pivko
23.08.13,16:17
Godolo? Ako ta to mohlo namerovat? ved to nie je v Budapesti, ale hodne predtym.
Veď práve že 30km pred sa dá už odbočiť na smer M0 po M31 , Ľudia však sa pozrite do mapy http://www.svetgps.sk/mapa/planovac
pivko
23.08.13,14:20
a išli sme cez Budapešť , ale obchvatom cez MO ... partia, čo šla pred nami išla krížom a hodinu a pol blúdili :D :-(
nemali navigacku?
mám pocit, že navigácia v Budapešti pre toho, kto sa tam aspoň trochu nevyzná, nemá žiadny význam.. moje skúsenosti s Budapešťou (obzvlášť v letnej sezóne) sú také, že každoročne sa tam v centre na niečom pracuje, čo navigácia samozrejme netuší..:D a o značení v Budapešti ani nehovorím.. takže pre neznalých Budapešť je určite výhodnejší obchvat..
konečne normálna odpoveď , to som tvrdil aj ja . kto sa bojí nech do lesa neide, tak že choďte po M0 naokolo.
alaya1
23.08.13,14:27
Godolo? Ako ta to mohlo namerovat? ved to nie je v Budapesti, ale hodne predtym.
Veď práve že 30km pred sa dá už odbočiť na smer M0 po M31 , Ľudia však sa pozrite do mapy http://www.svetgps.sk/mapa/planovac

Tak nikdy som nesla cez ten usek, nepoznam ho, soferuje muz, nech si vyberie. Pred 2 rokmi sme presli cca o 23.30 stred peste za cca 15-20 min. okolo Keleti.
pivko
23.08.13,16:51
Tak panstvo šťastnú cescu do HR , dúfam že nestrávite dovolenku na Keleti Pu a dávajte pozor na ľadovú vodu Jadranského mora aby ste po dovolenke neskončili na urologii.Ja si zajtra 14:30 sadnem do lietadla a 19:30 pri bare pijem Jack Daniels a nohy močim v mori 30c.
alaya1
23.08.13,16:53
Pozor na meduzy, zavitali na pobrezie.:) a paradne kusy.
jess
24.08.13,12:49
Podgora ... včera teplučká vodička, dnes o čosi chladnejšia, ale pri plávaní je super. Slniečko, okolo 28 stupňov, pohoda . Ja by som sa v tureckom čaji nekúpala ... plávať sa v tom ani nedá ! V čaji sa môžem kúpať aj doma vo vani :P
alaya1
24.08.13,13:21
Momentalne by som ja zase nesla - Turecko, Kreta, Spanielsko, Tabarka- koncom augusta je invazia meduz. Tam sa teda neda potom kupat. Zazili sme, nic prijemne.

par stran dozadu pivko obdivoval a chvalil len Chorvatsko, piesocnate destinacie zaznaval. Casy sa menia.
jess
24.08.13,18:26
tu v Podgore nie sú žiadne medúzy , či ??? ... zatiaľ ma nič nekuslo :D
lapejko
24.08.13,20:08
Omiš a okolie je takisto OK. Veľmi príjemné počasie, žiadne extrémy momentálne.
foresterbig
25.08.13,13:51
Bol som v Chorvátsku už asi 35x na dovolenke chodim tam od r.1987 od Puly až po Dubrovník a nikdy som žiadnu medúzu nevidel.Neviem aké kusy to má na mysli alaya1 a či tam nebolo vela karlovačka a potom ju niečo kuslo od spodu :-)
alaya1
25.08.13,14:22
niekedy staci precitat si cely prispevok a porozumiet mu. Inak, uviedla som krajiny, kde je vyskyt meduz. To karlovacko som nemala asi ja.
pivko
26.08.13,14:04
Sedim v loby bare , pijem Jacka, meduzy v Turecku som v zivote nezazil.more ma 30c , fantazia . Do Chorvatska uz nikdy v zivote .
Prostata je prostata a kupat sa v ladovom mori .........
foresterbig
27.08.13,17:40
pivko viem to posúdiť bol som tento rok v Chorvátsku (Podgora) a pred týždňom som sa vrátil z Turecka(Side) máš pravdu Turecko je fantázia čo sa týka služieb v hotely ako aj jedlo a pitie v on inclusive si ako v rozprávke ale to je asi tak všetko Chorvátsku sa to nevyrovná tá nádherná príroda borovicové lesy zasahuúce až do mora,modrozelené more,príjemný kamarátsky ludia s ktorými sa bezproblémovo dohovoríš a v neposlednom rade aj pekné dvojnohé medúzy :-)
jess
28.08.13,09:11
v noci som sa vrátila z Podgory ... žiadna ľadová voda, ale príjemná na plávanie....v tureckom čaji sa plávať nedá ! ... ale kto prežíva dovolenku v lobby bare ....
alaya1
28.08.13,11:32
Pivko,zila som tam dlho, tak nekecaj,pokial viem, chodis tam druhy rok,su tam meduzy,ja som teraz na korfu, buduci tyzden split a chod radsej na plaz, ako v bare na dovolenke, to mozes byt aj doma.
lujza.j
29.08.13,10:52
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=hrvatska_n
nechápem...Zadar 26 oblačno...jasno od rána:eek:...asi idem zazvoniť vedla je DHMZ-Zadar....že či si dali večer vela rakice...
alaya1
29.08.13,14:56
Pozeraj predpoved,co som ti dala link a drz mi pocasie do konca buduceho tyzdna,kym doletim,prekvapivo som sa ocitla inde,ako som mala, no potesilo....
lujza.j
29.08.13,16:06
Pozeraj predpoved,co som ti dala link a drz mi pocasie do konca buduceho tyzdna,kym doletim,prekvapivo som sa ocitla inde,ako som mala, no potesilo....
aj oni tu:http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14428

inak kukám tu:http://www.accuweather.com/sk/hr/zadar/116272/daily-weather-forecast/116272
...viem, že má byť ok:):)
...tak užívaj aj inde:)
alaya1
29.08.13,16:26
Dakujem,podobne
pivko
31.08.13,14:15
v noci som sa vrátila z Podgory ... žiadna ľadová voda, ale príjemná na plávanie....v tureckom čaji sa plávať nedá ! ... ale kto prežíva dovolenku v lobby bare ....
Do podgory ani zadarmo neda sa tam ani v klude prechadzat lebo promenada je v sezone ako frekventovana cesta a v HR je prijemna voda na plavanie pre ladove medvede t.z. zeny nad 80kg muzi nad 100kg.
pivko
31.08.13,14:19
Pivko,zila som tam dlho, tak nekecaj,pokial viem, chodis tam druhy rok,su tam meduzy,ja som teraz na korfu, buduci tyzden split a chod radsej na plaz, ako v bare na dovolenke, to mozes byt aj doma.
Presne tak , 2 roky a momentalne 5 krat , normalne mi je luto kolko penazi som nechal v HR a vlastne za h..... , v Splite budem skor autom z KE ako ty lietadlom z PO , mozeme sa stavit.cesta z domu do hotela.
alaya1
31.08.13,15:20
Pivko,zial,nemozem ti vyhoviet,ja som momentalne na korfu,odtial odchadzam do splitu v noci.vies co,nechaj na kazdom,nech dovolenkuje,kde sa citi dobre,ak ty v turecku,ok,ak niekto v tatrach ok.ak niekto v chorvatsku,nech si dovolenku uziva.ja som v turecku zila dlhsi cas,mne o nom nemusis pisat.ani more,ani pevnina sa vsak chorvatsku nevyrovna.a blahodarne ucinky podnebia tiez.turecko ma prehriate more,to je fakt,malym detom vyhovuje,ale to ti potom staci zajst za roh. Do sarospataku.tak kazdy nech ma taku,aka sa mu paci,myslim dovolenku.
pmajap
31.08.13,15:33
Pivko,zial,nemozem ti vyhoviet,ja som momentalne na korfu,odtial odchadzam do splitu v noci.vies co,nechaj na kazdom,nech dovolenkuje,kde sa citi dobre,ak ty v turecku,ok,ak niekto v tatrach ok.ak niekto v chorvatsku,nech si dovolenku uziva.ja som v turecku zila dlhsi cas,mne o nom nemusis pisat.ani more,ani pevnina sa vsak chorvatsku nevyrovna.a blahodarne ucinky podnebia tiez.turecko ma prehriate more,to je fakt,malym detom vyhovuje,ale to ti potom staci zajst za roh. Do sarospataku.tak kazdy nech ma taku,aka sa mu paci,myslim dovolenku.

Alaya, samé prekvapko, aj Onura poznaš ? :D:D
Letko
01.09.13,11:25
Takže ako cez Budapešť smerom na Chorvátsko, cez Erzsébet Híd?
alaya1
01.09.13,14:49
Pozdravujem z Dalmacie,krasne teplo,more slnko vypeka.
lapejko
01.09.13,18:11
Takže ako cez Budapešť smerom na Chorvátsko, cez Erzsébet Híd?

to je jedno, ktorý híd, v smere od Miškolca to hádže aj na Rákocziho alebo Pétofiho.
lapejko
01.09.13,18:18
Pozdravujem z Dalmacie,krasne teplo,more slnko vypeka.
a kde si? My sme v Staniči, dnes sme boli u brata na Brele a v delte Neretvy pri Ploče, zajtra ideme na rafting po Cetine, v utorok na farmársky trh do Zadvarja a paragliding na Brelu...turistov je pomenej a počasie je príjemné, všade sú voľné apartmány.
lujza.j
01.09.13,18:22
Pozdravujem z Dalmacie,krasne teplo,more slnko vypeka.
a kde si? My sme v Staniči, dnes sme boli u brata na Brele a v delte Neretvy pri Ploče, zajtra ideme na rafting po Cetine, v utorok na farmársky trh do Zadvarja a paragliding na Brelu...turistov je pomenej a počasie je príjemné, všade sú voľné apartmány.
júj farmársky trh...škoda,že to je daleko...urob aspoň fotečky....údolie Neretvy je krásne....
lapejko
01.09.13,18:24
návšteva Starigradu nad Omišom
lujza.j
01.09.13,18:42
škoda, že je more také chladné:(
lapejko
01.09.13,19:07
toto je delta Neretvy:
alaya1
01.09.13,19:13
More nie je o nic chladnejsie,ako bolo na Korfu.a teploty vzduchu sa vyrovnaju teplotam v sezone.super a klud
lujza.j
01.09.13,19:16
teplúčko je....a je fajn že kopec turistov je fuč:)
lujza.j
04.09.13,07:14
počasie v HR je TOP, keby som nevedela že je september myslím si, že je špica sezóny...more je studené asi iba pre mňa:(moj chlap a moje decko sú s teplotou spoko....a pes tiež:D...vedieť že každý september bude takéto počko inokedy by som sem ani nešla....
alaya1
04.09.13,07:24
Posledne 3 roky,stale takto bolo..my mame more teple,asi,ze sme v zatoke.
lapejko
04.09.13,08:41
a toto je rafting na Cetine, tzv. BOMBA
lapejko
04.09.13,08:45
trh na Zadvarju a trochu adrenalínu z padákom...
Letko
13.09.13,07:20
Nakoniec sme skončili v Orebiči, cez Budapešť vždy v noci cez Alžbetin most, nikde ani vtáčika živáčika, len cestou späť sme dobehli Košičana, že teda pôjdeme za ním, pozná cestu, no keď sme videli, že sa vlečie cez centrum 40km/hod, obehli sme ho a dali dôveru starej Nokii, ktorá nás doviedla ako rodený Budapeštian :)
TheCrazyCicada
27.09.13,11:15
Niet nad Brelu a okolie... More čisté, všade vôňa borovíc a levandúľ, večer krásne zvuky cikád...
Dubak2000
28.09.13,10:21
Nakoniec sme skončili v Orebiči, cez Budapešť vždy v noci cez Alžbetin most, nikde ani vtáčika živáčika, len cestou späť sme dobehli Košičana, že teda pôjdeme za ním, pozná cestu, no keď sme videli, že sa vlečie cez centrum 40km/hod, obehli sme ho a dali dôveru starej Nokii, ktorá nás doviedla ako rodený Budapeštian :)

Zavidim.....tento rok sme Orebic vynechali, boli sme par rokov po sebe a siel by som zas. Ale stahovali sme sa toto leto a kopa inych zmien tak musela ist dovolenka bokom. Snad zas niekedy za rok...
alaya1
02.03.14,22:00
Mam otazocku- bol niekto na Pagu - Dinjiška?
lujza.j
02.03.14,22:06
lujza.j
02.03.14,22:07
alaya1
02.03.14,22:10
viem to najst, potrebujem osobu skusenost, ak by ju niekto mal.
lujza.j
02.03.14,22:17
nepochybujem o tom, že to vieš nájsť!!!ak chceš byť ako pri jazere....mne stačí ked idem okolo a vidí ako to tam je...ale každému vyhovuje a páči sa niečo iné....
alaya1
02.03.14,22:20
to nie je pre mna :) Ja chodim uplne inde, ale dakujem. Ty mas na dovci sire more? My to tiez nemame otvorene.
lujza.j
02.03.14,22:24
nemám v HR je minimum miest kde je šíre more, ale toto je hodne blízko.....
alaya1
02.03.14,22:25
ale aka tepla voda pre dietatka :)
lujza.j
02.03.14,22:28
to určite áno:)minimum pohybu vody...do kelu ked si spomeniem aká bola minulý rok studená:eek:
alaya1
02.03.14,22:30
studena? my sme mali vybornu. ked som aj na nafukovacke plavala, co v studenej je brrr.
bobina123
14.03.14,15:04
ahojte, ti co ste boli na Braci, mohli by ste mi poradit, ktore mesto je vhodne pre mladych ? :)
robinjo
27.03.14,11:08
LILIEZ pozri si Duga Uvala, Rabac alebo Kamenjak Pula
alaya1
27.03.14,11:10
LILIEZ pozri si Duga Uvala, alebo Kamenjak Pula
Otazka bola zadana v roku 2008 :ň :), asi uz na dovci bola :) :)
alaya1
18.06.14,07:30
Bol niekto na dovci v Malej Dube? je to blizko Zivogosce.
korela
18.06.14,08:17
ahojte, ti co ste boli na Braci, mohli by ste mi poradit, ktore mesto je vhodne pre mladych ? :)
Asi najskôr Bol. Milno nie.
bobina123
15.07.14,06:27
dakujem, nakoniec sme sa rozhodli pre Basku Vodu
Pani Marta
02.02.16,21:38
Dobrý deň, my sme boli v Chorvátsku už niekoľko krát, aj tento rok sa chystáme. Ubytovanie si riešime výhradne sami, bez cestovky, predsa len vyjde to lacnejšie a ušetrené peniažky môžme použiť na dovolenke ako vreckové :) . Najčastejšie si ubytovanie kupujeme na http://www.booking.com/index.html?aid=880158 . Taktiež je fajn keď si vždy na nejakých stránkach, fórach , blogoch prečítate, čo to o tom mieste kam sa chystáte, predsa budete vedieť aspoň približne do čoho idete. V poslednej dobe som objavila fajn stránku, kde pridávajú vždy nové články o chorvátsku. http://ochorvatsku.sk/ . Dopravu si tiež potom riešime individuálne a stravu potom podľa toho ako máme chuť či už v hoteli alebo si samy na apartmáne varíme.
lastom
03.02.16,10:42
maly losijn ma najkrajsie more v chorvatsku.....
gastanko2016
13.02.16,20:21
mne sa v chorvátsku najviac páčilo na ostrove Korčula. Krásne pláže, čisté more a malebné mestečko. A na ostrove bola nádherná flóra.
lastom
24.02.16,13:15
a este som zabudol na ostrov Vis, idealne miesto na potapanie
Budys
07.03.16,12:52
Ostrov Pag
morista
30.03.16,14:32
Chorvátsko má krásne more ale vadí mi tie kamenné pláže
lujza.j
09.04.17,10:50
korela
09.04.17,12:19
K tretiemu v poradí. Ten výbežok je veľmi atraktívny aj ako návnada pre turistov v propagačných materiáloch. Na Brači sú asi najlepšie brehy práve v Bole, boli sme tam dvakrát po sebe síce dávno, boli sme sa výbežok pozrieť, nebol zďaleka tak vyťažený ako dnes, pomaly je to tam hlava na hlave. My sme z centra chodievali na druhú stranu mesta na slobodne vytvorenú multikultúrnu "súkromnú" pláž. Spĺňala naše podmienky.
Najhoršie brehy má na Brači asi Milna, skaly a hneď veľká hĺbka. Zažili sme v zátoke nočné cvičenie ponoriek. Preto neodporúčam. Čo sa týka mestečka, krásne a malebné.
lujza.j
09.04.17,12:56
na brači je kamenarska škola a bračský kamenom je obložený biely dom.....
bettylou
27.05.18,12:29
LILIEZ pozri si Duga Uvala, Rabac alebo Kamenjak Pula

Aj Krk mesto, ale len 3 dni v auguste keď sú Dani Grada ,
bettylou
28.05.18,05:23
LILIEZ pozri si Duga Uvala, alebo Kamenjak Pula
Otazka bola zadana v roku 2008 :ň :), asi uz na dovci bola :) :)

V porade si vyhľadávajú aj iní.
bettylou
28.05.18,05:24
K tretiemu v poradí. Ten výbežok je veľmi atraktívny aj ako návnada pre turistov v propagačných materiáloch. Na Brači sú asi najlepšie brehy práve v Bole, boli sme tam dvakrát po sebe síce dávno, boli sme sa výbežok pozrieť, nebol zďaleka tak vyťažený ako dnes, pomaly je to tam hlava na hlave. My sme z centra chodievali na druhú stranu mesta na slobodne vytvorenú multikultúrnu "súkromnú" pláž. Spĺňala naše podmienky.
Najhoršie brehy má na Brači asi Milna, skaly a hneď veľká hĺbka. Zažili sme v zátoke nočné cvičenie ponoriek. Preto neodporúčam. Čo sa týka mestečka, krásne a malebné.

Náhodou sa tam parádne skáče :)
lujza.j
30.06.18,11:54
Vidimo se:)
veronikasad
03.07.18,09:52
korela
03.07.18,14:49
https://www.aktuality.sk/clanok/603697/na-jadrane-v-dubrovniku-plati-zakaz-kupania/
My sme chodievali pre tento dôvod vždy na ostrovy, a nevyberali pobyt pri väčších mestách.
Pretože sú v nich ešte plus prístavy, a kde je znečistenie, nájdu sa aj žraloky.
kukučka
01.12.21,21:39
Necnie sa vám? Mne áno, aspoň tak
Cestovanie po Chorvátsku
260.6 tli1lstopah0afd0ru v 183:181ei7d ·
Bura je jedným z najznámejších vetrov Jadranu. Svojím pôsobením ovplyvňuje nie len človeka, ale aj prírodné črty pobrežia. Na mori vytvára nízke vlny, rozprašuje morskú vodu na veľmi malé kvapôčky a penu, čím vytvára tenkú, hmlistú vrstvu, takzvaný morský dym.
Je to sice prudký, studený a nepredvídateľný vietor, no taktiež sa hovorí, že Bura je aj zdravý vietor, lebo prináša osvieženie a prečisťuje vzduch. Aj o kvapkách z mora, ktoré bura prináša na pobrežia sa hovorí, že sú čistou dezinfekciou.
A k tomu, soľ, ktorá zostáva na tráve, ktorú následne spásajú ovce, je jednou z charakteristík, ktorá dáva zvláštnu arómu ich mäsu a mlieku.
Práve aj vďaka tomuto vetru sú na všetkých ostrovoch, kde sa ovce chovajú, tak skvelé syry. Bura má aj veľkú zásluhu na vzniku asi najznámejšej chorvátskej špeciality, ktorou je pršut. Práve vďaka suchému vzduchu, na ktorom sa pršut suší, získava svoju jedinečnú kvalitu a chuť.
Vietor bol v minulosti považovaný za požehnanie, za priaznivú silu, ktorá viedla námorníkov k veľkým objavom v časoch, ked vládli moriam a oceánom.
Plavba v Bure je síce vzrušujúcou výzvou, ale vyžaduje veľké skúsenosti a dobrú prípravu lode aj posádky, preto treba vždy dobre zvážiť, kedy na more vyplávať a kedy nie.
Skúsení námorníci majú príslovie: "Bura hovorí: "Keď sa plavím ja, neplav sa ty!"
video by@safarekfilms
http://prirodahrvatske.com/
lujza.j
01.12.21,22:18
Jáj kukuč...revem...paški sir a milovaný pršut,kulen,svieže ribe,burek....
Bura...vjetar od gori...svježi....
lujza.j
01.12.21,22:20
Chcela som ísť... nemala som parťáka:(rezerváciu sme mali na dva týždne....
lujza.j
02.12.21,08:09
Chcela som ísť... nemala som parťáka:(rezerváciu sme mali na dva týždne....

takže starý je iba na robotu a nie na zábavu !
Čo ma stym chlapova robota? A moja zábava....
Zas začal s Kubou... čítal,že sa otvára pre turistov a dá sa aj s testom....tak mu hovorím..či už bukuje .....zostal prekvapený tak mi pripomenul...či som nezabudla,že sa tam letí...zabudla:D:---
Tak nemá on parťáka...