pavol.za
05.08.09,08:57
Rokovaci poriadok AS KE:

....


Teda tych 390 EUR sa nema tak nahodou rozdelit medzi vsetkych ucastnikov (93 ci 94) ?
Do pausalnej ceny sa zahrna najomne, fotokopie, cena za kurenie, elektrinu ....
AS/Rapid predsa nemal naklady na elektrinu, najomne 93 * vacsie ako podla cennika ... neviem ake mal naklady na fotokopie.
Celkove naklady AS/Rapid boli cez 1 milion SKK? Nie je to neprimerana nahrada ?

Ten zakon plati v pripade, ze by bol proces zakonny !

Preto som osobne zvolil lepsie delenie a to, ze si trovy zaplati RL, ked si vykonstruovala tento nezakonny sudny proces. Rozsudok bude zruseny.... t.z. komu AS p[redlozi ucet a v akej vyske ma uz trapit nemusi.
minika
05.08.09,08:02
pavol.za

tie bludy co sem pises uz hranicia s diagnozou. nezakonny sudny proces?

rozsudok bude zruseny? neviem odkial sa v tebe berie ta istota. aj ak nahodou bude zruseny, stale sa mozno odvolat a odvolat a odvolat a odvolat a odvolat. mozno ten rozsudok uvidis v 2019 a rovno ho ukazes svojim vnucatam.

dufam ze tu pride dano27 a vysvetli vam ako sa veci maju.

A kde je ten tvoj zdravý rozum, ktorý podľa teba máš sem prinášať?
Teda takéto perly, to už je niečo.
pavol.za
05.08.09,08:03
pavol.za

tie bludy co sem pises uz hranicia s diagnozou. nezakonny sudny proces?

rozsudok bude zruseny? neviem odkial sa v tebe berie ta istota. aj ak nahodou bude zruseny, stale sa mozno odvolat a odvolat a odvolat a odvolat a odvolat. mozno ten rozsudok uvidis v 2019 a rovno ho ukazes svojim vnucatam.

dufam ze tu pride dano27 a vysvetli vam ako sa veci maju.

Ty sa v tom urcite vyznas... skoda, ze si opat vsetky svoje prispevky vymazal, dal by som Ti ukazku par tvojich bludov, hlavne tu citaciu zo zakona o poplatkoch, kde sa Ti akosi nahodou primiesal poplatok za 331 EUR. To nebol omyl, ale zamer.
Ty nam tu nepis co mame, ako mame... Si obycajny hajzel, plateny kon poistovne. Chod si vybrat tych 30 striebornych od zadavatela za tuto propagandu a uzivaj ich v zdravi, mozno to bola jedna z mala prilezitosti pre Teba ako si zarobit. Podla tvojich rad je vidno, ze si vo svojom obore obycajny babrak a zrejme Ti inu robotu v tvojej praci ani nadaju !!!!
pavol.za
05.08.09,08:20
citujem aby to tu ostalo. dokresluje to tvoj charakter.

ten poplatok 331,50 eur v zakone je. ci sud uzna ze ste spotrebitelia ktori su oslobodeni od poplatkov v zmysle písm. za) - treba vyckat, mozno vas sud vyzve na zaplatenie poplatku - mozno nie. nerobil by som vsak urychlene zavery.

zaujimave, ze jareckovi sa tam neobjavil, iba tebe a bolo to nabeton na 100% a uz si robil zavery na dalsich X krokov dopredu.
Tomu sa jednoducho hovori propaganda !!! A ty ju robis velmi usilovne.

Ini pravnici maju na tento proces iny nazor, a "neboj", nie su to ziadny hlupaci.
minika
05.08.09,08:43
kolko pravnikov ma na tento proces iny nazor? za kolkymi ste skutocne boli? iba bujocka pisal o advokatovi a sam uznal ze sa ho nepytal na proces v TN len na rozsudok RS.

tie tvoje optimisticke frazy su uz otrepane. urcite existuju pravnici ktori mozu mat iny nazor - to vyplyva z povahy tejto profesie. ukaz mi ale jedneho pravnika ktory s vami zdiela tento optimizmus. ukaz mi jedneho pravnika ktory prehlasi ze sud na 99% zrusi rozhodcovsky rozsudok. takeho nenajdes.

No vidíš a Ty tu okamžite strašíš exekútorom, kde ty berieš tú istotu?
mimochodom, ja som stále nedostal žiadne rozhodnutie AS, tak čo si o tom myslieť. A možno ho ani nedostanem a ty si ma posielal už do banky aby som zaplatil 390 EUR!!! Toto je choré.
pavol.za
05.08.09,08:48
kolko pravnikov ma na tento proces iny nazor? za kolkymi ste skutocne boli? iba bujocka pisal o advokatovi a sam uznal ze sa ho nepytal na proces v TN len na rozsudok RS.

tie tvoje optimisticke frazy su uz otrepane. urcite existuju pravnici ktori mozu mat iny nazor - to vyplyva z povahy tejto profesie. ukaz mi ale jedneho pravnika ktory s vami zdiela tento optimizmus. ukaz mi jedneho pravnika ktory prehlasi ze sud na 99% zrusi rozhodcovsky rozsudok. takeho nenajdes.

To Teba nemusi trapit, koho si vyberiem a podla koho sa zariadim. Ci som optimista je moja vec... Nemam sa nad cim znepokojovat, postupuje sa standardne. AS nie je pre mna prehra, ako si to tu rad rozpisoval, AS je len prekazka... Ten rozsudok kto cital... je proste smiesny. Ten pan Rozhodca tam fakt mohol popisat cokovelvek, nie je podstatne co, ale vysledok a voci tomu sa nejde odvolat. Viem Teba urcite ndchlo to, ze ma 20 stran - takze musi byt cool.

Na druhej strane, ak sa chces nad niekoho ponosovat, tak si takych hladaj sam. Ty si nam tu svoje kvality preukazal, mozem kludne prehlasit, ze kazda tvoja rada skoncila vymazanim, lebo to bola zavadzajuca hlupost. Kazdy kto sa tu do teba obul, dokazal preukazat, ze taras a to tu nikto nie je pravnik !!! Takze Ty radsej nepis a neprehlasuj, kto je aky borec, kto aky hlupak.

Zariad sa podla rady dana 27 - nerad tomu, kto o to nestoji... vraj to vycital z biblie..
Ali76
05.08.09,09:04
kolko pravnikov ma na tento proces iny nazor? za kolkymi ste skutocne boli? iba bujocka pisal o advokatovi a sam uznal ze sa ho nepytal na proces v TN len na rozsudok RS.

tie tvoje optimisticke frazy su uz otrepane. urcite existuju pravnici ktori mozu mat iny nazor - to vyplyva z povahy tejto profesie. ukaz mi ale jedneho pravnika ktory s vami zdiela tento optimizmus. ukaz mi jedneho pravnika ktory prehlasi ze sud na 99% zrusi rozhodcovsky rozsudok. takeho nenajdes.


Vieš vitamin, na tie tvoje citácie a reakcie povie asi toľko.
Keď som bol na vojne, mali sme tam jedného chlapca, tuším bol od Blavy. Mládenec mal plnú hubu múdrosti a podobne, proste inde ako za študovaného by ho človek nezaradil. A čuduj sa svete, nakoniec sme zistili že nemal ukončenú ani základnú školu. Nechcem tým povedať že aký hlúpy a zároveň múdry bol. Práve naopak. Robil zo seba niečo čo vôbec nebol a trieskal okolo seba len veci ktoré počul alebo si práve prečítal.
Ale aby som ťa nedegradoval náhodou, druhá možnosť by tu tiež bola. Pripadá mi to ako počúvať absolventa autoškoly nadupaného vyhláškou. Ale keď by mal prejsť zložitejšou križovatkou, radšej to obehne po vedľajších uličkách.

Takže si vyber.
apropo, nezabudni ma skopirovať aby som náhodou nezamenil tu autoškolu
pavol.za
05.08.09,09:31
minika, ako vies ze exekutor uz nekona?

co je chore? myslis ze ja tu vediem evidenciu komu co doslo? ak na teba bola podana zaloba na AS tak ti rozhodnute dojde.

co kona? Vsak napis...
pavol.za
05.08.09,10:00
minika, ako vies ze exekutor uz nekona?

co je chore? myslis ze ja tu vediem evidenciu komu co doslo? ak na teba bola podana zaloba na AS tak ti rozhodnute dojde.

Presne take su tie tvoje rady...

Aj my koname. Podanim zaloby sa to uz zacalo. Ked exekutor poda navrh na sud, tiez UZ KONA. Len tu mu to skonci.
dano 27
05.08.09,10:18
pre vitamina-r: poprosím Ťa neplytvaj svojimi vedomosťami a skúsenosťami na takýto ľudský odpad...oni si uvedomia až keď príde účet.pravda je taká, že oni a ani p.Šteffeková a ani AUS neoplývajú ani intelektom, ani právnym ráciom a vedomosťami. Títo ľudia sa len hnevajú na seba že nečítajú čo podpisujú a myslia si že nejaký pseudonázor najakej p. Steffekovej, ktorá evidentne nemá ani páru o právnom poriadku SR ich nejakým blábolom vytrhne z biedy a zbaví RS dolozky a VPP. Su to tie iste dolozky ake pouzivaju banky a doposial este nikdy uz pri cca. 35 000 sudnych sporoch staleho rozhodc sudu bankovej asociacie si nikto nedovolil povedat ze je neplatna. Malokto si uvedomje ze tu ide o cely fin. trh, ktory poiuziva tieto dolozky. Som si 100 percent isty ze kvoli 90 teliatkam sa nezmeni trh s 3000000 teliatk.

Je nezmyselne reagovať na bezduché prázdne reci chudákov bez ponatia o práve alebo logike. Ved nebol povedaný ani jeden jedinký argument zo strany teliatok. TN to stopne a oni ostanu cakat na poplatok ako si spravne podotkol 331 euro. Dostanu zaplatit poplatok a oni sa potom zduchnu a zaplatia Drgovi za trovy právneho zastúpenia. Neskor sa naseru na AUS- vedeneho zmateným blaznom s este menej kvalifikovanym pravnym zastupenim. inak jediný kto naozaj cely cas poskodzuje ich prava je AUS a Steffekova svojimi nekvalifikovanými zavadzajúcimi informáciami, ktoré su navyše porušením za ktore ich mozu ucinne zalovat.

V kope a podciarknute...radim Ti nekomunikovat s týmito primitívnymi a nevdacnými stvoreniami humanoidneho vzhladu a mndleho rozumu. Keby si chcel nieco pravne diskut tak mozeme my dvaja.


Apropo zaloba na zrusenie Roz rozsudku nieje spotrebitelskym sporom...cha cha.
pavol.za
05.08.09,10:27
pre vitamina-r: poprosím Ťa neplytvaj svojimi vedomosťami a skúsenosťami na takýto ľudský odpad...oni si uvedomia až keď príde účet.pravda je taká, že oni a ani p.Šteffeková a ani AUS neoplývajú ani intelektom, ani právnym ráciom a vedomosťami. Títo ľudia sa len hnevajú na seba že nečítajú čo podpisujú a myslia si že nejaký pseudonázor najakej p. Steffekovej, ktorá evidentne nemá ani páru o právnom poriadku SR ich nejakým blábolom vytrhne z biedy a zbaví RS dolozky a VPP. Su to tie iste dolozky ake pouzivaju banky a doposial este nikdy uz pri cca. 35 000 sudnych sporoch staleho rozhodc sudu bankovej asociacie si nikto nedovolil povedat ze je neplatna. Malokto si uvedomje ze tu ide o cely fin. trh, ktory poiuziva tieto dolozky. Som si 100 percent isty ze kvoli 90 teliatkam sa nezmeni trh s 3000000 teliatk.

Je nezmyselne reagovať na bezduché prázdne reci chudákov bez ponatia o práve alebo logike. Ved nebol povedaný ani jeden jedinký argument zo strany teliatok. TN to stopne a oni ostanu cakat na poplatok ako si spravne podotkol 331 euro. Dostanu zaplatit poplatok a oni sa potom zduchnu a zaplatia Drgovi za trovy právneho zastúpenia. Neskor sa naseru na AUS- vedeneho zmateným blaznom s este menej kvalifikovanym pravnym zastupenim. inak jediný kto naozaj cely cas poskodzuje ich prava je AUS a Steffekova svojimi nekvalifikovanými zavadzajúcimi informáciami, ktoré su navyše porušením za ktore ich mozu ucinne zalovat.

V kope a podciarknute...radim Ti nekomunikovat s týmito primitívnymi a nevdacnými stvoreniami humanoidneho vzhladu a mndleho rozumu. Keby si chcel nieco pravne diskut tak mozeme my dvaja.


Apropo zaloba na zrusenie Roz rozsudku nieje spotrebitelskym sporom...cha cha.

Vsetci to tu ocenime, ked nebudete reagovat, tyka sa to aj teba. Len co budete potom robit !? :-) asi citat tie knihy s judikatmi
minika
05.08.09,10:54
minika, ako vies ze exekutor uz nekona?

co je chore? myslis ze ja tu vediem evidenciu komu co doslo? ak na teba bola podana zaloba na AS tak ti rozhodnute dojde.

Zase rozhodná istota. Už sa neviem dočkať.

Vieš čo je choré ? Napíšem to na rovinu. Vy dvaja ste chorí. Ste chorobne posadnutí obhajobou niečoho, čo si sám napísal že to nie je v poriadku. Evidentne Vás rozčulujú kroky ktoré robíme. Ste tu fakt už len na posmech. Na začiatku som napísal, že by ste si mali založiť svoje fórum :
" Život bez obáv " A kľudne si tam diskutovať trebárs aj o hovädzom dobytku.
Ver tomu, že by Vás tam nikto z nás neotravoval, ba ani ničím nevyrušoval.
minika
05.08.09,11:01
chore je, ze vam tu nie je jasna jedna vec. a ta vec je, ze nestaci mat pravdu ale treba ju vediet aj ucinne obhajit.

dano ma pravdu, skoda casu vam tu nieco pisat. pochopite az ked pride posledny ucet.

citujem, aby to tu ostalo.
macko555
05.08.09,11:16
citujem, aby to tu ostalo.

Doporucil by som vsetkym zucastnenym, aby situaciu konzultovali
s nejakym pravnikom mimo aus a mimo tejto debaty. Nebudem pisat ake
nazory som si vypocul od troch od seba nezavislych advokatov, pretoE to na tychto strankach nema vyznam. Tiez nebudem komentovat niektore nazory co
tu zazneli. Len fakt priatelsky radim, aby si kazdy Volil potup podla sovjo vedomia a kvalifikovanych informacii velmi zospovedne. Anonymne rady roznych nickov mozu totiz urobit viac skody ako osohu.
Postupujte na zaklade faktov, ktore su momentalne jasne
pavol.za
05.08.09,11:23
Doporucil by som vsetkym zucastnenym, aby situaciu konzultovali
s nejakym pravnikom mimo aus a mimo tejto debaty. Nebudem pisat ake
nazory som si vypocul od troch od seba nezavislych advokatov, pretoE to na tychto strankach nema vyznam. Tiez nebudem komentovat niektore nazory co
tu zazneli. Len fakt priatelsky radim, aby si kazdy Volil potup podla sovjo vedomia a kvalifikovanych informacii velmi zospovedne. Anonymne rady roznych nickov mozu totiz urobit viac skody ako osohu.
Postupujte na zaklade faktov, ktore su momentalne jasne

macko555 dlho si tu nebol :-). Kedze tvoje prispevky tiez poznam... ale s tebou suhlasim, ze rady od roznych anonymnich nickov mozu urobit viac skody ako osohu.

Ked to budes riesit s 10 pravnikmi, tak Ti rucim, ze neporiesis uz vobec nic.

Za tuto pomoc/vypomoc, nech sa Ti podakuju ine nicky :-).
pavol.za
05.08.09,11:43
podla mna macko555 hovoril o tebe. anonymicky nick ktory moze narobit viac skody ako osohu ... pavol.za

esteze si tak dobre rozumiete
daklen
05.08.09,11:50
to dano 27 a vitamín_r

Páni ak ste si taký istý že RL výhrá tak prečo tolko šaškárne okolo toho robí. Načo boli dobré tie Trestné oznámenia na polícii a načo ten AS ved si mali počkať ako rozhodne OS v Trenčíne a bolo by po všetkom.Ked si je RL tak istá vyhrou nemusí sa predsa ničoho báť.
Alebo že by si nebola RL vôbec istá a vie že v Trenčíne na 99% prehrá???
agentka2312
05.08.09,12:00
žalobu o zrušenie rozhodcovského rozsudku je potrebné podávať na Okresnom súde Košice I, štúrova 29, 041 51 Košice
daklen
05.08.09,12:06
žalobu o zrušenie rozhodcovského rozsudku je potrebné podávať na Okresnom súde Košice I, štúrova 29, 041 51 Košice

prepáč ,ale túto informaciu máš odkial?? Ved na stranke ASU písali že žalobu si podáva každý sám v mieste svojho bydliska
pavol.za
05.08.09,12:16
žalobu o zrušenie rozhodcovského rozsudku je potrebné podávať na Okresnom súde Košice I, štúrova 29, 041 51 Košice

To bola otazka alebo oznam?

citujem a ASU vyhlasenia:

Predovšetkým vás však chcem všetkých oboznámiť s tým, že AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné a ponúkli sme ako protireakciu vzor žaloby, ktorý je treba podať - každý na svojom súde a bez poplatkov.
pavol.za
05.08.09,12:32
kriste, snad ste tie zaloby neposlali na sudy vo vasom bydlisku?

Na prislusnom sude. Tak uvadza zakon. Podal som to na okresnom sude prisluchajucemu mojmu bydlisku.
Ali76
05.08.09,12:32
kriste, snad ste tie zaloby neposlali na sudy vo vasom bydlisku?

cŕŕrn. zobuď sa. zmena legislatívy. donedávna sa dávala žaloba v mieste bydliska žalovaného. teraz už stačí v mieste žalobcu.
kriste vitamin, ty mi fakt začínaš pripadať ako opravár so zákonníkom
pavol.za
05.08.09,12:46
kriste, snad ste tie zaloby neposlali na sudy vo vasom bydlisku?

Citujem aby to tu ostalo a dodavam:

Miestna príslušnosť daná na výber
Táto príslušnosť znamená, že návrh môžete podať okrem všeobecného súdu odporcu aj na inom súde. Popri všeobecnom súde odporcu je na konanie príslušný aj súd, v obvode ktorého
má odporca svoje stále pracovisko;
došlo ku skutočnosti, ktorá zakladá právo na náhradu škody;
je umiestnená organizačná zložka právnickej osoby, ktorá je odporcom, ak sa spor týka tejto zložky;
je platobné miesto, ak sa uplatňuje právo zo zmenky alebo šeku;
je sídlo burzy, ak ide o spor z burzového obchodu;
má bydlisko spotrebiteľ, ak ide o spor zo spotrebiteľskej zmluvy.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=1624
macko555
05.08.09,12:47
Na prislusnom sude. Tak uvadza zakon. Podal som to na okresnom sude prisluchajucemu mojmu bydlisku.
zdravim pavol.za

1. co si podal na sude, ked ako pises ti este rozsudok z AS neprisiel? to mi celkom nie je jasné.

2. ja som vo svojom prispevku pred tym na niekoho konkretneho neutocil, takze nechapem tvoj postoj ku mne. Ja som sa troch znamych pravnikov spytal, co na to hovoria....a budes sa cudovat, dost sa zhodli, aj ked boli traja.

3. zavolaj do ausu, ci to fakt myslia vazne s tym sudom v mieste bydliska, kym je este cas.......mne pravnici povedali uplne nieco iné (ale asi nedisponujú kvalitami aus-u).

4. Ked chces tak sa rád aus-u slepo pridržaj a uvidiš, ako ti krasne spalia lehotu. A to mozes aj odkopirovat, aby to tu zostalo.
pavol.za
05.08.09,12:52
perly sa sviniam nehadzu a ako dano27 spravne poznamenal, nerad tomu, kto o radu nestoji, ale niekedy staci len trochu postrcit aby niekto dostal rozum.

§88 OSP ods. 2, posl. veta: "Na konanie o zrušení rozhodcovského rozsudku je však vždy príslušný súd, v ktorého obvode sa nachádza miesto rozhodcovského konania".

citujem, aby to tu ostalo
macko555
05.08.09,12:55
vitamin, normalne sa cudujem, ze si to sem dal. Vsetci sme kolaboranti, aj ked chceme poradit, pomoct a citujeme pri tom zakon. Vseci aj tak uveria pavlovi.za a jeho 99% presvedceniu o pravde spotrebitela.......
Ali76
05.08.09,12:55
perly sa sviniam nehadzu a ako dano27 spravne poznamenal, nerad tomu, kto o radu nestoji, ale niekedy staci len trochu postrcit aby niekto dostal rozum.

§88 OSP ods. 2, posl. veta: "Na konanie o zrušení rozhodcovského rozsudku je však vždy príslušný súd, v ktorého obvode sa nachádza miesto rozhodcovského konania".

šak nečítaj od konca ako noviny. prečítaj si hneď prvú vetu: (2) Na konania vo veciach týkajúcich sa rozhodcovského konania je príslušný súd, v ktorého obvode má navrhovateľ bydlisko alebo sídlo alebo miesto podnikania.

Žalobu možeš podať aj na svojom súde a ak tam posúdia že to patrí do Košíc, postúpia to tam.
pavol.za
05.08.09,13:02
zdravim pavol.za

1. co si podal na sude, ked ako pises ti este rozsudok z AS neprisiel? to mi celkom nie je jasné.

2. ja som vo svojom prispevku pred tym na niekoho konkretneho neutocil, takze nechapem tvoj postoj ku mne. Ja som sa troch znamych pravnikov spytal, co na to hovoria....a budes sa cudovat, dost sa zhodli, aj ked boli traja.

3. zavolaj do ausu, ci to fakt myslia vazne s tym sudom v mieste bydliska, kym je este cas.......mne pravnici povedali uplne nieco iné (ale asi nedisponujú kvalitami aus-u).

4. Ked chces tak sa rád aus-u slepo pridržaj a uvidiš, ako ti krasne spalia lehotu. A to mozes aj odkopirovat, aby to tu zostalo.

macko555 rad sa s kym chces, ale AUS uz dalo dost jasne stanovisko.

Radit tebe ani nikomu si netrufam, ale jedno viem, ze pokial sme sa rozhodli pre spolocne riesenie - hromadnu zalobu, tak musime tahat za spolocny koniec. Zaloba je podana v mene 93 ludi + podla info 1200 sa pridava - ak kazdy bude presadzovat svoj nazor a spochybnovat kroky, tak zial, najskor skoncime rozvadeni, ako nieco poriesime.

Tak sa treba v zmysle toho vyhlasenia aj rozhodnut. Bud ides s ostatnymi cez AUS, alebo nie. Ak nie, prosim nemotaj aj ostatnych. Dalsich moznosti je aspon 1000.
macko555
05.08.09,13:02
šak nečítaj od konca ako noviny. prečítaj si hneď prvú vetu: (2) Na konania vo veciach týkajúcich sa rozhodcovského konania je príslušný súd, v ktorého obvode má navrhovateľ bydlisko alebo sídlo alebo miesto podnikania.

mas pravdu :-) podaj to kludne v mieste bydliska a o 30 dni sa ozvi....pokecame o ause, pravom význame tohto paragrafu atd :-)
Ali76
05.08.09,13:06
mas pravdu :-) podaj to kludne v mieste bydliska a o 30 dni sa ozvi....pokecame o ause, pravom význame tohto paragrafu atd :-)

šak ale toto mi povedali na súde
agentka2312
05.08.09,13:06
tentokrat ma vitamin r pravdu v mieste sidla a to je stare mesto Kosice I prave som sa vratila zo sudu tiez som dala ze Kosice II podla miesta mojho bydliska ale vraj to ma byt KE I nevadi presunu to iba pre tych co nie su z KE aby to adresovali KE I
macko555
05.08.09,13:09
macko555 rad sa s kym chces, ale AUS uz dalo dost jasne stanovisko.

Radit tebe ani nikomu si netrufam, ale jedno viem, ze pokial sme sa rozhodli pre spolocne riesenie - hromadnu zalobu, tak musime tahat za spolocny koniec. Zaloba je podana v mene 93 ludi + podla info 1200 sa pridava - ak kazdy bude presadzovat svoj nazor a spochybnovat kroky, tak zial, najskor skoncime rozvadeni, ako nieco poriesime.

Tak sa treba v zmysle toho vyhlasenia aj rozhodnut. Bud ides s ostatnymi cez AUS, alebo nie. Ak nie, prosim nemotaj aj ostatnych. Dalsich moznosti je aspon 1000.

oki pavol.za :-) uz nic nenapisem :-)
len sa zamysli....
Nemohol sa otec neprávnik a syn právnik, ktorí si zalozili obcianske zdruzenie, ktoré nazvali asociácia uživateľov služieb pomýliť, alebo to pekne zmrviť? Kde je tých 800-1000-1200 o ktorých stále rozprávajú? Stále je tu len jedna žaloba? Má neomylnú pravdu otec a syn alebo moze mat pravdu aj niekto iný?
Veril by si svojmu susedovi a jeho synovi, ktorý by státom dotovaným OZ zastupovali 93 ludí a vsetko co by tvrdili by bola pravda? A to len preto, lebo je to zadarmo?????????

Takze ak motám ostatných, tak sorry, ale nemienim ist slepo so stadom len preto, ze je to zadarmo a za majú webovú stránku na ktorej na 100% vedia, ze VPP a AS sú nezákonné....Says who? Ak to hovorí pavol.za, tak to nemá ziadnu právnu relevanciu. Ak to hovoí AUS tak to tiez namá právnu relevanciu. Ak to hovorí súd, tak potom sa mozeme o tom bavit.

Takze zdar namotávaniu a dezinformáciám. Ale vlastne aj tak nicomu z tohto neverte, ved relevantné info je len na stránke AUSU.......
macko555
05.08.09,13:12
tentokrat ma vitamin r pravdu v mieste sidla a to je stare mesto Kosice I prave som sa vratila zo sudu tiez som dala ze Kosice II podla miesta mojho bydliska ale vraj to ma byt KE I nevadi presunu to iba pre tych co nie su z KE aby to adresovali KE I

agentka, teraz budes aj ty kolaborantka a zavádzačka, ako ja, lebo tvrdíš nieco iné ako AUS a nejdeš slepo so stádom. To si nemala robiť....
Navrhujem však, aby tento tvoj príspevok nebral nikto vážne a treba sa riadiť pokynmi AUS, ved sme všetci na jednej lodi a nie je priestor na spochybnovanie. Takze kazdý nech to posle na súd v mieste bydliska. Som zvedavý co na to aus za pár dní.........zacinam mat disný pocit, ze sa tu niekomu nieco vymýká z rúk. (pavol.za, len prosím ta nenapís, ze sa vymyká situácia z rúk RL)
macko555
05.08.09,13:18
a vlastne uz nebudem ziadne info písat, nech si kazdý ide svojou cestou, či už cez AUS alebo inak. Na konci všetko podtrhneme, sčítame a uvidime výsledok. Tu je kazdá rada márna, aj ked sa nakoniec ukáže, že bola správna, tak za nu nikto nepodakuje, ale cloveka len odsúdi......
Ali76
05.08.09,13:19
na druhej strane by bolo aj výhodnejšie keby to šlo všetko na jeden súd do košíc. vtedy by to určite mohli spojiť a stačilo by pre všetkych jedno právne zastúpenie.
pavol.za
05.08.09,13:22
oki pavol.za :-) uz nic nenapisem :-)
len sa zamysli....
Nemohol sa otec neprávnik a syn právnik, ktorí si zalozili obcianske zdruzenie, ktoré nazvali asociácia uživateľov služieb pomýliť, alebo to pekne zmrviť? Kde je tých 800-1000-1200 o ktorých stále rozprávajú? Stále je tu len jedna žaloba? Má neomylnú pravdu otec a syn alebo moze mat pravdu aj niekto iný?
Veril by si svojmu susedovi a jeho synovi, ktorý by státom dotovaným OZ zastupovali 93 ludí a vsetko co by tvrdili by bola pravda? A to len preto, lebo je to zadarmo?????????

Takze ak motám ostatných, tak sorry, ale nemienim ist slepo so stadom len preto, ze je to zadarmo a za majú webovú stránku na ktorej na 100% vedia, ze VPP a AS sú nezákonné....Says who? Ak to hovorí pavol.za, tak to nemá ziadnu právnu relevanciu. Ak to hovoí AUS tak to tiez namá právnu relevanciu. Ak to hovorí súd, tak potom sa mozeme o tom bavit.

Takze zdar namotávaniu a dezinformáciám. Ale vlastne aj tak nicomu z tohto neverte, ved relevantné info je len na stránke AUSU.......

Na to Ti poviem asi tolko, ze stiahni splnomocnenie a vec je pre Teba vybavena, nemusis sa ponosovat.

Este poznamka, otec a syn je taky argument ako vitaminovych 30 stran argumentov. Netreba to komnetovat.

Nezabudni aj na fakt, ze pravnik, ktory nema prestudovane, o co tu ide, nemusi dat relevantne info, aj ked je genius. Aj sam vitamin_r priznal, ze meni casto nazory z dovodu, ze sa z problemom postupne oboznamuje.

Ja som sa pre AUS rozhodol nie kvoli tomu, ze je to zadarmo, ale preto, ze to budu robit ludia zainteresovany do toho a dalsia vec 100 a viac ludi znamena nejaku "vahu".
pavol.za
05.08.09,13:25
tentokrat ma vitamin r pravdu v mieste sidla a to je stare mesto Kosice I prave som sa vratila zo sudu tiez som dala ze Kosice II podla miesta mojho bydliska ale vraj to ma byt KE I nevadi presunu to iba pre tych co nie su z KE aby to adresovali KE I

nejde mi potom do hlavy preco RL riesi OS v Trencine...

Poprosim Ta, kedze si prisla s tymto infom, zavolaj na AUS, nech Ti daju stanovisko a napis nam potom tu.
Dakujem.
macko555
05.08.09,13:31
takze nie je to otec a syn...zavadzam...oki.
....a to co si napisal agentke....ze zavolaj na AUS :-) normalne lapam po dychu. Kamarát, ty si zavolaj na AUS a neprahanaj agentku. Ona vie, kde to má podat, preco by tam mala volat. Ty si to zrejme podal uplne od veci, ked nebyvas v kosiciach. Ludia s iným názorom tu nie sú preto, aby si ich kritizoval a daval im úlohy. To je uz fakt sila...ze zavolaj na AUS a napis stanovisko....koxo. Sa uvedom.....by si mal podakovat agentke a ostatným a zavolat si tam sam. Ale vlastne ty nemusis, ved tebe este ani neprisiel rozsudok a uz davas zalobu. Tebe vlastne lehotu AUS nespalilo, lebo ti ziadna ani nezacala plynut.......

apropos, stale si nenapisal, co vlastne zalujes, ked nemas rozsudok.....ale to asi len opat podrypavam a zavadzam....
pavol.za
05.08.09,13:39
takze nie je to otec a syn...zavadzam...oki.
....a to co si napisal agentke....ze zavolaj na AUS :-) normalne lapam po dychu. Kamarát, ty si zavolaj na AUS a neprahanaj agentku. Ona vie, kde to má podat, preco by tam mala volat. Ty si to zrejme podal uplne od veci, ked nebyvas v kosiciach. Ludia s iným názorom tu nie sú preto, aby si ich kritizoval a daval im úlohy. To je uz fakt sila...ze zavolaj na AUS a napis stanovisko....koxo. Sa uvedom.....by si mal podakovat agentke a ostatným a zavolat si tam sam. Ale vlastne ty nemusis, ved tebe este ani neprisiel rozsudok a uz davas zalobu. Tebe vlastne lehotu AUS nespalilo, lebo ti ziadna ani nezacala plynut.......

apropos, stale si nenapisal, co vlastne zalujes, ked nemas rozsudok.....ale to asi len opat podrypavam a zavadzam....

poprosil som ju o to, ked chce zavola, ked nie nie. Ona dostala take info na sude a odvolavat sa na niekoho imaginarneho, cez nick sa mi zda troska pritiahnute...

toto forum od sameho zaciatku sluzi nato aby sme si vzajomne poradili, nie na osocovanie. V tom mame jednoznacnu vyhodu a zrejme to vedia aj na poistovni.
daklen
05.08.09,13:40
macko 555 tak trochu si to pletieš... lepšie čítaj... pavol za to nepísal že mu ešte nič neprišlo to písal minika
čiže ako si napísal pdrypavaš a zavadzaš
daklen
05.08.09,14:00
Alle ale vitamin_r.. ved pavol za tu žiadne úlohy nerozdáva poprosil agentku nech zavolá do AUS čo ja na tom zlé??
A to či sa súdime ,alebo nie to už nechaj na nás ved ty sa nesúdiš tebe to môže byť úplne jedno a či ja prídem o nejaké Eura za poplatky to ti môže byť tiež jedno ved s tvojích to nepôjde ,alebo ano chceš za nás zaplatiť prípadne trovy???:D:D
Ali76
05.08.09,14:10
vy zadubenci ste mi uplne ukradnuti. ale su tu ludia ktori sa riadia vasimi radami a ktori mozno kvoli vam zmeskaju lehotu.

ku....a vitamin čo tu zase kališ. aku lehotu. predsa je rozhodujuci dátum na podateľni hoc aj okr.súdu v mieste bydliska. Šak ke´d to bude patriť do Košic, postupia to tam, ale dátum podania je rozhodujúci kedy sme boli hoc aj na tom našom OS v mieste bydliska.
lulejby
05.08.09,14:11
vy zadubenci ste mi uplne ukradnuti. ale su tu ludia ktori sa riadia vasimi radami a ktori mozno kvoli vam zmeskaju lehotu.
Tak porad Ty, navrhni alternativu...lebo negacia uz existujuceho navrhu alternativou nie je.
daklen
05.08.09,14:14
Tak porad Ty, navrhni alternativu...lebo negacia uz existujuceho navrhu alternativou nie je.

heh zabudni že ti niečo vitamín_r poradí viem presne čo ti odpíše niečo v takomto znení : ved si zavolaj do AUS alebo advokatke ved oni vás zastupujú ...... takú nejakú odpoved môžeš od neho čakať nič viac
daklen
05.08.09,15:00
vy zadubenci ste mi uplne ukradnuti. ale su tu ludia ktori sa riadia vasimi radami a ktori mozno kvoli vam zmeskaju lehotu.

No aby vitamin-r videl že nie sme až taký zadubenci a aby ste nezmeškali lehotu tak pre všetkých ktorí podavajú žalobu o zrušenie tak majú na to 30dní.
Ale aj toto je docela zaujímava veta:Ak účastník podá žalobu na príslušnom súde, neznamená to zánik právoplatnosti rozhodcovského rozsudku, rozsudok naďalej zostáva právoplatným, len sa jeho vykonateľnosť môže odložiť.
agentka2312
05.08.09,15:40
pre pavol.za ,, preto ze stazuju sa spotrebitelia= poistenci
nie iba z Kosic ale aj z inych miest na Slovensku kde ma RL svoje pobocky a ASU je zriadena pre obcanov Slovakie na ochranu ich prav voci dravcom .........
lubocko
05.08.09,16:18
nepodaním žaloby sa všetko len skomplikuje.Pomocou AS nás potom v budúcnosti možu dotlačiť kamkoľvek.Neurážajme sa tu navzájom sme na jednej lodi.Tak ako tie policajné výsluchy všetko má svoj cieľ zastrašiť.Tiež im nieje všetko jedno,podľa mojho známeho ľahko možu naplniť skutkovú podstatu zosnovania zločineckej skupiny (dúfam,že som to napísal presne).Je tu niekto kto žalobu nepoda?
thelma
05.08.09,16:25
Mozno sa na mna teraz zosype velka kritika, ale ja vaham, ci tu zalobu na zrusenie rozhodnutia AS podat. Ci to ma vobec zmysel a ci len nevyhodim dalsie eura na poplatky. Keby si ako nezainteresovany clovek precitam to odovodnenie AS, tak mu dam za pravdu a poviem, ze naozaj je len nasa chyba, ze sme nieco RL podpisali. Fakt neviem, co robit.
lubocko
05.08.09,16:50
Mozno sa na mna teraz zosype velka kritika, ale ja vaham, ci tu zalobu na zrusenie rozhodnutia AS podat. Ci to ma vobec zmysel a ci len nevyhodim dalsie eura na poplatky. Keby si ako nezainteresovany clovek precitam to odovodnenie AS, tak mu dam za pravdu a poviem, ze naozaj je len nasa chyba, ze sme nieco RL podpisali. Fakt neviem, co robit.
čo urobíš ak ti RL pošle po čase výmer na napr.50 eur za administratívne poplatky? AS koná rýchlo.
thelma
05.08.09,16:56
Ak sa rozhodnem nepodat zalobu, tak zrejme uplne ukoncim poistku v RL (aj ked bez odkupnej hodnoty) a budem sa snazit co najskor zabudnut na tu poistovnu. Chapem, ze niektori ste tam zrejme vlozili ovela viac ako ja, ale nie velmi verim, ze OS v Trencine rozhodne v prospech nas, co sme nieco podpisali. Myslim si, ze nadej maju len ti, ktori nic nepodpisali a RL im jednoducho vypovedala zmluvu. AS aj v odovodneni napisal, ze OS nie je prislusny v tejto veci konat. Fakt som skor nachylna verit tomu, ze momentalne je pravo skor na strane RL. Mozno sa pravne predpisy na zaklade tohoto zmenia, ale uz nie pre nas.
Ali76
05.08.09,17:04
to iste moze robit a aj robi kazda banka a operator. tiez si jednostranne urcuju ceny. pri banke a operatoroch spis pokojne?

ty kompót. robí, ale nie v takých úchylných sumách.
pavol.za
05.08.09,17:12
Ak sa rozhodnem nepodat zalobu, tak zrejme uplne ukoncim poistku v RL (aj ked bez odkupnej hodnoty) a budem sa snazit co najskor zabudnut na tu poistovnu. Chapem, ze niektori ste tam zrejme vlozili ovela viac ako ja, ale nie velmi verim, ze OS v Trencine rozhodne v prospech nas, co sme nieco podpisali. Myslim si, ze nadej maju len ti, ktori nic nepodpisali a RL im jednoducho vypovedala zmluvu. AS aj v odovodneni napisal, ze OS nie je prislusny v tejto veci konat. Fakt som skor nachylna verit tomu, ze momentalne je pravo skor na strane RL. Mozno sa pravne predpisy na zaklade tohoto zmenia, ale uz nie pre nas.

Thelma, co myslis, preco OS Trencin vydal predbezne opatrenie? No asi najma preto, ze sa so zalobou stotoznil. Ta zaloba vnikla na podnet MSSR. Tento proces nie je len nazorom jedneho pravnika. My mame v rukach uz cosi. RL ma AS rozsudok, na ktore sa uz zacalo konanie na jeho zrusenie. AS bol pre nich velmi jednoduchy boj. Vcera som niekde cital, ze na slovensku navznikalo vela rozh. sudov a nemaju robotu. Podla spisovej znacky, to poradove cislo si mozte pozriet sami, to asi plati. Rozhodca konal tak, ako si to zelala poistovna. O rozsudku si myslim pravy opak.
pavol.za
05.08.09,17:14
to iste moze robit a aj robi kazda banka a operator. tiez si jednostranne urcuju ceny. pri banke a operatoroch spis pokojne?

Minule som cital, ze na podnety tej komisie MS SR reaguju prave operatori a prisposobuju si svoje obchodne podmienky. Taka je pravda.
daklen
05.08.09,17:15
Mozno sa na mna teraz zosype velka kritika, ale ja vaham, ci tu zalobu na zrusenie rozhodnutia AS podat. Ci to ma vobec zmysel a ci len nevyhodim dalsie eura na poplatky. Keby si ako nezainteresovany clovek precitam to odovodnenie AS, tak mu dam za pravdu a poviem, ze naozaj je len nasa chyba, ze sme nieco RL podpisali. Fakt neviem, co robit.

Hmm...možno že maš pravdu,ale podla môjho názoru teraz už je asi neskoro cúvnuť.Toto sme si mali uvedomiť na začiatku ked sme podávali žalobu.Asi si to malo kto uvedomoval(kam to až môže dôjsť) bola to velka euforia a splnomocnenia sme na AUS podávali jedna radosť.
Taktiež premýšlam čo robiť ,ale v polovici s tým seknuť sa mi moc nechce.Ak s tým seknúť tak čo ti ostava.. zaplatit polatky AS a pravdepodobne zrušíš zmluvu s RL a budeš mínus 390eur.a mínus tvoja poistka.
Ak ostavaš a ideš dalej tak možno že bude ešte väčšie mínus(na poplatkoch) a možno nie. Dalej treba asi počítať s nejakým pravnym zastúpením ak podaš tu žalobu na zrušenie rozhodcovskeho rozsudku aj ked ASU vyhlasilo citujem: Urobíme všetko pre to, aby boli všetky žaloby spojené.
Toto ja možno proces ,ktorí sa bude ešte tahať 5 rokov a možno aj viac. No je to ťažké... sa rozhodnúť .
thelma
05.08.09,17:18
Nemyslim si, ze predbezne opatrenie musi nevyhnutne znamenat, ze OS vyhlasi VPP za neplatne. Stopnut vyberanie poplatko neznamena, ze si ich raz RL nebude moct spatne vypytat, preto sa mohol OS takto rozhodnut. Aky argument mam pouzit na to, ze som nieco podpisala a bolo tam presne uvedene, ze pristupujem na nove VPP ? Na to proste nemam ziaden argument. Je nadej, ze OS vyhlasi cele VPP za neplatne (velmi tomu neverim), ale v takom pripade by bolo asi cele konanie na AS neplatne a potom by asi ani rozsudok nemal mat platnost. Ale pripada mi to uplne ako v Kocurkove.
lubocko
05.08.09,17:22
to iste moze robit a aj robi kazda banka a operator. tiez si jednostranne urcuju ceny. pri banke a operatoroch spis pokojne?
to iste može,ale sú to seriózne inštitúcie na rozdiel od podvodníkov.Vymožiteľnosť práva nerieši AS.A nestalo sa mi ,aby mi podsunuli na podpis to čo podpísať nechcem.Okrem toho mám vždy na výber -zmeniť administrátora bez straty peňazí.Ty si myslíš,že veci pomože ak nepodáme žalobu a zaradíme sa naspeť k velkému "stádu"(nechcem nikoho uraziť)?Vieš,že žalobu podať treba otázkou je jej účinný obsah.Nevie niekto prečo mi dovolí písať až po 30 min?
thelma
05.08.09,17:24
to daklen:
Naozaj je to hop alebo trop. Bud sa vratim z kratsej cesty a urcite o tie peniaze pridem, alebo budem pokracovat a mozno pridem o viac. Len ci nie je lepsie skoncit to skor.
pavol.za
05.08.09,17:30
Nemyslim si, ze predbezne opatrenie musi nevyhnutne znamenat, ze OS vyhlasi VPP za neplatne. Stopnut vyberanie poplatko neznamena, ze si ich raz RL nebude moct spatne vypytat, preto sa mohol OS takto rozhodnut. Aky argument mam pouzit na to, ze som nieco podpisala a bolo tam presne uvedene, ze pristupujem na nove VPP ? Na to proste nemam ziaden argument. Je nadej, ze OS vyhlasi cele VPP za neplatne (velmi tomu neverim), ale v takom pripade by bolo asi cele konanie na AS neplatne a potom by asi ani rozsudok nemal mat platnost. Ale pripada mi to uplne ako v Kocurkove.

Jedna vec je to, ze ked podpisujes, mas sledovat co, druha vec, ze poistovna ma pri uzatvarani zmluv tiez poivinnosti zo zakona. Vsimni si v tejto zalobe, co mame podat, 2. bod. To je uvedene ako podstatne. Vsimni si, ze v rozsudku, rozhodca nikde nepise o tych navratkach ako celku. Napriklad znizenie o 40-sk. Pise tam, ze format vacsi ako A5 a text je zrozumitelny, nie su v nom uvedene ine zavadzajuce informacie, text je jasny.... Nespomina, ze na druhej strane je uvedene, ze sa tymto nemenia poistne podmienky... A ta navratka bola ako dokaz prilozena bez tej druhej strany. Ale k tomu sa bude vyjadrovat sud...
pavol.za
05.08.09,17:42
pre pavol.za ,, preto ze stazuju sa spotrebitelia= poistenci
nie iba z Kosic ale aj z inych miest na Slovensku kde ma RL svoje pobocky a ASU je zriadena pre obcanov Slovakie na ochranu ich prav voci dravcom .........

Zda sa mi sporne, ze 1. zalobu moze riesit OS Trencin a na tuto Ti na sude povedali, ze sa ma podavat na Kosice I.

Tu som nieco nasiel k tomu http://www.porada.sk/1116528-post2858.html

Obvolaval som asi 3 sudy, no nikde nebrali, zrejme po 16:00 uz to ustredna neprepaja. Mne nevedeli na podatelni dat ziadne info, dali mi potvrdene s pridelenou spisovou znackou a sudcom. Potvrdenie som poslal na vedomie pre AUS e-mailom, boli by zrejme odpisali, keby to nebolo ok. Kazdopadne by bolo dobre informovat AUS, co Ti na sude povedali.
daklen
05.08.09,17:46
to daklen:
Naozaj je to hop alebo trop. Bud sa vratim z kratsej cesty a urcite o tie peniaze pridem, alebo budem pokracovat a mozno pridem o viac. Len ci nie je lepsie skoncit to skor.

Ved to keby že vieme Thelma či skončiť skôr ,alebo nie ....Ja som na tom asi podobne ako ty tiež v RL nemám bohvie akú velku sumu a preto váham aby som v konečnom dôsledku nezaplatil viac na poplatkoch ako má hodnota mojej poistky.
Ale myslíš že by sa do toho AUS púšťali ,keby že je to úplne beznadejné???
thelma
05.08.09,17:49
to daklen:
Neviem. Jednak je to ich praca (ASU) a jednak mozno dosiahnu zmeny v zakonoch. V takom pripade je urcite dobre, ze sa tym zaoberaju, ale to by uz pre nas asi neplatilo.
thelma
05.08.09,17:51
Aj mna tato situacia stve a uz z principu by som chcela bojovat, ale hlavou sa mur prerazit neda. Navyse, ked som si nie ista, ci v momentalnom pravnom stave je pravda na mojej strane.
pavol.za
05.08.09,17:52
pavol, pavol. ani neviete podat zalobu na spravnom sude, ani neviete presne zistit aky je poplatok za podanie zaloby ale viete ze naisto vyhrate.

preco thelme nenapises ake mozu byt trovy a poplatky ked to cele skonci? preco stale zavadzas ostatnych ze to bude zadarmo? jedine co mate zadarmo je advokatka na konani pred OS TN, inak si vsetko hradite sami, tak ako budete hradit trovy konania a trovy exekucie.

ak thelma chce vystupit z vlaku skor ako sa vykolaji, je to len jej rozhodnutie. ak nie si ochotny za nu hradit trovy a poplatky tak ju nepresviedcaj na rocne sudy a tisicove trovy.

Dufam, ze sa rozhodne podla seba. Radit sa ma s kym. Skor by ma mrzelo, keby dala na tvoje ucelove tvrdenia a rozhodla by sa podla toho.

K tomu co viem, co neviem... Ja sa za to nehambim. Nikdy som to nerobil, nemal som s nikym konflikt. Teraz som sa dozvedel, co je to arbitrazny/rozhodcovsky sud, to ze kus papiera oznaceneho ako VPP alebo VOP, kdesi sa povalujuceho, sa meze len tak stat sucastou mojej zmluvy... V tomto si, ale necham poradit, kedze to sam neviem.

Skor to tvoje je na zamyslenie. Byt pravnikom a takto sa motat, ako si nam to tu uz ukazal, to je skutocne na zaplakanie.
pavol.za
05.08.09,17:58
Aj mna tato situacia stve a uz z principu by som chcela bojovat, ale hlavou sa mur prerazit neda. Navyse, ked som si nie ista, ci v momentalnom pravnom stave je pravda na mojej strane.

Skus sa spojit telefonicky so Steffekovou. Hovorila si niekedy s nou? Skus to a uvidis, ze veci su trocha niekde inde, ako tu prezentuju iste nicky. Treba aj pohlad, ako sa veci daju riesit, nie len ako sa nedaju. Ked sadas do auta, tiez nespekulujes, ze co ak sa zrazis tu za rohom... a predsa sa to stava.
agentka2312
05.08.09,17:58
thelma , teraz to vzdas?nebud hlupa len na to cakaju zrus a nedostanes nic zrusili odkup ne budes mat 0 nulu
thelma
05.08.09,18:01
Skusala som zohnat jej cislo, ale nepodarilo sa mi to. Na webe som nasla nejaku pevnu linku v BA, ale ta nefungovala.
daklen
05.08.09,18:03
Hmm..toto je teda situacia....Možno by nebolo odveci keby že sa všetci 93 nejak dohodneme a najmeme si nejakeho právnika .Ja neviem nejake stretnutie cez víkend v nejakom meste....Alebo si myslíte že by to nebolo možné??Je to blbosť???
Normalne som zneistel ASU píše podajte žalobu na OS v mieste bydliska polatky neplatíte.
Agentka tvrdí poslať žalobu do košíc a vitamin sa pridava plus tvrdí že poplatky platiť budeme.
Ano viem že nas zastupuje ASU a mame sa riadiť ich pokynmi ale...
thelma
05.08.09,18:04
thelma , teraz to vzdas?nebud hlupa len na to cakaju zrus a nedostanes nic zrusili odkup ne budes mat 0 nulu
Ja viem, ze dostanem 0. Ale obavam sa, ze to bude aj potom, len s dalsimi trovami, ktore budem musiet uhradit. RL si tento postup chystala velmi dlho, yslim, ze uz odvtedy ako zistili, ze ten vzorec maju zly a maju nam platit prilis vela. A to su uz myslim dva roky. Vsetko toto naplanovali a mam pocit, ze az do detailov.
thelma
05.08.09,18:06
Hmm..toto je teda situacia....Možno by nebolo odveci keby že sa všetci 93 nejak dohodneme a najmeme si nejakeho právnika .Ja neviem nejake stretnutie cez víkend v nejakom meste....Alebo si myslíte že by to nebolo možné??Je to blbosť???
Normalne som zneistel ASU píše podajte žalobu na OS v mieste bydliska polatky neplatíte.
Agentka tvrdí poslať žalobu do košíc a vitamin sa pridava plus tvrdí že poplatky platiť budeme.
Ano viem že nas zastupuje ASU a mame sa riadiť ich pokynmi ale...
A toto prave nastrbuje moju doveru v ASU.
lulejby
05.08.09,18:07
Thelma, otazne je tiez, ze ak to zabalis a zrusis zmluvu (co je logicky dosledok), poistovna si vypyta naspat aj tie administrativne poplatky. V zmysle logiky - mali sme "naklady", ktore sa "neplaticom" odpocitaju od odkupnej hodnoty, ktora je v nasom pripade 0 eur...(napokon, v tom svojom rozhodcovskom balaste maju aj nieco ohladom “vymahania administrativnych poplatkov”). Takze nie ze prides po desiatich (u mna je to 10 rokov) o vsetko, ale este priplatis (!)...absurdne v kontexte standartov poistovnictva, standartne v kontexte nasej "poistovne"...viem, je to menej, ako suma o ktoru prideme, ak prehrame.
Chapem Tvoje pochybnosti, mame ich zrejem vsetci, pretoze vidime, aka je vymozitelnost prava a ako je zrejme cele pravo ohladom ochrany spotrebitela chabe v sloveneskej praxi...ale stale, neviem preco, u mna pretrvava ten stav prvotnej "nasratosti", ktory ma v podstate aj motivoval k tomu, do tohoto ist...skratka mi prislo neuveritelne, ze by nieco taketo podle a ulisne mohlo niekomu prejst!
agentka2312
05.08.09,18:13
nepanikarte, date na OS podla miesta bydliska ,oni Vam pisomne oznamia ze to patri na OS KE I, a odoslu kde to patri ked date prilohu ako je v pokynoch ,,ziaden poplatok hore uviest ako je vzor od ASU bude vsetko okej bojujme nevzdajme to aj ked vitazstvo nie je na dosah ruky
thelma
05.08.09,18:14
Ano, v takom pripade budem musiet este doplatit tie poplatky od 1.1.2009. Vies, ja som cim dalej viac "nasrata" aj na seba, pretoze som to proste podpisala. Naozaj som necakala taku ulisnost, ale ako "priemerny spotrebitel" som takto postupovat nemala. Takto podobne to napisal aj rozhodca v rozsudku z AS.
lulejby
05.08.09,18:19
Judr. Steffekova: 0902 741 567
...nedal sa vlozit link na stranku, ale toto by mal byt telefonicky kontakt.
pavol.za
05.08.09,18:20
Ano, v takom pripade budem musiet este doplatit tie poplatky od 1.1.2009. Vies, ja som cim dalej viac "nasrata" aj na seba, pretoze som to proste podpisala. Naozaj som necakala taku ulisnost, ale ako "priemerny spotrebitel" som takto postupovat nemala. Takto podobne to napisal aj rozhodca v rozsudku z AS.

Ty si urobila normalny krok.... Oklamat niekoho nie je az taky problem.

Poistovna si nesplnila povinnosti (pod touto podmienkou dostala aj licenciu), porusila zakon, uviedla do omylu.

Inac, my, poistenci nie sme jediny. Este horsie dopadli jej zamestnaci a poistovaci. Tam nejde o poistno-matematicky vzorec. Harabin hovoril o piramide ako Brno. To nebolo z dlhej chvile....
gelios
05.08.09,18:22
Thema , máš pravdu plánovali, prezident poisťovne a škapinec 2 roky, len sa zamiešalo do toho ASU , MS , a majú smolu. Tak ako piše Lubeyli niečo také podlé a ulisne neprejde!

Rapidu o to ide aby sme cúvli. V opačnom prípade budú musieť platiť nie len trovy, ale môžeme žiadať od nich aj morálnu ujmu .Vitamín škapinec o tom vie
Jano2009
05.08.09,18:23
nepanikarte, date na OS podla miesta bydliska ,oni Vam pisomne oznamia ze to patri na OS KE I, a odoslu kde to patri ked date prilohu ako je v pokynoch ,,ziaden poplatok hore uviest ako je vzor od ASU bude vsetko okej bojujme nevzdajme to aj ked vitazstvo nie je na dosah ruky
Podľa pokynu AUS a podľa zákona (bola v ňom zmena) sa žaloba môže podávať aj na súde v mieste bydliska, Pod prílohou z AUS bola myslená samotná žaloba, teda nie je potrebné prikladať žiadnu prílohu.
daklen
05.08.09,18:24
to Thelma:
V každom prípade daj potom vedieť ako si sa rozhodla.Skús sa spojiť ešte s advokatkou porípade zavolaj do AUS alebo vyhladaj nejakého nestranného advokata povedať mu o probléme a spýtať sa ho na jeho názor (radu) taký hodinový pokec to by nemalo byť moc drahé okolo 20 EUR asi.Ja to tiež tak plánujem a podla toho sa zariadim
lulejby
05.08.09,18:36
Thelma,
ved to...nemali sme...Ale(!) ja sa za naivnu osobu nepovazujem. Mam nieco za sebou. A pri tom navrhu na znizenie poistneho...skratka, podla seba sudim seba - v zivote by mi nenapadlo, ze niekto po tom, co 10 rokov "zil" z mojich penazi, vykonstruuje nieco take podpasove...Tak som brala aj tie dovetky v navratke, ako cistu formalitu...ved ide len o to, "odkedy mame ratat znizene poistne"...
Pre mna toto znamena precedens. Ak im toto prejde, tak skratka moje dovera v poistovnictvo ako take na Slovensku klesne na bod mrazu a rusim vsetky poistky, ktore mam...
minika
05.08.09,18:38
zdravim pavol.za

1. co si podal na sude, ked ako pises ti este rozsudok z AS neprisiel? to mi celkom nie je jasné.

2. ja som vo svojom prispevku pred tym na niekoho konkretneho neutocil, takze nechapem tvoj postoj ku mne. Ja som sa troch znamych pravnikov spytal, co na to hovoria....a budes sa cudovat, dost sa zhodli, aj ked boli traja.

3. zavolaj do ausu, ci to fakt myslia vazne s tym sudom v mieste bydliska, kym je este cas.......mne pravnici povedali uplne nieco iné (ale asi nedisponujú kvalitami aus-u).

4. Ked chces tak sa rád aus-u slepo pridržaj a uvidiš, ako ti krasne spalia lehotu. A to mozes aj odkopirovat, aby to tu zostalo.
1. Ani ty to nemôže byť jasné, pretože rozsudok som nedostal ja. Tak čo to tu splietaš? Načo mútiš vodu. Je logické, keďže som nič nedostal, nemal som čo riešiť.
2. Prečo nenapíšeš na čom sa zhodli tí tvoji právnici?
Aj ja môžem kľudne tvrdiť že iní právnici sa tiež zhodli. A akože čo?
lulejby
05.08.09,18:50
Skratka, toto nie je nebankovy subjekt, ale POISTOVNA...mame tu zakon o poistovnictve, mame tu x poistovni, ktorych VPP sa podobaju ako vajce k vajcu, pretoze zakon vymedzuje pole ich posobnosti...a teraz toto. Kde mam istotu, ze aj dalsia poistovna si v pripade, ze sa dostane do srabu, niekde supne na net zmeny poplatkov, vystupi v tichosti z asociacie poistovni, "upravi" podmienky a uctivo poziada z nejakeho vymysleneho kamuflazneho dovodu a podpis (ved ide len o formalitu)...toto je PRECEDENS!
peterprvy
05.08.09,19:21
Aj ja vaham s protizalobou, hlavne z dovodu mozneho navysovania poplatkov.
A preto ma zaujala pasaz z rozhodnutia AS "o zmieri". V nej sa pise, ze ak spor vykazuje znaky, ze sa da ukoncit zmierom, ma byt ponuknuta moznost zmierenia. V rozhodnuti je popisane kedy to mozne je a kedy nie, je tam napisane, ze toto moze byt riesene zmierom a ze TO MALO BYT AKO PRVY KROK (ZMIER) PRED URCENIM ROZSUDKU. Mne ale ziadna ponuka na zmier od AS/resp. Rapid-u neprisla. Co si o tom myslite?
harleydavidson
05.08.09,19:35
Aj ja vaham s protizalobou, hlavne z dovodu mozneho navysovania poplatkov.
A preto ma zaujala pasaz z rozhodnutia AS "o zmieri". V nej sa pise, ze ak spor vykazuje znaky, ze sa da ukoncit zmierom, ma byt ponuknuta moznost zmierenia. V rozhodnuti je popisane kedy to mozne je a kedy nie, je tam napisane, ze toto moze byt riesene zmierom a ze TO MALO BYT AKO PRVY KROK (ZMIER) PRED URCENIM ROZSUDKU. Mne ale ziadna ponuka na zmier od AS/resp. Rapid-u neprisla. Co si o tom myslite?

ocom je taky zmier, ked musis platit trovy 390 €. Ak podas protizalobu a sud ti predsa len vyrube spravny poplatok, tak jednoducho poplatok nezaplatis. Ale v tom pripade sud v konani nepokracuje. Za pokus to urcite stoji. Poistovni ide presne o toto - zastrasit ludi od dalsieho konania.
lulejby
05.08.09,19:39
Ja som este rozsudok nedostala/necitala, ale ak to je, ako pise Thelma tak, ze si mame buchat hlavu o stenu, pretoze sme sa nechovali ako "priemerni spotrebitelia", kladiem si otazku, ako by sa mala chovat "priemerna poistovna"...je aj nieco ohladom tohto v rozsudku? Povazuju manipulativne metody poistovne rozhodcovia za normalne a standartne?
lulejby
05.08.09,19:50
Je tu niekto, kto zije (pracuje) v Bratislave a ma zaujem sa stretnut, povedzme v piatok po praci...mozno by sa podarilo na stretnutie dohodnut aj s pravnickou, skusili by sme jej zavolat...?
jarecko
05.08.09,19:54
Judr. Steffekova: 0902 741 567
...nedal sa vlozit link na stranku, ale toto by mal byt telefonicky kontakt.
http://www.pravpomoc.sk/index.php?strana=kontakt

Kontakt:


JUDr. Iveta Šteffeková
Zadunajská cesta 3, 851 01 Bratislava

Prevádzka: Orenburská 15
Telefón: (00421) 02 45524283
Telefón mobil: (00421) 0902 741 567
E-mail: isteffekova(at)pravpomoc.sk
peterprvy
05.08.09,20:17
ocom je taky zmier, ked musis platit trovy 390 €. Ak podas protizalobu a sud ti predsa len vyrube spravny poplatok, tak jednoducho poplatok nezaplatis. Ale v tom pripade sud v konani nepokracuje. Za pokus to urcite stoji. Poistovni ide presne o toto - zastrasit ludi od dalsieho konania.


Zmier by bol o tom, ze sa neplatia trovy, kedze ja uz mam zmluvu zrusenu (este pred zalobou ASU) a kaslem im na odkupnu hodnotu.
Ide skor o to, pre AS (Arbitr. sud) nedal moznost zmieru ked to v rozsudku uvadza ako prvy krok.
daklen
05.08.09,20:27
Je tu niekto, kto zije (pracuje) v Bratislave a ma zaujem sa stretnut, povedzme v piatok po praci...mozno by sa podarilo na stretnutie dohodnut aj s pravnickou, skusili by sme jej zavolat...?

Poslal som Sukromnu spravu precitajte si a mozme sa dohodnut
pavol.za
05.08.09,20:33
je vas 93 (1200?), mate rozbehnute 2 sudne spory a jeden ste prehrali ale 20-30 EUR na 1 hodinu u advokata sa vam zda vela a preto nahanate advokatku ktora vas zastupuje zadarmo (cest tym ktori boli za advokatom). uz to je podla mna prehra, sama o sebe.

AS nie je pre nas prehra, len prekazka....
thelma
05.08.09,21:19
Skratka, toto nie je nebankovy subjekt, ale POISTOVNA...mame tu zakon o poistovnictve, mame tu x poistovni, ktorych VPP sa podobaju ako vajce k vajcu, pretoze zakon vymedzuje pole ich posobnosti...a teraz toto. Kde mam istotu, ze aj dalsia poistovna si v pripade, ze sa dostane do srabu, niekde supne na net zmeny poplatkov, vystupi v tichosti z asociacie poistovni, "upravi" podmienky a uctivo poziada z nejakeho vymysleneho kamuflazneho dovodu a podpis (ved ide len o formalitu)...toto je PRECEDENS!
Podla rozhodnutia a odovodnenia AS to RL urobila vsetko v sulade s dnesnou legislativou. Vsetko, co by sa vo VPP mohlo povazovat za neprijatelnu podmienku sme mali moznost "individualne dojednat", a preto to nie je neprijatelna podmienka. To ste nakoniec citali vsetci, ktori to rozhodnutie mate.
thelma
05.08.09,21:25
Ja pracujem v BA, ale tento a buduci tyzden som mimo.

Este mi poradte prosim v jednom. Ci podam zalobu sa mozem rozhodnut do 30 dni (ak to spravne chapem), ale co s uhradou trov 390 EUR, ktore mam zaplatit do zajtra ? Myslim si, ze to by som teraz asi zaplatit mala.
lulejby
05.08.09,21:51
Podla rozhodnutia a odovodnenia AS to RL urobila vsetko v sulade s dnesnou legislativou. Vsetko, co by sa vo VPP mohlo povazovat za neprijatelnu podmienku sme mali moznost "individualne dojednat", a preto to nie je neprijatelna podmienka. To ste nakoniec citali vsetci, ktori to rozhodnutie mate.
Aj s dodatkami tie nove VPP maju 18 stran...je to namahave citanie, krkolomne vetne konstrukcie. Individualne sme mohli dojednat myslim len tu Rozhodcovsku dolozku (co nas samozrejme vtedy nenapadlo, ze sa vobec sporit budeme, ale poistovna uz vedela)...nechce sa mi to znova citat, je vela hodin, ale ako si spominam, pri citani tych VPP som nevedela, ci sa mam smiat, alebo plakat...nieco absurdne, vlastne sme sa "dobrovolne" vzdali svojich prav...

Samozrejme, ze podla AS je vsetko podla legislativy, ved rozhodcov v sulade s VPP menuje poistovna. Takze je to taka ich predlzena obyvacka.

Ohladom tych poplatkov Thelma, neviem...skus rano zavolat pravnicke.
minika
06.08.09,05:05
Podla rozhodnutia a odovodnenia AS to RL urobila vsetko v sulade s dnesnou legislativou. Vsetko, co by sa vo VPP mohlo povazovat za neprijatelnu podmienku sme mali moznost "individualne dojednat", a preto to nie je neprijatelna podmienka. To ste nakoniec citali vsetci, ktori to rozhodnutie mate.

Ale ako by to potom fungovalo, keď, preženiem to, všetko by boli neprijateľné podmienky a individuálne by sa dojednávali? Čo to je za zmätok - individuálne dojednávanie neprijateľných podmienok. Nedojednal by si - a máš smolu ? A ešte dokonca len cez odkaz na internetovú stránku ? A ako by asi dopadlo dojednávanie s RL - Demokraticky máš ešte ďalšie 3 možnosti - samozrejme všetky pre teba nevýhodné, nesúhlasíš? Opäť smola, zrušíme zmluvu, odkupná hodnota 0 - lebo si o to dokonca sám láskavo požiadal. Pekné dojednávanie.
A oznam o tom, že si mohol niečo individuálne dojednať Ti príde 2 dni po termíne, kedy to bolo ešte možné dojednať. Ozaj štandardný postup, práve toto klient podľa RL potrebuje.

Ja nebudem počúvať týchto nahlodávačov našej celej snahy domôcť sa svojich práv. Veď oni len spochybňujú akékoľvek kroky, ktoré sa snažíme urobiť, strašia poplatkami na 3 súdy dopredu
Má to jediný cieľ ktorý napísal vitamín: Vykašľať sa na peniaze a mať pokoj na duši.
Jano2009
06.08.09,05:35
Ja pracujem v BA, ale tento a buduci tyzden som mimo.

Este mi poradte prosim v jednom. Ci podam zalobu sa mozem rozhodnut do 30 dni (ak to spravne chapem), ale co s uhradou trov 390 EUR, ktore mam zaplatit do zajtra ? Myslim si, ze to by som teraz asi zaplatit mala.



v y h l á s e n i e



Napriek tomu, že prebieha súdne konanie o neplatnosť Všeobecných poistných podmienok z 21. 5. 207 na Okresnom súde Trenčín, arbitrážny súd Košice nezákonne vydal rozhodnutie voči spotrebiteľom.
To nás vedie k tomu, že budeme žiadať Parlament, aby tak ako v Rakúsku, bola neprijateľnou zmluvnou podmienkou rozhodcovská doložka (teda aby nebolo možné dojednávať v spotrebiteľskej zmluve to, že o spore bude rozhodovať rozhodcovský súd).
Predovšetkým vás však chcem všetkých oboznámiť s tým, že AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné a ponúkli sme ako protireakciu vzor žaloby, ktorý je treba podať - každý na svojom súde a bez poplatkov.
Takýto je postup v súlade s právom. Kto však chce platiť nezákonne vymáhané sumy, nemôžeme mu v tom zabrániť. Je len na vás, či sa chcete domôcť svojich práv, alebo to vzdáte na polceste. Nikoho nebudeme do ničoho nútiť. Pokiaľ však žalobu nedáte, môže sa vám trochu skomplikovať situácia, preto dobre zvážte, či budete pasívni, alebo budeme pokračovať v rozbehnutom súdnom procese. Urobíme všetko pre to, aby boli všetky žaloby spojené. Znova opakujem, žaloby sú bez poplatkov. Označené trovy vníma AUS predovšetkým ako zastrašovanie. Naviac ich podľa nášho názoru ani nevymôžu, pretože podľa § 45 ods. 1 písm. c), ods. 2 zákona 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní, exekučný súd aj bez návrhu zastaví exekúciu, ak sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi. To je poistka pre tých, ktorí by z určitých dôvodov si skomplikovali situáciu a žalobu by nepodali.
Ako vidíte, právo je na našej strane. Poplatky ako spotrebitelia nemusíte platiť, vzor žaloby sme vám poskytli, advokáta máte v procese na Okresnom súde v Trenčín bezodplatne.
Láskavo preto zvážte vaše pesimistické názory a skúste radšej konštruktívne pristúpiť k riešeniu celej situácie. My vám budeme pritom nápomocní. Práve zhromažďujeme zo zahraničia na podobné situácie rozhodnutia súdov, ktoré dodáme aj v súdnom procese na OS Trenčín na podobné praktiky, akých sa dopustil dodávateľ.



Ing. Oliver Petrík
predseda združenia Asociácia užívateľov služieb
macko555
06.08.09,07:34
v y h l á s e n i e





Napriek tomu, že prebieha súdne konanie o neplatnosť Všeobecných poistných podmienok z 21. 5. 207 na Okresnom súde Trenčín, arbitrážny súd Košice nezákonne vydal rozhodnutie voči spotrebiteľom.
To nás vedie k tomu, že budeme žiadať Parlament, aby tak ako v Rakúsku, bola neprijateľnou zmluvnou podmienkou rozhodcovská doložka (teda aby nebolo možné dojednávať v spotrebiteľskej zmluve to, že o spore bude rozhodovať rozhodcovský súd).
Predovšetkým vás však chcem všetkých oboznámiť s tým, že AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné a ponúkli sme ako protireakciu vzor žaloby, ktorý je treba podať - každý na svojom súde a bez poplatkov.
Takýto je postup v súlade s právom. Kto však chce platiť nezákonne vymáhané sumy, nemôžeme mu v tom zabrániť. Je len na vás, či sa chcete domôcť svojich práv, alebo to vzdáte na polceste. Nikoho nebudeme do ničoho nútiť. Pokiaľ však žalobu nedáte, môže sa vám trochu skomplikovať situácia, preto dobre zvážte, či budete pasívni, alebo budeme pokračovať v rozbehnutom súdnom procese. Urobíme všetko pre to, aby boli všetky žaloby spojené. Znova opakujem, žaloby sú bez poplatkov. Označené trovy vníma AUS predovšetkým ako zastrašovanie. Naviac ich podľa nášho názoru ani nevymôžu, pretože podľa § 45 ods. 1 písm. c), ods. 2 zákona 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní, exekučný súd aj bez návrhu zastaví exekúciu, ak sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi. To je poistka pre tých, ktorí by z určitých dôvodov si skomplikovali situáciu a žalobu by nepodali.
Ako vidíte, právo je na našej strane. Poplatky ako spotrebitelia nemusíte platiť, vzor žaloby sme vám poskytli, advokáta máte v procese na Okresnom súde v Trenčín bezodplatne.
Láskavo preto zvážte vaše pesimistické názory a skúste radšej konštruktívne pristúpiť k riešeniu celej situácie. My vám budeme pritom nápomocní. Práve zhromažďujeme zo zahraničia na podobné situácie rozhodnutia súdov, ktoré dodáme aj v súdnom procese na OS Trenčín na podobné praktiky, akých sa dopustil dodávateľ.



Ing. Oliver Petrík
predseda združenia Asociácia užívateľov služieb



len na zamyslenie sa.....aby sa tu nebrali veci ako hotove (to len pre tych, ktori o to majú záujem)

1. arbitrážny súd Košice nezákonne vydal rozhodnutie
- to tvrdí kto? nezákonný súd? hmmm

2. že budeme žiadať Parlament, aby tak ako v Rakúsku, bola neprijateľnou zmluvnou podmienkou rozhodcovská
- to je všetko budúci čas, takže teraz je asi rozhodcovská doložka o.k. a je aj v legislatíve. Aj po prípadnom schválení novely, ktorú asi aus bezproblémovo presadí sa retroaktivita uplatňovať nebude

3. AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné
- zákonnosť posudzujú v SR zatiaľ len súdy

4. sme ako protireakciu vzor žaloby, ktorý je treba podať - každý na svojom súde a bez poplatkov. Takýto je postup v súlade s právom.
- to treba upozorniť, že je to výklad práva podľa AUS, nič viac. pre nikoho nie je tento výklad záväzný

5. Naviac ich podľa nášho názoru ani nevymôžu, pretože podľa § 45 ods. 1 písm. c), ods. 2 zákona 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní, exekučný súd aj bez návrhu zastaví exekúciu, ak sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi.
- kto povedal, že sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi? Opať len AUS. Ich právny názor.

To len tak na okraj. Pre tých čo sa v tom neorientujú treba jednoznačne povedať, že zatiaľ nikto (súd, polícia) okrem AUSu neskonštatoval, že sa poisťovňa dopustila niečoho nelegálneho a že podpisy boli získane nelegálne, a pod. Zatiaľ je na svete len právoplatný a vykonateľný rozsudok AS. Zrejme naň bude prihliadať aj odvolací Krajský súd v TN pri posudzovaní zrušenia predbežného opatrenia. Toto sú všetko fakty, ktoré posudzujú súdy a nie domnienky o legálnosti, či prevládajúci názor poistených. Mali sme to možnosť vidieť pri rozsudku AS.

Nájdite si 20-30 EUR a skonzultujte si to s nezainteresovaným právnikom a potom zvoľte ďalší postup. Treba pochopiť aj AUS, že v žiadnom štádiu nemôže priznať, že mohol pochybiť pri podávaní prvotnej žaloby, či textu predbežného opatrenia a tobôž nemôže cúvnuť, lebo by to totálne rozložilo morálku a spoločný postup.

Či už bude niekto pesimistický alebo optimistický, je len na ňom. Súčasne by mohlo dať AUS jasnú odpoveď na to, či budú znášať všetky poplatky aj na súdoch, ktoré nie sú OS TN...pretože na ich podnet máme podať žaloby v mieste trv. bydliska.
pavol.za
06.08.09,07:43
Podla rozhodnutia a odovodnenia AS to RL urobila vsetko v sulade s dnesnou legislativou. Vsetko, co by sa vo VPP mohlo povazovat za neprijatelnu podmienku sme mali moznost "individualne dojednat", a preto to nie je neprijatelna podmienka. To ste nakoniec citali vsetci, ktori to rozhodnutie mate.

Aka tam bola moznost? Zavolaj pravnicke, vysvetli Ti to, alebo si precita X stran dozadu dialog medzi vitaminom_r a HYDLOG32, kde vitamin_r dopodrobna rozobral, preco toto nie je ind. dojednanie platne a prehlasil, ze aj podla neho je rozhodcovska dolozka neplatna. Prispevky tusim niekedy z maja, nie teraz z augusta, lebo tam uz tvrdil opak :-).
pavol.za
06.08.09,07:51
len na zamyslenie sa.....aby sa tu nebrali veci ako hotove (to len pre tych, ktori o to majú záujem)

1. arbitrážny súd Košice nezákonne vydal rozhodnutie
- to tvrdí kto? nezákonný súd? hmmm

2. že budeme žiadať Parlament, aby tak ako v Rakúsku, bola neprijateľnou zmluvnou podmienkou rozhodcovská
- to je všetko budúci čas, takže teraz je asi rozhodcovská doložka o.k. a je aj v legislatíve. Aj po prípadnom schválení novely, ktorú asi aus bezproblémovo presadí sa retroaktivita uplatňovať nebude

3. AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné
- zákonnosť posudzujú v SR zatiaľ len súdy

4. sme ako protireakciu vzor žaloby, ktorý je treba podať - každý na svojom súde a bez poplatkov. Takýto je postup v súlade s právom.
- to treba upozorniť, že je to výklad práva podľa AUS, nič viac. pre nikoho nie je tento výklad záväzný

5. Naviac ich podľa nášho názoru ani nevymôžu, pretože podľa § 45 ods. 1 písm. c), ods. 2 zákona 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní, exekučný súd aj bez návrhu zastaví exekúciu, ak sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi.
- kto povedal, že sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi? Opať len AUS. Ich právny názor.

To len tak na okraj. Pre tých čo sa v tom neorientujú treba jednoznačne povedať, že zatiaľ nikto (súd, polícia) okrem AUSu neskonštatoval, že sa poisťovňa dopustila niečoho nelegálneho a že podpisy boli získane nelegálne, a pod. Zatiaľ je na svete len právoplatný a vykonateľný rozsudok AS. Zrejme naň bude prihliadať aj odvolací Krajský súd v TN pri posudzovaní zrušenia predbežného opatrenia. Toto sú všetko fakty, ktoré posudzujú súdy a nie domnienky o legálnosti, či prevládajúci názor poistených. Mali sme to možnosť vidieť pri rozsudku AS.

Nájdite si 20-30 EUR a skonzultujte si to s nezainteresovaným právnikom a potom zvoľte ďalší postup. Treba pochopiť aj AUS, že v žiadnom štádiu nemôže priznať, že mohol pochybiť pri podávaní prvotnej žaloby, či textu predbežného opatrenia a tobôž nemôže cúvnuť, lebo by to totálne rozložilo morálku a spoločný postup.

Či už bude niekto pesimistický alebo optimistický, je len na ňom. Súčasne by mohlo dať AUS jasnú odpoveď na to, či budú znášať všetky poplatky aj na súdoch, ktoré nie sú OS TN...pretože na ich podnet máme podať žaloby v mieste trv. bydliska.


A co ma byt? Co si chcel s tym nam povedat?
Jano2009
06.08.09,08:03
To: pavol.za
Už sa budem opakovť, ale ako vidím že sa náš protivník ježí a to je neklamný znak že ideme dobre.
Príliš často sa tu spomínajú súdne poplatky, ich množstvo a výška - čo je asi cieľom?
thelma
06.08.09,08:18
Dovolat JUDr. Steffekovej sa mi nepodarilo. Telefon nedviha, ale poslala mi nasledne SMS, ze je v zahranici a vrati sa v utorok.
Tak som isla za pravnikom u nas (Galanta) a ten mi povedal, ze trovy AS mam jednoznacne zaplatit. Podavat zalobu na zrusenie rozhodnutia AS podla neho nema velky zmysel, on mi nedava velku sancu na uspech. A ak by OS v Trencine v uz prebiehajucom konani rozhodol o neplatnosti VPP, tak si mozem nasledne ziadat nahradu trov, ktore teraz RL zaplatim. Bohuzial on sa tymto typom sporov velmi nevenuje a udajne ziaden pravnik v nasom meste sa na to nespecializuje, takze nema zmysel ist sa pytat na nazor dalsieho.
Cele to stoji na rozhodnuti sudcu na OS, ktory nam moze dat za pravdu a nemusi. My, co sme nieco podpisali, nemame vela argumentov proti. Takze tolko z mojej strany.
Jano2009
06.08.09,08:27
Dovolat JUDr. Steffekovej sa mi nepodarilo. Telefon nedviha, ale poslala mi nasledne SMS, ze je v zahranici a vrati sa v utorok.
Tak som isla za pravnikom u nas (Galanta) a ten mi povedal, ze trovy AS mam jednoznacne zaplatit. Podavat zalobu na zrusenie rozhodnutia AS podla neho nema velky zmysel, on mi nedava velku sancu na uspech. A ak by OS v Trencine v uz prebiehajucom konani rozhodol o neplatnosti VPP, tak si mozem nasledne ziadat nahradu trov, ktore teraz RL zaplatim. Bohuzial on sa tymto typom sporov velmi nevenuje a udajne ziaden pravnik v nasom meste sa na to nespecializuje, takze nema zmysel ist sa pytat na nazor dalsieho.
Cele to stoji na rozhodnuti sudcu na OS, ktory nam moze dat za pravdu a nemusi. My, co sme nieco podpisali, nemame vela argumentov proti. Takze tolko z mojej strany.
Ak si pri podpise (toho podvrhu) vedela aké následky to bude mať, tak načo sa súdiš. Ale ak si bola podvedená tak Ti radím bojovať dalej a držať sa pokynov AUS. Tvoj právnik asi nemá dostatočné informácie o veci a aj o samotnom probléme.
minika
06.08.09,08:27
len na zamyslenie sa.....aby sa tu nebrali veci ako hotove (to len pre tych, ktori o to majú záujem)

1. arbitrážny súd Košice nezákonne vydal rozhodnutie
- to tvrdí kto? nezákonný súd? hmmm

2. že budeme žiadať Parlament, aby tak ako v Rakúsku, bola neprijateľnou zmluvnou podmienkou rozhodcovská
- to je všetko budúci čas, takže teraz je asi rozhodcovská doložka o.k. a je aj v legislatíve. Aj po prípadnom schválení novely, ktorú asi aus bezproblémovo presadí sa retroaktivita uplatňovať nebude

3. AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné
- zákonnosť posudzujú v SR zatiaľ len súdy

4. sme ako protireakciu vzor žaloby, ktorý je treba podať - každý na svojom súde a bez poplatkov. Takýto je postup v súlade s právom.
- to treba upozorniť, že je to výklad práva podľa AUS, nič viac. pre nikoho nie je tento výklad záväzný

5. Naviac ich podľa nášho názoru ani nevymôžu, pretože podľa § 45 ods. 1 písm. c), ods. 2 zákona 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní, exekučný súd aj bez návrhu zastaví exekúciu, ak sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi.
- kto povedal, že sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi? Opať len AUS. Ich právny názor.

To len tak na okraj. Pre tých čo sa v tom neorientujú treba jednoznačne povedať, že zatiaľ nikto (súd, polícia) okrem AUSu neskonštatoval, že sa poisťovňa dopustila niečoho nelegálneho a že podpisy boli získane nelegálne, a pod. Zatiaľ je na svete len právoplatný a vykonateľný rozsudok AS. Zrejme naň bude prihliadať aj odvolací Krajský súd v TN pri posudzovaní zrušenia predbežného opatrenia. Toto sú všetko fakty, ktoré posudzujú súdy a nie domnienky o legálnosti, či prevládajúci názor poistených. Mali sme to možnosť vidieť pri rozsudku AS.

Nájdite si 20-30 EUR a skonzultujte si to s nezainteresovaným právnikom a potom zvoľte ďalší postup. Treba pochopiť aj AUS, že v žiadnom štádiu nemôže priznať, že mohol pochybiť pri podávaní prvotnej žaloby, či textu predbežného opatrenia a tobôž nemôže cúvnuť, lebo by to totálne rozložilo morálku a spoločný postup.

Či už bude niekto pesimistický alebo optimistický, je len na ňom. Súčasne by mohlo dať AUS jasnú odpoveď na to, či budú znášať všetky poplatky aj na súdoch, ktoré nie sú OS TN...pretože na ich podnet máme podať žaloby v mieste trv. bydliska.

A čo keby si sa zamyslel aj nad tým, že či už niekto rozhodol, že ASU nemá pravdu, napr. v bode 3:
3. AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné
- zákonnosť posudzujú v SR zatiaľ len súdy
Už tie VPP nejaký nezávislý súd posúdil? Ja si myslím že áno a v tejto súvislosti vydal aj predbežné opatrenie.

Teda načo tá šaškáreň na AS?
pavol.za
06.08.09,08:34
Dovolat JUDr. Steffekovej sa mi nepodarilo. Telefon nedviha, ale poslala mi nasledne SMS, ze je v zahranici a vrati sa v utorok.
Tak som isla za pravnikom u nas (Galanta) a ten mi povedal, ze trovy AS mam jednoznacne zaplatit. Podavat zalobu na zrusenie rozhodnutia AS podla neho nema velky zmysel, on mi nedava velku sancu na uspech. A ak by OS v Trencine v uz prebiehajucom konani rozhodol o neplatnosti VPP, tak si mozem nasledne ziadat nahradu trov, ktore teraz RL zaplatim. Bohuzial on sa tymto typom sporov velmi nevenuje a udajne ziaden pravnik v nasom meste sa na to nespecializuje, takze nema zmysel ist sa pytat na nazor dalsieho.
Cele to stoji na rozhodnuti sudcu na OS, ktory nam moze dat za pravdu a nemusi. My, co sme nieco podpisali, nemame vela argumentov proti. Takze tolko z mojej strany.

AUS sa s problemom zaobera dost dlho. Za 5 minut Ti nikto relevantne neporadi. Nechcem Ta od niecoho odhovarat alebo naopak Ta nahovatrat na nieco. Ja so svojej skusenosti vo svojej praci viem, ze sice sa da na veci odpovedat za 5 minut, ale aby som vedel odpovedat, poradit rozhodnut relvantne potrebujem vediet poznat veci hlbsie. To iste myslim plati aj pri pravnikoch. Skus si To, co pravnik povedal konfrontovat este z AUS, vyziadaj si Petrika. Zober do uvahy aj fakt, ze ta pravnicka nerobila hlbsiu analyzu. Neunahli sa....
thelma
06.08.09,08:44
to pavol.za:
Ano, mas pravdu, este som sa nerozhodla a nechcem sa unahlit. Na podanie zaloby mam 30 dni. Aj ten pravnik povedal, ze sa vyjdaruje vseobecne z pravneho hladiska bez poznania vsetkych detailov. Ale dost s nim suhlasim. Preto tak vaham. No ako hovorim, este nie som rozhodnuta. Urcite sa pokusim spojit znova s JUDr. Steffekovou.
pavol.za
06.08.09,08:50
Ak si pri podpise (toho podvrhu) vedela aké následky to bude mať, tak načo sa súdiš. Ale ak si bola podvedená tak Ti radím bojovať dalej a držať sa pokynov AUS. Tvoj právnik asi nemá dostatočné informácie o veci a aj o samotnom probléme.

Troska od temy ale pre info vsetkych.
Pozrite si prepojenia Rapid Life s okolim, v kolkych spolocnostiach Tito nasi pani figuruju....

http://foaf.sk/firmy/6251

Dajte si "Zobraziť sieť prepojení"
uchvatne...
pavol.za
06.08.09,09:58
pavol.za: kolko hodin sa podla teba musi tomu pravnik venovat aby si o tom mohol urobit fundovany nazor?

ak je podla teba ten pravnik nie je dostatocne kvalifikovany na tento spor, ako je potom fundovane ASU? kolko sporov uz vyhrali? kolko rozhodcovskych rozsudkov sa im podarilo zrusit? s kolkymi pravnikmi spolupracuju?

spochybujes advokata ktory sa tym zivi a teda musi byt aspon dost schopny na to aby sa uzivil ale veris ASU ktora je dotovana zo statu a dotaciu dostane aj ked prehra kazdy spor ktory zacala.

ved je to take jednoduche. nech ASU prehlasi ze uhradi vsetky trovy a poplatky a potom vam poradim aby ste KAZDY podal zalobu VSADE kde sa len da.

Vies, ja neverim na zazracnych pravnikov, ktori mi vsetko vyriesia hned, ja neverim na ludi, ktori mi vysypu z rukava riesenie na pockanie, neverim na zazracnych ludi, ktori spadli mudri z neba. Na druhej strane tiez mam skusenosti aka robota ide od kdejakych borcov.
Ked som napisal, ze AUS ma v tom navrch, tak preto, ze sa tomu nejaky cas tym ludi venuje a pozna celu problematiku okolo toho. Vyhlasenie ministra sme poculi vsetci... Ja som si ich zvolil tiez kvoli tomu. Tiez som hladal pravnika, ktory sa venuje spotrebitelskym veciam a robi okolo poistovnictva. Preto, lebo od takych mozem cakat nejaky vysledok. Nazor Ti povie hocikto, ale riesenie Ti doda len clovek, ktori sa veci bude venovat. Ak si uz cosi v zivote riesil, okrem stvanic, tak by si to mal vediet sam aj to, ze cas je v tomto relativny. Takze tvoja otazka je len provokativna hlupost.

Ja este pripomeniem jednu vec, ktoru si tu prezentoval a to, co asi sleduje RL podla tvojho nazoru, podanim zaloby na AS je, ze potrebuje rozbit hromadnu zalobu a dosiahnut, ze podame zaloby kazdy sam za seba a potom si nas podda. Samozrejme ten prispevok si uz davno vymazal....
Na projekte vymenit cloveka je tiez problem, zvycajne to vedie potom k problemom este vacsim.

Ak mame sancu uspiet, tak prave vtedy ked nas bude vela, cez hromadnu zalobu, podla info je nas 1200. Samostatne, to bude proces s otaznym vysledkom. AUS rozbehla proces, je do toho zapojene aj MS SR, ktore to odobrilo, sud vydal dost rychlo aj predbezne opatrenie. Asi za tym nie je len jeden pravnik, otec a syn ako pisal macko555 a asi sa na tento podnet cakalo.

Treba si vsimnut napriklad proces okolo Pezinskej skladky. Tiez to nezastupuje Drgonec a RL je proti tym hyenam slaby odvar !
pavol.za
06.08.09,10:12
krasna rec, mal by si skusit karieru politika, oblbovat inych ti ide dobre.

zamysli sa. proces o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku bude v kosiciach. poistovna je v kosiciach. advokatov ma v kosiciach. vy mate, ako napisalo AUS, advokatku zadarmo len na konanie v TN. vasa advokatka je z podunajskych biskupic. to znamena ze sa pred sudom o zrusenie rozhocovskeho rozsudku budete zastupovat sami a druha strana tam na 99% posle advokata/ov.

vasa zaloba o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku ma 1 stranu a je tam ze ziadate aby sud pockal na rozhodnutie OS v TN. ak sud v KE urci ze nemusi cakat na rozhodnutie OS v TN, ako sa budete sami zastupovat pred sudom? mas nejake konkretne pravne argumenty preco by mal sud v KE zrusit rozhodcovsky rozsudok? myslis ze jedna strana co ste poslali na sud bude stacit aby to sud zrusil ked odvodnenie rozhodcovskeho sudu ma 20 stran a pise tam preco je to vsetko platne? alebo si myslis ze nejaky sudca OS v KE bude robit nadpracu a bude zaroven sudca a aj vas obhajca, lebo uvidi ze pravo je na vasej strane?

zasnem nad tvojimi reakciami....

Vies co? Prajem Ti dobru chut !
slavka11
06.08.09,10:18
Ahoj Thelma , ja sa po porade so svojím okolím prikláňam k názoru , že radšej zaplatím a potom budem čakať ako to celé dopadne a keď budem mať chuť tak po výhre ASU to možno budem od Poisťovne vymáhať.Ak by nás náhodou bolo viacej , bolo by zrejme jadnoduchšie a lacnejšie sa spojiť a vymáhať to spoločne.Už od pondelka ako som dostala rozhodnutie z AS na to myslím , som dokonca v mailovom kontakte s Šteffekovou, ale vychádzami to tak , že ak tie žaloby nespoja , a ja súd na našom OS prehrám , platím ďaľšie súdne trovy.Moje okolie ma odhovára vystúpiť z toho vlaku čím skôr , a vtom okolí sú aj ľudia čo majú skúsenosti so súdmi .Je to na dlhé obdobie a naozaj nie sme v Amerike ,kde to prebieha bežne.My sme len jasličkári a poisťovňa je naozaj silný protivník.Spravili sme chybu , že sme podpísali ten papier , alebo vobec vstúpili do zmluvného vzťahu s dotyčnou poisťovňou.
zuzu123
06.08.09,10:19
Ahoj všetcia!92 oklamaných žalobcov a údajne 1200 sťažovatelov o uvedenia do omylu nebol by dobrý argument?
minika
06.08.09,10:53
Ahoj Thelma , ja sa po porade so svojím okolím prikláňam k názoru , že radšej zaplatím a potom budem čakať ako to celé dopadne a keď budem mať chuť tak po výhre ASU to možno budem od Poisťovne vymáhať.Ak by nás náhodou bolo viacej , bolo by zrejme jadnoduchšie a lacnejšie sa spojiť a vymáhať to spoločne.Už od pondelka ako som dostala rozhodnutie z AS na to myslím , som dokonca v mailovom kontakte s Šteffekovou, ale vychádzami to tak , že ak tie žaloby nespoja , a ja súd na našom OS prehrám , platím ďaľšie súdne trovy.Moje okolie ma odhovára vystúpiť z toho vlaku čím skôr , a vtom okolí sú aj ľudia čo majú skúsenosti so súdmi .Je to na dlhé obdobie a naozaj nie sme v Amerike ,kde to prebieha bežne.My sme len jasličkári a poisťovňa je naozaj silný protivník.Spravili sme chybu , že sme podpísali ten papier , alebo vobec vstúpili do zmluvného vzťahu s dotyčnou poisťovňou.

isteže, o tom je celý spor, že sme niečo podpísali. Ale toto už inak nebude.Preto sa ale na seba nebudem pozerať ako na hlupáka, s tým že dokonca podľa poisťovne som ja od nej vylákal výhody. !!!!! ( ako to tvrdia kdesi v žalobe ) Veď dobreže z nás nespravia kriminálnikov ( tým trestným oznámením to aj chceli )- tak toto trpieť nemienim. Je daný postup od ASU, každý kto chce ho môže využiť, kto nechce nemusí. Nikto nás do ničoho netlačí. Už na začiatku žaloby ja som počítal s tým, že to nebude jednoduché, ale už vopred známym rozhodnutím nejakého AS to pre mňa určite neskončí. Bude tu ešte veľa zákerností, prekrúcačiek, ale ja to celé určite nevzdám.
thelma
06.08.09,10:59
To, ze nepodam zalobu (ak nepodam) na zrusenie rozsudku AS predsa neznamena, ze koncim. Stale som ucastnickou konania na OS v Trencine. Tato dalsia zaloba by predsa bola presne o tom istom.
pavol.za
06.08.09,10:59
Ahoj Thelma , ja sa po porade so svojím okolím prikláňam k názoru , že radšej zaplatím a potom budem čakať ako to celé dopadne a keď budem mať chuť tak po výhre ASU to možno budem od Poisťovne vymáhať.Ak by nás náhodou bolo viacej , bolo by zrejme jadnoduchšie a lacnejšie sa spojiť a vymáhať to spoločne.Už od pondelka ako som dostala rozhodnutie z AS na to myslím , som dokonca v mailovom kontakte s Šteffekovou, ale vychádzami to tak , že ak tie žaloby nespoja , a ja súd na našom OS prehrám , platím ďaľšie súdne trovy.Moje okolie ma odhovára vystúpiť z toho vlaku čím skôr , a vtom okolí sú aj ľudia čo majú skúsenosti so súdmi .Je to na dlhé obdobie a naozaj nie sme v Amerike ,kde to prebieha bežne.My sme len jasličkári a poisťovňa je naozaj silný protivník.Spravili sme chybu , že sme podpísali ten papier , alebo vobec vstúpili do zmluvného vzťahu s dotyčnou poisťovňou.

Neboj slavka11, my ostatny to vybavime to za teba, potom to vsetko vymozete spat.

I tak še da i tak še da.

Vidim, že tento krok poistovne celkom vysiel a mala vacsi uspech ako tie trestne oznamenia.

Minule pred par mesiacmi som pozeral relaciu pod lampou. Bola tam okrem inych aj pravnicka, ktora viedla sudny proces pre ludi ohladom Pezinskej skladky. Mali uz v tedy rozhodnutie sudu a tiez povedala, ze to este nic neznamena, ale ide sa dalej, treba vytrvalost. Povedala jednu vec, ze tieto zaloby stroskotaju castokrat na tom, ze ludia od toho odskocia, je to dane aj tym, ze tieto zalovane subjekty bojuju kdejakymi obstrukciami a oni sa tomu venuju, maju cas, ludia su v nevyhode najma v tom, ze to robia popri zamestnani. Problem je vytrvat....

Ak chceme uspiet proti tomu silnemu hracovi, musime byt silny aj my a drzat spolu, pretoze sa navzajom potrebujeme.

Utoky na AUS, ktore tu idu od istych nickov maju svoj ucel a oni uz svoju odmenu dostali. Su uplne vymyslene a z tych argumentov, co tu popisali, by sa dala napisat aj kniha.
AUS uz v tomto procese cosi dosiahla.. AS je len prekazka, treba ju zdolat a ist dalej.
HYDALGO32
06.08.09,11:07
Ahoj telma,
nechcem už tu na toto forum prispievať, ale Teba mi je uprimne ľuto, zavolaj na tento mobil a požiadaj o pomoc s trovami : 0905 567 191. Ja som s riešenim spokojny. Povedz, že voláš vo veci poplatkov a trov zo sudneho konania.
Držim palce.
pavol.za
06.08.09,11:08
To, ze nepodam zalobu (ak nepodam) na zrusenie rozsudku AS predsa neznamena, ze koncim. Stale som ucastnickou konania na OS v Trencine. Tato dalsia zaloba by predsa bola presne o tom istom.

Toto si radsej over u AUS, lebo podla mna, ak nenapadnes ten rozsudok, potom uz nebude ziadna moznost a nejaky sud uz proti nim viest nebudes moct, uz len z titulu, ze bolo rozhodnute.... Over si to....
minika
06.08.09,11:17
co AUS dosiahla? jedno predbezne opatrenie?

som zvedavy co budes pisat ked pride dalsia "prekazka" a dalsia a dalsia a nakoniec prehra na OS v TN
A čo budeš písaťTy, keď to vôbec nebude tak?
pavol.za
06.08.09,11:23
co AUS dosiahla? jedno predbezne opatrenie?

som zvedavy co budes pisat ked pride dalsia "prekazka" a dalsia a dalsia a nakoniec prehra na OS v TN

Vasa advokatska kancelaria uz za taky cas dosiahla nieco viac?
thelma
06.08.09,11:33
Toto si radsej over u AUS, lebo podla mna, ak nenapadnes ten rozsudok, potom uz nebude ziadna moznost a nejaky sud uz proti nim viest nebudes moct, uz len z titulu, ze bolo rozhodnute.... Over si to....
Takto mi to povedal dnes ten pravnik, u ktoreho som bola. Ak OS v TN rozhodne o neplatnosti VPP, tak si budem moct od RL pytat uhradu mojich trov, ktore som mala z rozsudku, ktory bol mozny len ak by boli VPP platne. Ale urcite sa este spojim s JUDr. Steffekovou.
minika
06.08.09,11:35
ved vy neviete zistit ani na ktory sud poslat zalobu ani ake su poplatky...

ale naisto vyhrate!:D
Vitamín, tvoja zvedavosť už u mňa prekročila všetky medze.
Prosím ťa už to nerieš.
harleydavidson
06.08.09,11:38
vitamin, co ta nasiera?
preco reagujes, ked sa ta to netyka. potom pises dost odusevnene prispevky a hlavne neobjektivne. raz tvrdis to raz to. robis si posmech...

mimochodom, tvoje prispevky su niekedy dost vytrhnute z kontextu tak, aby sa ti hodili, hlavne co sa tyka citovania a znenia paragrafov.

my nemusime vediet kam podat odpor, staci ked to vie nasa pravnicka a ASU. osobne sa spolieham na jej /ich rady, ale urcite to prekonzultujem pre pokoj v dusi aj s inym pravnikom. a myslim, ze tak konaju viaceri.
Ramsay
06.08.09,11:38
thelma čo za číslo ti poslal Hydalgo32?
thelma
06.08.09,11:43
thelma čo za číslo ti poslal Hydalgo32?
To zatial neviem, este som tam nevolala. Tiez ma zaujima o co ide, tak verim, ze mi HYDALGO povie k tomu trochu viac.
pavol.za
06.08.09,11:48
To zatial neviem, este som tam nevolala. Tiez ma zaujima o co ide, tak verim, ze mi HYDALGO povie k tomu trochu viac.

HYDALGO sa tu davnejsie zmienil, ze ide riesit samostatne spor na AS a prehral.

Zrejme musel doriesit sudne trovy....
thelma
06.08.09,11:52
to pavol.za:

To ano, ale zaujimalo by ma, kto sa mi na tom cisle ohlasi. Co od toho mam cakat.
harleydavidson
06.08.09,11:59
to pavol.za:

To ano, ale zaujimalo by ma, kto sa mi na tom cisle ohlasi. Co od toho mam cakat.


jednoducho tam brnkni a uvidis....ved o nic nejde
harleydavidson
06.08.09,12:02
HYDALGO sa tu davnejsie zmienil, ze ide riesit samostatne spor na AS a prehral.

Zrejme musel doriesit sudne trovy....



volal som na to HYDALGOVE cislo, co sem zavesil, zrusili ma.....
thelma
06.08.09,12:14
to Hydalgo32:

poslala som ti sukromnu spravu, pozri si ju prosim.
Ramsay
06.08.09,12:44
volal som na to HYDALGOVE cislo, co sem zavesil, zrusili ma.....
a ty si tam naco volal?pokazit to thelme?:rolleyes:
pavol.za
06.08.09,13:43
a co dosiahla tvoja nadmerne rozvinutá telacia hlava vazeny pan pavol.za-ostaly?okrem mnozstav zozratych knedli a reznov od ubohej manzelky, ktoru vedies do pekla?

Ja viem mrzi Ta to, aj mna. Ale len pre svoju vychytralost si prehral rozhodcovsky sud, to Ti AUS neradila iniciovat ho. Bohurovny sa neprisposobi, tak si aj dopadol.

Ja mam teliacu hlavu, vzdy lepsie ako nic....

Veru dobre bolo ked si tu neprispieval.
HYDALGO32
06.08.09,13:49
Ja viem mrzi Ta to, aj mna. Ale len pre svoju vychytralost si prehral rozhodcovsky sud, to Ti AUS neradila iniciovat ho. Bohurovny sa neprisposobi, tak si aj dopadol.

Ja mam teliacu hlavu, vzdy lepsie ako nic....

Veru dobre bolo ked si tu neprispieval.

tebe bude treba prispiet na trovy :)
pavol.za
06.08.09,13:55
tebe bude treba prispiet na trovy :)

Tak niekto to ma za sebou. Ist iniciovat arbitrazny sud, to chcelo guraz. kolko stran argumentov si mal? dufam, ze aspon 30.
v RL sa asi dobre pobavili...
HYDALGO32
06.08.09,14:02
Tak niekto to ma za sebou. Ist iniciovat arbitrazny sud, to chcelo guraz. kolko stran argumentov si mal? dufam, ze aspon 30.
v RL sa asi dobre pobavili...

guraz ako guraz, chcelo to hlavne nemat telaciu hlavu. ja som prehral, ale mam následný zmier a ty mas svetlu budúcnosť s čiernym koncom Astala vista baby!:)
slavka11
06.08.09,14:21
Čo to znamená nasledný zmier?
Ramsay
06.08.09,14:25
!!!! podľa zatiaľ neoverenej informácie dnes KS v TN

ZRUŠIL

predbežné opatrenie vynesené OS v TN !!!!! bližšie informácie intenzívne zisťujem, aus zatiaľ nič nechce potvrdiť!!!!:eek:
harleydavidson
06.08.09,18:49
a ty si tam naco volal?pokazit to thelme?:rolleyes:


nesud podla seba ostatnych. aj ja som poskodeny a tiez mam na poste ulozeny rozsudok AS. len som zistoval moznosti.
harleydavidson
06.08.09,18:59
moja sprava a čislo neboli určené blbečkom typu harleydavidson, pavol.za, minika a spol. tým prajem veľa úspechov a tučnú peňaženku na trovy, nech im to aus (pánboh) zaplatí :-)
apropo: ešte vám môže pomôcť jarečko - ten nemá poistku, nemá TO, nemá na krku ani žalobu, ani rozsudok a samo ani trovy! Takže je ideálny vodca! Keď sa Beneša pýtali po mníchove, čo budeme robiť, odpovedal "mám svoj plán" a potom ako vieme sadol na eroplán :-) cha-cha


ked to malo byt urcene len thelme, mal si jej to poslat sukr. spravou a nie to sem verejne vycapit. urcite som jej nechcel nic pokazit, ved nakoniec ako? ale to cislo je asi rovno na Skapinca:D aleb o Talana:D:D

podla teba a spol je blbecek kazdy, kto si haji svoju pravdu. ako tu pises, na anonymnom internete, si to prave ty, a spol co dokazete iba urazat. len by som bol velmi zvedavy, ci by si mi povedal aj do oci, ze som blbecek. je to tu vsetko anonymne, tak ste hrdinovia a teda urazky vam idu najlepsie. je to ubohe. Si pekny fesak....pochval sa so svojim sudnym zmierom, nech vieme aky si borec.
Ty a spol sa o nase penazenky nebojte, hladte si radsej tie svoje. urcite ma nezastrasi 390€.


este stale mas pokazeny scaner?
thelma
06.08.09,19:02
!!!! podľa zatiaľ neoverenej informácie dnes KS v TN

ZRUŠIL

predbežné opatrenie vynesené OS v TN !!!!! bližšie informácie intenzívne zisťujem, aus zatiaľ nič nechce potvrdiť!!!!:eek:

Je normalne, aby to uz riesil KS, ked este neskoncilo konanie na OS ?
harleydavidson
06.08.09,19:05
Je normalne, aby to uz riesil KS, ked este neskoncilo konanie na OS ?

o namietke vzdy rozhoduje vyssi sud. ale ak je to aj pravda, to este neznamena, ze cely proces je prehraty.
harleydavidson
06.08.09,19:07
thelma

dovolala si sa na to cislo?
thelma
06.08.09,19:12
Pozerala som na stranke sudnych pojednavani na OS aj KS v TN a nenasla som tam nic, ze by v nasej veci od 20.7. bolo nejake pojednavanie. Neviem, mozno na zrusenie PO nemuselo byt vytycene pojednavanie.
http://www.justice.gov.sk/sudy/zp.aspx?sud=OSTN
thelma
06.08.09,19:14
o namietke vzdy rozhoduje vyssi sud. ale ak je to aj pravda, to este neznamena, ze cely proces je prehraty.
To je sice pravda, ze to este de facto neznamena prehraty cely spor, ale tomu uz fakt nie som velmi nachylna uverit, ze by teraz rozhodol v nas prospech.
pavol.za
06.08.09,19:19
To je sice pravda, ze to este de facto neznamena prehraty cely spor, ale tomu uz fakt nie som velmi nachylna uverit, ze by teraz rozhodol v nas prospech.

Neviem a nerozumiem preco hned robis nejake zavery. Takymto sposobom mozme ist kravy past a nie sa sudit :-!

1. Je to v stadiu jedna babka povedala, ani ja som nenasiel ziadnu zmienku o tom...
2. Ak to zrusil, tak nie z titulu odvolania, tie lehoty su uz davno prec, jedine ak kvoli rozsudku AS. Zrejme poistovna konala rychlo a tu sud nemohol cuvnut. Vec sa vrati na prvy stupen. To predbezne moze vydat opat.
3. S tym KS neviem... vsak ani vitamin_r na to nereagoval a pritom bol on-line

Stale treba brat do uvahy to co napisali na AUS stranku a nepodcenujme to.

Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese.
harleydavidson
06.08.09,20:19
seňor membrum, neunúvaj sa to nebolo číslo pre tvoje nenávistne oči a uši :-):D

...povedal Baltasar Hidalgo de Cisneros de la Torre
minika
06.08.09,21:14
moja sprava a čislo neboli určené blbečkom typu harleydavidson, pavol.za, minika a spol. tým prajem veľa úspechov a tučnú peňaženku na trovy, nech im to aus (pánboh) zaplatí :-)
apropo: ešte vám môže pomôcť jarečko - ten nemá poistku, nemá TO, nemá na krku ani žalobu, ani rozsudok a samo ani trovy! Takže je ideálny vodca! Keď sa Beneša pýtali po mníchove, čo budeme robiť, odpovedal "mám svoj plán" a potom ako vieme sadol na eroplán :-) cha-cha
No jasné, všetci čo chceme dosiahnuť svoje práva sme blbečkovia. Ozval sa ďalší najmúdrejší. Kľudne pridaj aj nejaký hovädzí dobytok, aby sme vedeli na akej si úrovni, s kým máme dočinenia.
tokaiito
06.08.09,22:37
No teda !!!:eek:

Stačil jediný týždeň dovolenky čo som tu nebol a už ste tu spoločne NASPAMOVALI vyše 40 strán :confused:...
Z tých 40 strán boli možno 3 - 4 k veci a niečo riešili . O vitamínových príspevkoch neviem povedať nič , pretože ich sám zmazal , ale mal toho tiež požehnane no a tých zvyšných cca 30 strán sa tu len urážate , obviňujete a hádate !!! Asi by sa to tu malo premenovať z porady na poVadu lebo sa len vadíte ....:mee::mee::mee:.

Dovolím si vyjadriť svoj súkromný názor.
Celá táto kauza mi veľmi silno pripomína šachovú partiu . A zdá sa že hrá minimálne krajský preborník s niekym kto hrá šach z dlhej chvíle. Prečo práve takéto prirovnanie ?!? Superpoisťovňa má svoje kroky premyslené minimálne dva roky dopredu. Už keď dávali tie lákavé ponuky a v nich podstrčili rozhodcovskú doložku , tak vedeli že sa budú s ľuďmi súdiť a vedeli asi aj to aký postup zvolí právny zástupca poškodených. AUS spravila (myslím) jednu strategickú chybu a síce to , že nedala do návrhu PO aby sa RL zdržala nielen vyberania poplatkov a ukončenia zmluvy , ale mala jednoznačne žiadať aby RL nesmela aplikovať sporné VPP až do riadneho rozhodnutia OS TN. O TOM TO CELÉ JE !!! Keby nesmela RL použiť nové VPP ,myslím že by nemohol prebehnúť ani AS v KE a nemohli by ľudí teraz psychologicky tlačiť do kúta ako to robia. Vy čo vás zastupuje ASU - skúste sa spýtať tam , či neuvažujú o doplnení PO aj na toto. Verím že ASU to myslí s poškodenými klientami dobre , ale ak spravila školácku chybu , tak nech si ju prizná ! Myslím že na dôveryhodnosti by jej to neubralo - skôr naopak !!! Každý sa môže pomýliť , ale pokiaľ rýchlo zistí kde spravil chybu a odstráni ju ... stále môže pomýšľať na víťazstvo. Tvrdohlavé státie si za svojim názorom (niekedy nesprávnym) nevedie k úspechu ale k porážke. Viem že teraz mi niektorí napíšu aby som to ASU navrhol sám. Moja odpoveď je , že ja nie som zastúpený ASU vo svojom súdnom spore ktorý vediem s poisťovňou už vyše roka (a zatiaľ nebolo vytýčené ani prvé pojednávanie) a teda tento váš proces nie je o mojom prípade. Prečo sa do toho teda starám ? Lebo ako som spomínal vo svojom poslednom príspevku - nechcem aby tí podvodníci takto ľahko obabrali XXX ľudí o peniaze!!! Tak naozaj neľutujte nejakých 20-30 eur navyše , poraďte sa aj u iných právnikov a spravte to čo považujete za nejlepšie. Ten kto to teraz zabalí ....spraví presne to čo chce RL dosiahnuť. Oni sa potrebujú zbaviť našich poistiek , ale najlepšie keď o to požiada klient sám. Tak im nedoprajte tú radosť a bojujte !!! Aj mňa veľa ľudí odhovára od toho aby som sa súdil ďalej , lebo to môže trvať ešte aj niekoľko rokov. Ale prečo by som mal vziať iba to čo mi dávajú oni keď si myslím že mám nárok na viac ?!? A vy prečo im máte všetko nechať (odkupná hodnota nula) a oni si budú mastiť pupky ??? Nevzdávajte to ; obrňte sa vytrvalosťou , argumentami ; nevšímajte si posmievačov a bojujte !
Použijem slová jedného nemenovaného pána : "Kto nebojuje - ten nemôže vyhrať !"
daklen
06.08.09,23:00
co AUS dosiahla? jedno predbezne opatrenie?

som zvedavy co budes pisat ked pride dalsia "prekazka" a dalsia a dalsia a nakoniec prehra na OS v TN

To ze na OS v Trencine prehrame mas odkial? dal si si urobit pravnu analyzu do medzinarodnej renomovanej advokatskej kancelarie alebo len opakujes tie sprostosti ktore tu pise dano 27 a hydalgo32?
daklen
06.08.09,23:36
ved vy neviete zistit ani na ktory sud poslat zalobu ani ake su poplatky...

ale naisto vyhrate!:D

Ale co by sme nevedeli..... AUS sa vyjadrila jasne zalobu poslat na OS v mieste bydliska a poplatky su 0 .
daklen
06.08.09,23:44
!!!! podľa zatiaľ neoverenej informácie dnes KS v TN

ZRUŠIL

predbežné opatrenie vynesené OS v TN !!!!! bližšie informácie intenzívne zisťujem, aus zatiaľ nič nechce potvrdiť!!!!:eek:

A ty si kto nejaky sudca ze tu splietas take somariny?:DDnes sa sem prihlasis a uz dristas...... asi dalsi istvan

Aj mne sa dnes prisnilo:
podla neoverenej informacie dnes sme "vyhrali OS sud v Trencine" blizsie informacie intenzivne zistujem :D:D RL zatial nechce nic potvrdit !!!!:eek:
daklen
07.08.09,00:07
Taktiez som prekvapeny kolko sa tu zrazu "super"poradakov objavilo !!!
Macko555 ako tvrdis si jeden z nas a konzultoval si dany problem s 3 pravnikmi preco sem potom nenapises co povedali??
Hydalgo 32 (taktiez jeden z nas ako tvrdi)ty si nam tu uz toho nasluboval a nic s toho si nedodrzal same vyhovorky (pokazeny skener atd...) preco si sa ozval teraz preco si nenapisal hned ako zacal AS ze je tu moznost dohodnut zmier ved nam napis a porad ako si dopadol ty??
Dano27 a vitamin_r to je asi kazdemu jasne kto to je a na ktorej strane su

Moj nazor je taky ze tyto 4 "poradaci" maju jasny ciel znechutit a odradit dalsich poskodenych ....a asi vedia preco.Mozno ze sa mylim ale ja to vidim takto staci sa pozriet na ich prispevky s akou skodoradostou ich pisu.
Staci si porovnat napr. prispevky od tokaiito (http://www.porada.sk/member.php?u=91446) ,ktory tiez nie je zastupeny ASU ,ale je poskodeny a snazi sa pomoct a precitajte si prispevky od Hydalga 32 alebo Macka 555 je to rozdiel vsak
Ale opakujem toto je iba môj nazor a mozno sa mylim
daklen
07.08.09,03:08
Toto je docela zaujimave citanie

Do Občianskeho zákonníka sa ďalej dopĺňajú nové ustanovenia, v zmysle ktorých spotrebiteľské zmluvy nesmú obsahovať ustanovenia, ktoré spôsobujú značnú nerovnováhu v právach a povinnostiach zmluvných strán v neprospech spotrebiteľa (ďalej v texte len „neprijateľné podmienky"). Uvedené neplatí, ak ide o predmet plnenia, cenu plnenia, alebo ak boli neprijateľné podmienky individuálne dojednané, pričom za individuálne dojednané zmluvné ustanovenia sa nepovažujú také, s ktorými sa spotrebiteľ síce mal možnosť oboznámiť pred podpisom zmluvy, no nemohol ovplyvniť ich obsah. Taktiež platí, že ak dodávateľ nepreukáže opak, zmluvné ustanovenia dohodnuté medzi dodávateľom a spotrebiteľom sa nepovažujú za individuálne dojednané. Občiansky zákonník po novom obsahuje aj príkladmo uvedené ustanovenia uvedené v spotrebiteľskej zmluve, ktoré je nutné považovať za neprijateľné podmienky. Neprijateľnou podmienkou bude napríklad také ustanovenie v spotrebiteľskej zmluve, ktoré má spotrebiteľ plniť, a s ktorými sa nemal možnosť oboznámiť pred uzavretím zmluvy, ďalej ustanovenie, ktorým dodávateľ požaduje od spotrebiteľa sankciu za porušenie jeho zmluvných povinností a táto je v nepomere k jeho plneniu, alebo ak ustanovenia v spotrebiteľskej zmluve vyžadujú v rámci dojednanej rozhodcovskej doložky od spotrebiteľa, aby spory s dodávateľom riešil výlučne v rozhodcovskom konaní. Občiansky zákonník výslovne stanovuje, že neprijateľné podmienky upravené v spotrebiteľských zmluvách sú neplatné.
pavol.za
07.08.09,06:14
No teda !!!:eek:

Stačil jediný týždeň dovolenky čo som tu nebol a už ste tu spoločne NASPAMOVALI vyše 40 strán :confused:...
Z tých 40 strán boli možno 3 - 4 k veci a niečo riešili . O vitamínových príspevkoch neviem povedať nič , pretože ich sám zmazal , ale mal toho tiež požehnane no a tých zvyšných cca 30 strán sa tu len urážate , obviňujete a hádate !!! Asi by sa to tu malo premenovať z porady na poVadu lebo sa len vadíte ....:mee::mee::mee:.

Dovolím si vyjadriť svoj súkromný názor.
Celá táto kauza mi veľmi silno pripomína šachovú partiu . A zdá sa že hrá minimálne krajský preborník s niekym kto hrá šach z dlhej chvíle. Prečo práve takéto prirovnanie ?!? Superpoisťovňa má svoje kroky premyslené minimálne dva roky dopredu. Už keď dávali tie lákavé ponuky a v nich podstrčili rozhodcovskú doložku , tak vedeli že sa budú s ľuďmi súdiť a vedeli asi aj to aký postup zvolí právny zástupca poškodených. AUS spravila (myslím) jednu strategickú chybu a síce to , že nedala do návrhu PO aby sa RL zdržala nielen vyberania poplatkov a ukončenia zmluvy , ale mala jednoznačne žiadať aby RL nesmela aplikovať sporné VPP až do riadneho rozhodnutia OS TN. O TOM TO CELÉ JE !!! Keby nesmela RL použiť nové VPP ,myslím že by nemohol prebehnúť ani AS v KE a nemohli by ľudí teraz psychologicky tlačiť do kúta ako to robia. Vy čo vás zastupuje ASU - skúste sa spýtať tam , či neuvažujú o doplnení PO aj na toto. Verím že ASU to myslí s poškodenými klientami dobre , ale ak spravila školácku chybu , tak nech si ju prizná ! Myslím že na dôveryhodnosti by jej to neubralo - skôr naopak !!! Každý sa môže pomýliť , ale pokiaľ rýchlo zistí kde spravil chybu a odstráni ju ... stále môže pomýšľať na víťazstvo. Tvrdohlavé státie si za svojim názorom (niekedy nesprávnym) nevedie k úspechu ale k porážke. Viem že teraz mi niektorí napíšu aby som to ASU navrhol sám. Moja odpoveď je , že ja nie som zastúpený ASU vo svojom súdnom spore ktorý vediem s poisťovňou už vyše roka (a zatiaľ nebolo vytýčené ani prvé pojednávanie) a teda tento váš proces nie je o mojom prípade. Prečo sa do toho teda starám ? Lebo ako som spomínal vo svojom poslednom príspevku - nechcem aby tí podvodníci takto ľahko obabrali XXX ľudí o peniaze!!! Tak naozaj neľutujte nejakých 20-30 eur navyše , poraďte sa aj u iných právnikov a spravte to čo považujete za nejlepšie. Ten kto to teraz zabalí ....spraví presne to čo chce RL dosiahnuť. Oni sa potrebujú zbaviť našich poistiek , ale najlepšie keď o to požiada klient sám. Tak im nedoprajte tú radosť a bojujte !!! Aj mňa veľa ľudí odhovára od toho aby som sa súdil ďalej , lebo to môže trvať ešte aj niekoľko rokov. Ale prečo by som mal vziať iba to čo mi dávajú oni keď si myslím že mám nárok na viac ?!? A vy prečo im máte všetko nechať (odkupná hodnota nula) a oni si budú mastiť pupky ??? Nevzdávajte to ; obrňte sa vytrvalosťou , argumentami ; nevšímajte si posmievačov a bojujte !
Použijem slová jedného nemenovaného pána : "Kto nebojuje - ten nemôže vyhrať !"

Poistovna odignorovala sudny proces na vseobecnom sude a cele predbezne opatreniem prehlasila to za neopravnene, pretoze plati rozhodcovska dolozka a dali zalobu na AS. To odovodnenie je v zalobe. RL to proste dala a proti tomu, vzhladom na objektivitu AS, sme nehohli, lepsie povedane nemalo zmysel sa s nimi bavit. Takze teraz je stav, ze my sme RL zalovali hromadne, RL to povazuje za neopravnene, dali zalobu na AS ako reakciu, co zase my povazujeme za nezakonne, tak sme dali zalobu my.... Ak dojde k zastaveniu PO z dovodu pravneho stavu, ze je tu rozsudok, pripustam, podla mojho skromneho nazoru, sud moze samozrejme vydat dalsie a pod... ako pises sach :-).
Co som sa bavil so steffekovou, este pri trestnych oznameniach,viem, ze ide po faktoch, nie po otrepanych frazach. To ci malo zmysel davat do PO aj dasie klauzuly a hlavne, ci by to bolo odrazili AS ja neviem povedat a neviem, ci niekto z nas vie posudit, preto nerobme z tychto dohadov zavery. Casto sa tu spomina, ze obetujte 20-30 EUR a chodte sa poradit za nejakym superpravnikom. Znie to logicky, len pozor, aby to nemalo presne opacny efekt a nedoplietli sa uplne vo vasej nerozhodnosti. Vies ako sa vravi, kde je prili vela mudrych, tam niet vysledku. Ked budes mas 10 rieseni pred sebou, tak budes zase len dumat co s nimi a zavolas si k tomu poradcu. Treba jednu vybrat a ist podla tej linky. Advokatka mi tiez povedala, ze ak chceme cosi riesit, musime ist po spolocnej linke, je to dolezite. Musim uznat fakt, ze AUS aj Advokatka robia za peniaze, nie pre peniaze. Takze tu tvoju vyzvu, zavolajte na AUS a nech priznaju chybu a pod. prepac odignorujem. Taky mudri sa ja osobne robit nejdem. Obcas treba aj pocuvat!!! Ak budem chciet ist vlastnou cestou, tak stiahnem splnomocnenie. Ked zacne 1200 ludi takto vymyslat, tak potom si to uz mozme ist hodit.

Chcem sa Ta opytat, riesis sud samostatne, tebe dosla nejaka zaloba AS, TO a pod.? Alebo to poistovna robi vylozenie proti tejto hromadnej...
pavol.za
07.08.09,06:30
a videl si §88 OSP ktory jasne hovori ze na zrusenie rozhodcovskeho rozsudku je prislusny sud v obvode ktoreho bolo rozhodcovske konanie?

Miestna príslušnosť daná na výber
Táto príslušnosť znamená, že návrh môžete podať okrem všeobecného súdu odporcu aj na inom súde. Popri všeobecnom súde odporcu je na konanie príslušný aj súd, v obvode ktorého
má odporca svoje stále pracovisko;
došlo ku skutočnosti, ktorá zakladá právo na náhradu škody;
je umiestnená organizačná zložka právnickej osoby, ktorá je odporcom, ak sa spor týka tejto zložky;
je platobné miesto, ak sa uplatňuje právo zo zmenky alebo šeku;
je sídlo burzy, ak ide o spor z burzového obchodu;
má bydlisko spotrebiteľ, ak ide o spor zo spotrebiteľskej zmluvy.

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...ype=1&aid=1624

Este nezabudni napisat, ze toto nie je spotrebitelska zalezitost....


Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. (www.asu.sk)
pavol.za
07.08.09,06:38
odkedy je zrusenie rozhodcovskeho rozsudku spor zo spotrebitelskej zmluvy?

pokojne to posielajte kam chcete, preco si to zjednodusit ked si to mozete skomplikovat.

vitamin_rapid, presne tak isto ako zaloba na zrusenie VPP alebo zmluvy moze a nemusi byt spotrebitelska zalezistost. Takze sa to neposudzuje zrejme podla nazvu !!!!


oznam aus
Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. (www.asu.sk)
jarecko
07.08.09,07:57
http://korzar.sme.sk/c/4964676/v-kosiciach-uz-vecer-nesudia.html

Slovenské prvenstvo

Súdy v Košiciach patria k najpomalším na Slovensku. Len v roku 2008 Ústavný súd v 38 prípadoch rozhodol, že Okresný súd Košice I porušil právo účastníkov konania na prejednanie veci v primeranej lehote. Bolo to najviac potvrdených prieťahov v tomto období zo všetkých slovenských súdov.

V prvom polroku 2009 je Okresný súd Košice I v počte takýchto nálezov Ústavného súdu na druhom mieste, Okresný súd Košice II na treťom. V roku 2007 denník Korzár spočítal, že od roku 2001 zaplatil len súd v prvom košickom okrese za prieťahy úspešným sťažovateľom približne sedem miliónov korún.

Rozsudok po 21 rokoch
Nedávno vyšiel najavo majetkový spor, o ktorom súdy v Košiciach na dvoch stupňoch rozhodovali 21 rokov. Každému z troch súrodencov, ktorí boli účastníkmi konania, priznal Európsky súd pre ľudské práva ako náhradu nemajetkovej ujmy 5 600 eur. Prípad už preveruje ministerstvo spravodlivosti, tvrdí, že čaká na podklady.

Odškodné za prieťahy priznané Ústavným súdom platia okresné súdy zo svojich prostriedkov. Do rozpočtu im peniaze na základe žiadosti pridelí ministerstvo spravodlivosti. Od roku 2004 možno finančne zosobniť škody za prieťahy konkrétnym sudcom. V Košiciach nie je známy žiaden prípad takto potrestaného sudcu.


V konecnom dosledku to zaplatia vsetci danovi poplatnici.
jarecko
07.08.09,08:21
99/1963 Zb.

Občiansky súdny poriadok-úplne znenie §87, §88

§ 87

Popri všeobecnom súde odporcu je na konanie príslušný aj súd, v obvode ktorého

a) má odporca svoje stále pracovisko;
b) došlo ku skutočnosti, ktorá zakladá právo na náhradu škody;
c) je umiestnená organizačná zložka právnickej osoby, ktorá je odporcom, ak sa spor týka tejto zložky;
d) je platobné miesto, ak sa uplatňuje právo zo zmenky alebo šeku;
e) je sídlo burzy, ak ide o spor z burzového obchodu,
f) má bydlisko spotrebiteľ, ak ide o spor zo spotrebiteľskej zmluvy.

§ 88

(1) Namiesto všeobecného súdu odporcu je na konanie príslušný súd,

a) v obvode ktorého mali manželia posledné spoločné bydlisko v Slovenskej republike, ak ide o rozvod, neplatnosť manželstva alebo o určenie, či tu manželstvo je alebo nie je, ak býva v obvode tohto súdu aspoň jeden z manželov; ak nie je takýto súd, je príslušný všeobecný súd odporcu, a ak nie je ani taký súd, všeobecný súd navrhovateľa;
b) ktorý rozhodoval o rozvode, ak ide o vyporiadanie manželov po rozvode ohľadne ich bezpodielového spoluvlastníctva alebo iného majetku alebo o zrušenie spoločného nájmu bytu;
c) v obvode ktorého má maloletý na základe dohody rodičov alebo rozhodnutia súdu, prípadne iných rozhodujúcich skutočností svoje bydlisko, ak ide o vec starostlivosti o maloletých, konanie o osvojiteľnosti, o osvojenie alebo o povolenie uzavrieť manželstvo maloletému;
d) ktorý je všeobecným súdom občana, ak ide o konanie o jeho spôsobilosť na právne úkony; ak je tento občan bez svojho súhlasu v ústavnej zdravotníckej starostlivosti, je príslušný súd, v ktorého obvode je toto zdravotnícke zariadenie. Ak ide o konanie o vyslovenie prípustnosti prevzatia alebo držania v ústave zdravotníckej starostlivosti je príslušný súd, v ktorého obvode je tento ústav;
e) v obvode ktorého má opatrovanec bydlisko, ak ide o opatrovnícku vec alebo o povolenie uzavrieť manželstvo opatrovancovi; ak však ide o opatrovníctvo nad osobami, pobyt ktorých nie je známy alebo ktoré sú neprítomné, je príslušný súd, v obvode ktorého majú tieto osoby majetok;
f) ktorý bol naposledy v Slovenskej republike všeobecným súdom toho, kto má byť vyhlásený za mŕtveho;
g) v obvode ktorého má sídlo rozhodcovská komisia, ak malo pred konaním na súde predchádzať konanie u tohto orgánu;
h) v obvode ktorého je nehnuteľnosť, ak sa konanie týka práva k nej, ak nie je daná príslušnosť podľa písm. b);
ch) v obvode ktorého prebieha konanie o dedičstve, ak ide o rozhodnutie sporu v súvislosti s konaním o dedičstve;
i) na ktorom sa uskutočňuje výkon rozhodnutia, ak ide o vylúčenie veci z výkonu rozhodnutia, alebo o rozhodnutie o pravosti, výške alebo poradí pohľadávok prihlásených na rozvrh;
j) v obvode ktorého má dlžník sídlo alebo miesto podnikania, a ak nemá sídlo alebo miesto podnikania, súd, v obvode ktorého má svoje bydlisko, ak ide o konkurzné konanie alebo reštrukturalizačné konanie, a súd, na ktorom tieto konania prebiehajú, ak ide o spory nimi vyvolané alebo s nimi súvisiace, okrem sporov o vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov,
k) v ktorého obvode má sídlo organizačná jednotka železničného dopravcu, ak sa spor na strane odporcu týka tejto jednotky;
l) v ktorého obvode mal poručiteľ naposledy bydlisko, a ak nemal bydlisko alebo ak bydlisko nemožno zistiť, v ktorého obvode mal naposledy pobyt; ak nie je taký súd, je príslušný súd, v ktorého obvode je poručiteľov majetok, prípadne medzi niekoľkými takto príslušnými súdmi ten z nich, ktorý prvý vykonal úkon, ak ide o konanie o dedičstve;
m) v ktorého obvode je miesto plnenia, ak ide o konanie o úschovách; ak sú miesta plnenia v obvode niekoľkých súdov, je na konanie o úschovách príslušný súd, ktorý najskôr začne konanie;
n) v ktorého obvode má všeobecný súd navrhovateľ, ak ide o konanie o umorenie listín; ak nemá navrhovateľ v Slovenskej republike všeobecný súd, je príslušný ten súd, v ktorého obvode je platobné miesto; ak ide o konanie o umorenie cenného papiera vystaveného tuzemskou bankou alebo pobočkou zahraničnej banky, je príslušný súd, v ktorého obvode má táto banka alebo pobočka zahraničnej banky svoje sídlo.
o) v ktorého obvode má žalobca bydlisko, ak ide o konanie vo veciach ochrany osobnosti.

(2) Na konania vo veciach týkajúcich sa rozhodcovského konania je príslušný súd, v ktorého obvode má navrhovateľ bydlisko alebo sídlo alebo miesto podnikania. Ak navrhovateľ nemá bydlisko alebo sídlo alebo miesto podnikania, na konanie vo veciach týkajúcich sa rozhodcovského konania je príslušný súd, v ktorého obvode sa navrhovateľ zdržiava. Ak navrhovateľ nemá bydlisko alebo sídlo alebo miesto podnikania v Slovenskej republike, na konanie je príslušný súd, v ktorého obvode má bydlisko alebo sídlo alebo miesto podnikania odporca. Ak ani odporca nemá bydlisko alebo sídlo alebo miesto podnikania v Slovenskej republike, na konanie je príslušný súd, v ktorého obvode sa nachádza miesto rozhodcovského konania. Na konanie o zrušení rozhodcovského rozsudku je však vždy príslušný súd, v ktorého obvode sa nachádza miesto rozhodcovského konania.
Ali76
07.08.09,09:38
uz iba mat fungujuce logicke uvazovanie a vsimnut si slovko "vzdy" v §88 ods. 2 posl. veta.

nuž vitamin už ti len poviem jedno. A to, že miesto svojho sedliackeho výkladu zákona zavolať na súd a povedia ti to presne. To podanie môžme podať aj na príslušnom okres.súde v mieste nášho bydliska.
Ali76
07.08.09,09:55
nerozumiem preco vobec nieco podavate, ved ASU napisala vo vyhlaseni ze rozsudok je proti dobrym mravom a tak exekucia musi byt zastavena.

kašli nato vitamin. poď sa radšej somnou bicyklovať. či už podáme alebo nie, nechaj to na nás.
harleydavidson
07.08.09,09:59
!!!! podľa zatiaľ neoverenej informácie dnes KS v TN

ZRUŠIL

predbežné opatrenie vynesené OS v TN !!!!! bližšie informácie intenzívne zisťujem, aus zatiaľ nič nechce potvrdiť!!!!:eek:

dnes som volal na KS TN, sudkyna, ktorej bol spis prideleny ma cely tyzden dovolenku. Bolo mi povedane, ze v uvedenej veci este nebolo ziadne konanie, ani vytyceny termin konania, o ziadnom zamietnutom PO nevedela.
pavol.za
07.08.09,10:16
ako to ze jej bol spis prideleny? ved konanie je na OS, preco ma sudkyna na KS spis? niekto sa odvolal?

Na to nech ti odpovie uzivatel Ramsay, ale rychlo, lebo sa zda, ze ma zivotnost 1. den ako istvan....
Posli mu sukromnu spravu ;-)


oznam aus
Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. (www.asu.sk)
pavol.za
07.08.09,10:22
ak si si nevsimol, tvrdil to harley, ramsay tvrdil ze KS zrusil PO. to je nieco ine.

ja sa pytam preco ma sudkyna KS prideleny spis.

Odvolali sa urcite, ale asi uz lehoty presli aj na rozhodnutie...
Ramsay
07.08.09,10:47
ako to ze jej bol spis prideleny? ved konanie je na OS, preco ma sudkyna na KS spis? niekto sa odvolal?

bingo, presne tak, bolo dané odvolanie proti PO (upokojím pavla.za a harleykýna - včas) a rišil to KS v TN pod číslo 19 Co 478 2009 s koncom aký som napísal... ale nádej umiera predposledná:---
HYDALGO32
07.08.09,11:00
ale ved rozhodnutie by im muselo byt dorucene.

aus hovorí pravdu? možno má, možno nemá, ale od rozhodnutia je lehota 30 dní na vydanie písomného vyhotovenia, takže to môže byť jedno i druhé...
harleydavidson
07.08.09,11:13
bingo, presne tak, bolo dané odvolanie proti PO (upokojím pavla.za a harleykýna - včas) a rišil to KS v TN pod číslo 19 Co 478 2009 s koncom aký som napísal... ale nádej umiera predposledná:---


mas zle info truhlík, tak ako vzdy. sp. zn je 19 CO 198 09. spis bol OS postupeny na kraj 9.7.09, KS ho prijala dna 10.7.09 a do dnesneho dna vo veci nebolo konane. tak nekonspiruj.
mna neupokojuj, nepotrebujem to a laskavo hlad si svojho...
tokaiito
07.08.09,11:51
Casto sa tu spomina, ze obetujte 20-30 EUR a chodte sa poradit za nejakym superpravnikom. Znie to logicky, len pozor, aby to nemalo presne opacny efekt a nedoplietli sa uplne vo vasej nerozhodnosti.
.........
Takze tu tvoju vyzvu, zavolajte na AUS a nech priznaju chybu a pod. prepac odignorujem.
.........
Chcem sa Ta opytat, riesis sud samostatne, tebe dosla nejaka zaloba AS, TO a pod.? Alebo to poistovna robi vylozenie proti tejto hromadnej...


Aby sme sa zle nepochopili -
Áno - je pravda čo píšeš že priveľa rôznych možných riešení môže zamotať hlavu , ale ber to tak ,že keď budeš mať iba jednostranné info tak to neznamená že je to pravda !! Viď posledný prípad s údajným zrušením PO v TN. Keby si sa uspokojil iba s touto informáciou , tak to možno zabalíš , lebo "je to hotové a je po všetkom". Ale pretože sa niekomu (neviem presne nick) neťažilo zavolať na KS v TN tak máš aj opačnú (priaznivú) informáciu ktorá opäť stavia vec niekam inam. A to isté je aj s tým že nemôže uškodiť poradiť sa aj inde. Ja nikoho predsa neposielam za nejakým konkrétnym právnikom a netvrdím že to je ten najlepší na svete.
...
Nikoho nevyzývam aby volal na ASU a obviňoval ich z niečoho !!! Iba som vám navrhol aby ste konzultovali túto možnosť s nimi. Možno také PO ako ja vravím by ani nebolo možné - ja neviem....proste ma to napadlo ako jedna z možností čo by mohla v tomto prípade pomôcť. Netvrdím že na ASU sú nejakí hlupáci , ale pomýliť sa môže každý. Alebo len nedomysleli ťah protivníka , že čo môže spraviť keď vy spravíte to a to (šach). A v žiadnom prípade si nemôžeme myslieť že hlupáci sú v RL !!! To sú líšky vybíjané a budú sa krútiť ako červík na háčiku až do poslednej chvíle a zdržovať a naťahovať to a odvolávať sa.....kým to len pôjde. Tu sa hrá o veľké peniaze na ktoré má niekto veľkú chuť a už ich takmer drží v hrsti , takže ich tak ľahko zase nepustí !
...
Ja sa súdim samostatne , ale podstata môjho sporu spočíva v tom že ja žiadam aby súd zrušil rozhodnutie poisťovne ktorá mi jednostranne zrušila zmluvu. Totižto ja som nepodpísal ani nové VPP a ani Rozhodcovskú doložku , takže s nejakým arbitrážnym súdom si u mňa môžu akurát pískať... Ani som na nich nepodával žiadne TO a ani oni na mňa , lebo sa momentálne tvária že už so mnou nie sú v žiadnom zmluvnom vzťahu a iba čakajú kedy si láskavo vyzdvihnem svoju odkupnú hodnotu ktorú mi ponúkajú a už viackrát som ju odmietol prevziať. A ani sa nechystám , lebo mi dávajú necelú polovicu z toho čo som tam už navkladal. Na moju a manželkinu korešpondenciu nereagujú (však akože neni dôvod). Takže tak so mnou.
HYDALGO32
07.08.09,12:03
Čo to znamená nasledný zmier?
Ahoj, pošli mi súkromne e-mail, poviem Ti viac
pavol.za
07.08.09,12:34
Ahoj, pošli mi súkromne e-mail, poviem Ti viac

Naucim Ta posielan sukromne spravy? Ci, jednoducho, chces byt zaujimavy? Hm...

Ale aspon Ti uz scaner funguje :-) tak nam prezrat s cim si sa zmieril.
HYDALGO32
07.08.09,12:38
Naucim Ta posielan sukromne spravy? Ci, jednoducho, chces byt zaujimavy? Hm...

Ale aspon Ti uz scaner funguje :-) tak nam prezrat s cim si sa zmieril.
pre niekoho uz scaner ide, pre niekoho nie... rad len tomu, kto o radu stoji.. niekto to tu uz raz napísal
pavol.za
07.08.09,14:16
Aby sme sa zle nepochopili -
....

Nevztahuj to vsetko na seba, pisal som vo vseobecnosti. Ten utok na asu je dost rapidny az vulgarny. Vela tych prispevkov je uz vymazanych, ale ak sledujes vies a tiez vidis, ze to mienkou zakyvalo.

Ja z mojej strany nevidim ani jeden dovod, preco by som mal nieco na AUS spochybnovat. Ponukli pomoc, riesili kazdu vzniknutu situaciu, ci to bolo trestne oznamenie, zaloba, rozsudok alebo poradit pocas. Nevyhovaraju sa, ze oni len ten v trencine a pod. Kroky sa daju spochybnit vzdy a od nas sa mi zda trocha neferove, aby sme sa spravali ako splasene pobludile ovce a isli smerom, odkial prave fuka vietor. Ja mam v tom jasno a info od AUS beriem ako fakt a neutekam to hned preverovat za pravnikom, lebo mam na to. A ak im ani tolko nedoverujem, tak je tu otazka, preco to riesim s nimi a prehodnotim to.

Tento sudny proces, ktory sme rozbehli, na slovensku nema obdobu. Je to PROCES, nie jednorazova akcia, kde bude treba vela veci riesit operativne a nebude vsetko klapat tak ako si zelame. Preto trpezlivost, dovera a aj ista disciplina sa mi zijdu a veci prospeju vseobecne. Zvladnut tolko ludi bude tiez nelahka uloha pre AUS, tak im to zbytocne stazujme, aby este k tym pravnikom nemusela zhanat psychologov.

Spochybnovanie a este k tomu bezdovodne na praci a chuti nikomu neprida, preto tie kdejake rozporuplne informacie a dohady, ktore tu dojdu..., prave tie treba preverit, nie hned im uverit a tiez dobre zvazit, nez ich zacneme tlacit na AUS. Vsak nemaju len nas, maju aj dalsie sudne spory, aj ked nie take mega ako s poistovnou. Vsak uz o strpenie sami ziadali.

Viac krat som tu "pocul" nepodcenujme poistovnu, tak tiez k tomu pridavam, nepodcenujme spotrebitelsku organizaciu. Ma tiez svoju silu a nas je tiez dost, aby nas len tak niekto odkopol. Chce to trpezlivost ale aj doveru, budeme to potrebovat.

Tolko moj postoj k vzniknutej situacii, problemu a AUS ako takej.
harleydavidson
07.08.09,14:25
pre niekoho uz scaner ide, pre niekoho nie... rad len tomu, kto o radu stoji.. niekto to tu uz raz napísal


ak si si nevsimol, forum je o tom, aby sme hladali riesenia, ci uz spolocne alebo individualne. netusim, preco si urazeny, ved sme na spolocnej lodi, ci uz sa sudis individualne, alebo cez hromadnu zalobu. poistovna ta podviedla tak isto ako mna a ostatnych. aj to cislo co si sem vyvesil, by mohlo byt pre niekoho konecnym riesenim problemu, nie len pre thelmu.

a ak niekto ironizuje a konspiruje a je mu hned jasny vysledok sporu bez toho, aby videl hlbsie do problemu, tak sa niet comu cudovat, ze ho za take prispevky niekto sfukne. vsimni si, ze urazlive prispevky sem davaju len nasi "priaznivci" odbornici na pravo a teplu vodu. ich prispevky su dost hanlive, asi im dochadzaju argumenty.
harleydavidson
07.08.09,14:32
vies pavol, ono to nie je ani problem ci verit aus alebo niekomu inemu, ale skor to, ze aus nechce prebrat zodpovednost za svoje rady.

prehrali ste RS, vznikli trovy a aus sa tvari ze to nie je ich problem. ja sa pytam ci urobili vsetko co bolo v ich silach aby tie trovy nevznikli. podla mna nie. nejde o 30 stran alebo kolko ale pokial viem, okrem tych dvoch dokumentov co su na ich stranke nic ine na arb. sud neposlali. a bolo zozaciatku jasne ze trovy budu aspon 400 eur, dohromady teda 93*390 je okolo 1 mil Sk. nezda sa mi ze by ich usilie v tom spore na arbitrazom sude bolo primerane tejto sume o ktoru prisli ti, ktorych zastupuju.


este nie je dobojovane
pavol.za
07.08.09,14:40
vies pavol, ono to nie je ani problem ci verit aus alebo niekomu inemu, ale skor to, ze aus nechce prebrat zodpovednost za svoje rady.

prehrali ste RS, vznikli trovy a aus sa tvari ze to nie je ich problem. ja sa pytam ci urobili vsetko co bolo v ich silach aby tie trovy nevznikli. podla mna nie. nejde o 30 stran alebo kolko ale pokial viem, okrem tych dvoch dokumentov co su na ich stranke nic ine na arb. sud neposlali. a bolo zozaciatku jasne ze trovy budu aspon 400 eur, dohromady teda 93*390 je okolo 1 mil Sk. nezda sa mi ze by ich usilie v tom spore na arbitrazom sude bolo primerane tejto sume o ktoru prisli ti, ktorych zastupuju.

Len v kratkosti... neprehrali sme, preto ze sme nehrali. My sme v kratkosti vyjadrili v zalobnej odpovedi, na com trvame a to ze vec sme si ako spotrebitelia ZVOLILI riesit na vseobecnom sude. Volbu nam garantuje spotrebitelsky zakon. Inac v rozsudku plne beru spis 11C 91/2009 a rozhodca ho bod po bode prekruca. Nemyslim si, ze by nejake ine usilie bolo treba. To skor teraz na vseobecnom sude o zruseni rozsudku a to sa uz zacalo s tym, ze sme dali zaloby, takze BODKA este za touto prekazkou nebola.
pavol.za
07.08.09,14:45
ak si si nevsimol, forum je o tom, aby sme hladali riesenia, ci uz spolocne alebo individualne. netusim, preco si urazeny, ved sme na spolocnej lodi, ci uz sa sudis individualne, alebo cez hromadnu zalobu. poistovna ta podviedla tak isto ako mna a ostatnych. aj to cislo co si sem vyvesil, by mohlo byt pre niekoho konecnym riesenim problemu, nie len pre thelmu.

a ak niekto ironizuje a konspiruje a je mu hned jasny vysledok sporu bez toho, aby videl hlbsie do problemu, tak sa niet comu cudovat, ze ho za take prispevky niekto sfukne. vsimni si, ze urazlive prispevky sem davaju len nasi "priaznivci" odbornici na pravo a teplu vodu. ich prispevky su dost hanlive, asi im dochadzaju argumenty.

To cislo je na isteho pravnika z kosic, ktory zastava funkciu Spravcu konkurzej podstaty. Poslem Ti to sukromnou spravou, aby to ostalo tajomne ako sam HYDALOG32.
anicka8030
07.08.09,16:17
pre peterprvy. Poslala som ti správu.
agentka2312
07.08.09,17:51
KS TN este nerozhodol vraj Judr. je na dovolenke a tych rypakov uz mam plne zuby .Nie preto som 10 rokov platila zivotne poistenie, aby si ho vychytralci nechali aj postovne sa zvysilo ale o par centov a nie o 11,95 eur , za vedenie uctu tiez platim ako kazdy mam tam obrat /prijem , vydaj ,platba kartou a neplatim 12 eur za vedenie uctu .My sme nikomu nic nevzali ani si nepozicali my sme si platili zivotne poistenie
agentka2312
10.08.09,07:12
prosime Vas co ste z Bratislavy chodte na Ministerstvo spravodlivosti,chodte za p. Harabinom dakujemeeeeeee
pozlatka
10.08.09,14:15
Skusala som zohnat jej cislo, ale nepodarilo sa mi to. Na webe som nasla nejaku pevnu linku v BA, ale ta nefungovala.
telefon na JUDr.Šteffekovú (00421)0902741567
lubocko
10.08.09,14:17
dneska som sa stretol so svojím známym právnikom (zistil som že nieje právnik,ale sudca na os).On po oboznámení povedal asi toto:Podľa neho VPP nie sú platne už od začiatku nakoľko žiadna dohoda nemože meniť zákon(právo na odvolanie).Podla neho vec by sme mali vyhrať.Je pravda,že by potreboval oveľa viec času na preštudovanie,ale v kocke som ho oboznámil s vecou.K rozsudku AS povedal toľko,že žalobu proti rozsudku treba poslať do 30 dní na OS.Po uplynutí tejto lehoty nadobúda rozsudok právoplatnosť.V tejto lehote nemože AS poveriť exekútora na vymáhanie trov.Neviem,či som ho dobre porozumel,ale treba zistiť či má AS depozit a pre istotu vložiť peniaze tam.K podaniu žaloby povedal,že dá sa podať aj v mieste trv.bydl.,ale sud to podstúpi sudu,kde má sídlo AS.Tým sa stratí trocha času.Najlepšie je podať žalobu priamo na príslušný súd v KE.Nakoniec zistil,že asi aj jeho manželka má poistku v tejto poistovni.Hneď zajtra ide navštiviť jej pobočku.Dufam,že som na nič nezabudol a pochopil správne čo som počul.Toto píšem pre tých čo to chcú čítať.Odkundesy nereagujte .
dragonka
10.08.09,14:28
Aj ja som to dnes prebrala s právničkou, tak mi povedala, aby som tu žalobu podala, ale poplatok treba uhradit a potom žiadať naspäť.
eLKey
10.08.09,15:42
len info pre tych, ktori nevedia na ktory OS podat zalobu o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku: dnes mi doslo upovedomenie z OS v mieste mojho bydliska, ze mnou podany navrh postupuju na OS KE I, z dovodu miestnej prislusnosti
Saara
10.08.09,18:17
Aj ja som to dnes prebrala s právničkou, tak mi povedala, aby som tu žalobu podala, ale poplatok treba uhradit a potom žiadať naspäť.

Ktory poplatok mas na mysli? Poplatok okresnemu sudu kde podavas zalobu alebo pre AS?
dragonka
10.08.09,18:20
Pre AS ved na OS sa poplatok neplatí
Saara
10.08.09,20:09
Dragonka, to sa mi nezda. Si si ista, ze si to dobre pochopila? Spytaj sa na to prosim este raz, dik.
Ramsay
11.08.09,07:45
vraj na AUS ide predbežné opatrenie z OS BB vo veci obstavenia majetku v sume 590 tis SK (dotácie za rok 2009), kvôli súdu o abslútnu neplatnosť 2 zmlúv s MH SR o dotáciach (nejaké subvenčné machinácie)...aus nechce na to reagovať!!!!
HYDALGO32
11.08.09,08:01
len info pre tych, ktori nevedia na ktory OS podat zalobu o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku: dnes mi doslo upovedomenie z OS v mieste mojho bydliska, ze mnou podany navrh postupuju na OS KE I, z dovodu miestnej prislusnosti

ani sa mi nechce veriť, žeby sa aus "pomýlil"?predsa len to nie je súd v mieste bydliska "spotrebiteľa"?a čo ak sa mýli aj s tými poplatkami???? panebože, žeby sa napĺňala 1 000 € vízia "nepriateľov" tejto porady? fujjjjjjjjjj
pavol.za rozdrv ich!:eek: ako to len ty vieš:---
dušinka
11.08.09,08:05
Nie som "počítačovo" zdatná, prosím mohli by ste mi nejako skopírovať tú nešťastnú návratku so znížením poistného o 40,-- Sk? Ďakujem. Ja som bola tak hlúpa, že som si ani kópiu neurobila. Právnik to chce prirodzene vidieť.
Ali76
11.08.09,08:11
vraj na AUS ide predbežné opatrenie z OS BB vo veci obstavenia majetku v sume 590 tis SK (dotácie za rok 2009), kvôli súdu o abslútnu neplatnosť 2 zmlúv s MH SR o dotáciach (nejaké subvenčné machinácie)...aus nechce na to reagovať!!!!

keď tu chceš dávať takéto informácie, mohol by si pripájať aj link.
pavol.za
11.08.09,08:27
ani sa mi nechce veriť, žeby sa aus "pomýlil"?predsa len to nie je súd v mieste bydliska "spotrebiteľa"?a čo ak sa mýli aj s tými poplatkami???? panebože, žeby sa napĺňala 1 000 € vízia "nepriateľov" tejto porady? fujjjjjjjjjj
pavol.za rozdrv ich!:eek: ako to len ty vieš:---

To je tvoja vizia?
Ty si podal dufam spravne, tak sa uz s tym aj zmier. Sam si si o taky vysledok koledoval, tak si teraz nevylievaj svoju zlost na inych. Sam si napisal, "chcelo to nemat telaciu hlavu", zial ....

Co sa tyka nasho podania, bolo urobe v sulade s legislativou. Ak si si vsimol automaticky to postupuju, nie vracaju !!! O poplatok nemaj obavu, ja ho nemam a Ty mas uz svoj proces za sebou, uzavrel si ho na svoj podnet.
dušinka
11.08.09,09:10
Pavol.za mail pošlem zajtra. alebo večer, dnes už musím odísť.
HYDALGO32
11.08.09,09:59
Pavol.za mail pošlem zajtra. alebo večer, dnes už musím odísť.

dušinka nenaleť mu, je to manžel klientky, ktorá už dávno chcela mať pokoj ale domáci despota jej to nedovolí...:D
pavol.za
11.08.09,10:13
dušinka nenaleť mu, je to manžel klientky, ktorá už dávno chcela mať pokoj ale domáci despota jej to nedovolí...:D

Mas svojske videnie sveta, ale co uz...

Ked mas zmier, tak si svoj proces voci Rapid Life skoncil. Preco nam tu teda este prispievas?

Ja poplatky nemam tiez, este som nic neplatil. Otazka je naco si sa sudil, len preto aby si zrejme nemaltrovy a potom si uz spokojny, len tie admin. poplatky....

Moja manzelka nie je taka padavka ako Ty, ktory isiel napriec svojou tvrdohlavostou zalovat poistovnu na arbitraznom sude a potom dohadovat zmier. Aky zmier ste si dohodli? Ty si im slubil plnenie zmluvy po novom a cele VPP a oni Ti zase slubili vyhodny bonus.... :-)
asymetrix
11.08.09,12:01
Už sa zase osočujete? :( :mee: :confused:
Ak chcete ventilovať svoj hnev a trpkosť, namierte to radšej proti poisťovni a nie proti sebe navzájom!
HYDALGO32
11.08.09,12:54
komu niet rady, omu niet pomoci...

a este jedno : komu zvonia do hrobu..
pavol.za
11.08.09,13:01
pavol, vysvetli im čo to znamená. ak súd neuznal, že ide o spotrebiteľský spor tak vám asi neuzná ani že ste oslobodení od poplatkov.

chystajte si svojich 331,50 EUR.

Sud niekde niekomu dal rozhodnutie, ze nejde spotrebitelsky spor?

Inac precita si posledny prispevok od Lubocka http://www.porada.sk/1120443-post3036.html

potom uvaz, ci ma zmysel sa zaoberat sa tvojimi radami.
HYDALGO32
11.08.09,13:22
ahoj vitamin,

nepocuvaju, lebo nechcu pocut, tu sa odbaca od podstaty problemu, zaloba o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku nie je spotrebitelsky spor za ziadnych okolnosti - žalovaný a ani žalobca nemajú vo vzťahu k rozhodcovskému súdu predsa postavenie spotrebiteľa...

Preto je iný poplatok aj iná miestna príslušnosť, ale tu to nevysvetlíš
Ali76
11.08.09,14:10
ahoj vitamin,

nepocuvaju, lebo nechcu pocut, tu sa odbaca od podstaty problemu, zaloba o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku nie je spotrebitelsky spor za ziadnych okolnosti - žalovaný a ani žalobca nemajú vo vzťahu k rozhodcovskému súdu predsa postavenie spotrebiteľa...

Preto je iný poplatok aj iná miestna príslušnosť, ale tu to nevysvetlíš

hydalgo, blúzniš?
Však to je žaloba na zrušenie rozsudku, ktorý bol na základe žaloby na AS zo strany RL. A voči nim sme spotrebitelia! Ako môže byť niekto spotrebiteľ voči AS.

A neviem načo to tu vobec vy dvaja s vitaminom stále riešite. Každý si spravý aj tak podľa vlastného uváženia.
Ali76
11.08.09,15:38
podľa vlastného uváženia po poriadnom masírovaní mozgov pavlom.za, tebou a ASU. potom nabehnú trovy a budú ľutovať. a čo im potom poradíte? Asi viem čo: "trovy sú tvoj problém, ja som ti nič nesľuboval"

šak dobre. šak ja budem ľutovať, nie ty. nepotrebujem ale nato takeho pacienta ako ty ktory sa tu hrá na právnika. keď nevieš konštruktívne od začiatku poradiť, tak tu ani nepíš.
harleydavidson
11.08.09,17:20
vraj na AUS ide predbežné opatrenie z OS BB vo veci obstavenia majetku v sume 590 tis SK (dotácie za rok 2009), kvôli súdu o abslútnu neplatnosť 2 zmlúv s MH SR o dotáciach (nejaké subvenčné machinácie)...aus nechce na to reagovať!!!!

vraj...
lubocko
11.08.09,17:22
ale ved si tvrdil ze prislusny sud je v mieste bydliska a teraz to postupuju na OS KE? je to zvlastne nemyslis? ved podla toho § ktory si citoval by to malo byt presne naopak.

k tomu co napisal lubocko: pochybujem ze ten pan je pravnik alebo sudca lebo je to kopa nezmyslov co tam napisal.

vyberiem len tuto koncentrovanu hlupost: "Podľa neho VPP nie sú platne už od začiatku nakoľko žiadna dohoda nemože meniť zákon(právo na odvolanie)"
Vitamin_r nepíšem tu dlho,ale čítam dlhšie už si tak trochu do rodiny chýbaš mi, keď náhodou nepíšeš.Nevieš mi povedať,prečo mám chvíľami dojem,že chceš pomôcť a vzápätí rozmýšľam čo znamená to _r v tvojom nicku?Skús čítať po sebe (ak si nepomazal)čo píšeš a ako si protirečíš.K tomu môjmu známenu,žeby si odhalil,že si kúpil titul?Neviem či povedal presne "právo na odvolanie",alebo právo na obranu nemal som pri sebe diktafon, možno som dačo skomolil v piatok s ním mám stretnutie,ale to si už nechám pre seba.Vieš,že sa nedá robiť nič iné,ako podať žalobu proti rozsudku AS.Ak AS bude fungovať naďalej s tým istým požehnaním VPP, tak je nám boh svedkom.Keď ťa niekto poprosí o radu ,tak čušíš ,ale keď niekto radi inému tak si plný invektív(žeby si bol len jednosmerný právnik) a si ty vôbec právnik(asi nie veľmi úspešný,keď máš čas tu vysedávať celý deň).Stále si ťa vážim,ale nekritizuj,ak nevieš poradiť.
harleydavidson
11.08.09,18:05
Hydalgo tu steka ako besny pes a uraza, len zabudol, ze on bol v minulosti tiez v nasej pozicii. Aktualne ma prehraty spor na AS a uzavrety zmier so zlodejmi. jediny rozdiel je v tom, ze to vzdal... Len si neviem predstaviť ten zmier, ked spor prehral. Kto zaplati sudne trovy? Poisťona? Ale sa AS trov zriekol? Ale to sa tu nedozvieme...a tiez mi nejde do hlavy aky je to zmier, ked spor prehral, napriek tomu mu poistovna vysla ustrety. Coho sa poistovna obavala, ked boli ochotni sa dohodnut napriek vyhratemu sporu? Tolko moja konspiracna uvaha.

Dnes som konzultoval svoj/nas problem s pravnikom - znamym. Dal som ho trochu do obrazu a ked si precital, akym sposobom nas poistovna zaviazala k novym VPP, povedal, ze je to jasny chytak, nie v sulade s dobr. mravmy. vysypal par §.....zastava nazor, ze toto by poistovni nemalo prejst. Odporucil mi, aby som rozsudok AS urcite napadol. Ohladom malickych pismenok na navratke povedal, ze sice ziadny zakon neurcuje velkost pismen, ale dodal, ze tak koncipovany list sa da napadnut(vymenoval aj § ale nepametam si:confused:).
harleydavidson
11.08.09,18:10
ak citujes pravnika tak cituj presne alebo necituj vobec. preco si to chces nechat pre seba? ved to sem napis, pomozes tym ostatnym. alebo ti vyhovuje nadavat mne ze neradim ostatnym ale ty sam sa to robis tiez?

radil som aby ste poslali aspon riadnu odpoved na zalobu na AS, aby ste dali namietku prislusnosti - aj tak ste robili ako povedalo ASU - tak teraz odo mna neziadaj radu ked si dostal zaplatit trovy.


ale namietka prislusnost nie je zadarmo a som presvedceny, ze AS by namietku zamietol a vydal ten isty rozsudok ake vydal. Rozsudok AS sa da aj tak napadnut na vseobecnom sude..
lubocko
11.08.09,18:18
ak citujes pravnika tak cituj presne alebo necituj vobec. preco si to chces nechat pre seba? ved to sem napis, pomozes tym ostatnym. alebo ti vyhovuje nadavat mne ze neradim ostatnym ale ty sam sa to robis tiez?

radil som aby ste poslali aspon riadnu odpoved na zalobu na AS, aby ste dali namietku prislusnosti - aj tak ste robili ako povedalo ASU - tak teraz odo mna neziadaj radu ked si dostal zaplatit trovy.
nehovoril som,že" citujem "rozprávali sme sa v časovej tiesni v príspevku som aj písal,že neviem či som to napísal správne neovládam "právnicku reč".V piatok bude viac času.Nechám si to pre seba ,aby mi zas niekto neznechutil zvyšok večera .Predpokladám,že každý už navštívil právnika a podla správ čo som od niektorých dostal s podobným odporúčaním.Neviem odkiaľ si nabral,že ti nadávam správaš sa v medziach normy nemám dôvod aké požič -také vráť.Nezaznamenal som,že si tu dal jednu radu(možno si ju zmazal) ,ale ak je to pravda tak prepáč.
pavol.za
11.08.09,18:34
ale namietka prislusnost nie je zadarmo a som presvedceny, ze AS by namietku zamietol a vydal ten isty rozsudok ake vydal. Rozsudok AS sa da aj tak napadnut na vseobecnom sude..

Teraz nas vsetkych vystriha pred poplatkom 331 EUR (pricom je 0 EUR), ze mozme na zalobu doplatit, ale jeho rada o namietke na AS mala byt tutovka. Ta stoji 350 EUR a tam ta prehra bola ista.


rozhodcovske konania spotrebitelia na 95% prehravaju vsade.

rozhodcovske konanie je prakticky sudom nepreskumatelne a je exekucnym titulom. proti rozsudku sa neda odvolat.

a rozhodca moze byt hocikto, aj janci z krcmy odvedla:

§6 "(1) Rozhodcom sa môže stať každá fyzická osoba, na ktorej sa zmluvné strany dohodnú, ak je plnoletá, spôsobilá na právne úkony v plnom rozsahu, má skúsenosti na výkon funkcie rozhodcu a je bezúhonná a ak osobitný predpis alebo tento zákon neustanovuje inak."

a vacsinou si rozhodcu tam dosadi poistovna. okrem toho, ak by poistovna zacala prehravat spory na tom rozhodcovskom sude, zacne pouzivat iny. rozhodca dobre pozna pravidlo o tom ze koho chlieb jes toho pesnicku spievas.

okrem toho je rozhodcovsky sud sukromny a teda ked prehras tak ho aj CELY zaplatis.

su tam take pekne ceny ako napr.: "Poplatok pri námietke o nedostatku právomoci Rozhodcovského súdu: 5 000 Sk."
Ali76
11.08.09,20:41
1., Podať žalobu na OS, hoc aj poslať rovno na OS KE, to myslím doporučujú všetci právnici ktorých sme oslovili. Keď ale predsa sudca rozhodne že oslobodenie od poplatku sa nebude nato vzťahovať, čo ak nebudeme do toho chcieť a zaplatiť 331,5€.....
2., Trovy z AS - platiť/neplatiť... Vie nato vôbec niekto dať adekvátnu odpoveď ?!
3., V prípade neúspech na OS a nezaplatenia trov z AS, vie niekto potvrdiť čo nás čaká? (exekútor, koľko si prihodí...)

Aby bolo jasné, toto sa nepýtam, ja len že sa tu mláti slama a vlastne na tieto zásadné veci nik nepovedal odborný názor.
Pri všetkej úcte ku práciu ASU, K-u-r-v-a ( prepačte mi výraz), ale v prvom rade sme tieto informácie mali dostať od nich a nie len ich názor čo si myslia o VPP a podklad ktorý máme poslať na OS. Šak toto už nieje spoločný krok na OS TN, ale ťah každého z nás a prípadné rizika budeme musieť znášať každý sám.. Proste som nasraty a aj keď ma vitamin sere, v tomto mu dám za pravdu. (kámo, nie že ma zase zneužiješ vo svojich žvástoch!)
Aj keď viem že tí hajzli s tymi VPP spravili podvod ako hrom, optimistické uvažovanie v tejto republike veru nestačí nikomu z nás.
Ali76
11.08.09,20:50
vsetko co sa pytas tu uz bolo riesene. citaj co pisal dano27 o tych 1000 eurach a moje veci o exekutorovi. ono sa to tazko hlada ked na kazdu vecnu otazku pavol.za reagoval osocovanim a prekrucanim problemov.

AUS vam jasne napisalo vo svojom vyjadreni ze advokatku mate zadarmo LEN NA OS v TN. ako som uz pisal, na OS KE budete pred sudom sa zastupovat sami.

Vieš vitamin, myslel som právny názor. :cool:
pavol.za
11.08.09,20:52
vsetko co sa pytas tu uz bolo riesene. citaj co pisal dano27 o tych 1000 eurach a moje veci o exekutorovi. ono sa to tazko hlada ked na kazdu vecnu otazku pavol.za reagoval osocovanim a prekrucanim problemov.

AUS vam jasne napisalo vo svojom vyjadreni ze advokatku mate zadarmo LEN NA OS v TN. ako som uz pisal, na OS KE budete pred sudom sa zastupovat sami.

Pre upresnenie... ziada sa v nom okrem ineho aj zlucenie, t.z. bude hromadna a tiez, pozastavenie, do skoncenia konania na OS TN.
Ali76
11.08.09,20:58
precitaj si moju vymenu nazorov s pavol.za ohladom miestnej prislusnosti sudu. odborne nazory tu su vitane len ked vam davaju za pravdu, inak tu pride pavol s tou jeho obohratou pesnickou z AUS:

Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu. AUS Vás bude na tejto adrese hodnoverne a zodpovedne informovať o priebehu tohto konania. Dôverujte len tomu čo bude na tejto adrese.




look, tá súdna príslušnosť. Ber to že ste si boli 1:1. Prislúcha to OS KE a podať sa to mohlo aj na OS v mieste bydliska žalobcu
pavol.za
11.08.09,21:15
1., Podať žalobu na OS, hoc aj poslať rovno na OS KE, to myslím doporučujú všetci právnici ktorých sme oslovili. Keď ale predsa sudca rozhodne že oslobodenie od poplatku sa nebude nato vzťahovať, čo ak nebudeme do toho chcieť a zaplatiť 331,5€.....
2., Trovy z AS - platiť/neplatiť... Vie nato vôbec niekto dať adekvátnu odpoveď ?!
3., V prípade neúspech na OS a nezaplatenia trov z AS, vie niekto potvrdiť čo nás čaká? (exekútor, koľko si prihodí...)

Aby bolo jasné, toto sa nepýtam, ja len že sa tu mláti slama a vlastne na tieto zásadné veci nik nepovedal odborný názor.
Pri všetkej úcte ku práciu ASU, K-u-r-v-a ( prepačte mi výraz), ale v prvom rade sme tieto informácie mali dostať od nich a nie len ich názor čo si myslia o VPP a podklad ktorý máme poslať na OS. Šak toto už nieje spoločný krok na OS TN, ale ťah každého z nás a prípadné rizika budeme musieť znášať každý sám.. Proste som nasraty a aj keď ma vitamin sere, v tomto mu dám za pravdu. (kámo, nie že ma zase zneužiješ vo svojich žvástoch!)
Aj keď viem že tí hajzli s tymi VPP spravili podvod ako hrom, optimistické uvažovanie v tejto republike veru nestačí nikomu z nás.

moj pohlad:

1. Ak nezaplatis, stopne sa konanie. Tak aspon pisali na stranke MSSR, kdesi som ju aj pridal do prispevku. AUS informovalo a zdoraznilo, ze je to bez poplatku. Myslis, ze to maju nepreverene?
2. AUS dalo jasne stanovisko - NEPLATIT
3. Odvolanie a riesi sa dalej

Ked budes lezat na operacnom stole, tiez otazka, co ak..., co ked.... Nikto Ti neodpovie ani nezaruci s rizikom sa musis zmierit, nie cakat 100% zaruky.

Zacali sme proces, o zastupovanie sme poziadali. AUS nas dal dokopy, robi okolo toho evidenciu, napisala nam hromadnu zalobu, poskytuje pravne rady, podla info zhromazduje podklady pre proces. Spekulacie si riesme na tomto fore, nehladajme obetneho baranka a uz vobec sa nedopujme vitaminmi :-).

Jednu vec si uvedom a uz to potvrdili aj iny pravnici, dokonca sudca. PRAVO JE NA NASEJ STRANE.

Tak ako nikdy nedostanes jednoznacnu odpoved na hocico v zivote, tak ju nedostanes ani teraz, preto zbytocne spekulacie co bude, ak prehrame toto, co, ak vsetko su zbytocne zatazujuce a nevedu k nicomu. Vychadzajme z toho, ze sme v prave a preto mame moznost, aj podla inych zdrojov, vyhrat.

Viem, ze Ty mi zato nevynadas... preto priama otazka: CO VLASTNE CHCES/CHCEME?
pavol.za
11.08.09,21:25
precitaj si moju vymenu nazorov s pavol.za ohladom miestnej prislusnosti sudu. odborne nazory tu su vitane len ked vam davaju za pravdu, inak tu pride pavol s tou jeho obohratou pesnickou z AUS:

Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu. AUS Vás bude na tejto adrese hodnoverne a zodpovedne informovať o priebehu tohto konania. Dôverujte len tomu čo bude na tejto adrese.



Ta obohrata pesnicka asi ma nieco do seba. Kroky AUS spochybnujes od prvej chvile, ako sme ju vobec poziadali a splnomocnili. Tam padali take pripomienky ako "preco AUS ziada od Vas formalnu ziadost", "Preco nezverejni datum podania zaloby" a pod. Okolo tychto prispevkov najdete viac. Ten vecny tvoj openent bol jarecko http://www.porada.sk/1038583-post1808.html
Ali76
11.08.09,21:41
pavol.za, určite sa nechcem dvakrát vzdať ale podať žalobu. Na druhej strane mám rád keď viem do čoho idem a vidím aj druhú stránku rizika. Umňa sú totiž dva žlté papieriky z pošty, takže preto ta opatrnosť a možno aj pesimizmus.
pavol.za
11.08.09,21:46
pavol.za, určite sa nechcem dvakrát vzdať ale podať žalobu. Na druhej strane mám rád keď viem do čoho idem a vidím aj druhú stránku rizika.

Toto riziko asi nepoistis nikde, len ak by prisla s tym nejaka prva.... ale to je vlastne tiez riziko :-).

Prejem dobru noc.
asymetrix
12.08.09,06:07
Toto riziko asi nepoistis nikde, len ak by prisla s tym nejaka prva.... ale to je vlastne tiez riziko :-).
Trefná poznámka! :-)))
HYDALGO32
12.08.09,09:49
Hydalgo tu steka ako besny pes a uraza, len zabudol, ze on bol v minulosti tiez v nasej pozicii. Aktualne ma prehraty spor na AS a uzavrety zmier so zlodejmi. jediny rozdiel je v tom, ze to vzdal... Len si neviem predstaviť ten zmier, ked spor prehral. Kto zaplati sudne trovy? Poisťona? Ale sa AS trov zriekol? Ale to sa tu nedozvieme...a tiez mi nejde do hlavy aky je to zmier, ked spor prehral, napriek tomu mu poistovna vysla ustrety. Coho sa poistovna obavala, ked boli ochotni sa dohodnut napriek vyhratemu sporu? Tolko moja konspiracna uvaha.

Dnes som konzultoval svoj/nas problem s pravnikom - znamym. Dal som ho trochu do obrazu a ked si precital, akym sposobom nas poistovna zaviazala k novym VPP, povedal, ze je to jasny chytak, nie v sulade s dobr. mravmy. vysypal par §.....zastava nazor, ze toto by poistovni nemalo prejst. Odporucil mi, aby som rozsudok AS urcite napadol. Ohladom malickych pismenok na navratke povedal, ze sice ziadny zakon neurcuje velkost pismen, ale dodal, ze tak koncipovany list sa da napadnut(vymenoval aj § ale nepametam si:confused:).

harlekýno, to čo sa pýtaš sa samozrejme ty odo mna nedozvies, aj pri tvojom IQ si to vydedukoval, čo je obdivuhodný pokrok...skoda však, že si nám ako obvykle nevysypal ten smetný kôš §§ od tvojho tzv právnika, ktorý ti z rychlíka stanovil, že výhra je istá, len tak dalej smelo vperiod, nech žije KSČ a vedúca úloha AUS!:cool:
pavol.za
12.08.09,10:16
vecne, konkrétne, jasne a na základe hlbokej znalosti veci nám poradila zaslúžila teľacia hlava....všetky jeho rady majú tu štandardizovanú kvalitu:o
tak sa treba súdiť ako i klobásy robí!


ahojte, dajte mi pár dní, nemám scanner. Ako sa tu pripájajú materiály ?

Treba vysvetlit?
pavol.za
12.08.09,10:29
Ciao, teľacia hlava .... všetci, čo to chceli, už to majú... pre teba platí, čon napísal dano 27, cit. : "sviniam perly nehádž..."

To pisal vitamin_r. Od Teba mame ine postrehy:Optimista HYDALOG32 (http://http://www.porada.sk/1035353-post1701.html)
dragonka
12.08.09,11:40
Tento problém sa začína tu zvrhavat na osočovanie a nadávky. Ak tu niekto nechce pridat nič k téme tak nech tu nepíše, ved je to problém tých, kt. ho musia riešit a to už záleží od každého ako?
Ali76
12.08.09,12:57
hydalgo prosím Ťa, koľko máš rokov?
harleydavidson
12.08.09,14:06
harlekýno, to čo sa pýtaš sa samozrejme ty odo mna nedozvies, aj pri tvojom IQ si to vydedukoval, čo je obdivuhodný pokrok...skoda však, že si nám ako obvykle nevysypal ten smetný kôš §§ od tvojho tzv právnika, ktorý ti z rychlíka stanovil, že výhra je istá, len tak dalej smelo vperiod, nech žije KSČ a vedúca úloha AUS!:cool:

nic som sa ta nepytal, nauc sa citat. a nikto mi nepotvrdil, ze vyhra je ista, len, ze by to poistovni nemalo prejst. a ked uz posudzujes moje iq, zamysli sa najskor nad svojim....

a vobec, toto je posledna moja reakcia na tvoje capaciny. len to tu zbytocne spamujeme
pozlatka
12.08.09,17:21
Volala som do AUS, žalobu je treba poslať na súd príslušný miestu bydliska, ináč by sme museli na súdne konanie chodiť do Košíc všetci. Takto bude každé konanie na súde príslušnom miestu bydliska, alebo sa všetky zlúčia do jedného. Žalobu treba poslať v dvoch kopiách.
pozlatka
12.08.09,17:30
Volala som do AUS, žalobu je potrebné poslať v dvoch kopiách, na súd príslušný miestu bydliska, lebo ináč by sme všetci museli na súdne konanie cestovať do Košíc.
pavol.za
12.08.09,17:33
toto uz nemoze byt normalne.

Kdesi si si sa asi opat pomylil
pavol.za
12.08.09,17:44
Volala som do AUS, žalobu je potrebné poslať v dvoch kopiách, na súd príslušný miestu bydliska, lebo ináč by sme všetci museli na súdne konanie cestovať do Košíc.

Volal som dnes na Okresny sud, v mojom bydlisku, nevedeli mi nic k tomu povedat, spis bol posunuty vyssiemu uradnikovi, mali by sme dostat vyrozumenie.
lubocko
12.08.09,17:57
Volala som do AUS, žalobu je potrebné poslať v dvoch kopiách, na súd príslušný miestu bydliska, lebo ináč by sme všetci museli na súdne konanie cestovať do Košíc.
tak tomu nerozumiem ani ja
pavol.za
12.08.09,18:32
nie, ASU tu opat muti vodu. kazdemu normalnemu je jasne ze konanie bude v KE

Podla toho, co rozpravali na informacnom centre OS, o tom ma rozhodnut sudca, pripadne ten vyssi uradnik. Podla Uvedeneho zakona, co tu dal jarecko, to nebolo jednoznacne
lubocko
12.08.09,18:56
nie je mi jasné ako chce žaloby AUS zlúčiť,keď každé pojednávanie bude v inom meste
lubocko
12.08.09,19:26
ak sa podá žaloba proti rozsudku AS v lehote 30 dní,táto stráca právnu účinnosť do rozhodnutia súdu.Dobre som to napísal vitaminko?
Slavko5
12.08.09,19:30
Dnes mi prišlo upovedomenie z OS na moju žalobu proti RL,citujem: OS v ...... Vás Upovedomuje že,OS v .....,na ktorom bola žaloba podaná,postupuje vec OS Košice 1 v zmysle ust.§ 105 ods.1,2 Občiansko súdneho poriadku,ako súdu miestne príslušnému v zmysle ust.§ 88 ods.2 posledná veta O.s.p.,koniec citátu.Týmto je dúfam ,téma kam posielať trestné oznámenia ,vyčerpaná tz. na súd v mieste bydliska.
pavol.za
12.08.09,19:40
vzdy to bolo a aj to je jednoznacne.

http://www.porada.sk/1120499-post3038.html

http://portal.gov.sk/Portal/sk/default.aspx?CatID=41&etype=2&aid=1624

Súd skúma iba výlučnú miestnu príslušnosť. Ak však navrhovateľ vystupuje v rôznych veciach opätovne ako navrhovateľ alebo ak miestnu príslušnosť namieta odporca, súd skúma miestnu príslušnosť aj podľa § 84 až 87 OSP (t. j. príslušnosť podľa všeobecného súdu a príslušnosť danú na výber). Súd skúma miestnu príslušnosť prv, než začne konať o veci samej. Neskôr ju skúma len na námietku účastníka, ak ju uplatní najneskôr pri prvom úkone, ktorý účastníkovi patrí.

Praktická rada: Uvedené ustanovenie platí od 1. 7. 2007 a dôvodová správa k nemu uvádza: Prelomenie zásady, že súd skúma iba výlučnú miestnu príslušnosť, bude prichádzať do úvahy v prípade opätovného vystupovania navrhovateľa aspoň v jednej inej právoplatne neskončenej veci. Pri viacerých navrhovateľoch (žalobcoch) stačí, že jeden z nich je totožný s navrhovateľom v predmetnej veci. Tým sa zároveň predíde tomu, aby boli prejednané veci od jedného žalobcu vo väčších množstvách na nepríslušnom súde, čo by najmä pre súdy v obvode Bratislavy mohlo znamenať značne zvýšený nápad vecí najmä od väčších spoločností. Ak navrhovateľ nebude na príslušnom súde navrhovateľom v inej neskončenej veci a nepôjde o výlučnú príslušnosť iného súdu, navrhovaná právna úprava bude v skutočnosti predstavovať náhradu inštitútu dohody o miestnej príslušnosti (prorogácia) v konkludentnej forme. Stačí, že odporca nebude namietať nepríslušnosť. Súd však vždy bude skúmať miestnu príslušnosť na námietku účastníka pri prvom procesnom úkone, ktorý mu patrí a to bez ohľadu na dohody účastníkov v hmotnoprávnej rovine. Právna úprava umožňuje žalobcovi obrátiť sa aj na súd, ktorý pracuje s nižšími zostatkami a tieto veci sú zistiteľné (pozri zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám). Navrhovaná právna úprava v procese rozhodovania o miestnej príslušnosti tak favorizuje vôľu účastníkov. Ak súd, na ktorý sa účastník obrátil, je prijateľný pre všetkých účastníkov konania a nie je to na úkor zaťaženosti súdu, niet dôvodu, aby taký súd nemohol vec prejednať. To však neplatí, pokiaľ ide o výlučnú miestnu príslušnosť.
Ak súd podľa predchádzajúceho odseku zistí, že nie je miestne príslušný, neodkladne postúpi vec príslušnému súdu bez rozhodnutia alebo ju za stanovených podmienok predloží Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky; o tomto postúpení súd upovedomí účastníkov. Ak súd, ktorému bola vec postúpená, s postúpením nesúhlasí, alebo účastník postúpenie namieta do 15 dní od doručenia upovedomenia o postúpení, predloží vec na rozhodnutie svojmu nadriadenému súdu; jeho rozhodnutím je viazaný aj súd, ktorému má byť vec podľa rozhodnutia nadriadeného súdu postúpená.

Dôležité je, že ak podáte návrh na miestne nepríslušný súd, právne účinky spojené s podaním návrhu na začatie konania zostávajú zachované.
pavol.za
12.08.09,19:49
Volala som do AUS, žalobu je treba poslať na súd príslušný miestu bydliska, ináč by sme museli na súdne konanie chodiť do Košíc všetci. Takto bude každé konanie na súde príslušnom miestu bydliska, alebo sa všetky zlúčia do jedného. Žalobu treba poslať v dvoch kopiách.


nie je mi jasné ako chce žaloby AUS zlúčiť,keď každé pojednávanie bude v inom meste

v zmysle bud alebo....

Co som nasiel este v, http://portal.gov.sk/Portal/sk/default.aspx?CatID=41&etype=2&aid=1624
je, ze sa ta tzv. vylucna prislusnost da v istych pripadoch prelomit. Takze to zrejme asi tak moze byt
lubocko
12.08.09,20:04
Dnes mi prišlo upovedomenie z OS na moju žalobu proti RL,citujem: OS v ...... Vás Upovedomuje že,OS v .....,na ktorom bola žaloba podaná,postupuje vec OS Košice 1 v zmysle ust.§ 105 ods.1,2 Občiansko súdneho poriadku,ako súdu miestne príslušnému v zmysle ust.§ 88 ods.2 posledná veta O.s.p.,koniec citátu.Týmto je dúfam ,téma kam posielať trestné oznámenia ,vyčerpaná tz. na súd v mieste bydliska.
to mi povedal aj môj známi-už som to tu písal.Posielame žalobu nie TO.Ak sa zhromaždia žaloby v KE tam by nás mala zastupovať AUS myslím.Ide o bezplatné podanie spotrebitľlskej žaloby nie?
pavol.za
12.08.09,20:23
nie, z vyhlasenia aus k problemu:

Ako vidíte, právo je na našej strane. Poplatky ako spotrebitelia nemusíte platiť, vzor žaloby sme vám poskytli, advokáta máte v procese na Okresnom súde v Trenčín bezodplatne.

.... My vám budeme pritom nápomocní. Práve zhromažďujeme zo zahraničia na podobné situácie rozhodnutia súdov, ktoré dodáme aj v súdnom procese na OS Trenčín na podobné praktiky, akých sa dopustil dodávateľ.
pavol.za
12.08.09,20:39
uz sa prestan strapnovat. ASU jasne napisalo ze v KE ste v tom sami a ziadnu pomoc necakajte. vela stastia pred sudom, budete ho potrebovat.

Tebe to AUS uz asi ani spavat neda.... mas z nej depresie, nocne mory?
Zatial riesila kazdu vec, neviem, kde chodis na tieto tvoje objavy.
Pises, ako keby si bol hovorca AUS.

Ak si pozries tu zalobu, navrhuje sa tam, okrem zlucenia aj prerusenie konania, kym sa neskonci OS TN. Takze prosim Ta, uz veci neprekrucaj a nevkladaj do ust inym to, co nepovedali.

Ci sa mame drzat navodu od HYDALGA32 a cez pravnika z kosic?
lubocko
12.08.09,20:40
uz sa prestan strapnovat. ASU jasne napisalo ze v KE ste v tom sami a ziadnu pomoc necakajte. vela stastia pred sudom, budete ho potrebovat.
úplne postačí ak sa podarí spojiť žaloby
pavol.za
12.08.09,21:05
myslis §112 OSP?

V záujme hospodárnosti môže súd spojiť na spoločné konanie veci, ktoré sa u neho začali a skutkove spolu súvisia alebo sa týkajú tých istých účastníkov.

zo zakona o prislusnosti sudu:
Súd skúma miestnu príslušnosť prv, než začne konať o veci samej. Neskôr ju skúma len na námietku účastníka....


Takze ak tam bude presunuta... tak moze spojit konanie.
pavol.za
12.08.09,21:22
ako to preboha suvisi? OSP v §88 jasne hovori ze prislusny je sud RK teda OS KE.

zacal si spochybnovat spojenie zalob
pavol.za
12.08.09,21:34
este raz, spojit moze sud zaloby ktore u neho zacali. ...

No vsak...
pavol.za
12.08.09,21:41
ty si ozaj pomalsi alebo sa len robis?

PO PRVE, konanie o zrusenie RR zacne na OS KE, t.j. nie na OS TN.

PO DRUHE, v zalobe sa ani neziada to spojit s konanim v TN. ziada sa len spojit vsetky zaloby o zrusenie RR dohromady.

... vsak kto tvrdil ze sa chce spajat konanie TN a KE? Ja nie....
Ali76
12.08.09,22:45
este raz, spojit moze sud zaloby ktore u neho zacali. kedze sudy posielaju zaloby ktore ste ako zadubenci poslali na sud v mieste bydliska na OS KE ktory zacne konat, tak logicky ich nemozno spojit ak je jedno konanie na OS TN a ine na OS KE.

precitaj si poriadne zalobu, ani tam sa neziada spojit to s TN.

Predpokladám, že je podaný väčší počet žalôb a preto navrhujem z dôvodu hospodárnosti spojiť všetky konania na spoločné konanie.



Platnosť VPP sa rieši na OS Trenčín v konaní č. 11C 91/2009 na základe hromadnej žaloby. Dávam na zváženie prerušenie konania, do skončenia uvedeného konania na OS Trenčín.


vitamin, nepochybujem už otom že si obyčajna údržbár.

Spojenie vecí
§ 112

(1) V záujme hospodárnosti konania môže súd spojiť na spoločné konanie veci, ktoré sa u neho začali a skutkovo spolu súvisia alebo sa týkajú tých istých účastníkov.

Keďže OS-dy všetky naše žaloby postupuju na OS KE1, tak tým pádom sa jednanie bude začínať aj v KE.
Stavime sa, že ASU tam pošle toho právnika z TN?
Ali76
12.08.09,22:53
vitamin, uvedomuješ si vôbec, že svojimi príspevkami vlastne iba všetkých uisťuješ v tom aby tie žaloby podali a išli ďalej? :-)
Ali76
12.08.09,22:56
teba nech trapi koho tam posles ty.


bereš to už moc osobne. žeby predsa niečo mládenec mal za ušami? :-)))
Alebo žeby vitamin bola nakoniec ona? :-))))
pavol.za
13.08.09,07:29
niekto to predtym spominal. co ziskate tym ze sa vam podari spojit zaloby? aj tak nemate pravne zastupenie v kosiciach a poistovna usetri na advokatoch.

V jednom z prispevkov, este v obdobi, ked sme dostali zaloby AS, ktore si uz vymazal, si nam popisal scenar, ze po istej prehre na AS, budeme moct podat zalobu na zrusenie a tym RLdosiahne to, ze rozbije hromadnu zalobu na samostatne a potom si nas tak podda individualne. Mozno to nie je presne citovane, viem, poucil si nas uz o tom citovani pravnika, ale keby si nevymazal, bol by som to tu uviedol priamo.
Spojenie preto, lebo je to vyhoda pre nas aj AUS a pre RL zrejme nevyhoda a Ty to dobre vies a sam si to aj potvrdil.
pavol.za
13.08.09,08:50
priprav si 331,50 eur a chod do toho

hmm.... skus ine
harleydavidson
13.08.09,09:31
a preco nam nepovie sam hydalgo, ci sa za napadnutie rozsudku AS plati poplatok, alebo nie. Ved ako on sam svojho casu pisal, vraj rozsudok AS napadol na vseobecnom sude.
Ale do dnesneho dna okrem urazok nic k tejto veci nenapisal. Teda asi nic neplatil, v opacnom pripade by nam to s radostou uz davno oznamil.
harleydavidson
13.08.09,09:35
priprav si 331,50 eur a chod do toho

nehnevaj sa vitamin, ale podla tvojich rad, keby dam namietku prislusnosti na AS, tak by som bol dnes urcite lahsi aj o poplatok (350?eur) s tym ukonom spojeny
pavol.za
13.08.09,10:23
Moju zalobu mi ten arbitrazny sud zamietol, horsie je, ze aj Okresny sud im dal zapravdu. Neviem ci má zmysel ešte čosi robiť. Veľa roboty a námahy za nič v podstate.


ak mi ho dorucia, samozrejme ze ho tam dam...
dik za nazory


ahojte, dajte mi pár dní, nemám scanner. Ako sa tu pripájajú materiály ?


Ahoj telma,
nechcem už tu na toto forum prispievať, ale Teba mi je uprimne ľuto, zavolaj na tento mobil a požiadaj o pomoc s trovami : 0905 567 191. Ja som s riešenim spokojny. Povedz, že voláš vo veci poplatkov a trov zo sudneho konania.
Držim palce.


guraz ako guraz, chcelo to hlavne nemat telaciu hlavu. ja som prehral, ale mam následný zmier a ty mas svetlu budúcnosť s čiernym koncom Astala vista baby!:)



a preco nam nepovie sam hydalgo, ci sa za napadnutie rozsudku AS plati poplatok, alebo nie. Ved ako on sam svojho casu pisal, vraj rozsudok AS napadol na vseobecnom sude.
Ale do dnesneho dna okrem urazok nic k tejto veci nenapisal. Teda asi nic neplatil, v opacnom pripade by nam to s radostou uz davno oznamil.

AS mu zalobu zamietol, Okresny sud ktovie co riesil, hlavne velmi rychlo a vraj s negativnym vysledkom. Potom mu pravnik z cisla 0905 567 191 poriesil trovy a zmier.

Najzaujhimavejsie je to cislo :-).
pavol.za
13.08.09,10:27
thelma čo za číslo ti poslal Hydalgo32?


To zatial neviem, este som tam nevolala. Tiez ma zaujima o co ide, tak verim, ze mi HYDALGO povie k tomu trochu viac.


to pavol.za:

To ano, ale zaujimalo by ma, kto sa mi na tom cisle ohlasi. Co od toho mam cakat.

Uz vies kto to je?
Uz sme aspon raz mali vsetci tu cest :-).
harleydavidson
13.08.09,12:32
v postate som celkom rad a optimista v nasej veci, ved v najhorsom pripade, dopadneme ako hydalgo (a tusim je celkom spokojny).:D
pavol.za
13.08.09,12:34
Moju zalobu mi ten arbitrazny sud zamietol, horsie je, ze aj Okresny sud im dal zapravdu. Neviem ci má zmysel ešte čosi robiť. Veľa roboty a námahy za nič v podstate.


OS žalobu zamietol, taže sa máš na čo tešiť, teľacia hlava, a tí čo scan mali dostať ho aj dostali, ale ty to určite nebudeš. Ty dostaneš svoj vlastný rozsudok s poplatkom 331,5 Euro a súdne trovy 350 Eurozaplatiť do 3 dní! ha ha ha (možno sa smejem predčasne a všetko ti zaplatí AUS z dotácie od MH SR - pokiaľ mu ju ž nezobrali:-):eek:

Dokonca OS zamietol, hmmmm. Pekne sa to kombinuje.

Vies HYDALGO32, mne sa zda, ze Ty tu tak akurat len taras 2 na 3, urazas a oblbujes. Neverim Ti ani slovo ! To cislo, co si tu dal je cislo na cloveka menom JUDr. Jozef Horak. To meno si mozem precitat na zalobe z AS. Aka nahoda a zhoda mien s advokatom, ktory pravne zastupuje Rapid Life a pisal na nas zaloby a zrejme aj trestne oznamenia.

Taky urcite dobre poradi ;-)

Takze zmier si dosiahol....
HYDALGO32
13.08.09,12:44
OS žalobu zamietol, taže sa máš na čo tešiť, teľacia hlava, a tí čo scan mali dostať ho aj dostali, ale ty to určite nebudeš. Ty dostaneš svoj vlastný rozsudok s poplatkom 331,5 Euro a súdne trovy 350 Eurozaplatiť do 3 dní! ha ha ha (možno sa smejem predčasne a všetko ti zaplatí AUS z dotácie od MH SR - pokiaľ mu ju ž nezobrali:-):eek:

už naposledy, len ten komu máš trovy zaplatiť ti s tým môže pomôcť, ty si si myslel, že to bude nejaký špekulant ako tvoji milovaní Oliver a Rambo Petríkovci?:---
pavol.za
13.08.09,12:47
už naposledy, len ten komu máš trovy zaplatiť ti s tým môže pomôcť, ty si si myslel, že to bude nejaký špekulant ako tvoji milovaní Oliver a Rambo Petríkovci?:---

Za nejaku protihodnotu vsak? Co Ti za to slubili? Hmmm?

Vsak ked Ti sud zamietol zalobu, tak na zaklade coho si roiesil zmier?


Upozornenie

Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu. AUS Vás bude na tejto adrese hodnoverne a zodpovedne informovať o priebehu tohto konania. Dôverujte len tomu čo bude na www.asu.sk.
pavol.za
13.08.09,14:29
doplnim HYDIALOGA, aj ked veci adresoval svojim.

http://www.urmr.cz/rady-a-pravidla/judikatura/platnost-rozhodci-smlouvy-v-souvislosti-s-neplatnosti-smlouvy-hlavni

Skus najst este aj nejaky pripad spotrebitelskych zmluv, toto je o inom...

-----------------------------------------------------------------
Upozornenie

Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu. AUS Vás bude na tejto adrese hodnoverne a zodpovedne informovať o priebehu tohto konania. Dôverujte len tomu čo bude na tejto adrese www.asu.sk.
jarecko
13.08.09,15:17
Podla toho, co rozpravali na informacnom centre OS, o tom ma rozhodnut sudca, pripadne ten vyssi uradnik. Podla Uvedeneho zakona, co tu dal jarecko, to nebolo jednoznacne
Nezapajam sa do tejto mozno uz 20 stranovej vymeny o tom ci statny sud v mieste bydliska je miestne prislusny rozhodovat o zalobe na zrusenie rozhodcovskeho rozsudku, ale ked som uz tu bol spomenuty tak §-fy z Obcianskeho sudneho poriadku, ktore som tu dal pisu ,,co kde,, a v §88 bod 2 posl. veta je napisane

,, Na konanie o zrušení rozhodcovského rozsudku je však vždy príslušný súd, v ktorého obvode sa nachádza miesto rozhodcovského konania. ,,

Myslim, ze dolezity je aj § 105 a jeho body:

(1) Súd skúma miestnu príslušnosť iba podľa § 88. Ak však navrhovateľ vystupuje v rôznych veciach opätovne ako navrhovateľ alebo ak miestnu príslušnosť namieta odporca, súd skúma miestnu príslušnosť aj podľa § 84 až 87. Súd skúma miestnu príslušnosť prv, než začne konať o veci samej. Neskôr ju skúma len na námietku účastníka, ak ju uplatní najneskôr pri prvom úkone, ktorý účastníkovi patrí.

(2) Ak súd podľa odseku 1 zistí, že nie je miestne príslušný, neodkladne postúpi vec príslušnému súdu bez rozhodnutia alebo ju za podmienok uvedených v § 11 ods. 3 predloží Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky; o tomto postúpení súd upovedomí účastníkov.

(3) Ak súd, ktorému bola vec postúpená, s postúpením nesúhlasí, alebo účastník postúpenie namieta do 15 dní od doručenia upovedomenia o postúpení, predloží vec na rozhodnutie svojmu nadriadenému súdu; jeho rozhodnutím je viazaný aj súd, ktorému má byť vec podľa rozhodnutia nadriadeného súdu postúpená.

(4) Právne účinky spojené s podaním návrhu na začatie konania zostávajú zachované.

ktore su na portali gov.sk zhrnute v jednej vete a to:

Dôležité je, že ak podáte návrh na miestne nepríslušný súd, právne účinky spojené s podaním návrhu na začatie konania zostávajú zachované.

Ja by som to ukoncil tak, ze nikto o nic neprisiel, ked zalobu podal na sud v obvode, ktoreho je jeho bydlisko. Pravne ucinky na zacatie konania ma zachovane.

Zo zakona vyzera, ze miestne prislusny je Okr. sud KE-I a teoreticky by mal rozhodovat o zruseni rozhodcovskeho rozsudku on, ale ucastnikov v tej istej veci je vela a ako vieme je podany navrh na sude v TN, ktory s rozhodcovskymi rozsudkami suvisi. V zalobach o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku je ziadane aj nasledujuce:

3. Predpokladám, že je podaný väčší počet žalôb a preto navrhujem z dôvodu hospodárnosti spojiť všetky konania na spoločné konanie. Platnosť VPP sa rieši na OS Trenčín v konaní č. 11C 91/2009 na základe hromadnej žaloby. Dávam na zváženie prerušenie konania, do skončenia uvedeného konania na OS Trenčín.

§-fy su pokrutene kto bude nakoniec rozhodovat ukaze cas a bolo by dobre uz tento detail zo sporu klienti-poistovna nerozoberat na dalsich 20-tich stranach.
HYDALGO32
13.08.09,15:42
doplnim HYDIALOGA, aj ked veci adresoval svojim.

http://www.urmr.cz/rady-a-pravidla/judikatura/platnost-rozhodci-smlouvy-v-souvislosti-s-neplatnosti-smlouvy-hlavni

Skus najst este aj nejaky pripad spotrebitelskych zmluv, toto je o inom...

-----------------------------------------------------------------
Upozornenie

Akékoľvek informácie od pavla.za o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie z obveseľovania predvolávaním na výsluch na políciu. Oliver a Rambo Petríkovci Vás budú na tejto adrese hodnoverne a zodpovedne informovať o priebehu tohto konania. Dôverujte len tomu čo bude na tejto adrese www.subvencnipodvodnici.sk. (http://www.subvencnipodvodnici.sk.)

Zrušenie rozhodcovského rozsudku

Účastník konania môže za určitých okolností, ktoré sú taxatívne vymenované v § 40 napadnúť rozhodcovský rozsudok – podaním žaloby na príslušnom súde domáhajúc sa zrušenia rozhodcovského rozsudku. Takto možno napadnúť len tuzemský rozhodcovský rozsudok, napr. ak bol vydaný vo veci, ktorá nemôže byť predmetom rozhodcovského konania alebo sa už o veci právoplatne rozhodlo pred súdom alebo iným rozhodcovským súdom, alebo ak jeden z účastníkov konania popiera platnosť rozhodcovskej zmluvy, či existujú dôvody, pre ktoré možno žiadať obnovu konania (ostatné dôvody sa nachádzajú v § 40 ods. 1 písm. d až i). Nemožno podať žalobu z dôvodu nesúhlasu s výsledkom ako takým, čo zaručuje stabilitu rozhodnutia a značne urýchľuje konanie. :eek:
pavol.za
13.08.09,15:54
UPOZORNENIE!!!

ešte informácia, ktorú Vám aus neposkytne:
ak prehráte spor o zrušenie RR na OS KE I zaplatíte mimo poplatku 331,5 € aj trovy konania pre pravnych zastupcov RL, ak to bude len miestny pravnik ta asi 400 €, ak to bude napr. dr.Drgonec, pripravte sa na trovy vyššie o cestovné (cca 220 € x 2), a ubytovanie v mieste súdu cca 300 € za noc....

viem, že teľacia hlava povie, že Vás straším, ale Vy máte právo vedieť kam može viesť cesta na ktorú Vás hecuje pavol.za, harlekýno a jarecko:mee::mee:

Vsak potom das cislo, kde si zavolame a poprosime o riesenie.