Evanka
27.03.05,18:35
Potrebujem vašu radu. Uzatvorila som DoVP s pracovníkom na prácu, ktorá súvisí s vykonaním pracovnej cesty do ČR. Dohodli sme, že budem preplácať cestu osobným automobilom. Tiež sme sa dohodli, že diéty a vreckové budem prepočítavať na Sk a budem vyplácať v Sk, nakoľko dotyčná má svoje české koruny. Účtujem v JU. Chcem sa spýtať, či je možný takýto postup po vzájomnej dohode a akým kurzom zaúčtujem vyplatenie cestovných náhrad. PC vykonaná 2.2.2005 Suma na vyplatenie 6111,- Sk a 1491 Kč. Vyplatené 5.2.2005 Prepočítam to kurzom NBS v deň zúčtovania, alebo v deň vyplatenia? Potrebujem viesť aj valutovú pokladňu?
ondrejvla
27.03.05,16:45
Potrebujem vašu radu. Uzatvorila som DoVP s pracovníkom na prácu, ktorá súvisí s vykonaním pracovnej cesty do ČR. Dohodli sme, že budem preplácať cestu osobným automobilom. Tiež sme sa dohodli, že diéty a vreckové budem prepočítavať na Sk a budem vyplácať v Sk, nakoľko dotyčná má svoje české koruny. Účtujem v JU. Chcem sa spýtať, či je možný takýto postup po vzájomnej dohode a akým kurzom zaúčtujem vyplatenie cestovných náhrad. PC vykonaná 2.2.2005 Suma na vyplatenie 6111,- Sk a 1491 Kč. Vyplatené 5.2.2005 Prepočítam to kurzom NBS v deň zúčtovania, alebo v deň vyplatenia? Potrebujem viesť aj valutovú pokladňu?
Evička, keď máš uzatvorenú dohodu, že mu budeš preplácať jeho náklady v Sk, môžeš, nakoľko je to v zmluve. Dátum uskutočnenia účt.prípadu, t.j.deň zahr.prac.cesty je dňom na prepočet kurzu, teda dátum 2.2.2005. V tom prípade nemusíš viesť valutovú pokladňu. Inak ja ju vediem, nie je v tom žiaden problém, a zdá sa mi to jednoduchšie.
Vlasta
Evanka
27.03.05,16:59
Vlasti, strasne moc dakujem. Z tej valutovej pokladne som magor. Vies, ja - neuctovnik:)
ondrejvla
27.03.05,17:00
Vlasti, strasne moc dakujem. Z tej valutovej pokladne som magor. Vies, ja - neuctovnik:)
Evička nie je problém, ozvi sa, poradím! Ja zasa radšej valutovú, z dôvodu lepšej prehľadnosti.
Evanka
27.03.05,17:02
Evička nie je problém, ozvi sa, poradím! Ja zasa radšej valutovú, z dôvodu lepšej prehľadnosti.Vlasti, ja robim vsetko v Exceli. Mam urobeny penazny dennik, cez kontingencne tabulky robim odpisy a pod. Takze mam si urobit druhy penazny dennik na CZK?