inge57
25.03.05,15:11
Ahojte! Prosím Vás na aký účet zaúčtovať poplatok banke za uzatvorenie úveru, riadny debetný úrok, úverovú províziu a poplatok za správu úveru?
lenkak
25.03.05,14:13
Všetky poplatky banke: 568.
inge57
25.03.05,14:16
Ináč už od rána som sa chcela uistiť či to mám správne, ale nebola si pripojená. Ďakujem. Dala som to na 568.
lenkak
25.03.05,14:28
Tak to je reklamácia, dnes som už pripojená tretí krát. Prvýkrát o pol desiatej, potom naobed a teraz. Asi sme sa len nevystihli. Máš to OK.
soske
03.11.05,13:20
Všetky poplatky banke: 568.Neviete mi niekto prosím poradiť, či poplatky za uzavretie úveru, ak ide o úver určený na obstaranie hmotného majetku (stavba prevádzky) idú tiež priamo do nákladov, alebo sa musia prirátak k celkovej obstaranej cene a po kolaudácii odpisovať?

Ak viete poradiť nejaké usmernenie k tomuto budem HAPPY.
Ďakujem :)
Vera
03.11.05,13:47
pokiaľ viem, tak do obstarania idú len úroky...
Katarina
03.11.05,16:10
Ja tak viem, že už ani úroky nevtupujú do obstarávacej ceny, účtujú sa do nákladov a to už aj pred kolaudáciou.
soske
03.11.05,16:55
Čo sa týka úrokov pri úvere je teraz možnosť rozhodnutia, či idú pred kolaudáciou priamo do nákladov alebo sa kumulujú na obstaraní a po kolaudácií sa odpisujú so stavbou, ale po kolaudácií ide zbytok hradených úrokov automaticky do nákladov.

Neviem však iste, ako je to s poplatkami(suma za poskytnutie úveru, kolky na vklad do katastra pozemku-ktorým subiekt bude ručiť, bankové poplatky za vinkulované vklady v súvislosti s úverom, notárska zápisnica...), proste všetky poplatky na papierovačky k vybaveniu úveru.
Myslím si že tieto náklady nie sú priame k obstaraniu hm.majetku, a mali by ísť priamo do nákladov, iba mi chýba istota.

Vďaka zatiaľ za reakcie a pekný večer:)
malina
03.11.05,17:03
Chcem poprosiť o radu: Živnostník požiadal banku o podnikateľský úver, tá však vzhľadom na jeho pomerne nízky zisk posledných rokov jeho žiadosti nevyhovela. Súhlasil teda so spotrebným úverom, ktorý mu banka poskytla len ako súkromnej osobe (v zmluve nefiguruje jeho IČO). Ak prostriedky na flexiúčte použil na úhradu svojich podnikateľských záväzkov, môže si dať bankové poplatky spojené s týmto spotrebným úverom do nákladov?
ricij
03.11.05,18:15
Podľa mňa áno. Ide stále o tú istú osobu. Ak sa mu podarí dokázať, že tieto peniaze použil na podnikanie na udržanie príjmov, mali by mu to uznať. Takže nejaké predpoklady by mali byť splnené: stav finančných účtov nie je dosť vysoký na zaplatenie nejakého dlhu, hneď po získaní úveru sa tieto peniaze použili na to, t.z. že nesmie byť v pokladni alebo na účte hneď na to výber na osobnú spotrebu...
soske
03.11.05,18:32
Čo sa týka úrokov pri úvere je teraz možnosť rozhodnutia, či idú pred kolaudáciou priamo do nákladov alebo sa kumulujú na obstaraní a po kolaudácií sa odpisujú so stavbou, ale po kolaudácií ide zbytok hradených úrokov automaticky do nákladov.

Neviem však iste, ako je to s poplatkami(suma za poskytnutie úveru, kolky na vklad do katastra pozemku-ktorým subiekt bude ručiť, bankové poplatky za vinkulované vklady v súvislosti s úverom, notárska zápisnica...), proste všetky poplatky na papierovačky k vybaveniu úveru.
Myslím si že tieto náklady nie sú priame k obstaraniu hm.majetku, a mali by ísť priamo do nákladov, iba mi chýba istota.

Vďaka zatiaľ za reakcie a pekný večer:)
Skúste mi poradiť, nech môžem kludne spať