK4hDy3sLNGj8JLC3Rqw Y9vQdbwjxlvyTtkRRv3t2TQSYbzxW%21-148131679)

A?

Takže už som konečne získal postup:
1. Žiadosť o zrušenie prístupu na starú mzdárku. Žiada firma.
2. Žiadosť o vydanie GRID karty na novú mzdárku. Žiada firma na konkrétne osobné údaje novej mzdárky. V prípade, že nová mzdárka už grid kartu na nejakú firmu má, firma žiada len o pridelenie prístupu k danej firme
3. V prípade, že do sociálnej poistovne konateľ nejde sám, splnomocňuje novú mzdárku splnomocnením s overeným podpisom
4. V prípade, že je firma už registrovaná, výpis z obchodného registra už neprikladá.

Elektronicky to nejde, bohužiaľ, a už vôbec nie cez stránku podatelna.socpoist.sk :)
sybila3
25.02.10,16:15
ahojte, uvažujem o tom, že budem posielať výkazy do SP cez EZU, nakoľko poštovné je dosť drahé, ale nemám s tým žiadnu skúsenosť. čo treba urobiť, najskôr vyplniť v SP registračný formulár na dotyčného zamestnávateľa?
rodina1
26.02.10,15:49
ahojte, uvažujem o tom, že budem posielať výkazy do SP cez EZU, nakoľko poštovné je dosť drahé, ale nemám s tým žiadnu skúsenosť. čo treba urobiť, najskôr vyplniť v SP registračný formulár na dotyčného zamestnávateľa?
V prvom rade je potrebné s príslušnou pobočkou uzatvoriť Dohodu o podmienkach elektronickej komunikácie.
Registračný formulár na dotyčného zamestnávateľa by ste mali mať už dávno zaslaný (ak beriem, že myslíš Registračný list zamestnávateľa).

https://podatelna.socpoist.sk/texty/DohodaEZU.html

Treba si preštudovať aj Podmienky ...

https://podatelna.socpoist.sk/texty/PodmienkyEZU.html
JuKaS
26.02.10,22:41
ahojte, uvažujem o tom, že budem posielať výkazy do SP cez EZU, nakoľko poštovné je dosť drahé, ale nemám s tým žiadnu skúsenosť. čo treba urobiť, najskôr vyplniť v SP registračný formulár na dotyčného zamestnávateľa?

Pôjdeš do príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne, kde predložíš splnomocnenie príslušného zamestnávateľa, že ťa poveruje touto službou (prihlášky,odhlášky,výkazy)a kopiu živnostenkého listu zamestnávateľa. Na základe toho Sociálna poisťovňa spíše s tebou dohodu, vydá ti protokol o prevzatí bezpečnostného predmetu a pridelení identifikačných údajov a prístupových práv do systému (EZU), kde sú všetky údaje , a potom sa už môžeš prihlasovať na stránke SP a odosielať elektronicky odhlášky,prihlášky,výkazy
sybila3
27.02.10,13:12
tú dohodu môže zamestnávateľ poslať aj poštou, alebo treba aby si to vybavil osobne?
Timka1
27.02.10,13:15
tú dohodu môže zamestnávateľ poslať aj poštou, alebo treba aby si to vybavil osobne?

na dohode musí byť overený podpis alebo prítomný majiteľ firmy pokiaľ nemáš splnomocnenie, takže skôr osobne, zo Sociálne poisťovne pošlú dohodu doporučene na adresu firmy.
simka999
03.08.10,12:42
Dobrý deň
potrebujem poradiť ohľadne zrušenia prístupu.
Pracovala som ako mzdárka vo firme. V marci firma ukončila činnosť, nemá už
zamestnancov. S konateľmi sa už neviem spojiť a doteraz mi nezrušili prístup. Ako zrušiť prístup na moje meno?
VieraPopluharova
03.08.10,12:49
Dobrý deň
potrebujem poradiť ohľadne zrušenia prístupu.
Pracovala som ako mzdárka vo firme. V marci firma ukončila činnosť, nemá už
zamestnancov. S konateľmi sa už neviem spojiť a doteraz mi nezrušili prístup. Ako zrušiť prístup na moje meno?

Co tak obratit sa na socialnu poistovnu so ziadostou o zrusenie pristupu?
Tam by nemal byt problem.
m.hladka
11.08.10,19:32
Dôležité oznamy:

Z dôvodu nevyhnutnosti vykonania profilaktiky na webovom serveri Sociálnej poisťovne ( www.socpoist.sk) dňa 12.8.2010 v čase od 16:00 do 19:00 hod., nebude možné pristúpiť k elektronickom službám " Individuálne účty poistencov" a "Elektronický zber údajov" prostredníctvom odkazov uverejnených na tejto stránke. Na prístup k informácii o zmenách stavu individuálneho účtu a na doručenie podaní za odvádzateľa poistného využite priamo nasledujúce linky:

Individuálne účty poistencov: https://esluzby.socpoist.sk/

Elektronický zber údajov: https://podatelna.socpoist.sk/
msa
18.11.10,14:48
dobrý večer, chcem sa spýtať možno trochu mimo témy, ale ak by niekto vedel, lebo ja si s tým neviem rady : dá sa nejakým spôsobom spracovaný elektronický RLFO na stránke socpoist.sk uložiť ako súbor do môjho PC? mám ich všetky vytlačené, ale potrebovala by som niektoré poslať meilom. ďakujem vopred za odpovede.
AnnaK
18.11.10,19:12
Zdravím. Máte skúsenosť s tým, že zamestnávateľ zmenil sídlo? Konkrétne firma so sídlom v Žiline sa presťahovala od 1.9.2010 do Prievidze. Zmena v OR sa ku mne dostala neskoro, takže až 16.9.2010 som ručne zaniesla do SP v Žiline RL zamestnávateľa aj s novým výpisom z OR.
Na moju smolu som od 1.9.2010 nahlásila do EZU prerušenie poistenia jednej zamestnankyne. RL zmena bol akceptovaný a prijatý na spracovanie. Myslela som si, že EZU je v tejto republike iba jeden. A keď tam pošlem elektronicky prerušenie, ktoré je EZU akceptované, tak to platí pre všetky pobočky. Dnes mi volala pani zo SP v Prievidzi, že sme im do Prievidze poslali ukončenie prerušenia ale nemajú začiatok. Na moje rozhorčenie, že to bolo riadne poslané a mám aj akceptovaný RL, pani odpovedala, že naše ohlásenie vzniku prerušenia vraj SP v Žiline zrušila alebo odmietĺa spracovať, lebo firma od 1.9.2010 zmenila sídlo. A aby sme vznik prerušenia poslali ešte raz do Prievidze. Ale ja predsa nenahlasujem do Žiliny alebo do Prievidze, ja nahlasujem do EZU a elektronický systém je iba jeden. Ako oni môžu samovoľne zrušiť moje ohlásenie prerušenia, keď k prerušeniu skutočne došlo, je to v poriadku a bolo akceptované? Toto nedokážem pochopiť. Ešte ste sa s takým niečim nestretli? Nie je to totiž jediný problém pri tejto zmene sídla a už ma to mierne povedané štve. Každá inštitúcia sa bavká na svojom piesočku, na ktorý nepustí nikoho iného. A nedajbože, aby sme chceli, aby rôzne pobočky jednej inštitúcie aj spolupracovali.
gabrielka10
21.12.10,09:10
Dobrý deň, aj mňa potrápila nová forma zasielania výkazov do SP.Teraz Vás chcem poprosíť: môžete mi niekto napísať postup ako vyhľadať chyby registrácie MV keďže mi výkaz nechce prejsť? Skúšala som aj podľa návodu, ale nemôžem sa dopracovať k formulke: Chyby registrácie.
Ďakujem pekne.
Marta3
04.01.11,10:00
Dobrý deň, dnes som elektronicky zasielala do SP RLFO - odhláška k 31.12.2010 - export z Olympu a na SP mi to nechce prevziať - vraj zmena XML schémy od 1.1.2011. Nemá niekto takúto skúsenosť? Mám nainštalovanú poslednú verziu Olympu-10.71.
Jana Motyčková
04.01.11,10:17
Od 31.12.2010 je zmenená xml schéma - treba kontaktovať Olymp alebo pozrieť ich stránku, či nemajú novú verziu programu k tomuto.
msa
04.01.11,10:36
Od 31.12.2010 je zmenená xml schéma - treba kontaktovať Olymp alebo pozrieť ich stránku, či nemajú novú verziu programu k tomuto.

ďakujem za info, práve sa márne pokúšam odoslať prihlášky a odhlášky, už som písala aj do SP v čom je problém, takže už viem. ešte raz vďaka. idem volať do krosu.
msa
04.01.11,10:42
takže KROS v priebehu tohto týždňa dá do obehu novú verziu, zatiaľ sa má všetko podávať manuálne.
Marta3
04.01.11,13:00
Ďakujem za informácie.
ajacik
06.01.11,20:34
Dobry vecer. Zamestnankyna nastupuje po ukonceni RD naspat do prace. Poslala som uz tlacivo RLFO - zmena - ukoncenie RD.
Este chcem poslat ukoncenie prerusenia poistenia. Ale neviem ako, ked dam prerusenie, tak odo mna pyta aj zaciatok prerusenia. Ale to tam uz je.
Viete mi prosim poradit?

dakujem krasne
Zoltán Kovács
07.01.11,05:53
Dobry vecer. Zamestnankyna nastupuje po ukonceni RD naspat do prace. Poslala som uz tlacivo RLFO - zmena - ukoncenie RD.
Este chcem poslat ukoncenie prerusenia poistenia. Ale neviem ako, ked dam prerusenie, tak odo mna pyta aj zaciatok prerusenia. Ale to tam uz je.
Viete mi prosim poradit?

dakujem krasne

Veď ukončenie RD je totožné s ukončením prerušenia predsa, či nie?
Ksena
07.01.11,06:14
Treba dať aj prerušenie, ale netreba dávať č. 6.
Je potrebné teda dať aj zmenu aj prerušenie.
msa
08.01.11,14:25
chcem sa spýtať, čo mi hrozí za neskoré podanie RLFO odhlášky za zamestnanca. nemôžem sa totiž prihlásiť do SP, píše mi pri prihlasovaní : Bližšie neidentifikovaná chyba pri prihlasovaní. Kontaktujte administrátora.Samozrejme, že v sobotu sa nikam nedovolám. ďakujem za odpov.
Melnick
08.01.11,16:49
chcem sa spýtať, čo mi hrozí za neskoré podanie RLFO odhlášky za zamestnanca. nemôžem sa totiž prihlásiť do SP, píše mi pri prihlasovaní : Bližšie neidentifikovaná chyba pri prihlasovaní. Kontaktujte administrátora.Samozrejme, že v sobotu sa nikam nedovolám. ďakujem za odpov.
Mám rovnaký problém .:o Skús poslať odhlášku mailom. A potom máš všetko OK.
msa
08.01.11,18:55
bože ďakujem ti melnick za radu, už som tu od rána blbla, že čo bude keď, poslala som to aj cez kontaktný formulár aj cez meil, tak hádam to bude ok. ďakujem ešte raz
msa
26.01.11,08:29
ide aj vám EZU na SP tak strašne pomaly , alebo to len mne?
Aňuška
26.01.11,11:09
ej veru, pomaly,pomaličky... ide ma z toho uchytiť
kaupke
27.01.11,10:29
ide aj vám EZU na SP tak strašne pomaly , alebo to len mne?
Ja sa idem z toho zblázniť, mne už neberie ani prihlasovacie údaje . A som v kýbli , ako poslať výkazy ? Ozaj stačí mailom ?
ewita888
27.01.11,10:34
dneska som podávala a prebehlo mi to hneď..
bea
27.01.11,10:34
Ja som dnes tiež nemala problém....
nesca
27.01.11,10:52
Moja rada,ak sa niekto nedokáže prihlásiť,nemôže nič odoslať,sústavne mu to vypisuje rôzne chyby a podobné lakocinky...podotýkam,že len po tom ich úžasnom upgrate EZU....nech skúsi zmeniť prehliadač. Ja som už toho mala takmer po dvoch mesiacoch tak akurát dosť.
Nevedeli mi pomôcť,rozbabrali mi celý počítač a nakoniec niekoho osvietilo.Mozila to zvládla...len neviem dokedy
msa
27.01.11,12:02
a aký ešte používate prehliadač,? ja mám mozilu a nič moc, niekedy v pohode, ale tie jeden- tri dni dozadu, katastrofa, vraj ale oni majú spomalený server, volala som tam. A tie RLFO stačí meilom a potom keď už sa dá prihlásiť zaslať cez EZU. Kvôli tomu som tam tiež volala vtedy.
gita
01.02.11,12:29
Prosím vás, potrebujem rýchlo poradiť: Doteraz som podávala elektronicky výkazy len u jedného klienta, dnes som vybavila, že môžem aj druhú firmu podávať, doplnili mi IČZ druhej firmy. Dnes mi treba prihlásiť 2 zamestnancov, ale ked uvediem prihlasovacie meno, tak mi tam automaticky dá - prihlásené IČZ tej pôvodnej firmy a neviem ako sa dostať do tej druhej, nie je tam možnosť sa niekde prepnúť. Už sa s tým dosť dlho trápim a na nič som neprišla. Pomôžte, prosím!!!
Mirica-LV
01.02.11,12:34
a to IČz sa ti nedá rozkliknúť, ja keď to rozkliknem dá mi tam všetky moje firmy
gita
01.02.11,12:40
Tak som volala do SP, tak vraj to bude aktivované až zajtra. Ako mám prihlásiť dnes 2 pracovníkov - z môjho mailu, len mená a r.č???
Ester plus
20.02.11,17:16
Dnes som odoslala RLFO do SP - bol akceptovaný a čaká na spracovanie. Keď som sa pozrela do prehľadu, kde sú usporiadané všetky RL dala som si
na tomto konkrétnom zobraziť chyby registrácie. Na konci boli varovania že k danému menu a priezvisku nesedí rodné číslo ale mne sedí. K danému mestu nepozná PSČ, to je tam uvedené správne. Ako mám rozumieť tomu varovaniu - urobila som niekde chybu, stalo sa to už aj vám?
evina
20.02.11,17:38
Dnes som odoslala RLFO do SP - bol akceptovaný a čaká na spracovanie. Keď som sa pozrela do prehľadu, kde sú usporiadané všetky RL dala som si
na tomto konkrétnom zobraziť chyby registrácie. Na konci boli varovania že k danému menu a priezvisku nesedí rodné číslo ale mne sedí. K danému mestu nepozná PSČ, to je tam uvedené správne. Ako mám rozumieť tomu varovaniu - urobila som niekde chybu, stalo sa to už aj vám?

Čo sa týka toho PSČ, tak ak je uvedené za mestom ešte číslo napr. Bratislava III. tak vtedy to nechce brať. RČ možno nesedí na súčet, možno Ti dal zlé RČ pracovník, aj to sa mi už stalo....
Ester plus
21.02.11,05:49
Tohto zamestnanca som už v minulom roku prihlasovala aj odhlasovala cez EZU a porovnávala som si r.č. aj PSČ. Všetko sedí. Asi zavolám do EZU.
vnet
21.02.11,06:01
Aj mne sa to stalo, u zamestnanca, ktorého pravidelne mám v mesačných výkazoch a teraz som mu robila prerušenie mi vyhlásilo chybné RČ. Volala som do SP a tam mi povedali, že teraz táto nová verzia im robí tieto problémy, hlavne u zamestnancov narodených 1954 a staršie a nemám si to varovanie všímať a odoslať RL.
AnnaK
21.02.11,07:00
Tohto zamestnanca som už v minulom roku prihlasovala aj odhlasovala cez EZU a porovnávala som si r.č. aj PSČ. Všetko sedí. Asi zavolám do EZU.

Tiež sa mi to stalo a išlo o zamestnanca, ktorého som už veľa krát prihlasovala aj odhlasovala. Rodné číslo je určite správne a mesto som mala uvedené bez čísla, iba Žilina. Varovanie bolo, že rodné číslo nesúhlasí s uvedeným menom, ale pritom bolo vo varovaní uvedené, že človek s uvedeným rodným číslom je dôchodca, čo bolo pravda. Takže systém určite nefunguje správne, len prečo musíme všetko správne a v termíne robiť iba my?
Ester plus
21.02.11,10:39
Aj mne povedali to isté. Mám si vraj všímať či do 24 hod. bude RLFO spracovaný. Ak je spracovaný tak je to vraj OK. Mňa to okráda hlavne o čas ak zistím takúto chybu, pátram po nej, hľadám, telefonujem ... . A do 24 hod sa možno dozviem ako to dopadlo. To je choré. Starý systém EZU nemal chybu - pre nás odosielateľov. Nový je možno dobrý pre SP ale nie pre nás.
AnnaK
21.02.11,11:52
Súhlasím. Starý systém mal už vychytané chyby a fungoval bez problémov. Raz týždenne bola údržba systému a podotýkam plánovaná a vopred oznámená. Inak som sa vždy prihlásila bez čakania a behom pár sekúnd som mala výkaz alebo RLFO odoslaný. Snáď jediné, čo mi vadilo, že som nemohla voliť názov firmy ale iba jeho IČZ. Nový je zrejme dobrý pre softwérovú firmu, ktorá sa dostala po zmene pánov k dobrej a finančne zaujímavej zákazke.
remenka
07.03.11,10:54
prosím Vás zasielanie mesačných výkazov do SP elektronicky závisí od počtu zamestnancov? alebo ako? keď mám 6 dohodárov od marca?
AnnaK
01.05.11,13:53
Sociálna poisťovňa sa vrátila k starému systému zasielania výkazov elektronicky. Znova neponúka výber firiem podľa názvu iba podľa IČZ. Jediná zmena je, že po výbere firmy je potrebné vybrať činnosť príp. typ výkazu, ktorý idete odosielať. Potom už všetko funguje úplne rovnako ako v starom systéme, ktorý fungoval až do výmeny na poste ministra. Dnes som odosielala mesačný výkaz, bola som prekvapená, či ide o novinku, ale výkaz som odoslala bez problémov.
msa
01.05.11,19:53
ja som si to tiež všimla, len som bola na inom PC, tak som nevedela, či to nie je iným prehliadačom, ale moc sa mi to nepáči, to prepínanie firiem po prihlásení sa mi zdalo lepšie. :(
sybila3
04.05.11,09:28
od akého počtu zamestnancom je povinná firma zasielať výkazy do SP elektronicky? díky moc
VERONIKA6
04.05.11,10:28
od akého počtu zamestnancom je povinná firma zasielať výkazy do SP elektronicky? díky moc
Pozri tu:
http://podnikanie.etrend.sk/podnikanie-uctovnictvo-a-dane/vykazy-do-socialky-od-septembra-po-novom.html
sybila3
04.05.11,17:00
no takže teraz čo, mám vypísaný RLZ ešte nikdy nemal zamestnancov ten môžem poslať poštou? a zamestnancoov idem prihlasovať 8 ako ich prihlásiť?
rodina1
04.05.11,17:12
no takže teraz čo, mám vypísaný RLZ ešte nikdy nemal zamestnancov ten môžem poslať poštou? a zamestnancoov idem prihlasovať 8 ako ich prihlásiť?
Ak ich chceš prihlásiť elektronicky, musí mať tvoj zamestnávateľ so SP uzatvorenú dohodu o elektronickom zasielaní dokladov.
https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/loginchoice.jsp;jsessionid=31QLNBWMn8KTNxLrJhj5HBK DZ70hhL4TGTh1yV8cndyd3vd214pH!461995124

Až potom je možné RL zasielať elektronicky. Po schválení SP, ti SP zašle GRID kartu. Ak spracovávaš mzdy, môže ťa zamestnávateľ splnomocniť na odosielanie výkazov a RL, a v tom prípade zašle SP GRID kartu na tvoje meno.

Pokiaš nebudeš mať túto dohodu schválenú na SP, RLFO zasielaš osobne, alebo poštou.

Doporučujem sa spojiť so SP, v ktorej pôsobnosti je zamestnávateľ.
mimotemy mne vždy ochotne poradili
sybila3
04.05.11,17:24
keď nie je dohoda tak môžem aj pri 8 zamestnacoch poštou? No mne to nahlásil v utorok a keďže ešte nemal zamestnancov, tak nestíham ani dohodu, tak skúsim zajtra zavolať do SP a poslať poštou.???? dík
rodina1
04.05.11,17:26
keď nie je dohoda tak môžem aj pri 8 zamestnacoch poštou? No mne to nahlásil v utorok a keďže ešte nemal zamestnancov, tak nestíham ani dohodu, tak skúsim zajtra zavolať do SP a poslať poštou.???? dík
No, pokiaľ nemáš dohodu, elektronicky ti to aj tak nepôjde.
Takže musíš poštou, alebo mailom.
Doplnenie:
http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s#Povinnosti
(výber zo stránky:
Povinnosti podľa písm. a) až e) je zamestnávateľ povinný plniť na tlačivách (Registračný list zamestnávateľa , Registračný list FO, Mesačný výkaz poistného a príspevkov) alebo inou formou, ktorých obsah a spôsob zasielania určí Sociálna poisťovňa; lehota na splnenie povinnosti podľa písm. a), c) až e), g) až j) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odovzdalo na prepravu poštou alebo odoslalo faxom alebo elektronickou poštou. Lehota na splnenie povinnosti podľa písm. b) je zachovaná aj vtedy, ak sa tlačivo v ustanovenej lehote odoslalo faxom alebo elektronickou poštou alebo ak bola informácia podľa písm. b) odoslaná prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS). Tlačivo odoslané faxom alebo elektronickou poštou, ak nie je podpísané zaručeným elektronickým podpisom podľa osobitného predpisu alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 186 ods. 2, treba potvrdiť písomne najneskôr do troch dní odo dňa jeho doručenia Sociálnej poisťovni. Informáciu odoslanú prostredníctvom krátkej textovej správy (SMS) je zamestnávateľ povinný potvrdiť na tlačive určenom Sociálnou poisťovňou najneskôr do troch dní odo dňa jej odoslania Sociálnej poisťovni.)
sybila3
05.05.11,06:25
OK, idem ešte zistiť: neviem rodinný stav u pracovníkov a miesto narodenia. Potom odošlem všetko poštou. dík
AnnaK
07.05.11,06:33
Sociálna poisťovňa sa vrátila k starému systému zasielania výkazov elektronicky. Znova neponúka výber firiem podľa názvu iba podľa IČZ. Jediná zmena je, že po výbere firmy je potrebné vybrať činnosť príp. typ výkazu, ktorý idete odosielať. Potom už všetko funguje úplne rovnako ako v starom systéme, ktorý fungoval až do výmeny na poste ministra. Dnes som odosielala mesačný výkaz, bola som prekvapená, či ide o novinku, ale výkaz som odoslala bez problémov.

Je to škoda, že si nemôžeme vyberať firmu podľa názvu, ale bolo to tak predtým, tak si zase zvykneme na starý systém. Čo iné nám zostáva, keď sme nútení EZU používať.

V minulosti som nemala problém tlačiť vo formáte PDF výkazy a registračné listy. Ani v starom overenom systéme EZU, ani v novom, ktorý je už zase zrušený. Teraz, keď sa zase vrátili k starému systému, vôbec nemôžem tlačiť vo formáte PDF. Stiahla som si upgrade Adobe Reader ako dporúčajú na stránke SP, potvrdila som, že súhlasím s podmienkami, ale tlač nefunguje. Už ma nebaví tento prístup štátnych intitúcii k ľuďom, ktorí financujú ich pohodlný život. Ale tu sa nedá zmeniť nič. Takže sa už iba snažím nejako zvládať povinnosti napriek problémom, ktoré neustále pribúdajú. Máte rovnaké problémy s tlačou vo formáte PDF?
sybila3
09.05.11,09:52
vypisujem dohodu k zasielaniu výkazov elektronicky, odvádzateľa som dala s.r.o., podpíšem treba k tomu priložiť aj výpis z obch.registra? a moje splnomocnenie a zasielam do SP 2x? dík
rodina1
09.05.11,09:55
vypisujem dohodu k zasielaniu výkazov elektronicky, odvádzateľa som dala s.r.o., podpíšem treba k tomu priložiť aj výpis z obch.registra? a moje splnomocnenie a zasielam do SP 2x? dík
Výpis z OR treba (nemusí byť overený, stačí vytlačený z internetu, poprípade okopírovaný). Dohodu podpisuje konateľ. Splnomocnenie, ktorým ťa s.r.o. splnomocňuje, tiež konateľ.
Stačí zaslať 1x.
sybila3
09.05.11,10:13
aha takže dohodu+výpis z OR aj z internetu+splnomocnenie zaslať na SP a treba niekde uviesť že prístupové údaje zaslať mne? Lebo to by som sa načakala kým by mi to doniesli. díky moc
rodina1
09.05.11,10:20
aha takže dohodu+výpis z OR aj z internetu+splnomocnenie zaslať na SP a treba niekde uviesť že prístupové údaje zaslať mne? Lebo to by som sa načakala kým by mi to doniesli. díky moc
Pokiaľ ťa firma splnomocní, tak by SP tú GRID kartu mala zaslať tebe. Treba na splnomocnenie uviesť aj tvoje rodné číslo a presnú adresu.
sybila3
09.05.11,10:28
ale na splnomocnení zo sp, je len meno, rodné číslo ale bydlisko tam nikde neudávam.
rodina1
09.05.11,10:52
ale na splnomocnení zo sp, je len meno, rodné číslo ale bydlisko tam nikde neudávam.
Veď nemusíš ísť "striktne" podľa splnomocnenia, uvedeného na stránke SP.
Vytvor si sama v štýle:

Splnomocnenie
Splnomocniteľ: xy, s.r.o.
sídlo: mmmm
zastúpený: konateľom tým a tým (ďalej splnomocniteľ)

Splnomocnec: meno a priezvisko
r.č.
bydlisko (ďalej len splnomocnenec)


Splnomocniteľ splnomocňuje týmto splnomocnenca na zasielanie dokumentov do SP prostredníctvom EZU.
Týka sa to dokumentov: RLFO
Mesačný výkaz preddavkov poistného


Dátum:


Podpis: splnomocniteľ
Podpis: splnomocnenec


Ja som posielala takého splnomocnenie a bolo to OK
Iwett
10.05.11,17:07
Dobrý deň, chcem sa spýtať, firma má 7 dohodárov, výkazy elektronicky už mala povinnosť zasielať 6 mesiacov. Výkazy sa zasielali v papierovej forme. Sú neakceptované? Stretli ste sa s takým prípadom? Myslela som že zo sociálky firmu upozornia, že by mala posielať elektronicky. Ďakujem.
truch
26.05.11,05:40
Výkazy posielam pravidelne, hneď v deň výplaty. Výkazy si vytlačím zo mzdového softwaru, pretože zo stránky sa mi nedarilo vytlačiť celý výkaz a zo stránky SP som si vždy tlačila potvrdenie o prijatí. Teraz mi prišla výzva, že som nepodala výkaz za marec. Potvrdenie o prijatí s identifikátorom prijatia mám vytlačený. Dnes som výkaz posielala znovu, je akceptovaný, ešte nespracovaný a zajtra mám volať, či je to v poriadku. Dúfam len, že nedostanem pokutu:( Stalo sa niečo podobné aj niekomu z Vás???
srska
26.05.11,05:46
Výkazy posielam pravidelne, hneď v deň výplaty. Výkazy si vytlačím zo mzdového softwaru, pretože zo stránky sa mi nedarilo vytlačiť celý výkaz a zo stránky SP som si vždy tlačila potvrdenie o prijatí. Teraz mi prišla výzva, že som nepodala výkaz za marec. Potvrdenie o prijatí s identifikátorom prijatia mám vytlačený. Dnes som výkaz posielala znovu, je akceptovaný, ešte nespracovaný a zajtra mám volať, či je to v poriadku. Dúfam len, že nedostanem pokutu:( Stalo sa niečo podobné aj niekomu z Vás???
ja po podaní mv tak za týždeň, vždy kontrolujem saldokonto na sp.
truch
26.05.11,06:04
ja po podaní mv tak za týždeň, vždy kontrolujem saldokonto na sp.

už budem aj ja:(
IVETA N
10.08.11,08:43
pridávam info o zasielaní mesačných výkazov elektronicky :
v septembri 2011 musí ten zamestnávateľ ktorý zamestnáva 4-roch a viac zamestnancov prejsť na elektr.zasielanie MV
v októbri 2011 3-och a viac zamestnancov
v novembri 2011 všetci ktorí zamestnávajú zamestnancov.

IVETAN
cathyna
30.08.11,18:58
firma pre ktorú spracúvam účtovníctvo mi dala splnomocnenie na elektronickú komunikáciu, a v SP mi dali dohodu, aby som ju vypísala, koho mám uviesť ako odvádzateľa? a kto má tú dohodu podpísať? ešte som doposiaľ neposielala výkazy elektronicky, takže ani nemám ešte grid kartu, a už som tu prečítala asi všetky príspevky, ale asi mi to nemyslí....
AnnaK
31.08.11,07:32
firma pre ktorú spracúvam účtovníctvo mi dala splnomocnenie na elektronickú komunikáciu, a v SP mi dali dohodu, aby som ju vypísala, koho mám uviesť ako odvádzateľa? a kto má tú dohodu podpísať? ešte som doposiaľ neposielala výkazy elektronicky, takže ani nemám ešte grid kartu, a už som tu prečítala asi všetky príspevky, ale asi mi to nemyslí....

Na dohode uvedieš ako odvádzateľa firmu, pre ktorú vykonávaš výpočet mzdy a odvodov. Uvedieš tam sídlo firmy aj identifikačné údaje firmy.

V kolonke "Zastúpený" uvedieš svoje meno, priezvisko, funkciu a číslo OP, pretože Ťa firma splnomocnila na zastupovanie.

Dohodu v tomto prípade podpisuješ Ty, majiteľ firmy tam vôbec nemusí ísť.
evkap.
06.09.11,10:15
prosim vas o radu zamestnavatel ktory ma len jedneho zamestnanca na dohodu, aj on sa musi prihlasit na EZU do socialnej poistovne? alebo v tomto pripade sa moze posielat postou measacny vykaz. dakujem
m.hladka
06.09.11,10:18
prosim vas o radu zamestnavatel ktory ma len jedneho zamestnanca na dohodu, aj on sa musi prihlasit na EZU do socialnej poistovne? alebo v tomto pripade sa moze posielat postou measacny vykaz. dakujem


Zatiaľ nemusí, ale je to výhodnejšie byť prihlásený!
m.hladka
06.09.11,10:33
Dôležitý oznam
Sociálna poisťovňa s účinnosťou od 1.10.2011, za účelom zefektívnenia a zautomatizovania spracovania podaní zamestnávateľov, mení podmienky určenia formy odosielania podaní nasledovne:
a) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 3 a viac zamestnancov – s účinnosťou od 1.10.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

b) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 2 zamestnancov – s účinnosťou od 1.11.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

c) zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 1 zamestnanca – s účinnosťou od 1.12.2011 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky,

d) zamestnávatelia, ktorým bola v minulosti udelená výnimka - výnimka stráca platnosť dňa 31. decembra 2011, s účinnosťou od 1.1.2012 budú mať povinnosť odosielať dokumenty (RLFO , MV, VP) elektronicky.

Oznam o pravidelnej údržbe elektronických služieb
Systém elektronické služby bude z dôvodu pravidelnej systémovej údržby nedostupný každý utorok od 16:00 do 18:00 hod. V prípade, ak utorok padne na posledný alebo prvý kalendárny deň v mesiaci, systém elektronické služby bude v uvedenom čase dostupný.

GRID karta – bezpečnostný predmet
Sociálna poisťovňa v súčasnosti využíva pre prístup k elektronickým službám autentifikačný bezpečnostný predmet – GRID kartu. Poistencom, ktorým bola vydaná grid karta, oznamujeme, že táto grid karta bude aktivovaná najneskôr do troch dní od jej vydania. Až po aktivácii grid karty bude zabezpečený prístup k elektronickým službám Sociálnej poisťovne.
Dohoda o elektronickej komunikácii

Odvádzateľ poistného:

- zamestnávateľ - oprávnená osoba predloží pri podpise tejto dohody k nahliadnutiu preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.), Splnomocnená osoba:

- predloží pri podpise tejto dohody k nahliadnutiu preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

- predloží splnomocnenie na podpis tejto dohody v mene odvádzateľa poistného.

GRID karty:

Odvádzateľ poistného (zamestnávateľ - právnická osoba, zamestnávateľ - fyzická osoba) môže požiadať o novú Grid kartu alebo o prístup k ďalšiemu IČZ k svojej existujúcej Grid karte, ak predloží k nahliadnutiu:

- preukaz totožnosti (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

Splnomocnená osoba môže požiadať o novú Grid kartu, alebo o prístup k ďalšiemu IČZ k svojej existujúcej Grid karte, ak predloží:

- preukaz totožnosti k nahliadnutiu (občiansky preukaz, cestovný pas a pod.),

- splnomocnenie na výkon činností v mene odvádzateľa poistného, ktoré bude obsahovať:

presné označenie splnomocniteľa a splnomocnenca,určenie, akými činnosťami splnomocniteľ splnomocnenca poveruje,
dátum s podpisom splnomocniteľa úradne osvedčeným notárom alebo matrikou.


Tlač PDF súborov
Z dôvodu odhalenia bezpečnostnej chyby v programe pre zobrazovanie PDF súborov Adobe Reader v prehliadači Internet Explorer verzie 8 a vyššej od spoločnosti Microsoft, prosíme všetkých používateľov tohto prehliadača, aby si aktualizovali program pre zobrazovanie PDF súborov zo stránky http://get.adobe.com/cz/reader/ V prípade problémov pri zobrazovaní PDF dokumentov alebo tlačou RLFO, MV v prehliadači IE odporúčame používať verziu IE 7.0 a vyššiu v kombinácii s verziou Acrobat Reader 9.x. V prípade ak používate Acrobat Reader X ver. 10.0.x odporúčame aktualizovať na poslednú dostupnú verziu (momentálne ver. 10.0.1.434)

Podpora pre elektronické služby „E-služby“ Sociálnej poisťovne
je zabezpečovaná počas pracovných dní od 8:00 do 17:00 na telefónnom čísle 02/59248 737 alebo prostredníctvom e-mailovej komunikácie (Kontaktný formulár). Mimo týchto hodín a počas dní pracovného voľna nás kontaktujte len prostredníctvom e-mailovej komunikácie
aktaK
07.09.11,07:39
dobry den,
chcela by som sa opytat, ako to bude v prípade takých firiem, ktore si mzdy vedu trebars ručne, resp. v excely a pod.,
akú moznost budú mat oni pri odosielaní mesacných výkazov do SP.
napr. vo firme je trvalo zamestnaný na ciastocný prac. pomer len jeden pracovník, kupovat mzdový SW je predsa len financne dost naročne v tomto pripade, ako sa majú takýto zamestnavatelia zariadit?
napr. ja mám zakúpený SW, ktorého súcastou nie je automaticky mzdový SW, ale dáva moznost spracovat max,. 2 prac. mesacne.
pravdupovediac neviem, ci z takeho SW sa dá odoslat nieco elektroniky do SP a aj ZP, asi budem prinutená si ho riadne zlegalizovat a zaplatit, a to kvoli 1 ! pracovníkovi v jednej firme :o(
co mi poradite??
KEJKA
07.09.11,07:42
nemusíš nič, len si vybaviť elektronické podávania v SP, ZP
Na stránke SP, v elektronickej podateľni si zvolíš možnosť vypísať tlačivo online, a proste ho tam vypíšeš. Bude to pracnejšie, ale ak ti je ľúto peňazí za soft,tak sa viac narobíš.
myslím, že ak sa prihlásiš a vytiahneš to tlačivo, tak už základné info o firme bude vyplnené, podobne, ako je to na drsr.sk, ale neviem isto, ja posielam .xml
mzdarka renca
07.09.11,07:43
dobry den,
chcela by som sa opytat, ako to bude v prípade takých firiem, ktore si mzdy vedu trebars ručne, resp. v excely a pod.,
akú moznost budú mat oni pri odosielaní mesacných výkazov do SP.
napr. vo firme je trvalo zamestnaný na ciastocný prac. pomer len jeden pracovník, kupovat mzdový SW je predsa len financne dost naročne v tomto pripade, ako sa majú takýto zamestnavatelia zariadit?
napr. ja mám zakúpený SW, ktorého súcastou nie je automaticky mzdový SW, ale dáva moznost spracovat max,. 2 prac. mesacne.
pravdupovediac neviem, ci z takeho SW sa dá odoslat nieco elektroniky do SP a aj ZP, asi budem prinutená si ho riadne zlegalizovat a zaplatit, a to kvoli 1 ! pracovníkovi v jednej firme :o(
co mi poradite??

je tam možnosť nahratia či už prihlášok, odhlášok a mesačných výkazov manuálne.
aktaK
07.09.11,07:44
kejka dakujem !!!
tak toho som sa ozaj obavala, je tato moznost aj vo VsZP?
KEJKA
07.09.11,07:47
určite
aktaK
07.09.11,07:47
dakujem dievcata, dnes zajdem do tej SP a skusim na tom popracovat, aby som nemala na zaver taky sibenicny termin...
m.hladka
07.09.11,14:39
dobry den,
chcela by som sa opytat, ako to bude v prípade takých firiem, ktore si mzdy vedu trebars ručne, resp. v excely a pod.,
akú moznost budú mat oni pri odosielaní mesacných výkazov do SP.
napr. vo firme je trvalo zamestnaný na ciastocný prac. pomer len jeden pracovník, kupovat mzdový SW je predsa len financne dost naročne v tomto pripade, ako sa majú takýto zamestnavatelia zariadit?
napr. ja mám zakúpený SW, ktorého súcastou nie je automaticky mzdový SW, ale dáva moznost spracovat max,. 2 prac. mesacne.
pravdupovediac neviem, ci z takeho SW sa dá odoslat nieco elektroniky do SP a aj ZP, asi budem prinutená si ho riadne zlegalizovat a zaplatit, a to kvoli 1 ! pracovníkovi v jednej firme :o(
co mi poradite??

alebo zadať robiť mzdy externe nejakej firme.
nikulik
07.09.11,17:18
alebo zadať robiť mzdy externe nejakej firme.

Podľa mna uplne zbytocne ak si to vedia spravit sami :)
mzdarka renca
07.09.11,17:33
Podľa mna uplne zbytocne ak si to vedia spravit sami :)
alebo niekomu napr. na dohodu o PČ so symbolickou odmenou, ktorý má svoj vlastný mzdový program.;)
brkova
17.09.12,10:10
ahojte... chcem sa opýtať či niekto nevie poradiť... robím mzdy v pohode a chcem poslať cez XML výkaz do sociálnej poisťovne. Mám dvoch zamestnancov, ale na výkaze mi píše odvody len za jedného. Mám poslať výkazy za oboch, ale to je blbosť, neviem si poradiť... dakujem
brkova
18.09.12,06:07
ahojte môže mi niekto poradiť ? do sociálnej poisťovne zasielam len jeden výkaz keď mám dvoch zamestnancov, alebo za každého zvlášť ? program nechce urobiť za dvoch ... pomôžte ak viete
blondy
18.09.12,06:09
ahojte môže mi niekto poradiť ? do sociálnej poisťovne zasielam len jeden výkaz keď mám dvoch zamestnancov, alebo za každého zvlášť ? program nechce urobiť za dvoch ... pomôžte ak viete

Výkaz je len jeden, súčasťou výkazu je príloha s rozpísanými VZ pre každého zamestnanca zvlášť
Tweety
18.09.12,06:09
ahojte môže mi niekto poradiť ? do sociálnej poisťovne zasielam len jeden výkaz keď mám dvoch zamestnancov, alebo za každého zvlášť ? program nechce urobiť za dvoch ... pomôžte ak viete ÁNo, jeden s prílohou rozpisu každého zvlášť.
kn-alka
18.09.12,06:10
ahojte môže mi niekto poradiť ? do sociálnej poisťovne zasielam len jeden výkaz keď mám dvoch zamestnancov, alebo za každého zvlášť ? program nechce urobiť za dvoch ... pomôžte ak viete

Nepoznám Pohodu, ale výkaz sa posiela len jeden, na ktorom sú všetci zamestnanci. Musíš mať nejaký problém so softom, tam hľadaj chybu. Na výkaze musia byť obaja zamestnanci.
srska
18.09.12,06:51
ahojte... chcem sa opýtať či niekto nevie poradiť... robím mzdy v pohode a chcem poslať cez XML výkaz do sociálnej poisťovne. Mám dvoch zamestnancov, ale na výkaze mi píše odvody len za jedného. Mám poslať výkazy za oboch, ale to je blbosť, neviem si poradiť... dakujemsú správne natypované "dane a poistné" v personalistike u jednotlivých zamestnancov?
cloe
18.09.12,06:57
ahojte môže mi niekto poradiť ? do sociálnej poisťovne zasielam len jeden výkaz keď mám dvoch zamestnancov, alebo za každého zvlášť ? program nechce urobiť za dvoch ... pomôžte ak viete

Treba skontrolovať, či sú správne zadané údaje v Personalistike - tabuľka Dane a odvody a taktiež, či máš zadané správne obdobie. Potom by to určite malo fungovať. Ešte sa mi nestalo v Pohode, že by mi do výkazu nezobralo všetkých zamestnancov.
brkova
18.09.12,12:25
ďakujem všetkým už sa to padarilo, naozaj bol problém v programe, už je to ok dík
msa
24.09.12,06:33
nechcem otvárať novú tému, ale nemôžem sa už od soboty dostať na stránku dôvery, neviete, či nemajú nejakú odstávku alebo čo? Ďakujem
vieraaaa
24.09.12,06:37
vieraaaa
24.09.12,06:39
a tu https://ep.dovera.sk/Login.aspx?ReturnUrl=%2f
mne to ide
a funguje aj ich stránka http://www.dovera.sk/uvod

mimotemyNechcela som písať 2 príspevky, ale keď niečo napíšem a chcem doplniť, nezobrazí sa mi možnosť "upraviť", "odpovedať", "citovať", tj. celý ponukový riadok, takže sa mi nejako podarilo namiesto upraviť - citovať samú seba ako ďalší príspevok.
msa
24.09.12,07:54
a tu https://ep.dovera.sk/Login.aspx?ReturnUrl=%2f
mne to ide
ďakujem toto mi chvalabohu ide,
mizu24
03.10.12,14:57
Zverejnenie nových XSD schém (verzia 2013)
Odo dňa 2.10.2012 Sociálna poisťovňa zverejňuje nové XSD schémy vo verzii 2013 vzhľadom na novelu zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení, ktoré nájdete po kliknutí na „Rozhranie (XML schémy)“ v ľavom menu.
Testovanie nových XSD schém bude dostupné koncom mesiaca október. Možnosť testovania oznámime správou v časti „Dôležité oznamy“.
Najdôležitejšie zmeny:
- Zverejnená bude už len schéma pre RLZEC (hromadný RLFO). Schému pre RLFO nebude možné používať.
- V RLFO pribúdajú nové typy pre dohodárov a príslušné polia, napr. dátum vzniku dôchodkového poistenia.
- Z „Mesačného výkazu poistného a príspevkov“ a „Výkazu poistného a príspevkov“ odbúda počet zamestnancov, za ktorých sa platí poistné za jednotlivé fondy
Kompletný súpis zmien oproti verzii XSD schém 2011 nájdete v časti „Rozhranie (XML schémy)“v ľavom menu.
Aljok
09.01.13,10:38
Pokiaľ nemusíte neposielajte dnes MV za 12/2012 ak tam máte dohodára. SP má chybu na stránke - vykazujú decembrových dohodárov 2 x. A preto mesačný výkaz neprejde kontrolou - vypisuje chyby. Musela som spustiť kontrolu na register...
Aljok
09.01.13,10:40
Chyby pri Kontrole mesačných výkazov a výkazov poistného na register poistencov
Mesačné výkazy (MV) a výkazy poistného (VPP), ktoré boli prijaté od 8.1.2013 od 18:00 hod. a sú v stave „neakceptovaný – chyby registrácie“, budú opätovne skontrolované. Prosíme klientov, aby si tieto výkazy opätovne skontrolovali v aplikácii SES dňa 11.1.2013. V prípade pretrvávajúcich problémov prosím kontaktujte Sociálnu poisťovňu prostredníctvom kontaktného formulára.
Paula
09.01.13,11:33
Tolik štěstí, tolik štěstííííííí.....ako vždy, upratovať mrník musa klienti
piestansky
09.01.13,14:49
Ja som posielal mesačný výkaz okolo 16. hod. a všetko prebehlo normálne. Zajtra pozriem, či je akceptovaný.
srska
09.01.13,15:07
Chyby pri Kontrole mesačných výkazov a výkazov poistného na register poistencov
Mesačné výkazy (MV) a výkazy poistného (VPP), ktoré boli prijaté od 8.1.2013 od 18:00 hod. a sú v stave „neakceptovaný – chyby registrácie“, budú opätovne skontrolované. Prosíme klientov, aby si tieto výkazy opätovne skontrolovali v aplikácii SES dňa 11.1.2013. V prípade pretrvávajúcich problémov prosím kontaktujte Sociálnu poisťovňu prostredníctvom kontaktného formulára.mne dnes ráno ok
Jana Motyčková
09.01.13,18:40
Problém je, ak v MV za december je niekto, kto skončil do 31.12.2012. Ak tam taký nie je, tak to nám chodí.
srska
09.01.13,23:10
Problém je, ak v MV za december je niekto, kto skončil do 31.12.2012. Ak tam taký nie je, tak to nám chodí.vyskúšam
srska
10.01.13,07:40
vyskúšané - zamestnanec odhlásený k 31.12.12 - mv 10.01.13 ok
Aljok
10.01.13,07:47
Asi to už opravili. Včera pri dohodároch hlásilo chybu...
AnnaK
10.01.13,11:12
Pokiaľ nemusíte neposielajte dnes MV za 12/2012 ak tam máte dohodára. SP má chybu na stránke - vykazujú decembrových dohodárov 2 x. A preto mesačný výkaz neprejde kontrolou - vypisuje chyby. Musela som spustiť kontrolu na register...
Mne tiež decembrovú dohodu započítali 2 krát. Ale okrem toho v registri nemajú zamestnanca, ktorý je v pracovnom pomere už od novembra 2011 a každý mesiac je uvedený v prílohe.
AnnaK
10.01.13,16:20
Mne tiež decembrovú dohodu započítali 2 krát. Ale okrem toho v registri nemajú zamestnanca, ktorý je v pracovnom pomere už od novembra 2011 a každý mesiac je uvedený v prílohe.

Dnes som robila posledné výplaty a teraz pre zmenu majú v registri jedného zamestnanca, ktorý je v pracovnom pomere od 1.2.2006 2 krát. Predtým jedného ani raz, teraz jedného dva razy. Mám iba ja tieto problémy, hoci sa nenahlasovali u zamestnancov žiadne registračné listy?
vieraaaa
10.01.13,16:38
Mne dnes z 5 dohodárov boli traja 2x /všetkých som odhlasovala ešte 20.12./ a jedna pracovníčka, ktorá u nás pracuje už asi 10 rokov nebola vôbec.
AnnaK
10.01.13,17:18
Takže podobne ako ja.
Aljok
11.01.13,08:20
Tak už si termín posunuli na 15.1.2013.

Chyby pri Kontrole mesačných výkazov a výkazov poistného na register poistencov
V súvislosti s nevyhnutnými úpravami registra poistencov Sociálna poisťovňa eviduje mesačné výkazy (MV) a výkazy poistného (VPP), ktoré boli prijaté od 8.1.2013 od 18:00 hod. a sú v stave „neakceptovaný – chyby registrácie“ v dôsledku nesprávne vyhodnotenej kontroly dokumentov na register poistencov. V priebehu najbližších dní Sociálna poisťovňa zabezpečí u týchto dokumentov automatizovane spustenie opakovanej kontroly na register (nie je potrebné spúšťať opakovanú kontrolu klientom SES). Prosíme klientov, aby si po 15.1.2013 tieto výkazy opätovne skontrolovali v prehľadoch MV a VPP a v prípadoch, kedy chyby registrácie budú pretrvávať, kontaktovali Sociálnu poisťovňu prostredníctvom Kontaktného formulára. Súčasný stav je dočasného charakteru a súvisí so zapracovaním legislatívnych zmien v zmysle novely zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení.
Paula
11.01.13,08:39
Teta sociálka nemá inú starosť, len požadovať kontrolu svojej práce pospolitým ľudom.
Aljok
11.01.13,11:42
Pauli, keby práce, ale kontrolu svojho bordelu. Lebo viem určite, že donedávna som mala evidenciu zamestnancov v poriadku a zrazu mám dohodára 2x.
liviar
11.01.13,12:45
Mne dohodára prihlásilo na zmluvu a hneď 2x
AnnaK
14.01.13,17:53
Ani po spustenej kontrole na register neboli výkazy akceptované. Tak som bola dnes osobne v Sociálnej poisťovni pri okienku register zamestnávateľov, lebo som sa na žiadne číslo nedovolala. Zvonilo to tam, ale nikto to nebral.
Príjemná pani ma hneď upozornila, aby som do elektronickej podateľne ani nechodila. Sama uznala, že tie upozornenia nie sú až také viditeľné a ľudí tá zle fungujúca podateľňa rozčuľuje. Skontrolovala mi ochotne v registri zamestnancov, ktorí tam podľa vypísaných chýb výkazu nie sú a tiež zamestnancov, ktorí sú tam podľa vypísaných chýb viackrát. Register bol úplne v poriadku.
Upozornila ma, že napriek tomu že majú napísané, aby si klienti skontrolovali výkazy po 15.1.2013, mám kontrolovať výkazy až v piatok t.j. 18.1.2013. Nepredpokladá, že to bude toho pätnásteho v poriadku. Len čo tí chudáci, čo teraz prihlasujú a odhlasujú zamestnancov. Ja teda počkám s dohodármi až na budúci týždeň.
msa
15.01.13,08:37
mne u tých čo len prechádzali prešiel MV v pohode, a takí, čo som prihlasovala a odhlasovala mám tiež tieto chyby 2xregister a 1xvýkaz, tak ako vidím , čakám do konca týždňa, ale kuknem aj dnes večer ešte. diky za info.
KEJKA
15.01.13,09:07
ja stále nerozumiem, prečo by sa aj prechádzajúce dohody nemohli ukončiť v r. 2012 a nanovo prihlásiť od 1.1.2013. Tak som to urobila a mám register v poriadku.
vieraaaa
16.01.13,04:41
Aha, SP už by mala fungovať. Mne už výkaz prešiel.
Na stránke SP je oznam:
Opakovaná kontrola mesačných výkazov a výkazov poistného na register poistencov
Mesačné výkazy (MV) a výkazy poistného (VPP), ktoré boli prijaté od 8.1.2013 od 18:00 hod. a boli v stave „neakceptovaný – chyby registrácie“ v dôsledku nesprávne vyhodnotenej kontroly dokumentov na register poistencov, boli opakovane skontrolované na register. Prosíme klientov, aby si tieto výkazy opätovne skontrolovali v prehľadoch MV a VPP a v prípadoch, kedy chyby registrácie budú pretrvávať, kontaktovali Sociálnu poisťovňu prostredníctvom Kontaktného formulára.
Aljok
16.01.13,05:37
Aj ja ho mám konečne akceptovaný...
Aljok
16.01.13,05:38
Teta sa mýlila. Stihli to. Ja už mám výkaz akceptovaný.
AnnaK
16.01.13,06:48
ja stále nerozumiem, prečo by sa aj prechádzajúce dohody nemohli ukončiť v r. 2012 a nanovo prihlásiť od 1.1.2013. Tak som to urobila a mám register v poriadku.

Asi je to tým, že výkaz bol odosielaný ešte pred údržbou systému 8.1.2013. Ja som nemala žiadnu dohodu ani žiadnu zmenu k 31.12.2012 a napriek tomu výkaz neakceptovalo, vraj v registri nebol zamestnanec, ktorý pracuje v PP už od roka 2006.
Ale naozaj údržbu stihli, ja mám tiež všetky výkazy, ktoré neboli akceptované, uvedené v zozname výkazov s dátumom akceptovania 15.1.2013. Hurá.
irma1
16.01.13,07:14
ja stále nerozumiem, prečo by sa aj prechádzajúce dohody nemohli ukončiť v r. 2012 a nanovo prihlásiť od 1.1.2013. Tak som to urobila a mám register v poriadku.

Ja som to tak urobila tiež a register v poriadku nemám.
katka 23
16.01.13,09:14
kontrolovala som si register zamestnancov - dohodárov ktorých som prihlasovala 11.01.2013 nemám v registri, možno sme viacerí
oznam na stránke SP Spracovanie nových schém RLFO
RLFO odoslané v novej schéme od 27.12.2012, boli v internom systéme SP spracované 15.1.2013. Poistné vzťahy sa zobrazia v prehľadoch Vašich zamestnancov po nevyhnutných úpravách v registri poistencov s predpokladaným dátumom 7.2.2013. Odhlášky k týmto nespracovaným prihláškam je možné odoslať.
Aňuška
16.01.13,12:13
Mesačné výkazy mi už akceptovalo, problém je ešte stále s VPP.
srska
22.01.13,06:54
poznatok zo včera - ak v rlfo odhláške zamestnanca nebodaj urobíte chybu napr. v dátume skončenia hpp, oprava v registri bude prístupná zamestnancom registra až cca 15.04.2013
Jana Motyčková
22.01.13,16:26
No comment.
AnnaK
06.02.13,20:28
Má prosím vás niekto podobný problém ako ja?
Zadám prihlasovacie meno, požadovaný údaj z gridkarty, dám overiť a som prihlásená. Keď ale kliknem na "elektronické služby" napr. chcem odoslať výkaz, vráti sa všetko späť akoby som sa odhlásila a musím sa prihlásiť znova. Po druhom prihlásení to už ide v poriadku. Takto sa mi to zopakovalo za tieto 3 dni viackrát, čo mi predtým vôbec nerobilo.
Dáša_
06.02.13,20:32
Má prosím vás niekto podobný problém ako ja?
Zadám prihlasovacie meno, požadovaný údaj z gridkarty, dám overiť a som prihlásená. Keď ale kliknem na "elektronické služby" napr. chcem odoslať výkaz, vráti sa všetko späť akoby som sa odhlásila a musím sa prihlásiť znova. Po druhom prihlásení to už ide v poriadku. Takto sa mi to zopakovalo za tieto 3 dni viackrát, čo mi predtým vôbec nerobilo.

no presne, na prvý krát som si myslela, že som sa niekde preklikla a tak ma odhlásilo. Ale dnes mi to robilo zase. Som rada, že v tom nie som sama :D
suklova
10.02.13,08:41
Dajú sa Vám zasielať mesačné výkazy? Mne stále vyhodí:
Pristúpili ste na neznámu stránku. Kontaktujte helpdesk.Prejdite na hlavnú stránku.
Zauzana
10.02.13,09:04
Ja mám ten istý problém..nejde a nejde /ale som rada, že nie som sama/
VÍNO NITRA
10.02.13,09:43
Mne to tiež nejde. Presne tá istá hláška sa mi objaví na obrazovke.
srska
10.02.13,10:13
Mne to tiež nejde. Presne tá istá hláška sa mi objaví na obrazovke.mne ide ok ale majú tam mišung, lebo výber platiteľa podľa názvu je nie ok
aktaK
10.02.13,10:26
ja uz mam sice podany vykaz, ale momentálne nejde ani mne, tá istá hláška,

skusila som sa dostat do saldokonta, alebo vytlacit podaný mesačný výkaz, nedá sa nikde dostat...
LydaLyda
10.02.13,10:40
ja som výkaz odoslala v utorok 05.02.2013 a v piatok 08.02.13 nebol stále ešte spracovaný, stále čaká na kontrolu na register, dnes sa mi nedá tiež vstúpiť na socpoist.sk
AnnaK
10.02.13,10:48
Ja som odoslala výkaz 3.2. a ani v piatok nebol spracovaný.
VieraPopluharova
10.02.13,11:41
Stále nejde, hlási to isté ako u predchádzajúcich prestúpte na hlavnú stránku....hlavne, že sú pripravení..................
VÍNO NITRA
10.02.13,11:43
Rozhodla som sa netrápiť a skúsim po 20.02.2013, snáď už pôjdu.
VieraPopluharova
10.02.13,12:03
Hej ,lenže niektorí majú povinnosť do 12-teho , alebo podľa dátumu výplat....
VÍNO NITRA
10.02.13,14:42
Áno, to je pravda, ja mám až posledný pracovný deň všetky firmy.
evelien
10.02.13,17:29
a ja naivna uz dva dni hladam nejaky oznam na ich stranke, ze "chybanie nie je vo vasom prijimaci" :-( na zajtra mam mat prihlasenych dvoch novych zamestnancov
Heleč
10.02.13,20:35
Chyby :


Pri pokuse načítať a spracovať XML súbor sa vyskytla chyba. Skontrolujte uloženie a štruktúru súboru (obráťte sa na Vášho dodávateľa softvéru)! Potom „Odoslanie“ zopakujte.



mne hlási toto....
ale aspoň, že mate podobné problémy, lebo z nich na nervy.....
VieraPopluharova
13.02.13,11:38
zo stránky SP

Oznam o odstávke elektronických služieb
Z dôvodu technickej údržby bude Systém elektronických služieb ( SES ) nedostupný dňa 14.2.2013 v čase od 16:00 hod do 18:00 hod. Ďakujeme za porozumenie.
vjejka
12.09.13,18:15
Dobrý deň, prosím vás nevedeli by ste mi pomôcť. Zasielam mesačný výkaz, mám tam dvoch študentov do 18 r., príjem nad 66 eur, nejde mi poslať MV a stále mi tam hlási túto chybu...Uviedli ste neprávnu hodnotu VZ zamestnávateľa na SP (očakávaná hodnota: 0). Od príjmu sa odpočíta 66 alebo 155 EUR, výsledok musí rešpektovať maximálny vymeriavací základ na SP. - volala som linku pre podporu pre ES, tam mi povedali, že toto je chyba programu, v MRP povedali, že to mám dobre...vôbec mi to nejde poslať a ten VZ mám znížení, neviete kde by mohla byť chyba? dakujem