julia.m
21.04.08,23:19
Potrebovala by som poradiť. Keď zapnem počítač, naskočí mi správa

Chyba pri načítaní súboru
C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\2.bin\MWSBAR.DLL
uvedený modul nebol nájdený.

Neviete mi poradiť, čo to znamená a čo by som mala spraviť. Vďaka vopred za všetky rady.
prajvi
21.04.08,23:15
Ahoj,
kniznica MWSBAR.DLL je cast "nastrojovej listy" MyWebSearch (MWSOEMON.exe v procesoch) v prehliadaci Internet Explorer.
Podla vsetkeho je to adware teda nieco co v pocitaci nechces - sleduje to ake stranky navstevujes, obcas vyhodi daku tu reklamu, zbytocne spomaluje pocitac...

Ak pouzivas nejake programiky na precistenie kompu z casu na cas, mohlo sa stat ze tie zakazali aby sa MyWebSearch spustil pri starte.
Aby si sa zbavila tej hlasky a spomenuta kniznica mohla nabehnut (ale to asi nechces) tak skus:
klik na start Start -> spustit a napis msconfig.
Potom klikni na zalozku 'Pri spusteni'. Vyhodi ti to zoznam suborov co sa automaticky spustaju pri starte pocitaca. Najdi: C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\2.bin\MWSBAR.DLL a povol to.

Pokial si si nastrojovu listu MyWebSearch nenainstalovala zamerne tak ti odporucam ju odinstalovat a neskusaj spristupnit tu kniznicu:

Klik na Start -> Ovladaci panel -> Pridat alebo odinstalovat programy -> tu najdi My Web Search a klik na zmenit/odinstalovat.

Ak to nepojde odinstalovat po dobrotky tak potom napis...
julia.m
22.04.08,09:07
tak mám asi problém, tú knižnicu som si nenainštalovala zámerne, takže by som ju rada odinštalovala. Ale keď si dám cez ovládacie panely - pridať alebo odobrať programy, tak tam ju vôbec nenájdem, ale je normálne uložená pod C/Programy..., takže je tam. Aj keď si dám cez štart - spustiť - msconfig je tam. Vieš mi poradiť čo ďalej? Ako to odinštalovať? Díki
Chobot
22.04.08,09:22
tak mám asi problém, tú knižnicu som si nenainštalovala zámerne, takže by som ju rada odinštalovala. Ale keď si dám cez ovládacie panely - pridať alebo odobrať programy, tak tam ju vôbec nenájdem, ale je normálne uložená pod C/Programy..., takže je tam. Aj keď si dám cez štart - spustiť - msconfig je tam. Vieš mi poradiť čo ďalej? Ako to odinštalovať? Díki

TAk v tom msconfig > startup - treba odkliknúť, aby sa pri štarte spúšťal tento program. Po reštarte ti zahlási jednu hlášku, že msconfig bol zmenený, či ťa má upozorňovať, tam dáš kvačku, že nie a malo by to byť.

Jedine, keby tento adware bol nastavený tak, že zakaždým sa preinštaluje, aby sa spustil pri reštarte - vtedy je problém. Ale najprv vyskúšaj ho vypnúť.
prajvi
22.04.08,10:17
Spominana "nastrojova lista" byva instalovana tak ze o tom nemusite vediet niektorymi zabavnymi programami...

V Pridat alebo odobrat programy hladajte ci nemate nieco z tohoto zoznamu - ak ano odinstalovat.

* SmileyCentral
* PopSwatter
* HistorySwatter
* Incredimail free version
* Popular Screen Savers
* Cursor Mania
* FunBuddyIcons
* Search Assistant - My Way
* My Web Search
* My Way Speedbar
* MyFunCards
* MyMailStationary
* MyMailSignature
* MyMailStamps
* MySpeedBar
* MyWay Search Assistant
* FunWebProducts


Moze sa stat ze sa to bude pri odinstalovani branit (chybove hlasky ze koli niecomu sa to neda odstranit... )
klik na start -> spustit napis taskmgr
Na 2. zalozke - procesy skus najst MWSOEMON.exe a daj UKONCIT proces
Skus odinstalovat teraz.

Uisti sa ze odinstalujes vsetko z toho zoznamu co tam najdes, lebo inak tam ta lista zostane bezat na pozadi.

Ak to odinstalujes mozes zmazat priecinky MyWebSearch a Fun Web Products z Program files

Aby si precistila registre Windowsu po odinstalovani skus si komp prebehnut programami Spybot Search and Destroy alebo Ad-aware alebo Ccleaner

Ak nenajdes v pridat a odstranit programy nic z uvedeneho zoznamu skus si stiahnut program hijackthis: (zo stranky trendsecure.com )
Spusti program kliknutim na Do a system scan and save a log file.
Vloz sem report alebo mi ho posli spravou.
julia.m
22.04.08,12:20
z tých programov tam nemám ani jeden. Ale našla som v Spybot Search and Destroy v zálohe MyWebSearch, nedá sa ešte tam s tým niečo urobiť predtým, ako si stiahnem program hijackthis?
prajvi
22.04.08,12:28
To ze je v zalohe Spybota znamena ze sa ho Spybot pokusal odstranit ale nie celkom sa mu to podarilo preto ta hlaska pri spusteni systemu... Kludne mozes tu zalohu zmazat. Mozes to aj obnovit zo zalohy a hlaska pri starte sa zrejme neobjavi ale "nastrojova lista" tam bude v plnej krase... ja by som to radsej zmazal z pocitaca, je to adware.

Stiahni Hijackthis a posli log, je to velmi maly programik a prezradi toho dost :)
julia.m
22.04.08,12:49
skúsim to rozdeliť na dve časti, je to toto?

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
Scan saved at 14:44:09, on 22. 4. 2008
Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)
MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\WINDOWS\System32\smss.exe
C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
C:\WINDOWS\system32\services.exe
C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware 2007\aawservice.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe
C:\WINDOWS\Explorer.EXE
C:\Program Files\Analog Devices\Core\smax4pnp.exe
C:\Program Files\Analog Devices\SoundMAX\Smax4.exe
C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE
C:\Program Files\CyberLink\PowerDVD\PDVDServ.exe
C:\Program Files\D-Tools\daemon.exe
C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe
C:\Program Files\Sony Ericsson\Mobile2\Application Launcher\Application Launcher.exe
C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe
C:\Program Files\Adobe\Photoshop Album Starter Edition\Neuer Ordner\3.0\Apps\apdproxy.exe
C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe
C:\Program Files\Java\jre1.6.0_04\bin\jusched.exe
C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMBgMonitor.exe
C:\Program Files\Common Files\Teleca Shared\CapabilityManager.exe
C:\Program Files\GameSpy\Comrade\Comrade.exe
C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe
C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy\TeaTimer.exe
C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe
C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NetworkAccessManager\Apache Group\Apache2\bin\apache.exe
C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NetworkAccessManager\bin\nSvcLog.exe
C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe
C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe
C:\Program Files\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NetworkAccessManager\Apache Group\Apache2\bin\apache.exe
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NetworkAccessManager\bin\nSvcAppFlt.ex e
C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NetworkAccessManager\bin\nSvcIp.exe
C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\skypePM.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexingService.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe
C:\Program Files\Common Files\Ahead\Lib\NMIndexStoreSvr.exe
C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe
C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe
C:\Program Files\Opera\Opera.exe
C:\Program Files\Common Files\Teleca Shared\Generic.exe
C:\Program Files\Sony Ericsson\Mobile2\Mobile Phone Monitor\epmworker.exe
C:\HijackThis.exe
prajvi
22.04.08,13:23
Ano to je ono, este tu 2. cast by to chcelo :)
julia.m
22.04.08,13:44
musela som vypnúť počítač, lebo tu bola búrka, aby mi nezblbol úplne, skúsim to dať do prílohy, lebo mi to nechce vložiť medzi odpoveď
prajvi
22.04.08,16:12
:) Aj mas nejake problemy s pocitacom okrem tej hlasky na zaciatku? obcas nejaka reklama vyskoci alebo je pc spomalene?
BrowsingSoftware co vidno z reportu nieje takisto nic dobreho...
Cez pridat a odstranit programy skus odinstalovat BrowsingSoftware.

Mne sa nepozdavaju tieto zaznamy:
O2 - BHO: BrowsingSoftware - {B886C1F4-D1D3-45F5-F45E-75EB024320AC} - C:\Program Files\BrowsingSoftware\BrowsingSoftware-2.dll
O4 - HKLM\..\Run: [My Web Search Bar] rundll32 C:\PROGRA~1\MYWEBS~1\bar\2.bin\MWSBAR.DLL,S
O8 - Extra context menu item: &Search - ?p=ZR

Spusti hijackthis a oznac tie co som napisal a klik na FIX chcecked
Restartni pocitac, spusti hijackthis znova a skontroluj report.
Napis vysledok.

Inak podla reportu pouzivas Internet explorer 6 co ktory je dost deravy (lahko napadnutelny).
Ked toto vyriesime odporucil by som upgrade na Internet Explorer 7 alebo najlepsie skusit iny prehliadac - Mozilla Firefox napr.
*Tak isto treba pravidelne updatovat windows, antivirus, pouzivat firewall
*Bezi ti viac rezidentnych stitov naraz co sa nedoporucuje (Avast, Spybot,AdAware)
julia.m
22.04.08,16:33
no hurá, vymazala som tie tri, reštartovala počítač a už mi neukazuje tú hlášku, keď sa zapína počítač. Pripájam ešte raz ten nový zoznam, či je už všetko v poriadku. A mala by som dajaké programy ešte odinštalovať, tie ktoré ste písali AdAware, Spybot, ktoré sú navyše? Lebo som mala spomalený počítač, naskakovala sem tam reklama a preto ja som ich pred pár dňami nainštalovala, ale neviem, či som urobila dobre. Inak my na internet chodíme cez Operu, len švagriná je zvyknutá na Internet Explorer, takže keď sa to dá, v kľude ho odinštalujeme. Veľká vďaka za rady.
prajvi
22.04.08,16:50
Ahoj log podla mna vyzera byt v pohode. Opera je fajn :)
Ad-Aware a Spybot si urcite v kompe nechaj a obcas ich UPDATUJ a aj POUZI.
Ide o to aby nebezali viacere rezidentne stity naraz, nechaj to na Avast s tym ze obcas spustis manualne Ad-Aware aj Spybota. vypnes ich takto:

Ad-Aware:
Klikni na zalozku Ad-Watch a Stopni ho

Spybot:
klik na rezim -> Pre pokrocilych, tu zalozka Nastroje a polozka Rezidentny stit, VYPNI OBA - SDhelper aj TeaTimer

Este by bolo fajn stiahnut si a nainstalovat CCleaner - precisti system od zbytocnych suborov a precisti aj chybne zaznamy v registroch.

Raz za cas spusti vsetky tieto programy, nezabudni pravidelne updatovat system
julia.m
22.04.08,18:19
veľkááááá vďaka, už som to spravila, čo si písal, dúfam, že už to bude v poriadku a čo to znamená updatovať?
Pripájam bodík a ešte raz veľmi pekne ďakujem
julia.m
22.04.08,18:23
tak škoda, chcela som pridať bodík za super rady, ale mi to dalo, že sa v tejto časti nedajú pridávať bodíky, ale aj tak veľmi oceňujem tvoje rady (kde na to chodíš) a som rada, že toto fórum existuje
Zoltán Kovács
22.04.08,18:27
veľkááááá vďaka, už som to spravila, čo si písal, dúfam, že už to bude v poriadku a čo to znamená updatovať?
Pripájam bodík a ešte raz veľmi pekne ďakujem

Update znamená stiahnuť si najnovšiu verziu, v ktorých je aj aktualizovaný zoznam vírusov, novšie metódy vyhladávania nežiadúcich programov a pod. .....
prajvi
22.04.08,19:21
Som rad ze sa nam to podarilo vyriesit :)
Tiez som tu nasiel ochotnych ludi co mi poradili v oblastiach co zrovna niesu moje "srdcovky" takze pokial si myslim ze viem poradit a mam cas tak hocikedy ;)