pavol.za
10.09.09,20:30
po tejto kolosálnej bl...osti máš nárok na celé kráľovstvo! takže ani čítať nevieš...:):):):)
blahoslavení chudobní duchom (nielen) kráľovstvo nebeské je vaše...

toto je tá hra ...:---

Okrem tychto dvoch obrazkov nemas nic ine, cim by si hodnovernost potvrdil? Taketo Ti urobim za 10 minut. Aj s podpisom sudcu !
pavol.za
10.09.09,18:41
urob! je 20:37. davam ti cas do 21:00. aj s podpisom sudcu

:D:D:D:D

Vitaminko. Najpomalsi vseobecny sud na slovensku rozhodol rychlejsie ako arbitrazny, vsak?. A to islo zo sudu Kosice II. Vsak ani len ten spis z Trencina by im do kosic nedorazil !
pavol.za
10.09.09,18:48
haha, jasne. podla teba Ramsay vo volno case falsuje rozsudky?

vsimni si prve pismeno mena - L. to je to iste co mala AUS v prvej verzii zaloby na stranke ked zabudli vymazat meno. Myslim ze to bola Lubomira.

meno sudkyne je na I, zeby JUDr. Ildikó V. z OS KE I. ?

Vidis medzi zoznamom zalobcov nejaku babu z Kosic menom Lubomira?
pavol.za
10.09.09,18:51
neviem, čo je to so mňou dnes, ale ja ti stále dneska chcem pomáhať.Asi že je to porada a ty si taký nesmierne hlúpy...čo keď im ho dala tá hnusná RL aby to urýchlila? ale to je len taká myšlienka, ty určite prídeš na nejakú inú zrelšiu, dávajúcu márnu nádej ešte aspoň deň, poldeň a potom aj minúty (napr. keď toto zmažeš, kým sa to vráti naspäť ha ha ha:mee::mee::mee:

Vies, od teba tu uz zazneli informacie, ze "uz bolo zrusene predb. opatrenie", to si uz kuvikal 2 tyzdne predtym, nez vobec cosi riesili.
To ze si tu vesal rozhodnutie KS a jeho obsah prekrucal....

Nemam dovod Ti verit.
Mojej zaloby sa sud ani nechytil a podobne to je aj s inymi.
jarecko
10.09.09,19:09
Kde zmizol HYDALGO32?
harleydavidson
10.09.09,19:14
Kde zmizol HYDALGO32?


prevtelil sa do Ramsay:D

ale vazne, tyto blbeckovia si tu robia navzajom dobre, najlepsie na ich úchylky nereagovat....
jarecko
10.09.09,19:14
Notoricka menavka R.......y alias H.......o uz si skoncil s bluznenim?
jarecko
10.09.09,19:19
apropó, potrebuješ pomoc špina? ja ti nestačím? ideš gumovať, mazať a klamať? :---

PS: vypadni zo stránky, aby sme mohli vyvetrať....
I......t ako I.......t rozdiel nevidim.
pavol.za
10.09.09,19:20
haha, jasne. podla teba Ramsay vo volno case falsuje rozsudky?

vsimni si prve pismeno mena - L. to je to iste co mala AUS v prvej verzii zaloby na stranke ked zabudli vymazat meno. Myslim ze to bola Lubomira.

meno sudkyne je na I, zeby JUDr. Ildikó V. z OS KE I. ?

Vitaminko, skus este rozlusknut tu spisovu znacku a vysvetli mi, preco sa podoba ta posledna cislica na cislo 7
pavol.za
10.09.09,19:26
nie je to jedno?

podstatne je ze je koniec. definitivna prehra.

toto bol vas stalingrad.

no lenze rok 2007 a rok 2009 je asi rozdiel
pavol.za
10.09.09,19:30
citas text? navrhovatelka sa zalobou 4.8.2009 obratila ....
myslis ze cakala 2 roky a potom napadla rozsudok?
ako sa hovori, topiaci sa aj slamky chyta.

Vyborne si to pochopil vitaminko. Len mi akosi divne, ze sa im do textu priplietla spisova znacka z roku 2007. Pri upravach a copy paste sa to stava.... hlavne, ked sa ju chystal vymazat
jarecko
10.09.09,19:31
obyčajne chodia anonymy, to sú listy bez podpisu, ale tvoj je zvláštny - text, žiaden za to podpis 2 x (slovom: dvakrát):)
Ty co su v obraze si miesto bodiek dosadia pismenka a ked tvoj partak vitamin_r poda udanie na vymaz, moderatorovi DAV to vediet netreba.
pavol.za
10.09.09,19:35
pozri Rozsudok05, tam je jasne vidiet 2009.

Viaminko - spisovu znacku rozsudku arb. sudu !!! Mas to v texte.
pavol.za
10.09.09,19:40
a citaj dalej ... z 28. jula 2009 ...

vsak to mazat nechcel !
pavol.za
10.09.09,19:47
tu mas dobru radu, inu uz odo mna nedostanes:

urychlene zozen ten rozsudok ktorym tu mava Ramsay, najdi dobreho pravnika a zmen/dopln svoju zalobu kym sa da, ak sa da.

ja som vam dobre vravel ze 1 A4 nestaci.

Ty sa radis za akeho?
harleydavidson
10.09.09,19:55
je niekto tu na porade, kto obdrzal rozsudok, ktorým mu zamietli žalobu proti RR? Je niekto tu na porade, kto obdrzal vyzvu sudu na zaplatenie spravneho poplatku za podanie zaloby? (hydalgo alias ramsay, prosim nereaguj na tuto otazku)
pavol.za
10.09.09,20:00
oli alias pavol.za, na vietnamskom trhu majú lupu za 1 € (je z plastu, veľmi s ňou nevidno nič, ale čo všetko si môžeš predstaviť, viš koľko šťastných 7 - mičiek ! Len preboha netipuj!!!!;)

no 9-tku tam nevpraces ! Kto chce klamat, musi byt doslednejsi
harleydavidson
10.09.09,20:04
vsetkych ste odplasili tymi vecnymi utokmi a osocovanim.


skoda reci..sam neveris, co pises...precitaj si poslednych par stran a vsade su prizemne prispevky od hydlga=ramsay a spol.
a ty mas este chochmes ukazovat na nas, ze utocime....


ramsay= hydalgo, ty si na dne uz davno
harleydavidson
10.09.09,20:29
mí milí podradní, loučím se s Vámi pro dnešek, bylo to příjemné, zítra nashledanou, a pokud Vám pavol.za nepadělá ten slíbený rozsudek, tak když se s tím spokojíte, ukážu Vám další stranyASTALA VISTA BABY! SAVE YouR MONEY!!!

:---:---:---:---:---:---:---

a pro harlyho, miniku, jařečku, paliho.za :D:D:D:D


no, tak si sa ukojil a teraz sup do postele
pavla.p
11.09.09,06:38
Ramsay, vitamín-r, a ostatných si nepamätám, Vy ste chorí ľudia.
ldanc
11.09.09,09:02
RAMSAY, VITAMIN a spol. aj ked pisete, ze sa vas tato vec netyka, ze len radite a nikto vas nepocuva, ze vsetcia maju upchate usi a ruzove okuliare, tak potom, ked by chcel hodnotit clovek vas, povedal by, ze ste skodoradostne, sobecke osoby, ktore su preplnene horkou zlcou, ktora im vyteka aj z usi a nedokazu sa ani len vcitit do druheho cloveka. Nie su schopni empatickeho myslenia, nie su schopni akceptovat a vazit si druhych. Vasa horkost je citit do dialky a aj ked ste sa na poslednych strankach dobre pobavili, tak to neznamena, ze sa raz nedostanete do hroznej situacie aj vy a potom sa nad vami budu smiat ostatni, ci uz budete v dlhoch alebo lezat niekde bezvladne v nemocnici. Potom vas bude obchadzat personal, pretoze bude vediet, ze vam nieje pomoci, a vy si uvedomite, ze ste nezili a nespravali sa k ludom s uctou. Budete sami, budete sa chytat slamky, ale uz vam nebude pomoci. Teraz si to neuvedomujete, pretoze ste nedospeli a zije sa vam dobre, ale raz pride cas... a potom si spomeniete... Aj ked poistenci prehraju... pojdu dalej... aj ked vyhraju... pojdu dalej... zivot sa im nezastavi, len im tato skusenost nieco da. Posunie ich dalej. Mozno nieco stratia, mozno nieco ziskaju.

Ale ta zlc, ktora z vas vyteka, a ktora chce otravit vsetkych okolo,..... ta vam zostane, pretoze uz je vo vas ;-)

Astala vista

Pekny den
ldanc
11.09.09,09:22
Mna vobec netesi ze ste prehrali. Tesi ma ze som vam to cely cas hovoril a vy ste mi tu stale opakovali ze nemam pravdu. Vsetko co som vam poradil ste ignorovali. Co odo mna chces? Mam ronit slzy kvoli niekomu kto ignoroval vsetky dobre rady a sam si sposobil svoju situaciu?

Pozrite sa co ste sposobili vy:

Mária: Tak mi poradte ako mám teraz vyriešiť tie súdne trovy arbitražneho súdu?
Ktorú možnosť AUS si mám vybrať,aby som neprišla o tých 390,-EU ale aj o dalšie moje úspory?Mám to radšej zaplatiť alebo mám počkať a zachvílu budem bývať pod mostom?



Obycajnych ludi ste hnali do hromadnej zaloby, ktora nebola premyslena a dobre pripravena. Ale znelo to dobre, tie slova "hromadna zaloba", ze?



Tu si precitaj co vas dostalo do tejto situacie:


Predovšetkým vás však chcem všetkých oboznámiť s tým, že AUS považuje rozhodnutie súdu za nezákonné a ponúkli sme ako protireakciu vzor žaloby, ktorý je treba podať - každý na svojom súde a bez poplatkov.
Takýto je postup v súlade s právom. Kto však chce platiť nezákonne vymáhané sumy, nemôžeme mu v tom zabrániť. Je len na vás, či sa chcete domôcť svojich práv, alebo to vzdáte na polceste. Nikoho nebudeme do ničoho nútiť. Pokiaľ však žalobu nedáte, môže sa vám trochu skomplikovať situácia, preto dobre zvážte, či budete pasívni, alebo budeme pokračovať v rozbehnutom súdnom procese. Urobíme všetko pre to, aby boli všetky žaloby spojené. Znova opakujem, žaloby sú bez poplatkov. Označené trovy vníma AUS predovšetkým ako zastrašovanie. Naviac ich podľa nášho názoru ani nevymôžu, pretože podľa § 45 ods. 1 písm. c), ods. 2 zákona 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní, exekučný súd aj bez návrhu zastaví exekúciu, ak sa žiada plnenie v rozpore s dobrými mravmi. To je poistka pre tých, ktorí by z určitých dôvodov si skomplikovali situáciu a žalobu by nepodali.
Ako vidíte, právo je na našej strane. Poplatky ako spotrebitelia nemusíte platiť, vzor žaloby sme vám poskytli, advokáta máte v procese na Okresnom súde v Trenčín bezodplatne.
Ano ano Vitaminko :-)

Muchas Gracias za skopirovany text... tiez mam internet, mozem si tieto informacie najst a precitat. Ci si si myslel, ze poznam len poradu.sk? heh... zlaty :-)

Aj ked poistenci prehraju... pojdu dalej... aj ked vyhraju... pojdu dalej... zivot sa im nezastavi, len im tato skusenost nieco da. Posunie ich dalej. Nieco stratia, nieco ziskaju. Kazda skusenost je dobra. Mozno bude boliet, mozno bude prijemna.

Ale zlc zostava...
jarecko
11.09.09,09:30
vtamin_r

Nemohol si najst rozsudok 3Sžz 1/2008 zo dna 18.06.2009 medzi NBS-RL, tak sa mozes pozriet na stranku:

http://www.asu.sk/sudnespory.htm

je tam v plnom zneni.
jarecko
11.09.09,09:35
co ma byt?
Minule si tvrdil, ze nic take neexistuje lebo ty si to nemohol najst. Tak sa naslo, len preto.
lulejby
11.09.09,09:44
Dorucili uz niekomu rozsudok z Kosickeho sudu?
jarecko
11.09.09,10:00
tak a teraz si to celé zvrátil! VÍŤAZSTVO JE KONEČNE VAŠE ty šašo :-)
:):D:):D:)
:mee:

PS: prečo tvoj pobratim nedal aj rozsudok KS v TN? žeby ho nemal? ha ha ha
Hydalgovany Ramsay vitaztvom si opojeny ty, ja ti ho neberiem. Cit sa ako vitaz. Idioti nevymreli, stale sa nejaki najdu, aj tu na Porade, majuci pocit vitaztva.
jarecko
11.09.09,10:14
jarecko, kde su dalsie instrukcie AUS? ked vedia rychlo oskenovat rozhodnutie NS vo veci NBS tak kde su dalsie instrukcie?

co mate teraz robit? zaplatit na vyzvu sudu 331,50 eur, prehrat a zaplatit dalsich 120,80? eur ako trovy? a potom este dalsich 390 eur+20% exekutorovi?
Instrukcie sme dostali na 30-tich stranach emailom a je to material, ktory nebudeme zverejnovat verejne pre osoby, ktorych sa to netyka. Pochopil si to?
jarecko
11.09.09,10:20
tak trefne ťa ešte nikto nepopísal....:D
Stihomamom vitaztva trpis ty a odzrkadluje sa to v skoro vsetkych tvojich zdegenerovanych prispevkoch
jarecko
11.09.09,10:26
Tak Ramsayko-Hydalgovany myslim, ze uz mam cas ist daco poobedovat a vypit kavicku. papa
harleydavidson
11.09.09,10:52
volal som na OS TN, pytal som sa, kolko zostalo zalobcov z povodneho poctu. ODPOVED:Okrem tych, ktori boli uvedeni v rozsudku KS TN (cca 12? zalobcov), odstupil este jeden manzelsky par, tj. 2 osoby. Spytal som sa, ze ci urcite nie viac, odpoved: keby niekto od zaloby odstúpi, bolo by to v spise zalozene. Tolko som sa dozvedel.....
hydalgo/ramsay/vitamin, zdrz sa komentara, prosim
miro59
11.09.09,11:01
pre " bystré" hlavičky z RL čo asi znamená toto:
- 21 + 500 TN + 1800 = ???
dušinka
11.09.09,11:24
Ramsay, je mi jedno kto si, ale si fakt chorý. TTeba ale zrejme takéto konštatovanie neurazí.
dušinka
11.09.09,12:10
Áno, dostala. Ale veď Ty nemáš žiadny problém zistiť čo a ako.
tokaiito
11.09.09,12:51
a kolko z tych ostatnych podpisalo zmier harley? udajne je to dvojciferne cislo.


A údajne ....a vraj ......a ževraj...... a blablabla...
Dokolečka dokola ako na pokazenom gramofóne.

Dokážte čo hovoríte , alebo buďte už konečne ticho !!!

Pán RAMSAY (HYDALGO32) - ocenil by som keby si trocha ukľudnil svoj slovník a nespamoval tu s holými zadkami , resp. s jedným "príspevkom" ktorý tu stále vešiaš akoby si tým chcel niečo závratné oznámiť svetu.
Ďakujem
Jano2009
11.09.09,13:23
Je to na stránke ASU, zaujímavé čítanie.
Rozsudok Najvyššieho súdu v spore NBS - Rapid Life
pavol.za
11.09.09,13:39
pane boze, vy ste ale hlupucki.

AUS vam podhodi nejaky nepodstatny rozsudok a vy pomaly pustite do gati ako keby to zvratilo cely vas prehrany spor.

ale ja to chapem. treba odviest pozornost od toho ze na OS KE ste prehrali, rozhodcovsky rozsudok sa vam uz nepodari zrusit, exekutora nemate cim odohnat a trovy stupaju.

Kedze tvoja pamat vzdy akosi zlyhala, tak si precitaj daco k tomu: (http://www.porada.sk/t119499-slaba-pamat-chcem-to-zmenit.html)

http://ekonomika.sme.sk/c/3889887/poistovna-obvinuje-nbs-z-nezakonneho-postupu.html
http://ekonomika.sme.sk/c/3890676/nbs-obvinenia-poistovne-pcsp-rapid-odmieta.html
http://firmy.etrend.sk/firmy-a-trhy-financny-sektor/spor-rapid-vs.-nbs-pokracuje.html

Inac o tom dohlade NBS nad RL je spomenute aj v tom RR. Zvlastne, ze aj po rozhodnuti NS si budu mliet svoje.
pavol.za
11.09.09,13:53
stale si nevysvetlil co to ma spolocne s vasim sporom?

rozhodoval NS lebo NBS je ustredny organ.

pavol.za, odvadzaj pozornost dalej! ako je to s tym zmierom? kolki ho podpisali? 20? 30? viac?

Nikto ! Preto tato propaganda !
HYDALGO32 alias Ramsey ci ako sa to este vola, zavesil zrejme udajny svoj rozsudok z OS ako nam tu vsetkym tvrdil.

Co to ma spolocne s nasim sporom???? Preco je RR spominane, ze NBS nie je organom dohladu, preco to tam spominali????
minika
11.09.09,13:58
Nikto ! Preto tato propaganda !
HYDALGO32 alias Ramsey ci ako sa to este vola, zavesil zrejme udajny svoj rozsudok z OS ako nam tu vsetkym tvrdil.
No veď ten Hydalgo 32 alias rumcajz mal pokazený skener, ale asi ho rýchlo opravil.
pavol.za
11.09.09,14:04
ako to mozes vediet? obvolal si vsetkych 80 a nieco zvysnych zalobcov?

spochybnujes ten rozsudok co tu dal Ramsay? lebo tam vidis '7'? no ty si cisty genius.

bohuzial, po zhodnoteni vsetkych pre a proti davam jednoznacne za pravdu ramsayovi. ten tu aspon nieco dal, vy tu mate len plane reci a irelevantne rozsudky NS.

PS: v ziadnom clanku co si sem dal sa RR nespomina.

Ano vitaminko, vsetko len nie cislo 9. Ked vidim tu tvoju komunikaciu cez SS s Rumcajzom, tak sa nedivim tvojmu "zhodnoteniu".

Si obycajny sadista, tak ako ta oznacuju aj na inych forach, tak by si radsej mal toto prehodnotit a zamysliet sa nad tym, preco idu vsetci v protismere a proti tebe. Okrem toho rumcajza....
pavol.za
11.09.09,14:16
ty stale zijes v nejakom blude ze mojim cielom je byt medzi vami oblubeny.

urcite mas overene informacie kolki podpisali zmier. vy budete tvrdit aj ze cierne je biele len aby tu nebola panika ze prehravate.

takze podla vas OS KE bezplatne zrusi rozhodcovsky rozsudok, exekutor nepride a ak pride tak sud v pohode povoli odklad a nakoniec aj na OS TN vyhrajete. a nikto z tych 93 (minus 12) nepodpisal zmier. a PO vlastne cele plati. vlastne sa nic nedeje.

neviem co som ale aspon som nesposobil suhrnne milionove trovy ludom tym ze som ich hnal do vopred prehranych zalob. dufam ze spis pokojne v noci. ved kvoli tebe mozno cele rodiny nebudu mat par mesiacov co jest. ale hlavne ze si ukojil svoju potrebu si nieco dokazat na sude. stalo to za to?

Milinove trovy, nespavost a pod. bludy, ktorymi si tu riesis svoje komplexy a svoje uchylky komentovat nebudem. Myslim, ze Ti to uz Richard a ini vysvetlili...

Vsetci ktori dali zalobu sa postavili za spravnu vec a ten "masivny" odliv a podpisova akcia pod zmier sa akosi minula ucinkom.
pavol.za
11.09.09,14:23
mas dokaz pavol? nemas! lebo ho ani nemozes mat. nemozes vediet kolki podpisali zmier. preto tu len vypisujes sprostosti.

udajne je to cislo dvojciferne. spochybni tuto informaciu pavol. :D:D:D

Ty si jednoducho korunovany.....
minika
11.09.09,14:29
mas dokaz pavol? nemas! lebo ho ani nemozes mat. nemozes vediet kolki podpisali zmier. preto tu len vypisujes sprostosti.

udajne je to cislo dvojciferne. spochybni tuto informaciu pavol. :D:D:D
Načo spochybňovať, čo Ty si nedokázal. Kľudne si to nechaj v polohe údajne... a ešte rumcajz ten sa priznal.
minika
11.09.09,14:39
ty hlupacik, ako by AUS vedelo o tom ci niekto podpisal zmier? nijako, aspon nie hned.

ale co sa cudujem, vy ste ti isti co tvrdili ze PO ostalo cele v platnosti (AUS stale nema na stranke uznesenie KS).
Zase si to doplietol. Kto tu hovoril o ASU:
Však dokáž Ty to dvojciferné číslo keď to tvrdíš. Jasné, Ty nemusíš nič dokazovať. Tak potom tu nedávaj také " fakty "
minika
11.09.09,14:50
ty si ozaj zabavny.

co si myslis ze spravi priemerne inteligentny clovek ked vidi ze moze mat trovy 874 eur? asi podpise zmier.
Veď práve o to Vám strašičom a celej RL ide. Aby poškodení boli akýmkoľvek spôsobom zastrašení. Ale Vašou presvedčovacou metódou je lož, klamstvo, prekrúcanie a pochopiteľná starosť o trovy. Ešte nakoniec obdržíš metál za zásluhy ušetrenia súdnych trov. Ale bohužiaľ si zabudol na tie trovy, ktoré chce poisťovňa zhrabnúť keď by sme pristúpili na jej hru. Tak že neviem aké šetrenie.
pavol.za
11.09.09,14:55
minika, co hovoris na ten rozsudok co tu dal ramsay? aj ten je podvrh?

No vidis, ze vies prist na vec aj sam.

Ci mas dokaz ze nie?

Opytaj sa Rumcajza cez SS... alebo radsej nie, lebo tu vlastne vsetci SS citaju - http://www.porada.sk/t119577-p2-mazanie-sukromnych-sprav-na-porade.html#post1149899
minika
11.09.09,14:58
minika, co hovoris na ten rozsudok co tu dal ramsay? aj ten je podvrh?
No veď on písal, že keď dostane rozsudok tak ho sem zavesí. Či nie je tak?
pavol.za
11.09.09,15:05
chces tym povedat ze Ramsay sa dopustil trestneho cinu falsovania a pozmenovania verejnej listiny podla §352 Trestneho zakona?

§ 352
Falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny,
úradnej pečate, úradnej uzávery,
úradného znaku a úradnej značky


(1) Kto verejnú listinu, úradnú pečať, úradnú uzáveru, úradný znak, úradnú značku alebo ciachu falšuje, podstatne pozmení ich obsah v úmysle, aby sa použili ako pravé, alebo ich použije ako pravé, alebo si ich nechá vyhotoviť s úmyslom použiť ich ako pravé, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.

jeho sa opytaj co to je, odkial to ma a pod..... ja dokaz nemam ako si pisal a co si ja myslim, je moja vec
minika
11.09.09,15:11
chces tym povedat ze Ramsay sa dopustil trestneho cinu falsovania a pozmenovania verejnej listiny podla §352 Trestneho zakona?

§ 352
Falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny,
úradnej pečate, úradnej uzávery,
úradného znaku a úradnej značky


(1) Kto verejnú listinu, úradnú pečať, úradnú uzáveru, úradný znak, úradnú značku alebo ciachu falšuje, podstatne pozmení ich obsah v úmysle, aby sa použili ako pravé, alebo ich použije ako pravé, alebo si ich nechá vyhotoviť s úmyslom použiť ich ako pravé, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
Vidím, že hystéria opadla. Nuž nech je tak, alebo onak pravda aj tak raz výjde najavo.
minika
11.09.09,15:14
ty si aky alibista.

nemas ani dokaz ze ten rozsudok nie je pravy, ani nemas dokaz ze zmier neprijal nikto. ale podsuvat to nemas problem.

no dvojciferny pocet zmierov a 874 eur trovy pre kazdeho. to je zatial tvoja bilancia. mozno ked sa posnazis tak vyrobis este vacsie trovy pre vsetkych zucastnenych.
A ty máš aké dôkazy?
pavol.za
11.09.09,15:14
ty si aky alibista.

nemas ani dokaz ze ten rozsudok nie je pravy, ani nemas dokaz ze zmier neprijal nikto. ale podsuvat to nemas problem.

no dvojciferny pocet zmierov a 874 eur trovy pre kazdeho. to je zatial tvoja bilancia. mozno ked sa posnazis tak vyrobis este vacsie trovy pre vsetkych zucastnenych.

Nacsanovane dva obrazky, ktore mozno ani spolu nesuvisia, kde su vymazane vsetky identifikacne udaje, tak aby sme si to nahodou nemohli preverit, ma byt hodnoverne. :confused:

Fajn... a zelam pekny vikend. Ak tu pisat nebudem, nevyvolavaj ma zbytocne, ako v utorok ;-).
jarecko
11.09.09,18:44
No vidis, ze vies prist na vec aj sam.

Ci mas dokaz ze nie?

Opytaj sa Rumcajza cez SS... alebo radsej nie, lebo tu vlastne vsetci SS citaju - http://www.porada.sk/t119577-p2-mazanie-sukromnych-sprav-na-porade.html#post1149899


Aj toto si mysli administrator Porady Richard o osobe vitamin_r v teme ,, Mazanie sukromnych sprav ,,


Citát:
Pôvodca textu príspevku:vitamin_r

takze SS sa necitaju ale obcas sa predsa citaju.


veľmi zle si si to prečítal a zanalyzoval, hovoril som v budúcom čase ty hovoríš o minulom a súčasnom....
zatiaľ sme vždy zistili kto je karas tým že sa prejavil v príspevkoch, alebo nickom, alebo IP adresou...
ak by som mal čítať Ssku tak len ak by som bol na pochybách či je to táto nežiadúca osoba a šiel by som po jeho správach....
Hádam nebudem čítať tony súkromných správ, nepodceňujte ma

Môj pokus o analýzu tvojho príspevku, ktorý som citoval: prekrúcaš so snahou provokovať....
Rozmysli si či tu chceš chodiť kvôli tomu aby si si tu vzájomne radil a pomáhal s inými členmi, alebo sa nudíš a chodíš tu kvôli adrenalínu. V tom druhom prípade tu prosím prestaň chodiť. Už mám na teba viaceré sťažnosti...
harleydavidson
11.09.09,19:30
stale si nevysvetlil co to ma spolocne s vasim sporom?

rozhodoval NS lebo NBS je ustredny organ.

pavol.za, odvadzaj pozornost dalej! ako je to s tym zmierom? kolki ho podpisali? 20? 30? viac?


vitamin, len nezabudaj, ze podpisanie zmieru je podmiene odstupenim od hr. zaloby, skor sa zmierit s RL neda. Teda, ked mi dnes na OS TN potvrdili, ze ziadne hromadne odstupovanie od hr. zaloby sa nekona, znamena, ze 20,30 a viac podpisanych zmierov je len zbozne prianie rapidakov. Mozno toto cislo znamena len pocet klientov, ktory o znenie zmieru (skor zo vedavosti) poziadali. Kazdy sudny clovek, ked zmier precita, hodi do kosa.
jarecko
11.09.09,19:37
jarecko, a toto je aj o tebe:

"je aspoň jasné každému vzdelanému človeku, čo je toto za forum - plné frustrovaných, životom bitých neúspešných skrachovancov, prenasledovaných exekútormi a a vlastnými paranoickými tieňmi ...."


Vecsina vzdelanych ludi na tomto fore sa zhodne so mnou, ze tebe prenasleduje najviac asi ta paranoja a jej tiene naokolo.
zuzu123
11.09.09,19:40
Vážený vzdelanejší,dobreinformovaní inteligentnejší a ostatný Vaše kamaráti.Ja som z tých ,, slabších",ako ste to pekne hovorili Vy inteligentní.Napísali ste už oveľa viac ako môj ,,román",toľko už písať nemôžem aby som Vás prekonala.Vy ste taký inteligentní,vzdelaní a dobre informovaní.Prečo odmietáte odpovedať na jasnú a jednoduchú otázku tej slabšej.Prosím Vás vysvetlite mi prečo potrebuje poisťovňa znovu podpis pod novým VPP v rámci zmieru?Nepotrebujú náhodou preto aby po uplinutí krátkeho času zaviedli stále väčšie poplatky?Aby ten ktorý im podpísal zmier musel zaplatiť oveľa viac ako terajšie trovy ?Až kým sa nevzdá svoje dlhoročné úspory v prospech poisťovne?A keď nie,tak prečo musí zostať právny vzťah ?A kto podpíše mlčanlivosť prečo musí klamať že má pokazený scanner?A napriek tomu môže vyvesiť na verejnú stránku súvisiace telefonne číslo?Nemôže tu byť zaujímavá dohoda?Tak dávjte si pozor všetcia ktoré podpíšete zmier.V nových VPP aj s dodatkamy je napísané slovo,,poistno-matematicky"čo znamená jednoducho že ,,ako poisťovňa chce a ako potrebuje.Naozaj Vám to hovorí jedna ,,slabšia",ktorá ale išla za advokáta a opýtala si ho o ten zmier.Jeho celý názor sem nemôžem napísať,lebo potom tie inteligentní by sa hanbili ďaľej písať o prehre.Podpis pod ,,zmier" znamená dobrovoľné obdarovanie poisťovne na dobu neurčitú.Ale inteligentní Vám ju vrelo odporúčajú ako výhru.Tak to určite musí byť pravdou.Naraz už viac nepíšem aby aj na tej strane zostal dosť miesta pre tých,ktoré ešte chcú sem dookoľa napísať príbehy o exekútora a o prehre.
harleydavidson
11.09.09,19:41
je ten zmier horsi ako 26 tis. trovy?


ten zmier = odkazany na milost a nemilost RL v buducnosti. este raz musis podpisat nove VPP a rozhod. dolozky.(len preco, ked su uz raz podpisane, prijate a odobrene RR AS?) o pol roka si nieco zmyslia, ty nebudes suhlasit a sup na AS = ista prehra.

co to splietas o 26 000 trovach, zatial su iba 390 €
pavol.za
11.09.09,19:44
precitaj si ten rozsudok z OS KE. to je vasa definitivna prehra v tomto spore.

Nemozme si ho precitat, nikto ho nedostal ani vyzvu na zaplatenie poplatku ani ine pod. info.

Rumcajz neuviedol spisovu znacku, aby nebolo mozne nic overit !!!
pavol.za
11.09.09,19:50
no keby si mal rozum a hned uhradil 331,50 eur tak by si asi aj ty mal rozsudok :)

mozem Ta ubezpecit, ze ho nikto neplatil
harleydavidson
11.09.09,19:56
vitamin, neodpovedas vecne k mojim prispevkom.
je fakt cudne, ze sud nikoho nevyzval (teda spon o nikom nevieme) na zaplatenie sudneho poplatku a napriek tomu tu ten intelektual zavesil rozsudok udajne o zamietnuti zaloby.
pavol.za
11.09.09,20:07
lebo ta pani to zaplatila dobrovolne. preco sa s nou neskontaktuje AUS? kontakt ma nu urcite ma.

o kom vy viete? o vas 5 skrachovancoch ktori tu pisu dookola tie iste bludy?

Ty to uz odkial vies? Ked sa nie je s kym skontaktovat, tazko...
Vcera si tu hadal, co je to za zaciatocne pismeno a uz pises, ze ta pani zaplatila....
jarecko
11.09.09,20:10
Dnes bolo na OS KE I individualne sudne pojednavanie asi vo voci RL:

138. 11.9.09 10:00 121 C C 37C/159/2008 7108223743 sudca JUDr. Boris Brondoš o určenie platnosti poistnej zmluvy
harleydavidson
11.09.09,20:14
lebo ta pani to zaplatila dobrovolne. preco sa s nou neskontaktuje AUS? kontakt ma nu urcite ma.

o kom vy viete? o vas 5 skrachovancoch ktori tu pisu dookola tie iste bludy?


precitaj si, kto tu pise dokola to iste. mas riadne klapky...

najprv tu ten intelktual pisal o TO, ze uz sa rozhodlo, ze sa mozme tesit (overil som u znameho na prokurature, ze to pojde do "kosa", ze to je zo strany RL len FRASKA), potom o 26 zacatych exekuciach (informoval som sa na nasom okr sude, k dnesnemu dnu na nikoho nebol doruceny navrh na exekuciu), pisal o hromadnom odstupovani od zaloby(tiez som volal na OS TN, o ziadnom odstupovani nevedeli)....zatial sa nic nepotvrdilo, co tu napisal.
zuzu123
11.09.09,20:24
no a nedávno si nám zahlásil exekútora po 3 dni
harleydavidson
11.09.09,20:26
no ak je tvoj sud v hornej marikovej tak je mozne ze na nikoho este nebola podana exekucia. pisal na 26 z 92. sanca asi 1:3


nas sud v "hornej malikovej" je v okrese, kt patrí medzi najvacsie v republike...
Darina1234
11.09.09,20:27
ste normal?
tokaiito
11.09.09,22:11
Dnes bolo na OS KE I individualne sudne pojednavanie asi vo voci RL:

138. 11.9.09 10:00 121 C C 37C/159/2008 7108223743 sudca JUDr. Boris Brondoš o určenie platnosti poistnej zmluvy


Jarecko - a nevieš či sa dá niekde zistiť že ako to prebiehalo , prípadne či to vôbec prebehlo (či sa zasa poisťovňa neospravedlnila pre chorobu práv. zástupcu ako obvykle).
Ja som totiž nedávno dostal zo súdu odpoveď RL na moju žalobu (ešte som to celé nečítal - je toho strašne veľa a kopec príloh). Ale čo sa na to tak zbežne mrkla právnička tak vravela že to bude asi na dlho lebo vraj tam RL žiada zastaviť rozhodnutie vo veci kým nebude vyriešená ich žaloba čo dávali na ÚS .

Apropo....... dostal ešte niekto z prvej skupiny pošk. klientov (jednostranne zrušené zmluvy) tiež dačo také zo súdu ? Ak áno - prosím ozvite sa mi . Hoci aj cez súkromnú správu.

Ďakujem
jarecko
12.09.09,06:43
Jarecko - a nevieš či sa dá niekde zistiť že ako to prebiehalo , prípadne či to vôbec prebehlo (či sa zasa poisťovňa neospravedlnila pre chorobu práv. zástupcu ako obvykle).
Ja som totiž nedávno dostal zo súdu odpoveď RL na moju žalobu (ešte som to celé nečítal - je toho strašne veľa a kopec príloh). Ale čo sa na to tak zbežne mrkla právnička tak vravela že to bude asi na dlho lebo vraj tam RL žiada zastaviť rozhodnutie vo veci kým nebude vyriešená ich žaloba čo dávali na ÚS .

Apropo....... dostal ešte niekto z prvej skupiny pošk. klientov (jednostranne zrušené zmluvy) tiež dačo také zo súdu ? Ak áno - prosím ozvite sa mi . Hoci aj cez súkromnú správu.

Ďakujem
Ja som ten oznam nasiel na stranke Ministerstva spravodlivosti ked som pozeral ake pojednavania budu prebiehat na OS KE I takze ine nic o tom neviem.

http://www.justice.gov.sk/sudy/zp.aspx

Co sa tyka US v spore NBS-RL tak to uz bolo skor rozhodnute. US zalobu RL zamietol ako pre neho neprislusnu a odkazal RL na vseobecne sudy. Tam tiez RL nepochodila v dvoch zalobach na NS.
Pisal som o tom minule su v tom prispevku aj sp. zn konani. Prva zaloba bola zamietnuta a rozsudok druhej zaloby bol vyneseny nedavno dna 18.06.2009 a je cely uverejneny na stranke AUS.
tokaiito
12.09.09,06:58
..ozvem sa už len keď prví z Vás priznajú exekúciu a povinnosť platiť trovy 331,50... dovtedy mi nestojíte ani za úder do klavesnice...;)
.


HURÁ !! OTVÁRAJTE ŠAMPANSKÉ !!!
Konečne sa zas táto téma bude dať čítať.

---------------------------------

To JARECKO. Áno o tých dvoch rozsudkoch viem - sledujem to tu každý deň (aj keď to väčšinou za nič nestojí...).

Takže keď teraz budem trocha špekulovať : nemusí byť ďaleko od pravdy moja domnienka že OSKE čakal a teraz keď ÚS rozhodol že sa tým nebude zaoberať , tak by mohol OSKE začať konečne riešiť naše prípady ???
jarecko
12.09.09,07:01
Ramsay

Persona v tvojm style ma nemoze urazit aj keby pouzil neviem ake vyrazy. Taketo osoby lutujem, za to nemozu, potrebuju nutnu liecbu.
jarecko
12.09.09,07:09
Ramsay zobral moju radu vazne, isiel sa liecit. Poslal za seba nahradu, Hydalga, aj ten by mohol ist za nim.
HYDALGO32
12.09.09,07:16
Ramsay zobral moju radu vazne, isiel sa liecit. Poslal za seba nahradu, Hydalga, aj ten by mohol ist za nim.

chces stranku len pre seba?:D
Jano2009
12.09.09,08:25
Tiež som situáciu preberal s právnikom špecializujúcim sa na podobné problémy. Spomenul som že niektorí sa nechali naviesť na zmier. Jemu sa zježili vlasy a hneď ma vyzval aby som, pokiaľ môžem dôrazne varoval pred takýmto krokom. Pre klienta to vyjde veľmi draho a ak si niekto myslí že následne jednoducho zruší zmluvu a nechá RL len svoje úspory ako podarúnok tak sa veľmi mýli. Nech si dobre preštuduje podmienky takéhoto zmieru a všetko k čomu sa zaväzuje.
Ja predpokladám že všetci vieme s kým máme dočinenia, ba je to veľmi dobre vidno aj na niektorých príspevkoch. Ešte raz všetkých dôrazne varujem. Viem že je to neľahký boj ale musíme ísť až do konca. To je jediná šanca, aby sme po čase neľutovali že sme tak ľahko obdarovali podvodníkov.
harleydavidson
12.09.09,09:32
asi mi nieco uniklo - ramsay tu zavesil 3 strany rozsudku? pokial viem boli to dve strany (prvy a posledny list rozsudku, chyba odvovodnenie - mozno ucelovo to vynechal, teda nevieme posudit, ci je zalobca jeden z nas) + tretia strana TITANIC. Alebo sa mylim?
harleydavidson
12.09.09,09:36
nauc sa citat. ramsay zavesil strany 1 a 5. nezavesil 2, 3,4 teda 3 strany na ktorych je odpoved co ste domrvili v zalobe na zrusenie RR.


no prave, mozno to sem nedal ucelovo, ten zalobca nemusi byt jede z nas, s poistovnou sa sudi viac ludi aj individualne. aj na sude TN je este jedna zaloba na RL, s ktorou my nic nemame spolocne
harleydavidson
12.09.09,09:39
ale je :) ved si ju najdi, je v zozname zalobcov. preco sa s nou AUS neskontaktuje, nech vam zasle rozsudok.


ale ved meno je NECITATELNE, ako si mozes by tym isty?
pavol.za
12.09.09,09:49
ty hlupacik, ved si najdi zalobcov z kosic na hromadnej zalobe. otvor si ten text co tu dal ramsay a skus napasovat pismo tomu pismu na rozsudku. poradim ti ze pismo na rozsudku je Times New Roman.

jedno meno tam zapadne velmi dobre. ak to nie je ona, tak za pokus to stoji. ale vam je asi milsie prehrat spor.

Este tu 9-tku tam napasuj...
lubocko
12.09.09,15:31
ty hlupacik, ved si najdi zalobcov z kosic na hromadnej zalobe. otvor si ten text co tu dal ramsay a skus napasovat pismo tomu pismu na rozsudku. poradim ti ze pismo na rozsudku je Times New Roman.

jedno meno tam zapadne velmi dobre. ak to nie je ona, tak za pokus to stoji. ale vam je asi milsie prehrat spor.
vitamín môj ja stále tvrdím napriek ostatným,že si tu prínosom.Tak ako s tou radou navštiviť advokáta ,tak aj teraz.Práve som sa dovolal tej pani a čuduj sa svete.Len zmeň toho škaredého vtáka za niečo čo Ťa viac vystihuje ja by som mal nápad.Jano keď si zachytil tu adresu tak ju daj napisal som Ti mail toto je už pre iný organ
agentka2312
12.09.09,16:28
ahoj vitamin-r urobila som si kratku dovolenku vidim ,ze sa zabavas skoda su aj ine veselsie stranky kde si mozes zasexovat pardom podjeba...
agentka2312
12.09.09,17:24
pre vitamin-r,nie srdiecko mam dobreho pravnika studoval v Prahe a je excelentny
agentka2312
12.09.09,18:17
ahoj vitamin, ale si zvedavy net,nem, nou nieee nic Ti nepoviem prehral si nejaky na OS KE?
agentka2312
13.09.09,13:15
ahojte bude OS Ke I, 17.9. o neplatnost redukcie poistnej zmluvy pojednavat o 10 hod /115C/ vid riadok 82 ale je z roku 2007 ale asi je to individualne podanie proti nasej milej poist.
HYDALGO32
14.09.09,12:53
ahojte bude OS Ke I, 17.9. o neplatnost redukcie poistnej zmluvy pojednavat o 10 hod /115C/ vid riadok 82 ale je z roku 2007 ale asi je to individualne podanie proti nasej milej poist.

čo keby si sa ty agentka123456789 = harlekýno venovala svojim problémom? začalo sa to nejako na Vás v poslednej dobe sypať...nepatríš ku tým 17 - tim čo sú riešení pre priestupok proti majetku? alebo rovno medzi zatiaľ 13 tich na ktorých prokuratúra vznáša práve v týchto dňoch obvinenie pre trestný čin? ... a to je zatiaľ len počiatočná bilancia tých údajne neopodstatnených TO na Vás ha ha ha budem Vás priebežne informovať o skóre:mee:... pevne verím že Oli a rambo popri svojich existenčných starostiach nezabudnú na Vás...
Tak čau v base milí poraďáci :D:D:D

a zase tu budú rána a večery tiché...
minika
14.09.09,13:18
čo keby si sa ty zrúdička agentka123456789 = harlekýno a reinkarnácia jasračku venovala svojim problémom? začalo sa to nejako na Vás v poslednej dobe sypať...nepatríš ku tým 17 - tim čo sú riešení pre priestupok proti majetku? alebo rovno medzi zatiaľ 13 tich na ktorých prokuratúra vznáša práve v týchto dňoch obvinenie pre trestný čin? ... a to je zatiaľ len počiatočná bilancia tých údajne neopodstatnených TO na Vás skrachovanci...ha ha ha budem Vás priebežne informovať o skóre:mee:... pevne verím že Oli a rambo popri svojich existenčných starostiach nezabudnú na Vás...
Tak čau v base milí poraďáci :D:D:D

a zase tu budú rána a večery tiché...

Pôvodca textu príspevku: vitamin_r http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/81694-prepocet-a-zvysenie-poistneho-k-poistnemu-produktu-udp-k-od-prvej-cesko-slovenskej-p-post1149918.html#post1149918)
chces tym povedat ze Ramsay sa dopustil trestneho cinu falsovania a pozmenovania verejnej listiny podla §352 Trestneho zakona?

§ 352
Falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny,
úradnej pečate, úradnej uzávery,
úradného znaku a úradnej značky


(1) Kto verejnú listinu, úradnú pečať, úradnú uzáveru, úradný znak, úradnú značku alebo ciachu falšuje, podstatne pozmení ich obsah v úmysle, aby sa použili ako pravé, alebo ich použije ako pravé, alebo si ich nechá vyhotoviť s úmyslom použiť ich ako pravé, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
HYDALGO32
14.09.09,13:36
ale dosť bolo srandy, osobne mám na vec názor, odlišný od Ramsaya a aj od vitamína. Chcete ho vedieť?
minika
14.09.09,13:47
Pôvodca textu príspevku: HYDALGO32
Tak čau v base milí poraďáci :D:D:D

Pekne si sa rozlúčil, tak čau a príjemný pobyt
gembi
14.09.09,14:44
Zdravim po dlhsom case som si precital debatu. Myslim si ze HYDALGO32 (a spol) ma problem sam so sebou. Asi je poistovna v koncoch, necakali ze to budu mat take tazke, preco inak by tu tolko vypisoval uplne hluposti. Asi skusaju odplasit slabsie povahy, no myslim si ze ak niekto vydrazal doteraz, tak uz sa nenecha odstrasit. napr trestnym oznamenim za neplatenie poistneho. Vecsiu hlupost som nepocul este. To akoze na kazdeho kto prestane platit poistne da poistovna trestne oznamenie :) Ja osobne sa sudim s poistovnou sam a nebojim sa ze prehram, len sa bojim ci RAPID alebo ako sa bude volat (kedze meno si meni kazdy polrok ktovie preco :) ) bude este existovat. Este som Vam vsetkym dlzny vyjadrenie poistovne k mojej zalobe . O par dni to zavesim niekam sem.
harleydavidson
14.09.09,18:11
Ako som sem nedavno napisal, TO je zo strany RL fraska, bude(ak uz nie je)zastavene. RL dokonca nie je schopna komunikovat s vysetrovatelom a dotat dalsi material ohladom TO - nada sa im dovolat.
harleydavidson
14.09.09,18:34
to, ze zmier nepodpisali, som si isty len do tej miery, ze ani na sude TN nevedia o hromadnom resp. individualnom odstupovani od zaloby, ako to tu prezentoval pacient hydalgo. A nakolko pristupenie k zmieru je podmiene odstupenim od zaloby, logicky zmier nikto prijat nemohol. Na sude TN som sa informoval pred tyzdom. No a ohladom TO, nakolko podania boli identicke, nie je predsa mozne, aby na zaklade takeho TO bol niekto uznany za vinneho a v inom pripade(mojom) bude konanie zastavene.
harleydavidson
14.09.09,18:41
lebo kazdy policajt je pravny expert a kazdy vysetroval to posudi rovnako, ze?


ved prave. preto to dozoruje prokuratura, aby sa take nieco nestalo
harleydavidson
14.09.09,21:25
zdovodni preco si myslis ze to nie je to iste TO.

lebo riesia niekoho, kto neplatil za urcite obdobie poistne. To nie je nas pripad.
Dav
15.09.09,08:30
Upozorňujem diskutujúcich na dodržiavanie Etikety Porady.
Všetky príspevky, ktoré porušujú Etiketu Porady, a reakcie na tieto príspevky, budú vymazané.
Najčastejšie porušované body Etikety v tejto téme sú body 10, 16, 18,19.
lubocko
15.09.09,09:02
vitamín,daj už pokoj s tým zmierom,radšej si ho prečítaj
jarecko
15.09.09,10:37
Pre pripomenutie:

Etiketa Porady-nepisane pravidla

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.

2. Shoutbox (šuťák) je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok.

3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku.

9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.

13. Príspevku - odpovedi, s ktorou súhlasím, pridelím svoj súhlas (klikom na "Súhlasím"), aby som tak ostatným dal najavo, že ide o názor nielen autora príspevku, ale i môj. Prispievam tak k hodnovernosti dobrých odpovedí.

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

15. Žiadnym spôsobom sa nesnažím pôsobiť na členov, ktorí hodnotili témy. Nekontaktujem z tohoto dôvodu žiadneho hodnotiaceho ani mu v spojitosti s hodnotením nevyčítam jeho hodnotenie v diskusii. Hodnotenie príspevkov a tém nemôže nadväzovať na osobné sympatie či antipatie, ale môže odrážať len vlastný názor na obsah príspevkov a tém.

16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

17. Jednotlivé sekcie a témy Porady sú určené na seriózne otázky a odpovede k príslušnej problematike. Na neformálne výmeny názorov, zábavu a relax slúži sekcia „Poraďácka kaviareň“.

18. Ak neviem neodpovedám za každú cenu.

19. Nekomentujem úmysly, pohnútky, profil a osobu zadávateľa. V prípade že užívateľ porušuje etiketu Porady a dobré mravy nahlásim takýto príspevok moderátorom Porady.

20. Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.

21. Nevystupujem na Porade pod viacerými užívateľskými kontami, prostredníctvom ktorých si v diskusii vytváram názorovú váhu.
harleydavidson
15.09.09,18:40
mas prehlad o vsetkych 92 ostatnych (alebo udajne 1200 dalsich) "poskodenych" ? si s nimi v neustalom spojeni a presne vies co kazdy z nich (ne)robi(l) ?

odkedy si ty hovorca? pracujes v AUS?

pokial viem, TO RL poslala iba na ucastnikov hr. zaloby, kt maju poistky zaplatene. Ved TO kt RL podavala na prokuraturu, bolo o vylakani vyhody a nie o neplateni poistky. Dalej, v uzneseni sa pise, ze TO podal pravny zastupca RL, zatial co v nasom pripade to boli clenovia predstavenstva. Dalej, nase TO bolo podavane na prokuraturu, zatial co toto, co tu zavesil hydalgo, bolo podavane na PZSR. Vesia sem rozne materialy, kt nemaju s nami nic spolocne, len aby ohuril a zastrasil, asi je v koncoch:D. A skrz material, kt sem vesia, je nepochybné, ze je z RL alebo od pravneho zastupcu RL. A ak nie, potom sem dava vlastne dokumenty.
jarecko
15.09.09,19:25
Tak tu sa toho vymazalo, poradacka policia zasahuje. Poobede som mal pocet stran 442 a teraz uz len 440.
jarecko
15.09.09,19:33
chcel si moderatora a teraz ho mas. nespokojny?
azda si to ty?
jarecko
15.09.09,19:58
Re: Hľadáme moderátorov pre Porada.sk
vitamin_r
HLASIM SA DOBROVOLNE.

vitamin_r
znova sa hlasim ako moderator.

budem ochotne terrorizovať každú pridelenú tému oceľovou päsťou a vykynožím nepriateľov režimu nukleárnym mazaním ich komentárov.

mojím cieľom, ak budem moderátor, bude zničiť mojich nepriateľov, vidieť ich hnaných predo mnou a načúvať nárekom ich žien.

na základe toho čo com uviedol hore si myslím že som excelentný kandidát na ponúkanú pozíciu. som ochotný pracovať aj zdarma.
__________________________________________________ __________________________________


Profil si si napisal ,,excelentny,, , neviem kde je chyba, ze si neuspel vo vybere. Asi v tvojej chorobnej pomstychtivosti a to nie je dobra crta pre moderatora. Takze aj nieco zle je nakoniec dobre, ze nie si moderator.
harleydavidson
15.09.09,20:02
keby som to bol ja tak vas vymazem z celej porady uz len preto kolko trov ste sposobili a ako tahate ostatnych len do problemov.


ked uz spominas tie trovy, tak si to prave ty, co si odporucal podat spoplatnenu namietku ohladom rozhod. dolozky. Trovy vyrabas ty.
harleydavidson
15.09.09,20:10
videl si oskenovane uznesenie z 4. 9. 2009,

§197 ods. 1 pism a) - t.c. podvodu

TO podal pravny zastupca poistovne

je tam spomenuta poistna zmluva, platenie poistneho az ziadosti o znizene poistne ktore nasledne neplatil od ziadosti AZ do januara 2008 (nie je to nahodou vtedy kedy sa do toho zamontovala AUS? nechce sa mi to kontrolovat) ...

ale napriek tomu vsetkemu vies ze to URCITE nie je trestne oznamenie ktore bolo podane na "vas". lebo urcite mas doma zoznam vsetkych trestnych oznameni ktore boli podane. :confused::confused::confused:

sami podavate zalobu na nespravny sud a to je podla vas OK. ale to, ze to nebolo podane na prok. ale na PZSR je zasadna vec!!!

a k tomu este dostanes suhlasy a ocenenia ze ten vyplod tvojho zadubeneho mozgu.


zadubeny si sam, ked nevidis rozdiel

asu do sporu vstupilo az 04-05/09
harleydavidson
15.09.09,20:14
ked to chces po lopate - prehrali ste AS a prehrali ste udajne aj OS KE. keby si dal namietku mohol si zabranit dvom prehram.


keby dam namietku, som lahsi o poplatok cca 300€ a spor prehram aj tak, ved AS rozhodol, ze podpis je OK. a na podpise vsetko stoji a pada.
pavol.za
15.09.09,20:28
ked to chces po lopate - prehrali ste AS a prehrali ste udajne aj OS KE. keby si dal namietku mohol si zabranit dvom prehram.

Vitaminko, preco si vymazal vsetky prispevky ohladom toho "rozsudku", ked vyslo najavo, ze ide o podvrh?

Kolkym ludom si sposobil trovy Ty vo vyske 350 EUR, ked si im odporucil podat namietku na tu saskaren zvanu arbitrazny sud? Vies kolki podali? Ked tu rad pripisujes inym, ze sposobili trovy, tak si najskor over kolko skody narobilo tvoje "radenie".
pavol.za
15.09.09,20:32
vyslo najavo ze ide o podvrh? kde? harleyho tvrdenia maju asi taku vahu ako bulvarny dennik.

ty hlupacik, tu namietku mal samozrejme spisat advokat a to poriadny. hovor si co chces, ja byt na vasom mieste BY SOM TU NAMIETKU PODAL. teraz mas prehrany AS, prehrany OSKE a navyse platnu rozhodcovsku dolozku. fakt skvely vysledok.

Chod si to overit na sud.
Preco si vymazal tie prispevky?
lubocko
15.09.09,21:56
agentka2312
17.09.09,11:11
ahojte, bol niekto dnes na tom pojednavani v Ke OS KE I, dajte info diky
agentka2312
17.09.09,12:37
ahoj Hydalgo, so mimo ja nie som z Kosic nikde som nebola nedostala som dovolenku a neviem o akych tetkach to hovoris /pises/
agentka2312
17.09.09,13:06
ahoj Hydalgo, neviem aké tetky spominaš a netvrdim že viem kto je babijanka ,prosim neprekrucaj, ak si tam bol zaves tu o čo sa jednalo a ako to dopadlo dik
agentka2312
17.09.09,13:23
dakujem za skromnu informaciu pekny den
tokaiito
17.09.09,14:07
No - osobne som to čakal že po "POSLEDNEJ" šanci príde ešte jedna "poslednejšia" a potom ešte jedna "najposlednejšia" :D:D:D .
A už je to tu ...

Samozrejme že nikoho nepresviedčam aby Hydalga nekontaktoval !

Každý nech koná podľa vlastného uváženia a najlepšieho vedomia !
lubocko
17.09.09,14:32
lubocko, len tak som išiel po ulici a začul som, že do týždňa najneskôr ti dôjde nejaká žaloba na teba...nie za veľa nejakých 120 eurášov, ale bohužiaľ a j trovy 390 €...:mee: vraj sa to netýka iba tých, ktorí majú s RL Zmier (cca 50 ľudí)

PS: poďakujte tým, ktorí iniciatívne vymazali moju ponuku na sprostredkovanie zmieru (bolo to do 15.9. do 24,00) no ale harlekýno a ja...račka to vymazali :-) aby ste sa slobodne mohli rozhodnúť:)

PS2: lepšie som nastražil uši a čo nepočujem, tentoraz sú trovy 500 €...
vídím,že chlapci z RL a ich zastupca nestrácajú humor.Lepšie som nastražil uši a čo nepočujem budete humor potrebovať už čoskoro.Asi sa neoplatilo meniť business-plan.Klobuk dole,že aj v tejto situacii je vám veselo.Položila vas vlastna nenažranosť.Ináč v Indii sa dodnes trestá odťatím pravej ruky ten ,kto siahne na peniaze a majetok iného
lubocko
17.09.09,14:39
asi vas nahnevam,ale chýba mi tu vitamín
pavol.za
17.09.09,14:44
je tu ponuka pre zvyšok - prijímam cez ss žiadosť o sprostredkovanie zmieru s RL (treba poslať mail, identiofikovať sa číslom PZ) je tu však už krajný termín - do 21.9.2009 do 12,00!!!.Otvorene hovorím, že súčasťou zmieru je aj postúpenie práv na vymáhanie škod sposobených AUS-om neodbornou starostlivosťou (jedná sa o trovy a ostatné náklady, napr. poplatky a pod.). Výsledkom je, že nebudete znášať náklady ich škodnej činnosti!:):):)

A je to tu ! Pan pravny zastupca sa prosika o zmier. Presne toto som ocakaval.

Vyjadrenia k zmieru si kazdy najde pr stran dozadu - vyjadrenia od advokatov !

Hydalgo32 nam tu dva mesiace vypisuje a podsuva kdejake fakty, furt vypisuje ako nam tu opublikuje podvod AUS a pod... poslednym vtipom bolo TO na 280 sk.

Za kazdym rohom stretavam exekutora, kazdy policajt mi, ktoreho stretnem mi dava do ruky trestne oznamenie na 280 sk, okolo sudu radsej nechodim, bo hned mi niekto strci do ruk zalobu na 120 EUR :-).

Nakoniec tu s velkymi pismenami prosika o zmier.
pavol.za
17.09.09,14:46
asi vas nahnevam,ale chýba mi tu vitamín

to by tu bolo uz dalsich 20 stran navyse.
minika
17.09.09,14:50
Ja sa nedám zastrašiť a pre ostatných, to čo tu dokazuje a čoho je schopný , s takým mám uzavrieť zmier? Ja nikdy
lubocko
17.09.09,14:59
stále nachapem na čo im je ten zmier,keď to vraj majú vyhraté?
harleydavidson
17.09.09,17:02
stále nachapem na čo im je ten zmier,keď to vraj majú vyhraté?


ze by kvoli hromadnej zalobe? Su ochotni vzdat sa trov, napriek tomu, ze spor maju "vyhraty". To je fakt cudne. Sleduju tym rozbitie hr. zaloby.
pavla.p
17.09.09,17:19
Predbežné opatrenie, aby sa RL zdržala vyberania poplatkov ešte stále platí?
minika
17.09.09,17:25
Toľká veľkorysosť našej " milej " poisťovne
Hydalgove výpočty : 874,50 x 21 (toľkí ste zostali) = 18.354,- €
Myslíte že toto chcú obetovať len tak, keď ešte aj tvrdia že to už vyhrali ? Niečo tu nesedí.
harleydavidson
17.09.09,17:39
Predbežné opatrenie, aby sa RL zdržala vyberania poplatkov ešte stále platí?


Ano, plati.
pavol.za
17.09.09,20:16
išlo o úplne iný spor z roku 2006, už 1 obdobný RL na KS v KE vyhrala, takže to bude najpravdepodobnejšie repete:mee:

zroku 2006 a so spisovou znackou s rokom 2007 - 34C/22/2007 :confused:

neviem neviem, ci len tetky nevedeli o com je rec :-).

ale jedno je iste, ze ten spor vyhrali !
Richard
17.09.09,21:08
HYDALGO32 a ďalší, upozorňujem Vás že Porada nie je súťaž o najväčšiu urážku, potupenie a výsmech diskutujúceho protivníka.

Tu sa riešia otázky a hľadajú odpovede. Ak budete pokračovať v urážkach, téma bude uzavretá, urážajúci vylúčení.

Ak sa potrebujete hádať môžete si vytvoriť mailing list, nemusíte sa tu predvádzať.
pavla.p
18.09.09,06:08
Ja poistné podľa zmluvy, znížené o 40,-- Sk stále platím. Neplatím len poplatky.
pavol.za
18.09.09,09:42
Oli, Oli spor sa neeviduje podľa spisovej značky, ale od kedy vznikol... no ale u teba ma to neprekvapuje:o

PS: máš už právnika? pozor Ernest Valko partners je za dverami!!!

Napis nam, co caka RL po OS TN.

Vsetci pochopia, preco tieto tanecky tu predvadzas, urazas, vyhrazas sa !
pavla.p
19.09.09,09:42
pavla.p.... ale zrušenie mluvy a to ja pre neplatenie je povolené, doporučujem ti prekontrolavť si sta PZ, aby si zase nefňukala...:mee:
Môžeš mi povedať kedy som fňukala? Nemám prečo. A keby som aj mala určite sa nezdôverím Tebe.
exkalibur
19.09.09,21:37
Takže milý Oli a rambo, hne´d po OS v TN (počítam do konca októbra 2009) čaká RL náročná príprava žaloby na AUS na náhradu škôd:
- za PO a súd v TN
- za škody spôsobené klientom neodbornou starostlivosťou
Takže čau!

PS: pravda je v tvojom vydaní urážkou? zavolaj admina a vymaž to rýchlo, lebo to zaseje oprávnenú depresiu medzi tvojich posledných "presvedčených"...:mee:
toľko hlúposti pokope,tomu sám nemôžeš veriť
harleydavidson
21.09.09,13:18
Len pre informaciu:
ziadne hromadne odstupovanie od zaloby sa nekona, zalobcov je stale cca 72. Horrorove scenare podla Hydalga alias Dr.Hausa:Dsa nekonaju.
pavol.za
22.09.09,11:26
Len pre informaciu:
ziadne hromadne odstupovanie od zaloby sa nekona, zalobcov je stale cca 72. Horrorove scenare podla Hydalga alias Dr.Hausa:Dsa nekonaju.

"Mnohí ma upozorňujú na neférové praktiky na portáli PORADA, je to primerané ich charakteru, na to môžem len odpovedať: Psy brešú ale karavána ide ďalej."


... asi tak !

viac na http://www.asu.sk/sudnespory.htm
minika
22.09.09,16:07
"Mnohí ma upozorňujú na neférové praktiky na portáli PORADA, je to primerané ich charakteru, na to môžem len odpovedať: Psy brešú ale karavána ide ďalej."


... asi tak !

viac na http://www.asu.sk/sudnespory.htm
Na stránke ASU sú aj ďalšie nové veci
jarecko
22.09.09,16:43
Ostava len cakat, kedy sa to pohne k nejakemu vysledku.
exkalibur
22.09.09,21:19
Len pre informaciu:
ziadne hromadne odstupovanie od zaloby sa nekona, zalobcov je stale cca 72. Horrorove scenare podla Hydalga alias Dr.Hausa:Dsa nekonaju.
harley, myslíš,že tí ktorí ocenili a ďalej oceňujú tvoj príspevok budú tí čo podľa dr.Housa odstupili?Je ich stále viac
harleydavidson
23.09.09,13:28
par ludi od zaloby fakt odstupilo, ale je to mizivý pomer oproti poctu, o sile 450 "hlasov", ktori posilnil hr. zalobu
harleydavidson
25.09.09,12:51
ale pan doktor, zabudol si pripocitat 450 novych zalobcov. A to uz nepisem o ostaných par stovkach novych staznosti, z kt budu zase len a len nove zaloby.
dano 27
25.09.09,13:36
dnes mi z OS TN potvrdili, ze tam nieje ziadnych 450 zalob, naopak zalobcov je menej a menej, odpadaju ako hnile hrozienka, tak aspon harley ked klames, tak vo veciach ktore sa nedaju tak lahko overit. Co sa tyka konania v TN tak podla mna musi byt zastavene a aj bude. Ked raz dostane AUS ucet za toto vsetko tak bude minimalne o jedneho bezdomovca viac.:eek:
exkalibur
25.09.09,15:25
a teraz daj kalkulaciu doktorko zo sporu s NBS,ktorú zmrvil tvoj kamoš.Príliš veľa kampane za naše odstupenie,a pritom by im to mohlo byť jedno.Prečo asi ?Je to ich posledná nadej.
harleydavidson
25.09.09,15:30
dnes mi z OS TN potvrdili, ze tam nieje ziadnych 450 zalob, naopak zalobcov je menej a menej, odpadaju ako hnile hrozienka, tak aspon harley ked klames, tak vo veciach ktore sa nedaju tak lahko overit. Co sa tyka konania v TN tak podla mna musi byt zastavene a aj bude. Ked raz dostane AUS ucet za toto vsetko tak bude minimalne o jedneho bezdomovca viac.:eek:

To je tvrdenie proti tvrdeniu. Klames ty, ja svojimi prispevkami nesledujem ziadny vyznamny ciel, na rozdiel od teba res. JUDr.Hydalga. Nemam dovod klamat.Len sa obcas snazim overit ucelovo zmatocne info. Niekto sa velmi moc boji hr. zaloby a robí vsetko preto, aby prostrednictvom tohto fora vyplasil terajsich a buducich zalobcov. Opakujem este raz, na sude TN mi bolo potvrdene, ze ziadne hr. odstupovanie od zaloby sa nekona. Nakoniec presne ako pises, kazdy si to moze overit sam, ked zavola na OS TN a zisti, kto je klamar.

A este k tym 450 zalobcom. Neviem, ci tyto zalobcovia rozsiria hr. zalobu, alebo je to nova hr. zaloba -a v tom pripade predpokladam, že este nepoznas sp. znacku tejto kauzy, preto ti tazko mohli dat 100% info o tejto novej zalobe.
dano 27
25.09.09,16:32
Ja som sa pytal na spory kde vystupuje RL ako ucastnik alebo podanie na RL. ziadne okrem tycht tam neboli. Boli 2 a jedno je uz zastavene.ziadne dalsie niesu ani v nerozdelnej poste...niekto vas klame. maju stastie, lebo dostat sa AUS a jeho pravnemu poradcovi do ruk, tak to stoji spotrebitelov nemale prachy...ved vas RL pravnici rozobrali exemplarne na suciastky.dufam ze vam to aus zaplati
harleydavidson
25.09.09,16:45
Ja som sa pytal na spory kde vystupuje RL ako ucastnik alebo podanie na RL. ziadne okrem tycht tam neboli. Boli 2 a jedno je uz zastavene.ziadne dalsie niesu ani v nerozdelnej poste...niekto vas klame. maju stastie, lebo dostat sa AUS a jeho pravnemu poradcovi do ruk, tak to stoji spotrebitelov nemale prachy...ved vas RL pravnici rozobrali exemplarne na suciastky.dufam ze vam to aus zaplati


neviem o tom, že by nas pravnici RL rozobrali (ak nemas na mysli RR, ale to je o inom...). Pripomen, ak mi nieco uniklo....
jarecko
25.09.09,17:28
Poisťovne s najväčším znížením poistného za vyše 10 rokov.

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - V prvých šiestich mesiacoch tohto roka sa celkové technické poistné znížilo medziročne o 5,2 % na sumu 1,03 mld. eur. Ako ďalej informovala Národná banka Slovenska v analýze vývoja finančného sektora za prvý polrok 2009, ide o najväčšie zníženie poistného za posledných viac ako desať rokov. Výraznejší pokles poisťovne zaznamenali v životnom poistení, a to o 7,1 % na 505,78 mil. eur. Neživotné poistenie sa znížilo o 3,2 % na 524,52 mil. eur. "Po minulom roku, keď životné poistenie prvýkrát v histórii tvorilo väčšiu časť celkového technického poistného, sa tak vrátil tento pomer opäť v prospech neživotného poistenia," konštatovala centrálna banka. Podľa Národnej banky Slovenska bol úbytok technického poistného v životnom poistení spôsobený najmä poklesom počtu poistných zmlúv v klasickom životnom poistení, ktorého súčasťou sú produkty poistenia na smrť, na dožitie, zmiešané poistenie a podobne. Hlavnými príčinami tohto poklesu boli popri odkupoch a raste počtu zmlúv, ktoré sa dostávajú do výplatnej fázy aj znížený dopyt po tomto type poistenia. V neživotnom poistení sa technické poistné medziročne znížilo podľa centrálnej banky hlavne kvôli poklesu v segmente poistenia áut. Celkový pokles technického poistného v povinnom zmluvnom poistení predstavoval viac ako 11 % na 165,92 mil. eur. Havarijné poistenie sa tiež znížilo, aj keď len mierne, teda o 2,5 % na 150,35 mil. eur. Takmer vo všetkých segmentoch životného a neživotného poistenia klesla nová produkcia. Zisk poisťovní klesol medziročne o 13,5 % a dosiahol takmer 70 mil. eur. Náklady na poistné plnenia medziročne vzrástli o 10,4 % na 511,23 mil. eur. SITA
jarecko
29.09.09,20:18
Nejako to tu utichlo.
Jano2009
30.09.09,05:20
To je asi ticho pred búrkou. Ale kde budú šľahať blesky?
Neviem či má RL taký dobrý bleskozvod!
Majka73
30.09.09,07:12
OS v mieste mojho bydliska, kde som podala žalobu, žiadal od mňa rozsudok AS, hoci som navrhovala spojiť všetky žaloby v spoločné konanie. Vačšina diskutujúcich sa zhodla, že OS posielali žaloby do Košíc. Neviem, čo si mám o tom myslieť.
Jano2009
30.09.09,07:23
OS v mieste mojho bydliska, kde som podala žalobu, žiadal od mňa rozsudok AS, hoci som navrhovala spojiť všetky žaloby v spoločné konanie. Vačšina diskutujúcich sa zhodla, že OS posielali žaloby do Košíc. Neviem, čo si mám o tom myslieť.
Aj ja so na tom rovnako, ale podľa najnovších informácií na stánke AUS je to v poriadku. Prečítaj si to.
harleydavidson
30.09.09,11:02
OS v mieste mojho bydliska, kde som podala žalobu, žiadal od mňa rozsudok AS, hoci som navrhovala spojiť všetky žaloby v spoločné konanie. Vačšina diskutujúcich sa zhodla, že OS posielali žaloby do Košíc. Neviem, čo si mám o tom myslieť.

majka pockaj do piatku, ASU by malo zavesit na svoj web jeden velmi zaujímavy rozsudok - prvu lastovicku;). Podla potreby by sa dalo podla neho dodatocne doplnit zaloba proti RR.
ale mozno hydalgo bude rychlejsi a zavesi ho sem skor(ked uz on v tom ma taku zalubu), o com sice silno pochybujem.:D:D
harleydavidson
30.09.09,17:36
nebojte - zavesím, bude to predbežné opatrenie na obstavenie aktív ASU v suem najmenej 20 tis €:---
PS: len či Vám to pomôže...:)
ja o voze, ty o koze - akosi ti dochadcaju slova, to nem dobree:D si zvedavý? mozno v piatok prileti prva lastovicka;)
lubocko
30.09.09,20:07
som zvedavý ,čo napíše dr.Lesák po zverejnení nových skutočnosti
exkalibur
30.09.09,20:22
doktorko, páči sa mi tvoj sarkazmus,ale už si trápny,úprimne mi je Ťa ľuto chudáčik.Takto prosíkať týždne a žiaden výsledok,teraz kopeš do vetra.Ako to hovoríš? nem dobre?Apropo máš už vyhovorku pre svojho klienta?Dies irae sa blížia.Skús toto:1.bolo ich veľa a pravda bola na ich strane 2.Podplatili súdy .3Je kríza.Takže čau.
jarecko
30.09.09,20:36
to akoze komu pises?
jarecko
30.09.09,21:07
Vychutnávajte si veľkosť prítomných chvíľ naplno a bez obáv.
Naším prirodzeným cieľom je váš pocit istoty v každej životnej situácii.

Vždy sa budeme usilovať o to, aby sme boli najlepší.

Sme presvedčení o potrebe vysokej kvality komunikácie s klientom - učíme sa od neho, počúvame ho, aby sme presne vedeli, čo klient potrebuje.

Sme presvedčení o dôležitosti správnej realizácie všetkých detailov vývoja našich produktov a poskytovania našich služieb.

Sme presvedčení o dôležitosti každého nášho zamestnanca - chceme byť ako jedna veľká rodina.

Sme presvedčení o význame neformálnosti vnútrofiremnej komunikácie.

Sme presvedčení o dôležitosti ekonomického rastu a prosperity našej spoločnosti.

Vždy sa budeme usilovať o spravodlivosť.

Vznešene vety, u určitých inštitúcií podobnosť z Potemkinovov dedinou čiste náhodna.
harleydavidson
01.10.09,11:12
Prečo sme presunutí na SMETISKO??!!
harleydavidson
01.10.09,11:13
tak ja to mam už čierne s bielym - dostala som exekučnú vyzvu... čo s tym mam robiť, pomozte!


Bud konkretnejsi, co si vlasne obdrzal?
JUDr Lassiter
01.10.09,11:20
Asi ide o upovedomenie o začatí exekúcie, tak sa má právne exekúcia začínať. Malo by ísť o tento list od exekútora, ak hovorí huňady pravdu. Hneď potom nasleduje blokácia účtu v banke do výšky exekvovanej sumy.
huňady
01.10.09,11:36
Bud konkretnejsi, co si vlasne obdrzal?

ja tomu velmi nerozumiem, ale vola sa to upovedomenie o začatí exekúcie. nemozem pisat rychlejšie neviem prečo ma to sem nepustí
JUDr Lassiter
01.10.09,12:30
ja tomu velmi nerozumiem, ale vola sa to upovedomenie o začatí exekúcie. nemozem pisat rychlejšie neviem prečo ma to sem nepustí
Ahoj, tak to čakaj aj blokovanie účtu v banke do výšky exekvovanej sumy. Aké tam máš predbežné trovy exekúcie ? Tie zvyknú exekútori prestreliť občas naschvál, aby si napadla exekúciu. čím viac úkonov, tým je logicky drahšia. čo je základom exekúcie ?
exkalibur
01.10.09,13:08
Ahoj, tak to čakaj aj blokovanie účtu v banke do výšky exekvovanej sumy. Aké tam máš predbežné trovy exekúcie ? Tie zvyknú exekútori prestreliť občas naschvál, aby si napadla exekúciu. čím viac úkonov, tým je logicky drahšia. čo je základom exekúcie ?
pekné divadlo na nízkej úrovni
huňady
01.10.09,13:16
pekné divadlo na nízkej úrovni

neviem či je to dostojné porady, ale ja som myslela, že tu najdem naozaj dajaku pomoc....ale to asi tu nie je cielom poniektorých!
huňady
01.10.09,13:57
neviem či je to dostojné porady, ale ja som myslela, že tu najdem naozaj dajaku pomoc....ale to asi tu nie je cielom poniektorých!

vy ste dajaky divný - harleyduvidson,jano2009, pavol za a ekkaluber - vy máte radosť z problemmov druhých!?
jarecko
01.10.09,14:38
Prečo sme presunutí na SMETISKO??!!
harleydavidson!
pod Smetiskom je vysvetlenie ,, Dočasné úložisko, trvalé výmazisko.,,
harleydavidson
01.10.09,17:33
vy ste dajaky divný - harleyduvidson,jano2009, pavol za a ekkaluber - vy máte radosť z problemmov druhých!?

To urcite nie. Len tu na porade uz bolo viac pokusov o odradenie a zastrasenie. Preto sa nemozes cudovat, ze ked sa niekto po prvy krat naloguje a pise o zacatej exekucii a hned mu niekto odpise......tak to vyzera prinajmensom cudne, nechcem povedat podozrivo.
Preto ak mas fakt problem so zacatou exekuciou, napis presne co ti prislo (najlepsie, keby si to vies naskenovat)a ci bezi exekucia na zaklade RR, ci si ucastnicka hr. zaloby a ci si podala zalobu na RR. Pomozem ti napisat navrh na odklad exekucie, resp. namietky.
Mimochodom, co ti napisal JUDr. Lassiter, nie je az tak pravda, teda co sa tyka tych trov, kazdy exekutor si ich snazi ustrazit, v opacnom pripade by sa to nemuselo dobre skoncit prave pre exekutora.
harleydavidson
01.10.09,17:49
harleydavidson!
pod Smetiskom je vysvetlenie ,, Dočasné úložisko, trvalé výmazisko.,,



Mam tomu rozumieť tak, že sme odpad?:confused: kt bude po case uplne vymazani? Nemam pocit, ze by tato porada bola k nicomu, prave opacne, spojila nas a posunula vpred.
exkalibur
01.10.09,18:01
One Man Shou?Doktorko, dobre si ma pobavil daj ešte dačo...hahaha
jarecko
01.10.09,18:06
Mam tomu rozumieť tak, že sme odpad?:confused: kt bude po case uplne vymazani? Nemam pocit, ze by tato porada bola k nicomu, prave opacne, spojila nas a posunula vpred.
Vyzera to tak, ze sa odpad pripravuje na likvidaciu, aj na smetisku by mal byt nejaky rezim, ci nie?
jarecko
01.10.09,18:07
To hahaha od kalibera mi je nejake povedome.
JUDr Lassiter
02.10.09,07:04
Pokial ja mám skúsenosti, každý exekútor vyúčtovava tzv. predbežné trovy exekúcie, ktoré sú bežne na úrovni približne 80 až 120 eur aj za malé pohľadávky, napr. aj nezaplatená pokuta za prekročenie rýchlosti, ide o odhad predbežného možného počtu úkonov, myslel som to takto. Môže ísť o sumu aj 1 mil. Sk, závisí od komplikovanosti prípadu. Na podstate to ale nič nemení.
harleydavidson
02.10.09,09:29
Pokial ja mám skúsenosti, každý exekútor vyúčtovava tzv. predbežné trovy exekúcie, ktoré sú bežne na úrovni približne 80 až 120 eur aj za malé pohľadávky, napr. aj nezaplatená pokuta za prekročenie rýchlosti, ide o odhad predbežného možného počtu úkonov, myslel som to takto. Môže ísť o sumu aj 1 mil. Sk, závisí od komplikovanosti prípadu. Na podstate to ale nič nemení.


to, co tu opisujete, su praktiky davnych casov...dnes je realita ina, lebo prave za take trovy, aj ked predbezne sa da podat staznost, co exekútori neradi riesia.
harleydavidson
02.10.09,09:41
tato debata fakt patri na smetisko, bohuzial, ludia tu nie su schopni prehodnotit svoje nazory a uz vobec nie pocuvat. je tu prilis vela vysielacov a malo prijimacov.


a na zaklade coho by sme mali ten nazor prehodnotit???? par pisalkov je schopnych napisat cokolvek, len aby strasili.

ak ma hunady fakt problem s exekuciou, nech kontaktuje ASU, resp. nech mi napise sukr. spravu a pomozem jej napisat odklad, resp. namietky. Ale skor som presvedceny, ze to bol len zase dalsi nevydareny pokus pana doktora.
exkalibur
02.10.09,15:01
mam info,že prebiehajú súdy v rôznych mestách proti RR,teda nesustredujú sa v KE I.A že sa to vyvija v náš prospech.Nemám to stopercentné,ale myslím,že sa to potvrdí o malý čas.Prosím vás nenechajte sa znechutiť,alebo odradiť huňatým jesseterom.Ja sám už neviem čomu veriť,ale raz to skončí.
jarecko
02.10.09,15:56
Najrozsiahlejsia tema (co do poctu prispevkov na Porade) skoncila na smetisku. Je to vyzva aby sme prestali pisat?
exkalibur
02.10.09,16:05
Najrozsiahlejsia tema (co do poctu prispevkov na Porade) skoncila na smetisku. Je to vyzva aby sme prestali pisat?
všetko sa to zvrhlo kôli jednému človeku,ktorý poradu využil na vlastné ciele.A samozrejme po akcii nasleduje reakcia-myslím tým našu reakciu.
harleydavidson
02.10.09,17:34
mimotemy nechápem, prečo admin vypína niektorých účastníkov tejto porady (nemám na mysli Hydalga), fakt čudné spôsoby...


Dnes mal byt na strankach ASU zverejneny jeden dokument - rozsudok. A nie je. V ASU mi bolo povedane, ze sa posnazia to do piatku poriesit, no...nestihli. Neostava nam nic ine, len si pockat...
jarecko
02.10.09,19:07
Pockame.
harleydavidson
02.10.09,22:45
mimotemy zacinaju sa tu pouzivat cudne praktiky, admin zrusil moznost prispievat na tejto porade uz par "poradakom" (lubocko, pavol.za, minika, daklen....). Nezaregistroval som, ze by pisali nevhodne prispevky. Kto je na rade?
jarecko
03.10.09,07:31
Upozornujem tych co sa tato tema tykala, ze nakolko admin Porady ju presunul pre intolerantnost niektorych tu pisucich ako hadavu temu do Smetiska urcenu na vymazanie, ze tato nasa tema obsahuje aj 118 priloh z ktorych je 50 sa opakujucich, cize priloh je 68, aby si ti co maju zaujem o niektore prilohy ich stiahli do svojho PC pred tym ako tema bude definitivne vymazana z Porady.
jarecko
03.10.09,07:39
Nejake resume na zaver posobenia tejto temy na Porade by mohol napisat aj jej zakladatel ,, Ajven ,,.
jarecko
03.10.09,07:57
Admin Richard tymto ta ziadam aby si si rozmyslel s definitivnou likvidaciu temy, ktoru zalozil Ajven a dal jej este sancu na normalnu vymenu info pre poradakov, ktorych sa tyka. Myslim, ze samospravou si v nej dokazeme udrzat poriadok (vymazat intolerantnych uz bude na tebe).

Keby si moju verejnu vyzvu zobral na vedomie mohol by si temu vratit do Priecinka ,, Rôzne Porady,, podpriecinok ,, Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo,,.

Dakujem za vsetkych normalnych poradakov, ktorym tato tema pomohla a pomaha.
harleydavidson
03.10.09,08:27
mimotemy rady "zablokovanych" sa rozsirili o jana2009 , daklena, ketty3811, tokaiito :confused:



Hunak so svojou exekuciou sa uz neozval....hm. Pokus o zastrasenie odhaleny!
exkalibur
03.10.09,08:56
mimotemy rady "zablokovanych" sa rozsirili o jana2009 a daklena :confused:



Hunak so svojou exekuciou sa uz neozval....hm. Pokus o zastrasenie odhaleny!
harley plne s tebou súhlasím,práve kôli huňakovi sú tie rady "zablokovaných",ktorý tu vytvaral dlhý čas napätie.
jarecko
03.10.09,09:30
Poziadal ma tokaiito aby som uverejnil jeho prispevok ktory mi poslal SS nakolko jeho pisanie neprechadza.

text od tokaiita:

Ahoj Od včera rána sa ani mne nedá prispievať do diskusie !!!
Písal som aj adminovi a žiadal som vysvetlenie že prečo - doteraz nijako nereagoval

Pritom ja som bol jeden z tých čo stále vyzývali na udržanie slušnosti diskusie !!! Fakt vôbec nechápem !!! Myslím že sa niekto infiltroval medzi tých čo majú kompetencie a podarilo sa mu zariadiť odpojenie tejto diskusie.... Možno vitamín_r ?!? On sa snažil dostať na takú funkciu. Alebo sa im podarilo to o čo išlo hydalgovi 32 a na čo som upozorňoval už dávnejšie - svojimi vulgárnosťami dostať túto poradu na úroveň žumpy a naštvať admina natoľko že celú tému zamkne a tak znemožní koordináciu poškodených klientov.
Asi nezostáva nič iné , iba aby niekto z vás čo môžu prispievať , založil novú tému s touto istou problematikou...

Poprosím ťa - daj túto moju "rozlúčku" ako príspevok na diskusiu aby si ostatní mohli spraviť svoj názor na to , čo sa tu stalo. S pozdravom Tokaiito

p.s. toto isté som poslal aj harleyovi - neviem kto z vás si to prečíta skôr.........
jarecko
03.10.09,09:43
tokaiito

Otvorit novu temu o probleme z RL sa da kym ju admin zase nezrusi, ale podla mna to nema zmysel otvarat a zatvarat.

Moj nazor je aby sme presvedcili admina, ze si v tejto teme udrzime poriadok sami a tema nech ostane, ved co sa tyka poctu prispevkov a ich videni je to najvecsia tema v Porade.
harleydavidson
03.10.09,16:40
pavol.za ma vcera upozornil na jeden clanok
http://hnonline.sk/nazory/c1-38496880-liekom-je-zmena-spravania-jednotlivca

skvele citanie,
ten chlap (autor clanku) nema chrbtovu kost. Ak by nebolo niekomu jasne, je to pravny zastupca RL pred OS TN.
Preco mam citaka, ze pise o nas a nasej kauze???
harleydavidson
05.10.09,08:06
neviem o čom to stale hovorite, zrušiť nezrušiť, ja viem len to, že exekutor mi vyzvu zrušit nechce, aj ke´d som ho na kolenach prosila...vraj nemam nejaky "pravny dovod".A odkiaľ ho mam ja zobrať, aj pravnik nie som, nemam pravne dovody!

Hunady, napis podrobnosti ohladom exekucie a ci si ucastnicka hr. zaloby, ci si podala zalobu na RR, lebo zatial to vyzerá , ze mlatis prazdnu slamu a svojim prispevkom sledujes isty ciel....
exkalibur
05.10.09,13:55
neviem o čom to stale hovorite, zrušiť nezrušiť, ja viem len to, že exekutor mi vyzvu zrušit nechce, aj ke´d som ho na kolenach prosila...vraj nemam nejaky "pravny dovod".A odkiaľ ho mam ja zobrať, aj pravnik nie som, nemam pravne dovody!
a čo tak poprosiť o radu Judr Lassitera, je predsa študovaný, a mal by ti vedieť poradiť.
exkalibur
05.10.09,14:27
prečo vy vsetci sa len v sprostote vybijate a neporadite, aky lasiiter my ma pomoct?ja som dala splnomocnenie tomu aus ako ste mi povedali, ale uz mi neodpovedal, ked som telefonovala tak mi povedal nejaky doktor, ze on toho ma vela a nemoze sa so mnou vybvavovat.lenze on hovoril, ze to bude zadarmo, pre mna je 620 € strasne veľa ja na to robim mesiac a 7 dni!!!!
ty si fakt myslíš,že sme tu všetci z Mongolska?Harley sa ťa niekolko krát dačo pýtal,prečo nepíšeš k veci,ale len to čo je pre teba učelove?Skús porozmýšľať,akým spôsobom si "naštaval(la)"exekútora,keď výmer poslal iba tebe a ešte s takou čiastkou neviem,neviem.
harleydavidson
05.10.09,17:57
prečo vy vsetci sa len v sprostote vybijate a neporadite, aky lasiiter my ma pomoct?ja som dala splnomocnenie tomu aus ako ste mi povedali, ale uz mi neodpovedal, ked som telefonovala tak mi povedal nejaky doktor, ze on toho ma vela a nemoze sa so mnou vybvavovat.lenze on hovoril, ze to bude zadarmo, pre mna je 620 € strasne veľa ja na to robim mesiac a 7 dni!!!!



je cudne, ze ked mas exekuciu na krku, mas cas vypisovat nepodstatne veci. Viac krat som ti napisal, aby si konkretizovala svoj problem, ze ti pomozem. Je evidentne, ze ziadnu exekuciu nemas, inak by si to uz riesila. Dva krat som ti ponukol pomoc, nemas zaujem.
Mimochodom, v ASU ziadny doktor nepracuje.

a neviem, kde si zobrala 620€, lebo pri vymahani sumy vo vyske 390€, mozu byt 10% trovy exekucie max cca 40€ + dph. Tebe to cini 230€. To co skusas na nas....
jarecko
06.10.09,20:20
je cudne, ze ked mas exekuciu na krku, mas cas vypisovat nepodstatne veci. Viac krat som ti napisal, aby si konkretizovala svoj problem, ze ti pomozem. Je evidentne, ze ziadnu exekuciu nemas, inak by si to uz riesila. Dva krat som ti ponukol pomoc, nemas zaujem.
Mimochodom, v ASU ziadny doktor nepracuje.

a neviem, kde si zobrala 620€, lebo pri vymahani sumy vo vyske 390€, mozu byt 10% trovy exekucie max cca 40€ + dph. Tebe to cini 230€. To co skusas na nas....
huňady podla mna je novotvar predchadzajucich kamuflatoroch.
exkalibur
07.10.09,14:37
dneska som dostal bulvarny plátok-bez rapidu život bez obáv,alebo tak nejak.Super čitanie píše tam aj ten bez chrbtovej kosti.
jarecko
07.10.09,17:31
dneska som dostal bulvarny plátok-bez rapidu život bez obáv,alebo tak nejak.Super čitanie píše tam aj ten bez chrbtovej kosti.
Myslis toho co pise v clanku s nazvom ,,Zodpovednosť neandertálcov,,?

http://www.rapidlife.sk/upload/file/casopis/zbo0904.pdf
exkalibur
07.10.09,18:18
Myslis toho co pise v clanku s nazvom ,,Zodpovednosť neandertálcov,,?
YES!
harleydavidson
07.10.09,19:20
ROZSUDOK SÚDNEHO DVORA (prvá komora)
zo 6. októbra 2009
Smernica Rady 93/13/EHS z 5. apríla 1993 o nekalých podmienkach v spotrebiteľských zmluvách, sa má vykladať v tom zmysle, že vnútroštátny súd, ktorý rozhoduje o návrhu na výkon právoplatného rozhodcovského rozsudku, ktorý bol vydaný bez účasti spotrebiteľa, musí hneď potom, ako sa oboznámi s právnymi a skutkovými okolnosťami potrebnými na tento účel, preskúmať ex offo nekalú povahu rozhodcovskej doložky uvedenej v zmluve uzavretej medzi podnikateľom a spotrebiteľom v rozsahu, v akom podľa vnútroštátnych procesných pravidiel môže takéto posúdenie vykonať v rámci obdobných opravných prostriedkov vnútroštátnej povahy. Ak je tomu tak, prináleží vnútroštátnemu súdu vyvodiť všetky dôsledky, ktoré z toho podľa jeho vnútroštátneho práva vyplývajú, s cieľom zabezpečiť, aby spotrebiteľ nebol uvedenou doložkou viazaný.

inymi slovami, aj exekucny sud moze zrusit rozhodcovsky rozsudok.

viac na:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:62008J0040:SK:HTML

uvedenu informaciu dala do pozornosti osoba, kt nechce byt menovana. Dakujem/e
jarecko
08.10.09,17:55
BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské právne predpisy stále neposkytujú podľa názoru Európskej komisie dostatočnú ochranu práv spotrebiteľov. Preto Slovensko oddnes čelí druhej fáze konania vo veci porušenia právnych predpisov. Komisia totiž na Slovensko, podobne ako do Českej republiky, poslala odôvodnené stanoviská o nesúlade vnútroštátnych predpisov s požiadavkami európskej smernice o nekalých podmienkach v spotrebiteľských zmluvách. Na odôvodnené stanoviská musí Česká aj Slovenská republika odpovedať do dvoch mesiacov. Ak Komisia nedostane odpovede, alebo ak vnútroštátne orgány neposkytnú uspokojivé vysvetlenie, vec môže byť predložená Európskemu súdnemu dvoru. Výhrada komisie voči Slovensku spočíva v tom, že spotrebiteľ by mohol byť zaviazaný nespravodlivou podmienkou, keďže slovenské právne predpisy nestanovujú objektívne kritérium hodnotenia nespravodlivosti. V Českej republike podľa Komisie môže byť spotrebiteľ v rozpore s ustanoveniami smernice zaviazaný nespravodlivou zmluvnou podmienkou, ak sa proti nej sám aktívne neohradí. Smernica o nekalých podmienkach v spotrebiteľských zmluvách ochraňuje spotrebiteľov pred vopred formulovanými podmienkami v zmluvách s obchodníkmi, ktoré spôsobujú výraznú nerovnováhu v právach a povinnostiach strán v neprospech spotrebiteľa. Komisia preskúmala vnútroštátne právne predpisy desiatich členských štátov, ktoré vstúpili do Európskej únie v roku 2004 a preto museli uvedenú smernicu transponovať do 1. mája 2004. V roku 2007 začala konanie vo veci porušenia právnych predpisov proti Českej republike, Estónsku, Maďarsku, Lotyšsku, Litve, Malte, Poľsku, Slovensku a Slovinsku, keďže v prípade týchto členských štátov zistila problémy s transponovaním smernice. Väčšina konaní vo veci porušenia právnych predpisov sa medzičasom skončila, keďže príslušné členské štáty zmenili svoje právne predpisy. Agentúru SITA o tom informovala vedúca tlačového oddelenia Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ľuba Mihaleje Hromková. SITA
exkalibur
09.10.09,17:01
zdravím na stránkach ASU máme zaujímavé čítanie
exkalibur
09.10.09,17:32
tak neviem..
harleydavidson
10.10.09,21:36
čo nevieš exkaliber?že to dajako poplietol ten čo písal žalobu, však...:---
len poradiť neviete len same trepaniny, ako to ex súd zruší, mne nič zrušiť nechce!

toto nepotrebuje ziadny komentar. hunady32, ty poradit nepotrebujes, lebo ziadnu exekuciu nemas.
exkalibur
11.10.09,11:21
čo nevieš exkaliber?že to dajako poplietol ten čo písal žalobu, však...:---
len poradiť neviete len same trepaniny, ako to ex súd zruší, mne nič zrušiť nechce!
no,doktorko v čom vlastne tebe treba poradiť?Píšeš,že zarobíš 620 eur za mesiac a týždeň,to je žalostne málo v tom ti neporadí nikto,asi niesi "Eso".Ak celá tvoja práca je toto bezduché zastrašovanie,tak sa nečuduj.Exekuciu nemáš dôvod mať.
jarecko
12.10.09,09:26
Na stranke AUS v rubrike Sudne spory je nova informacia v casti Zaloba na poistovnu pod pismenom g) pre tych, co podavali zalobu na zrusenie RR.
miro59
13.10.09,19:37
Ďakujem adminovi, že som spáť a dúfam, že spoločnými silami sa nám podarí tento problém vyriešiť. Dnes som poslal na svoj súd námietku k presunutiu z OS Košice 1.
miro59
13.10.09,20:05
pre lubočka: ja som reagoval na najnovšiu výzvu, ktorá bola zverejnená na stránke ASU
tokaiito
13.10.09,20:11
Takže sa zdá že aj ja som späť....Teraz je už len na nás , aby sme tu spoločne udržali poriadok a slušnosť názorov.
lubocko
13.10.09,20:38
pre lubočka: ja som reagoval na najnovšiu výzvu, ktorá bola zverejnená na stránke ASU
zda sa,že aj ja som späť.Pre miro59 ja viem,že si reagoval na tu vyzvu,prave preto som Ti písal
daklen
13.10.09,23:00
Pravdepodobne nás odblokovali všetkých a všimol som si ,že už nie sme na " Smetisku" :)
jarecko
13.10.09,23:42
Ako mnohi zistujete co ste nemohli pisat prispevky do tejto temy vcera 13.10.2009 v neskorsom popoludni, po tyzdnovej karantene na Smetisku a mensom lobbingu admin Richard vratil nasu temu naspet do noveho podpriecinku Rodinné, občianske, spotrebiteľské pravo v casti Rôzne Porady.

Toto vratenie temy nie je zadarmo a nieco nas to bude stat, nemyslim nejake poplatky, ale dal som adminovi prislub, ze za to celu temu vycistim od vselijakych vulgarnosti, ktore do nej zaniesli nam dobre zname nicky. To je moj zavezok aby tema nebola vymazana. Dalej bude nas to stat, ze vsetci co tu piseme budeme pisat slusne. Vulgarnosti budu vymazane a dotycny nick po upozorneni bude navrhnuty adminovi na vylucenie z Porady. Myslim, ze pri dobrej voli tieto strucne pravidla kazdy tu pisuci moze dodrzat, nestoja nikoho nic a tema moze pokracovat pod povodnym nazvom s nickom jej zakladatela.
Jano2009
14.10.09,05:24
Súhlasím s jareckom a myslím si, že to čo tu píše je úplná samozrejmosť pre každého slušného človeka. Tkže sme zasa on line.
Tú námietku na OS, ohľadom presunutia mojej žaloby na OS KE, sa chystám poslať tiež v čo najkratšom čase.
v.balogova
14.10.09,10:13
Zdravím všetkých. Prišlo mi upovedomenie o exekúcii. Volala som do Asu, zatiaľ sme dvaja, zajtra by to mali riešiť s advokátkou. Dlžná čiastka činí 513,36 €. Viem, že tu už niekto o tom písal a neverili ste, zrejme to bolo len zavádzanie, ale teraz to tu máme...
mirozu
14.10.09,10:39
Zdravim.Vpondelok mi prislo uznesenie z Os-svojho bydliska na doplnenie listinnych dôkazov ohladom RR.A dnes mi prislo z exekučneho uradu Kosice upovedomenie o exekucii ,tak som ten druhy.Neviem ako si to mam vysvetlit.
v.balogova
14.10.09,10:43
Zdravim.Vpondelok mi prislo uznesenie z Os-svojho bydliska na doplnenie listinnych dôkazov ohladom RR.A dnes mi prislo z exekučneho uradu Kosice upovedomenie o exekucii ,tak som ten druhy.Neviem ako si to mam vysvetlit.
Myslím, že počkám na inštrukcie z asu.
mirozu
14.10.09,11:05
Myslím, že počkám na inštrukcie z asu.
Ja tiež. Z aus mi povedali že sa môžem zajtra informovať.Aj ked ten cas na upovedomeni dos suri.Ak bi si mala niečo nove daj vedieť.
mirozu
14.10.09,11:08
Zdravím všetkých. Prišlo mi upovedomenie o exekúcii. Volala som do Asu, zatiaľ sme dvaja, zajtra by to mali riešiť s advokátkou. Dlžná čiastka činí 513,36 €. Viem, že tu už niekto o tom písal a neverili ste, zrejme to bolo len zavádzanie, ale teraz to tu máme...
Aj ty si dostala pred tym ničo z os.
v.balogova
14.10.09,11:13
Nie, mne len prišlo, že ma z OS v miete bydliska presunuli do Košíc. Aj s tým celkom súhlasím, lebo tu momentálne žijem,ale nič viac. Pre istotu som kópiu upovedomenia zaslala aj Dr. Štefekovej.
mirozu
14.10.09,11:24
Nie, mne len prišlo, že ma z OS v miete bydliska presunuli do Košíc. Aj s tým celkom súhlasím, lebo tu momentálne žijem,ale nič viac. Pre istotu som kópiu upovedomenia zaslala aj Dr. Štefekovej.
nemam adresu Dr.Štefekovej.Kde ju zistim.
v.balogova
14.10.09,11:32
nemam adresu Dr.Štefekovej.Kde ju zistim.
poslala som ju sukromnou spravou
mirozu
14.10.09,11:41
Dik za spravu dostal som ju...
mirozu
14.10.09,11:48
poslala som ju sukromnou spravou
Dakujem, dostal som to...
exkalibur
14.10.09,13:56
myslim,že sme počitali s exekuciou,aj preto sme davali žalobu o zrušenie RR.K huňaty je škoda sa vyjadrovať
lubocko
14.10.09,15:38
asi je najvyšší čas na deratizaciu
exkalibur
14.10.09,16:59
na teba su bežné jedy slabé - ešte chceš oklamat dalších však pokrytec, len aby nevedeli pravdu, že sú v rukách šialencov jasr..čku, teba samolubko, šialeného harlekýna, oliho=pavol.za, hlúpeho jana a pod.nech doplatia doslova na vaše avantúry, však ty gumák!:---
hydalgo=doktorko,asi nema príliš vyznam komentovať tvoje vylevy.Len tolko nato akej si štuplej postavy vedieš svalnaté reči.Chcem ťa vyzvať aby si prestal uražať, už toho vicerí máme akurát tak dosť.A ak by si mal nutkanie vyjadriť mi svoju náklonnosť nejakým vtipným súvetim moja rada:šetri klavesnicu ,povieš mi to.
harleydavidson
14.10.09,17:18
Zdravím všetkých. Prišlo mi upovedomenie o exekúcii. Volala som do Asu, zatiaľ sme dvaja, zajtra by to mali riešiť s advokátkou. Dlžná čiastka činí 513,36 €. Viem, že tu už niekto o tom písal a neverili ste, zrejme to bolo len zavádzanie, ale teraz to tu máme...


poslal som ti mail
tokaiito
14.10.09,18:12
"ubrať emócií a viac rácia !"
Toť slová nášho strateného syna vitamína_r .........

Tak ťa tu zas vítam medzi nami;)

p.s. Keď sa už chceš schovávať za iné nicky , aspoň trochu zmeň slovník a štýl vyjadrovania. Prosím :)
harleydavidson
14.10.09,20:05
Ahojte, pozeram, že diskusia tu hustne.. Neviem sice o kolko Vám ide, ale zvážil by som, či to stojí za náklady za exekúciu a iné právne opletačky. Evidentne sa tu domáhate akejsi zmeny jasne napísaného textu, ktorý ste všetci podpísali (až na zopár podivných optimistov, ktorí vždy hecujú). Právne je pravdepodobne v tom Váš problém, a preto ste v konečnom dôsledku odsúdení na prehru. Pozerám, že ste naleteli na chyméru, že súdne konania sú zadarmo. Mali by ste ubrať emócii a pridať rácia. Radím Vám, aby ste si najali normálneho právnika, ktorý nie je nikdy zadarmo, alebo aby ste čím skôr všetky spory ukončili, pretože zadarmo sú žiaľ iba veci, ktoré nemajú hodnotu a vy ťaháte evidentne za o dosť kratší koniec...

nemyslím, ze toto je vitamin...

dakujeme za radu(napriek tomu, ze nevies o co ide), ale my sa zariadime inym sposobom. ponuk na zmier tu uz bolo az az....
lubocko
14.10.09,21:02
na teba su bežné jedy slabé - ešte chceš oklamat dalších však pokrytec, len aby nevedeli pravdu, že sú v rukách šialencov jasr..čku, teba samolubko, šialeného harlekýna, oliho=pavol.za, hlúpeho jana a pod.nech doplatia doslova na vaše avantúry, však ty gumák!:---
nie doktor ,doplatili sme na to,že sme verili podvodníkom
lubocko
15.10.09,13:55
agentka 2312 máš zapratanu schránku neda sa Ti písať
tokaiito
15.10.09,15:19
Bol som správne upozornený že slová "uberte emócií a pridajte rácia " nepoužil vitamín_r , ale HYDALGO 32 ! Konkrétne v príspevku č. 1041.....
Tu to je :

Pekne tu piseme, ale nic nerobime. Ja som si prečital to stanovisko od pana Hataru od Fica a mal pravdu, treba ich žalovať na tom rozhodcovskom súde. Zazaloval som poistovnu, a mali ste vidiet toho ich nastvaneho pravnika. Museli poverit Arbitrazny sud Kosice (aske.sk), a ono to funguje, zdá sa, že už ten sud aj začal prekvapivo vo veci konať.
Spravodlivosť predsa musí fungovať a ja si myslím , že mám pravdu. Čím skôr súd rozhodne, tým skôr dostanem späť moje poplatky.
Máme tu veľa reči, ale ako sa hovori, skutek utek. Len píšte svoje dojmy na všetky svetové strany, aspoň súd v mojom prípade skôr rozhodne.
uberte emocii, pridajte racia kolegovia

Takže týmto sa ospravedlňujem vitamínovi_r že som ho "obvinil" z písania pod iným nickom. V skutočnosti sa nám tu pod viacerými nickami prihovára pán Hydalgo 32. ;)
mirozu
15.10.09,15:37
nie doktor ,doplatili sme na to,že sme verili podvodníkom

ako to mysliš?
lubocko
15.10.09,16:00
ako to mysliš?
sorry,ked to teraz čítam tak sa to dá vysvetliť dvojako.Samozrejme som mal na mysli to,že sme naleteli pri podpise toho nešťastneho dokumentu,lebo sme mysleli,že to je košer.Nikto asi netušil s kým máme dočinenia.
mirozu
15.10.09,16:05
sorry,ked to teraz čítam tak sa to dá vysvetliť dvojako.Samozrejme som mal na mysli to,že sme naleteli pri podpise toho nešťastneho dokumentu,lebo sme mysleli,že to je košer.Nikto asi netušil s kým máme dočinenia.

Plne súhlasim,dík za vysvetlenie.
minika
15.10.09,16:07
Tak som tu aj ja.
Komunikujem s ASU ohľadom výzvy OS Košice I - vyzýva ma písomne sa vyjadriť. Z ASU som dostal odpoveď. Tak isto sa chystám poslať námietku na príslušný OS. Uvidíme.
Kto chce vedieť podrobnosti môžem poslať SS.
mirozu
15.10.09,16:14
Tak som tu aj ja.
Komunikujem s ASU ohľadom výzvy OS Košice I - vyzýva ma písomne sa vyjadriť. Z ASU som dostal odpoveď. Tak isto sa chystám poslať námietku na príslušný OS. Uvidíme.
Kto chce vedieť podrobnosti môžem poslať SS.

ak môzeš aspon budem v obraze
lubocko
16.10.09,16:03
dnes som telefonoval so svojím známim sudcom,povedal mi,že tiež mam u nich pozdrav z KE-exekutor.K tej fraške v Košiciach povedal,že aby mohol rozhodovať arbitražny súd ,k tomu musí byť voľa obidvoch strán.Náš podpis na žiadnom dokumente nieje,ktorý by opravňoval RL posunuť vec na AS.To,že od nas vymamili podpis pod VPP(ktoré sme aj tak nemali možnosť si prečitať,v tej dobe ešte ani neboli na internete)nestačí.Dokonca mnohí z nás nové VPP ani nepodpísali.Taktiež AS sme pisomne odmietli.To si myslim by bolo dobre argumentovať pri vyzve OSKE na doplnenie veci.
gelios
16.10.09,16:26
Či môže ten divý AS fungovať, ked´už začinal podvodným rozhodovaním?
lubocko
16.10.09,16:33
Či môže ten divý AS fungovať, ked´už začinal podvodným rozhodovaním?
AS funguje inak ako bežné súdy
pavol.za
16.10.09,18:03
bože ,keď RL zastupuje také vemeno tak....prečo trocha neporozmyšľaš,keď chceš niečo napísať strihač oviec

Trafena ovca rychlo zagagala...

21.10.2009 je na sude Kosice I pojednavanie ohladom redukcie poistky. To co bolo odrocene v septembri, ked tam pan doktorko habkal, pri vykladani story o tom ako stat ublizil RL schvalenim poistno-matematickeho vzorca.
pozlatka
18.10.09,12:04
minika poslala som ti ss
lulejby
19.10.09,12:22
Dnes mi bola dorucena nova zaloba z arbitrazneho sudu (a hned aj rozsudok!) ohladom nezaplatenia administrativneho poplatku za zmenu v poisteni na ziadost poistnika a adm. poplatku za znizenie poistneho...vsetko sa samozrejme viaze k legendarnemu listu poistovne, v ktorom toto znizenie navrhla. Co k tomu dodat...
Jano2009
19.10.09,12:27
Na stránke AUS sú nové info, pozrite si.
Jano2009
19.10.09,12:32
Dnes mi bola dorucena nova zaloba z arbitrazneho sudu (a hned aj rozsudok!) ohladom nezaplatenia administrativneho poplatku za zmenu v poisteni na ziadost poistnika a adm. poplatku za znizenie poistneho...vsetko sa samozrejme viaze k legendarnemu listu poistovne, v ktorom toto znizenie navrhla. Co k tomu dodat...
Mrkni sa z okna, či tam už nestojí aj kat zo sekerou. A toto všetko sa deje v členskom štáte EU????
v.balogova
19.10.09,12:33
Na stránke AUS sú nové info, pozrite si.
Čo konkrétne je tam nové?
lulejby
19.10.09,12:44
Nuz ak im toto prejde, tak Slovensko v EU nema co hladat a ja nemam co hladat na Slovensku.
Jano2009
19.10.09,12:52
Nuz ak im toto prejde, tak Slovensko v EU nema co hladat a ja nemam co hladat na Slovensku.
Má to ale takú malú chybu. Totiž o zníženie si žiadal v čase platnosti pôvodnej zmluvy. Na základe čoho si mal platiť poplatky?
Tu pokračuje mafiánska snaha otravovať a zastrašovať.
zuzu123
19.10.09,13:06
už som zavolala na asu v súvislosti nového sviňstva od AS.Mala som im poslať žalobu aj rozhodnutie express.Určite nám niečo budú riešiť.Hovorila som im že máme na to 5 dni.
gelios
19.10.09,13:12
Poradcovia! zaveste na poradu mena exekútorov a rozhodcov ktoré zaslali vám exekučný príkaz a rozsudok aby bolo jasne kto spolupracuje z RL!

Pre v. balogova je to b. g), h), i), j)
lulejby
19.10.09,13:19
Má to ale takú malú chybu. Totiž o zníženie si žiadal v čase platnosti pôvodnej zmluvy. Na základe čoho si mal platiť poplatky?
Tu pokračuje mafiánska snaha otravovať a zastrašovať.
Samozrejme ze je to taktika zastrasovania...ten poplatok si predsa mohli ziadat na uhradu normalnou cestou, pisomnou vyzvou - to je standart vsetkych obdobnych institucii (tych vyziev je dokonca niekolko). Ale to by nemalo taky efekt ako ma tych + 500 eur, ze ano…k Tvojej poznamke, oni si to budu vykladat tak, ze znizenie bolo prijate sucasne s tymi new vpp, takze neviem...a inak mam pocit, ze dokonca ten sadzobnik bol primontovany az v 2009 - skratka je nasou povinnostou dennodenne sledovat vsetky mozne dodatky o poplatkoch a iniciativne ich platit a to aj so spatnou ucinnostou.
danino
19.10.09,13:25
tych 5 dni je na podanie odporu alebo namietky na sud ktory toto rozhodnutie vydal. A samozrejme na podanie odporu sa viaze povinnost uhradit poplatok 350 EUR... Neviem preco ale mam taky pocit ze by to boli len zbytocne vyhodene peniaze.
Jano2009
19.10.09,13:29
Samozrejme ze je to taktika zastrasovania...ten poplatok si predsa mohli ziadat na uhradu normalnou cestou, pisomnou vyzvou - to je standart vsetkych obdobnych institucii (tych vyziev je dokonca niekolko). Ale to by nemalo taky efekt ako ma tych + 500 eur, ze ano…k Tvojej poznamke, oni si to budu vykladat tak, ze znizenie bolo prijate sucasne s tymi new vpp, takze neviem...a inak mam pocit, ze dokonca ten sadzobnik bol primontovany az v 2009 - skratka je nasou povinnostou dennodenne sledovat vsetky mozne dodatky o poplatkoch a iniciativne ich platit a to aj so spatnou ucinnostou.
Výborne. Ak si nezaplatil poplatok, tak je žiadosť o zníženie poistného a pristúpenie k VPP neplatná, ale potom nechápem čo po nás chcú?
Jano2009
19.10.09,13:32
tych 5 dni je na podanie odporu alebo namietky na sud ktory toto rozhodnutie vydal. A samozrejme na podanie odporu sa viaze povinnost uhradit poplatok 350 EUR... Neviem preco ale mam taky pocit ze by to boli len zbytocne vyhodene peniaze.
Na to sa sto percentne spoľahni. Treba počkať na radu právnika.
lulejby
19.10.09,13:45
Výborne. Ak si nezaplatil poplatok, tak je žiadosť o zníženie poistného a pristúpenie k VPP neplatná, ale potom nechápem čo po nás chcú?
:) no ano! Ej, skoda ze som ten poplatok nezaplatila...usetrila by som 480 Sk na poistnom:)
v.balogova
19.10.09,14:49
Poradcovia! zaveste na poradu mena exekútorov a rozhodcov ktoré zaslali vám exekučný príkaz a rozsudok aby bolo jasne kto spolupracuje z RL!

Pre v. balogova je to b. g), h), i), j)
Jasné, to už bolo v piatok. Ja som si myslela, že už niečo k novému RR.
lubocko
19.10.09,15:01
vedia,že v Trenčine im to neprejde,tak skušaju čo sa dá.Už davnejšie som pisal,že kým budu mať v rukach AS tak sa nás budu snažiť dokopať kde chcú.Zajtra može prisť rozsudok,že sme priliš veľa nasporili a RL sme nezaplatili za uskladnenie peňazí a AS im to odobrí.Aj ten najnovší paškvil podľa mňa nemá pravnu podporu.
Jano2009
20.10.09,05:18
Aj mňa a manželku čaká na pošte zásielka z KE, to asi bude ten nový výtvor AS za 500 strieborných. Nuž každý sa snaží zarábať ako vie. Možno by bolo vhodné pouvažovať aj o názve tohoto štátu a dať návrh do prlamentu. Tu sa o práve ani nechyruje.
jamok
20.10.09,07:05
Nevychádzam z údivu,že v našom právnom štáte majú navrch
takýto podvodníci a nikto ich zatial neumlčal.Zriadili si rozhodcovský súd a vypaľujú ďalej
jamok
20.10.09,07:13
mali by sme sa zjednotit a napísat otvorený list do parlamentu či
nedokážu takýchto výpalníkov umlčat.Ved nám slubujú čo všetko
robia pre občanov.
gelios
20.10.09,09:19
Lubocko dik.
miro59
20.10.09,11:11
Vážený pán JUDr. vy sa odvolávate na podpis, lenže treba si uvedomiť a to s plnou vážnosťou, že podpis bol od klientov vylákaný nekalými praktikami a práve o tom by mal rozhodnúť súd. Takže to nie sú naše neodborné nápady, pocity atď. To je veľmi závažný fakt. Ešte keby som Vás mohol poprosiť, pre nás poškodených a čím ďalej tým viac naštvaných klientov je Váš silne jenostranný právny názor na tento problém o ničom, takže Vy nám neraďte!!! Prajem pekný deň.
macko555
20.10.09,11:18
Zdravim na kratko,
bez ohladu na to, co si kto mysli, ODPORUCAM vsetkym, co poslali do AUS splnomocnenia za zastupovanie pri žalobe, aby si na súde v TN preverili, ako p. Petrík s ich splnomocnenim nalozil. Len tolko. Nic viac nic menej. Len odporucanie....
harleydavidson
20.10.09,11:19
Vážení, upozorňoval som vás na to, že popierate vlastnoručne podpísaný text. To, čo tu uvádzate, nie sú právne argumenty. Nezaváži to. Uvedomte si to už konečne. Ak ste zmluvu, resp. zmenu podpísali, tak ste k určitým veciam povinní. O tom, že tu povinnosť nemáte, môže rozhodnúť súd alebo íný na to oprávnený orgán, t. j. vo Vašom prípade rozhodcovský súd. A tu, pokiaľ tomu rozumiem správne, už boli vydané nejaké právoplatné rozhodnutia. Bohužiaľ, nemáte nič v rukách, iba vaše neodborné nápady, pocity, názory. Radím vám, okiaľ povinnosti nechcete plniť, požiadajte o ich zmenu alebo odpustenie alebo zrušte zmluvu. V opačnom prípade je možné, že vás budú žalovať ososbitne za každé dlžné EURO samostatne a dopadnete tak, že sa na trovách nedoplatíte

vazeny pan doktor, ste velmi dobre informovany, napriek tomu, ze do temy ste zapojeny len nedavno. Zrejme ste nepostrehol, ze RL nas na AS po druhy krat zalovala protizakonne, nakolko PO mu prikazuje zdrzat sa vyberania poplatkov na zaklade novych VPP. Teda zaloba podana na AS ohladom zaplatenia akehosi poplatku podla novych VPP, je NEZAKONNA. RL zalobou odignorovala PO, kt stale plati. Tak asi tak. Je nam jasne, ze RL (mimochodom asi vas zamestnavatel) tymto strasi a chce dosiahnut rozbitie hr zaloby, resp. zrusenie poist zmluv bez naroku na odkupnu hodnotu. Tak lahko to nepojde.