ajula1
24.03.05,09:24
chcem sa vás spýtať dve veci:
1, na potvrdenie o podaní DP mám uviesť teda DIC alebo rodné číslo ?
2,K DP pridávam ešte výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a záväzkoch ?
a dávam si 2 krát potvrdiť výpisy pre zdravotku a sociálku? a to mi potvrdia tam na príjme kde odovzdám DP?
Zita5
24.03.05,08:27
chcem sa vás spýtať dve veci:
1, na potvrdenie o podaní DP mám uviesť teda DIC alebo rodné číslo ?
2,K DP pridávam ešte výkaz o príjmoch a výdavkoch, výkaz o majetku a záväzkoch ?
a dávam si 2 krát potvrdiť výpisy pre zdravotku a sociálku? a to mi potvrdia tam na príjme kde odovzdám DP?

1 . Podľa tlačiva tam je Rč -
2. Výkaz o príjmoch a výdavkoch 1x Majetku a záväzkoch 1x
3. Výpis z DP za rok 2004 nedávaš na DÚ ale na zdravotnú a sociálnu poisťovňu .
ajula1
24.03.05,08:33
to viem ale nedáva sa to teda potvrdiť DU?
a asi si treba dať aj potvrdiť kópiu DP že?
Zita5
24.03.05,08:36
to viem ale nedáva sa to teda potvrdiť DU?
a asi si treba dať aj potvrdiť kópiu DP že?
Výpis pre ZP a SP sa potvrdzovať nedáva na DÚ .
O podaní DP máš predsa "POTVRDENIE " - zvlášť tlačivko , ktoré Ti DÚ opečiatkuje .
gita
24.03.05,08:36
Namiesto rodného čísla sa píše DIČ. Ja som odovzdala s rodným číslom, zobrala to aj takl, len pri úhrade mám použiť DIČ. Výpis z DP sa nepotvrdzuje na DU.
ajula1
24.03.05,08:41
dakujem vám ....pekný den
Janca
24.03.05,08:52
1. Potvrdenie nie je usposobene na nove DIC, takze ako je predtlac, v konecnom dosledku je to doklad pre Teba.
2. Na prednej strane DP je hore napisane co a kolkokrat sa co priklada, teda 1 x VoPaV a 1 x VoMaZ.
3. Suhlasim so Zitou5, na ZP odovzdat do 8 dni po podani DP a na SP do 30.6.2005.
Pekny den, Janca
Janka6685
25.03.05,10:01
1. Potvrdenie nie je usposobene na nove DIC, takze ako je predtlac, v konecnom dosledku je to doklad pre Teba.
2. Na prednej strane DP je hore napisane co a kolkokrat sa co priklada, teda 1 x VoPaV a 1 x VoMaZ.
3. Suhlasim so Zitou5, na ZP odovzdat do 8 dni po podani DP a na SP do 30.6.2005.
Pekny den, Janca
Prepáč mi, len ma trochu zmiatla tvoja odpoveď, že na ZP odovzdať do 8 dní po podaní DP. Skoro som infarkt dostala. Na výpise sa píše, že do 8 dní od uplynutia posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania. T. j., do 8 dní po 31. 3. To len keby to aj niekoho iného šoklo tak ako mňa.
Zita5
25.03.05,10:09
Prepáč mi, len ma trochu zmiatla tvoja odpoveď, že na ZP odovzdať do 8 dní po podaní DP. Skoro som infarkt dostala. Na výpise sa píše, že do 8 dní od uplynutia posledného dňa lehoty na podanie daňového priznania. T. j., do 8 dní po 31. 3. To len keby to aj niekoho iného šoklo tak ako mňa.

Janka toho termínu sa báť nemusiš, pretože já osobne chodím na zdravotnú poisťovňu až mesiaci jún/rovnako aj na SP / , doteraz vôbec nemali námietky proti tomu , bola aj kontrola a nič . Takže kľud .
DanielaSL
25.03.05,11:16
Janka toho termínu sa báť nemusiš, pretože já osobne chodím na zdravotnú poisťovňu až mesiaci jún/rovnako aj na SP / , doteraz vôbec nemali námietky proti tomu , bola aj kontrola a nič . Takže kľud . No len si daj pozor, raz môže motyka vystreliť.
Viem ,že u nás ludia posielali Prehľad na DÚ nie vždy v termíne a nič nikdy z toho nebolo. Až tento rok dali pokuty za omeškanie.Aj mne - za dva dni , poslala som ho 1.2. - 2.000,-.
Takže radšej včas.
Zita5
25.03.05,11:29
No len si daj pozor, raz môže motyka vystreliť.
Viem ,že u nás ludia posielali Prehľad na DÚ nie vždy v termíne a nič nikdy z toho nebolo. Až tento rok dali pokuty za omeškanie.Aj mne - za dva dni , poslala som ho 1.2. - 2.000,-.
Takže radšej včas.

Ale já som pochopila , že sa jedná o Výpis z DP , ktorý sa odovzdáva na zdravotnú poisťovňu a nie na DÚ .
Vladimír Ozimý
25.03.05,11:34
no mňa by len zaujmalo nemôžem kupiť DP fo B a zistil som že ich mam malo, nevadi ked si ich klasicky nakopírujem...Veď keby som si to stiahol z internetu a nemám farebnú tlačiareň tak je to to isté nie?
Zita5
25.03.05,11:37
Stiahni si z interneru www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) .Možeš použiť aj také daňové priznanie B.
DanielaSL
25.03.05,11:41
Ale já som pochopila , že sa jedná o Výpis z DP , ktorý sa odovzdáva na zdravotnú poisťovňu a nie na DÚ . Jedná sa o Výpis , ale ja som uviedla len ako príklad ten Prehľad.
Zita5
25.03.05,11:45
Už rozumiem .