martina2006
30.01.08,11:35
Prosím o radu všetky mamičky. Mám syna, ktorý chodí do škôlky už 3 rok
a je za posledný rok viac chorý ako keď začal navštevovať MŠ. Za posledný
rok bral 7xATB. Vždy vysoké teploty skoro 40 a buď angína, alebo dutiny,
alebo priedušky. Výtery vždy negatívne. Skúšala som imunoglukán, dávala
som ho 1/2 roka, ale zlepšenie nebolo. Chcela by som skúsiť niečo z prírodnej
liečby, ak má niekto nejaké skúsenosti budem veľmi rada, ak mi napíše.
ďakujem.
anaman
30.01.08,10:55
Aj my sme mali problém s vnučkou, ako 3-ročná bola v priebehu jedného roka 16 x na antibiotikách, angína, dutiny, hlasivky, priedušky, kašeľ. Keď začala chodiť do škôlky bola viac doma ako v škôlke. Vtedy sme skúsili VIRONAL s fi. ENERGY. Samozrejme, že zlepšenie nenastalo hneď, ale postupne sa frekvencia ochorení znižovala. Teraz je už školáčka zatiaľ bola doma dvakrát po dva dni. Iba také bežné prechladnutie. Zvládli sme to aj bez lekára iba so sirupom STODAL. Okrem toho zhruba raz za týždeň dávame deťom rybací olej len tak namočiť kúsok chlebíka do oleja, zjedia to bez problémov. A teraz v zime keď sa blíži riziko nachladnutia tak obyčajnú čerstvú kapustovú šťavu zo suda s kyslou kapustou . A keď prídu "uzimenení" z vonku tak ich šupnem oboch na elektrickú vyhrievaciu podušku, aby sa dobre vyhriali.
BXLmiami
30.01.08,11:54
Sústavne choré dieta je jedna z najlepších indikácií na terenne nastavenie na homeopatiu.Ozdravenie organizmu býva v priebehu pol roka + -.
Johanka
30.01.08,12:07
Čerstvé ovocné a zeleninové šťavy, nielen pre deti a nielen na imunitu ;).
lenocka92
30.01.08,12:19
Môj skoro dvojročný syn mával vždy od jesene do jary pravidelne laryngytídu, nachladnutie a soplíky vo veľmi krátkych intervaloch.Lekárka nás poslala na imunológiu a tam sme dostali Ribomunyl - je to imunostimulačný prostriedok. Syn ho začal brať minulý rok v decembri a odvtedy nebol ani raz chorý. Okrem toho používam bylinné produkty jednej nemenovanej švajčiarskej firmy. Držím palce Lenka
Janka 24
30.01.08,12:27
mila Matka ja mam 10 rocnu dceru a asi pred 4 rokmi mala 3x za sebou anginu s vysokymi teplotami.ked sme uz tam s manzelom narobili tzv.bordel, zobrali jej ster z hrdla a konecne nasadili tie spravne ANB. po vylieceni sme absolvovali odobratia nosných mandli . Odvtedy mala anginu a celkove bola chora asi 3 x za tie 4 roky. Takze aj tu je moznost, keby to nepomohlo azda by som jej dala vybrat aj mandle krcne. Ja ich mam von a tiez je to v pohode. Mozno by pomohlo aj pravidelne plavanie. Ja dceru otuzujem pri sprchovani a myslim ze aj to zabralo. Asi treba len skusat. Drzim palce
jessica
30.01.08,12:28
Prosím o radu všetky mamičky. Mám syna, ktorý chodí do škôlky už 3 rok
a je za posledný rok viac chorý ako keď začal navštevovať MŠ. Za posledný
rok bral 7xATB. Vždy vysoké teploty skoro 40 a buď angína, alebo dutiny,
alebo priedušky. Výtery vždy negatívne. Skúšala som imunoglukán, dávala
som ho 1/2 roka, ale zlepšenie nebolo. Chcela by som skúsiť niečo z prírodnej
liečby, ak má niekto nejaké skúsenosti budem veľmi rada, ak mi napíše.
ďakujem.

Moje deti našťastie nie sú na tom takto, ale ja som veľmi podobný prípad. Najlepšie na tom je, že naozaj výtery aj sediment boli vždy negatívne. Nakoniec sa ukázalo, že ide alergiu na množstvo alergénov, no žiaden nie nejako extra intenzívne, skôr ide o celkovú zníženú imunitu. Okrem už spomínaných ovocných a zeleninových štiav, či samotnej zeleniny a ovocia sú výborné echinaceove kvapky/veľmi odporúčam/ a raz za 3-5 rokov injekcie na imunitu /berú sa v množstve asi 10 ks počas 6 mesiacov/, nespomeniem si teraz presne na názov, ale tie sú naozaj účinné a u dieťaťa je predpoklad, že stačia podať len raz a nebude treba opakovať. Podáva ich imunológ. Zmena prostredia zo škôlky do školy môže tiež pomôcť. No hlavne by som odporúčala skúsiť preklenúť chorobu bez antibiotík. Tie totiž vyvolávajú jojo efekt a je to potom začarovaný kruh. Držím palce.
lenocka92
30.01.08,12:54
Čo sa týka tých antibiotík plne s Vami súhlasím, je treba ich podávať čo najmenej (i keď človek sa bojí, nedať ich, keď ich lekár predpíše), lebo tie veľmi nabúravajú imunitu, čo mi nakoniec potvrdila aj lekárka-imunologička.
l.k.
30.01.08,13:14
ja mam dnes uz 7-rocneho syna, ktoremu ked mal 2 zistili znizenu imunitu (bol casto chory). Odvtedy je pod dohladom imunologa-alergologa. Bral viacero druhov liekov na podporu imunity. Stav sa mu ovela zlepsil aj ked byva obcas chory. Pravidelne uziva Zodac na alergiu. Radsej by som skocila za odbornikom nech diagnostikuje stav. Ked je imunita znizena, podla mna nepomozu ziadne vitaminy ale treba to odborne liecit. Ja som to spociatku tiez chcela "riesit" vselijakymi sirupmi a receptami. Drzim palce.:)
martina2006
30.01.08,13:25
ďakujem za všetky rady. Ja som tiež odporcom ATB, skúšali sme choroby preklenúť bez ATB, kým nie sú teploty tak sa to dá, ale ako
náhle nastúpia teploty choroba mu bez ATB neprejde. Pri poslednej
chorobe mal teploty 6 dní 40 až na 7 deň mu boli nasadené ATb,ktoré ihneď zabrali. Aj ja som rozmýšľala ísť za imunologom, no
podľa pediatričky, nie je až tak často chorý. /7xročne!!!!/ Do 3 rokov, kým nechodil do škôlky, bol chorý raz. Ešte raz vďaka za príspevky.
Johanka
30.01.08,14:01
ja mam dnes uz 7-rocneho syna, ktoremu ked mal 2 zistili znizenu imunitu (bol casto chory). Odvtedy je pod dohladom imunologa-alergologa. Bral viacero druhov liekov na podporu imunity. Stav sa mu ovela zlepsil aj ked byva obcas chory. Pravidelne uziva Zodac na alergiu. Radsej by som skocila za odbornikom nech diagnostikuje stav. Ked je imunita znizena, podla mna nepomozu ziadne vitaminy ale treba to odborne liecit. Ja som to spociatku tiez chcela "riesit" vselijakymi sirupmi a receptami. Drzim palce.:)
Nemám nič proti odborným lekárom ani proti klasickej medicíne, ale napchávať deti od malička chémiou tiež nie je šťastné riešenie.
Ovocie , zelenina, surová strava - to nie je iba o vitamínoch :);).
Leila2006
30.01.08,14:11
Sústavne choré dieta je jedna z najlepších indikácií na terenne nastavenie na homeopatiu.Ozdravenie organizmu býva v priebehu pol roka + -.

Ja sa tiež pridám k podpore homeopatie, mám veľmi veľa pozitívnych príkladov zo svojho okolia. Musí však ísť o skutočne fundovaného lekára homeopata, ktorý stanoví komplexnú liečbu. Treba odstrániť príčiny chorôb, nie len následky a prejavy.
A ešte dobrá rada pre mamičky, ktorých deti sú často choré - minimalizovať pobyt detí v infekčnom prostredí - nákupné centrá, kiná a pod., radšej ísť do prírody, a v kritickom období obmedziť v maximálnej miere aj kontakt s inými deťmi.
Emwa
30.01.08,14:21
Pekny den,
mam velmi dobre skusenosti s produktami Energy, a tiez z Tea tree oil /cajovnikovy olej/ 100%, kazde rano cca 6-10 kvapiek na cajovu lyzicku cukru, pocmulat v ustach, prehltnut, ranajky po cca 30 minutach. Co viem, osvedcilo sa to u deti a tiez u dospelych. Skuste, nemate co stratit.
gokko
30.01.08,14:33
Dobrý deň,
mala som podobný problém so synom, začal chodiť do škôlky a neustále infekty a následné užívanie ATB spôsobili zlyhanie imunity. Pán doktor nás poslal do imunologickej ambulancie, kde sa začal liečiť RIBOMUNIL-om, Mál také zlé výsledky , že musel ostať mimo detského kolektívu. ATB užíval už len v absolútne nevyhnutnom prípade , zlepšenie nastalo až po roku. Doma sme mu dávali rôzne bylinky , cesnak, med atď, ale zabral až imunológ. Neváhajte s návštevou, aj keď tieto ambulancie sú spojené s alergológiou a neraz sme tam strávili aj 5-6 hodín. Som šťastná, že toto obdobie máme za sebou, chlapec je teraz zdravý ako buk, ATB už neužival 3 roky, očkujeme sa proti chrípke, len občas 2 krát do roka má nádchu.
Emwa
30.01.08,14:39
Este sa chcem doplnit,
vynechat mliecne veci, aj syry a jogurty, vela polievok typu rascova, hlavne kuracia /kohutia/ ak mozete, tak domace.
Nenukajte drobcovi,co nechce. Jeho telo si povie, na co ma chut. Na hocijake kombinacie sa netvarte divne. Drobci sa nevedia pretvarovat. Mam to odskusane.

Verim, ze to pomoze.

Prajem vsetkym detickam, nech su zdravucke http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Bionda
30.01.08,16:31
Možno ťažké na uverenie, ale moja staršia dcéra (má 15r) má takú imunitu, že naozaj len ťažko čosi "chytí" ale to my všetci musíme byť kompletne už 2x chorí. Myslím si, že jej na to zabralo to, že som ju nekojila a odchovala na kozom mlieku. Nikto v rodine nie je tak odolný ako ona! Takže niečo na tom musí byť.
adi11
30.01.08,18:58
Môj vnuk býval tiež dosť často chorý, zápal priedušiek, nachladnutia, alergie, nábeh na astmu a začal chodiť hrávať hokej asi od 6-tich rokov a poviem Vám, že dnes má 13 rokov a nevieme čo je to nádcha, alergia mu prešla a je zdravý. Takže deti odmalička otužovať a športovať.
vilob
30.01.08,20:25
mali sme podobné problémy s dnes už 6 ročným synom. od kedy nastúpil do škôlky tak bol týždeň v škôlke, dva-tri týždne doma... zahlienený, vysoké horúčky, kašeľ, hrdlo... horko ťažko som sa "vydriapala" na imunológiu. tam nám nasadili Imunor a od vtedy (je tomu síce len niečo vyše pol roka) ešte nemal žiadnu teplotu, žiadnu angínu, žiaden kašeľ, len klasické prechladnutie, ktoré v pohode zvládol bez ATB. myslím že za návštevu imunológa nič nedáte, aspoň pre "pokoj duše", že imunita je v poriadku a treba hľadať príčinu inde.
janasv
30.01.08,20:58
A najmä pri každých antb. nejaké probiotiká - na posilnenie črevnej flóry. Dajú sa kúpiť v lekárni ako sirup alebo tobolky či tabletky.;)
l.k.
31.01.08,07:45
Ani moj syn kym nechodil do skolky nebol vobec chory. Potom to zacalo. Stale nejake bacily, az doktor hovoril, ze v skolke musi byt nejaky bacilonosic, ktory to roznasa a sam je proti tomu imunny. Na niekoho sa to nalepi a na niekoho nie. My sme mali jednoducho smolu. V zaciatkoch ked zacal navstevovat MS, chybal aj mesiac kym sa dal ako-tak dokopy. Teraz to je ovela lepsie aj ked to stalo fakt vela vselijakych liekov na imunitu. Mame dobreho imuno, ktory skusa vsetko, pretoze niekomu pomaha to, inemu nieco ine.
Psycholog
31.01.08,08:18
Mám radu pre všetkých účastníkov tejto pospolitosti.
Som nezávislý fytodietológ tradičnej Tibetsko-čínskej medicíny zaoberajúcej sa príčinami vzniku onemocnení. K z diskutovanej téme by som chcel dodať jeden vekmi overený poznatok. Dušan
Volba je jen na nás, já pracuji s čínskou medicínou od r.1991 a zkušenosti ukazují, že je nutné pracovat zejména s těmi potravinami = stopovými prvky na úpravu organismu (tělesného i duševního) z oblasti, kde konkrétní lidé žijí. Ostatní produkty pomáhají krátkodobě a i zkušení prodejci MLM se vrací do tzv. sociálního okruhu. Jako příklad uvedu jak sušené švestky, které jsme ve vagónech vyvezli do Číny zázračně působily na jejich uživatele, kteří to macerovali, vařili atd., atd. a byli jejich účinky nadšení! Po roce, dvou se opět vrátili ke "svým" osvědčeným produktům. Totéž se děje (bohužel) i ve střední Evropě (i jinde), ale obráceně. Volbu má ale každý sám a svobodnou. Petr
Leila2006
31.01.08,08:23
K tejto diskusii doplním ešte toľko - nič ma nevie viac vytočiť, ako keď vidím, že rodičia napriek tomu že dieťa kašle ako divé, že sa ide zadusiť, tečie mu z nosa, a napriek tomu v pohode chodí do škôlky. To je potom úplne normálne, že zachvíľu je pol triedy choré. Zlé na tom je, že niektoré dieťa si to odnesie len vo forme nádchy, iné dostane z toho rovno zápal priedušiek, či pľúc. To nie je potom len o zníženej imunite detí, potom sú choré často aj učiteľky, aj tie majú zníženú imunitu? Keď je bežný človek sústavne vystavený infektom, ochorie, to by ozaj musel mať imunitu ako slon. Je to aj o ohľaduplnosti.
KvetkaK
31.01.08,08:53
K tejto diskusii doplním ešte toľko - nič ma nevie viac vytočiť, ako keď vidím, že rodičia napriek tomu že dieťa kašle ako divé, že sa ide zadusiť, tečie mu z nosa, a napriek tomu v pohode chodí do škôlky. To je potom úplne normálne, že zachvíľu je pol triedy choré. Zlé na tom je, že niektoré dieťa si to odnesie len vo forme nádchy, iné dostane z toho rovno zápal priedušiek, či pľúc. To nie je potom len o zníženej imunite detí, potom sú choré často aj učiteľky, aj tie majú zníženú imunitu? Keď je bežný človek sústavne vystavený infektom, ochorie, to by ozaj musel mať imunitu ako slon. Je to aj o ohľaduplnosti.
Úplne s Tebou súhlasím. Ja mám naozaj niekedy z toho nervy, keď ráno prezliekam dcérku v šatni a počujem ako niektoré tie deti kašlú. Je to fakt všetko o ohladuplnosti rodičov aj k ostatným deťom, čo chodia do škôlky. Ja viem, že niekedy ten rodič si nemôže dovoliť byť stále doma s dieťaťom, ale či je správne vystavovať bacilom aj ostatné deti. Nad tým by sa mali zamyslieť.:rolleyes:
aaandrejj
31.01.08,10:13
Mám dve deti 7 a 5 ročné. Do októbra minulého roka boli každý druhý mesiac chorý. Doktorka ich stále napchávala antibiotikami, jedny dobrali dva tri týždne v poriadku a potom zase dookola. Od októbra začali brať vitamínové prípravky rsp. jeden prípravok čínskej medicíny a od vtedy chrý neboli.
aaandrejj
31.01.08,10:15
Základný program biokorekcie oslabených detí pri pomoci „Tiaňši".

Doplnenie deficitu makroelementov.
1. "Biokalcium pre deti": 1/3 sáčku na 100 ml očistenej vody, ráno 30 min pred raňaj¬kami.
2. "Biozinok": po 1 kapsule pred večerou, zapiť 100 ml vody.
3. "Spirulina": užívať po 1 kapsule 1,5 hod do obeda ( asi o 11.00 hod.), zapiť pohárom
čistej vody.
Neužívať pri infekčných ochoreniach.
Kúrová dávka - 1 mesiac.

Ak chceš vedieť viac tak SS
TinkiDinki
31.01.08,11:00
Moje rady a skúsenosti

- Určite sa žiadajte k imunológovi.
- Imunita sa zlepšuje dvomi cestami jedna podporovať ju
- druhá nedráždiť ju

- Darmo dieťaťu dáte liek keď ho následne zapije studenou, bublinkovou, alebo silne chlórovanou vodou

Priebeh ochorenia je spravidla rovnaký:

Niekde sa nakazíte ešte nič neviete (tomu sa nedá zabrániť)
O pár dní (hodín) rozbolí hlava prichádza únava
Zdraví organizmus správne zareaguje zvýšenou teplotou
Po výťazstve imunity nad chorobou teplota začne klesať
Teplota je už normálna, hlava už nebolí, prichádza hlad
Imunitný systém sa po ťažkej bytke začína pomaly dostávať do novej boja schopnej kondície- V reálnom živote ide o to aby v bode 1.
Ste mali v sebe zdravý imunitný systém nadopovaný vitamínmi z ovocia a zeleniny najmä kapusta, paprika a jablká
A aky Ste ho nedráždili bublinkami, studenou a chlorovanou vodou a sladkosťami

- V bode 2. to znamená že prišiel nadmerný infekčný tlak
alebo oneskorená reakcia imunitného systému, alebo dráždenie, alebo všetko dohromady a choroba sa začala v tele nekontrolovateľne šíriť.
Treba podávať prevarený slabšie sladený (ak môže len medom) čaj
Treba ležať (pri telke) bez prikrívky (a nie ešte dnes ho dám do škôlky a potom uvidím)
Treba pridať celaskón, aj B-komplex, Probiofix prípadne imunoglukán
A tiež ovocie a zeleninu - viac ako bežne

- V bode 3. to znamená že imunita je plne naštartovaná
Ale nepriateľská choroba ničí imunitné bunky viac ako sa dokážu brániť
Zvýšená teplota pomáha v prospech imunite a viróze sa prestáva v horúčke dariť.
Teplotu treba sledovať do 39 je to super
Nad 39 je zle (môžu zlyhať orgány pečeň) treba ju zrážať ale nie na 37 medzi 38 a 39
Ležať pod prikrívkou
Zle je keď má dieťa v sebe viac dní chorobu ale nemá žiadnu horúčku
To je porucha imunity. Buť chýbajú bojovníci po predošlej chorobe sa nestihli doplniť a už je tu ďalšia,
alebo imunitný systém vôbec nezbadal že je v tele choroba.
Toto je moment kde starostlivé mamičky robia najviac chýb.
Buď sa vytešujú že ich dieťa je sice choré ale aspom nemá žiadne teploty.
Alebo 38 stupňovú teplotu ihneď zrážajú liekmi na 37.
Alebo predčasne nasadzuju antibiotiká teda ešte medzi bodmi 2. a 3.
Čiže navikujú imunitný systém že on nemusí byť ten čo vždy začína vojnu (horúčkou)

- v bode 4. ak mamička aj s dieťatom prežila tie nervy bez antibiotík môže si gratulovať:)

- v bode 5. vitamíny na max. a probiotiká 3x denne
Nedávať do škôlky
Nedráždiť studenou vodou
Nechodiť von len začať viac vetrať

- v bode 6. je zdravý človek ale s oslabenou imunitou
Nedávať do škôlky
Nedráždiť
Po troške von na vychádzky
Vitamíny + probiotiká 1x denne natrvalo

Podľa mňa až po 3 týždňoch od začiatku priebehu prvého kola
by mohlo ísť dieťa znovu do škôlky aj to iba na 1 hodinu
Potom na viac.
Ak nezbadáte príznaky v bode 1.
Ak zbadáte ihneď nechať doma na 10 dní.
Nedopustite aby sa dieťa opakovane nevracalo z bodu 5. alebo 6. do bodu 1.

Nech sa darí...
A vydržte mamičky...;)
Tana74
31.01.08,13:30
Sústavne choré dieta je jedna z najlepších indikácií na terenne nastavenie na homeopatiu.Ozdravenie organizmu býva v priebehu pol roka + -.
Presne, s tým súhlasím.... aj na základe vlastnej skúsenosti.....
Monika V.
14.07.08,07:02
Má niekto skúsenosti s homeopatickým sirupom STODAL, dcéra má 3 roky a odkedy začala chodiť do škôlky máme neustály kolotoč s chorobami. Teraz dobrala antibiotiká a začala kašlať suchý kašeľ v noci. Dávam jej paxeladine asi 4 dni ale zatiaľ nevidím, že by to nejak pomohlo. Chcem skúsiť STODAL, preto by som rada poznala názory niekoho, kto s týmto sirupom má skúsenosti.Čo by ste mi poradili na imunitu? skúšala som už imunoglukán, kupovala som rôzne vitamíny pre deti, ale nevidím žiadne zlepšenie.
misomiso
14.07.08,07:16
Prosím o radu všetky mamičky. Mám syna, ktorý chodí do škôlky už 3 rok
a je za posledný rok viac chorý ako keď začal navštevovať MŠ. Za posledný
rok bral 7xATB. Vždy vysoké teploty skoro 40 a buď angína, alebo dutiny,
alebo priedušky. Výtery vždy negatívne. Skúšala som imunoglukán, dávala
som ho 1/2 roka, ale zlepšenie nebolo. Chcela by som skúsiť niečo z prírodnej
liečby, ak má niekto nejaké skúsenosti budem veľmi rada, ak mi napíše.
ďakujem.

To nie je problem imunity ale zivotneho stylu. Dnes chcu matky hned robit, male dieta strcia do skolky, dokonca niekedy do jasli. Je samozrejme, ze male dieta nema imunitu tak rozvinutu ako dospely. Navyse matky su nutene spravat sa voci sebe velmi nezodpovedne, a tak sa neustale stava, ze aspon jedna - dve matky davaju dieta do skolky chore, casto aj s teplotou (balicek liekov s instrukciami pre ucitelku pri odovzdavani dietata rano nie je vynimkou). Tym padom tie infekcie v triede rotuju a u deti sa stavaju ochorenia chronickymi. Matky behaju zufale za lekarom so ziadostou o zazracnu pilulku na uzdravenie z vecera do rana. Lekari pchaju do deti jedno ATB za druhym, hoci uz dnes vedia, ze im tym iba nicia posledne zvysky imunity. No ved co - po prve "zavdacim sa farmaceutickej spolocnosti" po druhe "nas zakaznik - nas pan - ked to hlupa matka takto chce?"

Nease 3 deti sa nenarodili s o nic lepsou imunitou ako ine deti. No ak by ich detska lekarka mala samych takychto pacientov, mohla by ordinaciu rovno zatvorit. ATB nebrali s vynimkou boreliozy u jednej dcery (kliest). Maximalne raz za dva roky ich chyti na tri - styri dni nejake trocha zapalene hrdlo, co je uplne normalne. Ziadne take stavy nikdy nemali, ze by isli z choroby do choroby.

Recept? Manzelka s nimi ostala doma. Hned, ked videla, ze niektore ma "leskle oci", nechala ho zo skolky doma - liecilo sa vzdy klasicky, ziadne ATB. Je to overene, mozem kazdemu iba odporucat.
Monika V.
14.07.08,07:29
To nie je problem imunity ale zivotneho stylu. Dnes chcu matky hned robit, male dieta strcia do skolky, dokonca niekedy do jasli. Je samozrejme, ze male dieta nema imunitu tak rozvinutu ako dospely. Navyse matky su nutene spravat sa voci sebe velmi nezodpovedne, a tak sa neustale stava, ze aspon jedna - dve matky davaju dieta do skolky chore, casto aj s teplotou (balicek liekov s instrukciami pre ucitelku pri odovzdavani dietata rano nie je vynimkou). Tym padom tie infekcie v triede rotuju a u deti sa stavaju ochorenia chronickymi. Matky behaju zufale za lekarom so ziadostou o zazracnu pilulku na uzdravenie z vecera do rana. Lekari pchaju do deti jedno ATB za druhym, hoci uz dnes vedia, ze im tym iba nicia posledne zvysky imunity. No ved co - po prve "zavdacim sa farmaceutickej spolocnosti" po druhe "nas zakaznik - nas pan - ked to hlupa matka takto chce?"

Nease 3 deti sa nenarodili s o nic lepsou imunitou ako ine deti. No ak by ich detska lekarka mala samych takychto pacientov, mohla by ordinaciu rovno zatvorit. ATB nebrali s vynimkou boreliozy u jednej dcery (kliest). Maximalne raz za dva roky ich chyti na tri - styri dni nejake trocha zapalene hrdlo, co je uplne normalne. Ziadne take stavy nikdy nemali, ze by isli z choroby do choroby.

Recept? Manzelka s nimi ostala doma. Hned, ked videla, ze niektore ma "leskle oci", nechala ho zo skolky doma - liecilo sa vzdy klasicky, ziadne ATB. Je to overene, mozem kazdemu iba odporucat.

Ja som jednou z tých, ktoré nechajú deti doma hneď ako zistím, že niečo nie je v poriadku. Deti som dala do škôlky, staršiu keď mala 4 roky, mladšiu po 3 rokoch. Nemohla som zostať doma dlhšie, keďže mi rodičovský už nedali, z čoho by sme žili? Aj teraz keď zostanem doma, tak mi príde za 10 dní 1500,-Sk OČR- úbohé, preto som si dobrovoľne zvýšila nemocenské. Ale to je o niečom inom, aby som nevybočila z témy.
Nenormálne ma vie rozčúliť keď vidím ráno v škôlke deti, ktoré kašlú a majú nádchu. Nie sú to len naše deti, ktoré sú choré, pretože keď niečo dostanú behom týždňa, odíde polovica škôlky. aj to tam zostanú deti nie zdravé, ale tie ktoré rodičia z rôznych dôvodov nenechali doma.
Keď som s nimi bola doma, pokiaľ začali chodiť do škôlky, chodili sme k doktorke len na prehliadky.
Monika V.
14.07.08,07:30
To nie je problem imunity ale zivotneho stylu. Dnes chcu matky hned robit, male dieta strcia do skolky, dokonca niekedy do jasli. Je samozrejme, ze male dieta nema imunitu tak rozvinutu ako dospely. Navyse matky su nutene spravat sa voci sebe velmi nezodpovedne, a tak sa neustale stava, ze aspon jedna - dve matky davaju dieta do skolky chore, casto aj s teplotou (balicek liekov s instrukciami pre ucitelku pri odovzdavani dietata rano nie je vynimkou). Tym padom tie infekcie v triede rotuju a u deti sa stavaju ochorenia chronickymi. Matky behaju zufale za lekarom so ziadostou o zazracnu pilulku na uzdravenie z vecera do rana. Lekari pchaju do deti jedno ATB za druhym, hoci uz dnes vedia, ze im tym iba nicia posledne zvysky imunity. No ved co - po prve "zavdacim sa farmaceutickej spolocnosti" po druhe "nas zakaznik - nas pan - ked to hlupa matka takto chce?"

Nease 3 deti sa nenarodili s o nic lepsou imunitou ako ine deti. No ak by ich detska lekarka mala samych takychto pacientov, mohla by ordinaciu rovno zatvorit. ATB nebrali s vynimkou boreliozy u jednej dcery (kliest). Maximalne raz za dva roky ich chyti na tri - styri dni nejake trocha zapalene hrdlo, co je uplne normalne. Ziadne take stavy nikdy nemali, ze by isli z choroby do choroby.

Recept? Manzelka s nimi ostala doma. Hned, ked videla, ze niektore ma "leskle oci", nechala ho zo skolky doma - liecilo sa vzdy klasicky, ziadne ATB. Je to overene, mozem kazdemu iba odporucat.

A ešte jedna vec: antibiotiká im dávam predpísať len vtedy, keď sú vysoké teploty a nie je východisko. Nemyslím že ich majú často, skôr ma znepokojuje kašeľ a nádchu, ktoré keď dostanú, dlho trvá pokiaľ prejde.
jaja99
14.07.08,07:55
Mne sa osvedčil namiesto chemických liekov výťažok z rakytníka - reakcia je takmer okamžitá. Sirup dostať sladený aj čistú dreň bez cukru v predajniach zdravej výživy. Dcéra chodí do škôlky od 2,5 roka (má štyri roky) a antibiotiká ešte nebrala.
milagros208
14.07.08,08:48
A ešte jedna vec: antibiotiká im dávam predpísať len vtedy, keď sú vysoké teploty a nie je východisko. Nemyslím že ich majú často, skôr ma znepokojuje kašeľ a nádchu, ktoré keď dostanú, dlho trvá pokiaľ prejde.
Na nádchu a kašel mojim deťom dobre zaberal SINUPRET a v poslednom čase im zapaľujem na pár hodin počas spánku vonné olejčeky - eukalyptový s kombináciou mäta, citron.
Monika V.
14.07.08,10:02
Mne sa osvedčil namiesto chemických liekov výťažok z rakytníka - reakcia je takmer okamžitá. Sirup dostať sladený aj čistú dreň bez cukru v predajniach zdravej výživy. Dcéra chodí do škôlky od 2,5 roka (má štyri roky) a antibiotiká ešte nebrala.
Tento výťažok z rakytníka je na imunitu alebo na kašeľ?
jaja99
14.07.08,19:52
Na fľaši je napísané - podpora imunity a vitality. Ja to dávam deťom len keď ich niečo chytá. Neužívajú to dlhodobo, aj keď sa to môže užívať aj preventívne. Keď už fľašku načnem, treba ju držať v chladničke, tak ju vždy spotrebujem a kúpim ďalšiu do zásoby, ak by sa niečo vyskytlo.
imka
21.07.08,18:37
Na fľaši je napísané - podpora imunity a vitality. Ja to dávam deťom len keď ich niečo chytá. Neužívajú to dlhodobo, aj keď sa to môže užívať aj preventívne. Keď už fľašku načnem, treba ju držať v chladničke, tak ju vždy spotrebujem a kúpim ďalšiu do zásoby, ak by sa niečo vyskytlo.

Od akej firmy je ten sirup ? Lebo ja som kupila od firmy Virde a tam je napísané "nie je určené pre deti" tak ma to dosť zmiatlo a ani v lekárni mi nevedeli poradiť. :(
dusansl
23.07.08,08:06
Vážená pani,
aj keď som presvedčený, že riadky ktoré píšem ako väčšina ludí nezoberiete v úvahu, považujem za potrebné ich predsa len napísať.
Moderná doba a v neposlednom rade faramceutický priemysel amjú na svedomí, že v európskej civilizácii človek stráca imunitu. Situácia je dokonca tak neradostná, že ju majú na spodnej merateľnej hranici dvaja ľudia s troch.
Prečo: príčin je mnoho, konzervanty v potravinách, čistota pitných vôd a prísady ktoré z úpravní obsahujú, atď......, no nemálo.
Pokšať sa zvýšiť imunitu ´daľšími farmakami, je proliať olej do ohňa. Horšie a zle.
Našťastie aj s tejto zdanlivej pasce je východisko. Sú prírodné preparáty, ktoré svojim prírodne čistým zložením dokážu aktivovať obranný mechanizmus človeka a spolupodieľajú sa na jeho tvorbe. je to proces pomalý ale istý.
Je preukazateľné že dosahuje 96-98 % účinnosť, pričom ničím nezaťažuje ľudský organizmus. Upozorňujem, že kategňoria homeopatík takéto vlastnosti nemá, aj keď po pravde treba priznať, že dokáže pozdvihnúť imunitu o niekoľko precent.
AK skutočne máte záujem synov problém reišiť s dlhodobým efektom, môžete požiadať o kontakt SS.
S pozdravom Dušansl.
RitaBaleiro
30.06.13,09:35
Naše deti vďaka bohu nebývajú choré takmer vôbec, ale za to keď už sú, tak je to teda sila, majú šialené horúčky a vždy tú chorobu v tom najhoršom stave, ktorý môže prepuknúť. Ale bývajú naozaj choré len zriedka, takže to riešime len vitamíny formou ovocie a tak. Ale syn kamarátky teda býva chorý neustále, za posledné 3/4 roka mal už 5x antibiotiká. Najskôr to Začalo mononukleozou, kde bol mesiac a pol v nemocnici na diéte, tým, že táto Nemci sa inak vyliečiť nedá. A od tej doby sa to s ním ťahá, aj blbá nádcha sa mu vo finále rozbehne do nejakej šialenej choroby. Ale začala mu dávať asi 2 mesiace staré biopron macík na podporu imunity a práve aj pri antibiotikách sa to môže na posilnenie. A od tej doby zatiaľ žiadna strašná choroba nevypukla, vždy len náznak, ale po pár dňoch je dobrý, tak asi na tom niečo bude :)