truch
24.06.11,23:03
Pivko, tlačenica je teraz preto, že Chorváti majú 2 dni sviatok:) Prikladám tiež foto z nášho balkónu:)
pivko
25.06.11,06:55
maju ,ale podľa značiek áut pri apartmánoch a reči na pláži je to Čechmi a Slovákmi.
220870
25.06.11,07:07
Sa Chorváti nučili po československy
jana007
25.06.11,14:18
Bol už niekto na ostrove Vir?
lujza.j
25.06.11,19:40
Bol už niekto na ostrove Vir?

ja ale iba na výlete, ostrov spojený s pevninou mostom, pekné útesy, krásne more, mne sa páčilo.je tam miesto taký špic /koniec ostrova/tam sú tie krásne útesy,červená zem pre mňa krása a krásny pohľad:)
http://www.dalmatapartman.eu/sk/ostrov_vir.php
jana007
26.06.11,18:27
ja ale iba na výlete, ostrov spojený s pevninou mostom, pekné útesy, krásne more, mne sa páčilo.je tam miesto taký špic /koniec ostrova/tam sú tie krásne útesy,červená zem pre mňa krása a krásny pohľad:)
http://www.dalmatapartman.eu/sk/ostrov_vir.php

Dík za info, chystáme sa tam tento rok v júli, preto chcem vedieť nejaké informácie. Nájde sa tam i piesočnatá pláž ?
lujza.j
26.06.11,19:22
Dík za info, chystáme sa tam tento rok v júli, preto chcem vedieť nejaké informácie. Nájde sa tam i piesočnatá pláž ?

fúha to teda neviem,ale skúsim zistiť kamoška tam bola dovolenkovať:)
kuk:) aj tu:http://www.chorvatsko-forum.cz/forum/vlakno/ostrov-vir.html
http://forum.ihvar.cz/read.php?6,49379,49447
http://forum.kupaliska.sk/index.php?read,18,1949,47855
z článku:
Na ostrove sa nachádza osada Vir. Piesočnaté pláže a pláže s drobným štrkom vábia veľa ľudí na odpočinok. Ostrov na severnej strane obklopuje pokojný záliv, na južnej strane šíre more. Na severnej časti sa nachádza chránené územie, ktoré poskytuje možnosť na výlety a potápačstvo.
adka8791
29.06.11,06:57
Ahoj, práve som sa vrátila zo strediska Vodice a viem ti poradiť ubytovanie v blízkosti pláže s tobogánom. Viac info ti posielam v súkromnej správe.
Ahoj, vieš poradiť nejaké ubytovnie - Vodice? Dík.
adka8791
29.06.11,07:06
Zdravím, má z Vás niekto skúsenosti so stránkou alebo cestovkou sonnwell.de, sú seriózni? Alebo poraďte stránku cez ktorú si zabezpečím ubytovanie v chorvátsku vo Vodiciach a hlavne sú seriozni. Ďakujem
alaya1
29.06.11,08:03
Pivko, tlačenica je teraz preto, že Chorváti majú 2 dni sviatok:) Prikladám tiež foto z nášho balkónu:)
Dakujem ti velmi pekne za odpoved. No, mozno som to uz presvihla,ci este bude nieco volne. Ale podla tejto fotky je tam asi hlboka voda uz od brehu? Tie psiky sa mohli volne pohybovat po areali, ci museli byt zavtrete v izbe? To ma zaujima najviac, lebo ja by siom ho cely den zavreteho nenechala.
bubkoch
29.06.11,10:22
neviem ci to tu uz bolo riešene, ale ako mam rozumieť tomuto ?
http://natankuj.sme.sk/c/5947883/v-chorvatsku-dodrziavajte-dopravne-predpisy-pokuty-su-vysoke.html

Cibula pripomenul tým, ktorí cestujú do Chorvátska individuálne, aby nezabudli na prihlasovaciu povinnosť do 48 hodín od príchodu do krajiny. "Ak to nespravia, môžu mať problémy a opäť platiť nejaké pokuty," priblížil. V prípade organizovaných turistických zájazdov znáša prihlasovaciu povinnosť ubytovateľ.
pivko
29.06.11,10:34
Nikde sa netreba prihlasovať, prihlási Ťa domáci kde sa ubytuješ ,lebo ak nie tak problém ma on a nie ty/neodvedie za Teba pobytovú taxu tak že okradne štát./
jipro
29.06.11,10:44
súhlasím, okolie Podgory je prekrásne. Nájde sa tam všetko, tiché zákutia aj zaľudnené pláže. Hluk mesta a diskoték, tichúčky breh mora s prekrásnym západom slnka pre romantikov. Náš rodinný slogan ale znie Vodice-nikdy více.
lujza.j
29.06.11,19:49
fúha to teda neviem,ale skúsim zistiť kamoška tam bola dovolenkovať:)
kuk:) aj tu:http://www.chorvatsko-forum.cz/forum/vlakno/ostrov-vir.html
http://forum.ihvar.cz/read.php?6,49379,49447
http://forum.kupaliska.sk/index.php?read,18,1949,47855
z článku:
Na ostrove sa nachádza osada Vir. Piesočnaté pláže a pláže s drobným štrkom vábia veľa ľudí na odpočinok. Ostrov na severnej strane obklopuje pokojný záliv, na južnej strane šíre more. Na severnej časti sa nachádza chránené územie, ktoré poskytuje možnosť na výlety a potápačstvo.

ide tam aj zajtra, povedala že piesočnaté pláže tam nie su;)
jana007
30.06.11,05:01
ide tam aj zajtra, povedala že piesočnaté pláže tam nie su;)

Dík, za info. Keď sa kamoška vráti, ešte by mohla dať nejaké aktuality. Na nejakom fóre som čítala, že na ostrove bol problém s pitnou vodou. Neviete ako je to teraz, treba vodu kupovať?
lujza.j
30.06.11,16:09
Dík, za info. Keď sa kamoška vráti, ešte by mohla dať nejaké aktuality. Na nejakom fóre som čítala, že na ostrove bol problém s pitnou vodou. Neviete ako je to teraz, treba vodu kupovať?

za 2týždne, viem o probléme s pitnou vodou, ale podrobnosti z toho roku ti zistím, ale inak v pohode kúpiš v markete vodu aj v 5l balení.
Rozalka
02.07.11,14:22
lujza.j
03.07.11,10:50
lujza.j
09.07.11,12:17
lujza.j
16.07.11,21:20
pivko
17.07.11,04:32
Takto to dopadne keď Český brat zatúži po opekanej špekáćke.
lujza.j
17.07.11,18:45
týmto ...... by som to normálne dala k náhrade!!!horí tam každý rok a keď to nie je samo, tak tomu nejaký imbecil pomôže:(:(
220870
17.07.11,19:30
http://www.youtube.com/watch?v=k0TlBks8QlY
Na 90% som rozumel.Hovorová chorvština je trochu horšie zrozumiteľná.:).Každých 5 m je tabuľa upzorňujúca na mimoriadne nebezpečenstvo požiaru.Aj tak to furt zhorí.Čo už narobíme.Pred pár rokmi podpálili Argentínu teraz Chorvácko.Sme na rade?
lujza.j
17.07.11,19:54
Na 90% som rozumel.Hovorová chorvština je trochu horšie zrozumiteľná.:).Každých 5 m je tabuľa upzorňujúca na mimoriadne nebezpečenstvo požiaru.Aj tak to furt zhorí.Čo už narobíme.Pred pár rokmi podpálili Argentínu teraz Chorvácko.Sme na rade?

mimotemyoni sú schopní sa fotiť aj tam kde je na stromoch "STOP MINA"
AdaMtiM
18.07.11,04:54
Dnes odchádzame s dvoma deťmi /5,8/ do okolia Zadaru na 10 dní. Len v noci som sa pozrela na predpovede počasia a zostala som sklamaná. Len dážď a búrky na celé obdobie.... čo poradíte, kto tam chodí často, radšej odložiť dovolenku /ideme na blind, tak by sa dalo, hoc všetko pobalené máme + cestovná horúčka už je/ alebo to risknúť ? Lebo v prípade fakt dažďov čo len budeme tam robiť s deťmi? Keďže neideme do hotela, tak ani bazén nehrozí... . Ide ma rozhodiť, dva týždne horúčav a ja prídem k moru a bude liať??? Myslíte, že v prípade ak by sme sa presunuli viac k Splitu, bolo by tam počasie krajšie? ďakujem
truch
18.07.11,06:41
Dnes odchádzame s dvoma deťmi /5,8/ do okolia Zadaru na 10 dní. Len v noci som sa pozrela na predpovede počasia a zostala som sklamaná. Len dážď a búrky na celé obdobie.... čo poradíte, kto tam chodí často, radšej odložiť dovolenku /ideme na blind, tak by sa dalo, hoc všetko pobalené máme + cestovná horúčka už je/ alebo to risknúť ? Lebo v prípade fakt dažďov čo len budeme tam robiť s deťmi? Keďže neideme do hotela, tak ani bazén nehrozí... . Ide ma rozhodiť, dva týždne horúčav a ja prídem k moru a bude liať??? Myslíte, že v prípade ak by sme sa presunuli viac k Splitu, bolo by tam počasie krajšie? ďakujem

Tá predpoveď nie je až taká hrozná, teploty od 26 do 32 a sem tam búrky. Ak by ste šli kúsok nižšie, napr. na Makarskú, tam bude určite lepšie počasie. Syn je pri Omiši a včera mali slnko a 32 stupňov.
alaya1
18.07.11,06:48
Truch, prosim ta, nemas nejake svoje fotky z Vily nela , hlavne co sa tyka plaze pred nou? Aka je tam hlbka vodyod brehu, su tam kamene, beton, ci oblazky?
lujza.j
18.07.11,21:04
Tá predpoveď nie je až taká hrozná, teploty od 26 do 32 a sem tam búrky. Ak by ste šli kúsok nižšie, napr. na Makarskú, tam bude určite lepšie počasie. Syn je pri Omiši a včera mali slnko a 32 stupňov.

už aj Šibenik vyzerá lepšie:http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14438
Rozalka
19.07.11,17:22
Upútavka na lanovku v Dubrovníku
http://www.dubrovnikcablecar.com/

Dá sa vyjsť aj autom, treba odbočiť za Dubrovníkom smerom na Cavtat na prvej odbočke doľava (Bosanka), cesta je pre dobrých vodičov hračkou.
220870
19.07.11,18:42
Dnes odchádzame s dvoma deťmi /5,8/ do okolia Zadaru na 10 dní. Len v noci som sa pozrela na predpovede počasia a zostala som sklamaná. Len dážď a búrky na celé obdobie.... čo poradíte, kto tam chodí často, radšej odložiť dovolenku /ideme na blind, tak by sa dalo, hoc všetko pobalené máme + cestovná horúčka už je/ alebo to risknúť ? Lebo v prípade fakt dažďov čo len budeme tam robiť s deťmi? Keďže neideme do hotela, tak ani bazén nehrozí... . Ide ma rozhodiť, dva týždne horúčav a ja prídem k moru a bude liať??? Myslíte, že v prípade ak by sme sa presunuli viac k Splitu, bolo by tam počasie krajšie? ďakujem
Určite chodte nižšie.V Zadare pršalo v Šibeniku bolo pod mrakom v Splite takmer jasno ,ale od Omišu nižšie už nepamätali , ako mraky vyzerajú.;)Po Makarskú je dialnice .Pár evri hore dole pol hodina navyše a počasie môže byť úplne iné.
pivko
19.07.11,19:35
Lebo tam je Biokovo
bubkoch
19.07.11,19:57
Určite chodte nižšie.V Zadare pršalo v Šibeniku bolo pod mrakom v Splite takmer jasno ,ale od Omišu nižšie už nepamätali , ako mraky vyzerajú.;)Po Makarskú je dialnice .Pár evri hore dole pol hodina navyše a počasie môže byť úplne iné.
tak tak, vcera sme sa vratili z okolia omišu a makarskej ... mrak som celych 10 dni nevidel ... teplota 36+, len posledne dva dni okolo 32 ... treba ist na juh, tam je istota ...
zuzinka003
20.07.11,11:33
Ahojte, ideme za tyzden s priatelom len tak na blind niekde na makarsku rivieru, neviete mi povedat ako je to tam s ubytovanim, cenami a dostupnostou ubytka?
ďakujem
bubkoch
20.07.11,12:36
Ahojte, ideme za tyzden s priatelom len tak na blind niekde na makarsku rivieru, neviete mi povedat ako je to tam s ubytovanim, cenami a dostupnostou ubytka?
ďakujem
dostupnost dobra, neexistuje aby ste nenasli nieco volné ...
ceny od cca 12 €/os/den do cca 20 €/os/den v zavislosti na vzdialenosti od mora a od počtu izieb ktore naraz vezmete (jeden dvojpostelovy apartman vyjde v prepocte na osobu drahsie ako 4 apartmany pre 10 ludi)
my sme boli 12-ti a nasli sme volny cely dom s 5-timi apartmanmi (kazdy vlastna sprcha a WC, spolocna kuchyna) za 150 €/den
truch
20.07.11,12:49
Info o počasí dnes, po telefonáte:)
okolie Omišu - búrky, prší, voda má 28 stupňov.
pivko
20.07.11,12:51
Kde? vo vani?
truch
20.07.11,12:53
Vo vani môže mať aj viac, ak máš ovšem rád horúcu:D
zuzinka003
20.07.11,13:05
dostupnost dobra, neexistuje aby ste nenasli nieco volné ...
ceny od cca 12 €/os/den do cca 20 €/os/den v zavislosti na vzdialenosti od mora a od počtu izieb ktore naraz vezmete (jeden dvojpostelovy apartman vyjde v prepocte na osobu drahsie ako 4 apartmany pre 10 ludi)
my sme boli 12-ti a nasli sme volny cely dom s 5-timi apartmanmi (kazdy vlastna sprcha a WC, spolocna kuchyna) za 150 €/den

Ďakujem veľmi pekne, ideme takto prvý krat a tak snad sa nam aj pošťastí:-)
aj som pozerala na nete, že by som niečo reuervovala, ale ceny maju dosť vysoke. tak skusime a uvidime.
A nevies mi poradit nejake dobre miesta na makarskej riviere?, kde niesu plaže moc preplnene?
pivko
20.07.11,15:03
Teraz sú preplnené všade.
lujza.j
20.07.11,19:28
truch Dnes, 02:49 PM
Info o počasí dnes, po telefonáte
okolie Omišu - búrky, prší, voda má 28 stupňov.

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n¶m=
truch
20.07.11,19:50
Ja som ju neskúšala:( , syn hovoril, že voda je úplne teplá, tak mala možno o stupeň, dva menej:( Ok , ja už budem radšej ticho:(
lujza.j
20.07.11,20:33
nič si s toho nerob Pivko bežne rýpe čo sa týka vody, mi sme mali dva roky do zadu v auguste pri Zadre 28,realne nameraných na stránke DHMZ a tiež mi neveril:)
pivko
21.07.11,04:55
:)
deane7
21.07.11,17:58
Vidím na tej stránke že najteplejšiu vodu má Pula. Teda Istria.
viki2
21.07.11,20:02
ahojte, prosím Vás o radu...
v sobotu nad ránom máme odísť do Chorvátska, smer Pakoštane......teraz sme pozerali týždňovú predpoveď počasia a bude tam okolo 23-25°C:confused:. Doteraz sme takéto počasie v Chorvátsku nikdy nezažili a teraz nevieme či ísť alebo neísť:mad: Deti už samozrejme majú cestovnú horúčku, ale keď tam bude celý týždeň pršať, to môžeme zostať aj tu....... Nakoľko sa dá veriť týždňovej predpovedi počasia?
lujza.j
21.07.11,20:32
ak by to bolo možné ja by som cestu posunula o týždeň, alebo išla viac na juh:)
lujza.j
21.07.11,20:36
ahojte, prosím Vás o radu...
v sobotu nad ránom máme odísť do Chorvátska, smer Pakoštane......teraz sme pozerali týždňovú predpoveď počasia a bude tam okolo 23-25°C:confused:. Doteraz sme takéto počasie v Chorvátsku nikdy nezažili a teraz nevieme či ísť alebo neísť:mad: Deti už samozrejme majú cestovnú horúčku, ale keď tam bude celý týždeň pršať, to môžeme zostať aj tu....... Nakoľko sa dá veriť týždňovej predpovedi počasia?

http://freemeteo.com/default.asp?pid=23&gid=3193710&la=12
viki2
21.07.11,20:54
ubytovanie v Pakoštane máme zajednané, dole by sme išli na blint a to sa mi veľmi nechce, keďže je vraj tento rok v Chorvátsku veľmi husto.....tá predpoveď na ďalšie dni už vyzerá lepšie, možno to nakoniec posunieme o pár dní, ak budú mať domáci volné.....ďakujem
lujza.j
21.07.11,21:01
inak ja pozerám počasie cez www.dhmz.hr
lujza.j
24.07.11,10:34
dnešné info. od brácha z Tučepi: 2deň zamračené, búrky , vietor + metrové vlny:(
pivko
24.07.11,11:45
Posledné roky kopíruje počasie v HR počasie na Slovensku. Keď je zima a prší tu tak je to aj tam.:mee:
220870
24.07.11,11:47
Treba sa na to pozerať pozitívne.Vždy lepšie ako súvislý dážď a dvojmetrové vlny.
pivko
24.07.11,11:55
No a ešte je tam rakija , prošek a suho vino crno.
deane7
25.07.11,06:30
Máte nejaké nové správy? Jaké sú ceny ubytovania túto sezónu? Nič náročné, potrebujem sa vyspať, umyť a niekde pripraviť niečo pod zub. Stejne nemienim cez deň trčať v apartmáne.
AnikoAd
25.07.11,08:14
My ideme do Seline,to je malá dedina,tomu odpovedá aj cena /49 euro s poplatkami za apartmán pre 4 osoby/,ubytovanie priamo pri mori....
deane7
25.07.11,09:30
To nevyzerá zle.
alaya1
25.07.11,10:41
mas aj link
Zužu
25.07.11,11:07
S manželom som sa vrátila z Pirovacu, ubytovanie od 32 - 35€ za štúdio aj s klímou. Tiché mestečko, blízko piesková pláž Slanica na Murteri cca 14 km, blízko sú Vodice, Krka, Šibenik... V Pirovaci pláž kamienková.
truch
25.07.11,11:59
tanusik
25.07.11,19:53
Ahojte,
chystám sa do Chorvátska pravdepodobne niekedy posledný augustový a prvý septembrový týždeň...môže niekto poradiť, či risknúť severnú Dalmáciu, alebo radšej južnú a Makarskú...? Ďakujem.
tanusik
25.07.11,19:54
Joj, sorry....myslela som čo sa počasia týka....
lujza.j
25.07.11,20:05
Ahojte,
chystám sa do Chorvátska pravdepodobne niekedy posledný augustový a prvý septembrový týždeň...môže niekto poradiť, či risknúť severnú Dalmáciu, alebo radšej južnú a Makarskú...? Ďakujem.

na toto radu určite nečakaj;) veď vidíš že počasie už nie je isté ani na juhu
tanusik
25.07.11,20:25
Však to......neostáva mi nič iné iba dúfať, že bude pekne a slnečno...idem asi sama, takže kvôli jednoposteľovkám som volila tento dátum, je to trocha lacnejšie.
lujza.j
25.07.11,20:30
Však to......neostáva mi nič iné iba dúfať, že bude pekne a slnečno...idem asi sama, takže kvôli jednoposteľovkám som volila tento dátum, je to trocha lacnejšie.

veď treba sledovať aktuálne počasie a podľa toho sa zariadiť, je xy stránok o počasí, dokonca konkrétne mestá majú svoje stránky a tam info o počasí:)
pivko
26.07.11,04:46
Určite tam bude teplejšie ako u nás doma.
onical
26.07.11,09:43
Ja myslím,že do polovice augusta je to prakticky jedno,ak máš smolu,že bude horšie počasie,väčšinou je všade tam,kde si napísala.Ja som mal zatiaľ vždy šťastie,ale druhú,prípadne tretiu dovolenku v septembri zásadne pod Makarskou,tento rok Drvenik.
A ako píše Pivko,teplota je aj za zlého počasia vyššia,ako u nás.
lujza.j
26.07.11,14:55
Ja myslím,že do polovice augusta je to prakticky jedno,ak máš smolu,že bude horšie počasie,väčšinou je všade tam,kde si napísala.Ja som mal zatiaľ vždy šťastie,ale druhú,prípadne tretiu dovolenku v septembri zásadne pod Makarskou,tento rok Drvenik.
A ako píše Pivko,teplota je aj za zlého počasia vyššia,ako u nás.

no to máš síce pravdu, ale vyššia teplota ako u nás ti nepomôže keď prší, je búrka a fučí nedajbože bura:(:(
pivko
26.07.11,16:53
Posledných min. 10 rokov chodím pravidelne koncom augusta do cca 10-15 septembra a tuti:D ani raz nebolo u nás doma lepśie počasie ako tam. Aj minulý rok to tak bolo , tu bola kosa a pršalo a v Makarskej síce chladnejšie ako po iné roky ,ale 25c cez obed bolo;)
tanusik
26.07.11,19:15
Ja som bola pred 3 rokmi okolo 11stého septembra v Podgore a hneď pri príchode nás očakával dážď....a nebolo bohvie ako, a to delegátka hovorila, že už je tam pekných pár rokov, ale na také ochladenie si nepamätá. Ale kúpalo sa viacej ľudí, tak som sa kúpala aj ja...nebolo to síce nič príjemné, ale čo už, keď som si zaplatila.....
deane7
26.07.11,20:41
Ako hovoria Srbi: "Videla žaba že sa kone kujú - aj ona zdvihla nohu" :D
deane7
30.07.11,18:58
To počasie sa mi nepáči, asi Chorvátsko tento rok nenavštívim. A ešte sa mi nepáčia tie správy o buzerácii na hraniciach.
lujza.j
30.07.11,19:09
To počasie sa mi nepáči, asi Chorvátsko tento rok nenavštívim. A ešte sa mi nepáčia tie správy o buzerácii na hraniciach.

veď od Zadru po Dubrovnik je o 20h jasno:http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=hrvatska_n¶m=
http://www.hrt.hr/?id=150
220870
30.07.11,19:39
buzici sú všade.Počasie je na rozdiel od buzikov nevyspytateľné.
lujza.j
30.07.11,19:46
buzici sú všade.Počasie je na rozdiel od buzikov nevyspytateľné.

áno,ale keď nezažijem neuverím;) Slováci sa veľa krát chovajú, tak že si to "pýtajú":D
deane7
31.07.11,06:52
veď od Zadru po Dubrovnik je o 20h jasno:
No zas celkom jasno to neni a než sa to umúdri tak je po dovolenke. Keby sme nemali celozávodnú tak by sa to posunulo hoci aj na september ale takto sa nedá.
AdaMtiM
31.07.11,10:08
Tak sme sa vrátili vo štvrtok večer domov z Chorvátska - /pýtala som sa tu na info či vôbec ísť keď je predpoveď počasia zlá/ - no nakoniec nám pršalo len jedno dopoludnie /to sme sa vybrali do NP Krka na výlet/ a jeden večer, inak pekne, slnečno, sem tam mrak, ale dalo sa krásne kúpať, aspoň tak nepražilo na deti. Zakotvili sme v Pakoštane. Ubytko sme našli rýchlo, ale čo prichádzali o týždeň po nás, tak mali problém. Hľadali 4 hodiny a nemohli nič nájsť. Domáci hovoril, že je sezona, že to je všade plno. Ale dá sa nájsť, len treba mať trpezlivosť, čo je ale niekedy ťažké po 12 hodinách cesty.... . Cenu sme mali 49,- eur/noc, jedna izba pre 4 osoby + kúpeľňa a kuchyňa na terase. 5 minút na pláž. Skromné, ale tak čo iné za takú cenu? Boli tam aj krásne apatrtmány od 70 eur vyššie, plne vybavené, my sme ani telku nemali, čo som teda ja veľmi ocenila, aspoň si deti oddýchli od tej bedne. Ale keď sme vo štvrtok ráno /28.7.2011/ odchádzali, tak začínala búrka a veru celú cestu /cez všetky 3 štáty/ nám lialo ako z krhly, fakt hrozná cesta, tak som sama zvedavá, aké tam je teraz počasie /v okolí Zadaru/ . Prvý krát sme boli autom a na blind, a dá sa takto fakt krásne užívať za málo peňazí. Nabudúce ideme zasa takto. Hotel je síce super, ale takto sme si viac dovolili zmrzliny, palaciniek, pizze a aj suvenírov sme nakúpili domov , aj výlety sme podnikali.... kým v hotely drahá dovolenka a nič iné sme si už pomaly nedovolili. Jedlo sme mali z domu /zavarila som podľa rád na Porade mäsko/.A boli sme tam 10 dlhých dní. Takže pre toho kto váha či ísť na blind autom: jednoznačne treba ísť.... bolo dobre..... a deti zvládli cestu /8 a 5r./ tam sme šli v noci, zaspali až okolo 12tej a spali do 6tej.Naspäť cesta cez deň, ale bez kolon, nespali vôbec, ale vydržali, počítali tunely /šli sme cez Maďarsko/, takže aj s deťmi sa to dá zvládnuť. Každému koho to ešte len čaká, želám krásnu dovolenku.......
lujza.j
31.07.11,12:03
Tak sme sa vrátili vo štvrtok večer domov z Chorvátska - /pýtala som sa tu na info či vôbec ísť keď je predpoveď počasia zlá/ - no nakoniec nám pršalo len jedno dopoludnie /to sme sa vybrali do NP Krka na výlet/ a jeden večer, inak pekne, slnečno, sem tam mrak, ale dalo sa krásne kúpať, aspoň tak nepražilo na deti. Zakotvili sme v Pakoštane. Ubytko sme našli rýchlo, ale čo prichádzali o týždeň po nás, tak mali problém. Hľadali 4 hodiny a nemohli nič nájsť. Domáci hovoril, že je sezona, že to je všade plno. Ale dá sa nájsť, len treba mať trpezlivosť, čo je ale niekedy ťažké po 12 hodinách cesty.... . Cenu sme mali 49,- eur/noc, jedna izba pre 4 osoby + kúpeľňa a kuchyňa na terase. 5 minút na pláž. Skromné, ale tak čo iné za takú cenu? Boli tam aj krásne apatrtmány od 70 eur vyššie, plne vybavené, my sme ani telku nemali, čo som teda ja veľmi ocenila, aspoň si deti oddýchli od tej bedne. Ale keď sme vo štvrtok ráno /28.7.2011/ odchádzali, tak začínala búrka a veru celú cestu /cez všetky 3 štáty/ nám lialo ako z krhly, fakt hrozná cesta, tak som sama zvedavá, aké tam je teraz počasie /v okolí Zadaru/ . Prvý krát sme boli autom a na blind, a dá sa takto fakt krásne užívať za málo peňazí. Nabudúce ideme zasa takto. Hotel je síce super, ale takto sme si viac dovolili zmrzliny, palaciniek, pizze a aj suvenírov sme nakúpili domov , aj výlety sme podnikali.... kým v hotely drahá dovolenka a nič iné sme si už pomaly nedovolili. Jedlo sme mali z domu /zavarila som podľa rád na Porade mäsko/.A boli sme tam 10 dlhých dní. Takže pre toho kto váha či ísť na blind autom: jednoznačne treba ísť.... bolo dobre..... a deti zvládli cestu /8 a 5r./ tam sme šli v noci, zaspali až okolo 12tej a spali do 6tej.Naspäť cesta cez deň, ale bez kolon, nespali vôbec, ale vydržali, počítali tunely /šli sme cez Maďarsko/, takže aj s deťmi sa to dá zvládnuť. Každému koho to ešte len čaká, želám krásnu dovolenku.......

predpoved vyzerá dobre:http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14428
Kováčová.D
31.07.11,17:45
my sme sa vrátili predčasne včera z tučepi, počasie naprd, 2 dni bolo pekne, ale to tiež len nejakych 26st. inak stale zamračene, piatok totalne pršalo...tento rok sa tam neoplatilo vobec ist. Ubytovanie drahe, strašne sa zmenili ta ich natura chorvatska...už su to blbci vypočítaví.
lujza.j
31.07.11,17:50
my sme sa vrátili predčasne včera z tučepi, počasie naprd, 2 dni bolo pekne, ale to tiež len nejakych 26st. inak stale zamračene, piatok totalne pršalo...tento rok sa tam neoplatilo vobec ist. Ubytovanie drahe, strašne sa zmenili ta ich natura chorvatska...už su to blbci vypočítaví.

mám tam brata, tiež je na nervy v piatok som mu písala info. o počasí, tiež mal chuť ísť domov
pivko
31.07.11,18:19
my sme sa vrátili predčasne včera z tučepi, počasie naprd, 2 dni bolo pekne, ale to tiež len nejakych 26st. inak stale zamračene, piatok totalne pršalo...tento rok sa tam neoplatilo vobec ist. Ubytovanie drahe, strašne sa zmenili ta ich natura chorvatska...už su to blbci vypočítaví.
Ale oplatilo oplatilo;) ale v júni:)
lujza.j
31.07.11,18:25
Ale oplatilo oplatilo;) ale v júni:)

aj tí čo išli v prvej polovici júla mali supiš počko:)
pivko
31.07.11,19:25
Do Tučepi sa netreba trepať v sezóne:mee: sám majiteľ CK More , Stanki sa vyjadril že Tučepi su už veľmi komercionalizované:D Ceny v sezóne zodpovedajú dopytu:mee:Je tam hlava na hlave - čistý stres a nie dovolenka.
jana007
01.08.11,06:11
Tento víkend bolo radosť cestovať do Chorvátska, pri Záhrebe sa čakalo v 17 km kolonách:

http://m.tvnoviny.sk/index.php?article_id=600915&comments_page=1#comments

My sme sa vrátili domov v stredu ráno z ostrova Vir, cesta bola bez žiadneho čakania a problémov na hranici. Až z tlače u nás sme sa dozvedeli o maďarských colníkoch, že robia problémy, ale nám len kývli rukou a pokračovali sme ďalej.
lujza.j
01.08.11,17:25
Tento víkend bolo radosť cestovať do Chorvátska, pri Záhrebe sa čakalo v 17 km kolonách:

http://m.tvnoviny.sk/index.php?article_id=600915&comments_page=1#comments

My sme sa vrátili domov v stredu ráno z ostrova Vir, cesta bola bez žiadneho čakania a problémov na hranici. Až z tlače u nás sme sa dozvedeli o maďarských colníkoch, že robia problémy, ale nám len kývli rukou a pokračovali sme ďalej.

ale veď tento víkend to je každoročná klasika je "špica sezóny" ako povedia Hr, začínajú sa dovolenky v I aj De.;)
viki2
01.08.11,17:58
Tento víkend bolo radosť cestovať do Chorvátska, pri Záhrebe sa čakalo v 17 km kolonách:

Až z tlače u nás sme sa dozvedeli o maďarských colníkoch, že robia problémy, ale nám len kývli rukou a pokračovali sme ďalej.

my sme cestovali domov včera popoludní a keď som videla ako maďarskí colníci dávajú každé druhé auto na kraj a prezerajú, len som :eek::eek::eek:......

počasie nám nakoniec celkom vyšlo, neboli horúčavy, takže sme mohli byť celý deň na pláži...pršalo 1x večer a 1x v noci

cesta už nebola taká v pohode, išli sme cez víkend a aj sme sa vracali cez víkend:confused:, kolóny boli katastrofálne:mad:, ale prežili sme a bolo super:cool:
VladoSL
02.08.11,22:49
Ahojte, ideme pvykrat do Chrvatska v sobotu v noci. Vychod slovenska - Omis. Prosim kto ma skusenost - aka je pravdepodobnost kolon a kde su najcastejsie?
(doteraz sme vzdy chodili uprostred tyzdna a bolo to vzdy v pohode)

Dakujem.
Marína
03.08.11,06:06
Na to sa dosť ťažko odpovedá, závisí dosť od toho aká časť nemeckých turistov sa už na juh presunula, tiež stačí, že vznikne nejaká kolízia na diaľnici a hneď sa vytvorí kolóna. V sobotu v noci tiež môže vzniknúť z opačnej strany, dosť hotelových turistov sa vracia späť. Napr. teraz(08:04 AM) je zo severnej strany Malej kapely(tunel) hmla, z južnej už slnečno http://www2.hak.hr/rmt/?id=2 Vebkamery nájdeš aj tu http://www.hak.hr/info/kamere/
Fakt sa na tvoju otázku ťažko odpovedá.
GABAZ
03.08.11,06:10
Skus si pozriet tabulku hustoty premavky na tejto stranke, su tam vyznacene kriticke dni, kedy je najvacsie zatazenie:

http://www.hvar.cz/prakticke-informace/



Predpokladam, ze pojdete madarskou dialnicou. Tam zvykne byt kludnejsia premavka ako cez Rakusko a SLovinsko. V Chorvatsku je potom dobre pocuvat ich rozhlasove stanice a podla toho pripadne zmenit trasu.
bubkoch
03.08.11,06:10
Ahojte, ideme pvykrat do Chrvatska v sobotu v noci. Vychod slovenska - Omis. Prosim kto ma skusenost - aka je pravdepodobnost kolon a kde su najcastejsie?
(doteraz sme vzdy chodili uprostred tyzdna a bolo to vzdy v pohode)

Dakujem.

ja som isiel zaciatkom jula KE-Omis, isli sme stvrtok v noci, kolony ziadne, sem tam nejake auto :)
alaya1
03.08.11,06:39
Myslite kedy ist na konci augusta, aby tam bolo uz relativne kludnejsie? Vratit sa chcem tak 1.-2.9.
truch
03.08.11,06:41
alaya1, ty si ešte nebola na D? myslela som , že už niekde v pohode aj s havinom dovolenkuješ:)
VladoSL
03.08.11,06:46
to GABAZ: Ta tabulka zatazenia je fajn. Vo vseobecnosti ukazuje, ze by sme nemali mat problem, jasne ze clovek nikdy nevie ... DAKUJEM.
alaya1
03.08.11,06:56
Truch, nie nebola som. mesiac mam problemy so psim zaludkom. Uz je to dufam OK.Chceme ist az koncom augusta, to tvoje ubytko je uplne pase.Sustavne hladam na nete, nieco take, no este som nenasla. Asi mam vysoke naroky-)
truch
03.08.11,07:04
GABAZ
03.08.11,08:18
My chodime do Chorvatska vzdy tak po 20. auguste - vtedy je tam kludnejsie, menej ludi a niektori ubytovatelia maju aj nizsie ceny.
alaya1
03.08.11,08:29
Gabika dakujem, nkde chodite, ci len tak na blind?Ja som tiez chcela po tom 20-tom, no ktohovier, ake bude pocasie. Chcem aspon na takych 9,10 noci ist.Ale najst nieco pekne, utulne pri brehu mora v Dalmacii je skoro nemozne.Vies, mame aj psika.
Reve
03.08.11,08:41
Ahoj,
s psíkom je to trošku obtiažnejšie, ale všetky destinácie uvedené sú v pohode.... Každý má iné nároky, ale možno je fakt dobré skúsiť nájsť cez google - ubytovanie so psom.... Ja som bola Omiš-Duče - a tam na pláži mali aj psíkov.. aj väčších aj menších... asi je to podľa tejktorej pláže a ochoty ubytovať aj psíka.. neviem, či by som išla len tak nablint... i keď ani to by nemal byť problém...
Prajem peknú dovolenku
PS. Dokonca aj na plitvice sa dá ísť so psom na vodítku...
Reve
PS1 pozor, rieka Korana je prakticky suchá, takže vodopády sú maličké...
GABAZ
03.08.11,08:46
V tomto termine sme boli na dovolenke 6x a pocasie nam vzdy vyslo s vynimkou jednej dovolenky, ked bolo chladnejsie, ale kupat sa dalo.
Druhy krat ideme do dedinky Stanici pri Omisi cez cesku cestovnu agenturu - maju specialne vytypovane apartmany aj pre pobyt so psom :

http://www.apartmany.net/cenik_slevy.htm#POBYT_PES

Pokial by si mala zaujem o pobyt na ostrove Ciovo pri Trogire, boli sme tam cez jednu chorvatsku agenturu - pan hovoril cesky, urcite by vedel odporucit aj pobyt so psom. Kontakt poslem do sukromnej spravy.
alaya1
03.08.11,09:44
Ahoj,
s psíkom je to trošku obtiažnejšie, ale všetky destinácie uvedené sú v pohode.... Každý má iné nároky, ale možno je fakt dobré skúsiť nájsť cez google - ubytovanie so psom.... Ja som bola Omiš-Duče - a tam na pláži mali aj psíkov.. aj väčších aj menších... asi je to podľa tejktorej pláže a ochoty ubytovať aj psíka.. neviem, či by som išla len tak nablint... i keď ani to by nemal byť problém...
Prajem peknú dovolenku
PS. Dokonca aj na plitvice sa dá ísť so psom na vodítku...
Reve
PS1 pozor, rieka Korana je prakticky suchá, takže vodopády sú maličké...
Dakujem pekne. O Omisi som uvazovala tiez.Bola sokm v Baska Vode uz, no tam je plaz az za cestou, takze tam ubytovanie je mozne az dalej od plaze a je tam kvantum ludi. Manzel rano o 7mej nosil na plaz deky, aby sme mali miesto.
Pozriem aj to Ciovo, o ostrove som sice neuvazovala, ale ak tam nie su predrazene ceny potravin. myslim, ze tento je spojeny s pevninou, netreba ist trajektom. To by som nerada. Najst ubytovanie so psom nie je az tak tazke, no dost ubytovani je uz obsadenych a mam aj ine naroky co sa tyka blzkosti plaze, vybavenia ubytovania,vstupu do mora. predsa len, ide aj dieta, aby sa tam nenudila s nami deduskami, ako nas vola-)dakujem vam.
GABAZ
03.08.11,09:56
Dobre ubytovanie si treba rezervovat skoro. Ja som rezervovala este v januari a uz som si nemohla vyberat terminy.
alaya1
03.08.11,10:28
Nie kazdy ma moznost skorej rezervacie.
Rozalka
03.08.11,17:43
Dobre ubytovanie si treba rezervovat skoro. Ja som rezervovala este v januari a uz som si nemohla vyberat terminy.

My sme si náš termín vybrali vlani v auguste.
Na budúci rok som si už začiatkom tohto júla nemohla vyberať, ledva som sa vtesnala na koniec júna.
alaya1
04.08.11,08:31
Gabika, uz jednam s tym panom, dakujem, je uzasny.Prosim ta, nepamatas si ceny potravin na ostrove? Aspon priblizne, ceny v restike a tak: este prosim ma zaujima aj ake su tam plaze? Hlbka vody, ci su kamienky a podobne. dakujem.
GABAZ
04.08.11,11:23
Ked mas na mysli Ciovo - je to rozne, na ostrove su rozne letoviska a rozne plaze - kamienky, betonove platne, skalnate pobrezie. My sme boli v dedine Slatine. Plaz pri nasom apartmane bola z malych kamienkov - upravovana, s pozvolnym vstupom ale tam sa mi az tak nepacilo. Takisto upravovana plaz z kamienkov bola v dedine Okrug Gornji, kde sme sa boli pozriet. Za dedinou Slatine je plaz Slatinska Kava - je dost daleko mimo apartmanov, a treba tam ist autom - tam boli kamienky. V tejto casti sa daju najst miesta, kde by ste snad mali najst sukromie aj s psikom.
Ale neviem ako to bude v sezone - my sme boli minuly rok vynimocne koncom juna, vtedy tam bolo prazdno. Este sme sa raz boli kupat mimo ostrov v hotelovom komplexe Medena - tam boli plaze z drobnych kamienkov. Boli sme len v casti ostrova, ktora je otocena k Splitu - opacna strana je otocena na otvorene more a tam su niekde aj betonove platne -tam je vraj cistejsie more. Pocas nasho pobytu boli na niektorych plazach aj necistoty - predtym boli burky.
Z dedinky Slatine aj z Trogiru chodi lod do Splitu - je to fajn vylet, hlavne tam nemusite ist autom. Tu chcem upozornit, ze z Ciova na pevninu su dost casto zapchy na moste spajajucom Ciovo z Trogirom. V tejto casti Chorvatska sa urcite nebudete nudit - vylety sa daju robit do Trogiru, Splitu, pri Splite je archeologicke nalezisko Salona.
Co sa tyka cien - oproti inym castiam Chorvatska sa mi zdali v pohode, ale boli sme pred sezonou, takze moze byt, ze v sezone su aj vyssie. Za prijatelnu cenu sme sa najedli v Trogire, Splite aj v Slatine. My to kombinujeme - parkrat sme boli v restauracii a potom sme si grilovali na zahrade alebo nieco uvarili. V Trogire je v centre supermarket aj trh, ale my sme nakupovali aj v malom obchodiku v Slatine. Najvyssie ceny boli na plazi Slatinska Kava - tam stalo pivo 20 kun - co je teda najviac, co sme v Chorvatsku platili. Ale aj tak sme si dali - pivko, kavu aj zmrzku - bol tam v juni uzasny klud, zopar ludi na plazi a vsetko naokolo bolo zakvitnute a vonalo.
alaya1
04.08.11,14:35
dakujem velmi pekne za vysvetlenie, uvazujem o tom ostrove, naozaj ani som o nom nevedela.
Iva73
05.08.11,12:28
nakrajsie je na Brele,nadherne pieskove plaze a ta priroda,romantika. odporucam
Pred týždňom sme sa vrátili z Brely, je tam naozaj pekne, ale pieskovú pláž som nevidela, pláž kamienková....:-)
Iva73
05.08.11,13:23
Tak sme sa vrátili vo štvrtok večer domov z Chorvátska - /pýtala som sa tu na info či vôbec ísť keď je predpoveď počasia zlá/ - no nakoniec nám pršalo len jedno dopoludnie /to sme sa vybrali do NP Krka na výlet/ a jeden večer, inak pekne, slnečno, sem tam mrak, ale dalo sa krásne kúpať, aspoň tak nepražilo na deti. Zakotvili sme v Pakoštane. Ubytko sme našli rýchlo, ale čo prichádzali o týždeň po nás, tak mali problém. Hľadali 4 hodiny a nemohli nič nájsť. Domáci hovoril, že je sezona, že to je všade plno. Ale dá sa nájsť, len treba mať trpezlivosť, čo je ale niekedy ťažké po 12 hodinách cesty.... . Cenu sme mali 49,- eur/noc, jedna izba pre 4 osoby + kúpeľňa a kuchyňa na terase. 5 minút na pláž. Skromné, ale tak čo iné za takú cenu? Boli tam aj krásne apatrtmány od 70 eur vyššie, plne vybavené, my sme ani telku nemali, čo som teda ja veľmi ocenila, aspoň si deti oddýchli od tej bedne. Ale keď sme vo štvrtok ráno /28.7.2011/ odchádzali, tak začínala búrka a veru celú cestu /cez všetky 3 štáty/ nám lialo ako z krhly, fakt hrozná cesta, tak som sama zvedavá, aké tam je teraz počasie /v okolí Zadaru/ . Prvý krát sme boli autom a na blind, a dá sa takto fakt krásne užívať za málo peňazí. Nabudúce ideme zasa takto. Hotel je síce super, ale takto sme si viac dovolili zmrzliny, palaciniek, pizze a aj suvenírov sme nakúpili domov , aj výlety sme podnikali.... kým v hotely drahá dovolenka a nič iné sme si už pomaly nedovolili. Jedlo sme mali z domu /zavarila som podľa rád na Porade mäsko/.A boli sme tam 10 dlhých dní. Takže pre toho kto váha či ísť na blind autom: jednoznačne treba ísť.... bolo dobre..... a deti zvládli cestu /8 a 5r./ tam sme šli v noci, zaspali až okolo 12tej a spali do 6tej.Naspäť cesta cez deň, ale bez kolon, nespali vôbec, ale vydržali, počítali tunely /šli sme cez Maďarsko/, takže aj s deťmi sa to dá zvládnuť. Každému koho to ešte len čaká, želám krásnu dovolenku.......
Tiež sme sa vracali z Chorvátska vo štvrtok, cesta totálne hrozná, lialo ako z konvy, chvíľami neboli vidieť autá pred nami.
alaya1
06.08.11,20:22
Necestuje niekto 21.8. v noci do Chorvatska, Dalmacia- z vychodu?
Rozalka
07.08.11,15:38
Cestujem, ale 21.8. ráno už budem cca 70 km od Goričanu - spať u známych, kde sa inak nedostanem.
alaya1
07.08.11,16:07
To je velka skoda.....Rozalka.
AdaMtiM
08.08.11,06:17
Tiež sme sa vracali z Chorvátska vo štvrtok, cesta totálne hrozná, lialo ako z konvy, chvíľami neboli vidieť autá pred nami.

áno, cesta odtiaľ bola fakt strašná, až mi občas behali zimomriavky po chrbte keď nebolo vidieť na 2 m pred auto... uf . A cesta tam? V noci sme chytili práve tú smršť v Nových Zámkoch , čo tam boli tie stromy na ceste vyvalené, polámané.... takže na prvú cestu autom na dovču sme mali teda fakt pech.....
alaya1
08.08.11,06:49
Ak niekto este planuje dovolenku v CH. my ideme 21.v noci, a nad nami je este na ostrove CIOVO-Slatine jeden volny apartman- byt.je to hned pri mori, cca 5m. Tiez by som bola radsej, keby tam byvali nejaki Slovaci, ako ini.Cena je primerana, skor nizsia na plnu sezonu.
lujza.j
08.08.11,17:35
Ak niekto este planuje dovolenku v CH. my ideme 21.v noci, a nad nami je este na ostrove CIOVO-Slatine jeden volny apartman- byt.je to hned pri mori, cca 5m. Tiez by som bola radsej, keby tam byvali nejaki Slovaci, ako ini.Cena je primerana, skor nizsia na plnu sezonu.

ja budem vedieť zajtra či pôjdem.aká je cena.my by sme išli dve baby:)
ludmila12
09.08.11,09:03
ak sa medzi tým neobsadil, tiež by som rada vedela cenu, ideme s dcérou od 17.8 do 21.8 kúsok od Zadaru a potom sa chceme presunúť niekde inde, nemám tu mapu kde sa ostrov Ciovo nachádza. :) Ludka
alaya1
09.08.11,09:11
Aah,vymazali mi link s fotkami, tak nic, pridam len fotky.Tie dufam mozem.
ostrov Ciovo je maly ostov pri Trogire, je nim spojeny padacim mostom. je to ako nedotknuta krajina, tak ciste more som este na fotkach nevidela. je to pre kludnu dovolenku. Je to Dalmacia.

ceny su asi od 60 euro za ap.az po 100, podla toho, co chces, ale je to luxusne ubytovania so vsetkym, wifi, klima, dve spalne, jedna obyvacka, komplet kupelna, obrovska terasa s posedenim. Pozri si fotky ostrova a ak chces, napis co by si rada, oslovim Chorvata, co este ma.

Tieto plaze na obrazku su asi 5m od apartmanu.
ludmila12
09.08.11,09:21
Zdá sa mi to veľké, sme len 2, až teraz som si uvedomila, že to je celý apartmán, nám stačí izba s príslušenstvom. Samozrejme som si všimla, že je to len 5 metrov od mora ,ale že sa bavíme o apartmáne až teraz. Prajem peknú dovolenku. Vďaka za ochotu.
Ludka
alaya1
09.08.11,09:30
Ludmilka, ak chces, opytam sa ci nemaju aj taku izbu, nie je problem.
yoyo3333
09.08.11,09:39
Aah,vymazali mi link s fotkami, tak nic, pridam len fotky.Tie dufam mozem.
ostrov Ciovo je maly ostov pri Trogire, je nim spojeny padacim mostom. je to ako nedotknuta krajina, tak ciste more som este na fotkach nevidela. je to pre kludnu dovolenku. Je to Dalmacia.

ceny su asi od 60 euro za ap.az po 100, podla toho, co chces. ten, co mame my, ma cenu 75 euro, ale je to luxusne ubytovania so vsetkym, wifi, klima, dve spalne, jedna obyvacka, komplet kupelna, obrovska terasa s posedenim. Pozri si fotky ostrova a ak chces, napis co by si rada, oslovim Chorvata, co este ma.

Tieto plaze na obrazku su asi 5m od apartmanu.

Ahoj. aj mne by sa celkom pozdavalo toto ubytko. My by sme chcely ist 2 pary tak ten apartman by nam aj celkom vyhovoval.
nemas foto s tych apartmanov? ako daleko bolo na plaz od ubytovania? dik.
Este doplnim ak by sa ti dalo, posli mi prosim link na nich ak mas. posli cez SS aby ti ho znova nezmazali.
alaya1
09.08.11,10:12
Poslala som odkaz, nemas SS
yoyo3333
09.08.11,10:26
alaya1, nejako nemozem prisť nato ako sa tu aktivuju tie SS a ani neviem prist na to ako poslať ten odkaz. poslem ti moj mail teda takto yoyo333@azet.sk
alaya1
09.08.11,10:30
ok....poslem fotky apartm.
alaya1
09.08.11,10:50
yoyo, uz som ti poslala email.
yoyo3333
09.08.11,10:51
ďakujem velmi pekne... :-)
pivko
09.08.11,12:24
ja budem vedieť zajtra či pôjdem.aká je cena.my by sme išli dve baby:)
mimotemy Možem sa pridať do trojky:D:confused:
lujza.j
09.08.11,14:38
mimotemy Možem sa pridať do trojky:D:confused:

mimotemy Pivčo jedine že by sme išli sami dvaja :D:--- zatial nikam nejdem /nemám s kým / kolegyňa sa nerozhodla :(:mee:
alaya1
09.08.11,15:34
Neviete, kde na vychode dostat kuny??
lujza.j
09.08.11,15:44
nika.sum
09.08.11,20:36
Ahojky. My sme sa vratili v nedelu z Chorvatska - ostrov Rab - Lopar. Boli sme spokojni, pocasie super, plaz sme mali par metrov od apartmanu. Ja som bola len sklamana ich Rajskou plazou, co podla mna vobec nie je ako ju prezentuju, namiesto piesku je tam nejaka zvlastna hmota. My sme mali blizko celkom fajn plaz, dlho-dlho plytcina, cize vhodne pre deti. Len ked som si chcela zaplavat, tak ma to preslo kym som prisla do hlbokej vody. V okoli Loparu je viac mensich velmi peknych plazi. Vsade dost daleko od brehu plytcina a su pieskove. Naozaj idealne pre rodinky s malymi detmi.. Co sa tyka cesty. Tam sme isli v sobotu cca 2 hodiny rano, isli sme cez Madarsko kde nas nabrala srnka, co bolo nase stastie lebo auto to velmi neschytalo, potom sme od Zahrebu isli cca 70 km krokom trvalo to viac ako 3 hodiny, no hroza v tom horku bez klimy v aute a tiez sme dost dlho cakali na trajekt, kde sme sa vsak omylom predbehli, lebo sme netusili ze ten zastup aut je rada na trajekt a ked sme to zistili nebolo kde sa otocit, co bolo asi nase stastie lebo by sme tam asi stali dva dni :-(. Takze odporucam vyhnut sa cestovaniu cez vikend. Spat sme isli v nedelu, bolo to celkom dobre, len bolo dost teplo, slnecno a zamracilo sa az pri vstupe do Bratislavy.
alaya1
10.08.11,04:40
Tam sa urcite pozriem....
Tamila
10.08.11,07:26
Ak sa niekto vyskytne v blízkosti Omišu, odporúčam využiť rafting na Cetine. Je to úžasný zážitok a je vhodný aj pre menšie deti.
pivko
10.08.11,13:41
Neviete, kde na vychode dostat kuny??
Výhodnejšie je meniť Eura na Kuny v Chorvátsku ako u nás v zmenárňach a bankách.
alaya1
10.08.11,16:53
SDiky, to som si pozrela uz, no aj mito treba niecim zaplatit...a fakt, ani banky u nas nemaju kuny, co to ma byt..hm..
Tamila
10.08.11,19:21
Ja som menila v UniCredit, ale mali aj vo VÚB.
nika.sum
10.08.11,20:17
Neviete, kde na vychode dostat kuny??

Tak ako uz pisali, lepsie je menit kuny v Chorvatsku ale v bankach, zmenarne maju horsi kurz. Ale urcite je dobre si zamenit nejake aspon na mytne poplatky.
truch
10.08.11,20:28
Tak ako uz pisali, lepsie je menit kuny v Chorvatsku ale v bankach, zmenarne maju horsi kurz. Ale urcite je dobre si zamenit nejake aspon na mytne poplatky.

My sme kuny nemali vôbec. Aj mýto sme platili v eurách a v krčme,reštauráciách, obchodoch aj ubytovanie som platila kartou. Mala som pár kún, čo mi vydali / z eur/ na mýtnici a tie sme minuli na zmrzlinu.
bubkoch
10.08.11,20:54
ak je potrebna hotovost, uplne najvyhodnejsie je vyberat kuny z bankomatu ...
pivko
11.08.11,06:11
ak je potrebna hotovost, uplne najvyhodnejsie je vyberat kuny z bankomatu ...
Najhorší variant, asi si zabudol na vysoké poplatky pri výbere hotovosti ktoré si účtujú banky:mee:
A niekedy dokonca nieje ani pravda že je výhodnejšie platiť kartou. Ja keď som bol tak VUB devíza predaj bol horší kurz ako keď som zmenil Kuny v Makarskej.
GABAZ
11.08.11,06:14
My zvykneme zmenit nieco aj doma a zbytok vyberieme z bankomatu, pripadne zmenime eura. Myto , PHM, vacsie nakupy platime kartou, niekedy aj v restauracii - hlavne ak sa zastavujeme v restauracii pri ceste naspat a uz mame malo kun. Nie vsade sa sa da platit kartou, urcite nejaku hotovost treba mat.
GABAZ
11.08.11,06:18
Najhorší variant, asi si zabudol na vysoké poplatky pri výbere hotovosti ktoré si účtujú banky:mee:
A niekedy dokonca nieje ani pravda že je výhodnejšie platiť kartou. Ja keď som bol tak VUB devíza predaj bol horší kurz ako keď som zmenil Kuny v Makarskej.

Pokial viem - tak napríklad SLSP ma vybery z bankomatu v sieti Erste bank zdarma - tak tam je to vyhodne. My mame VUB a ten poplatok nebol az taky strasny- nie je dobre vyberat z bankomatu viackrat, ale jeden vyber snad nezruinuje.
pivko
11.08.11,07:02
Dal som preveriť tú SLSP /nezdá sa mi že by to platilo aj v HR/ ,ale aj keby áno tak nie každý má účet v SLSP.
deane7
11.08.11,07:22
Platí to aj v Chorvátsku. Ja som v Rovinj vyberal z bankomatu Erste. Tiež na Ukrajine v Užhorode aj v Srbsku v Novom Sade to mám vyskúšané.
http://www.slsp.sk/obchodne-miesta-a-bankomaty-skupiny-erste-group.html
onical
11.08.11,07:36
100% overené!Ak máte kartu zo SLSP vyberajte z bankomatov erste.Všetko,čo sa dá mytnice,benzín,reštiky všetko kartou.Zmenáreň 7,25 karta 7,42.Ja napríklad kartu doma nemám,ale ostatná rodina niekoľko a v HR zásadne.PRI ceste za mýtnicou Lučko je odpočívadlo Desinec na ktorom je na pumpe bankomat erste.Dalšia taká pumpa je v Petrčane smerom na nin.Na stranke HR autoklubu je mapa kde sa vámk po kliknutí ukážu všetky bankomaty aj pumpy podľa firiem.Nemám už čas idem k moru je tu horko.
tanicka218
11.08.11,07:38
Primosten. Plaze su v Primostene plne rovnako ako aj inde, a daju sa tam najst aj take prazdnejsie, je tam najkrajsie co som zatial bola z chorvatska ale mali sme problem najst ubytovanie lebo vsetko bolo plne, ale tak nasli sme sice po par hodinach ale predsa. Plne boli asi pre to ze je to dost oblubene a ani sa nedivim ...
Katy a R
11.08.11,16:01
aktuálne ... kde sa najlepšie oplatí tankovať naftu .. po ceste do HR:confused:
pivko
11.08.11,17:17
Pokial viem - tak napríklad SLSP ma vybery z bankomatu v sieti Erste bank zdarma - tak tam je to vyhodne. My mame VUB a ten poplatok nebol az taky strasny- nie je dobre vyberat z bankomatu viackrat, ale jeden vyber snad nezruinuje.
Tak že si celkom pravdu nemal
tu je odpoveď z Banky
- nakup tovaru a sluzieb bezhotovostnou platbou cez posterminal - poplatok 0,15€ / ( podla typu uctu)
- vyber hotovosti v bankomate SLSP, a.s. a v bankomatoch banky skupiny ERSTE v zahranici - 0,15€ (podla typu uctu)
- vyber hotovosti v bankomate inej banky v SR a v bankomatoch krajin s domacou menou EURO - 1,30€ ( podla typu uctu)
- poplatok za vyber hotovosti v bankomatoch v inych krajinach v zahranici – 5,-€
- poplatok za cezhranicnu konverziu pre drzitelov Maestro a MasterCard kariet 0,16% z transakcie /
deane7
11.08.11,18:13
No ano, jam mám SLSP a pri výbere v bankomatoch Erste taký istý poplatok ako doma v SLSP. Teda 0,13€. Ale nemám nijaký balík, normálne sporožíro.
GABAZ
11.08.11,19:37
Tak že si celkom pravdu nemal
tu je odpoveď z Banky
- nakup tovaru a sluzieb bezhotovostnou platbou cez posterminal - poplatok 0,15€ / ( podla typu uctu)
- vyber hotovosti v bankomate SLSP, a.s. a v bankomatoch banky skupiny ERSTE v zahranici - 0,15€ (podla typu uctu)
- vyber hotovosti v bankomate inej banky v SR a v bankomatoch krajin s domacou menou EURO - 1,30€ ( podla typu uctu)
- poplatok za vyber hotovosti v bankomatoch v inych krajinach v zahranici – 5,-€
- poplatok za cezhranicnu konverziu pre drzitelov Maestro a MasterCard kariet 0,16% z transakcie /

Nemam tam ucet , tak moja informacia bola nepresna, pamatala som si to z reklamy. Ale v kazdom pripade je to vyhodny poplatok za vyber.
lujza.j
11.08.11,19:56
aktuálne ... kde sa najlepšie oplatí tankovať naftu .. po ceste do HR:confused:

a neprídeš na jednu nádrž? v pondelok som "tančila" v "A" 1,331e v Hainburgu, možno dalej bude lacnejší.
http://www.madarsko.cz/doprava/aktualni-ceny-benzinu/
duves
11.08.11,20:16
Moje nakupy PHM po ceste cez madarsko a chorvatsko toto leto:
Benzinu 95 v madarsku a chorvatsku eurosuper 95 (neviem prečo taky divny nazov)
1. dna 9.7.2011 MOL - mesto Szombathely, 11001 FT za 29,50 litrov. Vyúčtovanie na kreditnej karte v €=41,99€. To je 1,423 € za 1 liter benzin 95. 1€=262 FT, v ten den bol stredovy kurz 1€=264,25 kn. Cena nič moc, kurz je ok.
************************************************
2. dna 12.07.2011 INA - mesto Senj, 270,48 kn za 28 litrov.
Vyúčtovanie na kreditnej karte v €=36,48€. To je 1,303 € za 1 liter benzin 95. 1€=7,414 kn, v ten den bol stredovy kurz 1€=7,4325 kn. Takže slušný kurz a slušná cena!
************************************************
3. dna 16.07.2011 OMV HRVATSKA – na dialnici SV.HELENA, 300 kn za 30,96 litrov.
Platil som hotovosťou, kuny som nakupil za 7,40 za 1€ cez znameho z rodiny.To je 1,309 € za 1 liter benzin 95. Takže opäť slušná cena!
Taserda
12.08.11,07:45
a neprídeš na jednu nádrž? v pondelok som "tančila" v "A" 1,331e v Hainburgu, možno dalej bude lacnejší.
http://www.madarsko.cz/doprava/aktualni-ceny-benzinu/
http://benzin.sk/index.php?selected_id=98&article_id=-1
nika.sum
12.08.11,15:28
Moje nakupy PHM po ceste cez madarsko a chorvatsko toto leto:
Benzinu 95 v madarsku a chorvatsku eurosuper 95 (neviem prečo taky divny nazov)
1. dna 9.7.2011 MOL - mesto Szombathely, 11001 FT za 29,50 litrov. Vyúčtovanie na kreditnej karte v €=41,99€. To je 1,423 € za 1 liter benzin 95. 1€=262 FT, v ten den bol stredovy kurz 1€=264,25 kn. Cena nič moc, kurz je ok.
************************************************
2. dna 12.07.2011 INA - mesto Senj, 270,48 kn za 28 litrov.
Vyúčtovanie na kreditnej karte v €=36,48€. To je 1,303 € za 1 liter benzin 95. 1€=7,414 kn, v ten den bol stredovy kurz 1€=7,4325 kn. Takže slušný kurz a slušná cena!
************************************************
3. dna 16.07.2011 OMV HRVATSKA – na dialnici SV.HELENA, 300 kn za 30,96 litrov.
Platil som hotovosťou, kuny som nakupil za 7,40 za 1€ cez znameho z rodiny.To je 1,309 € za 1 liter benzin 95. Takže opäť slušná cena!

Tak mi to vychadza, ze vsade sa aj tak oplati natankovat viac ako na Slovensku
Rozalka
12.08.11,17:50
Tak že si celkom pravdu nemal
tu je odpoveď z Banky
- nakup tovaru a sluzieb bezhotovostnou platbou cez posterminal - poplatok 0,15€ / ( podla typu uctu)
- vyber hotovosti v bankomate SLSP, a.s. a v bankomatoch banky skupiny ERSTE v zahranici - 0,15€ (podla typu uctu)
- vyber hotovosti v bankomate inej banky v SR a v bankomatoch krajin s domacou menou EURO - 1,30€ ( podla typu uctu)
- poplatok za vyber hotovosti v bankomatoch v inych krajinach v zahranici – 5,-€
- poplatok za cezhranicnu konverziu pre drzitelov Maestro a MasterCard kariet 0,16% z transakcie /

Poplatok 15 centov si Sporiteľna "cucne" aj pri prevodnom príkaze cez IB.
duves
12.08.11,19:10
Tak mi to vychadza, ze vsade sa aj tak oplati natankovat viac ako na Slovensku
Madarsko nema velky rozdiel oproti našim cenam. Chorvatsko už ano. Pričom...ak by chorvati urobil ceny ako my, že 95-ka za 1,45 € liter, tak by to dovolenkarov aj tak neodradilo. No a riadne by na tom zarobili. Slovensko okrem predraženych malych velhôr nema čo až tak ponuknuť. Turistika skoro nula bodov, najnovšie sa objavuje lacnejšie polsko, kde su k turistom aj slušní. Nechapem našu strategiu.
deane7
14.08.11,06:40
Bol som sa v Poľsku iba pozrieť a môžem potvrdiť. Zakopané ponúkne niečo, čo naše Tatry neponúknu.
tanusik
15.08.11,14:04
Ahojte.........
Chcem sa spýtať, boli ste niekto v Baške vode-penzión Knezovič...dá sa to tam? idem 02.09. ............dúfam, že nebudem ľutovať.....
alaya1
15.08.11,14:12
Ja som bola v baska Vode, ak to mas daleko od plaze, tak je to poriadne do kopca.
Ja som bola od 2.8 a to boli plaze prepchate ludmi. uzivaj krasy mora.
tanusik
15.08.11,14:32
Podľa info že vraj cca do 200 m, cca 3 minúty pešo...tak to asi nebude ďaleko....
Užívať by som si aj užívať chcela....len dúfam, že aj počasie bude priať....
lujza.j
15.08.11,14:42
Ahojte.........
Chcem sa spýtať, boli ste niekto v Baške vode-penzión Knezovič...dá sa to tam? idem 02.09. ............dúfam, že nebudem ľutovať.....

http://www.dekampo-dovolenka.sk/chorvatsko/stredna-dalmacia/penzion-knezovic/?view=diskusia
http://zajezdyadovolena.cz/pobyty-u-more/chorvatsko/makarska-riviera/recenze/?strana=5
alaya1
16.08.11,14:38
yoyo 3333 Tak vraj ste si vybrali na tom ostrove.
yoyo3333
17.08.11,05:01
yoyo 3333 Tak vraj ste si vybrali na tom ostrove.

Čakám ešte na vyjadrenie švagra, ale mne sa tam páči. Ja by som tam chcel ísť, no musíme to odsúhlasiť všetci. Švagor má momentálne nejaké pracovné povinnosti tak dúfa že tam vôbec bude môcť ísť. Mal by sa vyjadriť do konca týždňa, takže potom budem písať tomu chorvátovi (ozaj, ďakujem ti za kontakt naňho). Ak by to náhodou už nemal volné, tak tam pôjdeme aj tak, ale na blind. V chorvátsku sa dá vždy niečo nájsť. A na blind to má aj tú výhodu, že ak by tam malo byť špatné počasie, tak môžme ísť ešte južnejšie :).
KEJKA
17.08.11,07:09
Ahojte.........
Chcem sa spýtať, boli ste niekto v Baške vode-penzión Knezovič...dá sa to tam? idem 02.09. ............dúfam, že nebudem ľutovať.....
idete autom, či busom cez cestovku?
Dcéra práve na ten termín niečo hľadá, ale čaká na lastminute, resp. zľavomaty, preto sa pýtam, ako ste si vybrali práve toto.
Ďakujem
alaya1
17.08.11,07:43
Kejka, len upozorni dcerku, ze B. Voda je velmi kopcovita, ak bude byvat cca 300 a viac m od mora, tak bude mat dobry trening, ja som skoro dusu vypustila,ked som tam bola.
Zvalik
17.08.11,08:15
Ahojte...
Chcem sa spýtať, boli ste už niekto na ostrove Mali Lošinj? Ideme prvý raz do Chorvátska a ešte aj autom:confused:, je to v septembri. Až máte niekto skúsenosti ako sa tam dostať a aj všetky tie poplatky + aj kompa koľko nás to približne vyjde... Vopred Vám ďakujem za Vaše rady a skúsenosti;):)! Mimi
GABAZ
17.08.11,08:28
Na Mali Lošinj by som niekedy chcela zájsť, skús popozerať nasledujúce linky.

http://www.chorvatsko.cz/kvaros/mllos.html

http://forum.ihvar.cz/read.php?2,152587,155888#msg-155888

http://www.chorvatsko.cz/lodni/index.html


http://forum.ihvar.cz/read.php?4,79678,79715#msg-79715

Ked napišeš odkiaľ budete cestovať, napíšem aj možné trasy.
Zvalik
17.08.11,08:47
Ahoj GABAZ. Ideme z Topoľčan a až budeš taká dobrá, napíš mi tie trasy. Pozrela som si tie tvoje linky. Hlavne tie trajekty, to sa platí zvlášť za auto a zvlášť za osoby? alebo to je v tom aute...?
Ďakujem Ti za informácie! Mimi
IvanPK
17.08.11,09:20
za autom zvlášť, podľa toho akú má dlžku a osoby zvlášť, ale neviem ako je to s platbou za deti ?
GABAZ
17.08.11,09:35
Najprv sa musíte dostať trajektom na Cres- dá sa ísť z Istrie z prístavu Brestova do Poroziny, alebo sa dostanete najprv na ostrov Krk - tam sa dá dostať mostom, ktorý je za poplatok 30 kún a potom z prístavu Valbiska do prístavu Merag. Ceny oboch trajektov sú rovnaké.
auto - podľa rozmerov - bežné osobné auto - 115 kún
dospelý - 18 kún
dieťa 3-12 rokov - 9 kún
Neviem, ako je to s platením v týchto prístavoch, my sme šli trajektom na Pag a nedalo sa tam platiť kartou.
GABAZ
17.08.11,10:06
Čo sa týka trasy, šla by som takto :

Topoľčany, Komárno, Kisbér, Mór, Szekeszfervar, Letenye, Zagreb, Rijeka, Valbiska, Mali Lošinj - cez google mi to vyšlo 766 km.
Od Szekeszferváru nabehneš na maďarskú diaľnicu a ideš až po hraničný prechod Letenye - Goričan, odtiaľ sa napojíš na chorvátsku diaľnicu až po Zagreb. Tam začína ďalší úsek chorvátskej diaľnice, za Bosiljevom treba odbočiť smer Rijeka a tam sa zíde smerom ku Krku.

Poplatky :
Maďarsko - kupuje sa známka, podľa toho, ako dlho budete
http://www.benzin.sk/index.php?selected_id=120&article_id=4550
Chorvátsko
http://www.chorvatsko.cz/moto/poplatky.html
úsek Goričan - Zagreb - 36 Kn
Zagreb - Rijeka - 52 Kn - malo by sa schádzať na diaľničnom zjazde Oštrovica
Rozalka
17.08.11,18:50
GABAZ
18.08.11,07:09
Pre tých, čo sa ešte len chystajú prikladám veľmi optimistickú predpoveď počasia pred oblasť SPLITU. Tak dúfam, že to vyjde, odchádzame 22.8.2011 :

http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14445

http://www.meteo-info.hr/grad.php?aGrad=split

http://www.foreca.sk/Croatia/Split?tenday


http://www.accuweather.com/en-us/hr/splitsko-dalmatinska/split/forecast2.aspx
nika.sum
18.08.11,07:24
Čo sa týka trasy, šla by som takto :

Topoľčany, Komárno, Kisbér, Mór, Szekeszfervar, Letenye, Zagreb, Rijeka, Valbiska, Mali Lošinj - cez google mi to vyšlo 766 km.
Od Szekeszferváru nabehneš na maďarskú diaľnicu a ideš až po hraničný prechod Letenye - Goričan, odtiaľ sa napojíš na chorvátsku diaľnicu až po Zagreb. Tam začína ďalší úsek chorvátskej diaľnice, za Bosiljevom treba odbočiť smer Rijeka a tam sa zíde smerom ku Krku.

Poplatky :
Maďarsko - kupuje sa známka, podľa toho, ako dlho budete
http://www.benzin.sk/index.php?selected_id=120&article_id=4550
Chorvátsko
http://www.chorvatsko.cz/moto/poplatky.html
úsek Goričan - Zagreb - 36 Kn
Zagreb - Rijeka - 52 Kn - malo by sa schádzať na diaľničnom zjazde Oštrovica

Len vsetkych upozornujem davajte pozor na vysoku zver, ktora prebehuje cez cestu. Mam osobnu skusenost a mozem povedat, ze sme mali velke stastie, ze sme v poriadku.
alaya1
18.08.11,07:31
Len vsetkych upozornujem davajte pozor na vysoku zver, ktora prebehuje cez cestu. Mam osobnu skusenost a mozem povedat, ze sme mali velke stastie, ze sme v poriadku.
Kde sa ti to stalo? V Chorvatsku? Ci cestou v Madarsku,?
GABAZ
18.08.11,07:42
My chodievame cez Maďarsko v posledných dvoch rokoch prevažne diaľnicou cez deň a tento problém sme nemali. Maďarská diaľnica je na mnohých úsekoch ohradená, tak tam by to hroziť nemalo.

Ale je to možné v úseku, kde sú bežné cesty - hlavne v zalesnených úsekoch. Ale našťastie sme sa s tým nestretli, ani keď sme jazdievali v noci cestou 86. Po nej sme prestali jazdiť kvôli zlým cestám, obmedzeniam rýchlosti a hlavne kamionom, ak idete v týždni. Ale pokiaľ viem, aj táto cesta sa opravuje.
alaya1
18.08.11,07:48
tak my by sme chceli ist koli pesovi v noci, neviem, na VOUCHER nemame cas nastupu.Pocitali sme, ze potrebujeme cca 12 hodin od nas z vychodu. Pritom budeme asi viac stat, uvidime, zatial sme chodili vsade len lietadlom a teraz ideme autom a dokonca uplne sami.
Asi nikto v tom termine necestuje.
IvanPK
18.08.11,08:07
Ja idem 29.8. cez maďarsko...takto
1. RAJKA
2. JANOSSOMORJA
3. MOSONMAGYORORVÁR č. cesty 86 E 65 E 75
4. CSORNA
5. SZOMBATHELY č.86
6. KORMEND (odbočiť vľavo z č.86 na č.76)
7. KATAFA
8. HAGYHATSAL č. 7 E 65
9. HAGYAROSBOROND
10. BAGOD
11. ZALAEGERSZEG (smer Nagykanizsa) E 65
12. CSATAR č. 74
13. FAKOSPUSZTA
14. HAHOT
15. ZALASZENTBALAZS
16. BOCSKA
17. MAGYARSZENTMIKLOS
18. KORPAVAR č. 74
19. NAGYKANIZSA
20. LETENYE
21. GORIČAN (HR) diaľnica A4
alaya1
18.08.11,08:08
Ivan. tak, ty ides asi zo zapadu, my ideme 21.8. v noci z vychodu, cez Miskolc, Budapest a potom Chorvatsko len dialnica az na CIOVO.
duves
18.08.11,08:15
Ja idem 29.8. cez maďarsko...takto
1. RAJKA
2. JANOSSOMORJA
3. MOSONMAGYORORVÁR č. cesty 86 E 65 E 75
4. CSORNA
5. SZOMBATHELY č.86
6. KORMEND (odbočiť vľavo z č.86 na č.76)
7. KATAFA
8. HAGYHATSAL č. 7 E 65
9. HAGYAROSBOROND
10. BAGOD
11. ZALAEGERSZEG (smer Nagykanizsa) E 65
12. CSATAR č. 74
13. FAKOSPUSZTA
14. HAHOT
15. ZALASZENTBALAZS
16. BOCSKA
17. MAGYARSZENTMIKLOS
18. KORPAVAR č. 74
19. NAGYKANIZSA
20. LETENYE
21. GORIČAN (HR) diaľnica A4
Uplne doporučujem. Nie je to taka nuda ako dialnica.
GABAZ
18.08.11,08:24
My sme cestou 86 chodievali tiež, ale pred dvomi rokmi sme cez deň cestovali naspäť z Chorvátska touto cestou - bol to myslím pondelok a bola to hororová cesta. Stretli sme nespočetné množstvo kamiónov - deti skončili počítanie pri 200. Kolóny kamiónov mali aj 10 vozidiel a cesta bola vtedy naozaj zlá. Odvtedy tade nechodíme. Ale vraj tú cestu už dosť opravili. Cez víkend by to nemalo byť také - vtedy väčšina kamionov nechodí.
nika.sum
18.08.11,08:28
Kde sa ti to stalo? V Chorvatsku? Ci cestou v Madarsku,?

V Madarsku. Vyrazili sme cca o 3.00 rano, kedze sme nevedeli kde kupit dialnicnu znamku madarsku (moj manzel trochu zazmatkoval), isli sme cez dediny smerom na Gorican. Hned na zaciatku cesty v Madarsku sme videli jednu srnu, ale ta nastastie zostala stat na pokraji cesty. Potom bola cesta super, malo aut, islo sa uplne v pohode. Rano uz za svetla, na konci cesty Madarskom do nas vrazila z boku srnka, bola asi mensia, auto sme mali len narazene nic nerozbite a nastastie bol za volantom manzel, lebo ja by som to asi strhla. Srnku sme zbadali asi 100 m na druhej strane cesty v poli dost otrasenu.

My sme cestovali v sobotu skoro rano, chytili sme od Zahrebu tak upchatu dialnicu. Isli sme asi 70 km viac ako tri hodiny. No strasne.
alaya1
18.08.11,08:31
Fuha, chudatko zvieratko. Hnevam sa, ze nerobia opatrenia na ich bezpecnost a zaroven bezpecnost ludi.

Tak mi ideme aj v M. po dialniciach, uvidim, nerada by som poskodila auto aj nase zdravie, budeme ostraziti.
IvanPK
18.08.11,08:35
Ideme z Pezinka, cestovali sme v minulosti aj cez prechod redič/mursko središče ale zda sa mi že to bude kompikovanejšie pretože tam stavajú SLO diaľnicu...a tá ide do maďarska, je to pre nás nevýhodné....
nika.sum
18.08.11,08:55
Fuha, chudatko zvieratko. Hnevam sa, ze nerobia opatrenia na ich bezpecnost a zaroven bezpecnost ludi.

Tak mi ideme aj v M. po dialniciach, uvidim, nerada by som poskodila auto aj nase zdravie, budeme ostraziti.

Ja ju mam doteraz pred ocami. Tiez som hovorila, ze by mali byt tych usekoch kde casto prebehuju nejake ploty. Na dialniciach byvaju, ale napr. manzelov sef hovoril, ze im skocila v Chorvatsku zo skal na kapotu a rozbila predne sklo len nastastie tiez sa im nic nestalo, ale auto bolo v tahu. Na velkom mnozstve usekov boli znacky, tak drzim palce.
Katy a R
18.08.11,09:12
tak my by sme chceli ist koli pesovi v noci, neviem, na VOUCHER nemame cas nastupu.Pocitali sme, ze potrebujeme cca 12 hodin od nas z vychodu. Pritom budeme asi viac stat, uvidime, zatial sme chodili vsade len lietadlom a teraz ideme autom a dokonca uplne sami.
Asi nikto v tom termine necestuje.

alaya .. naši šli v sobotu - podobne - len zo Štúrova (ráno o 5.00), popri Budapešti (dialnice) .. cez Maďarsko 3 hodiny - žiadny problém. Horšie to bolo cez Chorvátsko :mee:- plné cesty, z hraníc na Istriju (Rovinj) viac ako 6 hodín .

Predtým chodil skôr - v noci ... ale teraz už chcel ísť radšej "za vidna"
duves
18.08.11,11:04
V Madarsku. Vyrazili sme cca o 3.00 rano, kedze sme nevedeli kde kupit dialnicnu znamku madarsku (moj manzel trochu zazmatkoval), isli sme cez dediny smerom na Gorican. Hned na zaciatku cesty v Madarsku sme videli jednu srnu, ale ta nastastie zostala stat na pokraji cesty. Potom bola cesta super, malo aut, islo sa uplne v pohode. Rano uz za svetla, na konci cesty Madarskom do nas vrazila z boku srnka, bola asi mensia, auto sme mali len narazene nic nerozbite a nastastie bol za volantom manzel, lebo ja by som to asi strhla. Srnku sme zbadali asi 100 m na druhej strane cesty v poli dost otrasenu.

My sme cestovali v sobotu skoro rano, chytili sme od Zahrebu tak upchatu dialnicu. Isli sme asi 70 km viac ako tri hodiny. No strasne.
Mam/e uplne identicke zažitky. Aj zvierata pri ceste (srny, líšky...) a napkon sobotňajšia zápcha za Zagrebom. Tuším 3 havarie tam boli. Vraj treba chodit cez pracovne dni.
nika.sum
18.08.11,11:26
Mam/e uplne identicke zažitky. Aj zvierata pri ceste (srny, líšky...) a napkon sobotňajšia zápcha za Zagrebom. Tuším 3 havarie tam boli. Vraj treba chodit cez pracovne dni.

ked sme isli naspat v nedelu, cesty boli volne to bolo v pohode, ale manzel napocital asi 15 lisok zrazenych v Madarsku.
Zvalik
18.08.11,12:51
Ahoj. Chcem sa spýtať, aké cesty bývajú v septembri /od 12.9./? nemali by byť také strašidelné ako ich tu opisujete, keďže je už po sezóne, alebo september patrí tiež ešte k tým naprataným cestám? Ďakujem za odpovede.
GABAZ
18.08.11,13:11
Chodievame zvyčajne koncom augusta a zatiaľ sme neboli v zápche. Dvakrát sme boli v júni a cesty boli v pohode.
lujza.j
18.08.11,13:26
Ahoj. Chcem sa spýtať, aké cesty bývajú v septembri /od 12.9./? nemali by byť také strašidelné ako ich tu opisujete, keďže je už po sezóne, alebo september patrí tiež ešte k tým naprataným cestám? Ďakujem za odpovede.

myslím, že už bude klud, tí čo mali povinné dovolenky v auguste taloši, nemci a ostatní už budú zarezávať v práci a detváky už budú v školách:);)
duves
18.08.11,17:40
ked sme isli naspat v nedelu, cesty boli volne to bolo v pohode, ale manzel napocital asi 15 lisok zrazenych v Madarsku.
My sme sa vracali späť v sobotu. Stalo sa na vyberaní myta po chorvatskych dialniciach. Inak pohoda.
Rozalka
18.08.11,18:21
Snažíme sa cestovať ta i späť mimo sobotu, potom je to v pohode.
IvanPK
19.08.11,05:36
Rozalka - to máš pravdu, len v chorvátsku je výmena turnusov v sobotu, preto je na hlavných ťahoch zápcha v tento deň...
Rozalka
19.08.11,19:54
Treba hľadať také miesta, kde sa výmena turnusov môže konať aj v iné dni ...
V hoteloch sa to nedá, ale v súkromí záleží od dohody. Ja mám nástup v pondelok a odchod vo štvrtok. Už balím kufre ...;)
alaya1
19.08.11,20:27
Rozalka,idete v nedelu v noci?
dad111
19.08.11,20:50
Jazdite cez Plitvice, tam nezažijete zápchu nikdy. Ak strácate čas v zápchach, pomalšou jazdou nestratíte nakoniec nič a aspoň uvidíte kus krásneho sveta. Je to samozrejme náročnejšie. Kto sa bojí nesmie do lesa.
lujza.j
19.08.11,20:53
Jazdite cez Plitvice, tam nezažijete zápchu nikdy. Ak strácate čas v zápchach, pomalšou jazdou nestratíte nakoniec nič a aspoň uvidíte kus krásneho sveta. Je to samozrejme náročnejšie. Kto sa bojí nesmie do lesa.

nemyslím si že je to náročnejšie, je to klasická stará cesta k Jadranu, ktorou sa chodilo x rokov;)
dad111
19.08.11,21:18
Som rád, že sú tu aj takí ktorí z jazdy po starej ceste nemajú strach. Mnohí obhajujú diaľnicu a ten svoj strach zakrývajú. Je to nádherná cesta pre toho kto má šoférovanie rád. Prejazd cez Plitvice stojí za to. Po horúcich nociach pri Jadrane sa aj v noci rád zastavím a urobím si prestávku na čerstvom vzduchu. Býva tam aj menej ako 10 stupňov. Ale v každom prípade je to nebezpečnejšia cesta. Videl som tam už havárie, po ktorých už mali na ceste pozakrývaných účastníkov. Nie vždy sa tam jazdí tak, že ste schopní zastaviť ak Vám vybehne niečo v protismere v neprehľadnej zákrute. To ale nechcem strašiť a hrať sa na chytrého.
alaya1
20.08.11,04:43
Z tych jazeir si ja pamatam len modre kadibudky, ktore boli nenormalne spinave..inak bolo uplna tma-)
alaya1
20.08.11,04:44
mate niekto cislo na tych slovenskych policajtov v dalmacii? Hladam na MV SR, ale neviem to najst.
duves
20.08.11,06:16
Títo?
Rozalka
20.08.11,06:49
Rozalka,idete v nedelu v noci?

Nie, my odchádzame už dnes, máme príbuzných na juhu Balatonu, tak tam strávime dnešný večer. Do HR zajtra - v nedeľu - a z NE na PO ešte niekde prespíme, asi v Splite, majú tam Diokleciánove slávnosti.
Nám cesta tam trvá vždy trochu dlhšie ;)
alaya1
20.08.11,07:03
Fiha, to su plany, ved si to uzite. Robite dobre, ze si to tzakto rozplanujete.
Tak stastnu cestu, my vyrazame zajtra- nedela vecer, pondelok mame nastup.

Ak by mal este niekto zaujem, este je volny jeden apartman.ma ****.Moze sa aj so psikmi.
nika.sum
20.08.11,09:26
Prajem vsetkym co sa tam chystate, stastnu cestu a krasnu dovolenku.
mabena
20.08.11,11:40
Alaya 1 chcem ťa poprosiť či by si nedala link na ubytko kde idete alebo aspoň názov a destináciu, lebo na druhý rok by sme chceli ísť aj my so psíkom a ma zaujalo že tam môžu ísť aj psy. Nejak som to nezaregistrovala či idete cez cestovkú (akú) alebo ste si ubytko vybavovali sami. Ďakujem
alaya1
20.08.11,12:51
http://www.croatia.sk/info/infou.html

akoze deti, co uz maju obciansky, na neho nemozu cestovaz, ak nemaju este 16 rokov s rodicmi????
je to aktualne?

Dufam, ze je to neaktualne, lebo nesedi ani to pre domace zvierata.

nasla som to na 1.strane tejto temy.
GABAZ
20.08.11,17:26
alaya1
20.08.11,18:16
Dakujem pekne, nikde sa tam 16 rokov nespomina, ma svoj obciansky, tak je to v poriadku.
katkup
23.08.11,12:22
nechcem otvarat novu temu, ale bola by som vdacna keby mi niekto poradil
nejaku peknu oblast na predlzeny vikend v severnej casti Chorvatska aj s nejakym linkom na obytovanie, vdaka :)
alaya1
23.08.11,13:21
Pozdravujem z Ciova, je tu velmi pekne, takze som rada, ze som sa nedala odradit niekym cudzim v netu.Na plazi par ludi, more uplne priezracno ciste,plaz pred apartmanom pekne upravena, pocasie nadherne.
Dakujem tym, ktori ma v elakrat podporili. nelutujem, ze som tu prisla.Nechyba mi tu milion ludi, more je teple, ma 25 stupnov na potapacskom teplomery.Tesim sa na 2 tyzdne na Ciove.
lujza.j
23.08.11,13:30
Pozdravujem z Ciova, je tu velmi pekne, takze som rada, ze som sa nedala odradit niekym cudzim v netu.Na plazi par ludi, more uplne priezracno ciste,plaz pred apartmanom pekne upravena, pocasie nadherne.
Dakujem tym, ktori ma v elakrat podporili. nelutujem, ze som tu prisla.Nechyba mi tu milion ludi, more je teple, ma 25 stupnov na potapacskom teplomery.Tesim sa na 2 tyzdne na Ciove.

ja som to vedela:) užívaj si;)
alaya1
26.08.11,07:13
sukromne spravy od nick pivko.
Dávaj pozor v tej diere kde si na ježkov a potápač pri sebe nenosí teplomer ,ale computer. Plánoval som vybehnúť do Makarskej ,ale nemám záujem sa variť v 35c horúčavách/ v takom počasí by som tam nebol ani zadarmo/ tak že si užívam naše Tatry a príjemných +25.Maj sa a neutop sa.


!utopila si sa?
Tak čo ? to wifi nejako nefunguje keď vobec nechodíš na poradu. Máš tam aspoň klímu? Pošli link na to ubytovanie.
Díky.
.................................................. .................................................. ...................................
Takze mily pivko, na takeho sukromne spravy ja reagovat nebudem.&Preco tieto arogantnosti a nepochopitelne pismena nepises rovno do temy, ale po ss Ak mas so mnou nejaky problem mozeme sa stretnut osobne, myslim,ze byvame blizko seba a vydiskutovat. Nechapem tvoje arogantne vypisovanie mojej osobe.
pivko
26.08.11,10:49
Ja proti Tebe nič nemám a ak máš problém sem dať link na to super miesto kde si ubytovaná tak nedaj. Potápač nenosí so sebou do vody teplomer a inteligentny človek nezverejňuje ss nakoľko sa im hovorí ss.
alaya1
26.08.11,11:49
Inteligentny clovek v prvom rade sa nesnazi za kazdu cenu urazit niekoho, koho ani nepozna. Prvykrat som zverejnila ss, nikdy som to neurobila,ale mam uz dost tvojejn arogancie voci mojej osobe cez tvoje ss. takze maj sa krasne v tatrach, uzivaj si pohodu v Thajsku. zelam ti vela kranych zazitkov.
duves
26.08.11,12:08
sukromne spravy od nick pivko.
Dávaj pozor v tej diere kde si na ježkov a potápač pri sebe nenosí teplomer ,ale computer. Plánoval som vybehnúť do Makarskej ,ale nemám záujem sa variť v 35c horúčavách/ v takom počasí by som tam nebol ani zadarmo/ tak že si užívam naše Tatry a príjemných +25.Maj sa a neutop sa.
.
Pivko, fakt trapne. Každy travi volny čas ako chce. Niekto na horach pri 20-kach, niekto pri mori pri 35 stupnoch.
Len človeka napadnu take otazky, čo urobiš, ak zrovna nebudeš mať dovolenku a bude 35?
pivko
26.08.11,12:26
Tak že asi link na to super ubytovanie nebude, Škoda možno by som tam niekedy išiel.
Marína
26.08.11,17:59
Z Pelješacu všetkých srdečne pozdravuje Rozalka.:) Počasie je úžasné, voda dnes mala 28,8 st.
alaya1
27.08.11,05:43
Pozdrav leti Rozalke z ostova Ciovo....
GABAZ
31.08.11,23:02
Tak dufam, ze Alaya1 si v klude a pri dobrom pocasi uzije aj zbytok dovolenky. My sme sa dnes vratili z dedinky Stanici - teple more, prijemny apartman na plazi, nepreplnena plaz / nic viac nam nebolo treba. Uz som len zavidela vsetkym, co smerovali k moru a veru bolo ich dost.
alaya1
01.09.11,05:54
Ahoj Gabika, ja mam dnes posledny den dovolenky na Ciove. Zajtra rano ideme domov, lebo sa chceme este zastavit v Budapesti.Co ti povierm, je tu horucava, cely pobyt ani mracka, more teple, takze to strasenie studenym morom bola len arogancia a snaha znechutit dovolenku niekomu, kto sa tesi. Aj takyto su ludia. My sme na plazi uz pred nasim apartmanom sami, lebo sme aj sami v apartmanovom dome. je to uzasne, napocitat siroko-daleko desat ludi pri mori. Su tu este Nemci a &Poliaci, sem tam Cesi, bez deti.Ked si spomeniem, ako som sa tlacila na plazi v Baska Vode, to sa neda porovnat. Takze pozdravujem z Ciova a zajtra dobry vecer Slovenko.
GABAZ
01.09.11,08:16
Som velmi rada, ze Vam vyslo pocasie a dovolenku ste si uzili. Ten klud na konci sezony je na nezaplatenie. My sme mali v susednom apartmane 3 ceske rodiny s detmi, takze na plazi bolo rusnejsie. V utorok a stredu vsak odisli a na plazi uz bolo uplne kludne - bolo to uzasne. Boli sme v tejto dedinke uz druhy krat a boli sme velmi spokojni.
lubica_02
01.09.11,09:25
Ja som bola v Pule - bolo tam pekne, len krátko.
Dcéra bola v Biograde a chvalila tiež - super miesto pre detičky.
pivko
02.09.11,05:09
To strašenie morom ty cestovateľka:eek::D nebola arogancia ,ale realita . Tento rok vśak padli 100 ročné teplotné rekordy /keď vobec sleduješ správy/ Tak že tie extrémne horúčavy zohriali aj to more. Všeobecne však platí že Jadranské more je studené/nie ľadove/
Nella_2
02.09.11,09:23
To je pravda, že tento rok bol výnimočne teplý koniec augusta v Chorvátsku (a nielen tam). Po iné roky je tam koncom augusta už more chladnejšie.
alaya1
03.09.11,12:42
Zdravim zo Slovenska, cesta bola super, videli sme jednu havarku na chorvatskej dialnici, bolo to velmi neprijemne.
Rozalka
03.09.11,16:42
Vitaj z Čiova.
Ja som tiež šťastne doma, cestou sme videli len jeden prevrátený karavan, ale šlo len o plechy.
Ako som už spomínala, my sa nikdy neponáhľame, popozeráme mnohé miesta, možno vďaka tomu sa ma moja sesternica, s ktorou sme boli na dovolenke spolu, spýtala: je nejaké mesto v Chr., kde ste ešte neboli? žiaľ, je ich viac (a čas sa kráti!) ...
Cesta tam:
zastávka v Splite, rimania v tógach a Dioklecián so svojou suitou sa motali po meste, odtiaľ až po Ston - s čestným kolečkom po Makarskej - po magistrále, namiesto čakania v Ploče a plavby trajektom (spolu cca 2,5 hod) sme radšej zvolili prejsť Pelješac autom (od Ploče cca 100 km).
Cesta späť:
po Split diaľnica (mimochodom, už je takmer po Ploče), odtiaľ opäť magistrálou až do Rijeky, cestou zastávka v Primoštene a ešte návšteva Varaždinu.

Čo sa týka počasia, bolo neskutočné. Voda stále teplučká - priateľ sesternice mal aj teplomer, teplotu pravidelne hlásil. Dokonca už ráno o 7 hod mala 25-26°C.
Ledva sme čakali na jeden aspoň trochu zamračený deň, aby sme mohli zbehnúť do Korčule, no nedočkali sme sa, tak sme šli do toho tepla.

Keďže sme prešli magistrálu od Stonu po Rijeku, videli sme mnohé preplnené pláže. Niekto to má rád, ak je ruch, no ja moju tichú zátoku, kde je "všecho-všudy" 14 domov, akákoľvek civilizácia (zmrzlina, hojdačky, diskotéka a iné) vzdialená 9 km, nevymením za nič. Už mám rezerváciu na budúci rok a to som sa horko-ťažko vopchala medzi 2 dépéháčky.
GABAZ
04.09.11,06:33
To strašenie morom ty cestovateľka:eek::D nebola arogancia ,ale realita . Tento rok vśak padli 100 ročné teplotné rekordy /keď vobec sleduješ správy/ Tak že tie extrémne horúčavy zohriali aj to more. Všeobecne však platí že Jadranské more je studené/nie ľadove/

Ja uz fakt neviem, co mas stale s tym studenym morom . V Chorvatsku sme boli v termine koncom augusta nasledovne :
2005 Ugljan
2006 Zaton pri Zadare
2007 Omis - Duce
2008 Zivogosce
2009 Stanici
2011 Stanici
Okrem roku 2006 sme mali slnecne pocasie s teplotami okolo 30 stupnov, bez dazda, ci vetra a voda bola prijemna na kupanie. Jedine v roku 2006 bolo pocasie premenlive,veternejsie, 2 dni aj dazd / teploty tak okolo 26 stupnov - ale teplota vody nepoklesla a dalo sa kupat.

Okrem toho sme boli v Chorvatsku dvakrat v juni :
2010 - Ciovo / pocasie bolo premenlive, s dazdom, najma prve dni / ale dalo sa kupat, teplota vody bola kupodivu prijemna, aj napriek predchadzajucim chladnejsim dnom a burkam. Vycestovali sme tam s tym, ze predpoved pocasia nie je dobra, nakolko sme potrebovali oddych. Oproti inym pobytom sme viac chodili na vylety - Trogir, Split, dlhe prechadzky popri mori.
Na rozdiel od inych miest Chorvatska sme mali moznost okupat sa na plazi mimo obyvanych oblasti, mimo sezony sme tam boli takmer sami .

http://leonaw.rajce.idnes.cz/Chorvatsko_2011-_Ostrov_Ciovo,_misto_Slatine,_divoka_plaz_Kava_na_ konci_ostrova
/nie su moje/
http://chorvatsko.orbion.cz/fotogalerie/ciovo-2010-14375/
/tieto su moje - nie prave vydarene/

2011 - Metajna - ostrov Pag - pocasie vetristejsie, ale to je pre tuto lokalitu typicke, voda prijemne tepla, cistucka, posledny den dazd. Prvykrat sme boli na severe Chorvatska, urcite sa tam este vratime, hlavne kvoli tejto uzasnej plazi mimo obyvanych oblasti :

http://www.novalja.cz/chorvatsko/vylety-priroda/vylety-plaze/oblazkova-plaz-rucica/

Kto chodi do Chorvatska nepredpoklada teplotu vody ako v Egypte alebo Thajsku a musi ratat aj s premenlivejsim pocasim - moze sa pritrafit aj uplne zle a to aj uprostred sezony. Nezabudneme si pribalit aj vela knih, karty, scrable...Pre istotu vzdy na internete popozeram moznosti vyletov v danej lokalite, aby sme si sprijemnili pobyt a vhod to pride, najma ak je to pocasie horsie. Tento rok sme si konecne pozreli archeologicku lokalitu Salona pri Splite - odporucam :

http://www.google.sk/search?hl=sk&q=Salona&gs_sm=e&gs_upl=1990l3497l0l4445l6l6l0l0l0l0l221l1018l0.4.2 l6l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1600&bih=809&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

http://www.chorvatsko.cz/stdal/solin.html

Naozaj studenu vodu som zazila pri Baltskom mori nedaleko Gdanska a aj tam som sa okupala. Napriek dazdu a horsiemu pocasiu na tento pobyt rada spominam. Pre mna dovolenka znamena nielen lezanie na plazi a kupanie, ale aj poznavanie okolia, ludi, miestnej kuchyne a hlavne to, ze je spolu rodina.
IvanPK
05.09.11,09:07
Ahojte, včera 4.9.2011 sme sa vrátili z Promajni (je to asi 6 km od Makarskej), boli sme tam od 29.8. a moro mio teplé, tuším som ešte také teplé nezažil, celý čas slnečno a teplo nad 30 stupňov..no niečo perfektné, ubytko 20e v auguste a v septembri 15e....
alaya1
02.12.11,11:12
V tom otrasnom pocasi som si trocha pocestovala netom a pozeram, ze v lete asi zakotvime na ostrove PAG.Da sa na neho ist cez most, tak netreba cestovat trajektom. Ale uz nechcem ist v kuse, je mi luto manzela, soferuje sam, ale prespime na juhu Madarska.Pag vyzera ako mesacna krajina, dufam, ze nie je preludnena turistami, aj ked uvazujem o tom, ze tam pojdeme koncom juna alebo koniec augusta. Alebo aj, aj.....paci sa mi to tam. Uz ma nebavia plne plaze, hlava na hlave typ makarska, tucepi, baska voda..Ciovo ma okuzlilo kludom a pohodou, dufam, ze aj Pag je taky. Bol tam niekto z vas?
pivko
02.12.11,18:54
Tebe sa tam bude páčiť určite;) je tam mrtvo ako na Čiove, len dávaj pozor lebo sú tam časté problémy s vodou , tak že zober aj nejaku bandasku a manželovi kúp redbul je to na Pag len 800 Km, čo nije problém zvládnuť aj priemernému šoférovi.;)
Rozalka
02.12.11,20:22
V tom otrasnom pocasi som si trocha pocestovala netom a pozeram, ze v lete asi zakotvime na ostrove PAG.Da sa na neho ist cez most, tak netreba cestovat trajektom. Ale uz nechcem ist v kuse, je mi luto manzela, soferuje sam, ale prespime na juhu Madarska.Pag vyzera ako mesacna krajina, dufam, ze nie je preludnena turistami, aj ked uvazujem o tom, ze tam pojdeme koncom juna alebo koniec augusta. Alebo aj, aj.....paci sa mi to tam. Uz ma nebavia plne plaze, hlava na hlave typ makarska, tucepi, baska voda..Ciovo ma okuzlilo kludom a pohodou, dufam, ze aj Pag je taky. Bol tam niekto z vas?
A keď tam už budeš, navštív fabriku "Paška sirana" - prehliadka spojená s ochutnávkou skvelého syra
lujza.j
02.12.11,20:36
lujza.j
02.12.11,20:40
http://www.newtravel.cz/clanky/zabava-na-ostrove-pag/

p (http://www.newtravel.cz/clanky/zabava-na-ostrove-pag/)ozor na strediská ktoré pripomínajú "Ibizu" tie nie su moc kludné, osobne si myslím, že klud a málo ludí skôr na Ciove v tej časti kde si bola ako na Pagu.
http://www.morezliav.sk/4-dnovy-zajazd-s-osobnym-soferom-do-chorvatska-len-za-169
pivko
02.12.11,21:11
A keď tam už budeš, navštív fabriku "Paška sirana" - prehliadka spojená s ochutnávkou skvelého syra
Lebo asi len tam je ten kozi syr naozaj kozi a z Pagu;). lebo ináč všade predávaju akože paški sir , len zabudli k nemu dodať že kozi sa pásli v Gradači:D
alaya1
02.12.11,21:18
A keď tam už budeš, navštív fabriku "Paška sirana" - prehliadka spojená s ochutnávkou skvelého syra

Dakujem pekne, ak sa tam vyberiem vyuzijem tuto informaciu. Mne sa prave paci to prostredie, stretla som urcitych ludi, ktori tam boli minuly rok, mali velmi pekne fotky.
lujza.j
02.12.11,21:32
Dakujem pekne, ak sa tam vyberiem vyuzijem tuto informaciu. Mne sa prave paci to prostredie, stretla som urcitych ludi, ktori tam boli minuly rok, mali velmi pekne fotky.

ako pekne tam je to každopádne, boli sme tam na výlete, ale pláž kde by bola málo ludí sme tam nenašli, možno sme hladali zle:)
pivko
02.12.11,21:37
Na Pagu je veľa piesočnatých pláži , tak že tam chodí veľa rodín s deťmi. Na plážach je plno /až preplneno/ , ale večer ako sa hovorí ZDOCHOL PES:
lujza.j
02.12.11,21:39
ako tam je večerom neznam:)
alaya1
02.12.11,21:41
Mne to povedali znami uz minuly rok, dnes som mala cas, tak som si pozerala ich realne fotky. A na nete som pozerala, Snad, ked by som isla koncom juna, ci posledny august, tak uz tam tolko ludi nebude a hlavne na ceste, nakolko manzel sam soferuje, je po tazkom uraze chrbtice, tak ma preblem dlho sediet za volantom. Preto by bolo vyhodnejsie ist v kludnejsej premavke. A mozno skoncim niekde uplne inde. Mame priatelov na Hvare, vystahovali sa tam a prevadzkuju tam potapacsku skolu, no ten ostrov ma nelaka. Este posurfujem. Inak, ak by nie pes, som v Grecku, ako vzdy...este je cas..
pivko
02.12.11,21:41
Samo piješ vino u apartmanu , nema veze.
lujza.j
02.12.11,21:46
Pivčo to ja možem aj u apartmánu, nema problema aj rakicu:) ľudí mám plné zuby cez rok:) ale aj tak stale premýšľam nad tvojim mesiacom-aprílom u teba "doma":)
pivko
02.12.11,21:50
Zažil som to už , je to fantázia.
niečo o tom :http://en.wikipedia.org/wiki/Songkran
Mila123
02.12.11,21:53
V tom otrasnom pocasi som si trocha pocestovala netom a pozeram, ze v lete asi zakotvime na ostrove PAG.Da sa na neho ist cez most, tak netreba cestovat trajektom. Ale uz nechcem ist v kuse, je mi luto manzela, soferuje sam, ale prespime na juhu Madarska.Pag vyzera ako mesacna krajina, dufam, ze nie je preludnena turistami, aj ked uvazujem o tom, ze tam pojdeme koncom juna alebo koniec augusta. Alebo aj, aj.....paci sa mi to tam. Uz ma nebavia plne plaze, hlava na hlave typ makarska, tucepi, baska voda..Ciovo ma okuzlilo kludom a pohodou, dufam, ze aj Pag je taky. Bol tam niekto z vas?
dvakrát som tam s rodinou bola....je tam celkom fajn, aj napriek tomu, že raz sme presedeli celú dovolenku pod dáždnikmi...boli sme v júni a lialo ako z krhle......
alaya1
02.12.11,21:57
dvakrát som tam s rodinou bola....je tam celkom fajn, aj napriek tomu, že raz sme presedeli celú dovolenku pod dáždnikmi...boli sme v júni a lialo ako z krhle......

No, vies, pocasiu nerozkazes. ja si nechcem kupit zajazd od CK, nemame problem zbalit sa a ist.Najdem si ubytovanie cez net, ako vzdy....to bol len napad, nie je to iste, je dost destinacii.
pivko
02.12.11,22:01
To ktory cvok mohol dať na tému Chorvátsko vyriešené , admin odhaľ ho nech ho my domáci Hrvati utopíme.
GABAZ
03.12.11,16:59
Na Pagu sme boli tento rok v juni na kratkej dovolenke a velmi sa mi tam pacilo. My sme boli v dedinke Metajna, bol tam uzasny klud, ale tam by som uz asi nesla, plaz tam bola dost uzka. Velmi pekne fotky z Pagu su na stranke www.novalja.cz (http://www.novalja.cz). V juni tam bolo uplne kludne, zohnat ubytovanie na blint urcite nebude problem . A mam specialne pre teba super spravu. Za Metajnou je krasna prirodna plaz Rucica s cistuckou vodou, na ktorej sme stretli aj ludi, ktori mali psov - ja som z toho teda nadsena nebola, lebo ja sa psov bojim. V sezone by to asi neslo, lebo tam vraj zvykne byt dost ludi, ale v juni tam bolo par ludi.
alaya1
03.12.11,17:13
Gabika, dakujem ti pekne. Popozeram si tie stranky. Nasa dovolenka sa bude odvijat od zdravotneho stavu mojho manzela, ale tohto roku mu plavanie v mori urobilo na chrbticu zazraky. Plava aj v bazene, no nie je to vraj ono, co more.
Ja vyhladavam uplny klud a pokoj, nepotrebujem chodit po kaviarnach, vysedavat v hluku. Toho mam za rok tu dost.
My dovolenku travime vylucne sami, rodina, no, starsie deti uz s nami nechodia. Velmi sa mi pozdavali fotky z tohto ostrova, takze velmi rozmyslam a hlavne, ze je na ostrov most. Mne lod nerobi dobre, ale to je zanedbatelna vec.
Nas pes je obdivuhodny. On nechodi do mora, netrufam si, koli slanej vode a naslednym traviacim tazkostiam.Ale ani volne nelieta po plazi, sedi pekne na nasom mieste, na podlozke, ci deke, takze nikoho neobtazuje. Cez vencenioe ho vybehame, takze ani nema chut behat.Takze si tam nevidela na plazi tabulky so zakazom vodenia psov?
tak tato plaz mi uplne vyhovuje, da sa tam pekne so psikom separovat a nerusit inych, ktori nemaju radi psov.
http://www.novalja.cz/chorvatsko/letoviska/letovisko-ostrov-pag-mandre/obrazy/
GABAZ
03.12.11,17:43
Pozri si fotky v mojom profile. Este skusim nejake pridat. Na tej plazi Rucica bola tabulka na jednej strane plaze, ale boli tam asi 4 psi = ale bolo tam v juni, par ludi. Akurat, na tuto plaz je treba ist autom, je daleko za dedinou.

Inak co sa tyka cesty na Pag, my sme sli trajektom, je to super zazitok, ide sa kratko, mozno 20 minut, ked si das Cocculine, urcite ti zle nebude a manzelovi usetris dost kilometrov.
alaya1
03.12.11,20:21
Gabika, fotky su uchvatne, ta plaz je prenadherna. Nieco presne taketo hladam. Pokoj, klud a more......Nieco podobne som mala aj na Ciove, my sme tam byvali na strane, kde bol klud, druha strana bola velmi rusna, sama diskoteka, klub....vela ludi., Ak vsetko vyjde, v juni som tam. Len najst dobre ubytko.
Rozalka
04.12.11,16:40
Mne to povedali znami uz minuly rok, dnes som mala cas, tak som si pozerala ich realne fotky. A na nete som pozerala, Snad, ked by som isla koncom juna, ci posledny august, tak uz tam tolko ludi nebude a hlavne na ceste, nakolko manzel sam soferuje, je po tazkom uraze chrbtice, tak ma preblem dlho sediet za volantom. Preto by bolo vyhodnejsie ist v kludnejsej premavke. A mozno skoncim niekde uplne inde. Mame priatelov na Hvare, vystahovali sa tam a prevadzkuju tam potapacsku skolu, no ten ostrov ma nelaka. Este posurfujem. Inak, ak by nie pes, som v Grecku, ako vzdy...este je cas..
Už si tam niekedy bola? je úchvatný.
Naša prvá návšteva na tomto ostrove tiež naznačovala, že "stačilo, nikdy viac ..." a stačila úplne malá drobnosť (trajekt Starigrad - rad cca 5 km, pokračovali sme do Sučuraja) - zašli sme to jednej zo 7 zátok, do ktorých je odbočka z obce GDINJ (pozri obrázok tu http://www.ihvar.cz/mista/plame/image/gdinj.jpg) a potom sme tam chodievali rok čo rok, a vyskúšali sme množstvo zátok, jedna krajšia od druhej. Ak chceš mať kľud, tak toto je ostrov pre teba. Sú aj také zátoky, kde budeš len ty s tvojou rodinou.
IvanPK
08.12.11,21:21
súhlasím Rozálka, my sme boli viac krát v uvale torac....niečo úchvatné, boli sme tam keď naše deti mali 5 až 10 rokov, teraz majú 17 a chcú sa ešte vrátiť na toto miesto - boli sme v dome Vicka Viskoviča a jeho pani Ofelie, bolo super....určite sa tam raz vrátime...
GABAZ
09.12.11,08:21
Ja som na Hvare este nebola, ale velmi rada by som sa tam pozrela, len tym trajektom sa tam cesta dost predrazi. Kto by si chcel precitat prispevky nadsencov Hvaru, odporucam diskusie na stránke www.chorvatsko.cz (http://www.chorvatsko.cz) napríklad :

http://forum.ihvar.cz/read.php?6,169548,176503#msg-176503