jued
24.03.05,11:51
Ahojte, vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v prípade ak sme v priebehu roku 2004 dočasne vyradili motorové vozidlo z evidencie. Mám riadne vypočítať odpisy a potom v daňovom priznaní ich zaradiť medzi položky zvyšujúce základ dane , alebo jednoducho preruším odpisovanie a budem v ňom pokračovať až keď ho budeme mať znova prihlásené v evidencii. Ďakujem
jued
24.03.05,12:44
Naozaj mi z Vás nevie nikto poradiť ?
Zita5
24.03.05,12:47
Ahojte, vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v prípade ak sme v priebehu roku 2004 dočasne vyradili motorové vozidlo z evidencie. Mám riadne vypočítať odpisy a potom v daňovom priznaní ich zaradiť medzi položky zvyšujúce základ dane , alebo jednoducho preruším odpisovanie a budem v ňom pokračovať až keď ho budeme mať znova prihlásené v evidencii. Ďakujem


Neviem prečo ste motorové vozidlo dočasne vyradili z prevádzky , ale já by som prerušila na rok 2004 .
Helenah
24.03.05,12:59
V odpisovaní budeš pokračovať tak ako by si auto používal len s tým rozdielom, že tieto odpisy ti neovplyvnia daňový základ, t.y. že ich pripočítaš.Odpisy do nákladov začneš uplatňovať až vtedy, keď auto znova začneš používať.Odpisy,ktoré si nemohol uplatniť už nebudeš môc nikdy dať do nákladov.