Slávka33
25.02.08,18:44
Viete mi niekto poradiť, snažím sa spraviť DP FO, ktorá pracovala aj v Nemecku na potvrdení má len sumu hrubý príjem v EURo, viem že tieto príjmy sú vyňaté zo ZD, ale nie je mi jasnné že sa tieto príjmy znížia o zaplatené poistné a príspevky, ktoré je pvinný platiť zamestnanec vzťahujće s k týmto príjmom. To myslia povinné ZP, ktoré si musí zamestnanec platiť v SR, lebo na potvrdení nie je žiadna iná suma len hrubý príjem. Ďakujem. Slávka
Johanka
25.02.08,18:33
Viete mi niekto poradiť, snažím sa spraviť DP FO, ktorá pracovala aj v Nemecku na potvrdení má len sumu hrubý príjem v EURo, viem že tieto príjmy sú vyňaté zo ZD, ale nie je mi jasnné že sa tieto príjmy znížia o zaplatené poistné a príspevky, ktoré je pvinný platiť zamestnanec vzťahujće s k týmto príjmom. To myslia povinné ZP, ktoré si musí zamestnanec platiť v SR, lebo na potvrdení nie je žiadna iná suma len hrubý príjem. Ďakujem. Slávka
Myslia poistné , ktoré sa vzťahuje k príjmom z Nemecka, teda poistné, ktoré si (asi) mal platiť v Nemecku. Ak si neplatil, tak do DP uvedieš iba hrubý príjem a celý bude vyňatý zo zdanenia.
Slávka33
26.02.08,06:06
Ďakujem za odpoveď a nevie niekto ako postupovať pri vrátení zrážkovej dane zo stavebného sporenia detí. V zákone je napísané,že táto daň sa vráti ak je väčšia ako 100 ale ja mám prípad keď je presne 100 SK. Táto sa nevracia, alebo ešte hej. Ďakujem.