alaya1
09.12.11,10:21
Ja skor ostrov, kde je most. Ten Pag ma laka, no neviem, ake to tam je, musim postudovat.Lebp, aj ked ja hladam lud a pokoj, dceru bez wifi nikam nedostanem, muz chce plavat a tak. mam co robit do juna, aby som nieco nasla....a pes je tiez niekde problem.
IvanPK
09.12.11,10:16
My ideme na Hvar trajektom z drveniku do sučuraju...nieje to až také drahe....
alaya1
10.12.11,09:17
Na Hvare mame priatelov, ktori tam podnikaju, takze tam s ubytkom nie je problem.
No mna predsa zaujal ten Pag. Nebol nikto z vas v tomto apart.dome? Pisala som majitelovi, berie aj psikov, tak paci sa mi, ale nenasla som ziadne recenzie na ten dom.
http://www.macadams.hr/cz/page00.htm
GABAZ
10.12.11,12:26
majuška35
03.01.12,08:37
Ahojte, tiez sa uz pomaly zamyslame nad dovolenkou, chceli by sme ist niekde okolo Zadaru, nie az dolu k Makarskej, mozete mi nieco doporucit? Predstavujeme si to nieco kludnejsie, nie velke mestske plaze, vlani sme boli v Pakostane, tam sa nam pacilo, ak nenajdeme ine, tak sa tam vratime, ale ak by ste nam mohli nejaku lokalitu odporucit, budeme radi. Vdaka a pekny den.
alaya1
03.01.12,09:00
Ak chce ist niekto so psikom, mam dobry typ, info cez SS, kontakt a link tu nedavam.
mabena
03.01.12,11:39
Alaya, ja by som mala záujem o informácie na ubytko so psíkom -yorkshír. Ak máš môžeš dať aj fotky, ceny... Ďakujem
alaya1
03.01.12,11:48
Alaya, ja by som mala záujem o informácie na ubytko so psíkom -yorkshír. Ak máš môžeš dať aj fotky, ceny... Ďakujem
odpovedala som cez SS.
KatarinaNR
04.01.12,19:39
Ja by som sa chcela opýtať či niekto nemá nejaký osvedčený kontakt na dovolenku v Splite na súkromí, kde napr. bol alebo chodí už roky a mohol by odporúčať. Chcela by som priamo Split, dvaja dospelí a dieťa. Bola by som vďačná.
Rozalka
04.01.12,20:31
Prečo priamo v Splite? je to obrrrrrrovské mesto, na pláž bude ďaleko ...
KatarinaNR
04.01.12,20:35
Rozalka, doteraz som chodila do hotelov. Ale hoteli v Splite sú drahé, teraz chceme vyskúšať ubytovanie na súkromí, my aj tak vždy chodíme na vzdialenejšiu pláž, kde je ticho ale máme radi keď je večer v meste ruch, ľudia, živo, hudba. Chodili sme na pláž aj asi 3km s kočíkom po píniovom lese :-) ´málokedy sme chodili na pláž pred hotelom, skoro nikdy. Takže to by mi nevadilo, aby to bolo aspoň niekde trošku v centre.
Doteraz sme boli s tichších lokalitách okrem Makarskej. a malou ešte na blind hladať ubytko po noci v aute by bolo asi náročné. A chcem vidieť aj split, prístav, a aj Dubrovník ma láka. ale ten neskôr
nika.sum
04.01.12,20:45
My sme boli na ostrove Rab v Lopare. Pre rodinku s detmi super. Aj ked ich povestna Rajska plaz sa mi vobec nepacila, my sme vsak boli pri malej plazi co bola fajn a este sme nasli vzdialenejsie plaze a tie boli super. Len plavci by mali trosk problem lebo je tam dlho predlho plytka voda:)
GABAZ
05.01.12,08:24
Keď chcete byt blízko Splitu, skús hľadať lokality Stobreč, prípadne Podstrana. My chodievame do tichej dedinky pod Omiš a keď chceme ruch, zajdeme autom do Omišu alebo do Splitu. Pred rokom sme boli na ostrove Čiovo, za ruchom sme chodievali do Trogiru a do Splitu sme zašli loďou, bol to príjemný výlet. Na mojom profile je pár fotiek z Čiova aj Splitu.
alaya1
05.01.12,08:38
Gabika, to ked ste boli na Ciove v juni, bolo na Kave vela ludi? ja sa chystam tojto roku aj v juni a na prelome augusta a septembra, lebo by som v juini chcela prejst Trogir, ked sme boli na Ciove my, tak tam bolo vela ludi a hopruco, nechcelo sa mi chodit po uliciach.
Podla foto ste mali dost aj zamracene, my ani mracika.
GABAZ
05.01.12,08:49
Áno, mali sme dosť zlé počasie a na pláži Slatinska Kava bolo naozaj pár ľudí, ale voda bola napriek horšiemu počasiu celkom teplá. V Trogire bolo aj pred sezónou dosť ľudí - keď je horšie počasie, ľudia chodia po výletoch. Aj napriek zlému počasiu sme si dovolenku užili - ale odchádzali sme s tým, že vyhliadky počasia boli dosť zlé, tak sme s tým rátali.
alaya1
05.01.12,08:52
Na Kave som nebola, poviem ti, nechcelo sa mi z plaze dvihnut zadok. Trogir si pozriet chcem, preto ten jun na cca 7.8 dni, aj Split, so psom sa vlacit v horucave nie je dobre a druhu dovolenku by sme si dali az 2 tyzdene koncom augusta, v nasom apertmaniku, skola zaina az 4.9. tusim, tak mame cas sa vratit.
pochemi
17.01.12,06:06
Prosím Vás ak by mi niekto mohol dať naozaj dobrý nápad na dovolenku s deťmi...budem povďačná / cca 10 ľudí /
Chorvátsko-súkromie- vhodné s deťmi-blízko pri mori. ďakujem
Zužu
17.01.12,08:19
Ja by som poradila Pirovac cca 50 km po Zadarom, cca 14 km piesková pláž na Murteri, blízko sú Vodice a Šibenik. V pirovaci sme bývali dá sa povedať na pláži cca 10 m. Pláž - kamienky.
driver100
17.01.12,13:03
V Pirovaci som bol 2x ale vždy len s manž.So 4 roč.vnukmi by som tam nešiel,lebo je tam hlboká voda od kraja.Teraz idem 3x do Zatonu.To je ideál pre malé deti.100m od brehu je 90cm.Večer veľa atrakcií,asi najviac v HR.
Všetko,čo som mal blízko vody je už obsadené,musel som meniť naplánovaný termín,ale podarilo sa.Musím dodať,že bez detí vnúčikov by som tam nešiel ani zadarmo. Tam je 1,8 m vody 400m od brehu.50 m od brehu bolo po kolená a 30°C.
nika.sum
17.01.12,19:05
Prosím Vás ak by mi niekto mohol dať naozaj dobrý nápad na dovolenku s deťmi...budem povďačná / cca 10 ľudí /
Chorvátsko-súkromie- vhodné s deťmi-blízko pri mori. ďakujem

Lopar na ostrove Rab. Tiez je tam velmi dlho plytka voda a vsetky plaze su pieskove. A okrem plaze blizko pri apartmanoch je tam viac mensich plazi na ktore sa oplati ist aj autom. Nepacila sa mi ich Rajska plaz- urcite nie je ako na fotkach so zltym pieskom.
alaya1
18.01.12,07:28
ostrov Ciovo, Dalmacia.....
doktor23
19.01.12,12:28
Prosím Vás ak by mi niekto mohol dať naozaj dobrý nápad na dovolenku s deťmi...budem povďačná / cca 10 ľudí /
Chorvátsko-súkromie- vhodné s deťmi-blízko pri mori. ďakujem

pridám sa, Zaton, mám link na veľmi slušné súkromie .... bol som 2x s deťmi, spokojnosť

http://www.zatonsun.com/

lepšie je písať v angličtine .....
pivko
19.01.12,12:41
S deťmi určite Zaton /holiday resort /a nie Čiovo-tam by deti umreli od nudy./ a dospelí tiež/
http://zaton.hr/
alaya1
19.01.12,14:35
S deťmi určite Zaton /holiday resort /a nie Čiovo-tam by deti umreli od nudy./ a dospelí tiež/
http://zaton.hr/

Nepovedala by som slovo, keby ste kritizovali nieco, co ste videli na vlastne oci, uz ma to naozaj nebavi, je to trocha uz trapne.

Kazdy ma ine poziadavky a ma na vyber, nemyslite?
Inak, ak chcu taky ruch, ze sa nemaju ani kde otocit, tak si prejdu most a su v Trogire, kde je tak rusny zivit, ako malo kde.

Prikladam fotky hotela Marco Polo- bola som tam, je to pekny hotel, pekna hotelova plaz, vhodna aj pre najmensie deti a je tam dost miesta, nie je tam hlava na hlave.

Zapadna strana ostrova je kludna, vychodna strana je plna barov, atrakcii,pulzujuceho zivota, plazi typu Makarska riviera.
pivko
19.01.12,17:40
Deti potrebuju detské ihriská , kolotoče , bazény a šmýkalky more im určite nestačí . Tak že Zaton , Makarska.
pochemi
20.01.12,06:42
Ďakujem Vám všetkým za radu....idem popozerať :)
driver100
26.01.12,16:37
Včera tu Aťka otvorila a hneď zamkla tému "Casamundo" Chorvátsko.Nechcem otvárať niečo podobné,tak to napíšem sem.Do app. zásadne bez CK.Zvlášť,ak človek napíše,že má málo peňazí.Pivko má pravdu.Ja som bol v HR +-20x a okrem 3x hotel všetko súkromne aj na blind,ale väčšinou vybavené app.už z domu.A ide hlavne o cenu.Keď som odchádzal z Omiš-Duče,ešte som sa zdržal a hovoril s rodinou,čo prišla do "nášho" app.Platili 92€ za noc a ja súkromne pred nimi 58€ na prelome júl-aug,tiež 2 dospelí+2deti.
Mám svoje obľúbené miesto,kúsok pod Tučepi,tak som teraz išiel na CASAMUNDO,keď sa Aťka pýtala a div sa svete je tam app.kam ja idem tento rok v septembri.Cena na týždeň je o 125€ vyššia.Ja už mám zaplatenú zálohu v tom istom dátume,počet osôb/2/ ten istý, apartmán poznám z fotiek,presne tá istá izba na týždeň.Klíma v cene,WiFi.Aj keby dali zľavu,je ten rozdiel veľký.Môžem napísať aj meno majiteľa,ale nechcem.
pivko
26.01.12,18:25
Ja mám teraz v Tučepoch , 70m2 , pre 5 ľudí/chodíme tam 2+1 -nebudem sa tlačiť/ , klíma , wifi , LCD , terasa obrovská , pogled na more;) CK / Ja pred sezónou 90/50 sezóna 160/100 , majiteľ menovec:D , info len pre kamošov;)ss
1ivanka
05.02.12,15:59
ahojte,trochu som preluskala tieto stranky, no neviem sa pohnut dalej. ci ist autom alebo cez cestovku. je jasne, ze autom je to lacnejsie, ale vzhladom k tomu, ze soferujem len ja, sa dost obavam tej cesty. za dalsie, nechcem ist do apartmanu a varit si. rada by som si oddychla a bola "obsluzena". viete mi poradit nejaky hotelik, prip cestovku, cez ktoru sa oplati ist? nie sme diskotekychtiva dvojica, radsej cez den kludnu plaz, vecer sa prejst do mesta do kaviarnicky a pozret centrum "so zivotom".
Ivana Š
05.02.12,16:12
ísť autom alebo cestovkou - všetko má svoje plus aj mínus

musíš šoférovať, jasné , že tá cesta tam zaťažuje, je to dlho
ale na druhej strane sme ocenili, že máme auto poruke, keď sme si zmysleli, že ideme niekam
neboli sme odkázaní na to, že nám niekto iný organizuje program
1ivanka
05.02.12,17:21
hej, to mas pravdu. preto by som rada, keby niekto poradil, nejake miesto, kde sa da aj oddychnut aj ist sa prejst. ja som taky lenoch, cize k moru na oddychovku na plaz :)
alaya1
06.02.12,07:28
V Dalmacii maju chudence kalamitu. napadlo tam pol mestra snehu. pripajam amaterske autenticke zabery ostrova Ciovo..http://www.youtube.com/watch?v=S8ydP6no4FI&feature=player_embedded
Rozalka
07.03.12,21:19
emma01
16.03.12,06:50
Prečítala som viacmenej všetky témy o Chorvátsku, ale stále nie sme rozhodnutí kam si ísť v lete oddýchnuť. Nikdy sme v Chorvátsku neboli a v podstate je toto naša prvá dovolenka po 24 ročnom manželstve, preto by som na ňu chcela mať pekné spomienky. Hlavne kvôli manželovi, pretože on ide so mnou z "prinútenia." Predbežne som vybrala ostrov Brač, oblasť Bol. Ocenila by som, keby mi niekto napísal vlastné poznatky z tejto oblasti. Chceme ísť koncom augusta s ešte jednou rodinou, ktorá má dvojročného syna. Ideme vlastným autom a ubytovanie by sme chceli v apartmáne.
truch
16.03.12,07:43
My sme boli vlani s partiou v Petrčane - villa Nela. Bolo výborne a tento rok ideme znovu, už máme aj objednané ubytovanie:)
alaya1
17.03.12,07:08
Zase idete do Nely? Kedy?
marcelmi
08.04.12,09:45
Vie niekto poradit(najlepsie nejaky link ) priamo ubytovanie v CHorvatsku pre 2 dospel. 2deti len pieskove plaze pozvolny vstup do mora.
Dakujem
martina0203
08.04.12,09:55
My sme minulý rok navštívili Drašnice, malú dedinku, kde nieje moc ruch, túto dedinu sme si vybrali preto, že sme boli s malinkými deťmi, najmenšie 5 mesiacov..... bývali sme hneď na pláži, takže mi sme sa kúpali, keď deti spali v kočíku na terase.....

http://www.chorvatsko-ubytovani.cz/region/drasnice/apartmani-alen-grinka-roso-hrstic
Marta V
08.04.12,12:00
Brač je krásny ostrov, aj mestečko Bol. Je tam nádherná pláž - Zlatni rat. Boli sme tam minulý rok. Mne tam trošku vadila studená voda, podstatne chladnejšia ako na pevnine, fúkal tam stále veľký vietor, boli veľké vlny, takže keď sme vyliezli z vody, stále nám bolo chladno, hoci bolo veľmi teplo. My ináč chodíme každý rok do Drašnic, je to malá rybárska dedinka, nádherné pláže, ticho, kľud, na pláži nie je veľa ľudí, ako stvorené pre rodinky aj s malými deťmi. Prešli sme viac miest v Chorvátsku, ale vraciame sa už len do Drašnic.
marcelmi
08.04.12,18:01
My sme minulý rok navštívili Drašnice, malú dedinku, kde nieje moc ruch, túto dedinu sme si vybrali preto, že sme boli s malinkými deťmi, najmenšie 5 mesiacov..... bývali sme hneď na pláži, takže mi sme sa kúpali, keď deti spali v kočíku na terase.....

http://www.chorvatsko-ubytovani.cz/region/drasnice/apartmani-alen-grinka-roso-hrstic

naše deti su 10rokov 8rok. Vyzera to dobre a plaz je z pozvolnym vstupom? aje tam plaz aj s pieskom?a aka je cena a je to na turnus 7dni alebo lľubov.počet dni
lujza.j
08.04.12,18:34
naše deti su 10rokov 8rok. Vyzera to dobre a plaz je z pozvolnym vstupom? aje tam plaz aj s pieskom?a aka je cena a je to na turnus 7dni alebo lľubov.počet dni
http://www.porada.sk/t72960-chorvatsko-s-detmi-piesocnate-plaze.html
potom piesok je aj v Senci, prepáč, ale nechápem..... moje decko malo 8r ked sme boli prvý krát v Hr, ale posledné čo by som riešila či je na pláži piesok.... bola som rada, že bude pri mori a dýchať fajn vzduch, dostala bačkory na nohy a fungovala a to iné skaly sme tam mali a inak nijak jej to neublížilo.... super piesková bačorina je v Duće pri Omiši....
martina0203
08.04.12,18:54
prostredie bolo krásne, krásna terasa, krásna čistá voda...... ubytovanie stálo 20 eur noc, no má to vždy plné, keďže spravíš trikroky a si pri vode, takže by bolo najlepšie, čo najskôr si to zajednať, ak bybol záujem............my sme sa naozaj tomu tešili, že je tam krásna terasa,kde sme sedávali a moja malá, keďže mala len 5 mesiacov spala v kočíku naterase a ja som z vody na ňu pozerala..... Pláž je v pozvoľnom vstupe, alepláže sú len kamenisté.... pieskové vôbec.. trochu ďalej pár metrov bol o trochujemneší štrk... aj tam boli rôzne apartmány hneď pri vode, cesty tam boli asitak na jedno auto, žiadny veľký pohyb áut...... ale ak človek vyhľádáva nočnýživot, tak ho tam nemožno moc nájsť..... sú tam tri - štyri reštaurácie, semtam nejaká akcia........ pobyt sme si určili ako sme chceli my, čiže ľubovoľnýpočet dní..... riadili sme sa aj podľa toho, kedy mala voľné.... My sme bývalihneď dolu na terase, ale má aj hore apartmány, aj oproti asi tri kroky cezcestičku, skôr chodníček..... bola tam malá kuchyňka, ale tak tam sme lenvarili a jedávali vonku..... Ubytovanie sa dalo, bolo to všetko ok, boli smespokojný, nejaký extra luxus to nebol, ale nato, aby sme si tam prichystalijesť, vyspali sa a okúpali to bolo super.....

Písala som si po istej dobe z jednou babou, ktorý tam šli niekedy po nás a imsa vôbec nepáčilo, tak sa zbalili a odišli inde..... ľahko si tam nájdeteubytovanie aj keď pôjdete na blink...... takže v pohode... domáci boli super,pani rozumie po česky, aj slovensky..... takže super.... ešte by som tam určite šla...........
lujza.j
08.04.12,18:57
vyzerá to fajne....:)
driver100
08.04.12,19:04
Treba podotknúť,že podľa linku tam nie je klíma.Takí,ako ja by to nezvládli ani zdarma.
martina0203
08.04.12,19:12
http://www.porada.sk/t72960-chorvatsko-s-detmi-piesocnate-plaze.html
potom piesok je aj v Senci, prepáč, ale nechápem..... moje decko malo 8r ked sme boli prvý krát v Hr, ale posledné čo by som riešila či je na pláži piesok.... bola som rada, že bude pri mori a dýchať fajn vzduch, dostala bačkory na nohy a fungovala a to iné skaly sme tam mali a inak nijak jej to neublížilo.... super piesková bačorina je v Duće pri Omiši....


Naše malé deti nevedeli chodiť, takže po kameňoch sa plazili a vôbec im to nevadilo....... práveže sa tomu tešili......
martina0203
08.04.12,19:14
klíma tam nebola, my sme ju teda nepotrebovali, ani sme to neriešili......veď sme boli len vonku a v noci sme mali pootvorené okno, tak nám tam ťahal čerstvý vzduch z mora, ktorý bol osviežujúci, keďže hneď bolo more........
martina0203
08.04.12,19:15
aj to bolo teda, ešte by som šla, ale tento rok to bude asi Taliansko..... Lido de Jesolo.....
lujza.j
08.04.12,19:16
super....šikulky.....:)
lujza.j
08.04.12,19:19
Naše malé deti nevedeli chodiť, takže po kameňoch sa plazili a vôbec im to nevadilo....... práveže sa tomu tešili......
krásne okruhliaky :)
martina0203
08.04.12,19:42
ďakujem, áno okrúhliaky boli krásne...... ten chlapec je sestrin toto je moja, tá sa ešte ani neplazila.......... tiež foto z dovolenky.....
lujza.j
08.04.12,20:07
hmmm....taliansko? to ja nie, čo nejdeš do Hr?tam také krásne more nebude...
martina0203
08.04.12,20:12
tak more jasné je krajšie v Chorvátsku, ale kamoška chce ísť do Talianska, tam chodíme vždy v júni a veľmi lacno, napríklad apartmán pre 4 za 150 eur na týždeň a super...... aj z bazénom... ona má radšej Taliansko.... tam som bola už dva krát a dalo sa...
GABAZ
09.04.12,21:07
My sme v minulosti tiez uprednostnovali piesok, ale zasli sme pri Omisi na kamienkovu plaz a uplne nas ocarila cistucka voda. Odvtedy vyhladavame skor male kamienky.
Ked vsak velmi chcete piesok, skuste hladat napriklad tieto lokality :

1/ Zaton, Nin, Privlaka, Sabunike , Vrsi Mulo, Ljubac, - toto su lokality nedaleko Zadaru. Osobnu skusenost mam v kempe Zaton a Sabunike.

2/ ostrov Ugljan - tam je mala plaz pri hoteli Ugljan a tiez je pieskova plaz v mestecku Preko. Hotel Ugljan ponukali aj slovenske cestovky a zvykli tam mat 2 deti zdarma. Bola som tam uz davnejsie.

2/ ostrov Pag - na Pagu su plaze aj cisto pieskove aj drobne kamienky - velmi dobre fotografie z plazi su na stranke www.novalja.cz / dufam, ze to nebude brane ako reklama
Na Pagu sme boli minuly rok a najradsej sme sa kupali na plazi Rucica na na plazi Caska. Obe mali plaz z drobnych kamienkov a v juni tam bola cistucka voda a takisto plaze boli velmi ciste.

3/ ostrov Rab

4/ Omis - pieskove plaze su hlavne v casti Omis - Duce. Tuto cast vsak z vlastnej skusenosti velmi neodporucam, kedze plaz lezi hned pri ceste a je tam hluk z mnozstva prechadzajucich aut. Boli sme tam koncom augusta a plaz bola velmi spinava.

5/ Istria - Medulin

6/ poloostrov Peljesac

7/ ostrov Murter

Ale najdu sa aj inde tu je dobry clanok :

http://croatia.hr/sk-SK/Homepage/Novinky/27-V-2010/Pieskove-plaze-na-chorvatskom-pobrezi?bmlcNTE0
kukučka
09.04.12,22:30
ešte som nevidela v Chorvátsku žiadne dieťa, ktoré by malo problémy s kamienkovou plážou
martina0203
10.04.12,10:35
veru ani ja,,,,,,,, práve tie kamienky ich fascinovali..... skôr dospelí majú s ňou problém, ako deti.....
martina0203
10.04.12,10:35
dobrá rada.....
dlzen.4D
23.04.12,00:04
Prosím o radu:
chcem ísť v auguste na 10 dní do Chorvátska, mám však niekoľko celkom jednoduchých podmienok:
- teplo, nie ďaleko, 7 osôb (ja, manželka, deti (6 a 4), mama, svokor, svokra), čiže potrebujem 3 spálne, pekná, čistá pláž s pozvoľným klesaním do mora, najlepšie piesočnatá alebo s malými okruhliakmi vo vzdialenosti do 500 m, nie príliš preplnené stredisko, možnosť výberu z viacerých reštaurácií v okruhu 500 m. Ideálne by bolo nie veľké mestečko, niekde na pobreží, alebo na ostrove spojenom s pevninou mostom. To je stručne všetko.
laurin
23.04.12,11:13
UZ si pouzil google? Nikto to za teba hladat (asi) nebude.
Naj portal je podla mna forum.ihvar.cz
anto
23.04.12,11:25
Najkrajšia dovolenka je doma na Slovensku, dobré pivo, s každým sa dohovoríš, ak chceš vidieť Indiu, stačí zájsť na východné Slovensko, ak chceš ísť do vody, môžeš do ktorýchkoľvek kúpeľov, alebo vodných parkov, ak ti bude horúco, stačí ísť na túru na hory, ak chceš byť sám, choď zbierať huby alebo čučoriedky, ak chceš sa dobre zabaviť, choď do nočného baru, kde môžeš aj dostať jednu -:)))). Slovensko je beautifil - malá ale krásna zem. A tie nádherné dievčatá!!!!
alaya1
23.04.12,15:50
Ziall liecive ucinky mora a ovzdusia tu nenajdes.
martina0203
02.05.12,11:10
krása, tam sme boli a bolo super....
olubys
11.05.12,10:06
mozete mi poslat link kde sa daju pozret ceny?
lujza.j
11.05.12,12:47
mozete mi poslat link kde sa daju pozret ceny?
ake ceny?coho....?
ACCNT
11.05.12,14:26
www.ubytovanivchorvatsku.cz/ (http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/)
AdaMtiM
25.05.12,06:41
Máte niekto osobnú skúsenosť s ubytovaním v súkromnom apartmáne JERINA v Sukošane?
AdaMtiM
25.05.12,07:52
posúvam
lujza.j
25.05.12,19:03
220870
03.06.12,06:11
Nataliaaa
04.06.12,09:50
Odporúčam ostrov HVAR je to najkrajší a najslnečnejší ostrov v Chorvátsku :) Je tam nádherne bola som tam asi 4x a chodí tam veľmi málo Slovákov čo mi aj vyhovovalo :)
laurin
04.06.12,10:16
HVAR je OK, to ze tam chodi malo Slovakov je mozne (ja som ich tam naopak stretol dost) ale zato tych Cechov... pripadal som si niekedy jak v Brne :)
Janinkaaa
04.06.12,10:19
Odporúčam ostrov HVAR je to najkrajší a najslnečnejší ostrov v Chorvátsku :) Je tam nádherne bola som tam asi 4x a chodí tam veľmi málo Slovákov čo mi aj vyhovovalo :)

Na Hvare som bola už 3x. Je to krásne miesto. Najmä ak ste na pláži, ktorá je smerom na more a nie na vnútrozemie. Dá sa povedať, že široko - ďaleko vidíte len more.
Samozrejme, že vidieť aj ostrovy, ale sú od seba viac vzdialené. Konkrétne sme boli v časti Ivan Dolac.
Naposledy sme boli pred 3 rokmi a bolo tam strašne veľa Slovákov. Ale až prekvapujuco veľa.
globalpartner
04.06.12,10:23
Máte niekto osobnú skúsenosť s ubytovaním v súkromnom apartmáne JERINA v Sukošane?

http://hotel.vyhladavac-hotelov.com/Hotel/Apartments_Jerina.htm
globalpartner
04.06.12,10:27
My sme v minulosti tiez uprednostnovali piesok, ale zasli sme pri Omisi na kamienkovu plaz a uplne nas ocarila cistucka voda. Odvtedy vyhladavame skor male kamienky.
Ked vsak velmi chcete piesok, skuste hladat napriklad tieto lokality :

1/ Zaton, Nin, Privlaka, Sabunike , Vrsi Mulo, Ljubac, - toto su lokality nedaleko Zadaru. Osobnu skusenost mam v kempe Zaton a Sabunike.

2/ ostrov Ugljan - tam je mala plaz pri hoteli Ugljan a tiez je pieskova plaz v mestecku Preko. Hotel Ugljan ponukali aj slovenske cestovky a zvykli tam mat 2 deti zdarma. Bola som tam uz davnejsie.

2/ ostrov Pag - na Pagu su plaze aj cisto pieskove aj drobne kamienky - velmi dobre fotografie z plazi su na stranke www.novalja.cz (http://www.novalja.cz) / dufam, ze to nebude brane ako reklama
Na Pagu sme boli minuly rok a najradsej sme sa kupali na plazi Rucica na na plazi Caska. Obe mali plaz z drobnych kamienkov a v juni tam bola cistucka voda a takisto plaze boli velmi ciste.

3/ ostrov Rab

4/ Omis - pieskove plaze su hlavne v casti Omis - Duce. Tuto cast vsak z vlastnej skusenosti velmi neodporucam, kedze plaz lezi hned pri ceste a je tam hluk z mnozstva prechadzajucich aut. Boli sme tam koncom augusta a plaz bola velmi spinava.

5/ Istria - Medulin

6/ poloostrov Peljesac

7/ ostrov Murter

Ale najdu sa aj inde tu je dobry clanok :

http://croatia.hr/sk-SK/Homepage/Novinky/27-V-2010/Pieskove-plaze-na-chorvatskom-pobrezi?bmlcNTE0

Podrobné vyhľadávanie aj s recenziami zákaznikov :
http://hotel.vyhladavac-hotelov.com/Country/Croatia.htm
laurin
04.06.12,11:54
Na Hvare som bola už 3x. Je to krásne miesto. Najmä ak ste na pláži, ktorá je smerom na more a nie na vnútrozemie. Dá sa povedať, že široko - ďaleko vidíte len more.
Samozrejme, že vidieť aj ostrovy, ale sú od seba viac vzdialené. Konkrétne sme boli v časti Ivan Dolac.
Naposledy sme boli pred 3 rokmi a bolo tam strašne veľa Slovákov. Ale až prekvapujuco veľa.

My sme tiez boli v Ivan Dolac. S tymi Slovakmi a Cechmi to bude asi preto (ze ich tam je vela) ze majitelka CK More co je v Ivan Dolci je ceska :)
Davor
15.06.12,14:41
Zdravim,
chcel by som sa spytat ci je mozne v chorvatsku nieco take ako ubytovanie v private a zaplatenie si (pol)penzie v nejakom prilahlom hoteli. Ideme dvaja dospely a styri deti. A celkom radi by sme sa vyhli tomu aby sme vacsinou dovolenky stravili varenim. Hotely sa nam zdaju dost drahe navyse vacsinou nemaju dostatocne velke izby :-( Tak som rozmyslal aj nad touto alternativou.
pivko
15.06.12,16:56
My sme tiez boli v Ivan Dolac. S tymi Slovakmi a Cechmi to bude asi preto (ze ich tam je vela) ze majitelka CK More co je v Ivan Dolci je ceska :)
CK MORE ma majiteľa Chorvata z Tučepov žijúceho v Bratislave , osobne sa poznáme.
Marína
15.06.12,17:40
My sme tiez boli v Ivan Dolac. S tymi Slovakmi a Cechmi to bude asi preto (ze ich tam je vela) ze majitelka CK More co je v Ivan Dolci je ceska :)
Jitka Carić má agentúru Jadran.
misomiso
15.06.12,17:57
A to je vyhoda, alebo nevyhoda, ze su tam Slovaci?
Marína
15.06.12,18:22
Skôr to závisí od zostavy osadenstva. Ak sa vedľa teba na pláži usadí partia hlučných ľudí alebo rodiny s množstvom detí a ty uprednostňuješ "komornejšie" prostredie, je jedno či sú to zrovna Slováci alebo niekto iný.
Pavelman
17.06.12,17:21
Pekná nedeľa sa praje!

Vedeli by ste mi poradiť (a samozrejme sa tiež veľmi rád poteším kontaktom priamo na majiteľov/prevádzkarov apartmánov v tej oblasti) zaujímavé miesto pre mladý (20+) pár v Chorvátsku? Nemusí to byť ostrov, preferujem skôr Istriu alebo Strednú Dalmáciu (ale pokiaľ bude zaujímavá ponuka aj dakde nižšie tak isto nepohrdnem). Miesto by nemuselo byť veľmi exponované, aby tam boľ relatívny kľud ale taktiež by nemuselo byť úplne mŕtve, prípadne vo "walking distance" od nejakého väčšieho mesta. Preferoval by som apartmán s vlastnou kuchynkou a dobrým parkovaním.
A tiež by som sa veľmi rád potešil rôznych cyklotrasám v okolí :)

Ďakujem
belkova
18.06.12,09:29
mohla by som prosim dostat info na toto ubytko...dik. jana
wegamizi
18.06.12,19:32
Suhlasim, Brac sa mi zda v tomto lepsi
wegamizi
18.06.12,19:34
vyhoda????? a aka???
Rozalka
18.06.12,20:00
Kdesi som tu čítala, no teraz to neviem nájsť: na ktorom odpočívadle je bankomat Erste? (Desinec?)
ďakujem za info

Odchádzam už o 2 dni, more sa ohrieva, hádam bude teplučké a počasie mi vydrží až do konca júna.
lujza.j
18.06.12,20:15
Kdesi som tu čítala, no teraz to neviem nájsť: na ktorom odpočívadle je bankomat Erste? (Desinec?)
ďakujem za info

Odchádzam už o 2 dni, more sa ohrieva, hádam bude teplučké a počasie mi vydrží až do konca júna.
iba toto som :http://www.arz.hr/?page=6&sub=5&lng=1 ale idem ešte kuknúť
...a uži si plnými dúškami:) stretan put...

kuk tu:http://www.erstebank.hr/hr/Bankomati
lujza.j
18.06.12,21:04
Rozalka
18.06.12,21:17
Vďaka za vyhľadávanie, ale neviem nájsť nikde tú správnu info, buď pred rokom alebo dvoma to tu bolo napísané, musím počkať, nech si to prečíta ten, kto tú info sem pripojil.
lujza.j
18.06.12,21:21
Vďaka za vyhľadávanie, ale neviem nájsť nikde tú správnu info, buď pred rokom alebo dvoma to tu bolo napísané, musím počkať, nech si to prečíta ten, kto tú info sem pripojil.
a nemohlo prísť k nejakej zmene.... na mapke som nenašla že by tam bol bankomat....
Rozalka
19.06.12,09:25
a nemohlo prísť k nejakej zmene.... na mapke som nenašla že by tam bol bankomat....
Mohlo ... a možno to nebol Desinec, len sa mi dačo marí, že bola spomínané prvé odpočívadlo na D1 ZG-ST, a podľa mapky mi vyšiel práve ten Desinec, no možno, že šlo o odpočívadlo až po odbočke od RI-ST. Však sa pozriem a poviem, ale až o 2 týždne :)
pivko
19.06.12,09:56
Mňa by zaujímalo načo ti je ten bankomat .Kuny z bankomatu je nezmysel , pozri si kurzy devíz :http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
a kurz v Makarskej v zmenárni je cez 7,50
Dialnicu zaplať kartou a Kuny zmeň na mieste. Ak chceš drobné na cestu tak kúp u nás v sukr. zmenárni ,alebo banke:http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
Marína
19.06.12,09:57
Rózka, nájdeš v tejto téme v prísp. 390.;) Pozri tu http://map.hak.hr/ a vľavo si vyber kategorije/bankomati. Nájdeš Donji Desinec.
Užitočné linky ohľadom HR tu http://www.porada.sk/t73658-p39-dovolenka-chorvatsko.html#post1761728 a doplnenie tu http://www.porada.sk/t73658-p41-dovolenka-chorvatsko.html#post1763823
Šťastnú cestu vám želám, užite si slnko, vodu a pohodu s tým spojenú, zdraví a šťastne sa vráťte.:) Cmuk.;)
pivko
19.06.12,10:02
Tak že ani platiť kartou nieje výhodnejšie ako zmeniť a platiť cash.;)
bubkoch
19.06.12,10:14
Mňa by zaujímalo načo ti je ten bankomat .Kuny z bankomatu je nezmysel , pozri si kurzy devíz :http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
a kurz v Makarskej v zmenárni je cez 7,50
Dialnicu zaplať kartou a Kuny zmeň na mieste. Ak chceš drobné na cestu tak kúp u nás v sukr. zmenárni ,alebo banke:http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber

7,50 v zmenarni moze byt, ale na nakup eur, nie kún ...
este nikdy v zahranici som nezazil situaciu, ze by zmenaren bola vyhodnejsia ako bankomat (t.j. devizovy kurz), o platbe kartou ani nehovoriac ...
bubkoch
19.06.12,10:15
Tak že ani platiť kartou nieje výhodnejšie ako zmeniť a platiť cash.;)

nesranduj :D
pivko
19.06.12,11:00
Tak to si toho zažil málo , nebudem sa s Tebou hádať keď nevieš počítať. Kurz v zmenárni je momentálne 7,52 Kuna/1 EUR a v priloženom linku príspevok 827 máš kurz devíza . Tak netrep.
V tejto zmenárni je dokonca 7,55 :http://www.konverta.hr/
bubkoch
19.06.12,11:10
Tak to si toho zažil málo , nebudem sa s Tebou hádať keď nevieš počítať. Kurz v zmenárni je momentálne 7,52 Kuna/1 EUR a v priloženom linku príspevok 829 máš kurz devíza . Tak netrep.
V tejto zmenárni je dokonca 7,55 :http://www.konverta.hr/

este raz ... pleties piate cez deviate, miesas kurzy nakup-predaj ako sa ti hodi ...
v tom linku ked si vyberiem HRK deviza, hodi mi to kurzy cca 7,43-7,45 HRK/EUR ... to znamena ze za 100€ dostanem 743-745 HRK
ten kurz co uvadzas 7,50 je kurz pre nakup kun, t.j. v chorvatskej zmenarni dostanes za 745hrk cca 99EUR ... ale predajny kurz v zmenarni je nizsi, cca 7,20, t.j. za 100€ dostanes cca 720HRK
to ze sa viac oplati menit v zmenarni ako platit kartou je somarina
pivko
19.06.12,12:32
Odkial berieš 7,20? kupovni je 7,55 to znamená že za 100 EUR dostaneš 755 HRK a prodajni je že musíš zaplatiť 760 HRK za 100 EUR
dávam ti to tu ešte raz a naposledy ty ekonóm.
http://www.konverta.hr/
https://fullbusiness.com/tvrtka/imric.htm
pivko
19.06.12,12:39
jkacica
27.06.12,13:28
my s rodinkou nemame radi preplnene plaze, mame radi skor menej ludi, klud a aby sme aj nieco zaujimave videli, nie cele dne vylehovat na plazi. makarska sa mi zda velmi preludnena,, poradte nejake pekne kludne miestecko, najlepsie severna dalmacia.
srska
27.06.12,13:33
my s rodinkou nemame radi preplnene plaze, mame radi skor menej ludi, klud a aby sme aj nieco zaujimave videli, nie cele dne vylehovat na plazi. makarska sa mi zda velmi preludnena,, poradte nejake pekne kludne miestecko, najlepsie severna dalmacia.tak choďte tu
jkacica
27.06.12,13:38
to je ostrov, nie? nemohli by ste mi napisat aj nieco viac? je tam lahjo zohnat ubytko? mame 10 rocneho syna, tak by sme boli radi, leby aj plaz bola s pozvolnym vstupom do mora.na jadrane sme boli iba raz, ostrov vis, ale ostrovy su dost drahe, ked si priratame trajekt a tak. ako ste sa tam dostali?
jkacica
27.06.12,14:01
radsej by sme mali nieco na pevnine
vierca7
29.06.12,17:44
ahojte, ako je lepsie ist autom z bratislavy do chorvatska? cez madarsko cez tie mensie mesta? alebo radsej po dialnici cez budapest /resp. okolo budapesti/ ako dava planovac cesty? jedine viem, ze nerada by som cez rakusko.
Marína
29.06.12,18:53
Odovzdávam srdečný pozdrav od Rozalky z Chorvátska, všetkých srdečne pozdravuje.:) Čľapká sa v teplej slanej vodičke.;)
pivko
30.06.12,12:52
vo vani?
majkii
02.07.12,08:29
Odkial berieš 7,20? kupovni je 7,55 to znamená že za 100 EUR dostaneš 755 HRK a prodajni je že musíš zaplatiť 760 HRK za 100 EUR
dávam ti to tu ešte raz a naposledy ty ekonóm.
http://www.konverta.hr/
https://fullbusiness.com/tvrtka/imric.htm

Pridám Vám aktuálne info, včera som sa vrátil z chornátska, platil som kartou (VISA) mBank urobil som výber z bankomatu 1 000 HR -> započítané z účtu 135,71 € t.j. výmenný kurz 7,369.
pri platbe kartou (VISA) ČSOB výmenný kurz 7,389.
Hotovosť som nemenil, nakoľko som nemal tú možnosť.
Rozalka
03.07.12,13:04
Tak - bohužiaľ všetko dobré raz skončí - už som doma.

Voda bola neuveriteľne teplá, občas som si pripadala ako v liečivých kúpeľoch, väčšinou mala 28-30°C.


Bankomat ERSTE (SLSP je jej členom) sa nachádza na odpočívadle Desinec, prvá na A1 za Zagrebom.
Našla som aj bankomat PBZ (Intesa San Paolo = VUB) na odpočívadle Vrpolje (medzi Šibenikom a Splitom), ale koľko si za tento úkon banka účtuje, to si treba zistiť.
Slovenská sporiteľňa za výber z bankomatov skupiny Erste účtuje len 15 centov (to je za účtovnú položku), pri výbere bol použitý kurz 7,43HRK/1 €

K otázke (pivko) načo mi je bankomat a načo hotovosť?
Doma si valuty nemením, je to dosť nevýhodné. Zmenáreň v Goričane bola, keď sme nechodili na M7 (asi zostala na prechode pre nákladné autá), tam bol kurz výhodnejší ako u nás, ale stále menej výhodný ako južnejšie.

Platiť chorvátsku diaľnicu eurami je nevýhodné, kartu z ruky nedám tak, aby som na ňu nevidela.

Na cestu mi zostalo od vlani, ale na pobyt už nie. Načo by som chodila do zmenárne v Makarskej? tam, kde ja chodím, dávajú mungovia dobrú noc: najbližšia zmenáreň 18 km

Ak môžem, platím kartou.
Nie všade sa to však dá - pestovatelia pri Neretve veru čítačku nemajú. ;)

Pre platby kartou mi banka účtovala kurz 7,54 HRK /1 euro

Aááh, ešte info o cenách za 1 liter benzínu 95 na záver:
H = 1,503
HR = 1,370
BiH= 1,207
Neviem, koľko je v súčasnosti u nás - ešte som do toho pekla nevybehla.
lujza.j
03.07.12,15:53
Rozalka (http://www.porada.sk/member.php?u=55062)

Platiť chorvátsku diaľnicu eurami je nevýhodné, kartu z ruky nedám tak, aby som na ňu nevidela.

1000 bodov odo mňa....nikdy kartu tak,aby na ňu nebolo vidieť!!!! a nie len v Hr, alebo v inej cudzine, ale aj u nás.....
lujza.j
03.07.12,15:54
Janinkaaa
09.07.12,06:18
Koľko ste platili za apartmán ?
Pozerám po internete a vychádza mi, že tak na osobu a noc vyjde aj 25 EUR.
Naposledy v Chorvátsku sme boli pred dvoma rokmi a platili sme 18 EUR.
Možno sme len mali šťastie.
ivka32
09.07.12,09:28
Ahojte, nemá niekto nejaký kontakt na ubytovanie v Biograde na Mori? Ďakujem vopred.
driver100
09.07.12,11:48
[QUOTE=Rozalka;2097942]Tak - bohužiaľ všetko dobré raz skončí - už som doma


K otázke (pivko) načo mi je bankomat a načo hotovosť?
Doma si valuty nemením, je to dosť nevýhodné. Zmenáreň v Goričane bola, keď sme nechodili na M7 (asi zostala na prechode pre nákladné autá), tam bol kurz výhodnejší ako u nás, ale stále menej výhodný ako južnejšie.

Tu by som chcel upozorniť,teba aj tých,čo nevedia,že prechod starý Goričan so zázemím,ktorý si nazvala pre nákladné autá je v mesiacoch jún-august normálnym prechodom aj pre osobné autá.
AdaMtiM
09.07.12,13:02
včera sme sa vrátili z dedinky Sv. Filip i Jakov cca 3 km od Biogradu. Ubytko 50e/apart./noc...mám t.kontakt cez ss ak chceš
ventuska
09.07.12,13:05
Viete mi odporucit miesto s piesocnatou plazou a ubytovanie blizko mora?
AdaMtiM
09.07.12,13:07
Vždy sa dá nájsť aj za tých 10e/osoba/noc..... len treba trušku dlhšie chodiť hľadať - tiež nám núkali za 60,65 aj za 70 a to že dáva zľavu z 90..nakoniec som našla za 10e/osoba/noc = 50 e/apartman. A blízko pláže, síce bez klímat. ale na prízemí, dalo sa
Marína
09.07.12,13:34
Viete mi odporucit miesto s piesocnatou plazou a ubytovanie blizko mora?
V tejto téme http://www.porada.sk/t72960-chorvatsko-s-detmi-piesocnate-plaze.html
Marína
09.07.12,13:43
Tu by som chcel upozorniť,teba aj tých,čo nevedia,že prechod starý Goričan so zázemím,ktorý si nazvala pre nákladné autá je v mesiacoch jún-august normálnym prechodom aj pre osobné autá.
Prechod cez hranicu je len jeden(či sa mýlim?), za ním sa dá odbočiť na "staré" miesto, aspoň my tak chodíme. Zvyčajne tam tankujeme.
Viď HR border (A4, Goričan ) - H border (M7, Letenye) (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=46843637&postcount=2245)
Marína
09.07.12,14:05
pivko
09.07.12,16:06
[QUOTE=Rozalka;2097942]Tak - bohužiaľ všetko dobré raz skončí - už som doma


K otázke (pivko) načo mi je bankomat a načo hotovosť?
Doma si valuty nemením, je to dosť nevýhodné. Zmenáreň v Goričane bola, keď sme nechodili na M7 (asi zostala na prechode pre nákladné autá), tam bol kurz výhodnejší ako u nás, ale stále menej výhodný ako južnejšie.

Tu by som chcel upozorniť,teba aj tých,čo nevedia,že prechod starý Goričan so zázemím,ktorý si nazvala pre nákladné autá je v mesiacoch jún-august normálnym prechodom aj pre osobné autá.
Ja som sa nikdy nedal odrbať , keď som platil cestarinu v Eurach a kurz v Goričane je výrazne odlišný od kurzu v zmenárni v Makarskej a ešte výraznejší ak menim u známeho čo predáva Turecké handry na trhu v Makarskej.
Rozalka
09.07.12,18:20
Prechod cez hranicu je len jeden(či sa mýlim?), za ním sa dá odbočiť na "staré" miesto, aspoň my tak chodíme. Zvyčajne tam tankujeme.
Viď HR border (A4, Goričan ) - H border (M7, Letenye) (http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=46843637&postcount=2245)
Hraničné prechody sú dva: ten, ktorý spomínaš je na ceste M7, ale funguje aj starý, pôvodný, ktorý má teraz už obmedzenú prevádzku
Ne-St: 6-19
Št - So: 0-24

NMV prechádzajú aj teraz inde, ukazuje to aj prvá fotka z uvedenej stránky.
Rozalka
09.07.12,18:27
[QUOTE=driver100;2101029]
Ja som sa nikdy nedal odrbať , keď som platil cestarinu v Eurach a kurz v Goričane je výrazne odlišný od kurzu v zmenárni v Makarskej a ešte výraznejší ak menim u známeho čo predáva Turecké handry na trhu v Makarskej.
Neviem, čo myslím pod slovom "odrbať" :
v bankomate 1€ = 7,43
cestarina 41 HRK by malo byť 5,52 €, ale ten ich automat napíše 5,90; drobné nevezme, dáš 6 a namiesto 70 lip ti vrátia 50.

Ak veríš svojmu známemu, tureckému handrárovi, to ti neberiem, ale aspoň napíš ten výrazný kurz.
220870
09.07.12,18:28
Starý jadranský cestovatelia ktorý ste sa už vrátili z HR . Je v HR plnšie ,ako po minulé roky?
Marína
09.07.12,18:56
Hraničné prechody sú dva: ten, ktorý spomínaš je na ceste M7, ale funguje aj starý, pôvodný, ktorý má teraz už obmedzenú prevádzku
Ne-St: 6-19
Št - So: 0-24

NMV prechádzajú aj teraz inde, ukazuje to aj prvá fotka z uvedenej stránky.
Tak to som nevedela, my na hranicu prídeme po diaľnici a za hranicou odbočíme na pumpu, urobíme takú otočku, trochu pospomíname;) koľko tam voľakedy bývalo ľudí a teraz ani nohy a vrátime sa späť.
pivko
09.07.12,19:03
[QUOTE=pivko;2101215]
Neviem, čo myslím pod slovom "odrbať" :
v bankomate 1€ = 7,43
cestarina 41 HRK by malo byť 5,52 €, ale ten ich automat napíše 5,90; drobné nevezme, dáš 6 a namiesto 70 lip ti vrátia 50.

Ak veríš svojmu známemu, tureckému handrárovi, to ti neberiem, ale aspoň napíš ten výrazný kurz.
To s kým bankujete?
http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
nechce to zobrať priamo link na HRK tak si tam naťukaj HRK deviza.
A pre 220870 , Chorvátsko je také plné ako za socíku Vaclavak na 1.maja
preto tam ja už neidem.
Rozalka
09.07.12,19:07
Starý jadranský cestovatelia ktorý ste sa už vrátili z HR . Je v HR plnšie ,ako po minulé roky?
Šli sme v júni, nebolo až tak plno, vracali sme sa v pondelok (2.7.), tiež bolo pomenej.
Vodopády Krka aj v pondelok preplnené, zato Lučko prázdne.
Ale čo sa mi teda vôbec ale vôbec nepáčilo: začiatok Makarskej - už sa rozťahujú do dĺžky, pred Makarskou v borovicovom háji povyklčované stromy, asi tam stavajú ďalšie mega-ubytovacie zariadenia. Známy povedal, že "textiláči vytláčajú nudistov" - kto by hľadal kľud za hotelom Riviéra, tak tam už je všetko plné.

Našťastie do "mojej" zátoky civilizácia takmer nedorazila.
Rozalka
09.07.12,19:10
[QUOTE=Rozalka;2101288]
To s kým bankujete?
http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber
nechce to zobrať priamo link na HRK tak si tam naťukaj HRK deviza.
A pre 220870 , Chorvátsko je také plné ako za socíku Vaclavak na 1.maja
preto tam ja už neidem.
HRK devíza: je som si teda v tom bankomate Desinec pomerne výhodne, stále neviem, za koľko meníš Ty u toho handrára.
jess
11.07.12,06:32
Tak mi povedzte na rovinu, či sa teda oplatí platiť cestarinu platobnou kartou ?
pivko
11.07.12,10:09
Tak mi povedzte na rovinu, či sa teda oplatí platiť cestarinu platobnou kartou ?

kľudne plať kartou, len dávaj pozor aby si sa postavil do toho radu kde sa dá , lebo niektoré berú len cash.
Ivana Š
11.07.12,10:33
kľudne plať kartou, len dávaj pozor aby si sa postavil do toho radu kde sa dá , lebo niektoré berú len cash.

môj muž vlani minul v chorvátsku všetky kuny, aby nezostali (aj za somarinky suveníry) a že cestarinu zaplatí bankovou kartou
čo čert nechcel, nefungoval im terminál, kuny neboli a ujo tak, že eurá, a zasa mu vydal kuny :D že eurá a centy nevydáva, nemôže
alaya1
11.07.12,14:30
Boli ste niekto v Marusici?
lujza.j
11.07.12,17:50
Rozalka
11.07.12,18:54
Boli ste niekto v Marusici?
ak pri Omiši: Moja kolegyna si nevie vynachváliť, ale treba stráááááášne veľa chodiť po schodoch.
alaya1
11.07.12,20:08
dakujem, ano, pri Omisi, no prave tie schody ma odradzaju, ale prostredie je uzasne.
pivko
11.07.12,20:08
a pol metrových schodoch.
pivko
11.07.12,20:09
horšie ako po rebríku.
luja5
11.07.12,20:33
lujza.j
11.07.12,20:36
ale ved to tam každý rok....
alaya1
11.07.12,20:40
ak pri Omiši: Moja kolegyna si nevie vynachváliť, ale treba stráááááášne veľa chodiť po schodoch.

Tak vyzera, ze ich je tam dost, ale urcite nie su polmetrove.Ak tam bol niekto osobne, prosila by som konkretny nazor.
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/297883_111748405591978_6230870_n.jpg
lujza.j
11.07.12,20:49
alaya1
11.07.12,20:50
Poprosim konkretny nazor poradaka, ktory tam bol
GABAZ
12.07.12,05:41
Skús si popozerať fotky k apartmánom v Marušiči, ako aj panoramu dedinky na tejto stránke, či tam nemajú aj tvoj apartmán :
http://www.vavra-cz.com/panorama-apartmany-marusici.htm

Cez túto agentúru sme boli 2x v dedinke Staniči pri Omiši , čo je neďaleko - minulý rok sme boli prvý dom pri pláži, ale na pláž sme mali okolo 100 schodov - dalo sa to zvládnuť bez problémov, ak nemá človek pohybové problémy, prípadne nemá veľmi malé deti. More bolo v tejto lokalite úžasné - čistučké a teplé.
pivko
12.07.12,05:48
mám dosť tých 17 doma a nieto ešte žeby som mal na dovolenke šlapať 100 , cesta za chrbtom , večer zdochol pes.
alaya1
12.07.12,07:37
Skús si popozerať fotky k apartmánom v Marušiči, ako aj panoramu dedinky na tejto stránke, či tam nemajú aj tvoj apartmán :
http://www.vavra-cz.com/panorama-apartmany-marusici.htm

Cez túto agentúru sme boli 2x v dedinke Staniči pri Omiši , čo je neďaleko - minulý rok sme boli prvý dom pri pláži, ale na pláž sme mali okolo 100 schodov - dalo sa to zvládnuť bez problémov, ak nemá človek pohybové problémy, prípadne nemá veľmi malé deti. More bolo v tejto lokalite úžasné - čistučké a teplé.


Dakujem za link. popozeram.Ten ap., dom je mimo cesty a 40 m od plaze- sukromnej. Vyhladavame pokoj a klud, cim menej ludi. To je pre nas relax dovolenky pri mori, preto chodime aj koncom augusta.Uchvatilo ma tam prave to more, ktore tam je. Preplnene ulice mam pocas celeho roka.
GABAZ
12.07.12,07:52
My sme boli v tomto apartmáne. Aj mne sa tých 100 schodov zdalo veľa, ale nebol to problém. Výhľad z apartmánu bol naozaj krásny a dole pri pláži sme mali tieň pod borovicami, mólo na skákanie.

http://www.chorvatsko.apartmany.net/chorvatsko-apartmany-omis-stanici-ivka.htm (http://www.chorvatsko.apartmany.net/chorvatsko-apartmany-omis-stanici-ivka.htm)

Pre pivka - dediny pri Omiši sú tým známe, že je tam kľud, za ruchom treba ísť do Omišu. A čo sa týka magistrály - v Staniči naozaj nebol hluk z magistrály ked sme tam boli. Mali sme apartmány hneď pri mori.
alaya1
12.07.12,08:02
My sme boli v tomto apartmáne. Aj mne sa tých 100 schodov zdalo veľa, ale nebol to problém. Výhľad z apartmánu bol naozaj krásny a dole pri pláži sme mali tieň pod borovicami, mólo na skákanie.

http://www.chorvatsko.apartmany.net/chorvatsko-apartmany-omis-stanici-ivka.htm (http://www.chorvatsko.apartmany.net/chorvatsko-apartmany-omis-stanici-ivka.htm)

Pre pivka - dediny pri Omiši sú tým známe, že je tam kľud, za ruchom treba ísť do Omišu. A čo sa týka magistrály - v Staniči naozaj nebol hluk z magistrály ked sme tam boli. Mali sme apartmány hneď pri mori.

Gabika- nasla som si tento ap. dom. Velmi sa nam zapacil, ma vsetko, co potrebujeme.
http://www.villadanica.com/
petmar
12.07.12,08:13
Z vlastnej čerstvej skúsenosti - Omiš-Nemira
-čisté krásne more, na pláži hladké drobné skalky, veľa plávania, lebo sa veľmi nedá brodiť (ako v Taliansku-tam sme veľa postávali v plytkej vode), vo vode sú aj váčšie kamene, šnorchlovanie
-nádherný panoramatický výhľad z apartmánu, z balkona na more
-výškový rozdiel k moru po schodoch a chodníčku denne prekonaný min. 2x hore-dole
-po príchode máme aj s manželkou pekne znížený krvný tlak aj pulz oproti predch. obdobiu, teda srdiečko si pochutnalo
Takže aj tie schody ťa prinútia urobiť niečo pre svoje telo, človek je tvor lenivý a dobrovoľne by som to nerobil.
kukučka
12.07.12,08:18
My sme v Staniči boli až nad cestou, tých schodov a briežkov bolo viac, odmenou mi bol breďopiťovský úsmev Zorana, ktorý predáva zeleninu. Bolo výborne, no myslím si, že na tej malej pláži bude hlava na hlave. Je to raj Čechov.
Odviezli sme sa tam Eurobusom zo Spišskej Novej Vsi, ktorý ide po pobreží od Zadaru až na Makarsku, naspäť bol poloprázdny, každý sedel sám. Druhý chodí z Trenčína.
Pre tých, čo nemajú, alebo nechcú ísť autom vrelo odporúčam.
GABAZ
12.07.12,08:33
Koncom augusta tam nebolo plno - boli sme tam v roku 2009 a 2011.
GABAZ
12.07.12,08:36
Gabika- nasla som si tento ap. dom. Velmi sa nam zapacil, ma vsetko, co potrebujeme.
http://www.villadanica.com/

Pre istotu sa opýtaj na parkovanie. V Staniči niektorí musia parkovať ďalej od domu, sú tam veľmi úzke a strmé prístupové cesty. Ale apartmán je naozaj krásny.
alaya1
12.07.12,08:38
Gabika- To je len moj momentalny napad, velmi sa mi zapacilo more a prostredie, kamarat nas ale stale vola na Ciovo, uz pre nas ma ubytko, tak uvidime, kde skoncime. Hlavne, nech je tam malo ludi a pokoj.

parkovanie je hzned za domom a maju sukromnu plaz. Hlavne maju WIFI, co by som dcerku uz bez toho asi tam nedostala.

tato fotka ma dostala uplne.
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/379250_244895745610576_1249823800_n.jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/527587_244895378943946_1677455105_n.jpg
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/379250_244895748943909_69077952_n.jpg
jess
12.07.12,11:35
svätá pravda.....na dovolenke booožský kľud a pokoj od všetkých
jess
12.07.12,11:38
tak to hej..a ešte , keď je pláž iba preteba :)
Nataliaaa
13.07.12,10:25
Do Chorvátska už vôbec neoplatí chodť...je to tam strašne predražené a zaplnené slovákmi. Minulý rok sme išli až do Čiernej Hory a nevieme si to vynachváliť. Bolo tam krásne, je tam čo pozerať, síce je to ďaleko ale je tam nádherne a stojí to zato. Chodili sme každý deň na obedy do reštiky a obedové menu stálo 2,50 eura ale také menu, že do prasknutia sme sa najedli. Je to tam omnoho lacnejšie. Z Čiernej Hory sa chodí aj do Albánska a je to tieťž pekný zážitok. Určite sa tam vrátime aj keď nie tento rok tak v budúcnosti.:)
alaya1
13.07.12,10:28
mimotemyTak teda v Albansku som bola, ako fakultak z Korfu- ked sa ti toto tam pacilo, tak verim, ze sa ti pacilo aj v Ciernej Hore
Nataliaaa
13.07.12,10:49
Tak keď sme mali takú možnosť tam ísť, tak sme išli. Ja som dlhé roky chodila každý rok do chorvátska, vždy na iné miesto len už nebolo kďe tak sme išli dole do Čiernej Hory veď čo aj tam je Jadranské more.
alaya1
13.07.12,10:57
Vedc hej, ale urcite to na Chorvatsko nema, ja pisem iba z pocutia, lebo som tam nebola, ani netuzim. Ale ved si pisala, ze naj..je Hvar.
pivko
13.07.12,11:45
Do Chorvátska už vôbec neoplatí chodť...je to tam strašne predražené a zaplnené slovákmi. Minulý rok sme išli až do Čiernej Hory a nevieme si to vynachváliť. Bolo tam krásne, je tam čo pozerať, síce je to ďaleko ale je tam nádherne a stojí to zato. Chodili sme každý deň na obedy do reštiky a obedové menu stálo 2,50 eura ale také menu, že do prasknutia sme sa najedli. Je to tam omnoho lacnejšie. Z Čiernej Hory sa chodí aj do Albánska a je to tieťž pekný zážitok. Určite sa tam vrátime aj keď nie tento rok tak v budúcnosti.:)

Uź len taká maličkosť . Mali sme špinavé more si zabudla.
alaya1
13.07.12,11:52
Jadran je aj v Taliansku. Da sa to porovnat s Chorvatskom?
Nataliaaa
13.07.12,11:57
nie nezabudla som lebo sme vôbec špinavé more nemali! Možno jednotlivcom sa nepáči čo sú moc na ,,veľko,, a čo majú radi Slovenský ,,luxus,,
Nataliaaa
13.07.12,11:59
Veď najkrajšie miesto v Chorvátsku je Hvar a za tým si budem stáť vždy...je tam čo pozerať, len keď som tam bola v roku 2006 nebolo tam vôbec slovákov a pred rokom čo som bola tak strašne veľa...ale aj tak je to malebný ostrov.
Nataliaaa
13.07.12,11:59
a hlane čechov....
calysto
13.07.12,12:44
v sobotu sme sa vratili z Makarskej, chodime tam uz tri roky. Je to sice dalej, ale zaruka dobreho pocasia.
alaya1
13.07.12,13:35
natalia, kazdy ma ine meritko dovolenky. Niekto pozera na prostriedeie, niekto na typ plaze, niekto na peniaze a podla toho si vybera.Ty si si vybrala asi podla penazi a pacilo sa. tak ti to zelam, aby aj druhykrat sa pacilo.
alaya1
13.07.12,13:37
Ja nemam problem s tym, ze su tam Sloveci a Cesi, sak nech su tam aj Fini, ja dovolenkujem s rodinou, nie nimi.-)
duggle
13.07.12,19:10
dobrý večer, ak niekto hľadáte ubytovanie v Chorvátsku, tak vám jedno ponúkam /pre 4 osoby/ v blízkosti Umagu - Istria. my musíme zo zdravotných dôvodov zrušiť ubytovanie a tak vlastne "našu" dovolenku posúvame ďalej, čo ma veľmi mrzí no stalo sa......... ide o termín od 18.08 do 26.08 - 460,00 EUR. je 100 m od mora, tichá dedinka v blízkosti Umagu, apartmán je nový 3 ročný, gril, parkovanie v cene, pri dome, 2+2 /spálňa, obyvačka/, kuchyňa, domáci je super, už sme tam boli preto sme chceli ísť znovu. mále pláže, kľud /my sme zabudli foťák, večer sme ho tam našli..../málinko ľudí. my sme pláže striedali tiché pri bydlisku a potom v Umagu, Poreči, tam sú tobogany, zábavné centrá.... ak by ste mali záujem viac by som popísala do emailu , prípadne dala fotky a iné info.
pivko
15.07.12,16:49
mimotemy Navigácia do HR
tanusik
15.07.12,20:37
Ahojte.......
určite bol niekto z Vás v Opatiji...Istria......ako sa Vám to tam pozdávalo?...nejaké typy napr. na pláž, okrem tých betónových platní...? je to tam veľmi predražené? nájdu sa tam aj také "lacnejšie" reštiky mimo "centra"..? ďakujem
Nataliaaa
16.07.12,04:12
Ja si nevyberám podľa peňazí, ale podľa toho kde sa mi ako páči, keď navštívim nejaké miesto a páči sa mi tam tak prečo tam neísť znovu.
AdaMtiM
16.07.12,05:57
V Opatiji sme boli pred 3 rokmi..... tie mestské pláže nič moc, ani raz sme sa tam nekúpali, ani nohy by som tam nenamočila. Ale dajú sa nájsť menšie pláže - štrkové z okruhliakov a to smerom od prístavu naľavo - opačným smerom ako sú tie mestské... len sú to také menšie pláže a je tam treba ísť skoro ráno chytiť miesto - lebo sú fakt potom plné - najmä rodinky s deťmi tam húfne chodia - je tam dobrý vstup do mora pre deti. A potom sa dosť ľudí kúpalo a slnilo priamo na skalách po celom pobreží. Ohľadom reštík neporadím, my sme mali jedlo priamo v hoteli Opatija...
tanusik
16.07.12,10:40
Dík za info AdaMtiM, hej čítala som, že je lepšie si nájsť radšej pláže mimo prístavu.....
lujza.j
16.07.12,11:39
AnikoAd
16.07.12,12:48
nádherné,skutočne,aj prezradíš ,kde to je?
alaya1
17.07.12,08:41
Marisici
alaya1
17.07.12,08:42
jaj, ja som myslela prweto, ze si hned pisala, kolko v CH stopji obed a ako draho je v CH.-)
majka02
19.07.12,13:43
Ahoj, chcem poprosit o blizsie info ohladom ubytovania, ak je to mozne zlatydomcek@gmail.com
dakujem
duggle
19.07.12,19:37
moja ponuka už nie je aktuálna nakoľko je už rezervovaná
marcelka1974
24.07.12,11:15
Ahojte poradaci, prosim Vas bol niekto v Primostene?
Ako je tam...ake su plaze?ceny a tak,popiste nieco...
Prepacte ak sa tu uz o Primostene pise,ale nic som nenasla, aj ked je tu veeeela zaujimavych debat.....:-)
DAAAAAAKUJEEEEM VAM
misomiso
27.07.12,14:25
Vazene damy a pani,

ako sa teraz pohybuju ceny za ubytovanie v sukromi v Chorvatsku?
kukučka
27.07.12,16:00
vyber si lokalitu a pozri si ceny podľa svojich požiadaviek

http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/
alaya1
27.07.12,16:02
app.od45-do.......ak pojdes cez cestovku, bude to viac.
Rozalka
30.07.12,13:35
Pre cestujúcich na RAB (zmena trajektovej linky)
http://www.chorvatsko.cz/aktual/120704_stinica.html
alaya1
30.07.12,14:16
Isli ste uz niekto na sobotu posledny augustovy tyzden? Je to este plne na cestach?
M1No
30.07.12,15:55
ahojte zhanam nejake ubytovanie vo vodiciach neviete o niecom ?? pre 2 ludi najlepsie blizko plaze dakujem
surne
220870
30.07.12,16:15
ahojte zhanam nejake ubytovanie vo vodiciach neviete o niecom ?? pre 2 ludi najlepsie blizko plaze dakujem
surne
Brat sa vrátil z Vodíc.Vraj je tam dosť voľného ubytovania.
M1No
30.07.12,16:25
a ceny sa su tam ake ?? nema nejake odporucanie ?? ja idem v stredu v noci
220870
30.07.12,16:28
Tuším boli ubytovaný za 55€ vrátane klímatizácie.Vodice sú jedna z drahších Chorváckych destinácií.Platí čím ďalej od mora tým lacnejšie.
lujza.j
30.07.12,16:30
a ceny sa su tam ake ?? nema nejake odporucanie ?? ja idem v stredu v noci
http://www.vodice.hr/hr/home.htm
M1No
30.07.12,16:31
skvor naopak nie ?? cim blizsie tak drahsie
lujza.j
30.07.12,17:06
tiež idem vtedy.....nerátam s kolónami....
driver100
30.07.12,22:12
Tuším boli ubytovaný za 55€ vrátane klímatizácie.Vodice sú jedna z drahších CHorváckych destinácií.Platí čím ďalej od mora tým drahšie.

Takže budeš bývať nad magistrálou a ešte drahšie,ako v prvom rade od mora? To by boli Vodice raritou v HR.Určite je to opačne.
M1No
30.07.12,22:33
driver100
ty mi mozes nieco poradit ??
driver100
31.07.12,12:07
driver100
ty mi mozes nieco poradit ??

bohužiaľ bol som tam len navštíviť kamaráta v hoteli
lujza.j
31.07.12,19:48
driver100
ty mi mozes nieco poradit ??
prilepila som ti chorvátsku stránku mesta Vodice...je tam aj ubytovanie....videl si to...
alaya1
31.07.12,19:50
dakujem.
kukučka
31.07.12,19:56
vyber si lokalitu a pozri si ceny podľa svojich požiadaviek

http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/

aj ja, asi nevie čítať ;):---:D
lujza.j
31.07.12,20:13
možno keby sme mu predčítali....:-D
martina0203
01.08.12,11:47
Dobrý deň, chystáme sa posledný augustový týždeň do Primoštenu... keďže mám malú dcérku nenašiel by sa tu niekto, kto by mi poradil nejaké príjemné ubytovanie pre dospelé osoby a jedno dieťa z vlastných skúseností? ďakujem Vám za odpovede.....
emma01
02.08.12,06:23
Tiež by som uvítala aktuálne info a rady o pobyte v Primoštene, prípadne o ceste do tohto mesta zo Záhoria. Aj my ideme posledný augustový týždeň. Vyrážame v sobotu, nástup máme v nedeľu. Apartmán máme zabezpečený pri pláži Velika Raduča.
martina0203
02.08.12,06:38
Prosím Vás poraďte mi nejaké lacné ubytovanie vo vyššej časti chorvátska..... všetky ceny, ktoré som pozerala sú vysoké a tento rok si nemôžme dovoliť dať za dovolenku veľké peniaze..... čo sme volali , tak apartmán pre 3 osoby by nás vyšiel až 80 eur...... prosím ak máte niekto nejaký kontakt napíšte mi s dobrou cenou..... ďakujem
AnikoAd
02.08.12,08:36
Ak sa nebojíš ist "na blind" , kludne možeš najst aj za 10-15 euro na osobu... 80 je naozaj vela...
martina0203
02.08.12,09:19
no veď to je ten problém, že idem s malou dcérou, tak som radšej chcela mať zajednané..... takže ak tam prídem posledný augustový týždeň, myslíš, že by som v pohode našla za 10 - 15 eur na osobu????? to by bol fajn.... aj v tejto oblasti primošteň? ďakujem
Rozalka
02.08.12,11:24
celá šibenská riviéra ti je k dispozícii tu: http://www.infoadriatic.com/hrvatska/skradin/index.shtml
martina0203
02.08.12,12:07
ďakujem idem si to popozerať....
lujza.j
02.08.12,20:39
lujza.j
02.08.12,20:44
Dobrý deň, chystáme sa posledný augustový týždeň do Primoštenu... keďže mám malú dcérku nenašiel by sa tu niekto, kto by mi poradil nejaké príjemné ubytovanie pre dospelé osoby a jedno dieťa z vlastných skúseností? ďakujem Vám za odpovede.....
kuk tu...http://www.dalmatinka.hr/index.php?opt=news&opt=news&act=list&id=1&lang=HR
aj tu:http://www.tz-primosten.hr/
martina0203
02.08.12,20:57
ďakujem a našla som toto... pozná to niekto???? cenu mi dáva 43 eur za apartmán na noc pre 4 osoby.....

https://www.sites.google.com/site/apartmanigloria2/home


čo myslíte?????
lujza.j
02.08.12,21:06
ďakujem a našla som toto... pozná to niekto???? cenu mi dáva 43 eur za apartmán na noc pre 4 osoby.....

https://www.sites.google.com/site/apartmanigloria2/home


čo myslíte?????
mne sa to páči:)
asedma
02.08.12,21:12
[QUOTE=martina0203;2117414]ďakujem a našla som toto... pozná to niekto???? cenu mi dáva 43 eur za apartmán na noc pre 4 osoby.....

https://www.sites.google.com/site/apartmanigloria2/home
..to je dobra cena pre styroch..moj syn na Krku, Baska zajednal az za 50,- , 2+1
alaya1
03.08.12,06:46
ďakujem a našla som toto... pozná to niekto???? cenu mi dáva 43 eur za apartmán na noc pre 4 osoby.....

https://www.sites.google.com/site/apartmanigloria2/home

čo myslíte?????


Neviem, ci je to vhodne pre tych, ktori chcu varit. Nevidim tam sporak.
220870
03.08.12,06:58
V Brodorici sme pred pár rokmi boli.Na linku je veľa fotiek zo Solarisu.Je to nádherný hotelový komplex dostupný aj v ňom neubytovaným(pláže a atrakcie).Ale je tam na môj vkus trochu studená voda.V mieste kde je vyznačené ubytovanie sú veľmi úzke pláže skôr by som to nazval skaly ako pláž bolo tam dosť husto obsadené asi aj trochu problém s miestom.Inak veľmi pekný kus v Brodarici.
jess
03.08.12,07:04
na niektorých fotkách vidno 2-platničku
lujza.j
03.08.12,07:23
Vacsinou su vsade dvojplatnicky....teda urcite v novych apart.,setria tym miesto aj spotrebu el.na trube....sporak je asi len vynimocne....mozno v starych apart.alebo nevynovenych ich kuch.linky pre apart.su s dvojplatnickami .
alaya1
03.08.12,07:33
ano? ja som nezazrela, musim popozerat opat-), tak pardon.
martina0203
03.08.12,09:23
tiež si myslím, že sú tam dvojplatničky, ale keďže idem na dovolenkua jesť si budem robiť len jednoduché jedlá, alebo prihrievať, tak potom to úplne stačí......

mám aj viac ponúk ako napríklad tiež za 43 eur/noc : http://www.apartmani-crikvenica.com/Apartmani_Bilo/

to sa mi tiež páči, ale všade na fotkách aj vo vyhľadávači vidím samé skaly a keďže idú aj deti , tak to nieje moc vhodné.....

potom pakoštane.... http://www.apartmani-crikvenica.com/Apartmani_Vrgada_MLADENKA_Ferienwohnungen%20_Apart ments_Islan_Vragada_Wohnung_Dalmatia/hr/ 40 eur noc....... blízsko mora....

tak neviem... uvidíme....
Ivula
03.08.12,10:03
čo som počula tak vhodný pre deti je ostrov Pag, piesočná pláž a dlho dlho plytčina a výhoda oproti ostatným ostrovom, že sa tam ide po diaľnici
martina0203
03.08.12,10:25
http://www.infoadriatic.com/chorvatsko/jadrija/jadrija_03.shtml ešte toto mi prišlo za 35 eur noc.... že na prízemí, ale fotky tam toho apratmánu niesú... neviem , ani čo je to za miesto...
AnikoAd
03.08.12,10:42
Pokial nechceš ubytovanie priamo na pláži, da sa na blind nájst v každom meste.... a už koncom augusta by som nemala obavu... boli sme tak v Baške na Krku, v Makarskej, v Zadare....
bubkoch
03.08.12,10:54
ja po skusenosti (ktora nasledovala po viacrocnych skusenostiach znamych) do chorvatska uz len na blind ...
v chorvatsku nie je problem najst volne ubytovanie kedykolvek pocas leta, v ktorykolvek den v tyzdni, v ktorejkolvek casti ... urcite je lepsie vybrat si co mi vyhovuje ako spoliehat sa na fotky na webe ... potreba zajednat ubytovanie dopredu kvoli detom je len vyhovorka lenivých ... :)
my sme po 1-hodinovom hladani a prezreti cca 4 domov nasli paradne izby so spolocnou obrovskou a neskutocne vybavenou kuchynou 50m od plaze na Makarskej za 30€/noc pre 2os ... izby v tom istom dome ponukali webove portaly za 43-50€/noc
martina0203
03.08.12,11:07
nejde o lenivosť, ale o skúsenosť, že sme minulý rok boli na blind a keďže dcéra mala ani nie rok, tak nebolo nič príjemné hľadať apartmány, prezerať a stáť s ňou na jednom mieste a čakať kým sa niečo nájde,..... samozrejme sme našli, ale asi až po dvoch až troch hodinách sme sa ubytovali... preto pozerám dopredu.... určite by sme našli, toho sa nebojím....ale ak bude možnosť, tak si to radšej zajednám, než v tom teple trápiť dieťa... to je môj názor....
asedma
03.08.12,21:13
Potrebovala by som poradit, ze ci treba mat splnomocnenie, ked ide niekto pozicanym autom do Chorvatska a v akom jazyku to ma byt napisane. Nasli sme tento link, ale je tam uvedene, ze to ma byt chorvatsky alebo anglicky :confused: a overene notarom.
http://natankuj.sme.sk/c/5847750/potrebujete-splnomocnenie-na-soferovanie-pozicaneho-auta.html
..ma niekto s tymto skusenost ? dakujem
Nokerla
03.08.12,21:17
Ano treba mat splnomocnenie overene notarom.
Odporuca sa v slovenskom a anglickom jazyku.
Ja som splnomocnenie nasiel na nete,a le uz si nepamatam kde.
lujza.j
03.08.12,21:17
Rozalka
04.08.12,10:19
*
jess
06.08.12,18:13
Ktorý olivový olej si nosíte z Chorvátska ???
Rozalka
06.08.12,18:51
Kúpený u mojej domácej (ich vlastný, domácej výroby), je veľmi chutný.
KatarinaNR
06.08.12,18:59
fuuu, domáci olivový, ten by som ochutnala, ten môže byť dobrý, mňam
lujza.j
06.08.12,19:00
Ktorý olivový olej si nosíte z Chorvátska ???
ak sa ti nepodarí domáci, ale pozor, aby ti nepredali slnečnicový, aj ked má inú farbu....v zelenej fľaši na to neprídeš jedine podľa vône a chuti, ale aj to dokážu spančovať...balkánci sú mrchy:D:mad:, idem kuknúť do jednej témy tam som dávala tie čo mám ja.ale inak kedysi tiež od našej domácej....
http://www.orgula.hr/
http://www.trenton.hr/#/kompanija
http://www.maslinovo.hr/masline/sorte-maslina/
no ja ked nemám domáci....tak potom iba olej Made in Croatia:)
jess
06.08.12,19:09
Idem k domácim a je to olivovnícka oblasť (Sukošan pod Zadarom), tak hádam budú mať.
lujza.j
06.08.12,20:02
Idem k domácim a je to olivovnícka oblasť (Sukošan pod Zadarom), tak hádam budú mať.
poznám....v Kožine pri Zadare je uljara
http://www.zadarski.net/katalog/uljara?strana=1
pivko
07.08.12,18:49
Nikad više u sezonu! 26.7. sme sa zbalili večer do Hajduszoboszló na týždeň , ráno vstanem pozriem predpoveď počasia a katastrofa. Tak že som upalil a davaj Vodice.Vo Vodiciach hlava na hlave 2ludia/m2 tak že hajde Trogir , v Trogire ništa slobodno samo Čiovo - čo je schit , tak že davaj Makarska. Ubytko na 3.šup super 2x spálňa +obývačka s kuchyňou + WC sprcha pogled na more ,klima 60/noc , na pláži ako v mravenisku celé 2 týždne 38 , večer na balkóne o 22hod 33c
Na benzínkach , cestarinach rady neskutočne , je jedno kedy. Tak že ja v sezone už nikdy. Zlatý jún a september.A na záver sa ešte pochválim Makarská - Košice 9:08:eek:
jess
07.08.12,18:53
Na cestarinach platba kartou ? Aj tak rady ? Idem pozajtra skoro ráno.
Rozalka
07.08.12,19:21
Na cestarinach platba kartou ? Aj tak rady ? Idem pozajtra skoro ráno.
Ja kartu z ruky nevydám tak, aby som na ňu nevidela, v cestarinskej búdke na ňu nevidieť
naspäť - platiť kartou na cestarine Demerje, odtiaľ je samostatný koridor
http://www.youtube.com/watch?v=7qTW4v9pKgk
peterkos2
07.08.12,19:53
Ja kartu z ruky nevydám tak, aby som na ňu nevidela, v cestarinskej búdke na ňu nevidieť
naspäť - platiť kartou na cestarine Demerje, odtiaľ je samostatný koridor
http://www.youtube.com/watch?v=7qTW4v9pKgk

Tiež sme boli nedávno na dovolenke v Chorvátsku a všetko,čo sa dalo som platil kartou-diaľnice,trajekty,nákupy v miestnom obchode,v Lidli aj na čerpačke za naftu.Je to pohodlné,bezpečné a v každom prípade lepší kurz-stred.U nás nakúpiš kuny napr.7,26 a z účtu mi strhlo v prepočte 7,53 za 1 EURO
lujza.j
07.08.12,19:59
tí čo idú k Zadaru, za Zadarom na Petrčane, čiže na sever je lunapark.....keby niekto;)
pivko
07.08.12,20:22
Tiež sme boli nedávno na dovolenke v Chorvátsku a všetko,čo sa dalo som platil kartou-diaľnice,trajekty,nákupy v miestnom obchode,v Lidli aj na čerpačke za naftu.Je to pohodlné,bezpečné a v každom prípade lepší kurz-stred.U nás nakúpiš kuny napr.7,26 a z účtu mi strhlo v prepočte 7,53 za 1 EURO
A to s kým bankujete? 7,53 sa ti asi snívalo:Devízové kurzy sa používajú pre bezhotovostné operácie (prevod peňazí z
korunového účtu na účet vedený v cudzej mene; pri platbách do zahraničia; pri
použití platobnej karty v zahraničí)
TAK ŽE SI POZRI KURZ :http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber DNES TO MÁ NAJ SLSP 7,423 A TAKÝ ISTÝ JE V ZMENÁRNI V MAKARSKEJ 7,42 .
Rozalka
07.08.12,20:26
A to s kým bankujete? 7,53 sa ti asi snívalo:Devízové kurzy sa používajú pre bezhotovostné operácie (prevod peňazí z
korunového účtu na účet vedený v cudzej mene; pri platbách do zahraničia; pri
použití platobnej karty v zahraničí)
TAK ŽE SI POZRI KURZ :http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber DNES TO MÁ NAJ SLSP 7,423 A TAKÝ ISTÝ JE V ZMENÁRNI V MAKARSKEJ 7,42 .

Nie je podstatný kurz zverejnený na nejakom webe, ale skutočne "strhnuté" z účtu.
Platba kartou je bezhotovostná platba!
pivko
08.08.12,04:49
pri
použití platobnej karty v zahraničí ,alebo neviem čítať ?
GABAZ
08.08.12,08:16
Chceme sa tento rok vybrať na dovolenku niekde na sever Chorvátska. Privítala by som tipy na ubytovanie :

- na Istrii - najradšej Premantura, Fažana, Brseč, Moščenicka Draga, Rabac - ale môže byť aj iná zaujímavá lokalita
- ostrov Krk - najradšej Stará Baška, Punat, Njivice, Malinska, Vrbnik

Hľadáme app. pre 3-4 osoby nie ďaleko od mora, skôr tichšie lokality. Vopred ďakujem za konkrétne tipy - ale privítam aj odkaz na webové stránky.
dad111
08.08.12,19:52
Jednoducho sa tam vyberte, zastavte sa tam, kde sa Vám to bude páčiť a ubytujte sa. Načo chcete platiť za ubytovanie popredu. Na mieste si nájdete čo Vám vyhovuje.
peterkos2
08.08.12,20:17
A to s kým bankujete? 7,53 sa ti asi snívalo:Devízové kurzy sa používajú pre bezhotovostné operácie (prevod peňazí z
korunového účtu na účet vedený v cudzej mene; pri platbách do zahraničia; pri
použití platobnej karty v zahraničí)
TAK ŽE SI POZRI KURZ :http://openiazoch.zoznam.sk/kurzove-listky/vyber DNES TO MÁ NAJ SLSP 7,423 A TAKÝ ISTÝ JE V ZMENÁRNI V MAKARSKEJ 7,42 .
21.7. nákup LIDL Ploče 79,53HRK -stiahnuté z účtu 10,56EUR
21.7.tankovanie Ploče 413,16HRK -54.86EUR
21.7.mýto 220HRK-29,21EUR
Opisujem to z môjho výpisu z účtu-sú tu aj kurzy,ale vypočítaj si sám
mimi1990
09.08.12,10:01
ahojte, chcem sa spýtať či niekto neviete ako je vo FAžane??? chystame sa tam.. a nejako sme nič o tom meste nezistli..
deli.
09.08.12,10:35
Chceme sa tento rok vybrať na dovolenku niekde na sever Chorvátska. Privítala by som tipy na ubytovanie :

- na Istrii - najradšej Premantura, Fažana, Brseč, Moščenicka Draga, Rabac - ale môže byť aj iná zaujímavá lokalita
- ostrov Krk - najradšej Stará Baška, Punat, Njivice, Malinska, Vrbnik

Hľadáme app. pre 3-4 osoby nie ďaleko od mora, skôr tichšie lokality. Vopred ďakujem za konkrétne tipy - ale privítam aj odkaz na webové stránky.

Známi sa nedávno vrátili z Krk-u. Išli na blind a mali problém nájsť ubytovanie. Plánovali týždeň, nakoniec zohnali ubytko len na 5 dní. Potom hľadali asi v 3 agentútach ďalšie ubytko a nikde nebolo. Tak po 5 dňoch išli domov.
Platili 100€/noc
deli.
09.08.12,10:44
aj mne toto isté hovorili známi, ktorí sa práve vrátili
GABAZ
09.08.12,11:57
Ďakujem za odpoveď Deli. Tiež viem, že na Krku sa ťažšie hľadá ubytovanie,hlavne v auguste - preto som sa pýtala. Našla som si medzitým 4-lôžkový app. za 70 E prípadne iný za 60 EUR - tak ešte pohľadám.

My ale pôjdeme najskôr 18.8. - to by mohlo byť už trocha prázdnejšie.
korduľa
09.08.12,12:10
Známi sa nedávno vrátili z Krk-u. Išli na blind a mali problém nájsť ubytovanie. Plánovali týždeň, nakoniec zohnali ubytko len na 5 dní. Potom hľadali asi v 3 agentútach ďalšie ubytko a nikde nebolo. Tak po 5 dňoch išli domov.
Platili 100€/noc

my sme isli tiez len tak na ostrov Krk konkretne Baska, nasli sme super ubytko hned v prvej agenture na prvu supu a to bola sobota, na 6 dni, super apartman velka priestranna kuchyna /vascia ako doma/ velka spalne chodba super kupelna s WC, 2 min od mora
platili sme 70/noc, ale keby pytali viac aj to dam, lebo to bolo fakt na urovni, inac ked sme dorazili tak sme sa isli hned najest a prisli za nami domaci, ci nehladam ubytko, no a co si spominam tak vela bolo volneho a ludia chodili priamo za domacimi a nie cez agenciu
alaya1
09.08.12,14:50
Ďakujem za odpoveď Deli. Tiež viem, že na Krku sa ťažšie hľadá ubytovanie,hlavne v auguste - preto som sa pýtala. Našla som si medzitým 4-lôžkový app. za 70 E prípadne iný za 60 EUR - tak ešte pohľadám.

My ale pôjdeme najskôr 18.8. - to by mohlo byť už trocha prázdnejšie.

Gabika, pod do Slatine, my ideme tiez-)
GABAZ
09.08.12,15:15
Tento rok chceme ísť niekde severnejšie, nechce sa mi toľko cestovať .Zápačil sa mi Krk - Stará Baška, Vrbnik alebo Istria - okolie Premantury - tam sme ešte neboli. A trošku možno ušetríme na ceste - naše auto má dosť veľkú spotrebu.
alaya1
09.08.12,15:19
aha, ak mas FB, daj si do vyhladavaca Apartmani Krk, je toho tam veeela.
asedma
09.08.12,19:45
alaya1
10.08.12,06:42