padro
26.02.08,21:18
Poradte mi prosim, potrebujem to dost surne. Nie som platca DPH, nakupujem tovar v polsku dal som im moje DIC, mal som uz niekolko faktur za minuly rok. Teraz mi ale napisali, ze moje DIC nie je spravne a ze potrebuju medzinarodne DIC. Niekde som sa docital ze medzinarodne davaju ale len platcom DPH, co mam teraz robit:confused::confused: vraj surne to cislo potebuju, dakujem za rady
Zoltán Kovács
26.02.08,20:19
Zo zvedavosti, doteraz ti fakturovali s poľskou DPH alebo bez?
padro
26.02.08,20:46
bez DPH
Andyke
26.02.08,20:48
Mali s DPH.
padro
26.02.08,20:50
ako sa to da teraz vyriesit?
padro
26.02.08,21:00
:confused::confused: poradi niekto
duficek
26.02.08,21:05
medzinarodnym DIC asi mysleli nase IC DPH
DIC 1234567890
IC DPH SK1234567890

co ty ale nemas, kedze platca DPH nie si.
padro
26.02.08,21:09
nie som neplatca DPH, na danovom urade mi dali karticku o prideleni danoveho identifikacneho cisla, s cislom
Andyke
26.02.08,21:17
Ty nie si platcom DPH. Kartičku máš (DIČ), že si registrovaný ako platiteľ dane z príjmov.
Rozalka
26.02.08,21:18
Nie som platca DPH,


nie som neplatca DPH

Tak čo, si alebo nie si platiteľ DPH?
padro
26.02.08,21:27
no nie som platca DPH, takze to cislo z karticky nemam uvadzat ako DIC?
Zoltán Kovács
26.02.08,21:27
Poliaci došli na to, že zle ti fakturovali. Nakoľko nie si platiteľom DPH na Slovensku, tak ti mali fakturovať dodanie tovaru s ich DPH. Preto ťa teraz naháňajú, a nečuduj sa ak ti náhodou dofakturujú poľské dph.
Zoltán Kovács
26.02.08,21:28
no nie som platca DPH, takze to cislo z karticky nemam uvadzat ako DIC?

DIČ je daňové identifikačné číslo na daň z prijmov
IČ DPH - identifikačné číslo na daň z pridanej hodnoty.
padro
26.02.08,21:30
takze DIC mam teda, a mam ho uvadzat, cize to robim spravne. nemem IC DPH
padro
26.02.08,21:31
Poliaci došli na to, že zle ti fakturovali. Nakoľko nie si platiteľom DPH na Slovensku, tak ti mali fakturovať dodanie tovaru s ich DPH. Preto ťa teraz naháňajú, a nečuduj sa ak ti náhodou dofakturujú poľské dph.
no toho sa obavam, ja ale neviem ci oni su platcami DPH, som myslel ze nie su ked to s DPH nedavali, ale zrejme teda su.
Zoltán Kovács
26.02.08,21:37
Kvôli inému by nechceli od teba to IČ DPH, jedine, že oni sú platiteľmi v Poľsku. Možno majú kontrolu, došli na to, že nesprávne fakturovali..... Je viacero možnosti prečo, ale všetky súvisia s IČ DPH.
padro
26.02.08,21:39
co by ste mi navrhli ako to vyriesit? aby som to upresnil nie medzinarodne ale europske cislo chcu, ale ja mam len toto DIC. takze mam im napisat ze mam len slovenske a nie som platcom DPH?
Zoltán Kovács
26.02.08,21:43
co by ste mi navrhli ako to vyriesit? aby som to upresnil nie medzinarodne ale europske cislo chcu, ale ja mam len toto DIC. takze mam im napisat ze mam len slovenske a nie som platcom DPH?

Ty nemáš ani slovenské IČ DPH. Pre najhorší prípad si priprav peniaze na doplatenie poľskej dph. Spätne to už asi nevyriešiš inak. A do budúcna možno by bolo dobré registrovať sa za platiteľa DPH na Slovensku, alebo zahraničného dodávateľa informovať o tom, že nie si platiteľom DPH. Konec koncov to aj na svojej stránke uvádzaš.
padro
26.02.08,21:47
ja som im hovoril ze nie som platca DPH len neviem ci to oni pochopili.
Zoltán Kovács
26.02.08,21:48
ja som im hovoril ze nie som platca DPH len neviem ci to oni pochopili.

Len to asi nebude prijateľný argument, keď budú chcieť doplatiť.
padro
26.02.08,21:55
Len to asi nebude prijateľný argument, keď budú chcieť doplatiť. Moze to mne este sposobit nejake problemy tu na slovensku okrem toho ze by som musel doplatit tu dan?
liba2
26.02.08,21:56
co by ste mi navrhli ako to vyriesit? aby som to upresnil nie medzinarodne ale europske cislo chcu, ale ja mam len toto DIC. takze mam im napisat ze mam len slovenske a nie som platcom DPH?
Treba im dať jasnú informáciu: nie som platiteľom DPH.
Problém je na ich strane. Oni sa s tým musia vysporiadať.
padro
26.02.08,22:00
teraz pozeram ze oni uvadzaju na fakture nejake NIP a tam dali moje ICO, DIC tam neuvadzaju, oni uvadzaju u seba tiez len to NIP ziadne ine cislo
padro
26.02.08,22:04
http://aukro.bigmir.net/my_page.php?uid=4234966&gr_id=3919&buy=2 konkretne ide o tuto firmu

a toto mi napisali aby som bol presny:

your identfication number is wrong!!! I need your Europen
identification number - you should pay tax in your country- on your
stemp there is 2 numbers - both are wrong- check what number you should
give me - it is separate - Europen number - ask in your tax
department- maybe you do not have that number so ask them about it
please- I need it fast. ................................... na peciatke mam uvedene ICO a DIC.
padro
26.02.08,22:16
Dal som to ich NIP vyhladat tu: http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do?selectedLanguage=EN a vypisalo to "Yes, valid VAT number" takze to bude ich IC DPH, no lenze ja to nemam, takze im napisem, ze nie som platcom DPH, a ze take cislo nemam.
padro
27.02.08,16:47
no je to koli tej dani, navrhuju mi ze su ochotni zaplatit 50 percent z tej dane, neviem ale teraz co s fakturami, mozu zostat bez tej DPH? Ako im mam poslat peniaze teraz? Ide o faktury z roku 2007 a jedna je z tohoto roku. Poradte prosim:confused:
Zoltán Kovács
27.02.08,17:02
no je to koli tej dani, navrhuju mi ze su ochotni zaplatit 50 percent z tej dane, neviem ale teraz co s fakturami, mozu zostat bez tej DPH? Ako im mam poslat peniaze teraz? Ide o faktury z roku 2007 a jedna je z tohoto roku. Poradte prosim:confused:

Mali by opraviť tie faktúry.
padro
27.02.08,17:05
no lenze ja som im posielal peniaze z uctu tak teraz by tie faktury mali ine hodnoty a nesedelo by to s odoslanymi peniazmi
AnikoAd
27.02.08,17:10
Poliaci ti musia jednoznačne dofakturovat ich DPH.Ja tiež chodím do Polska na tovar , ten NIP je to iste ako u nas IC pre DPH.Ak nie si platca DPH , musiš v Polsku nakupovat s ich DPH.
Zoltán Kovács
27.02.08,17:11
Zrejme ich budeš doplácať v tomto roku.
padro
27.02.08,17:15
tekze aby som to zhrnul:
1. potrebujem vediet ci mi maju poslat nove faktury aj s DPH
2. mozem poslat teraz peniaze na ich ucet(lenze neviem co potom aky doklad dostanem)
3. kedze su ochotni polovicu zaplatit, mozem teda len polovicu doplatit?

respektive, potreboval by som vediet ako mam dalej postupovat v danej situacii
JankaO
27.02.08,17:23
tekze aby som to zhrnul:
1. potrebujem vediet ci mi maju poslat nove faktury aj s DPH áno
2. mozem poslat teraz peniaze na ich ucet(lenze neviem co potom aky doklad dostanem) doporučujem, počkať na faktúry
3. kedze su ochotni polovicu zaplatit, mozem teda len polovicu doplatit? uvidíš, aká bude konečná suma na opravených faktúrach, potom plať, aby ti nevznikli nezrovnalosti (čiastočne neuhradené faktúry), zvyšok úhrad sa dohodnete, možno to spravíte príjmovými dokladmi....
...................
padro
27.02.08,17:28
len teraz neviem ako sa bude robit danove priznanie z akych faktur, kedze neviem ci sa vsetko dokaze do vtedy vabavit.
liba2
27.02.08,17:28
tekze aby som to zhrnul:
1. potrebujem vediet ci mi maju poslat nove faktury aj s DPH
2. mozem poslat teraz peniaze na ich ucet(lenze neviem co potom aky doklad dostanem)
3. kedze su ochotni polovicu zaplatit, mozem teda len polovicu doplatit?

respektive, potreboval by som vediet ako mam dalej postupovat v danej situacii
neponáhľaj sa! čakaj na nové doklady, až potom sa rozhoduj alebo prídi sa sem ešte raz spýtať :)
Keď zaplatíš bankou , výpis bude tvoj doklad,
keď zaplatíš v hotovosti, tak ti snáď dajú aj potvrdenku :confused:.
JankaO
27.02.08,17:28
len teraz neviem ako sa bude robit danove priznanie z akych faktur, kedze neviem ci sa vsetko dokaze do vtedy vabavit.

je to jednoduché alebo podvojné účtovníctvo???
padro
27.02.08,17:31
jednoduche
JankaO
27.02.08,17:32
jednoduche

tak nie je problém , koľko si zaplatil, to ti pôjde do výdavkov, prinajhoršom budeš robiť opravu len výkazu o majetku a závazkoch, ak ti opravené fa neprídu do 31.3.08.
padro
27.02.08,17:35
ok, dakujem za rady, skusim im to vysvetlit a ked nebudem vediet ako dalej pridem sa poradit :) DAKUJEM.
Rozalka
28.02.08,22:08
tekze aby som to zhrnul:
1. potrebujem vediet ci mi maju poslat nove faktury aj s DPH
2. mozem poslat teraz peniaze na ich ucet(lenze neviem co potom aky doklad dostanem)
3. kedze su ochotni polovicu zaplatit, mozem teda len polovicu doplatit?

respektive, potreboval by som vediet ako mam dalej postupovat v danej situacii
Apropo, nepresiahla hodnota zakúpeného tovaru 420 tisíc Sk?
a nepresiahne, ak sa navýši o sumu poľskej DPH?
padro
01.03.08,13:25
to urcite nie :) okolo 120tisic to bude
neex1
15.02.12,19:46
Ahojte. Prosím poradte mi, existuje také že medzinárodné daňové číslo??? Ak áno ako sa to dá vybaviť a čo k tomu potrebujem???? Prosím súrne....
avalik
15.02.12,19:59
Ahojte. Prosím poradte mi, existuje také že medzinárodné daňové číslo??? Ak áno ako sa to dá vybaviť a čo k tomu potrebujem???? Prosím súrne....

cital si predchadzajuce prispevky?

ide o IC DPH - dole na stranke mas zakon o DPH, prestuduj
neex1
16.02.12,06:43
Ja si tiez myslim ze to je IC DPH, ale nedaju mi pokoj ze nech si im vyabvim medzinarodne DIC, ze vraj existuje take :(
avalik
16.02.12,09:13
Ja si tiez myslim ze to je IC DPH, ale nedaju mi pokoj ze nech si im vyabvim medzinarodne DIC, ze vraj existuje take :(

kto ti neda pokoj? co konkretne po tebe chce?