Netrpezlivec
27.02.08,20:02
Ahoj poraďaci.
Chcem si dať nejaku podlahu do kuchyne. Teraz tam mám gumu. Neviem si však vybrat. Chcel by som aby nebola studená, na dotyk. No myslím že kamenna by bola do kuchyne najvhodnejšia. Existuje nejaký materiál čo je ako kameň, ale je príjemný na dotyk?
Aké mate skúsenosti s podlahami v kuchyni? Je drevená podlaha vhodná do kuchyne? Akú podlahu do kuchyne by ste mi odporúčili?
Ďakujem za akúkoľvek radu.
zhv
27.02.08,19:11
Ja mám kamennú s podlahovým vykurovaním
kukučka
27.02.08,19:15
laumar
28.02.08,06:03
Odporúčam dlažbu a keďže je studená - podlahové vykurovanie by to vyriešilo.(alebo papuče :-) ). Možno aj drevená by nebola zlá, ale povrch by musel byť poriadne prelakovaný, aby sa nepoškodila. Ja tiež riešim tento problém a podlahové vykurovanie neplánujem. Tak či tak zvolím asi tú dlažbu.

Emi
aduliak
28.02.08,10:50
my sme dali laminatovu-vyzera ako dlazba, je specialne urcena do zatazovanejsieho prostredia, je vodeodolna, ked sa na nu nieco vyleje, nic sa nedeje a je dost hruba.Ale hlavne je teplejsia ako dlazba a uz by som ju nemenila:)podlahove kurenie nemame:)
zuhl
28.02.08,10:53
Ja som dala ešte v roku 1999 lamino, všetko bolo ok, až v decembri mi praskla pod drezom hadička a mala som zaplavenú celú kuchyňu, tak teraz neviem čo urobím, lebo je to až pod linkou a neviem ako to prerobím, lebo L-kovú linku sa mi rozmontovávať nechce.
janaGT
28.02.08,11:07
my máme dlažbu, ale pod ňou podlahové kúrenie
iika
28.02.08,11:19
My máme keramickú dlažbu, pod ňou nie je podlahovka, a napriek tomu chodíme po nej bosí- nie preto, že by sme nemali papuče. Závisí to od podkladu, kt.je pod ňou- kvalita a hrúbka izolácie pod betónovým poterom napr., ale aj od typu dlažby- naschvál sme vyberali matnú a akoby nasiakavú- lepšie akumuluje teplo ako napr. hladká a lesklá v kúpeľni- len moja skromná skúsenosť.
Netrpezlivec
29.02.08,12:47
Ahoj.
Dakujem vam za odpovede. Nieco mi hovori ze ta korkova podla na ktoru ma odkazal dany poradak je zaujimave riesenie :). Ale pocul som, ze sa rychlo nici a tiez ze vzhladovo nieje ani celkom pekna.

Co sa tyka podlahoveho vykurovania, aky druh pouzivate?
ZlaticaB
29.02.08,13:04
My sme dali tradičnú gumu s imitáciou plavajúcej podlahy, je to špeciálna guma so špec. povrchom zaťažová. Po kraji sme dali lišty ako pri plavajúcej podlahe. Výborne to vyzerá, je to teplé a myslím, že aj najpraktickejšie.
linuci
04.03.08,09:02
My máme už 15 rokov dlažbu v kuchyni. Je praktická na čistenie,v zime sa prehreje-kúri sa,v lete príjemne chladí.
charonme
27.03.08,13:37
ja som pri objednavani standardu zbrklo povedal ze nech daju ten laminat co mal byt len v izbach aj do predsiene a kuchyne (cize vsade okrem kupelne a wc) - takze teraz mam vsade laminat a je mi to aj trochu luto. Mozno keby existoval nejaky lak na laminat alebo ina ochrana aspon proti vode...?

keby som to daval robit teraz tak by som asi dal do kuchyne na tych par m^2 ipe
beba13
27.03.08,18:25
My sme žiaľ dali tiež laminátovu, v predajni nám poradili tú na namáhané miesta či čo a teraz banujem okraje sú už biele akoby zodrané a to majú tie parkety len 4 roky, keby sme tam dali aspoň tú klikaciu dalo by sa to jednoduchšie vymeniť, ale žiaľ sú lepené, keby som to mala robiť znova tak dám dlažbu s podlahovým kúrením.
melbak
27.03.08,20:46
prekvapilo ma, ze nikto doteraz neuviedol, ze ma v kuchyni koberec, asi som jedina a este k tomu aj asi nemoderna, ale doma mame (v cinziaku)vnucika, koberce mame vsade, nerobi mi problem vysavanie, myslim si , ze kde su deti , ktore su vacsinou na zemi, je vhodnejsi koberec, napokon zvyk hrat sa na zemi maju uz zo skolky a pokracuju v skole, v tej nasej na 1 stupni maju v kazdej triede koberec
Meggi 1
28.03.08,00:02
prekvapilo ma, ze nikto doteraz neuviedol, ze ma v kuchyni koberec, asi som jedina a este k tomu aj asi nemoderna, ale doma mame (v cinziaku)vnucika, koberce mame vsade, nerobi mi problem vysavanie, myslim si , ze kde su deti , ktore su vacsinou na zemi, je vhodnejsi koberec, napokon zvyk hrat sa na zemi maju uz zo skolky a pokracuju v skole, v tej nasej na 1 stupni maju v kazdej triede koberec
mimotemyNemyslím si, že sa neozval nikto, že by nemal koberec v kuchyni. My ho máme tiež. Aj keď teraz "letia" plávajúce podlahy a dlažba, mne koberec vyhovuje. Ale v súčasnosti je veľa alergií a vtedy sú koberce nie vždy vhodným riešením. Preto tie podlahy sú v mnohých prípadoch východiskom z núdze.
A zadávateľ témy chce prerobiť gumolitovú podlahu, preto sa pýtal na rôzne možnosti prerábky, nie pokrytie kobercom. Myslím, že tí, ktorí majú koberec, sa neozvali v tejto téme z tohoto dôvodu.
Modroocko
10.06.08,13:46
Ahoj.
Dakujem vam za odpovede. Nieco mi hovori ze ta korkova podla na ktoru ma odkazal dany poradak je zaujimave riesenie :). Ale pocul som, ze sa rychlo nici a tiez ze vzhladovo nieje ani celkom pekna.

Co sa tyka podlahoveho vykurovania, aky druh pouzivate?

Počul si čosi o sfušovaných korkových podlahách, nie o skutočných vlastnostiach korku. My máme v kuchyni korkovú podlahu, nemenila by som ju za nič. Na dotyk je príjemná, nikdy nie je studená, drží teplo a tlmí hluk. A hlavne - nešmýka sa, čo sa nedá povedať o podlahách laminátových, či o dlažbe. To je v kuchyni mimoriadne dôležitý argument. Korok musí mať dokonale rovný podklad, lepí sa špeciálnym lepidlom, po nalepení treba podlahu zalakovať, následne prebrúsiť, opäť prelakovať, prebrúsiť, minimálne 3-krát. Ale ja by som odporučila zakúpiť už 3x predlakovanú a prebrúsenú, tie peniaze naviac, čo dáš, stoja za tú ušetrenú prácu. Následne ju po nalepení minimálne ešte raz prelakuješ a dielo je hotové. Ak máš tieto 4 vrstvy laku, je možné podlahu po čase opäť prebrúsiť a prelakovať. Ale, ak mám hovoriť za našu rodinu, už veľa krát mi na zem spadol hrniec aj nôž a za tých 8 rokov, čo máme korok nalepený, sme ho ešte ani raz nemuseli prelakovať. Dôležité je, ako je práca odvedená a hlavne - či je použitý správny lak. Ak by ti niekto poradil tvrdý lodný lak, tak to je určite fušer a nie odborník. Lak musí byť poddajný, určený na drevené a korkové podlahy (je dosť drahý, mimochodom). A škála vzorov korkových podláh je ozaj rôznorodá, každý by si vybral, dokonca sú už aj farebné. Pozri si stránku firmy Jelínek.
arizona
10.06.08,14:05
Ja mám plávajúcu, lebo mám kuchyňu z časti prepojenú s obývačkou, ale okolo kuch.linky (mám ju do L) mám dlažbu(asi 1m) v jednom odtieni s obkladačkami nad drezom.Vypadá to celkom pekne a je to praktické:)
Mysiatko77
13.06.08,12:13
My mame prirodne linoleum ( marmoleum) a sme maximalne spokojni - je to teplejsie ako dlazba, lahko sa udrziava, prijemne sa po nom chodi aj na boso, dobre vyzera....;)
osky
31.10.08,10:46
ani neviem ako sa vam mam vsetkym podakovat!!!!!
prispevky som uvitala.
ja tiez premyslam nad tym,aku podlahu dame do kuchye,ked budeme robit novu.
a na ten korok som celkom zabudla.
Stary dobry korok upadol celkom do zabudnutia a pritom je tak pekny a prakticky.
vsade totiz davame laminat-to teraz tak leti-ale uznavam ze je to aj pekne aj prakticke,takze nic proti laminatu.

ale do kuchyne to nechcem za ziadnu cenu,hoci ma vsetci ubezpecuju ze su aj odolne....
myslim ze stavim na ten korok!!!
moja teta to ma cely zivot v celom byte,aj v kuchyni a to su tam denno denne a deti su tiez "nemehla",vecne im nieco treskne na zem-celkom som na to zabudla.
a maju to stale ako nove,maju vzdy utulne a teplucko...
veru,neviem kde ste videli ten skaredy ale ten tetin je krasny.
vazne,uz som sa rozhodla.bude ovela lepsi ako dlazba.
vdaka za pripomenutie,ze to existuje.mam po probleme.huraaaaaa!
branislavp
31.10.08,16:54
ani neviem ako sa vam mam vsetkym podakovat!!!!!
prispevky som uvitala.
ja tiez premyslam nad tym,aku podlahu dame do kuchye,ked budeme robit novu.
a na ten korok som celkom zabudla.
Stary dobry korok upadol celkom do zabudnutia a pritom je tak pekny a prakticky.
vsade totiz davame laminat-to teraz tak leti-ale uznavam ze je to aj pekne aj prakticke,takze nic proti laminatu.

ale do kuchyne to nechcem za ziadnu cenu,hoci ma vsetci ubezpecuju ze su aj odolne....
myslim ze stavim na ten korok!!!
moja teta to ma cely zivot v celom byte,aj v kuchyni a to su tam denno denne a deti su tiez "nemehla",vecne im nieco treskne na zem-celkom som na to zabudla.
a maju to stale ako nove,maju vzdy utulne a teplucko...
veru,neviem kde ste videli ten skaredy ale ten tetin je krasny.
vazne,uz som sa rozhodla.bude ovela lepsi ako dlazba.
vdaka za pripomenutie,ze to existuje.mam po probleme.huraaaaaa!
Korok je korok - teplučky, dlažba je dlažba studená, chladná, aj lamino je chladné.
Heni
21.09.09,14:51
My sme dali tradičnú gumu s imitáciou plavajúcej podlahy, je to špeciálna guma so špec. povrchom zaťažová. Po kraji sme dali lišty ako pri plavajúcej podlahe. Výborne to vyzerá, je to teplé a myslím, že aj najpraktickejšie.
tiež to takto plánujem.
čo myslíte, je lepšie linoleum či PVC lepiť alebo len tak položiť?
Heni
02.10.09,20:43
tiež to takto plánujem.
čo myslíte, je lepšie linoleum či PVC lepiť alebo len tak položiť?
...tak som sa dočítala, že do 5 m stačí položiť, nie je nutné lepiť... :)
Halli
02.10.09,20:54
...tak som sa dočítala, že do 5 m stačí položiť, nie je nutné lepiť... :)

No neviem Heni,aj my máme položené v jednej miestnosti, po tým sú parkety, máme tam lišty a po niekoľkých rokoch sa začalo vlniť na dvoch miestach. Do ostatých sme dali radšej plavajúcu.. a v kuchyni mám portugalsky korok s poplastovaným povrchom do vysoko namáhaných priestorov, imitácia mramorovej dlažby, už roky rokúce, je uplne fantastický ...aj po rokoch .Odvtedy som to nikde nevidela.


...čože si tak skočila do témy spred roka ?:D
alla66
02.10.09,21:28
tiež to takto plánujem.
čo myslíte, je lepšie linoleum či PVC lepiť alebo len tak položiť?
Mám dlažbu, som spokojná:)
Ak chceš lino, samozrejme sa budeš snažiť ušetriť, kúpiš lacné a po určitom čase sa prešlape, ošúcha..... ak budeš mať náhodou drobné kamienky z betónu, tie prederavia linoleum...Oplatí sa kúpiť drahšie, ale ak si potom porovnáš ceny lina s inými druhmi podlahy / kvalitná plávajúca, drevo, korok, dlažba/, rozdiel v cene je minimálny.
Plávajúca podlaha (klik) bude naj...ak poškodíš, vymeníš;)
Heni
03.10.09,05:19
No neviem Heni,aj my máme položené v jednej miestnosti, po tým sú parkety, máme tam lišty a po niekoľkých rokoch sa začalo vlniť na dvoch miestach. Do ostatých sme dali radšej plavajúcu.. a v kuchyni mám portugalsky korok s poplastovaným povrchom do vysoko namáhaných priestorov, imitácia mramorovej dlažby, už roky rokúce, je uplne fantastický ...aj po rokoch .Odvtedy som to nikde nevidela.


...čože si tak skočila do témy spred roka ?:D
tak teraz, po roku, sa ma to týka :---
Heni
03.10.09,05:26
Mám dlažbu, som spokojná:)
Ak chceš lino, samozrejme sa budeš snažiť ušetriť, kúpiš lacné a po určitom čase sa prešlape, ošúcha..... ak budeš mať náhodou drobné kamienky z betónu, tie prederavia linoleum...Oplatí sa kúpiť drahšie, ale ak si potom porovnáš ceny lina s inými druhmi podlahy / kvalitná plávajúca, drevo, korok, dlažba/, rozdiel v cene je minimálny.
Plávajúca podlaha (klik) bude naj...ak poškodíš, vymeníš;)

ja som sa tak rozhodla hlavne po príspevku o tepelnej pojímavosti podlahy v inej téme, aj pre tlmenie kročajovej hlučnosti atď... lino som vybrala jedno z najkvalitnejších, čo je momentálne na trhu, s najhrubšou nášľapnou vrstvou (tá rozhoduje o životnosti lina, o prešľapaní a ošúchaní;)), a veru je o kus drahšie ako plávačka...
Blankake
03.10.09,07:33
ja som sa tak rozhodla hlavne po príspevku o tepelnej pojímavosti podlahy v inej téme, aj pre tlmenie kročajovej hlučnosti atď... lino som vybrala jedno z najkvalitnejších, čo je momentálne na trhu, s najhrubšou nášľapnou vrstvou (tá rozhoduje o životnosti lina, o prešľapaní a ošúchaní;)), a veru je o kus drahšie ako plávačka...
Keď som bývala ešte u rodičov, mali sme v kuchyni to klasické tvrdé linoleum. Estetické síce veľmi nebolo (vtedy nebolo na trhu toľko vzorov ako teraz), ale vydržalo nám veľmi dlho, akurát nebolo z jedného kusu, takže v mieste spoja bola škára. A nebolo ani lepené na podlahu. Takže si myslím, že je to dobré riešenie. :)
My máme v kuchyni korkovú podlahu click, dávali sme pod korok izolačnú fóliu. Je to teplé, povrchovú úpravu to už malo, čiže nemusíme lakovať. Akurát je to trošku hlučné pri chôdzi a na jednom mieste sa nám ten spoj rozišiel...
Halli
03.10.09,12:04
ja som sa tak rozhodla hlavne po príspevku o tepelnej pojímavosti podlahy v inej téme, aj pre tlmenie kročajovej hlučnosti atď... lino som vybrala jedno z najkvalitnejších, čo je momentálne na trhu, s najhrubšou nášľapnou vrstvou (tá rozhoduje o životnosti lina, o prešľapaní a ošúchaní;)), a veru je o kus drahšie ako plávačka...


Heniček, máš pravdu, ja mám to lino v obyvke, je podlepené a je oveľa príjemnejšie na chôdzu aj teplejšie ako plávačka. Som na prízemí... Len si nechaj priestor pod lištami na rozpínavosť, aby sa ti nevlnilo.Potom nám ho pofoť, som zvedavá ;), daj vedieť, papa.
sar
20.07.10,14:35
Ahoj, aj ja sa pridavam az po roku. My mame v niektorych izbach korok a je to fajn. Teple,menej hlucne, maksie na chrbticu a klby. Kde nie je korok pouzili sme aspon korkovu izolaciu pod drevennu plavacku a je to teda citit. Naozaj pomohlo, je to teplejsie. Mozem odporucit.
ateliero
31.07.10,16:23
Do kuchyně je teď je nejvhodnější podlaha vinylová je to monohonásobně vylepšené lino díky své tvrzené nášlapné vrstvě.

Vinylové podlahy pre svoju vynikajúca cenu, vysokú odolnosť*
a ľahkou údržbu sú súčasným celosvetovým trendom.*
Sú ponúkané v dekoroch dreva, kameňa, dlažby ale aj netradičných*
moderných dekoroch. Vďaka svojmu dizajnu sa preto využívajú ako*
v bytových tak i komerčných priestoroch.*

Nie sú tak klzké a chladné ako dlaždičky, oproti parketám*
sú rozmerovo stále a majú širší vyber farieb a dizajnu.*
nemaji spári jako dlaždičky
korela
31.07.10,18:07
mimotemyNemyslím si, že sa neozval nikto, že by nemal koberec v kuchyni. My ho máme tiež. Aj keď teraz "letia" plávajúce podlahy a dlažba, mne koberec vyhovuje. Ale v súčasnosti je veľa alergií a vtedy sú koberce nie vždy vhodným riešením. Preto tie podlahy sú v mnohých prípadoch východiskom z núdze.
A zadávateľ témy chce prerobiť gumolitovú podlahu, preto sa pýtal na rôzne možnosti prerábky, nie pokrytie kobercom. Myslím, že tí, ktorí majú koberec, sa neozvali v tejto téme z tohoto dôvodu.


Som čítala štúdiu - alergia a podlahy. Je to jedna k jednej. Prach sa drží na koberci a nevytvára chuchvalce. Nelieta. Hladké podlahy treba každodenne udržiavať.
Pred pár rokmi mi mamina lekárka hovorila, že všetci kolegovia si vyhadzujú koberce a idú s trendom. Usmiala sa, päťdesiatnička, že ona sa ešte doma nešmykla ako kolegovia, a na starobu sú lepšie z tohto dôvodu koberce.
Ale tiež riešim kuchyňu a chodby.
Halli
31.07.10,19:32
Heniček, máš pravdu, ja mám to lino v obyvke, je podlepené a je oveľa príjemnejšie na chôdzu aj teplejšie ako plávačka. Som na prízemí... Len si nechaj priestor pod lištami na rozpínavosť, aby sa ti nevlnilo.Potom nám ho pofoť, som zvedavá ;), daj vedieť, papa.

...musím opraviť....:) už ho tam nemám, mám tam plávajúcu, to lino mi liezlo už na nervy :D
sar
03.08.10,20:24
Ahoj, ja sa tiez pripajam k tomu korku, my sme davali korok pred par rokmi (4), vtedy sa nam podaril zohnat len taky, ktory mal maksi povrch, preto sme ho dali iba do detskych a spalne a nelutujeme. Podlaha v izbach je tepla (deti v pohode sedia na zemi a nie je im zima), maksia (nenici tak klby a chrbticu), menej hlucna a lahko udrzatelna. Vsade inde sme dali drevennu plavacku s korkovou 2mm hrubou izolaciou, velmi to pomohlo - podlaha je teplejsia a menej hlucna . Tento rok si znami postavili dom a dali si korok uplne vsade - mozem potvrdit, ze povrchova uprava korku sla neskutocne dopredu. Ich korok je uplne inej kvality, je odolnejsi a pevnejsi. Maju ho uplne vsade aj v kuchyni. Cely dom im navrhovala architektka, ktora bola nadsena z tohto materialu (co sa tyka vlastnosti, ale aj dizajnu). Korok je jednoliatej bielej farby a pripomina skor modernu liatu podlahu. Mozem len vrelo doporucit do moderneho priestoru.
KEJKA
03.08.10,21:39
Do kuchyně je teď je nejvhodnější podlaha vinylová je to monohonásobně vylepšené lino díky své tvrzené nášlapné vrstvě.

Vinylové podlahy pre svoju vynikajúca cenu, vysokú odolnosť*
a ľahkou údržbu sú súčasným celosvetovým trendom.*
Sú ponúkané v dekoroch dreva, kameňa, dlažby ale aj netradičných*
moderných dekoroch. Vďaka svojmu dizajnu sa preto využívajú ako*
v bytových tak i komerčných priestoroch.*

Nie sú tak klzké a chladné ako dlaždičky, oproti parketám*
sú rozmerovo stále a majú širší vyber farieb a dizajnu.*
nemajú spáry jako dlaždičky

potvrdzujem, bola som na obhliadke, vysoká profesionalita aj ochota, široký výber. Len už čiastočne vopred nakúpené parkety a dlažba ma odradili od kombinácie s ďaľším materiálom.
Viem si predstaviť takto riešiť všetky priestory v byte.
Mirkaska
27.06.11,19:45
potvrdzujem, bola som na obhliadke, vysoká profesionalita aj ochota, široký výber. Len už čiastočne vopred nakúpené parkety a dlažba ma odradili od kombinácie s ďaľším materiálom.
Viem si predstaviť takto riešiť všetky priestory v byte.
od ktorej firmy si pozerala vinylovú podlahu? resp. akú značku?
Mirkaska
01.07.11,19:39
posúvam