mihaja
27.02.08,20:23
spravil sa mi velmi bolestivy uzlik - hemoroid
neviete niekto akutne pomoct v tomto?
je to uz 4 den a stale som na ibalgine, stale dufam, ze to prejde.
robim si sedave kupele v dubovej kore a pouzivam mast faktu
mihaja
28.02.08,05:12
to ste fakt niikto nemali takeho problemy, alebo je to hanba tu pisat?
Mahulka
28.02.08,06:13
Na hemoroidy je dobré si to sprchovať vlažnou vodou, dostať kúpiť aj čípky v lekárni, ale najlepšie je ísť k lekárovi, nech predpíše lieky na zápal , to je totižto takzvaná zlatá žila, ľudovo povedané a na to sú lieky na zápal kŕčových žíl. Hneď to pomôže, len sú na lekársky predpis. Skoré uzdravenie.
Magda
mihaja
28.02.08,08:53
mahulka,dakujem. to ma mohlo napadnut ist k lekarovi, ze to je zapal.
uz aj frcim - ale az zajtra snad to vydrzim, lebo je to ukrutna bolest
mihaja
28.02.08,10:53
... a na to sú lieky na zápal kŕčových žíl....
Magda
dakujem - myslela si detralex? uz ho mam dufam ze pomoze, velmi dufam
Mahulka
28.02.08,10:57
Áno detralex, ten je výborný. Pomôže rýchlo. Magda
mihaja
28.02.08,11:28
este raz velka vdaka. naozaj dufam ze ihned pomoze. prvu davku uz som si dala
Šípková
07.03.08,19:08
skuste derivačný kúpeľ
Alva
07.03.08,21:49
Než som sa odhodlala ísť na operáciu, mala som podobné problémy. Pomáhala mi dubová kôra + faktu, ale trvalo to vždy takmer 2 týždne než sa mi uľavilo.
Posielam Vám zopár receptov starých mám (nemám odskúšané):
-na stiahnutie hemroidov treba 4-5 dní ráno na lačno zjesť 1 lyžicu rozpusteného masla (nie škvariť) s 1 lyžicou medu. Raňajkovať až o hodinu.
- teplý obklad z tvarohu 1 x denne na 1 hodinu
- hemoroidové uzlíky keď bolia - priložiť kúsok pečenej cibule na boľavé miesto
Prajem skoré uzdravenie.
hant
14.03.08,20:16
Dobrá je na to masť Hädensa,ale dá sa kúpiť len v Rakúsku,stojí okolo 200,-Sk a treba len jemne natierať-nie hrubú vrstvu.Je fakt
dobrá.Švagra zachránila pred operáciou .
Bionda
17.03.08,12:48
DObré boli aj Aviril H supp. - čípky, event. Spofax a tiež tie Faktu
dancika
18.03.08,14:49
Urcite odporucam Detralex, takisto aj vsetky spominane maste a cipky pomozu pri ataku bolesti, Detralex vsak pomaha pricine vzniku hemoroidov, kedze ide v podstate tiez o varixy, skusenosti s tym mame velmi dobre, manzelovi sa na nohe velmi pekne stiahli zily.
Andulenka
19.03.08,14:28
Daj si lekárovi predpísať DETRALEX-po využívaní celej dávky sa Ti Uľaví.
Andulenka
legolas
19.03.08,15:57
spravil sa mi velmi bolestivy uzlik - hemoroid
neviete niekto akutne pomoct v tomto?
je to uz 4 den a stale som na ibalgine, stale dufam, ze to prejde.
robim si sedave kupele v dubovej kore a pouzivam mast faktu


Myslím, že by si mala kúpiť v lekárni masť "HEMOREX" no nepovedala si či na vonkajšku, alebo vo vnútri. Ak vo vnútri tak pri masti máš nadstavec ktorým si tu masť vtlačiš do vnútra, ak je to na vonkajšku tak si to miesto potieraš a masť vmasiruješ. Trvá to najviac týždeň. Ešte k tomu uzliku ten Ti už zostane, čiže si ho stále nahmataš, ale nebude bolestivý.Dôvod: je to trhlinka, ktorá sa zahojila, ale už si musíš dávať pozor : nesadať na studené miesta, mať pravidelnú stolicu a dodžiavať hygienu konečníka. Pri tých kúpeľoch pridaj k dubovej kôre harmanček a ak si zoženieš tak aj pyštek obyčajný. Prajem skoré uzdravenie.
BABIKA2008
03.04.08,18:17
musis navstivit lekara,, ak ti nic nepomaha,,
v niektorych priapadoch sa to aj operuje,,
MirkaT
06.04.08,20:24
Určite by som navštívila doktora, zvlášť, keď je to bolestivé. Ja som to mala po pôrode, Dr. mi predpísala čípky+masť, tuším sa to volalo Taftu, do 2 dní mi bolesť ustúpila a už sa to nikdy nevrátilo. Tiež ma Dr. informovala, že ak to neustúpi, bude sa to musieť riešiť chirurgicky. Prikázala mi upraviť stravu, aby som jedla viac vláknin (ovsené vločky, celozrnný chlieb, brokolicu, sušené slivky a marhule, surové ovocie a zeleninu) a veľa piť, aby nebola príliš tvrdá stolica.
Monika V.
16.07.08,09:40
Daj si lekárovi predpísať DETRALEX-po využívaní celej dávky sa Ti Uľaví.
Andulenka
Detralex je len na predpis, alebo by som ho kúpila aj bez predpisu? Manželovi sa na povrchu vytvorila zlatá žiĺa - hemoroid, skúšali sme nejaké maste, ale moc nepomohli.
shureido
16.07.08,14:08
Detralex sa da kupit aj bez lekarskeho predpisu.
pasuliatko
16.07.08,16:38
spravil sa mi velmi bolestivy uzlik - hemoroid
neviete niekto akutne pomoct v tomto?
je to uz 4 den a stale som na ibalgine, stale dufam, ze to prejde.
robim si sedave kupele v dubovej kore a pouzivam mast faktu

Mastička FAKTU aj čípky...Čípky sú lepšie lebo pôsobia na sliznici hrubého čreva. Ak to neustúpi zájdi lekárovy.
Mirkalla
02.11.08,22:56
Mám pocit, že aj ja mám hemoroidy a preto by som sa chcela opýtať ako prebieha vyšetrenie. Som strašne hanblivá a chcem sa na to pripraviť :o
marikabic
03.11.08,12:25
bohužiaľ ... predklon a roztiahnuť púlky, :eek: dr./-ka pozrie, príp. ohmatá a navrhne riešenie :---. Ináč to NEJDE!!!
Bionda
03.11.08,14:38
Mirka, asi budeš fakt musieť prekonať hanblivosť, kolenovo-prsná poloha - na štyroch, nie je ničím nezvyčajným pri vyšetreniach per rectum- cez konečník.
Kolega predo mnou to už taktne naznačil.
ludmilla
03.11.08,14:43
... ale existujú ešte ďalšie dve polohy: ležanie na boku s pokrčenými kolenami a druhá je tzv. gynekologická poloha ... ale vyšetrenie vždy to isté ...všetko záleží od lekára.
ivetav
08.03.09,08:19
Hemoroidy sa bezbolestne dajú odstrániť prístrojom, ktorý nemá každý chirurg. Poisťovňa tento zákrok neprepláca (prepláca len bolestné rezanie, lebo ju vyjde lacnejšie a prístroj je drahý). Odstránenie jedného uzlíka trvá 10 min., ležíte na boku, nebolí to, ale príjemné to tiež nie je. Pred tromi rokmi som za jeden uzlík platila 1500 Sk (Bratislava, Karlova Ves, MUDr. Dekyská, MUDr. Novák). Väčšie uzlíky sa robia dvakrát. Niekomu sa to vráti po rokoch a treba to absolvovať znovu. Ceny sú však rôzne. Mama v Prievidzi platila za 3 uzlíky 1500 Sk zhruba v tom istom čase. Treba sa informovať u miestnych chirurgov, ktorý z nich si ten prístroj kúpil. Treba pozrieť na internete.
ivetav
08.03.09,09:33
Prístroj sa volá Hemoron. Na internete je toho veľa, aj skúsenosti iných, našla som aj video celého zákroku.
SERVIS
24.06.09,08:14
Je možné, aby sa domácou liečbou vonkajšie hemoroidy úplne stiahli?
uzivatel2
25.06.09,08:48
Tiež som si veľa vytrpela s hemoroidmi, mastičky na chvíľu pomohli, ale stále to išlo dookola.
Začala som užívať Lactobacily "5" od firmy Swiss. /Prípravok "Laktobacily 5" obsahuje v 1 tablete najmenej 6 miliárd baktérii schopných osídliť sliznicu tráviaceho systému a vyvolať celú sériu priaznivých účinkov na Váš organizmus./
Veľmi mi pomohli, nemám už žiadne problémy, mastičky nepotrebujem.
Kata
Nokerla
25.06.09,11:38
V kazdom prípade navstivit doktora......domaca liecba moze pomost ale nie vyliecit......mam s tym hojne skusenosti.......Niekto tu spominal Detralex.....ano pomaha, ale len tak si ho svojvolne uzivat je riadny risk......a ma aj vedlasie ucinky.......a nesmie sa brat nepretrzite.......treba zmenit zivotospravu, to je najdolezitejsie.
legolas
25.06.09,19:58
Je možné, aby sa domácou liečbou vonkajšie hemoroidy úplne stiahli?

...ak je to v počiatočnom štádiu tak áno. Robiť si kúpeľ kombináciou pyštek obyčajný+dubová kôra+harmanček. Po kúpeli sadnúť na dobre zohriatú dosku, táto musí byť z jedle. Dosku si zohreješ v rúre.
layla
27.01.10,14:30
Na toaletnom papieri som nasla trosku krvi, no na stolici som nemala ziadnu. Chcem sa spytat, ci to mozu byt zacinajuce hemeroidy. Dakujem
ludmilla
27.01.10,21:07
Na toaletnom papieri som nasla trosku krvi, no na stolici som nemala ziadnu. Chcem sa spytat, ci to mozu byt zacinajuce hemeroidy. Dakujem

Môžu to byť začínajúce hemoroidy, ale každopádne navštív lekára, krv nemá čo robiť na toaletnom papieri. Presnú diagnózu určí až lekár.
utrápená
27.01.10,21:44
Ja som tiež mala trošku krvi na papieri a strašné svrbenie. Po vyšetrení na chirurgii - je to proktologická ambulancia - som bola na 3 zákrokoch neplatila som nič. Samotný zákrok nebolí,až potom som mala bolesti, ale niekto nemá ani tie.
Mala som vnútorné hemoroidy, treba ísť k lekárovi s tým čo najskôr. Ja som sa tiež dlho odhodlávala,bolo to viac-menej z ostychu,ale nebolo to vyšetrenie také hrozné. Pred vyšetrením som si povedala, že idem k dr. ktorý je rovnaký ako iní, len on si vybral blbý odbor-pozerať ľuďom do zadku. Ak budeš chcieť čosi viac, ozvi sa!
Nyyankees
20.04.10,21:28
Pani, damy, neviete poradit nieco volnopredajne proti tymto problemom?

K lekarovi nechcem ist strasit, a ani nemam cas...
jacekova
20.04.10,21:31
Pani, damy, neviete poradit nieco volnopredajne proti tymto problemom?

K lekarovi nechcem ist strasit, a ani nemam cas...


v lekárni je kopec voľnopredajných liekov. možno najprv nejakú masť (napr.AVENOC od Boiron-u)
Nyyankees
20.04.10,21:38
Dakujem, vyskusam.....snad pomoze, aj ked problemy s tym su uz asi dost rozvinute
zdenka131
20.04.10,21:52
Želám pohodový večer.

Je veľké množstvo voľnopredajných liekov proti hemeroidom. Napr.:

Kitocrema lubrikačný protizápalový krém
Hanus nechtíkový gél
List červeného viniča krém, kapsuly
Valosun hemoval 50 ml-hemoroidy
Faktu masť
Dobexil H
Procto-Glyvenol
Dobexil
Dubová kôra
ubka
22.04.10,20:00
Sedacie kupele v odvare dubovej kôry, ale je dôležité predovšetkým upraviť stravu. Potrebujete viac vlákniny, predovšetkým zeleninu. Zaraďte do jedálnička na večer Biely jogurt v ktorom ste si vopred nechali napučat/aspoň 2 hodiny/ 1 P.L. ľanového semienka. Oveľa lepšie je lanove semeno čerstvo mleté. Po pár dňoch sa upraví stolica a aj hemoroidy.
Ak neznašate jogurt, stači si dať denne 2-3 k.l. Psylium, dostanete v lekarni. Mám overený účinok masti, dá sa kupiť iba v Rakúsku, je volnopredajna HADENSA. Zaberá okamžite.
pe.pe
22.04.10,20:28
Jedno velmi dobre slovenske riesenie...aj ked v bratislave. Na gastroenterologii v onkologickom ustave sv. alzbety (heydukova) pripravuju specialne cipky na hemoroidy podla vlastnej receptury. Moja mamina je trvalo sediaca pacientka a ma neskutocne problemy so zlatou zilou, volnopredajne lieky uz nezaberali, tak som tam zasiel popytat sa. Dostala klyzmu na vyplachy, tieto cipky a Detralex. Skutocne si cipky nevie vynachvalit, pouziva ich nie stale, skor par dni po sebe, pripadne si ich necha roztopit a potiera uzly zvonka, po ustupeni problemov urcity cas pouziva volnopredajne maste a znova kura cipkami. Operacia u nej by bola najlepsie riesenie, avsak ma problemy so svalovymi spazmami, preto sa zakrok neodporuca.
Myslim, ze u inak zdraveho pacienta so zacinajucim problemom, pripadne s pretrvavajucim, dokazu efektivne urobit to, co treba.

Urcite tu niekto pisal aj o uprave stravy, viem ze mamina musela vynechat oblubene jedla z kapusty, cervenej repy, cibule, bryndze.

Este doplnim, pouzivame volnopredajnu mast a cipky Mastu S, zatial sa najlepsie osvedcili (ale chystam sa kupit Hadensu, snad bude este lepsie). Neviem ako ine, ale Mastu obsahuje aj lidokain, takze eliminuje neprijemne bolesti.
ubka
22.04.10,20:41
pe-pe, pokuste sa kupiť mnou odporúčanú masť Hadensa, myslim, ze budete veľmi milo prekvapení, v kombinácii so sedavými kúpelmi sa môžu zatiahnuť aj vonkajšie uzly.
pe.pe
22.04.10,20:48
skusime, uz som si aj do diara napisal nazov :) srdecna vdaka. akurat bude problem so sedavymi kupelmi, kvoli maminej hlavnej diagnoze, ale nejako to skusime vyriesit, mozno vlhke obklady a pod.
fulmaja
23.04.10,03:10
Sedacie kupele v odvare dubovej kôry, ale je dôležité predovšetkým upraviť stravu. Potrebujete viac vlákniny, predovšetkým zeleninu. Zaraďte do jedálnička na večer Biely jogurt v ktorom ste si vopred nechali napučat/aspoň 2 hodiny/ 1 P.L. ľanového semienka. Oveľa lepšie je lanove semeno čerstvo mleté. Po pár dňoch sa upraví stolica a aj hemoroidy.
Ak neznašate jogurt, stači si dať denne 2-3 k.l. Psylium, dostanete v lekarni. Mám overený účinok masti, dá sa kupiť iba v Rakúsku, je volnopredajna HADENSA. Zaberá okamžite.


Cez túto stránku sa dá objednať : http://goldpharma.com/search/hadensa/lang/CZECH/
ubka
23.04.10,11:38
pe-pe, ak má mamička ťažkosti so sedením v kúpeli, môžete jej urobiť mokrý obklad z odvaru dubovej kôry: 1 liter vody, 1 pol. lyž. dubovej kôry 15 min variť a keď vychladne namočiť plienku, alebo menštruačnú vložku a priložiť na konečník na dobu 15 min.
Taktiež môžete urobiť obklad z teplého tvarohu, tvaroh dajte do mikroténového vrecka do horúcej vody, aby sa nahrial-nie mikroblnka, a potom urobiť obklad na konečník.
Do stravy doplnte vitamín B1.
A ďalším účinným obklad z z listov vareného póru, nie odvar, ale prikladať teplé listy.
Verím, že si vyberiete a doriešite nepríjemné ťažkosti:)
kaivorus
24.04.10,19:22
hľadaj príčinu, aké má zamestnanie - sedavé, alebo dlho stojí?
dvíha ťažké, alebo nesprávne i ľahké predmety?
nemá náhodou často zápchu alebo hnačku?
nie je rytmus trávenia poškodzovaný nevhodnosťou sledu jedenia potravín a požívatín?
nie je náhodou obezita?
má dostatok telesnej aktivity?
nemá náhodou problém s pečeňou?
netrpí /nie je zahájená počiatočná fáza/ potravinovými allergénmi?
má dostatok vlákniny v potrave?
nečistí sa náhodou črevo -JE JAR ?

Prečo takto píšem? Táto disfunkcia sa objavuje len u ľudského tvora,..
pozor na stravovacie návyky a návyky životmého štýlu...

má málo vápnika - v naturálnej forme /nie mlieko/ 1500 mg
horčík v naturálnej forme 750 - 100 mg denne
vitamín C 3000 -05000 mg denne v prírodnej forme
bioflavonoidy min 100 mg denne
vitamín E 600 m.j. denne
B komplex 50 - 150 mg denne v naturálnej forme
cholín s inozitolom - min 50 mg 2X denne
koenzym Q10 čo najčistejší - aby tam neboli Qž - Q9 a Q11 a Q12 v akútnej forme až 100 mg denne
vitamín A 15000 m.j.
vitamín S 600 m.j. denne

je to porucha metabolizmu, stavu slizníc a ciev /podobnosť krčových žíl/

odčervniť črevný trakt - nežiadúce mikroorganizmy
kaivorus
24.04.10,19:29
neustále jesť zelené listnaté potraviny s rybou -vhodnou podľa krvnej skupin, a omegou nenasýtenými kyselinami - rybí a olivový olej,

ľanové semiačka - dôkladne rzžuť , abysliny spôsobili ich rýchle uvoľňovanie a cez jazyk sa dostali do cievok - prepierať čo najdlhšie v ústach, aby sa čo najviac týchto kyselín vstrebalo do krvi a do lymfy
deane7
03.05.10,11:21
Mám overený účinok masti, dá sa kupiť iba v Rakúsku, je volnopredajna HADENSA. Zaberá okamžite.

V Rakúsku sa dá zohnať ľahko? Koľko tam stojí?
SERVIS
03.05.10,12:14
V Rakúsku sa dá zohnať ľahko? Koľko tam stojí?
Kúpila som ju bez receptu - stála cca 5 euro, ale zázrak tiež nečakaj:-(
deane7
03.05.10,18:07
moc díky
Lilka 1
05.05.10,06:52
Na úpravu vyprázdňovania je vynikajúce večer zaliať 2 lyžičky ľanového semienka 1 dcl vody. Do rána sa vytvorí gélovitá hmota, ktorú treba nalačno zjesť. Ľan normalizuje činnosť črevnej mikroflóry, lieči chronickú zápchu, reguluje črevné kvasenie a rozkladné procesy v črevách, zmäkčuje stolicu. Účinné je aj pravidelné pitie odvaru, ktoré lieči hemoroidy, divertikuly. Odvar sa pripraví tak, že 1 polievková lyžica ľanového semienka sa varí 5 min. v 0,5 l vody. Denne sa pijú 2-3 šálky odvaru.
LukasAdame
10.05.10,11:28
Ibalgin pomáha potlačiť prvotné príznaky, neliečichorobu !!

Nakŕčové žily veľmi pomáha liek DETRALEX. je na predpis, ale zmizne ti to za dva dni.
Pokračuj v sedavých kúpeľoch, pi čaje z dubovej kory, skús natierať GoldenYaccou, alebo krémom,ktorý neobsahuje alkohol a teda nesušuje.

Pozor-!!!
Ak hemeroidy nebudeš rýchlo riešiť, možu sa ti z nich spraviť polypy a neskor karcinómy, čo je v podstate rakovina..
Ale ak použiješ moju radu,nemáš sa čoho báť.
MikiHalasko
19.05.10,11:36
neustále jesť zelené listnaté potraviny s rybou -vhodnou podľa krvnej skupin, a omegou nenasýtenými kyselinami - rybí a olivový olej,

ľanové semiačka - dôkladne rzžuť , abysliny spôsobili ich rýchle uvoľňovanie a cez jazyk sa dostali do cievok - prepierať čo najdlhšie v ústach, aby sa čo najviac týchto kyselín vstrebalo do krvi a do lymfy

lanove semienka neobsahuju thc, ci ine latky ktore sa mozu ukazat v toxikologickom vysetreni mocu?
Jara
19.05.10,12:13
Ja z osobných skúsenosti chcem doporučiť jesť hrozno. Ak sa dá každý deň. Už som bola v takom stave, že som sa ocitla na chirurgii, ale mi chirurg povedal, že môžu to pooperovať, ale ak sa nezmení jedálniček, t.j. menej korenín, viac zeleniny, ovocia a denne hrozno, tak tam budem za pár mesiacov zas... Hrozno má šupku aj šťavu a veľmi dobre pôsobí na stolicu. Mne to pomohlo, a to som skúšala rôzné čípky, masti, dubovú kôru a čo prišlo pod ruku. Mesiac som sa trápila deň, noc a nemohla som ani sedieť, ani chodiť, ani spať. Skúste, hrozno je chutné, aj keď niekedy dosť drahé, ale niet tých peňazí, keď má človek problém...
kamoska1
19.05.10,17:08
Ja z vlastnych skusenosti viem,že na stolicu a na čreva pomáhajú pšeničné otruby,ktoré treba pridavat do polievok,omačok....Dobre prečistia čreva a nieje problém pri stolici žiadny.Velka uľava.
lejka
19.05.10,17:49
Kúp si DETRALEX a aj 3 tabletky 3x denne a ešte octanovú masť, nie tú FAKTU masť, ani čipky. Mala som to pred mesiacom, trvalo mi to takmer 3 týždne, kým som prišla na to, čo mi pomôže.FAKTU je drahá masť a nepomohla nič, ani ľanové semienka, čaje.Potom som si v lekárni kúpila DETRALEX poradila mi lekárnička a otec mi poradil octanovú masť/to mal radu od svojho obvodného lekára/. Nie v každej lekárni Ti ten DETRALEX dajú, a platí sa okolo 12€.
deane7
06.06.10,04:01
Detralex ani octanová masť mi nepomohli, včera som bol v Rakúsku kúpiť Hädensu, aj čípky aj masť, uvidím.
uct2007
06.06.10,07:40
Mne práveže pomohli aj Detralex, aj čípky Mastu-S aj masť. Trvalo mi to asi mesiac, ale dostala som sa z toho.A ešte dubová kôra....tak to mi fakt pomohlo. Som tiež už nevedela, čo od "samej radosti" robiť, ale toto všetko dokopy skombinované to zabralo.Držím palce!!!!
deane7
06.06.10,18:32
Bude to asi individuálne, každý to môže mať v inom štádiu a aj iné okolnosti to môžu ovplyvniť. V minulosti som mával problémy aj s tvrdou stolicou, no zmenil som stravovacie návyky, chlieb si robím sám s otrubami a slnečnicou, niekedy pridám aj drvené ľanové semeno, celkovo si dávam pozor a úspešne. Po WC sa umývam, no dosť sa spotím a potom sa to parí takže niekedy si aj škrabaním (nechutné, že) urobím problém.
ubka
07.06.10,07:54
V Rakúsku sa dá zohnať ľahko? Koľko tam stojí?

V Rakúsku kúpiš bez problémov v každej lekárni, malé balenie cca 3 eur, veľké
cca 6,5 eur.-takú mam info od pacientov.
ubka
07.06.10,07:56
Ja z osobných skúsenosti chcem doporučiť jesť hrozno. Ak sa dá každý deň. Už som bola v takom stave, že som sa ocitla na chirurgii, ale mi chirurg povedal, že môžu to pooperovať, ale ak sa nezmení jedálniček, t.j. menej korenín, viac zeleniny, ovocia a denne hrozno, tak tam budem za pár mesiacov zas... Hrozno má šupku aj šťavu a veľmi dobre pôsobí na stolicu. Mne to pomohlo, a to som skúšala rôzné čípky, masti, dubovú kôru a čo prišlo pod ruku. Mesiac som sa trápila deň, noc a nemohla som ani sedieť, ani chodiť, ani spať. Skúste, hrozno je chutné, aj keď niekedy dosť drahé, ale niet tých peňazí, keď má človek problém...

Pozor však na hrozno pri "aktívnych" hemoroidoch, nesmú sa jesť zrniečka, spôsobili by perforáciu s nie celkom príjemným výsledkom.
VieraPopluharova
07.06.10,08:09
Odporucam z vlastnej skusenosti Detralex i ked je drahy, čipky a mast na hemoroidy, existuje tzv. zaraban mast, ale ta je len predpis, ma svoje urcite zlozenie, ale predpisuju ju len chirurgovia, ale gastroeterologovia, treba si ju pytat ako zarabanu mast na hemoroidy,ak sa mi podari zistit nazov, napisem, ale doteraz som si ju vzdy tak pytala a vzdy mi zabrala cca tak do tyzdna v kombinacii s Detralexom.
Nokerla
07.06.10,22:50
Odporucam z vlastnej skusenosti Detralex i ked je drahy, čipky a mast na hemoroidy, existuje tzv. zaraban mast, ale ta je len predpis, ma svoje urcite zlozenie, ale predpisuju ju len chirurgovia, ale gastroeterologovia, treba si ju pytat ako zarabanu mast na hemoroidy,ak sa mi podari zistit nazov, napisem, ale doteraz som si ju vzdy tak pytala a vzdy mi zabrala cca tak do tyzdna v kombinacii s Detralexom.

Detralex posiluje cievy avsak treba sa poradit s lekarom, lebo to moze mat aj ine ucinky na cievy.......ja som bral detralex a pomohol mi ale potom som musel na cas opat vysadit, lebo zily a cievy dost stvrdnu.
plada
08.06.10,05:36
Tiež som trpela hemoroidmi dlhých dvadsať rokov, vyriešil to chirurg, za 50,- euro mi pred dvomi rokmi chirurgicky odstránil pri lokálnej anestéze hemoroidy, bolesť sa dala vydržať, ak by som mala problémy, už neváham. Ale je na Vás, ako sa rozhodnete.
armagedon74
18.06.10,07:33
Z hemoroidmy nemám síce problémy, ale v jednej múdrej knihe som našiel, že celkom úspešne a veľmi rýchlo zaberajú švédske kvapky.

citujem aplikovanie:
Primerane veľký chumáč vaty sa pokvapká švédskymi kvapkami a priloží sa na noc na análny otvor. Pred spaním sa užije jedna čajová lyžička švédskych kvapiek, zriedených vo vode alebo v bylinkovom čaji. Po čas dňa piť 3 krát denne 1 šálku myšochvosta obyčajného. Napísala Mária Treben

Tento recept skúšala aj jedna moja známa a nevedela si to vynachváliť. Možno to pomôže aj niekomu z vás. Ešte jedna poznámka, odporúčajú sa kupovať len kvapky od Marie Treben- švédske horké(Len tie sa strašne ťažko zháňajú), alebo Dr. Theis Schweden bitter(Tieto sú väčšinou v lekárňach), iné sa moc v ľudovom liečiteľstve neosvedčili. Ja si väčšinou švédske kvapky podľa receptu od Márie Treben robím sám, a som nadpriemerne s nimi spokojný.
deane7
27.06.10,17:09
Kúpeľ z dubovej kôry sa má robiť studený alebo čo najteplejší?
VieraPopluharova
27.06.10,17:51
Mal by mat teplotu tela.
ppaalloo
14.07.10,21:33
Tiež odporúčam čipky FAKTU, vždy mojej manželke pomôžu a potom má dlho pokoj. To aj pri slabom krvácaní aj pri uzlíku.
Treba stále používať po stolici vlhčené obrúsky, najlepšie detské.
MikiHalasko
19.07.10,14:49
neviem ci je to nahoda ci co, ale ja som jedol na vase odporucanie lanove semiacka a pouzival masticky. pomohlo, ale nie celkom. Celkom mi tie vecicky zmizli ked som prestal pit kafe z automatu a zacal jest sojove rezy. :D
ale dakujem
kaivorus
19.07.10,23:28
V prípade hemoroidov je potrebné si zistiť biorezonančou diagnostikou bakteriálnu, vírusovú, parazitárnu a plesňovú záťaž lymfatického, srdcococievneho, tráviacovylučovacieho systému.
Záležitosť hemoroidov je aj na čom sedím. Ak mám len raz hemoroidy, nesmiete sedieť na koži a kožienke, ako aj na látkach vyložene syntetických.
Konečník sa zaparuje,a toto je pre neho najväčšie nešťastie.

Je potrebné cvičiť lonové svalstvo, svalstvo v okolí konečníka,..
motylik7
25.07.10,22:19
Už som tu niekde na porade písala o tom, že moja mama mala hemoroidy desaťročia (neviem ako dlho, lebo tých problémov mala veľa), mala ich už roztrapkané, zapaľovali sa jej a robili uzlíky. Rady, čo som jej dávala v oblasti stravy nedodržiavala, životospráva (z môjho pohľadu vegetariánky a celostného pohľadu na človeka) strašná a podarilo sa jej s hemoroidmi aj ostatnými problémami vysporiadať a to v krátkom čase. K tomu jej dopomohla práve nová metóda alternatívnej medicíny, s ktorou som sa zoznámila. Nepoužívala pritom dubovú kôru ani iné sedacie kúpele (kedysi dávno áno, ale to jej pomohlo iba na chvíľu a zase sa jej to vrátilo). Stravu zmenila iba trochu, začala však viac piť vodu, čistú, nie minerálku. Čo jej najviac pomohlo, bol prípravok, vďaka ktorému sa jej vyčistilo hrubé aj tenké črevo a to tak, že sa jej stiahol konček dovnútra a odvtedy je tam, kde je jeho miesto. Aj ju ten prípravok primerane detoxikoval (čo predtým nepoznala... ale odvtedy už aj občas dodržiava pôst aj diétky :D ) Je to už štyri roky, problémy sa jej nevrátili a ja si klopkám na drevo, ťuky ťuk! ;) :---
Takže dá sa to :)
Operácia čo som si kedysi robila prieskum nie je nič moc (a týka sa to aj kŕčových žíl, niekde som to tu zahliadla), pretože po čase sa vraj problém zase vráti.
deane7
03.08.10,15:41
Čo jej najviac pomohlo, bol prípravok, vďaka ktorému sa jej vyčistilo hrubé aj tenké črevo a to tak, že sa jej stiahol konček dovnútra a odvtedy je tam, kde je jeho miesto. Aj ju ten prípravok primerane detoxikoval (čo predtým nepoznala...

No dosť tajomná rada.
Dubová kôra - nič moc.
Faktu - nič moc.
Detralex - nepomohol
Hädensa - trochu úľava.
SERVIS
30.08.10,06:14
Kto môže odporučiť dobrého odborníka - lekára, na odstránenie hemoroidov hociakou metódou ktorú on odporučí? Najlepšie západosl. kraj. Ďakujem.
mamka Danka
30.08.10,08:51
Kto môže odporučiť dobrého odborníka - lekára, na odstránenie hemoroidov hociakou metódou ktorú on odporučí? Najlepšie západosl. kraj. Ďakujem.

Čo sa týka endoskopie rozhodne v BA je najlepšie vybavená prístrojovou technikou aj personálom Antolská, na čele s pánom primárom MUDr.Hrčkom (neviem všetky jeho tituly), ale dať si operovať hemeroidy je tá posledná, najposlednejšia vec. Hemeroidy majú 5 stupňov a operujú sa 4 a 5 stupeň. No úľava je len na niekoľko rokov, potom sa vo veľkom percente prípadov obnovia a operácia sa nedá robiť dokola, keďže sa skracuje črevo. Aj, keď chápem, že pri tom piatom stupni je super každy rok bez bolesti.
SERVIS
30.08.10,08:56
Čo sa týka endoskopie rozhodne v BA je najlepšie vybavená prístrojovou technikou aj personálom Antolská, na čele s pánom primárom MUDr.Hrčkom (neviem všetky jeho tituly), ale dať si operovať hemeroidy je tá posledná, najposlednejšia vec. Hemeroidy majú 5 stupňov a operujú sa 4 a 5 stupeň. No úľava je len na niekoľko rokov, potom sa vo veľkom percente prípadov obnovia a operácia sa nedá robiť dokola, keďže sa skracuje črevo. Aj, keď chápem, že pri tom piatom stupni je super každy rok bez bolesti.


Aj zákrok kde sa použije akási gumička alebo laser, to sa už ráta na operáciu? Ja som už niečo čítala okolo toho a takmer nikto sa nesťažuje, každý len chváli. Asi bude najlepšie dať to zhodnotiť odborníkovi, ja viem...
mamka Danka
30.08.10,09:14
Aj zákrok kde sa použije akási gumička alebo laser, to sa už ráta na operáciu? Ja som už niečo čítala okolo toho a takmer nikto sa nesťažuje, každý len chváli. Asi bude najlepšie dať to zhodnotiť odborníkovi, ja viem...

To je naozaj otázka pre odborníka. Ja som napísala v mojom príspevku len to čo mne povedal doktor pri vyšetrení.
mamka Danka
30.08.10,09:53
No dosť tajomná rada.
Dubová kôra - nič moc.
Faktu - nič moc.
Detralex - nepomohol
Hädensa - trochu úľava.

Môžem ešte pridať pár rád:
1.V obdobý akútneho zápalo (keď to bolí, svrbí a prípadne aj krváca) je dobré udržať stolicu pravideľnú a mäkšiu - pravideľný prísun tekutín, dôležitá je konzumácia vlákniny, dobrá je kaša z pohánky obsahuje Taurín, ktorý sťahuje žily. Dobré sú aj sušené slivky. Dá sa kúpiť v lekárni aj syrup (neviem už ako sa volá), zvláčňuje stolicu (nemáte hnačku, len mäkšiu stolicu) a nie je návykový lebo neovlyvňune peristatiku čriev. Je aj na recept.
2. Pri problémoch zo sedením sa dá použiť ako prvá pomoc detské nafukovacie koleso. V predajni zdravotných pomôcok je dostať podsedák(koleso) plnené polistir. guličkamy, prípadne nafukovací pankúš štvorcový s výkrojom v tvare "U" (oba sú aj na recept, len treba si zistiť, ktorý dektor to môže predpísať). Ja som ho mala kôli chrbtici od rehabilitačného, ale v popise je aj kostrč a hemeroidy.
3. Po každej stolici konečník umyť. V naších podmienkach ešte nie je bidet samozrejmosťou, ale dajú sa použiť aj detské utierky a je dostať už aj vlhčený toaletný papier. Pri detských utierkách nepoužívať parfémované(štípu :) )
4. Toaleta nie je čitáreň. Nesmie sa tam zbytočne sedieť a študovať, lebo chiac - nechtiac podvedome stále tlačíte a to nie je dobré.
5. Treva posilovať panvové dno a brušné svaly. Pri ochabnutí tlačia na črevo čo spôsobuje problémy pri vyprázdňovaní a nasledne aj s hemeroidmi.
P.S.
Detralex nepomohol ani mne a navyše v takých veľkých dávkach ako ho treba pri hemeroidoch užívať výde taká kúra dosť draho.
deane7
05.09.10,04:10
Stolicu udržujem mäkú, chlieb si pečiem vždy doma s vlákninou, na koženom kresle pri compe mám podušku, po toalete idem rovno pod sprchu, takže robím čo môžem.
alabut
05.09.10,18:21
Da sa aj bez liekov a masticiek. Po stolici osprchovat zadok a strcit don zlozeny toaletny papier. Ten odsava vytlacene stavy a zabrani treniu pri chodzi. Taktiez zabrani zapareniu pri sedeni na kozenych sedackach. Pri stolici v prirode utriet poriadne travou, pripadne omyt v potoku, strcit do zadku list lopucha, alebo iny vacsi. V pripade nudze aspon kus novin.

Cize zhrniem: rano po vstani z postele, ci uz je stolica alebo nie, strcit dobre savy toaleny papier do zadku a mat ho tam cely den. Mozte ho vymienat a nebudete mat problem sediet ani v riaditelskych kreslach. Samozrejme, podlozka pod zadok je vyborna.

Riadeny riaditel alabut.
ubka
05.09.10,21:07
Wau..to sa mi nie dobre číta :(
Nokerla
06.09.10,09:26
S tymi novinami by som bol opatrny,
Pri hemoroidoch je dolezity aj pohyb a ako ste uz spomenuli, tak aj dostatok tekutin.
Tie gumicky funguju tak, ze konkretny hemoroid priskrtia tou gumickou a ta po par dnoch odpadne sama aj s hemoroidom.
Rozpraval som sa s jednym co mu to robili a vravel, ze mu to pomohlo, ALE tym ze mu odstranili s hemoroidom aj kusok čreva, tak ma mensi ,,cit" ked potrebuje ist na stolicu.
ja som mal problemy s hemoroidami, ked som vela jazdil autom, ale teraz co uz nejazdim je to ok.
jackguelina
09.09.10,11:19
Na hemoroidy je dobré si to sprchovať vlažnou vodou, dostať kúpiť aj čípky v lekárni, ale najlepšie je ísť k lekárovi, nech predpíše lieky na zápal , to je totižto takzvaná zlatá žila, ľudovo povedané a na to sú lieky na zápal kŕčových žíl. Hneď to pomôže, len sú na lekársky predpis. Skoré uzdravenie.
Magda

Áno súhlasím,ja mám tie tabletky na predpis"DETRALEX" a naozaj dokonale po
máhajú.Ale predtým,ako mi ich gastroenterologička vypísala,musela som sa podrobiť vyšetreniu hrubého čreva,pretože ja som aj krvácala z konečníka.Beriem tie lieky už rok/už len 1 tabletku denne/ a cítim sa tak,ako-
by som hemoroidy nikdy nemala.
pavel9
12.09.10,16:04
Dobrý deň.

Je to naozaj intímna téma, málo kto sa s tým prizná, že má tieto problémy. Trápi sa a trpí.

Tento problém má (vlastne už mal) priateľ. Nechcem robiť reklamu, ale po zisťovaní problému a ako ho odstrániť našiel na internete aj ambulantné odstránenie týchto vydutín žily.
Bol som osobne s ním v Komárome (Maďarsko), kde mu ich po vyšetrení aj odstránili. Je pravda, že asi necelú hodinu trpel , keďže odmietol užiť, ako zarytý odporca liekového biznisu, liek na utlnenie bolesti, ale úplne iným a menej bolestivým pocitom, ako pri zlatej žile. Po tejto hodinke , kedy môže pacient vykonávať bežné činnosti, a bez PN.

Ku dňu 13. 09. 2010 stálo vyšetrenie 45 € a prvé a max. tretie ošetrenie 0 až 405 €. V priateľovom prípade, aj s liekmi to bolo 220 € spolu.

Keďže nepovažujem odstránenie bolesti a liečbu zdravotných ťažkostí za reklamu dávam do pozornosti aj stránku na uvedenú ambulanciu. Možno niečo podobné je aj na Slovensku, ale bez reklamy niet vedomosti o tom. Tu sa platí v hotovosti a aj v €.
Aj keď je to v susednom Maďarsku na uvedenej stránke je to po slovensky aj so slovenským mobilným číslom. A aj komunikujú po slovensky.

2900 Komárom, Lovarda tér 3, Tel: + 421 915 482 258
http://www.zlatazila.eu/
mamka Danka
28.09.10,12:57
Skúsil niekto Multi-Gyn Anal Compresses
má silný utišujúci účinok, pomáha predchádzaniu hemeroidov a trhliniek v oblasti konečníku.
12 náplastí v balení
Aké máte skúseností?
janca 1
21.10.10,12:56
Dobrý deň,

môže mi niekto poradiť ohľadom problémov s hemeroidmi. Už asi päť rokov ma trápia hemeroidy. Vyskúšala som všetky možné masti, čípky a tiež som bola na kolonoskopii. Všetko bez výsledku, bolesti pri stolici stále pretrvávajú. Chcela by som podstúpiť chirurgický zákrok. Počula som, že sa to dá vykonať v rámci jednodňovej chirurgii. Vie mi niekto poradiť chirurga v západoslovenskom kraji? Vopred Ďakujem
Habbs
21.10.10,14:19
Operacia hemeroidov ale aj inych veci je priznanie sa lekara,ze to nevie liecit.Operacia velky zmysel nema.Hemeroidy sa vratia skôr ,ci neskôr pokial sa neodstrani pricina a to su odpadove latky v krvi.Hemeroidy su nasledok prehnanej konzumacie chleba,skrobovych vyrobkov a obilnych vyrobkov.
Podla mojich informacii od cloveka ktory sa z toho 100% dostal bolo aj vdaka produktu MMS.Je to najlacnejsia liecba pomaly na vsetko.Bohuzial farmaceuticke lobby sa postarali o zruseni stranky ,ktore predavali rozrobene MMS a pripravene na liecbu.Aj tu je vidiet,ze akakolvek ina liecba ,ktora sa neda patentovat nikdy nebude ludom prezentovana a bude potlacena vsetkymi moznymi prostriedkami.Stale sa cudujem ludom,ktory este chodia k doktorom a beru farmaceuticke lieky.Taky priemysel nepotrebuje zdravych ludi.
Tu je stranka o MMS prestuduj si to
http://www.emms.cz/

Tieto veci sa daju zohnat nie pod nazvom MMS ,ale to z coho je to vyrobene,rozrobeny Chloritan sodny alebo nerozrobeny chlornan vapenaty.

Sam cakam na dobierku jedneho litra,ktore stoji ani nie 10 eur a vydrzi podla toho co s tym chces liecit mozno az 5 rokov.

Tu je video
http://www.youtube.com/watch?v=Nal5gv9_Sxc
http://www.youtube.com/watch?v=p-Y1DrgkiNA&NR=1

Vela stastia
buchač
21.10.10,16:20
Operacia hemeroidov ale aj inych veci je priznanie sa lekara,ze to nevie liecit.Operacia velky zmysel nema.Hemeroidy sa vratia skôr ,ci neskôr pokial sa neodstrani pricina a to su odpadove latky v krvi.Hemeroidy su nasledok prehnanej konzumacie chleba,skrobovych vyrobkov a obilnych vyrobkov.
Podla mojich informacii od cloveka ktory sa z toho 100% dostal bolo aj vdaka produktu MMS.Je to najlacnejsia liecba pomaly na vsetko.Bohuzial farmaceuticke lobby sa postarali o zruseni stranky ,ktore predavali rozrobene MMS a pripravene na liecbu.Aj tu je vidiet,ze akakolvek ina liecba ,ktora sa neda patentovat nikdy nebude ludom prezentovana a bude potlacena vsetkymi moznymi prostriedkami.Stale sa cudujem ludom,ktory este chodia k doktorom a beru farmaceuticke lieky.Taky priemysel nepotrebuje zdravych ludi.
Tu je stranka o MMS prestuduj si to
http://www.emms.cz/

Tieto veci sa daju zohnat nie pod nazvom MMS ,ale to z coho je to vyrobene,rozrobeny Chloritan sodny alebo nerozrobeny chlornan vapenaty.

Sam cakam na dobierku jedneho litra,ktore stoji ani nie 10 eur a vydrzi podla toho co s tym chces liecit mozno az 5 rokov.

Tu je video

Vela stastia

Vieš dobre , že ja sa vždy ozvem ...vždy ...;)

Podľa Tvojich informácií...???...Ale daj aj skúsenosti - TVOJE !!!
Operácia ???...ako vieš ???....bol si operovaný ????..- TVOJA prdelka ???
Respektíve , bol si už vôbec na stole , pod skalpelom ???

Príčina hemeroidov je konzumácia chleba , škrobových výrobkov a obilnín ???...ved v minulosti by potom chudáci ľudia boli , čo sa len touto stravou živili ...

MMS ???...ja neriešim , nech si každý klikne a nájde aj iné linky ...

Ale keby to bol až taký jednoduchý prípravok a také fajn účinky by mal , ver tomu , že farmace firmy by aj z toho balík vytĺkli ...a poriadny .
A Jim HUMBLE by bol niekoľkonásobný držiteľ nobelovky ...

ALE , aj tak , ako tak pozerám ...hm , zázrak nad zázraky ...:rolleyes:

mimotemy
Budem trochu osobný , prepáč ...
Podľa rôznych indícií / mne známych ;)/ si mladý chalan , cca 25 rokov .
Nechcem tým ale podceňovať a ani dehonestovať Tvoju osobu , bože chráň....
Nemôžem si pomôcť , skoro vždy , takpovediac , pri čítaní Tvojich príspevkov mám husiu kožu ...až ma striasa , že ako si presvedčený o tej svojej bohorovnej pravde v týchto záležitostiach .
Som starší ako Ty , čím samozrejme ale nechcem povedať , že tým pádom aj múdrejší ...neexistuje , to nie !!!
No skúsenejší rozhodne !!!
mysimis
21.10.10,16:39
Operacia hemeroidov ale aj inych veci je priznanie sa lekara,ze to nevie liecit.Operacia velky zmysel nema.Hemeroidy sa vratia skôr ,ci neskôr pokial sa neodstrani pricina a to su odpadove latky v krvi.Hemeroidy su nasledok prehnanej konzumacie chleba,skrobovych vyrobkov a obilnych vyrobkov.
Podla mojich informacii od cloveka ktory sa z toho 100% dostal bolo aj vdaka produktu MMS.Je to najlacnejsia liecba pomaly na vsetko.Bohuzial farmaceuticke lobby sa postarali o zruseni stranky ,ktore predavali rozrobene MMS a pripravene na liecbu.Aj tu je vidiet,ze akakolvek ina liecba ,ktora sa neda patentovat nikdy nebude ludom prezentovana a bude potlacena vsetkymi moznymi prostriedkami.Stale sa cudujem ludom,ktory este chodia k doktorom a beru farmaceuticke lieky.Taky priemysel nepotrebuje zdravych ludi.
Tu je stranka o MMS prestuduj si to
http://www.emms.cz/

Tieto veci sa daju zohnat nie pod nazvom MMS ,ale to z coho je to vyrobene,rozrobeny Chloritan sodny alebo nerozrobeny chlornan vapenaty.

Sam cakam na dobierku jedneho litra,ktore stoji ani nie 10 eur a vydrzi podla toho co s tym chces liecit mozno az 5 rokov.

Tu je video
http://www.youtube.com/watch?v=Nal5gv9_Sxc
http://www.youtube.com/watch?v=p-Y1DrgkiNA&NR=1

Vela stastia


Habbs, doporučujem aby si si prečítal aj toto: http://www.pluska.sk/zdravie/preparat-mms-neuzivajte.html
buchač
21.10.10,16:52
No hej , misi ....ale dostaneš odpoveď v tom význame , že henten časopis je pod nadvládou a pod vplyvom mocenských štruktúr v farmaceutického priemyslu a si nahraná ...;):D:D:D
deane7
21.10.10,17:09
MMS mi pomohlo na niektoré problémy, tiež mojim známym. No na hemoroidy rozhodne nie. (sám som tu niekde založil tému o MMS) Aj včera som si dal kúpeľ v MMS a dnes som si aktivoval 10 kvapiek. Ale nie na hemoroidy. A tie taľafatky s chlebom, sory, musím sa zasmiať.
deane7
21.10.10,17:12
Dobrý deň,

môže mi niekto poradiť ohľadom problémov s hemeroidmi. Už asi päť rokov ma trápia hemeroidy. Vyskúšala som všetky možné masti, čípky a tiež som bola na kolonoskopii. Všetko bez výsledku, bolesti pri stolici stále pretrvávajú. Chcela by som podstúpiť chirurgický zákrok. Počula som, že sa to dá vykonať v rámci jednodňovej chirurgii. Vie mi niekto poradiť chirurga v západoslovenskom kraji? Vopred Ďakujem

Definuj západoslovenský kraj, taký neexistuje. V Novom Meste nad Váhom je dobrý, mojej žene robil kŕčové žily.
buchač
21.10.10,17:20
MMS mi pomohlo na niektoré problémy, tiež mojim známym. No na hemoroidy rozhodne nie. (sám som tu niekde založil tému o MMS) Aj včera som si dal kúpeľ v MMS a dnes som si aktivoval 10 kvapiek. Ale nie na hemoroidy. A tie taľafatky s chlebom, sory, musím sa zasmiať.

Hento spojenie slov sa mi bohovsky páči ...;)

Hneď dáva príspevku iný rozmer ...:)
deane7
21.10.10,17:26
No však tu sa riešia hemoroidy, nebudem tu vypisovať komu v čom to MMS pomohlo keď sa to hemoroidov netýka. Na českom fóre "u pramene" je o tom toho popísané až moc.
buchač
21.10.10,17:30
" mi pomohlo na niektoré problémy "....týmto spojením slov som myslel to , že vravíš sám za seba ....a poukazuješ len na "niektoré" problémy ....nie na všetky - proste zázrak ...
janca 1
21.10.10,17:36
Hľadám súkromnú ambulanciu na operovanie hemeroidov-najlepšie v rámci jednodňovej chirurgii. V oblasti Trenčiansk, Žilinsk. kraja.
stonka
21.10.10,17:53
deane7
21.10.10,18:15
Stonka, tu sa riešia hemoroidy a nie MMS. A čo čakáš že uvzsr doporučí MMS? My čo to užívame vieme že sa nejedná o žiaden potravinový doplnok a že je to chemikália ktorá pri nesprávnej aplikácii môže aj zabiť. Jim Humble mal tento rok aj v Prahe prednášku, je uznávaný a má výsledky. No ale sme mimo témy.
Habbs
21.10.10,23:06
Varovanie pre užívateľov MMS
http://www.uvzsr.sk/docs/info/hv/stanovisko_MMS.pdf

Take varovania su asi na takom principe: Neliecte sa doma sami zadarmo,my Vas "vyliecime" za peniaze.
ivantt
22.10.10,10:05
Take varovania su asi na takom principe: Neliecte sa doma sami zadarmo,my Vas "vyliecime" za peniaze.

Musiš byť veeeľmi nahnevany na všetkých lekárov... asi ti niekedy zhle predpisali lieky alebo nepomohli.. ale to by som musel byt ja nahnevany na vsetkych šoférov lebo jeden z nich mi zrazil syna. Nečátal som ani jeden pozitávny názor na lekarov od teba a pritom bez lekárov by sme tažko existovali. Lekári boli užť od pradavna ale sa im inak hovorilo. A liecivo, ktore propagujes dostanes kupit v kazdej drogerii alebo potravinach a nemusis si ho objednavat za drahe peniaze.. vola sa to SAVO ...
deane7
22.10.10,17:16
Sava sa môžeš Ty napiť. Keď tresneš takú volovinu tak asi z chémie nebudeš dobrý. Mňa doktori liečili, aj fľašky som nosil, no nepomohlo. Po týždni MMS už bolo dobre. A to problém trval rok.
ivantt
22.10.10,17:34
Sava sa môžeš Ty napiť. Keď tresneš takú volovinu tak asi z chémie nebudeš dobrý. Mňa doktori liečili, aj fľašky som nosil, no nepomohlo. Po týždni MMS už bolo dobre. A to problém trval rok.

Prioatelu, ale savo je dezinfekcia a pouziva sa na nicenie neziaducich mikroorganizmov v studniach, chlor sa dava do vody uplne bezne a to je v podstate to iste. A posledne reklamovane zazracne tabletky a voda bolo zlozenie take iste ako savo. Neviem ci to bolo MMS, to si nepamatam.
Ja som lekarom flasky nenosil a vyliecili ma. boli aj situacie kedy nepomohli, napriklad pri antibiotikach ale tie som dobrovolne sam od seba prestal brat a uz nezaberaju. sam som si na vine. A ukaz mi jedineho doktora ktorý má v úmysle uskodiť pacientom. Ja keby som sa vykaslal na chemoterapiu tak uz sem urcite nic nepisem. Keby mi neboli vyoperovali vred tak by som zomrel na otravu krvi... keby mi nezasili roztrhnuty sval tak dnes by som nechodil... preco na lekarov kazdy len nadava ? Ja na nich nenadavam a to sa venujem dost aktivne alternativnej liecbe ale nikomu nasilu nic nevnucujem a ked treba ludi poslem lekarovi.
uct2007
22.10.10,17:49
Hľadám súkromnú ambulanciu na operovanie hemeroidov-najlepšie v rámci jednodňovej chirurgii. V oblasti Trenčiansk, Žilinsk. kraja.

Jednodňová chirurgia - Trenčiansky kraj - MANUS MED Prievidza

Ja osobne som podstúpila operáciu kŕčových žil a som maximálne spokojná.
Tak držím palce !!!!
Habbs
22.10.10,19:30
Musiš byť veeeľmi nahnevany na všetkých lekárov... asi ti niekedy zhle predpisali lieky alebo nepomohli.. ale to by som musel byt ja nahnevany na vsetkych šoférov lebo jeden z nich mi zrazil syna. Nečátal som ani jeden pozitávny názor na lekarov od teba a pritom bez lekárov by sme tažko existovali. Lekári boli užť od pradavna ale sa im inak hovorilo. A liecivo, ktore propagujes dostanes kupit v kazdej drogerii alebo potravinach a nemusis si ho objednavat za drahe peniaze.. vola sa to SAVO ...

Ja niesom nahnevany na lekarov.Tito lekari sa ucia len to co im farmaceuti poskytnu,takze mnohi robia to co robia z nevedomosti.Koniec koncov studenti vychadzaju zo skol vyuceny ako predavat na aku ktoru chorobu lieky.To uz niesu lekari,ale farmakodileri.To uz davno nieje o zdravi,je to o politike.Pracujem v jednej zdravotnickej firme,vyrabame pomocky,nie lieky.Tato firma robi vsetko preto aby usporila kazde euro,ludia dru pomaly zadarmo ako stroje.Ja som zasobovac,ja som natom lepsie.Vsetci najvyssi v tejto firme robia v zaujme vlastnikov z ameriky,nie ludi,ktori tam pracuju.Roky a roky postupne robia pre seba vylepsenia ako co najviac ziskat.Je to v kazdej firme takto.Pre odbyt kazda firma potrebuje zakaznikov,to su ti chori ludia.Co by sa stalo ak by bol kazdy zdravy?Stratil by som pracu aj vela ludi.Firmu by zatvorili a majitel by skrachoval.Ak by boli ludia zdravi a vyliecili sa pomocou liekov kôli ktorym ta firma zaraba tiez by skrachovali.Myslis,ze by bolo v ich zaujme ich liecit?Urcite nie.Preto vsetke domace ucinne liecebne metody su farmaceutickymi lobistmi potlacovane.Kedze potrebuju stale vacsi a vacsi zisk,potrebuju viac chorich ludi a to si ich musia vyrobit.To si zabezpecuju povinnym ockovanim u deti.A nakolko ti isty ludia ovladaju chemicky,potravinarsky priemysel ,to si pomocou chemie v potravinach doslova vyrobia chorych ludi.Je sokujuce si pomysliet ,ze najprv nas otravia a potom nas idu liecit.A kedze ti isti ludia ovladaju aj media,tak v tychto mediach budu obhajovat iba seba.A vsetko ostatne budu oznacovat ako konspiracne teorie.Peniaze maju velku moc,vacsiu ako si clovek dokaze pomysliet.
deane7
23.10.10,07:29
Díleri navštevujú lekárov, presviedčajú ich aby predpisovali ich lieky, za to im poskytujú zdarma rekreácie spojené s prezentáciami. Pacienti na chodbách čakajú na ošetrenie pokiaľ díleri okrádajú o čas.
Cajicek21
09.02.11,10:04
Dobry deň!

Aj ja mam tu cest Vám oznámiť, ze mam asi hemoroid! Mam vonkajsi, taky uzlik! Je Nebolestivy, ani nekrvaca! Je, taky skor tuhsi! Mal som to aj dakedy, ale sporadicky! Kupil som si mast: FAKTU, ale ziadny vysledok! U lekara som zatial nebol! (moze byt aj moj obvodny lekar?)
kocingerka
14.02.11,17:50
na tento problem je vyborne zaradit do svojho jedanicka oleje - lanovy, olivovy...uvidis, polepsi sa ti :)
Cajicek21
14.02.11,18:30
Dik. Vyskusam ro!
kaivorus
14.02.11,23:03
cvič PC sval 9 x 9 cvičení denne a nebudeš mať hemoroidy, sú spôsobené usadzovaním veľmi dráždivých toxínov a mikroorganizmov E-coli, ascaris, ascaris lumb, staphilococcus aureus, strept haemolyticus, bovis, agaractia, a rôznych iných, v cievnom a žilovom systéme konečníka, nakoľko je tam veľmi malá pulzácia -práca cievneho systému,

poškodzujú konečník aj kožienkové sedačky, plastové sedačky, a tkaninové sedačky z umelých vláknin...
liek
21.03.11,16:50
Odporucam vyskusat niekolko produktov, lebo nikdy nevies co zaberie u teba.
Osobne odporucam PREPARATION H. Ponukaju ho asi v kazdej lekarni..
evina340
06.05.11,16:06
Mala som problém s vonkajšími hemoroidami. Vyskúšala som piť 5x denne ALOE VERA a prikladať 2x denne tampon namočený v aloe. Do týždna sa stiahli. Treba použiť pravý koncentrát od HERBALIFE. Dá sa to vyliečiť a nie len preliečiť.
lienkam
14.05.11,15:26
pomaha potieranie kokosovym olejom
Katka01
15.05.11,12:58
Ja sa s tym trapim uz par rokov a rozhodla som sa, ze je nacase definitivne to vyriesit. Idem sa objednat na operaciu laserom. Ma s tym niekto skusenosti?
Gapo
15.05.11,13:35
Ja sa s tym trapim uz par rokov a rozhodla som sa, ze je nacase definitivne to vyriesit. Idem sa objednat na operaciu laserom. Ma s tym niekto skusenosti?
Nechceš ešte vyskúšať Hemostop gel?
Alena Šurinčíková
15.05.11,23:37
dobry den veľmi dobre pomáha piť aloe vera aspoň2 -3flase a potierat prodoktom od aloe
ludmilla
15.05.11,23:45
Mala som problém s vonkajšími hemoroidami. Vyskúšala som piť 5x denne ALOE VERA a prikladať 2x denne tampon namočený v aloe. Do týždna sa stiahli. Treba použiť pravý koncentrát od HERBALIFE. Dá sa to vyliečiť a nie len preliečiť.

Tato veta mi pride humorna, pretoze kazdy vyrobca aloe produktov povazuje ten svoj vyrobok za pravy. Pouzivam tiez vyrobky - prave :):) ale od inej firmy, spokojnost 100%-na.
Len jedna mala rada - existuje Aloe vera koncentrat v gelovej forme.
Mam za sebou par operacii konecnika a vzdy som si sama doma pripravovala z tohto koncentratu cipky - do priehladnej folie som vytlacila asi 2 cm koncentratu, zabalila som ho do folie a dala zmrazit, takto pripravene cipky som ulozila do chladnicky a podla potreby som ich pouzivala, pre mna su malym zazrakom.
Alena Šurinčíková
15.05.11,23:58
treba vyskušať ja nechvalim to svoje každemu pomaha nieco ine viem o čom to je .
Katka01
16.05.11,08:00
A odstrani to uplne? Ja to mam tak, ze niekedy s tym cele mesiace nemam ziadne problemy a potom zas dlhsie obdobie ano.
Gapo
16.05.11,11:44
Ešte jedna vec je dobrá, aj keď drahá, ale pre zdravie nie je nič drahé.
http://www.biobidet.sk/index.htm#montaz
Alena Šurinčíková
21.05.11,23:15
dobry den nemam s tym vlastnu skusenost ci to len pomože alebo sa celkom vylieči ale som to konzultovala na jednom seminari s panom doktorom a bude potremne najprv telo odkysliť a potom sa piju produkty od aloe vera a k tumu by sa mali uživať tablety zistim ešte ake a ako ich zohnať ahojte pa
ero1212
02.06.11,15:51
dobry den, chcel by som sa spytat, mal som vonkajsi hemoroid vo velkosti fazule s krvnou zrazeninou, avsak z nicoho nic mi praskol a krv vytiekla, je kvoli tomu nutne navstivit lekara??
buchač
02.06.11,15:54
dobry den, chcel by som sa spytat, mal som vonkajsi hemoroid vo velkosti fazule s krvnou zrazeninou, avsak z nicoho nic mi praskol a krv vytiekla, je kvoli tomu nutne navstivit lekara??

Odfoť ritku...daj fotku ...uvidíme ...posúdime ...:rolleyes:

Že len tak na diaľku ????

Nevadí ....;):---:D
anel anel
12.08.11,11:43
Ja som už tiež vyskúšala všetko možné. Už zo 2 roky používam calciovú masť, lactobacily, pravidelne ovsenné vločky s ovocím na raňajky, vitamíny B, ale pomaly ale isto sa to len zhoršuje. Pred 2 mesiacmi som bola na kolonoskopii a odbornom vyšetrení, predpísali mi Detralex a masť Dobexil. Žiadny významný účinok som nezaznamenala. Masť mi pomohla cca 10 dní a potom sa to zhoršilo. Jediné čo mi na krátko pomôže je olejček z nechtíku lekárskeho, ktorý kombinujem s calciovou masťou. No vidím, že sa treba obrátiť na zdatnejších odborníkov.
anel anel
12.08.11,12:46
Otvorila som si stránku goldpharma.com, ktorá bola odporúčaná, je v češtine. Je tam prehĺad všetkých dostupných mastí a čípkov na hemeroidy. Odporúčané HADENSA stojí cez 11EUR. Prípravky sú zatriedené podľa účinnosti látky ktorú obsahujú a podľa toho by sa mal aj zvoliť ten-ktorý prípravok. Sú tam aj prípravky ktoré obsahujú kortikoidy. To si treba všimnúť aj pri prípravkoch ktoré predpisujú naši lekári, napr. Doloproct. Nenašla som podrobné zloženie uvedených prípravkov, ale treba si na to dať pozor. Koniec koncov človek si musí pomáť sám a sledovať odborné informácie, ktoré vám lekár nepovie.
adi11
12.08.11,12:56
dobry den, chcel by som sa spytat, mal som vonkajsi hemoroid vo velkosti fazule s krvnou zrazeninou, avsak z nicoho nic mi praskol a krv vytiekla, je kvoli tomu nutne navstivit lekara??
..vyskusaj dubovu koru, je to gel s allantoinem..alebo si pytaj v lekarni cipky..mne to pomohlo a behom par dni preslo..ked neprejde bolest, tak navstiv lekara
Danadora
04.09.11,20:56
Ja som tiež mala trošku krvi na papieri a strašné svrbenie. Po vyšetrení na chirurgii - je to proktologická ambulancia - som bola na 3 zákrokoch neplatila som nič. Samotný zákrok nebolí,až potom som mala bolesti, ale niekto nemá ani tie.
Mala som vnútorné hemoroidy, treba ísť k lekárovi s tým čo najskôr. Ja som sa tiež dlho odhodlávala,bolo to viac-menej z ostychu,ale nebolo to vyšetrenie také hrozné. Pred vyšetrením som si povedala, že idem k dr. ktorý je rovnaký ako iní, len on si vybral blbý odbor-pozerať ľuďom do zadku. Ak budeš chcieť čosi viac, ozvi sa!

Mohli by ste mi prosim odporucit Dr a miesto, kde vam ten zakrok robili? a o aky typ zakroku islo? ako dlho ste mali bolesti? mohli ste chodit do prace?
dakujem vopred velmi pekne
tesoro
22.11.11,15:17
Cafte . Ja mam vyborne skusenosti a aj moj otec s otrubami- pozor nie je to to iste ako vlocky.!!
kupujem otruby v bio obchodoch, ale nie vzdy maju...
konecne maju aj nemlete co su na udrzanie spravneho zazivania a vyprazdnovania najlepsia volba a zatial sa mi nestalo ze by nemali na sklade.
mipavtak
25.11.11,20:37
Toto vsetko su vynikajuce rady. Stolicu treba zmakcovat a na to su masticky vynikajuca volba, Detralex spevnuje cievy takze tiez dopoorucujem 2x denne 1 tbl., okrem toho vsak netreba zabudat na podstatnu vec. Zlepsit celkovo cirkulaciu krvi. Dolezite su najma 2 sposoby- vyvarovat sa sedavemu psosobu zivota (ak sa to len da, nesediet ale radsej ist na prechadzku, to plati obzvlast v akutnom stadiu a lepsie je samozrejme preventivne v prvych dvoch stadiach hemoroidov ked nie je sliznica uzlikov opuchnuta a hemoroidy neprominuju pod analny otvor), prijmat dostatocne mnozstvo tekutin a najma cistej vody. A nezabudnut na dostatocnu hygienu. V zasade co sa tyka masti, tak vsetky vyssie vymenovane su velmi ucinne. Okrem toho davam do pozornosti vynikajuce rpeikove masticky ktore zahoja takmer vsetko. Ale v podstate je jedno ake masticky, hlavne je stolicu zmakcit cimkolvek. Ci pouzijete lubrikanty, bravcovu mast alebo vodu, je to jedno. Co sa tyka ludovych odporucani- lyzica masla s medom nalacno, tak si nemyslim ze je to ucinne. Najlepsie je zvyknut si rano vypit dusok vody a posilnit pohybovu aktivitu. Toto vse.
mipavtak
25.11.11,20:43
este dodatok- akje uzlik vyrazne bolestivy moze sa tiez jednat o trombotizovane hemoroidy, to je lokalny zapal uzlika po predchadzajucom upchani uzlika krvnou zrazeninou. toto je lepsie riesit operativne u chirurga. zakrok cca 2min. na amnbulancii, uzlik sa v lokalnej anesteze nareze zhruba 0,5cm rezom a vypusti sa trombus z uzlika, k ulave dochadza okamzite.
readonnas
11.07.12,11:40
bola som na operácii hemoroidov metodou hal rar možem odporučiť ak budete chcieť viac info napíšte
calysto
13.07.12,12:51
vsetko spomenute a vyrazne obmedzit sladkosti, zhorsuju zapal
ro-man
14.07.12,04:50
Ja som mal vonkajsi hemoroid velky ako fazula.Bolelo to naozaj dost, tak som utekal k lekarovy. Ten mi predpisal detralex, mast faktu a cipky. Po dvoch tyzdnoch to prestalo boliet, no nezmizlo to ani po dvoch mesiacoch. A ani sa to nezmensilo. Prestal som jest korenene a stiplave jedla, som nefajciar, nepijem, aj kavu som prestal pit. So stolicou som nemal nikdy problem, aj vdaka lanovym semiackam a ovsenym vlockam, pohanke, atd.... Som stihly a v praci mam dostatocny pohyb. A co sa tyka hygieny, vzdy z toalety rovno pod sprchu. Po troch mesiacoch jeden konecne zmizol a za tyzden sa objavil dalsi na druhej strane. Bol som uz zufaly a myslel som si, ze zvysok zivota budem chodit s hrcou na zadku. No nieco mi len predsa pomohlo. Niekde som sa docital, ze je dobre stahovat sedacim svalstvom. Stahoval som zadok vzdy ked ma napadlo, aj v praci. Po dvoch tyzdnoch prestal boliet a po troch zmizol.Uz 2 mesiace mam pokoj a aj tu kavu si obcas dam. Ide vlastne o to, ze okolo zadku su partie, ktore sa velmi tazko prekrvuju. Krv v zilach stagnuje, oslabuju sa steny zil a bakterie sa mozu v pokoji usadit a sposobit zilovy zapal. A a zaver mala rada: necakajte na zazracne pilulky a hybte zadkom
readonnas
15.07.12,16:08
so všetkým plne suhlasím ale bojovala som s tým 5 rokov a márne stačilo malé prechladnutie alebo jedna menšia zápcha a bolo to tu znova stravujem sa ako podla predpisov dodržujem hygienu moj zadok je viac v sprche oko v suchu ale človek sa toho len tak nezbaví preto som sa rozhodla ísť pod nož ale ked malo dojsť k operácií zľakla som sa a sadla k pc a našla som dve kliniky kde operuju metodou H.A.L. R.A.R. je to podviazanie žíl 10cm od konečníka na hor pomocou ultrazvuku robili mi to v celkovej anestéze operovali ma o 14 00 a 19 30 som išla domov tri dni mierne bolesti diéta 10dní po operáciisom mohla začať jesť aj niečo z masa dá sa to vydržať akurát pred op sa nesmie jesť dva dni a potom aj tretí ale všetko človek zvládne som spokojná a išla by som znova. robia to v prievidzi a v sliači su to sukromné kliniky a zákrok stál170e takže dá sa.treba si pomocť a odhodlať sa ale dalej sa treba o seba starať stolica makká a hygiena to je najdoležitejšie.
readonnas
15.07.12,16:11
inak nájdete na youtub celu operáciu netreba sa báť vždy lepšie ako byť šesťkrát do roka na chire a vyberať krvné zrazeniny čaute
jackdan
21.07.12,12:31
zdravim ta,rad by som sa o tom dozvedel viac,mozes mi napisat prosim na mail?jackdaniel@hotmail.sk.dakujem
jackdan
21.07.12,12:38
zdravim ta,rad by som sa o tom dozvedel viac,mozes mi napisat prosim na mail?
lujza.j
21.07.12,12:53
zdravim ta,rad by som sa o tom dozvedel viac,mozes mi napisat prosim na mail?
mimotemy možno že ti niekto napíše, ale tu si píšeme a radíme verejne.....
jackdan
21.07.12,12:58
ved mne je to v podstate jedno ci verejne alebo sukromne...
Jurivo
21.07.12,15:28
Ja som mal vonkajsi hemoroid velky ako fazula.Bolelo to naozaj dost, tak som utekal k lekarovy. Ten mi predpisal detralex, mast faktu a cipky. Po dvoch tyzdnoch to prestalo boliet, no nezmizlo to ani po dvoch mesiacoch. A ani sa to nezmensilo. Prestal som jest korenene a stiplave jedla, som nefajciar, nepijem, aj kavu som prestal pit. So stolicou som nemal nikdy problem, aj vdaka lanovym semiackam a ovsenym vlockam, pohanke, atd.... Som stihly a v praci mam dostatocny pohyb. A co sa tyka hygieny, vzdy z toalety rovno pod sprchu. Po troch mesiacoch jeden konecne zmizol a za tyzden sa objavil dalsi na druhej strane. Bol som uz zufaly a myslel som si, ze zvysok zivota budem chodit s hrcou na zadku. No nieco mi len predsa pomohlo. Niekde som sa docital, ze je dobre stahovat sedacim svalstvom. Stahoval som zadok vzdy ked ma napadlo, aj v praci. Po dvoch tyzdnoch prestal boliet a po troch zmizol.Uz 2 mesiace mam pokoj a aj tu kavu si obcas dam. Ide vlastne o to, ze okolo zadku su partie, ktore sa velmi tazko prekrvuju. Krv v zilach stagnuje, oslabuju sa steny zil a bakterie sa mozu v pokoji usadit a sposobit zilovy zapal. A a zaver mala rada: necakajte na zazracne pilulky a hybte zadkom

Ja len doplním, že pomáha aj studená sprcha (pokiaľ znesiete), žily sa stiahnu a aj svrbenie sa utlmí.
readonnas
21.07.12,17:25
ked niekedy su tie hemoroidy rozne niekomu zmyznu a niekomu sa stále opakuju mne nikdy nezmyzol a vždy som musela si to dať odsrániť chirurgicky a to nie je nič príjemné byť 5krát do roka na chir.pohotovosti mne sa totižto vždy vytvorí zrazenina ktorá musí ísť von ale ten pohyb na prekrvenie pomáha aj mne
mabena
21.08.12,13:33
Zdravím, ja mam už dlhší čas problém s hemoroidami, vyskúšala som aj masť Faktu, masť Doloproct, tabletky Mobivenal a stále mi nič nezaberá. A ešte k tomu teraz v poslednej dobe mam aj veľmi tvrdú stolicu. Už mi to trva 4 mesiace. K doktorovi sa bojím ísť. Keby mi niekto povedal ako prebieha vyšetrenie u lekára a či je to bolestivé. A ešte k akému lekárovi by som mala ísť - ku chirurgovi? Ďakujem
dankuska
24.08.12,22:53
Dobry den. So zlatou zilou sa trapi vela ludi az 50% populacie, je to prekysleny organizmus. Telo sa brani prekysleniu tak, ze vlastne vytvorí otvor tam, kde predtým nebol.Vtedy hemeroidy zacnu krvacat, telo vypusta z tela "skodliviny". Preto treba vyriesit najprv pricinu, preco vlastne hemeroidy vznikli. Keby sme ich len vyoperovali, a neupravili: stravu, cvicenie, pitny rezim, ...tak po case vzniknu znovu. Je dobre denne uzivat jogurt+lyzicu lanovych pomletych semiacok (len cerstvo namletych !!!)+ lyzicu oleja: lanoveho, olivoveho, rybieho-olej 3 omega mastne kyseliny.
NIE slnecnicovy, repkovy , sojovy olej, to su Omega 6....
Treba dbat aj o vnutornu hygienu criev, denne uzivat vlakninu: Psyllium, Bificol,vela zeleniny a ovocia..len celozrnne potraviny...pitie tekutin zeny 2,7 lita, muzii 3,6 lita/ denne.
Po ociste od kyseliny, hemeroidy zmiznu velmi rychlo, ale aj potom treba davat pozor na acidobazicku rovnovahu. Inac sa vratia...:(

Pozrite si blog, kde su naozaj ucinne cajove zmesi, dubova kupel, doporucene a zakazane potraviny,..

Pekny den :).
takata
05.10.12,13:01
Lekarka mi predpisala Detralex ale mne nejako nerobi dobre na zaludok. Uzil som 6 tabliet zo 60. Nechce niekto kupit zvysok krabicky?
58vlasta
09.10.12,17:35
Na hemoroidy je dobrá masť z kostihoja. Po jej aplikácii môžu hemoroidy vymyznúť. Masť ale aj tinktúru dostať v lekárni, no dá sa urobiť aj doma.
http://kostihojlekarsky.blogspot.sk/
deane7
09.10.12,18:08
Je dobre denne uzivat jogurt+lyzicu lanovych pomletych semiacok (len cerstvo namletych !!!)+ lyzicu oleja: lanoveho,
Netreba ich mlieť, ja som začal s diétou Budwigovej ale lepšie mi to chutí tak, že dám polievkovú lyžicu (kopcom) semienok, dve lyžice ľanového oleja a trochu kefíru alebo kýšky, poriadne rozmixujem tyčkovým mixérom, potom dolejem kefír alebo kýšku aby toho bolo na veľkú šálku, ešte chvíľu pomixujem a čerstvé vypijem. Je možné pridať pri mixovaní musli, ovocie, niekto dáva cesnek ... Ak chceš na normálnu šialku tak 1 lyžicu oleja. Ja to pijem ráno nalačno a potom až v práci obedujem, je to dosť sýte. A používal som masť a čípky Hädensa, kúpiš ich ale iba v Rakúsku v lekárni za 5€. Teda neviem nemecky ale v lekárni viem povedať "Bite Hädensa salbe grose und zapfen" a dajú mi veľkú masť a čípky, zaplatím 10€ a idem. Tie čípky nie sú také tvrdé ztužené, je treba ich opatrne a rýchlo použiť vytiahnuté z chladničky. A čípok sa má nechať rozpustiť v konečníku, nie zatlačiť hneď ako čípok od bolesti. Konečník dobre premastiť. To mi žiaden lekár nepovedal ani to nepíšu na letáku. Potom čípok moc nepomôže.
Ale ten olej by mal byť kúpený od dobrého predajcu, musí byť čerstvý a uložený v chladničke, inak je k ničomu. Ja si objednávam z www.agro-el.cz (http://www.agro-el.cz)
kezeso
10.11.12,10:41
Pridám svoju skúsenosť s hemoroidmi. Pred 3-4 rokmi som bol na operáciu vnútorných hemoroidov. Po čase sa mi však obnovili a zase krvácam. Teraz skúsim detralex, ale na operáciu by som znova nešiel.
robrox_flash
21.11.12,12:02
no ja sa neviem rozhodnut co mam kupit, ake pripravky...je ich milion a je aj milion nazorov...Pozeram ze najviac sa tu sklonuje detralex...ale je to drahe :/
kezeso
09.01.13,12:41
detralex užívam 6 týždňov, nepomohol, krvácam stále pri stolici.
lujza.j
02.02.13,15:26
miros15
03.02.13,17:28
bola som na operácii hemoroidov metodou hal rar možem odporučiť ak budete chcieť viac info napíšte

Zdravim ta, možeš napisat niečo viac o tej metode hal rar ? dakujem
kezeso
04.02.13,15:35
no ja sa neviem rozhodnut co mam kupit, ake pripravky...je ich milion a je aj milion nazorov...Pozeram ze najviac sa tu sklonuje detralex...ale je to drahe :/
Práve minulý týždeň som absolvoval vyšetrenie u chirurga, krvácal som pri stolici, pred 6 rokmi so bol operovaný na hemoroidy. Lekár/konškolák zo ZŠ/ mi neodporučil detralex, je zbytočne drahý, užíval som Mobivenal simple 3x2 tabl denne, má to isté zloženie a k tomu masť Factu. Krvácanie sa takmer stratilo. Napriek tomu ti doporučím návštevu lekára, on vie, čo ti je: hemoroidy, fisura - trhlinka alebo iba anitis - zápal konečníka a podľa toho ti určí liečenie, nepodceňuj to.
buchač
04.02.13,16:43
Práve minulý týždeň som absolvoval vyšetrenie u chirurga, krvácal som pri stolici, pred 6 rokmi so bol operovaný na hemoroidy. Lekár/konškolák zo ZŠ/ mi neodporučil detralex, je zbytočne drahý, užíval som Mobivenal simple 3x2 tabl denne, má to isté zloženie a k tomu masť Factu. Krvácanie sa takmer stratilo. Napriek tomu ti doporučím návštevu lekára, on vie, čo ti je: hemoroidy, fisura - trhlinka alebo iba anitis - zápal konečníka a podľa toho ti určí liečenie, nepodceňuj to.
...poznám lekárov , ktorí majú zasa iný názor ....

Opakujem sa síce , no potvrdzujem ... a zároveň tvrdím , aj z vlastnej skúsenosti :

Aj keď je to " to isté " , nie je to to isté .....:rolleyes:
kezeso
05.02.13,09:57
Zdravim ta, možeš napisat niečo viac o tej metode hal rar ? dakujem
Trocha som zagooglil a našiel. Toto ale vôbec nevypadá na neinvazívnu metódu, operáciu som absolvoval a už nikdy viac...
pozri si obrázky http://www.cibamed.sk/?menu=12
mabena
06.02.13,11:44
V piatok 8.2. idem na operáciu s fisurou (trhlinou) konečníka. Ked je tu niekto kto bol na tú operáciu budem vďačná za všetky informácie. Veľmi sa bojím a neviem čo ma čaká. Dúfam že sa niekto ozve. Ďakujem
Ingrid Ondruskova
06.02.13,12:06
Trocha som zagooglil a našiel. Toto ale vôbec nevypadá na neinvazívnu metódu, operáciu som absolvoval a už nikdy viac...
pozri si obrázky http://www.cibamed.sk/?menu=12
ak to nie je chúlostivá otázka...prečo nikdy viac?? bolelo to pri výkone "operácie" alebo sa to ťažko hojilo, alebo výkon vôbec nepomohol a človek zbytočne trpel??
kezeso
06.02.13,12:24
V piatok 8.2. idem na operáciu s fisurou (trhlinou) konečníka. Ked je tu niekto kto bol na tú operáciu budem vďačná za všetky informácie. Veľmi sa bojím a neviem čo ma čaká. Dúfam že sa niekto ozve. Ďakujem
Presne túto operáciu som absolvoval asi pred 6 rokmi. Fisura je trhlina v konečníku, spôsobuje krvácanie. Pri tej príležitosti mi chirurg /mimochodom veľmi dobrý kamarát/ korigoval tri vnútorné hemoroidy, ktoré mi nevychádzali von, neobťažovali ma, neboleli, nepálili. Najhoršie sú asi dva týždne po operácii, fakt to bolelo. Musí sa to zahojiť, je to jednoducho rezná rana, ktorú ti zašijú. Stehy boli samorozpustné, takže sa vstrebali. Najhoršie je ranná stolica, na toalete som bol aj 15 - 20 minút, bál som sa, že sa to natrhne, pi veľa tekutín, dávaj si vlákninu na redšiu stolicu.
Asi tri - štyri roky so mal pokoj. Nato sa mi objavilo znova krvácanie pri rannej stolici. Navštívil som znova toho chirurga, po vyšetrení mi oznámil, že nemám opäť hemoroidy, ani fisuru - trhlinu, ale iba anitis - zápal. 5 dní som užíval Mobivenal simple 3x2 tabl počas jedla a ráno a večer masť Factu, za pomoci nadstavca úplne do konečníku. Ver či nie, krvácanie prestalo, teraz beriem iba 1 tabl. Mobivenalu ráno. Už som neveril, že to prestane, ale vyšlo to.
mabena
06.02.13,12:31
Ďakujem, v jednom si ma potešil že po operacii je to v pohode ale tie 2 týždne po asi budú kruté. A čo by si mi poradil bezprostredne po operácii treba nejaké sedavé kúpele, alebo nepomôže nič len nejake tabletky od bolesti dúfam že tie zaberú, či? A ta bolesť je strašná?
kezeso
06.02.13,12:36
Ďakujem, v jednom si ma potešil že po operacii je to v pohode ale tie 2 týždne po asi budú kruté. A čo by si mi poradil bezprostredne po operácii treba nejaké sedavé kúpele, alebo nepomôže nič len nejake tabletky od bolesti dúfam že tie zaberú, či? A ta bolesť je strašná?
My muži máme vraj nižší prah bolestivosti, ono to fakticky najviac bolí pri stolici, potom sa to dá zniesť. Mne pomáhala sprcha, doporučuje sa studená i teplá, je to úplne jedno, ak neznášaš studenú dávaj si teplú. Tabletky som si nejaké na odporúčanie lekára dával, boli silné, ale bohužiaľ názov si už nepamätám...
mabena
06.02.13,13:14
Ďakujem, dúfam že to zvládnem, čo iné mi ostáva.
kezeso
06.02.13,13:49
Držím palce...
gerri
14.02.13,07:29
ja mam tiez problem z hemeroidmi a este ktomu mi nafukuje brucho mam tukove hrcky na bruchu trapi ma to o mesiac idem na konodoskopiu doktory vravia ze sa nemam bat mna to ale trapi beriem prasky na spanie
kezeso
14.02.13,13:18
ja mam tiez problem z hemeroidmi a este ktomu mi nafukuje brucho mam tukove hrcky na bruchu trapi ma to o mesiac idem na konodoskopiu doktory vravia ze sa nemam bat mna to ale trapi beriem prasky na spanie
Volá sa to kolonoskopia, prezrú ti hrubé črevo kamerou, ale nemusíš sa báť, absolvoval som to 2 krát, trocha máš pocit nafúknutia, ale prežiješ...
robrox_flash
14.02.13,13:28
ja som si tiez cital pred kolono ze to je v pohode...a ze mi daju oblbovacku - nechceli !..nechcem strasit ale mna to bolelo dost :/
mabena
14.02.13,18:23
Mne odložili operaciu fisury na 18.2, mohla som to už mať za sebou. Držte palce, potom sa ozvem že čo a ako.
kezeso
18.02.13,10:32
aj som chcel porosiť o referencie, aby som mohol porovnať...
miros15
18.02.13,16:06
Mne odložili operaciu fisury na 18.2, mohla som to už mať za sebou. Držte palce, potom sa ozvem že čo a ako.
Prosim vas,mohli by ste napisat kde vam budu robit operaciu? dakujem
miros15
04.03.13,14:10
Viete niekto povedat či je v Lučenci nejaky odbornik chirurg-proktolog ? Ďakujem.
kezeso
04.03.13,14:40
tvoj obvodný lekár ti poradí...
mabena
06.03.13,06:52
Tak neskoro ale predsa, operácia prebehla v poriadku. A po operácii až som sa celkom čudovala v pohode. Predstavovala som si to 1000krát horšie. Teraz som 2 týždne po a v pohodičke.:). Takže nieje to take strašné ako sa píše na nete, ja som dokonca ani nepotrebovala tabletky od bolesti.
deane7
06.03.13,07:19
Jeden pán mi povedal že mu na hemoroidy pomohlo keď si po stolici opláchne konečník vodou z reverznej osmózy, teda prefiltrovaná odchlórovaná voda zbavená minerálov. Že si ju dá do fľašky s takým čudlíkom, myslím že syn takú vozí sebou pri cyklistike a že si tým konečník opláchne.
buchač
06.03.13,07:43
Jeden pán mi povedal že mu na hemoroidy pomohlo keď si po stolici opláchne konečník vodou z reverznej osmózy, teda prefiltrovaná odchlórovaná voda zbavená minerálov. Že si ju dá do fľašky s takým čudlíkom, myslím že syn takú vozí sebou pri cyklistike a že si tým konečník opláchne.
Zaujímavé ........

Myslím si , že po tej stolici pomôže skôr to umytie ( aj ) obyčajnou vodou .... ;)
Nie je podstatné , či sa o rezervnú , reverznú alebo rezervovačnú vodu ...:rolleyes:
kezeso
06.03.13,08:37
Tak neskoro ale predsa, operácia prebehla v poriadku. A po operácii až som sa celkom čudovala v pohode. Predstavovala som si to 1000krát horšie. Teraz som 2 týždne po a v pohodičke.:). Takže nieje to take strašné ako sa píše na nete, ja som dokonca ani nepotrebovala tabletky od bolesti.
Teší ma, že si na tom tak, ako si. Hlavne sprcha po každej stolici a budeš OK.
deane7
06.03.13,09:07
Zaujímavé ........

Myslím si , že po tej stolici pomôže skôr to umytie ( aj ) obyčajnou vodou .... ;)
Nie je podstatné , či sa o rezervnú , reverznú alebo rezervovačnú vodu ...:rolleyes:
Možno hlavne to zbavenie chlóru.
kezeso
06.03.13,09:41
Možno hlavne to zbavenie chlóru.
Niečo na tom môže byť, ak berieme do úvahy, že chlór vysušuje, ale je to nepraktické. Raz som videl reláciu, kde istý český špecialista doporučil vodu hlavne po stolici a je jedno či teplú alebo studenú...
deane7
06.03.13,11:48
mám dva dni nahodenú sprchovaciu hlavicu s filtrom ktorý zbavuje chlóru tak uvidím čo to s hemoroidami urobí. Vždy sa po stolici osprchujem. (keď som doma)
buchač
06.03.13,13:42
Niečo na tom môže byť, ak berieme do úvahy, že chlór vysušuje, ale je to nepraktické. Raz som videl reláciu, kde istý český špecialista doporučil vodu hlavne po stolici a je jedno či teplú alebo studenú...
Ja nie podľa relácií sa správam ... ja iba podľa toho , ako to moja prdelka potrebuje ...
Po tej chemoterapii je nejaká na veľa ....;) :---

mám dva dni nahodenú sprchovaciu hlavicu s filtrom ktorý zbavuje chlóru tak uvidím čo to s hemoroidami urobí. Vždy sa po stolici osprchujem. (keď som doma)
Vieš , tak Ti poviem ...
Ešte aj ten životný režim dňa si prispôsobujem hentomu úkonu , aby som nemusel kade - tade wecko použiť...:rolleyes:
deane7
06.03.13,22:22
Vieš , tak Ti poviem ...
Ešte aj ten životný režim dňa si prispôsobujem hentomu úkonu , aby som nemusel kade - tade wecko použiť...:rolleyes:
Však aj ja. Mimo domu idem výnimočne na wc.
miros15
18.03.13,15:29
Na nete som sa teraz dočítal, že na hemoroidy existuje učinny pripravok Milaniv. Vyrabaju to že na slovensku. Mate niekto s tym skusenosti?
deane7
18.03.13,21:55
Práve ho skúšam 6 dní a zdá sa že prvé výsledky sú dobré. Bolesť ustúpila a krvácanie prestalo. Tak uvidím ako to bude pokračovať.
kezeso
19.03.13,14:26
Na nete som sa teraz dočítal, že na hemoroidy existuje učinny pripravok Milaniv. Vyrabaju to že na slovensku. Mate niekto s tym skusenosti?
čítal som o ňom zlé referencie...musel by som pohľadať na nete
kezeso
27.03.13,09:00
Práve ho skúšam 6 dní a zdá sa že prvé výsledky sú dobré. Bolesť ustúpila a krvácanie prestalo. Tak uvidím ako to bude pokračovať.
Proti krvácaniu mám tiež odskúšané vypiť počas dňa 1,5 litra odvaru z koreňa černice počas dvoch týždňov http://sk.wikipedia.org/wiki/Ostru%C5%BEina_%C4%8Dernicov%C3%A1
Príprava: Za hrsť nasekaného koreňa starého i jednoročného povarte 30 minút na miernom ohni v 1,5 L vody, precediť a piť celý deň.
mariapot
16.04.14,08:03
Ahojte, ja som teraz hemoroidy prekonala, moja skúsenosť – hemostop gél. Posobiť začal rýchlo, krvácanie do dvoch dní zmizlo a postupne aj celé hemoroidy.
Tomáš Osmanský
18.06.14,10:35
Ja som mal hemoroidy asi dva roky dozadu, liečil som ich hemostopom z lekárne, ktorý mi poradil kamarát a pomohol mi veľmi, rýchlo ma z toho dostal takže možem odporučiť.
Marie14
07.08.14,13:51
Ahojte, taky som mala hemoroidy asi pred pol rokom. Vyskúšala som HemoStop gél aj tablety, ale nič mi nezaberalo. Pomáhali mi skôr kúpele z dubovej kôry, dodržiavanie hygieny a zdravé stravovanie. Kamarátka mi ešte odporučila anurex, a po ňom sa mi už hemeroidy vôbec nevracia.
buchač
31.07.17,15:31
Ľudia majte rozum!

Účinná liečba ....(jediný mi vyliečil chronické trhliny a výrazne stlmil zápal).
TREBA NAVŠTÍVIŤ DOKTORA!!



1. Ešte dobre, že vravíš len za seba.

2. Hm...múdro vravíš, až mi je to divnô.
ALE čo v prípade, ak doktor naordinuje dubovú kôru a Faktu gel ??????????


P.S.:
Tá istá odpoveď platí aj pre druhú tému o zlatej žile.
buchač
03.08.17,10:39
Ten, čo mi dal "neužitočné"...hm, ako to slušne povedať ?
Povedal by som, že musí mať poriadny hemák...ale na hlave, a tá hlava bude riť.
Inak povedané, má solídne v hlave nasrané...
suuzi
14.01.22,11:20
Ahojte, mne sa najviac osvedcila po wc pouzit sprchu, tj nesuchat konecnik toaletakom. A dalej sprcha ma byt studena ,krasne to stiahne zily, docitala som sa tu https://temazdravie.sk/hemoroidy-priciny-a-liecba/