mimuška
22.03.05,20:45
Ahojte
Slniečko už kráne svieti tak už ma napádajú hriešne myšlienky na dovolenku.
Nemáte niekto nejaký typ na super dovolenku pri vode najlepšie v septembri pri mori ale takú aby to bolo vhodné aj pre moje 2 ratolesti(3 a 1,5 roka) ?
ďakujem

PS : dá sa vôbec dovolenkovať s tak malými deťmi ?
Ivenka
22.03.05,19:58
No ja som bola s mojim synom, ked mal 2,5 roka v Chorvatsku. A poviem Ti, že som si normalne oddychla na dovolenke. Obcas som sice mala pocit, že potrebujem gumicku na uviazanie ale bolo to v pohode aj ked ma kazdy odhovaral, že s malym deckom sa neoplati ist.Oplatilo sa. Urcite to zavisi aj od typu dietata. No ale dve deti ...
bepo
22.03.05,20:19
Ja už som videl v lietadle mimina v škrupinke čo sa nosia v ruke a to nebol žiaden 1-hodinový let.Takže dá sa.
jess
22.03.05,21:29
Ahojte
Slniečko už kráne svieti tak už ma napádajú hriešne myšlienky na dovolenku.
Nemáte niekto nejaký typ na super dovolenku pri vode najlepšie v septembri pri mori ale takú aby to bolo vhodné aj pre moje 2 ratolesti(3 a 2,5 roka) ?
ďakujem

PS : dá sa vôbec dovolenkovať s tak malými deťmi ?Ja som bola v Chorvátsku s deťmi. Syn mal vtedy 2,5 roka ... netrafili sme na piesočnatú pláž, čiže boli len také kamienky, čo ho teda moc nebavilo a kamene rozhadzoval všade naokolo, čo sa ale nepáčilo našim spoluopaľujúcim sa susedom .... no a náš ocko bol vzácny,tak to vyzeralo asi takto "ocko cikááť", "ocko papááť" , "ocko kakááť" ... po pol hodine na pláži "ja chcem ísť domóóóv - na Slovensko" ... no nervy .... takže ocko sa pôvodne chcel ísť opaľovať a oddýchnuť si a nakoniec sa z neho stala "mamička č.1". Takže oddychu nebolo, ale pekné nakoniec bolo na tej dovolenke to, že mi manžel povedal : "tak teraz ti verím, že si večer fakt unavená!!!!"
Odvtedy len na piesočnatú pláž, ale aj tak, keď mal syn 4 roky, tak sme každú pol hodinku chodili do penziónu pre inú hračku, lebo najprv chcel vedierko, potom chcel krokodíla ......
a tiež deti moc neznášajú vysoké teploty

... neviem, nech každý skúsi, deti sú individuality a rodičia tiež
http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
M0NIKA
22.03.05,21:46
Ahojte
Slniečko už kráne svieti tak už ma napádajú hriešne myšlienky na dovolenku.
Nemáte niekto nejaký typ na super dovolenku pri vode najlepšie v septembri pri mori ale takú aby to bolo vhodné aj pre moje 2 ratolesti(3 a 2,5 roka) ?
ďakujem

PS : dá sa vôbec dovolenkovať s tak malými deťmi ?Dá. Náš syn mal rok a pol keď sme sa vybrali do Španielska. Chceli sme využiť to, že do dvoch rokov nás jeho let a pobyt stál iba letiskový poplatok.
Vybrali sme hotel 100m od pláže, iba tam zabudli napísať, že medzi hotelom a plážou nie je iba cesta, ale aj železnica, ktorú bolo treba obchádzať každým smerom rovnako ďaleko a to cca pol kilometra. To boli iné prechádzky - keďže sme mali zaplatenú plnú penziu... Ale ako dobre malý potom spával!
Dnes - keď už má 10 - chodievame do Chorvátska a okrem tej dlhej cesty je to v pohode....
Vek na dovolenku podľa mňa Tvoje deti majú, ide skôr o to aké sú živé...
Ten náš je pomerne kľudný a sebestačný, ale iba do chvíle, kým ho niekto na niečo "nenabulíka" a potom ho nespoznávam... Sama najlepšie vieš akí sú.
Ozaj, Chorvátsko odporúčajú aj lekári - má najčistejšie more a dobrý vzduch.
Kamoške s chalanmi astmatikmi lekárka odporučila sever Talianska a tiež bola vždy spokojná.
luebchenko
23.03.05,15:11
Mimuška, jednoznačne ostrov Zakyntos, apartmány Sea View! Barák rovno na brehu mora (asi 15-20 m), trochu (5 min chôdze) za "mestom", absolútny kľud, apartmán je na takom kopčeku nad morom, vedľa neho je trávnik s lehátkami a slnečníkmi zdarma, k moru zbehneš schodíkmi, tam je taká kamienková plážička ak chcú byť deti pri vode, voda je taká obrovská asi 3km "vaňa" plná čistej priezračnej vody (zátoka), a ak si chceš zaplávať tak šlapeš asi 20 m po piesočnom dne (kamienky sú ešte asi 1 m od brehu), kým prídeš do hĺbky asi 1,5 m. Plytké, teplé, pre deti ideál. Po priznaniach môžem napísať viac aj foto poslať :D Predáva to myslím aeolus.
jess
23.03.05,15:21
Zakynthos je ozaj balada na dušu. Ja som zrejme bola na opačnej strane hlavného mesta smerom na juh a tam mal penzióny Satur. Tiež 15m od mora už neviem ako sa to volalo, ale rodinná atmosféra, bohovský kľud a všade piesočnaté pláže a dlho-dlho od brehu voda plytká. Bolo to asi pred tromi rokmi (bóóže tak dávno). Ale boli sme tam s manželom bez detí. Ináč, mať zbytočných 80000,-, tak idem aj s deťmi zas.
mimuška
24.03.05,19:22
Mimuška, jednoznačne ostrov Zakyntos, apartmány Sea View! Barák rovno na brehu mora (asi 15-20 m), trochu (5 min chôdze) za "mestom", absolútny kľud, apartmán je na takom kopčeku nad morom, vedľa neho je trávnik s lehátkami a slnečníkmi zdarma, k moru zbehneš schodíkmi, tam je taká kamienková plážička ak chcú byť deti pri vode, voda je taká obrovská asi 3km "vaňa" plná čistej priezračnej vody (zátoka), a ak si chceš zaplávať tak šlapeš asi 20 m po piesočnom dne (kamienky sú ešte asi 1 m od brehu), kým prídeš do hĺbky asi 1,5 m. Plytké, teplé, pre deti ideál. Po priznaniach môžem napísať viac aj foto poslať :D Predáva to myslím aeolus.

Aj mňa láka ten ostrov.A ešte viac po tvojom opise. Ak sa ti podarí poslať foto budem rada.
Vďaka ti (vlastne vďaka všetkým čo prispeli ) :cool:
enad
28.03.05,16:59
my sme boli už dvak krát s dvoma deťmi. Raz v Chorvátsku a raz na Kose v Grécku.
No žiaľ, mám uplne iné skúsenosti ako kolegyne. Proste katastrofa. Deti chceli zásadne niečo iné, ako bolo možné dostať. V Chorvátsku sme boli vlastným autom. Ešte tri dni som dospávala. Na Kos sme leteli. To bolo lepšie. Vtedy mali deti 1,3/4 a 4 3/4 roka. Dvaja chlapci, ktorým vadí piesok. Stravu chceli vžy v inom čase ako ponukali v hoteli. Ked išli večer spať oni, museli sme aj my, lebo samich sme ich nechať nemohli.
Ak môžem poradiť, tak ak hotel, tak len s raňajkami, aby ste sa prispôsobili času jedla dieťaťa. Väčšina detí chce piesok, my radšej kamienky. Obe detí su alergické. Pre mňa to bola pohroma a nie oddych. ALe deti to more potrebujú. Takže aspoň liečebný účinok to malo tak na dva mesiace. Inak najrýchlejšia a najefektívnejšia sa mi zdala fakt letecká doprava.
Tak držím palce pri výbere!
Danka Kosibová
11.04.05,06:39
ahojte, vidim,ze sa nam tema o dovolenkach rozrasta...a to som si myslela, ze budem prva kto s tym zacne a budu sa mi smiat...:-)))

my tiez odchadzame 29.5. na Thasoss oblast potos, ubyt. zariadenie Kokkinos...ideme autobusom s 2,5 rocnym synovcom. Je to ozdravovaci pobyt, bude tam aj detska lekarka. Cestujeme 24 hodín. Verím,ze to zvladneme v pohode. Ideme 4 ženy a Matuško :-)

Ak ste niekto boli v tejto destinacii a mate nejake tipy a pripomienky, sem s nimi...co nemame vynechat, na co si dat pozor...ake je more, plaz...atd....

pekny den.
tonkat
20.04.05,09:05
Aj ja sa pripájam do debaty o dovolenke. Chcem poprosiť, ak má niekto nejaké kontakty na súkromné ubytovanie pri Jadrane (Split a nižšie) a mohol by ich poskytnúť, prípadne k tomu aj cenové relácie. Boli sme viackrát v Chorvátsku, je tam super, ale s cestovnými kanceláriami je to závratná suma. Je nás všetkých sedem - dvaja dospelí a 5 detí, takže by som prijala "dobré ceny". Vďaka.
tibor
20.04.05,09:57
ja chodievam do Trogiru - ani neviem koľkokrát som tam už bol - je to asi 20 km od Splitu - obec je to Čiovo. je to rodinný trojpodlažný dom - komplet zariadený na každom poschodí. mesiac tam stačí na to, aby decká mali na pol roka pokoj od hlienov a podobne.

minulý rok som platil tuším 10 EUR za dospelého na noc a 5 EUR za dieťa do 12 rokov, dieťa do 3 roky gratis bolo. dospelá sme mali ešte 6KN pobytový poplatok/deň. teda bolo to 30 EUR/deň.
jún a september je iná cenová kategória - myslím, že kamoš platil 7 EUR (3,5 EUR)

neviem ako to je tento rok - volám tam vždy prvú májový weekend. je tam garáž pre 2 autá, resp. parkovanie pre ďalšie 2 autá. more je asi 30m, obchod je 20m. je to skorej pre deti do 10 rokov - more kľudné - asi 20m od brehu ešte pohoda do 1m - ale riviéra, čo je asi 500m je pre násťročných zaujímavá...ako aj CAMP, ktorý je medzi domov a Riviérou...

nadzemné poschodie: izby tri (2+2+4) ale dá sa aj (3+3+5) plus na chodbe 2 miestnosti s WC, vaňou, sprchou, pračkou - kuchyňa komplet 2 2 veľké chladničky s mrazničkami

poschodie - novší nábytok a kuchyňa s pultom vkusne zariadená, takisto 2 veľké chladnička s mrazničkou, jedna izba (štvorka) so sociálkami, jedna malá 2, jedna väčšia dvojka (3) a jedna štvorka, jedna miestnosť s WC, vaňou a pračkou.

okolo domu figovníky, pomaranče, kivovníky, citrovníky.


je to vhodné pre tých, čo si varia sami - resp. musia ako my - kvôli alergii našej mladšej dcéry.

Orientačná vzdialenosť od BA po diaľnici cez AUT je 780km - mne to trvá asi 8 hod s prestávkami teraz

cez HUN je to menej asi o 60 km - ale časovo asi o hodinu viac.
samozrejme beriem čas okrem noci z piatka na sobotu a sobotu, keď cesty sú preplnené. nástup tu je možný ktorýkoľvek deň - my chodíme na deň už - okolo 4,30 vo štvrtky či piatky ráno.
Miruška
20.04.05,10:53
Ahojte. Minulý rok sme boli s deťmi v Turecku pri Alanye ale bolo perfektne. Tento rok som sa bola opýtať v CK , aby mi poradili destináciu vhodnú pre deti. Odpovedala mi, že jednoznačne Turecko. Môžem to aj potvrdiť, pri dobrej Lastminutovke sa dá výborne aj zabaviť a o deťoch ani nehovorím Turci majú skoro v každom svojom letovisku tobogáne, detské kluby, animácie, no proste my sme sa nenudili a AL je vynikajúca, Deti neotravovali, že sú hladné smädné. Samoobsluha fungovala. Proste oddýchli sme si vynikajúco a deti o ničom inom nehovoria len o Turecku. To je môj postreh z dovoleniek.
pyton
20.04.05,11:03
No ale posledne sa tam potopil tanker s ropou, takže ja som Turecko tento rok zavrhla, určite budú aj dobré ceny naň, lebo nemci a pod. si dajú pozor a klesne záujem. Inak ho mám v pláne, ešte sme tam neboli, ale tiež viem, že pre deti super a vraj aj strava super. Tento rok ešte neviem, ale asi nejaké Grécko. Možno aj niečo iné, keď tu niekto doporučí niečo fajn, tie popísané doporučenia sú zatiaľ fajn, musím si to bližšie pozrieť. Nám sa okrem iného strašne páčilo v Parálii /grécka pevnina/ hlavne ten piesok a pomalý spád do mora. :)
eko
20.04.05,11:11
Mám otázku na Danku (alebo na ostatných):
Cez akú cestovku ponúkajú zájazdy pre alergické deti?
Náš syn je alergik a už od februára zháňam nejaké info o dovolenke s lekárskym dohľadom.
Tak poraďte...
jess
23.04.05,15:46
ja chodievam do Trogiru

nadzemné poschodie: izby tri (2+2+4) ale dá sa aj (3+3+5) plus na chodbe 2 miestnosti s WC, vaňou, sprchou, pračkou - kuchyňa komplet 2 2 veľké chladničky s mrazničkami

poschodie - novší nábytok a kuchyňa s pultom vkusne zariadená, takisto 2 veľké chladnička s mrazničkou, jedna izba (štvorka) so sociálkami, jedna malá 2, jedna väčšia dvojka (3) a jedna štvorka, jedna miestnosť s WC, vaňou a pračkou.

.Tibor, prosím Ťa, my chceme ísť štyria 2+2deti. Ak som dobre pochopila, tak kuchyňa s chladničkami a sociálky sú spoločné ?
A čo klimatizácia ? Je ? A pláž je aká - kamienky, či piesok ?

Díky.
luebchenko
23.04.05,16:25
ahojte, vidim,ze sa nam tema o dovolenkach rozrasta...a to som si myslela, ze budem prva kto s tym zacne a budu sa mi smiat...:-)))

my tiez odchadzame 29.5. na Thasoss oblast potos, ubyt. zariadenie Kokkinos...ideme autobusom s 2,5 rocnym synovcom. Je to ozdravovaci pobyt, bude tam aj detska lekarka. Cestujeme 24 hodín. Verím,ze to zvladneme v pohode. Ideme 4 ženy a Matuško :-)

Ak ste niekto boli v tejto destinacii a mate nejake tipy a pripomienky, sem s nimi...co nemame vynechat, na co si dat pozor...ake je more, plaz...atd....

pekny den.
Dani Thassos krásny, cesta autobusom hrozná, keď dorobím dph a prehľady a štatistiky a výkazy - (stále sa len vyhováram však?) napíšem viac :D
DanielaSL
23.04.05,22:12
Mám otázku na Danku (alebo na ostatných):
Cez akú cestovku ponúkajú zájazdy pre alergické deti?
Náš syn je alergik a už od februára zháňam nejaké info o dovolenke s lekárskym dohľadom.
Tak poraďte...
Neviem či to ešte existuje , ale moja dcéra - alergička chodila na liečenia k moru na 3 týždne cez nadáciu - NALECH, ktorá mala sídlo v Bratislave.A veľmi jej to pomáhalo , ale bolo to vekovo obmedzené, len už si nepamätám ako.Rodič platil dva týždne , tretí hradila nadácia.
DanielaSL
23.04.05,22:16
Môžem doporučiť hotel EL Mehdi , v Mahdii v Tunise. Bola som tam vlani cez Kartago, trochu zničené zariadenie v izbách , ale ináč tam bolo super. A bolo tam veľmi veľa rodín najmä nemeckých a českých s celkom maličkými deťmi .
babenko1
24.04.05,08:20
Ja som bola v Taliansku, Bibione.. viem, že kopec ľudí, ale pláž perfektná
Monica
24.04.05,11:10
Mám otázku na Danku (alebo na ostatných):
Cez akú cestovku ponúkajú zájazdy pre alergické deti?
Náš syn je alergik a už od februára zháňam nejaké info o dovolenke s lekárskym dohľadom.
Tak poraďte...Naša pani doktorka-alergologička organizuje každý rok zájazd do Chorvátska pre deti ktoré lieči. Chodí s nimi ona,aj sestrička a môžu sa zájazdu zúčastniť aj rodičia.Skús sa Vašej doktorky spýtať,či ona také niečo neorganizuje, alebo nevie poradiť cestovku.
eko
26.04.05,09:30
Ďakujem.
Tej našej som sa už pýtala - cez ňu sa to nedá. Ale nejde mi o liečenie len dieťaťa. Checeme tam ísť ako rodina.
jamajka
05.05.05,12:27
Minulý rok ma nahovoril brat ísť autom na ostro Rab (Chorvátsko), 550 km, večer sme vyštartovali, ráno sme boli tam. Zbalila som sa za jeden deň v rýchlosti, ani som sa moc netešila, chceli sme si len na pár dní oddýchnuť. Hneď ako sme tam prišli som si to miesto však zamilovala. Paráda. Malá Emka mala vtedy 1.5 roka. Ani sme nevedeli, že ju máme. Celú cestu spinkala, na pláži sme "uvarili" z piesku asi tisíc koláčikov. V pohode sa tam dá ísť hocikedy, je tam kopa súkromných apartmánov (10 EUR/noc/dospelá osoba, malá bola zadarmo).
jess
05.05.05,12:39
jamajka, prosím ťa, napíš mi kde presnejšie ste boli, lebo tiež chcem ísť v auguste s deťmi na RAB alebo KRK ...na piesok a na súkromie za prijateľnú cenu 10 EURO/osobu.
jamajka
05.05.05,12:51
Bývali sme na Palite, to je priamo v centre, kúpať sme sa chodili každý deň na inú pláž. Chlapci si chceli zaplávať, tak na Suha punta (krásna pláž, ale pre dospelákov, je kamenistá). My baby, sme s deťmi chodili Pudaricu, tá je piesková, vodička čistá a plytká. Mám vo zvyku chodiť každý rok inde, ale sem idem aj tento rok. Ubytuj sa určite na Palite, je tam fakt veľa možností a večer to budeš mať blízko do centra na prechádzky.
tonkat
05.05.05,12:53
Minulý rok ma nahovoril brat ísť autom na ostro Rab (Chorvátsko), 550 km, večer sme vyštartovali, ráno sme boli tam. Zbalila som sa za jeden deň v rýchlosti, ani som sa moc netešila, chceli sme si len na pár dní oddýchnuť. Hneď ako sme tam prišli som si to miesto však zamilovala. Paráda. Malá Emka mala vtedy 1.5 roka. Ani sme nevedeli, že ju máme. Celú cestu spinkala, na pláži sme "uvarili" z piesku asi tisíc koláčikov. V pohode sa tam dá ísť hocikedy, je tam kopa súkromných apartmánov (10 EUR/noc/dospelá osoba, malá bola zadarmo).
A ako ste tam išli, kompou, alebo ináč? Je tam viacej pláž. miest, nemám momentálne mapu pred sebou, tak neviem, aký veľký je ten ostrov. A stravovanie? Varili ste si sami, alebo dávajú aj polpenziu?
jess
05.05.05,12:59
Bývali sme na Palite, to je priamo v centre, kúpať sme sa chodili každý deň na inú pláž. Chlapci si chceli zaplávať, tak na Suha punta (krásna pláž, ale pre dospelákov, je kamenistá). My baby, sme s deťmi chodili Pudaricu, tá je piesková, vodička čistá a plytká. Mám vo zvyku chodiť každý rok inde, ale sem idem aj tento rok. Ubytuj sa určite na Palite, je tam fakt veľa možností a večer to budeš mať blízko do centra na prechádzky.Čo je to Palita ?
jamajka
05.05.05,13:03
Čo je to Palita ?
Palit sa volá časť ostrova (historické centrum).
tonkat
05.05.05,13:07
Jamajka, prosím o odpoveď na príspevok č. 26. Vrelá vďaka.
jamajka
05.05.05,13:08
A ako ste tam išli, kompou, alebo ináč? Je tam viacej pláž. miest, nemám momentálne mapu pred sebou, tak neviem, aký veľký je ten ostrov. A stravovanie? Varili ste si sami, alebo dávajú aj polpenziu?
Išli sme do Jablanacu, tam sme sa nalodili aj s autom na trajekt. Inak v prepočte nás cesta vyšla skoro toľko čo ubytko, v Chorvátsku platíš dialiničné poplatky (cestarina) cca 120 Kuna a trajekt za auto + posádka stál tiež okolo 100 Kuna. Pláží je tam veľa, plytká voda, hlboká, kamienky, piesok. Varila som ja pre všetkých, ale prišla som z domu zásobená polotovarmi, takže v pohode.
Domáci nám však večer robievali opekačky, ryby a také tie ich špecialitky.
dara
05.05.05,13:13
No Jamajka ak môžem odporúčať tak jednoznačne hotel Club Armonia, oblasť Bodrum v Turecku. All inclusive pre dospelú osobu je za cenu cca 12 tis. aj s let.poplatkami, cez cestovku KARTAGO. Bolo tam super, nádherný hotel, ubytovanie, jedlo, zábava pre deti, celý deń je o ne postarané je tam totižto detská klubovňa, deti každý deň nacvičovali program na večer, super animátori, skvelá zábava, jedlo všetko.
Akurát treba ísť cez sezónu, my sme boli koncom septembra a voda v mori bola totálne studená.
jess
05.05.05,13:14
jamajka, prosím ťa, máš kontakt na nich ?- pošli mi do SS, díky

ináč pozerám www.croatia.hr (http://www.croatia.hr)
jess
05.05.05,13:17
No Jamajka ak môžem odporúčať tak jednoznačne hotel Club Armonia, oblasť Bodrum v Turecku. All inclusive pre dospelú osobu je za cenu cca 12 tis. aj s let.poplatkami, cez cestovku KARTAGO. Bolo tam super, nádherný hotel, ubytovanie, jedlo, zábava pre deti, celý deń je o ne postarané je tam totižto detská klubovňa, deti každý deň nacvičovali program na večer, super animátori, skvelá zábava, jedlo všetko.
Akurát treba ísť cez sezónu, my sme boli koncom septembra a voda v mori bola totálne studená.možno za to bola taká cena, že už bolo po sezóne , v sezóne by mse sa nedoplatili.... teda aspoň my nie sme takí bohatí
jana123
05.05.05,19:16
Ja mozem odporucit dve miesta, minuly rok sme boli s dvojrocnym dietatom v apartmanoch Planika - pozri www.puntaskala.hr (http://www.puntaskala.hr) , to bolo uplne kludne a pohodove miestecko, je to pri Zadare, takze ani cesta nebola taka hrozna, plaz so stromami, apartmany hned pri mori, byvali sme na prizemi a mali sme pred apartmanom zahradku zo ziveho plota, kde sa deti mohli vysantit a my sme sa nebali, ze nam niekde odbehnu. Do mora su tam spravene vstupy z jemneho strku a nas maly sa v tych kamienkoch celkom dobre zahral.
Rok predtym sme boli pri Sibeniku v komplexe Solaris - www.solaris.hr (http://www.solaris.hr) , to uz je na vyssej urovni, apartmany su tam tiez hned pri mori, su tam aj bazeny pre deti, detske ihriska, to mozem tiez vrele odporucat. Tento rok sme zufali, chceme ist tiez do Chorvatska, ale nevieme najst nieco v tomto style, neradi chodime na to iste miesto, tak ak mate nejaky typ, sem s nim.
jana32
28.05.08,06:24
Ahojte poraďáci, otváram nanovo túto tému s prosbou o tipy na dovolenku s deťmi - tu na Slovensku. Hľadám niečo, kam by sa dalo ísť s 5 ročným dieťaťom, tak aby tam bolo aj nejaké to vyžitie. Prosím Vás neviete miá dať nejaké tipy?
balunka
28.05.08,07:12
Ahojte poraďáci, otváram nanovo túto tému s prosbou o tipy na dovolenku s deťmi - tu na Slovensku. Hľadám niečo, kam by sa dalo ísť s 5 ročným dieťaťom, tak aby tam bolo aj nejaké to vyžitie. Prosím Vás neviete miá dať nejaké tipy?
Ja už tri roky chodím do Štúrova,deti 16 a 7 ročné ,je tam super aj keď náhodou je chladnejšie,voda je termálna,takže žiaden problém,odporúčam ubytovanie priamo v areáli,cenovo je to rovnako,pretože ak si mimo,platíš každý deň vstup do areálu,priamo pri kúpaliskách sú delegáti z cestovky,ponúkajú zájazdy do Ostrihomu/krásna katedrála aj mesto/,do Budapešti,návšteva vodného parku /morské akvária ,kde sú aj žraloky -nádherný zážitok pre deti,návšteva lunaparku-úžasné kolotoče,aj večerná Budapešť ale na tej som nebola./
Som veľmi spokojná,o deti nemáš strach,lebo areál je oplotený,žiadna jazyková bariéra aj v prípade že sa dieťa stratí, v bázenoch sú plavčíci,služby na úrovni,toalety čisté,stravovanie za 70Sk menu.
Vrele odporúčam aj keď ja tento rok nemôžem rekonštrujeme dom
jana32
29.05.08,06:59
Ďakujem
31Jankal
22.06.09,07:56
Dobrý den, tento rok chcem ísť prvýkrát so synom 7ročným na dovolenku k moru. Chceli by sme all inclusive, blízko pláž, blízko centra, nejaké to delfinárium atd pre deti.Najradšej Spanielsko, Grécko, Turecko alebo Egypt. A rodinné izby pretože tam ideme so starými rodičmi. Co by ste mi odporučili a aký hotel konkrétne? Dakujem za všetky odpovede
31Jankal
22.06.09,08:25
prosím poradte je tu toho mnoho na internete neviem sa rozhodnúť kto má aké skúsenosti aby som nebola sklamaná
31Jankal
23.06.09,05:53
posúvam
Maruška54
23.06.09,06:07
http://www.dekampo-dovolenka.sk/egypt/hurghada/hotel-sunrise-select-garden/

ja som bola minulý rok v tomto hoteli, detský kútik v jedálni, detský klub, detský bazén, minulý rok bol vo výstavbe ďaľší aj s tobogánom, do mora pozvolný vstup, izby rôzne kombinácie. Veľmi sa mi páčilo ako mali radi deti, chlapčekovi sa podarilo rozbiť tanier ihneď dobehol čašník s lopatkou a metličkou a malý dostal ešte aj cukrík. Nezabudli sa usmievať, deti dostali pohladenie a podobne.
31Jankal
26.06.09,07:39
čo takto turecko má niekto skúsenosti?
arizona
05.07.10,08:44
ludmilla
05.07.10,09:44
čo takto turecko má niekto skúsenosti?

V Turecku sme boli 2x raz v Antalii a raz v Side, nám sa veľmi páčilo, hlavne v Side, hotel bol pre deti ako stvorený - Iberotel Serra Palace, je v pokojnejšej časti, akvšak ak vyhľadávaš radšej rušnejší život, tento hotel radšej nie.

My sme boli cez Tip travel - mali aj slovenského animátora pre deti.
slabikar
17.07.10,09:29
posuvam. hladam nieco letecky k moru s 2 detmi. poradtie nieco konkretne?
alaya1
20.08.10,12:56
posuvam. hladam nieco letecky k moru s 2 detmi. poradtie nieco konkretne?
odporucam, lebo to mam vyskusane
http://www.sunnytour.sk/korfu_kamari.html

http://www.e-cestovka.sk/ubytovanie/orea-eleni-paralia

http://www.e-cestovka.sk/o-letovisku/leptokaria

Toto mam vyskusane a s tymto sme boli aj s detmi spokojni.
Boli sme aj v Chorvatsku, tam sa nam nepacilo, detom hlavne to, ze tam nie je piesok a voda je ovela chladnejsia.

Kretu neodporucam, pusty ostrov, my sme mali velke vlny a dost studene more.
maja611
20.08.10,17:30
Z destinácii, ktoré som doteraz navštívila, sa mi pre rodiny s malými deťmi najviac páčilo Lignano Sabbiadoro na severe Talianska. Netreba dlho cestovať (napríklad z Bratislavy cca 6 hodín autom) a hlavne more je priateľské k malým deťom, pretože musíte prejsť pekných pár metrov, kým natrafíte na hlbokú vodu, teda deti bezpečne pobehujú s kýblikmi po pláži, stavajú si hrady z piesku a rodičia nemusia byť v takom strehu, ako na plážach s väčšími kameňmi a hlbokou vodou. Čo sa týka mesta, je pekne upravené, nachádza sa tu detský zábavný park ako aj akvapark. A blízko sú aj Benátky. Ale v sezóne asi nie je vhodné vydať sa tam s malými deťmi, aspoň ja som mala dojem, že mesto je veľmi preplnené.
prave
16.10.10,14:16
Ahojte, nasla som na internete www . minitabor . sk, robia predlzene vikendy pre rodiny s detmi, nemate s nimi niekto skusenosti? Dakujem!
explozia
13.11.10,13:57
Prosím o radu, ktoru z tychto dvoch destinácii by ste mi odporučili Tučepi - Chorvatsko alebo Biograd na moru - Chorvátsko ? Na dovolenku sa chystám s 8 ročným dieťaťom. dakujem za radu