Dáša_
19.08.09,10:15
Ja som v tom 3 mesiace. Za prvý mesiac sa mi vrátilo len nejakých 200 sk, ale to som mala, pod sebou zaregistrovaných len 4 ľudí z mojej rodiny a traja z nich si zaregistrovali ďaľšieho 1 až 2 ďaľších, takže som mala ďaľšie pol percento aj z ich nákupov. Na ďaľší mesiac sa mi vrátilo len 250 a tento mesiac som už mala 600 sk, lebo aj moji registrovaný si niekoho zaregistrovali, no a to sú len peniaze z tých 1% a 0,5%. Ale teraz čakám kedy sa mi vyhospodári tých 350 eur, ktoré som vsadila na 7 "pozície" a každá 50 eurová pozícia mi prinesie vyše 4000 eur, ale to musím ešte niekoľko mesiacov čakať, ale vidím to na internete na svojom konte v L., ako mi to rastie. Jednému môjmu kamarátovi sa za tri mesiace vrátilo 1000 eur, ale on tam dal na pozície 2000 eur a má registrovaných 26 ľudí na priamo. Ale to je o ničom:-/ lebo málokto má len tak nejakých 2000 eur, aby si ich mohol proste vsadiť na pozície a nejaký čas s nimi nehýbať:(
Proste, človek musí vedieť v ktorých obchodoch nakupovať a naučiť to aj svojich známich. Potom je L. fakt dobrá vec.

Ale, aby som furt nepísala, len ja...napíšte už aj niekto iný...tiež by ma zaujímali skúsenosti s L. aj u niekoho iného.

raz pises sk a raz eura?

A za 3 mesiace sa mu z 2000€ plus nakupy vratilo 1000€? Nemalo sa mu z každej 50€ pozície vrátiť 4000€? Alebo ťa zle chápeme?
Wes
19.08.09,08:24
Pekne vysvetlene ako funguje lyones. Pokial si nezakupujes pozicie tak cakas aj niekolko rokov kym na tom zarobis. Ale samozrejme ludia nebudu cakat tak len pekne investuju do tzv. pozicii. Som zvedavy kedy sa vratia tvojmu kamosovi tych 2000eur ked uz ma 26 ludi pod sebou a za 3 mesiace ma naspat len 1000eur este ani nie svoj vklad. Uzasne predvedene ako to funguje. Len este jeden hacik. Pokial si niekto z tvojej skupiny zakupi vysiu poziciu ako ty potom som zvedavy kolko dostanes z jeho sieti.
Urcite si zakupis vyssiu poziciu a zase investujes a nie male peniaze len aby si nieco zarobila a nevysla tvoja namaha nazmar.
Jeeeee a spolocnost bude mat radost ak si zakupis poziciu urcite neodmietne par 1000 eur :)

slabikar: azda si si nemyslel, ze su samaritani a davaju z vlastneho :D
slabikar
19.08.09,08:39
slabikar: azda si si nemyslel, ze su samaritani a davaju z vlastneho :D

nie nemyslel, ja som to myslel ironicky aby aj stado oviec pochopilo o co tu ide :D
Halli
19.08.09,09:02
nie nemyslel, ja som to myslel ironicky aby aj stado oviec pochopilo o co tu ide :D

http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici1/212.gif
lml
19.08.09,09:13
cize sa jedna o klasicku pyramidu krytu nejakymi poukazkami a provizie su vyplacane z vkladov inych ludi
Vieščo,.... pravdupovediac mi je jedno, či tá spoločnosť zarába na úrokoch z našich vkladov v nejakej švajčiarskej banke... hlavne, že na tom zarábam ja. A aj tak si nemyslím, že je to pyramída, lebo ako som povedala, tie "pozície", ktoré sa tvoria najmä z rabatov obchodníkov, u ktorých nakupuješ sa zaraďujú aj medzi ľudí, ktorý sú podo mnou... ale veď každý si môže utvoriť vlastný názor...:-/
lml
19.08.09,09:34
raz pises sk a raz eura?

A za 3 mesiace sa mu z 2000€ plus nakupy vratilo 1000€? Nemalo sa mu z každej 50€ pozície vrátiť 4000€? Alebo ťa zle chápeme?
Ono sa to veľmi ťažko vysvetluje, pokiaľ človek nechápe ten systém. On tých 1000 eur získal jednak z 1% svojich nákupov + 0,5% znákupov ľudí, ktorý sa zaregistrovali pod neho a + z prehospodárených pozícií. Ale už som povedala, toto nie je pre obyčajných ľudí, lebo on nielenže tam vložil 2000 eur, ale musí aj zháňať veľa ľudí, aby sa pod ním zaregistrovalo a ešte k tomu to musia byť aj ľudia, ktorý veľa nakupujú, aby sa mu to oplatilo a na to proste nemá každý nervy...
Pre obyčajného človeka, ktorý nechce nikoho zaregistrovať ani nič vkladať (to totiž vôbec nie je povinné, ľudia to robia len preto, aby zarobili rýchlejšie), tak aj to 1% z nákupu je niečo, lebo napr. keď idem do KIKI a kúpim si nábytok v hodnote 1000 eur, tak kto mi len tak vráti hneď na účet 10 eur?...proste nikto....takže som si povedala, že prečo by som sa nezaregistrovala a neušetrila aspoň nejaký ten cent, ktorý by som tak, či tak v tom obchode nechala, keďže ten nábytok potrebujem.
lml
19.08.09,11:00
Vieščo,.... pravdupovediac mi je jedno, či tá spoločnosť zarába na úrokoch z našich vkladov v nejakej švajčiarskej banke... hlavne, že na tom zarábam ja. A aj tak si nemyslím, že je to pyramída, lebo ako som povedala, tie "pozície", ktoré sa tvoria najmä z rabatov obchodníkov, u ktorých nakupuješ sa zaraďujú aj medzi ľudí, ktorý sú podo mnou... ale veď každý si môže utvoriť vlastný názor...:-/
Inak ešte jedna vec pre vysvetlenie, tie provízie nie sú vyplácané z vkladov iných ľudí, ale sú to peniaze od obchodníkov z ich zvyšných rabatov. Jednoducho predstavujem si to nejak tak, že ide o akýsi vernostný bonus od toho obchodníka, akoby odmena za to, že som uňho nakúpila. A tá odmena spočíva v tom, že napr. za nákup v potravinách za ktorý tak, či tak budem musieť zaplatit 100% sumu, tak ten obchodník mi dá okoby odmenu, poviem príklad 8% (každý obchodník dáva totižto iné percento) naspäť a tých 8% sa ďalej delý. Jedno % ide kupujúcemu priamo na bežný účet, 0,5% ide tomu kto si ho zaregistroval a ďaľšie pol percento ide tomu kto zaregistroval jeho, no a zvyšných 6% ide zas kupujúcemu na jeho tzv. "konto pozícií" v Layonesse. Tam sa tieto zvyšné rabaty obchodníkov zbierajú, a keď dosiahnú hodnotu 50eur vytvorý sa z toho 1 pozícia. Proste 50 eur = 1 pozícia. A takto sa tvoria tie pozície aj z nákupov, tých čo sú registrovaný pod vami. A keď je, takto pod každou pozíciou jedného človeka vytvorených 70 ďaľších, tak každá takáto pozícia sa Vyhospodári tak, že človek dostane určitú sumu peňazí (no a to, že koľko dostane sa mi fakt nechce vysvetlovať, to je na dlhšie). Vždy, keď sa vytvorý ďaľšia pozícia tak sa v binárnom systéme presunie do poradia, do zadu, za nejakú poslednú pozíciu, no a to je odpoveď pre Wesa. Čím viac pozícií sa vytvára tomu, čo je nado mnou, tým je to pre mňa lepšie, leby tým skôr sa v tom binárnom systéme nejaká tá jeho pozícia zaradí aj za mňa. Ale v každom prípade mňa najviac zaujímajú pozície tých ľudí, ktorý nakupujú podo mnou, lebo, ak už ja mám vytvorenú nejakú pozíciu, tak všetky ich pozície sa zaradujú za mňa a moje za nich, tým pádom vlastne tiež za mňa, a keď ich pod sebou budem mať 70 dostanem peniažky:-) A podotýkam stále sa bavíme o peniazoch zo zvyšných rabatov od obchodníkov, nie z vkladov ľudí. Len ten, čo chce, akoby urýchliť čas, aby nemusel čakať, kým sa mu z jeho nákupov tá pozícia vytvorí, tak si človek môže tie pozície, vytvoriť dopredu sám, tým že tam vloží na svoje konto pozícií nejakú sumu, napr. 150eur = 3 pozície, 350 eur = 7. No ale aj tieto peniaze, ktoré tam človek vloží sú stále jeho, stále ich vidí na svojom konte v L. a stále mu patria. Jediná nevýhoda je v tom, že sú to predavky na jeho budúce nákupy, to znamená, že keď si ich bude chcieť vybrať, bude ich musieť použiť len na nejaký nákup, nebude ich môcť použiť napr. na splátku hypotéky alebo také niečo, proste len na nákup u zmluvného predajcu, ale tých je na Slov. aspoň, čo som pozerala na int. strašne veľa a ten nákup na potraviny, ošatenie, benzín, stavebný materiál, al. čokoľvek iné aj tak budem musieť urobiť. Takže prečo by som nenakupovala, z peňazí obchodníkov, no nie...?:-) A či na tom nejako pomimo zarába aj tá spol. ******* mi je jedno. Každý si príde na svoje.

Inak každý, čo sa registruje dostane takú kartu, kde sa zaznanávajú všetky jeho nákupy aj nákupy jeho registrovaných, a to do konca jeho života, ale aj po ňom pretože tá karta sa dedí! Nie sú tam, žiadne poplatky za registráciu, ani za tú kartu ani vedenie účtu proste nič. Človek musí len nakupovať. Podľa mňa to bol super nápad, toho čo to vymyslel! :-)

Bože, ale už si pripadám, akoby som robila nejakú prednášku...:-)
Antilooser
19.08.09,11:05
Ono sa to veľmi ťažko vysvetluje, pokiaľ človek nechápe ten systém. On tých 1000 eur získal jednak z 1% svojich nákupov + 0,5% znákupov ľudí, ktorý sa zaregistrovali pod neho a + z prehospodárených pozícií. Ale už som povedala, toto nie je pre obyčajných ľudí.

Hm krasne sa to cita 1000 euro zarobit nakupmi svojimi aj ludmi co su pod nim.....teda to musia robit potom obrat nieco cez 100 000 euro.....teda to su velki biznis ludia toto Vacsi odrb som uz davno nepocul......mna len zaujima ze kolko ti platia aby si taketo nezmysli tarala a pisala asi dost vela....hej my sme ludia obycajni? a ty si potom odkial z marsu?
lml
19.08.09,12:11
Hm krasne sa to cita 1000 euro zarobit nakupmi svojimi aj ludmi co su pod nim.....teda to musia robit potom obrat nieco cez 100 000 euro.....teda to su velki biznis ludia toto Vacsi odrb som uz davno nepocul......mna len zaujima ze kolko ti platia aby si taketo nezmysli tarala a pisala asi dost vela....hej my sme ludia obycajni? a ty si potom odkial z marsu?
Ako vidím vôbec si nečítal pozorne. Presne to som povedala, že aby niekto zarobil v priebehu pár mesiacov 1000 euro, tak to fakt nie je pre obyčajných ľudí, lebo taký človek musí do toho vložiť veľa peňazí, musí veľa ľudí registrovať a tý ľudia musia ešte aj veľa míňať a málokto má bohatých priateľov, takže skôr ako sa budúce na niekoho osopíš, prečítaj si pozozne čo ten druhý napísal. Ja som len povedala, že za prvý mesiac sa mi vrátilo 200sk, t.j. okolo 6,6 eura, druhý mesiac to bolo 8,3 eura a po troch mesiacoch, čo som tam zaregistrovaná sa mi vrátilo 20 euro. Nie je to možno ktoviečo, ale ja mám z toho radosť, lebo tieto peniaze by som inak už určite nevidela, a aj keby náhodov tých mojich pár registrovaných urobilo na bud. mesiac menej nákupov aj tak sa mi aspoň niečo vráti a aj to málo poteší. Časom to bude určite viac...A aby si vedel, nič z toho nemám, len som chcela vyjadriť svoj názor a skúsenosť s tou spol......
Dáša_
19.08.09,12:25
Inak ešte jedna vec pre vysvetlenie, tie provízie nie sú vyplácané z vkladov iných ľudí, ale sú to peniaze od obchodníkov z ich zvyšných rabatov. Jednoducho predstavujem si to nejak tak, že ide o akýsi vernostný bonus od toho obchodníka, akoby odmena za to, že som uňho nakúpila. A tá odmena spočíva v tom, že napr. za nákup v potravinách za ktorý tak, či tak budem musieť zaplatit 100% sumu, tak ten obchodník mi dá okoby odmenu, poviem príklad 8% (každý obchodník dáva totižto iné percento) naspäť a tých 8% sa ďalej delý. Jedno % ide kupujúcemu priamo na bežný účet, 0,5% ide tomu kto si ho zaregistroval a ďaľšie pol percento ide tomu kto zaregistroval jeho, no a zvyšných 6% ide zas kupujúcemu na jeho tzv. "konto pozícií" v Layonesse. Tam sa tieto zvyšné rabaty obchodníkov zbierajú, a keď dosiahnú hodnotu 50eur vytvorý sa z toho 1 pozícia. Proste 50 eur = 1 pozícia. A takto sa tvoria tie pozície aj z nákupov, tých čo sú registrovaný pod vami. A keď je, takto pod každou pozíciou jedného človeka vytvorených 70 ďaľších, tak každá takáto pozícia sa Vyhospodári tak, že človek dostane určitú sumu peňazí (no a to, že koľko dostane sa mi fakt nechce vysvetlovať, to je na dlhšie). Vždy, keď sa vytvorý ďaľšia pozícia tak sa v binárnom systéme presunie do poradia, do zadu, za nejakú poslednú pozíciu, no a to je odpoveď pre Wesa. Čím viac pozícií sa vytvára tomu, čo je nado mnou, tým je to pre mňa lepšie, leby tým skôr sa v tom binárnom systéme nejaká tá jeho pozícia zaradí aj za mňa. Ale v každom prípade mňa najviac zaujímajú pozície tých ľudí, ktorý nakupujú podo mnou, lebo, ak už ja mám vytvorenú nejakú pozíciu, tak všetky ich pozície sa zaradujú za mňa a moje za nich, tým pádom vlastne tiež za mňa, a keď ich pod sebou budem mať 70 dostanem peniažky:-) A podotýkam stále sa bavíme o peniazoch zo zvyšných rabatov od obchodníkov, nie z vkladov ľudí. Len ten, čo chce, akoby urýchliť čas, aby nemusel čakať, kým sa mu z jeho nákupov tá pozícia vytvorí, tak si človek môže tie pozície, vytvoriť dopredu sám, tým že tam vloží na svoje konto pozícií nejakú sumu, napr. 150eur = 3 pozície, 350 eur = 7. No ale aj tieto peniaze, ktoré tam človek vloží sú stále jeho, stále ich vidí na svojom konte v L. a stále mu patria. Jediná nevýhoda je v tom, že sú to predavky na jeho budúce nákupy, to znamená, že keď si ich bude chcieť vybrať, bude ich musieť použiť len na nejaký nákup, nebude ich môcť použiť napr. na splátku hypotéky alebo také niečo, proste len na nákup u zmluvného predajcu, ale tých je na Slov. aspoň, čo som pozerala na int. strašne veľa a ten nákup na potraviny, ošatenie, benzín, stavebný materiál, al. čokoľvek iné aj tak budem musieť urobiť. Takže prečo by som nenakupovala, z peňazí obchodníkov, no nie...?:-) A či na tom nejako pomimo zarába aj tá spol. ******* mi je jedno. Každý si príde na svoje.

Inak každý, čo sa registruje dostane takú kartu, kde sa zaznanávajú všetky jeho nákupy aj nákupy jeho registrovaných, a to do konca jeho života, ale aj po ňom pretože tá karta sa dedí! Nie sú tam, žiadne poplatky za registráciu, ani za tú kartu ani vedenie účtu proste nič. Človek musí len nakupovať. Podľa mňa to bol super nápad, toho čo to vymyslel! :-)

Bože, ale už si pripadám, akoby som robila nejakú prednášku...:-)


sama hovoris, ze obchodník dava 6-8%, nech aj 10%. Kde sa potom zoberie tých 40%, ak nie z penazi ostatných ludí? A práve toto je tá pyramída.
lml
19.08.09,13:13
Vieš Dáši prepáč, neviem, akých 40% máš na mysli, nič také som nespomínala, a už vážne nemám čas to vysvetlovať. Za celý deň som nič poriadne v robote neurobila, kvôli tomu, čo som sem písala . Aj tak to človek musí vídieť sám ako to funguje, lebo inak to nikomu nejde do hlavy. Aj ja som bola taká. Proste, kto chce nech ide na stránku *******u, pozrie sa kde a kedy robia tie infošky o tom ako to funguje, lebo na tej ich stránke bohviečo nie je, je tam len ten základ, no a potom sa človek sám rozhodne, či je to blbosť alebo nie....
Dáša_
19.08.09,13:44
Vieš Dáši prepáč, neviem, akých 40% máš na mysli, nič také som nespomínala, a už vážne nemám čas to vysvetlovať. Za celý deň som nič poriadne v robote neurobila, kvôli tomu, čo som sem písala . Aj tak to človek musí vídieť sám ako to funguje, lebo inak to nikomu nejde do hlavy. Aj ja som bola taká. Proste, kto chce nech ide na stránku *******u, pozrie sa kde a kedy robia tie infošky o tom ako to funguje, lebo na tej ich stránke bohviečo nie je, je tam len ten základ, no a potom sa človek sám rozhodne, či je to blbosť alebo nie....

také alebo podobné číslo tu bolo spomínamé v diskusi niekedy na začiatku. Ze vlastne teraz kupis, hned dostanes 1% a o pár mesiacov este dalsie percentá, až z toho bude nieco okolo 40%. Lebo mat z toho iba 1%, tak to je predsa o ničom, nie?

Problem diskusie je, že občas sa nejaké príspevky aj mažú.
Dawe
19.08.09,18:51
Vidím, že to nemá význam vysvetľovať to tu. Aj tak to väčšina ľudí nepochopí na prvýkrát, musí to skúsiť na "vlastnej koži" ako systém funguje. Mnohí tu doslova zavádzajú, pletú sem svoje dojmy a pojmy. Doporučujem každému, aby sa nezaoberal touto diskuziou, ale išiel vyhľadať info seminár v najbižšom okolí. Treba ísť priami ku zdroju a informovať sa tam! Howgh.
koenzim
22.08.09,17:07
Priznam sa, ze som necital celu tuto diskusiu, lebo je toho uz fakt vela. Zatial ma to nejak nepresvedcilo, ale nebranim sa zmene nazoru.
Mam taku "zaciatocnicku" otazku:
Moj "sedliacky" rozum mi vravi: Mam 100€ a miniem ich u obchodnika. Dajme tomu, ze on dany tovar kupuje za 80€, teda jeho zisk je 20€. Ak som spravne pochopil, aby som mohol cez l. na tom nieco ziskat, obchodnik musi "pustit" nieco zo svojho zisku.
Aky ma k tomu dovod? Neziskal by poskytnutim priamej zlavy aj obchodik aj zakaznik? Ako sa z 20€ zisku da rozdelit pre obchodnika, l. a este aj klienta tak, aby boli spokojny vsetci? Logika mi vravi, ze niekto musi byt skodny na ukor dalsieho.
tetrisss
22.08.09,17:14
To je sice sedliackym rozumom pravda, ale obchodnik ocakava zvysenie obratu vdaka dobrej reklame a psychologii a tak je ochotny zo svojich ziskov aj nieco zlavnit, pretoze sa mu to, ak predpoklady vyjdu, oplati. Dufam, ze obchodnici v tomto smere nepojdu slovenskym sposobom a ze to, co stratia,neprirataju spotrebitelovi. Co som, optimista?
Elena Navrátilová
22.08.09,17:24
Priznam sa, ze som necital celu tuto diskusiu, lebo je toho uz fakt vela. Zatial ma to nejak nepresvedcilo, ale nebranim sa zmene nazoru.
Mam taku "zaciatocnicku" otazku:
Moj "sedliacky" rozum mi vravi: Mam 100€ a miniem ich u obchodnika. Dajme tomu, ze on dany tovar kupuje za 80€, teda jeho zisk je 20€. Ak som spravne pochopil, aby som mohol cez l. na tom nieco ziskat, obchodnik musi "pustit" nieco zo svojho zisku.
Aky ma k tomu dovod? Neziskal by poskytnutim priamej zlavy aj obchodik aj zakaznik? Ako sa z 20€ zisku da rozdelit pre obchodnika, l. a este aj klienta tak, aby boli spokojny vsetci? Logika mi vravi, ze niekto musi byt skodny na ukor dalsieho.

Mne sa to až zložité nevidí... na jednom výrobku si nenechám zisk 20 € ale napr. 18 €. Teda z jedného výrobku nechám "zľavu" 2 € zákazníkoví ktorý ale príde zas a kúpi tovar. A kolobeh sa opakuje. Kúpou mi vytvorí zisk 18 € a ja mu nechám zas 2 €. A dokolečka dokola... teda už mi vytvoril zisk 36 € a ja som mu "prepustil" 4 € zo zisku. ;)
marjankaj
22.08.09,18:07
To je sice sedliackym rozumom pravda, ale obchodnik ocakava zvysenie obratu vdaka dobrej reklame a psychologii a tak je ochotny zo svojich ziskov aj nieco zlavnit, pretoze sa mu to, ak predpoklady vyjdu, oplati. Dufam, ze obchodnici v tomto smere nepojdu slovenskym sposobom a ze to, co stratia,neprirataju spotrebitelovi. Co som, optimista?

Áno čím viac výrobkov kúpim, tým viac mi vrátia. Ale to bolo aj za socializmu.
Jeden sa sťažoval, že zarobí 2000 korún, manželka zarobí tiež 2000 korún, za odovzdané fľaše dostanú 500 korún, a stále im to nevychádza.
Elena Navrátilová
22.08.09,18:14
Elenka.

Áno je to jednoduché.
Ak vyjdem z tvojho príkladu (a obchodník má povedzme maržu do 40% = na tvojich 20 € zisku MUSÍ výrobok stáť cca 100 €.
A MUSÍ to byť "spotrebný výrobok" , aby ho " MINUL" a prišiel zas za 100 € nakúpiť.
( A dokolečka dokola... teda už mi vytvoril zisk 36€ ) = kúpil dvakrát!
Ty asi nekupuješ až tak často "spotrebný výrobok" za 100 € :D :D .
Ak nie ty tak, žeby nejaký obchodník ???
Nie bežný spotrebiteľ ? :)
Za 100€ - nie "bežný spotrebný výrobok ? :)

A mne sa zdalo, že tu propagovali :
- pre bežných spotrebiteľov
- bežné spotrebné výrobky.
Ledaže sa zle pamatám !!
No nechám si to prejsť hlavou.
(skôr ako by som vytiahol peňaženku)
No tak isto nepredávajú domy. Ani sa nejedná o 1 výrobok za 100 €. Ale názor si robí každý sám. Akým okom sa pozeráš to vidíš. To bolo celé o teórii. Ale chceš v tom vidieť len a len prax. Viem čo píšem a viem čo kupujú a aj kde to kupujú. A kúpia aj obyčajný prach na pranie... a aj veľké balenie. Atď. ale nie sú to extra veci a nie sú to nehnuteľnosti. Doslova to funguje na návštevnosti predajní a na nákupoch úplne základných vecí do domácnosti. Kto chce sa stane členoch predmetného klubu kto nechce neprejaví záujem.
Elena Navrátilová
22.08.09,18:15
Áno čím viac výrobkov kúpim, tým viac mi vrátia. Ale to bolo aj a socializmu.
Jeden sa sťažoval, že zarobí 2000 korún, manželka zarobí tiež 2000 korún, za odovzdané fľaše dostanú 500 korún, a stále im to nevychádza.

:D:D:D:D:D
Paula
22.08.09,18:22
Áno čím viac výrobkov kúpim, tým viac mi vrátia. Ale to bolo aj a socializmu.
Jeden sa sťažoval, že zarobí 2000 korún, manželka zarobí tiež 2000 korún, za odovzdané fľaše dostanú 500 korún, a stále im to nevychádza.



Toto nemá chybu ;) .
Inak, celkom srandistická téma
slabikar
22.08.09,18:47
stale v tom nevidim nic ine ako pyramidu
janasv
22.08.09,19:17
....... Jediná nevýhoda je v tom, že sú to predavky na jeho budúce nákupy, to znamená, že keď si ich bude chcieť vybrať, bude ich musieť použiť len na nejaký nákup, nebude ich môcť použiť napr. na splátku hypotéky alebo také niečo, proste len na nákup u zmluvného predajcu, ale tých je na Slov. aspoň, čo som pozerala na int. strašne veľa a ten nákup na potraviny, ošatenie, benzín, stavebný materiál, al. čokoľvek iné aj tak budem musieť urobiť. Takže prečo by som nenakupovala, z peňazí obchodníkov, no nie...?:-) ...:-)

Konečne som sa dozvedela, ako sa peniaze, "zarobené" týmto spôsobom dostanú z jeho evidenčného konta k majiteľovi.....:eek: Nie hotovostne, alebo prevodom na účet, ale len nejakým nákupom u zmluvného predajcu ..... :cool:Nečítala som celú diskusiu, ale aj z rečí, ktoré počúvam - lebo však bežala reklama - mi to stále nebolo jasné. Všetci rozprávali len o zarábaní a pozíciách..... :confused: Tak Ď, už mi to je jasnejšie.
Mixxer
23.08.09,05:30
Je to urcite len dalsia pyramidova hra, kde sa nabalia len ti na zaciatku a nakoniec to vsetko padne. Mimochodom funguje nieco take aj v zahranici?
koenzim
23.08.09,06:02
Mne sa to až zložité nevidí... na jednom výrobku si nenechám zisk 20 € ale napr. 18 €. Teda z jedného výrobku nechám "zľavu" 2 € zákazníkoví ktorý ale príde zas a kúpi tovar. A kolobeh sa opakuje. Kúpou mi vytvorí zisk 18 € a ja mu nechám zas 2 €. A dokolečka dokola... teda už mi vytvoril zisk 36 € a ja som mu "prepustil" 4 € zo zisku. ;)

To je sice pekne, ale preco by nemohol obchodnik vynechat l. a predavat tovar zo ziskom 18€ priamo zakaznikovy? Zakaznik "zarobi" 2€, obchodnik dostane svojich 18€. Kedze bude o 2€ lacnejsi, zakaznik sa vrati a kupi znovu.

A kedze vlastne ide len o setrenie (obchodnik tym, ze sa podeli o zisk mi da vlastne zlavu na tovar), jediny kto na tom zaraba je l. a ja ako zakaznik si rozumnym vyberom predajni/tovarov mozem usetrit ovela viac ako sa mi vrati cez l. Alebo nie?
P.S: ak tomu dobre rozumiem, opalti sa to vtedy, ked zverbujem dost ludi pod sebou do systemu. pretoze budem dostavat "zlavu" aj z ich nakupov. A sme pri klasickej pyramide, kedy sa to oplati iba tym dostatocne vysoko a ako bolo spominane, ked to tych dole "omrzi", cely system zacne padat. JEDINY KTO ZAROBI JE L., nie zakaznici.
Dáša_
23.08.09,06:40
A ak sa nemylim, tak tým pod sebou musíš kupovať "štartovací balíček"
empty
23.08.09,07:52
presne tak treba im kupit za 10 EUR balicek.
To je dost velka nevyhoda, preco mam ja platit za reklamne materialy firmy ?
Ale zase na druhu stranu to je vyhoda lebo si 2 krat rozmyslim koho zaregistrujem ;)

Ved si zoberte ze najuspesnejsi clovek v ******* na slovensku (poznam ho osobne) ma pod sebou iba 33 priamych a zaraba cca 60 000 EUR mesacne a to je "len" na siedmom stupni kariery.
Uplne najuspesnejsi je obcan madarskej narodnosti ktory dosiahol maximum cize osmy stupen kariery a ten zarobi radovo viac.

ale ako som spominal ze ma "len" 33 priamych, to je sice dost malo na tvorenie takych ziskov ale ked si zoberiete ze kazdy tento priamy je 100% zaskoleny, vie podat informacie a ma pod sebou dalsich XY ludi

Je pravda ze oni su v systeme uz vyse 5 rokov ale ked bude system fungovat aj nadalej za 5 rokov mozete byt tam kde su teraz oni ;)
Elena Navrátilová
23.08.09,08:27
To je sice pekne, ale preco by nemohol obchodnik vynechat l. a predavat tovar zo ziskom 18€ priamo zakaznikovy? Zakaznik "zarobi" 2€, obchodnik dostane svojich 18€. Kedze bude o 2€ lacnejsi, zakaznik sa vrati a kupi znovu.

A kedze vlastne ide len o setrenie (obchodnik tym, ze sa podeli o zisk mi da vlastne zlavu na tovar), jediny kto na tom zaraba je l. a ja ako zakaznik si rozumnym vyberom predajni/tovarov mozem usetrit ovela viac ako sa mi vrati cez l. Alebo nie?
P.S: ak tomu dobre rozumiem, oplati sa to vtedy, ked zverbujem dost ludi pod sebou do systemu. pretoze budem dostavat "zlavu" aj z ich nakupov. A sme pri klasickej pyramide, kedy sa to oplati iba tym dostatocne vysoko a ako bolo spominane, ked to tych dole "omrzi", cely system zacne padat. JEDINY KTO ZAROBI JE L., nie zakaznici.
To je pri pyramídových systémoch predsa vždy... takže žiadny zázrak ani americký ani európsky sa nekoná.
marjankaj
23.08.09,08:38
presne tak treba im kupit za 10 EUR balicek.
To je dost velka nevyhoda, preco mam ja platit za reklamne materialy firmy ?
Ale zase na druhu stranu to je vyhoda lebo si 2 krat rozmyslim koho zaregistrujem

Ved si zoberte ze najuspesnejsi clovek v ******* na slovensku (poznam ho osobne) ma pod sebou iba 33 priamych a zaraba cca 60 000 EUR mesacne a to je "len" na siedmom stupni kariery.
Uplne najuspesnejsi je obcan madarskej narodnosti ktory dosiahol maximum cize osmy stupen kariery a ten zarobi radovo viac.

ale ako som spominal ze ma "len" 33 priamych, to je sice dost malo na tvorenie takych ziskov ale ked si zoberiete ze kazdy tento priamy je 100% zaskoleny, vie podat informacie a ma pod sebou dalsich XY ludi

Je pravda ze oni su v systeme uz vyse 5 rokov ale ked bude system fungovat aj nadalej za 5 rokov mozete byt tam kde su teraz oni ;)

Pozrite si tabuľku. V prvom stĺpci je poradie úrovne, v druhom stĺpci je počet zaregistrovaných na príslušnej úrovni, pri predpoklade, že každý zaregistruje iba 3 ľudí pod sebou. Teda na 10. úrovni už bude 19683 zaregistrovaných, na 16. už by bolo treba 14 348 907 ľudí. Na Slovensku je asi 5 000 000 ľudí. Stále si myslíte, že tí ktorí sa zaregistrujú na takej 12. úrovni majú rovnakú šancu ako tí hore?

1 - 1

2 - 3

3 - 9

4 - 27

5 - 81

6 - 243

7 - 729

8 - 2187

9 - 6561

10 - 19683

11 - 59049

12 - 177147

13 - 531441

14 - 1594323

15 - 4782969

16 - 14348907

17 - 43046721

18 - 129140163

19 - 387420489

20 - 1162261467
empty
23.08.09,09:13
Ale toto je priklad o ludoch a je jedno ci som 30. alebo 300. aleboo 30 000. kazdy ma sancu vybudovat velky system. Tymto cislam, ze kolko je pod tebou celkovo ludi sa hovori lifeline ten pan ktoreho som spominal ma vo svojej lifeline vyse 100 000 ludi

Druha vec su pozicie a ich vyhospodarovanie, ma to tvar pyramidy ale v pyramide by sa nikdy nezaradovali pozicie ludi ktori su nad vami za vase pozicie a tu to tak funguje, cize aj ludia hore pomahaju ludom dole vyhospodarit si poziciu.
Podla mna tento system moze celkom slusne fungovat
lml
25.08.09,11:02
Ľudia ako vidím naozaj nemá zmysel, aby Vám to tu niekto vysvetľoval. Vy stále vidíte pyramídu a vidíte ju preto, lebo tých, čo sú registrovaný pod vami a ich pozície považujete za jednu vec, ale pritom sú to dve rôzne veci! Musíte ísť na nejavý infovečer, ktorý robí L. v rôznych mestách, lebo inak to fakt nemá cenu vám tu niečo donekonečna vysvetľovať, aj tak to z týchto bezkontextových úryvkov nepochopíte.
Inak obdivujem tých, ktorý doteraz mali takú trpezlivosť a kľudne sa snažili to vysvetliť. Proste každý to musí vidieť sám na sebe, že L. je dobrá vec.
danushka
25.08.09,11:22
Ja si teda počkám takto o rok napríklad, nech mi ľudia povedia, len takí tí najobyčajnejší, čo nikoho registrovať nemuseli, koľko im tento báječný systém vyniesol.../a koľko sa nachodili po vybraných obchodných reťazcoch, v ktorých LEN mohli nakupovať...koľko napríklad minuli PHL do cieľa nákupu, hoci vo svojom obchode pod oknom by možno kúpili lacnejšie v nejakej akcii.../ Už len to, že za dané poukážky musím nakupovať vo vybraných obchodoch je pre mňa ako spotrebiteľa nepohodlné a doslova diskriminačné.
To ako snáď tu nie sme všetci na hlavu, že z každej rodiny niekto odíde na info večer a bude ďalej tlačiť kaleráby niekomu do hláv...

Ach jaj!!!
hanelie
25.08.09,11:48
objednávam si výfuk a tu ...............
http://www.autovyfuky.sk/ponuka.html
marjankaj
25.08.09,18:20
Ale toto je priklad o ludoch a je jedno ci som 30. alebo 300. aleboo 30 000. kazdy ma sancu vybudovat velky system. Tymto cislam, ze kolko je pod tebou celkovo ludi sa hovori lifeline ten pan ktoreho som spominal ma vo svojej lifeline vyse 100 000 ludi

Druha vec su pozicie a ich vyhospodarovanie, ma to tvar pyramidy ale v pyramide by sa nikdy nezaradovali pozicie ludi ktori su nad vami za vase pozicie a tu to tak funguje, cize aj ludia hore pomahaju ludom dole vyhospodarit si poziciu.
Podla mna tento system moze celkom slusne fungovat


Na ktorej pozícii si ty a koľko ľudí máš pod sebou?
empty
26.08.09,04:53
Ja si teda počkám takto o rok napríklad, nech mi ľudia povedia, len takí tí najobyčajnejší, čo nikoho registrovať nemuseli, koľko im tento báječný systém vyniesol.../a koľko sa nachodili po vybraných obchodných reťazcoch, v ktorých LEN mohli nakupovať...koľko napríklad minuli PHL do cieľa nákupu, hoci vo svojom obchode pod oknom by možno kúpili lacnejšie v nejakej akcii.../ Už len to, že za dané poukážky musím nakupovať vo vybraných obchodoch je pre mňa ako spotrebiteľa nepohodlné a doslova diskriminačné.
To ako snáď tu nie sme všetci na hlavu, že z každej rodiny niekto odíde na info večer a bude ďalej tlačiť kaleráby niekomu do hláv...

Ach jaj!!!

Raz hovorite o zarabani a raz o setreni,
ked chcete zarabat potrebujete si vytvorit siet a bez nej to jednoducho nejde. tolko k zarabaniu, proste bez prace nie su kolace.

Co sa tyka setrenia, ked chcete setrit tak setrite a nepozerajte sa na to kolko ste usetrili, ved aj jedno percento je zaujimave ked sa to berie z dlhodobeho hladiska.
Priklad :
Spravite nakup za 100 Eur s ******* mate naspat okamzite jedno % cize 1 EURO=30 korun
Si zoberte keby vam pri pokladni chybalo jedno euro ci by vam dali kompletny nakup, no nedali, museli by ste volaco z kosika vybrat a nechat v obchode.

Takze tymto som chcel povedat ze bud setrite a nepozerate kolko, proste setrite, alebo zarabate s tymto systemom a budujete si svoju siet.

Nechapem tych ludi ktori chodia dennodenne do tesca alebo ineho partnerskeho obchodu a na takychto diskusiach hovoria aky je ******* zly ale pritom keby v nom boli mali svoju cash back kartu tak by rozmyslali uplne inak.
empty
26.08.09,05:00
Na ktorej pozícii si ty a koľko ľudí máš pod sebou?
Kde robis ty a kolko zarabas ???

Ked sem napisem ze som v ******* mesiac tak ma odsudite ze o tom nic neviem, ench vam nedavam rady.

Ked sem napisem ze som v nom 4 roky a mam z toho 5 - 10 000 Eur mesacne tak bud nebudete verit alebo ma odsudi rovno niekoho zavist.

Proste nema zmysel tu rozoberat tieto veci
Xanti
26.08.09,05:06
Kde robis ty a kolko zarabas ???

Ked sem napisem ze som v ******* mesiac tak ma odsudite ze o tom nic neviem, ench vam nedavam rady.

Ked sem napisem ze som v nom 4 roky a mam z toho 5 - 10 000 Eur mesacne tak bud nebudete verit alebo ma odsudi rovno niekoho zavist.

Proste nema zmysel tu rozoberat tieto veciWau koľko zarábaš, prečo moja kamoška toľko nezarába. Je v tomto spoločenstve už pár rokov, aj mňa sa snažila zbaláchať a nemá nič. A ver mi viem čo píšem, lebo jej fin. situáciu poznám ...
Tak potom to ako je???? Jedny majú 5-10000eur mesačne a druhý majú H.O.V.N.O. :eek:
empty
26.08.09,05:35
Vies preco tolko nezaraba ??? lebo bez prace nie su kolace :DDDD
A vies preco ma z toho systemu h.o.v.n.o ??? lebo ten system ani nevyuziva.

Klasicky priklad, ja sa niekam zaregistujem a cakam ze mi padnu pecene holuby z neba, to asi tazko.

Jedni maju z toho kopec penazi, a ti sa tomu aj aktivne venuju.
Druhi maju z toho aspon nejake to pecento z nakupov nazad.
Treti nemaju nic lebo jedine co spravili je to ze sa zaregistrovali a tym to skoncilo.

Este ma napadlo, ze ked tvoja kamoska nic nema nech skusi kontaktovat svojho odporucatela, cloveka ktory je nad nou nech jej vysvetli pointu systemu ;)
Xanti
26.08.09,05:39
A vies preco ma z toho systemu h.o.v.n.o ??? lebo ten system ani nevyuziva.No jasne, že nie. Neni blbá. Nebude kupovať v obchode kde dá za nákup 50 ečiek a vráti sa jej 1% z toho tj.0,5 eura. A pritom v inom obchode nakúpi ten istý tovar za 47 eur. Tak ako sorry. Ja tam vidím vyššiu úsporu ako jej dá systém l.y.o.... nechce sa mi to vypisovať
empty
26.08.09,05:40
Ved ale to je jasne ze ked je nieco inde lacnejsie tak to kupim tam, to je logicke.
Vela ludi chodi nakupovat do partnerskych obchodov a nema z toho nic, ale keby mali aspon cash back kartu tak mozu setrit.
Ked je nieco inde lacnejsie kupim to tam a svoju cash back kartu vyuzijem inde tam kde sa mi to oplati ;)
Xanti
26.08.09,05:44
Ved ale to je jasne ze ked je nieco inde lacnejsie tak to kupim tam, to je logicke.
Vela ludi chodi nakupovat do partnerskych obchodov a nema z toho nic, ale keby mali aspon cash back kartu tak mozu setrit.
Ked je nieco inde lacnejsie kupim to tam a svoju cash back kartu vyuzijem inde tam kde sa mi to oplati ;)
Samozrejme, bude človek lietať po celom meste a nakoniec dlhodobo je obchod s kt. spolupracuje l.y.o.n..... najdrahší v meste. Takže tam sa nakupuje len ak sú akcie, náhodou. :D:D:D
empty
26.08.09,05:53
Samozrejme, bude človek lietať po celom meste a nakoniec dlhodobo je obchod s kt. spolupracuje l.y.o.n..... najdrahší v meste. Takže tam sa nakupuje len ak sú akcie, náhodou. :D:D:D

Mas pravdu suhlasim s tebou, ale jednu vec musim podotknut system sa este len buduje, jeho cielom je ist az do 50 % obchodov na slovensku,
Potom sa bude kupovat a setrit lepsie, co ty na to?
Xanti
26.08.09,05:53
Na celý l.y.o.n.... poviem len toľko ...

Lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche.

Radšej kúpiť lacnejšie v inom obchode ako draho v takom, kde spolupracujú s l.y.o.n.... a kde mi vrátia pseudo peniaze za nákup.


Mas pravdu suhlasim s tebou, ale jednu vec musim podotknut system sa este len buduje, jeho cielom je ist az do 50 % obchodov na slovensku,
Potom sa bude kupovat a setrit lepsie, co ty na to? čo ja na to? Snívajte s nami.
empty
26.08.09,05:56
Na celý l.y.o.n.... poviem len toľko ...

Lepší vrabec v hrsti, ako holub na streche.

Radšej kúpiť lacnejšie v inom obchode ako draho v takom, kde spolupracujú s l.y.o.n.... a kde mi vrátia pseudo peniaze za nákup.

ved dobre to mas pravdu, ale ako casto ides do partnerskeho obchodu a nevyuzijes ponukanu zlavu???
Xanti
26.08.09,06:00
ved dobre to mas pravdu, ale ako casto ides do partnerskeho obchodu a nevyuzijes ponukanu zlavu??? Ja osobne, do partnerského obchodu ly.on... nechodím teda max. tak dva krát do mesiaca a ked tam nechám 10 ečiek tak veľa. Je drahý ja si šanujem moju peňaženku. A pre 1% zlavu sa mi tam ani prejsť neoplatí. :D:D:D

Toť môj názor. Verím, že mnohý na výber nemajú a nakupujú aj v drahých partnerských obchodoch. Lebo v okolí nič lacnejšie nemajú. ;)
empty
26.08.09,06:01
čo ja na to? Snívajte s nami.

Prave toto hovorili cloveku ktory teraz zaraba neuveritelne peniaze.

Ked on zacinal 6 rokov dozadu, nebolo na slovensku 100 000 clenov, nebolo 1500 obchodov kde nakupovat a predsa sa mu to podarilo.
empty
26.08.09,06:04
Ja osobne, do partnerského obchodu ly.on... nechodím teda max. tak dva krát do mesiaca a ked tam nechám 10 ečiek tak veľa. Je drahý ja si šanujem moju peňaženku. A pre 1% zlavu sa mi tam ani prejsť neoplatí. :D:D:D

Toť môj názor. Verím, že mnohý na výber nemajú a nakupujú aj v drahých partnerských obchodoch. Lebo v okolí nič lacnejšie nemajú. ;)

Teraz si sama seba presvedcila ze l.y.o.n.e.s.s ozaj nie je nic pre teba, ale raz mozno, ked aj tvoj lacnejsi obchodik bude partner. :D
Xanti
26.08.09,06:07
Prave toto hovorili cloveku ktory teraz zaraba neuveritelne peniaze.

Ked on zacinal 6 rokov dozadu, nebolo na slovensku 100 000 clenov, nebolo 1500 obchodov kde nakupovat a predsa sa mu to podarilo. Šak ja mu prajem , nech zarába.... to neni o tom, že jeden zarába.. ale skôr o tom, že mnohí prerábajú pri tých nákupoch.

Ako som písala, za totožný nákup v partnersk. obchode ly.on.... dám 50 ečiek vrátia mi 0,50 eura .. tj. nakúpila som za 49,50 eur... HURAAAA

Sused kúpil to isté ale neni v ly.on... tak jeho to stojí 50 ečiek... a budem na vrchole blaha,...

.... kým nestretnem niekoho iného a nepovie mi, že spravil taký istý nákup v inom obchode a zaplatil 47 eur. A potom začnem uvažovať... :eek:

a k celému systému poviem ešte raz to jedno ...
Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Nestrávim v tejto téme celý deň prekáračkami. Howg
Xanti
26.08.09,06:09
Teraz si sama seba presvedcila ze l.y.o.n.e.s.s ozaj nie je nic pre teba, ale raz mozno, ked aj tvoj lacnejsi obchodik bude partner. :D vyjadril si to presne to možno vypichujem, lebo to nepredpokladám a zrejme sa celý systém časom zrúti ako domček z karát. Ale veštica nie som, takže nejdem tu rozpisovať hypotezy. :D:D:D
empty
26.08.09,06:15
Šak ja mu prajem , nech zarába.... to neni o tom, že jeden zarába.. ale skôr o tom, že mnohí prerábajú pri tých nákupoch.

Ako som písala, za totožný nákup v partnersk. obchode ly.on.... dám 50 ečiek vrátia mi 0,50 eura .. tj. nakúpila som za 49,50 eur... HURAAAA

Sused kúpil to isté ale neni v ly.on... tak jeho to stojí 50 ečiek... a budem na vrchole blaha,...

.... kým nestretnem niekoho iného a nepovie mi, že spravil taký istý nákup v inom obchode a zaplatil 47 eur. A potom začnem uvažovať... :eek:

a k celému systému poviem ešte raz to jedno ...
Lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Nestrávim v tejto téme celý deň prekáračkami. Howg

Ked raz pochopis cely l.y.o.n.e.s.s zistis, ze to nie je len o jednom percente
Xanti
26.08.09,06:21
Ked raz pochopis cely l.y.o.n.e.s.s zistis, ze to nie je len o jednom percente A vtedy sa zobudím s rukou v šerblíku. :D:D:D:D
empty
26.08.09,06:43
celkom ma tato diskusia bavila ale toto bolo trapne :D

Myslis ze moj znamy zaraba 60 000 E mesacne z jedneho percenta svojich nakupov? alebo z 30 ludi co ma pod sebou? ani nahodou,

v L.y.o.n.e.s.s je 10 sposobov ako sa da zarabat ak myslis ze ma taketo peniaze z 1% alebo z 30 ludi tak sa mylis, ked niekto system vyuziva pekne sa mu to oplati, mne sa to uz oplaca tiez, tankujem na OMV, elektrinu v domacnosti platim cez magnu, mesacne miniem nejakych 100E v tescu a hovorim o tom znamym a toto uplne staci na to byt uspesny v l.y.o.n.e.s.s
Heni
26.08.09,06:43
Ked raz pochopis cely l.y.o.n.e.s.s zistis, ze to nie je len o jednom percente

mimotemy

a snád to "vynesie" viac, ako nejaké depacco ;)
http://www.porada.sk/t114126-zarabanie-cez-internet-s-depacco-com.html
marjankaj
26.08.09,06:47
celkom ma tato diskusia bavila ale toto bolo trapne :D

Myslis ze moj znamy zaraba 60 000 E mesacne z jedneho percenta svojich nakupov? alebo z 30 ludi co ma pod sebou? ani nahodou,

v L.y.o.n.e.s.s je 10 sposobov ako sa da zarabat ak myslis ze ma taketo peniaze z 1% alebo z 30 ludi tak sa mylis, ked niekto system vyuziva pekne sa mu to oplati, mne sa to uz oplaca tiez, tankujem na OMV, elektrinu v domacnosti platim cez magnu, mesacne miniem nejakych 100E v tescu a hovorim o tom znamym a toto uplne staci na to byt uspesny v l.y.o.n.e.s.s

Tak prečo nezarábaš aj ty? Načo robíš reklamu pre druhých? Veď čím viac ľudí tam bude, tým menej sa ti podarí niekoho zaregistrovať.
empty
26.08.09,06:48
mimotemy

a snád to "vynesie" viac, ako nejaké depacco ;)
http://http://www.porada.sk/t114126-zarabanie-cez-internet-s-depaco-com.html (http://http://www.porada.sk/t114126-zarabanie-cez-internet-s-depacco-com.html)

Nechapem preco to sem miesas, tamta internetova spolocnost je neseriozna spolocnost a to ze niekedy davno vyplatila co mala, nic nemeni na fakte ze cela tatko spolocnost prestala vyplacat peniaze a jedna sa o podvod.
Par ludi mi pisalo PM ale odpisal som tak ako to bolo a varoval som ich pred touto spolocnostou.
empty
26.08.09,06:51
Tak prečo nezarábaš aj ty? Načo robíš reklamu pre druhých? Veď čím viac ľudí tam bude, tým menej sa ti podarí niekoho zaregistrovať.

Ja zarabam tiez, a ludi registrujem hlavne pomocou netu sice pomaly ale isto.
Nerobim reklamu pre druhych, venujem sa tomu lebo ma to bavi a verim tomu a budem obhajovat tu myslienku.
Heni
26.08.09,06:53
Nechapem preco to sem miesas, tamta internetova spolocnost je neseriozna spolocnost a to ze niekedy davno vyplatila co mala, nic nemeni na fakte ze cela tatko spolocnost prestala vyplacat peniaze a jedna sa o podvod.
Par ludi mi pisalo PM ale odpisal som tak ako to bolo a varoval som ich pred touto spolocnostou.

prepáč, ale tam tiež tvoj známy zarobil 6000 E... (depacco-príspevok č. 9 ;) )

empty
Ved prave, moj znamy to pozna uz od minuleho roka a po nejakych 4-5 mesiacoch poziadal o vyplatene a vyplatili mu koncom maja cez 6000 Eur, nemal referralov, vacsinou robil len s bannermi a mailami, a ked vam poslu cca 2 maily denne ide to dost pomaly ale aj tak je to slusne na pracu z domu....
(http://www.porada.sk/1076974-post9.html)


tak isto, ako tu, v lyon.nes-príspevku 551:


empty
Myslis ze moj znamy zaraba 60 000 E mesacne z jedneho percenta svojich nakupov? alebo z 30 ludi co ma pod sebou? ani nahodou,

v L.y.o.n.e.s.s je 10 sposobov ako sa da zarabat ................... (http://www.porada.sk/1134540-post551.html)
empty
26.08.09,07:03
Ved to tak bolo, sam som sa na to dal, ale ani vyplacali peniaze za referral kampane a neviem co.
Znamemu to vyplatili na zaciatku ked to zacalo fungovat co je na tom divne.
Casom prestali vyplacat ani mna nevyplatili mozes ist na moj ucet v depaccu a pozret sa :D mam tam 20 000 :D
Poznam dalsiu takuto vec odklikej.cz tam dokonca poznam prevadzkovatela a sam hovori ze vyplaca len z toho co mu do systemu pride cez sponzorov a vselijake pakety. keby poziadali o vyplatene viaceri naraz tak nema na to.
Takto koncia vsetky pyramidove hry ako aj internetove klikacky.
empty
26.08.09,07:07
Heni, ten znamy co zarobi v L.y.o.n.e.s.s 60 000 Eur / mesacne je najlepsi v tomto systeme na slovensku, mozu ho poznat aj ludia ktori chodia na business seminare.
Dosiahol 7. z 8 kariernych stupnov cize ma uz aj podiely na narodnom obrate a fix 20 000, takze ver never je to tak
Chobot
26.08.09,08:20
Mas pravdu suhlasim s tebou, ale jednu vec musim podotknut system sa este len buduje, jeho cielom je ist az do 50 % obchodov na slovensku,
Potom sa bude kupovat a setrit lepsie, co ty na to?

No L. funguje už pár rokov na Slovensku a zatiaľ sa im veľa tých predajcov získať nepodarilo...:rolleyes::rolleyes:
lml
26.08.09,08:21
xanty čítala som vašu diskusiu a chcem povedať len toľkol, že empty má pravdum, keď pochopíš L. zistí, že bto nie je len o jednom percente!!! Ja som v tom systéme len tri mes. a naučila som sa správne nakupovať. Za prvý mesiac mi ten systém priniesol, len 7 euro, ale to som mala zaregistrovaného len otca, ktorý sa tiež "naučil" nakupovať a teraz po troch mesiacoch a štyroch zaregistrovaných mi prišlo 20 euro. A pritom chodím napr. tankovať benzín na najlacnejšiu punpu v meste - Hypernova pumpa - a ešte z toho lacnejšie benzínu dostanem aj 1% naspäť. Veď to je super nie...?!
Xanti
26.08.09,08:28
xanty čítala som vašu diskusiu a chcem povedať len toľkol, že empty má pravdum, keď pochopíš L. zistí, že bto nie je len o jednom percente!!! Ja som v tom systéme len tri mes. a naučila som sa správne nakupovať. Za prvý mesiac mi ten systém priniesol, len 7 euro, ale to som mala zaregistrovaného len otca, ktorý sa tiež "naučil" nakupovať a teraz po troch mesiacoch a štyroch zaregistrovaných mi prišlo 20 euro. A pritom chodím napr. tankovať benzín na najlacnejšiu punpu v meste - Hypernova pumpa - a ešte z toho lacnejšie benzínu dostanem aj 1% naspäť. Veď to je super nie...?!V prvom rade môj nick je Xanti a nie xanty, a v druhom rade mňa Váš systém nezaujíma. Dôvody som vysvetlila empty, ale ak si nepochopila tak píšem ešte raz ...

nebudem kvôli zľave 1% nakupovať v najdrahšom obchode v meste,
nebudem lanáriť ludí pod seba, lebo tí občania raz dôjdu, a nebude koho lanáriť ...
a čo sa týka tankovania, tak to radšej autíčku doprajem kvalitku, to vieš aby som nemusela veľmi často navštevovať servis z problémamy, lebo tým iste neušporíš....

ako som povedala, viac sa k tej téme vyjadrovať nebudem .
Máte svoju pravdu nikto Vám ju neberie, ale nepresviedčajte ľudí , ktorí s Vami nesúhlasia, že len Váš a nikoho iného názor je ten správny.
Ak Ti to vyhovuje tak sa pochvál , zarábam toľko a toľko, ukáž vypis z účtu ( prilep na poradu, to možno ludí presvedčí ) ale nehučte dokola o tom istom. " Aké je to super a aké je to naj. " Dakujem za pochopenie. ;)
lml
26.08.09,08:49
V prvom rade môj nick je Xanti a nie xanty, a v druhom rade mňa Váš systém nezaujíma. Dôvody som vysvetlila empty, ale ak si nepochopila tak píšem ešte raz ...

nebudem kvôli zľave 1% nakupovať v najdrahšom obchode v meste,
nebudem lanáriť ludí pod seba, lebo tí občania raz dôjdu, a nebude koho lanáriť ...
a čo sa týka tankovania, tak to radšej autíčku doprajem kvalitku, to vieš aby som nemusela veľmi často navštevovať servis z problémamy, lebo tým iste neušporíš....

ako som povedala, viac sa k tej téme vyjadrovať nebudem .
Máte svoju pravdu nikto Vám ju neberie, ale nepresviedčajte ľudí , ktorí s Vami nesúhlasia, že len Váš a nikoho iného názor je ten správny.
Ak Ti to vyhovuje tak sa pochvál , zarábam toľko a toľko, ukáž vypis z účtu ( prilep na poradu, to možno ludí presvedčí ) ale nehučte dokola o tom istom. " Aké je to super a aké je to naj. " Dakujem za pochopenie. ;)
ako myslíš...XANTI...neviem prečo potom chodíš na túto diskusiu, keď ťa to tak otravuje. Mimochodom "hypernova pumpa" má rovnako dobrý benzín ako ktorýkoľvek iný a okrem toho chodím aj do dobrého autoservisu, čo je v L...
A... ja nikoho nepresviedčam, len som chcela povedať o vlastnej skúsenosti. Každý má vlastný sediacky rozum, nech sám, uváži, čo je preňho najlepšie...

Empty, prosím ťa, teba som sa ešte chcela opýtať, že tú elektrinu, čo odoberáš cez Magnu, tak máš rodinný dom, alebo by som ju mohla odoberať aj v bytovke? Neviem totiž, ako je to s rozvodmi, či je náš panelák na nich napojený...
Xanti
26.08.09,08:52
ako myslíš...XANTI...neviem prečo potom chodíš na túto diskusiu, keď ťa to tak otravuje. Ak si MLM či LML čítala všetko čo som napísala od začiatku tak by si vedela, že som sem prišla s jednou otázkou. :D:D:D:D
empty
26.08.09,11:02
Empty, prosím ťa, teba som sa ešte chcela opýtať, že tú elektrinu, čo odoberáš cez Magnu, tak máš rodinný dom, alebo by som ju mohla odoberať aj v bytovke? Neviem totiž, ako je to s rozvodmi, či je náš panelák na nich napojený...

odoberame to na rodinnom dome, neviem ako je to s bytovkami, ale viem ze prestup na magnu bol uplne jednoduchy.
Informuj sa na ich stranke, urcite sa to bude dat.
lml
26.08.09,12:06
odoberame to na rodinnom dome, neviem ako je to s bytovkami, ale viem ze prestup na magnu bol uplne jednoduchy.
Informuj sa na ich stranke, urcite sa to bude dat.
ďakujem ...:-)
oluska_1
26.08.09,15:09
Empty, prosím ťa, teba som sa ešte chcela opýtať, že tú elektrinu, čo odoberáš cez Magnu, tak máš rodinný dom, alebo by som ju mohla odoberať aj v bytovke? Neviem totiž, ako je to s rozvodmi, či je náš panelák na nich napojenýAk máš samostatnú faktúru od elektrární, tak by to nemal byť problém.
V svojej oblasti na stránke máš v sekcii "na stiahnutie" v "špeciálne" všetky pokyny, ako treba postupovať. Ja zvyknem k žiadosti, ktorú posielam na adresu našej spoločnosti, priložiť fotokópiu poslednej faktúry, z ktorej som vypisovala žiadosť. Ak som sa niekde pomýlila, alebo niečo vypísala nesprávne, tak na základe fotokópie to vedia veľmi rýchlo opraviť.
A viem v skupine o ľuďoch, ktorí bývajú v panelákoch a elektrinu majú prehlásenú cez Magnu.
marjankaj
26.08.09,16:16
Heni, ten znamy co zarobi v L.y.o.n.e.s.s 60 000 Eur / mesacne je najlepsi v tomto systeme na slovensku, mozu ho poznat aj ludia ktori chodia na business seminare.
Dosiahol 7. z 8 kariernych stupnov cize ma uz aj podiely na narodnom obrate a fix 20 000, takze ver never je to tak

Keď je to tvoj známy, tak ti asi aj môže poradiť. Keď je to také výnosné, máš aspoň polovicu z jeho príjmu?
empty
27.08.09,07:00
Keď je to tvoj známy, tak ti asi aj môže poradiť. Keď je to také výnosné, máš aspoň polovicu z jeho príjmu?

Ved on mi aj radi ked nieco neviem sa spytam a hned mam odpoved.
Co ta do toho aky mam ja prijem, ja sa to teba tiez nepytam.
marjankaj
27.08.09,08:20
Ved on mi aj radi ked nieco neviem sa spytam a hned mam odpoved.
Co ta do toho aky mam ja prijem, ja sa to teba tiez nepytam.

Tak potom nehovor, že to funguje, keď sa za to hanbíš. To že má pár ľudí z toho biznis, nie je záruka, že ho budú mať všetci.
empty
27.08.09,08:39
Tak potom nehovor, že to funguje, keď sa za to hanbíš. To že má pár ľudí z toho biznis, nie je záruka, že ho budú mať všetci.
ty kolko zarobis?
kolko zarobi tvoj sef?
kolko zarobi tvoj podriadeny?
Nehambim sa zato, niekto zarobi viac niekto menej a niekto zarobi tak malo ze vlastne len setri, ale kazdy z tohoto systemu nieco ma.

To by sa ti pacilo aby z toho mali biznis vsetci, ze? to by si nemusela nic robit a peniaze by sa len sypali, hehehe ale zivot je o niecom inom.

Ked ta tolko zaujima kolko mi to vynasa tak ti poviem ze som na tretom stupni v kariere a na to ze sa tomu aktivne venujem len pol roka je to super, mam 500€ mesacne business bonus, zatial sa mi vyhospodarili 3 pozicie po 582€ mam 1% z nakupov spat, dalsie 0,5% od priamych ludi z ich nakupov dalsieho 0,5% od nepriamych, ja sa nestazujem.
lml
27.08.09,12:49
Teraz dávam len takú infošku. Zaujímala som sa o toho lacnejšieho dodávateľa elektrickej energie Magnu a zistila som vážne zaujímavé veci. Volala som aj do Magni a aj do západoslovenských elektrární, odkial momentálne odoberám el., no a povedali mi, že: 1kwh v západoslov. elektrárňach = 15 centov a mesačný poplatok za elektromer = 1,78 eura, no a v Magne: 1kwh = 0,146 centov a mesačný poplatok za elektromer = 1,5 eura. V Magne si samozrejme ešte odčítate zľavu aj za tie percentá za to, že ste v *******e. No a zmena dodávateľa je úplne jednodchá a bezplatná. Určite prestúpim do Magny...
bepo
27.08.09,14:01
ako myslíš...XANTI...neviem prečo potom chodíš na túto diskusiu, keď ťa to tak otravuje.
Takisto ako má hocikto právo písať ako je niečo výhodné má hocikto právo písať že to až tak výhodné nie je, ty určite nebudeš rozhodovať o tom čo si kto píše na nete.


To by sa ti pacilo aby z toho mali biznis vsetci, ze? to by si nemusela nic robit a peniaze by sa len sypali, hehehe ale zivot je o niecom inom.
Už som to tu písal že taký systém aby zarábali všetci neexistuje, minimálne v tom momente ako budú všetci zákazníci dostávať zľavu tak pre predávajúceho bude lacnejšie znížiť cenu pre všetkých a nedávať zľavy cez rôzne cudzie príživnícke systémy.
BLINDSIDE
01.09.09,19:50
zmena dodávateľa je úplne jednodchá a bezplatná. Určite prestúpim do MagnyHovorí Ti niečo pojem elektornizačná a prenosová sústava ? Určite ne !! Cena za distribúciu pozostáva
z dvoch položiek:
- fixná cena distribúcie – platba za
služby distribúcie,
- variabilná cena distribúcie – platba
za distribuované množstvo elektriny.
Fixná cena distribúcie je pevná zlož-
ka ceny za distribúciu a odzrkadľuje
stále náklady distribútora spojené so
zabezpečením požadovanej kapaci-
ty distribučnej siete a jej stálu pri-
pravenosť na distribúciu elektriny
pre koncových odberateľov. Tieto
náklady sa vzťahujú na technickú
jednotku (kW), resp. amperickú
hodnotu hlavného ističa pred elek-
tromerom (A).
Variabilná cena distribúcie priamo
závisí od skutočnej spotreby elek-
triny na odbernom mieste koncového
odberateľa. Je vyjadrením miery
použitia distribučnej siete pre dis-
tribúciu elektriny a meraná elek-
tromerom v kWh.
Cena za distribučné straty zohľad-
ňuje náklady súvisiace s nákupom
elektriny pre krytie strát, ktoré
fyzikálne vznikajú pri distribúcii
požadovaného množstva elektriny
pre koncového odberateľa na
jednotlivých napäťových úrovniach!

Spamataj sa !
Tony
02.09.09,06:51
Pekne si to napísal. Povedal si A, povedz však aj B a nestraš. Aký to môže mať dopad pre odberateľa, ktorý odoberá od Magny ??:confused:
BLINDSIDE
02.09.09,18:44
Nato, aby si prisiel aj na B netreba elektrotechnicke vzdelanie. Skus rozmyslat kazdy kto sa vie podpisat a ma obciansky dobre porozumel.

DAS IST ALLES, UND AUF DUMM FRAGEN ICH KEINE ANTWORTE
Tony
03.09.09,04:42
Ty si určite akcionárom SSE, a.s., alebo iného monopolného dodávateľa, ktorí sa bojí o svoje zisky. Trh je otvorený a pravidlá sú jasné. Ty nemáš elektortechnické vzdelanie ale si zrejme privatizér s titulom RSDr. a zrejme si ho získal v Moskve. Ľudí presvedčia ceny a faktúry a nie táraniny súdruhov privatizérov, z ktorých sa vďaka podvode na slovenskom národe stali milionármi, ale firmy riadiť nevedia. To B vysvetli. Obyčajných ľudí nezajíma ako sa elektrina vyrába a ako distribuje. Zaujmavé pre nich je, aby ju mali a čo to v skutočnosti stojí. Ak si presvedčený, že Magna je drahšia uveď konkrétne konečné čísla. Ak nechceš alebo nevieš, tak sa strať z diskusie a neoblbuj. :---
korduľa
21.09.09,08:33
priame otázky, neviem, či budeš schopná, resp. ochotná odpovedať:
1. ako dlho si registrovaná?
2. koľko sa ti skutočne vrátilo z nákupov?
3. ako dlho to trvalo?


1. od maja min. roka
2. z nakupov 12,34 €
3. rok aj mesiac
korduľa
21.09.09,08:34
prepac ze tak neskoro reagujem ale az teraz som si ten prispevok vsimla lebo sem nechodim kazdy den
Dáša_
21.09.09,16:53
prepac ze tak neskoro reagujem ale az teraz som si ten prispevok vsimla lebo sem nechodim kazdy den
ta si si tuším kupovala aj pozície, ako to nakoniec skončilo?

Alebo som zle hľadala?
korduľa
29.09.09,05:05
ta si si tuším kupovala aj pozície, ako to nakoniec skončilo?

Alebo som zle hľadala?

skoncilo to tak, ze som zrusila clenstvo a natahovala sa o peniaze, kedze sa niekto "pomylil" a poslal inu sumu aku mal....
ajva
06.10.09,10:02
skoncilo to tak, ze som zrusila clenstvo a natahovala sa o peniaze, kedze sa niekto "pomylil" a poslal inu sumu aku mal....
Korduľa, mohla by som sa Ťa, prosím, opýtať ako si zrušila členstvo? Ja túto spoločnosť veľmi nepoznám, ale pýtal sa ma jeden známy. Ďakujem vopred.
korduľa
08.10.09,07:54
Korduľa, mohla by som sa Ťa, prosím, opýtať ako si zrušila členstvo? Ja túto spoločnosť veľmi nepoznám, ale pýtal sa ma jeden známy. Ďakujem vopred.
pisomnou ziadostou
gargamelous
11.10.09,22:49
Kúpil som si v ******* pozíciu za 50e.. Je možné ju predať a dostať peniaze späť, resp. ju jednoducho vrátiť a zobrať si sp5ť svoje eura? alebo sa s nimi môžem rozlúčiť?
korduľa
12.10.09,10:01
Kúpil som si v ******* pozíciu za 50e.. Je možné ju predať a dostať peniaze späť, resp. ju jednoducho vrátiť a zobrať si sp5ť svoje eura? alebo sa s nimi môžem rozlúčiť?
preco davas otazku na poradu? preco nezdvihnes telefon a nezavolat do spolocnosti nech ti priamo odpovedia na com si.tiez som riesila tuto situaciu a adresovala som otazku tam kde bolo treba. ved predsa nemozes cakat, ze sa ti tu niekto zaruci za to, ako to bude riesit spolocnost
gargamelous
14.10.09,08:42
No spýtal som sa na porade, lebo som chcel vedieť ako to ľudia, ktorí už s týmto skúsenosti majú riešili. Iba informačne aké skúsenosti mali ľudia čo také niečo riešili a či niekto také niečo riešil. Ale keď je to tak veľký prehrešok, že som si dovolil opýtať sa na konkrétne skúsenosti, tak samozrejme nieje problém zdvihnuť telefón alebo zadok a zistiť si to. ďakujem ;)
korduľa
14.10.09,10:10
No spýtal som sa na porade, lebo som chcel vedieť ako to ľudia, ktorí už s týmto skúsenosti majú riešili. Iba informačne aké skúsenosti mali ľudia čo také niečo riešili a či niekto také niečo riešil. Ale keď je to tak veľký prehrešok, že som si dovolil opýtať sa na konkrétne skúsenosti, tak samozrejme nieje problém zdvihnuť telefón alebo zadok a zistiť si to. ďakujem ;)

eeej noze nebud taky nedotklivy, prehresok to nie je, ale tak isto si mohol napisat priamo do L.....s a mal by si to cierne na bielom od kompetentnych
gargamelous
15.10.09,17:24
Niesom nedotklivy.. Len som si myslel ze ked sa tu nejakych 50 stran diskutuje o tom ci to je podvod alebo nieje, ci to je pyramida ci nieje, ci je to skutocne take vyhodne alebo nieje a ked oluska bola taka aktivna vo vysvetlovani, tak ze sa nieco dozviem uz z praktickych skusenosti, nakolko ja tie skusenosti nemam a nebol som si isty ci by mi prave v Lss poskytli info o tej najlepsej moznej alternative.
oluska_1
15.10.09,20:06
a ked oluska bola taka aktivna vo vysvetlovani,

Bola, ale nebolo to nič platné, lebo to bol boj s veternými mlynmi neznalosti a neochoty ísť za informáciami. Ak niekto chcete naozaj informáciu z praxe, pošlite mi súkromnú správu. Nechcem tu zbytočne rozoberať to isté dookola a umelo predlžovať tému.
korduľa
16.10.09,06:02
Niesom nedotklivy.. Len som si myslel ze ked sa tu nejakych 50 stran diskutuje o tom ci to je podvod alebo nieje, ci to je pyramida ci nieje, ci je to skutocne take vyhodne alebo nieje a ked oluska bola taka aktivna vo vysvetlovani, tak ze sa nieco dozviem uz z praktickych skusenosti, nakolko ja tie skusenosti nemam a nebol som si isty ci by mi prave v Lss poskytli info o tej najlepsej moznej alternative.
poskytli neposkytli, dolezite je co je v obchodnych podmienkach,takze si to treba pozriet a vies ake su moznosti
Bigleoboy
16.10.09,18:24
Niesom nedotklivy.. Len som si myslel ze ked sa tu nejakych 50 stran diskutuje o tom ci to je podvod alebo nieje, ci to je pyramida ci nieje, ci je to skutocne take vyhodne alebo nieje.

Keď je ******* pyramída, tak potom aj Vaša práca je pyramída. Je to uhoľ pohľadu. Veľa ľudí pracuje v práci s bludnou predstavou peňazí, kde nikdy nedosiahnú svoje finančné uspokojenie, pretože najväčší podiel si aj tak berie Váš zamestnávateľ. Rozdiel je iba v tom, že do práce neinvestujete peniaze ale svoj čas,nervy,úsilie a zdravie len na to aby ste prežili a vystačili z jedného mesiacu k druhému. Je pravda, že veľa ľuďom to tak vyhovuje, pretože sú na to z minulosti zvyknutí a zvyk je železná košeľa. Jednoducho nechápu iným možnostiam čo ponúka demokracia a sloboda podnikania. To komunizmus neumožňoval, pretože všetko zabezpečoval štát o" každého bolo postarané". Na lepšie pochopenie si prečítajte na začiatok dve knižky od americky uznávaneho biznis muža a spisovateľa Roberta T. Kiyosakiho knižku Škola biznisu a knižku Cashflow kvadrant
Presne opisuje to akí sú ľudia v postojoch a ako spoznať správny multivel od toho zvrhnutého. Mne tieto knižky na začiatku veľmi pomohli. Možno aj Vám pomôžu to neviem posúdiť ja Vám ich len doporučujem a spravte si vlastný názor. Ľudia majú veľký dar a to je svoj mozog, preto ho rozumne používajme a nikdy si ho nenechajme nikým a ničím ovplyvniť, vždy si treba zrátať kladné a záporné stránky a potom si vyvodiť z toho vlastný subjektívny záver. Ten Vám už nech bude hocijaký nikto nezoberie.
korduľa
16.10.09,18:41
Keď je ******* pyramída, tak potom aj Vaša práca je pyramída. Je to uhoľ pohľadu. Veľa ľudí pracuje v práci s bludnou predstavou peňazí, kde nikdy nedosiahnú svoje finančné uspokojenie, pretože najväčší podiel si aj tak berie Váš zamestnávateľ. Rozdiel je iba v tom, že do práce neinvestujete peniaze ale svoj čas,nervy,úsilie a zdravie len na to aby ste prežili a vystačili z jedného mesiacu k druhému. Je pravda, že veľa ľuďom to tak vyhovuje, pretože sú na to z minulosti zvyknutí a zvyk je železná košeľa. Jednoducho nechápu iným možnostiam čo ponúka demokracia a sloboda podnikania. To komunizmus neumožňoval, pretože všetko zabezpečoval štát o" každého bolo postarané". Na lepšie pochopenie si prečítajte na začiatok dve knižky od americky uznávaneho biznis muža a spisovateľa Roberta T. Kiyosakiho knižku Škola biznisu a knižku Cashflow kvadrant
Presne opisuje to akí sú ľudia v postojoch a ako spoznať správny multivel od toho zvrhnutého. Mne tieto knižky na začiatku veľmi pomohli. Možno aj Vám pomôžu to neviem posúdiť ja Vám ich len doporučujem a spravte si vlastný názor. Ľudia majú veľký dar a to je svoj mozog, preto ho rozumne používajme a nikdy si ho nenechajme nikým a ničím ovplyvniť, vždy si treba zrátať kladné a záporné stránky a potom si vyvodiť z toho vlastný subjektívny záver. Ten Vám už nech bude hocijaký nikto nezoberie.
no predstav si ja mam tie knizky precitane a aj vela dalsich s podobnou tematikou, co sa tyka l...s myslienka nie je zla, ba priam vynikajuca, ja som bola registrovana a mala som aj kupene pozicie, uz nemam a zrusila som aj clenstvo. dovod prosty. nepacil sa mi pristup, komunikacia, stretnutia, ktore boli trochu zavadzaju /nie v tom, ze slubovali peniaze - ved pre to clovek musi nieco urobit/ ale napriklad pri prechode na euro, poukazky,ked som chcela byt biznis partne prietahy, no a vela inych veci nevynimajuc to, ze moj "sponzor" ktory ma tam natiahol ma uplne zle informoval na zaciatku a zavadzanie pri spustani reklamy v rakusku a tak.... nechce sa mi pisat, dovodov bolo hodne a to nehovorim o zmene chovania ked som poslala list, ze chcem zrusit clenstvo, vtedy sa ukaze o co tam ide, nedajboze, aby ste vypadli z tej - hovor si co chces ale v podstate pyramidy- to bolo telefonatov a stretavat sa chceli, neprijemne rozhovory, vycitky a pod.to vsetko ma len utvrdilo v tom, ze robim dobre, mne vela zalezi na pristupe ludi a z tohoto som bola dost smutna... takze jedna vec je ze komunizmus take moznosti neposkytovat, ale teraz clovek zisti ako ide ludom o prachy, chamtivosti , pokrytectva, sebectva je vsade plno. ano ano o tom je biznis...kto je svina prezije... preto si radsej vyberiem, kedze na vyber mam, ked mi nieco nevyhovuje tak s tym skoncim. pisem svoj nazor svoje skusenosti, prosim nech to nikto neberie osobne, vztahovacne, ani ze niekoho odhovaram, je to moja skusenost, urcite si mnohi, ktori maju inu
oluska_1
16.10.09,20:47
moj "sponzor" ktory ma tam natiahol ma uplne zle informoval na zaciatkuJe mi ľúto, že máš takéto zlé skúsenosti. Ale to iba potvrdzuje moje tvrdenie, že všetko je to o informáciach a o ľuďoch. Možno pri inom sponzorovi by si mala dnes iné skúsenosti a iný názor.


nepacil sa mi pristup ...pri prechode na euro,Prechod na euro bol v tejto spoločnosti vyriešený veľmi elegantne a korektne. Provízie a spätné náhrady sú dodnes prepočítavané kurzom, v ktorom sa vkladali preddavkové pozície. Toto som zatiaľ v žiadnej inej inštitúcii nenašla.
gargamelous
17.10.09,09:35
No vidis Kordula, prave nieco take, ako si reagovala vyssie, som chcel pocut. tvoje skusenosti, ved nie kazdy ich musi mat pozitivne alebo negativne. Obchodne podmenky mam precitane, ale chcel som vediet ci ma niekto skusenosti s ich uplatnovanim v praxi.. Myslim ze ani v inych temach na porade nikomu nevycitali preco sa pyta ako napisat vypoved z prace, alebo aky paragraf riesi to ci ono, ked moze zajst k pravnikovi a ten mu to fundovane vysvetli.. Ale po tvojich skusenostiach s vystupom z Lss sa ani nedivim ze niesi ochotna sa podelit o svoje skusenosti..
korduľa
17.10.09,19:51
Je mi ľúto, že máš takéto zlé skúsenosti. Ale to iba potvrdzuje moje tvrdenie, že všetko je to o informáciach a o ľuďoch. Možno pri inom sponzorovi by si mala dnes iné skúsenosti a iný názor.

Prechod na euro bol v tejto spoločnosti vyriešený veľmi elegantne a korektne. Provízie a spätné náhrady sú dodnes prepočítavané kurzom, v ktorom sa vkladali preddavkové pozície. Toto som zatiaľ v žiadnej inej inštitúcii nenašla.
presne toto som nechcela, aby niekto reagoval vynatim uryvkov z mojho prispevku. chytas za slovicka, vety. co sa tyka prechodu na euro vobec som nemala na mysli nieco ako prepocitavanie kurzom. no a sponzor, bol velmi aktivny, aktivny bol aj ten pan, myslim ked sme prisli na seminar , ten co je skoleny v tom ako ludom potom vsetko len v tom najlepsom svetle, predstav si, ze na prakticke otazky niekedy nevedel reagovat, len hovoril to svoje naucene a naucene to mal dobre, ved na kazdom hovoril to iste... vies pripominas mi mna ked som pracovala pre jedneho velkeho mobilneho operatora a bola som taka "loajalna" k spolocnosti, ze som nedopustila, aby niekto vyslovil negativny nazor. opakujem nesudim l...s, nekritizujem, len som opisala svoje skusenosti, nuz a predstav si, ze najhorsia bola komunikacia s ludmi priamo v l...s, nevedeli reagovat, chybne ma informovali v dost zavaznych veciach, najhorsie bolo to arogantne spravanie po ziadost o zrusenie. koniec koncov za registraciu nikto nic neda, skuste, uvidite, nakupovat sa musi s ly...s ci bez neho. oluska mas dobre skusenosti vyhovujete ti to tak to je super, ale myslim, ze kazdy by mal hovorit za seba, podat svoj nazor a nie sposobom, ktory tlaci do niecoho alebo to zamieta, ci uz si ty svetosvete presvedcena, ze je to neskutocne super, alebo ze si niekto mysli, ze je to pyramitda, ved kolko ludi tolko nazorov. ja sa uz do tejto temy napriklad nezapojim, lebo uz som napisala svoj nazor a nemam co dodat
oluska_1
18.10.09,20:39
Korduľa, prepáč, nechcela som sa Ťa dotknúť. Ja nikoho neodsudzujem, ani mu neberiem jeho názor a jeho skúsenosti. Ja mám svoje a podľa nich si utváram názor. Rešpektujem však aj názory iných. A to, že je rozdiel medzi komunikáciou s jedným a komunikáciou s iným človekom, je tiež nesporné.
Tak ešte raz prepáč, ak som sa Ťa dotkla, nemala som to v úmysle. Nechcela som Ťa o ničom presviedčať, iba som konštatovala realitu.
Rasto12345
18.10.09,21:01
Dnes som zabil asi dve hodiny čítaním o L...., hodne na tomto fóre. Neviem či už túto tému všetci neignorujú ale dopíšem sem svojich pár postrehov pre tých čo to ešte čítajú.
Kto z čoho žije: Obchody zijú zo svojich obratov, nečudujem sa napr. takému Tescu, resp. iným, kto dá zľavu ale len pri nákupe ich poukážok. Prakticky to u nich znamená, že peniaze zákazníkov točia hodne dopredu a emisiou svojich poukážok majú vopred zabezpečené obraty. Takisto je potvrdené určité percento stratených alebo prepadnutých poukážok čo sú čisté do vrecka podobných hypermarketov. Osobne najviac nakupujem v Tescu ale do L.... som nevstúpil. Prečo ? Lebo oni mi dajú smiešne 1%. Naproti tomu s Tesco kreditkou mám u nich hneď 2%. Presnejšie za nákup 100 EUR dostanem 2 EUR nákupu zadarmo. A to v skutočnosti míňam peniaze až pri reálnom nákupe a nie na blbé poukážky dopredu. Ba naopak uvedené karta je kreditná, takže platím za nákupy až o mesiac neskôr. Navyše pri nákupoch inde ako v Tescu nabieha bonus 1% z nákupu čo je presne rovnako ako v L..... . Nepropagujem, len poukazujem na to, že 1% nie je až tak moc, podobných produktov je na trhu viac. Osobne zatiaľ stále platím kreditkou istej nemenovanej banky. A všeobecne známe pri kreditkách je to, že obchodníci pri takýchto platbách odvádzajú bankám isté percento z obratu. No a L..... sa tvári strašne ochotne, že 1% vracia späť. Potiaľto je to podľa mňa ešte šľachetný čin. Ale tu to všetko končí. Ďalej nabieha pyramída za prihlasovacie poplatky 10 EUR na registráciu niekoho pod sebou. V ideálnom prípade ak sa zapojí do systému aktívna časť obyvateľstva Slovenska tak sa tu zíde cca 4 milióny ľudí. Viac už nikto, lebo dvakrát sa asi nikto registrovať nebude. Takže sa vyzbiera na poplatkoch asi 40 miliónov EUR /slušná suma/. Nikto možno reálne neutrpí, lebo tých vložených 10 EUR sa tomu kto registroval vráti na nákupoch, akurát sa niekto, kto prednáša a oblbuje ostatných pekne na tom nabalil. Lebo bez tejto masovosti by si tí hore nezarobili ani na slanú vodu. Odpoveď obchodov bude po čase a už aj začína byť úplne jasná. Keď mám odviesť cca 2-3% nejakému L..... tak to už radšej vytvorím nejakú domovskú výhodu pre svojich zákazníkov za lacnejší peniaz podobne ako urobili Tesco s vlastnou kreditkou a zľavou 2%. Podľa môjho názoru je len otázka času kedy aj toto prehrmí a prerobia na tom len tí sprostí, čo išli do všelijakých biznis pozícií za tísíce EUR vo vidine obrovských zárobkov bez toho aby si zrátali koľko ľudí žije na Slovensku a čo mu to reálne môže priniesť. Na druhej strane určite týmto vzniklo aj zopár nových milionárov. Jediné čo ma teší je však to, že bežného človeka čo nenaletel a stačilo mu to 1% o nič neobrali.
Dawe
19.10.09,13:28
Rasto12345

Trulo, ak budete chciet dalej prispievať k téme, tak si najprv zistite zákl.info ako to funguje. Základom je matrix, ktorý funguje na zaklade binárneho systému, od toho sa odvíja neskoršie zhodnotenie pozicií. A nie či získam nejaké 1 %. To 1% je iba jednou z možných odmien v systéme.
Xanti
19.10.09,19:44
Rasto12345

Trulo, ak budete chciet dalej prispievať k téme, tak si najprv zistite zákl.info ako to funguje. Základom je matrix, ktorý funguje na zaklade binárneho systému, od toho sa odvíja neskoršie zhodnotenie pozicií. A nie či získam nejaké 1 %. To 1% je iba jednou z možných odmien v systéme. Aha tu čítaj,
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.
Rasto12345
19.10.09,20:09
Dawe,
podľa tvojej reakcie si silným zástancom tohto systému. Je to možné buď z dôvodu, že patríš do skupinu ohurovačov v saku a kravate alebo si naletel na všelijaké biznis pozície, vrazil do toho peniaze a zrejme strácaš pôdu pod nohami. Do prvej skupiny ale asi nepatríš, lebo podráždená odpoveď, ktorú si napísal tomu nenasvedčuje. Pritom som jasne uviedol, že to 1% je sľachetné pokiaľ nenaletia ľudia na skrytú pyramídu, ktorá je príšerne z toho cítiť. Takisto som uviedol, že zopár milionárov z toho vzíde len mám obavy či to práve teba neminie. Vieš ono cudzie slová typu matrix ktorý funguje na základe binárneho systému je asi niečo ako Bifidus actiregularis. Človek tomu nerozumie ale ho to ohúri. Neviem síce koľko máš rokov a či už si bol niekde zamestnaný, možno časom pochopíš, že manažeri Ti miesto peňazí raz v živote ponúknu fantastické pracovné zaradenie napr. produkt manager a tebe to jednoducho postačí. Potom si spomeň na tieto riadky a snáď pochopíš o čom to je. Ak by si robil v reálnom biznise tak určite pochopíš, že za platby kartami firma bežne odvádza isté percentá z obratu. Nebýva to však ani zďaleka viac ako 2-3% kde L...... odvedie 1% nakupujúcemu a ďalšie 0,5+0,5% ide na odporúčateľov nad ním. Ak je firma ochotná dať aj viac tak má na to maržu, ktorú pustí kedykoľvek aj inému len je to vec obchodu. Takže ďalšie percentá sa bohužiaľ vyzbieravajú znova len pyramídou tažkých biznis poplatkov pár tisíc EUR ktoré zhrabnú tí hore ako v každej jednej pyramíde. Postupne peniaze natekajú síce ďaľšími nákupmi ale ani zďaleka nie tak ako sa prezentuje. A som docela hrdý na Slovákov, že už nenaletia na všetko. Ľudia majú už tak panický strach pred podobným podomovým predajom, že nestoja pomaly ani o jedno percento len aby ich niekto zase neoblbol. O tom svedčí aj to, že prihlasovací poplatok 10 EUR, ktorý je mimochodom takisto zdroj peňazí pre túto pyramídu musí zaplatiť ten kto prihlasuje nie kto do systému vstupuje. To je jediný rozdiel, lebo už nikto by inak do tohto nevstúpil. Ale ako som písal Slovákov je obmedzený počet a ku podivu ich do tohoto vstúpilo zatiaľ strašne málo. A kto aj vstúpi tak nech sa chráni akejkoľvek snahe ísť vyššie, kde znova vrazí peniaze ktoré odtečú niekam inam - znova len hore. V čase pred pádom BMG Invest som preveroval ich sesterskú firmu BMG leasing. Keďže ľuďom sa dávali vtedy úroky za vklady cez 35-40% tak som bol zvedavý kde tieto peniaze ukladajú a aký majú z nich profit. Až mi mráz prešiel po chrbte keď som sa dozvedel, že tento BMG leasing požičiaval peniaze za cca 24% na lízovanie nových áut. To normálny človek hneď pochopí. Upozornil som svoje okolie, niečo stihli stiahnuť, no kamarátovi tam ostalo vyše 120.000 lebo to ma na pol roka a už sa výberu nedočkal. Paradoxne aj ten čo si tu nakoniec lízoval auto tak oň prišiel po krachu, lebo to oficiálne vlastní lízingovka.
Mimo obchodu popri zamestnaní nakupujem aj IT z veľkoobchodov kde sú reálne, nie prehnané marže a silný konkurenčný boj. Tí by určite kravaťákov z L... veľmi rýchlo vyprevadili niekam. Ja nehaním tých čo vstúpili a majú istý profit 1% ale varujem ľudí pred vidinou rýchleho bezpracného zisku aby nenaleteli a nevkladali žiadne ďalšie peniaze do tohto systému. Tie sú už dávno rozdelené niekde inde hore. I keď možno sa ujde aj na niekoho nižšie ale žiaľ pyramída je stále rovnaká a žiaľ nešetrná. Iba toľko som chcel k tomuto povedať. Kto vie kde hľadať a má prehľad tak získa zľavu aj viac ako 1% na komoditách kde by ho mohol na zlú cestu zlákať práve l..... - napr. audio-video a pod. A keď sa jedná o bežné potraviny a pod tak som načrtol v predošlom príspevku spôsob ako napr. z Tesca vytiahnuť isté 2% a nie len jedno. A to nemusíte nakupovať dopredu poukážky, nosiť ich v peňaženke ale naopak mať kreditku a platiť za všetky tovary až mesiac po skutočnom nákupe.
Dawe na záver ti chcem povedať, že neútočím proti tebe ani proti tvojej osobe ale proti systémom ktoré zomleli už veľa jednoduchých ľudí a silne pokrivili ich osudy. Ale verím, že mnoho z nich to už pochopili a budú šíriť toto povedomie ďalej k druhým. Skús si tento príspevok otvoriť možno o pár mesiacov a budeš sa na všetko pozerať z úplne iného uhla. Želám Ti v živote od srdca len to najlepšie, želám ti skutočný úspech, ktorý nebude na úkor utrpenia druhých ľudí. Rasťo
Dawe
19.10.09,23:45
Rasto12345

O.k., sorry za ten výpad. Som vysokoškolák, zarábam slušne. A kadečím som už v živote prešiel. Takže díky za pekné usmernenie do života. Systém mám dobre preštudovaný. Nie som ten čo lanári(l) ľudí. Iba to využívam v rámci možností. Predovšetkým neverím na nejaké rýchle zbohatnutie v tomto systéme, pokiaľ nemám pod sebou minim. 1000 aktívnych ľudí. Podstatná otázka je stálosť systému- ******* v skutočnosti nemá dôvod zaniknúť, môže sa iba spomaliť. To je zásadný rozdiel od klasickej pyramídy alebo lietadla. Každý, kto už tam má nejaký vklad (tzv. pozíciu), (buď preddavok alebo rabat z nákupov) skôr či neskôr bude z toho profitovať. Systém už je tak nastavený. Pre niekoho môže byť zásadný problém časový interval. Pre skeptika je primárny problém v tom, že systém už vopred odpíše, rečičky o pyramíde a pod. Ja nebudem do systému vkladať dopredu veľké peniaze, pokiaľ na to nemám. Ale s čistým svedomím by som do toho investoval a nebudem nikoho odrádzať, aby tak neurobil. Takže nepleť si hrušky s jablkami, keď tak rád používaš slovo pyramída (a ako častý príklad na tomto fóre používaný BMG). To bolo o niečom inom. Tam mohol investovať buď špekulant alebo veľmi naivný človek. Určitú rolu zohrala aj davová psychóza. Ak si myslíš, že je L. len oblbovák pre jednoduchých ľudí, tak Ťa ubezpečujem, že v krajinách ako je Rakúsko alebo Taliansko ich dobre prevetrali. a tam majú ďaleko prísnejšie zákony ako v tomto Kocúrkove. Alebo si myslíš, že v Anglicku by mohli legálne rozvíjať svoje pôsobenie?
Ja už som znechutený z tohoto fóra a ľudí, čo neustajne napádajú túto spoločnosť a odrádzajú iných. A skeptikom odkazujem: Kľudne si nechajte svoje Tesco a iné kartičky. Len nepoučujte o niečom, čomu nerozumiete. Raz zistíte, že vám možno ušla príležitosť dobre investovať. Ale možno vás bude hriať pocit, že ste získali 2- 5 % z nákupu na zľavovej kartičke (Tesco, Orange,...), ktorú verne používate už nejaký ten rok.
Halli
21.10.09,19:50
Rasto12345

A skeptikom odkazujem: Kľudne si nechajte svoje Tesco a iné kartičky. Len nepoučujte o niečom, čomu nerozumiete. Raz zistíte, že vám možno ušla príležitosť dobre investovať. Ale možno vás bude hriať pocit, že ste získali 2- 5 % z nákupu na zľavovej kartičke (Tesco, Orange,...), ktorú verne používate už nejaký ten rok.


:D:D rada si nechám újsť tú príležitosť...
Dawe
22.10.09,06:44
vidím, že to tu stráca úroveň... radogaz, účelové prihlásenie do fóra?
Dáša_
22.10.09,07:28
vidím, že to tu stráca úroveň... radogaz, účelové prihlásenie do fóra?

ty si ináč srandovný - keď si pozriem témy, do ktorých si prispel, hneď mi je jasné, že ty si sa do fóra vôbec neprihlásil účelovo :D:D

Aj keď by som skoro s určitosťou predpokladala, že tu máš ešte jeden nick, ktorým prispievaš aj do ostatných tém :cool::cool:
Dawe
22.10.09,08:30
Dáša a slavica:

"Temeritas est damnare, quod nescias."
Dáša_
22.10.09,08:41
Dáša a slavica:

"Temeritas est damnare, quod nescias."


no len aby si ty to poznal detailne :D:D
Halli
22.10.09,09:55
Dáša a slavica:

"Temeritas est damnare, quod nescias."

asi si študoval tú "výšku" v latinčine :D:D


Saepe summa ingenia in occulto latent
Najväčšie talenty zostávajú často utajené :D
roman_007
05.11.09,23:00
Ako som nekúpil auto cez L.y.o.n.e.s.s.

Členom spoločnosti ******* som sa stal pred 3 rokmi, kedy ma tento systém oslovil a očakával
som že systém bude prínosom pre mňa hlavne v tomto obdobý. Rozhodol som sa, že si zakúpim auto prostredníctvom
takej spoločnosti, ktorá je tak isto členom spoločnosti *******. Po oslovení ma navštívil zástupca tejto spoločnosti
ktorému som vyplatil v hotovosti 1000€ ako zálohu na auto proti pokladničnému dokladu a záväznej objednávke.
Od tohto obdobia som musel zástupcu spoločnosti neustále dotazovať o stave objednávky. Moje úsilie trvalo pol roka.
Požiadavky na vrátenie peňazí boli zbytočné. Rozhodol som sa o pomoc požiadať *******, nakolko ako som už uviedol
ja aj spoločnosť (ktorá má záväzok voči mne) sme v tomto systéme. Od *******u som očakával, že na základe vierohodne
predložených podkladov bude v tejto veci konať a že je v jeho právomoci v rámci členov takéto veci riešiť.Môj návrh bol, aby moju pohladávku vymohli od môjho dlžníka
nasledovným spôsobom:.
Preddavky ktoré dlžník vlastní v zúčtovacom systéme *******u na budúce nákupy a to vzhľadom na hrubé porušenie všeobecných obchodných
podmienok *******u previedli v môj prospech vo výške 1000€ ktorú mi dlží.Tieto finančné prostriedky by som chcel využiť v uvedenom systéme *******
ale cez iného dodávateľa áut.Uvedený návrh však *******om nebol akceptovaný a myslím si že záležitosti uvedeného charakteru by tak rozmáhajúca
sa spoločnosť v rámci svôjho portfólia členov mohla ľahko riešiť.V tomto smere som sa sklamal a kladiem si otázku či je spoločnosť dostatočne pripravená
na takéto nekalé praktiky jej členov, ktorý môžu takto poškodiť aj iných poctivo konajúcich členov? Tieto finančné prostriedky mi chýbajú k nákupu nového auta a sen o
mojom novom aute sa pomaly rozplýva pretože ďalšie peniaze musím investovať do starého auta. Chcel by som vás poprosiť o radu, že ako by ste konali na
mojom mieste? Ďakujem.
Halli
06.11.09,08:03
Ako som nekúpil auto cez L.y.o.n.e.s.s.

Členom spoločnosti ******* som sa stal pred 3 rokmi, kedy ma tento systém oslovil a očakával
som že systém bude prínosom pre mňa hlavne v tomto obdobý. Rozhodol som sa, že si zakúpim auto prostredníctvom
takej spoločnosti, ktorá je tak isto členom spoločnosti *******. Po oslovení ma navštívil zástupca tejto spoločnosti
ktorému som vyplatil v hotovosti 1000€ ako zálohu na auto proti pokladničnému dokladu a záväznej objednávke.
Od tohto obdobia som musel zástupcu spoločnosti neustále dotazovať o stave objednávky. Moje úsilie trvalo pol roka.
Požiadavky na vrátenie peňazí boli zbytočné. Rozhodol som sa o pomoc požiadať *******, nakolko ako som už uviedol
ja aj spoločnosť (ktorá má záväzok voči mne) sme v tomto systéme. Od *******u som očakával, že na základe vierohodne
predložených podkladov bude v tejto veci konať a že je v jeho právomoci v rámci členov takéto veci riešiť.Môj návrh bol, aby moju pohladávku vymohli od môjho dlžníka
nasledovným spôsobom:.
Preddavky ktoré dlžník vlastní v zúčtovacom systéme *******u na budúce nákupy a to vzhľadom na hrubé porušenie všeobecných obchodných
podmienok *******u previedli v môj prospech vo výške 1000€ ktorú mi dlží.Tieto finančné prostriedky by som chcel využiť v uvedenom systéme *******
ale cez iného dodávateľa áut.Uvedený návrh však *******om nebol akceptovaný a myslím si že záležitosti uvedeného charakteru by tak rozmáhajúca
sa spoločnosť v rámci svôjho portfólia členov mohla ľahko riešiť.V tomto smere som sa sklamal a kladiem si otázku či je spoločnosť dostatočne pripravená
na takéto nekalé praktiky jej členov, ktorý môžu takto poškodiť aj iných poctivo konajúcich členov? Tieto finančné prostriedky mi chýbajú k nákupu nového auta a sen o
mojom novom aute sa pomaly rozplýva pretože ďalšie peniaze musím investovať do starého auta. Chcel by som vás poprosiť o radu, že ako by ste konali na
mojom mieste? Ďakujem.


asi ti neporadím, ale som rada, že si to tu priložil, ešte oprav namiesto tých hviezdičiek "LAJONES",alebo tak ako to máš v názve -cez bodky...aby to zobralo a aby to bolo výstrahou pre všetkých, čo ešte stále nepochopili ;)
Chobot
06.11.09,08:29
Ako som nekúpil auto cez L.y.o.n.e.s.s.

Členom spoločnosti ******* som sa stal pred 3 rokmi, kedy ma tento systém oslovil a očakával
som že systém bude prínosom pre mňa hlavne v tomto obdobý. Rozhodol som sa, že si zakúpim auto prostredníctvom
takej spoločnosti, ktorá je tak isto členom spoločnosti *******. Po oslovení ma navštívil zástupca tejto spoločnosti
ktorému som vyplatil v hotovosti 1000€ ako zálohu na auto proti pokladničnému dokladu a záväznej objednávke.
Od tohto obdobia som musel zástupcu spoločnosti neustále dotazovať o stave objednávky. Moje úsilie trvalo pol roka.
Požiadavky na vrátenie peňazí boli zbytočné. Rozhodol som sa o pomoc požiadať *******, nakolko ako som už uviedol
ja aj spoločnosť (ktorá má záväzok voči mne) sme v tomto systéme. Od *******u som očakával, že na základe vierohodne
predložených podkladov bude v tejto veci konať a že je v jeho právomoci v rámci členov takéto veci riešiť.Môj návrh bol, aby moju pohladávku vymohli od môjho dlžníka
nasledovným spôsobom:.
Preddavky ktoré dlžník vlastní v zúčtovacom systéme *******u na budúce nákupy a to vzhľadom na hrubé porušenie všeobecných obchodných
podmienok *******u previedli v môj prospech vo výške 1000€ ktorú mi dlží.Tieto finančné prostriedky by som chcel využiť v uvedenom systéme *******
ale cez iného dodávateľa áut.Uvedený návrh však *******om nebol akceptovaný a myslím si že záležitosti uvedeného charakteru by tak rozmáhajúca
sa spoločnosť v rámci svôjho portfólia členov mohla ľahko riešiť.V tomto smere som sa sklamal a kladiem si otázku či je spoločnosť dostatočne pripravená
na takéto nekalé praktiky jej členov, ktorý môžu takto poškodiť aj iných poctivo konajúcich členov? Tieto finančné prostriedky mi chýbajú k nákupu nového auta a sen o
mojom novom aute sa pomaly rozplýva pretože ďalšie peniaze musím investovať do starého auta. Chcel by som vás poprosiť o radu, že ako by ste konali na
mojom mieste? Ďakujem.


V prvom rade nemusíš písať červevou farbou, vieme prečítať aj čierne písmo.

Potom, aj keď nie som zástancom systému, ale v tomto prípade sa ho musím zastať. Čo očakávaš, že systém urobí? L nie je žiadna spotrebiteľská organizácia ani dohľad ani inšpekcia, oni len prerozdeľujú tie provízie. Snáď si si nemyslel, že niekto z L navštívi predajcu auta a pohrozí mu za to, že nevybavil tvoju objednávku? A že L prevezme tvoju zálohu od predajcu a vráti ti ju? To je obchodná záležitosť čisto medzi tebou a predajcom. Tým, že nedošlo k predaju auta, žiadne provízie do L nešli.

Vysvetli mi, akú úlohu v tvojej objednávke zohráva L? Komu si dal peniaze? L? Alebo tomu distribútorovi áut? A prečo ti doteraz nedali auto? Ako to zdôvodňujú?

To je rovnaké, ako keby ten predajca bol členom rovnakého golfového klubu ako ty a ty by si požiadal golfový klub, aby ti sumu, čo si zaplatil ako zálohu, odpočítali z faktúry za členské a tomu predajcovi to vyfaktúrovali ako zvýšené členské....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

AK to chceš riešiť, tak nie cez L. Skús obch. inšpekciu, ak nepomôžu, tak vymáhať zálohu súdnou cestou.
Chobot
06.11.09,08:33
asi ti neporadím, ale som rada, že si to tu priložil, ešte oprav namiesto tých hviezdičiek "LAJONES",alebo tak ako to máš v názve -cez bodky...aby to zobralo a aby to bolo výstrahou pre všetkých, čo ešte stále nepochopili ;)

Salvica, myslím, že s týmto LAJONES nemá nič spoločného. Ty keby si bola členom L a nakúpila by si v Bille, čo je tiež členom L, tak by si sa išla sťažovať na Billu do L?
Halli
06.11.09,09:44
Salvica, myslím, že s týmto LAJONES nemá nič spoločného. Ty keby si bola členom L a nakúpila by si v Bille, čo je tiež členom L, tak by si sa išla sťažovať na Billu do L?


"Po oslovení ma navštívil zástupca tejto spoločnosti
ktorému som vyplatil v hotovosti 1000€ ako zálohu na auto proti pokladničnému dokladu a záväznej objednávke."

toto mi stačí...:rolleyes: myslela som to všeobecne...sú ich členom a ponúkajú to touto formou.
Chobot
06.11.09,09:48
"Po oslovení ma navštívil zástupca tejto spoločnosti
ktorému som vyplatil v hotovosti 1000€ ako zálohu na auto proti pokladničnému dokladu a záväznej objednávke."

toto mi stačí...:rolleyes:

Ja to chápem tak, že to bol zástupca nie L, ale toho predajcu áut. Ale možno sa mýlim...

Neviem o tom, že by niekto mohol priamo v L kupovať niečo. Kupuje sa predsa cez predajcov, ktorí sú členmi L.
Halli
06.11.09,09:53
Ja to chápem tak, že to bol zástupca nie L, ale toho predajcu áut. Ale možno sa mýlim...

Neviem o tom, že by niekto mohol priamo v L kupovať niečo. Kupuje sa predsa cez predajcov, ktorí sú členmi L.

Aj keď niekto chcel kúpiť auto napr. cez Triangel.Quatro-car, išlo to cez nich a sťažnosti smerovali sem a nie na predajcu.
/uvádzam len príklad/...možno nám to zadavateľ objasní, aj ja sa môžem mýliť, ale len počujem ten názov L. a som v pozore:rolleyes:
cucula1
06.11.09,11:00
Mato o nič si neprišiel , ak máš záujem môžeš sa zaregistrovať na ich stránke *******.sk:)
lola87
24.11.09,10:52
Aj nás už ako firmu oslovili s touto ponukou, ale tiež sa mi to nejako nezdá. S tými šekmi, ktoré platia len v určitých predajniach to by som im este zjedla, ale stým vlasným účtom cez ktorý budem uhrádzať fa tak to nie, niekde vo švajčiarskej banke budú zarábať na úrokoch.a myslím že by sa s tým celé uctovníctvo zbytočne skonplikovalo. má niekdo skúsenosť???
aj nas oslovili. tiež sa mi to nejak nezdalo, ale nakonies sme suhlasili a zapojili sme do toho náš obchod. No veď uvidime čo z toho bude. Poznám pár ľudí čo v tom funguju, a zatial sa nesťažovali. Mňa na tom odrádza to, že sa musia kupovať tie šeky, že veľa obchodov nefunguje na tú kartu. Podľa mňa by to bolo omnoho praktickejšie.
ondja
01.12.09,08:52
zdravim vsetkych som v ******* uz asi rok bol som uz na 2 busines seminaroch a asi na 10 prezentaciach, Je to velmi dobra myslienka a funguje nielen u nas ale aj v inych krajinach eu a hlavne stale sa rozsiruje .a co treba spravit zadarmo sa registrovat .ak sa o to zaujmate tak si najdite cas pridte na prezentaciu a tam sa dozviete vsetko dolezite ale na 100% to nebudete vsetko ovladat po prvej prezentacii ,a uz vonkoncom sa to neda vysvetlit cez forum

v pripade otazok ma kontaktujte pripadne napiste tu odpoviem vam na vsetko co vas bude zaujmat a je tu velka sanca aj pre ludi ktory vlastnia alebo prevadzkuju obchody

RE :LOLA 87 TIE POUKAZKY CHAPTE AKO ZACIATOK KAZDY ZACIATOK JE TAZKY VSETKO JE LEN ZVIK KTORY SI CLOVEK VYTVORI

re :cucula1 no v pripade registracie na stranke si neviberes cloveka ktory ti moze v dalsej aktivite pomoct a poradit pretoze inak budes na vsetko sam.


prajem vsetkym krasny den:)
Antilooser
17.12.09,13:52
TIE POUKAZKY CHAPTE AKO ZACIATOK KAZDY ZACIATOK JE TAZKY VSETKO JE LEN ZVIK KTORY SI CLOVEK VYTVORI

Ondja dovol mi s tebou nesuhlasit.....ja som sa dal ukecat na to nakupovanie cez poukazky.....ale najviac ma vie nasrat ked aj tych poukazok ma lyonik nedostatok a to sa tyka hlavne tesca nayka a sem tam hypernovi a to uz vobec nehovorim takto pred sviatkami ........hlavne ze naramne lyonik na info veceroch prezentuje ze ked budeme robit velke obraty budu citacky ja sa tomuto vzdy hlasne zasmejem......ludia robia cez lyonik dost slusne obraty co sa odraza v nedostatok poukazok v castych intervaloch......podla mna je pricina preco si nechcu dat retazce citacky kdesi uplne inde a to obycajnemu klientovi sa do usi nedostane nikdy......povedzme si rovno lyonik ma z toho pekny kseft ked sa rozdavaju auta peniaze a rozne prispevky na dobrocinne ucely.....inac by to nerobil.....keby vedenie lyoniku tak nedrzgrosilo a dalo len do kazdeho tesca a hypernovi na slovensku len jedno citacie zariadenie do jednej pokladne zdarma ako pozornost podniku a na tu pokladnu by sa dal niaky transparent s logom lyonika...vsetcia traja zucastneni by boli spokojni teda klienti, hypermarket aj firma......my nehovorte ze to bude stat vela penazi podla mna to citacie zariadenie nemoze stat viac ako 300 euro a mozno aj menej.....tak mi povedzte v com je problem? a mozno zmenim nazor dakujem za kazdu reakciu z kompetentnych
Miwoslav
31.12.09,14:18
Pokúsim sa dať odpovede na niektoré otázky

Neviem, čo by bolo lepšie pre hypernovu, ale hypernova nám dáva iba bežný množstevný rabat. A asi to má pre ňu význam, keď to robí. V Hypernove nenakupujeme poukážkami l.y.o.n.e.s.s., ale poukážkami Hypernovy. Spoločnosť nakúpi naraz veľké množstvo poukážok, Hypernova má okamžite peniaze, s ktorými môže disponovať, my dostaneme množstevný rabat a poukážky si naši klienti objednávajú v takých množstvách, v akých momentálne potrebujú. A rabat im spoločnosť tiež prerozdelí. Keď niekto nakupuje sám, aj keď minie väčšiu sumu, s určitosťou nedostane nijaké zvláštne rabaty. Keď však spoločne nakupuje skupina takmer 40 tisíc klientov, ktorej počet zo dňa na deň narastá, potom je už aj pre takého veľkého obchodníka ako je Hypernova, zaujímavým zákazníkom.

Na základe toho, čo som napísala vyššie, ani Ty, ani nikto iný nenájde, že by Hypernova prijímala poukážky l.y.o.n.e.s.s. Dokonca ani pokladníčky väčšinou nevedia, že sú našimi partnermi. Oni jednoducho prijímajú ich vlastné platidlo, poukážky Hypernovy. Takéto zmluvy sa nerobia pri káve na jedno posedenie, ani s jednotlivými Hypernovami. Zmluva bola robená po dlhých rokovaniach medzi vedeniami jednotlivých spoločností a verte mi, že ani Hypernova, ani iné veľké nadnárodné spoločnosti, ktoré sú našimi partnermi, či už u nás alebo v iných krajinách, by určite nepodpísali zmluvy, ktoré by pre nich neboli výhodné.

Naozaj od nikoho nepýtame žiadne poplatky. "Pozície", či čo, vznikajú zo zvyškových rabatov od obchodníkov. Sú to peniaze, ktoré by neprišli, keby sa nenakupovalo u partnerov l.y.o.n.e.s.s. A pozície pracujú v špeciálnom zúčtovacom systéme, ktorý tu vysvetľovať nebudem. Za semináre sa platí všade, pokiaľ viem, aj za účtovnícke. To nie je nič neobvyklé, ale v momente, keď sa to týka tejto spoločnosti, okamžite vidíte na tom niečo, čo vám nesedí. Nechápem prečo.
Je tam ročný polatok 12€ ak neurobite rocny obrat cez ******* myslim ze 3000€
oluska_1
01.01.10,17:53
Je tam ročný polatok 12€ ak neurobite rocny obrat cez ******* myslim ze 3000€

Prosím bližšie vysvetliť "ročný poplatok12 eur". Nie je predpísaný žiaden ročný obrat, ani žiaden ročný poplatok.
Kto a kde od Teba pýtal tento poplatok alebo kde si dostal takúto dezinformáciu?
oluska_1
01.01.10,18:01
dalo len do kazdeho tesca a hypernovi na slovensku len jedno citacie zariadenie do jednej pokladne zdarma ako pozornost podniku Čítacie zariadenie je lacnejšie ako 300,- eur, tu vôbec nejde o cenu.
V reťazcoch načítanie našich evidenčných kariet znamená zásah do ich softvérového systému, nie hardvér, a taký zásah nikdy nie je jednoduchý.
Menšie reťazce, napr. Funn parfumérie, John Garfield, Forstinger... toto už vyriešili, na veľké reťazce na Slovensku sa čaká.
Nedostatok poukážok nás mrzí, ale nie je to vinou spoločnosti. Poukážky sú niekedy objednané aj šesť týždňov, kým nám ich reťazce dodajú.
Sharon
02.01.10,13:05
Dávam túto otázku do témy odporúčania, ale neberte to ako moje odporúčanie, len som nenašla vhodnejšie zaradenie. Chcem sa opýtať, aké máte skúsenosti so systémom firmy Lyo-ness. Pred viac ako 3 rokmi tu prebehla jedna debata na túto tému, ale už je uzamknutá. Tak by ma zaujímalo, ako z odstupom času hodnotia tento systém možno práve tí, ktorí v tejto debate figurovali. Oplatí sa do systému vstúpiť a aké sú prípadné riziká.
arizona
02.01.10,13:16
Miwoslav
02.01.10,20:49
Prosím bližšie vysvetliť "ročný poplatok12 eur". Nie je predpísaný žiaden ročný obrat, ani žiaden ročný poplatok.
Kto a kde od Teba pýtal tento poplatok alebo kde si dostal takúto dezinformáciu?
Začiatkom leta som si preštudoval VOP a boli tam poplatky za vydanie novej karty pravdepodobne sa to zmenilo, takže sa ospravedlňujem za dezinformáciu. Teraz ten odstavec vyzera takto a to je v poriadku:

9.2. ******* CashbackCard je pri prvom odbere pre klienta bezplatná. Karta ******* CashbackCard má platnosť 24 mesiacov. Po uplynutí doby platnosti má klient možnosť vytlačiť si bezplatne virtuálnu Cashback Card vo svojom osobnom online office. Ak klient za posledných 24 mesiacov dosiahne celkový nákup v hodnote 100,– € / 3.012,60 SKK, potom je nové vydanie karty ******* CashbackCard bezplatné. V prípade straty alebo poškodení karty má klient vždy možnosť vytlačiť si novú kartu ******* CashbackCard online, resp. vyžiadať novú za poplatok vo výške 8,– € / 241,00 SKK.
Antilooser
05.01.10,11:27
Čítacie zariadenie je lacnejšie ako 300,- eur, tu vôbec nejde o cenu.
V reťazcoch načítanie našich evidenčných kariet znamená zásah do ich softvérového systému, nie hardvér, a taký zásah nikdy nie je jednoduchý.
Menšie reťazce, napr. Funn parfumérie, John Garfield, Forstinger... toto už vyriešili, na veľké reťazce na Slovensku sa čaká.
Nedostatok poukážok nás mrzí, ale nie je to vinou spoločnosti. Poukážky sú niekedy objednané aj šesť týždňov, kým nám ich reťazce dodajú.

Ok nie som informatik ani technik takze to moze byt problem s tym softverom....len ci ten cas je k tomu vsetkemu rovny ci ho fakt treba tolko rokov na jeho zapojenie myslim si ze zijeme v dobe kde su technicke pokroky na velkom rozvoji..........to je sice pekne ze su objednane aj sest tyzdnov, kym ich dodaju......tak ked im to tak dlho trva tak sa ich moze objednat vacsie mnoztvo co poviete?......podla mojich informaci od svokricky je nas ze vraj zaregistrovanych cez 130 tisic ludi z toho ze vraj aktivne nakupuje 1/4 teda nieco cez 30 tisic ludi zvysok caka na citacky teda je neaktivnych tzv. mrtve kone..a predsa pri takomto teoreticky malom mnozstve nakupujucich nedokaze firma niekedy uspokojit poukazkami......co sa potom stane ked nas bude to jedno percento teda cez 250 tisic ludi zaregistrovanych ludi a pri stasti mozno aj nakupujucich?......trebalo by tu zacat mysliet dlhodobo nie len kratkodobo
marjankaj
06.01.10,00:52
Pyramídová hra
Zajímavá hra na principu PYRAMIDA, fakt TO FUNGUJE!!! Můžeš jenom získat!!! Jednoduše pošli kopii tohoto textu svým sedmi kamarádům, kteří jsou zrovna takoví "ostří hoši" jako ty. Před odesláním připiš svoje jméno na poslední místo seznamu na konci tohoto mailu a první jméno škrtni. Potom zabal svoji manželku, přítelkyni či partnerku do velké krabice. Nezapomeň na dírky ve víku, aby se neudusila a krabici pak pošli poštou tomu, kdo je na prvním místě seznamu. V okamžiku, kdy se dostaneš na první místo seznamu ty sám, obdržíš poštou 7 na 7-mou žen, což znamená
823.543 kusů žen. Dle statistického normálního rozdělení musí být v tomto souboru minimálně: 0,5 Miss Švýcarska, 2,5 modelky, 463 nymfomanky, 3 234 skutečně hodně perverzních žen, 20 198 multiorgastických žen a 40 396 bisexuálek. Což je, dohromady vzato, 64.294 žen, které jsou stoprocentně žhavější než ten šrot, který jsi odeslal ty!!! Ale to nejlepší teprve přijde:
Tvoje stará mezi nimi zaručeně nebude!!! V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPŘERUŠUJ ŘETĚZEC!!! Muž, který poslal email pouze 5 místo 7 svým kamarádům, dostal poštou zpátky svoji starou včetně jejího umolousaného kostkovaného župánku a trvalé migrény. Zatím, co píši tento email, chlapík, který byl o šest stupínků nade mnou, si užil už s 837 ženami a leží s těžkým tlučením v koulích v nemocnici. Mezi tím se před jeho pokojem nahromadilo dalších 452 krabic!!!! MUSÍŠ MÍT JENOM TRPĚLIVOST!!!!! Nerozmýšlej proto dvakrát a pošli ještě dnes tento řetězový email svým sedmi kamarádům, známým nebo přátelům!
Andrej Šimek
18.01.10,15:34
Niesom členom ale študoval som tento system a musím povedať že je to system vynikajuci.Čital som si všetky príspevky a musím potvrdiť že slovenský národ je velmi skeptický!!!Tý čo píšu o pyramíde aj viete čo to je pojem "PYRAMÍDA?"
Hovoríte že je to pyramída ja sa opýtam TEN KTO PRACUJE VO FIRME.FIRMA MA MAJITELA,KONATELA,SPOLUMAJITELOV,MANAŽEROV, PRACOVNÍKOV ATD. A TI PRACOVNICI ZARABAJU NA MAJITELA?ANO ŽE?
Tak nepracujte pre tieto firmy lebo oni su tí prvý čo dostanú peniaze do svojich rúk a potom davaju peniaze posledným čo sú pracovníci.Tiež môžu majitelia týchto firiem zmiznuť alebo nie?TAKŽE AJ TOTO JE PYRAMÍDA PODLA VAS!!!
System l******ss je dobre preklepnutý od EU a od inakších odborníkov než ako odborníkov ktorí su tu na fore a nehovoria to najlepšie o systeme.Hlavne tí ktorý píšu uplné nezmysly že su tam vklady a potom sa môžu zaregistrovat.Je to blbosť.REGISTRáCIA JE ZADARMO TO SI UVEDOMTE!!!
Videl som ludi ktorý tam su a funguje im to ako to je možné podla Vás múdrych?Ja odpoviem za Vás lebo ste najmudrejší na svete a preto to viete že ten system nefunguje.
Kto neskusí a nepochopí nech tu nepíše bludy.

CLOCK
Lujdzo
27.04.10,10:15
Niesom členom ale študoval som tento system a musím povedať že je to system vynikajuci.Čital som si všetky príspevky a musím potvrdiť že slovenský národ je velmi skeptický!!!Tý čo píšu o pyramíde aj viete čo to je pojem "PYRAMÍDA?"
Hovoríte že je to pyramída ja sa opýtam TEN KTO PRACUJE VO FIRME.FIRMA MA MAJITELA,KONATELA,SPOLUMAJITELOV,MANAŽEROV, PRACOVNÍKOV ATD. A TI PRACOVNICI ZARABAJU NA MAJITELA?ANO ŽE?
Tak nepracujte pre tieto firmy lebo oni su tí prvý čo dostanú peniaze do svojich rúk a potom davaju peniaze posledným čo sú pracovníci.Tiež môžu majitelia týchto firiem zmiznuť alebo nie?TAKŽE AJ TOTO JE PYRAMÍDA PODLA VAS!!!
System l******ss je dobre preklepnutý od EU a od inakších odborníkov než ako odborníkov ktorí su tu na fore a nehovoria to najlepšie o systeme.Hlavne tí ktorý píšu uplné nezmysly že su tam vklady a potom sa môžu zaregistrovat.Je to blbosť.REGISTRáCIA JE ZADARMO TO SI UVEDOMTE!!!
Videl som ludi ktorý tam su a funguje im to ako to je možné podla Vás múdrych?Ja odpoviem za Vás lebo ste najmudrejší na svete a preto to viete že ten system nefunguje.
Kto neskusí a nepochopí nech tu nepíše bludy.

CLOCK



Plne súhlasím :)
marjankaj
27.04.10,11:01
Niesom členom ale študoval som tento system a musím povedať že je to system vynikajuci.Čital som si všetky príspevky a musím potvrdiť že slovenský národ je velmi skeptický!!!Tý čo píšu o pyramíde aj viete čo to je pojem "PYRAMÍDA?"
Hovoríte že je to pyramída ja sa opýtam TEN KTO PRACUJE VO FIRME.FIRMA MA MAJITELA,KONATELA,SPOLUMAJITELOV,MANAŽEROV, PRACOVNÍKOV ATD. A TI PRACOVNICI ZARABAJU NA MAJITELA?ANO ŽE?
Tak nepracujte pre tieto firmy lebo oni su tí prvý čo dostanú peniaze do svojich rúk a potom davaju peniaze posledným čo sú pracovníci.Tiež môžu majitelia týchto firiem zmiznuť alebo nie?TAKŽE AJ TOTO JE PYRAMÍDA PODLA VAS!!!
System l******ss je dobre preklepnutý od EU a od inakších odborníkov než ako odborníkov ktorí su tu na fore a nehovoria to najlepšie o systeme.Hlavne tí ktorý píšu uplné nezmysly že su tam vklady a potom sa môžu zaregistrovat.Je to blbosť.REGISTRáCIA JE ZADARMO TO SI UVEDOMTE!!!
Videl som ludi ktorý tam su a funguje im to ako to je možné podla Vás múdrych?Ja odpoviem za Vás lebo ste najmudrejší na svete a preto to viete že ten system nefunguje.
Kto neskusí a nepochopí nech tu nepíše bludy.

CLOCK

Veď "blbých" nepotrebujú v žiadnej firme. Tak prečo agituješ? Keď tam budete iba "elita", čo je vás po tých ostatných?
Vy sa budete mať ako prasce v žite. A ak vám záleží aj na tých ostatných, tak im niečo darujte.:---

Napríklad ja sa tiež netrepem fárať do baní, aby sa mal manažment dobre.:eek:
kaake
22.05.10,20:58
Pravdou je, ze v tomto systeme som zapojeny, ak by mal niekto zaujem mozem mu to vysvetlit... Pretoze, ked sa to dobre nevysvetli, moze dojst k nedorozumeniu...

Ako pisali uz predo mnou, mozes len ziskat...
Ale nie je pravda, ze je to zadarmo... Zadarmo je to pre toho, kto sa chce registrovat, ale ten co registruje za to plati...
Niesom
25.05.10,07:39
Mám v tomto systéme zapojených mojich rodičov. Myslím, že som systému pochopil veľmi dobre, som v ňom aj zapojený, ale nikomu ho neodporúčam. Chcel som sa aj odhlásiť, ale je to tak komplikované, že som tým len narobil problémy mojim rodičom, tak som to nechal tak. Prečo to neodporpúčam?

- tí, ktorí sa len zapoja a idú nakupovať cez partnerov ******* dostanú smiešne 1% naspäť, aj to až po dosiahnutí určitej nezanedbateľnej sumy, aby malo zmysel tú províziu vyplácať.
- musíte sa zaťažovať objednávaním rôznych poukážok, ak tam, kde chcete nakupovať nemajú terminál (ten nemajú skoro nikde)
- Ak chcete zo systému mať nejaký citeľný profit - musíte do toho veľa investovať (kupovať pozície), aby ste potom mali z nákupov vyššie percentá, než to 1%. Druhá možnosť je nakupovať, nakupovať a tieto pozície si "prirodzene" vyhospodáriť.
- Najväčší problém je, že tento systém deformuje spotrebiteľské správanie. Vidím to na príklade mojich rodičov - namiesto toho, aby nakúpili kvalitne a lacno, hľadajú nakupovanie cez *******. To, že tovar cez ich partnerov nakúpili oveľa drahšie než inde podvedome ignorujú. U nich to ešte chápem, lebo pokupovali toľko pozícií, že im týždenne vypláca ******* viac než to 1%, ale pre obyčajného človeka to znamená, že nakoniec nielenže neušetrí, ale nakupuje drahšie, ako by nakupoval bez *******.
- Tí ktorí sú "naspodu" a nekupujú pozície, rýchlo vytriezvejú z toho, či sa im oplatí čakať niekoľko mesiacov len preto, aby dostali naspäť nejakých 10 € z nákupov. Naviac, keď si uvedomia, že by inde nakúpili lacnejšie a teda ušetrili by hneď...

Ako jedno z negatív vidím skutočnosť, že celý systém vovnútri funguje tak trochu "sektársky". Kritika sa nepripúšťa, ak aj áno, tak sa rýchlo zamietne pod stôl.

Tiež mi na systéme vadí, že im je úplne jedno, kto sa zapojí. Na členov v podstate nie sú žiadne nároky, čo je rozdiel oproti bežnej firme. Bežná firmy potrebuje kvalifikovaných ľudí ak majú komunikovať s klientami, tak musia mať príjemné vystupovanie, nejaké vzdelanie, vyjadrovanie, zručnosti... v ******* na to nikto neprihliada, podstatné je, aby v tom bolo čo najviac ľudí a čo najviac ľudí nakupovalo.

Nemyslím si, že systém zanikne, akurát potrebuje točiť tých, čo sú naspodu "pyramídy" (nevidím na nej nič zlé). A to tak, že presvedčia človeka, nech sa zaregistruje a nakupuje. Človek nakupuje, snaží sa cez partnerov, ale nakoniec zistí, že za tých pár Eur sa mu to neoplatí. Buď sa necha úkecať a nakúpi pozície, a začne registrovať všetkých známych, o ktorých predtým ani neškrtol (nepríjemná záležitosť), alebo sa na to vybodne.

Kým bude dosť ľudí, ktorí tomu uveria a zapoja sa, tak to bude fungovať.
Ak to, pravda, niekto nepoloží "z hora", čo je samozrejme riziko aj v hociakej inej firme.
Halli
25.05.10,16:32
Veľmi zrelá úvaha pre tých, čo stále nepochopili....;)


a toto si zaslúži sto bodov ...;)


Buď sa necha úkecať a nakúpi pozície, a začne registrovať všetkých známych, o ktorých predtým ani neškrtol (nepríjemná záležitosť), alebo sa na to vybodne.
kaake
25.05.10,17:35
Osobne, ked to nechces pouzivat nepouzivaj, ja to pouzivam a mam preco...

Ja nakupujem potreviny v Tescu lebo je blizko, a nic na tom nestratim, mozem len ziskat... Pritom na OMV netankujem... Nakupujem aj v NAY (osobne dovody), kde to plati...

a co sa tyka pozicii? Nikto nekaze ich kupovat, je to dobrovolne... Ak chces kupis, ak nie nekupis...

Ja osobne si ich nekupujem...
milláčikk
25.05.10,19:12
Osobne, ked to nechces pouzivat nepouzivaj, ja to pouzivam a mam preco...

Ja nakupujem potreviny v Tescu lebo je blizko, a nic na tom nestratim, mozem len ziskat... Pritom na OMV netankujem... Nakupujem aj v NAY (osobne dovody), kde to plati...

a co sa tyka pozicii? Nikto nekaze ich kupovat, je to dobrovolne... Ak chces kupis, ak nie nekupis...

Ja osobne si ich nekupujem...

Pokiaľ si to vieš spočítať ....
kaake
25.05.10,20:25
co ci si viem spocitat?
Niesom
26.05.10,08:34
Osobne, ked to nechces pouzivat nepouzivaj, ja to pouzivam a mam preco...

Ja nakupujem potreviny v Tescu lebo je blizko, a nic na tom nestratim, mozem len ziskat... Pritom na OMV netankujem... Nakupujem aj v NAY (osobne dovody), kde to plati...

a co sa tyka pozicii? Nikto nekaze ich kupovat, je to dobrovolne... Ak chces kupis, ak nie nekupis...

Ja osobne si ich nekupujem...

Ak sa ti to oplatí, tak to samozrejme používať treba. Mne sa to neoplatí - elektroniku nakúpim cez internet oveľa lacnejšie než v NAY, Tesco je na opačnej strane mesta, tankujem tam, kde je benzín najlacnejší (na OMV zrovna nie je).
Ak k tomu pripočítam "opruz" s objednávaním poukážok v minimálnom množstve, tak sa mi to proste pre tých pár € za rok jednoducho neoplatí.

Pozície by som určite dobrovoľne nekúpil, lebo tie tisíce € čo za ne pýtajú by sa mi v tých väčších percentách vrátených naspäť vracali roky rokaté a to nehovorím o zisku, len o návrate "investície" do pozícií.
Pri kúpe pozície by teda trvalo oveľa dlhšie kým by som sa dostal zo straty do nuly, nieto ešte do zisku.

Preto podľa mňa motivujú chodiť na pravidelné školenia, kde treba ľudí zmasírovať takým tým emotívnym "hurá budem bohatý" spôsobom, aby pozície kupovali, lebo nikto normálny by po chladnom racionálnom kalkule do pozície peniaze nedal.
Zvlášť keď si pripočíta "spoločenské náklady" na sociálne znemožnenie seba samého tým že v každom kamarátovi vidí potenciálneho *******áka.
oluska_1
26.05.10,15:00
Zdravím Ťa, "niesom"!

Neviem, čo nie si, ale rodičia z Teba musia mať "obrovskú" radosť, keď sa o nich a o ľuďoch, ktorých vôbec nepoznáš vyjadruješ takýmto spôsobom.

nikto normálny by po chladnom racionálnom kalkule do pozície peniaze nedal.Tí ľudia, ktorí rozbiehajú tento obchod sú v postavení "bláznov" a tých, ktorí "racionálne nekalkulujú". Podobne, ako tí, ktorí na začiatku verili chlapcom z google, alebo tým, čo začínali s počítačmi.
Buď hrdý na svojich rodičov, ktorí dokážu veriť tomu, že niečo dokážu pomôcť vybudovať a modli sa, aby Ťa za Tvoj postoj k tomu, čomu oni veria, nevydedili.
milláčikk
26.05.10,15:22
Zdravím Ťa, "niesom"!

Neviem, čo nie si, ale rodičia z Teba musia mať "obrovskú" radosť, keď sa o nich a o ľuďoch, ktorých vôbec nepoznáš vyjadruješ takýmto spôsobom.
Tí ľudia, ktorí rozbiehajú tento obchod sú v postavení "bláznov" a tých, ktorí "racionálne nekalkulujú". Podobne, ako tí, ktorí na začiatku verili chlapcom z google, alebo tým, čo začínali s počítačmi.
Buď hrdý na svojich rodičov, ktorí dokážu veriť tomu, že niečo dokážu pomôcť vybudovať a modli sa, aby Ťa za Tvoj postoj k tomu, čomu oni veria, nevydedili.

To teda Oluška dobre trepeš:---, keď porovnávaš "tých, čo tvorili a tvoria niečo nové (neboj začínalo ich mnohokrát viac ako je teraz v tom ktorom obore úspešných ) s tými, čo po bezcitnom kalkule vymysleli systém ako ŠKLBAŤ :D:D:D:D stádo (a bezprácne sa nabaliť) .
milláčikk
26.05.10,15:34
Zdravím Ťa, "niesom"!

Neviem, čo nie si, ale rodičia z Teba musia mať "obrovskú" radosť, keď sa o nich a o ľuďoch, ktorých vôbec nepoznáš vyjadruješ takýmto spôsobom.
Tí ľudia, ktorí rozbiehajú tento obchod sú v postavení "bláznov" a tých, ktorí "racionálne nekalkulujú". Podobne, ako tí, ktorí na začiatku verili chlapcom z google, alebo tým, čo začínali s počítačmi.
Buď hrdý na svojich rodičov, ktorí dokážu veriť tomu, že niečo dokážu pomôcť vybudovať a modli sa, aby Ťa za Tvoj postoj k tomu, čomu oni veria, nevydedili.

Tomuto sa hovorí :
demagógia a
právne bezvedomie :D:D:D:D:D:D.
oluska_1
26.05.10,15:52
Miláčikk, ďakujem za Tvoju reakciu


Tomuto sa hovorí :
demagógia a
právne bezvedomie :D:D:D:D:D:D.Ako sa hovorí tomu, keď fundovane hodnotíš to, o čom nemáš relevantné informácie, dokonca by som povedala, že máš iba samé dezinformácie?

Prepáčte, že som sa zase ozvala, snažila som sa nechať všetko na "čas ukáže".
Spoločnosť je už vo vývoji oveľa ďalej, ako bola na začiatku tejto diskusie, len niektorí diskutujúci majú stále rovnaké dezinformácie, ktoré sa nezhodujú so skutočnosťou, ako na začiatku.
Mrzí ma, že vlastné deti, dokážu strpčovať život rodičom, lebo mladí vždy vedia všetko najlepšie a najsprávnejšie a nič iné ani zo zásady nechcú počuť.
Xanti
26.05.10,15:56
Buď hrdý na svojich rodičov, ktorí dokážu veriť tomu, že niečo dokážu pomôcť vybudovať a modli sa, aby Ťa za Tvoj postoj k tomu, čomu oni veria, nevydedili.


Tomuto sa hovorí :
demagógia a
právne bezvedomie :D:D:D:D:D:D.



Miláčikk, ďakujem za Tvoju reakciu

Ako sa hovorí tomu, keď fundovane hodnotíš to, o čom nemáš relevantné informácie, dokonca by som povedala, že máš iba samé dezinformácie?

Okomentujem hrubo zvýraznené.
To že milláčikk Ti napísal, že je to demagogia a právne bezvedomie tak je to pravda.
Nakoľko neúčasť programe l....nes nie je právne relevantným dôvodom na vydedenie potomka.

Prosím ťa nezavádzaj a nestraš občanov, s tým že ak nebudú poslúchať svojich rodičov tak tí ich môžu vydediť, len preto že považujú l...nes za frašku.

Ďakujem za pochopenie.
milláčikk
26.05.10,16:11
Miláčikk, ďakujem za Tvoju reakciu

Ako sa hovorí tomu, keď fundovane hodnotíš to, o čom nemáš relevantné informácie, dokonca by som povedala, že máš iba samé dezinformácie?

Prepáčte, že som sa zase ozvala, snažila som sa nechať všetko na "čas ukáže".
Spoločnosť je už vo vývoji oveľa ďalej, ako bola na začiatku tejto diskusie, len niektorí diskutujúci majú stále rovnaké dezinformácie, ktoré sa nezhodujú so skutočnosťou, ako na začiatku.
Mrzí ma, že vlastné deti, dokážu strpčovať život rodičom, lebo mladí vždy vedia všetko najlepšie a najsprávnejšie a nič iné ani zo zásady nechcú počuť.

Píš o lajošoch - to si nabiflená.

NEPÍŠ o vydedení, keď tomu nerozumieš !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ani egyptským pyramídam nerozumiem, ale stačí mi na ne pozrieť a spoznám ich :---:---:---:--- !
milláčikk
26.05.10,16:13
Okomentujem hrubo zvýraznené.
To že milláčikk Ti napísal, že je to demagogia a právne bezvedomie tak je to pravda.
Nakoľko neúčasť programe l....nes nie je právne relevantným dôvodom na vydedenie potomka.

Prosím ťa nezavádzaj a nestraš občanov, s tým že ak nebudú poslúchať svojich rodičov tak tí ich môžu vydediť, len preto že považujú l...nes za frašku.

Ďakujem za pochopenie.

Doplním :

DRAHÚ
muri
26.05.10,17:34
Prečítal som si príspevky a som dosť prekvapený z niektorých odpovedí. Som členom ako niekto napísal na "dolnej pozícii". Neviem prečo sa niekomu zdá, že ľudia nakupujú drahý tovar len aby mali 1%. Ja nakupujem tam, kde som nakupoval aj pred tým než som sa stal členom *******, za tie isté ceny ako predtým a ešte mi aj vrátia peniaze. Neviem čo je na tom zlé.
Halli
26.05.10,17:49
Prečítal som si príspevky a som dosť prekvapený z niektorých odpovedí. Som členom ako niekto napísal na "dolnej pozícii". Neviem prečo sa niekomu zdá, že ľudia nakupujú drahý tovar len aby mali 1%. Ja nakupujem tam, kde som nakupoval aj pred tým než som sa stal členom *******, za tie isté ceny ako predtým a ešte mi aj vrátia peniaze. Neviem čo je na tom zlé.

Nenahováraš si to všetko? už sa zobuď....:rolleyes: si ozaj na veľmi dolnej pozícií:D
marjankaj
26.05.10,18:03
Prečítal som si príspevky a som dosť prekvapený z niektorých odpovedí. Som členom ako niekto napísal na "dolnej pozícii". Neviem prečo sa niekomu zdá, že ľudia nakupujú drahý tovar len aby mali 1%. Ja nakupujem tam, kde som nakupoval aj pred tým než som sa stal členom *******, za tie isté ceny ako predtým a ešte mi aj vrátia peniaze. Neviem čo je na tom zlé.

Veď to môžeš mať aj v JEDNOTE a aj v inde a nikto ťa nenúti niekoho registrovať.
Niesom
26.05.10,18:59
Zdravím Ťa, "niesom"!

Neviem, čo nie si, ale rodičia z Teba musia mať "obrovskú" radosť, keď sa o nich a o ľuďoch, ktorých vôbec nepoznáš vyjadruješ takýmto spôsobom.
Tí ľudia, ktorí rozbiehajú tento obchod sú v postavení "bláznov" a tých, ktorí "racionálne nekalkulujú". Podobne, ako tí, ktorí na začiatku verili chlapcom z google, alebo tým, čo začínali s počítačmi.
Buď hrdý na svojich rodičov, ktorí dokážu veriť tomu, že niečo dokážu pomôcť vybudovať a modli sa, aby Ťa za Tvoj postoj k tomu, čomu oni veria, nevydedili.

Nemaj strach Oluska, s mojmi rodičmi máme výborný vzťah, možno aj preto, lebo si veci otvorene hovoríme. Ja som im povedal moje názory a výhrady voči LY, oni zase mne otvorene hovoria ich výhrady a názory na môj život. Napriek tom, alebo možno práve preto sa milujeme tak veľmi, že sa nám niekedy pri stretnutiach tisnú slzy do očí (bývame od seba relatívne ďaleko).
Som rád, že to tak je, lebo v prvých fázach ich LY členstva som kvôli môjmu nesúhlasu s LY cítil naozaj ako "vydedenec"... - pochybovať bolo neprípustné.

Skôr by ma zaujímali tvoje argumenty v prospech výhodnosti členstva v LY pre tých, ktorí nemajú kúpené pozície. Aké percento zľavy sa LY členovi vráti a za aký čas, resp. pri akej útrate?
Konštruktívnejšie by bolo keby si skúsila vyvrátiť jednotlivé kritické body, ktoré som napísal. Ak klamem, nemal by to byť pre teba problém.
Len ako riešenie neuvádzaj, že mám pravidelne navštevovať školenia. :)
Mne bol systém konkrétne a podrobne vysvetlený, aj keď netvrdím, že si všetko presne pamätám.
oluska_1
26.05.10,21:11
Ahojte!


Nakoľko neúčasť programe l....nes nie je právne relevantným dôvodom na vydedenie potomka.

Tu prišlo k "hlbokému" nedorozumeniu.
Podiel v našej spoločnosti je dedičný, myslela som iba na dedičstvo podielu v spoločnosti.
Prepáčte, že som sa neúplne vyjadrila. Nikoho nechcem ničím strašiť.
Akosi som pozabudla, že tu diskutujú väčšinou ľudia, ktorí nemajú úplné informácie a nenapadne ich, že v tomto linku nepíšem všeobecné informácie, iba také, ktoré sa týkajú spoločnosti.
Ale ešte raz sa ospravedlňujem za nedorozumenie.


Ani egyptským pyramídam nerozumiem, ale stačí mi na ne pozrieť a spoznám ich :---:---:---:--- !
Šikulka. Ja si netrúfnem fundovane písať ani o egyptských pyramídách, pokiaľ si túto problematiku nenaštudujem.

Čo sa týka tohto

Skôr by ma zaujímali tvoje argumenty v prospech výhodnosti členstva v LY pre tých, ktorí nemajú kúpené pozície. Aké percento zľavy sa LY členovi vráti a za aký čas, resp. pri akej útrate?

je treba si pozrieť celú diskusiu, všetky tieto veci sú tam už viackrát vysvetlené a ja naozaj nemám ani čas ani chuť to tu znova rozpisovať.
Spoločnosť má jeden výborne fungujúci zúčtovací systém, ktorý sa nedá popísať dvoma-tromi vetami.
Skús sa spýtať na tieto veci rodičov, určite Ti budú vedieť veľa vecí vysvetliť.
Ale veľmi stručne: Tí, ktorí nemajú pozície, len nakupujú u partnerov spoločnosti, môžu byť v dvoch pozíciach: registrujú ďalších klientov, a tým si urýchľujú späť peniaze z nákupov, alebo, (a Ty si sa zrejme pýtal na týchto), neregistrujú nikoho, iba nakupujú. Znovu tu môžu nastať dve varianty: systém za nimi vsadí pozície ľudí, ktorí spolupracujú alebo iba takých, ktorí len nakupujú, atď. Podľa toho sa potom odvíja čas, kedy sa peniaze vrátia.
Preženiem to, lebo nikdy sa nedá presne povedať, kedy sa peniaze vrátia. Klient iba nakupuje, nerobí nič iné ako doteraz. Podľa dohodnutých rabatov u zmluvných obchodníkov sa mu tvorí pozícia, ktorá sa umiestni do zúčtovacieho systému a po naplnení klient dostane za 50,- € (ako rýchlo sa mu nazbiera 50,- € z rabatov?), nazbieraných z rabatov 450,- €. Keby mu prvých 450,-€ prišlo za sedem alebo za desať rokov, použije ich? Bude nakupovať aj o desať rokov? A ak sa tento mnou schválne prehnaný predpoklad bude zdať niekomu veľmi neskoro, tak znovu podotýkam, že pozície sú dedičné.

Snáď som to veľmi nezamotala, lebo mne je tento systém fungovania známy už z takmer sedemročnej praxe, ale tiež som sa ho učila postupne, väčšinou na vlastných skúsenostiach.


Mne bol systém konkrétne a podrobne vysvetlený, aj keď netvrdím, že si všetko presne pamätám.

S týmto súhlasím. Ako dlho Ti vysvetľovali systém? Pozrel si si aj fungovanie systému v praxi na internete? Takýto zložitý systém sa naozaj musí vysvetľovať postupne.


keby si skúsila vyvrátiť jednotlivé kritické body, ktoré som napísal.

Neviem presne na čo myslíš, ale ak napr. na toto


Ak k tomu pripočítam "opruz" s objednávaním poukážok v minimálnom množstve, tak sa mi to proste pre tých pár € za rok jednoducho neoplatí.
Poukážky sa už nemusia vymieňať v minimálnom množstve, vo viacerých mestách máme predajné miesta poukážok, kde si ich naši klienti priamo môžu vymeniť za € v takom množstve, v akom uznajú za vhodné (aj za 5,- €). Predajných miest neustále pribúda a príde čas, že už vôbec nebudú potrebné. Naše spoločenstvo je stavané na evidenciu nákupov pomocou cashback karty.

Ešte tam bola poznámka o tom, že v každom vidíš klienta spoločnosti. Nikto nie je povinný pomáhať iným, aby aj oni mohli dostať späť peniaze zo svojich nákupov. Nikto nemusí nikoho ďalšieho registrovať. Ale momentálne nás je v spoločenstve registrovaných viac ako milión klientov, na Slovensku málo chýba do 150 tisíc klientov, začali sa registrovať klienti v Amerike.

Prečo tu stále podsúvate tým, čo tieto výhody využívajú, že ničomu nerozumejú a robia niečo zlé? Myslíte, že všetci, ktorí sú zaregistrovaní, sú "mimo reality" a iba ten Váš názor je ten najsprávnejší?
Prečo porovnávate jedno percento z Jednoty(a ozaj, ešte tu nebolo spomenuté jedno percento z Tesca), ktoré nikdy nedostaneme v €, ale vždy iba v poukážkach pre daný obchod? A prečo si Tesco aj Jednota registrujú svojich zákazníkov sami? Prečo nedajú túto možnosť aj nám? Túto možnosť, že ja pomôžem kamarátovi získať späť peniaze z jeho nákupov a aj ja mám z toho prospech, dáva iba naša spoločnosť. Znovu zdôrazňujem: možnosť, nie povinnosť.

A som rada, že s rodičmi máš pekný vzťah, želám to aj im, aj Tebe.
Xanti
27.05.10,04:58
Ani egyptským pyramídam nerozumiem, ale stačí mi na ne pozrieť a spoznám ich :---:---:---:--- !



Šikulka. Ja si netrúfnem fundovane písať ani o egyptských pyramídách, pokiaľ si túto problematiku nenaštudujem.
Oluška prosím ťa čítaj poriadne čo kto píše a NEDOMÝŠLAJ SI.

Milláčikk píše o tom, že spozná egyptské pyramídy a nepíše o fundovanom písaní o nich. Ty chceš ich problematiku študovať, a milláčikk chce na nich kukať.
Chápeš rozdiely??

U nás je jedna pripoviedka ... "CO ŠE BABE CHCELO, TO ŠE BABE ŠNILO" ... a toto mi na teba sedí, domýšlaš si niečo čo nikto nevyslovil. To Vás učia v l...nese?

Krásny deň
Niesom
27.05.10,06:09
Ahojte!
Tí, ktorí nemajú pozície, len nakupujú u partnerov spoločnosti, môžu byť v dvoch pozíciach: registrujú ďalších klientov, a tým si urýchľujú späť peniaze z nákupov, alebo, (a Ty si sa zrejme pýtal na týchto), neregistrujú nikoho, iba nakupujú. Znovu tu môžu nastať dve varianty: systém za nimi vsadí pozície ľudí, ktorí spolupracujú alebo iba takých, ktorí len nakupujú, atď. Podľa toho sa potom odvíja čas, kedy sa peniaze vrátia.
Preženiem to, lebo nikdy sa nedá presne povedať, kedy sa peniaze vrátia. Klient iba nakupuje, nerobí nič iné ako doteraz. Podľa dohodnutých rabatov u zmluvných obchodníkov sa mu tvorí pozícia, ktorá sa umiestni do zúčtovacieho systému a po naplnení klient dostane za 50,- € (ako rýchlo sa mu nazbiera 50,- € z rabatov?), nazbieraných z rabatov 450,- €. Keby mu prvých 450,-€ prišlo za sedem alebo za desať rokov, použije ich? Bude nakupovať aj o desať rokov? A ak sa tento mnou schválne prehnaný predpoklad bude zdať niekomu veľmi neskoro, tak znovu podotýkam, že pozície sú dedičné.

Ano, myslím presne takých, čo iba nakupujú a na ktorých to celé vlastne stojí (a podľa mňa aj padá). Logicky predsa, nemôžu všetci registrovať nových ľudí. Po určitom nasýtení trhu predsa budú členovia stále častejšie narážať na už registrovaných. Tak či tak, tá pyramída (to nehovorím pejoratívne!) bude vždy vyzerať tak, že ten najväčší obrat musia vytvoriť tí čo sú najnižšie, ktorí dostanú najmenej, aby bolo z čoho vyplácať tých hore.
Ja ale tvrdím, že tí čo sú najnižšie majú najmenšiu motiváciu nakupovať. Prečo? Lebo 450 € za 7 až 10 rokov ako píšeš, je podľa mňa veľmi málo.
To nie je biznis, to môžu využiť naozaj len ľudia, ktorí chodia trvale nakupovať len to TESCO, alebo HYPERNOVA preto, lebo by tam chodili či už LY je, alebo nie je. Tí čo chodia do Billa už majú smolu, keďže s LY zmluvu zrušila. To isté sa mimochodom hocikedy môže stať s TESCO, alebo HYPERNOVOU.
Tak či tak, tie peniaze, ktoré si "zarobila" - to sú peniaze, ktoré si fakticky požičala LY a oni ti ich po 7-10 rokoch vrátili.

Ja napríklad trvale nenakupujem v jednom obchode kombinujem všetky možné obchody, pretože ich mám častokrát "po ceste" a nebudem kvôli ušetreniu 30 cenov, chodiť inde, len preto, aby sa mi nazbieralo 450 € za 7 rokov. Rozumieš čo chcem povedať? Jednoducho ak som v meste a mám pred sebou Billu, nebudem chodiť 5 KM do Hypernovy kvôli 30 centom.
Ten čas, ktorý ušetrím tým, že nakúpim v tej Bille mi je vzácnejší než naháňanie 30 centov. Inokedy zase idem len do LIDL a urobím tam už celý nákup, lebo len tam majú omáčku Pesto s bazalkou a olivami, ktorú milujem, :) za niekoľkonásobne menej peňazí než v LY registrovaných obchodoch.

Jednoducho to nie je také priamočiare a jednoduché ako to na papieri v LY kreslia.

A to nehovorím o NAY, čo je pomaly najdrahší obchod s elektronikou aký poznám. Dávnejšie som kupoval kameru za 19000 SKK cez internet, ktorú mali v NAY za 24000 SKK. Oproti nákupu cez LY som teda okamžite ušetril 5000 SKK - jednu tretinu toho, na čo by LY ľudia čakali 7 rokov...

Ideálny stav by bol možno taký, keby všetky obchody boli v LY - potom by sa šetrilo naozaj pri každom nákupe. Taký stav ale nebude nikdy.

Prevádzkujem internetový obchod - 1% zľavy viem dať klientovi prakticky okamžite, keby o to išlo - nemusím to preháňať cez LY.
Kto vie, nakoniec sa to možno vyvinie tak, že obchody budú vydávať za konkurenčnú výhodu to, že cez LY sa u nich nedá kúpiť a budú ponúkať členom LY zľavu 1% na počkanie mimo LY, aby si ich získali. :D Vtedy možno pochopia, že vlastne len úverujú LY a zľavy môžu získať okamžite aj bez LY.


Poukážky sa už nemusia vymieňať v minimálnom množstve, vo viacerých mestách máme predajné miesta poukážok, kde si ich naši klienti priamo môžu vymeniť za € v takom množstve, v akom uznajú za vhodné (aj za 5,- €). Predajných miest neustále pribúda a príde čas, že už vôbec nebudú potrebné. Naše spoločenstvo je stavané na evidenciu nákupov pomocou cashback karty.

Toto beriem. Ak to bude len otázka toho, že vyberiem kartu, pokladníčka ju prečíta a zľava sa bude zbierať, nemám s tým najmenší problém. To mi je už potom jedno, kedy mi tie peniaze z nákupu vrátia. Vtedy budem LY používať rád - ale opäť - nie preto, aby som nakupoval v LY obchodoch - stále sa budem správať ako normálny spotrebiteľ - hľadať najlepšiu cenu pri najlepšej kvalite.


Ešte tam bola poznámka o tom, že v každom vidíš klienta spoločnosti. Nikto nie je povinný pomáhať iným, aby aj oni mohli dostať späť peniaze zo svojich nákupov. Nikto nemusí nikoho ďalšieho registrovať.

Problém je ten spôsob videnia, ktorý prezentuješ. Namiesto toho, aby si priznala, že jednoduch existuje určitá obrovská skupina ľudí, pre ktorú je to nevýhodné (ľudia, ktorí sú ďaleko od LY obchodov a ktorí nebudú registrovať, alebo už nemajú koho), tak blahosklonne hovoríš o tom, že "nikto nie je povinný pomáhať". Prosím ťa ako pomôže rodine s napnutým rozpočtom, ktorá nakupuje v miestnom CBA neregistrovanom v LY, to, že si nakúpia poukážky do Tesca vzdialeného 20 KM za polovicu svojho mesačného rozpočtu? To si naozaj myslíš, že je to efektívnejšie?
Problém vidím v tom, že vy jednoducho zatvárate oči pred tým, že pre niekoho je to nevýhodné. Keby ste to priznali, pôsobili by ste dôveryhodnejšie.


Ale momentálne nás je v spoločenstve registrovaných viac ako milión klientov, na Slovensku málo chýba do 150 tisíc klientov, začali sa registrovať klienti v Amerike.
Registrovať ešte neznamená aj nakupovať, ale to ti je predpokladám jasné. Takisto kto nakupoval cez LY pol roka, neznamená, že bude naveky.



Prečo tu stále podsúvate tým, čo tieto výhody využívajú, že ničomu nerozumejú a robia niečo zlé? Myslíte, že všetci, ktorí sú zaregistrovaní, sú "mimo reality" a iba ten Váš názor je ten najsprávnejší?

Ak sa to niekomu opláca, tak nech to využíva, to je prirodzené. Ale je zase prirodzené, že to my mnohí aj kritizujeme, keď vidíme, ako nekriticky pristupujete k LY a považujete ho za prospešný pre všetkých, aj keď to nie je pravda, ako som ukázal.


A prečo si Tesco aj Jednota registrujú svojich zákazníkov sami? Prečo nedajú túto možnosť aj nám? Túto možnosť, že ja pomôžem kamarátovi získať späť peniaze z jeho nákupov a aj ja mám z toho prospech, dáva iba naša spoločnosť.

Podľa mňa to nerobia preto, lebo to z ich pohľadu nemá zmysel. Zľavy sa poskytujú preto, aby si obchody získali viac klientov, ale čo získajú obchody tým, keď dajú tú zľavu LY, ktorá to potom rozdeľuje podľa vlastných princípov? Jednoducho to nemajú pod kontrolou - znižujú si zisk poskytovaním zľavy a ani nevedia prečo. Keby sa všetci zaregistrovali do LY, zrazu by to znamenalo, že ľudia sú zase tam kde boli - je jedno kde budú nakupovať, lebo všade to pôjde cez LY. Obchody sa pripravia o percentá zo zisku v prospech LY a nakoniec zistia, že marketingový efekt je nulový, lebo všetci budú v LY... jednoducho je to len živenie ďalšieho medzičlánku medzi obchodníkom a spotrebiteľom.
nakoniec aj tak budú musieť robiť sami marketing, aby presvedčili ľudí nech u nich kupujú, ale už budú mať na to menej peňazí, lebo 1% dávajú LY.
A tak možno zistia, že bude lepšie LY nechať tak a plošne znížiť ceny o 1%. Ľudia zrazu zistia, že síce inde nakupujú cez LY, ktoré im za x mesiacov vráti pár €, ale tu je nejaký obchod, ktorý im dáva nižšie ceny okamžite, takže LY im je zbytočné.
marjankaj
27.05.10,06:58
To niesom.
Myslím, že si jej to vysvetlil úplne. Asi by si mal dávať školenia ty. Ale to by l......kom asi nepasovalo.
milláčikk
27.05.10,07:13
Ahojte!



Tu prišlo k "hlbokému" nedorozumeniu.
Podiel v našej spoločnosti je dedičný, myslela som iba na dedičstvo podielu v spoločnosti.

Že si ty taká čistotná:). Teda aspoň mozog máš dobre vyumývaný !:D:D:D:D:D.
Keď tí rodičia celý majetok nechajú potomkom, ale kur.. veľa (možno až 134 €) - "vyhospodárených" u lajošov VYDEDIA = no STRAŠNÉ :---:---:---.

PS
Ale aj tak by ma ten "extra proces vydedenia" zaujímal - v prospech koho ?
Lajošov ???????
Všetkých členov lajošov (alebo iba šéfom :D ) - to na každého pripadne asi tak nula celá nič centov.

Prepáčte, že som sa neúplne vyjadrila. Nikoho nechcem ničím strašiť.
Akosi som pozabudla, že tu diskutujú väčšinou ľudia, ktorí nemajú úplné informácie a nenapadne ich, že v tomto linku nepíšem všeobecné informácie, iba také, ktoré sa týkajú spoločnosti.
Ale ešte raz sa ospravedlňujem za nedorozumenie.


Šikulka. Ja si netrúfnem fundovane písať ani o egyptských pyramídách, pokiaľ si túto problematiku nenaštudujem.

Tvoj problém je, ako naznačila Xanti, že tomu nerozumieš, ale sa to musíš NABIFĽIŤ.


Preženiem to, lebo nikdy sa nedá presne povedať, kedy sa peniaze (NE)vrátia.

Prečo tu stále podsúvate tým, čo tieto výhody využívajú, že ničomu nerozumejú a robia niečo zlé? Myslíte, že všetci, ktorí sú zaregistrovaní, sú "mimo reality" a iba ten Váš názor je ten najsprávnejší?

Tí na špičke samozrejme - NIE.

Prečo porovnávate jedno percento z Jednoty(a ozaj, ešte tu nebolo spomenuté jedno percento z Tesca), ktoré nikdy nedostaneme v €, ale vždy iba v poukážkach pre daný obchod? A prečo si Tesco aj Jednota registrujú svojich zákazníkov sami?

Lebo NIE SÚ blbí :D.

A som rada, že s rodičmi máš pekný vzťah, želám to aj im, aj Tebe.

Tvoje dve rozumné vety!



"Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich bude kráľovstvo"
Halli
27.05.10,15:10
Ano, myslím presne takých, čo iba nakupujú a na ktorých to celé vlastne stojí (a podľa mňa aj padá). Logicky predsa, nemôžu všetci registrovať nových ľudí. Po určitom nasýtení trhu predsa budú členovia stále častejšie narážať na už registrovaných. Tak či tak, tá pyramída (to nehovorím pejoratívne!) bude vždy vyzerať tak, že ten najväčší obrat musia vytvoriť tí čo sú najnižšie, ktorí dostanú najmenej, aby bolo z čoho vyplácať tých hore.
Ja ale tvrdím, že tí čo sú najnižšie majú najmenšiu motiváciu nakupovať. Prečo? Lebo 450 € za 7 až 10 rokov ako píšeš, je podľa mňa veľmi málo.
To nie je biznis, to môžu využiť naozaj len ľudia, ktorí chodia trvale nakupovať len to TESCO, alebo HYPERNOVA preto, lebo by tam chodili či už LY je, alebo nie je. Tí čo chodia do Billa už majú smolu, keďže s LY zmluvu zrušila. To isté sa mimochodom hocikedy môže stať s TESCO, alebo HYPERNOVOU.
Tak či tak, tie peniaze, ktoré si "zarobila" - to sú peniaze, ktoré si fakticky požičala LY a oni ti ich po 7-10 rokoch vrátili.

Ja napríklad trvale nenakupujem v jednom obchode kombinujem všetky možné obchody, pretože ich mám častokrát "po ceste" a nebudem kvôli ušetreniu 30 cenov, chodiť inde, len preto, aby sa mi nazbieralo 450 € za 7 rokov. Rozumieš čo chcem povedať? Jednoducho ak som v meste a mám pred sebou Billu, nebudem chodiť 5 KM do Hypernovy kvôli 30 centom.
Ten čas, ktorý ušetrím tým, že nakúpim v tej Bille mi je vzácnejší než naháňanie 30 centov. Inokedy zase idem len do LIDL a urobím tam už celý nákup, lebo len tam majú omáčku Pesto s bazalkou a olivami, ktorú milujem, :) za niekoľkonásobne menej peňazí než v LY registrovaných obchodoch.

Jednoducho to nie je také priamočiare a jednoduché ako to na papieri v LY kreslia.

A to nehovorím o NAY, čo je pomaly najdrahší obchod s elektronikou aký poznám. Dávnejšie som kupoval kameru za 19000 SKK cez internet, ktorú mali v NAY za 24000 SKK. Oproti nákupu cez LY som teda okamžite ušetril 5000 SKK - jednu tretinu toho, na čo by LY ľudia čakali 7 rokov...

Ideálny stav by bol možno taký, keby všetky obchody boli v LY - potom by sa šetrilo naozaj pri každom nákupe. Taký stav ale nebude nikdy.

Prevádzkujem internetový obchod - 1% zľavy viem dať klientovi prakticky okamžite, keby o to išlo - nemusím to preháňať cez LY.
Kto vie, nakoniec sa to možno vyvinie tak, že obchody budú vydávať za konkurenčnú výhodu to, že cez LY sa u nich nedá kúpiť a budú ponúkať členom LY zľavu 1% na počkanie mimo LY, aby si ich získali. :D Vtedy možno pochopia, že vlastne len úverujú LY a zľavy môžu získať okamžite aj bez LY.



Toto beriem. Ak to bude len otázka toho, že vyberiem kartu, pokladníčka ju prečíta a zľava sa bude zbierať, nemám s tým najmenší problém. To mi je už potom jedno, kedy mi tie peniaze z nákupu vrátia. Vtedy budem LY používať rád - ale opäť - nie preto, aby som nakupoval v LY obchodoch - stále sa budem správať ako normálny spotrebiteľ - hľadať najlepšiu cenu pri najlepšej kvalite.



Problém je ten spôsob videnia, ktorý prezentuješ. Namiesto toho, aby si priznala, že jednoduch existuje určitá obrovská skupina ľudí, pre ktorú je to nevýhodné (ľudia, ktorí sú ďaleko od LY obchodov a ktorí nebudú registrovať, alebo už nemajú koho), tak blahosklonne hovoríš o tom, že "nikto nie je povinný pomáhať". Prosím ťa ako pomôže rodine s napnutým rozpočtom, ktorá nakupuje v miestnom CBA neregistrovanom v LY, to, že si nakúpia poukážky do Tesca vzdialeného 20 KM za polovicu svojho mesačného rozpočtu? To si naozaj myslíš, že je to efektívnejšie?
Problém vidím v tom, že vy jednoducho zatvárate oči pred tým, že pre niekoho je to nevýhodné. Keby ste to priznali, pôsobili by ste dôveryhodnejšie.


Registrovať ešte neznamená aj nakupovať, ale to ti je predpokladám jasné. Takisto kto nakupoval cez LY pol roka, neznamená, že bude naveky.




Ak sa to niekomu opláca, tak nech to využíva, to je prirodzené. Ale je zase prirodzené, že to my mnohí aj kritizujeme, keď vidíme, ako nekriticky pristupujete k LY a považujete ho za prospešný pre všetkých, aj keď to nie je pravda, ako som ukázal.



Podľa mňa to nerobia preto, lebo to z ich pohľadu nemá zmysel. Zľavy sa poskytujú preto, aby si obchody získali viac klientov, ale čo získajú obchody tým, keď dajú tú zľavu LY, ktorá to potom rozdeľuje podľa vlastných princípov? Jednoducho to nemajú pod kontrolou - znižujú si zisk poskytovaním zľavy a ani nevedia prečo. Keby sa všetci zaregistrovali do LY, zrazu by to znamenalo, že ľudia sú zase tam kde boli - je jedno kde budú nakupovať, lebo všade to pôjde cez LY. Obchody sa pripravia o percentá zo zisku v prospech LY a nakoniec zistia, že marketingový efekt je nulový, lebo všetci budú v LY... jednoducho je to len živenie ďalšieho medzičlánku medzi obchodníkom a spotrebiteľom.
nakoniec aj tak budú musieť robiť sami marketing, aby presvedčili ľudí nech u nich kupujú, ale už budú mať na to menej peňazí, lebo 1% dávajú LY.
A tak možno zistia, že bude lepšie LY nechať tak a plošne znížiť ceny o 1%. Ľudia zrazu zistia, že síce inde nakupujú cez LY, ktoré im za x mesiacov vráti pár €, ale tu je nejaký obchod, ktorý im dáva nižšie ceny okamžite, takže LY im je zbytočné.


Klobúk dole ...aj ked niesi.... /Niesom/ tak tu si isto na správnom mieste ;):D
oluska_1
27.05.10,22:34
To niesom.
Myslím, že si jej to vysvetlil úplne. Asi by si mal dávať školenia ty. Ale to by l......kom asi nepasovalo.Ďakujem za zhodnotenie. Niesom nechceš ísť školiť? Možno by si naozaj pochopil niektoré veci inak, ako ich chápeš teraz.


Ano, myslím presne takých, čo iba nakupujú a na ktorých to celé vlastne stojí (a podľa mňa aj padá). Logicky predsa, nemôžu všetci registrovať nových ľudí. Po určitom nasýtení trhu predsa budú členovia stále častejšie narážať na už registrovaných. Tak či tak, tá pyramída (to nehovorím pejoratívne!) bude vždy vyzerať tak, že ten najväčší obrat musia vytvoriť tí čo sú najnižšie, ktorí dostanú najmenej, aby bolo z čoho vyplácať tých hore.A chceš mi povedať, že keby sme hneď, čiže okamžite, prestali registrovať nových ľudí, že systém na základe toho prestane fungovať? Obrat vytvárame všetci. Tí, ktorí sú registrovaní skôr, neprestali nakupovať, a ich pozície v systéme sú aj prvé, aj posledné, a tak stále dookola. Raz moja pozícia pomôže k naplneniu pozície mnou registrovaného člena, potom jeho pozícia pomôže naplniť tú moju a takto nám pozície neustále "rotujú" v zúčtovacom systéme.


Lebo 450 € za 7 až 10 rokov ako píšeš,Píšem príklad a už som uviedla, že čas je veľmi "prehnaný".


Tak či tak, tie peniaze, ktoré si "zarobila" - to sú peniaze, ktoré si fakticky požičala LY a oni ti ich po 7-10 rokoch vrátili.Tomuto absolútne nerozumiem. Keď iba nakupuješ, aké peniaze si fakticky požičal?


Ideálny stav by bol možno taký, keby všetky obchody boli v LY - potom by sa šetrilo naozaj pri každom nákupeToto vôbec nie je "ideálny stav, toto absolútne nie je a nemôže byť cieľom spoločnosti. (Ďalšie nepochopenie myšlienky celého projektu.)



Prevádzkujem internetový obchod - 1% zľavy viem dať klientovi prakticky okamžite, keby o to išlo - nemusím to preháňať cez LYNeberieme obchodných partnerov, ktorí dokážu dať iba jedno percento. Na prerozdelenie klientom potrebujeme viac.
Mimochodom, máme partnerov aj internetové obchody. Pozri si na stránke, ktoré sú v Európe, prípadne i v Amerike, tam začíname práve internetovými obchodmi.


Toto beriem. Ak to bude len otázka toho, že vyberiem kartu, pokladníčka ju prečíta a zľava sa bude zbierať, nemám s tým najmenší problém. To mi je už potom jedno, kedy mi tie peniaze z nákupu vrátia. Vtedy budem LY používať rád - ale opäť - nie preto, aby som nakupoval v LY obchodoch - stále sa budem správať ako normálny spotrebiteľ - hľadať najlepšiu cenu pri najlepšej kvalite.Toto je konečným cieľom spoločnosti. Aby bola karta použiteľná u všetkých našich partnerov a aby si klient mohol vyberať, kde chce nakúpiť.


Problém je ten spôsob videnia, ktorý prezentuješ. Namiesto toho, aby si priznala, že jednoduch existuje určitá obrovská skupina ľudí, pre ktorú je to nevýhodné (ľudia, ktorí sú ďaleko od LY obchodov a ktorí nebudú registrovať, alebo už nemajú koho) tak blahosklonne hovoríš o tom, že "nikto nie je povinný pomáhať". Prosím ťa ako pomôže rodine s napnutým rozpočtom, ktorá nakupuje v miestnom CBA neregistrovanom v LY, to, že si nakúpia poukážky do Tesca vzdialeného 20 KM za polovicu svojho mesačného rozpočtu? To si naozaj myslíš, že je to efektívnejšie?
Problém vidím v tom, že vy jednoducho zatvárate oči pred tým, že pre niekoho je to nevýhodné. Keby ste to priznali, pôsobili by ste dôveryhodnejšieNikdy a nikde som netvrdila, že cieľom spoločnosti je registrovať každého. Naopak, LY nie je pre každého. Stačí, ak dosiahneme 5percent registrovaných obyvateľov v jednotlivých štátoch a systém bude veľmi dobre fungovať. Ak si niekto myslí, že stať sa členom spoločnosti je pre neho nevýhodné, nie je povinný sa registrovať.
Kedy som napísala také niečo, že každý musí byť členom spoločnosti?



Ak sa to niekomu opláca, tak nech to využíva, to je prirodzené. Ale je zase prirodzené, že to my mnohí aj kritizujeme, keď vidíme, ako nekriticky pristupujete k LY a považujete ho za prospešný pre všetkých, aj keď to nie je pravda, ako som ukázal.Jednoducho sa tu ozývali ľudia, ktorí sú členmi spoločenstva a sú spokojní, potom ich netreba presviedčať o opaku a potom sa tu ozývali ľudia, ktorí mali nejaký problém a snažila som sa im v rámci mojich možností pomôcť (zrušenie posielania správ a pod.).

Väčšinou ste reagovali na príspevky, kde niekto niečo napísal v tom zmysle, že je so spoločnosťou spokojný, tým spôsobom, že ste ho presviedčali, že nemá pravdu, lebo to tak nemôže byť. Preto som sa snažila niektoré veci vysvetliť z mojich skúseností zo sedemročného členstva v tejto spoločnosti. (A verte mi, že za tých sedem rokov som dostala tých vyhospodárených pozícií oveľa viac, ako bola tá jedna uvedená v "katastrofickom scenári".)



Podľa mňa to nerobia preto, lebo to z ich pohľadu nemá zmysel. Zľavy sa poskytujú preto, aby si obchody získali viac klientov, ale čo získajú obchody tým, keď dajú tú zľavu LY, ktorá to potom rozdeľuje podľa vlastných princípov? Jednoducho to nemajú pod kontrolou - znižujú si zisk poskytovaním zľavy a ani nevedia prečo. Keby sa všetci zaregistrovali do LY, zrazu by to znamenalo, že ľudia sú zase tam kde boli - je jedno kde budú nakupovať, lebo všade to pôjde cez LY. Obchody sa pripravia o percentá zo zisku v prospech LY a nakoniec zistia, že marketingový efekt je nulový, lebo všetci budú v LY... jednoducho je to len živenie ďalšieho medzičlánku medzi obchodníkom a spotrebiteľom.
nakoniec aj tak budú musieť robiť sami marketing, aby presvedčili ľudí nech u nich kupujú, ale už budú mať na to menej peňazí, lebo 1% dávajú LY.
A tak možno zistia, že bude lepšie LY nechať tak a plošne znížiť ceny o 1%. Ľudia zrazu zistia, že síce inde nakupujú cez LY, ktoré im za x mesiacov vráti pár €, ale tu je nejaký obchod, ktorý im dáva nižšie ceny okamžite, takže LY im je zbytočné.Celá táto problematika je riešená v programe spoločnosti pre malých a stredných obchodníkov, obchodníci vedia, prečo poskytujú rabaty, ako sa rabaty delia, aj aké majú oni výhody z partnerstva so spoločnosťou.

Naozaj som sa snažila seriózne odpovedať na otázky, ktoré boli v tomto fóre položené. Myslela som si, že toto fórum navštevujú odborníci z oblasti ekonomiky, ale po tomto príspevku

Citát: Milláčikk

Pôvodca textu príspevku: oluska_1 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/79367-l-y-o-n-e-s-s-post1413143.html#post1413143)
Ahojte!



Tu prišlo k "hlbokému" nedorozumeniu.
Podiel v našej spoločnosti je dedičný, myslela som iba na dedičstvo podielu v spoločnosti.

Že si ty taká čistotná:). Teda aspoň mozog máš dobre vyumývaný !:D:D:D:D:D.
Keď tí rodičia celý majetok nechajú potomkom, ale kur.. veľa (možno až 134 €) - "vyhospodárených" u lajošov VYDEDIA = no STRAŠNÉ :---:---:---.

PS
Ale aj tak by ma ten "extra proces vydedenia" zaujímal - v prospech koho ?
Lajošov ???????
Všetkých členov lajošov (alebo iba šéfom :D ) - to na každého pripadne asi tak nula celá nič centov.

Prepáčte, že som sa neúplne vyjadrila. Nikoho nechcem ničím strašiť.
Akosi som pozabudla, že tu diskutujú väčšinou ľudia, ktorí nemajú úplné informácie a nenapadne ich, že v tomto linku nepíšem všeobecné informácie, iba také, ktoré sa týkajú spoločnosti.
Ale ešte raz sa ospravedlňujem za nedorozumenie.


Šikulka. Ja si netrúfnem fundovane písať ani o egyptských pyramídách, pokiaľ si túto problematiku nenaštudujem.

Tvoj problém je, ako naznačila Xanti, že tomu nerozumieš, ale sa to musíš NABIFĽIŤ.


Preženiem to, lebo nikdy sa nedá presne povedať, kedy sa peniaze (NE)vrátia.

Prečo tu stále podsúvate tým, čo tieto výhody využívajú, že ničomu nerozumejú a robia niečo zlé? Myslíte, že všetci, ktorí sú zaregistrovaní, sú "mimo reality" a iba ten Váš názor je ten najsprávnejší?

Tí na špičke samozrejme - NIE.

Prečo porovnávate jedno percento z Jednoty(a ozaj, ešte tu nebolo spomenuté jedno percento z Tesca), ktoré nikdy nedostaneme v €, ale vždy iba v poukážkach pre daný obchod? A prečo si Tesco aj Jednota registrujú svojich zákazníkov sami?

Lebo NIE SÚ blbí :D.

A som rada, že s rodičmi máš pekný vzťah, želám to aj im, aj Tebe.

Tvoje dve rozumné vety!


"Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich bude kráľovstvo" už naozaj nemienim ďalej plýtvať svojim časom aj časom tých, ktorí na fóre diskutujú a navzájom sa neurážajú.

Nedá mi však nedoplniť jednu z poznámok predchádzajúceho citátu, ktorá je pravdivá:

Lebo NIE SÚ blbí :D, aby sa delili so zákazníkmi o zisk. Takáto "blbá",je iba naša spoločnosť. Lenže my to nepovažujeme za blbosť.
milláčikk
28.05.10,06:21
Nedá mi však nedoplniť jednu z poznámok predchádzajúceho citátu, ktorá je pravdivá:

Lebo NIE SÚ blbí :D, aby sa delili so zákazníkmi o zisk. Takáto "blbá",je iba naša spoločnosť. Lenže my to nepovažujeme za blbosť.


Mám pocit, že my dvaja sme chodili do úúúúúplne rozdielnych základných škôl :D:D:D:D, ak z tohoto :
" Prečo porovnávate jedno percento z Jednoty(a ozaj, ešte tu nebolo spomenuté jedno percento z Tesca), ktoré nikdy nedostaneme v €, ale vždy iba v poukážkach pre daný obchod? A prečo si Tesco aj Jednota registrujú svojich zákazníkov sami?

Lebo NIE SÚ blbí :D. ""

si pochopila :
"Takáto "blbá",je iba naša spoločnosť"

Vôbec som ani len nenaznačil, že lajoši sú BLBÍ (teda tí hore:D). Oni sú skôr "vychc..í " = ak v štáte oblbnú 5% obyvateľov - môžu sa vykašľať , aby niečo produktívne robili.
Veď im stačí :---:---:---:---:---:---.

PS
Špeciál pre teba dopoviem :
(Lebo NIE SÚ blbí), aby zo zľavy dávali časť zbytočnému (PRÍŽIVNÍCKEMU ) medzičlánku, ktorý nič nevkladá, ale chcel by cudzie rozdeľovať , ako "kcúr v čižmách":
Jedno tebe / jedno mne :---:---:---:---:---:---:---:---:---:---
Niesom
01.06.10,19:39
A chceš mi povedať, že keby sme hneď, čiže okamžite, prestali registrovať nových ľudí, že systém na základe toho prestane fungovať? Obrat vytvárame všetci. Tí, ktorí sú registrovaní skôr, neprestali nakupovať, a ich pozície v systéme sú aj prvé, aj posledné, a tak stále dookola. Raz moja pozícia pomôže k naplneniu pozície mnou registrovaného člena, potom jeho pozícia pomôže naplniť tú moju a takto nám pozície neustále "rotujú" v zúčtovacom systéme.

Netvrdím, že to prestane fungovať.
Určite budeš súhlasiť s tým, že čím menej ľudí nakupuje, tým "pomalšie" celý systém funguje. Ktorých ľudí je v systéme najviac? Tých, čo majú najviac pozícií, alebo tých, čo majú pozícií menej?
Ja si myslím, že tých, ktorí ich majú menej. A to je podľa mňa tá skupina, ktorá keď prestane nakupovať, alebo teda výrazne obmedzí nakupovanie, tak sa celý systém veľmi spomalý.

Aby si ma ale chápala správne ja netvrdím, že to určtie skrachuje ani nič podobné. Len si myslím, že ušetriť na nákupoch sa dá oveľa viac inými spôsobmi okamžite, než cez ******* v dlhej dobe. A toto keď zistia ľudia, ktorí tých pozícií až tak veľa nemajú, tak sa to spomalí. Ale to hovorím o "ideálnom svete". Oni to nezistia, lebo chodia na LY meetingy a sú LY komunitou tlačený len na nakupovanie cez LY.
Ako som spomínal - ich správanie sa tým deformuje, nakupujú cez LY s vidinou napĺňania pozícií, kým vedľa v obchode, ktorý nie je v LY by už dávno nakúpili oveľa lacnejšie (zjednodušene povedané).


Tomuto absolútne nerozumiem. Keď iba nakupuješ, aké peniaze si fakticky požičal?Tým som chcel povedať len toľko, že každý, kto nakupuje cez LY, nedostáva peniaze naspäť okamžite, ako sa tvrdí v reklame. Musia počkať kým sa naplniť pozícia. To pri chudobnejšej rodine môže trvať aj niekoľko mesiacov. Pravda je teda taká, že človek cez LY musí zaplatiť pri nákupe plnú sumu. Obchodník dáva tú zľavu LY, nie samotnému klientovi. Tú zľavu mu, po prehnaní cez celý systém, dá až *******. A nedá ju mu hneď, dá mu ju až keď splní podmienky - naplnenie pozície. Za ten čas LY má tie peniaze u seba. Ozaj - ako s nimi disponuje? Vypláca ich tým hore, ktorým už pozície dozreli? Alebo ich úročí na termínovaných vkladoch?
Tým som myslel úverovanie - človek niečo kúpi, ale jeho zľava trčí v LY.


Toto vôbec nie je "ideálny stav, toto absolútne nie je a nemôže byť cieľom spoločnosti. (Ďalšie nepochopenie myšlienky celého projektu.)

Ja som ani nepovedal, že to je cieľom, len som nahlas rozmýšľal, kedy by bol pre LY ideálny stav z môjho hľadiska, ako človeka, ktorý nakupuje. Určite uznáš, že je jednoduchšie nakupovať cez LY, keď je LY obchodov veľa, než keď je menej.


Neberieme obchodných partnerov, ktorí dokážu dať iba jedno percento. Na prerozdelenie klientom potrebujeme viac.
To je OK. My predávame okrem iného aj elektroniku, kde sú mimochodom také nízke marže, že dať LY 7% znamená robiť v podstate zadarmo. :)
Chápem, že Nay tie zľavy dať môže, keď má rabať v desiatkach percent.


Toto je konečným cieľom spoločnosti. Aby bola karta použiteľná u všetkých našich partnerov a aby si klient mohol vyberať, kde chce nakúpiť.
Super, to je výborné. Ja kartu mám a nosím ju stále pri sebe. Žiaľ nemal som to šťastie ju použiť ani raz. Pravda je, že mal som asi 2 príležitosti, ale zistil som to neskoro. :-)


Nikdy a nikde som netvrdila, že cieľom spoločnosti je registrovať každého. Naopak, LY nie je pre každého. Stačí, ak dosiahneme 5percent registrovaných obyvateľov v jednotlivých štátoch a systém bude veľmi dobre fungovať. Ak si niekto myslí, že stať sa členom spoločnosti je pre neho nevýhodné, nie je povinný sa registrovať.
Kedy som napísala také niečo, že každý musí byť členom spoločnosti?


Ale veď to som ja ani nikdy netvrdil, že tvrdíš, že každý MUSÍ byť členom. Trošku si to prekrútila. Ja som povedal, že vy tvrdíte, že každému sa nakupovanie cez LY oplatí. Uviedol som príklady, kedy to vôbec nie je pravda.


Naozaj som sa snažila seriózne odpovedať na otázky, ktoré boli v tomto fóre položené. Myslela som si, že toto fórum navštevujú odborníci z oblasti ekonomiky, ale po tomto príspevku
už naozaj nemienim ďalej plýtvať svojim časom aj časom tých, ktorí na fóre diskutujú a navzájom sa neurážajú.

Ak ti môžem poradiť, urážky ignoruj. Potom utíchnu. Ak som ťa niečom urazil ja, tak sa ospravedlňujem. Niekedy možno píšem ohnivejšie ale nikdy nie s nenávisťou.


Celá táto problematika je riešená v programe spoločnosti pre malých a stredných obchodníkov, obchodníci vedia, prečo poskytujú rabaty, ako sa rabaty delia, aj aké majú oni výhody z partnerstva so spoločnosťou.
...

Nedá mi však nedoplniť jednu z poznámok predchádzajúceho citátu, ktorá je pravdivá:

Lebo NIE SÚ blbí , aby sa delili so zákazníkmi o zisk. Takáto "blbá",je iba naša spoločnosť. Lenže my to nepovažujeme za blbosť.

Otázka je, či sa treba čakať na rozdeľovanie zisku, alebo len stačí nakupovať lacnejšie.
Je to jednoduchá matematika - obchodník, u ktorého kupíš najlacnejšie, sa s tebou sám delí o najväčiu časť zisku svojim najnižším rabatom. A môžeš to mať hneď, nemusíš čakať na LY.
milláčikk
01.06.10,20:55
Naozaj som sa snažila seriózne odpovedať na otázky, ktoré boli v tomto fóre položené. Myslela som si, že toto fórum navštevujú odborníci z oblasti ekonomiky, ale po tomto príspevku
už naozaj nemienim ďalej plýtvať svojim časom aj časom tých, ktorí na fóre diskutujú a navzájom sa neurážajú.



No medzi nimi by si mohla byť riaditeľkou = riadila:D by si kancelárie (metlou a handrou).
A to ťa neurážam, iba hovorím svoj názor podľa tvojich "odborných" príspevkov a mojich skúseností.
Dawe
20.06.10,20:22
tento systém je výhodný pre tých "hore". tam mimochodom patrí aj jedna aktívna obhajkyňa na tomto fore. Ostatní môžu čakať a snívať (a nakupovať).
milláčikk
21.06.10,05:37
tento systém je výhodný pre tých "hore". tam mimochodom patrí aj jedna aktívna obhajkyňa na tomto fore. Ostatní môžu čakať a snívať (a nakupovať).

Nehambi sa = daj (aspoň 80 %:D:D:D písmen z) nicka.
Laco-monter
21.06.10,05:54
No medzi nimi by si mohla byť riaditeľkou = riadila:D by si kancelárie (metlou a handrou).
A to ťa neurážam, iba hovorím svoj názor podľa tvojich "odborných" príspevkov a mojich skúseností.


Niektorí to "riadenie" zobrali vážne , :eek:

mrkni na www.riadime.sk

riaditeľky s vysávačom, kýbĺom a handrami.:D
oluska_1
21.06.10,16:44
tento systém je výhodný pre tých "hore". tam mimochodom patrí aj jedna aktívna obhajkyňa na tomto fore. Ostatní môžu čakať a snívať (a nakupovať).
Neviem to určite, ale asi sa to týka mňa.
Máš pravdu v tom, že všetci, ktorí iba čakajú a snívajú, môžu iba čakať a snívať. Tí, ktorí aspoň nakupujú, si zabezpečia do budúcnosti dodatočný príjem. A to, či je niekde niekto úspešný, nezáleží na tom, či bol niekde prvý, ale na tom, koľko práce urobil. Poznám ľudí, ktorí sú v systéme oveľa kratší čas ako ja a sú úspešnejší.

Predpokladám, podľa Tvojich slov, že sa poznáme, možno sa mi niekedy niekde prihovoríš a môžeme si niektoré stanoviská vyjasniť.
papson
24.06.10,06:08
Šeckých velice pekne zdravím. :D
Nechce sa mi citat cela diskusia k LY a tak sem napisem len par slov...
Som v LY a dokonca som kupil pozicie (co teraz lutujem), takze nejde o niekoho, kto o tomto systeme nic nevie...
- Uroven skoleni je podla mna velmi slaba
- LY je na Slovensku uz xxx rokov a doteraz tam nie je vobec tolko ludi a firiem ako si predstavovali... aj napriek obcasnym pokusom o zviditelnenie pomocou reklamy a inych kampani..
- pre ludi je velmi neprakticke objednavat si, pripadne ist si zakupit na niektore specialne miesto seky do obchodov, kde si zane mozu nakupit
- pri registracii mi tvrdili, ze mi bude karta dorucena do 3 tyzdnov a prisla po dvoch mesiacoch!!! nehovorim, ze si ludia musia svoju docasnu kartu vytlacit z internetovej stranky (vela ludi toto nezvladne alebo su taki, ktori nemaju chut behat s kusom papiera)
- Tesco a pod., kde nemaju citacky na karty od LY sa tymto ani nezaobera a ani nebude... maju svoje seky a to im staci, pritom Tesco investuje dost vela financii do rozvoja a reklamy...
- zaregistroval som pod seba kamarata, ktory vlastni restauraciu s tym, ze sa mu ozvu z LY kvoli zmluve do dvoch tyzdnov atd. (na stretnuti bola so mnou skusena LY skolitelka).. nikto sa mu neozval a nejaky cas na to mi ani nezvihal telefon... to je ich korektnost, spolahlivost a zaujem o klientov!
- ludom sa nechce takymto sposobom pouzivat tieto LY "vyhody"
- skuste si pozriet niektore z LY videi, ktore natacaju pri ich velkolepych akciach v rakusku apod. .. ved to je ako na zjazde neakej sekty, kde sa ludia chovaju ako zmyslov zbaveni a je to len velka sou - nic viac... a este k tomu si za to celkom dost zaplatia...

to asi na teraz vsetko, co ma napadlo...

chcem peniaze (preddavky) od LY spat ale jedina cesta ako ich ziskat je ist kupit nieco drahe, pouzit pri tom kartu LY a za dva dni to vratit ako nepouzity tovar a oni mi vratia paniaze...
Janiela6
30.06.10,10:40
Práve dnes som mala ísť na stretnutie, ale akosi nemám chuť. Má už niekto osobnú skúsenosť, prípadne je členom?
kaake
30.06.10,12:29
ja som clenom, osobne si myslim, ze je to pre ludi, ktory v danych obchodoch nakupuju, ak si nenakupovala v danych obchodoch, tak to nie je pre teba... Ja som v nich nakupoval aj predtym, takze ja to vyuzivam... Ak by si chcela podrobnosti napis mi na mail.
lekiana
02.07.10,15:10
ja mam skusenosti,cca pred 5 rokmi odo mna zinkasovali 60000 Sk a dodnes nic,nefunguju ani prihlasenia ani nic,dalsi oblb,MLM
kaake
08.07.10,22:22
ja mam skusenosti,cca pred 5 rokmi odo mna zinkasovali 60000 Sk a dodnes nic,nefunguju ani prihlasenia ani nic,dalsi oblb,MLM

a to hovoris konkretne o *******e, alebo o nejakom inom MLM?

Pretoze v tom je kapanek rozdiel...
marjankaj
09.07.10,19:14
ja mam skusenosti,cca pred 5 rokmi odo mna zinkasovali 60000 Sk a dodnes nic,nefunguju ani prihlasenia ani nic,dalsi oblb,MLM

Vari nechcú ďalších 60000 Sk?:rolleyes:
Nechápem.:eek:
gavopp
30.09.10,15:07
Som uzivatelom a hladim uz po business urovni. Mam info, aj triky a tipy..
pivko
30.09.10,17:32
Nechcem čítať celú túto tému ,ale je to totálna blbosť , bez problémov si v každom obchode vyjednám vačšiu zľavy ako ten Váš *******. Ojeb...ie ľudí...........
kaake
30.09.10,18:14
nesuhlasim, teoreticky sa da vyjednat zlava... ako priklad uvediem NAY...

Vyjednas zlavu 5% (co je viac ako 1+1 % v *******), ale ked to zaplatis este aj poukazkami mas to ak dobre pocitam 7%, takze viac ani nemusis vyjednat, len treba vediet ako na to... :-D
pivko
01.10.10,03:11
nesuhlasim, teoreticky sa da vyjednat zlava... ako priklad uvediem NAY...

Vyjednas zlavu 5% (co je viac ako 1+1 % v *******), ale ked to zaplatis este aj poukazkami mas to ak dobre pocitam 7%, takze viac ani nemusis vyjednat, len treba vediet ako na to... :-D
Naposledy som si pred týždňom vybral pračku v NAY /cena 409 EUR/ a cez internet kúpil v E shop Datart za 357 EUR tak že ani tie Tvoje poukážky by nedokázali takú zľavu. Je to proste hu....na:eek:
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product-detail?pid=1010272
http://www.datart.sk/katalog/Automaticka-pracka-LG-WD-10390NDK.html
Stačí vedieť nakupovať
kaake
01.10.10,03:33
otazka znie, ci cena v datarte bola taka aj na predajni, ak ano, mozes pouzit garanciu ceny... :-D
pivko
01.10.10,10:51
otazka znie, ci cena v datarte bola taka aj na predajni, ak ano, mozes pouzit garanciu ceny... :-D
V dnešnej dobe rozumný človek nakupuje takto. Vyberie sa do kamennej predajne , tam si výrobok obzrie poprípade vyskúša /všetko , elektrospotebiče, obuv , oblečenie/potom si na internete vygoogluje najlepšiu cenu a objedná;) A nie nejaké ******* šeky:mee:
Halli
01.10.10,11:03
V dnešnej dobe rozumný človek nakupuje takto. Vyberie sa do kamennej predajne , tam si výrobok obzrie poprípade vyskúša /všetko , elektrospotebiče, obuv , oblečenie/potom si na internete vygoogluje najlepšiu cenu a objedná;) A nie nejaké ******* šeky:mee:

Presne tak, nie behať ako pako so šekmi a čakať na pár šupov, nechať sa hnať ako stádo oviec, nechať si vymývať mozog a tam niekde na druhom konci /alebo začiatku/chvosta si niekto mastí brucho a smeje sa na chudákoch , ktorí mu plnia účet a tvári sa ako im strašne pomáha:eek:...na tom chvoste rozdávajú autá, sponzorujú v telke, kúpia si hocičo a hoci koho...bože stále to veľa ľudí nechápe , čo sa tu deje??:rolleyes:
gavopp
01.10.10,11:11
Ospravedlnujem sa za predosly prispevok. Vidim ze mi ho par ludi oznacilo ako nevhodny, poucim sa - dakujem.

Chcel by som len povedat ze ohladom toho nejde vobec ani o zlavy - to je najvacsi problem bezneho uzivatela pochopit preco ten ******* vyhodnejsi ako bezna zlava.

Cely system je o poziciach kt tie zlavy vytvoria - cim viac pozici tym vacsia provizia.

Cim vy a vasi klienti preinvestujete viacej penazi tym ste schopnejsi vacsiu proviziu ziskat.

Takze nie je to o zlavach - ale o peniazoch spat z kazdeho nakupu. (Nie len vaseho ale aj Vasho klienta).

Laicky povedane - Kupili ste pracku za 370 mate to lacnejsie ako ja v Nay za 400 ale ak tie pracku kupia viaceri v moji klienti v Nay .. tak mam tu istu zlavu co vy a este aj proviziu :) pretoze z toho nakupu a z nakupu mojich klientov sa mi vratia peniaze.

S pozdravom :)
pivko
01.10.10,11:14
Ospravedlnujem sa za predosly prispevok. Vidim ze mi ho par ludi oznacilo ako nevhodny, poucim sa - dakujem.

Chcel by som len povedat ze ohladom toho nejde vobec ani o zlavy - to je najvacsi problem bezneho uzivatela pochopit preco ten ******* vyhodnejsi ako bezna zlava.

Cely system je o poziciach kt tie zlavy vytvoria - cim viac pozici tym vacsia provizia.

Cim vy a vasi klienti preinvestujete viacej penazi tym ste schopnejsi vacsiu proviziu ziskat.

Takze nie je to o zlavach - ale o peniazoch spat z kazdeho nakupu. (Nie len vaseho ale aj Vasho klienta).

Laicky povedane - Kupili ste pracku za 370 mate to lacnejsie ako ja v Nay za 400 ale ak tie pracku kupia viaceri v moji klienti v Nay .. tak mam tu istu zlavu co vy a este aj proviziu :) pretoze z toho nakupu a z nakupu mojich klientov sa mi vratia peniaze.

S pozdravom :)
že by piramídova hra:D:mad::eek: To už tu bolo po revolúcii:D
gavopp
01.10.10,11:24
Jednoznacne suhlasim ze to je pyramidova hra -ak sa to da tak nazvat - samozrejme ma revolucne prvky si myslim kedze cely system je binarny.

Je to komplikovane vysvetlit po nete. Ale samozrejme stojim za tym ze nejde o zlavy ani o percenta ani o nic.. 2 percenta zlava je uboha si priznajme a je pravda ze ja som schopny si kupit lacnejsie a zjednat si este lacnejsie. Ale kazdo rocne ti nik nevravti peniaze :)

Uvediem priklad. V tescu mas Club kartu. V priemere je to 1 percento zlava. na konci roku ti pridu poukazky do tesca nejakyhc 1.5eura v 50centovych poukazkach. Toto si myslim ze je smiesne :)

Zo zaciatku nejde o miliardove ksefty a zlavy. Je to len klubovy system tak ako ma Nay karta Tescoclub karta billa a neviem este ake klubove karty.. to je to iste.. az na jednu zmenu - ******* mas vsade ale jen jednu kartu. Tak musis nosit do kazdeho obchodu inu.Je pravda ze po novom su nutne poukazky. Ale to nikto nemohol cakat :( Kedze na ******* musia mat vlastny terminal - nemozeu pouzit ******* kartu cez interny terminal..

Takze ked to zhrniem - mam jednu klubovu kartu - percenta zasadne raz take velke ako v beznych kartach a este na konci roka dostanem proviziu zo zisku. Tak preco nepouzivat *******.

Zvazte - kto pouziva tescoclub, billa club, nay kartu atd atd.. nie je lepsie mat tych "bodov" viac a este aj ziskat provizie?

To je vsetko :)
marjankaj
01.10.10,11:41
Zvazte - kto pouziva tescoclub, billa club, nay kartu atd atd.. nie je lepsie mat tych "bodov" viac a este aj ziskat provizie?

To je vsetko :)

Keď sa ti to vidí výhodné tak to používaj a neagituj ostatných. Tí majú svoj rozum.
Napríklad mne chutí pivo. A neagitujem ostatných, aby im tiež chutilo. Že minerálka je o ničom. :eek:
Halli
01.10.10,11:44
Keď sa ti to vidí výhodné tak to používaj a neagituj ostatných. Tí majú svoj rozum.
Napríklad mne chutí pivo. A neagitujem ostatných, aby im tiež chutilo. Že minerálka je o ničom. :eek:

...tomu sa hovorí "neúnavný bojovník" :D

aj Pivko má isto radšej pivko ...;)
gavopp
01.10.10,11:51
Myslim ze tato tema sa strhla na dva vojenske tabory. Podla mna na vsetky spolocnosti su staznosti. Vsak aj na staznosti.sme.sk sa mozte docitat na datart nay a na vsetko na uplne na vsetko sa clovek aspon raz bol nepsokojny... preto si myslim ze to je uplne normlane je otazne kolko je spokojnych ludi a koko nepsokojnych..
Halli
01.10.10,11:54
Žiadne tábory Gavopp , vidíš, že každý to má už v paži, mne je to skôr smiešne, ako sa doťahujeme :Dtak nechaj tak...kukni je piatok a máme pred sebou krásny víkend, tak si ho užime ;)
Heni
01.10.10,16:35
gavopp, ved si prečítaj celú túto diskusiu...
ako oluska vysvetľovala, agitovala, vysvetľovala, vysvetľovala, vysvetľovala...
takže v podstate to tu už bolo povysvetľované donemoty... (asi doslova, lebo oluska už mlčí :--- )
takže užívaj si výhody l******u, zbieraj pozície, ale hlavne zostaň nohami na zemi, ked už je hlava v oblakoch ;)
oluska_1
01.10.10,21:55
oluska vysvetľovala, agitovala, vysvetľovala, vysvetľovala, vysvetľovala...
takže v podstate to tu už bolo povysvetľované donemoty... (asi doslova, lebo oluska už mlčí )

A malo zmysel strácať čas vysvetľovaním?

Každý sa rozhoduje sám za seba a asi najlepšie hodnotenie je porovnávanie možností a výsledkov v čase. S tým som ja spokojná.


Presne tak, nie behať ako pako so šekmi a čakať na pár šupov, nechať sa hnať ako stádo oviec, nechať si vymývať mozog a tam niekde na druhom konci /alebo začiatku/chvosta si niekto mastí brucho a smeje sa na chudákoch , ktorí mu plnia účet a tvári sa ako im strašne pomáha...na tom chvoste rozdávajú autá, sponzorujú v telke, kúpia si hocičo a hoci koho...bože stále to veľa ľudí nechápe , čo sa tu deje??

Práve, že už veľa ľudí začína chápať, čo sa tu deje. V mnohých krajinách boli realizované charitatívne projekty, v mnohých sa realizujú stále ďalšie a ďalšie, každým jedným nákupom v rámci spoločenstva sa prispieva na charitu.
Skladba "Miracle of *******", ktorá získala v Rakúsku platinovú dosku za predaj, bola celkom určená na charitu (jedna z dosiek bola vydražená za vysokú sumu priamo na podujatí, celá suma išla na charitu), výťažok z predaja ide celý na charitu a podobné akcie. Kto chce vidieť, vidí.
Takto sa asi správajú tí, ktorí sa "smejú na chudákoch".

Spoločnosť medzičasom získala certifikát ISO, rozšírila svoje pôsobenie okrem Európy už aj do Ameriky a Afriky, je s nami už veľké množstvo medzinárodných internetových obchodov, reťazce, v ktorých sa poukážky nahradili používaním cashback karty (NAY na Slovensku, Carrefour v Rumunsku, Kika vo všetkých krajinách .....).

Takže prepáčte, ak ani v budúcnosti nebudem reagovať na niečo, čo je v téme už vysvetlené alebo na príspevky, ktoré sú vyslovene kofrontačné, toto stačí iba pozorovať a čakať, čo nám prinesie čas.
evuša
02.10.10,04:22
Môj jeden klient uzavrel s nimi zmluvu o spolupráci. Fakty zo strany účtovníčky - totálne na tom prerobil. Ak sa mu podarilo nejaký doklad od nich stratiť, zo strany firmy nebola žiadna odozva na zaslanie náhradného dokladu. Firma s vami komunikuje len dovtedy, dokedy s nimi nepodpíšete dohodu o spolupráci. Po podpise zmluvy je komunikácia nulová. Jedine Vám chodia faktúry za provízie z predaja. Zhrniem výhody zmluvy podnikateľa s firmou ******* - podnikateľ predáva tovar s dohodnutou zľavou zákazníkovi a ešte platil firme ******* provízie z predaja. Záver - ak by dal celú zľavu vrátane provízie zákazníkovi, zarobil by podstatne viac, nakoľko by mal tak nízke ceny, že by u neho asi nakupoval každý. Problém bol v tom, že môj klient mal na niektorý tovar nízke percento rabatu, zvhľadom na vyššiu cenu. Ak som mu spočítala percento zľavy a percento provízie, predal tento tovar pod nákupnú hodnotu, teda z výhodnej zmluvy dosiahol stratu. Jediný, kto sa na *******e nabalil boli ich obchodní zástupcovia a samotná firma.
Emwa
02.10.10,11:30
Pekny den, chcem sa vas opytat, ci ste sa uz stretli s tym, ze L.y.... ma v potravinach stolcek s dvoma "agentmi" , ktori presviedcaju ludi, nakupujucich v potravinach. Na pokladniach maju nalepene, ze beru "karty" L.y.... Pri plateni kartou k uctu v banke mi vravi pokladnicka, vybavte si lyo... kartu tu u nas , a budete mat inu cenu. Ked som povedala, ze nemam zaujem, doslova na mna vyplestila oci.
oluska_1
02.10.10,15:56
Môj jeden klient uzavrel s nimi zmluvu o spolupráci. Fakty zo strany účtovníčky - totálne na tom prerobil. Ak sa mu podarilo nejaký doklad od nich stratiť, zo strany firmy nebola žiadna odozva na zaslanie náhradného dokladu. Firma s vami komunikuje len dovtedy, dokedy s nimi nepodpíšete dohodu o spolupráci. Po podpise zmluvy je komunikácia nulová. Jedine Vám chodia faktúry za provízie z predaja. Zhrniem výhody zmluvy podnikateľa s firmou ******* - podnikateľ predáva tovar s dohodnutou zľavou zákazníkovi a ešte platil firme ******* provízie z predaja. Záver - ak by dal celú zľavu vrátane provízie zákazníkovi, zarobil by podstatne viac, nakoľko by mal tak nízke ceny, že by u neho asi nakupoval každý. Problém bol v tom, že môj klient mal na niektorý tovar nízke percento rabatu, zvhľadom na vyššiu cenu. Ak som mu spočítala percento zľavy a percento provízie, predal tento tovar pod nákupnú hodnotu, teda z výhodnej zmluvy dosiahol stratu. Jediný, kto sa na *******e nabalil boli ich obchodní zástupcovia a samotná firma.Celé toto je pohľad z jedného uhla pohľadu. Nevedomosť, nesprávna komunikácia, nedostatok informácií. Skúste sa spýtať aj iných našich zmluvných dodávateľov. Myslíte si, že by s nami spolupracovalo toľko firiem, menších, väčších i veľkých reťazcov, keby to bolo pre všetkých nevýhodné. A myslíte si, že by sa neustále hlásili ďalší, ktorí majú záujem o túto "nevýhodnú" spoluprácu?

Evuša, bola si niekedy na informačnom večeri? Vieš aké má ten Tvoj klient možnosti? Vieš, že sa dajú využívať rôzne percentá rabatov na rôzne tovary, vieš, že túto cashback kartu môžeš využívať ako svoj vernostný systém a pod.? Poznáš poradcu dodávateľa, ktorý s Tvojím klientom spisoval dohodu? Komunikovali ste s ním? Skúste, možno zmeníte názor, alebo si ho aspoň poopravíte. (Jeho meno a číslo telefónu máte na dohode).
oluska_1
02.10.10,16:09
Pekny den, chcem sa vas opytat, ci ste sa uz stretli s tym, ze L.y.... ma v potravinach stolcek s dvoma "agentmi" , ktori presviedcaju ludi, nakupujucich v potravinach. Na pokladniach maju nalepene, ze beru "karty" L.y.... Pri plateni kartou k uctu v banke mi vravi pokladnicka, vybavte si lyo... kartu tu u nas , a budete mat inu cenu. Ked som povedala, ze nemam zaujem, doslova na mna vyplestila oci.Toto sa Vám bude všetkým, aspoň dúfam, čoraz častejšie stávať u všetkých našich partnerov. Aj v Tescu stále pýtajú svoju klubovú kartu. Tam Vás to neprekvapuje? Je to ich vernostný systém, ktorým chcú odmeňovať svojich zákazníkov.
Cashback karta je vernostný systém všetkých našich zmluvných partnerov pre svojich zákazníkov, nielen u nás, nielen v celej Európe, ale už aj v Amerike a čoskoro i vo vybraných krajinách Afriky.
A neustále budú ľudia, ktorí budú hľadať dôvody, prečo to nemôže fungovať a dôkazy, prečo je to podvod. V poriadku, všade, kde vzniká niečo nové, je to tak.
evuša
07.10.10,16:42
Jasné, že sa ti nepáči čo píšem o firme, ktorá ťa vlastne živí. Ja som len napísala čisté fakty. Je mi jedno, či tá firma bude, a ako vykonávať svoje aktivity. Ale fakt je, že s mojim klientom a ani so mnou, ako jeho účtovníčkou po podpise zmluvy s firmy s ním nikto nebol ochotný komunikovať. Každá jedna seriozna firma, ak ju niekto požiada o náhradný daňový doklad mu tento bez problémov vydá. Avšak od tejto som sa nikdy náhradného dokladu nedočkala. Myslíš, že je to seriozne jednanie? Ak by to bolo pre všetkých také výhodné, tak z čoho vlastne táto firma žije? Z toho, že dopláca obchodníkovi za to, že predáva tovar pod cenu? Som účtovníčka a ekonomka, nie debil, tak, prosím nepodceňuj moju kvalifikáciu a výpočty, ktoré som klientovi robila. Je mi jasné, že pre danú firmu pracuješ, ale nemusíš jej robiť reklamu práve tu. Myslím, že táto stránka má úplne iné zameranie. A ešte niečo. Nepleť tu svoju firmu s Tescom. Tesco si vydáva vlastné kartičky, kde zákazníkovi poskytujú zľavu zo svojho rabatu. Teda Tesco si vlastne znižuje svoj zisk. Lysones sa však nabaľuje ako ďalší medzičlánok.
oluska_1
07.10.10,19:54
Každá jedna seriozna firma, ak ju niekto požiada o náhradný daňový doklad mu tento bez problémov vydá. Avšak od tejto som sa nikdy náhradného dokladu nedočkala.

Každý obchodný partner má na internete zriadenú svoju stránku, so svojimi prístupovými právami, kde má možnosť všetko kontrolovať a má možnosť si kedykoľvek vytlačiť akýkoľvek náhradný doklad.
evuša
09.10.10,18:12
Len pre informáciu. S touto firmou neobchodujeme už 7 rokov, a vtedy, ako je známe, táto firma nemala o internete ešte ani potuchy. Takže takáto možnosť tu vôbec nebola. Aj tak si stojím za tým, že poriadne po slovensky nevedia a totálne odignorovali každú jednu požiadavku o akýkoľvek doklad, prípadne o konzultáciu. Jediné čo ich zaujímalo nachytať ľudí a pchať si do vrecka províziu. Predpokladám, že veľa sa toho nezmenilo čo sa týka ich záujmov. Ale to je len môj názor. Ale usudzujem, že teba tá firma musí zo svojich provízii skvelo platiť, keď im tu robíš takú reklamu a tak urputne ich obhajuješ. Nič menej prosím, rob reklamu niekde inde nie na porade. Táto stránka je úplne o inom, nie o obhajobe firmy, ktorá si bezpracne, na naivite iných ľudí napcháva peniaze do svojho vrecka.
Halli
09.10.10,19:00
...pokračujem,

rob reklamu platobným kartám dobrý anjel, kde nemusíš zháňať poukážky, či čo,nenaháňaš sa nakupovať pre pár šupov, čo ti niekto sľúbi, kde nečakáš na to koľkým ľuďom vymyješ mozog, aké budeš mať provízie, ...podpor systém, ktorý založili slovaci a vložili na jeho rozbehnutie obrovskú čiastku, kupuj preto, aby si prispela hlavne slovenským ľuďom v ich chorobe a trápení, z každého nákupu, ktorý je pre teba užitočný..bude užitočný aj pre iných...
To je tá správna platobná karta ! NIE L.Y.O.N.E.S.S

http://www.dobryanjel.sk/?folder=129&PHPSESSID=4323a1c08dc8504c73ad46a68e07d745
blankaja
09.10.10,19:34
Ahojte,
mna dnes oslovili a ponukli mi kartu Lýones, vysvetlili mi to že je to s&steé ako tesco karta, podpisala som registracný formulár dostala som kartu cashback card. Až keď som prišla domov prečítala som si brožúru. Teraz mam stach, či bub´dú odo mna chcieť nejake peniaze na poukažky - ja nič nechcem, najradšej by som to všetko zrušila. Neviem čo s tým ďalej. Ani neviem ktorá pani to bola, zastavili ma v Nay, proste som asi naletela, teraz som z toho na nervy aby som neprišla o nejaké peniaze. Pomožte ak sa v tom vyznate.
oluska_1
10.10.10,00:20
Ahojte,
mna dnes oslovili a ponukli mi kartu Lýones, vysvetlili mi to že je to s&steé ako tesco karta, podpisala som registracný formulár dostala som kartu cashback card. Až keď som prišla domov prečítala som si brožúru. Teraz mam stach, či bub´dú odo mna chcieť nejake peniaze na poukažky - ja nič nechcem, najradšej by som to všetko zrušila. Neviem čo s tým ďalej. Ani neviem ktorá pani to bola, zastavili ma v Nay, proste som asi naletela, teraz som z toho na nervy aby som neprišla o nejaké peniaze. Pomožte ak sa v tom vyznate.Dúfam, že odpoveď na tento príspevok nebudete brať ako reklamu.

blankaja môžeš pokojne spávať, nikomu si nenaletela, nikto od Teba nebude pýtať žiadne peniaze. Kartu môžeš používať u našich partnerov na zaevidovanie Tvojich nákupov (tak ako clubcard v Tescu), ale nemusíš, poukážky do reťazcov si môžeš nakúpiť, ale nemusíš. Ak si vieš pozrieť svoju stránku na internete a urobila si v Nay nejaký nákup, budeš tam mať zaevidované, koľko eur Ti patrí naspäť z Tvojho nákupu. Ak budeš kartu používať a nazbiera sa Ti tam suma vyššia ako desať eur, najbližší utorok Ti ich pošlú na Tvoj účet (ak ho budeš mať na svojej stránke zadaný).
Môžeš byť naozaj pokojná, kartu ber ako vernostnú kartu všetkých našich zmluvných partnerov (presne takúto istú kartu dostávajú zákazníci napr. aj v Kike). Ak by si ale s používaním vernostných kariet mala problém, tak ju niekde schovaj a zabudni na ňu. Cashback kartu ber ako možnosť, nie ako povinnosť. Naozaj najhoršie, čo sa Ti môže stať je to, že Ti prídu nejaké peniaze z toho, čo si zaplatila, naspäť.

slavica a evuša
Túto tému som tu ja nezačala, snažím sa iba vyviesť diskutujúcich z omylov, do ktoých ich tu tak vehementne uvádzate.

slavica

rob reklamu platobným kartám dobrý anjel, kde nemusíš zháňať poukážky, či čo,nenaháňaš sa nakupovať pre pár šupov, čo ti niekto sľúbi, kde nečakáš na to koľkým ľuďom vymyješ mozog, aké budeš mať provízie, ...podpor systém, ktorý založili slovaci a vložili na jeho rozbehnutie obrovskú čiastku, kupuj preto, aby si prispela hlavne slovenským ľuďom v ich chorobe a trápení, z každého nákupu, ktorý je pre teba užitočný..bude užitočný aj pre iných...Nemám nič proti kartám dobrého anjela, ale tie patria asi do inej témy.
V našej spoločnosti ide tiež veľa peňazí na charitu, ale podľa toho, ako reagujete, asi to nebudú také isté peniaze ako z iných zdrojov.

evuša

S touto firmou neobchodujeme už 7 rokovV Tvojom živote a v Tvojej firme sa nezmenilo nič za 7 rokov?
Nepripúšťaš možnosť, že naša spoločnosť je už niekde úplne inde ako bola pred siedmimi rokmi? Prečo posudzuješ stále podľa skúsenosti spred siedmich rokov?
kaake
10.10.10,17:56
Ahojte,
mna dnes oslovili a ponukli mi kartu Lýones, vysvetlili mi to že je to s&steé ako tesco karta, podpisala som registracný formulár dostala som kartu cashback card. Až keď som prišla domov prečítala som si brožúru. Teraz mam stach, či bub´dú odo mna chcieť nejake peniaze na poukažky - ja nič nechcem, najradšej by som to všetko zrušila. Neviem čo s tým ďalej. Ani neviem ktorá pani to bola, zastavili ma v Nay, proste som asi naletela, teraz som z toho na nervy aby som neprišla o nejaké peniaze. Pomožte ak sa v tom vyznate.

Mozem ti povedat len to co ti napisali predo mnou... Je to standartna vernostna karta, nic nemusis davat, len dostavas...

Co si sa docitala o poukazkach je zrejme to, ze nie vsade zatial maju terminaly na kartu (napr. Tesco),ale maju to zariadene tak, ze si mozes kupit poukazky na nakup a tie pouzijes a z tych poukazok sa ti tiez vracaju peniaze z nakupov...
ipcali
25.10.10,15:08
prečítal som si pár reakcií aj dávno dávno dozadu na týchto stránkach. Moja osobná skúsenosť s ******* je veľmi dobrá a len si tlčem hlavu, že som na to nezareagoval skôr, keď ma oslovili. Na začiatku musim povedat ešte že som bol dlhoročný odporca MLM a otravných poisťovákov. Pokiaľ je však MLM v dobrých rukách je to super vec. Za kartu som nič neplatil, dostal som ju v obchode, kde dlhé roky nakupujem. Po asi dvoch mesiacoch mi obchodný partner odporučil, aby som prišiel na bezplatné info, kde som sa dozvedel viac. Po mesiaci som daroval kartu asi 20tim známim a tí zase zatial cca 10tim dalším. Čiže ma to stálo len nákup registrácií, čo je smiešna záležitosť za 2 eura. Túto hodnotu mi to zľavy z mojich nákupov a z nákupov tích, ktorím som kartu daroval trojnásobne vrátilo a ja som takmer nepohol prstom. Navyše mi to stále narastá. O firme ******* som si prezistil z každej strany, čo sa dalo. I to, že získala viaceré ISO a ďalšie certifikáty. Je tu konečne MLM, ktoré funguje a propaguje odporúčanie výhodnejších nákupov. V blízkej dobe i moje dve spoločnosti budú pevne verím partneri tohto systému, ktorému verím.
rickman
25.10.10,15:19
prečítal som si pár reakcií aj dávno dávno dozadu na týchto stránkach. Moja osobná skúsenosť s ******* je veľmi dobrá a len si tlčem hlavu, že som na to nezareagoval skôr, keď ma oslovili. Na začiatku musim povedat ešte že som bol dlhoročný odporca MLM a otravných poisťovákov. Pokiaľ je však MLM v dobrých rukách je to super vec. Za kartu som nič neplatil, dostal som ju v obchode, kde dlhé roky nakupujem. Po asi dvoch mesiacoch mi obchodný partner odporučil, aby som prišiel na bezplatné info, kde som sa dozvedel viac. Po mesiaci som daroval kartu asi 20tim známim a tí zase zatial cca 10tim dalším. Čiže ma to stálo len nákup registrácií, čo je smiešna záležitosť za 2 eura. Túto hodnotu mi to zľavy z mojich nákupov a z nákupov tích, ktorím som kartu daroval trojnásobne vrátilo a ja som takmer nepohol prstom. Navyše mi to stále narastá. O firme ******* som si prezistil z každej strany, čo sa dalo. I to, že získala viaceré ISO a ďalšie certifikáty. Je tu konečne MLM, ktoré funguje a propaguje odporúčanie výhodnejších nákupov. V blízkej dobe i moje dve spoločnosti budú pevne verím partneri tohto systému, ktorému verím.

Áno, a niekde v kúte sedí Dežo a tlačí lóve pre všetky tie MLM spoločnosti..
Caster88
04.11.10,10:13
Ahoj,

v Košicích nejsou Business infa? Na stránkách je nemůžu najít a zdá se mi divný, že by je takový město nemělo.
Chobot
04.11.10,10:28
Ahoj,

v Košicích nejsou Business infa? Na stránkách je nemůžu najít a zdá se mi divný, že by je takový město nemělo.

Nuž,... asi nie. Najbližšie mesto je Humenné.
Niesom
08.11.10,14:44
Celé toto je pohľad z jedného uhla pohľadu. Nevedomosť, nesprávna komunikácia, nedostatok informácií. Skúste sa spýtať aj iných našich zmluvných dodávateľov. Myslíte si, že by s nami spolupracovalo toľko firiem, menších, väčších i veľkých reťazcov, keby to bolo pre všetkých nevýhodné. A myslíte si, že by sa neustále hlásili ďalší, ktorí majú záujem o túto "nevýhodnú" spoluprácu?

Evuša, bola si niekedy na informačnom večeri? Vieš aké má ten Tvoj klient možnosti? Vieš, že sa dajú využívať rôzne percentá rabatov na rôzne tovary, vieš, že túto cashback kartu môžeš využívať ako svoj vernostný systém a pod.? Poznáš poradcu dodávateľa, ktorý s Tvojím klientom spisoval dohodu? Komunikovali ste s ním? Skúste, možno zmeníte názor, alebo si ho aspoň poopravíte. (Jeho meno a číslo telefónu máte na dohode).

Množstvo zapojených firiem nič nehovorí o výhodnosti.
Ja som sa osobne stretol s nasledovným prístupom. Rodičia išli kupovať recyklované tonery do tlačiarne u jednej menšej firmy, ktorá predáva aj cez LY. Ponúkli nám dokonca aj lepšiu než cenníkovú cenu - ale len dovtedy, kým nezistili, že to chcem ekúpiť aj cez LY. Okamžite otočili a povedali, že ale tým pádom pre nás platia štandardné ceny v cenníku. Žiadna iná akcia ani zľava.

Je to totiž ľahká matematika. Ak mám na niečo maržu 10% a idem dať niekomu zľavu 5%, nemôžem mu dávať zľavu ešte aj ďalšie 3%, lebo so ziskom 2 % môžem krám rovno zatvoriť. A vôbec nejde o to, či ide o LY, alebo hociaký iný systém.

To je odpoveď na to, prečo v NAY môžu dať veľa zliav - majú vysoké marže.
Zároveň je tu paradoxne možnosť ako s LY ušetriť ešte viac než štandardne. Len sa Vám to musí podariť tak, aby na to predajca rýchlo neprišiel. Fungovalo by to tak, že nájdete si najlacnejší obchod, využijete všetky môžné zľavy, ktoré sa Vám u neho podarí získať a ešte k tomu to kúpite aj cez LY. Vtedy uznávam, že môžete ušetriť s LY najviac.
Ako som však popísal moju osobnú skúsenosť - je len otázkou času, kedy si obchodník uvedomí, že dal akosi priveľa zliav a akosi primálo zarobil.

V takej NAY na to prídu asi oveľa neskôr než v malých firmách, kde počítajú každé €.
Niesom
08.11.10,14:49
Nič menej prosím, rob reklamu niekde inde nie na porade. Táto stránka je úplne o inom, nie o obhajobe firmy, ktorá si bezpracne, na naivite iných ľudí napcháva peniaze do svojho vrecka.


Evuša tu si s tebou dovolím nesúhlasiť. Ak sa tu hovorí o LY, tak nie je dôvod prečo by tu nemal byť niekto kto LY obhajuje. Nemôžeš to automaticky brať ako reklamu, lebo to by sa o žiadnej firme ani systéme nemohlo otvorene a kriticky diskutovať - vždy je to forma reklamy.

Takže ja som za to, nech obhajcovia LY robi čo im káže svedomie - nech obhajujú to, čomu veria. Rád si vypočujem argumenty, ale zatiaľ ma nepresvedčili.
Dôležité je, aby obe strany dostali možno srgumentovať a vysvetľovať svoje postoje.
Niesom
08.11.10,14:56
Ahojte,
mna dnes oslovili a ponukli mi kartu Lýones, vysvetlili mi to že je to s&steé ako tesco karta, podpisala som registracný formulár dostala som kartu cashback card. Až keď som prišla domov prečítala som si brožúru. Teraz mam stach, či bub´dú odo mna chcieť nejake peniaze na poukažky - ja nič nechcem, najradšej by som to všetko zrušila. Neviem čo s tým ďalej. Ani neviem ktorá pani to bola, zastavili ma v Nay, proste som asi naletela, teraz som z toho na nervy aby som neprišla o nejaké peniaze. Pomožte ak sa v tom vyznate.

Ako tu už bolo povedané, báť sa nemusíš ničoho. Je to obyčajná karta, kde môžeš zbierať zľavy, ktoré ti po čase vyplatia.

Ja ako kritik LY ti môžem len povedať nasledovné:
- nemeň svoje spotrebiteľské správanie len preto že máš kartu LY - ide totiž o to, že s ňou síce môžeš získať zľavu, ale nemusí lacno kúpiť. Ak vieš, že miesto kde kupuješ predáva daný tovar najlacnejšie ako si vieš sama zohnať, tak smelo do toho - kupuj aj s kartou LY.
- dávaj si pozor na ich biznisinfá a podobné stretnutia - podľa toho aké mám informácie ja sa jedná dosť o manipulatívne stretnutia, kde sa ťa snažia namotať aby si do toho registrovala ďalších ľudí, samozrejme preto aby si sama na tom sama zarobila. Spozornej tiež pri tom ak ti budú ponúkať všeliaké manažérske balíčky, kde si predkupuješ pozície - inak povedané - získaš vyššie zľavy z LY, ale stojí to veľa stoviek €, (ak nie aj tisícov)
Niesom
08.11.10,14:58
Ešte som sa chcel spýtať Olušky a prípadne ostatných obhajcov LY. Je pravda, že televíznu reklamu LY (napríklad pri talentmánii a pod) financujú členovia z vlastných zdrojov?
Malo by to tak byť, lebo pokiaľ viem, moji rodičia na tieto účely použili niekoľko tisíc €.
arimi
08.11.10,16:26
Ako tu už bolo povedané, báť sa nemusíš ničoho. Je to obyčajná karta, kde môžeš zbierať zľavy, ktoré ti po čase vyplatia.

Ja ako kritik LY ti môžem len povedať nasledovné:
- nemeň svoje spotrebiteľské správanie len preto že máš kartu LY - ide totiž o to, že s ňou síce môžeš získať zľavu, ale nemusí lacno kúpiť. Ak vieš, že miesto kde kupuješ predáva daný tovar najlacnejšie ako si vieš sama zohnať, tak smelo do toho - kupuj aj s kartou LY.
- dávaj si pozor na ich biznisinfá a podobné stretnutia - podľa toho aké mám informácie ja sa jedná dosť o manipulatívne stretnutia, kde sa ťa snažia namotať aby si do toho registrovala ďalších ľudí, samozrejme preto aby si sama na tom sama zarobila. Spozornej tiež pri tom ak ti budú ponúkať všeliaké manažérske balíčky, kde si predkupuješ pozície - inak povedané - získaš vyššie zľavy z LY, ale stojí to veľa stoviek €, (ak nie aj tisícov)


n i k d y v živote by som sa im nedala zverbovat na žiadne karty a zlavy. n i k d y.
manipulácia a vymývanie mozgov, nič iné, zažila som na vlastnej koži, moj najbližší z toho zcvoknul.
a ked dobre pohladáte, natrafíte aj na súvislosti so scientologiou...
slečny v minisukniach oblbujú starých chlapov a mažú im medové motúzy popod nosy, vysmiati milí chlapci zas lákajú paničky sladkými kecami...
otras.:mad:
arimi
08.11.10,16:29
už len tri šestky im chýbajú v logu....
templar24
19.01.11,08:46
Ahojte, moje skusenosti su velmi pozitivne, som clenom od roku 2007 a az teraz v januari som kartu vyuzil a uz mam na konte 5eur a to nerobim nic ine iba pri nakupe vyuzijem moznosti karty, je to vlastne clubcard v tescu, presne to co ziskate v clubcarte tesco, ziskate v LY v eurach, ratal som to ze keby som to vyuzival uz cely minuly rok tak mam minimalne 30eur zarobene a to iba ratam nakupy v tescu
A iba nakupujem a to nie len ja ale aj cela moja rodina na tu jednu kartu, to je prve MLM kde som nieco zarobil, inak vsade pytali od vas za vstup nieco co sa mi nikde nevratilo, iba tu som nic nezaplatil a uz som nieco ziskal, som ziskovy.
Este by ma zaujimalo ak niekto s tym robi, ze ked budem iba pre seba nakupovat ci tie pozicie podomnou niekto ziska alebo ako to je, lebo kazdemu co poznam o tom hovorim, ale nikoho nevnucujem, nakolko aj bez nich som ziskovy a tych 50eur zisku ziskam minimalne za 2roky

Dakujem
marjankaj
19.01.11,21:34
Ahojte, moje skusenosti su velmi pozitivne, som clenom od roku 2007 a az teraz v januari som kartu vyuzil a uz mam na konte 5eur a to nerobim nic ine iba pri nakupe vyuzijem moznosti karty, je to vlastne clubcard v tescu, presne to co ziskate v clubcarte tesco, ziskate v LY v eurach, ratal som to ze keby som to vyuzival uz cely minuly rok tak mam minimalne 30eur zarobene a to iba ratam nakupy v tescu
A iba nakupujem a to nie len ja ale aj cela moja rodina na tu jednu kartu, to je prve MLM kde som nieco zarobil, inak vsade pytali od vas za vstup nieco co sa mi nikde nevratilo, iba tu som nic nezaplatil a uz som nieco ziskal, som ziskovy.
Este by ma zaujimalo ak niekto s tym robi, ze ked budem iba pre seba nakupovat ci tie pozicie podomnou niekto ziska alebo ako to je, lebo kazdemu co poznam o tom hovorim, ale nikoho nevnucujem, nakolko aj bez nich som ziskovy a tych 50eur zisku ziskam minimalne za 2roky

Dakujem

Takže už si za vodou.:rolleyes:
Ani do práce nemusíš chodiť:---
brumka2010
25.01.11,19:20
tiež som sa k ******* takto stavala, kým som nedostala vysvetlenie
naozaj to funguje, ale len pre tých ,ktorý sú ochotní pracovať
Chobot
25.01.11,23:05
tiež som sa k ******* takto stavala, kým som nedostala vysvetlenie
naozaj to funguje, ale len pre tých ,ktorý sú ochotní pracovať

A čo musia pracovať? Naháňať ďalších klientov? Ja som si myslel, že stačí nakupovať a zbierať provízie...

Zaregistruješ sa, napíšeš jeden príspevok a zrovna chválu na L. Koľká tvoja registrácia to je a koľký "prvý" príspevok v tejto téme?

.. inak slovo "ktorý" v tvojej vete sa píše "ktorí".
brumka2010
26.01.11,08:52
nemyslím si, že som propagátor L. Pokiaĺ by mohli reagovať len "zaslúžilí príspevkári " tak si to tu uzavrite
je pravda, že stačí sa len zaregistrovať, nakupovať a zbierať provízie - tie sú ale len 1 a 0,5%
tak isto nemyslím si, že sa jedná o naháňanie klientov, je to ponúknutie možnosti nakupovať cez L. Predsa nikoho nebudeš nútiť!
Vysvetlíš a voľba už nie je na Tebe - toto je celá práca v začiatku
templar24
04.02.11,06:03
nemyslím si, že som propagátor L. Pokiaĺ by mohli reagovať len "zaslúžilí príspevkári " tak si to tu uzavrite
je pravda, že stačí sa len zaregistrovať, nakupovať a zbierať provízie - tie sú ale len 1 a 0,5%
tak isto nemyslím si, že sa jedná o naháňanie klientov, je to ponúknutie možnosti nakupovať cez L. Predsa nikoho nebudeš nútiť!
Vysvetlíš a voľba už nie je na Tebe - toto je celá práca v začiatku
Presne tak, suhlasim a ked este to spojite cez clubcard tak je to celkom zaujimave a to nemusite nikoho lanarit staci ked len ty nakupujes, to znaci kupim si tesco poukazky cez ******* a hned ide 1% a potom nakupujem cez tesco poukazky a pipnem clubcard a tam mam dalsie body.
maccox
22.03.11,13:39
Ja som nasiel na nete ,ze vraj je za tym scientologicka cirkev , hmmm ?
Co vy na to blblost , ci? :(
oluska_1
23.03.11,22:01
Riadna blbosť.
Paula
23.03.11,22:27
Presne tak, suhlasim a ked este to spojite cez clubcard tak je to celkom zaujimave a to nemusite nikoho lanarit staci ked len ty nakupujes, to znaci kupim si tesco poukazky cez ******* a hned ide 1% a potom nakupujem cez tesco poukazky a pipnem clubcard a tam mam dalsie body.


Úžasná filozofia. Pôjdem nakúpiť tam, kde mi niekto dá bodík alebo inú srandu. A aby som ju využila, musím nakúpiť len tam, kde mi tú srandu uznajú . Ak niekto túži lietať po meste či republike kvôli tejto srande a nakupovať aj to, čo nepotrebuje, len aby mu neuleteli bodíky,centíky, atp. (cestovaním i tak možno aj prerobí ), nech sa páči.;)
Chobot
24.03.11,06:56
Riadna blbosť.

A dokážeš to jednoznačne vyvrátiť? Ja sa už nečudujem ničomu a neverím ničomu. Všetko môže byť inak, než sa zdá. Takže ja to nevylučujem.
oluska_1
24.03.11,21:38
A dokážeš to jednoznačne vyvrátiť? So spoločnosťou spolupracujem od roku 2003, zúčastňujem sa mnohých akcií, kde je aj vedenie, či priamo zakladateľ spoločnosti, nikdy mi nikto scientológiu ani nespomenul.
Diego55
31.03.11,19:42
Ahoj, nemate nahodou niekto z vas video z prezentacie *******u? ak ano, mohli by ste ho prosim niekde uploadovat ? Diki moc.
Diego55
05.04.11,10:09
nemate niekto nahodou video z prezentacie *******u(to video z biznis infa) ? Dakujem.
dusan.supolik
06.04.11,18:08
Ludia mám tiež *******, ale zaregistroval som sa sam cez net zadarmo prišla karta a viuživam ju napr v nay vam nikto inak zlavu neda tak preco nie cez ******* ked je to zadarmo? ale? napr. staviame z manželkou dom a mame tu jeden obchod z vodarenskymi potrebami majitel je v ******* ale ked nakupim cez ******* tak mi zlavu neda iba potom ******* 1% ale ked cez kartu nenakupim tak mi da aj 15 % to je dosť nie a hned? a ešte taky istí prípad mám aj z elektrickými káblami to iste radšej si vyberiem zlavu od predajcu ale u velkych retazcov vám zlavu nedaju iba u ******* takze zadarmo ju viužívam iba tam a za nejaký čas dajake eurko ved zadarmo keby som tu kartu nemal tak nemam ani to jedno percento nie,? najskor sa opýtam ci daju normalnu zlavu ak ano vyuziem normalnu ked sa neda idem inde alebo vyuzijem *******. ahojte nech sa darí ospravdlnujem pravopis.
marjankaj
06.04.11,18:14
Ludia mám tiež *******, ale zaregistroval som sa sam cez net zadarmo prišla karta a viuživam ju napr v nay vam nikto inak zlavu neda tak preco nie cez ******* ked je to zadarmo? ale? napr. staviame z manželkou dom a mame tu jeden obchod z vodarenskymi potrebami majitel je v ******* ale ked nakupim cez ******* tak mi zlavu neda iba potom ******* 1% ale ked cez kartu nenakupim tak mi da aj 15 % to je dosť nie a hned? a ešte taky istí prípad mám aj z elektrickými káblami to iste radšej si vyberiem zlavu od predajcu ale u velkych retazcov vám zlavu nedaju iba u ******* takze zadarmo ju viužívam iba tam a za nejaký čas dajake eurko ved zadarmo keby som tu kartu nemal tak nemam ani to jedno percento nie,? najskor sa opýtam ci daju normalnu zlavu ak ano vyuziem normalnu ked sa neda idem inde alebo vyuzijem *******. ahojte nech sa darí ospravdlnujem pravopis.


Po prečítaní tohoto príspevku si pripadám trochu "momentálne zaostalý":eek:
To si vymyslel sám, alebo si to niekde pajcol?:rolleyes:
buchač
06.04.11,18:22
Po prečítaní tohoto príspevku si pripadám trochu "momentálne zaostalý":eek:
To si vymyslel sám, alebo si to niekde pajcol?:rolleyes:

...v Hrabovom sa takí rodia ...a holuby mu takúto správu doniesli ...
dusan.supolik
06.04.11,18:36
ja LY nezatracujem a prečo1% maam nie? nič som nedal iba ziskal a holuby no ano len ja staviam a s predajcom sa da vždy dohodnut a vzdy vlastna skusenost, ked niekto pride do predajne z vodarenskymi potrebami alebo stavebnin a nevipita si zlavu tak preco mu ju predajca ma dat preco ked som nakupil na stavbu za 5 000 euro v stavebninách mi dali zlavu 20% ale ked kupite za 10 eur tak vam ju nikt neda, ale vcera mi chybalo lepidlo stalo cosi nad 10 eur a povedal som ale ja mam 20% zlavu a hned to bolo pod 10 euro a to som tam neni registrovaný iba ma poznaju ked mi nieco chyba a pridem tam z poukou ked som tam nakupoval pred rokom.
dusan.supolik
06.04.11,18:54
ozaj a tu je dajaký buchač HRABOVEC
Diego55
25.04.11,19:26
mozete mi prosim niekto vysvetlit, ako mozem poslat prevodom peniaze z mojho uctu na moje nakupne konto v *******e ?
lentaknaokraj
24.05.11,16:37
Áno, a niekde v kúte sedí Dežo a tlačí lóve pre všetky tie MLM spoločnosti..
Peniaze netlaci Dezo ale NBS a poskytuju ich obchodnici,v tomto systeme sa nepouzivaju peniaze nakupijucich ale iriem,ktore tie zlavy poskytuju a tym ziskavaju zakaznikov.Treba si trosku prestudovat problematiku
amelia
25.07.11,12:41
ja tu čítam tieto vaše príspevky, včera som mala otázku kvôli provízii...nakoniec som zistila, že som bola zle informovaná klientom...on má priateľské provízie a neviem ako tam s dph...sa tu s tým trápim už druhý deň....ale jednoznačne viem povedať, že sú to teda dosť vysoké sumy ktoré mu ako provízie nabiehajú...a nedal za to ani cent...takže rečičky okolo toho, že vymývanie mozgov, tak tie určite nie sú na mieste...aspoň podľa mna a podľa tých súm na účte :)
oluska_1
25.07.11,20:08
včera som mala otázku kvôli provízii...nakoniec som zistila, že som bola zle informovaná klientom...on má priateľské provízie a neviem ako tam s dph...sa tu s tým trápim už druhý deň..Provízie, ktoré prichádzajú na účet nepodliehajú DPH. Je to platba z "tretej" krajiny (Švajčiarsko - mimo EU). Klient si ich buď účtuje priamo oproti účtu ako zdaniteľný príjem, alebo si môže vystaviť na provízie faktúry a poslať ich na firmu do Buchsu. Oni zatiaľ ale tieto faktúry od nás nevyžadujú, zrejme majú na to iný spôsob účtovania.
Takže ja, ak je klient nepodnikateľ zaraďujem príjmy do §8 ods.11 ostatný príležitostný príjem (zaradenie DR BB - odpoveď mailom), ak už má pravidelné príjmy ako podnikateľ, tak zdaniteľný príjem oproti účtu, ak je to firma s podvojným účtovníctvom, alebo podnikateľ - plátca DPH, vtedy vystavujem faktúry bez DPH na firmu do Švajčiarska.
oluska_1
25.07.11,20:12
mozete mi prosim niekto vysvetlit, ako mozem poslat prevodom peniaze z mojho uctu na moje nakupne konto v *******e


Ak máš ešte s týmto problém, pošli mi súkromnú správu, napíšem Ti, ako to urobíš.
Prepáč, akosi som Tvoju otázku prehliadla.
fero123
15.08.11,10:55
Oluska, ak si v ******* naozaj od 2003 ako si tu pisala tak sa Ti velice cudujem ze tu vobec prispievas do tohto fora. Lebo to uz musis byt poriadne "za vodou". Ja som v ******* iba 4 mesiace a uz som zarobil 2000 eur, a kazdy tyzden sa ciastka ktoru posielaju zvysuje. Takze si viem predstavit ake milioniky musia chodit Tebe. Preto sa naozaj cudujem ze sa tu tymto ludom snazis nieco vysvetlovat...
Gina Er
15.08.11,11:11
Oluska, ak si v ******* naozaj od 2003 ako si tu pisala tak sa Ti velice cudujem ze tu vobec prispievas do tohto fora. Lebo to uz musis byt poriadne "za vodou". Ja som v ******* iba 4 mesiace a uz som zarobil 2000 eur, a kazdy tyzden sa ciastka ktoru posielaju zvysuje. Takze si viem predstavit ake milioniky musia chodit Tebe. Preto sa naozaj cudujem ze sa tu tymto ludom snazis nieco vysvetlovat...
že milióniky :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
buchač
15.08.11,11:52
Oluska, ak si v ******* naozaj od 2003 ako si tu pisala tak sa Ti velice cudujem ze tu vobec prispievas do tohto fora. Lebo to uz musis byt poriadne "za vodou". Ja som v ******* iba 4 mesiace a uz som zarobil 2000 eur, a kazdy tyzden sa ciastka ktoru posielaju zvysuje. Takze si viem predstavit ake milioniky musia chodit Tebe. Preto sa naozaj cudujem ze sa tu tymto ludom snazis nieco vysvetlovat...

...Ty si asi onakvejší tento ....že v akej " plnke " asi budeš :rolleyes::D...a že vôbec si sa unúval prstoklad na vzácnu klávesnicu položiť ...:cool:

...ozaj , príspevok si písal cez to vyhviezdičkované ???......aby si aj na tom nebodaj nebol stratový ...:---
oluska_1
15.08.11,19:07
Oluska, ak si v ******* naozaj od 2003 ako si tu pisala tak sa Ti velice cudujem ze tu vobec prispievas do tohto fora. Lebo to uz musis byt poriadne "za vodou". Ja som v ******* iba 4 mesiace a uz som zarobil 2000 eur, a kazdy tyzden sa ciastka ktoru posielaju zvysuje. Takze si viem predstavit ake milioniky musia chodit Tebe. Preto sa naozaj cudujem ze sa tu tymto ludom snazis nieco vysvetlovat...Dúfam, že ešte sem chodia aj nejakí ekonómovia (Chobot). Tak jedna informácia iba tak mimochodom. Moja daňová povinnosť na dani z príjmu za rok 2010 bola viac ako 11 tis. eur.
A vysvetľovať som začala iba pre to, že som si myslela, že na tomto fóre sú väčšinou ľudia s rozhľadom, prístupní informáciam. Po mojich skúsenostiach však už odpovedám iba na konkrétne otázky.
rudopp
15.08.11,20:04
Dúfam, že ešte sem chodia aj nejakí ekonómovia (Chobot). Tak jedna informácia iba tak mimochodom. Moja daňová povinnosť na dani z príjmu za rok 2010 bola viac ako 11 tis. eur.
A vysvetľovať som začala iba pre to, že som si myslela, že na tomto fóre sú väčšinou ľudia s rozhľadom, prístupní informáciam. Po mojich skúsenostiach však už odpovedám iba na konkrétne otázky.

A preto nahováraš ďalších blbých, aby sa ti poskladali :D:D:D .
marjankaj
15.08.11,20:09
Dúfam, že ešte sem chodia aj nejakí ekonómovia (Chobot). Tak jedna informácia iba tak mimochodom. Moja daňová povinnosť na dani z príjmu za rok 2010 bola viac ako 11 tis. eur.
A vysvetľovať som začala iba pre to, že som si myslela, že na tomto fóre sú väčšinou ľudia s rozhľadom, prístupní informáciam. Po mojich skúsenostiach však už odpovedám iba na konkrétne otázky.

No na druhej strane ale iní musia aj niečo užitočné vyprodukovať, aby si si za ne mohla niečo kúpiť. :cool: Nemôžu byť všetci lyonesáci.:eek:
rudopp
15.08.11,20:33
No na druhej strane ale iní musia aj niečo užitočné vyprodukovať, aby si si za ne mohla niečo kúpiť. :cool: Nemôžu byť všetci lyonesáci.:eek:

Neboj.
Oluška by vybavila, aby aj vtedy všetci zarábali (ako v Hlave XXII :D:D- vložíš 3000 a každý mesiac zarobíš 50 po dobu 5 rokov)
fero123
16.08.11,01:45
Oluska, poznam osobne dvoch ludi, co zacali v 2004 a 2005, jeden ma 10 000 eur pravidelne kazdy tyzden a druhy co zacal skor ma vzdy minimalne 20 000 eur tyzdenne, vacsinou az 40 000 eur mu chodi... tak tu prosim nepis blbosti ze milioniky ti nechodia, ked si zacala este pred nimi... moj tip je ze minimalne tych 200 000 eur za mesiac musis mat.
rudopp
16.08.11,04:42
Oluska, poznam osobne dvoch ludi, co zacali v 2004 a 2005, jeden ma 10 000 eur pravidelne kazdy tyzden a druhy co zacal skor ma vzdy minimalne 20 000 eur tyzdenne, vacsinou az 40 000 eur mu chodi... tak tu prosim nepis blbosti ze milioniky ti nechodia, ked si zacala este pred nimi... moj tip je ze minimalne tych 200 000 eur za mesiac musis mat.


A to už treba sakra rozmýšľať, ako to minúť ( najmä, keď je to pravidelne :--- ).

PS
Moderátor by sa mal zobudiť a takúto oblbovaciu tému zavrieť .
oluska_1
16.08.11,11:29
Oluska, poznam osobne dvoch ludi, co zacali v 2004 a 2005, jeden ma 10 000 eur pravidelne kazdy tyzden a druhy co zacal skor ma vzdy minimalne 20 000 eur tyzdenne, vacsinou az 40 000 eur mu chodi... tak tu prosim nepis blbosti ze milioniky ti nechodia, ked si zacala este pred nimi... moj tip je ze minimalne tych 200 000 eur za mesiac musis mat. Tak toto máš určite mylné informácie, poznám veľa ľudí, ktorí majú vysoké príjmy, ale ani jeden nemá pravidelné rovnaké týždenné príjmy. A nezáleží na tom, kto sa kedy stal členom spoločnosti. Poznám ľudí, ktorí sa stali členmi v roku 2003 a neprišiel im doteraz ani cent. Záleží na tom, aké kto vyvinul úsilie, čo urobil, koľko nakúpil cez systém a prípadne koľko financií posal do systému. Sú ľudia, ktorí začali v roku 2008 a majú vyššie príjmy ako ja. A ak si ekonóm tak na 11 tis. eur daň je tak reálny príjem okolo 70 až 100 tis. eur, ale ročne. Pre mňa je to celkom slušný príjem, ale nie je to až také výnimočné, tak tu nerobte zo mňa príživníka alebo niekoho, kto má nekalé príjmy. Musela som dlho pracovať, aby som sa vypracovala na ten príjem, ktorý mám. Možno aj niektorí daňoví poradcovia majú vyšší ročný príjem, neviem, neskúmam to, je to ich práca a majú ju väčšinou hodnotenú podľa vykonanej práce.


A preto nahováraš ďalších blbých, aby sa ti poskladali
Neboj.
Oluška by vybavila, aby aj vtedy všetci zarábali (ako v Hlave XXII :D:D- vložíš 3000 a každý mesiac zarobíš 50 po dobu 5 rokov)

A to už treba sakra rozmýšľať, ako to minúť ( najmä, keď je to pravidelne :--- ).

PS
Moderátor by sa mal zobudiť a takúto oblbovaciu tému zavrieť Príspevky od rudopp sú presne tie, ktoré nemienim komentovať a ktoré celú túto tému posúvajú niekde inde, než na čo bola určená.
I keď sa tu neustále snažím vysvetľovať realitu, nemá to žiadny účinok.

A s príspevkom marjankyj plne súhlasím. Naozaj všetci nemôžu a ani nebudú členmi spoločnosti.
rudopp
16.08.11,11:43
Tak toto máš určite mylné informácie, poznám veľa ľudí, ktorí majú vysoké príjmy, ale ani jeden nemá pravidelné rovnaké týždenné príjmy. A nezáleží na tom, kto sa kedy stal členom spoločnosti. Poznám ľudí, ktorí sa stali členmi v roku 2003 a neprišiel im doteraz ani cent. Záleží na tom, aké kto vyvinul úsilie, čo urobil, koľko nakúpil cez systém a prípadne koľko financií posal do systému. Sú ľudia, ktorí začali v roku 2008 a majú vyššie príjmy ako ja. A ak si ekonóm tak na 11 tis. eur daň je tak reálny príjem okolo 70 až 100 tis. eur, ale ročne. Pre mňa je to celkom slušný príjem, ale nie je to až také výnimočné, tak tu nerobte zo mňa príživníka alebo niekoho, kto má nekalé príjmy. Musela som dlho pracovať, aby som sa vypracovala na ten príjem, ktorý mám. Možno aj niektorí daňoví poradcovia majú vyšší ročný príjem, neviem, neskúmam to, je to ich práca a majú ju väčšinou hodnotenú podľa vykonanej práce.

Príspevky od rudopp sú presne tie, ktoré nemienim komentovať a ktoré celú túto tému posúvajú niekde inde, než na čo bola určená.
I keď sa tu neustále snažím vysvetľovať realitu, nemá to žiadny účinok.

A s príspevkom marjankyj plne súhlasím. Naozaj všetci nemôžu a ani nebudú členmi spoločnosti.

Na oblbovanie (sama si to týmto jasne napísala : pyramída nemôže fungovať , ak sa do nej zapoja všetci = musí byť tá spodná nosná=platiaca vrstva:D:D:D )

Ha ha, že realitu (aspoň raz za tú dobu, čo si tam povedz PRAVDU )
oluska_1
16.08.11,18:09
Na oblbovanie (sama si to týmto jasne napísala : pyramída nemôže fungovať , ak sa do nej zapoja všetci = musí byť tá spodná nosná=platiaca vrstva:D:D:D )

Ha ha, že realitu (aspoň raz za tú dobu, čo si tam povedz PRAVDU )A Ty si tam ako dlho, že tak dobre poznáš spoločnosť? Všetko, čo som tu doteraz napísala je pravda. A na Tvoje provokácie je toto moja posledná reakcia.
tonkat
21.03.12,14:54
Prosím, môžeš mi poslať to vyjadrenie z DR BB ohľadom zdaňovania, neviem zaradiť takéto príjmy, dotyčný nemá živnosť, je študent. Už som písala o tom v inej teme, ale neodpovedá mi nikto. Neviem mu urobiť DP.Ďakujem pekne.