alderonka
20.02.08,11:46
Zdravíčko,
práve vystavujem faktúrku od platcu DPH v SR platcovi DPH v ČR, a to províziu zo sprostredkovania obchodov v mesiaci január 2008.
Čo si myslíte mám alebo nemám vyrubovať DPH???????
ivoviz
20.02.08,20:27
Zdravíčko,
práve vystavujem faktúrku od platcu DPH v SR platcovi DPH v ČR, a to províziu zo sprostredkovania obchodov v mesiaci január 2008.
Čo si myslíte mám alebo nemám vyrubovať DPH???????
bez DPH par 16 ods.6
Vladimír Ozimý
20.02.08,22:44
Zdravíčko,
práve vystavujem faktúrku od platcu DPH v SR platcovi DPH v ČR, a to províziu zo sprostredkovania obchodov v mesiaci január 2008.
Čo si myslíte mám alebo nemám vyrubovať DPH???????

treba bližšie info nie je to také jednoznačné... kde bolo dodanie tovaru a služby?
alderonka
21.02.08,07:32
Tu je ťažko hovoriť o presnom dodaní tejto služby. Slovenská firma dojednala českej firme výhodného dodávateľa okien, s tým, že zo zrealizovaných zákazok bude brať províziu 10%. Vychádzajúc z §16 ods.6 by to sedelo na "bez DPH", nakoľko všetok tovar, ktorý sa sprostredkoval, ide do Českej republiky.
Vladimír Ozimý
21.02.08,08:29
Tu je ťažko hovoriť o presnom dodaní tejto služby. Slovenská firma dojednala českej firme výhodného dodávateľa okien, s tým, že zo zrealizovaných zákazok bude brať províziu 10%. Vychádzajúc z §16 ods.6 by to sedelo na "bez DPH", nakoľko všetok tovar, ktorý sa sprostredkoval, ide do Českej republiky.

ano máte pravdu lebo v podstate ak by sme išli aj podľa prvej vety je osobou povinnou platiť daň česká firma