deli.
10.08.12,14:44
No my teda ideme do Petrčane pri Zadar-e. Ideme 16.8. Máme dobré referencie, tak sa teším.
lujza.j
10.08.12,18:33
more by mohlo byť aj teplejšie....
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n
asedma
10.08.12,18:45
more by mohlo byť aj teplejšie....
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n
..mne by stacilo..a kedy ides ?

my ideme az prvy sept.tyzden a bojim sa, ze bude uz chladno aj more studene..este som nebola v HR v septembri
lujza.j
10.08.12,18:50
..mne by stacilo..a kedy ides ?

my ideme az prvy sept.tyzden a bojim sa, ze bude uz chladno aj more studene..este som nebola v HR v septembri
25.8 neviem na koľko ani kam, ale asi na týždeň. idem nakoniec s bratom a jeho novou babenkou ma berú:D išla by som už asi aj sama už by mi to bolo jedno....a potom 7.9. na týždeň cvičiť do Tučepi.
lujza.j
10.08.12,18:50
a kam idete?
skvrnka
11.08.12,18:22
Kam idete cvičiť do Tučepi, lebo v ponuke CK vidím len od 25.8. resp.1.9 a to v Gradaci, a ešte
niekde, ale v Tučepi to nebolo.
lujza.j
11.08.12,18:30
Kam idete cvičiť do Tučepi, lebo v ponuke CK vidím len od 25.8. resp.1.9 a to v Gradaci, a ešte
niekde, ale v Tučepi to nebolo.
zo Zorou Ochodníckou...
http://www.zora.sk/
jess
11.08.12,18:41
Hlásim aktuálne počko zo Sukošanu (10km pod Zadarom). Príšerný vietor, veľké vlny, teplota mora nič moc. Dnes aj škaredé oblaky, ktoré zakrývali dosť dlho slnko, takže sme sa balili do uterákov, čo nám bola zima.

Známi (2 osoby) hľadali včera ubytovanie asi 3 hodiny. Nebolo ani v agentúre, ani domáci nič pre 2 osoby nemali. Pre viac ľudí áno. Nakoniec úplne v centre Sukošanu a nič lacné :-(
lujza.j
11.08.12,18:53
Hlásim aktuálne počko zo Sukošanu (10km pod Zadarom). Príšerný vietor, veľké vlny, teplota mora nič moc. Dnes aj škaredé oblaky, ktoré zakrývali dosť dlho slnko, takže sme sa balili do uterákov, čo nám bola zima.

Známi (2 osoby) hľadali včera ubytovanie asi 3 hodiny. Nebolo ani v agentúre, ani domáci nič pre 2 osoby nemali. Pre viac ľudí áno. Nakoniec úplne v centre Sukošanu a nič lacné :-(
dúfam, že už len takto....:)
http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14428
driver100
11.08.12,20:15
jess
15.08.12,19:35
aká je dobrá cena domáceho olivového oleja za liter ???
lujza.j
15.08.12,19:49
aká je dobrá cena domáceho olivového oleja za liter ???
v čom predávajú v e, alebo v kunach? ja som tuším naposledy za domáci za 1l 90 kuna, inokedy 10e za 1l,
Rozalka
15.08.12,19:51
u mojej tety domácej 15E/litar
jess
15.08.12,19:56
Kukala som tu v Konzume, tak panenský 79 kun/1 l (Oil of Croatia), potom aj za 56Kn (0,75l), a domáce tetušky tiež majú, ale ešte som nezisťovala. Len som chcela od vás vedieť orientačne, lebo nemám ani poňatia. Neviem či kúpiť z obchodu alebo od tetušiek.
Rozalka
15.08.12,19:59
Kukala som tu v Konzume, tak panenský 79 kun/1 l (Oil of Croatia), potom aj za 56Kn (0,75l), a domáce tetušky tiež majú, ale ešte som nezisťovala. Len som chcela od vás vedieť orientačne, lebo nemám ani poňatia. Neviem či kúpiť z obchodu alebo od tetušiek.
NO neviem od akých tetušiek ... ja presne viem, čo dostanem, olej je veľmi dobrý, hustý.
Ten v obchode je naisto riedený, ale aký majú tetušky, netuším.

Skús ochutnať alebo kúp malé množstvo na skúšku.
lujza.j
15.08.12,20:01
Kukala som tu v Konzume, tak panenský 79 kun/1 l (Oil of Croatia), potom aj za 56Kn (0,75l), a domáce tetušky tiež majú, ale ešte som nezisťovala. Len som chcela od vás vedieť orientačne, lebo nemám ani poňatia. Neviem či kúpiť z obchodu alebo od tetušiek.
ja som domáci bud čo naša domáca vyprodukovala....ak nemala, tak niekoho doporučila....od tetušiek som nikdy nekupovala, bála by som sa či nebude z pančovaný so slnečnicovým alebo s iným....možno nie, ale ked oni sú takí....teraz mám doma len z obchodu...ale of croatia....tiež chcem kupovať, ale kde:rolleyes: a čo si kúpila aký?
lujza.j
15.08.12,20:01
u mojej tety domácej 15E/litar
to je cena z tohto roku?
lujza.j
15.08.12,20:04
NO neviem od akých tetušiek ... ja presne viem, čo dostanem, olej je veľmi dobrý, hustý.
Ten v obchode je naisto riedený, ale aký majú tetušky, netuším.

Skús ochutnať alebo kúp malé množstvo na skúšku.
ja som spokojná, je voňavý chutný a hustý.....3roky som inú možnosť nemala.....vždy som vláčila ja, ked som potrebovala ja domáci...nebolo toho kto by mi priniesol :( v jednom roku sme domov ťahali 12l
220870
17.08.12,11:12
Aké su momentálne ceny benzínu v Maďarsku a Chorvácku?Kuny ani Forinty nemám platiť budem €.
lujza.j
18.08.12,17:08
jess
19.08.12,07:37
Včera som sa vrátila z HR. Jednoznačne tankovať v Chorvátsku...včera cena 95ťky 10,64kn (na všetkých pumpách) ....všade sa dá platiť aj kartou ... aj diaľnice, aj v obchodoch a aj v tých menších obchodoch ... na menších cestarinach priamo v okienku, kde aj hotovosťou .... na Zagreb/Lučko na 2 koridoroch pre bankové platby ...tu sa nečaká :D (pozor !!! nie ENC koridor).
jess
19.08.12,10:29
... a odporúčam návštevu NP KRKA, Skradinské vodopády (http://www.novalja.sk/chorvatsko/vylety-priroda/narodni-parky/narodni-park-krka/skradinske-vodopady/).(kuk link) Autom do Skradinu, parkovné na celý deň 30Kn, pešo do prístavu (400m) a vstup do NP Krka zakúpiť priamo v prístave, v takej veľkej sklenenej budove (tur.agentúra) plat.kartou , ale dá sa aj priamo pod vodopádmi (aj eurami). Vstupenky kontrolujú, čiže neprenikne ani noha. Vstupenka do NP KRKA stojí na dospelú osobu 90Kn (cca 12,60Eur) (dieťa do 14 rokov 70Kn) . V cene je aj cesta loďou (cca 15-20minút) priamo k vodopádom. Odtiaľ prechádzka okolo vodopádov po drevených chodníčkoch. Jazierka sú plné rýb a žiab. Prechádzka je cca 2 hodinky. Prvé WC pri vstupe sa platí (20Kn), druhé uprostred vodopádu už nie :--- . Napokon kúpanie vo vodopádoch - paráááááda. Vodička veľmi príjemná, tak ako v mori, možno aj teplejšia. FAKT SA tento výlet OPLATÍ !!! Odporúčam. Pekný zážitok.
alaya1
20.08.12,06:52
Opat ma pocasie nesklamalo,krasny koniec prazdnin nas caka v CH.
alaya1
20.08.12,18:33
Kto isiel toho roku z Chorvatska- z vychodu cez Madarsko,-do Dalmacia, kolko stoji dialnica v eurach?
pivko
20.08.12,18:46
Kto isiel toho roku z Chorvatska- z vychodu cez Madarsko,-do Dalmacia, kolko stoji dialnica v eurach?
Feferónska mesačná cca 5.800 Ft , prvý úsek dialnice po Sv. Helenu 41 Hrk potom do makarskej / Šestanovac /197 alebo 198 skrátka do 200 Hrk.už nepamatám mám pred 50kou:D
alaya1
20.08.12,18:49
Dakujem pekne, pomohlo.
Rozalka
20.08.12,18:52
Feferónska mesačná cca 5.800 Ft , prvý úsek dialnice po Sv. Helenu 41 Hrk potom do makarskej / Šestanovac /197 alebo 198 skrátka do 200 Hrk.už nepamatám mám pred 50kou:D
Neviem aké máš auto, moja "feferónska" mesačná 4780 ft
alaya1
20.08.12,18:53
je to OK, je to priblizne 20 eur.-)
alaya1
20.08.12,19:09
No, ale ten benzin, to je masaker.
Katy a R
20.08.12,19:12
Neviem aké máš auto, moja "feferónska" mesačná 4780 ft
. tuto aj s prepočtom:) http://www.porada.sk/t199247-chorvatsko.html#post2124744 (z predminulého týždňa)
mariana11
23.08.12,15:45
Mne sa v Chorvátsku najviac páčilo v Popoviči . Od Dubrovníka asi 20km na juh. Kto chce kľud a málo ľudí na pláži - ako stvorené.
alaya1
24.08.12,05:49
Krasne a uchvatne, ale nie pre mna....ta strapacia po schodoch, taku dovcu som zazila v B. Vode, myslela som, ze vyplujem dusu-)
alaya1
24.08.12,05:50
Tak sa lucim, zajtra v noci ideme, krasnych 14+? dni v Chorvatsku, predpoved je tiez dobra.
mariana11
24.08.12,12:57
Šťastnú cestu.
alaya1
25.08.12,04:57
Ak by chcel niekto do Tucepi od pondelka- poskytnem kontakt na ubytko 20 m od plaze za dobru cenu.
pivko
25.08.12,05:44
nebodaj si v Tučepoch
alaya1
25.08.12,06:38
Nie nie som vecer idem inde, ale ak ma niekto zaujem, moze ist. To robim len dobry skutok.
GABAZ
26.08.12,05:41
Alaya, normalne ti zavidim. Ja som tento rok hladala nieco na severe, nic sa mi nepodarilo najst. Nakoniec som hladala aj nizsie, mala som rezervovany pekny apartman na Ciove cez Grigoriho a nakoniec sme nemohli vycestovat kvoli robote - neocakavane pracovne povinnosti.
:mee::mee:A to mam 34 dni dovolenky, ktoru neviem, kedy vycerpam. Prajem krasnu dovolenku.
220870
26.08.12,15:03
Som sa práve vrátil z Istrie.Nenormálna dražoba.Za čo tý chumaji chcú toľko peňazí neviem.More smradlavé ,pláže samý beton , šutre ,do mora len na vlastné nebezpečie podvrtnutia členkov na kameňoch ,"pláže"sa čudujem že to vôbec nehanbia takto nazvať ,bez kúska tieňa stromov .Vedel som ,že je to na istrii drahšie ,ale to čo tam dokazujú miesny podnikatelia hlavne okolo jedla reštaurácií ,je nenormálne.Obed (pečená ryba ) pod 40€ sa nedal zohnať,blbá pizza tenká ,že tenšia sa už nedá urobiť nič moc chute ,pod 12 € nešla.Možno som mal smolu ,alebo sa mi to len zadalo ,ale miestny obyvatelia dosť nevrlý ,neochotný .Predávať karlosračko za 3€ rajčiny za 3,5€,paprika 3,2€ .Síce som dlhšie nebol v Chorvácku ale úplne mi to Chorvácko znechutilo.Napíšem blog a sprostými slovami na HR asi nebudem šetriť.V porovnaní s Gréckom či už ceny ,alebo služby neporovnateľné.Istria je jedna veľká katastrofa.Týždňová dovolenka (2+1 osoby) v HR nás stáli takmer toľko čo 2 týždne v GR 3+1,a to sme v Grécku za 2 týždne nič nevarili a v HR sme ledva žuli tie polosuché žemle salámi a konzervy.
:mad::mee:Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.:)
Rozalka
26.08.12,16:50
:mad::mee:Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.:)
No ale keď si chcel vidieť Benátky, mal si ísť napr. Lido di Jesolo, Bibione, Caorle, Lignano Sabbiadoro
salsa
26.08.12,17:16
Nečudujem sa , že je tam málo ľudí , ale miesto je to čarovné pre oddych , ale asi nie pre tých čo chodia na barlách.
220870
26.08.12,18:34
No ale keď si chcel vidieť Benátky, mal si ísť napr. Lido di Jesolo, Bibione, Caorle, Lignano Sabbiadoro
Taliansko a Taliani ma nezaujímajú.Bibione považujem za turistickú katastrofu.Istriu dosť vychvaľovali myslel som ,že tam aspoň čosi bude .Ale total ma sklamala.Obyčajná unudená díra.Cesta katamaránom ,ktorý doslova letel nad vodou bol vynikajúci zážitok .
misomiso
26.08.12,20:49
Som sa práve vrátil z Istrie.Nenormálna dražoba.Za čo tý chumaji chcú toľko peňazí neviem.More smradlavé ,pláže samý beton , šutre ,do mora len na vlastné nebezpečie podvrtnutia členkov na kameňoch ,"pláže"sa čudujem že to vôbec nehanbia takto nazvať ,bez kúska tieňa stromov .Vedel som ,že je to na istrii drahšie ,ale to čo tam dokazujú miesny podnikatelia hlavne okolo jedla reštaurácií ,je nenormálne.Obed (pečená ryba ) pod 40€ sa nedal zohnať,blbá pizza tenká ,že tenšia sa už nedá urobiť nič moc chute ,pod 12 € nešla.Možno som mal smolu ,alebo sa mi to len zadalo ,ale miestny obyvatelia dosť nevrlý ,neochotný .Predávať karlosračko za 3€ rajčiny za 3,5€,paprika 3,2€ .Síce som dlhšie nebol v Chorvácku ale úplne mi to Chorvácko znechutilo.Napíšem blog a sprostými slovami na HR asi nebudem šetriť.V porovnaní s Gréckom či už ceny ,alebo služby neporovnateľné.Istria je jedna veľká katastrofa.Týždňová dovolenka (2+1 osoby) v HR nás stáli takmer toľko čo 2 týždne v GR 3+1,a to sme v Grécku za 2 týždne nič nevarili a v HR sme ledva žuli tie polosuché žemle salámi a konzervy.
:mad::mee:Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.:)

Ono to trocha myli, Chorvati uvadzaju pri rybe vzdy cenu za kg, takze nakoniec platis za porciu iba cca 15, + nekjaky ten krumpir k tomu...
pivko
27.08.12,06:32
Lebo si mal ísť do DALMÁCIE;) LÁSKA MOJA;)
A v Makarskej na lodi Makarski Jadran Skuša na žaru 40 Hrk a piza , čevapi cca 35 Hrk ta neznam kde si bol.
GABAZ
27.08.12,06:39
Som sa práve vrátil z Istrie.Nenormálna dražoba.Za čo tý chumaji chcú toľko peňazí neviem.More smradlavé ,pláže samý beton , šutre ,do mora len na vlastné nebezpečie podvrtnutia členkov na kameňoch ,"pláže"sa čudujem že to vôbec nehanbia takto nazvať ,bez kúska tieňa stromov .Vedel som ,že je to na istrii drahšie ,ale to čo tam dokazujú miesny podnikatelia hlavne okolo jedla reštaurácií ,je nenormálne.Obed (pečená ryba ) pod 40€ sa nedal zohnať,blbá pizza tenká ,že tenšia sa už nedá urobiť nič moc chute ,pod 12 € nešla.Možno som mal smolu ,alebo sa mi to len zadalo ,ale miestny obyvatelia dosť nevrlý ,neochotný .Predávať karlosračko za 3€ rajčiny za 3,5€,paprika 3,2€ .Síce som dlhšie nebol v Chorvácku ale úplne mi to Chorvácko znechutilo.Napíšem blog a sprostými slovami na HR asi nebudem šetriť.V porovnaní s Gréckom či už ceny ,alebo služby neporovnateľné.Istria je jedna veľká katastrofa.Týždňová dovolenka (2+1 osoby) v HR nás stáli takmer toľko čo 2 týždne v GR 3+1,a to sme v Grécku za 2 týždne nič nevarili a v HR sme ledva žuli tie polosuché žemle salámi a konzervy.
:mad::mee:Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.:)

Na Istrii som nebola, tak nemôžem posúdiť. Len keď už chce niekto porovnávať náklady na dovolenku na Istrii s Gréckom, tak treba porovnať komplexne. Grécko je snáď ešte raz tak ďaleko ako Istria - takže čo sa neminie v Grécku na strave, minie sa na dopravu. Čo sa týka Chorvátska, minulý rok sme boli na Pagu, čo je porovnateľne ďaleko ako Istria a ceny tam boli prijateľné. More krásne čisté, pláže kamienkové, pieskové.
lapejko
27.08.12,11:43
220870 to vymákol, včera bola na Istrii fajna búrka, my sme boli večer v Trogire a tam už došli len dozvuky a dnes v Omiši dobre pofukuje ale na slnku je teplo, domáci ide s nami ráno na trh kúpiť čerstvé ryby a nejaké lignje, tie nám so ženou pripraví a večer ugriluje:---, pred chvíľou sme si užili kopu srandy vo vlnách, ktoré tu sú málokedy...Dalmácia je super!
220870
27.08.12,14:29
Na Istrii som nebola, tak nemôžem posúdiť. Len keď už chce niekto porovnávať náklady na dovolenku na Istrii s Gréckom, tak treba porovnať komplexne. Grécko je snáď ešte raz tak ďaleko ako Istria - takže čo sa neminie v Grécku na strave, minie sa na dopravu. Čo sa týka Chorvátska, minulý rok sme boli na Pagu, čo je porovnateľne ďaleko ako Istria a ceny tam boli prijateľné. More krásne čisté, pláže kamienkové, pieskové.
Napíšem o tom obšírnejšie.Teraz len v skratke.HR Istria 790km /11,5 hod celkom cca 120€ na benzín .Ubytovanie porovnateľné draho 65€/deň aj podobnej kvality ako v GR nenormálne drahé dialnicé,neviem presne ale asi 30€ tam a 30 späť, 100km pred Záhrebom až po Rieku priemerná rýchlosť na dialnici okolo 50km/hod. Pri Záhrebe sme stáli na mýtnici vyše hodinu.
Ak to porovnám z Gréckom tak na Chalkidiki je to 1350km dve nádrže benzínu čo je cca 150€ + dialničné poplatky SRB a Macedónsku spolu asi 15€ (3x toľko kilometrov ako v HR)za 14 hod som v GR.Celkom GR 150+15=165€,HR 120+30=150€.Rozdiel v cene sa mi vrátil na jednom obede pre jednu osobu hneď v prvý deň.Ak si zrátam že som v čistučkom mori na pieskovej nie betónovej pláží o polovicu lacnejšie stravovanie ,ako v HR (ja sa nechodím na dovolenky koštovať konzervy) slušný obchodníci nie namyslený ,ako v HR Istria,max úslužný a ochotný domáci kdekoľvek na ulici kúpite Gyros ,palacinky od výmyslu sveta ,nemusím ísť do reštaurácie na 40€ obed ,ten stál v GR do 20€ kvalitné pečivo (skôr podobné nášmu ,ako HR suchárom) tak nieje absolútne o čom rozmýšľať.Kameňov a betonu si užijem v práci až ,až.Šmiklavé kamene obrastené riasami zatuchlé more ,som sa tak zdrbol na kríže len pár cm od špicatého kameň ,že ma prešlo celé HR.
Len pripomeniem ,že precestoval som skoro celú Dalmáciu tá bola vcelku ok.Na porovnanie fotto Chorváckeho betonu a pláže v Grécku.
220870
27.08.12,14:34
Istria keď sme odchádzali bola v plameňoch tak snáď im to aspoň zahasilo ohne.Bol tam vydaný zákaz polievania záhrad ešte katastrofálnejšie sucho ako u nás.Šetrili vodu na požiare všetka vegetácia okrem borovíc úple suchá.
pivko
27.08.12,15:45
Tak u mňa je poradie jednoznačné - Thajsko - Turecko - Chorvátsko a Grécko je tak ďaleko že nedovidím. Špina , na pláži muchy osy včely a kadejaká háveď.40 Eur je cca 300 Hrk koľko vás bolo na tej večeri ?V Makarskej večera pre 3+fľaša graševiny do 200 Hrk v pohode.
Piza Tučepi s pršutom v Tučepoch na rive 35 Hrk = fantázia
V Makarskej pri detskom ihrisku na pláži Donja Luka pivo 10 Hrk , čevapi 10komad 30 Hrk , sve jeftino.
A keď Istria tak jedine Rovinj.
220870
27.08.12,17:49
Ako som písal mne je ukradnuté HR zaujímali ma len Benátky.Len ma prekvapila tá obrovská dražoba.Evidentne prispôsobená Talianom a Nemcom.Blbý obed v Novohrade pizza + špagety + 1,5 l coca-coly 235 veveričiek.Pivo ak sa tá sračka dá nazvať pivom pod 3 € nebolo aj tak by som ten sajgon musel vyliať karlosračko je urážka piva,nie pivo.40 € čiže 300 veveričiek pýtali za pečenú rybu(1kg) úplne všade jedna porcia z oblohou vychádzala cca 37-40€.V dalmácii normálna cena 20 € .Nechcem nadávať na celé HR ,ale na Istriu.Ani v Benátkach v pouličných reštauráciach nebola tak drahá.
Nokerla
28.08.12,07:56
Som sa práve vrátil z Istrie.Nenormálna dražoba.Za čo tý chumaji chcú toľko peňazí neviem.More smradlavé ,pláže samý beton , šutre ,do mora len na vlastné nebezpečie podvrtnutia členkov na kameňoch ,"pláže"sa čudujem že to vôbec nehanbia takto nazvať ,bez kúska tieňa stromov .Vedel som ,že je to na istrii drahšie ,ale to čo tam dokazujú miesny podnikatelia hlavne okolo jedla reštaurácií ,je nenormálne.Obed (pečená ryba ) pod 40€ sa nedal zohnať,blbá pizza tenká ,že tenšia sa už nedá urobiť nič moc chute ,pod 12 € nešla.Možno som mal smolu ,alebo sa mi to len zadalo ,ale miestny obyvatelia dosť nevrlý ,neochotný .Predávať karlosračko za 3€ rajčiny za 3,5€,paprika 3,2€ .Síce som dlhšie nebol v Chorvácku ale úplne mi to Chorvácko znechutilo.Napíšem blog a sprostými slovami na HR asi nebudem šetriť.V porovnaní s Gréckom či už ceny ,alebo služby neporovnateľné.Istria je jedna veľká katastrofa.Týždňová dovolenka (2+1 osoby) v HR nás stáli takmer toľko čo 2 týždne v GR 3+1,a to sme v Grécku za 2 týždne nič nevarili a v HR sme ledva žuli tie polosuché žemle salámi a konzervy.
:mad::mee:Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.:)

Ja som bol v kempe pri Poreci....pizza v Rovinj 6€ (normalna pizza Hawai). Pivo Laško 1,9€. Chlieb uplne v pohode za 1€....ziadny suchar.
deli.
29.08.12,13:33
Z Chorvátska sme sa vrátili pred týždńom. Boli sme cca 10 km od Zadar-u. Všetko Ok, dovolenka vyšla, ako sa patrí. My sme uprednostnili cestu cez Slovinsko (týždńová diaľničná známka 15€ a keďže sme šli na 9 dní, tak 15 € krát dva), lebo je to časovo rýchlejšie, vyrazili sme okolo 8.30 zo SK a okolo 13.30 sme boli tam. Ubytko 60€/noc, bungalov cca 30 m od mora vydušnou čiarou, pešo cca 100 m. Dali sme si poradiť, všetko sme platili kartou, čo sa dalo. Benzín, cestarina, nákupy v supermarketoch. Plus ďalšiu hotovosť sme vyberali z bankomatov. Zmrzlina-sladoled kopček 7 kuna, pizza stredne veľká a veľmi chutná 35-40 Kn, ceny o niečo vyššie ako u nás. Oni Chorváti samozrejme že sa snažia na turistoch zarábať, koľko vládzeme uniesť. Preto uprednostňujú nemeckých, talianskych turistov. A aj tak sú tam všade Česi a Slováci. Najprv chceli od nás za noc 75€, nakoniec povedali, že aj za 60... No čo ma fakt zarazilo, bol bufet na konci plitvických jazier. Trochu som to podcenila a pre našu 4-člennú rodinu som vzala len jednu 1,5 l fľašu vody. Tú sme vypili a na konci túry sme už boli takí smädní, že sme si kúpili jednu fľašu 1,5 l vody. Cena? 27 Kn (v bežnom chorvátskom supermarkete je cena 5,50-6 Kn).... takže Vám odporúčam, keď pôjdete na plitvické jazerá, zoberte si viac vody ako ja... Inak vstupné na jazerách je pre dospelú osobu 110Kn, pre deti od 7 rokov 90Kn, parkovanie 7 kn/hod.
Inak more v Petrčane, Punta skala (lebo tam sme boli) náááádherne čistulinké, i keď trocha studenšie ako v neďalekom Nin-e. Údajne je tu najčistejšie more v Chorvátsku (neviem posúdiť, lebo to tvrdil môj malý syn po internetovom "brázdení"). Ale stálo za to, pretože sa v ňom dalo krááásne potápať, množstvo rybičiek, krabov. Pláž štrková, z oblých kamienkov, manžel a syn si kúpili "obuv do vody", odporúčam kúpiť už tu, na Sk, lebo opäť na tom zarábajú, ako sa dá.
lapejko
30.08.12,13:00
Tóno, ty si nebol v Istrii na pláži ale na rybárskom pobreží s mólami:cool:, včera sme boli na otoku Brač v meste Bol na pláži Zlatni rat-veľmi slušná úroveň aj keď masérske služby pod stanom od 28 € si asi nedoprajem, teraz sme našli zopár štrkových pláži pod borovicami popri odpočívadlách medzi Omišom a Makarskou, sú to malé, nečistené, neoficiálne fleky hlavne pre domácich a turistov so psami, my sme tu ale hlavne kvôli moru a to je čisté a kľudné v závetrí rôznych pobrežných výbežkov.
lapejko
30.08.12,13:16
pekná dvojpláž, rozdelená storočným mólom, ktoré funguje ako vlnolam, vysypaná drobným štrkom, ktorý je určite príjemnejší ako piesok, hlavne v šatách a aute...
asedma
01.09.12,18:23
..v pondelok ideme na ostrov Krk..este som nebola za takehoto pocasia pri mori..http://pocasie.sme.sk/krajina/chorvatsko/baska-2
..obavam sa, ze sa nebude dat vobec kupat..:mee:..ci bude ? aj sa bojim ist autom, ideme prvykrat.. mimotemy joj, ten moj syn ma taku smolu na pocasie, kazdy rok, ked pride z Anglie na dovolenku, vzdy prsi..
220870
01.09.12,18:28
šak to je kúsok tuto za rohom.
..v pondelok ideme na ostrov Krk..este som nebola za takehoto pocasia pri mori..http://pocasie.sme.sk/krajina/chorvatsko/baska-2
..obavam sa, ze sa nebude dat vobec kupat..:mee:..ci bude ? aj sa bojim ist autom, ideme prvykrat.. mimotemy joj, ten moj syn ma taku smolu na pocasie, kazdy rok, ked pride z Anglie na dovolenku, vzdy prsi..
misomiso
01.09.12,18:42
Napíšem o tom obšírnejšie.Teraz len v skratke.HR Istria 790km /11,5 hod celkom cca 120€ na benzín .Ubytovanie porovnateľné draho 65€/deň aj podobnej kvality ako v GR nenormálne drahé dialnicé,neviem presne ale asi 30€ tam a 30 späť, 100km pred Záhrebom až po Rieku priemerná rýchlosť na dialnici okolo 50km/hod. Pri Záhrebe sme stáli na mýtnici vyše hodinu.
Ak to porovnám z Gréckom tak na Chalkidiki je to 1350km

Akurat, ze pri Istrii uvadzas kilometre tam aj spat a v pripade Grecka iba tam. 790 km na Istriu? Jedine, ze by si isiel cez Francuzsko.
asedma
01.09.12,18:53
šak to je kúsok tuto za rohom.

..tak pre teba, cestovatel, na silnom auticku, je to za rohom..:D..pre mna a k tomu este na nasej fabii je to daleeeko..som zvyknuta radsej sadnut do busu a klakosit..
jess
01.09.12,18:59
..v pondelok ideme na ostrov Krk..este som nebola za takehoto pocasia pri mori..http://pocasie.sme.sk/krajina/chorvatsko/baska-2
..obavam sa, ze sa nebude dat vobec kupat..:mee:..ci bude ? aj sa bojim ist autom, ideme prvykrat.. mimotemy joj, ten moj syn ma taku smolu na pocasie, kazdy rok, ked pride z Anglie na dovolenku, vzdy prsi..

Čo mám informácie priamo od Chorvátov, cesty za dažďa v HR, teda asfalt je ako poľadovica u nás, takže opatrne.
asedma
01.09.12,19:01
Čo mám informácie priamo od Chorvátov, cesty za dažďa v HR, teda asfalt je ako poľadovica u nás, takže opatrne.

..dakujem za info..no, nepotesila si ma..este aj toto:(
alaya1
01.09.12,19:46
ja som momentalne v dalmacii, tu je horucava, akurat teraz vecer bola burka, uz je po nej.neprsalo odkedy som prisla, tyzden. preto chodim stale dole, tu je to dobre aj v septembri.
zase sa tu hadate?
naco je to dobre, kazdy nech ide kde chce, za kolko chce. podatde si, bez hadok....nepaci sa mi to.
kukučka
01.09.12,19:47
Ja ťa trošku poteším, všade budú zrelé figy :)
alaya1
01.09.12,19:51
Broskyne a nektarinky velke, ako moja hlava-// figy na strome za domom, fajne su.
asedma
01.09.12,20:10
ja som momentalne v dalmacii, tu je horucava, akurat teraz vecer bola burka, uz je po nej.neprsalo odkedy som prisla, tyzden. preto chodim stale dole, tu je to dobre aj v septembri.
zase sa tu hadate?
naco je to dobre, kazdy nech ide kde chce, za kolko chce. podatde si, bez hadok....nepaci sa mi to.
..ale, ved nech si chlapci pisu co chcu, mna zaujimalo ako je na Krku, v Baske, ci je tam teraz niekto odtialto..no
ale aspon, ze sa tam najem ovocia, sice figy moc nemusim, ale broskyne a nektarinky hadam budu aj na Krku..:)
asedma
01.09.12,20:13
Ja ťa trošku poteším, všade budú zrelé figy :)

dik za trosku potesenia, ked uz to pocasicko nevychadza..mladez sa aspon naje dosyta
alaya1
01.09.12,20:14
Naqozaj je tu v dalmacii horucava, dnes bola vecer burka a opat je horuco. cez den do 33 stupnov. more opat teple a plno miesta Stastnu cestu.
asedma
01.09.12,20:19
Naqozaj je tu v dalmacii horucava, dnes bola vecer burka a opat je horuco. cez den do 33 stupnov. more opat teple a plno miesta Stastnu cestu.

..dakujeeem, to by sa mi pacilo, take pocasicko..lenze..ale radsej dam tomu pokoj..hadam sa to nepokazii
alaya1
01.09.12,20:23
..dakujeeem, to by sa mi pacilo, take pocasicko..lenze..ale radsej dam tomu pokoj..hadam sa to nepokazii


hlasia polooblacno cez vikend, cez tyzden opat horuco.
prikladam ti link, len si zadaj mesto, tymto sa riadia chorvati.http://www.mojkvart.hr/Split/vremenska-prognoza
asedma
01.09.12,20:30
len kde to mesto napisem ?
asedma
01.09.12,20:31
dakujem
Rozalka
02.09.12,08:50
Z Chorvátska sme sa vrátili pred týždńom. Boli sme cca 10 km od Zadar-u. Všetko Ok, dovolenka vyšla, ako sa patrí. My sme uprednostnili cestu cez Slovinsko (týždńová diaľničná známka 15€ a keďže sme šli na 9 dní, tak 15 € krát dva), lebo je to časovo rýchlejšie, vyrazili sme okolo 8.30 zo SK a okolo 13.30 sme boli tam. Ubytko 60€/noc, bungalov cca 30 m od mora vydušnou čiarou, pešo cca 100 m. Dali sme si poradiť, všetko sme platili kartou, čo sa dalo. Benzín, cestarina, nákupy v supermarketoch. Plus ďalšiu hotovosť sme vyberali z bankomatov. Zmrzlina-sladoled kopček 7 kuna, pizza stredne veľká a veľmi chutná 35-40 Kn, ceny o niečo vyššie ako u nás. Oni Chorváti samozrejme že sa snažia na turistoch zarábať, koľko vládzeme uniesť. Preto uprednostňujú nemeckých, talianskych turistov. A aj tak sú tam všade Česi a Slováci. Najprv chceli od nás za noc 75€, nakoniec povedali, že aj za 60... No čo ma fakt zarazilo, bol bufet na konci plitvických jazier. Trochu som to podcenila a pre našu 4-člennú rodinu som vzala len jednu 1,5 l fľašu vody. Tú sme vypili a na konci túry sme už boli takí smädní, že sme si kúpili jednu fľašu 1,5 l vody. Cena? 27 Kn (v bežnom chorvátskom supermarkete je cena 5,50-6 Kn).... takže Vám odporúčam, keď pôjdete na plitvické jazerá, zoberte si viac vody ako ja... Inak vstupné na jazerách je pre dospelú osobu 180Kn, pre deti od 7 rokov 90Kn, parkovanie 7 kn/hod.
Inak more v Petrčane, Punta skala (lebo tam sme boli) náááádherne čistulinké, i keď trocha studenšie ako v neďalekom Nin-e. Údajne je tu najčistejšie more v Chorvátsku (neviem posúdiť, lebo to tvrdil môj malý syn po internetovom "brázdení"). Ale stálo za to, pretože sa v ňom dalo krááásne potápať, množstvo rybičiek, krabov. Pláž štrková, z oblých kamienkov, manžel a syn si kúpili "obuv do vody", odporúčam kúpiť už tu, na Sk, lebo opäť na tom zarábajú, ako sa dá.
To hádam nie .... zabudla si napísať, že na 2 dni! (Jednodňový lístok = 110)

Ešte prosím napíš, odkiaľ ste vyrazili o 8.30 a o 13.30 ste boli v Zadare .... resp. akým dopravným prostriedkom?
220870
02.09.12,08:54
Akurat, ze pri Istrii uvadzas kilometre tam aj spat a v pripade Grecka iba tam. 790 km na Istriu? Jedine, ze by si isiel cez Francuzsko.
Opakujem cesta na Istriu tam 790km.TO- Komárno-Budapest-Zagreb-Umag.
deli.
02.09.12,11:31
áno áno, máš pravdu, teraz pozerám na vstupenku, hneď to idem opraviť ja trúba. A vyrazili sme cca 75 km od BA.
lujza.j
02.09.12,19:00
..dakujeeem, to by sa mi pacilo, take pocasicko..lenze..ale radsej dam tomu pokoj..hadam sa to nepokazii
tak asi takto....http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14006
lujza.j
03.09.12,13:28
Som sa práve vrátil z Istrie.Nenormálna dražoba.Za čo tý chumaji chcú toľko peňazí neviem.More smradlavé ,pláže samý beton , šutre ,do mora len na vlastné nebezpečie podvrtnutia členkov na kameňoch ,"pláže"sa čudujem že to vôbec nehanbia takto nazvať ,bez kúska tieňa stromov .Vedel som ,že je to na istrii drahšie ,ale to čo tam dokazujú miesny podnikatelia hlavne okolo jedla reštaurácií ,je nenormálne.Obed (pečená ryba ) pod 40€ sa nedal zohnať,blbá pizza tenká ,že tenšia sa už nedá urobiť nič moc chute ,pod 12 € nešla.Možno som mal smolu ,alebo sa mi to len zadalo ,ale miestny obyvatelia dosť nevrlý ,neochotný .Predávať karlosračko za 3€ rajčiny za 3,5€,paprika 3,2€ .Síce som dlhšie nebol v Chorvácku ale úplne mi to Chorvácko znechutilo.Napíšem blog a sprostými slovami na HR asi nebudem šetriť.V porovnaní s Gréckom či už ceny ,alebo služby neporovnateľné.Istria je jedna veľká katastrofa.Týždňová dovolenka (2+1 osoby) v HR nás stáli takmer toľko čo 2 týždne v GR 3+1,a to sme v Grécku za 2 týždne nič nevarili a v HR sme ledva žuli tie polosuché žemle salámi a konzervy.
:mad::mee:Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.:)
na Istre som nebola...nemusím súdiť nikdy by som tam nešla....nič ma tam neláka.....už som to tu písala kedysi patrila talošom tak , pre samotných domácich, je to špinavá Istra....
tento rok po 3 rokoch po x-tý krát u Zadru, ale ne u Kožinu, ale Zadar-Puntamika, som max spoko...dovolenku som zbúchala za 5min. nakoľko som mala ísť s bratom ktorý na poslednú chvílu povedal, že on nevie či pôjde:eek::mad: nakoniec dovolenka aj s deckom a so psom čo som si myslela, že nikdy...fakt nikdy....prvý pes bol vždy v hoteli lebo u našej starej domácej sa so psom nedalo....kedže to bol posledný augustový týždeň ludí už toľko nebolo, takže rezervácia urobená aj na budúci rok;) no čo sa týka chorvátov ...nevrlí ....tí čo nemajú nič spoločné s turizmom nás neznášajú a ostatní čo najviac nás ošklbať, ak s dá nedať znať že si turista....ceny neriešim iné som ani nečakala...bola som rada, že som si na pláži dala moju milovanú Franck kávu...dúfam že tam nebude nabudúce lavazza:eek:tú som videla v Zadre na námestí:( hodina parkovania z gradu 10kn, ale 1.9. už iba 4kn:eek:
vieš Tonko vadí mi na nich to že všetko berú "turista zožerie všetko":( bez hanby predávajú zmrzlinu ktorá nemá chuť podľa názvu...takže u Zadru iba jednu, ale moje decko pažravé si dalo poblíž k nám na Boriku líže a pýta sa ma "mama akú som si to dala" musela byť super:mad: kedže som poručila moje pravidlo aj ja som si dala...dojedol pes, nedalo sa to, jedna kuglica za 6kn. sú veci za ktoré tam peniaze nedám, ale sú veci ktoré si musím kúpiť:káva, dobrá zmrzka, ovocie, moztadella a pršut tak ten majú nenormálny a smokve najlepšie ak sú zadara;)
alaya1
03.09.12,14:21
na Istre som nebola...nemusím súdiť nikdy by som tam nešla....nič ma tam neláka.....už som to tu písala kedysi patrila talošom tak , pre samotných domácich, je to špinavá Istra....
tento rok po 3 rokoch po x-tý krát u Zadru, ale ne u Kožinu, ale Zadar-Puntamika, som max spoko...dovolenku som zbúchala za 5min. nakoľko som mala ísť s bratom ktorý na poslednú chvílu povedal, že on nevie či pôjde:eek::mad: nakoniec dovolenka aj s deckom a so psom čo som si myslela, že nikdy...fakt nikdy....prvý pes bol vždy v hoteli lebo u našej starej domácej sa so psom nedalo....kedže to bol posledný augustový týždeň ludí už toľko nebolo, takže rezervácia urobená aj na budúci rok;) no čo sa týka chorvátov ...nevrlí ....tí čo nemajú nič spoločné s turizmom nás neznášajú a ostatní čo najviac nás ošklbať, ak s dá nedať znať že si turista....ceny neriešim iné som ani nečakala...bola som rada, že som si na pláži dala moju milovanú Franck kávu...dúfam že tam nebude nabudúce lavazza:eek:tú som videla v Zadre na námestí:( hodina parkovania z gradu 10kn, ale 1.9. už iba 4kn:eek:
vieš Tonko vadí mi na nich to že všetko berú "turista zožerie všetko":( bez hanby predávajú zmrzlinu ktorá nemá chuť podľa názvu...takže u Zadru iba jednu, ale moje decko pažravé si dalo poblíž k nám na Boriku líže a pýta sa ma "mama akú som si to dala" musela byť super:mad: kedže som poručila moje pravidlo aj ja som si dala...dojedol pes, nedalo sa to, jedna kuglica za 6kn. sú veci za ktoré tam peniaze nedám, ale sú veci ktoré si musím kúpiť:káva, dobrá zmrzka, ovocie, moztadella a pršut tak ten majú nenormálny a smokve najlepšie ak sú zadara;)


Som sa práve vrátil z Istrie.Nenormálna dražoba.Za čo tý chumaji chcú toľko peňazí neviem.More smradlavé ,pláže samý beton , šutre ,do mora len na vlastné nebezpečie podvrtnutia členkov na kameňoch ,"pláže"sa čudujem že to vôbec nehanbia takto nazvať ,bez kúska tieňa stromov .Vedel som ,že je to na istrii drahšie ,ale to čo tam dokazujú miesny podnikatelia hlavne okolo jedla reštaurácií ,je nenormálne.Obed (pečená ryba ) pod 40€ sa nedal zohnať,blbá pizza tenká ,že tenšia sa už nedá urobiť nič moc chute ,pod 12 € nešla.Možno som mal smolu ,alebo sa mi to len zadalo ,ale miestny obyvatelia dosť nevrlý ,neochotný .Predávať karlosračko za 3€ rajčiny za 3,5€,paprika 3,2€ .Síce som dlhšie nebol v Chorvácku ale úplne mi to Chorvácko znechutilo.Napíšem blog a sprostými slovami na HR asi nebudem šetriť.V porovnaní s Gréckom či už ceny ,alebo služby neporovnateľné.Istria je jedna veľká katastrofa.Týždňová dovolenka (2+1 osoby) v HR nás stáli takmer toľko čo 2 týždne v GR 3+1,a to sme v Grécku za 2 týždne nič nevarili a v HR sme ledva žuli tie polosuché žemle salámi a konzervy.
:mad::mee:Ešte šťastie že som tam nešiel ani kôli ich moru ale kôli Benátkam .Tie ma nadchli sú nádherné úchvatné presne také ,aké som si ch predstavoval.:)

Ja som nikdy nebola zastancom Chorvatska, po skusenosti v B.Vode, kpoli mnozstvu turistov,okolnosti ma prinutili tu dovolenkovat- som uz druhy rok spokojna.
Co sa tyka Grecka, nie je to take ruzove ako pises. som odchovana na Grecku a poznm to tam dobre.
Plaze tiez nemaju tien stromov- slnecniky, lehatka, v roku 2OO8-5 eur na ôehatko, toho roku Rodos-1O eur na osobu.
Nie na kazdom stredisku mas v Grecku piesok- napr. Aj na Olympe- Leptokaria, neprijemny vstup do kmora- kamene.Rodos, Korfu, aj kameniste plaze.Chalkidiky- satri tiez.
Mne viac vyhovsade su v nam normalni, nebadam ich neochotu. Asi je to tym, sme si vybrali destinaciu, kvuju betonove platne na slnenie, tak som tu na ostrove spokojna. ymi penazenkami

Grecko milujem, aj budem, ale zase ani tam nie je vsetko zadarmo, najlepsie a uzasne. Toho roku na Rodose taka drahota, ze sa dvaja dospeli nemohli ist vecer poriadne najest do

Ja chcem buduci rok v manzelom vyskusat Bulharsko, odhovaraju ma, uvidim sama, ale urcite si predtym precitam recenzie a aj ceny na nete. Budem pripravena a bez !nervozy"-//

Inak staci ist doTatier a hned cloveku prejde zrak z personalu a ich spravania sa k turistom a o cenach radsej nepisem.
lujza.j
03.09.12,15:36
no aby mi nebolo náhodou málo tak sa zase pobalím a u petak hajde u Tućepi:D na 10 dana, nikdy som až tam dole nebola;)
foresterbig
03.09.12,19:56
Nedráždi lujza.j lebo ti skočím do ruksaku a bude:)Ja sa asi tento rok musím bez Chorvátska obísť a to bude so mnou velmi zle,nebudem mať dobité baterky a budem mať málo D vitamínu a veeeeliký absťák.Moja partia nemôhla ísť jeden prerábal kuchyňu a už mu nezostalo vela dovolenky druhému sa zase rosypala klukovka a dokonca aj manželka mi dala košom resp.nemôže si teraz zobrať dovolenku.
Pozdravuj Tučepy a celú Makarskú Riviéru.
lujza.j
03.09.12,20:35
Nedráždi lujza.j lebo ti skočím do ruksaku a bude:)Ja sa asi tento rok musím bez Chorvátska obísť a to bude so mnou velmi zle,nebudem mať dobité baterky a budem mať málo D vitamínu a veeeeliký absťák.Moja partia nemôhla ísť jeden prerábal kuchyňu a už mu nezostalo vela dovolenky druhému sa zase rosypala klukovka a dokonca aj manželka mi dala košom resp.nemôže si teraz zobrať dovolenku.
Pozdravuj Tučepy a celú Makarskú Riviéru.
ešte je čas...do piatku:D ja tam idem cvičiť .....:)
foresterbig
03.09.12,20:52
No luiza.j ja som tiež športový typ,plávem bicyklujem a zacvičiť si teda môžeme ja sa nebránim akejkolvek činnosti,a to máš ako cez CK alebo indivindi?A ten ruksak máš teda volný?:)
lujza.j
03.09.12,20:57
No luiza.j ja som tiež športový typ,plávem bicyklujem a zacvičiť si teda môžeme ja sa nebránim akejkolvek činnosti,a to máš ako cez CK alebo indivindi?A ten ruksak máš teda volný?:)
cez CK je to cvičenie so Zorou Ochodníckou http://www.zora.sk/ z Košíc...ruksak mám voľný:)
lapejko
08.09.12,10:27
A figové listy sú celý rok, ani plavky netreba...
alaya1
09.09.12,07:35
Opat na Slovensku, Chorvatsko nas zase nesklamalo.
foresterbig
09.09.12,19:24
Tak to je naozaj velavravný príspevok:)
alaya1
10.09.12,08:37
Tak to je naozaj velavravný príspevok:)

myslis, ten moj, ci?
asedma
10.09.12,09:11
My sme sa vratili z Krku-Basky v piatok vecer. Cesta po dialnici tam aj spat skoro prazdna, tam nam trvala 9 hodin a spat 8. V pohodicke sme to nasli, fajn vsetko na dialnici znacene, nemali sme ziadne problemy, na to, ze sme sli prvyraz autom.
S ubytovanim v apartmane tiez spokojnost, krasne cistucko, mila pani domaca. Prve dva dni bolo sice pod mrakom, ale teplucko, aj more bolo zohriate, neboli velke vlny, tak sa dalo plavat. Potom v stredu boli mladi na vylete lodou na Rabe, trochu zmokli, ale pacilo sa im. V noci potom zase prsalo, ale vo stvrtok a aj v piatok bolo krasne slnecno, do obeda sme sa kupali a uzivali obrovske vlny na nafukovackach. Boli sme aj v mestecku Krk, pobehali sme po kamennych ulickach, tam je mensia plaz ako v Baske. Vecer sme posedavali pri zivej cantry hudbe a popijali vinko, pivko. Inak slovakov tam uz vobec nebolo pocut, len sami nemci, sem tam cech, poliak.
Teda, vylet sa nam vydaril, velmi sa nam pacilo, skoda, ze sme ho nemohli predlzit. A tak mladi stihli aj na SK termalne kupalisko a uzili si aj doma slniecka, lebo v Anglii pocasie nic moc, okolo 18 stupnov. Vobec sa im tam nechcelo vratit.
lujza.j
06.10.12,15:07
onical
06.10.12,19:52
drvenik.net
Pre mňa v septembri raj.Klikajte na galériu.
toolss
10.11.12,07:27
Ahojte, vie mi niekto poradiť nejaký malý ale pekný Hotel blízko mora.
Rozalka
10.11.12,10:41
Ahojte, vie mi niekto poradiť nejaký malý ale pekný Hotel blízko mora.
http://www.hotel-timun.hr/
alaya1
10.11.12,14:49
Hotel Marco Polo, Slatine, Ciovo
http://villa-marco-polo.com/index.php/en/
Dubak2000
10.11.12,20:20
Ahojte, vie mi niekto poradiť nejaký malý ale pekný Hotel blízko mora.

Aby sa dalo lepsie poradit tak by to chcelo napisat aka lokalita a dalsi preferencie, kedze hotelov blizko mora v Chorvatsku su stovky pripadne tisice. Boli sme pred asi 3 rokmi v Podgore, hotel Sirena. Bol dobry, ako hotel by som ho kludne doporucil, ale Podgora ma nejak neoslnila. Ale viem ze spusta ludi nechodi nikam inam. Inak uz niekolko rokov chodime na Peljesac, ale to je zas celkom daleko. Ale nam to tam maximalne vyhovuje, kedze tam potom nie su davy ludi:)
SamuelSK
03.12.12,18:49
Viete niekto poradit?
Potreboval by som poradit nejake miesto, idealne co najblizsie, no nie je podmienkou ak je juznejsie lepsie pocasie (neviem ako prida tych 200km juzne k dobru, ale asi dost?), kam ist teraz na par dni do Chorvatska?
Resp. netusim ako pohladat ubytovanie, co najblizsie k moru, no nemusi to byt nejaka vila alebo podobne obrovsky dom, kedze tam chce ist sam (asi aj pes).

Brati si povedal, ze lutuje ze nesiel s rodicmi pocas leta, no :) tak to chce dobehnut. Co som ale hladal, tak tam ma bud prsat, alebo dokonca aj snezit ( ale neviem ako je to mozne kedze ma byt nad 5C), no to je jedno, pointa je ze hotel/ubytovanie uz pohladat nejak neviem..

EDIT: Zabudol som, ze to ma byt "co najopustenejsie miesto", resp. tam kde chodi malo turistov, cize skor take kludne miesto..
lujza.j
03.12.12,19:01
Viete niekto poradit?
Potreboval by som poradit nejake miesto, idealne co najblizsie, no nie je podmienkou ak je juznejsie lepsie pocasie (neviem ako prida tych 200km juzne k dobru, ale asi dost?), kam ist teraz na par dni do Chorvatska?
Resp. netusim ako pohladat ubytovanie, co najblizsie k moru, no nemusi to byt nejaka vila alebo podobne obrovsky dom, kedze tam chce ist sam (asi aj pes).

Brati si povedal, ze lutuje ze nesiel s rodicmi pocas leta, no :) tak to chce dobehnut. Co som ale hladal, tak tam ma bud prsat, alebo dokonca aj snezit ( ale neviem ako je to mozne kedze ma byt nad 5C), no to je jedno, pointa je ze hotel/ubytovanie uz pohladat nejak neviem..
počasie je asi takéto....http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=hrvatska_n
pivko
03.12.12,19:08
Ja som plánoval že dáme s kamarátmi nejaký tenisový turnaj niekde na Krku , alebo v Zadare , ale tento rok vremenska prognoza je strašná , sama kiša tak že turnaj majstrov sme zrušili.:D
lujza.j
03.12.12,19:23
a pogledaj tu.... http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14240... prognoza za sedam dana;)
SamuelSK
03.12.12,19:24
vremenska prognoza je vskutku nanic, stale len prsi, ale na Krku by malo byt koncom tyzdna pekne..
lujza.j
03.12.12,19:34
myslím, že si sa trošku neskoro zobudil;) teraz sa tam tak kivi oberajú:D
Rozalka
03.12.12,19:42
Zato na Plitvičkách môže byť super, dnes v noci aj nasnežilo. Ak ešte zamrznú vodopády, to bude nádhera.
SamuelSK
03.12.12,20:04
No ak by bolo cez den slnecno a 10-15C, tak to je super pocasie nahodou :P
No ja tam s nim nebudem moct ist, i ked isiel by som (tiez som nikde nebol a to ma pozyvali v lete, hmm..)
lujza.j
03.12.12,20:07
No ak by bolo cez den slnecno a 10-15C, tak to je super pocasie nahodou :P
No ja tam s nim nebudem moct ist, i ked isiel by som (tiez som nikde nebol a to ma pozyvali v lete, hmm..)
nebolo tam pekne ani minulý týždeň ked tu bolo teplo a slnečno....ja len aby si nebol smutný;)
majuška35
23.01.13,14:42
Ahojte, viete mi poradit nejake prijemne male mestecko na letnu dovolenku na styl Pakostane, tam sa nam velmi pacilo, ale chceme skusit nieco dalsie kedze tych moznosti je velke mnozstvo, prijemne kludne kupanie, take skor prirodne plazicky vhodne na snorchlovanie a vecer trosku zivo, nie zrovna diskoteky, ale aby bolo kde sa prejst, pozriet, posediet. Uz sme boli: Pag, Pirovac, Kanica, Pakostane, Ciovo.
Dakujem krasne.
deli.
24.01.13,10:32
prosím poraďte miesto v Chorvatsku, kde je piesčitá pláž, naozaj piesčitá nie kamienková. Na dovolenku s deťmi, aj pre väčšie deti na potápanie. Ďakujem!
alaya1
24.01.13,10:34
Pag
Rozalka
24.01.13,18:31
prosím poraďte miesto v Chorvatsku, kde je piesčitá pláž, naozaj piesčitá nie kamienková. Na dovolenku s deťmi, aj pre väčšie deti na potápanie. Ďakujem!
Piesčitá pláž je v Orebiči, poloostrov Pelješac.
lujza.j
24.01.13,18:35
adika123
30.01.13,10:19
Viete mi niekto poradit ubytovanne v chorvatsku. Malo by to byt blizko plaze(ta aby nebola betonova),na plazi nejake borovice,aby bol nejaky tien,ideme s 1,5 r dietatom. Dakujem
deli.
30.01.13,12:17
Viete mi niekto poradit ubytovanne v chorvatsku. Malo by to byt blizko plaze(ta aby nebola betonova),na plazi nejake borovice,aby bol nejaky tien,ideme s 1,5 r dietatom. Dakujem

S tak malym dietatom chod do Nin-u. Je tam fajn pláž,aj piesčitá, teplá, aj s borovicami. Stredisko Zaton je pre deti ako stvorené.
Reve
13.03.13,14:46
pekná dvojpláž, rozdelená storočným mólom, ktoré funguje ako vlnolam, vysypaná drobným štrkom, ktorý je určite príjemnejší ako piesok, hlavne v šatách a aute...



Ahoj, a kde je to?
reve
SamuelSK
26.04.13,06:47
Inac ako je tam najlepsie cestovat?
Cez Slovinsko, alebo da sa cez Madarsko cez dialnice bez prerusenia (tj. okresiek a tak)?
nejde mi o naklady na cesty, ale o pohodlnost.. (ani kilometre navyse mi neprekazaju)
Pozeral som to aj cez google maps, lenze tam sa prakticky neda rozlisit vizualne, ci je to dialnica, alebo cesta 1. triedy, su dost neprehladne tie mapy..
Ciel by mal byt Senj+-okolie
A aka je pravdpeodobnost, ze cesta spat z HR na SK cez HU bude komplikovana, tj. aka je sanca ze tam budu 1 a viac hodinove kolony?
alaya1
26.04.13,06:56
samuel, necestuj v sobotu, ked su vymenne terminy cestoviek, my chodime cez tyzden po dialnici, v pohode.Z vychodu chodime cez madarsko, aj Madarsko je skoro cela uz dialnica.

Tak, klde uvadzas pobyt psy na plaz nemozu ist.
SamuelSK
26.04.13,07:01
Cize cestovat v noci z piatku na sobotu je v pohode?
Myslim hned teraz o tyzden, 3.5-4.5 na cestu tam a pred 8.5 cesta spat, je to len predlzeny vikend.
Ale bavili sme sa o tom, aj si mi posielala link na to forum, len hladam teraz nieco ine, okolie Senj, lebo ten Trogir, i ked je krasny, je prilis juzne a cestu predlzuje.. A posadka ma prehlasovala, ze nech je to najblizsi bod, tj. sever :) A ako pozeram pocasie, bude to plus minus rovnake, cize.. teraz tam najst nejaky "dom na plazi" - myslis, ze sa to bude dat aj naslepo ?
laurin
26.04.13,07:05
My chodime cez Madarsko podialnici okrem useku Gyor-Szekesfehervar (cesta c.81 tusim). Ziadne zapchy nehrozia a to sme isli naspat v sobotu cez den.
Tam chodime na noc - tzn. Madarsko pred polnocou - v pohode opat.
alaya1
26.04.13,07:07
Teraz? ved teraz mozes cestovat kedykolvek, ved nie je sezona. Moree je este stale ladove. teraz nie su zapchy, cesta je pokojna,
Tu mas kontakt rovno na apartmany, mozes si ich rezervovat cez net
http://www.apartmani-hrvatska.com/senj/
alebo si vygoogli apatrman Senj a vyhodi ti ich vela., tak isto na FB.
(http://www.apartmani-hrvatska.com/senj/)
lujza.j
26.04.13,07:08
alaya1
26.04.13,07:11
pocasie ja pozeram tu- este nesklamalo.
http://www.mojkvart.hr/Split/vremenska-prognoza
SamuelSK
26.04.13,07:50
No more ma 18C, nie? To je v pohode :D Ale nie kvoli moru, len tak pre oddych a vidiet to tam :)
Cakal som ze more ma 10C, to by bolo krute, ale ak je to co som videl, ze 18C, tak to je na hrane, mozno s neoprenom sa plavat da :)
lujza.j
26.04.13,07:59
No more ma 18C, nie? To je v pohode :D Ale nie kvoli moru, len tak pre oddych a vidiet to tam :)
Cakal som ze more ma 10C, to by bolo krute, ale ak je to co som videl, ze 18C, tak to je na hrane, mozno s neoprenom sa plavat da :)
Na dhmz.hr su merania niekolko krat denne...v urcitych mestach..
SamuelSK
26.04.13,08:03
No pozeram ten link, ale v Senj ani okoli nevidim nic take, ze domcek a plaz 20 metrov pramo od neho :)
Myslite, ze take neco je nemozne najst, ci len nehladam dost pracne? :D

Podla tej stranky 18, 17.. cize do kolien, a rychlo prec :D
alaya1
26.04.13,08:50
kukučka
26.04.13,08:57
Teraz by predsa nemal byť problém vybaviť ubytovanie priamo na mieste.
SamuelSK
26.04.13,09:11
No len si to neviem akosi predstavit, ze prideme tam a potom kde zacat hladat ubytovanie :) ci tam budu nejake tabulky s cislom a staci zavolat?
alaya1
26.04.13,09:26
Tak neviem, ci az na uplny blind by som isla v aprili, ked su domy este mimo prevadzky a majitelia ich este len pripravuju na sezonu. Mnohi maluju,rekonstruuju, alebo ani nebyvaju v tom stredisku. Ale moze byt aj to, ze tam prides a byvas. no ak ides so psom, na tuto moznost by som sa nespoliehala, oni zrovna nie su milovnici psov.Samuel, ved je mnoho linkov na googli i na FB. Alebo pozri na CK Lipa- oni su specialisti na Chorvatsko.
lujza.j
26.04.13,12:45
Sezona zacina v maji a konci v októbri ....v apríli domaci upratuju plaze pred sezonou.....
NIkdy si tam nebol,ked nevieš co a ako? ;)Vacsina domov je oznacena cedulami..ked nemaju konkretny nazov.... Apartmani...Sobe...nemaj strach,urcite najdes...len ten pes,moze byt problem....nezabudni pas+cip
alaya1
26.04.13,13:04
Sezona zacina v maji a konci v októbri ....v apríli domaci upratuju plaze pred sezonou.....
NIkdy si tam nebol,ked nevieš co a ako? ;)Vacsina domov je oznacena cedulami..ked nemaju konkretny nazov.... Apartmani...Sobe...nemaj strach,urcite najdes...len ten pes,moze byt problem....nezabudni pas+cip


​Hlavne razitko do pasu, ze je pes zdravy.
pivko
28.04.13,17:03
No len si to neviem akosi predstavit, ze prideme tam a potom kde zacat hladat ubytovanie :) ci tam budu nejake tabulky s cislom a staci zavolat?
Ty tabulka :D v každom stredisku je turistická agentúra tak tam pojdeš , povieš čo chceš - že chceš aj so zverincom:mee: a oni ti už nájdu.
bubkoch
28.04.13,17:18
No len si to neviem akosi predstavit, ze prideme tam a potom kde zacat hladat ubytovanie :) ci tam budu nejake tabulky s cislom a staci zavolat?

v chorvatsku netreba vobec hladat ubytovanie ... ubytovanie si najde teba ...

staci uprostred dediny zastavit, vystupit s auta a domáci ta uz samy zacnu tahat na obhliadku ...
emma01
29.04.13,06:21
Chcem požiadať tých, ktorí majú Chorvátsko prechodené, či by mi poradili mesto podobné Primoštenu. Myslím jeho starobylý ráz. Vlani sme tam boli na dovolenke a manžela toto mesto uchvátilo, takže hľadáme niečo podobné. Podľa mojich prečítaných informácii, by takéto požiadavky mohlo spĺňať aj mesto Hvar alebo Stari Grad. Či?
Rozalka
29.04.13,10:20
Chcem požiadať tých, ktorí majú Chorvátsko prechodené, či by mi poradili mesto podobné Primoštenu. Myslím jeho starobylý ráz. Vlani sme tam boli na dovolenke a manžela toto mesto uchvátilo, takže hľadáme niečo podobné. Podľa mojich prečítaných informácii, by takéto požiadavky mohlo spĺňať aj mesto Hvar alebo Stari Grad. Či?
Trogir, Hvar, Korčula ....
emma01
29.04.13,10:42
Takže ten Hvar by to spĺňal. Ďakujem Rozálka, z prečítaných príspekov som vyrozumela, že máš Chorvátsko prechodené a poznáš mnohé miesta. Môj muž si vybral mesto Hvar kvôli Paklenickým ostrovom a chcel by tam jazdiť motorovým člnom. Je to možné? Dá sa tam niekde ten čln ukotviť? Keď sme boli v Primoštene, tak tam bežne boli priviazané takéto člny, ale neviem, či to umožňujú všade. Poteším sa každej rade.
Rozalka
29.04.13,20:28
Takže ten Hvar by to spĺňal. Ďakujem Rozálka, z prečítaných príspekov som vyrozumela, že máš Chorvátsko prechodené a poznáš mnohé miesta. Môj muž si vybral mesto Hvar kvôli Paklenickým ostrovom a chcel by tam jazdiť motorovým člnom. Je to možné? Dá sa tam niekde ten čln ukotviť? Keď sme boli v Primoštene, tak tam bežne boli priviazané takéto člny, ale neviem, či to umožňujú všade. Poteším sa každej rade.
V samotnom meste Hvar je dosť drahé ubytovanie a je ďaleko na pláž, najlepšie je ubytovať sa v niektorej z krásnych zátok (napr. Uvala Lozna, Uvala Zastupac, Vela Stiniva), ak však trváte na meste Hvar, potom niekde na okraji.
Na Pakleni otoci denne premávajú "taxíky", ak máte vlastný čln, i tak sa dá.
Ak uprednostňujete rušný život, Hvar je pre vás ako stvorený, ak však túžite po tichu, Lozna i Zastupac sú nádherné.

Ešte doplním: nepoznám mnohé miesta, nemám prechodené Chorvátsko, zato Hvar, ten poznám dôverne. A kto tam príde raz, už si ho zamiluje navždy.
emma01
30.04.13,08:10
No veď to, že muž si chcel zobrať gumový motorový čln. Ale ako som sa včera dočítala, aj na ten najmenší motorový čln je vraj potrebné zložiť skúšky u miestneho "kapitána," lebo naše skúšky v HR neakceptujú (a manžel ani žiadne nemá), zaplatiť nejakú pobytovú taxu, plus za kotvenie. Takže sa nám to trochu skomplikovalo, pretože aj ja som sa dočítala, že v meste Hvar nie sú moc pekné pláže. Mne by sa páčila aj zátoka, ale tie sú od miest zrejme vzdialené a my by sme večer chceli chodiť v meste po starobylých uličkách, sadnúť si v kaviarni na drink a nemal by to kto odšoférovať naspäť.
Rozálka a vieš mi povedať, koľko stojí ten lodný taxík na Pakleni ostrovy? Sme traja dospelý. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za ifnormácie.
zazulka
02.05.13,18:45
Dobrý večer prajem,

Tento rok sme sa rozhodli, že by sme chceli ísť na dovolenku do Chorvátska. Láka nás Makarská, Brela, Trogir,..Chcela som sa popýtať, či niekto nevie niekto poradiť, kde by sme zohnali lacnejšie ubytovanie, prípadne nejaký kontakt, či skúsenosť. Vopred dakujem
Rozalka
02.05.13,19:13
No veď to, že muž si chcel zobrať gumový motorový čln. Ale ako som sa včera dočítala, aj na ten najmenší motorový čln je vraj potrebné zložiť skúšky u miestneho "kapitána," lebo naše skúšky v HR neakceptujú (a manžel ani žiadne nemá), zaplatiť nejakú pobytovú taxu, plus za kotvenie. Takže sa nám to trochu skomplikovalo, pretože aj ja som sa dočítala, že v meste Hvar nie sú moc pekné pláže. Mne by sa páčila aj zátoka, ale tie sú od miest zrejme vzdialené a my by sme večer chceli chodiť v meste po starobylých uličkách, sadnúť si v kaviarni na drink a nemal by to kto odšoférovať naspäť.
Rozálka a vieš mi povedať, koľko stojí ten lodný taxík na Pakleni ostrovy? Sme traja dospelý. Zatiaľ veľmi pekne ďakujem za ifnormácie.

http://www.tzhvar.hr/hr/

Ak by si na ostrove Hvar chcela takú dovolenku, že v tichej zátoke a mať blízko mestečko, aby ste šli večer do starobylých uličiek, tak na to je stvorená Vrboska.
Rozalka
02.05.13,19:20
Ešte mi napadlo: v meste Hvar je časť Podstine, je to tak viac vzdialené od mesta (na západ), na pešo je to dobrá prechádzka po nábrežnej promenáde a sú tam tiež pekné pláže

odporúčam do pozornosti: www.ihvar.cz
dmc
07.05.13,11:15
Taktiez sa prihovaram za oblast makarskej - Makarska, Tucepi, Baska. Chodim tam kazdorocne. Cesta bezproblemova (dialnica --...doslava PANI dialnica-nie ako u nas). Samotna sceneria Pohoria Biokova - kamienkovych plazi s borovicami priamo na plazi je nezamenitelna. Mne vyhovuje ze stromy su priamo na plazi a vytvaraju tien (ja sa opekat nemusim) - plaze su dostatocne siroke a aj ked je vela ludi na plazi tak sa to strati. Dlzka plazi je neskutocna. Prijemne podnebie - pohorie Biokovo brani burkam preniknut z vnutrozemia.
majuška35
09.05.13,07:00
Ahojte vsetci, rada by som Vas poprosila o nejake odporucanie na leto, planujeme ist do Chorvatska a celkom sa nam podla polohy a popisu paci Petrcane, viete nam poradit, v ktorej casti je lepsie hladat apartman, pripadne nejaky kontakt? Mame radi kludne ubytovanie blizko vody a moznostou dostat sa pesi aj za rusnejsim vecerom. Dakujem pekne.
martina0203
14.05.13,11:54
prosím poraďte nejakú dobrú časť okolo ostrova Murter, alebo asi tak ďaleko približne, boli sme minule na ostrove Vir.... tak asi do takej vzdialenosti..... prípadne aj nejaké ubytovanie..... dakujem.....
Marco18
24.05.13,09:50
No more ma 18C, nie? To je v pohode :D Ale nie kvoli moru, len tak pre oddych a vidiet to tam :)
Cakal som ze more ma 10C, to by bolo krute, ale ak je to co som videl, ze 18C, tak to je na hrane, mozno s neoprenom sa plavat da :)
Az na ten dazd a burky, ale uz by sa dalo aj kupat: http://www.epocasie.eu/letoviska/chorvatsko/split.htm ze 19° :)
truch
06.06.13,12:24
Akurát som sa vrátila z Istrie, bolo krásne, okolo 25 st., slnečno. Voda mala cez 20, po pár tempách výborná:), takže som aj plávala:) a to nie som otužilec:D
enko
13.06.13,13:19
caute sa ludkovia, neviete niekto ako sa teraz pohybuju cakacie doby na hraniciach s HR ? 05.07.2013 vyrazim z KE o cca 16-00 a neviem sa rozhodut ci prespat este v madarsku alebo planovat ze stiham do polnoci Zagreb.
jess
13.06.13,13:21
a odkedy sa čaká na hraniciach s HR ???
Dubak2000
13.06.13,13:33
odhad cakania na buduci mesiac nema nikto. Chorvatsko bude od 1.7. v unii takze colna cast kontrol by mala odpadnut. Ale odhadnut aky to bude mat efekt, kolko ludi vtedy pojde a pod/ sa teraz neda.
lujza.j
13.06.13,18:31
caute sa ludkovia, neviete niekto ako sa teraz pohybuju cakacie doby na hraniciach s HR ? 05.07.2013 vyrazim z KE o cca 16-00 a neviem sa rozhodut ci prespat este v madarsku alebo planovat ze stiham do polnoci Zagreb.
"špica"sezóny je v inom termíne...takže klídek...
enko
14.06.13,09:38
este jedna vec mi napadla ludkovia, na HR dialniciach sa da platit platobnou kartou, alebo len cash ? a ak len cash, tak da sa € alebo len chorvatskymi kunami ?
lujza.j
14.06.13,09:43
Da sa aj,aj,aj....
laurin
14.06.13,11:20
Enko Ty nas tu zabavas.... :)
Braňo
14.06.13,12:49
[QUOTE="enko"]caute sa ludkovia, neviete niekto ako sa teraz pohybuju cakacie doby na hraniciach s HR ? 05.07.2013 vyrazim z KE o cca 16-00 a neviem sa rozhodut ci prespat este v madarsku alebo planovat ze stiham do polnoci Zagreb.[/QU

v Chorvátsku som bol 5x, ani raz som nestál, skôr okolo Záhrebu a okolo Budapešti čakaj zápchy....
Richard
25.06.13,07:40
Čakanie na hraniciach do Chorvátska sme riešili v samostatnej otázke:
http://www.porada.sk/t218727-bude-cakanie-na-hraniciach-po-vstupe-chorvatska-do-eu-1-7-2013-kratsie.html
truch
29.06.13,20:48
este jedna vec mi napadla ludkovia, na HR dialniciach sa da platit platobnou kartou, alebo len cash ? a ak len cash, tak da sa € alebo len chorvatskymi kunami ?
Platila som eurami, vydali mi kuny, v lepšom kurze ako v zmenárni:)
Rozalka
09.07.13,07:23
Včera otvorili tunel cez Biokovo, poplatok 20 HRK.
Z A1 výjazd Zagvozd, tunel končí nad Makarskou riviérou zhruba v úrovni Promajna.

http://www.tportal.hr/tema?keywords=tunel+sveti+ilija
lujza.j
09.07.13,08:02
Včera otvorili tunel cez Biokovo, poplatok 20 HRK.
Z A1 výjazd Zagvozd, tunel končí nad Makarskou riviérou zhruba v úrovni Promajna.

http://www.tportal.hr/tema?keywords=tunel+sveti+ilija
Takze prejazdna jedna cjeva.....
ancifeik
10.07.13,07:12
Ahojte, chcem Vas poprosit o radu na lokalitu v Chorvatsku prelom jul/august konkretne:
- lokalita: hladame medzi Trogir ... Tucepi?
Ma niekto realne skusensoti z leta 2013 resp. z tohto leta ako/by mohlo vyzerat v Tucepi v strede leta, ci ist neist? Aku pripadne inu destinaciu pri Biokovo by ste doporucili, vdaka.
ancifeik
10.07.13,07:13
myslel som leta 2012
lujza.j
10.07.13,07:19
Neviem co to je " ze ako by to mohlo vyzerať v Tućepi" .....no ako asi rovnako ako svaku godinu puno,puno puntnikov......:D
ancifeik
10.07.13,07:49
Myslel som :-) ze ako to tam vyzeral na plazi (pocet ludi), cistota plazi, volnost ubytovania na blind, atd
lujza.j
10.07.13,08:07
Myslel som :-) ze ako to tam vyzeral na plazi (pocet ludi), cistota plazi, volnost ubytovania na blind, atd
Som ti napisala....kolko......ubytovanie sa vzdy najde....plaze ciste.mne raz stacilo....
ancifeik
10.07.13,08:25
Tak ked Ti raz stacilo, co ine atraktivnejsie, tichsie, pekne plaze v tejto lokalite Makarskej by si odporucila?
lujza.j
10.07.13,08:40
Tak ked Ti raz stacilo, co ine atraktivnejsie, tichsie, pekne plaze v tejto lokalite Makarskej by si odporucila?
Ja ti neodporucim nic....tam nechodievam....bola som tam na cvicebnom pobyte....ale na mieste si urcite najdes co hladas..... je vela malych a kludnych dedin juznejsie od Tućepi....
Rozalka
10.07.13,13:29
Tiché pláže na Makarskej riviére v júli/auguste - možno koncom augusta, inak všade preplnené.
lujza.j
10.07.13,15:53
Tiché pláže na Makarskej riviére v júli/auguste - možno koncom augusta, inak všade preplnené.
aj v septembri....plno nemeckých dôchodcov....a to som odchádzala okolo 15.9...prošlu godinu....
alaya1
11.07.13,14:13
Tak ked Ti raz stacilo, co ine atraktivnejsie, tichsie, pekne plaze v tejto lokalite Makarskej by si odporucila?
V strede sezony nic nepreplnene nenajdes. Ak chces mat klud, musis ist po 25.8.-kedy koncia dovolenky aj Talianom a aj nasich je tam uz menej. my sme vzdy 1.sept.tyzden na plazi uz skoro sami.Ale nie v Tucepi.
ancifeik
21.07.13,20:37
Ahojte, chem vas poprosit o radu, kde menit kuny ci doma alebo v HR? Pocul som, ze je to lepsie tam, ale je to vyhodnejsie ako ECB stred kurz? Vdaka
lujza.j
21.07.13,20:41
ja platím kartou a vyberám z bankomatu....
Rozalka
21.07.13,21:54
Ak máš SLSP. Erste bankomat je na odpočívadle Desinec, na D1prvé odpočívadlo za ZG. Tento výber je spoplatnený takisto ako doma.
ancifeik
22.07.13,06:48
a nemate skusenost so zamenou na kuny v zmenarnach v Chorvatsku? Ako je to vyhodne?
lujza.j
22.07.13,07:00
Tu mas kurzovy listok....porovnaj si...neviem za kolko su tu v bankach.... http://www.erstebank.hr/hr/
ancifeik
23.07.13,06:38
Ahojte, kedze nase rozhodovanie (4 mladi cca 30 rokov ) sa blizi ku koncu, chcem sa este spytat na Vase doporucenie na ubytko s odchodom v piatok na 10dni medzi Splitom a Makarskou s atributmi: -pekna plaz , promenada bez aut, mensie letovisko aj pekna priroda, dakujem vsetkym :-)
alaya1
23.07.13,07:56
Ahojte, kedze nase rozhodovanie (4 mladi cca 30 rokov ) sa blizi ku koncu, chcem sa este spytat na Vase doporucenie na ubytko s odchodom v piatok na 10dni medzi Splitom a Makarskou s atributmi: -pekna plaz , promenada bez aut, mensie letovisko aj pekna priroda, dakujem vsetkym :-)
Trogir a okolie.
ancifeik
23.07.13,19:38
Ahojte, kedze nase rozhodovanie (4 mladi cca 30 rokov ) sa blizi ku koncu, chcem sa este spytat na Vase doporucenie na ubytko s odchodom v piatok na 10dni medzi Splitom a Makarskou s atributmi: -pekna plaz , promenada bez aut, mensie letovisko aj pekna priroda, dakujem vsetkym :-)
Trogir a okolie.

Trogir by sme zobrali na jeden den ako vylet nieco pod Splitom :-)
ancifeik
25.07.13,07:03
Ahojte, kedze nase rozhodovanie (4 mladi cca 30 rokov ) sa blizi ku koncu, chcem sa este spytat na Vase doporucenie na ubytko s odchodom v piatok na 10dni medzi Splitom a Makarskou s atributmi: -pekna plaz , promenada bez aut, mensie letovisko aj pekna priroda, dakujem vsetkym :-)
Trogir a okolie.

Trogir by sme zobrali na jeden den ako vylet nieco pod Splitom :-)

Ak sa mozem este adresnejsie spytat rpozhodujeme sa Baska Voda- Brela-Omis, vdaka
pivko
25.07.13,18:27
Ahojte, kedze nase rozhodovanie (4 mladi cca 30 rokov ) sa blizi ku koncu, chcem sa este spytat na Vase doporucenie na ubytko s odchodom v piatok na 10dni medzi Splitom a Makarskou s atributmi: -pekna plaz , promenada bez aut, mensie letovisko aj pekna priroda, dakujem vsetkym :-)
Trogir a okolie.

Trogir by sme zobrali na jeden den ako vylet nieco pod Splitom :-)

Ak sa mozem este adresnejsie spytat rpozhodujeme sa Baska Voda- Brela-Omis, vdaka
alaya1 tu zase omiela len ten svoj Trogir a zabudla dodať že v Trogire ubytko nieje len na jej Čiove, pre 30r. partiu jednoznačne Omiš.Trogir je pre geriatriu.
alaya1
25.07.13,19:09
V Trogire mas ubytovania kolko len chces. A nie je to moj Trogir, ale Chorvatov.Naozaj nechapem, aky mas sustavne problem, ved odpovedaj na otazku a nechaj aj inych napisat nazor.
pivko
26.07.13,04:46
V Trogire mas ubytovania kolko len chces. A nie je to moj Trogir, ale Chorvatov.Naozaj nechapem, aky mas sustavne problem, ved odpovedaj na otazku a nechaj aj inych napisat nazor.
V Trogire je ubytovania málo a ďaleko od pláže , na otázku som odpovedal - Omiš
Lumila
26.07.13,22:04
Minulý týždeň sme sa vrátili z Baško Polje ( Baška Voda ) a vrelo odporúčam
jess
27.07.13,07:25
Nemá niekto kontakt na ubytovanie v Podgore ? od 20. - 29.8.2013 , 2 samostatné apartmány 4 + 2 , podmienkou veľká zastrešená terasa a samozrejme kuchynka.
MajaNováčka
09.08.13,10:28
ja sa chystám sem: http://www.zlavomat.sk/zlava/112961-letna-dovolenka-na-makarskej-riviere-s-polpenziou
tá makarska je taká istota, je tam pekne, máš tam čo pozerať a žiaden prehnaný ruch...a samozrejme ma zlákala super cena :)
alaya1
09.08.13,13:12
ja sa chystám sem: http://www.zlavomat.sk/zlava/112961-letna-dovolenka-na-makarskej-riviere-s-polpenziou
tá makarska je taká istota, je tam pekne, máš tam čo pozerať a žiaden prehnaný ruch...a samozrejme ma zlákala super cena :)

Bola si cez sezonu na makarskej?
Dubak2000
09.08.13,15:43
ja sa chystám sem: http://www.zlavomat.sk/zlava/112961-letna-dovolenka-na-makarskej-riviere-s-polpenziou
tá makarska je taká istota, je tam pekne, máš tam čo pozerať a žiaden prehnaný ruch...a samozrejme ma zlákala super cena :)

Bola si cez sezonu na makarskej?

podla mna to je reklama od novozalozeneho uzivatela. to inak nemoze mysliet vazne. tak to ako reklamu aj nahlasim... Tu chce niekto len predat viac pobytov..
lujza.j
09.08.13,15:58
ja sa chystám sem: http://www.zlavomat.sk/zlava/112961-letna-dovolenka-na-makarskej-riviere-s-polpenziou
tá makarska je taká istota, je tam pekne, máš tam čo pozerať a žiaden prehnaný ruch...a samozrejme ma zlákala super cena :)

"pani" si myslí, že sme tu všetci osprosteli, aby sme jej túto capinu uverili.....by sa mala ísť liečiť pri tomto tvrdení.....jasné, že reklama jak vyšitá!!
alaya1
13.08.13,05:58
Isiel toho roku niekto do Dalmacie z vychodu? Vraj stupli dialnicke poplatky.
lujza.j
13.08.13,07:33
Isiel toho roku niekto do Dalmacie z vychodu? Vraj stupli dialnicke poplatky.
Polatky na HR dialnici?...
alaya1
13.08.13,07:35
hej, pisala to jedna majitelka CK, no neviem, o kolko od nas.
lujza.j
13.08.13,07:38
alaya1
13.08.13,07:45
Pozri tu....http://www.hac.hr/hr/cestarina/cjenik/

Dik za link, ja sa do toho nevyznam, Ukazem to muzovi, my schadzame v Sibeniku z dialnice, tak nech si pocita.Madarsko kupujeme mesacnu, teraz je cca 5000 f.
lujza.j
13.08.13,07:54
jess
13.08.13,11:37
Alaya1 .... a nestačí 10-dňová ? či idete na dlhšie ?

ideme o týždeň....rozmýšľame Šibenik, Primošten .. až do Makarskej sa nám moc nechce ..je to ešte 100km .... nemáte nejaký tip, kde sú pekné kamienkové pláže, málo ľudí, kľud, ale aj přimeřene do mesta na prechádzku ? 4 osoby 2+2
alaya1
13.08.13,12:40
Alaya1 .... a nestačí 10-dňová ? či idete na dlhšie ?

ideme o týždeň....rozmýšľame Šibenik, Primošten .. až do Makarskej sa nám moc nechce ..je to ešte 100km .... nemáte nejaký tip, kde sú pekné kamienkové pláže, málo ľudí, kľud, ale aj přimeřene do mesta na prechádzku ? 4 osoby 2+2
10 dnova nestaci, chodime na 15 dni. My ideme ku Trogiru.
pivko
16.08.13,15:20
Alaya1 .... a nestačí 10-dňová ? či idete na dlhšie ?

ideme o týždeň....rozmýšľame Šibenik, Primošten .. až do Makarskej sa nám moc nechce ..je to ešte 100km .... nemáte nejaký tip, kde sú pekné kamienkové pláže, málo ľudí, kľud, ale aj přimeřene do mesta na prechádzku ? 4 osoby 2+2
10 dnova nestaci, chodime na 15 dni. My ideme ku Trogiru.
Že by Čiovo?
kukučka
16.08.13,16:34
A prečo nie? Nie každý má dvadsať a nie každý túži na dovolenke po diskotékach a hluku. My sme tam boli spokojní. Trogir je nádherné mesto a navyše je blízko letisko. Už minule si sa vysmieval, mám pre teba len jednu otázku: ty nestarneš?
lujza.j
16.08.13,16:52
Chorvátsko je všehochuť.....mňa tento týždeň pobavil kolega rok výroby 1990....budúci rok ta beriem na Pag-Zrcé:D:D...bol tam necelý týždeň...fotky rozmazané, výpadky pamäte....:D:D...litrové drinky od 16-25e....
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSJUWY_9RbjI5wlkThtrmH8Pnx8E4ETX oXgfLCxj48FNo3rHr182Q
alaya1
16.08.13,16:56
A prečo nie? Nie každý má dvadsať a nie každý túži na dovolenke po diskotékach a hluku. My sme tam boli spokojní. Trogir je nádherné mesto a navyše je blízko letisko. Už minule si sa vysmieval, mám pre teba len jednu otázku: ty nestarneš?


Ja to beriem tak, ze kto nema co povedat, nic nepovie. Tak je to jeho pripad. Rypnut a zmiznut.Kazdy chodi tam, kde sa mu chce. Niekto sa rad tlaci hlava na hlave v Tucepi, niekto chodi do Azie a kazdy tam, kde sa citi dobre. Ja sa citim dobre tam, vo svojom apartmane.Vystriedam syna s priatelkou, ktori maju 25 rokov a stravili tam mesiac. No, co - starnu aj oni-).
Ikapo
18.08.13,11:43
Idem prvykrat autom do Chorvatska, niekde sa zverejnilo, ze z Kosic pri prechode centrom Budapesti je nejaka velka obchadzka smerom na dialnicu na Balaton.Isiel niekto z Kosic tento rok cez centrum Budapesti? Ako to mam obist. Google mapa ukazuje stale povodnu cestu, jazyk neviem a urcite tam chybaju na cudzincov, na pokuty nemam peniazky.
pivko
18.08.13,12:05
Idem prvykrat autom do Chorvatska, niekde sa zverejnilo, ze z Kosic pri prechode centrom Budapesti je nejaka velka obchadzka smerom na dialnicu na Balaton.Isiel niekto z Kosic tento rok cez centrum Budapesti? Ako to mam obist. Google mapa ukazuje stale povodnu cestu, jazyk neviem a urcite tam chybaju na cudzincov, na pokuty nemam peniazky.
Štvrtok som sa vrátil z Budapešti , choď cez centrum , normálne po Rakoczy ut. akurát pred mostom pri Váci utca sa rozdeluju pruhy a na moste spájajú tak že žiadny problem. to je cesta tam , naspať choď radšej po M0 lebo cesta cez Budapešť opačným smerom cez centrum cca 1:15 hod. Iba ak by si išiel cez noc tak No problémTak že trasa , KE - BUD smer centrum , potom cez nadjazd /výjazd v pravo/ odbočiť v ľavo na Hungária krtr. na Tokoly ut. neodbočovať/ feferóni túto ulicu pri kelety Pu robia už asi 10rokov/ , tak že v pravo na ďalśej t.j. Kerepesi ut. potom po Rakoczi , cez most a už len egyenesen . Šťastnú cestu
Ikapo
18.08.13,12:16
Dik, no problem je v tom, ze GPS mi ukazuje stale staru cestu a moj kamos bol minuly rok v Ch. cez Pest centrum a pri Keleti pu stavaju metro.Nevedel to. Isiel cez GPS, no, znacky nekukal a presiel 2krat zakaz vjazdu. Chceli od neho 200 eur, on sa nejako dohovoril, bez potvrdenia za 50. takze sa obavam, ze zaplatim pokutu, ked nebudem vediet, ako prejst tu obchadzku k mostu. Nikdy som cez take velke mesto nesiel.Tak, ked si tam teraz bol, je tam ta obchadzka este v centre, okolo tej Keleti pu smerom na Erz. hid?
pivko
18.08.13,12:19
Chorvátsko je všehochuť.....mňa tento týždeň pobavil kolega rok výroby 1990....budúci rok ta beriem na Pag-Zrcé:D:D...bol tam necelý týždeň...fotky rozmazané, výpadky pamäte....:D:D...litrové drinky od 16-25e....
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSJUWY_9RbjI5wlkThtrmH8Pnx8E4ETX oXgfLCxj48FNo3rHr182Q
Tú v modrých plavkách by som si dal.nemaš t.č.???
pivko
18.08.13,12:20
Dik, no problem je v tom, ze GPS mi ukazuje stale staru cestu a moj kamos bol minuly rok v Ch. cez Pest centrum a pri Keleti pu stavaju metro.Nevedel to. Isiel cez GPS, no, znacky nekukal a presiel 2krat zakaz vjazdu. Chceli od neho 200 eur, on sa nejako dohovoril, bez potvrdenia za 50. takze sa obavam, ze zaplatim pokutu, ked nebudem vediet, ako prejst tu obchadzku k mostu. Nikdy som cez take velke mesto nesiel.Tak, ked si tam teraz bol, je tam ta obchadzka este v centre, okolo tej Keleti pu smerom na Erz. hid?

Však ti to píšem že okolo Keleti nie po Tokoly ale po Kerepesi.a no problem. Na M0 zabudni ,naviac cca 50km , kukni mapu.A neni tam obchádzka pred mostom len v strede kopu tak sa pruhy rozdeluju od seba a na moste spoja.
Ikapo
18.08.13,12:27
Dik, co je to A0 ? Vyzeram, ako debil, ale dovolenkujem lietadlom, teraz vyslo na auto a mam dost stres z toho mesta, inak cesta vyzera v pohode. Je divne, ze navigacia ukazuje stale staru cestu. Neviem prave, co tam robia, lebo kamos isiel minuly rok v noci a pozeral stale navigaciu, tak na znacky sa vybodol. Len prileteli policajti s hukackou, zastavili ho a ze presiel 2 x zakaz vjazdu, ze stavaju tam metro. Preto sa pytam.Bolo to niekde pri Keleti.
pivko
18.08.13,12:29
Dik, co je to A0 ? Vyzeram, ako debil, ale dovolenkujem lietadlom, teraz vyslo na auto a mam dost stres z toho mesta, inak cesta vyzera v pohode. Je divne, ze navigacia ukazuje stale staru cestu.
pardón M0 tak že M nula obchvat Budapešti. A je v Rakúsku sorry.
Ikapo
18.08.13,13:08
Dik za rady, ale pri zadani Kosice- Zahreb do goole mapy mi ukazuje uplne ine ulice a aj most mi ukazuje Erzsebet a pri zadani tvojich ulic mi to ide na uplne iny most. Rakoczy.
pivko
18.08.13,13:20
Dik za rady, ale pri zadani Kosice- Zahreb do goole mapy mi ukazuje uplne ine ulice a aj most mi ukazuje Erzsebet a pri zadani tvojich ulic mi to ide na uplne iny most. Rakoczy.
Rakoczi je ulica , nepozeraj googla a nečitaj detektívky , všetci Košičania chodia cez Pešť takto a most je Erszebet Hid pod citadelou.
Cesta naspať je lepšia cez Petofi Hid a po Joszef krt. ale na moste menia momenálne koľaje tak že zápchy. Nazad cez deň jednoznačne po M0.
Letko
19.08.13,07:39
Ahojte,

ubytovanie s polpenziou pre 2 + bábätko na september, autom, máte nejaký tip?
jess
19.08.13,16:17
Neviete ako je to v týchto dňoch s ubytovaním na blind v Podgore ? Dá sa zohnať ? A za akú cenu ?
lujza.j
19.08.13,16:30
Neviete ako je to v týchto dňoch s ubytovaním na blind v Podgore ? Dá sa zohnať ? A za akú cenu ?
nemala by som obavu...kopec ľudí je už po...tí s deckami už určite všetci boli:D...tieto posledné termíny ja volám ,že už idú len zúfalci...čiže aj ja:D, aj ked rezerváciu so mala urobenú pred rokom...v júni trošku upravenú....
foresterbig
20.08.13,10:37
Neviete ako je to v týchto dňoch s ubytovaním na blind v Podgore ? Dá sa zohnať ? A za akú cenu ?
Ubytovanie v Podgore na privátoch sá dá zohnať jednoducho,a to prl odbočení z magistráli dole na Podgoru, počas cesty k mori čo je asi 300m ťa odchytia sami súkromíci ale doporučujem sa prejsť popri mori smer centrum a všade dookola je tam dosť apartmánov,vyberieš si ktorý chceš.Ceny sa pohybujú od 50-80e.Nevýhodov nádhernej Podgory je že tam niesú žiadne možnosti volného parkovania,pri domoch majú všetko vyhradené domáci a hotelových hostí po ubytovaní dávajú parkovať do vzdialených parkovísk či firemných alebo záchytných a platí sa za deň 4e!Pozor neparkovať inde lebo je tam velmi aktívna odťahovacia služba a ja som mal tú česť že som dostal papuču.Ďalej nevýhodou Podgory je že má asi najmenšie pláže na Makarskej Riviere v sezóne je to pri hoteloch fakt hlava na hlave alebo nohy pri hlave :-) Bol som tento rok v Podgore už po štvrtý krát v júny ale vždy v hotely na polpenzii je to moja srdcovka a ešte sa tam určite vrátim.
Ikapo
20.08.13,17:34
Dik za rady, ale pri zadani Kosice- Zahreb do goole mapy mi ukazuje uplne ine ulice a aj most mi ukazuje Erzsebet a pri zadani tvojich ulic mi to ide na uplne iny most. Rakoczy.
Rakoczi je ulica , nepozeraj googla a nečitaj detektívky , všetci Košičania chodia cez Pešť takto a most je Erszebet Hid pod citadelou.
Cesta naspať je lepšia cez Petofi Hid a po Joszef krt. ale na moste menia momenálne koľaje tak že zápchy. Nazad cez deň jednoznačne po M0.


Pivko super rada,cestu sme si doma dnes presli cez google maps, anglicku verziu, ale chcem sa opytat, ci pri Keleti pu- zeleznicka stanica, nie je ziadna odbocka ale ide sa vedla stanice, vedla toho staveniska stale rovno na Rakoczi ut.Presne tam dostal tu pokutu kamos, len on sam nevie, ci odbocil, alebo isiel rovno a odchytili ho.
pivko
21.08.13,08:20
Dik za rady, ale pri zadani Kosice- Zahreb do goole mapy mi ukazuje uplne ine ulice a aj most mi ukazuje Erzsebet a pri zadani tvojich ulic mi to ide na uplne iny most. Rakoczy.
Rakoczi je ulica , nepozeraj googla a nečitaj detektívky , všetci Košičania chodia cez Pešť takto a most je Erszebet Hid pod citadelou.
Cesta naspať je lepšia cez Petofi Hid a po Joszef krt. ale na moste menia momenálne koľaje tak že zápchy. Nazad cez deň jednoznačne po M0.


Pivko super rada,cestu sme si doma dnes presli cez google maps, anglicku verziu, ale chcem sa opytat, ci pri Keleti pu- zeleznicka stanica, nie je ziadna odbocka ale ide sa vedla stanice, vedla toho staveniska stale rovno na Rakoczi ut.Presne tam dostal tu pokutu kamos, len on sam nevie, ci odbocil, alebo isiel rovno a odchytili ho.
V podstate ides akože rovno pri kelety ale do ľavotočivej zákruty. Tak že neodbočuješ ani v pravo ani v ľavo , ideš po hlavnej.
Ikapo
21.08.13,08:25
Dik za rady, ale pri zadani Kosice- Zahreb do goole mapy mi ukazuje uplne ine ulice a aj most mi ukazuje Erzsebet a pri zadani tvojich ulic mi to ide na uplne iny most. Rakoczy.
Rakoczi je ulica , nepozeraj googla a nečitaj detektívky , všetci Košičania chodia cez Pešť takto a most je Erszebet Hid pod citadelou.
Cesta naspať je lepšia cez Petofi Hid a po Joszef krt. ale na moste menia momenálne koľaje tak že zápchy. Nazad cez deň jednoznačne po M0.


Pivko super rada,cestu sme si doma dnes presli cez google maps, anglicku verziu, ale chcem sa opytat, ci pri Keleti pu- zeleznicka stanica, nie je ziadna odbocka ale ide sa vedla stanice, vedla toho staveniska stale rovno na Rakoczi ut.Presne tam dostal tu pokutu kamos, len on sam nevie, ci odbocil, alebo isiel rovno a odchytili ho.
V podstate ides akože rovno pri kelety ale do ľavotočivej zákruty. Tak že neodbočuješ ani v pravo ani v ľavo , ideš po hlavnej.


Diky pekne Pivko, cez google mapu tam na krizovatke za keleti up, ukazuje aj zakaz vjazdu, su tam vsak zlte ciary- tak ma to snad zavedie.Bojim sa len toho, ze poliucajti vedia, ze je to tam rozne a budu cihat.Ale ked si to teraz presiel ty, tak snad prejdem aj ja. Hlavna vec, ze si vravel, ze tam sa da prejst, ze nie je nikde obchadzka.Cela cesta v pohode, bojim sa len tej krizovatky a nasledne prist na Rakoczi ut. a v noci.
pivko
21.08.13,14:46
Dik za rady, ale pri zadani Kosice- Zahreb do goole mapy mi ukazuje uplne ine ulice a aj most mi ukazuje Erzsebet a pri zadani tvojich ulic mi to ide na uplne iny most. Rakoczy.
Rakoczi je ulica , nepozeraj googla a nečitaj detektívky , všetci Košičania chodia cez Pešť takto a most je Erszebet Hid pod citadelou.
Cesta naspať je lepšia cez Petofi Hid a po Joszef krt. ale na moste menia momenálne koľaje tak že zápchy. Nazad cez deň jednoznačne po M0.


Pivko super rada,cestu sme si doma dnes presli cez google maps, anglicku verziu, ale chcem sa opytat, ci pri Keleti pu- zeleznicka stanica, nie je ziadna odbocka ale ide sa vedla stanice, vedla toho staveniska stale rovno na Rakoczi ut.Presne tam dostal tu pokutu kamos, len on sam nevie, ci odbocil, alebo isiel rovno a odchytili ho.
V podstate ides akože rovno pri kelety ale do ľavotočivej zákruty. Tak že neodbočuješ ani v pravo ani v ľavo , ideš po hlavnej.


Diky pekne Pivko, cez google mapu tam na krizovatke za keleti up, ukazuje aj zakaz vjazdu, su tam vsak zlte ciary- tak ma to snad zavedie.Bojim sa len toho, ze poliucajti vedia, ze je to tam rozne a budu cihat.Ale ked si to teraz presiel ty, tak snad prejdem aj ja. Hlavna vec, ze si vravel, ze tam sa da prejst, ze nie je nikde obchadzka.Cela cesta v pohode, bojim sa len tej krizovatky a nasledne prist na Rakoczi ut. a v noci.
Nikto nebude číhať , to niesu naši pilicajti ,ale maďarski , naši by tam číhali určite , však aj merajú len tam kde treba ......
wendy332
21.08.13,15:07
kúsok od Primoštenu je historické mestečko Trogir je zapísané aj v UNESCU... priamo do Trogíru by som neodporúčala, to more je tam znečistené, ale pár kilometrov ďalej je pekné čisté more :-) a dá sa chodiť na dlhééé prechádzky všade možne... kúsok odtiaľ je ostrov Maslenica, určite stojí za to ísť sa tam pozrieť, je tam tiež krásne a kludne :-)
pivko
21.08.13,17:00
kúsok od Primoštenu je historické mestečko Trogir je zapísané aj v UNESCU... priamo do Trogíru by som neodporúčala, to more je tam znečistené, ale pár kilometrov ďalej je pekné čisté more :-) a dá sa chodiť na dlhééé prechádzky všade možne... kúsok odtiaľ je ostrov Maslenica, určite stojí za to ísť sa tam pozrieť, je tam tiež krásne a kludne :-)
Ty sa teda vyznáš , Primošten je dedina oproti mestu Trogir , keby si bola napísala /ze kúsok od Splitu je mestečko Trogir tak beriem a pri Trogire je ostrov Čiovo.
alaya1
21.08.13,17:19
Dik za rady, ale pri zadani Kosice- Zahreb do goole mapy mi ukazuje uplne ine ulice a aj most mi ukazuje Erzsebet a pri zadani tvojich ulic mi to ide na uplne iny most. Rakoczy.
Rakoczi je ulica , nepozeraj googla a nečitaj detektívky , všetci Košičania chodia cez Pešť takto a most je Erszebet Hid pod citadelou.
Cesta naspať je lepšia cez Petofi Hid a po Joszef krt. ale na moste menia momenálne koľaje tak že zápchy. Nazad cez deň jednoznačne po M0.


Pivko super rada,cestu sme si doma dnes presli cez google maps, anglicku verziu, ale chcem sa opytat, ci pri Keleti pu- zeleznicka stanica, nie je ziadna odbocka ale ide sa vedla stanice, vedla toho staveniska stale rovno na Rakoczi ut.Presne tam dostal tu pokutu kamos, len on sam nevie, ci odbocil, alebo isiel rovno a odchytili ho.
V podstate ides akože rovno pri kelety ale do ľavotočivej zákruty. Tak že neodbočuješ ani v pravo ani v ľavo , ideš po hlavnej.

Nechcem sa do toho miesat, ale mne priatelia z Pesti hlasili, ze pri Keleti je obmedzena premavka, nejake obchadzky, ci co. Pivko, urcite je to tam v pohode prejazdne? Lebo ja sa chystam,mozno cez Blavu, mozno cez Pest.Tak nech zbytocne nezachadzam.
pivko
21.08.13,18:15
Dik za rady, ale pri zadani Kosice- Zahreb do goole mapy mi ukazuje uplne ine ulice a aj most mi ukazuje Erzsebet a pri zadani tvojich ulic mi to ide na uplne iny most. Rakoczy.
Rakoczi je ulica , nepozeraj googla a nečitaj detektívky , všetci Košičania chodia cez Pešť takto a most je Erszebet Hid pod citadelou.
Cesta naspať je lepšia cez Petofi Hid a po Joszef krt. ale na moste menia momenálne koľaje tak že zápchy. Nazad cez deň jednoznačne po M0.


Pivko super rada,cestu sme si doma dnes presli cez google maps, anglicku verziu, ale chcem sa opytat, ci pri Keleti pu- zeleznicka stanica, nie je ziadna odbocka ale ide sa vedla stanice, vedla toho staveniska stale rovno na Rakoczi ut.Presne tam dostal tu pokutu kamos, len on sam nevie, ci odbocil, alebo isiel rovno a odchytili ho.
V podstate ides akože rovno pri kelety ale do ľavotočivej zákruty. Tak že neodbočuješ ani v pravo ani v ľavo , ideš po hlavnej.

Nechcem sa do toho miesat, ale mne priatelia z Pesti hlasili, ze pri Keleti je obmedzena premavka, nejake obchadzky, ci co. Pivko, urcite je to tam v pohode prejazdne? Lebo ja sa chystam,mozno cez Blavu, mozno cez Pest.Tak nech zbytocne nezachadzam.
Je to normálne v pohode prejazdné a kto sa bojí tak nech ide po M0 , cez Blavu z východu je tot. blbosť.
lujza.j
21.08.13,18:25
vrijemenska prognoza nič moc....:(
pivko
21.08.13,18:59
vrijemenska prognoza nič moc....:(
Kamarát zutekal z Krku po 4 dňoch , voda 20c ! Ideme do Turecka , tam je čajíček.
lujza.j
21.08.13,19:07
vrijemenska prognoza nič moc....:(
Kamarát zutekal z Krku po 4 dňoch , voda 20c ! Ideme do Turecka , tam je čajíček.
tak si to užite...:)...hlavne že celé leto bolo vypečené...čo už moja chyba...rezervácia urobená pred rokom.....
wendy332
21.08.13,19:22
kúsok od Primoštenu je historické mestečko Trogir je zapísané aj v UNESCU... priamo do Trogíru by som neodporúčala, to more je tam znečistené, ale pár kilometrov ďalej je pekné čisté more :-) a dá sa chodiť na dlhééé prechádzky všade možne... kúsok odtiaľ je ostrov Maslenica, určite stojí za to ísť sa tam pozrieť, je tam tiež krásne a kludne :-)
Ty sa teda vyznáš , Primošten je dedina oproti mestu Trogir , keby si bola napísala /ze kúsok od Splitu je mestečko Trogir tak beriem a pri Trogire je ostrov Čiovo.

Reagovala som na hlavnú zadanú tému, kde boli spomínané oblasti a keďže je to cca 30 km od Primoštenu, tak som napísala kúsok... netreba chytať za slovo.. prišlo mi zbytočné spomínať mesto Split, keď v téme sa naň nepýtali... ale ak by niekoho zaujímalo, tak v Splite je tiež pekne aj ostrov Čiovo je fajn... ;-)
lujza.j
21.08.13,19:26
kúsok od Primoštenu je historické mestečko Trogir je zapísané aj v UNESCU... priamo do Trogíru by som neodporúčala, to more je tam znečistené, ale pár kilometrov ďalej je pekné čisté more :-) a dá sa chodiť na dlhééé prechádzky všade možne... kúsok odtiaľ je ostrov Maslenica, určite stojí za to ísť sa tam pozrieť, je tam tiež krásne a kludne :-)
Ty sa teda vyznáš , Primošten je dedina oproti mestu Trogir , keby si bola napísala /ze kúsok od Splitu je mestečko Trogir tak beriem a pri Trogire je ostrov Čiovo.

Reagovala som na hlavnú zadanú tému, kde boli spomínané oblasti a keďže je to cca 30 km od Primoštenu, tak som napísala kúsok... netreba chytať za slovo.. prišlo mi zbytočné spomínať mesto Split, keď v téme sa naň nepýtali... ale ak by niekoho zaujímalo, tak v Splite je tiež pekne aj ostrov Čiovo je fajn... ;-)
len ten čo zadal tému v roku 2008 už asi má jasno....:D:D:D
wendy332
21.08.13,19:29
kúsok od Primoštenu je historické mestečko Trogir je zapísané aj v UNESCU... priamo do Trogíru by som neodporúčala, to more je tam znečistené, ale pár kilometrov ďalej je pekné čisté more :-) a dá sa chodiť na dlhééé prechádzky všade možne... kúsok odtiaľ je ostrov Maslenica, určite stojí za to ísť sa tam pozrieť, je tam tiež krásne a kludne :-)
Ty sa teda vyznáš , Primošten je dedina oproti mestu Trogir , keby si bola napísala /ze kúsok od Splitu je mestečko Trogir tak beriem a pri Trogire je ostrov Čiovo.

Reagovala som na hlavnú zadanú tému, kde boli spomínané oblasti a keďže je to cca 30 km od Primoštenu, tak som napísala kúsok... netreba chytať za slovo.. prišlo mi zbytočné spomínať mesto Split, keď v téme sa naň nepýtali... ale ak by niekoho zaujímalo, tak v Splite je tiež pekne aj ostrov Čiovo je fajn... ;-)
len ten čo zadal tému v roku 2008 už asi má jasno....:D:D:D

:D :D :D dneska som prišla na túto stránku po dlhom čase a absolutne som nepozerala, keby to bolo založené, len mi to tu naskočilo, tak som reagovala :D tak nič :D
alaya1
22.08.13,06:27
vrijemenska prognoza nič moc....:(

Ved je to na toto obdobie celkom fajn.
http://www.mojkvart.hr/Split/vremenska-prognoza

synova svokra prisla vcera v Mimice, nestazovala sa na pocasie a kupali sa v pohode.

Pivko, z BA chodim koli inej veci, tak aj prespavame jednu noc, no, asi teraz pojdem cez Pest, ked vravis, je je to v pohode prejazdne bez obmedzeni, tak ti verim. vyskusam, dufam ma muz neprizabije, ked nie je:)
lujza.j
22.08.13,08:45
alaya1
22.08.13,09:25
Lujza, ten link co som pripla ja, ukazuje na Split, dal mi ho Chorvat, co tam zije,riadim sa nim uz 4. rok a nesklamal. Nemaj obavu, urcite nebude skaredo. Mne napr. burky nevadia, ak su vecer, je lepsi vzduch.

ten druhy, co si pripla ukazuje podobne, ako moj link, jeden den mozno dazdivo- to pojdem do Splitu na trh pokukat. Inak cca 26-30 st., dost pre mna.
lujza.j
22.08.13,09:34
dufam, že chorvátski poľnohospodári... nebudú blokovať hranice ako chceli....
alaya1
22.08.13,09:37
ktore? Vsetky? Ja idem asi v sobotu vecer.
lujza.j
22.08.13,09:57
ktore? Vsetky? Ja idem asi v sobotu vecer.
ja v nedelu ráno...plánovali hento...oni chudačkovia si myslia, že niečo dosiahnu chceli viac kune za tonu obilia...ale zabudli že už to riadi EU...
alaya1
22.08.13,10:08
ktore? Vsetky? Ja idem asi v sobotu vecer.
ja v nedelu ráno...plánovali hento...oni chudačkovia si myslia, že niečo dosiahnu chceli viac kune za tonu obilia...ale zabudli že už to riadi EU...


Nepocula som o tom, my ideme cez Madarsko, snad to bude v pohode, aj ked som tu citala nejake obmedzenia v Budapesti. Dufam, ze prejdeme. My sme uz rano o 8-9 tej tam.
lujza.j
22.08.13,10:13
ktore? Vsetky? Ja idem asi v sobotu vecer.
ja v nedelu ráno...plánovali hento...oni chudačkovia si myslia, že niečo dosiahnu chceli viac kune za tonu obilia...ale zabudli že už to riadi EU...


Nepocula som o tom, my ideme cez Madarsko, snad to bude v pohode, aj ked som tu citala nejake obmedzenia v Budapesti. Dufam, ze prejdeme. My sme uz rano o 8-9 tej tam.
ja tiež cez Madžáre, ale ja by som to cez Pešť nezvládla...možno späť.....po ich dialnici......to už bude vodca našej už dvojkolony moj chlap:D
alaya1
22.08.13,10:15
ktore? Vsetky? Ja idem asi v sobotu vecer.
ja v nedelu ráno...plánovali hento...oni chudačkovia si myslia, že niečo dosiahnu chceli viac kune za tonu obilia...ale zabudli že už to riadi EU...


Nepocula som o tom, my ideme cez Madarsko, snad to bude v pohode, aj ked som tu citala nejake obmedzenia v Budapesti. Dufam, ze prejdeme. My sme uz rano o 8-9 tej tam.
ja tiež cez Madžáre, ale ja by som to cez Pešť nezvládla...možno späť.....po ich dialnici......to už bude vodca našej už dvojkolony moj chlap:D

To ides cez MO?
lujza.j
22.08.13,10:21
ktore? Vsetky? Ja idem asi v sobotu vecer.
ja v nedelu ráno...plánovali hento...oni chudačkovia si myslia, že niečo dosiahnu chceli viac kune za tonu obilia...ale zabudli že už to riadi EU...


Nepocula som o tom, my ideme cez Madarsko, snad to bude v pohode, aj ked som tu citala nejake obmedzenia v Budapesti. Dufam, ze prejdeme. My sme uz rano o 8-9 tej tam.
ja tiež cez Madžáre, ale ja by som to cez Pešť nezvládla...možno späť.....po ich dialnici......to už bude vodca našej už dvojkolony moj chlap:D

To ides cez MO?
nie po starej...čorna-sombately atd.
alaya1
22.08.13,10:23
ktore? Vsetky? Ja idem asi v sobotu vecer.
ja v nedelu ráno...plánovali hento...oni chudačkovia si myslia, že niečo dosiahnu chceli viac kune za tonu obilia...ale zabudli že už to riadi EU...


Nepocula som o tom, my ideme cez Madarsko, snad to bude v pohode, aj ked som tu citala nejake obmedzenia v Budapesti. Dufam, ze prejdeme. My sme uz rano o 8-9 tej tam.
ja tiež cez Madžáre, ale ja by som to cez Pešť nezvládla...možno späť.....po ich dialnici......to už bude vodca našej už dvojkolony moj chlap:D

To ides cez MO?
nie po starej...čorna-sombately atd.


Tam sme este neisli. Tiez nemam rada tu Budapest, minuly rok sme isli cez Blavu, no je to tam rozbite, dufam, ze pani navigatorka to zvladne.
ewita888
22.08.13,10:27
Od Blavy po starej sa ide tiež na Sombately.. inak to Maďarsko sa mi po starej zdá nekonečno, radšej by som šla cez Rakúsko..
alaya1
22.08.13,10:28
Z vychodu to mate teraz super, sama dialnica, len prejst ten stred Budapesti, po MO som este nikdy neisla.
lujza.j
22.08.13,10:32
Z vychodu to mate teraz super, sama dialnica, len prejst ten stred Budapesti, po MO som este nikdy neisla.
ja áno, ale nie sama s mojim chlapom....ale tam ked zle odbočím...tak som v prdeli:D
idem sama, decko a pes....a rano-cez deň... v noci by som sa bála a nerada šoférujem za tmy...
alaya1
22.08.13,10:36
Z vychodu to mate teraz super, sama dialnica, len prejst ten stred Budapesti, po MO som este nikdy neisla.
ja áno, ale nie sama s mojim chlapom....ale tam ked zle odbočím...tak som v prdeli:D
idem sama, decko a pes....a rano-cez deň... v noci by som sa bála a nerada šoférujem za tmy...

No, uvidime, ako prejdeme tu Pest my. Inak, my to mame dobre znacene, az na tu Pest. Ved ked zle zabocime, urobime kruh, v noci je tam prazdno. Inak potom dialnica rovno az dole. Soferuje muz sam, ja v noci nechcem chodit. Inak, sama by som sa asi na taku cestu nevybrala, odvaha. Ides do dalmacie?Dnes som bola psa vakcinovat na tie srdcove cervy, spi chudak, 2 krat sa cestou domov pokakal. Asi zo stresu- no chlap-)
lujza.j
22.08.13,10:52
Z vychodu to mate teraz super, sama dialnica, len prejst ten stred Budapesti, po MO som este nikdy neisla.
ja áno, ale nie sama s mojim chlapom....ale tam ked zle odbočím...tak som v prdeli:D
idem sama, decko a pes....a rano-cez deň... v noci by som sa bála a nerada šoférujem za tmy...

No, uvidime, ako prejdeme tu Pest my. Inak, my to mame dobre znacene, az na tu Pest. Ved ked zle zabocime, urobime kruh, v noci je tam prazdno. Inak potom dialnica rovno az dole. Soferuje muz sam, ja v noci nechcem chodit. Inak, sama by som sa asi na taku cestu nevybrala, odvaha. Ides do dalmacie?Dnes som bola psa vakcinovat na tie srdcove cervy, spi chudak, 2 krat sa cestou domov pokakal. Asi zo stresu- no chlap-)
bola som už minulý rok .....som si pomastila svoje šoférske ego...trošku...iba Zadar, ja som Pešť zažila zlé odbočenie....a minimálne 2h sme blúdili...ale to bolo pekných pár rokov dozadu...značenie je v MR ok, len tam je to také, že myslíš že je to dalšia odbočka a to nie to už bola tá kde si neodbočila....
alaya1
22.08.13,11:12
Z vychodu to mate teraz super, sama dialnica, len prejst ten stred Budapesti, po MO som este nikdy neisla.
ja áno, ale nie sama s mojim chlapom....ale tam ked zle odbočím...tak som v prdeli:D
idem sama, decko a pes....a rano-cez deň... v noci by som sa bála a nerada šoférujem za tmy...

No, uvidime, ako prejdeme tu Pest my. Inak, my to mame dobre znacene, az na tu Pest. Ved ked zle zabocime, urobime kruh, v noci je tam prazdno. Inak potom dialnica rovno az dole. Soferuje muz sam, ja v noci nechcem chodit. Inak, sama by som sa asi na taku cestu nevybrala, odvaha. Ides do dalmacie?Dnes som bola psa vakcinovat na tie srdcove cervy, spi chudak, 2 krat sa cestou domov pokakal. Asi zo stresu- no chlap-)
bola som už minulý rok .....som si pomastila svoje šoférske ego...trošku...iba Zadar, ja som Pešť zažila zlé odbočenie....a minimálne 2h sme blúdili...ale to bolo pekných pár rokov dozadu...značenie je v MR ok, len tam je to také, že myslíš že je to dalšia odbočka a to nie to už bola tá kde si neodbočila....

Toto je teraz pre nas vyslovene aktualne
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1184779_422220157878281_736685621_n.jpg

len najst tu spravnu-))
pivko
22.08.13,15:42
Z vychodu to mate teraz super, sama dialnica, len prejst ten stred Budapesti, po MO som este nikdy neisla.
ja áno, ale nie sama s mojim chlapom....ale tam ked zle odbočím...tak som v prdeli:D
idem sama, decko a pes....a rano-cez deň... v noci by som sa bála a nerada šoférujem za tmy...

No, uvidime, ako prejdeme tu Pest my. Inak, my to mame dobre znacene, az na tu Pest. Ved ked zle zabocime, urobime kruh, v noci je tam prazdno. Inak potom dialnica rovno az dole. Soferuje muz sam, ja v noci nechcem chodit. Inak, sama by som sa asi na taku cestu nevybrala, odvaha. Ides do dalmacie?Dnes som bola psa vakcinovat na tie srdcove cervy, spi chudak, 2 krat sa cestou domov pokakal. Asi zo stresu- no chlap-)
bola som už minulý rok .....som si pomastila svoje šoférske ego...trošku...iba Zadar, ja som Pešť zažila zlé odbočenie....a minimálne 2h sme blúdili...ale to bolo pekných pár rokov dozadu...značenie je v MR ok, len tam je to také, že myslíš že je to dalšia odbočka a to nie to už bola tá kde si neodbočila....

Toto je teraz pre nas vyslovene aktualne
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1184779_422220157878281_736685621_n.jpg

len najst tu spravnu-))
pre nejakých 40-50km naviac sa stresujete , však choďte po M0 , ušetrite auto od rozbitých ciest v Budapešti , vyhnete sa semaforom a nemusite sa báť že zablúdite.
alaya1
22.08.13,15:59
Ja to nechavam na muzovi,ako mu navigator ukaze, tam pojde, chodili sme stale okolo Keleti, ked tu pisete, ze tam robia, tak neviem. pred 2. rokmi sme tam isli, neviem, ci nieco robili, uz si nepamatam, presli sme v pohode.

ten MO nepoznam, ides na neho normalne po M3 bevezeto? je ozacenie na ceste, kde sa zaradit, myslim, na vozovke.
pivko
22.08.13,16:11
Ja to nechavam na muzovi,ako mu navigator ukaze, tam pojde, chodili sme stale okolo Keleti, ked tu pisete, ze tam robia, tak neviem. pred 2. rokmi sme tam isli, neviem, ci nieco robili, uz si nepamatam, presli sme v pohode.

ten MO nepoznam, ides na neho normalne po M3 bevezeto? je ozacenie na ceste, kde sa zaradit, myslim, na vozovke.
Na M0 sa dostaneš už asi 2. rok v prevádzke po M31 čo je vlastne uhlopriečka z Godolo a potom už ideš len stále smer M7
Vśak si pozrite mapu : http://www.svetgps.sk/mapa/planovac
alaya1
22.08.13,16:29
Ja to nechavam na muzovi,ako mu navigator ukaze, tam pojde, chodili sme stale okolo Keleti, ked tu pisete, ze tam robia, tak neviem. pred 2. rokmi sme tam isli, neviem, ci nieco robili, uz si nepamatam, presli sme v pohode.

ten MO nepoznam, ides na neho normalne po M3 bevezeto? je ozacenie na ceste, kde sa zaradit, myslim, na vozovke.
Na M0 sa dostaneš už asi 2. rok v prevádzke po M31 čo je vlastne uhlopriečka z Godolo a potom už ideš len stále smer M7
Vśak si pozrite mapu : http://www.svetgps.sk/mapa/planovac


Dik za link, vravim muzovi, ze si teraz presiel okolo keleti bez problemov dalej,, vravi, ze ideme ako vzdy tiez tam, vraj,ked su volne 2 jazdne pruhy, tak prejde, ze neskoncime v metre-).Ved to musi byt oznacene. len dufam, ze tam budu vecer ich policajti vypeckovani a ako tu citam, tak nas pre nieco nezastavia. ved ani anglicky nevedia.
alaya1
22.08.13,16:33
Ja to nechavam na muzovi,ako mu navigator ukaze, tam pojde, chodili sme stale okolo Keleti, ked tu pisete, ze tam robia, tak neviem. pred 2. rokmi sme tam isli, neviem, ci nieco robili, uz si nepamatam, presli sme v pohode.

ten MO nepoznam, ides na neho normalne po M3 bevezeto? je ozacenie na ceste, kde sa zaradit, myslim, na vozovke.
Na M0 sa dostaneš už asi 2. rok v prevádzke po M31 čo je vlastne uhlopriečka z Godolo a potom už ideš len stále smer M7
Vśak si pozrite mapu : http://www.svetgps.sk/mapa/planovac


Dik za link, vravim muzovi, ze si teraz presiel okolo keleti bez problemov dalej,, vravi, ze ideme ako vzdy tiez tam, vraj,ked su volne 2 jazdne pruhy, tak prejde, ze neskoncime v metre-).Ved to musi byt oznacene. len dufam, ze tam budu vecer ich policajti vypeckovani a ako tu citam, tak nas pre nieco nezastavia. ved ani anglicky nevedia.


Pozeram ten link, co si poslal, ty fakt na mapach je zmena prechodu Budapestou- cez Andrassi ut, Hosok tere, tak ukazuju obchadzku keleti.Tak tym smerom som nikdy nesla.
lujza.j
22.08.13,18:39
Od Blavy po starej sa ide tiež na Sombately.. inak to Maďarsko sa mi po starej zdá nekonečno, radšej by som šla cez Rakúsko..
nechce sa mi cvakať za dialnicu....išla som tade xy krát prežijem...
jess
23.08.13,08:04
šla som teda 20-teho z BB na Makarsku ... od BB dážď , 16 stupňov ...rovnako po celú cestu až do Zadaru ....tam sa to našťastie začalo otepľovať a vyjasňovať... skončili sme v Podgore . Partia, ktorá šla pred nami nám zohnali ubytovanie ...ALE !!! 2 hodiny hľadali, všetko plné , ani pre 2 osoby, ani pre 4 osoby ...čo bolo, tak ďaleko preďaleko od mora a vnútri zariadenie škoda reči.....nakoniec po 2 hodinách zohnali ledva pre seba 2-jku za 50 Eur a pre nás štyroch za 90 Eur ! .... (rátala som 60Eur/apartmán/4osoby/noc) ... no čo už ...som rada po tej ceste , že som si mala kde hlavu zložiť .... ale apartmán suprovný - majiteľov zimný byt, 5m od mora vedľa centra, čiže tichúčko, parkovanie pod terasou a neskutočný výhľad na hory, more, centrum Podgory :-) hold, za ten výhľad a komfort v apartmáne si treba priplatiť ... neľutujem :-)
jess
23.08.13,08:05
a išli sme cez Budapešť , ale obchvatom cez MO ... partia, čo šla pred nami išla krížom a hodinu a pol blúdili :D :-(
alaya1
23.08.13,11:10
a išli sme cez Budapešť , ale obchvatom cez MO ... partia, čo šla pred nami išla krížom a hodinu a pol blúdili :D :-(
nemali navigacku?
Žabinka
23.08.13,11:23
a išli sme cez Budapešť , ale obchvatom cez MO ... partia, čo šla pred nami išla krížom a hodinu a pol blúdili :D :-(
nemali navigacku?
mám pocit, že navigácia v Budapešti pre toho, kto sa tam aspoň trochu nevyzná, nemá žiadny význam.. moje skúsenosti s Budapešťou (obzvlášť v letnej sezóne) sú také, že každoročne sa tam v centre na niečom pracuje, čo navigácia samozrejme netuší..:D a o značení v Budapešti ani nehovorím.. takže pre neznalých Budapešť je určite výhodnejší obchvat..
jess
23.08.13,11:47
presne tak :D
alaya1
23.08.13,11:52
my sme isli 3krat okolo Keleti up, Rakoczi ut.na Alzbetin most s navigaciou, bez akychkolvek problemov sme hladko presli.
ninka24
23.08.13,12:38
no obchvat nieje problem smerom dole, ALE smerom s5 je znacenie smerujuce na obchvat totalna katastrofa! Sli sme s5 minulu sobotu, samozrejme znova sa nam "nepodarilo najst" cestu na obchvat a GPS samozrejme vzdy smeruje dole do centra. Takze nasledoval scenar, taky ako minuly rok a dalsie 3 roky do zadu - centrum. Ono sa da prjst bez problemov, len vodic nesmie byt "stresmen" Nas GPS nasmerovala na Gödöllő a v pohode sme presli :) ale je fakt, ze v centre pri tych rozkopavkach nieje skoro ziadne znacenie. Ale celkovo Budapest je podla mna bermudsky trojuholnik, kazdy rok cez centrum, ale inou trasou... :D
alaya1
23.08.13,13:35
Godolo? Ako ta to mohlo namerovat? ved to nie je v Budapesti, ale hodne predtym.