LILIEZ
20.02.08,18:01
ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
BOND
20.02.08,17:46
ahojte..chcem sa spytat, ktoré z týchto oblastí Chorvátska by ste doporucovali pre mladý pár? Nie sme velmi diskotékychtiví, skôr nám ide o oddych, a spoznávanie krajiny, mozno nejaké pamiatky (trošku),a tiež nie o velmi preplnené pláze, no radi by sme pekné ubytko. Ide o tieto oblasti:
Ostrov Pag, Biograd na Moru, Ostrov Krk, Vodice a Primošten. Ktorá sa Vám najviac pozdáva?
Pag v žiadnom prípade-nuda, odporúčam Krk a Vodice
evina
20.02.08,17:58
Primošten-
LILIEZ
20.02.08,18:18
Prečo práve Primošten. Videla som odtial nejaké fotky a je tam skutočne krásne....nie su tam preplnené pláze?
evina
20.02.08,18:28
Prečo práve Primošten. Videla som odtial nejaké fotky a je tam skutočne krásne....nie su tam preplnené pláze?
V Dalmácii sú všeobecne preplnené pláže. V primoštene sa dajú nájsť z jednej strany hotelového komplexu, medzi skalami malinké pláže s väčším súkromím. Všeobecne je však Primošten krásnym poloostrovčekom ...
janasim
20.02.08,18:55
Z uvedených sme boli na Krku-odporúčam.Ale srdcovou záležitosťou je pre nás okolie Makarskej, konkrétne TUČEPI.
ekopo
20.02.08,19:01
Okolie Makarskej nemá chybu. Krásne zákutia, túry....prikladám foto Makarskej fotené z protilahlej "kamennej" pláže (vhodná pre plavcov).
evina
20.02.08,19:19
Z uvedených sme boli na Krku-odporúčam.Ale srdcovou záležitosťou je pre nás okolie Makarskej, konkrétne TUČEPI.
Súhlasím a pripájam ešte Baška voda. Samotné mestečko makarska je príliš nabité.
Marta V
20.02.08,19:41
V Chorvátsku niet nad okolie Makarskej. Tučepi, Drašnice, Živogošče ... to je najkrajšia oblasť. Sú tu aj maličké romantické pláže, kde je ozajstné súkromie. Počas celého leta je tam krásne počasie, more nádherne čisté. Pripájam zopár fotografií.
Marta V
20.02.08,19:48
Ďalšie foto z Makarskej - Drašnice
Rozalka
20.02.08,20:45
V Chorvátsku niet nad okolie Makarskej. Tučepi, Drašnice, Živogošče ... to je najkrajšia oblasť. Sú tu aj maličké romantické pláže, kde je ozajstné súkromie. Počas celého leta je tam krásne počasie, more nádherne čisté. Pripájam zopár fotografií.
Súúúúúúúúúúúúhlasíííííííííí ííím
Roky rokúce sme chodili na Makarsku rivieru, raz sme sa len tak šli pozrieť na ostrov Hvar, a odvtedy chodíme len tam. Sú tam super tiché zátoky (ľudia tam prerobili svoje rybárske domčeky na obývateľné apartmány), tieto zátoky nie sú v obciach, ale mimo, takže je tam totálne ticho, kľud, pohoda, špľachot mora, cikády, júúúúúúúj, či by som sa vrhla do mora ...
V takých zátokách je zopár domov, takže si ľudia neprekážajú, odporúčam takým, ktorí potrebujú totálne ticho
Tu si môžete pozrieť o ostrove: http://www.ihvar.cz/
pre milovníkom Makarskej - ubytovacie kapacity v obci Tučepi: http://www.tucepi.com/privatni/index.html
sae
20.02.08,20:57
Pag v žiadnom prípade-nuda, odporúčam Krk a Vodice

Nab Pagu je nuda? Tak tam idem! (bez plaviek)
:D:D:D
AxelC
20.02.08,21:00
Z uvedených sme boli na Krku-odporúčam.Ale srdcovou záležitosťou je pre nás okolie Makarskej, konkrétne TUČEPI.

Ked som bol v Chorvatsku, dostal som jedinu dobru radu - nikdy nie Tucepi, ak neviete uplne presne, kde je ubytovanie. Je to sice na "Makarskej", ale k moru to moze byt kludne 5km... Na druhej strane je to potom zase blizko na turistiku do hor :D
Rozalka
20.02.08,21:14
Ked som bol v Chorvatsku, dostal som jedinu dobru radu - nikdy nie Tucepi, ak neviete uplne presne, kde je ubytovanie. Je to sice na "Makarskej", ale k moru to moze byt kludne 5km... Na druhej strane je to potom zase blizko na turistiku do hor :D
Osobne si neviem prestaviť v Tučepi vzdialenosť od mora 5 km, lebo hory začínajú takmer hneď za cestou ... v príspevku 11 je mapka obce, kde sú vyznačené jednotlivé apartmány, takže sa dá zistiť, ako ďaleko je more.
ekopo
20.02.08,21:22
Osobne si neviem prestaviť v Tučepi vzdialenosť od mora 5 km, lebo hory začínajú takmer hneď za cestou ... v príspevku 11 je mapka obce, kde sú vyznačené jednotlivé apartmány, takže sa dá zistiť, ako ďaleko je more.
Keď vyjdeš z apartmánu, tak sa daj do prava a prídeš na pláž na Makarskej :D
Rozalka
20.02.08,21:33
Keď vyjdeš z apartmánu, tak sa daj do prava a prídeš na pláž na Makarskej :D
Tak toto riešenie ma namôjdušu nenapadlo ...
AxelC
20.02.08,21:46
Osobne si neviem prestaviť v Tučepi vzdialenosť od mora 5 km, lebo hory začínajú takmer hneď za cestou ... v príspevku 11 je mapka obce, kde sú vyznačené jednotlivé apartmány, takže sa dá zistiť, ako ďaleko je more.


Na googlemaps je tucepi ako na dlani a bol som tam...
Problem je v tom, ze slovenski "tiezpodnikatelia" maju vo zvyku ako Tucepi oznacovat aj "horne" Tucepi - dedinu pri ceste smerom na Sveti Jure.
Pripadne ponukaju na prenajom aj chatky v tom svahu nad Tucepi (toto leto sa to tam uz dost masivne stavalo), avsak tie chatky maju normalny pristup len z hornej strany, takze ste mozno 500m od mora, ale bud pojdete peso pomedzi kriky alebo autom dookola...
adi11
20.02.08,21:47
Tiež sa nám v Tučepoch najviac páčilo, ale pekne je aj dolu nižšie v Podgorke
je tam kratšia pláž, ale nádherne.
piedro999
21.02.08,22:50
Ja som bol minuly rok s partiou na ostrove RAB..bolo tam nadherne...odporuucam!!! rab ma jednu z najkrajsich plazi chorvatska lopar - rajska plaza
pivko
22.02.08,14:51
Keď vyjdeš z apartmánu, tak sa daj do prava a prídeš na pláž na Makarskej :D
Tak to by si si pekne zašlapal....
Ja som chodil do Makarskej a Tučepov 15 rokov a minuly rok sa mi nechcelo ísť až dole tak som ostal pri Zadare časť Borik a Diklo-FANTÁZIA, krásne more .
Blízko a lacno do starého mesta mestskou dopravou, nemusíš chodiť autom ako z Tučepov do Makarskej a možeš si posedieť na vínku pri morskom orgáne a to ešte nehovorím o krásnom starom centre mesta .
S Makarskou a Tučepami som skončil, je to tam v sezóne neskutotočne prepchaté-hlava na hlave, ešte tak prvé dva septembrové týždne to celkom ujde a aj Biokovo zaručuje dobré počasie.:D:D:D
Rozalka
22.02.08,18:55
... a možeš si posedieť na vínku pri morskom orgáne :D:D:D
... žeby už aj morský ... :rolleyes:
BOND
26.02.08,09:15
... žeby už aj morský ... :rolleyes:
ano morský:
Zadar sa môže pochváliť unikátnym morským organom. Nájdete ho pri pobreží. Je dlhý cca 70 metrov a pozostáva z 35 rúr, na ktorých vyhrávajú jedinečné melódie vietor a more
http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_organ:D
ZlaticaB
26.02.08,13:30
Biograd na moru by som skôr odporučila pre rodiny s deťmi. Boli sme pred 2 rokmi Svätý Filip i Jakov a Biograd je vzdialený asi 2 km.
sisiler
27.02.08,21:28
tak ja jednoznacne odporucam Biograd na Moru, ale take cisto na oddych je PAG-POVLJANA jeto taka mensia dedinka more je tam nadherne su tam pieskove plaze.Je tam aj kemp stanovanie.Nstaci si skocit na stranku tomitour
sisiler
27.02.08,21:29
tak ja jednoznacne odporucam Biograd na Moru, ale take cisto na oddych je PAG-POVLJANA jeto taka mensia dedinka more je tam nadherne su tam pieskove plaze.Je tam aj kemp stanovanie.Mne sa najviac pacilo Basko Polje,KRK staci si skocit na stranku tomitour
Rozalka
01.03.08,09:04
ano morský:
Zadar sa môže pochváliť unikátnym morským organom. Nájdete ho pri pobreží. Je dlhý cca 70 metrov a pozostáva z 35 rúr, na ktorých vyhrávajú jedinečné melódie vietor a more
http://en.wikipedia.org/wiki/Sea_organ:D
Pokiaľ ide o organ, viem, o čom je reč. Citovaný príspevok spomínal ORGÁN :rolleyes:


Blízko a lacno do starého mesta mestskou dopravou, nemusíš chodiť autom ako z Tučepov do Makarskej a možeš si posedieť na vínku pri morskom orgáne a to ešte nehovorím o krásnom starom centre mesta .
:D:D:D
Rozalka
01.03.08,09:06
Možno sa to z nás nikoho netýka, ale pre informovanosť:



Zmena podmienok vstupu maloletých do Chorvátska

http://www.aktuality.sk/mambots/content/mosthumb/thumbs/_2005_Ilustr_Miesta_Europa_chorvatsko_dubrovnik_8. jpg (javascript:thumbWindow('http://www.aktuality.sk/images/stories//2005/Ilustr/Miesta/Europa/chorvatsko_dubrovnik_8.jpg','Ilustračné foto',300,225,0,0);)01.03.2008 9:28 - BRATISLAVA
Od 1. januára tohto roku musia maloletí cudzinci pri vstupe, výstupe a tranzite cez územie Chorvátskej republiky splniť špeciálne predpísané podmienky.
Maloletý cudzinec, ktorý vstupuje do Chorvátska bez sprievodu zákonného zástupcu, musí mať doklad o súhlase zákonného zástupcu. Ten musí obsahovať osobné údaje o zákonných zástupcoch maloletého cudzinca, osobné údaje o plnoletej osobe, v sprievode ktorej maloletý prichádza alebo odchádza, ako aj vyhlásenie o súhlase.

Doklad s podpisom zákonných zástupcov by mal predstaviť aj dôvod a dobu pobytu i dobu platnosti súhlasu. Doklad o súhlase musí byť zároveň overený notárom a preložený do chorvátskeho jazyka súdnym prekladateľom, okrem prípadov, keď ide o občanov Európskej únie, Európskeho hospodárskeho spoločenstva alebo Švajčiarska. Vtedy je postačujúce, ak plnoletá osoba, ktorá sprevádza maloletého cudzinca má súhlas jeho rodičov, resp. zákonného zástupcu, overený notárom bez prekladu do chorvátskeho jazyka.

Plnoletá osoba - sprievodca maloletého - je povinná pri hraničnej kontrole predložiť originál alebo overenú kópiu dokladu o súhlase policajnému úradníkovi, ktorý si vyhotoví jeho kópiu a do dokladu dá pečiatku. Maloletý cudzinec v sprievode jedného rodiča nemusí mať súhlas druhého rodiča, v prípade ak sa tomu druhý rodič explicitne písomnou formou neprotiví.

Pohyb maloletých cudzincov cez štátne hranice Chorvátska, kedy nie je potrebný overený doklad o súhlase, je možný, keď dieťa cestuje so sprievodným listom vydaným od operátora lietadla v súlade so štandardmi Medzinárodnej asociácie leteckých prepravcov (IATA.). Súhlas nie je potrebný ani pri školských exkurziách v sprievode profesora.

TASR o tom informoval Tlačový a komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.

Zdroj: http://www.aktuality.sk/spravy/domace/zmena-podmienok-vstupu-maloletych-do-chorvatska
edonr2
01.03.08,21:38
nakrajsie je na Brele,nadherne pieskove plaze a ta priroda,romantika. odporucam
Sharon
07.03.08,10:29
chystáme sa tento rok do Chorvátska a zatiaľ sa mi najviac páči lokalita Biograd na moru, preto zháňam nejaké informácie. Môžete mi napísať niečo bližšie aké sú tam pláže a okolie? Ďakujem.
OlgaM
07.03.08,11:18
Ja som bola vlani v Rogoznici - je to kúsok od Primoštena, je tam kľud - nie sú tam hotely a ubytovanie je 30 m od mora - to je úplne super!Majiteľ hovorí slovensky - www.dalmacija.net/ukic
Martin Mocko
07.03.08,11:32
Ak teda naozaj ide o oddych, odporucam vyhnut sa turisticky atraktivnym miestam..ako boli spominane Makarska a podobne.

My sme boli tu:

http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/paklenica/apartmany-marija/

Nevyhody - ziadne turisticke atrakcie, je to v strede Chorvatska...kde plati cim juznejsie, tym teplejsie...
Vyhody - klud, prazdne plaze

Inak tuto stranku odporuam pri hladani dovolenky. Nejdete cez cestovku, ale dohodnete termin a pobyt priamo s majitelom...
jipro
09.03.08,17:05
odporúčam Makarskú, ale mestečká dole od Tučepi: Podgora, Čaklje,
Igranie,Živogošče atď. Možnosť výletov neďaleký Omiš/splavovanie rieky Cetina/, Šibenik/národný park Krka-podľa mňa v menšom vydaní Plitvické jazerá/, výlet trajektom na ostrov Hvar z prístavu Drvenik atď. Vraciame sa do tejto oblasti už 8 rokov.
Vodice v žiadnom prípade nie,nie,nie, ani za darmo a nie to ešte platiť. Ráno o pol siedmej sme si chodili chytiť
miesto na pláži a už okolo 10 tam bolo tak narváno, že tam bola doslova a do písmena hlava pri hlave. More nekonečne dlho plytké
večer v meste hrôza, keď ste sa náhodou vzdialili od priateľa, nemali ste šancu sa nájsť. Stretli ste sa až na ubytovni.
Sharon
10.03.08,08:04
Nad Makarskou som tiež uvažovala, ale kvôli dcére, ktorá nie veľmi dobre znáša dlhé cesty autom som volila radšej bližší Biograd na moru.
Jipro, koľko hodín Vám asi trvá cesta na Makarskú?
jipro
10.03.08,21:49
Z domu až do Podrory je to niečo do 1000km, išli sme aj diaľnicou a aj tzv.starou cestou na Plitvické jazerá, cesta je podľa zastávok, robíme každé 2-3 hod 15min., ale na Korenici za plitvicami je pekný motorest a tam si dáme aj 1 -1,5 hod pauzu.
Šofér sa natiahne,zdriemne, my sa poprechádzame, dáme kávu,je tam aj taká menšia akože ZOO, vypchaté zvieratá v interiéri.
Takže sa nedá povedať koľko cesta trvá, záleží od prestávok. Ale ja som toho názoru, že radšej pomaly starou cestou, kde je aj menej áut a zaujímavá krajina, na diaľnici je väčší predpoklad zápchy, hlavne v tuneloch M. a V. Kapela. Z hraníc v Blave je to asi 800 km
dad111
11.03.08,07:30
Nad Makarskou som tiež uvažovala, ale kvôli dcére, ktorá nie veľmi dobre znáša dlhé cesty autom som volila radšej bližší Biograd na moru.
Jipro, koľko hodín Vám asi trvá cesta na Makarskú?
Myslis, ze je rozdiel ci znasie 700 alebo 850 km? Ak sa rozhodnete pre dialnicu tak je to na Makarsku z Piestan nejakych 9 hodin. Ale naco sa na dovolenke nahanat. Tento rok by som rad po dlhej dobe uz konecne skusil cestu cez Bosnu. Ma niekto s touto cestou skusenosti? Nie je tam nebezpecno?
ZuzanaP
11.03.08,11:01
My sme boli priamo v meste Makarska a boli sme véééééééľmi spokojní. Krásne pláže, počasie nám vyšlo... Rada spomínam na túto dovolenku.
pivko
13.03.08,10:14
Myslis, ze je rozdiel ci znasie 700 alebo 850 km? Ak sa rozhodnete pre dialnicu tak je to na Makarsku z Piestan nejakych 9 hodin. Ale naco sa na dovolenke nahanat. Tento rok by som rad po dlhej dobe uz konecne skusil cestu cez Bosnu. Ma niekto s touto cestou skusenosti? Nie je tam nebezpecno?
Táto téma tu už bola , ja osobne neodporúčam z vlastnej skúsenosti.Boli sme v Makarskej a rádio hlásilo na svetom roku 10km kolonu , tak sme sa pustili cez Bosnu.
Katastrofa ! vliekli sme sa 40 km/hod ,rozbité cesty, všade zápchy , staré autá , plno policajtov a cesta mi trvala stráááášne dlho.Radšej som si mohol postáť v tej kolone:)
AxelC
17.03.08,09:17
Pokial bola kolona len 10km, mohli ste kludne ist - to je cakania tak maximalne na 3-4 hodny. Zazil som 28 kilometrov - nastastie vsak v opacnom smere a ludia tam zacinali parkovat karavany a ukladat sa na noc vedla cesty...
gino555
19.03.08,19:03
My by sme Vám odporučili malý ostrov RÁB. Je tam skutočne nádherne a radi sa tam vraciame. Ostrov poskytuje nádherné historické jadro mesta Ráb, ktoré žije hlavne v noci, ale aj množstvo rozličných pláži, od kamenistej až po piesočnú, stačí si len vybrať. Výhodou tohto malého ostrova je, že každý deň môžete byť niekde inde. Nachádzajú sa tu aj rušné miesta ale aj tiché, každému podľa jeho potrieb.
Tohto roku tam ideme dve mladé rodiny ak chcete môžte sa pripojiť.
petmar
19.03.08,19:55
Nemám skúsenosť s ostrovmi-nie je probém tam prepraviť aj auto, resp. nepredraží to príliš cestu? alebo ak chceš niečo popozerať po pobreží Chorvátska, asi z ostrova sa ti nechce aj s autom odchádzať a zase sa vracať? Ale zase to musí byť tam nebeský pokoj a tíš...
Rozalka
19.03.08,20:11
Nemám skúsenosť s ostrovmi-nie je probém tam prepraviť aj auto, resp. nepredraží to príliš cestu? alebo ak chceš niečo popozerať po pobreží Chorvátska, asi z ostrova sa ti nechce aj s autom odchádzať a zase sa vracať? Ale zase to musí byť tam nebeský pokoj a tíš...
Na ostrove je božský kľud. Ak chceš ísť na ostrov, predraží to dovolenku. Ak chceš niečo aj vidieť, treba si vybrať vhodný ostrov. Každý má svoje lákadlá. Ja osobne nedopustím na Hvar.
Pobyt na ostrove má aj tienisté stránky: z osobnej skúsenosti, ak chceš ísť k doktorovi a nedajbože je aj štátny sviatok, tak najbližší RTG je v Splite (od úrazu po návrat od lekára 10 hodín, z toho 4 hodiny plavba a ďalších 5 čakanie na trajekt).
lubicaha
27.03.08,12:56
My sme boli minuly rok v Biograde na Moru a vrelo odporučam.Bolo tam super;)
Sharon
28.03.08,08:14
Tak už máme zaplatený preddavok na dovolenku, rozhodli sme sa pre Biograd na moru cez chorvátsku cestovku. Potom napíšem ako bolo.
Alena19
28.03.08,08:51
Odporúčam rozhodne Primošten!!!:):)
betka631
28.03.08,15:48
My sme boli minuly rok v Biograde na Moru a vrelo odporučam.Bolo tam super;)

Tiež máme toho roku zaplatený Biograd na Moru tak dufam že bude fajn.
mareko
04.04.08,20:47
:) Velmi tazka odpoved...co takto napriklad :cool: poloostrov Peljesac, Orebic...panenska priroda, prenadherne more...absolutny klud a priliv pozitivnej energie..nadhera. Takych miest je vsak v Chorvatsku nekonecne vela. Moja rada znie, kazdy rok ist dakde inde, vsade budete spokojni.
mareko
04.04.08,20:57
Alebo, Turanj (Biograd na Moru)...?;)
jana007
11.04.08,08:33
My sa tento rok chystáme do Živogošče, nemá niekto nejaké fotky? Aká je tam pláž?
martakremnica
11.04.08,11:04
:) Velmi tazka odpoved...co takto napriklad :cool: poloostrov Peljesac, Orebic...panenska priroda, prenadherne more...absolutny klud a priliv pozitivnej energie..nadhera. Takych miest je vsak v Chorvatsku nekonecne vela. Moja rada znie, kazdy rok ist dakde inde, vsade budete spokojni.
Suhlasim s marekom,Peljesac,Orebic ...nadhera
vasulka
11.04.08,17:15
Inspirácie-Chorvátsko.
Ivula
11.04.08,18:09
V okolí Vodíc a Šibeniku je dosť pamiatok a taký Národný park Krka je tiež pekný. Z tých mestečiek, ktoré spomínate rozhodne Primošten. Na ostrove je nuda. Minulý rok sme boli v Podgore, tiež prekrásne, ale radili nám malinké mestečko .. dedinka Brela, ževraj je to srdce Makarskej riviéry a sú tam najkrajšie pláže. Tento rok ideme tam, tak dám vedieť ...
evina
11.04.08,18:16
V okolí Vodíc a Šibeniku je dosť pamiatok a taký Národný park Krka je tiež pekný. Z tých mestečiek, ktoré spomínate rozhodne Primošten. Na ostrove je nuda. Minulý rok sme boli v Podgore, tiež prekrásne, ale radili nám malinké mestečko .. dedinka Brela, ževraj je to srdce Makarskej riviéry a sú tam najkrajšie pláže. Tento rok ideme tam, tak dám vedieť ...

Brelu, ako jedno z najkrajších miest potvrdzujem :
Rozalka
11.04.08,18:32
.. Na ostrove je nuda. ...
To nie je vôbec pravda, treba si len vybrať správny ostrov. Ideme na Hvar už štvrtýkrát a stále mám nenavštívené zaujímavé miesta. :)
Mala-mrcha
11.04.08,19:19
Idem na 30 dni na dovolenku na ostrov Ugljan do hotela Ugljan viete niekto niečo o tom. prosím dajte mi vediet
Mala-mrcha
13.04.08,15:50
Ahojte prosím Vas mohli by ste mi povedať ci som urobila dobre idem na 3o dni na ostrov Udljan mate niekto nejake skúsenosti????? Hotel Ugljan..... Dakujem :):)
JankaO
13.04.08,16:02
Marta V
16.04.08,19:36
Prosím Vás, čo je na tom pravdy, že v Chorvátsku je potrebné sa do 24 hodín prihlásiť na cudzineckej polícii a doklad je potrebné si uschovať, že pri prechode cez hranice to kontrolujú a v prípade, keď niekto doklad nemá, že sa to považuje za priestupok. Pri ubytovaní v hoteli, campe, alebo súkromí nahlasuje ubytovateľ. Nám nikdy žiaden doklad nikto nedal, ani to nikde nekontrolovali.
lenkka81
13.07.08,08:35
Orebič, jednoznačne 100 bodov, konk. kemp Vala...nemá chybu pre ozaj kludnú dovolenku, pekná mala pláž,more priezracné,čisté a teplé...miesto kde sa určite vrátim. Baška Voda taktiez za 100, kazdý si tam najde to svoje...a aby som nezabudla na juh od Bašky je Baška Polje a malé mestečo Promajna...tam je krásne a super pláz pod skalami...DOPORUČUJEM!!!!!!!! Ja mam tento rok zálusk na Podgoru....poradí niekto???????
Cecilia
10.08.08,19:14
Má niekto záujem pridať sa na dovolenku? Dňa 16. 8. 2008 odchádzame piati do Chorvátska - 20 km od Splitu - Duče - máme voľné 3 miesta v apartmáne s kuchyňou a kúpeľňou.
balci
11.08.08,16:44
Idem na dovolenku do obce menom Stiniva na ostrove Hvar, máte o nej nejaké vedomosti - skúsenosti?
Rozalka
11.08.08,19:01
Idem na dovolenku do obce menom Stiniva na ostrove Hvar, máte o nej nejaké vedomosti - skúsenosti?

Neviem, ktorú Stinivu máš na mysli, ja na ostrove Hvar poznám až tri, ak obcou nazveme usadlosť označenú dopravnými značkami „Začiatok obce“ a „Koniec obce“, tak z týchto troch ani jedna nie je obcou. Ide o zátoky, hlboko od hrebeňa, tesne pri mori.

Stiniva – bez prípon – je nádherná zátoka s prekrásnou plážou, na konci s mólom pre lode, takže samotná zátoka je dostatočne chránená pred bórou. Má jedinú chybičku, parkuje sa pri kostolíku, potom sú súkromné políčka a k moru je cca 800 m. Domy sú medzi kostolíkom a morom a čo by nikto nečakal, v blízkosti pláže je konoba, kde pripravujú skvelé morské „potvory“. Do mesta Hvar je to po ceste cca 8 km, od hlavnej cesty do zátoky vedie makadámová cesta cca 4 km.

Malá Stiniva – ešte krajšia zátoka, odbočka z obce Poljica zhruba v strede ostrova, je v nej zopár domov + bočná zátoka s jedným rybárskym domom. Prístup je veľmi zlý: cesta nečakane končí vysoko nad zátokou a je problematické otočiť sa, k vode sa dá dostať len po príkrom zráze prípadne člnom, niektoré domy sú pod cestou, takže sa parkuje na ich streche. V tejto zátoke údajne tohto roku dovolenkoval aj chorvátsky prezident.

Vela Stiniva – od predchádzajúcich je rušnejšia, na pobreží štyri reštaurácie/pizzérie, parkuje sa blízko pri vode, je tu podstatne viacej domov – dokonca cesta medzi nimi je jednosmerná. Do V.S. sa odbočuje z obce Zastražišče. Okolo zátoky sú vysoké skalné steny. Táto zátoka je už „bližšie k civilizácii“.


Záverom len toľko: do ktorejkoľvek by ma teraz volali, pobalená som do 10 minút. ;)

PS:
popozeraj si www.ihvar.cz, sú tam dobré informácie, popis jednotlivých miest, kultúrnych pamiatok ap.
Lucia Luknárová
12.08.08,10:18
bola som tam pred dvoma rokmi so synom. prostredie pekne, plaž rovno pred hotelom betonova,je to tam dost tiche a pokojne 30 dni dost dlha doba ale ak hladas pokoj a pekny vyhlad a nie si narocna tak je to v pohode. plaz pred hotelom ta asi po tyzdni omrzi tak si urob prechadzky popri apartmanoch na lpravom protilahlom brehu tam sú take mile male miesta na opalovanie zašivaky a nalavo je upravená pieskova plaz s moznostou hrat volejbal vo vode a krasnym klastorom.mne sa tam pacilo.
balci
12.08.08,10:32
Neviem, ktorú Stinivu máš na mysli
PS:
popozeraj si www.ihvar.cz (http://www.ihvar.cz), sú tam dobré informácie, popis jednotlivých miest, kultúrnych pamiatok ap.

Ďakujem Rozalka, skvelá stránka, z dostupných infošiek sa zatiaľ nedá zistiť, o ktorú Stinivu ide, ale podľa fotiek na stránke, ktorú si doporučila, to bude asi tá V.S., vraj je blízko do Jelsy.
mariahruskovaing
12.08.08,12:56
blbosť, v Tučepi neexistuje vzdialenosť od mora 5 km.....Pohorie Biokovo je hraničné
Rozalka
14.08.08,20:58
blbosť, v Tučepi neexistuje vzdialenosť od mora 5 km.....Pohorie Biokovo je hraničné
Prečo nie??? a za kopcami už je vzduchoprázdno?
pivko
15.08.08,06:11
blbosť, v Tučepi neexistuje vzdialenosť od mora 5 km.....Pohorie Biokovo je hraničné
Tučepi je nové a staré resp. horné a dolné/ staré je keď pojdeš smerom hore na planinu/ , tak ako aj Makarska a Makar a skoro všetky strediská na Makarskej majú novú časť pri mori a starú v kopcoch.
balci
05.09.08,16:51
Takže nakoniec to bola Vela Stiniva, veľmi pekná pláž. Boli sme pozrieť aj iné zátoky, tá Mala je naozaj čarovná. Božský kľud. Prikladám pohľad do zátoky MS
Denisa
07.06.09,08:15
Chcem sa spýtať tých čo boli na juhu Chorvátska, či je treba mať pas cez ten kúsok Bosny a Hercrgoviny - myslím tým keď sa ide do Dubrovníka a pod.?
Ďakujem
Marta V
07.06.09,08:26
Áno, minulý rok bol potrebný pas. Nepustili do Dubrovníka bez pasu.
zamako
16.06.09,12:50
a nám len zakývali...nezastavovali nás ani raz a už sme boli v Dubrovníku viac krát. Ale to sme mohli mať len šťastie na dobrých colníkov :-) Ináč do Dubrovníka odporúčam ísť dosť skoro ráno, ináč budeš mať problém zaparkovať ...
Rozalka
16.06.09,18:05
Pre cestujúcich po dialnici:
Od 13. června je provozu rekonstruovaná mýtnice Lučko a nová mýtnice Demerje
16.6.2009
V sobotu 13. června byla u Záhřebu dána do provozu rekonstruovaná mýtnice Lučko a nově postavená mýtnice Demerje. Obě nové mýtnice na konci dálnic Split - Záhřeb a Rijeka - Záhřeb spolu tvoří jeden funkční celek, kde motoristé cestující ve směru od moře platí dálniční poplatek za projetý úsek dálnice.
Nová mýtnice Demerje se nachází tři kilometry před Lučkem ve směru od Karlovce a slouží nyní pouze pro bezhotovostní placení mýtného. Má celkem 10 pruhů, z nichž osm je vyhrazeno pro placení kartami (platební karty a SMART karty) a dva pruhy jsou vyhrazeny elektronickému systému placení (ENC - elektronička naplata cestarine). Přijímány jsou platební karty Maestro, MasterCard, Visa, Visa Electron, American Express, Diners a INA. Při placení prostřednictvím těchto karet není třeba zadávat kód PIN. Kdo zaplatí mýtné bezhotovostně na mýtnici Demerje, pokračuje po nové vozovce s dvěma jízdními pruhy a jedním odstavným o šířce 11,2 metru. Tato silnice vede paralelně s dálnicí a je od ní oddělena travnatým pásem. Kolem mýtnice Lučko pak projede bez zastavení teprve za ní se napojí na dálnici.
Ten, kdo chce platit dálniční poplatek v hotovosti, mine odbočku na Demerje a pokračuje dál po dálnici až na mýtnici Lučko, která je nyní vyhrazena pouze pro placení v hotovosti. Zde má k dispozici deset pruhů.
V opačném směru, tedy směrem k moři, se nic nemění. Tři pruhy zde slouží k vyjmutí karty z automatu.
Původní mýtnice Lučko měla kapacitu 2 325 vozidel za hodinu a v letních špičkách nestíhala, takže tu motoristé museli na zaplacení dálničního poplatku při návratu od moře stát v dlouhých kolonách. Díky nové mýtnici Demerje o kapacitě 9 400 vozidel za hodinu se zvýší celková propustnost téměř pětkrát. Nyní je celková kapacita obou mýtnic 11 150 vozidel za hodinu.

Zdroj: www.chorvatsko.cz
Ka-Be
17.06.09,10:13
A čo polostrov Pelješac? Bol tam niekto? Ako je tam? Aká je cesta? Ktorá časť tohto polostrova sa Vám tam páčila?

ďakujem
alaya1
18.06.09,09:01
POPROSIM cHORBATSKO ZNALYCH- DALMACIA A JUZNEJSIE, PLUS OSTROVY, UBYTOVANIE PRIAMO NA PLAZI- PIESOK A PLYTKA VODA VYHODOU, ALE AJ SO PSOM. aK MATE KONTAKT, PRROSIM DAJTE DO ss, PRIPADNE TU.
fabiajan
30.06.09,15:18
vodice hotel nikolaj super ubytovanie,strava,more cca100m,blizko nar.park krka-nadhera.ck-zajazdy.sk,cz-su super.
Janza
12.07.09,11:18
viem, že sa tu toho popísalo veľa o Chorvátsku, ale predsa načnem znova túto tému.
Radi by sme šli do CR na dovolenku niekde do Severnej Dalmácie. Máme dvoch synov- 6 a 2.
Môžete mi poradiť nejakú stránku, kde sú priame konktakty na ubytovanie, radi by sme zohnali niečo lacnejšie na nejakých 9 dní, len akosi sa mi nedarí nájsť tie správne stránky. Samozrejme ocením
arizona
12.07.09,11:52
A čo polostrov Pelješac? Bol tam niekto? Ako je tam? Aká je cesta? Ktorá časť tohto polostrova sa Vám tam páčila?

ďakujem
Pelješac je krásny, bola som tam. cesta bola dosť dlhá, ale nakoľko sme šli cez Bosnu, cestu som si užívala vďaka krásam Bosny.
Podľa môjho názoru je P. skôr pre ľudí, ktorí hľadajú kľudnejšiu dovolenku. Pre tých čo hľadajú pestrý nočný život to moc nie je. Ale páčili sa mi malé zátoky, pláže. Žiadne obrovské so stovkami slnečníkov na kope! Voda krásna, čistučká, romantické prostredie.
arizona
12.07.09,11:56
viem, že sa tu toho popísalo veľa o Chorvátsku, ale predsa načnem znova túto tému.
Radi by sme šli do CR na dovolenku niekde do Severnej Dalmácie. Máme dvoch synov- 6 a 2.
Môžete mi poradiť nejakú stránku, kde sú priame konktakty na ubytovanie, radi by sme zohnali niečo lacnejšie na nejakých 9 dní, len akosi sa mi nedarí nájsť tie správne stránky. Samozrejme ocením

http://www.adriatic.hr/index.php?lang=sk&cmp=sk&net=S&kw=adriatika&ad=2891069417&gclid=COilmYCO0JsCFRST3wodW04ILw
http://www.adrialin.sk/?gclid=CKGdqIqO0JsCFYeT3wodyzXoJg
http://www.portal-croatia.com/default.asp?session=----SL--12-61465---
malalulu
17.07.09,07:07
Práve som sa vrátila z HR. Pôvodne sme plánovali ležania na pláži a ničnerobenie. Ani sa mi nesnívalo, akú dovolenku užijem. CK nás doplnila k Poliakom, ktorí išli cez svoju CK. Bol to oddychovo - poznávací zájaz,môžem doporučiť. Boli sme ubytovaní v Duče pri Omiši.Je tam krásne - len menšie pláže. Už po ceste sme absolvovali nočnú prehliadku Budapešti, potom cestou sme sa zastavili na Plitvických jazerách až potom sme došli do Duče. Cesta autobusom ubehla ako nič.
Odtiaľ sme absolvovali zájazdy každý druhý deň alebo časť dňa (aby sme mohli aj poleňošiť na pláži) do Medžugoria, Mostaru, Dubrovníka, Splitu, na ostrov Brač, (loďou na fishpiknik) kde sme strávili deň na pláži Zlatni rad, no proste bolo super, všetko prefektne pokombinované. Za 8 dní sme prešli Chorvátsko od severu až po samý juh. A to som si aj oddýchla, aj chytila bronz a hlavne vypla do roboty a tiež od domu, pretože ja doma oddychovať neviem. Odteraz chodím len na oddychovo-poznávacie zájazdy a hlavne s takým kvalifikovaným sprievodcom ako bol ten poľský. Najlepšia dovolenka v mojom živote. Chorvátsko je krásne.
L-M
26.07.09,20:47
Pekný večer prajem- nevieme sa rozhodnúť či ísť radšej na ostrov Brač (Sumartin), alebo Pag (Povljana).
Boli ste tam niekto?
Máme dve deti 10 a 3,5 r. Hlavne syn býva často chorý- tak aby to dúfam malo aj dajaký liečebný účinok.
Našla som také celkom fajn apartmány cez www.lastminute.sk.
Už len si vybrať....
Vopred ďakujem za rady
Blankake
27.07.09,15:33
Pekný večer prajem- nevieme sa rozhodnúť či ísť radšej na ostrov Brač (Sumartin), alebo Pag (Povljana).
Boli ste tam niekto?
Máme dve deti 10 a 3,5 r. Hlavne syn býva často chorý- tak aby to dúfam malo aj dajaký liečebný účinok.
Našla som také celkom fajn apartmány cez www.lastminute.sk (http://www.lastminute.sk).
Už len si vybrať....
Vopred ďakujem za rady
Moji známi boli asi pred 2 rokmi na ostrove Pag - je tam vraj málo zelene a stromov.
Ja by som si asi vybrala ten Brač ;)
Petra66
27.07.09,17:42
Ahooj,

my sme boli na ostrove Korčula vo Vela Luka, je tam pekne a kľud. Takisto na opačnej strane ostrova - je mesto Korčula a je nádherné, myslím, že je to rodisko Marca Polla. Odporúčam aj Makarsku, chodí tam naozaj veľa známych.
Peknú dovolenku, papiky ;)
L-M
28.07.09,12:12
Ďakujem Blankake aj tebe Petra 66.;)
Zrejme pôjdeme až posledný augustový týždeň na ten Brač- dúfam, že bude ešte teplo.:)
Rozalka
28.07.09,20:00
arizona
28.07.09,20:43
Ešte si to rozmysli: http://cestovanie.sme.sk/c/4939119/chorvatske-pobrezie-ohrozuje-patmetrovy-zralok.html
Já by som šla hneď! :D Páriace sa veľryby som už videla, bola to nádhere tie ich "tančeky"...
Ale vidieť žraloka!!! to by bola dovolenka! taká fajná, adrenalínová:D:D:D
Aspň by mi zdvihlo môj nízky tlak:---:---
Beella
29.07.09,07:31
My sme sa práve vrátili z Novi Vinodolski a veľmi sa nám páčilo.

Pláže sa nám na prvý pohľad nepáčili, lebo to boli betónové terasy. Kúsok pláže bol z veľkých kameňov. Ale ten betón :D nebol až taký zlý a dobre sa na ňom ležalo. Vstupov do mora bolo viacero - pre nášho veľkáča schody rovno do hĺbky, kde si parádne zaskákal. Ja som s naším 15-mesačným sedela na kameňoch, cez ktorý bol pozvoľný vstup do mora. Na začiatku boli kamene, také guláče, potom piesok. Voda nádherná, čistá a priezračná.

Ubytovanie sme našli cez internet a mali sme obrovské šťastie. Hľadali sme niečo s polpenziou a tak sme si vybrali pansion Maestral. Vzdialenosť od pláže minútu šľapania dolu kopcom (naspäť s kočíkom hore kopcom :D). Aj keď som niečo zabudla pre krpca, bola to paráda, len som vybehla hore-dole.
Strava parádna - raňajky švédske stoly, nič nechýbalo. Večera sa vyberala pri raňajkách zo 4 jedál. Na večeru bola polievka - každý si naložil koľko chcel a úžasný šalátový bufet. Hlavné jedlo a dezert.

Izba bola fajn, mali sme manželskú posteľ, prísteľku a ešte detskú postieľku. A stále dosť miesta ... Izba sa čistila každý deň.
Majiteľom je manželský pár, pre ktorých nič nie je problém a sú veľmi-veľmi zlatí. Sú dosť orientovaní na nemeckú klientelu. Aj internetová stránka je v nemčine www.maestral.de (http://www.maestral.de) To nám nevadilo, aspoň sme si pomohli s nemčinou, keď sme sa náhodou nerozumeli :D
Za týždeň sme s polpenziou zaplatili 560 € (dvaja dospeli a jedno 9 ročné dieťa, najmenší sa nerátal)

My sa tam určite ešte niekedy vrátime.
elpka
29.07.09,08:21
ja som sa pred pár dňami vrátila z dovolenky-Chorvátsko, boli sme v malom mestečku nad Makarskou Baška Voda, keby som niečo mala napísať o ubytku a strave, tak to presne predo mnou vystihla Beella a prostredie je tam krásne akurát pre rodinku. :) My sme išli cez českú cestovku, mala o 20% nižšie ceny ako slovenské:rolleyes: mali tam animátorov, ktorí každý večer robili pre deti zábavu a dospelí si mohli dať v kľude nejaké to vínko :D, takže úplná spokojnosť. Vyšlo nám nádherné počasie až na jednu príhodu. Išli sme s deťmi na výlet do Omišu, ale zadnou cestou okolo rieky, v polke cesty sme videli veľký pútač Flinston pogoda, boli tam nakreslené postavičky z tej rozprávky, tak sme si mysleli, že nejaký zábavný park, tak sme tam odbočili, cesta tam bola taká úzka, že sme medzi domami ledva prešli s našim autom a nie ešte stretnúť nejaké oproti.....na konci cesty (cca12 km)ten istý pútač a za ním ......reštika :eek:, no skoro nás porazilo....., nič by mi až tak nevadilo, len tie sklamané detské tváričky......ale už si budem pamätať pogoda-krčma.
AlaNR
07.08.09,16:53
Na budúci utorok ma čaká vytúžená dovolenka - Podgora - hotel Mediteran.
Tak sa teším, že snáď ani nedospím.
Ideme busom, dúfam, že cesta bude fajn.
Potom tiež napíšem svoje dojmy.
avonka1
07.08.09,17:24
AlaNR, my sme už svoju dovolenku v Podgore absolvovali. Pred týždňom sme sa vrátili. Boli sme v hoteli Podgorka, príšerné ubytovanie. Vedeli sme, že to je v pôvodnom, nie príliš vábnom stave, ale že až tak... :-(
Ale ten Mediteran vyzerá v pohode. A mestečko je relatívne kľudné, pláže nie sú až tak plné, ako sme sa obávali. Svoje miestečko sa tam dá nájsť aj o jedenástej. Niektorí dovolenkári si nechávali deky na pláži aj cez noc, ale je to skutočne zbytočné.
Len pozor na slniečko, ja som sa spálila už počas prvých dvoch dní a po zvyšok dovolenky som sa skrývala pod stromami. :-(
mareko
07.08.09,21:23
[QUOTE=elpka;1110579]j. :) My sme išli cez českú cestovku, mala o 20% nižšie ceny ako slovenské:rolleyes: mali tam animátorov, ktorí každý večer robili pre deti zábavu a dospelí si mohli dať v kľude nejaké to vínko :D,

Môžeš prosím dať link na tú cestovku?:cool: Ďakujem.
bonita
08.08.09,08:52
Kto uz ma skusenosti s chorvatskom, prosim o radu. Ideme do chorvatska od stredy rano do nedele autom, 4 ludia. Myslite, ze mame sancu na blint najst na tych par noci ubytovanie? A ako sa hlada? Maju na domoch , ze izba volna? Potrebovali by sme dve izby alebo apartman. A ktore mestecko nam odporucate nahodit do google ako cielove?
Chceme ist len niekam hore, co najkratsia cesta. Pripadne Taliansko? Ceny za noclah sa zmestime do cca 40 euro noc, 4 osoby?
adi11
08.08.09,09:09
Na budúci utorok ma čaká vytúžená dovolenka - Podgora - hotel Mediteran.
Tak sa teším, že snáď ani nedospím.
Ideme busom, dúfam, že cesta bude fajn.
Potom tiež napíšem svoje dojmy.
Ja som bola v Podgore v r.1996 presne v tom komplexe Mediteran aj so synom s CK Koala. Mestečko aj pláž menšie ako Tučepi, ale pekné. Ubytovanie skromné, nič moc. Stravovať sme sa chodili vedľa do hotela.
AlaNR
08.08.09,16:01
ďakujem za infošky, už som čítala na nete, že ten hotel je taký postarší. Ale vraj je čistý a pekné prostriedie, tak sa uvidí. A vraj v ňom dobre varia, to bude něco pre môjho polovičáka, ten sa ľúbi napapkať...
Slniečka sa nebojím, som tmavovláska a mám takú pokožku, čo sa tak ľahko nespáli, to by už fakt muselo byť 50 stupňov.
Juj, jak sa teším...
gabikao
09.08.09,06:08
v piatok sa chystame len tak na blind vyrazit na sever hr, sami dvaja na aute, muz nasiel ze na Krk, mate nejake tipy? od kolko € sa ubytovat?
misopko
11.08.09,07:39
Tiež ideme v piatok rano (0:00 -1:00) do Chorvátska smer Krk. Známy nám zatial odporučili oblasť okolo Malinskej, takže uvidíme. Ubytovanie by sa malo pohybovať pre 4 osoby od 50-75 € v apartmáne
bobotova
12.08.09,13:58
Ahojte,
oplatí sa ísť ešte koncom augsta začiatkom septembra do Chorvátska, trebárs do Gradcu? Myslím kôli počasiu a tak, lebo ešte nikdy som nebola na dovolenke v takom neskoršom termíne.
Ďakujem...
evina
12.08.09,14:43
Ahojte,
oplatí sa ísť ešte koncom augsta začiatkom septembra do Chorvátska, trebárs do Gradcu? Myslím kôli počasiu a tak, lebo ešte nikdy som nebola na dovolenke v takom neskoršom termíne.
Ďakujem...
Posledné roky bol september lepší ako august, nuž, ktože nám odpovie?
Ma-Ba
12.08.09,15:30
To naozaj ťažko povedať záleží od počasia. My chodíme na Makarskú už niekoľko rokov takmer pravidelne v septembri a zatiaľ vždy bolo dobré počasie. Napr. konkrétne v Gradaci sme boli úplne posledný turnus vrátili sme sa myslím 2.okt. Počasie bolo dobré aj voda bola naozaj teplá. Okrem zemetrasenia a 1 nočnej búrky všetko ostatné bolo fajn.
Pohorie Biokovo to tak trochu istí.
Okrem toho dá sa zistiť predpoveď na 7 dní dopredu.
Príjemnú dovolenku
Marína
12.08.09,16:05
časť citátu:

.........
Okrem toho dá sa zistiť predpoveď na 7 dní dopredu.
Príjemnú dovolenku

Tu www.wetter.com vieš zistiť na 16 dní dopredu.
Ma-Ba
12.08.09,18:40
Tak toto je fakt dobré. Ďakujem
220870
12.08.09,18:46
Do HR chodíme posledných 5 rokov vždy koncom augusta.Zatiaľ vždy počasie klaplo.
220870
12.08.09,18:51
časť citátu:


Tu www.wetter.com (http://www.wetter.com) vieš zistiť na 16 dní dopredu.

Diki moc pomohlo .;)
Vlado24
23.08.09,10:40
Ahojte,,,tak ma napadlo žeby som vyrazil do Chorvatska,viete mi niekto poradiť nejaku destinaciu,čo nieje moc daleko,,nieje tam privelmi draho,je tam fajn aj pre deti?A ako s ubytkom?mate nejake info na ubytko?
veronikasad
23.08.09,10:56
Ahojte,,,tak ma napadlo žeby som vyrazil do Chorvatska,viete mi niekto poradiť nejaku destinaciu,čo nieje moc daleko,,nieje tam privelmi draho,je tam fajn aj pre deti?A ako s ubytkom?mate nejake info na ubytko?

http://www.porada.sk/t72960-chorvatsko-s-detmi-piesocnate-plaze.html?highlight=chorv%E1tsko+dovolenka+de%BBm i
kukučka
23.08.09,11:12
Neviem si predstaviť deti, ktorým je zle pri vode, čo iné potrebujú tie tvoje? ;) :D
Daj si do vyhľadávača Chorvátsko a nájdeš množstvo informácií.
Beella
23.08.09,11:17
http://www.porada.sk/t73658-p9-dovolenka-chorvatsko.html

Môj príspevok č. 85 - veľmi odporúčam ;)
arizona
23.08.09,12:31
Ahojte,,,tak ma napadlo žeby som vyrazil do Chorvatska,viete mi niekto poradiť nejaku destinaciu,čo nieje moc daleko,,nieje tam privelmi draho,je tam fajn aj pre deti?A ako s ubytkom?mate nejake info na ubytko?
Na tvoju otázku sa ťažko odpovedá...
Daj do vyhľadávača Chorvátsko , sú tu stovky príspevkov, určite ťa niečo zaujme.

Pred založením novej témy treba najskôr použiť vyhľadávač, či nenájdeš odpoved...Netreba jednu vec riešiť vo viacerých, zbytočne otvorených témach.;)
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
zita007
04.02.10,21:46
Tento rok sa chystáme do Podgory - Čaklje. Zaujíma ma všetko o tejto krásnej lokalite. Kto tam bol - podeľ sa prosím o zážitky, urobíš mi veľkú radosť. Ďakujem.
lulu74
05.02.10,14:24
prosím Vás plánujem toto leto Chorvátsko na blink, sadnúť do auta a ísť. Nevidela som v prispevkoch žiadne aktuálne teda minuloročné informácie o cenách. Rada by som získala približnú predstavu za aké peniaze je reálne dostať ubytovanie v apartmane , ideme dvaja dospeli a jedno dieťa, za koľko euro na osobu ste sa minulé leto vedeli ubytovať napr. Primošten? Ďakujem.
Milas265
06.02.10,11:57
lulu74
09.02.10,07:33
Milí poraďáci cestovatelia a dovolenkári.. boli ste niekto v Clube Pakoštane tu je link http://www.club-pakostane.hr/cz/ ???? Nenachádzam na webe žiadne recenzie a zdá sa mi to zaujímavé, majú voľné posledné trojmiestne chatky a tak neviem či ísť do toho či nie.. osobná skúsenosť niekoho z Vás by mi pomohla..
ollga
13.03.10,08:24
]Prosím ak máte kontakt na ubytovanie v Chorvátsku pre rodinu s tromi deťmi, pošlite informácie. Hľadáme niečo primerané, žiaden luxus, aby bola blízko pláž a žiadna hlavná cesta popred okná. Ďakujeme.
palčo
13.03.10,20:29
marinko.vuksevic1@zd.t-com.hr

Podľa mňa je tam super, plytká voda, pláž blízko-len cez cestu (tá je taká miestna-dedinská, autá chodia pomaly).
Je to pri Zadare, dedinka Zaton (už sa tu o nej niekde písalo).

Mám aj nejaké foto, len neviem, ako ich sem prilepiť, môžem poslať na e-mail
palčo
13.03.10,22:54
Foto
sleka
14.03.10,19:18
Odporucam Omiš - Duče. Nie je sice ziadne z vymenovanych miest, ale je tam super. Pieskova plaz, blizko Split, kde sa da dostat aj ich MHD. Trva to do 1 h.
Biograd tiez nie je zly, boli sme tam pred dvoma rokmi, je tam fakt klud a odtial sme si urobili vylet do Paklenice a Zadaru.
lujza.j
14.03.10,19:38
Odporucam Omiš - Duče. Nie je sice ziadne z vymenovanych miest, ale je tam super. Pieskova plaz, blizko Split, kde sa da dostat aj ich MHD. Trva to do 1 h.
Biograd tiez nie je zly, boli sme tam pred dvoma rokmi, je tam fakt klud a odtial sme si urobili vylet do Paklenice a Zadaru.

Omiš-Duće, pozor hlavná cesta popod okná!!!
jurqai
14.03.10,22:04
Ja mam dobre skusenosti s Ostrovom Krk chodievam do dedinky Cizici nie je to nejaky rusny kut ale je tam celkom co robit a je tam par slovakov co tam ma apartmanove domy..
lulu74
16.03.10,07:50
Ja idem na odporúčanie viacerých spokojných turistov do tzv.polynézskej dedinky v letovisku Pakoštane, pozrite si to na www.club-pakostane.hr je to all inclusive resort čiže nestaráte sa o jedlo a hlavne je tam pre deti aj dospelých veľa zábavy a športu v cene..a je to aj dobrodružné. Jedlo je tam vraj mimoriadne kvalitné. Aj piesková pláž v rámci resortu ved pozrite si na ich stranke fotogaleriu aj video tam maju.
Julia63
16.03.10,11:56
Ja idem na odporúčanie viacerých spokojných turistov do tzv.polynézskej dedinky v letovisku Pakoštane, pozrite si to na www.club-pakostane.hr je to all inclusive resort čiže nestaráte sa o jedlo a hlavne je tam pre deti aj dospelých veľa zábavy a športu v cene..a je to aj dobrodružné. Jedlo je tam vraj mimoriadne kvalitné. Aj piesková pláž v rámci resortu ved pozrite si na ich stranke fotogaleriu aj video tam maju.
sice pekne, ale ma to viac nevyhod, pobyt od soboty do soboty, je to dost severne /menej stale pocasie/, a ta cena... drahe. mozno tak pre jedneho. ale pre 4 clennu rodinu s 2 vacsimi detmi pridrahe. za 200 euro a viac pre rodinu v sezone sa daju najst lepsie destinacie.
makiki
17.03.10,12:19
zdravim ubytovanie v chorvatsku oblast Dalmacie, Makarska, Omiš, Split, Zadar ..... apartmany, izby za skvele ceny ...
info ss u mna :) alebo mail mgalfi1919@gmail.com
mimika
17.03.10,18:00
Ahoj, pozri si www.chorvatsko-silba.sk.
Majiteľka je Slovenka. Výhoda je, že pobyt môže byť aj na 7,10 alebo 14 dní. Ostrov Silba sú vlastne klimatické kúpele, kde je zakázaná automobilová doprava. More tam má piesočnaté dno. Prostredie je vhodné pre tých, čo vyhľadávajú oázu pokoja.
makiki
18.03.10,05:43
u nas je to zas tak ze mozes prist kedy chces a odides kedy chces :)
palčo
21.03.10,18:10
A v destinácii Novi Vinodolski už niekto bol? Má niekto nejaké skúsenosti? Aké sú tam pláže-piesok, skalky? Príp. foto.
lujza.j
21.03.10,20:47
A v destinácii Novi Vinodolski už niekto bol? Má niekto nejaké skúsenosti? Aké sú tam pláže-piesok, skalky? Príp. foto.

dedinou Novi Vinodolski prechádza jadranská magistrála, čiže pláž pod cestou a apartmáni nad cestou:(
Rozalka
21.03.10,20:53
Trochu vás idem napačmať .....
palčo
21.03.10,20:56
dedinou Novi Vinodolski prechádza jadranská magistrála, čiže pláž pod cestou a apartmáni nad cestou:(

Predpokladám, že je dosť frekventovaná. :cool:
lujza.j
22.03.10,20:50
Predpokladám, že je dosť frekventovaná. :cool:
predpokladáš dobre! nie je to čo kedysi, ale predsa. je to pekná cesta popri mori koho nudí cesta po dialnici - vnútrozemie, tak ide popri mori.
palčo
24.03.10,20:06
Mne sa jedná o to, či nie je problém cez ňu (cestu) prejsť k moru v spomínanom meste..
lujza.j
24.03.10,20:10
Mne sa jedná o to, či nie je problém cez ňu (cestu) prejsť k moru v spomínanom meste..

myslím, že tým by problém nemal byt. čím ta oslovila táto dedina?
palčo
25.03.10,19:49
Boli sme na jednom mieste 5x. V Zatone. Síce v rozmedzí asi 10 rokov, veľmi sa mi tam páči, ale už tam nemám čo spoznávať. Nuž som naďabil na túto dedinu(?). Nemám rád veľké mestá. Keď som išiel v Zatone ráno po pečivo do obchodu, tak sme sa s miestnymi obyvateľmi zdravili, ako keby sme sa poznali roky. A to ma neskutočne upokojuje. V meste to tak isto nie je.
lujza.j
25.03.10,20:18
Boli sme na jednom mieste 5x. V Zatone. Síce v rozmedzí asi 10 rokov, veľmi sa mi tam páči, ale už tam nemám čo spoznávať. Nuž som naďabil na túto dedinu(?). Nemám rád veľké mestá. Keď som išiel v Zatone ráno po pečivo do obchodu, tak sme sa s miestnymi obyvateľmi zdravili, ako keby sme sa poznali roky. A to ma neskutočne upokojuje. V meste to tak isto nie je.
my sme na tom podobne, my 10rokov chodíme do Kožina to je prvá dedina za Zadarom smerom na Zaton, tiež nie je čo spoznávat každý rok 2týždne:rolleyes: ale u mňa Novi Vinodolski určite nie:( bojím sa íst inde tu viem čo ma čaká, market ten istý, tá istá predavačka a pod. ale je tam božský klud a to je na tom to úžasné aspoň pre mňa:D možno by som išla južnejšie tak po Split, ale určite nie makarska a spol., ale ako sa hovorí 100 ludí 100 chutí:D
Rozalka
25.03.10,20:44
Palčo, porozmýšľaj aj o južnejšom cieli ........ Novi Vinodolski a susedný Senj sú najveternejšie miesta na chorvátskom pobreží, ak zafúka bóra, aj vám strechu nad hlavou odnesie (obrazne povedané).
Z dlhodobých skúseností (z každodenného sledovania "Dobro jutro Hrvatska" v ch. televízii) okolo Zadaru je vždy najteplejšie, aj more aj vzduch.
palčo
25.03.10,21:05
Vďaka, podumám.
jacekova
25.03.10,21:08
Palčo, porozmýšľaj aj o južnejšom cieli ........ Novi Vinodolski a susedný Senj sú najveternejšie miesta na chorvátskom pobreží, ak zafúka bóra, aj vám strechu nad hlavou odnesie (obrazne povedané).
Z dlhodobých skúseností (z každodenného sledovania "Dobro jutro Hrvatska" v ch. televízii) okolo Zadaru je vždy najteplejšie, aj more aj vzduch.


my sme raz išli do Chorvátska autom a prvá cesta viedla do Senju. Ostali sme tam 10minút, lebo fúkalo jak šialené a išli sme radšej na ostrov Krk.
clare11
28.04.10,07:51
Chystáme sa prvýkrát s deťmi k moru - 7 a 9 ročné. Rozhodujeme sa medzi Podgorou / dep. Mediteran ) a Pulou ( hotel Centinero ).
Poraďte mi prosím, čo je lepšie, ak ste tam už niekto boli.
GABAZ
28.04.10,08:17
Neviem poradit s konkretnymi miestami, presne na tychto miestach som nebola, ale mozno by ti pomohli stranky :
www.chorvatsko.cz
www.chorvatske.cz
www.orbion.cz / su tam rozne krajiny, informacie, recenzie a fotogalerie
My sme doteraz boli vzdy v Dalmacii - od Zadaru nizsie a prialo nam pocasie.
K tym destinaciam by som povedala len tolko, ze co sa tyka prirody, plazi a stalosti pocasia, asi by som skor volila Podgoru. Na Istrii je vo vseobecnosti aj drahsie.
lujza.j
28.04.10,08:32
ako sa hovorí "100 ľudí 100 chutí "a to platí aj s HR:). ja by som volila tiež od Zadaru nižšie, podľa mňa čím nižšie tým krajšie:) inak 10 rokov trávim 2týždne v lete pri Zadare:);)
tiež záleží na tom či chceš prežívať na pláži "hromadné dekovanie", alebo mat klídek:)
clare11
28.04.10,08:36
Ešte som zabudla napísať, tiež rozmýšľame nad Čiernou horou - hotel Palma. Lenže to je autobusom s deťmi dosť ďaleko...
Taserda
28.04.10,19:29
V Podgore som bol v 2008 a z Makarskej r. sa mi najviac pozdávala.Bol som aj južnejšie ale tam už sú sladkovodné jazerá a to znamená že sa už objavili aj komáre,nie veľa ale mne na dovolenke vadí aj jeden a ježkov tam bolo prekvapujúco málo.Dajú sa tam nájsť aj maličké pláže s pieskom a pre deti je na Makarskej asi všade rovnako, základ je zvoliť si stredisko kde magistrála je ďalej od mora.Odporúčam program Google zem (Google earth),dá sa pozrieť na stredisko z "hora" a sú tam aj fotky.
inajana
28.04.10,19:40
Južnejšie - určite južnejšie ... vlani boli známi v Pule a v mori sa kúpali s krpcami iba 1x za 10 dní (zvyšok v hotelovom krytom bazéne) !
wegamizi
29.04.10,06:49
Chystáme sa prvýkrát s deťmi k moru - 7 a 9 ročné. Rozhodujeme sa medzi Podgorou / dep. Mediteran ) a Pulou ( hotel Centinero ).
Poraďte mi prosím, čo je lepšie, ak ste tam už niekto boli.
My chodime do Puly uz roky, pretoze tam mam vydatu spoluziacku, i ked mame zjazdeny aj juh Chorvatska. Ale mozem tiez potvrdit predchadzajuce info, ze ked chces ist s malymi detickami, tak radsej sa rozhodni pre juznejsie casti Chorvatska, su tam lepsie plaze pre deti ( juh je aj lacnejsi ). V Ciernej Hore sa nam pacila priroda, ale uz menej mentalita ludi, to len moj nazor. Prajem peknu a slnecnu dovolenku.
bjuty smis
29.04.10,11:00
juh je síce lacnejší, ale samotná Podgora patrí medzi najdrahšie strediská celého Chorvátska....
clare11
29.04.10,16:17
Ďakujem vám veľmi pekne všetkým za radu. Ja som sa nakoniec rozhodla ísť teda južnejšie a dnes som bola zaplatiť Trogir - dep. Medena. Nevie, či som urobila dobre... Boli ste tam už niekto?
220870
29.04.10,17:26
Trogir je nádherný.Mediteran je katastofa.
Daju
29.04.10,17:37
Ďakujem vám veľmi pekne všetkým za radu. Ja som sa nakoniec rozhodla ísť teda južnejšie a dnes som bola zaplatiť Trogir - dep. Medena. Nevie, či som urobila dobre... Boli ste tam už niekto?
Ak chceš kľud - nie veľa ruchu istejšie počasie, primerané pláže aj pre deti choď na ostrov Brač. Super. Bola som tam už 5 x. Pohodička. Počasie aj keď náhodou zaprší sa nad ostrovom rýchlo vyčasí.
Ma-Ba
29.04.10,19:13
Trogir je nádherný.Mediteran je katastofa.
Prečo katastrofa?
Rozalka
29.04.10,19:15
A prečo Mediteran?
Spomínala sa Medena ...
bjuty smis
30.04.10,06:59
ja som bol aj v medene, bývali sme v apartmánoch 10m od mora....zariadenie si už niečo pamätá, ale boli sme spokojní. cenu sú v areáli vyššie ako v samotnom Trogire, ktorý je prekrásny...
clare11
30.04.10,13:56
A ešte jedna otázka. Pre mnohých asi smiešna, ale pre mňa, čo som nebola pri mori 20 rokov dôležitá: Čo si pobaliť na dovolenku... aj do autobusu? Nám stačí občiansky a deti musia mať pas ( 7 a 8 rokov )? Alebo ako to je? Díky vopred.
zdenka131
30.04.10,15:52
A ešte jedna otázka. Pre mnohých asi smiešna, ale pre mňa, čo som nebola pri mori 20 rokov dôležitá: Čo si pobaliť na dovolenku... aj do autobusu? Nám stačí občiansky a deti musia mať pas ( 7 a 8 rokov )? Alebo ako to je? Díky vopred.

Dobrý deň.

Od 1. januára 2005 pri vycestovaní musí mať každý občan Slovenskej republiky starší ako 5 rokov vlastný cestovný pas.

Iba deti do 5 rokov môžu byť zapísané v cestovnom pase svojho rodiča. Občan mladší ako 5 rokov smie vycestovať do zahraničia bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom pase je zapísaný.
220870
01.05.10,07:00
Musia mať pas.Síce na hraniciach to Chorváti nejak moc nekontrolujú ,ale čo ak niečo zlé prihodí ?Treba mať aj cestovné poistenie.Do autobusu určite niečo na pitie .V žiadnom prípade sladké malinovky, skôr čaj ten sa dá piť teplý aj studený .Malinovky skôr vyvolávajú smäd ,ako ho utíšia a autobus nemôže stáť za každým rohom.Ak je to možné tak si pýtajte (predplľte miesto,miestenku v autobuse niekde v strede busu menej to tam kolíše)určite sa vyhnite tomu ,aby ste sedli vzadu tam to lieta na všetky strany a je tam motor teda aj veľmi teplo).Dobré je vedieť dopredu či BUS bude mať aj svoje WC ,bufet.Za verejné wc sa po cestách väčšinou platí a nie málo!
Čo sa týka oblečenia a stravy .Odevov čo najmenej ak sa niečo aj zašpiní a pod . tak sa to v HR dá kúpiť za také isté ceny ako v SK,vrátane všetkých plážových matracov ,nafukovačiek,plaviek ,atd ,len to musíte kupovať trochu ďalej od pláže, na pláži je všetko o 100% drahšie.Odporúčam zo sebou vziať polystyrénovú termosku .Zíde sa na pláži my sme do nej dávali studený nápj (malinovky čaje ,pre našu ratoleť)ak keď ste pri mori a vody je v mori veľa, tak je treba piť.Eurá za kuny je lepšie meniť priamo v HR majú lepší kurz ako naše banky ,tu si zmeniť len nevyhnutnú sumu cca 100 eur a pýtajte si pri zmene menšie bankovky poprípade aj mince.Chorváti v obchodoch z 99% akceptujú aj eurá ,ale v takom prípade musíte rátať s horším kurzom,zmenárne sú v každej dedinke .Pri platbách pozor ,klamú nevydávajú presne najmä plážový predavači.V HR potrebujete do mora obuv.Nedá sa na boso väčšinou sú na plážach kamene a kamienky,síce nie ostré ale na boso tam málokto chodí.Treba si kúpiť najlepšie už na slovensku obuv do mora (také gumenné šľapky) ,najmä deti ak prídu k moru tak sa doňho hneď vrhnú(minulý rok sme tie šlapky v HR trochu zháňali)nemusia ich všade mať.http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3301093&tab=14.
Zo stravy je v HR drahý syr ,salámy,vajíčka chlieb(je otrasný nemastný neslaný)pivo ,minerálka.Naopak za cca slovenské ceny kúpite : v porovnaní zo slovenskými reštauráciami v turistických centrách ,varia chorváti v reštauráciach pomerne slušne a lacno , lacná pizza,takmer všade.Porovnatelne drahé ovocie,zmrzlina.
Len dodám, že všetky ceny závisia od jednotlivých obchodíkov,neplatí to univerzálne.Práve preto je dovolenka v HR lacnejšia osobným autom.Oplatilo sa mi napríklad nakupovať v obchodných centrách vo väčších mestách , alebo v dedinách mimo pobrežia,ako v malých obchodíkoch blízko pláže.;)
Snáď som trochu pomohol .Peknú dovolenku a hlavne nech sa vydarí počasie.:):):)
http://chorvatsko.2009-2010.cz/
220870
01.05.10,07:06
Prečo katastrofa?
Starý komunistický hotel s ošúchaným nevkusným nábytkom,preplnené pláže hlava na hlave.Nič pre mňa.Kolega tam bol ,nadáva na to kade chodí.;)
GABAZ
01.05.10,09:54
S tym platenim na WC pocas cesty to nemusi byt take zle. Ja som bola s detmi autobusom v roku 2005 s CK Koala a nikde sme neplatili.V Madarsku sme stali v noci tusim v Szombathely pri Tescu - tam sme nic neplatili. Potom sme stali tusim az v Chorvatsku a tam sa uz na parkoviskach neplatilo za WC - vacsinou boli take prenosne WC toi toi. Ale minuly rok sa mi zdalo, ze tych prenosnych WC je uz v Chorvatsku na parkoviskach o dost menej.
Nocnej cesty do Chorvatska sa netreba bat, deti v pohode zaspia. Co sa tyka obuvi do vody, v chorvatsku sa dali topanky do vody kupit za 30-45 kun.
Prajem peknu dovolenku, hlavne prijemne pocasie. Dovolenka bude taka, aku si ju urobime, skusenosti inych ludi je dobre vediet, ale treba ich brat s rezervou. Kazdy ma ine naroky.
zabiatko68
03.05.10,12:47
Neviete niekto poradiť - VODICE - ako tam je - nechceme úplne ticho, trochu života, chodili sme doteraz na Makarsku, ale chceme trochu zmenu, neviete niekto poradiť ubytko veľmi v blízkosti nejakej pláže - niekde som na fotke našla aj nejaký tobogan , tak niekde tam
Kacka26
04.05.10,10:27
Chystáme sa prvýkrát s deťmi k moru - 7 a 9 ročné. Rozhodujeme sa medzi Podgorou / dep. Mediteran ) a Pulou ( hotel Centinero ).
Poraďte mi prosím, čo je lepšie, ak ste tam už niekto boli.
Podľa mňa je krásne miesto určite aj pre rodinu Omiš, asi 4km od je Omiš-Nemira tiché krásne čisté miestečko. Bola som tam pár krát a všimla som si že tam chodí dosť rodín s detičkami :-)
adi11
04.05.10,11:23
Chystáme sa prvýkrát s deťmi k moru - 7 a 9 ročné. Rozhodujeme sa medzi Podgorou / dep. Mediteran ) a Pulou ( hotel Centinero ).
Poraďte mi prosím, čo je lepšie, ak ste tam už niekto boli.

Lepšia je Podgora, je to menšie,tichšie a pekné miestečko na dovolenku.Bola som tam dvakrát aj v Mediterane a určite tam ešte pôjdem.
Pula je na Istrii, bola som v Poreči, to je severnejšie, boli tam ostré skaly,dosť zlý prístup do mora, takže sme boli viacej pri bazénoch a je tam chladnejšie ako na Dalmácii.
lujza.j
04.05.10,19:17
Podľa mňa je krásne miesto určite aj pre rodinu Omiš, asi 4km od je Omiš-Nemira tiché krásne čisté miestečko. Bola som tam pár krát a všimla som si že tam chodí dosť rodín s detičkami :-)
mám známeho, ktorý chodí do Omišu more je tam zmútené ako na špinavom bagrovisku:( a hlavná cesta tam vedie popod okná:(
Rika
05.05.10,18:29
Ďakujem vám veľmi pekne všetkým za radu. Ja som sa nakoniec rozhodla ísť teda južnejšie a dnes som bola zaplatiť Trogir - dep. Medena. Nevie, či som urobila dobre... Boli ste tam už niekto?
My sme tam boli s deťmi asi pred 5 rokmi. Bývali sme v tých departmenoch, sú priamo na pláži. Mali sme izbu s 3 posteľami a jednou prístelkou, bola tam ešte nejaká komoda, trocha mi vadilo, že tam potom už nebolo veľa miesta. Na chodbe boli vstavané skrine, každá izba má svoje hyg. zariadenie. Na stravu sme chodili do Hotela Medena, ku ktorému patria tie departmeny. Klasické švédske stoly, dalo sa vybrať. Na pláži bol aj tobogán. Cestovali sme vtedy S globtourom, robili tam rôzne animácie napr. plavecký kurz pre deti, rôzne zábavné večery, myslím, že sme tam hrali aj minigolf. Ak nie ste veľmi nároční a vyjde vám dobré počasie, čo je základ dobrej dovolenky, tak budete spokojní. My sme boli v Chorvátsku viackrát a počasie bolo vždy super. Ale práve tu v Medene raz trocha pršalo asi 5 min., ale bolo teplo, tak sme sa kúpali v daždi, bolo to príjemne osviežujúce.
Deti mali vtedy 8 a 11 rokov.
jacekova
05.05.10,18:51
Ja som bola v Chorvátsku približne 10-krát. zakaždým na inom mieste. Mám len krásne spomienky, nakoľko more je nádherné a Chorvátom sa dá dobre rozumieť.

Treba sa rozhodnúť či chcete isť na ostrov alebo ostať na pevnine.
Najlepšie by bolo ísť niekam trochu nižšie, kde je trochu lepšie počasie a hlavne aby ste na ceste späť mohli ísť pozrieť vodopády, kde sa natáčal Winnettou....to je fakt zážitok)!

Čo by som doporučila rodine s deťmi je:
1.Makarska
2.ostrov Brač (určite sa pozrieť na Bol)
3.ostrov Pag
Rozalka
05.05.10,18:51
Pre tých, ktorí plánujú dovolenku na ostrove Korčula:
http://www.chorvatsko.cz/aktual/100119_trajekt_drvenik_korcula.html
jozka56
05.05.10,18:58
Pre mňa ostáva stále najkrajšia oblasť okolo Dubrovníka.
ekopo
05.05.10,19:03
nečítal som celú tému, ale čo tak ostrov Krk (cez most) a stredisko Baška (nie Baška voda pri Makarskej)...je to blízko a pekne..

p.s. čítal som tu niečo o strave, nosil som aj ja, ale nenoste a stravujte sa v reštikách, fakt to nie je cenovo hrozné....veď sme na dovolenke...
jacekova
05.05.10,19:08
nečítal som celú tému, ale čo tak ostrov Krk (cez most) a stredisko Baška (nie Baška voda pri Makarskej)...je to blízko a pekne..

p.s. čítal som tu niečo o strave, nosil som aj ja, ale nenoste a stravujte sa v reštikách, fakt to nie je cenovo hrozné....


ja som bola na Krku (treba tam vybrať dobre miesto, lebo nie každé mestečko má dobrý prístup k moru). my sme boli v mestečku Malinska tam bolo nádherne.

predminulý rok som navštívila aj Pulu. nádherné miesto, keď chce človek obdivovať mesto, ale pre deti asi moc nie. predsalen priamo v meste je prístav, takže sa treba ubytovať ďalej od centra.
ekopo
05.05.10,19:26
máš pravdu, ale preto som spomenul Bašku...prístav je aj v Makarskej....a je tam pekne, a naozaj nenoste stravu, načo, stravujte sa priamo tam, kde ste, je to pohodlnejšie, atraktívnejšie a nie drahšie ako keď si doma zavárate.....atď.... ale pivo si naložte :)
Marína
05.05.10,19:30
nečítal som celú tému, ale čo tak ostrov Krk (cez most) a stredisko Baška (nie Baška voda pri Makarskej)...je to blízko a pekne..

p.s. čítal som tu niečo o strave, nosil som aj ja, ale nenoste a stravujte sa v reštikách, fakt to nie je cenovo hrozné....veď sme na dovolenke...
Ivan, možno ste mali šťastie, my sme raz dávno boli tak ako Katka v Malinskej a jeden deň sme boli v Baške, bolo toľko ľudí, že sa ležalo v pozore.:D Vydržali sme to max. 3 hodiny, radšej sme sa išli pozrieť na ostrov Košljun (http://www.croatia.org/crown/content_images/2007/Kosljun_Island.jpg).
ekopo
05.05.10,19:38
Ivan, možno ste mali šťastie, my sme raz dávno boli tak ako Katka v Malinskej a jeden deň sme boli v Baške, bolo toľko ľudí, že sa ležalo v pozore.:D Vydržali sme to max. 3 hodiny, radšej sme sa išli pozrieť na ostrov Košljun (http://www.croatia.org/crown/content_images/2007/Kosljun_Island.jpg).
Evička, veľkú pláž si odmysli, sú tam aj menšie........na Makarskej je viac ludí, ale mám tam miesto, ktoré je len moje.....

a ešte niečo, chodíme na D ako veľká rodina (8-12 ľudí), tak si obsadím pláž 10x10 m (všade osuška, lehátko, šlapky....)a nemám problém


p.s. ale tento rok ostanem doma, a závidím dovolenkárom hocikde v chorvátsku...
Rozalka
05.05.10,19:48
Ekopo, s tým stravovaním súhlasím, no my chodíme do takých zabudnutých zátok (božské ticho, len cikády a šum mora), tak tam by som ťažko našla reštauráciu. Sem tam vybehneme na "príšerkovú" večeru, aj domáci pozvú na dobrú rybacinku a medzitým si navaríme aj sami. More väčšinou 2-3 m od domu, popri kúpaní niekto vždy vybehne zamiešať a pod.
Juj, ale ste ma navnadili ........
ekopo
05.05.10,19:53
Rozalka máš pravdu, tiež ma láka romantika zabudnutej zátoky (s morskou vílou:--- ) ale syn mi píli uši s wifi pripojením na internet, dcéra s diskotékou...pre mňa stačí more 2-3 m od domu (mimochodom vodu mám v chate v pivnici...) .. ale vyhovieť musím všetkým...
Rozalka
05.05.10,19:57
Tak vyčkaj, keď sa im už nebude žiadať s "dospelákmi" a užijete si vo dvojici.
0123misa
12.05.10,14:02
Ahojte,,, ako som tak pozerala tak v chorvatsku sa nenachadza ziadna vecsia plaz,,,najcastejsie 10m....30 a 50 nebodaj viac je ojedinele,,,,vie mi niekto poradit miesto kde je ta plaz aspon tych 30m a piesocna? pozerala som vsetko ale zda sa mi ze vsade je kamenna....inak mne sa paci makarska a tucepi,,,,prip aj baska voda,,,,,a inak radsej na pevnine.. dakujem.
palčo
12.05.10,16:43
lujza.j
12.05.10,17:45
Ahojte,,, ako som tak pozerala tak v chorvatsku sa nenachadza ziadna vecsia plaz,,,najcastejsie 10m....30 a 50 nebodaj viac je ojedinele,,,,vie mi niekto poradit miesto kde je ta plaz aspon tych 30m a piesocna? pozerala som vsetko ale zda sa mi ze vsade je kamenna....inak mne sa paci makarska a tucepi,,,,prip aj baska voda,,,,,a inak radsej na pevnine.. dakujem.
neviem to isto, ale na ostrove Pag sa mi zdá, že sú dlhšie pláže, ale čo piesok:confused: Pag je spojený s pevninou mostom, ten je bez poplatku:) je to severná dalmácia pri Zadare;)
M@jka
12.05.10,18:13
mám známeho, ktorý chodí do Omišu more je tam zmútené ako na špinavom bagrovisku:( a hlavná cesta tam vedie popod okná:(
Je pravda, že je tam voda na začiatku brehu viac zmútená, ale je to tým, že je to piesková pláž a veľmi ďaleko do mora nie je hlboká. Ja som tam bola s maličkými deťmi a považovala som to za určitú výhodu, nemala som strach, že sa utopia a nemusela som stále stáť pri nich a v piesku pri brehu sa dllllllho hrali. Mne osobne sa tam páčilo. Keď je kamenistá pláž, tak aj more je krásne priezračné, ale zasa deckám prekážolo to chodenie po skalkách a aj v mori skalky, takže bez obuvi sa nedalo, ale more nádherné.
lujza.j
12.05.10,18:33
Je pravda, že je tam voda na začiatku brehu viac zmútená, ale je to tým, že je to piesková pláž a veľmi ďaleko do mora nie je hlboká. Ja som tam bola s maličkými deťmi a považovala som to za určitú výhodu, nemala som strach, že sa utopia a nemusela som stále stáť pri nich a v piesku pri brehu sa dllllllho hrali. Mne osobne sa tam páčilo. Keď je kamenistá pláž, tak aj more je krásne priezračné, ale zasa deckám prekážolo to chodenie po skalkách a aj v mori skalky, takže bez obuvi sa nedalo, ale more nádherné.
ok:) ja viem, pre rodiny s malými deťmi ideáálne:);) ja už nie s malými deťmi :)by som tam mala deficit čistej a priezračnej vody;) ale inak 100 ľudí 100 chutí:)
lulu55
14.05.10,11:09
My ideme tento rok do Trogiru-Marina partia 6 dospelych a 5 deti, najmensie 1,5, 2, 6, a 2x11 rokov, ideme autami cez chorvatsku cestovku www.adriatic.hr, velmi sa tesime, je to nasa prva dovolenka v HR...boli ste tam niekto?
Stebielko
14.05.10,15:21
Dobrý deň.
V júli sa chystáme na dovolenku do Chorvátska. Chceli by sme ísť pozrieť do časti Makarska. Ešte sme nikdy nedovolenkovali cez cestovnú kanceláriu. Viete mi poradiť nejakú najlacnejšiu, prípadne povedať, koľko tak približne vyjde dovolenku v Chorvátsku na 7 dní - cesta autobusom, ubytovanie v hoteli, polpenzia... Jedná sa o dve dospelé osoby a dve deti vo veku od 11-13 rokov. Ďakujem.
0123misa
14.05.10,18:16
Trochu vás idem napačmať .....

To je naaadhera,,,,prosím ta to je kde??
arizona
14.05.10,18:27
To je naaadhera,,,,prosím ta to je kde??
poloostrov Peljesac (http://www.chorvatsko.cz/jidal/peljes.html) ;):)
adi11
14.05.10,18:38
Dobrý deň.
V júli sa chystáme na dovolenku do Chorvátska. Chceli by sme ísť pozrieť do časti Makarska. Ešte sme nikdy nedovolenkovali cez cestovnú kanceláriu. Viete mi poradiť nejakú najlacnejšiu, prípadne povedať, koľko tak približne vyjde dovolenku v Chorvátsku na 7 dní - cesta autobusom, ubytovanie v hoteli, polpenzia... Jedná sa o dve dospelé osoby a dve deti vo veku od 11-13 rokov. Ďakujem.
Dobré aj cenovo prístupné pobyty do Chorvatska poriada cestovka TipTour. Bola som s nimi 3 krát a veľmi sa mi ľúbilo. Vedeli spraviť výborný program na každý deň, hlavne aj pre deti.
Rozalka
14.05.10,19:42
Dobrá správa pre dovolenkujúcich v južnej Dalmácii
http://www.chorvatsko.cz/aktual/100514_dubrovnik_lanovka.html
Stebielko
15.05.10,07:11
Ahoj adi11. Kde presne v Chorvátsku si bola, v ktorej časti? Práve som pozerala som nete stránku TipTour. Ozaj majú celkom dobré ceny...
adi11
15.05.10,08:31
Ahoj adi11. Kde presne v Chorvátsku si bola, v ktorej časti? Práve som pozerala som nete stránku TipTour. Ozaj majú celkom dobré ceny...
bola som s nim v Poreci, ale uz robia aj na ine miesta, treba si pozriet a informovat sa
lujza.j
15.05.10,10:37
Ahoj adi11. Kde presne v Chorvátsku si bola, v ktorej časti? Práve som pozerala som nete stránku TipTour. Ozaj majú celkom dobré ceny...
čo sa týka Tip Touru, tak čo som počula od známych,že ceny sú síce nízke, ale inak je to ako sa hovorí " za málo peňazí aj málo muziky". ale tiež 100 ludí 100 chutí a každý má iné požiadavky a nároky. ja osobne určite nie:);)
adi11
15.05.10,11:34
čo sa týka Tip Touru, tak čo som počula od známych,že ceny sú síce nízke, ale inak je to ako sa hovorí " za málo peňazí aj málo muziky". ale tiež 100 ludí 100 chutí a každý má iné požiadavky a nároky. ja osobne určite nie:);)

Tak so mnou boli osoby, ktore si fakt potrpia na ubytovanie, stravu a program. Predtym chodili cez drahe cestovky na luxusne dovolenky a ked sa dozvedeli o TipToure, tak chodia s nimi kazdy rok. Maju tam postavene nove slusne zariadene ubytovne, v kazdej izbe je soc.zar., niektore su blizko mora, z ktorych v jednej je jedalen. Strava bola vyborna a hlavne, ze kazdy den sa postarali o dobry program.
Urcite, ze sa to neda porovnat s pathviezdickovym hotelom, ale za ten si musi aj viacej zaplatit. Takze je to individualne, ze kto si co vyberie.
M@jka
15.05.10,12:45
Chorvátsko sme prešli od Istrie až po Makarskú, tento rok sme sa rozhodli pre kľud a ideme na Hvar - Smokvina cez CK Ceres. Boli ste tam niekto, aké máte skúsenosti?:)
lujza.j
15.05.10,13:02
Tak so mnou boli osoby, ktore si fakt potrpia na ubytovanie, stravu a program. Predtym chodili cez drahe cestovky na luxusne dovolenky a ked sa dozvedeli o TipToure, tak chodia s nimi kazdy rok. Maju tam postavene nove slusne zariadene ubytovne, v kazdej izbe je soc.zar., niektore su blizko mora, z ktorych v jednej je jedalen. Strava bola vyborna a hlavne, ze kazdy den sa postarali o dobry program.
Urcite, ze sa to neda porovnat s pathviezdickovym hotelom, ale za ten si musi aj viacej zaplatit. Takze je to individualne, ze kto si co vyberie.
určite to neboli také osoby ako opisuješ. ale ak ta ubytujú v penzione v podkroví, kde sa ledva môžeš otočiť a je to izba pre dvoch a nakoniec ti delegát povie, že tam ešte pred sezonou bol sklad tak asi nie?:rolleyes: a to nieje jedná zlá skúsenosť:( ale to je čisto môj názor určite ho nikomu nevnucujem:) ja som išla do HR cez cestovku iba raz pred 10rokmi cez "ruefu" dokonca to čo sme chceli zo slovenskej "ruefy" nebolo tak nám ponúkli alternatívu z rakúskej a bola to taká ponuka, ktorá nám zostala do dnes chodím tam každý rok na 2týždne už teda mimo cestovky:) takže už vtedy som si potvrdila to, že to čo sa kúpi mimo SR myslím tým aj dovolenka je oveľa kvalitnejšie:);)
ekopo
15.05.10,13:20
...do Chorvátska zásadne bez cestovky, namieste si pozriem a vyberiem ubytovanie, dohodnem cenu....
adi11
15.05.10,13:20
určite to neboli také osoby ako opisuješ. ale ak ta ubytujú v penzione v podkroví, kde sa ledva môžeš otočiť a je to izba pre dvoch a nakoniec ti delegát povie, že tam ešte pred sezonou bol sklad tak asi nie?:rolleyes: a to nieje jedná zlá skúsenosť:( ale to je čisto môj názor určite ho nikomu nevnucujem:) ja som išla do HR cez cestovku iba raz pred 10rokmi cez "ruefu" dokonca to čo sme chceli zo slovenskej "ruefy" nebolo tak nám ponúkli alternatívu z rakúskej a bola to taká ponuka, ktorá nám zostala do dnes chodím tam každý rok na 2týždne už teda mimo cestovky:) takže už vtedy som si potvrdila to, že to čo sa kúpi mimo SR myslím tým aj dovolenka je oveľa kvalitnejšie:);)

..moze sa pritrafit aj takato vec s ubytovanim, ale to sa da riesit na mieste s delegatom, netreba sa dat odbit a ziadat to, za co som si zaplatil ...toto iste sa nam stalo aj v Grecku v drahom hoteli, ze nas supli do suterenu, a tak sme si to hned z prichodu vybavili a bolo...oni skusaju vsade, a hlavne na slovakoch...:mee::)
lujza.j
15.05.10,13:48
..moze sa pritrafit aj takato vec s ubytovanim, ale to sa da riesit na mieste s delegatom, netreba sa dat odbit a ziadat to, za co som si zaplatil ...toto iste sa nam stalo aj v Grecku v drahom hoteli, ze nas supli do suterenu, a tak sme si to hned z prichodu vybavili a bolo...oni skusaju vsade, a hlavne na slovakoch...:mee::)
vidíš práve pre toto ja mám paniku ísť niekam cez cestovku, radosť veľká, že niekde ideš a hneď na mieste ťa "vyfacká"iná krutá realita, dáš peniaze za to čo ti prvotne ponúkli potom skúšajú čo vydržíš. napr. brat bol cez tip tour v HR niekde na Istrii, zplatili si hotelovú izbu s výhľadom na more nakoniec dostal izbu s výhľadom do svetlíka, ked sa stažoval tak nakoniec iná izba nebola, ale bola iba možnosť bývať s cudzím mladým párom v apartmáne:eek: s výhľadom na more, čo nakoniec zobral. to bolo pre neho ponaučenie, chodí každý rok do HR na 2 týždne ale už bez cestovky do súkromia:);)
0123misa
15.05.10,16:04
...do Chorvátska zásadne bez cestovky, namieste si pozriem a vyberiem ubytovanie, dohodnem cenu....

Myslis v hotely, ci privát? ja by som tiez sla,,,,len sa obavam ze ked tam dojdem budem behat cely den po meste a zhanat volnu izbu v hotely....

Inak mne sa pozdavaju aj rodinne chaty,,,nevie niekto o dakej na prenajatie v okoli Šibenik?
viem ze je ich tam dost, ale radsej by som bez cestovky,,,dakujem....
alesta
15.05.10,18:47
Vo Vodiciach je všetko, ale pláže sú preplnené. Neďaleký Tribunj je podstatne pokojnejší a Vodice sú cca 1 km, ale pláže sú škaredé štrk-skaly. Tiež sme boli v Baške Vode tam je to tiež fajn, ale pláže tiež preplnené. Myslím, že v Chorvátsku sa dá vybrať asi z dvoch možností - vychytené turistické stredisko so všetkými prednosťami a nedostatkami a menej navštevované miesta, kde je na pláži málo ľudí, ale večer niet kam ísť.
220870
15.05.10,19:03
Vo Vodiciach je všetko, ale pláže sú preplnené. Neďaleký Tribunj je podstatne pokojnejší a Vodice sú cca 1 km, ale pláže sú škaredé štrk-skaly. Tiež sme boli v Baške Vode tam je to tiež fajn, ale pláže tiež preplnené. Myslím, že v Chorvátsku sa dá vybrať asi z dvoch možností - vychytené turistické stredisko so všetkými prednosťami a nedostatkami a menej navštevované miesta, kde je na pláži málo ľudí, ale večer niet kam ísť.
Presné a výstižné.
lujza.j
15.05.10,20:00
Vo Vodiciach je všetko, ale pláže sú preplnené. Neďaleký Tribunj je podstatne pokojnejší a Vodice sú cca 1 km, ale pláže sú škaredé štrk-skaly. Tiež sme boli v Baške Vode tam je to tiež fajn, ale pláže tiež preplnené. Myslím, že v Chorvátsku sa dá vybrať asi z dvoch možností - vychytené turistické stredisko so všetkými prednosťami a nedostatkami a menej navštevované miesta, kde je na pláži málo ľudí, ale večer niet kam ísť.
treba si nájsť dedinu blízko väčšieho mesta, kde večer môžete vyraziť. my tak chodíme k Zadaru. dedina kde "skapal pes" jeden "market" jeden "restaurant", ale nám to nevadí, hlavne že na pláži nie je hromadné dekovanie ;):D:---
Rozalka
15.05.10,20:05
Chorvátsko sme prešli od Istrie až po Makarskú, tento rok sme sa rozhodli pre kľud a ideme na Hvar - Smokvina cez CK Ceres. Boli ste tam niekto, aké máte skúsenosti?:)

Je to úžasná zátoka, budeš veľmi spokojná.
Boli sme pred dvoma rokmi. Neviem, či sa dačo zmenilo, ale vtedy do zátoky nebola zavedená elektrická energia, svetlo a teplá voda - solárne panely, varenie a chladnička na plyn. Cesta od Bogomolje trochu kostrbatá (makadam) - ale aj to odvtedy mohli zmeniť.
Pláž úúúúúúplne suprová, cca 200 m dlhá, široká tak na 1 deku, takže súkromie ako vyšité. Domáci predáva dobrú travaricu, vínko, na rozlúčku pohostí. Ak chcete dačo dokúpiť, prinesie z Bogomolje.
http://pericapartments.com/index.php?option=content&pcontent=1&task=view&id=27&Itemid=67

Len cikády a šum mora ............. a večer nádherne hviezdnatá obloha, bez rušenia svetiel veľkomiest.
Rozalka
16.05.10,09:36
Ešte pridávam skvelú stránku www.ihvar.cz, kde sa dozvieš veľa dobrých informácií o tomto nádhernom ostrove. V akom termíne idete?
M@jka
17.05.10,16:38
Rozálka ďakujem za info a čo je travarica, nejaké alko? môj manžel má občas tráviace ťažkosti, tak potom pomôže;).
Ideme od 14.8. do 23.8. a chceme sa cestou zastaviť na 1-2 dni na Plitv.jazerách, neviete niekto či sa tam dá niekde prespať na 1 noc?
arizona
17.05.10,16:44
Možno mi Rozálka prepáči...:---:)
Travarica Júúúj, dobrotka :D:D:D
Ako už samotný názov hovorí, je to destilát s prísadou určitých tráv-bylín. Jej domovskou oblasťou sú prímorské časti Chorvátska.
Existuje veľký počet druhov travarice, podľa toho, aké byliny sú jej prísadami, prípadne, jako dlho sa tieto byliny lúhujú. Najčastejšie to býva mäta, šalvia, levandula, rozmarýn, ale i mnoho ďalších. Práve tieto byliny dáavjú nápoju charakteristickú žltkastú alebo zelenkastú farbu.
http://static.markiza.sk/a501/image/file/5/0101/v83jSnr6.jpg
http://cestovanie.markiza.sk/clanok-476433-aky-destilat-si-priviest-z-dovolenky-na-jadrane
Rozalka
17.05.10,17:06
Rozálka ďakujem za info a čo je travarica, nejaké alko? môj manžel má občas tráviace ťažkosti, tak potom pomôže;).
Ideme od 14.8. do 23.8. a chceme sa cestou zastaviť na 1-2 dni na Plitv.jazerách, neviete niekto či sa tam dá niekde prespať na 1 noc?

Je tam veľa veľa apartmanov, keď idete na 1-2 dni, nepotrebuješ super komfort.
Ak neprídete neskoro v noci, ver tomu, že hneď nájdeš voľnú izbu.

http://www.hrvatska.sk/plitvice/
http://www.galileo.hr/hr/privatni-smjestaj-plitvicka-jezera/sobe-i-apartmani-plitvice.aspx
http://www.apartmanija.hr/apartmani/plitvicka-jezera



Bez urážky: prešli ste od Istrie po Makarskú a ešte ste nepili travaricu?
M@jka
17.05.10,19:53
No nie .... Som vyznávačom červ.vínka, ale nikdy nie je neskoro skúsiť niečo dobré, aj keď "tvrdé" vôbec nepijem, tie bylinky ma celkom nalákali....
Už keď takto píšeme, začínam cítiť to slané more, vzduch...aby už bolo to leto tu...hlavne teraz, keď máme tieto dažde a záplavy.
Rozalka
17.05.10,20:01
Ak túžiš po božskom kľude, tak tu to nájdeš.
Na ostrov sa dá dostať
1) zo Splitu - býva nátresk, najmä v sobotu, v pracovný deň ráno o 5.00 majú zas prednost nákladné autá
2) z Drvenika do Sučuraja - rýchlejšie a lacnejšie, treba naviac absolvovať cestu zo Splitu do Drvenika (cca 100 km)
Jazda po ostrove Hvar:
západná tretina od Starigrad-Hvar .... cesta veľmi dobrá
Starigrad-Jelsa .... dobrá
Sučuraj - Jelsa ....úzke, krivoľaké cesty, môj manžel túto cestu miluje
Bogomolje je bližšie k Sučuraju.
Počas pobytu odporúčam navštíviť aspoň raz Hvar (popoludní, aby ste zažili aj večernú atmosféru). Ostatné si pozri na stránke ihvar.cz
Škoda, že tam nebudete v júni, keď je celý ostrov fialový a prevoňaný levanduľou.
kvalitar
18.05.10,05:19
Zdravim Vas, chcem sa opytat presne za mesiac odchadzam do Chorvatska ostrov RAB myslite ze tam bude teplo koncom juna vzhladom na momentalne pocasie?Vdaka
IvoM
18.05.10,07:20
Kvalitar, to že je u nás teraz zlé počasie ešte neznamená že je takto aj na Rabe a už vôbec sa podľa toho nedá usudzovať ako tam bude o mesiac, a predpovede počasia na dlhšiu dobu ako 5-7 dní už prudko strácaju presnosť takže odpovedať na Tvoju otázku je preto fakt nemožné, osobne chodím do Chorvátska od roku 1992 viac-menej pravidelne a nikdy sa mi nestalo žeby bolo celý čas úplne nafigu, hoci na druhej strane minulý rok bol švagor pri Splite v polovici júna na desať dní a fakt bolo celý čas chladno, zamračené a pršalo, dokonca domáci hovorili že to ešte nezažili, takže treba veriť, ja idem osobne po dlhšej dobe na Istriu /Rovinj/ od 1.7. na 10 dní, ak by bolo špatne tak tam je aspoň kde chodiť.
lujza.j
18.05.10,16:00
Zdravim Vas, chcem sa opytat presne za mesiac odchadzam do Chorvatska ostrov RAB myslite ze tam bude teplo koncom juna vzhladom na momentalne pocasie?Vdaka
počasie si môžeš priebežne pozerať na stránke chorvátskeho hydrometerologického ústavu, je tam aktuálna meraná teplota vo vybratých mestách, ale aj predpoveď na 3dni, 7dní, tiež je tam meraná teplota mora vo vyhratých mestách. www.dhmz.hr:);)
Betina2
19.05.10,12:46
Ak s malými deťmi do Chorvátska, jednoznačne doporučujem Lopar na ostrove Rab. Je tam plytčina po kolená asi 100 m od brehu a hlavne prírodný (nenavezený) piesok, dlhá pláž priamo pred hotelom, park nad plážou s tieňom stromov, žiadna frekventovaná cesta a v hotelovom komplexe San marino je fantastická kuchyňa, idem už o mesiac na 10 dní a neskutočne sa tešíme 2 + 2 deti 7 a 1,5 roka. Minulý rok sme boli tiež na konci júna a začiatku júla, cez cestovku, individuálna doprava autom - bez problémov, bolo super, voda prehriata, strava, ludia všetko, super sme si oddýchli, decká mali atrakcie priamo v komplexe, na okolí sú aj menšie pláže, zašiváky a nádherný výhľad z chránenej zátoky na Velebit. Dokonca sme si aj na mieste dokázali predĺžiť pobyt v hoteli o niekoľko dní, nebol problém. možno ešte budú voľné termíny, ale ak aj nie, na okolí je kopec privátov, nie je problém dohodnúť sa na mieste, ale je ich kopec aj na nete, treba sa skontaktovať a zistiť (vlani boli takto naši známi, lebo zháňali až začiatkom prázdnin a hotely už boli plné.
link:

http://www.intermedial.sk/index.php?item=159

stačí do vyhladávača naťukať Lopar, Chorvátsko alebo San Marino, Chorvátsko a pod.

Dobrá stránka je www.chorvatsko.cz
sú tam dôležité info o ceste, o zákonoch, zaujímavostiach a výletoch po okolí.
Betina2
19.05.10,12:52
My však tento rok chceme vyskúšať obísť spoplatnené úseky v Slovinsku. Aj ked ideme cez Rakúsko. Na nete je dosť návodov a máp. Dúfam, že sa to podarí, lebo nám týždňová známka nestačí a minulý rok sme za asi 15 km dialnice zaplatili 35 Eur, čo ma dosť vytočilo. Za tých 30 ušetrených Eur si môžeme spraviť nejaký pekný rodinný celodenný výlet loďou aj s obedom. Cez Maďarsko je tiež fajn, ale tie rovinaté polia ma pri jazde uspávajú a radary sú na každom kroku.
Marína
19.05.10,13:24
časť citátu

Ak s malými deťmi do Chorvátska, jednoznačne doporučujem Lopar na ostrove Rab. .................
Betina, nič v zlom, je to môj pohľad z druhej strany;), vy idete aj s 1,5 dieťatkom, vlani sme sa tam na chvíľku zastavili a schválne som si ako atrakciu odfotila pláž po odlive. clare11 má 7 a 9 ročné dieťa, ak by si tak veľké deti, tiež dospelí, chceli zaplávať, nachodili by sa kilometre. Vtedy sa aj na pláži nedá ležať, ostáva udusaný, mokrý piesok. Uznávam, že pre úplne malinké deti je táto pláž vyhovujúca:), aj keď dosť preplnená. Určite závisí, aký je v tom období odliv, my sme boli na prelome 8. a 9. mesiaca, tým však, že pláž je skoro na úrovni hladiny mora, asi to bude skoro stále rovnaké.
Betina2
19.05.10,13:43
časť citátu

Betina, nič v zlom, je to môj pohľad z druhej strany;), vy idete aj s 1,5 dieťatkom, vlani sme sa tam na chvíľku zastavili a schválne som si ako atrakciu odfotila pláž po odlive. clare11 má 7 a 9 ročné dieťa, ak by si tak veľké deti, tiež dospelí, chceli zaplávať, nachodili by sa kilometre. Vtedy sa aj na pláži nedá ležať, ostáva udusaný, mokrý piesok. Uznávam, že pre úplne malinké deti je táto pláž vyhovujúca:), aj keď dosť preplnená.

Marína, áno, máš pravdu, pre väčšie deti možno nie je až tak vhodná, zavísí od povahy dieťaťa. Náš starší 7 ročný, vtedy 6 ročný sa tam vybláznil akurát dosť - tobogán, minigolf, zavesený na trampolíne, vodné bicykle...a áno, ak si chceš zaplávať, tak treba chodiť, alebo ísť na inú pláž obďaleč. Ale pre neplavcov to bolo fajn :)
Z fotiek sa mi zdá, že fotené to bolo v pomerne neskorú podvečernú hodinu, (vtedy sme sa aj tak už nechodili kúpať, najlepčie to bolo hneď z rána tak do 10,30-11,00, vtedy tam ozaj nebolo nikoho) a navyše fotené priamo pod hotelom...možno bolo po daždi, ak tam bol úsad, u nás bol tento jav tiež priamo pod hotelom asi 2 dni, potom sa to vyčistilo, ale o 100 m vedľa to už nebolo... a aj tak sme chodili o kus vedľa buď doľava na tú druhú piesočnatú, tá bola čistučká, alebo doprava trochu ďalej ku kempu, smerom na tobogán, tiež to tam bolo čistučné. A nával nebol ani náhodou, boli sme mimo hlavnú sezónu, v júni. V strede leta je tam určite nátresk...Ale ako vravím na polostrove je kopec zašivákov, neoficiálne aj pre FKK.
Ak chce niekto "súkromie", boli sme pár-krát aj na ostrove Pašman, na južnej strane, v tých pirátskych chatkách, ale to nie je pre malé deti a je tam dosť nuda už po 3 dňoch, nemáš kam ísť, najbližšie potraviny sú cez kopec 4 km a o samote by som tiež pomlčala. V posledných rokoch tam pribudlo dosť veľa chát a v sezóne je tam tiež rušno. Fakt je ten, že voda je tam kryštálovočistá (štrkový podklad), my sme tam dokonca aj morské koníky videli. Ak má niekto vodný skúter, lepšie miesto na vybláznenie nepoznám :) Avšak treba trepať so sebou všetok proviant, stravu atď, lebo reštaurácia tam nie je žiadna poblíž. Až po tých 4 km. Prechádzať sa tam nemáš kde, lebo je to tam dosť drsné, neupravené, prakticky jediný dopravný prostriedok je malá loďka, auto zaparkuješ niekoľko 100 m od chaty, alebo aj na pevnine v Biograde. Ale pre vyznávačov leňošenia, čítania a pod ideálne (s výnimkou varenia a umávania riadov). So starším som tam bola, keď mal 3 roky a veru som sa o neho dosť strachovala, večne som ho mala na očiach, aby nespadol z móla.
Na budúc rok tiež uvažujeme o zmene, možno Brela, je tam pekne, tiež budem zháňať info, ale to už deti budú trošičku väčšie a snáď mi na ježka neskočia (aj ked v obuvi). Ale to až na jesen budem zisťovať :) A určite si kliknem aj sem na Poradu. Nič lepšie nepoznám :) 4.obrázok je spomínaný zašívak , ktorý bol ďalej od hotela a dalo sa tam len pešo alebo bicyklom.
mimika
19.05.10,14:15
Neviete niekto poradiť - VODICE - ako tam je - nechceme úplne ticho, trochu života, chodili sme doteraz na Makarsku, ale chceme trochu zmenu, neviete niekto poradiť ubytko veľmi v blízkosti nejakej pláže - niekde som na fotke našla aj nejaký tobogan , tak niekde tam

Ahoj, práve som sa vrátila zo strediska Vodice a viem ti poradiť ubytovanie v blízkosti pláže s tobogánom. Viac info ti posielam v súkromnej správe.
M@jka
19.05.10,14:46
Škoda, že tam nebudete v júni, keď je celý ostrov fialový a prevoňaný levanduľou.
Tak to je škoda, môže to byť nadherno - voňavé, chodievame skôr v tom auguste. Vďaka za info.:):)
Rozalka
19.05.10,15:26
Tak to je škoda, môže to byť nadherno - voňavé, chodievame skôr v tom auguste. Vďaka za info.:):)
Zato si môžeš kúpiť tohtoročnú čerstvo nasušenú - nádherne vonia aj po 2-3 rokoch a ochráni tvoje skrine od neželaných lietajúcich "hostí" (mole) :)
Marína
19.05.10,20:06
počasie si môžeš priebežne pozerať na stránke chorvátskeho hydrometerologického ústavu, je tam aktuálna meraná teplota vo vybratých mestách, ale aj predpoveď na 3dni, 7dní, tiež je tam meraná teplota mora vo vyhratých mestách. www.dhmz.hr:); (http://www.dhmz.hr:%29;))
Državni hidrometeoroložki zavod = http://meteo.hr/ ;)
lujza.j
19.05.10,20:10
Državmi hidrometeoroložki zavod = http://meteo.hr/ ;)
:confused: no veď www.dhmz.hr, je skratka:)
Marína
19.05.10,20:33
Betina, odhadla si, bolo to fotené v podvečer. A na Lopare sa zašiť dá, ak človeku neprekáža trochu si zašliapať.;) V Brele sa ježkov neobávaj, tam nie sú skaly ale okruhliaky, ježkovia tam nie sú.:)
Marína
19.05.10,20:48
Ja viem, ale mne www.dhmz.hr nenájde.:confused:
Rozalka
19.05.10,21:28
Zdravim Vas, chcem sa opytat presne za mesiac odchadzam do Chorvatska ostrov RAB myslite ze tam bude teplo koncom juna vzhladom na momentalne pocasie?Vdaka

V r. 2006 som mala presne takýto hlúpy pocit, dovolenkový pobyt začínal 20/6.
Kolegovia v práci si ma doberali, či mám nachystané korčule a sekeru na vysekanie ľadu ......... :D:D:D:D
No a potom to prišlo: tretia dekáda júna úžasne teplúčko, more malo neskutočných 30 °C, ja som ráno do vody vliezla a večer po zotmení vyliezla.
Takže sa neboj, dovtedy to bude úplne inak.
arizona
19.05.10,21:31
Ja viem, ale mne www.dhmz.hr (http://www.dhmz.hr) nenájde.:confused:

asi je to preklep .

pozri tu : HDMZ
http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14317
Rozalka
19.05.10,21:46
Marína
19.05.10,21:49
asi je to preklep .

pozri tu : HDMZ
http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14317

alebo tu http://www.dhmz.htnet.hr/index.php
Janka a Rozalka, je to to isté, čo som tu už priložila.;)

Državni hidrometeoroložki zavod = http://meteo.hr/ ;)
Marína
19.05.10,21:56
V r. 2006 som mala presne takýto hlúpy pocit, dovolenkový pobyt začínal 20/6.
Kolegovia v práci si ma doberali, či mám nachystané korčule a sekeru na vysekanie ľadu ......... :D:D:D:D
No a potom to prišlo: tretia dekáda júna úžasne teplúčko, more malo neskutočných 30 °C, ja som ráno do vody vliezla a večer po zotmení vyliezla.
Takže sa neboj, dovtedy to bude úplne inak.
V r. 2007 dtto. My sme 13.-27. júna boli na Rabe a bolo veľmi horúco.

Prognózu na 16 dní si môžete sledovať tu www.wetter.com
Rika
20.05.10,10:00
Boli sme v Brele minulý rok, je tam krásne more, pár ježkov sme videli, ale nie priamo na pláži, ale na krajoch pláží na tých veľkých kameňoch. Je tam viacero pláží, dve patria medzi ocenené a najkrajšie pláže Chorvátska. Bolo tam veľmi veľa rôznych cudzincov, ale pláže neboli nikdy preplnené. Nemali sme zabezpečené žiadne ubytovanie, na takom malom parkovisku sme sa popýtali toho pána, čo vyberal poplatok. Hneď sme si našli super apartman - 2 izby, terasa, veľká chodba a kuchynský kút, WC a sprchu mala každá izba. Aj domáci boli veľmi milí. Z terasy sme videli priamo na more. Jedno negatívum pri pobyte s malými deťmi môže byť to, že Brela je na kopci a okrem toho, čo je na pláži ku všetkému ostatnému treba vyšlapať niekoľko desiatok schodov, podľa polohy. Brelu by som vrelo doporučila každému.
Rika
20.05.10,10:01
Tento rok by sme sa chceli pozrieť do Biogradu na moru. Boli ste tam niekto?
laurin
20.05.10,10:34
Brela ano, Vy ste tam boli asi v juni alebo septembri, je tak?
Ja mam radsej ostrovy, ked sme boli minule leto v Splite na vylete tak tam bol taky ruch a chaos, ze som bol rad ze sa vratime na kludny a tichy ostrov :)
Betina2
20.05.10,10:53
Tento rok by sme sa chceli pozrieť do Biogradu na moru. Boli ste tam niekto?

V Biograde som bola niekoľkokrát, ale nikdy som tam nebola ubytovaná. My sme chodievali na nápriotivný ostrov Pašman na južnú stranu. už som to spomínala. Mne sa Biograd javí ako veľmi príjemné maličké mestečko, dá sa tam v pohode nakúpiť, prejsť, poobzerať kostol a uličky, odchádzajú ztadial výletné lode po okolí, ako východiskový bod na celodenné výlety (Kornaty, okolité ostrovy, Zdar, na juh Šibenik, vodopády KRKA, Vranské jazero, nie je veľmi ďaleko ani do Paklenice na celodenný výlet) je výborný, ak si autom, nemáš problém. S ubytovaním neviem ako, ale pláže priamo v Biograde sa mi nezdali nič moc .) Skús ešte pozisťovať. Pozri aj fúra na www.chorvatsko.cz. České stránky sú v tomto lepšie. Trajekt na náprotivný ostrov Pašman premáva v sezóne cca od 6,00 do asi 21,30 ? Bežne asi tak každú 1,5 - 2 hodiny, ale ak je nápor tak pendlujú neustále s menšími prestávkami a nejdú podľa cestovného poriadku. V Biograde majú v pohode markety aj pekárne, a na promenáde výbornú zmrzlinu. O suveníry nie je núdza. Inak do Biogradu sa po dialnici dostanete asi tak za 8 hodín (od zjazdu z dialnice ideš ešte asi 1/2 hodku po normálnych cestách.) Cesta je úplne bezproblémová, ak nejdeš priamo v sezóne, ale tunelxy by už mali byť dvojrúrové, takže aj tam už čakanie asi nehrozí. Najlepší je aj tak ten teplotný šok, ked z náhornej plošiny vo vnútrozemí prejdeš tunelom Maly Alan k moru - nádherný výhľad, a z teploty 25 C si hned na 35 !
Betina2
20.05.10,10:57
Betina, odhadla si, bolo to fotené v podvečer. A na Lopare sa zašiť dá, ak človeku neprekáža trochu si zašliapať.;) V Brele sa ježkov neobávaj, tam nie sú skaly ale okruhliaky, ježkovia tam nie sú.:)

Takže o tej Brele Ťa ešte budem otravovať. Tento rok už máme dojednaný Lopar, ale Brela ma láka, ako dieťa sme boli v Omiši a ta nie je odtaila až ztak ďaleko. Makarska je krásna, ale precpaná ludmi. A ja milujem to mediteránske takmer subtropické podnebie. A schodv sa nebojím.Mne to neuškodí :) a ak bude treba mladšiehio odnesie na ramenách muž, starší syn má lepšiu kondičku než ja.
Betina2
20.05.10,11:00
Boli sme v Brele minulý rok, je tam krásne more, pár ježkov sme videli, ale nie priamo na pláži, ale na krajoch pláží na tých veľkých kameňoch. Je tam viacero pláží, dve patria medzi ocenené a najkrajšie pláže Chorvátska. Bolo tam veľmi veľa rôznych cudzincov, ale pláže neboli nikdy preplnené. Nemali sme zabezpečené žiadne ubytovanie, na takom malom parkovisku sme sa popýtali toho pána, čo vyberal poplatok. Hneď sme si našli super apartman - 2 izby, terasa, veľká chodba a kuchynský kút, WC a sprchu mala každá izba. Aj domáci boli veľmi milí. Z terasy sme videli priamo na more. Jedno negatívum pri pobyte s malými deťmi môže byť to, že Brela je na kopci a okrem toho, čo je na pláži ku všetkému ostatnému treba vyšlapať niekoľko desiatok schodov, podľa polohy. Brelu by som vrelo doporučila každému.

Rika, potom Ťa s tou Brelou oslovím o info. TAk pred Vianocami. My ale chceme hotel s polpenzou, ale to by tam nemal byť problém. Pre mňa nie je dovolenka vyvárania a upratovanie, na takých som si už užila dosť, teraz chcem, aby sa o mňa starali :) Ale každému vyhovuje niečo iné. Každá infoška ma poteší.
AnikoAd
20.05.10,11:01
Nemáte nejaký kontakt na ubytovanie v Brele? Potešilo by ma to, nakolko sa tam tohoto roku chystáme 4 dospelé osoby...
piškot
20.05.10,15:30
chceme ist toho roku na dovolenku do Chorvatska, do dobreho hotela blizko mora a aby bol allinclusiv ak mate skusenost a dobru prosim napište mi na zima999azet.sk dakujem anka
ivka70
20.05.10,15:45
Betina2
21.05.10,06:11
Ľudia, neviete náhodou niekto, v ktorej časi Brely je táto pláž? Neviem sa dostať ku kontaktnej adrese.
http://modrojezero.org/dalmacija/Makarska/slides/Brela%20%2007.html
alaya1
21.05.10,07:47
Ľudia, neviete náhodou niekto, v ktorej časi Brely je táto pláž? Neviem sa dostať ku kontaktnej adrese.
http://modrojezero.org/dalmacija/Makarska/slides/Brela%20%2007.html
nadherne
Betina2
21.05.10,08:03
Tento rok máme nástup 19.6. v Lopare na Rabe, na 10 dní a tiež mám obavy,ako to bude s počasím. Prognózy na http://www.wetter.com/ nie sú bohvieaké. Minulý rok sme boli tiež v Lopare od 22.6. Pôvodne sme mali pobyt na 7 dní, ale prvé štyri dni sme chodili v rifliach a flísových mikinách. Sem-tam pršalo, ale to nebolo až také hrozné, lenže more za tých pár dní vychladlo A VZDUCH MAL OKOLO 16-17 c ! Ale aspoň sme pobehali okolie. Potom sa našťastie oteplilo a voda sa zohriala v plytčine na príjemnú teplotu za 2-3 dni, lenže to sme už mali koniec dovolenky ale našťastie sa dala predlžiť o nejaké 3 dni, ktoré sme sa potom len plahočili v mori.
A to pred našim príchodom aj po našom návrate do BA boli teploty okolo 30-35 C. a jasno.
Trošku sa obávam, či sa situácia nezopakuje. Minulý rok bol navyše aspoň teplý máj a začiatok júna, ale to počasie je fakt nevyspytateľné. uvidíme, ako to vyjde a ak počasie nesadne, asi už dovolenku nebudm plánovať a platiť vopred :(
žiaľ , počasie ovplyvniť neviem, tak môžem len dúfať.
Ale aj tak sa teším, že si oddýchnem v inom prostredí.
Betina2
21.05.10,08:06
nadherne

Veď práve...Hvar a Pelješac sú pre nás priďaleko, aj ked tam musí byť tiež parádne, podľa toho , čo som na Porade naštudovala. A tá rozkvitnutá júnová levandula na Hvare !!! Milujem levandulu a jej vôňu (ale nie tú umelú syntetickú!)
Rika
21.05.10,08:45
Rika, potom Ťa s tou Brelou oslovím o info. TAk pred Vianocami. My ale chceme hotel s polpenzou, ale to by tam nemal byť problém. Pre mňa nie je dovolenka vyvárania a upratovanie, na takých som si už užila dosť, teraz chcem, aby sa o mňa starali :) Ale každému vyhovuje niečo iné. Každá infoška ma poteší.
My sme si nevyvárali. Robili sme si len raňajky a večere na terase, na obed sme chodili do reštaurácií, každý si vybral na čo mal chuť. A tie raňajky na terase s výhľadom na more boli krásne.
Rika
21.05.10,09:02
Vždy sme chodili na dovolenky s polpenziou,aby som nemusela variť, ale vždy mi na tých polpenziách vadilo, že sme obmedzení časom. Minulý rok sme si nemohli naplánovať dovolenku a jediná možnosť bola zbaliť sa a ísť. Musím povedať, že na relax to bola moja najlepšia dovolenka. Nemusela som stihnúť raňajky ani večeru. Na pláži sme boli až dovečera a potom sme si spravili len ľahkú večeru a išli sme sa ešte prejsť. Po tejto skúsenosti som sa rozhodla, že aj tento rok pôjdeme takto. Ale je to presne ako hovoríš, každému vyhovuje niečo iné.
Inak polpenzia sa mi veľmi páčila v Čiernej Hore. Tam je namiesto večere taký neskorší obed od 13.30 - 16.00. My sa cez obed do 15.00 aj tak nekúpeme, tak to bolo tiež fajn.
alaya1
21.05.10,09:09
Nemate kontakt na niekoho, kto sukromne prenajima apartmen, domcek priamo na plazi, od Dalmacie dole? No chcel by ist aj psik a chce sa aj kupkat.
mazurka
21.05.10,09:41
Bol niekto v mestečku Brodarica pri Šibeniku? Ideme tam v polovici júla a zatiaľ som sa nikde nedočítala o niekom, kto by tam bol. Ďakujem
Betina2
21.05.10,13:29
Tu sú aktuálne webkamery s momentálnym obrazom :(

http://cz.webcams.travel/webcam/1216140687-Weather-Insel-Rab-Lopar-Lopar#
Rozalka
21.05.10,17:56
Veď práve...Hvar a Pelješac sú pre nás priďaleko, aj ked tam musí byť tiež parádne, podľa toho , čo som na Porade naštudovala. A tá rozkvitnutá júnová levandula na Hvare !!! Milujem levandulu a jej vôňu (ale nie tú umelú syntetickú!)

Nech sa páči ........
lujza.j
21.05.10,20:30
Nech sa páči ........
.... trošku vône by nebolo;)
Rozalka
22.05.10,15:39
Bolo, prídi ku mne, zopár vrecúšok by som ešte našla ....
jacekova
24.05.10,15:09
levanduľa je neskutočná...

na jednej dovolenke v Chorvátsku som si kúpila levanduľový olej, ktorý sa dával na spánky pri migréne a bolesti hlavy.... neskutočne to pomáhalo...
Rozalka
24.05.10,16:17
Nemate kontakt na niekoho, kto sukromne prenajima apartmen, domcek priamo na plazi, od Dalmacie dole? No chcel by ist aj psik a chce sa aj kupkat.

Od Dalmácie dole? neviem, kde myslíš, Dalmácia končí pri Dubrovníku. ....
Skús tu http://www.dovolena-chorvatsko.cz/nabidka.htm
Janza
24.05.10,17:40
tiež by som bola veľmi ´vďačná, keby mi niekto poradil peknú dovolenku v Severnej alebo strednej dalmácii, ideme s deťmi, tak hľadám s voľným miernym vstupom do mora. Už sme boli v Zadare, Omiši, Sv. Filip i Jakov a už fakt neviem, kde tentokrát, aby to aj nebolo príliš ďaleko.
Viete mi niečo odporučiť?
jacekova
24.05.10,17:44
tiež by som bola veľmi ´vďačná, keby mi niekto poradil peknú dovolenku v Severnej alebo strednej dalmácii, ideme s deťmi, tak hľadám s voľným miernym vstupom do mora. Už sme boli v Zadare, Omiši, Sv. Filip i Jakov a už fakt neviem, kde tentokrát, aby to aj nebolo príliš ďaleko.
Viete mi niečo odporučiť?


v každom miestečku sa dá nájsť pekné ubytko a krásny kúsok pláže. ja som takéto niečo našla v Makarskej, Tučepi a na ostrovoch asi všade (Pag, Krk, Brač)
0123misa
24.05.10,19:45
no ja osobne som este nikde nebola, ale uz dlho pozeram vsetky destinacie a najviac sa mi paci Sibenik,, je to vhodne aj pre deti, plaz je pieskovo kamienkova, zostup nieje az taky velky, do mesta teda centra je to do 500m koncom jula 25. je tam slavnost takze aj program by bol, inak je to najlepsie vybavena dovolenkova oblast,,,,je tam vsetko, treba si to pozriet a tak sa rozhodnut,,, a je tam strasne pekne....ja sa tam chystam....teda ak.
alaya1
25.05.10,07:42
Od Dalmácie dole? neviem, kde myslíš, Dalmácia končí pri Dubrovníku. ....
Skús tu http://www.dovolena-chorvatsko.cz/nabidka.htm
Ano dalmacia a dole.No myslela som sukromna osoba, nie cez cestovku.
Janza
25.05.10,12:36
A neviete mi odporučiť niečo bližšie, so vzdialenosťou max. po Split-kôli deťom. Pozerala som Šibenik, ale to je asi niečo ako zátoka - rada by som niečo s otvorenejším morom. Neviete o niečom?
Ak by niekto iný hľadal dovolenku v dedinke Sv.Filip i Jakov - môžem odporučiť známeho, je to vhodné pre rodinné dovolenky.
Rozalka
25.05.10,19:16
Ano dalmacia a dole.No myslela som sukromna osoba, nie cez cestovku.

To nie je cestovka, máš tam všade priamy kontakt na majiteľa.
Moja známa chodí na základe tejto stránky sem http://www.dovolena-chorvatsko.cz/drasnice_alac1.htm
palčo
26.05.10,20:26
Niečo podobné, len bližšie-okolie Zadaru: http://www.summernet.hr/zaton/privacc/hr_10.php
Amanita11
28.05.10,12:51
ahoj, prosím Ťa, chcela by som ísť v júli na týždeň do Chorvátska autom, zaujali ma fotky, čo si tam dal, Peljesac, Orebic. Vedel by si mi odporučiť aj nejaké lacné bývanie? Daj mi, prosím Ťa, nejaké typy na ubytovanie, ak môžeš, skúsim si zistiť ceny...
Amanita
Marína
28.05.10,14:32