brm
16.03.05,07:50
vie ju niekto robiť? moje dve škrkavky/tj.muž a syn/ sa idú za ňou utĺcť...volajú to čínsky prd...a ja neviem recepis....
gabri
20.03.05,12:46
vie ju niekto robiť? moje dve škrkavky/tj.muž a syn/ sa idú za ňou utĺcť...volajú to čínsky prd...a ja neviem recepis.... ...neviem, je to táto:
Pikantná polievka kyslá
20g sušených čínskych(ja dám aj tie naše) húb, 120g bravčového mäsa(panenská)(podľa mňa môže byť aj kuracie), 1 vajce, 1 lyžica Solamylu, 1
l môsového vývaru, 1 lyžica vodky,(dodá fakt tú pravú arómu), 2 lyžice sójovej omáčky, 1 lyžica vínneho octu, soľ, mleté čierne korenie, 2 lyžice kukuričnej múky, 2 vajcia, 2 lyžice nadrobno posek.vňaťky z mladej cibule, 1 lyžica nadr.posek.petržl.vňate.
Sušené čínske huby namočíme do vývaru a necháme postáť 2h.Mäso pokrájame na veľmi jemné rezance, obalíme v rozšľahanom vajci a Solamyle. Do vriaceho vývaru vložíme pripravené mäso, vopred namočené huby.Varíme 30min.,potom pridáme vodku, sój.omáčku,vínny ocot,sloľ,č.korenie a rozmoč.kukuričnú múku.Vajcia rozšľaháme v miske a postupne vlievame tenk.pram.za stál.miešania do polievky.+posekané vňaťky.
BeaY
07.11.05,16:16
dobry den,posielam recept na super cinsku polievku /z cinskej restauracie, ale doma velakrat odskusanu/ aj nieco ine k tomu...
dobru chut
Tana74
09.11.05,14:23
Môjho brata sme raz vzali do čínskej rešt. na ostrokyslú polievku a on nám ju na druhý deň uvaril. Zisil posľa chutí čo tam dávajú a bola ešte lepšia ako ich.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Len ja neviem presne, ako ju varil a čo tam dával, ale zrejme každý aj čínsky kuchár ju varí podľa seba.
bui
14.11.05,17:45
nieco tak nechutne, ako tuto polievku som este nejedla...kolko ludi tolko chuti.....taky soplik
sklenkova
14.11.05,19:02
už som dávala recept sembolo to v ohlasoch,nejako na jar
noahx5
07.01.07,12:52
Zdravim, niesom ziadny kuchar, dokonca aj s touto poradnou mam pramalo spolocneho. Ale chcel by som sa spytat k tomu receptu. Co prosim Vas je "1l môsového vývaru"? ako sa to da spravit?
liba2
07.01.07,13:13
Zdravim, niesom ziadny kuchar, dokonca aj s touto poradnou mam pramalo spolocneho. Ale chcel by som sa spytat k tomu receptu. Co prosim Vas je "1l môsového vývaru"? ako sa to da spravit?:D :D :D podľa mňa ide o mäsový vývar - alebo sa mýlim ?:confused: :confused:
alex1
21.05.07,18:02
ja sa chcem spýtať, či podľa tohto receptu je aj naozaj taká zlizská. ktorá surovina urobí tú polievku takú želatinovú, slizskú.
účtovník 007
21.05.07,18:52
ja sa chcem spýtať, či podľa tohto receptu je aj naozaj taká zlizská. ktorá surovina urobí tú polievku takú želatinovú, slizskú.

solamyl + vyvar

Ja som raz stála v mäsiarstve za jedným Číňanom(žijúcim už na Slovensku) a ten kupoval 2 kg paprčkov a chcel od mäsiara, aby mu ich nasekal. On si chudák myslel, že mu ich ma preseknúť na polovicu, ale ten "Ťaman" stále kričal:"menčie, ete menčie", a keď boli tie paprčky na franforce, tak to ten mäsiar nevydržal a opýtal sa, načo mu bude taká sekanica. A čuduj sa svete: na čínsku polievku, aby bola rôsolovitá.
Myslím, že je to taká odnož našej huspeniny, samozrejme s inou chuťou:D zahustenej solamylom:D :D :D
revik
21.05.07,19:13
Moja verzia je tato... dlho som hladal tento recept:
http://recepty.labuznik.com/recipe.php?ID=23862
luckaprima
04.08.08,17:20
A podľa mňa je tá polievka takáto:


v robote nasekať a dať variť: cibuľu, cesnak, mrkvu, petržlen, zeler, pór, feferóny, kapustu a namočené čínske huby (slonie uši). Pridať nadrobno nakrájané tofu, bujón, soľ. Všetko spolu povariť, ale len chvíľku, tak 8 minút a nakoniec pridať rozšľahané vajce, vínny ocot, sójovú omáčku sladkokyslú, samozrejme aj ostrú, dosoliť a trochu cukru. Zahustiť solamylom. Mám ju práve v tanieri a myslím že je v nej práve toto. Ak ju vyskúšate dajte vedieť či je to ona..:cool:
viktorviktor
05.08.08,16:25
nerobil som, len preložil, prvá je s kukuričnou múkou miesto škrobu a rezancami, v druhej je miesto vody pomarančová šťava,
dobré požužňáničko
Petas
29.01.09,09:31
Recept č.1
POTREBNÉ PRÍSADY
slepačí vývar, tofu, (alebo kuracie mäso), 200 g judašovo ucho, bambusové výhonky, mrkva, 1x vajco, solamyl, ocot, sojova omačka, čili papričky

POSTUP PRÍPRAVY
do slepačieho vývaru nakrajame na malé kocky mrkvu , sojové mäso, bambusove vyhonky, čili papričku(podľa chuti) a judášove ucho. necháme vrieť asi tak 5-10minút -pridáme ocot podľa chuti,a sojovú omáčku .
Zahustíme polievku zemiakovým solamylom a vlejeme nakoniec rozhabarkovane vajíčko a premiešame. Podavame s najemno nakrajaným pórom.


Recept č.2

recept je určený pro 4 osob(y)
doba prípravy je cca 30 minut

Ingredience:
2 PL solamylu
4 PL vody
3 PL svetlej sójovej omáčky
3 PL rýžového octu
1 PL rybacej omáčky (z ančovičiek)
1/2 ČL čierneho mletého korenia
1 vajce
1 malá chilli paprička, alebo ČL sambal oelek
3-4 PL rastlinného oleja
1 l kuracieho vývaru, hovädzieho vývaru (consomné), ja používam 2 kocky masoxu
1 nadrobno pokrájaná cibuľa
huby pokrájané na plátky (ja používam judášove ucho, asi 5 kuskov pokrájaných na rezance, ale možno použiť aj 1 veľký šampión na plátky)
1 biele tofu pokrájané na malé kocky
1 mrkva pokrájané na malé kocky
na dochutenie strapkatý zeler na kolieska... 10-15 tenkých koliesok do porcie

Príprava:
pripravíme si všetky ingeridencie, pretože to potom počas varenia už nestihneme...
Namočíme huby do horúcej vody cca 2-3 dl na 20-30 minút,
Nasekáme nadrobno cibuľku, nakrájame mrkvu a strapkatý zeler, nakrájame tofu. Huby po 20 minútach vyberieme, nakrájame na rezance a vrátime do tej istej vody. Zalejeme kocky masoxu vriacou vodou.

vo Woku do zlatova opražíme cibuľku na oleji, prisypeme mrkvu a zeler, prilejeme celý vývar, pridáme huby aj s vodou, v ktorej sa močili, pridáme tofu a všetko necháme na plnom plyne povariť tak 5-10 minút.

Zatiaľ si pripravíme zahusťovadlo: do misky nasypeme solamyl, vodu, sójovú omáčku, rýžový ocot, rybaciu omáčku, čierne korenie, chilli papričku (nasekanú na drobno) a miešame. V druhej miske si vyšľaháme jedno vajíčko.

Po 5-10 minútach varenia pridáme do polievky zahusťovadlo a za stáleho miešania trochu povaríme, kým to neztuhne. Následne do vriacej polievky za stáleho miešania pomaly prilejeme vajce, tak aby sa neurobili veľké kusy.

Hotovo, podávame ihneď po dovarení. Pre fajnšmekrov môžeme polievku posypať celými listami bazalky, prípadne nadrobno pokrájanou šalotkou. Namiesto tofu je možné použiť aj kuracie mäso, len to treba dlhšie povariť.

Takto pripravená polievka je iba mierne pálivá (pokial tam je iba malá chili paprička), je možné si ju ešte dochutiť v miske.
LOMOZ o.z.
03.01.13,08:52
erzet
03.01.13,12:29
A podľa mňa je tá polievka takáto:


v robote nasekať a dať variť: cibuľu, cesnak, mrkvu, petržlen, zeler, pór, feferóny, kapustu a namočené čínske huby (slonie uši). Pridať nadrobno nakrájané tofu, bujón, soľ. Všetko spolu povariť, ale len chvíľku, tak 8 minút a nakoniec pridať rozšľahané vajce, vínny ocot, sójovú omáčku sladkokyslú, samozrejme aj ostrú, dosoliť a trochu cukru. Zahustiť solamylom. Mám ju práve v tanieri a myslím že je v nej práve toto. Ak ju vyskúšate dajte vedieť či je to ona..:cool:


Ja som myslel, že v robote, akože v práci.
alltracboy
11.01.13,10:31
na teba kolegovia pozerali co?