Nataša
15.03.05,08:02
Čaute,

má niekto podobný problém ako ja - nenormálne potenie?
Potím sa, či mi je zima alebo teplo. Som obmedzená vo výbere odevov, všetko tmavšie farby aby nebolo nič vidieť a ja tak strašne zbožňujem bláznivé farby. Váhu mám v norme, nepapám korenené jedlá, dodržiavam hygienu, používam prípravok proti poteniu ale to pravé podpažie si nedá povedať. A hlavne v práci, medzi ľuďmi. Doma zo mňa nevytečie ani kvapka. Som z toho už zúfalá.
Ozvite sa niekto kto má podobné problémy.
Pavla P
15.03.05,07:13
Nataša, skús Driclor. Dostať ho v lekárni asi za 250 Sk. Pomôže dosť veľa ľuďom. Nájdu sa však aj taký, ktorým nepomohol.
V každom prípade dodržiavaj pokyny!!!
Myslím, že to ale máš zo stresu a nervozity. Možno by pomohli nejaké cvičenia na myseľ (joga napr.).
Armola
15.03.05,09:13
Čaute,

má niekto podobný problém ako ja - nenormálne potenie?
Potím sa, či mi je zima alebo teplo. Som obmedzená vo výbere odevov, všetko tmavšie farby aby nebolo nič vidieť a ja tak strašne zbožňujem bláznivé farby. Váhu mám v norme, nepapám korenené jedlá, dodržiavam hygienu, používam prípravok proti poteniu ale to pravé podpažie si nedá povedať. A hlavne v práci, medzi ľuďmi. Doma zo mňa nevytečie ani kvapka. Som z toho už zúfalá.
Ozvite sa niekto kto má podobné problémy.
Ahoj Nataša!
Mam pre teba dve rady:
1. Vyskušaj Excipio Deoforte (tuším, že takto to je Deoforte na 100% a to prve slovo nie som si istá)
2. Raz som počula, odpoveď na to, že prečo nepomahajú tuhe dezodoranty. Odpoveď je ta (mam to vyskúšané), ze deodorant sa ma davat este vtedy, ked sa nepotis. Najlepsie je vecer po sprche, predtym ako ides spat. Do rana sa ti to vstrebe a budes sa menej potit. Ked si ho das tesne predtym ako ides do prace alebo kde mas vela stresov tak akurat ti nato pomoze, aby si "nepachla".
Davnejsie som sa viac potila, ale teraz uz skoro vobec. Maximalne rano, ked sa malujem v kupleni uz naobliekana, lebo tam je asi 40 stupnov a to by sa asi kazdy potil http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Alebo vyskusaj tie utierky na podpazusie. Tusim, ze to vyraba Nivea. - neskusala som to, ale nemusi to byt spatne. Vzdy ked si myslis, ze sa nadmieru potis, tak sa s tym utries. A myslim si, ze naj naj dolezitejsie je si HOLIT PODPAZUSIE. Neviem ci si holis, ale ked nie tak ver tomu, ze minimalne o 50%sa budes menej potit.

Zelam vela trpezlivosti a menej potenia!
Alexandra Molnárová
15.03.05,09:48
Môj manžel mal ten istý problém, bol aj na všelijakých vyšetreniach na nakoniec dostal lieky na stres (nakoľko sa furt stresuje) a ani veriť sa nám nechcelo, že sa cítil lepšie a vôbec sa nepotil. Teraz už nemusí ani užívať lieky a je to potenie v rámci normy.
pyton
15.03.05,11:34
Podľa mňa treba hľadať príčinu a nie odstraňovať následok. Treba sa poradiť s lekármi, je to sprievodný znak mnohých chorôb. /Dokonca dokážu zobrať aj vzorku potu na rozbor- teoreticky, neviem, či aj prakticky sa to robí./ Nech sa s tým trápia doktori, čo ti je a nech ťa neodbijú, že to nič nie je.
Majka
15.03.05,14:19
Natasa, ak mozem byt uprimna tak Driclor ani Deoforte v tomto pripade nezaberu,poznam to z vlastnych skusenosti, no ostave len to vysetrenie u lekara, ono to nie je normalne mam podob.problemy ako ty a bojujem zatial neuspesne.

keby si nieco objavila,podel sa so skusenostou.
pyton
18.03.05,07:23
Aj na stránke www.liecitel.szm.sk je niečo, ako odstrániť potenie.
Marian
18.03.05,07:45
Môže ísť aj o symptóm hypertyreózy - zvýšenej produkcie hormónov štítnej žľazy - tyroxínu T3 a T4.
Iné príznaky sú napr. nervozita, neposednosť, hyperaktivita, trasenie končekov prstov, zvýšený pulz... Potvrdiť alebo vylúčiť to môže len špecializované vyšetrenie u endokrinológa.
pyton
14.05.05,09:33
Potenie môže byť aj signálom, že naše telo ochorelo. Na sme je o tom článoček.

http://www.sme.sk/c/2216903/Potenie-moze-byt-aj-signalom-ze-nase-telo-ochorelo.html
porfin
26.05.05,05:48
Už to tu bolo spomenuté, môže to byž niečo so štítnou žľazou, alebo len si proste tip ktorý sa viac potí. Skús piť dáky čas šalviový čaj 2x denne, ráno a večer.
Inak pozor pri antiperspirantoch, obsahujú aluminium čo nie je práve najzdravšie. Spreje to neobsahujú, ale tie zas nezabránia poteniu. Ja som v drogériách našla pred rokom iba jeden antiperspirant ktorý ho neobsahuje je od Johnson&Johnosn ,ale tento rok ho zháňam po celej Blave i po lekárňach a nič.
evae
26.05.05,05:56
ono to moze byt stresom... aj ja som si myslela, ze mam neviem aky problem, ale pri ukludneni sa a neprepadavani panike z cudzich ludi ;) to ide... :) ale jasne, ze to tiez moze byt ten vaznejsi problem... aj je to len stres, odporucam nejake cvicenia, fakt ci uz jogu alebo ine... proste odburat mysel nachvilu... rozmyslame prilis vela...!
HRM
16.08.05,13:31
Skus si pozriet stranku Ustavu lekarskej kozmetiky. Ak si ochotna proti poteniu nieco investovat, zbavia ta ho tym, ze ti do podpazusia napichaju botulotoxin. Ver mi, funguje to.
kukučka
16.08.05,16:50
Stres má viac stupňov:

pri prvom prehriatie : piť studenú vodu, vyrovnáva energiu

pri druhom ochladenie : vypiť niečo horúce, zjesť dobrú polievku, teplejšie sa obliecť, hlavne nohy. Ruky strčiť do horúcej vody - umyť riad :D

Ešte je tam niečo čo si nepamätám a potom už odborná lekárska pomoc
alternativa
29.08.05,10:20
Myslim, ze by si mohla skusit kineziologiu - laicky povedane odblokovanie. Myslim, ze by si sa mala sustredit na stabilizovanie psychiky. To v ziadnom pripade neznamena, ze mas chorobne narusenu psychiku, to nie. V mojej rodine mam skusenost, ze prave pouzitim kineziologickeho odblokovania sa odstranilo enermne a zapachajuce potenie noh. Preco by to nefungovalo v podpazusi? Ale to je moja basnicka otazka...t.j. bez odpovede. Mozno za kratky cas nam povies, ci kineziologia Ti pomohla.
Orim
19.07.06,22:59
Mojej dcére sa potia ruky, až má plusgiere vodové. Keď je chladno tak to má v pohode. Nejaké spreje ani nič jej nezaberá. Oteplí sa a má to. :(
Eulalia
21.07.06,06:38
Pretože spomínaš, že sa potíš hlavne v práci, môže to súvisieť so stresom - nielen návalové práce, ale aj pocit nespokojnosti s prácou, kolegami, šéfom a pod. Ešte ma zarazila jedna vec - viac sa potiš na pravej strane. Možno by bolo dobre dať si vyšetriť aj ľadviny. Ak nestacia odvádzať z organizmu tekutinu, telo sa môže viac potiť. Ale skôr si myslím, že u Teba je to tým psychickým stavom. Skús ísť na odblokovanie kineziologicke, dá sa svalovým testom zistiť, či je to záležitosť fyzická alebo psychická a u psychickej sa ihneď môže odblokovať.
Bionda
25.07.06,09:27
Excipial deoforte sa da volne kupit v lekarni a je naozaj ucinny a dobry. Ja tento krem pouzivam aj proti poteniu chodidiel a je ucinny.
nikulik
26.07.06,07:08
Ahojte všetci, len teraz som objavila túto tému, ale som rada, že som si ju všimla. Mam-teda mala som podobný problém ako vy. Nadmerne som sa potila, ani mi to nejako obzvlásť nevadilo, len tento rok to zacalo byt intenzivne, kedze som si našla priatela, ktorý ma rád hladil po celom tele, a viete si predstaviť aké to bolo nepríjemené ked som sa potila. Takze som sa rozhodla s tym nieco urobiť!!!
Zasla som na internet a hladala som clanky a rady ohladom potenia. Tam som nasla clanok kde radili skusit krém DRICLOR. Tak som si povedala, ze horsie to byt nemoze, ze to jednoducho vyskusam, nic nemozem stratit. Zasla som do lekárne, ale krém nemali, len roztok, tak som to vzala, stoji to nejakých 260,- sk.-neviem presne, ale nad 200,-sk urcite. Zdalo sa mi to dost vela, ale riskla som to.
Bola som velmi prekvapena, ked uz po prvom dni pouzitia potenie zmizlo. Fakt som tomu nemohla uverit. Ale pomohlo to.... Teraz to uz pouzivam raz alebo dvakrat do tyzdna.
Musim povedat, ze ste vo svojich prispevkoch spominali, ze nadmerne potenie moze byt aj zo stresu. S tymto musim len a len suhlasit, viem to z vlastnej skusenosti. Len co ma stve najviac je asi to, ze to neviem tlmit a stimulovat. Mne sa to stava bezne, ze kvoli stresu sa potim, ale som rada, ze to zmizlo.
Prajem aj Vám aby ste našli vhodny liek alebo spôsob ako toto neprijemné cudo :D odohnat.
kurtica
16.06.07,18:46
No ja mam rovnaky problem, hlavne v podpazusi. Potia sa mi aj nohy, ale nastastie velmi nesmrdia, tak to neberiem ako problem. To podpazusie ma trapi, lebo nosim len cierne a biele tricka na ktorych pot nevidno a uz ma to vazne nebavi a tiez sa trosku hambim pred priatelom, ked sa ma dotkne a ja mam cele okolie podpazusia mokre.... U mna to rozhodne nebude stresom, potim sa tak doma ako aj v skole ci praci, v klude ci pri aktivite, ci je zima ci teplo....samozrejme v strese este viac. Dnes som sa rozhodla s tym nieco robit. Kupila som si Excipial Deoforte. Zaujimalo by ma, kedze sa to aplikuje vecer, ci cez den normalne mozem pouzivat antiperspiranty, alebo deodoranty, na letaku to nikde nepisu. A kym sa nadmerneho potenia uplne nezbavim asi ich este budem potrebovat:( Takze ano ci nie?
certik
17.06.07,19:03
Co je to za prostriedok čo si si kúpila?
kurtica
18.06.07,04:21
Co je to za prostriedok čo si si kúpila?

Excipial Deoforte, uz sa tu o nom pisalo. Popri tom driclore, ktory mi v lekarni neodporucali je asi jediny o ktorom som sa docitala, je to krem. Na nete som nasla ze mozem pouzivat vlastne deodoranty, vody po holeni a tak dalej...mozem aj antiperspiratn? patri to k _atd"?
Ublizit to nemoze, len ci to nemoze znizit ucinok...
nikulik
18.06.07,10:45
Tak ja som patrala a skúšala, a prišla som na to, že najlepši je driclor. Už by som bez neho asi nevedela žiť. Vyskušala som aj ine pripravky ale uz neviem ich nazvy, no driclor mi jediny pomohol. A ani nie tak krem ale roztok, vyzera to ako dezodorant guličkovy. Môže sa pritom používať kludne nejaky dezodorant, proste hocico. Podmienky su len take, že 24-hodin pred nanesenim a po by si sa v tej oblasti nemala holiť. A naniest by sa mal ked si vklude, najlepsie pred spanim, lebo ak sa budes hybat a vyvijat nejaku aktivitu namahavejsiu tak potom driclor neučinkuje. Prvykrat stači davat kazdy druhy den ale potom uz raz za tyzden, za dva. Ako kedy, ja to pouzivam teraz tak raz za 2 tyzdne.
ludmilla
19.06.07,10:23
Ak je potenie nadmerné a vylúčia sa ochorenia ( zvýšená funkcia štítneej žľazy, infekčné ochorenia, ochorenia nadobličiek, klimaktérium a vedľajšie účinky liekov) potenie sa dá zvládnuť konzervatívne: buď 1. roztokmi alebo pastami, ktoré obsahujú aluminiumchlorid, 2. jontoforézou, 3. šalviovými preparátmi, 4. homeopatiou alebo 5. BoTox - injekciami hlavne pri potení v podpazuší.
Ak všetko zlyhá je tu ešte možný operačný zákrok. Zákrok sa volá endoskopická thorakálna sympatektómia (ETS). Robí sa v celkovej narkóze, cez malé dva otvory v podpazuší sa urobí endoskopia hrudníka, pri ktorej sa blokuje nerv Nervus sympathicus pomocou jemných titanových klipsov. Úľava je okamžitá samozrejme pri vydarenej operácii a úspech 97%.
Psycholog
20.06.07,14:20
Podrobnosti viz příloha. Petr
najag
21.06.07,10:09
Podla toho, ako si to popisala, na vine je asi najskor Tvoj vegetativny system, najma parasympatikus, teda psychika, nakolko k poteniu nedochadza doma, ale v praci a v styku s ludmi, teda ked prezivas v podvedomi stres, aj ked to takto nevnimas. Riesenim by bolo zatlmenie psychiky, aby si nebola prilis vzrusiva, aby nereagoval okamzite vegetativny system a s nim spojene aj dosledky, teda potenie, ktore sa objavi znenazdajky, aj pri nejakej neprijemnej myslienke, pri jednani s ludmi, pri vsetkom, kde nas to voci ostatnym deklasuje a urcite si velmi empativna, dokazes velmi prezivat problemy inych, vies byt velmi sucitna a prezivat emocie, samozrejme, tiez spojene s potenim.Je mozne to riesit technikami na ovladanie psychiky, na dodanie sebavedomia, alebo aj medikamentozne.
vivika
27.06.07,12:08
Dobrý deň,
včera som objavila "Poradu" a túto tému, lebo vyhľadávam všetko čo sa týka nadmerného potenia. Aj ja sa potím "nenormálne" - vyskúšala som všetko - akupunktúru, chodila som ku kožnej, botox na ruky...a momentálne som sa objednala na thorakoskopickú sympatektómiu - ale nepáčilo sa mi že som vyše 2 hodiny čakala na lekára, ktorý ma potom "vyšetril" behom 1 minúty na chodbe a poslal ma objednať na zákrok. Stihla som sa spýtať iba na to, že kde mi to bude robiť a vraj pod prsami, ale ja všade čítam že pod pazuchami. Prosím Vás, kto máte skúsenosti - napíšte mi - ako prebieha operácia, koľko budem musieť mať drény, ako dlho sa býva na PN....či to bolí, aké máte vedľajšie účinky..
Ďakujem veľmi pekne
AlaNR
27.06.07,12:34
Úprimne držím palčeky všetkým, ktorý sa nadmerného potenia chcú zbaviť.

Ja mám pravdepodobne hrošiu kožu, pretože niečo ako nadmerné potenie alebo potenie vôbec, ani vlastne poriadne nepoznám.
Chvalabohu som to zdedila po mamine, ktorá sa potí veľmi-veľmi máličko.
Postihne nás to tak akurát keď je vonku veľmi teplo alebo pri strašne veľkej fyzickej námahe. Aj to sa spotíme len máličko a chvalabohu nejaké fľaky na oblečení alebo cícerky potu nepoznáme.
Asi aj preto mi vyhovujú skoro všetky druhy antiperspirantov a deodorantov, teda tie, ktoré mne samej voňajú.

Kamarátke sa strašne potili ruky, ale až tak, že jej liezla z nich dolu koža, úplne sa jej šúpali. V niečom si máčala ruky, taká žltá voda to bola ale neviem, ako sa to volalo. Ale aj tak nakoniec musela ísť na zákrok, kde jej niečo v podpazuší vyberali... Presne ale neviem povedať....
ludmilla
28.06.07,08:25
Dobrý deň,
včera som objavila "Poradu" a túto tému, lebo vyhľadávam všetko čo sa týka nadmerného potenia. Aj ja sa potím "nenormálne" - vyskúšala som všetko - akupunktúru, chodila som ku kožnej, botox na ruky...a momentálne som sa objednala na thorakoskopickú sympatektómiu - ale nepáčilo sa mi že som vyše 2 hodiny čakala na lekára, ktorý ma potom "vyšetril" behom 1 minúty na chodbe a poslal ma objednať na zákrok. Stihla som sa spýtať iba na to, že kde mi to bude robiť a vraj pod prsami, ale ja všade čítam že pod pazuchami. Prosím Vás, kto máte skúsenosti - napíšte mi - ako prebieha operácia, koľko budem musieť mať drény, ako dlho sa býva na PN....či to bolí, aké máte vedľajšie účinky..
Ďakujem veľmi pekne

Nepoznám všetky techniky, môžem hovoriť len o tej, ktorá sa prevádza v našej nemocnici. U nás sa zákrok robí v podpazuší na oboch stranách. Pacienti drény nemajú. Drény majú len v prípade komplikácií. Po zákroku majú pichavé bolesti na hrudníku ale nie silné.Ak sú silné môže ísť o komplikáciu - Pneumotorax. Ak všetko prebehne v poriadku na druhý deň po kontrolnom rentgene odchádzajú domov.
Po rozhovore s pacientmi, ktorí zákrok absolvovali, tvrdia svorne, že potenie pokračuje na inom mieste tela (pretože pot z tela musí odchádzať),
naposledy jedna pacientka hovorila, že sa viac potí na zadku.
anklar
28.06.07,12:32
Excipial deoforte sa da volne kupit v lekarni a je naozaj ucinny a dobry. Ja tento krem pouzivam aj proti poteniu chodidiel a je ucinny.
Podľa seba viem, že ak má niekto chorú štítnu žľazu, nepomôže nič. Čo peňazí som už ja do toho vrazila!
vivika
28.06.07,19:07
Milá Ludmilla,
prosím Ťa a kde je u Vás?
Ď
Vivika
linda666
25.07.07,07:27
Dobry den
Ja by som sa chcela informovat, ci niekto z pritomnych si dal vpichnut tie botulotoxiove injekcie, ja mam velky problem s potenim a na cenne nezalezi a kto by mi vedel odporucit nejakeho lekara.Dakujem
vivika
28.07.07,07:30
Linda, ja som mala napichanu pravu ruku pred pol rokom, okrem toho ze to bolelo som po par dnoch nevedela odomykat dvere poriadne, mala som ruku ako keby nebola moja xi a potila sa mi aj tak, jasne ze nie tak velmi a nie na napichanom mieste, bol vidiet rozdiel. Ale to zalezi aj od toho AKO sa potis. Mne z ruk tecie. Uz mam aj termin operacie, idem na thorakoskopicku sympatektomiu. Jaj a vydržalo mi to ani nie 2,5 - 3 mesiace. Ahoj
linda666
28.07.07,08:16
Vivika dakujem ti velmi pekne za odpoved, ale neviem ci mame ten isty problem?Ja sa potim strasne pod pazuchami.A co to ides na aku operaciu?to je na odstranenie potnych zliaz?A predtym ten doktor ta uistil ze tie injekcie ti pomozu? a ked sa mozem opytat kolko ta to stalo?
vivika
28.07.07,18:12
Ahoj, tak ked sa to tyka podpazusia, tak tam to vraj pomaha :-) Mne sa poti vsetko , hlavne ruky a nohy, podpazusie nie, tam pouzivam Driclor uz roky,(dost sa tu o nom popisalo) ale vraj po tejto operacii sa mi nebudu potit ani ruky ani podpazusie. Na internete ked si das do google thorakoskopicka sympatektomia alebo hyperhidrozis tak sa docitas o com to je. Ja idem na Ruzinovsku hrudnikovu chirurgiu, maju aj svoju stranku. Pozri si, je tam aj presne popisany zakrok. Ahoj
Majca
28.07.07,18:33
Nataša ja mám tiež taký istý problém a tiež si myslím, že je to z tresu,trémy,nervozity. A vekom sa to bude ešte zhoršovať. To som Ťa moc nepotešila. Ale ja už som s tým zmierená. Ten čo to pozná to pochopí.
Čauko
stella125
28.07.07,20:14
dook
11.09.07,05:29
cel som ti poradit ze to mozno odide samo alebo ja nevim skus pouzivat dajaky krem na tvar alebo daco , vim ze to zni divne ale ja som sa potil ako kon dakedi to sme sli len do macdonaldu a tieklo zomna 20 litrov a to bolo -50 C a ted zrazu to prestalo a proste uz nic a vobec som sa nezmenil , akurat som zacal pouzivat taku dajaku vodu prosti jebakom :D fakt a ked pomoze tak nz ;)
ayya
11.09.07,10:40
babenky, nechcem byt hnusna, ale vezmite pripadne do uvahy aj tento clanok:

http://kosmetika.abecedazdravi.cz/pozor-na-antiperspiranty

bol publikovany na viacerych strankach na nete, keby ten link prestal fungovat, tak tu je to iste, ale na inej stranke:

http://www.celostnimedicina.cz/pozor-na-antiperspiranty.htm
ayya
11.09.07,11:17
jo, este na vas myslim a spomenula som si na jednu vec, ktoru som kdesi citala: hlasatelky vraj pouzivaju (ked na ne svietia horuce reflektory, z ktorych sa spoti asi kazdy) - tie male slipeinlagen, ... nemam s tym skusenosti, ale asi by som si vybrala taky typ, ktory ma lepidlo po celom povrchu, nie iba jeden tenky pasik - zlozit na polovicu a vlepit do bluzky alebo kostymku - pripadne poistit malickou zicherkou, alebo dvoma ... asi treba vyskusat ;) viem, ze to nepomoze proti poteniu, ale proti prepotenym mapam by to mohlo byt dost ucinne ...

volakedy sa do siat vsivali "potitka", ale skor to bolo na ochranu siat, kedze sa vlnene saty nedali prat po kazdom pouziti, tak sa odparali a oprali iba tie potitka... tieto nalepene sa daju samozrejme jednoducho vyhodit... kto uz by to pral? :D
aaerdna
13.09.07,09:16
zdravím. ja som sa tiež nadmerne potila v podpazuší. skúšala som antiperspiranty a nič nezabralo.ani ten Expicial deoforte. kamoška mi doniesla jeden prípravok z Poľska a ten zabral. a potom mi ho už nedoniesla a kupila som si driclor a super zaberá tiež vôbec sa nepotím a používam ho 1 alebo 2x týždenne. žiadne fľaky v podpazuší, môžem nosiť všetky tričká.
ale chcela by som sa opýtať je škodlivý ten Driclor?? Môžem ho stále používať veľa rokov? http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
goly1
14.10.07,19:57
ja mam tiez tento problem,lenze ja sa potim iba ak som v strese.Ale na celom tele a je to dost viditelne.A horsie je ze sa ani neviem sustredit pri odpovedi v skole ..lebo vsetci sa smeju a ja sustredim len na potenie a nie na odpoved.Este horsie je ze sa blizia matury a stuzkova.Neviete nitko poradit?je to porucha stitnej zlazy?
adamaa
17.12.07,13:57
ja som mala taký istý problém s tým potením....bola som v lekárni a tam mi dali dridlor.....na zaciatu bol super zabral bolo to skvele, no potom som ho na chvilu musela prestat pouzivat a ked som sa k nemu vratila, uz mi nezabral....neviem preco?????

tiez som sa chcela spytat ci neviete ci je tento driclor uplne neskodny a ako dlho ho mozem pouzivat...diki´=O)
Zuzana Boháčová
27.02.08,07:24
ahojte
no ja mám trošku iný problém
som už mesiac chorá:(
na PN som týždeň,pred mesiacom som bola tiež týždeň
hrdlo,priedušky,trošku teplota
teraz mám teplotu 36.9 C,to je myslím ok
mám aj antibiotiká (to kvoli hrdlu)
no ale UŽ 1 MESIAC SA POTÍM, VKUSE
a to aj keď mám teplotu 36,6C
chodila som medzitým aj do práce,ale KAŽDÚ 1 NOC som sa spotila:-(
nikdy predtým som podobné problémy nemala:(
teraz neviem,už týždeň ležím v posteli a fakt sa potím,celý deň,aby som tú chorobu vypotila,ale neviem,akosi sa mi nedarí
lekár povedal,že je to iba nejaká viróza:(
hm.. nemáte niekto podobnú skúsenosť?poradí mi prosím niekto?
BXLmiami
03.03.08,12:49
No neviem,ale dala by som snímok pľuc.Profuzne potenie s veľkou slabostou,overovala by som si,či nebeží zápal pľúc,hoci virozny...Nie je to v poriadku,trvaj na kompletnom vyšetrení,krvné testy,stery z krku a rtg,nedovoľ naslepo dalšie antibiotiká.A na PN bez milosti,aj za cenu straty penazí.Držím prsty.
BXLmiami
03.03.08,12:53
A ešte k tomu dlhodobému poteniu,účinný je len botulotoxin,pri prvej aplikácii vydrží krátko,ale s každou dalšou sa učinok predlžuje,dávajú si to robiť najmä podnikatelia.Nie je to ale riešenie situácie.Najlepšie,ale dlho trvajúce je isť skôr alternatívnou medicínou,detoxikácia,stravovacia úprava...dohodnut sa so svojim organizmom a ten sa upraví zdnuka bez liekov.Ale dobu liečenia pod 2 roky nečakajte.
Zuzy
14.04.08,12:11
Prosím Vás, a má niekto skúsenosti s guľôčkovým antiperspirantom od Vichy? Alebo ten Driclor je taký dobrý prípravok?
toni5
21.05.08,09:20
Driclor je zazrak, nic ine k tomu nemozem povedat, davam si ho len raz za tyzden a som cely cas sucha a vonava, fakt odporucam. Roky som si nemohla kupovat tricka ake sa mi pacili, len aby na nich neboli vidno flaky. Teraz nakupujem ziarive farby ostosest :).
motylik7
21.05.08,09:51
ahojte
no ja mám trošku iný problém
som už mesiac chorá:(
na PN som týždeň,pred mesiacom som bola tiež týždeň
hrdlo,priedušky,trošku teplota
teraz mám teplotu 36.9 C,to je myslím ok
mám aj antibiotiká (to kvoli hrdlu)
no ale UŽ 1 MESIAC SA POTÍM, VKUSE
a to aj keď mám teplotu 36,6C
chodila som medzitým aj do práce,ale KAŽDÚ 1 NOC som sa spotila:-(
nikdy predtým som podobné problémy nemala:(
teraz neviem,už týždeň ležím v posteli a fakt sa potím,celý deň,aby som tú chorobu vypotila,ale neviem,akosi sa mi nedarí
lekár povedal,že je to iba nejaká viróza:(
hm.. nemáte niekto podobnú skúsenosť?poradí mi prosím niekto?
Tvoje problémy mi veľmi pripomínajú tie moje kedysi dávnejšie. Prekonala som infekčnú monokleózu, ktorou je nakazených veľké množstvo ľudí, ale mákokto o tom vie. Ale tie príznaky jasné že môžu byť súvisieť s hocijakou chorobou. Ak ti lekári nepomôžu, neostane ti asi nič iné, ako skúsiť alternatívnu medicínu. Držím palce.
P.S. Telo sa viac potí vtedy, ked potrebuje z tela dostať toxíny. To potenie je pre telo prospešné.
mariana11
14.08.08,19:58
Skúšal to uz niekto s tuhym krystalom? Vraj sa da dostat v drogériach. Tu o tom dosť píšu:http://jaruna7.bloguje.cz/574446-super-ciste-prirodni-antiperspirant-a-deodorant-ktery-nikdy-nezklame-i-pro-alergiky.php
janienka1
26.08.09,12:32
Chcem sa spytat vivika, kolko si mala taku oslabnutu tu ruku? Ja to mam tiez ale mne to trva uz mesiac a hovorili ze 2-3 tyzdne...
minkos
18.01.10,14:45
Ahojtee ja sa volam Klara a tiez mam to iste ale ja neviem ci to je tim ze som v puberte aleboo ze .... to budem mat stale silnee sa potim ci je leto ci zima neviem ako to mam prestat vsetko som vyskusala ale nic mi nepomaha kebyze ... niekto nieco vie tak sa pozvite prosiim
ubka
18.01.10,23:38
Súhlasím s tým, že potenie môže byť sprievodným znakom psychickej poruchy, ale príčinou psychickej poruchy sú zasa obličky, ktoré zhromažďujú strach. Proti poreniu sú dobré kúpele z dubovej kôry, min. 5x po sebe a pomáha aj odvar z listov šalvie, dá sa z nej urobit liehový výluh a tým sa natierajú potiace sa plochy tela. Odskúšané!
srnečka
20.01.10,08:32
Ahojte....ja som bola u koznej a pytala som sa na potenie..odporusila mi botulotoxin alebo zmierit sa s tym ze aj ona s tym zije....Pytala som sa na driclor ktory mi urcitu dobu pomahala ale ked som si ho aplikovala neskutocne ma to v podpazusim pichaloa svrbelo asi dve hodiny...Kozna mi na to povedala ze si s takymito pripravkami mozem vyvolat ze sa mi zacne hromadit pot pot kozou a moze to vyzerat ako nadro a musi sa to odstranovat...tak som sa zlakla a prestala driclor pouzivat...Nikdy som nieco take nepocula az od nej...asi ma chcela vystrasit..kazdopadne rada si vypocujem nove rady....
Periam
20.01.10,12:55
s tymto suhlasim ..Driclor je naozaj zazrak ..uz na druhy den som sa prestala potit ..sice si pri nom aj nieco odtrpis ale stoji to zato.Mna to po naneseni vecer zvyklo neznesitelne stipat a svrbiet az kym som nezaspala ..a tak som si to zacala nanasat tak ze som sla spat bez nanesenia,nastavila som si budik o take dve hodimky neskor a ked zazvonil,som sa zobudila,naniesla si ho a vzapeti hned zaspala spat kedze rozospata som zaspala skor a nic som necitila :o)
srnečka
21.01.10,07:32
s tymto suhlasim ..Driclor je naozaj zazrak ..uz na druhy den som sa prestala potit ..sice si pri nom aj nieco odtrpis ale stoji to zato.Mna to po naneseni vecer zvyklo neznesitelne stipat a svrbiet az kym som nezaspala ..a tak som si to zacala nanasat tak ze som sla spat bez nanesenia,nastavila som si budik o take dve hodimky neskor a ked zazvonil,som sa zobudila,naniesla si ho a vzapeti hned zaspala spat kedze rozospata som zaspala skor a nic som necitila :o)

Tak to je fakt super napad :-) ....
Zanebudka
02.02.10,09:20
Aj ja som vyskusala Driclor, velmi ucinne ale len na potenie pri fyzickej namahe... To znamena, ze potit som sa neprestala.... Staci, ze je aspon cosi, co potrebujem vyriesit, nejaky problem, nejake veci, pripadne ked ma caka cosi dolezite co nechcem pokazit a potenie je neskutocne. Takisto kupujem len tmave oblecenie, a takeho materialu, kde velmi nevidno ked som spotena.... Na stresove potenie nepomahaju ziadne antiperspiranty, ani ine zazracne kremiky ci vodicky... Teda aspon mne. Takze zhanam nieco ine, viete mi niekto poradit, mate skusenosti s niecim?
Zanebudka
02.02.10,09:24
A ak mate problem s palenim a svrbenim po pouziti dricloru, staci jeden-dva dni nenanasat. Mne to takto pomohlo. Ono po prvom tyzdni staci davat uz len kazde dva dni, alebo len dvakrat do tyzdna, proste stale staci menej. pokial sa stale potite, tak je to asi aj od niecoho ineho....
ulrika
02.02.10,19:09
Ja mam dobre skusenosti s kardamonom. Ma ochladzujuce ucinky.
Ale mozete hladat aj cez :.weboko.sk/64/zdravie
ubka
07.02.10,01:05
pozri si príspevok 52
Fanny.G
08.02.10,21:13
Môjmu priateľovi sa zase veľmi často potia dlane...ale ináč sa potí len tak normálne asi ako každý,len tie ruky...je to stále taký studený pot.Tiež som počula že to znamená nejakú chybu v organizme...???
Periam
15.02.10,11:47
driclor zabera na kazdeho inak,mne velmi pomohol a na druhy den som nemala na tricku ani fliacik:o)
nataliee
02.03.10,19:39
ahojte :D
tak ako vas vsetky aj mna trapi nehorazne potenie ktore ma totalne nici.ci som v skole alebo vonku neustale potenie.tricka s kratkymi rukavmi prakticky nemozem nosit ked sa nechcem hambit.takze musim nosit mikiny no niekedy mam strach ze mi pot prejde aj cez mikinu.v pondelok som si kupila Excipial DeoForte a dufam ze to zaberie lebo ani neveim povedat aka stastna by som bola pretoze botulotoxin je prilis drahy a ma kratke trvanie a operacia je krajna moznost.
drzte mi prosim palce aby ten krem zabral a dakujem za rady :D
kaivorus
02.03.10,21:07
myslím si , že problém nie je na povrchu- koži, ale vo vnútri...
slavka124
03.03.10,07:18
jednoznačne DRICLOR- dozvedela som sa o ňom na porade, kúpila, vyskúšala a je super- tiež som sa potila: leto, zima.
asi záleží aj od organizmu, ale mne veľmi pomohol- skús a uvidíš.
daj potom vedieť
bettylou
04.03.10,20:26
no ja ked si dám anitperspirant, tak sa neepotím pod pazuchami, ale všade inde. hruď, tvár, nohy... myslím že telo sa potom ochladzuje a čistí, tak neviem či je vhodné tomu brániť.. Skôr tá vnútorná očista ako už bolo spomenuté by mohla priniesť výsledok, ale ak sa organizmus potrebuje len ochladiť, tak, čo s tým potom? confused
Patriqui
07.07.10,23:02
Dobrý všetkým, videla som vela príspevkov ohľadom potenia a zaujal mal príspevok ohľadom operácie ETS- endoscopická thorakálna sympactomia, nevie niekto kto to robi pretože, ako hladám tak hľadám viem, že sa to robí ale nedá sa najsť žiadna info ohľadom toho na nete ani cenníky riziká a podobne. ďakujem :eek:
macacko
05.10.11,19:05
vivika chcem Ťa poprosiť o Tvoju skúsenosť s ETS.
ja sa chystám . dnes som bola u obvodaka a ten ma poslal na endokrinologiu a inerné. myslí, že bez tých výsledkov sa so mnou ani nebudú baviť...
zaujíma ma ako to celé prebehlo u teba. na dlzku hospitalizácie,PN, a aká bola "čakacia doba" na zákrok.
budem Ti veľmi vĎačná za odpoved
skbotop
09.10.11,15:26
Driclor ti určite zaberie.
lujza.j
09.10.11,16:44
Driclor ti určite zaberie.

nezaberie, každý človek je individuálny a taktiež aj pot!!! každý sa inak stravujeme, inak prežívame životné situácie a tiež v každom driemu iné diagnózy. každý človek má proste iný pot. ak zabral tebe bud rád, nevyhodil si peniaze zbytočne a máš vyriešený problém. ja ho mám na poličke tak ako som ho kúpila a vyskúšala:(, nie je dobrý ani mojej dcére. takže asi tak;)
Lucy0
03.12.11,20:40
Dobrý deň. V poslednom čase mám rovnaký problém. Je pravda, že mám problémy so štítnou žľazou a prejavovalo sa to už rôzne - istú dobu sa mi zvykli triasť ruky, inokedy sa nadmerne potiť a posledných pár mesiacov sa neskutočne potím v podpazuší a je to horšie a horšie snáď každým dňom. Kupujem už len čierne tričká a pomaly mi dochádza trpezlivosť. Kým prídem ráno do školy, čo je asi pätnásť minút cesty peši, už mám na tričku mapy a ak som v škole len trošičku nervózna, alebo sa povedzme veľa smejem, spotím sa ešte viac. Pravdepodobne je to hormónmi štítnej žľazy, pretože sa často prezliekam aj doma, kde som relatívne v pokoji, ale hľadala som niečo, čo by to potenie aspon znížilo. Veľa som čítala o Driclore a ak by som to mala zhrnúť, tak je to vlastne len veľmi silný antiperspirant. Všetky antip. obsahujú zložku Aluminium Chlorohydrate, ktorá obsahuje hliník a tým mechanicky zabraňuje poteniu. Potenie však slúži na vylučovanie škodlivín a keďže si do podpazušia nastriekame hliník, škodliviny ostanú v tele, čo je logicky pre organizmus nepriaznivé. Môže to dokonca viesť k rakovine prsníka. Dricol obsahuje tejto látky veľké množstvo, čím sa znásobuje jeho účinok proti poteniu, ale aj škodlivosť. Ja som sa teda rozhodla nekúpiť si ho a radšej sa poradiť s mojou endokrinologičkou. Objednala ma až na február, takže len dúfam, že mi dovtedy nedôjde trpezlivosť, lebo to potenie je neskutočne nepríjemné. Všetkým teda odporúčam poradiť sa s lekárom, možno nám stačia nejaké lieky na štítnu žľazu a nemusíme riskovať žiadnu rakovinu ;) Držím vám teda palce :)
tina.b
04.12.11,10:59
Aj ja mam ten problem s potenim,ale da sa povedat ze sa potim hlavne ked som v strese.Mne nepomohli tie pripravky z lekarne.Mam vyoperovanu polovicu stitnej zlazy,ale to s tym nema nic polocne.Vsetky vysledky som mala v norme,ale sledovanim som zistila ze je to stres.Ked viem ze sa "budem potit" tak si obleciem vestu aby to tak nebolo vidiet a nemusim nosit len cierne alebo tmave oblecenie.Da sa to zamaskovat.Takze potenie je hlavne v nasej hlave,ale netvrdim ze je to tak vzdy.
celka1
12.12.11,12:58
Ahojte všetci potiví... :)
Posledné týždne sa s týmto problémom trápim aj ja. Od augusta nemám štítnu žľazu. Dovtedy som mala hyperfunkčnú, niežeby som sa nepotila vôbec, ale menej ako teraz. Začínam mať problém čo na seba. Taktiež začínam svoj šatník obmedzovať na pár farieb... hm, nie je to príjemné, som z toho nervózna, ale stále si poviem... že sú aj horšie problémy. Ja osobne to pripisujem aj štítnej (veď keď sa hormóny šalia, tak sa nemôžeme cítiť 100% ), ale aj svojmu psychickému stavu- stres, nervozita,atď. Súhlasím s názorom, ktorý tu bol spomenutý, že je to aj v hlave, teda aspoň v mojej áno. Taktiež súhlasím s názorom Lucy0 ( asi dva príspevky nad mojim) čo sa Dricloru týka a všetkých ostatných antiperspirantov, ktoré obsahuju aluminium. Kočky nepoužívajte to... ja som to pred rokmi pár krát použila, ale odkedy viem spomínanú informáciu,... radšej sa budem potiť...
macacko
15.04.12,10:47
Nataša včera som sa vrátila z operácie Sympatektomia vo Vyšných Hágoch. Od maličhka sa mi nadmerne potili ruky a vekom sa to len zhoršovalo, veľké pánske vreckovky boli mojim neoddelitelným spoločníkom...Môžem povedať, že od štvrtku od operácie som sa nezapotila :-) Teším sa z toho velmi, avšak vôbec sa nejedná o nejaku jednoduchú záležitosť. Napriek tomu že to pomohlo, ešte stále si myslím, že keby som vedela do čoho idem, tak asi sa na to nedám a zostanem pri natieraní sa Excipial Deo Forte. Je však možné že o pár týždňov budem hovoriť opak. Ja mam totiž panický strach z ihiel a pri tomto zákroku sa nimi rozhodne nešetrí... Každý večer injekcia do brucha na zriedenie krvi - to bolo z toho to najmenej bolestive. Infuzie, pich sem, pich tam - do prsta do zadku, do žily...Po operácii som sa prebudila s nenormalnou bolesťou chrbtice a s bolesťou hrdla - po tracheotomii. Bolesť Chrbtice prešla do večera, hrdla ešte skôr. Operacia trvala cca 1,5 hodiny. Pod pazuchami mam po 2 dierky. Je to laparoskopický zákrok. Po operácii vedu z každej strany hrudníka drenážne hadičky. Tie mi dali na druhý den ráno preč.Nie je to príjemné ale ani bolestivé. Nevyspím sa ešte asi týžden, a každý pohyb rúk je bolestivý kým mi rany nezrastú a nevyberú mi štychy. Musím však povedať, že pracovisko vo Vyšných hágoch je perfektne vybavené. Operačky krajšie ako vo filmoch/serialoch. Starostlivosť na odd. Hrudníkovej chirurgie je priam neuveritelné. Asi už nebudem nadávať na zdravotné odvody! Veľmi mi pomáhali s mojou panikou,chápali to a správali sa úžasne!
kezeso
17.04.12,07:39
Estetic
17.04.12,12:05
No jednoznačne do pazúch a na ruky či nohy je najučinnejší Botox,ale hodne stojí.Sympatektomia je závažný zásah do organizmu a hrozí ako nežiaduci učinok kompenzačné potenie,s čím sa už potom nedá nič robiť,pretože operácia je prakticky nevratný proces.
pe84
26.04.12,12:34
ten driclor je fakt super ucinny, ved si ho clovek nedava kazdy den, iba raz za cas, to je hadam v pohode
lujza.j
26.04.12,12:39
ten driclor je fakt super ucinny, ved si ho clovek nedava kazdy den, iba raz za cas, to je hadam v pohode
a máš ho vyskúšaný?
Helik3
15.05.12,04:28
veru ja som ho tiež vyskúšala a to bola nenormálna reakcia, také svrbenie a pálenie hneď po prvom použití! a strašne sa mi "vysypalo" podpazušie, že som sa zľakla a prestala používať. nehovorím, že nefungoval, ale tieto sprievodné javy...
vyskúšam asi ten excipial deo forte. to by mohla predpísať aj kožná?
lujza.j
15.05.12,18:52
veru ja som ho tiež vyskúšala a to bola nenormálna reakcia, také svrbenie a pálenie hneď po prvom použití! a strašne sa mi "vysypalo" podpazušie, že som sa zľakla a prestala používať. nehovorím, že nefungoval, ale tieto sprievodné javy...
vyskúšam asi ten excipial deo forte. to by mohla predpísať aj kožná?
okrem dricloru mám aj toto vyskúšané, nič moc, ale každý je individuálny skús uvidíš.
Lenka*1
15.05.12,19:30
Ahojte, no Driclor na citlivu pokozku vobec nie.. ja som si ho jeden vecer dala, strasne to palilo, do pol hodiny som to musela umyt... a vysledok - spalena pokozka v podpazusi.. dalsie dva dni som chodila ako rambo, lebo pripazenie bolelo, dotyk tkanin bolel.. uz nikdy viac.
a skusila som aj ten excipial, ten je jemnejsi, a myslim ze neni na predpis. nestipal, len zas ani moc nezaberal.. prve dni to fungovalo, ale nie na 100% a potom to uz len bolo ako bezny antiperspirant.. tak sa potim dalej :)
pe84
08.06.12,12:14
ano mam driclor vyskusany, netreba si ho natriet vela, len taku jemnu vrstvu, naozaj len velmi jemne, chvilu to trochu stipka, potom to treba riadne umyt, dava sa to asi tyzden a potom zase ked uz prestane ucinkovat, no ja som s nim bola velmi spokojna
lujza.j
08.06.12,16:59
ano mam driclor vyskusany, netreba si ho natriet vela, len taku jemnu vrstvu, naozaj len velmi jemne, chvilu to trochu stipka, potom to treba riadne umyt, dava sa to asi tyzden a potom zase ked uz prestane ucinkovat, no ja som s nim bola velmi spokojna
ved aj ja.....návod čítať viem.....ja a dcéra už určite bez dricloru.
pe84
08.06.12,20:12
tak to je zase samozrejme, ze ked vas aj tak stipe a sposobuje az bolest, tak radsej bez, inak potenie ma svoj vyznam, ved sa tym organizmus ochladzuje, takze je prirodzene....
mefy
17.06.12,18:16
Tiez som mal tento neprijemny problem s potiacimi sa rukami a nohami. Ruky som mal spotene a studene a nohy taktiez. Najhorsie to bolo pri podavani ruk pri osobnom stretnuti. Tento problem som mal uz asi 6 rokov a myslel som si ze sa ho uz nezbavim, pretoze som skusil uz asi vsetko od zmeny jedalneho listka, cez vselijake maste, pripravky ale nic mi nezabralo. Mne velmi pomohol bylinny caj, ktory mi doniesla sestra so Svajciarska proti poteniu. Beriem ho uz treti mesiac a zatial musim zaklopat na drevo ale ruky aj nohy mam suche a teple. Pijem ho dvakrat denne jednu lyzicku tohto caju. Sestra mala problem ale len so studenymi rukami a jej tiez pomohol. Ak by mal niekto zaujem mohol by som ho objednat vo vacsom mnozsvte a zaslat pripadne na dobierku. Mozete mi napisat na: mefy@centrum.sk
lujza.j
17.06.12,18:23
Tiez som mal tento neprijemny problem s potiacimi sa rukami a nohami. Ruky som mal spotene a studene a nohy taktiez. Najhorsie to bolo pri podavani ruk pri osobnom stretnuti. Tento problem som mal uz asi 6 rokov a myslel som si ze sa ho uz nezbavim, pretoze som skusil uz asi vsetko od zmeny jedalneho listka, cez vselijake maste, pripravky ale nic mi nezabralo. Mne velmi pomohol bylinny caj, ktory mi doniesla sestra so Svajciarska proti poteniu. Beriem ho uz treti mesiac a zatial musim zaklopat na drevo ale ruky aj nohy mam suche a teple. Pijem ho dvakrat denne jednu lyzicku tohto caju. Sestra mala problem ale len so studenymi rukami a jej tiez pomohol. Ak by mal niekto zaujem mohol by som ho objednat vo vacsom mnozsvte a zaslat pripadne na dobierku. Mozete mi napisat na: mefy@centrum.sk
no ked chceš tak daj odkaz na ten čaj sem.....my tu funguje tak verejne.....bez mailíkov...ak by si chcel niekto obj. samostatne.
mefy
17.06.12,20:11
Ako rad by som dal sem odkaz na ten caj lenze ten caj ziaden odkaz nema, pretoze moja sestra ho kupuje priamo len vo Sviajciarsku v malom rodinom obchodiku s bylinkami a tam nasla aj ten caj a kedze vie ako sa mi potia ruky tak mi ho doniesla aby som vyskusal a vysledok bol taky ako som popisoval vyssie, tak dufam ze to aj tak ostane. Mam moznost ho objednat len u sestry a ta nasledne by mi ho mohla poslat sem na Slovensko. Kto ma zaujem staci len napisat. Snad som pomohol ak nie tak sorry.
lujza.j
17.06.12,20:14
Ako rad by som dal sem odkaz na ten caj lenze ten caj ziaden odkaz nema, pretoze moja sestra ho kupuje priamo len vo Sviajciarsku v malom rodinom obchodiku s bylinkami a tam nasla aj ten caj a kedze vie ako sa mi potia ruky tak mi ho doniesla aby som vyskusal a vysledok bol taky ako som popisoval vyssie, tak dufam ze to aj tak ostane. Mam moznost ho objednat len u sestry a ta nasledne by mi ho mohla poslat sem na Slovensko. Kto ma zaujem staci len napisat. Snad som pomohol.
dobre;) a na tom čaji nie je žiadny názov zloženie a pod. možno aj tu by sa taký dal kúpiť, alebo namiešať......
mefy
17.06.12,20:22
Nazov caju je len Nerven tee. A so zlozenim nepomozem pretoze zlozenie uvedene nieje, ak by bolo tak by som si ho uz davno dal namiesat aj u nas kedze bylinky rastu aj tu :)
lujza.j
17.06.12,20:24
Nazov caju je len Nerven tee. A so zlozenim nepomozem pretoze zlozenie uvedene nieje, ak by bolo tak by som si ho uz davno dal namiesat aj u nas kedze bylinky rastu aj tu :)
kuk tu:http://www.google.sk/search?q=nerven+tee&hl=sk&prmd=imvns&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6jzeT9qACOin4gSIlem_Cg&ved=0CEcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=607
lujza.j
17.06.12,20:26
Nazov caju je len Nerven tee. A so zlozenim nepomozem pretoze zlozenie uvedene nieje, ak by bolo tak by som si ho uz davno dal namiesat aj u nas kedze bylinky rastu aj tu :)
možno tu: http://xn--naturkruter-r8a.com/product_info.php?products_id=68
mefy
17.06.12,20:37
Ked som to teraz hladal tak som to nenasiel, je to predsalen rodinna firmicka. Ale skus pohladat mozno najdes Kräuter (http://slovnik.azet.sk/preklad/nemecko-slovensky/?q=Kr%C3%A4uterhandel)Herberger Nerven Tee. Ja to mam aj tak od sestry takze iny zdroj som ani nehladal. Snad info pomohlo.
jahoszmsk
18.06.12,17:56
mám otázku... prečo sa potím hlavne na tvári? z čela sa mi hocikedy až leje.
lujza.j
18.06.12,19:52
jahoszmsk
19.06.12,16:13
ďakujem za radu... aspoň som sa na googli dozvedel, že mám asik menopauzu, a ak budem často používať antiperspiranty, môžem dostať rakovinu prsníka. :D
Tweety
19.06.12,16:14
Nesmej sa, aj muži majú pauzu, je to ale andropauza, a rakovinu prsníka tiež môžu mať
Tweety
19.06.12,16:16
ďakujem za radu... aspoň som sa na googli dozvedel, že mám asik menopauzu, a ak budem často používať antiperspiranty, môžem dostať rakovinu prsníka. :D
http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=9308
Adam Hronsky
17.06.14,11:40
Ja som trpel nadmerným potením presne jako ty a vôbec nič mi nepomáhalo až do doby, keď som narazil na tieto stránky ...
REKLAMA VYMAZANA

a musím povedať, že takéto výsledky som od takého malého zariadenie skutočne nečakal. Som suchý už takmer dva roky a stále tomu nemôžem uveriť.
arizona
17.06.14,12:28
Ja som trpel nadmerným potením presne jako ty a vôbec nič mi nepomáhalo až do doby, keď som narazil na tieto stránky ...
REKLAMA VYMAZANA

a musím povedať, že takéto výsledky som od takého malého zariadenie skutočne nečakal. Som suchý už takmer dva roky a stále tomu nemôžem uveriť.

Odpovedas na 9 rokov staru temu !!!!!