Clone1
08.04.08,21:11
Ahojte,


Kedže budem blízko poľských hraniíc, rozmýšľam či sa oplatí íst do poľska na nákupy - oblečenie,možno elektronika?

Budem v okolí Ružomberka, čiže ísť do Poľska na nákup pár kusov oblečeniamprípadne elektroniky a ak áno kam, do Jablonky?

ďakujem
pivko
09.04.08,05:00
Ahojte,


Kedže budem blízko poľských hraniíc, rozmýšľam či sa oplatí íst do poľska na nákupy - oblečenie,možno elektronika?

Budem v okolí Ružomberka, čiže ísť do Poľska na nákup pár kusov oblečeniamprípadne elektroniky a ak áno kam, do Jablonky?

ďakujem
Ja do Polska chodím na nákupy ,ale nie na trhy.
Odporúčam nákupychtivým navštíviť KRAKOW - nákupne centrum Galeria Krakowska - 270 značkových obchodov.:D
Gabi03
09.04.08,05:58
Ak nakupuješ elektroniku a iný tovar, musíš mať na pamäti, že reklamácie budeš musieť vybavovať v mieste nákupu. :rolleyes:
uko
09.04.08,06:39
ja bývam neďaleko hraníc. a do poľska chodievame. na trhy už ani nie pre ceny ako skôr pre veľký výber alebo niektoré veci, ktoré sa dajú kúpiť len tam. na trh odporúčam ísť najmä kvôli:
- z oblečenia: kožienka, kostým, spoločenské šaty- keď už nie kúpiť, tak sa aspoň inšpirovať, lebo poliaci naozaj kráčajú s módou, spodné prádlo, pyžamká, košele a kravaty všetkých farieb aj keď nie možno práve najkvalitnejšie, rifľovina, obuv, aj keď tá je lacnejšia u "číňana"
- veľký výber ratanového nábytku a doplnkov za dobré ceny- koše na prádlo, košíky, vázičky, poličky....
- napríklad veľmi lacné umelé kvety napr. do kúpeľne
- čokolády, krowky, vegeta, čaje, chrumky, drobné pečivo- ale na to sú už aj obchody na slovensku.
- sezónne: kahance na hroby, vianočné ozdoby a stromčeky...
Z jablonky máme napr. aj plávajúcu podlahu, tiež je tam perfektný nábytok, koberce, jedna žena tam šije úžasné záclony a závesy. tiež ešte stále chodíme na mäso, ale nie na trh, ale do obchodu. takže určite sa tam oplatí ísť aspoň pozrieť :)
Hanka
19.04.08,04:43
Vsimla som si, ze nakupujete aj v obchodoch nielen na trhu. Zaujimalo by ma, ci aj tam nakupujete v slov. korunach. V ktorych dnoch su v Jablonke trhy? Vie niekto poradit obchod na oblecenie v Jablonke?
VladoaKatka
19.04.08,14:13
Veľmi veľa obchodníkov zo Slovenska nakupuje tovar do svojej predajne v Poľsku. Dajte šancu prežiť aj našim obchodníkom.
uko
21.04.08,11:02
hanka, v niektorých obchodoch sa myslím dá platiť aj slovenskými korunami. najmä to mäso. tam majú aj cenníky v slovenských korunách. trhy sú v Jablonke v stredu. a v Nowom Targu v sobotu určite a myslím, že aj vo štvrtok. a obchod na oblečenie v Jablonke nepoznám. to skôr vo väčších mestách.
Maňuša
21.04.08,11:10
hanka, v niektorých obchodoch sa myslím dá platiť aj slovenskými korunami. najmä to mäso. tam majú aj cenníky v slovenských korunách. trhy sú v Jablonke v stredu. a v Nowom Targu v sobotu určite a myslím, že aj vo štvrtok. a obchod na oblečenie v Jablonke nepoznám. to skôr vo väčších mestách.
V Nowom Targu štvrtok a sobota.
trisestri
22.04.08,09:59
Veľmi veľa obchodníkov zo Slovenska nakupuje tovar do svojej predajne v Poľsku. Dajte šancu prežiť aj našim obchodníkom.

Suhlasím a dodavam že sice neviem ake podmienky maju polský obchodnici,ale či ten cenový rozdiel nebude aj v tom že naši obchodníci su zatažený rôznymi poplatkamy,zbytočnými nakladmy,neprimerane vysokými najmamy a ešte k tomu dodavatelia su nutený vyrazne cenovo zvyhodnovat hypermarkety,ktoré teraz planuju otvarat predajne aj po sidliskach,neviem prečo tým dravcom nestači ten trh ktorý už aj tak valcujú,ale chcu už totalne zlikvidovat male obchody,ved trh by mal byt pestrý s ponukov sukromnych,družstevných,diskontných,firemných, reprezentačných predajni popri konkurencii supermarketov a trhovych predajov,ved naše trhovisko už pomaly v lete zíva prazdnotou na rozdiel od iných krajin kde na trhoch je široka ponuka čerstvého ovocia a zeleniny
pivko
23.04.08,06:47
Problém je aj v tom že poliakovi stači aj 10% marža kdežto nám je niekedy málo aj 30%.
Arava
23.04.08,07:00
Nemá niekto skusenosti s EUROOKNAMI vyrábanými v Poľsku, poprípade nejaký kontakt na výrobcu, okien a dverí?
phetrick
08.12.08,19:01
Vie niekto poradiť kde sa dá v PL aj nejaké elektro? Napr. LCD TV. Najlepšie v okolí Nowy Targ. Ďakujem :mee:
pivko
09.12.08,17:01
V obchodnom centre ALMA , ked pojdeš od trhu po 4 prúdovke smerom ku stanici/opačne ako ku hraniciam/ tak prvý semafór v ĽAVO/smer Zakopane/ a asi 3km stále rovno.
phetrick
09.12.08,19:50
Ďakujem. Prosím a je tam teda aj ten obchod s elektrom? Tak ešte raz ďakujem
pivko
10.12.08,06:49
Ano , najvačší v Targu.
xima
14.12.08,13:49
Prosím, ešte k tomu elektro - potrebujem kúpiť viac vecí z domáceho elektra (Napr. rych.-var. kanvicu, hriankovač, ruč. mixér, dom. pekárničku, filtrovaciu kanvicu na vodu, čističku vzduchu ..) Chcela by som kvalitné. Viete mi poradiť či sa oplatí viac kúpiť v Rakúsku alebo Poľsku? Resp. či máte "šajn" o tých cenách ? :eek: Ďakujem.
danielka78
14.12.08,20:02
Oblečenie áno, ale elektroniku neradím...
iffo131
14.12.08,21:45
Dobrý deň,
určite okrem toho čo sa tu vymenovalo sa v Poľsku oplatí aj nakupovať pohonné látky. Rozdiely na 1 litri nafty sú až 7korunové!!!
diabol4
15.12.08,09:41
Včera som bola v Poľsku a teraz sa oplatí nakúpiť hlavne potraviny napr. Now Targ hypermarket LeClerc (dúfam že som to napísala správne). Ceny potravín sú neporovnateľnejšie lacnejšie ako u nás. Hlavne mäso, mliečne výrobky, ryby a podobne. Je veľmi výhodne platiť kartou, kde kurz vyjde na 7,60 Sk. Napríklad cena 1 l plnotučného mlieka je 14,- Sk.
Saturejka
05.03.09,10:59
Ako s DPH? Platiteľ DPH registrovaný v SR pôjde na nákupy do Poľska, nakúpi v elektrodome, pri pokladni zaplatí cenu s DPH. Kde a ako si uplatní vrátenie DPH?
Ježko
05.03.09,11:20
V sobotu sme boli na nákupoch v Poľskom Tešíne. Veľa ľudí si niesli LCD televízory...asi sa to oplatí...my sme nakupovali hlavne potraviny /v Kauflande/...plnotučné mlieko 3,2% bolo za 11 korún, polotučný tvaroh 1kg za 60, tavené syry Hollander 100gr za 5,80, vajíčka 2,10, tehla od 60-100 Sk,
kyslá smotana 1/2 litr./kremowka smietanková 18%/ za 11,-korún...proste dalo sa výborne nakúpiť... :)
chruno
05.03.09,13:37
Boli sme v Poľsku a v normálnom obchode sme kúpili výborného lososa kilo za 80 SK a tu na Slovensku ho kupujeme 250-300 SK za kilo.Kto je milovnik rýb tak tie sa tam oplatia kupovať.
Izuzan
07.03.09,12:58
Ja sa chcem len opýtať, či ste niekto boli dnes v Poľsku na nákupe?
Ako to tam vyzerá, myslím cenovo. Aký je kurz zlotého?
vopred ďakujem.
Tomi
10.03.09,13:36
Bol niekto nakupovať v Poľsku a platil platobnou karou ? Vraj sa to oplatí lepšie ako meniť peniaze.
Excise Duty
11.03.09,08:13
Oblečenie áno, ale elektroniku neradím...
A aký je rozdiel medzi elektronikou predávanou v Poľsku a elektronikou predávanou v iných členských štátoch EÚ?
daraba
11.03.09,10:18
K tomu nakupovaniu v Poľsku, my sa chystáme tiež. Ideme kupovať motorovú pílu STIHL u nás stojí cca 13.900,- tam presne ten istý typ kúpime za 10.500,- rozdiel 3.400,- aj benzín majú lacnejší, takže keď tam aj natankuješ, tak máš zaplatenú cestu. A čo sa týka reklamácie a servisu, normálne ideš do najbližšieho servisného strediska v Tvojom okolí na Slovensku. A to isté platí aj na elektroniku.
Braňo
11.03.09,10:23
Ja sa chcem len opýtať, či ste niekto boli dnes v Poľsku na nákupe?
Ako to tam vyzerá, myslím cenovo. Aký je kurz zlotého?
vopred ďakujem.

Kurz zlotého je na úrovni 1 EUR = 4,7 zlotý (+-5% podľa zmenárne). Avšak dá sa platiť na trhoch eurami. Najvýhodnejšie platiť kartou v supermarketoch.
Janatomaskovicova
11.03.09,21:01
trisestri,je to hrúza, našla som v pár vetách 40!!! pravopisných chýb,to sa nedalo čítať
tetrisss
11.03.09,21:29
Moznoze sa za rok zlepsili /a/:D
dolfort
12.03.09,00:11
Bol niekto nakupovať v Poľsku a platil platobnou karou ? Vraj sa to oplatí lepšie ako meniť peniaze.

Ja som bol začiatkom februára. Platil som v rozpätí dvoch víkendových dní kreditnou od VUB a debetnou od TB. Kurzy v rozpätí od 1€ = 4,286 PLN cez 4,420 až po 1€ = 4,500 PLN (kreditka).
Čiže tie rozdiely v kurzoch môžu byť asi dosť veľké - v závislosti od konkrétneho dňa, typu karty, a banky ktorá kartu vydala.
Najlepšie je pozrieť si a porovnať aktuálny kurz banky (pre platobné karty kurz devíza predaj) a na nete checknúť nejakých poľských kantorov v mieste kam sa chystáš.
Väčšina bánk nemá spoplatnené nákupy na POS termináloch, naopak zvyčajne majú spoplatnené výbery z bankomatov. Výber z bankomatu z kreditky je samozrejme poplatková samovražda.
Maronni
12.03.09,15:23
Ak si myslíš, že pokryješ všetky náklady a budeš mať ešte k tomu aj zisk...To ti teda gratulujem človeče. Poliaci rujnujú nielen obchodníkov, ale aj pracovný trch, kedže idú aj pod minimálnu mzdu. Aj pre TO ich neznášam.
orlica
13.03.09,11:57
Viem,že som skutocne sama proti sebe, ale do Polska ani Madarska by som nesla ani nebudem chodit kupovat, lebo zijem a chcem plnenie do a zo statneho rozpoctu Slovenska. Zavidim Nemcom, ze si kupuju iba svoje vyrobky a lutujem ich, ze potom musia doplacat na "sponzorovanie krajin, co si brali uvery vo Svajciarsku :mee: . Ved na Slovensku je uz povoleny "Predaj z dvora " (t.j. maso, mieko , zelenina ,ovocie a pod". Kedy sa odhodlaju zacat predaj male drustva a zivnostnici, ked nie teraz pri krachu velkych masokombinatov a mliekarní ? No nikdy, pokial ani teraz nedokazeme podporit nasich vyrobcov a malych predajcov, tak nebudeme mat ani robotu na Sk a budeme "podporovat" zamestnanost a prosperitu inej krajiny. Veru ked nebude vyroba frcat, tak nebude zaujem ani o sluzby ekonomicke, pravne a pod. Bohuzial len par exekutorov, likvidatorov a učtovnikov na zaverecny audit a kopu statnej spravy! Ale robime si to sami a hlavne nasi nenapapani obchodnici! a nik nas nenuti robit inak!
Pre strom nevidime ( obchodnici aj spotrebitelia) les :mee: :cool:
sorry zabudla som na pravidlo diakritiky,polepsim sa;)
slezka456
13.03.09,14:48
Nič v zlom, ale myslím si že nákupom v Poľsku pomôžem hlavne môjmu rodinnému rozpočtu. Ja som blízko hraníc a chodím tam pravidelne na bežne nákupy ( MLIEKO, MASLO, SYRY, JOGURTY ....). Pri takomto kurze sa oplatí naozaj všetko. Ale myslím si že to nebude trvať dlho. Tak to treba využiť !!! A mám známych ktorý kúpili aj auta v poľsku a ušetrili nejakych 200 000. :-(.
tamaja
14.03.09,10:25
Včera t. j. 13.3. menili 4,43 zl. za euro
amakov
14.03.09,12:50
Včera t. j. 13.3. menili 4,43 zl. za euro
Zloty je teraz mierne silnejší, minulý štvrtok som v poľskom kantorovi - zmenárni, menila 4,66 zl/euro
pivko
14.03.09,16:56
Viem,že som skutocne sama proti sebe, ale do Polska ani Madarska by som nesla ani nebudem chodit kupovat, lebo zijem a chcem plnenie do a zo statneho rozpoctu Slovenska. Zavidim Nemcom, ze si kupuju iba svoje vyrobky a lutujem ich, ze potom musia doplacat na "sponzorovanie krajin, co si brali uvery vo Svajciarsku :mee: . Ved na Slovensku je uz povoleny "Predaj z dvora " (t.j. maso, mieko , zelenina ,ovocie a pod". Kedy sa odhodlaju zacat predaj male drustva a zivnostnici, ked nie teraz pri krachu velkych masokombinatov a mliekarní ? No nikdy, pokial ani teraz nedokazeme podporit nasich vyrobcov a malych predajcov, tak nebudeme mat ani robotu na Sk a budeme "podporovat" zamestnanost a prosperitu inej krajiny. Veru ked nebude vyroba frcat, tak nebude zaujem ani o sluzby ekonomicke, pravne a pod. Bohuzial len par exekutorov, likvidatorov a učtovnikov na zaverecny audit a kopu statnej spravy! Ale robime si to sami a hlavne nasi nenapapani obchodnici! a nik nas nenuti robit inak!
Pre strom nevidime ( obchodnici aj spotrebitelia) les :mee: :cool:
sorry zabudla som na pravidlo diakritiky,polepsim sa;)
Na 1. mieste je u mňa moja peňaženka a nie / NENAPAPANÍ/ naši obchodníci/ brat ma potraviny a viem aky rabat si dáva na tovar./ Tak že asi okrem chleba a rožkov si u nas nič nekúpim.:D
kukučka
14.03.09,20:13
pred týždňom som bola v Leclercu prvýkrát na väčší nákup a už si ho nezopakujem, niežeby sa mi nepáčil, ale už neexistuje

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nowy_targ_pozar_hipermarketu_e_leclerc_91397.html
6resu
18.03.09,07:28
Ahojte, neviete náhodou niekto, či sa dá v Poľsku nakupovať v obchodoch s nábytkom aj na kartu??? Alebo treba mať zloté ??? Dík
dolfort
18.03.09,10:06
Ahojte, neviete náhodou niekto, či sa dá v Poľsku nakupovať v obchodoch s nábytkom aj na kartu??? Alebo treba mať zloté ??? Dík

Všade kde je na dverách nálepka s logami tak sa dá. Boli by blázni keby v obchodoch s nábytkom nemali terminály. Pozor na denný limit na karte.
Karty sme v tejto téme riešili aj tu: http://www.porada.sk/981319-post30.html
dolfort
18.03.09,10:08
A keď sa už tu rozbehlo o Poľsku, dovolím si zase vytiahnuť moju otázku:
http://www.porada.sk/t103958-stavebniny-v-polsku.html
dolfort
18.03.09,10:35
Viem,že som skutocne sama proti sebe, ale do Polska ani Madarska by som nesla ani nebudem chodit kupovat, lebo zijem a chcem plnenie do a zo statneho rozpoctu Slovenska.

No ja myslím že štátny rozpočet a ekonomika je problém štátu aby to podporovali svojimi opatreniami. Ja ekonomiku nezachránim. Ešte viac ma štve že čím viac budem ja ten rozpočet napĺňať, tým viac bude štát míňať na somariny.

Prečo chodia ľudia nakupovať vonku? Lebo je to výhodné pre nich samých. Každý si nejako pomôže.

Ak je rovnaký tovar u nás drahší, treba si položiť otázku prečo:
- obchodníci majú vyššie marže
- v prípade potravín možno štát málo dotuje alebo nepodporuje dosť efektívne aby naši ľudia nakupovali u našich obchodníkov.

Žijeme v globálnom svete v globálnej ekonomike a v globálnej konkurencii. Ak ľudia začnú naozaj fest nakupovať vonku, možno sa aj obchodníci zobudia aj štát. Vo februári som bol v Ikei v Krakowe. Absolútne rovnaký tovar za 60% bratislavskej Ikei. Niečo je choré v štáte dánskom.
mareko
18.03.09,21:17
A keď sa už tu rozbehlo o Poľsku, dovolím si zase vytiahnuť moju otázku:
http://www.porada.sk/t103958-stavebniny-v-polsku.html
Stavebníci nakupujúci v Poľsku, máte skúsenosti, resp. vedomosti o záhradných chatkách? Dajú sa kúpiť v Poľsku a približne za akú cenu (napr. percentuálne porovnanie s predajom u nás)? Ďakujem všetkým za odpoveď.
kukučka
18.03.09,22:56
bývam blízko poľských hraníc a aj naši obchodníci nakupujú v Poľsku. Poliaci sú takí šikovní obchodníci, že chodia k nám nielen na trhoviská, ešte si aj zaplatia oznam o sortimente a cenách v miestnom rozhlase.
Dokonca v sobotu sa im nelení zvoniť pri dverách s päťkilovým vreckom výborných jabĺk pod pazuchou - za 2€.
A tak som si k tým jablkám objednala aj cesnak, "domáci", štipľavý, ktorý už tu nekúpite.
pivko
19.03.09,06:42
Stavebníci nakupujúci v Poľsku, máte skúsenosti, resp. vedomosti o záhradných chatkách? Dajú sa kúpiť v Poľsku a približne za akú cenu (napr. percentuálne porovnanie s predajom u nás)? Ďakujem všetkým za odpoveď.
Otec si kúpil tu a aj ja altánok.Nowy Targ Szaflarska smer Zakopane.
http://www.jandrew.pl/
mareko
19.03.09,13:20
Otec si kúpil tu a aj ja altánok.Nowy Targ Szaflarska smer Zakopane.
http://www.jandrew.pl/
Ďakujem.
dalid
20.03.09,12:36
ok a co auta? nove... :)
eva i.
21.04.09,17:44
neviete prosim, kde v tesine sa da kupit pansky oblek? dakujem
tamaja
06.05.09,13:55
Trh v Jablonke býva v stredu. Platí sa v PZ aj Eurom
MartinkoK
12.05.09,12:55
nevie niekto poradiť ktorá cestovka poriada nákupné zájazdy na Ukrajinu - do Užgorodu?
Kvietocek
13.05.09,06:42
nevie niekto poradiť ktorá cestovka poriada nákupné zájazdy na Ukrajinu - do Užgorodu?

Skus tam zavolať:
Nákupný zájazd do Užhorodu každú sobotu Odchod z Košíc /z KVP/ o 4,30hod príchod okolo 20,00-21,00hod objednávky na tel.č.: 0905304510
MartinkoK
13.05.09,10:55
Ďakujem veľmi pekne ale to je pre nás ďaleko, ja by som potrebovala nástup v Ružomberku alebo Kraľovanoch.
Kvietocek
13.05.09,12:41
No to uz potom len na aute alebo vlakom do KE a odtial autobusom co si myslim že tym osobnym autom by to bolo omnoho lepsie.
Možno sa tam oplati nakupovat ale tie dlhe hodiny cakania za to nestoja. V Uzhorode boli asi pred mesiacom moji kamarati a povedali ze nikdy viac. Isli vnoci o 1.00 hod od 3.30 hod do 9.00 hod čakali na colnici - bolo tam velmi vela aut. O 13.00 uz odchadzali z Uzhorodu a cesta co im rano trvala cca 2,5 hod im teraz trvala 8 hodin pretoze prisli domov o 21.00 hod.
To radsej do Polska na nakup. No zalezi co chcete kupovat ale v Polsku sa stale oplati.
MartinkoK
13.05.09,12:57
ja som tam už bola a bola som veľmi spokojná, cesta + nákupy trvali spolu asi 24 hod. Ale stálo to za to, boli sme autobusom, veľmi dobrá partia. Chceli by sme ísť znova, preto hľadám nejaký nákupný zájazd z nášho okolia.
mareko
01.06.09,14:59
Poľsko-nákupoznalci, viete poradiť v akých cenových reláciách sa pohybujú v Poľsku sedacie súpravy? Látkové, rohové rozkladacie, prípadne dáky link na predajcov najlepšie s cenami. Ďakujem:)
tweedko
14.10.09,17:18
Zdravím všetkých,
potrebovala by som od Vás radu, kde je najvýhodnejšie v Poľsku nakupovať oblečenie... hlavne obchodné domy, ale môžu byť aj trhy :D chystáme sa s kamarátmi v sobotu tak ak by sa dalo informovať čím skôr, bývame blízko hraníc... potrebujeme odevy lebo u nás sú neznesiteľné ceny vraj tam je to o dosť lepšie a dá sa slušne ušetriť :DDD ďakujeme
arizona
24.03.10,12:33
Prosím o radu tých, ktorí majú trochu obehané obchody, či trhy v Poľsku.
Chcela by som ísť kúpiť do Poľska takéto tieniace siete (clony) na plot (http://images.google.sk/imgres?imgurl=http://www.webareal.sk/fotky3437/fotom/_f_17M-5.jpg&imgrefurl=http://www.egarden.sk/egarden/11-FOTOGALERIA&usg=__YDr95BIN5hEQuRy3YG3HnoBJC10=&h=120&w=160&sz=18&hl=sk&start=14&sig2=4YJ1kc4yuLmxuDNSU6sKKA&um=1&itbs=1&tbnid=jW-wGzihL-8rOM:&tbnh=74&tbnw=98&prev=/images%3Fq%3Dtieniace%2Bsiete%2Bna%2Bploty%2522%26 um%3D1%26hl%3Dsk%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:sk:official%26tbs%3 Disch:1&ei=aQOqS5GkMpaZ_Qbo56WCAQ).
Prešla som pár stránok na webe, ale medzi záhradkárskými vecami som nič podobné nenašla.
Preto prosím, ak by ste vedeli poradiť, kde by sa také niečo dalo kúpiť, (obchody , trhy) , neviem, či hľadať niekde v záhradných centrách, alebo v obchodoch so stavebným materiálom, alebo iba v nejakých obchodoch, kde predávajú ploty a pod.
arizona
24.03.10,20:23
nevie nikto poradiť?:)
LydaLyda
24.03.10,20:52
Tieniace siete sú napr. aj na stránke, ktorú sa pokúšam priložiť "obchod Takacs.sk"
arizona
24.03.10,21:04
Tieniace siete sú napr. aj na stránke, ktorú sa pokúšam priložiť "obchod Takacs.sk"
Ďakujem, viem, že tie siete dostať aj na SK, pozerala som zopár web-stránok.
Ibaže na množstvo, aké ja potrebujem to vychádza asi 12-15 tisíc sk!!!!:confused:
Čo je veľmi prehnané, preto práve kvôli tejto jednej veci chcem cestovať do PL.Verím, že zopát tisícok ušetrím;)
skatarinas
30.03.10,13:03
nebol niekto v poslednej dobe v Poľsku, ako sú na tom ceny mäsa teraz, vychádza ešte stále lacnejšie ako SR?
mariannadr
31.03.10,09:52
Prosím vás, má neviete, či sú trhy v Novom Targu aj zajtra - 01.04.2010? Viem, že vo štvrtok bývajú. Ale či náhodou už nemajú nejaký veľkonočný sviatok.
pivko
31.03.10,11:50
Prosím vás, má neviete, či sú trhy v Novom Targu aj zajtra - 01.04.2010? Viem, že vo štvrtok bývajú. Ale či náhodou už nemajú nejaký veľkonočný sviatok.
Nemajú žiadny sviatok trhy sú a aj v sobotu. V sobotu ale nie všetky stánky cca 50%.
majop1
02.04.10,08:01
Ahojte poradáci chcem sa spýtat či mi nevie niekto poradit či sa konajú trhy v Nowom Targu v sobotu 3.4.2010.Diki
1some
03.04.10,08:30
Ahojte. Chcel by som prispit svojou troskou do mlyna. Chodime do PL nakupovat asi 3/4 roka. Sme z Martina. Sli sme si otuknut trhy v Targu aj v Polskom Tesine. Da sa suhlasit s tym, ze vyber je tam siroky, ale tie ceny nie su az take zaujimave. Priklad: V Polskom Tesine sme za parkovanie platili 2 zl na hodinu, 20 KC alebo 1 euro. Pripomeniem ze kurz eura/zl bol vtedy nieco vyse 4 zl/euro. Preto sa oplatilo zamenit si euro za zl. To iste platilo pri nakupovani, brali sice euro ale za divne kurzy. Kamarat mi poradil, aby som kaslal na trhy, co sa tyka potravin a aby som siel radsej do Hypermarketu. Poradil mi jeden, mozno poznate, Auchan. Podla tohto clanku polityka pl/rynek/poradniki/1501183,1,ranking-hipermarketow-i-sieci-handlowych-2009.readje to druhy najlacnejsi HM v Polsku. Ked si chcete porovnat ceny SR voci PL tak si dajte vzdy auchan bodka pl a sekcia promocje. Tam kuknete ceny a prepocitate aktualnym kurzom, ktory ziskate napr na zoznam.sk Vyhoda je, ze clovek moze platit kartou a neokradne ho tak nijaky "KANTOR". Hned v tom istom areali sa nachadza aj leroymerlin bodka pl , co je obchod so stavebninami a taktiez si mozte pozriet aktualne letaky. Kazdopadne stoji za navstevu. A v neposlednom rade teraz otvorili blizko obchod decathlon bodka pl ,kde maju dobre ceny na sportove vybavenie a znackove oblecenie, akurat nemaju na webe este letaky. Takze verim, ze som aspon trosku pomohol a ze Vas kopu stretnem cestou do Bielska Biala :-) V tomto obchodnom areali najdete este aj JYSK pl, elektroniku a hracky. Z mojich skusenosti ale ani jeden z tychto artiklov lacnejsie nekupite, ale mozete skusit.
Michal
pivko
05.04.10,17:36
Ahojte poradáci chcem sa spýtat či mi nevie niekto poradit či sa konajú trhy v Nowom Targu v sobotu 3.4.2010.Diki
Keby si bol poriadne čítal tak odpoveď na Tvoju otázku bola v predchádzajúcom príspevku.:mee:
MajaV
14.04.10,07:05
Ak bol niekto v poslednej dobe na trhoch v Poľsku, oplatí sa tam ešte kupovať kožené kabáty? Ďakujem za každú info.
luciat123
28.04.10,16:03
Ahojte. Zaujímalo by ma či sa oplatí nakupovať elektrické spotrebiče v Poľsku. Robíme novú kuchyňu a potrebujeme do nej nové vybavenie. Neviete mi náhodou poradiť ak sa to oplatí kam by sme mali zájsť?
Alebo aj na SK kde by sa oplatilo kúpiť lacno spotrebiče.
Budem rada za každý nápad.:)
Aankaa
29.04.10,17:12
Ahojte. Zaujímalo by ma či sa oplatí nakupovať elektrické spotrebiče v Poľsku. Robíme novú kuchyňu a potrebujeme do nej nové vybavenie. Neviete mi náhodou poradiť ak sa to oplatí kam by sme mali zájsť?
Alebo aj na SK kde by sa oplatilo kúpiť lacno spotrebiče.
Budem rada za každý nápad.:)

... podľa toho, ako ďaleko do Poľska máte :)
Ja mám z Poľska komplet kuchyňu na mieru - a nie lacná bola - no a samozrejme som si k tomu vybrala sporák, drez, batériu, všetko super nové, krásne, značkové ako inak :rolleyes:.
Po roku a pol mi začal štrajkovať zabudovaný sporák, ... nový zachytávač odpadu do drezu tiež neviem kúpiť len tak, drvič odpadov vlastne ani nepoužívam ...
Takže, aby nemusela viesť sporák späť a čakať na reklamáciu 4 týždne, zavolala som si nášho servisného technika....á jasne, že som zacálovala.
Môj názor je, že spotrebiče kupovať čo najbližšie k miestu bydliska :D
Mamke som kupovala umývačku riadu v meste vzdialenom 14 km a viete ako fachčí?? :)
...je to skôr aj o zákone schválnosti... takže konečné rozhodnutie je na každom ...
luciat123
30.04.10,10:54
Asi máte naozaj pravdu...
Ja som zvažovala či máme ísť do PL na nákup týchto vecí, a keď tak nad tým uvažujem asi bude najlepšie nakúpiť tieto veci na SK aj kvôli tej reklamácii. A aj kvôli tomu, že to do PL nemáme naozaj najbližšie.
Ďakujem za radu.
Maros16
11.05.10,16:55
Podla mna sa uz do PL neoplati ... ked sa porozhliadnes, aj u nas mas uz dobre ceny ...
pivko
12.05.10,07:08
Podla mna sa uz do PL neoplati ... ked sa porozhliadnes, aj u nas mas uz dobre ceny ...
Tak to asi len podľa Teba ,bol som v sobotu v Targu a vyzeralo to tam tak ako by tam bola polovica SR, oplatí sa všetko potraviny/nie na trhu/ záhradné kríčky/napr. zakrpatená borovica-Hornbach KE 75 EUR ,to isté Targ 10 EUR;)/,stromčeky atd, stavebný material oblečenie skrátka všetko;)
Aankaa
13.05.10,07:20
Podla mna sa uz do PL neoplati ... ked sa porozhliadnes, aj u nas mas uz dobre ceny ...

Pánsky oblek + košeľa+ kravata + topánky spolu 140 EUR. ;)

Podotýkam, že nohavice nám dopasovali presne na mieru, zháňali medzi ostatnými číslami, kým nesadli presne. Košeľa žiadna čínska umelina, topánky kvalitné, oblek nekrčivý, moderný strih, kvalitný.
Dámsky super moderný 3-dielny nadčasový kostým 70 EUR ale je špičkový, mamka bola hviezdou na svadbe.
Daj typ, kde si na *Slovensku kúpim to isté za tie isté :)
Nafta ma stála toľko ako keby som šla nakupovať do vzdialeného mesta, takže nepočítam.
A zabudla som ešte nákup do záhrady - kvety, okrasné stromčeky - polovičné ceny oproti SK.
A keďže sme "vystresovaní podnikatelia bez voľného času" - tak čas zhrniem na 2,5 hod cesta /tam aj späť/, 2,5 hod nákup aj so záhradníctvom

U nás dve hodiny v nákupnom centre - a nič.... ceny hrozne vysoké, s výberom ti predavačky veľmi nepomôžu....
PRE TOTO SA TAM CHODIŤ OPLATÍ :D
branislavp
19.05.10,23:55
Vie mi niekto poradiť, aká je situácia v Poľsku v nakupovaní, či sa tam oplatí robiť nákupy a či je možné v takomto nečase tam cestovať. Ďakujem.
AnikoAd
20.05.10,10:55
u mna v obchde oblek+košela za 126 eur+kravata gratis. oblek PL, nekrčivý, košela slov.výrobok.....nohavice tiež nakombinujeme..
branislavp
24.05.10,19:42
Vie mi niekto poradiť, aká je situácia v Poľsku v nakupovaní, či sa tam oplatí robiť nákupy a či je možné v takomto nečase tam cestovať. Ďakujem.
Momentálne sú v Poľsku záplavy, už nepotrebujem poradiť. Potom tam bude dražoba.
pivko
26.05.10,12:19
Momentálne sú v Poľsku záplavy, už nepotrebujem poradiť. Potom tam bude dražoba.
Prečo by mala byť drahota?:confused: Však nám zlotufka oslabuje:D:D:D V sobotu jedzeme na zakupy:D
miky64
28.05.10,09:57
Prečo by mala byť drahota?:confused: Však nám zlotufka oslabuje:D:D:D V sobotu jedzeme na zakupy:D
cześć pivko hodoku jak idze
branislavp
05.06.10,19:47
u mna v obchde oblek+košela za 126 eur+kravata gratis. oblek PL, nekrčivý, košela slov.výrobok.....nohavice tiež nakombinujeme..
Ďakujem za ponuku, ale ja som potrebovala niečo do záhrady a na balkón. Už to mám vyriešené.
petmar
06.06.10,21:15
Znova ma prešla chuť na nekvalitné poľské výrobky v Merkury-Markete keď ani tie dvere na záchod riadne nefungovali, také boli skrivené, a to aj na M aj na Ž
branislavp
06.06.10,21:20
Prečo by mala byť drahota?:confused: Však nám zlotufka oslabuje:D:D:D V sobotu jedzeme na zakupy:D
Potrebujem poradiť predajne v Poľsku nákup bytových doplnkov - koberce, záclony atď a obkladovýmateriál. Ďakujem.
Laco-monter
07.06.10,02:56
Potrebujem poradiť predajne v Poľsku nákup bytových doplnkov - koberce, záclony atď a obkladovýmateriál. Ďakujem.

CASTORAMA .

www.castorama.pl
pivko
07.06.10,05:16
Potrebujem poradiť predajne v Poľsku nákup bytových doplnkov - koberce, záclony atď a obkladovýmateriál. Ďakujem.
A v akom meste? alebo odkial si? Laco Monter je poraďák - googlista tak že ho nepočúvaj, v castorame koberce a záclony vobec nemajú. Na koberce je dobrý obchod v Targu hneď za kruhovým objazdom keď prídeš od Jurgowa- hranica na záclony obchod na Rynku/ nájdeš bez problémov len prejdi Rynok dookola/ Na obklad sú dobre obchody , Castorama, Merkury Market, Bomar 2 a Bruk Bet;) Zlotufka je už na 4,2 tak že prajem výhodný nákup;)
vivienkatka
29.07.10,17:25
dobry den

chcem vas poprosit ci neviete poradit kde v polsku sa da nakupit nejake oblečenie na svadbu myslim teda oblek a saty a pre malu dvojročnu nejake satičky, my sme z ke tak ak viete kam sa oplati na nakup v polsku chceli by sme ist na nakup v sobotu. prosim poradte za vaše odpovede vam vopred dakujeme.
vivienkatka
29.07.10,18:25
dobry

ja ćhcem vas poprosit ci neviete poradit kde ist na nakup do polska chceme kupit oblečenie na svadbu teda oblek a malej bambulke 2 rocnej nejake šatičky. chceli by sme ist tuto sobotu prosim ak viete poradte kam ist na nakup my sme z ke a ci sa tam da platit € dakujem za vaše odpovede.
sikovnica
30.07.10,19:30
Ahoj, moji rodicia tiez z KE chodia na nakup do Noweho Targu. Da sa platit aj v EUR. Kupis tam veru vsetko mozne.
vivienkatka
30.07.10,19:46
dakujem pekne za odpoved a prosim ta nevieš ci sa tam da ist v sobotu na nakup a do ktorej su asi otvorene obchody
Maňuša
31.07.10,11:35
V sobotu je to idealnejšie, lebo sú tam okrem obchodov otvorené aj trhy. Takže nakúpiš. Podobne je to aj vo štvrtok. Príjemnú cestu.
branislavp
21.08.10,06:12
A v akom meste? alebo odkial si? Laco Monter je poraďák - googlista tak že ho nepočúvaj, v castorame koberce a záclony vobec nemajú. Na koberce je dobrý obchod v Targu hneď za kruhovým objazdom keď prídeš od Jurgowa- hranica na záclony obchod na Rynku/ nájdeš bez problémov len prejdi Rynok dookola/ Na obklad sú dobre obchody , Castorama, Merkury Market, Bomar 2 a Bruk Bet;) Zlotufka je už na 4,2 tak že prajem výhodný nákup;)
Ďakujem za informáciu. Prosím bližšie mi popíš, kde sa nachádzajú obchodné domy, ktoré si mi napísal, a či je možné platiť kartou, alebo eurami, či Zl. Ďakujem.
pivko
21.08.10,06:25
Ďakujem za informáciu. Prosím bližšie mi popíš, kde sa nachádzajú obchodné domy, ktoré si mi napísal, a či je možné platiť kartou, alebo eurami, či Zl. Ďakujem.
Nowy Targ nieje veľkomesto tak že to v pohode nájdeš. Na hlavnej ceste Zakopane-Krakow je Merkury/zTargu smer Zakopane/ po ceste na ľavej strane uvidíš Castoramu a Bo Mar je z Targu smer Jablonka , pri novom kostole do ľava cca 300m od semafórov. Potom super zakupy v Le Clercu aj pri dnešnom kurze 3,96. EUR viem že berie Merkury, ostatné nie, karta všade. Najvýhodnejší kurz na cash je zmenáreň v ALME , pri Castorame / pri vačšej sume treba handlovac:D kurz na vyšši oproti tomu na tabuli:D/
Ivana Golodžejová
10.10.10,12:02
Mozem poprosit o blizsie informacie o nakupovanie velmi som nemohla vyst z vasho prispevku ak vas mozem velmi pekne poprosit mohli by ste mi to poslat e-mailom.alebo spravou na facebook ja chcem ist hlavne na nakup hraciek a detskeho oblecenia mozte mi prosim poradit dakujem pekne a prajem pekny den.
Ivana Golodžejová
10.10.10,12:04
Dobry den! Mozem vas poprosit o radu alebo o vase skusenosti chystam sa na nakup do polska hlavne na hracky a detske oblecenie pripaden aj darceky na vinoce . mozte mi porosim posalt hlavne vase skusenosti z hrackami kde by sa mi oplatilo ist nakupit dakujem pekne
kukučka
10.10.10,12:22
V Novom Targu na trhu vo štvrtok a v sobotu kúpiš všetko, Poliaci sú šikovnejší obchodníci ako my
Bracho90
22.01.11,23:43
Ahojte,Boli ste niekto na nakupoch v polsku teraz niekedy?Oplati sa tam viac nakupovat ako u nas?Napr.autoradia,oblecenie atd,lebo chcel by som tam ist s kamaratom piatok a nechcem aby sme tam isli zbytocne Napr take autoradia ze su tam aj za 600(sk),neviem co je natom pravdy...Dakujem
:mee:
Robin_1
30.08.11,06:11
Zdravím, potreboval by som radu. Chystám sa na nákup do Poľska, obklady, dlažba, parkety. Neviem len čo bude výhodnejšie. Platiť tam kartou, v hotovosti EUR, alebo si zameniť peniaze na Slovensku na Zlote? Vie mi niekto poradiť? Vďaka...
dolfort
30.08.11,23:24
Zdravím, potreboval by som radu. Chystám sa na nákup do Poľska, obklady, dlažba, parkety. Neviem len čo bude výhodnejšie. Platiť tam kartou, v hotovosti EUR, alebo si zameniť peniaze na Slovensku na Zlote? Vie mi niekto poradiť? Vďaka...

Všade kde sa dá platiť kartou použi kartu. Pokiaľ dôjde na hotovosť, zo skúsenosti by som povedal že je lepšie mať zloté. Kurz voči euru si obchodníci hodia aký chcú a nie vždy musí byť výhodný.
miriam66
21.09.11,10:39
dobry den prosim vas neviete mi poradit nejaky super obchod alebo velkosklad v polsku na detske vecicky uz od narodenia uplne vsetky veci vanicky ,prebalovacie pulty...atd...dakujem
twigii
22.09.11,16:31
dolfort
18.10.11,18:52
poľské maslo už dostať aj v tescu. samozrejme, je najlacnejšie a pritom chuťovo fajn.
Tatiana Tánička Valková
06.03.12,13:01
Neviete náhodou či sú zajtra dna 7.marca 2012 otvorené v Jablonke trhy???
Ďakujem
kvietok 3
11.03.12,17:33
Ahojte, neviete či sú v piatok 6.3. a vo Veľkonočný pondelok 9.3.2012 otvorené obchody v Nowom Targu? Kde by som dostala kúpiť pánsky oblek, spoločenské šaty, svadobné topánky, spoločenské topánky??? je tam nejaká galéria s veeeeľa obchodmi??? Poraďte :-) ďakujem
katka50
11.03.12,19:29
Ahojte, neviete či sú v piatok 6.3. a vo Veľkonočný pondelok 9.3.2012 otvorené obchody v Nowom Targu? Kde by som dostala kúpiť pánsky oblek, spoločenské šaty, svadobné topánky, spoločenské topánky??? je tam nejaká galéria s veeeeľa obchodmi??? Poraďte :-) ďakujem
Nie náhodou 6.4. a 9.4.?:)
kvietok 3
12.03.12,11:02
Áno, 6. a 9.4. :-) Chybyčka se vloudila :-D
kvietok 3
13.03.12,08:50
Nie náhodou 6.4. a 9.4.?:)

Áno, 6. a 9.4. :-) Chybyčka se vloudila :-D
terka1221
13.05.12,21:23
Dobrý deň, chcelaa by som saa opýtať, že ci sa oplatí isť na nákupy oblecenia do Zakopaného ?? ci su tam nejake obchody alebo obchodné centrum ???? aleebo su taam len trhy ??? dakujeem ..:)
kukučka
13.05.12,22:15
Zakopané je naj turistické centrum Poľska, tomu zodpovedá sortiment aj ceny