Armola
22.03.05,14:59
Nevie niekto nejaky dobry tuniakovy salat?

Ja som ho jedavala s hrienkoua syrom ale teraz ked mam tu delenu, tak to nejde ale rada by som si ho dala v nejakom salate. Nejaku predstavu mam. Napr. s vajičkami, syrom a zeleninou ale neviem aky dressing alebo nalev by sa k tomu hodil.
Ak viete nieco napiste!!!
vladan
22.03.05,14:08
neviem, či všetko v tomto recepte môžeš zmiešať, ale je to tuniakový šalát, takže ...

- uvarená ryža
- tuniak v oleji (alebo vo vlastnej šťave) - kúsky alebo drtený
- olivový olej (ak je tuniak vo vlastnej šťave) - 1 až dve lyžice
- na kocky narezaná paradajka
- na kocky narezaná paprika (zelená, žltá, červená) - aby to bolo pestré
- kukurica
Všetko zmiešaš a začínaš okoreňovať ... ja dávam soľ, vegetu, peper
a je to, dobrú chuť :D

... "odmerky" nemám, lebo to robím od oka ... ale zvyčajne varím ryžu vo varných sáčkoch - 2 sáčky, 2-3 paradajky, 2-3 papriky, 1 plechovka kukurice, 2-3 plechovky tuniaka :D
Armola
22.03.05,14:12
neviem, či všetko v tomto recepte môžeš zmiešať, ale je to tuniakový šalát, takže ...

- uvarená ryža
- tuniak v oleji (alebo vo vlastnej šťave) - kúsky alebo drtený
- olivový olej (ak je tuniak vo vlastnej šťave) - 1 až dve lyžice
- na kocky narezaná paradajka
- na kocky narezaná paprika (zelená, žltá, červená) - aby to bolo pestré
- kukurica
Všetko zmiešaš a začínaš okoreňovať ... ja dávam soľ, vegetu, peper
a je to, dobrú chuť :D

... "odmerky" nemám, lebo to robím od oka ... ale zvyčajne varím ryžu vo varných sáčkoch - 2 sáčky, 2-3 paradajky, 2-3 papriky, 1 plechovka kukurice, 2-3 plechovky tuniaka :D
Bez tej ryže by som to mohla skusit. Dakujem! Nejaky dressing sa na to nedava alebo nalev?http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
vladan
22.03.05,14:15
Bez tej ryže by som to mohla skusit. Dakujem! Nejaky dressing sa na to nedava alebo nalev?http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
podľa môjho receptu tam nejde žiadny nálev ani dressing (olivový olej robí túto zmes kĺžucou sa dole hrdlom) :D ... neviem si to predstaviť bez ryže, ale vyskúšaj alebo počkaj, možno pribudnú aj iné recepty :D
shelter
18.04.05,19:43
A skusala si cestoviny s tuniakom? To je moje oblubene a velmi jednoduche...konzerva tuniaka (lepsie chuti v oleji) - das si kolko uznas za vhodne, kukurica, cesnak, bazalka alebo oregano, cestovinky, kopu nastruhaneho syraa ochutit cesnakom a ciernym korenim...mnam mnam...Alebo tiez su super cestoviny s tuniakom a syrom bambinom
Armola
19.04.05,06:15
A skusala si cestoviny s tuniakom? To je moje oblubene a velmi jednoduche...konzerva tuniaka (lepsie chuti v oleji) - das si kolko uznas za vhodne, kukurica, cesnak, bazalka alebo oregano, cestovinky, kopu nastruhaneho syraa ochutit cesnakom a ciernym korenim...mnam mnam...Alebo tiez su super cestoviny s tuniakom a syrom bambinom
Poznam a kym som nerobila delenu, tak som si tuniakovy salat robievala. Ja som pouzivala tuniaka v paradajkovej omacke, aj to je velmi dobre.
Teraz bohuzial nemozem kombinovat tuniaka s cestovinami. Mozno skocim do nejakej restiky a skusim to potom spravit podla toho.
marianna
19.04.05,06:35
Armola a čo tak narezať rôznu zeleninu, napr. paradajky, papriku, kapustu (činsku), pór, šalát, reďkovku a tuniak, pokvapkať citrónovou šťavou alebo jablčným octom, alebo kyslou smotanou, tak by to mohlo byť pri delenej strave?
Armola
28.04.05,12:00
Armola a čo tak narezať rôznu zeleninu, napr. paradajky, papriku, kapustu (činsku), pór, šalát, reďkovku a tuniak, pokvapkať citrónovou šťavou alebo jablčným octom, alebo kyslou smotanou, tak by to mohlo byť pri delenej strave?
Marianna, nie je to zly napad. Asi si to dnes spravim.
Dakujem za tip!http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Zuziana
03.05.05,05:17
Ja robím tuniakový šalát s cestovinami - pridávam cibuľu, uhorky z nálevu, hrášok alebo kukuricu, prípadne olivy. Ochutím soľou, korením. Kto chce obleje alebo zmieša si to s dresingom alebo tatarkou.

Aha, ale to sa nehodí na delenú stravu!!!