bubon
21.02.08,12:50
Prosím Vás o informáciu ako postupovať pri určovaní základu dane (DPH) na fakturáciu refundácie zmluvne dohodnutej časťi celkových nákladov na prevádzku spoločne užívaného zariadenia, ktoré sú tvorené okrem nákladov za služby, tovary od platiteľov DPH aj nákladmi na služby, tovary od neplatiteľov DPH a nákladmi na mzdy našich zamestnancov. Sme platiteľom DPH.
ivoviz
21.02.08,12:22
Prosím Vás o informáciu ako postupovať pri určovaní základu dane (DPH) na fakturáciu refundácie zmluvne dohodnutej časťi celkových nákladov na prevádzku spoločne užívaného zariadenia, ktoré sú tvorené okrem nákladov za služby, tovary od platiteľov DPH aj nákladmi na služby, tovary od neplatiteľov DPH a nákladmi na mzdy našich zamestnancov. Sme platiteľom DPH.
Ak refakturujete mzdy tak bez DPH /ale nie časť/, ostatné s DPH. A záleží od textácie zmluvy tažko radiť ked neviem čo je v zmluve. Ak je to zmluvne dohodnutá časť nákladov, ja by som fakturoval s DPH. Vy odvediete oni si odpočítajú.
bubon
21.02.08,12:40
Ďakujem že ste sa ozvali, skusim to trochu priblizit, zmluva je o spolocnom uzivani zariadenia, ktoreho sme my vlastnikom. Uzivatelia sa podielaju na nakladoch zmluvne urcenym podielom - aj miezd, sme platitelom DPH, druhy uzivatel nie je. Ide mi hlavne o stanovenie zakladu dane pri refakturacii nakladov od neplatiteľov DPH a pri mzdách našich zamestnancov obsluhujucich spolocne uzivane zariadenie.
ivoviz
21.02.08,12:53
Ďakujem že ste sa ozvali, skusim to trochu priblizit, zmluva je o spolocnom uzivani zariadenia, ktoreho sme my vlastnikom. Uzivatelia sa podielaju na nakladoch zmluvne urcenym podielom - aj miezd, sme platitelom DPH, druhy uzivatel nie je. Ide mi hlavne o stanovenie zakladu dane pri refakturacii nakladov od neplatiteľov DPH a pri mzdách našich zamestnancov obsluhujucich spolocne uzivane zariadenie.
Stále mi z toho vychádza fakturácia s DPH, ak aj prijmete službu od neplátcu ďalej ju musíte fakturovať s DPH. Pri tých mzdách + zákonne poistenie by to mohlo ísť bez DPH, nie sú predmetom DPH. Pre druhého užívateľa by bolo výhodnejšie ak by bol platca DPH takto sa mu to predražuje.

Opravujem mzdy su s dph
bubon
21.02.08,13:05
U sluzieb od neplatica DPH sa s tym viem zmierit, ale u tych miezd sa mi to tiez nejako nezda, neda sa to niekde najst v legislative?
ivoviz
21.02.08,13:38
U sluzieb od neplatica DPH sa s tym viem zmierit, ale u tych miezd sa mi to tiez nejako nezda, neda sa to niekde najst v legislative?
Takže aj fakturacia miezd je dodanie služby a treba DPH.
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mpprzam.doc
mandula
21.02.08,13:42
Pozri § 22 zákona o DPH:
Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby.
My napr. keď pri fakturácii za prepravu prefaktúrujeme nemecké (české, rakúske) mýto odberateľovi, aj to sa faktúruje s dph. Informovala som sa aj na DRSR a odpoveď bola ako uvádzam vyššie.
bubon
21.02.08,13:54
V zmysle §22 Zákona o DPH sú potom súčasťou základu dane refakturované mzdy znížené o daň alebo sú to celé refakturované mzdy?
Vladimír Ozimý
21.02.08,14:15
V zmysle §22 Zákona o DPH sú potom súčasťou základu dane refakturované mzdy znížené o daň alebo sú to celé refakturované mzdy?

faktúrovať budete mzdy+DPH...
bubon
21.02.08,14:22
Dakujem vsetkym za pomoc.