JUDr Lassiter
29.10.09,10:54
Ale, ale..mate uz aj ine rozsudky ? Hadam vás nežalujú za každé EURO osobitne....
zuzu123
29.10.09,11:19
Ale, ale..mate uz aj ine rozsudky ? Hadam vás nežalujú za každé EURO osobitne....

Máme veru! a čím viac máme,tým je viac potvrdevé úmyseľné neseriozne konanie poisťovne!
mirozu
29.10.09,11:35
Ale, ale..mate uz aj ine rozsudky ? Hadam vás nežalujú za každé EURO osobitne....

Chlapci z RL už mate toho ozaj dosť na rovaši.
Saara
29.10.09,12:41
Este raz vas prosim o odpoved. Ako ste reagovali na ten "500 euro pozdrav"? Mozte aj do ss, dakujem.
Kavalier
29.10.09,16:52
Ja som dnes dostala list z RL, v ktorom ma žiadajú zaplatiť administ.poplatok za uplynulé obdobie t.j od januára, čo činí 114,49 Eur. Je potrebné ho zaplatiť, alebo je zrušený. Ďakujem
lubocko
29.10.09,16:58
Ja som dnes dostala list z RL, v ktorom ma žiadajú zaplatiť administ.poplatok za uplynulé obdobie t.j od januára, čo činí 114,49 Eur. Je potrebné ho zaplatiť, alebo je zrušený. Ďakujem
si na hromadnej žalobe?PO zakazuje RL vyberať admin.poplatky.Ale aj tak si asi VIP,nam ostatným posielajú rovno exekutora načo sa zdržiavať nejakou výzvou?Skus zavolať do ASU
Kavalier
29.10.09,17:44
Odkedy PO zakazuje RL vyberať administ. poplatok? Prosím presný dátum. Ďakujem.
lubocko
29.10.09,17:52
Odkedy PO zakazuje RL vyberať administ. poplatok? Prosím presný dátum. Ďakujem.
choď na stranku asu tam su zavesené všetky dokumenty
pavol.za
29.10.09,18:29
Odkedy PO zakazuje RL vyberať administ. poplatok? Prosím presný dátum. Ďakujem.

Aky mas produkt? UDP-K ?
Kavalier
29.10.09,18:50
Nie.UDP - S. Stránku ASU som našla.Ďakujem.
harleydavidson
29.10.09,19:10
Ze by RL nasiel "pravnu klucku", ked si dovoli pisomne ziadat poplatok, kt ma sudom t.c. zakazany vyberat? Ved tym porusuje rozhodnutie sudu!
pavol.za
29.10.09,19:13
Aj ja patrím medzi poškodených, ktorí naleteli 40-korunovému bonusu.študijná poistka synovi skončí v októbri. Na manipulačných poplatkoch by som zaplatila viac, ako by dostal. Kde mám záruku, že ho nezdvihnú ešte vyššie? Ministerstvo fin. s tým nemá vraj nič. Treba sa obrátiť vraj na NBS. Poraďte čo ďalej. ďakujem.


Ze by RL nasiel "pravnu klucku", ked si dovoli pisomne ziadat poplatok, kt ma sudom t.c. zakazany vyberat? Ved tym porusuje rozhodnutie sudu!

Jemu teraz skoncila poistska, ak som spravne nasiel.
harleydavidson
29.10.09,20:38
teda ked uz nie je poisteny (poistka riadne skoncila), nie je uz ucastnikom hr. zaloby a teda RL si narokuje na poplatok? Ale ved poplatok ma zakazny vyberat. Je jedno, ci si ucastnikom hr. zaloby, alebo nie. Poplatok nemoze vyberat od klientov, kt pristupili k novym VPP prostrednictvom bonusu atd...
A este jedna vec. Ako to ,ze PZ konci v oktobri, ked podla novych VPP sa nase poistky predlzuju az do 50-tky?
Kavalier
30.10.09,11:26
Zmluva zanikla 18.10.2OO9.Cit. z listu RL:Od štipendia bude odpočítaný nedoplatok administ.poplatku 114,49Eur.Syn má dostávať štipendium vo výške 33,19.Eur.Keď mu budú strhávať poplatok čo dostane a kedy sa pýtam.
harleydavidson
30.10.09,11:46
Zmluva zanikla 18.10.2OO9.Cit. z listu RL:Od štipendia bude odpočítaný nedoplatok administ.poplatku 114,49Eur.Syn má dostávať štipendium vo výške 33,19.Eur.Keď mu budú strhávať poplatok čo dostane a kedy sa pýtam.

si ucastnik hr. zaloby?
dragonka
30.10.09,14:59
Pozrite si stránku Rapid life od 1.11. su tam nové poplatky a mes adm. poplatok sa znížil
lubocko
30.10.09,17:27
zmenil sa aj ten šílený sadzobník?
pozlatka
30.10.09,17:54
minika, poslala som ti ss
harleydavidson
30.10.09,19:09
Pozrite si stránku Rapid life od 1.11. su tam nové poplatky a mes adm. poplatok sa znížil


kde je ten poplatok uvedený? Lebo v sadzobníku je povodna vyska.
minika
30.10.09,20:40
Pozrite si stránku Rapid life od 1.11. su tam nové poplatky a mes adm. poplatok sa znížil
Pozerám stránku rapidlife, ale ten sadzobník poplatkov nejako neviem nájsť. Kde to je?

Už som ho našiel, je tam pôvodný poplatok.Poisťovňa ho podľa VPP môže zmeniť pre nasledujúci rok do 30.11.2009
minika
30.10.09,20:44
minika, poslala som ti ss
pošli ešte raz
pavol.za
30.10.09,21:34
kde je ten poplatok uvedený? Lebo v sadzobníku je povodna vyska.

Nejake sa nasli...
daklen
31.10.09,07:43
Menia tieto nové VPP našu situácu???
zuzu123
31.10.09,08:02
Hu,ja tu mám ale veľa otázok,
Ktoré časti treba odmietnúť?Kto vie nájsť v celej texte háčiky?Aké poplatky účtujú za odmietnutie nietorých častí?Koľkokrát účtujú tie polatky,spolu na celé odmietnutie,či zvlášť na každý bod,ktorý chcem odmietnúť.Koľkokrát môže poisťovňa body zmeniť?Hádam nie mesačne,aby bolo treba mesačne odmietnúť?Prečo zmení poplatky poisťovňa?Keď priznajú,že pôvodné poplatky boli príliž vysoké,ako mohli žalovať tých ktoré s tým nesúhlasili a ako môžu žiadať zaplatenie súdnych trov,a ako mohlol nezaujatý súd priniesť rozsudok v ktorom plne súhlasí poplatkamy,ktoré sa zdajú neprimerané aj poisťovne?.....
Prepáčte,ale kto sa raz popálil,už sa bojí ohňa.
jarecko
31.10.09,08:50
Podla mna je to nejaky ciastocny pseudoobrat poistovne o 180 stupnov v snahe rozbit zalobu v TN. To jest, aby povodny text VPP z 21.5.2007 nebol sudom vyhlaseny za porusujuci prava spotrebitelov-poistnikov v celom rozsahu.

To znamena, ze zalovany este pred pojednavanim odstranil alebo upravil niektore casti VPP z 21.5.2007 ako mozne vady a tym vysiel akoze v ustrety poistnikom.

Jeden bod zo zmenenych VPP z 21.05.2007 platnych od 01.01.2010

XVII. časť - ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
1. Tieto všeobecné poistné podmienky sú všeobecne platné a účinné pre poistné
zmluvy uzavreté od 21. mája 2007. Na prv uzavreté poistné zmluvy sa tieto VPP
vzťahujú na základe vzájomnej dohody poistníka a poisťovne.

Tento bod sa nezmenil jeho znenie je totozne ake bolo v predchadzajucich VPP.

Zmluvy by mohli bezat nadalej podla uplne povodnych prvych VPP, ked sa na zaklade vzajomnej dohody nedohodnu poistnici a RL inac. Ide o to kto si za co povazuje vzajomnu dohodu a akym sposobom by boli poistnici, ktori podpisali predtym niektoru chytakovu ponuku alebo nepodpisali ziadnu osloveni prijat takto upravene VPP a potvrdit to dobrovolne svojim podpisom,
alebo komu su tieto zmenene VPP urcene?. Bol by zaujem RL ponechat poistnikoch pokracovat v poisteni az do splnenia vsetkych nalezitosti zmluvy podla uplne prvych VPP? Uvidime co z toho vykvitne.

zuzu123 spravne sa zamyslas aku trvacnost budu mat tieto zmenene VPP a tvoja posledna veta hovori za vsetko.
lubocko
31.10.09,11:42
aj ja mam veľa výhrad k týmto VPP,ale za najväčší nedostatok považujem to,že riešenie prípadných sporov je zase výhradnou vecou AS(ak sa mýlim opravte ma)Zo zákona to musí byť volitelné .Spotrebiteľ musí mať na výber tak ako je to napr. v zmluve s T-mobile . Ak tam nebude ten AS ošetrený tak sú tie VPP o ničom. Súhlasím so zuzu nevstupiš dvakrát do tej istej rieky
jarecko
31.10.09,12:16
Mas tam bod 4 Osobitne zmluvne dojednania, kde mozes odmietnut RS do 30 dni od podpisu zmluvy:

citát
4. Napriek odseku 1 týchto osobitných zmluvných dojednaní sa zmluvné strany dohodli,
že za účelom realizácie osobitného práva poistníka individuálne ovplyvniť
poistný vzťah v súlade s potrebami poistníka môže poistník v lehote 30 dní od podpisu
poistnej zmluvy zo strany poistníka individuálne písomne odmietnuť
ustanovenia časti XV. VPP, ktoré tvoria súčasť jeho poistenia a zároveň ods. 3
týchto osobitných zmluvných dojednaní, a to bez toho, aby tým bol právne dotknutý
alebo akýmkoľvek spôsobom podmienený ostatný zvyšok poistného vzťahu.
lubocko
31.10.09,12:33
Mas tam bod 4 Osobitne zmluvne dojednania, kde mozes odmietnut RS do 30 dni od podpisu zmluvy:

citát
4. Napriek odseku 1 týchto osobitných zmluvných dojednaní sa zmluvné strany dohodli,
že za účelom realizácie osobitného práva poistníka individuálne ovplyvniť
poistný vzťah v súlade s potrebami poistníka môže poistník v lehote 30 dní od podpisu
poistnej zmluvy zo strany poistníka individuálne písomne odmietnuť
ustanovenia časti XV. VPP, ktoré tvoria súčasť jeho poistenia a zároveň ods. 3
týchto osobitných zmluvných dojednaní, a to bez toho, aby tým bol právne dotknutý
alebo akýmkoľvek spôsobom podmienený ostatný zvyšok poistného vzťahu.
to hej,ale ako mám chápať "30dní od podpisu poistnej zmluvy"
jarecko
31.10.09,12:40
Asi to bolo myslene pre tych co uzatvarali zmluvy po 21.05.2007, ako je to v tychto nasich zamotanych pripadoch to vedia asi len oni v RL. Bude to asi od dna pristupenia na nove VPP.
lubocko
31.10.09,12:45
zamotane to je,keby to bolo 30dni od podpisu VPP nevzťahovala by sa účinnosť aj na tie AS čo už prebehli?"VPP
vzťahujú na základe vzájomnej dohody poistníka a poisťovne."-tým sa myslí asi podpis toho zmieru,ale stále neviem ako je to s tým AS
rust
31.10.09,12:52
Dávajte si veľký pozor, lebo nič dobré z tej poisťovne čakať nemožno. Prajem pekný deň
macko555
31.10.09,13:41
Hu,ja tu mám ale veľa otázok,
Ktoré časti treba odmietnúť?Kto vie nájsť v celej texte háčiky?Aké poplatky účtujú za odmietnutie nietorých častí?Koľkokrát účtujú tie polatky,spolu na celé odmietnutie,či zvlášť na každý bod,ktorý chcem odmietnúť.Koľkokrát môže poisťovňa body zmeniť?Hádam nie mesačne,aby bolo treba mesačne odmietnúť?Prečo zmení poplatky poisťovňa?Keď priznajú,že pôvodné poplatky boli príliž vysoké,ako mohli žalovať tých ktoré s tým nesúhlasili a ako môžu žiadať zaplatenie súdnych trov,a ako mohlol nezaujatý súd priniesť rozsudok v ktorom plne súhlasí poplatkamy,ktoré sa zdajú neprimerané aj poisťovne?.....
Prepáčte,ale kto sa raz popálil,už sa bojí ohňa.

Zuzu, odporucam ti opat kompletne prekombinovat svoju situáciu, aby si sa dostala este do vacsich problemov.
a mimochodom, tahá sa to uz dost dlho, ale ak si doteraz nepotrehla, ze súd je o platnosti VPP a nie o poplatkoch tak ti to opat píšem. Váš drahý AUS si odkusol velké sústo a spochybnil celý systém, nie iba poplatky o ktoré tu ludom išlo. . A o tom je aj AS.
Cize teraz treba opat hrat zakopovu vojnu a odmietnut ustretovy krok poistovne aj napriek tomu, ze tieto VPP prakticky riešie problem tych, ktorí doteraz nepristupili na zmier. Typická slovenská nátura - negativistické myslenie a vzdy za niecim nieco je.
Ale ved si treba kratit nejak dlhé zimné noci. Uz cakám stanovisko AUS-u, ktorý v záujme boja o dotácie to nevzdá a napíše, ze nemorálna poistovna síce upravila všetko co od nej požadovali ale neskočte jej na to, lebo treba bojovať a udržať hromadnú žalobu :-))))))))))))
lubocko
31.10.09,13:54
Zuzu, odporucam ti opat kompletne prekombinovat svoju situáciu, aby si sa dostala este do vacsich problemov.
a mimochodom, tahá sa to uz dost dlho, ale ak si doteraz nepotrehla, ze súd je o platnosti VPP a nie o poplatkoch tak ti to opat píšem. Váš drahý AUS si odkusol velké sústo a spochybnil celý systém, nie iba poplatky o ktoré tu ludom išlo. . A o tom je aj AS.
Cize teraz treba opat hrat zakopovu vojnu a odmietnut ustretovy krok poistovne aj napriek tomu, ze tieto VPP prakticky riešie problem tych, ktorí doteraz nepristupili na zmier. Typická slovenská nátura - negativistické myslenie a vzdy za niecim nieco je.
Ale ved si treba kratit nejak dlhé zimné noci. Uz cakám stanovisko AUS-u, ktorý v záujme boja o dotácie to nevzdá a napíše, ze nemorálna poistovna síce upravila všetko co od nej požadovali ale neskočte jej na to, lebo treba bojovať a udržať hromadnú žalobu :-))))))))))))
nejde len o poplatky, v tých nových VPP je príliš veľa otaznikov.Myslím si,že poisťovni to už prerasta cez hlavu preto tento krok.Keď môžem hovoriť za seba ja o žiadnu vojnu nemám záujem,ale táto akože poisťovňa nás už presvedčila,že sa jej nedá veriť preto tá opatrnosť
minika
31.10.09,19:36
Zuzu, odporucam ti opat kompletne prekombinovat svoju situáciu, aby si sa dostala este do vacsich problemov.
a mimochodom, tahá sa to uz dost dlho, ale ak si doteraz nepotrehla, ze súd je o platnosti VPP a nie o poplatkoch tak ti to opat píšem. Váš drahý AUS si odkusol velké sústo a spochybnil celý systém, nie iba poplatky o ktoré tu ludom išlo. . A o tom je aj AS.
Cize teraz treba opat hrat zakopovu vojnu a odmietnut ustretovy krok poistovne aj napriek tomu, ze tieto VPP prakticky riešie problem tych, ktorí doteraz nepristupili na zmier. Typická slovenská nátura - negativistické myslenie a vzdy za niecim nieco je.
Ale ved si treba kratit nejak dlhé zimné noci. Uz cakám stanovisko AUS-u, ktorý v záujme boja o dotácie to nevzdá a napíše, ze nemorálna poistovna síce upravila všetko co od nej požadovali ale neskočte jej na to, lebo treba bojovať a udržať hromadnú žalobu :-))))))))))))
O akom ústretovom kroku to hovoríš?
To aby som každý deň sledoval VPP či sa v nich niečo nezmenilo, aby som to nedajbože nezabudol odmietnuť? Pretože všetky zmeny sú účinné v deň uverejnenia na webe. A poisťovňa mi to oznámi o 6 mesiacov.No to je pekná hlúposť.

Ešte si tu dovolím dať zopár postrehov k tým novým VPP:


Poisťovňa je povinná určiť výšku poistného na základe poistno-matematických
metód tak, aby výška poistného zabezpečovala trvalú splniteľnosť všetkých jej záväzkov
vrátane tvorby dostatočných technických rezerv a spôsobu ich umiestnenia.
Preto má poisťovňa právo kedykoľvek počas trvania poistnej zmluvy primerane
zvýšiť poistné bez toho, aby došlo k zmenám ostatných finančných parametrov
poistnej zmluvy. Dôvodom zvýšenia poistného nemôže byť zmena veku alebo zdravotného
stavu poisteného. Poisťovňa je povinná nanovo stanovenú výšku poistného
oznámiť poistníkovi najneskôr v lehote dvoch mesiacov pred splatnosťou poistného


XVII. časť - ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA

1.

Tieto všeobecné poistné podmienky sú všeobecne platné a účinné pre poistné


zmluvy uzavreté od 21. mája 2007. Na prv uzavreté poistné zmluvy sa tieto VPP


vzťahujú na základe vzájomnej dohody poistníka a poisťovne.


Ako sa chcú vzájomne so mnou dohodnúť ?
A keď ja sa nechcem ?



7d.



Poisťovňa má právo vykonávať zmeny VPP a nadväzujúcich osobitných poistných
podmienok formou dodatkov a doplnkov alebo vyhlásením ich úplného
znenia, ak je to potrebné v záujme poistníkov a poistených, z dôvodu unifikácie


a zjednotenia právneho postavenia všetkých poistníkov, z dôvodu legislatívnych


zmien, zmeny obchodno–finančného plánu poisťovne, zmeny nákladovej štruktúry


poisťovne a jej výšky, rastu poisťovne alebo nedisciplinovaného peňažnéh o správania


sa poistníkov prispievajúcich do poistného fondu. Zmeny VPP, osobitných


poistných podmienok, ich dodatkov a doplnkov sú voči poistníkovi účinné ich


vyhlásením prostredníctvom zverejnenia na internetovej stránke www.rapidlife.sk (http://www.rapidlife.sk).



11a.



Pokiaľ osobitný všeobecne záväzný právny predpis platný na území Slovenskej
republiky ukladá poisťovni voči poistníkovi alebo inej osobe zúčastnenej na poistení
poučovaciu povinnosť alebo oznamovaciu povinnosť, táto povinnosť sa považuje zo


strany poisťovne za splnenú, ak okolnosť, ktorá je predmetom poučovacej povinnosti


alebo oznamovacej povinnosti, sa poistníkovi alebo inej osobe zúčastnenej na


poistení oznámi v lehote 6 mesiacov od vzniku povinnosti poisťovne, a to aj v rámci


akéhokoľvek iného právneho úkonu adresovaného poistníkovi. Na účely tohto


odseku sa za osoby zúčastnené na poistení považujú poistený, oprávnená osoba,


pripoistené osoby a ich právni nástupcovia. Tým nie je dotknuté právo poisťovne



relevantné skutočnosti oznamovať postupom podľa II. časti článku 15 ods. 13, 14


VPP.






13.



V nadväznosti na ods. 7d. Všeobecných poistných podmienok pre poistenie


zjednávané Rapid life životnou poisťovňou, a.s., z 21.5.2007 ako aj


v nadväznosti na ods. 7d. tejto časti poistných podmienok sa Všeobecnými


poistnými podmienkami pre poistenie zjednávané Rapid life životnou


poisťovňou, a.s., z 1.1.2010 v plnom rozsahu nahradzujú Všeobecné poistné


podmienky pre poistenie zjednávané Rapid life životnou poisťovňou
z 21.5.2007 v znení dodatkov 1, 2, 3, ktoré sa týmto zrušujú v celom rozsahu.




V celom rozsahu zrušiť VPP o platnosti ktorých sa vedie spor ? Veď nás žalovali na AS že právny stav trvá a teraz ho sami rušia? No to sú mi veci. O čom to celé asi je?
harleydavidson
31.10.09,20:06
minika ak ta mozem opravit, v celom rozsahu sa rusia len dodatky 1,2 a 3, nie VPP.

dodatok c. 1 mal pretrasformovat nase poistky na Eurokapitalplus, kedy by trvali az do 50-tich rokov zivota poistnika, res. do 70-tky.
dodatok c. 2 dopnal VPP o rozne ustanovenia
dodatok č. 3 menil nazov poistovne z prvej ceskoslo.....na rapid life

pre nas bol najdolezitejsi (a velmi nevyhodny) prave dodatok c 1, lebo nam celkom menil poistku

osobne tiez zastavam nazor, ze tieto nove VPP su "menej besne" prave koli hr. zalobe.

ak som spravne pochopil, tak podla:

XVII. časť - ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
1.

Tieto všeobecné poistné podmienky sú všeobecne platné a účinné pre poistné


zmluvy uzavreté od 21. mája 2007. Na prv uzavreté poistné zmluvy sa tieto VPP

vzťahujú na základe vzájomnej dohody poistníka a poisťovne.



sa na nas budu tieto VPP vztahovat az po dohode s poistovnou
harleydavidson
31.10.09,20:10
to hej,ale ako mám chápať "30dní od podpisu poistnej zmluvy"


podla mna sa tym mysli aj 30 dni od podpisu -pristupeniu k VPP....
lubocko
31.10.09,20:37
podla mna sa tym mysli aj 30 dni od podpisu -pristupeniu k VPP....
nemôžem si pomôcť mne tam chýba možnosť voľby hneď pri podpise,takto je to v rovine úvah
pozlatka
01.11.09,21:07
Ako postupovať v súvislosti so zavedením nových VPP?
Tí,ktorí sú účastníkmi hromadnej žaloby a ktorým poisťovňa poslala už dva RR majú nejako reagovať?
alandrej
02.11.09,07:55
Harley podla mna ma minika pravdu. Precitaj si este raz Cast XVII. Clanok13 novych VPP. Nie som pravnik, ale myslim, ze sa rusia cele VPP z 21.5.2007 vratane dodatkov. A nove budu platit, len ked ich podpiseme. Tie nove som este cele necital, vyzeraju mierne vyhodnejsie pre klienta, ale asi neodstranuju zakladny problem, jednostranne kroky poistovne. Napriklad ihned po podpise dostatocnym poctom klietov zvysia poplatky opat na 11,95 EUR. Mozeme ich sice odmietnut, ale s dosledkami, pripadne rozdielne nazory na podmienky zmluvy bude rozhodovat RS. Po doterajsich skusenostiach by sme museli takmer denne sledovat internet a radit sa s pravnikom alebo AUS.
alandrej
02.11.09,08:41
ospravedlnujem sa harleymu a minike za chybu v predchadzajucom prispevku, nahrada povodnych VPP za nove je v casti XVII. clanok 19
pavol.za
02.11.09,10:17
Zuzu, odporucam ti opat kompletne prekombinovat svoju situáciu, aby si sa dostala este do vacsich problemov.
a mimochodom, tahá sa to uz dost dlho, ale ak si doteraz nepotrehla, ze súd je o platnosti VPP a nie o poplatkoch tak ti to opat píšem. Váš drahý AUS si odkusol velké sústo a spochybnil celý systém, nie iba poplatky o ktoré tu ludom išlo. . A o tom je aj AS.
Cize teraz treba opat hrat zakopovu vojnu a odmietnut ustretovy krok poistovne aj napriek tomu, ze tieto VPP prakticky riešie problem tych, ktorí doteraz nepristupili na zmier. Typická slovenská nátura - negativistické myslenie a vzdy za niecim nieco je.
Ale ved si treba kratit nejak dlhé zimné noci. Uz cakám stanovisko AUS-u, ktorý v záujme boja o dotácie to nevzdá a napíše, ze nemorálna poistovna síce upravila všetko co od nej požadovali ale neskočte jej na to, lebo treba bojovať a udržať hromadnú žalobu :-))))))))))))

http://financie.etrend.sk/poistenie/poistovna-rapid-life-znizuje-poplatky.html
JUDr Lassiter
02.11.09,13:20
Ahojte,

pozrel som tie nové VPP, zatiaľ iba bežne. Dosiahli ste svoje mimosúdne.
dragonka
02.11.09,14:12
A čo rozh. rozsudky?
lubocko
02.11.09,14:58
Ahojte,

pozrel som tie nové VPP, zatiaľ iba bežne. Dosiahli ste svoje mimosúdne.
dovolím si nesúhlasiť je to skoro to isté ako predtým,lenže lepšie ošetrené pre poisťovňu
alandrej
02.11.09,15:14
dovolím si nesúhlasiť je to skoro to isté ako predtým,lenže lepšie ošetrené pre poisťovňu
Plny suhlas voci tebe lubocko. Okrem inych zaludnosti davam do pozornosti II.cast novych VPP-Vseobecne ustanovenia, Clanok 12-Poistna udalost a plnenie poistovne, bod 2. V podstate bez ohladu na vysku poistnej sumy v zmluve, poistovna si sama urci a vypocita poistne plnenie okrem ineho na zaklade koeficientu poistneho kmena. Ten je v sucasnosti (vid RL web stranku, cast Produkty) 0,65. Kolko bude o rok? Mozno 0,001.
minika
02.11.09,15:18
dovolím si nesúhlasiť je to skoro to isté ako predtým,lenže lepšie ošetrené pre poisťovňu
presne tak. V tejto chvili sa zdá že je to prijateľné. Ale z hľadiska budúcnosti nás budú mať ešte viac v hrsti.
Pretože:
Preto má poisťovňa právo kedykoľvek počas trvania poistnej zmluvy primerane
zvýšiť poistné bez toho, aby došlo k zmenám ostatných finančných parametrov
poistnej zmluvy.
A všetky spory bude riešiť AS. A ďalšie veci jednostranne výhodné len pre poisťovňu.
alicea
02.11.09,19:05
alebo napr. XVI. časť-administratívne poplatky ods.5: ...pokiaľ poistník s novozavedeným pravidelným poplatkom nesúhlasí, je oprávnený svoj nesúhlas s pravidelným poplatkom vyjadriť v lehote 60 dní odo dňa uverejnenia zavedeného poplatku v sadzobníku poplatkov na internetovej stránke poisťovne a to písomne postupom obdobným ako v prípade nesúhlasu so zvýšením poistného ... s tým, že v takomto prípade je poisťovňa oprávnená postupovať analogicky a primerane ako v prípade nesúhlasu poistníka so zvýšením poistného. Redukcia poistenia sa vykoná podľa štandardnej poistno-matematickej metódy."
... čo z toho vyplýva? že ak písomne vyjadrím svoj nesúhlas, poisťovňa mi "analogicky a primerane" zredukuje poistenie a ako bude vyzerať tá analogická a primeraná redukcia, to možno nik z poisťovne dnes nevie a ak áno, tak iba tvorca týchto unikátnych vpp.
minika
02.11.09,19:05
Nezakomponovali čistou náhodou ten zmier, ktorý nám ponúkali do nových VPP ? To sa mi nezdá. O čom bude rozhodovať KS v TN? Ako budú vyriešené rozsudky RS? Keď budeme s týmto súhlasiť, tak definitívne súhlasíme aby ďalšie spory riešil RS.

Zaujímavý je aj článok o odkupnej hodnote - úpravy koeficientami

7. Odkupnú hodnotu vypočítanú postupom podľa ods. 6 tohto článku môže poisťovňa
upraviť aplikáciou individuálneho koeficientu a koeficientu poistného kmeňa (II.
časť čl. 12 ods. 2b). V tomto prípade sa vyplácaná odkupná hodnota, na ktorú má
oprávnená osoba nárok, stanoví ako súčin odkupnej hodnoty vypočítanej podľa ods.
6 tohto článku a príslušných koeficientov. Ustanovenia o stanovení výšky
vyplácaného poistného plnenia aplikáciou príslušných koeficientov sa na výpočet
vyplácanej odkupnej hodnoty vzťahujú analogicky. Obdobne sa použijú ustanovenia
II. časti čl. 12 ods. 2c týchto VPP na výpočet vyplácanej odkupnej hodnoty v prípade
poistných zmlúv uzavretých pred účinnosťou týchto VPP, ak si ich aplikáciu na
už existujúci poistný vzťah poistník osobitne vymieni.
alicea
02.11.09,19:22
možné to je ... hráme hru "nájdi 42 rozdielov medzi vpp z r.2007 a najnovšími vpp". kto nenájde má smolu. jedno je isté, poistné podmienky tejto poisťovne sú zámerne abnormálne rozsiahle, nekonkrétne, nejednoznačné, s množstvom odvolávok a s cieľom nepodať jasné informácie a zamotávať a zamotávať.
macko555
02.11.09,19:39
možné to je ... hráme hru "nájdi 42 rozdielov medzi vpp z r.2007 a najnovšími vpp". kto nenájde má smolu. jedno je isté, poistné podmienky tejto poisťovne sú zámerne abnormálne rozsiahle, nekonkrétne, nejednoznačné, s množstvom odvolávok a s cieľom nepodať jasné informácie a zamotávať a zamotávať.


presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo. Ten je teraz aj podla trendu porovnatelnými s ostatnými poistovnami, cize argumentacia na sude bude uplne fasa. A co priatelia z AUSu? kde je ich stanovisko? Onemeli od úzasu?
No a skuste si len tak námatkovo prečítať ktorékoľvek VPP inej poistovne, alebo banky. Zistíte, že sú také isté :-)))) Len teraz ste ich konecne zacali cítat. Robte tak aj nadalej a budete mat obavy kupit si telefón, zalozit si úcet atd :-)))) Ale ako hovorim, dobre ze sa sustredite na podstatné veci.....a ked prehrate sud v TN, tak budete vlastne rozmyslat, o co vam islo a nezistite to :)
lubocko
02.11.09,19:44
presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo. Ten je teraz aj podla trendu porovnatelnými s ostatnými poistovnami, cize argumentacia na sude bude uplne fasa. A co priatelia z AUSu? kde je ich stanovisko? Onemeli od úzasu?
No a skuste si len tak námatkovo prečítať ktorékoľvek VPP inej poistovne, alebo banky. Zistíte, že sú také isté :-)))) Len teraz ste ich konecne zacali cítat. Robte tak aj nadalej a budete mat obavy kupit si telefón, zalozit si úcet atd :-)))) Ale ako hovorim, dobre ze sa sustredite na podstatné veci.....a ked prehrate sud v TN, tak budete vlastne rozmyslat, o co vam islo a nezistite to :)
ja neviem čital si vôbec tie VPP?Vieš vôbec o čom je súd v TN?K tým poplatkom citujem:"Tým sa dostáva bližšie k sadzbám bežným u iných poisťovní "aj tak je najvyšší
minika
02.11.09,20:22
presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo. Ten je teraz aj podla trendu porovnatelnými s ostatnými poistovnami, cize argumentacia na sude bude uplne fasa. A co priatelia z AUSu? kde je ich stanovisko? Onemeli od úzasu?
No a skuste si len tak námatkovo prečítať ktorékoľvek VPP inej poistovne, alebo banky. Zistíte, že sú také isté :-)))) Len teraz ste ich konecne zacali cítat. Robte tak aj nadalej a budete mat obavy kupit si telefón, zalozit si úcet atd :-)))) Ale ako hovorim, dobre ze sa sustredite na podstatné veci.....a ked prehrate sud v TN, tak budete vlastne rozmyslat, o co vam islo a nezistite to :)
A ktorákoľvek iná poisťovňa koná voči svojim klientom tak ako táto?
Trestné oznámenia, nehanebné rozhodcovské rozsudky a teraz nahradenie VPP o ktorých platnosť sa sporíme novými VPP? Od serioznosti a poctivého konania je to na míle vzdialené. A môže si deklarovať základné hodnoty koľko len chce.!!!!
A vieš o čo nám ide? O naše peniaze a spravodlivosť a nedopustiť aby ďalší konali tak ako táto poisťovňa.
pozlatka
02.11.09,20:30
Volal už niekto do ASU? Dajte vedieť, trebárs aj ss. Dík.
minika
02.11.09,21:06
Pôvodca textu príspevku macko555:

presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo.

Zamotáva a prekombinováva to akurát tak poisťovňa
Poplatok bola síce najpodstatnejšia vec, ale otvorilo mi to oči a máš pravdu, začal som tie VPP čítať. Teraz píšem za seba, fakt žasnem čo všetko je v tých VPP. Áno, majú to aj ostatní, ale nedovolia si to čo títo. A keby si to dovolili tak sa proti tomu budem brániť ako v tomto prípade.

A minule si písal okrem iného aj toto:


ved si na ten posledný úcet pockaj. urcite príde. a potom sa stazuj ako ta systém zomlel a aký je tento štát banánový a ze vsetci sú proti tebe a skorumpovaný.

Nespráva sa náhodou poisťovňa práve ako banánová?
macko555
02.11.09,23:21
Pôvodca textu príspevku macko555:

presne ako som napísal minule. treba to poriadne zamotat a prekombinovat. Kaslite na tu najpodstatnejsiu vec, ze poistovna znizila poplatok o ktorý vsetkým islo.

Zamotáva a prekombinováva to akurát tak poisťovňa
Poplatok bola síce najpodstatnejšia vec, ale otvorilo mi to oči a máš pravdu, začal som tie VPP čítať. Teraz píšem za seba, fakt žasnem čo všetko je v tých VPP. Áno, majú to aj ostatní, ale nedovolia si to čo títo. A keby si to dovolili tak sa proti tomu budem brániť ako v tomto prípade.

A minule si písal okrem iného aj toto:



Nespráva sa náhodou poisťovňa práve ako banánová?

Ja sa ospravedlnujem, ze som sem napisal svoj nazor na vec. Nechcem tu Zbytocne podnecovat debatu o tom co napisem. Takze si pekne posadajte do kruhu a zavolajte samanov z AUSU a spolu rozlusknite tuto velku zahadu. Najlepsie by bolo leby ste ako spotrebitelia poslali vsetkym poisrovniam navrh ako by tie vpp mali vyzerat, lebo tusim to teraz riesite. A principialne reci o zasadach a moralke tych maju slovaci v zasade vZdy dost a ponagativisrickom pristupe je to ich druha najtypickejsia crta. Len aby ste sa s lumenmi s ausu nedostali do situacie ze sa vacsina ludi zacne pytat o co vǎm vlastne ide. Ja len preto aby sa to hokejove mementum nepresunulo na druhu stranu.
alicea
03.11.09,06:58
obúvaš sa do slovíčka "porovnateľné"... je to smiešne... ak sa ľudia budú v budúcnosti obávať kúpiť si telefón alebo niečo iné na zmluvu, bude to určite zásluhou týchto negatívnych skúseností s touto poisťovňou, ktorej misia zverejnená na ich webovej stránke má na míle ďaleko od reality... v tomto prípade zlá reklama nie je na osoh
petros18
03.11.09,07:42
Možno trochu mimo vašu tému - mne poisťovňa jednostranne zrušila poistku v roku 2008. Nepodpísal som nové VPP, žiadnu zľavu 40,- Sk som nevzal, ani mobil. Podľa pre mňa stále platia VPP z roku 2000, keď som zmluvu podpisoval. Rapid už 3x posielal šek s odkúpnou hodnotou, ale neprevzal som to. Ako postupovať v takomto prípade?
JUDr Lassiter
03.11.09,07:48
Existuje jedna taka kniha, ktora sa vola CHVALA BLAZNOVSTVA (BLAZNIVOSTI)... Odhliadnuc od jej obsahu, mala by to byť Vaša BIBLIA, lebo vy ste taký blbý, že to presahuje hranice vesmíru
zuzu123
03.11.09,08:16
Existuje jedna taka kniha, ktora sa vola CHVALA BLAZNOVSTVA (BLAZNIVOSTI)... Odhliadnuc od jej obsahu, mala by to byť Vaša BIBLIA, lebo vy ste taký blbý, že to presahuje hranice vesmíru


Doteraz mňa považovali niektoré poraďáci za"slabšiu"preto,lebo ponuku poisťovne som podpísala bez dôkladneho a podrobného preštudovania.Teraz som blbá preto,lebo chcem všetko jasne porozumieť.To je ale obrat!A to všetko pre moje dobro?!
zuzu123
03.11.09,08:28
Možno trochu mimo vašu tému - mne poisťovňa jednostranne zrušila poistku v roku 2008. Nepodpísal som nové VPP, žiadnu zľavu 40,- Sk som nevzal, ani mobil. Podľa pre mňa stále platia VPP z roku 2000, keď som zmluvu podpisoval. Rapid už 3x posielal šek s odkúpnou hodnotou, ale neprevzal som to. Ako postupovať v takomto prípade?



Jasný prípad na dôkaz účelovosti poisťovne,aby zbavil klientov určitej skupiny.Tak či tak.
Mal by si skúsiť dohodnúť s poisťovňou,ale dávaj pozor!Podpíš jedine to,čo si napísal vlastnoručne.A keď sa nedá s nimi dohodnúť na Tvoj prospech,zostane Ti asi len súdiť.
Ale súdenie je časovo aj nervovo náročné.Keď si nič nepodpísal pre poisťovňu okrem pôvodnej zmľuvy,spor vyhráš určite,lebo jednostranne zrušiť zmľuvu bez dôvodu je nezákonné.Lenže tu zostane jedna otázka.Dokedy môže existovať taká poisťovňa?
macko555
03.11.09,08:39
Jasný prípad na dôkaz účelovosti poisťovne,aby zbavil klientov určitej skupiny.Tak či tak.
Mal by si skúsiť dohodnúť s poisťovňou,ale dávaj pozor!Podpíš jedine to,čo si napísal vlastnoručne.A keď sa nedá s nimi dohodnúť na Tvoj prospech,zostane Ti asi len súdiť.

ja by som skôr povedal, ze je to jasný dokaz toho ako hrat mrtveho chrobáka. Dostal list s moznostami a poistovna robi len to co boli v liste napisane.

A teraz vsetci napiste ze je to nemoralne, ale to vasu situáciu neriesi. Aus
na vás pekne zhora kasle a nikto tu nevie, co má robit, bohuzial. A co je horsie, niekto uz asi ani nevie, o co mu ide.
A zuzu...je dobré ze vsetko cítas, ked to pospisujes. Ale nemysli si, ze teraz budes vznasat pripomienky a vsetky poistovne sa im budú prisposobovat.

Zaujimavy bude ten súd v TN: ...
- preco sa súdite?
- lebo nám dali nemorálne vysoký poplatok....
- ale uz ho znízili a VPP upravili
- no ale pred tým bol ten poplatok vysoký a VPP sa nám nepácia
- ale uz to poistovna zmenila
- ale predtým to bolo inak (prípadne dalsie vázne argumenty)

Ale to si teraz asi vsetci uvedomujete, ze?
macko555
03.11.09,08:43
Jasný prípad na dôkaz účelovosti poisťovne,aby zbavil klientov určitej skupiny.Tak či tak.
Mal by si skúsiť dohodnúť s poisťovňou,ale dávaj pozor!Podpíš jedine to,čo si napísal vlastnoručne.A keď sa nedá s nimi dohodnúť na Tvoj prospech,zostane Ti asi len súdiť.
Ale súdenie je časovo aj nervovo náročné.Keď si nič nepodpísal pre poisťovňu okrem pôvodnej zmľuvy,spor vyhráš určite,lebo jednostranne zrušiť zmľuvu bez dôvodu je nezákonné.Lenže tu zostane jedna otázka.Dokedy môže existovať taká poisťovňa?

skus sa pozriet aj trochu triezvejšie a zosumarizuj si vyvoj udalosti.
Poistovna sa mohla zbavit tejto podla teba určitej skupiny (zrejme asi myslís skupiny nevýhodných zmlúv) už dávno pred tým. Prečo poslala listy s troma možnosťami potom, ako im NBS poslala výsledky dohľadu? Si myslis, ze poistovna pojde do takéhoto rizika z vlastného rozhodnutia?
Ale to som už asi zaťal príliš trúfalo vzhladom na priebeh tejto debaty.....
Otázka je aj to, preco vlastne NBS utajila tie výsledky dohladu a to co poistovni prikázala, ked to poistovna chcela zverejnit? No ale to uz je tiez asi sila, co si to tu dovolujem naznacit :-))))) Keby NBS odtajnila, co utajila, konecne by sme vsetci mohli vediet, kde je vlastne pravda.....

a dokedy bude existovat poistovna? no podla mna len do súdu v trencíne, kde ju po prvom pojednávani urcite po zmenenej zalobe od AUSu na pockanie zrusia, lebo je nemorálna....a potom sa vsetci prebudíme a TV bude rozprávat Fico a Tomanová o sociálnomn státe.
zuzu123
03.11.09,09:38
ja by som skôr povedal, ze je to jasný dokaz toho ako hrat mrtveho chrobáka. Dostal list s moznostami a poistovna robi len to co boli v liste napisane.

A teraz vsetci napiste ze je to nemoralne, ale to vasu situáciu neriesi. Aus
na vás pekne zhora kasle a nikto tu nevie, co má robit, bohuzial. A co je horsie, niekto uz asi ani nevie, o co mu ide.
A zuzu...je dobré ze vsetko cítas, ked to pospisujes. Ale nemysli si, ze teraz budes vznasat pripomienky a vsetky poistovne sa im budú prisposobovat.

Zaujimavy bude ten súd v TN: ...
- preco sa súdite?
- lebo nám dali nemorálne vysoký poplatok....
- ale uz ho znízili a VPP upravili
- no ale pred tým bol ten poplatok vysoký a VPP sa nám nepácia
- ale uz to poistovna zmenila
- ale predtým to bolo inak (prípadne dalsie vázne argumenty)

Ale to si teraz asi vsetci uvedomujete, ze?




Vieš macko555,veľakrát sa rozmýšlam nad Tvojimy príspevkamy,a veľakrát my pomôžu rozhodnúť sa.Ale nepríjemnosti my spôsobila poisťovňa a nie Asu.Ani by som o Asu nepočula,keby ma poisťovňa nechala na pokoj.Naozaj neviem čo bude na súde,ale
Ten súd v TN môže aj takto

-Prečo sa súdite?
-Lebo naše podpisy pod novými VPP získali rôznymi ,,zaujímavými"obchodnými praktikami.
-Ale už VPP upravili,a poplatky znížili.
-Ale tie poplatky si môžu znovu zvýšiť keď sa im len zachce,a ešte okrem toho môžu zmeniť všelijaké vážne základne veci v mojom poistení,lebo koeficienti,indexi,poistno-technické a poistno-matematické zásady poisťovne pre obyčajného (prípadne priemerného klienta) sú neznáme a ľahko vykrúcateľné výrazy.
-Ale už poisťovňa zmenila.
- Už mi nevedia ponuknúť rovnocennú zmľuvu ako bola pôvodná,a pritom vytvárajú falošný dojem,že áno.A do sporu som si zapojila preto,lebo podľa nových Vpp ma vylúčili aj s odkupnej hodnoty,a zmľuvu by som mohla zrušiť len výraznou finančnou stratou........................
harleydavidson
03.11.09,10:39
Existuje jedna taka kniha, ktora sa vola CHVALA BLAZNOVSTVA (BLAZNIVOSTI)... Odhliadnuc od jej obsahu, mala by to byť Vaša BIBLIA, lebo vy ste taký blbý, že to presahuje hranice vesmíru


Ironizujes ludi, kt sa brania proti praktikam poistovne, ktore sa nedaju nazvat cestnymi a ktora sa snazi svojich klientov doslova okradnut. Takychto ludi ty nazyvas blbcami? Zamysli sa nad sebou...
macko555
03.11.09,12:25
Ironizujes ludi, kt sa brania proti praktikam poistovne, ktore sa nedaju nazvat cestnymi a ktora sa snazi svojich klientov doslova okradnut. Takychto ludi ty nazyvas blbcami? Zamysli sa nad sebou...

ale uz kaslime na to. ja som to skôr pochopil tak, ze Lessiter to napisal v suvislosti s tym, ze je tu riesenie, je to znizeny poplatok, upravené vpp podla komisie a stále sa tu vytrára nejaký pseudoproblém. Urcite nemyslel na to, ze ludia bojuju za svoje práva. Aj boj by mal mat zrejme svoj zmysel a hranice.....
dragonka
03.11.09,16:33
Dodatok
č. 3 k Rokovaciemu poriadku
Arbitrážneho súdu Košice
Rokovací poriadok Arbitrážneho súdu Košice z 13.10.2008 uverejnený v Obchodnom vestníku Ministerstva
spravodlivosti Slovenskej republiky ročník XVI., číslo 206A dňa 24. októbra 2008 na str. 161 až 173 (ďalej len
„rokovací poriadok“) sa týmto dodatkom mení a dopĺňa takto :
1. Ustanovenie § 40 Rokovacieho poriadku Arbitrážneho súdu Košice sa dopĺňa o odsek (4), ktorý znie :
(4) Zmeny Rokovacieho poriadku a jeho príloh vykonané dodatkom č. 3 z 17.9.2009 sú platné od 17.9.2009
a účinné odo dňa ich uverejnenia v Obchodnom vestníku Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky.
Konania začaté v čase pred účinnosťou Rokovacieho poriadku v znení dodatku č. 3 a ešte právoplatne
neukončené, sa dokončia podľa doterajších predpisov a to včítane poplatkovej povinnosti za úkony v týchto
konaniach, ktoré budú spoplatňované sadzbami podľa doterajších predpisov.
2. Príloha č. 2 Rokovacieho poriadku Arbitrážneho súdu Košice, Sadzobník trov rozhodcovského konania
Arbitrážneho súdu Košice sa v položke pod č. 8 mení tak, že znie :
Por adové
číslo
sadzby
Predmet poplatku /
Hodnota spor u
Poplatok za úkon
alebo konanie
Paušál na
spr ávne náklady
súdu
Paušálna odmena
za pr ávne
zastúpenie
Var iabilný
symbol
Poplatku
8. do 500 EUR
15063 Sk
60 EUR
1807,60 Sk
70 EUR
2108,82 Sk
100 EUR
3012,60 Sk
08 a číslo konania
bez písmen
a lomítok
3. Ostatné ustanovenia Rokovacieho poriadku Arbitrážneho súdu Košice ostávajú nezmenené a v celom rozsahu
v platnosti.
Tento dodatok je platný od 17.9.2009 a účinný odo dňa jeho zverejnenia v Obchodnom vestníku Ministerstva
spravodlivosti Slovenskej republiky.
Košice, 17.9.2009
Ar bitr ážny súd Košice, s.r .o.
konateľ a gener álny sekr etár Poplatky za Roz konanie sa zmenili, tak ako sa došlo k terajším 500 euram
lubocko
03.11.09,17:09
macko súd v TN je o zrušenie VPP a nie o zniženie admin poplatku,VPP aj kôli tomu Vášmu "súkromnému súdu".Dobre vieš čo sa stane keď súd vyhlasí VPP za neplatné.Ale ja chápem,že Ty ani inač písať nemôžeš
pozlatka
03.11.09,17:43
Pre agentka 2312:
trocha som to pomotala so ss, rozumela si tomu, čo som písala?
agentka2312
03.11.09,18:26
macko , si velmi mudri , co by si povedal kebu Tvoja mama zalozila poistku sebe a Tvijmu dietatu v roku 1997 ukrajivala si zo svojho prijmu Maleho v Sk ?9000Sk a dnes by vychytralci ju chceli dobehnut Laskavo ponuknu zlavu o 40 Sk ziskaju podpis pod tu zlavu laskavo NIC sa Nemeni to tam tvrdili a odrazu toto moja znama ma Euro kapital Plus a neplati Ziadne admin.poplatku JE TO Diskriminacia Klientov Poistovne A len tak pre zaujimavost Mam este jednu v ALIANZ bola som si to tam dnes overit platim z uctu NIC sa pre mna nezmenilo PRECO sa v Rapide Vsetko zmenilo?
macko555
03.11.09,19:32
macko , si velmi mudri , co by si povedal kebu Tvoja mama zalozila poistku sebe a Tvijmu dietatu v roku 1997 ukrajivala si zo svojho prijmu Maleho v Sk ?9000Sk a dnes by vychytralci ju chceli dobehnut Laskavo ponuknu zlavu o 40 Sk ziskaju podpis pod tu zlavu laskavo NIC sa Nemeni to tam tvrdili a odrazu toto moja znama ma Euro kapital Plus a neplati Ziadne admin.poplatku JE TO Diskriminacia Klientov Poistovne A len tak pre zaujimavost Mam este jednu v ALIANZ bola som si to tam dnes overit platim z uctu NIC sa pre mna nezmenilo PRECO sa v Rapide Vsetko zmenilo?

pis si co len chces. ja s tvojimi ani nikoho poistkami nic nemam :-)
a pisem to, co povazujem za podstatne. NIe len kecy o nicom.
Lubocko, a to, o co sa sudi v TN, to nevie snad uz nikto. Ked napisem, ze je to o VPP dostanem rekaciu, ze to je o poplatku. Ked napisem o poplatku, tak ty pises ze VPP. Uz si s AUSom vsetci ujednotte, o co sa vlastne súdite a co chcete a co teraz. Vsetko ostatne je momentalne v tomto prípede nepodstatne...A mne nikto nediktuje co pisem, som svojpravny. A AUS sa uz ozval???? Alebo komunikujú so vsetkymi sukromnými meilami, ako to tvrdil jarecko davnejsie. Opat vam poslali 20 strán textu ako dalej postupovat?
lubocko
03.11.09,19:41
pis si co len chces. ja s tvojimi ani nikoho poistkami nic nemam :-)
a pisem to, co povazujem za podstatne. NIe len kecy o nicom.
Lubocko, a to, o co sa sudi v TN, to nevie snad uz nikto. Ked napisem, ze je to o VPP dostanem rekaciu, ze to je o poplatku. Ked napisem o poplatku, tak ty pises ze VPP. Uz si s AUSom vsetci ujednotte, o co sa vlastne súdite a co chcete a co teraz. Vsetko ostatne je momentalne v tomto prípede nepodstatne...A mne nikto nediktuje co pisem, som svojpravny. A AUS sa uz ozval???? Alebo komunikujú so vsetkymi sukromnými meilami, ako to tvrdil jarecko davnejsie. Opat vam poslali 20 strán textu ako dalej postupovat?
o čom je súd v TN zistiš,keď si prečitaš hr.žalobu jeto tam presne.Vykašli sa na ASU a skus argumentovať otázky-dotazy,ktoré tu doposial zazneli ohľadom tych nových VPP,alebo ďalej posudzuj naše" kecy o ničom"
mirozu
03.11.09,19:54
pis si co len chces. ja s tvojimi ani nikoho poistkami nic nemam :-)
a pisem to, co povazujem za podstatne. NIe len kecy o nicom.
Lubocko, a to, o co sa sudi v TN, to nevie snad uz nikto. Ked napisem, ze je to o VPP dostanem rekaciu, ze to je o poplatku. Ked napisem o poplatku, tak ty pises ze VPP. Uz si s AUSom vsetci ujednotte, o co sa vlastne súdite a co chcete a co teraz. Vsetko ostatne je momentalne v tomto prípede nepodstatne...A mne nikto nediktuje co pisem, som svojpravny. A AUS sa uz ozval???? Alebo komunikujú so vsetkymi sukromnými meilami, ako to tvrdil jarecko davnejsie. Opat vam poslali 20 strán textu ako dalej postupovat?

Ak ti to nedošlo tak o pristúpeni VPP z 21.5.2007.
lubocko
03.11.09,19:55
a ešte niečo macko,myslím si,že všetci (ja určite) máme záujem o zmier,ale predpokladám že jeho súčasťou bude aj podpis týchto VPP a to je kameňom úrazu.Si inteligentný človek nemôžeš súhlasiť s podmienkami v týchto VPP.Čo keby sme vypracovali súhrn pripomienok k VPP, a keď by ste ich akceptovali,tak myslím,že by nič nestalo v ceste k zmieru.Je to len môj názor.
pavol.za
03.11.09,20:40
a ešte niečo macko,myslím si,že všetci (ja určite) máme záujem o zmier,ale predpokladám že jeho súčasťou bude aj podpis týchto VPP a to je kameňom úrazu.Si inteligentný človek nemôžeš súhlasiť s podmienkami v týchto VPP.Čo keby sme vypracovali súhrn pripomienok k VPP, a keď by ste ich akceptovali,tak myslím,že by nič nestalo v ceste k zmieru.Je to len môj názor.

Ak chcu vec riesit mimosudnou dohodou, myslim, ze vedia ako sa to robi a tiez, ze na koho sa maju v tejto veci obratit, nie ponuky vypisovat tu na poradu....
Na riesenie sporu sme splnomocnili ludi....
harleydavidson
03.11.09,20:48
tiez som presvedceny, ze sudny proces v TN je nase krajne riesenie, nikto z toho nema radost, ani my (teda ja urcite nie), ani RL. Ale RL nam nedal na vyber. Pred samotnou zalobou bolo mnozstvo pokusov o doriesenie sporu mimosudne.
Je zaujimave, ako si RL stal za svojimi VPP a verejne ich obhajoval. A zrazu su tu nove podmienky, udajne su v nich odstranene vady, na ktore poukazala komisia pre posudzovanie podmienok....
Ved zmenou VPP v podstate RL uznal neprimeranost podmienok z 21.5.2007.
Mozno su pre niekoho nove VPP prijatelnejsie, ale stratenu doveru nevratia ziadne zmeny vo VPP. Stale mi vo VPP chyba to ustanovenie, ktore riesi odkupnu hodnotu, tak ako vo VPP z roku 1997
harleydavidson
03.11.09,21:19
Poplatky za Roz konanie sa zmenili, tak ako sa došlo k terajším 500 euram

Konania začaté v čase pred účinnosťou Rokovacieho poriadku v znení dodatku č. 3 a ešte právoplatne
neukončené, sa dokončia podľa doterajších predpisov a to včítane poplatkovej povinnosti za úkony v týchto
konaniach, ktoré budú spoplatňované sadzbami podľa doterajších predpisov.

Zaloby na AS boli podane v case, ked platil stary rokovaci poriadok
jarecko
03.11.09,23:26
pis si co len chces. ja s tvojimi ani nikoho poistkami nic nemam :-)
a pisem to, co povazujem za podstatne. NIe len kecy o nicom.
Lubocko, a to, o co sa sudi v TN, to nevie snad uz nikto. Ked napisem, ze je to o VPP dostanem rekaciu, ze to je o poplatku. Ked napisem o poplatku, tak ty pises ze VPP. Uz si s AUSom vsetci ujednotte, o co sa vlastne súdite a co chcete a co teraz. Vsetko ostatne je momentalne v tomto prípede nepodstatne...A mne nikto nediktuje co pisem, som svojpravny. A AUS sa uz ozval???? Alebo komunikujú so vsetkymi sukromnými meilami, ako to tvrdil jarecko davnejsie. Opat vam poslali 20 strán textu ako dalej postupovat?
macko555!
Nechajte v blazenom pokoji to co podla vas tvrdil jarecko, vas sa to netyka.
macko555
04.11.09,07:50
a ešte niečo macko,myslím si,že všetci (ja určite) máme záujem o zmier,ale predpokladám že jeho súčasťou bude aj podpis týchto VPP a to je kameňom úrazu.Si inteligentný človek nemôžeš súhlasiť s podmienkami v týchto VPP.Čo keby sme vypracovali súhrn pripomienok k VPP, a keď by ste ich akceptovali,tak myslím,že by nič nestalo v ceste k zmieru.Je to len môj názor.


lubocko,
kludne vypracuj aj s ostatnými návrh VPP, posli mi ho. ja ti uz teraz hovorím, ze ti ten návrh schválim, nech je tam cokolvek. Lenze to ti nebude nic platné. To musís ten návrh dat poistovni, nie mne, co s tým nic nemá. Ale opakovat sa ma uz nebavi.

A nenechajte sa zmiast momentalnym pristupom poistovne. Pokial ja viem od známeho, tak uz ziadne zmeny naocakávajte. Toto je prvé aj posledné, co sa udialo. Takze kludne stracajte cas pripomienkovaním. Lepsia ponuka uz nepríde. A kedze, ako si povedal, sa sudite o pristupenie k VPP, tak to budete mat v TN sakramentsky tazké, ale dovody uz poznás....tie rozpisovat nebudem. Kazdý má iný názor. Ak by bol ten súd o výske poplatku (ktory sa medzicasom zmenil) tak by tam sanca bola. Ale teraz je uz absolutne minimálna. A to nechcem nikoho strasit.

Hovorite, aby som argumentoval na vase pripomienky a nie pisat ze sú to zbytocné kecy. Ja sa len zopakujem. Odpovedzte si na otázku co chcete. Ci ste chceli v prvotnej fáze riesit vysoký poplatok, alebo nieco iné. Pretoze bol to práve AUS, ktorý zacal riesit pristúpenie k VPP, a nie vás poplatok a tým to celé poondial. A ze sa nemám venovat AUSu? Ved to je vás zástupca. Síce teraz spí ako vos pod chrastou a zrejme pripravuje napadnutie rozhodcovskej dolozky, ale to Vam pomoze ako kabat mrtvemu.

Fakt si treba uvedomit, ze súd nebude rozhodovat na základe dojmov, ale na základe faktov. Ti co nieco podpísali majú proste smolu, neuspejú. A najmä ak to spochybnujú po roku, či dvoch. A to si treba uvedomiť.
macko555
04.11.09,07:55
macko555!
Nechajte v blazenom pokoji to co podla vas tvrdil jarecko, vas sa to netyka.

jarečko,
ty si tu zrejme posledný, co nechce pocúvat a zrejme uz ani hovorit. Ak uznám za vhodné ze sa ma nieco týka, tak sa k tomu vyjadrím. Zo zaciatku si tu vypisoval 50 prispevkov denne a teraz ked sa láme chleba, tak tu moralizujes a ked ti to dovolili, tak si mazal jedna radost aj tých, co nic neporusili (s poznámkov, ze príspevok je ironický, ze?). Takze bud tu prítomným ako VIP poradák porad, alebo radsej si ma nevsimaj. Ak by ti pavol.za nedával za kazdý prispevok 100 súhlasov, tak si doteraz junior member, lebo si totizto nikomu nic neporadil. A preto si zrejme teraz aj ticho, lebo nemas co povedat.
macko555
04.11.09,08:02
macko , si velmi mudri , co by si povedal kebu Tvoja mama zalozila poistku sebe a Tvijmu dietatu v roku 1997 ukrajivala si zo svojho prijmu Maleho v Sk ?9000Sk a dnes by vychytralci ju chceli dobehnut Laskavo ponuknu zlavu o 40 Sk ziskaju podpis pod tu zlavu laskavo NIC sa Nemeni to tam tvrdili a odrazu toto moja znama ma Euro kapital Plus a neplati Ziadne admin.poplatku JE TO Diskriminacia Klientov Poistovne A len tak pre zaujimavost Mam este jednu v ALIANZ bola som si to tam dnes overit platim z uctu NIC sa pre mna nezmenilo PRECO sa v Rapide Vsetko zmenilo?

Dala si otázku, ze co by bolo keby bolo, keby moja mama atd.
Moja mama by sa hlavne poradila pred tym ako nieco podpise s niekym, kto tomu rozumie.

Ja ti dam iný príklad. Zobral som si s manzelkou úver vo VUB. Mal som na výber viac bánk, ale vybral som si práve túto, lebo ponúkala predcasne splatenie úveru bez poplatkov. Po roku a pol som chcel celý úver vyplatit (zostavalo cca. 60.000) a vázená pani pri prepážke mi povedala, ze sa zmenili Obchodné podmienky a ze poplatok je 15,000 Sk. A ked som im povedal, ze o tom nic neviem a ze je to nefér, tak ma "vysmial" aj vedúci pobocky, ze mám cítat zmeny na internete a kedze som ich do 15 dni neodmietol, tak sú pre mna záväzné.
A súd by dal urcite za pravdu VUB
Prajem príjemný den
macko555
04.11.09,08:07
Ak chcu vec riesit mimosudnou dohodou, myslim, ze vedia ako sa to robi a tiez, ze na koho sa maju v tejto veci obratit, nie ponuky vypisovat tu na poradu....
Na riesenie sporu sme splnomocnili ludi....

zabudni na mimosudnu cestu. Ziadna nebude. Ti co majú rozum a islo im o poplatok a nie o spochybnovanie VPP majú teraz zjreme poslednú sancu ako vyjst zo svetkeho bez financnej straty.

a mimochodom, poplatky v poistovniach sú 1-4 Eurá, takze aj tch 3,32 je v norme. Ja fakt neviem, co bude AUS pred súdom uz teraz riesit. Spochybnovat gramotnost a svojprávnost tých, co zastupuje????
macko555
04.11.09,08:14
tiez som presvedceny, ze sudny proces v TN je nase krajne riesenie, nikto z toho nema radost, ani my (teda ja urcite nie), ani RL. Ale RL nam nedal na vyber. Pred samotnou zalobou bolo mnozstvo pokusov o doriesenie sporu mimosudne.
Je zaujimave, ako si RL stal za svojimi VPP a verejne ich obhajoval. A zrazu su tu nove podmienky, udajne su v nich odstranene vady, na ktore poukazala komisia pre posudzovanie podmienok....
Ved zmenou VPP v podstate RL uznal neprimeranost podmienok z 21.5.2007.
Mozno su pre niekoho nove VPP prijatelnejsie, ale stratenu doveru nevratia ziadne zmeny vo VPP. Stale mi vo VPP chyba to ustanovenie, ktore riesi odkupnu hodnotu, tak ako vo VPP z roku 1997

Harley,
priatelsky ti radím, zabudni na myslienky typu "stretenú doveru navrátia" a podobne. Zanalyzuj si situáciu a to, co je pre teba najvyhodnejsie.
A ak si vyhodnotil situáciu so zmenou VPP takto, a si presvedcený, ze "zmenou VPP v podstate RL uznal atd" tak to potom o.k.
Skus sa zamysliet nad tým, ako sa zmenila vasa situácia v TN pred zmenou a po zmene.


A na odkupnú hodnotu zabudni. Zotrvaj v poistení do konca, plat mesacný poplatok 3,32 a dostanes vyplatené celé poistné. Druhou moznostou je prehra v TN a skomplikovanie si situácie a následné financné straty.

Snazim sa argumentovat logicky, preto ak má niekto pocit, ze zastrasujem alebo zavádzam, nech sa ozve: Ja sa odlisným názorom nebránim, ak majú hlavu a patu.
zuzu123
04.11.09,08:38
macko555,vylúčenie z odkupnej hodnoty je neprijaťeľnou podmienkou.Potvrdili my to niektoré inštitúcie/štátne orgány/ v odpovedi na moje listy.Napísali my ešte niekoľko zaujímavosti a všetcia doporučili vysporiadať vec cestou súdu.Bola som úprimná,napísala som im že aká som bola hlúpa,a podpísala som návratku.Poslala som im k tomu aj dôkazy.A vraj ak VPP obsahujú neprijateľnú podmienku sú neplatné.
pavol.za
04.11.09,08:45
zabudni na mimosudnu cestu. Ziadna nebude. Ti co majú rozum a islo im o poplatok a nie o spochybnovanie VPP majú teraz zjreme poslednú sancu ako vyjst zo svetkeho bez financnej straty.

a mimochodom, poplatky v poistovniach sú 1-4 Eurá, takze aj tch 3,32 je v norme. Ja fakt neviem, co bude AUS pred súdom uz teraz riesit. Spochybnovat gramotnost a svojprávnost tých, co zastupuje????

Kedze, ako pises vyssie nic s poistovnou nemas, takze to vies uplne presne co bude ako riesit. Ale to asi dalsi tvoj dobry znamy, dufam, ze Ti tieto info potvrdili tvoji traja pravnici a znamy zo sudu v TN, AUS a pripadne aj guverner NBS....

Aspon si potvrdil dohady, preco menila poistovna VPP do tejto formy. Tiez dakujeme tvojemu znamemu za info...

Podpisanim zmieru, individualne nic neriesi. Bude to zdrap papiera, z ktorym ak by ho poistovna neplnila, nemame ako vymoct jeho plnenie... preco? Lebo rozhodcovska dolozka uz bude na 100% platna, nenapadnutelna a sukromny sud odklepne pre RL vsetko.

Na sude v TN rozhodne nejde len o poplatok ! Mame na stole dva nehanebne a nezakonne rozsutky AS + krive trestne oznamenie. Toto je daleko vaznejsie ako nejaky poplatok....

Skus este zavolat tomu tvojmu znamemu do TN a opytat sa ho, ci naozaj tymto sofistikovanym tahom RL zobrala vsetky tromfy z hromadnej zaloby...

Tvoje prispevky o "financnych skodach a poslednej sanci" su opat len zastrasovanim a vyvijanim natlaku do podpisanie zmieru - zdrapu papiera.

Ked chcete zmier, viete na koho sa mate obratit !
JUDr Lassiter
04.11.09,09:06
Caute,

je november, vonku zamracene, nalada nevrla... Avsak vzdy, ked si kliknem na tuto stranku a dam si namahu precitat, o com to tu tlachate a ako vynimočne viete odradiť a znechutiť každý racionálny názor, hneď mi je lepšie..
Je až tragikomické a obdivuhodné, ako sa jednej finančnej inštitúcii podarilo poistiť takú hromadu ľudí prostú akéhokoľvek rozumu, absolútne právne impotentnú, za to o to viac kvákajúcu a kričiacu nezmysli...
Masa blbcov mi zdvíha sebavedomie, za to Vám ďakujem
Nezabudnite písať ešte väčšie kraviny
macko555
04.11.09,09:07
Kedze, ako pises vyssie nic s poistovnou nemas, takze to vies uplne presne co bude ako riesit. Ale to asi dalsi tvoj dobry znamy, dufam, ze Ti tieto info potvrdili tvoji traja pravnici a znamy zo sudu v TN, AUS a pripadne aj guverner NBS....

Aspon si potvrdil dohady, preco menila poistovna VPP do tejto formy. Tiez dakujeme tvojemu znamemu za info...

Podpisanim zmieru, individualne nic neriesi. Bude to zdrap papiera, z ktorym ak by ho poistovna neplnila, nemame ako vymoct jeho plnenie... preco? Lebo rozhodcovska dolozka uz bude na 100% platna, nenapadnutelna a sukromny sud odklepne pre RL vsetko.

Na sude v TN rozhodne nejde len o poplatok ! Mame na stole dva nehanebne a nezakonne rozsutky AS + krive trestne oznamenie. Toto je daleko vaznejsie ako nejaky poplatok....

Skus este zavolat tomu tvojmu znamemu do TN a opytat sa ho, ci naozaj tymto sofistikovanym tahom RL zobrala vsetky tromfy z hromadnej zaloby...

Tvoje prispevky o "financnych skodach a poslednej sanci" su opat len zastrasovanim a vyvijanim natlaku do podpisanie zmieru - zdrapu papiera.

Ked chcete zmier, viete na koho sa mate obratit !

Vies co pavol.za,
ja mam pocit, ze zijes stále v rozprávke v ktorej chces z casu na cas niekoho nakopat do gulí - ako si sa vyjadril.
Ja som napísal, aby ste sa zamysleli, ako sa zmenila vasa situácia po zmene VPP na súde v trencíne a to ci si myslím ja nemusel byt zámer poistovne :-)) ale ked mi prikladás takú váznost tak fajn, tesí ma to.

A kto ti tlačí do hlavy tie keleráby o nehanebnom rozsudku AS, tak to je fakt lumen. Ale ja ti tvoje presvedcenie neberiem. Rozsudok AS je PRAVOPLATNY. Krivé trestné oznámenie?....To hovorí kto????? Nejaký relevantný orgán, alebo Petrík de la AUS?

Do TN si zavolaj sám, aspon zistís, ze ako AUS zaobchádza so splnomocneniami 1000 ludí. Dobre sa pobavís.

A tu famu, ze ja sa stretavam s guvernerom si sem priniesol ty. A taktiez zavádzajúce príspevky vytrhnuté z kontextu sem píses ty a potom ta tu musia admini napomínat a dávat veci na správnu mieru.

Doteraz si dôveryhodne nespochybnil ani jednu informáciu, co som napísal. Len vyskakujes jak certík z krabicky.

A ked podpisujes cokolvek a myslís si ze je to zdrap papiera, tak sa necuduj, ze si v takej situácii v akej si.

Takze na súde bude argumentácia fakt silná. Prilozíte nehanebné právoplatné rozsudky zákonom ustanoveného AS...jaj pockaj, tie uz prilozila poistovna ako svoj dokaz...takze nic.
No nic mi nenapadá. Aha...uz viem, súd predvedcíte o tom, ze poistovna tie podpisy vylákala. Lebo tá A4 bola tazko citatelná a zavádzajúca a aj tak si ju podpísal (a niektorí aj poslali pod nátlakom poštou). Hmmm silný argument.
Bohuzial uz ani argument o komisii MS neobstojí, lebo potom, co uzrela svetlo sveta zápisnica z komisie, tak sa zistilo, ze o nemorálnosti a neprijatelných podmienkach tam nepadlo ani slovo...hmm divné.
Takze aus je v tom sám a bude argumentovat komunitárnym právom, len súd sa bude cudovat vlastne načo, ked už poplatky sú v norme a VPP sú porovnatelné s inými finančnými institúciami.

A ja ze zastrasujem a nútim pospísat zmier? Tak so je fakt sranda. kazdý si robte co chcete. A vela z vas sa uz aj tak rozhodlo....

Ja len pripomínam, ze v rukách nemáte absolútne NIC. Jedno velké NIC. A na súde predlozíte velké NIC a ak sa tým NICim bude súd zaoberat, tak to NIC je neaktuálne.

Rozdiel je len v tom, ze tí co súd v zastúpení AUSom prehrajú zaplatia komplet vsetko - AS, poplatky, exekútora. Ale zaplatia to radi, lebo ide o princíp a lebo pár jedincom ide o to, aby sa súdili, lebo im AUS povedal, ze je to gratis. Tak to gratulujem.
macko555
04.11.09,09:09
macko555,vylúčenie z odkupnej hodnoty je neprijaťeľnou podmienkou.Potvrdili my to niektoré inštitúcie/štátne orgány/ v odpovedi na moje listy.Napísali my ešte niekoľko zaujímavosti a všetcia doporučili vysporiadať vec cestou súdu.Bola som úprimná,napísala som im že aká som bola hlúpa,a podpísala som návratku.Poslala som im k tomu aj dôkazy.A vraj ak VPP obsahujú neprijateľnú podmienku sú neplatné.

zuzu,
tak si tie niektoré státne institúcie zavolaj ako svedkov na súd. Dúfam, ze ti pomozu. Ich to urcite stát nic nebude a súd im uhradí aj náklady za svedočné.
macko555
04.11.09,09:22
A ak máte stále ten pocit ze niekto vás podviedol, dávam opat do pozornosti príspevok 4083.

Mimochodom, ak by som sa vtedy do toho obul a VUB by sa zbláznila a ponúkla mi namiesto 15000 zaplatit len 5.000, tak by som to zobral. Ále zas pravda je aj tá, ze som nemal za sebou silný AUS a jeho team právnikov. Skoda ze mi vtedy nenapadlo súdit sa o to, ze som tú uverovú zmluvu podpísal pod nátlakom a ze tam nebolo napísané, ze podmienky sa môzu zmenit bez mojho vedomia. Ja som to tam nemal ani malým písmom. To len tak na okrej témy "keby bolo keby".
pavol.za
04.11.09,09:33
A ak máte stále ten pocit ze niekto vás podviedol, dávam opat do pozornosti príspevok 4083.

Mimochodom, ak by som sa vtedy do toho obul a VUB by sa zbláznila a ponúkla mi namiesto 15000 zaplatit len 5.000, tak by som to zobral. Ále zas pravda je aj tá, ze som nemal za sebou silný AUS a jeho team právnikov. Skoda ze mi vtedy nenapadlo súdit sa o to, ze som tú uverovú zmluvu podpísal pod nátlakom a ze tam nebolo napísané, ze podmienky sa môzu zmenit bez mojho vedomia. Ja som to tam nemal ani malým písmom. To len tak na okrej témy "keby bolo keby".

Mam tiez uver od VUB, podobne problemy som nimi nezazil. Tiez som riesil poplatok ohladom kreditnej karty. Nevsimol som si oznam... Cuduj sa svete, riesili to dohodou. Nikto mi neotriaskal o hlavu nejake nove VPP, urcite nic take, ze su na internete... Co sa tyka predcasneho splatenia, je to zakotvene v zmluve. Samozrejme Ty mas taku internetovu. Dristas ako vzdy za jednym ucelom, aby si zavadzal a poukazoval ake korektne VPP ma RL. Hlavna vec, ze sa vsetkym poistovakom nad nimi pozastavuje rozum. Az take su standardne ! Poplatok 1-4 EUR nazves standardom... ukaz mi kde taky maju okrem RL.
macko555
04.11.09,09:45
Mam tiez uver od VUB, podobne problemy som nimi nezazil. Tiez som riesil poplatok ohladom kreditnej karty. Nevsimol som si oznam... Cuduj sa svete, riesili to dohodou. Nikto mi neotriaskal o hlavu nejake nove VPP, urcite nic take, ze su na internete... Co sa tyka predcasneho splatenia, je to zakotvene v zmluve. Samozrejme Ty mas taku internetovu. Dristas ako vzdy za jednym ucelom, aby si zavadzal a poukazoval ake korektne VPP ma RL. Hlavna vec, ze sa vsetkym poistovakom nad nimi pozastavuje rozum. Az take su standardne ! Poplatok 1-4 EUR nazves standardom... ukaz mi kde taky maju okrem RL.

vies co pavol.za, píš si tu co chceš a oblbuj ostatných tvojim sposobom "ja viem ako to je a ostatní drístajú a nakopem ich do gulí."

to co som napísal je pravda a to ze si ty nemal problém vo VUB má vztah k mojmu prípadu asi taký, ako keby ktorýkolvek z vyse 150 tisíc klientov RL napísal, ze s nimi nemá ziaden problém a ostatných 1000 tu drísta. Tu mas este pár takých ako ty, co VUB "riesili dohodou". napís ím ze drístajú.
http://staznosti.sme.sk/cpas/9/VUB-banka.html


Takze teraz ja zhodnotím tvoj príspevok:
- ty si vo VUB nemal problém - IRELEVANTNE
- predcasné splatenie zakotvené v zmluve - LOŽ (poplatky nie sú v zmluve)
- ja mám internetovú zmluvu- LOŽ
- zavádzam - LOŽ
- poplatok 1-4 Eurá nie je štandardom - LOŽ
- pavol.za neponúka nič len kecy - PRAVDA

a tej dalsej fantasmagorii sa nemá dovod venovat. zas mám ale pocit, drahý pavol.za z AUSU, ze strácas nervy a o chvílu sem opat napíses nieco v tvojom stýle, ked sa naplno prejaví tvoja osobnost. Cize opat vela kecov s nulovou hodnotou. Niekto sa tu pýtal, co má robit s tými exekúciami, uz si mu poradil???
zuzu123
04.11.09,09:51
zuzu,
tak si tie niektoré státne institúcie zavolaj ako svedkov na súd. Dúfam, ze ti pomozu. Ich to urcite stát nic nebude a súd im uhradí aj náklady za svedočné.





macko555,to že ma vysmievaš,prehltnem,lebo dávaš otázky a niekedy aj informácie,ktoré treba odpovedať a rozmyslieť.Odpovede na moje listy prišli doporučene,zrazítkované a podpísané.Niektoré podpísali JUDr.-ovia a niektoré nie,tak už ich mám ako dôkaz.Za neprijateľnou podmienkou sa považujú aj to /od 01,07,2009,/že silou-mocou nás chcú prinútiť k rozhocovskej doložke.Aj k zmieru by sme mohli dôjsť jedine podpísaním toho,že súhlasíme rozhodcovskou doložkou.Asi prečo nepáči všeobecný súd na rozhodnutie tej poisťovne? plánujú zostať na trhu,nie?tak čas im nevadíVeď skús opýtať ostatné poisťovne,prečo nesúhlasia konaním RL.V širokom okolí nechcú ľudia uzavrieť poistné zmľuvy,lebo vedia o jednanie tej poisťovne.A vieš,preto som si rozmýšlala o tom,dokedy môže taká poisťovňa existovať,a nie pre náš spor v TN,ako si my odpovedal.My na súde dostaneme konečné vysporiadanie toho škaredého prípadu,ale tí ktoré podpísajú VPP,istotu nebudú mať ešte roky.
macko555
04.11.09,09:56
macko555,to že sa na mňa smeješ,prehltnem,lebo dávaš otázky a niekedy aj informácie,ktoré treba odpovedať a rozmyslieť.Odpovede na moje listy prišli doporučene,zrazítkované a podpísané.Niektoré podpísali JUDr.-ovia a niektoré nie.Za neprijateľnou podmienkou sa považujú aj to /od 01,07,2009,/že silou-mocou nás chcú prinútiť k rozhocovskej doložke.Aj k zmieru by sme mohli dôjsť jedine podpísaním toho,že súhlasíme rozhodcovskou doložkou.Asi prečo nepáči všeobecný súd na rozhodnutie tej poisťovne? plánujú zostať na trhu,nie?tak čas im nevadíVeď skús opýtať ostatné poisťovne,prečo nesúhlasia konaním RL.V širokom okolí nechcú ľudia uzavrieť poistné zmľuvy,lebo vedia o jednanie tej poisťovne.A vieš,preto som si rozmýšlala o tom,dokedy môže taká poisťovňa existovať,a nie pre náš spor v TN,ako si my odpovedal.My na súde dostaneme konečné vysporiadanie toho škaredého prípadu,ale tí ktoré podpísajú VPP,istotu nebudú mať ešte roky.

zuzu, ak si myslis ze sa na tebe smejem, tak si to asi zle pochopila. Ja som ti dal len radu, aby si si zavolala tých mudrych ludí ako svedkov. Nic viac, nic menej. A to ostatné nemá význam komentovat. Na súde uvidís, bud vyhrás alebo prehrás. len si uvedom, ze to nebude ani za rok, ani za dva a mozno ani za tri. Nechcel som napísat ze mozno ani za 5, aby ma pavol.za svojim kritickým perom neobvinil z demagogie.

A na záver správy este jedna múdrost:
"Dvaja právnici, tri právne názory."

P.S.
a ludia neuzatvárajú nové zmluvy aj z toho dovodu, ze je kríza. Ak obcas sledujes správy tak zistís, ze ludia skrtia rozpocty a zivotné poistenie na Slovensku nepatrí medzi ich priority. To platí vseobecne.
pavol.za
04.11.09,09:59
zuzu, ak si myslis ze sa na tebe smejem, tak si to asi zle pochopila. Ja som ti dal len radu, aby si si zavolala tých mudrych ludí ako svedkov. Nic viac, nic menej. A to ostatné nemá význam komentovat. Na súde uvidís, bud vyhrás alebo prehrás. len si uvedom, ze to nebude ani za rok, ani za dva a mozno ani za tri. Nechcel som napísat ze mozno ani za 5, aby ma pavol.za svojim kritickým perom neobvinil z demagogie.

A na záver správy este jedna múdrost:
"Dvaja právnici, tri právne názory."

Hm... a aku zivotnost davas poistovni?
macko555
04.11.09,10:10
Hm... a aku zivotnost davas poistovni?

Zivotnost poistovne? hmmmm
rozumies sa trochu poistovnictvu? hmmmm
tak potom by si túto otázku asi nepolozil.

Alebo vieš čo, opýtaj sa kohokolvek z tvojich známych, akú má zivotnost.
Poskytni im údaje z asociácie poistovní, alebo z NBS.

Alebo sa ich jednoducho opýtaj, akú má zivostnost poistovna, ktorá ma cca 160 tisícový poistný kmen, pricom 158 tisic ludí s nou nemá ziaden problém. Mozes napr. dodat informácie o základnom imaní a o jej výsledkoch za minulý rok a pridaj aj tie známe z tohto roka. Urcite ti dajú odpoved.

Odo mna by to nebolo fér, lebo ja som určite zaujatý, zavádzam a drístam. Ale jedno je isté, poistovna nie je banka, ktorá skrachuje, ked si k nej príde vybrat svoje peniaze 30% ludí. A poloz si aj tú otázku, ze kto bude po skoncení tohto sporu vediet o 5-10 rokov co sa dialo. Mozno len tých 2000 ludí a petrik de la AUS. Si uvedom, ze más problém spomenút si na meno niektorých politikov, ktorých si polroka nevidel v TV. A to tam boli predtým kazdý den. Neprecenoval by som tieto veci.

a skoro by som bol zabudol. A akú zivostnost ma poistovna, ktorá si aj v tejto situácii v pohode platí právnikov Drgonca a Valka a dalsích. A tí asi nebudou levní. Kludne by si mohla platit pravnikov rangu pani Š. (tým nechcem spochybnovať jej schopnosti). To len tak pre ucelený obraz.
zuzu123
04.11.09,10:21
zuzu, ak si myslis ze sa na tebe smejem, tak si to asi zle pochopila. Ja som ti dal len radu, aby si si zavolala tých mudrych ludí ako svedkov. Nic viac, nic menej. A to ostatné nemá význam komentovat. Na súde uvidís, bud vyhrás alebo prehrás. len si uvedom, ze to nebude ani za rok, ani za dva a mozno ani za tri. Nechcel som napísat ze mozno ani za 5, aby ma pavol.za svojim kritickým perom neobvinil z demagogie.

A na záver správy este jedna múdrost:
"Dvaja právnici, tri právne názory."

P.S.
a ludia neuzatvárajú nové zmluvy aj z toho dovodu, ze je kríza. Ak obcas sledujes správy tak zistís, ze ludia skrtia rozpocty a zivotné poistenie na Slovensku nepatrí medzi ich priority. To platí vseobecne.



Ale ako odôvodnenie svojej neochoty uzavrieť zmľuvu hovoria sprostredkovatelovi o RL.Vraj by nechceli dopadnúť ako my.A tomu sa hovorí omyl v pohnútke?
macko555
04.11.09,10:29
Ale ako odôvodnenie svojej neochoty uzavrieť zmľuvu hovoria sprostredkovatelovi o RL.Vraj by nechceli dopadnúť ako my.A tomu sa hovorí omyl v pohnútke?

celkom som nepochopil, co si myslela, ale tusím, kam mieris.
Zuzu, neviem ako sa tomu hovorí, ale myslím si, ze ak si clovek nie je istý, mal by sa s niekym poradit. Je na kazdom, aby sa rozhodol, ci sa chce poistit a akú poistovnu si vyberie.

a neviem co je omyl v pohnútke, ale google mi pomohol. Dúfam, ze nic nevytrhnem z kontextu ale vacsinou som sa docítal, ze omyl v pohnútke nerobí právny úkon neplatným
zuzu123
04.11.09,10:43
celkom som nepochopil, co si myslela, ale tusím, kam mieris.
Zuzu, neviem ako sa tomu hovorí, ale myslím si, ze ak si clovek nie je istý, mal by sa s niekym poradit. Je na kazdom, aby sa rozhodol, ci sa chce poistit a akú poistovnu si vyberie.

a neviem co je omyl v pohnútke, ale google mi pomohol. Dúfam, ze nic nevytrhnem z kontextu:

PRÁVNE ÚKONY
Podľa §34 OZ právny úkon je prejav vôle smerujúci najmä k vzniku, zmene a zániku a práv a povinností, ku kt. tieto úkony smerujú – aby bol platný a vyhovoval predpisom, musí spĺňať určité náležitosti:
........
b. vonkajší – v prejave vôle
- omyl v pohnútke nerobí právny úkon neplatným
a. podstatný – to je najmä:
atd....




Ďakujem že si ma pochopil,na to som myslela. omyl v pohnútke je právna reč,preto je aj vykrúcatelný výraz.Skúsili my už viacerí vysvetliť,čo to vlastne znamená,a vysvetlenie boli rôzne.Ale že omyl v pohnútke sa nedá vykonať toľkým ľuďom,v tom zhodli všetcia.
A keby bola pravou.tak náš podpis pod lákavé ponuky poistovne sú neplatné.
macko555
04.11.09,10:48
Ďakujem že si ma pochopil,na to som myslela. omyl v pohnútke je právna reč,preto je aj vykrúcatelný výraz.Skúsili my už viacerí vysvetliť,čo to vlastne znamená,a vysvetlenie boli rôzne.Ale že omyl v pohnútke sa nedá vykonať toľkým ľuďom,v tom zhodli všetcia.
A keby bola pravou.tak náš podpis pod lákavé ponuky poistovne sú neplatné.

o.k.
ja ten výraz pocujem prvý krát, takze mna neber ako vykladača zákona :-))
ked ti viacerí právnici nieco povedali, tak to bude asi tak. A ked si sa s tým stotoznila, tak ze zrejme vsetko tak, ako má byt. Len si treba uvedomit, ze vzdy o právnych veciach rozhoduje súd. Je dobré mat právny názor, ale aj ten si treba osvojit. Aj právnici poistovne si myslia svoje, je ich zrejme viac a urcite sa tiez zhodujú.
zuzu123
04.11.09,11:05
[QUOTE=macko555;1198188]o.k.
ja ten výraz pocujem prvý krát, takze mna neber ako vykladača zákona :-))
ked ti viacerí právnici nieco povedali, tak to bude asi tak. A ked si sa s tým stotoznila, tak ze zrejme vsetko tak, ako má byt. Len si treba uvedomit, ze vzdy o právnych veciach rozhoduje súd. Je dobré mat právny názor, ale aj ten si treba osvojit. Aj právnici poistovne si myslia svoje, je ich zrejme viac a urcite sa tiez zhodujú.[/QUOTE

Ďakujem Ti za debatu,bola som zvedavá,či viem svoju pravdu obhájiť.
Určite bude traba,a určite to nebude ľahké.Žiaľ.Ale radšej by som mala zmier s odkupnou hodnotou a skončením mojej zmľuvy.
agentka2312
04.11.09,11:40
pridavam sa ku zuzu, ukoncit poistny vztah, vyplatit odkupnu hodnotu podla povodnych VPP a hlavne stiahnut zaloby Arbitrazneho sudu , Exekucie, a My vsetci stiahneme podanie z OS TN. To by bolo podla mna ferove.Dakujem, kto ste ma pochopili Pekny den.
macko555
04.11.09,11:46
pridavam sa ku zuzu, ukoncit poistny vztah, vyplatit odkupnu hodnotu podla povodnych VPP a hlavne stiahnut zaloby Arbitrazneho sudu , Exekucie, a My vsetci stiahneme podanie z OS TN. To by bolo podla mna ferove.Dakujem, kto ste ma pochopili Pekny den.

Myslim, ze ta vsetci pochopili.
Ale ak cakás na toto riesenie, tak pre teba iný variant, ako súd neexistuje.

Druhá moznost je tá, ze podpíses zmier, odpustia ti vsetky trovy, budes platit mesacne 3,32 a na konci dostanes poistnú sumu

Co ktorá moznost obsahuje to uz urcite vies a dufam ze vies aj to, co mozes v TN vysúdit, ak vyhrás.

Aj tebe pekný den.
agentka2312
04.11.09,11:52
macko , ibaze ine poistovne nemenili pocas jazdy VPP za nove a dalsie nove a dalsie nove.Zmluvy uzatvorene v roku 2000 bezia tak ako boli uzatvorene chapeme sa?
agentka2312
04.11.09,11:56
macko /4104/aj tak by som suhlasila,Ale do konca r.2012 sa VPP zmenia este xxxx krat a to by som chcela mat vsetko dopredu pisomne na prestudovanie ci tam nahodou?zase nie je zasifrovany nejaky chytak.Kto sa raz popalil uz si da velmi velky pozor.
macko555
04.11.09,11:57
macko , ibaze ine poistovne nemenili pocas jazdy VPP za nove a dalsie nove a dalsie nove.Zmluvy uzatvorene v roku 2000 bezia tak ako boli uzatvorene chapeme sa?

agentka. ja ta uplne chápem. lenze som mal pocit ze sa bavíme teraz o niecom inom. To co bolo v minulosti sa tu uz dost prebralo. Teraz ide o to, co bude a o tom bol moj prispevok. Ak som ta nepochopil tak sorry, ale to co som napísal platí a je na tebe, aby si si vybrala.

Len si dovolim jemne upozornit, ze ak prehrás v TN, tak zaplatís uplne vsetko. Ak sa to bude tahat povedzme len 2-3 roky, tak budes muset vsetko naraz doplatit - poplatky atd....nechcem strasit, ale je to tak.
Ak vyhrás....tak to ja neviem, čo sa stane.

Je totižto iné platiť 3 eurá každý mesiac, ako doplatit o 2-3 roky všetko naraz aj s trovami exekútora a právnikov. (ale to samozrejme iba v tom prípade ak by ste prehrali.)
macko555
04.11.09,12:00
macko /4104/aj tak by som suhlasila,Ale do konca r.2012 sa VPP zmenia este xxxx krat a to by som chcela mat vsetko dopredu pisomne na prestudovanie ci tam nahodou?zase nie je zasifrovany nejaky chytak.Kto sa raz popalil uz si da velmi velky pozor.

jasne. treba byt opatrny. ja si len polozim recnicku otázku. Myslís si, ze by poistovna potom, ako podpises zmier za 3 eura mesacne opat po case chcela prejst vsetkym týmto zvýšili by ti to na 6 alebo 10?
A taktiez si uvedom, ze do roku 2012 nemusis mat ani rozsudok.
alandrej
04.11.09,12:06
Myslim, ze ta vsetci pochopili.
Ale ak cakás na toto riesenie, tak pre teba iný variant, ako súd neexistuje.

Druhá moznost je tá, ze podpíses zmier, odpustia ti vsetky trovy, budes platit mesacne 3,32 a na konci dostanes poistnú sumu

Co ktorá moznost obsahuje to uz urcite vies a dufam ze vies aj to, co mozes v TN vysúdit, ak vyhrás.

Aj tebe pekný den.
Keby ta druha moznost bola pravdiva, dalo by sa nad tym uvazovat. Ale nie je. Podmienkou zmieru su nove VPP. Tym nas ma poistovna v hrsti. Mesacne poplatky si bude zvysovat podla potreby. Poistnu sumu na konci si takisto vyrata podla svojich kriterii, napriklad podla koeficientu poistneho kmena. Ten je podla info na stranke RL 0,65. Pripadne spory bude riesit RS. Takze aku sumu dostaneme na konci? Urcite nie tu,co mame uvedenu v povodnej zmluve. Skor sa bude velmi rychlo blizit k nule. A ak sa budeme chciet branit, tak cez rozhodnutia RS a trovy pojde aj do minusu. Ale mozno to vidim cierne a RL nas prekvapi listom s nejakou konkretnou ponukou. Samotne nove VPP ale podla mna pre klienta nic dobre neobsahuju. Znizeny poplatok nemusi mat dlhe trvanie.
petros18
04.11.09,12:11
macko , ibaze ine poistovne nemenili pocas jazdy VPP za nove a dalsie nove a dalsie nove.Zmluvy uzatvorene v roku 2000 bezia tak ako boli uzatvorene chapeme sa?
Zmluvy z roku 2000 bezia ako doteraz? No neviem - komu plati, ale mne ju pokojne zrusili bez vysvetlenia.....
macko555
04.11.09,12:15
Keby ta druha moznost bola pravdiva, dalo by sa nad tym uvazovat. Ale nie je. Podmienkou zmieru su nove VPP. Tym nas ma poistovna v hrsti. Mesacne poplatky si bude zvysovat podla potreby. Poistnu sumu na konci si takisto vyrata podla svojich kriterii, napriklad podla koeficientu poistneho kmena. Ten je podla info na stranke RL 0,65. Pripadne spory bude riesit RS. Takze aku sumu dostaneme na konci? Urcite nie tu,co mame uvedenu v povodnej zmluve. Skor sa bude velmi rychlo blizit k nule. A ak sa budeme chciet branit, tak cez rozhodnutia RS a trovy pojde aj do minusu. Ale mozno to vidim cierne a RL nas prekvapi listom s nejakou konkretnou ponukou. Samotne nove VPP ale podla mna pre klienta nic dobre neobsahuju. Znizeny poplatok nemusi mat dlhe trvanie.

super alandrej,
a pozicias tú vesteckú gulu, co vidí budúcnost aj mne?
alebo si tie slová hádzal do viet na základe toho ako sa momentálne citis?
Teraz napís taký istý odstavec o tom, kolko ta to bude stát, ked prehrás súd v TN a nezabudni, prosím ta, na nic. zarátaj kazdý cent.
macko555
04.11.09,12:18
Zmluvy z roku 2000 bezia ako doteraz? No neviem - komu plati, ale mne ju pokojne zrusili bez vysvetlenia.....

bez vysvetlenia, alebo si nereagoval na list abc?
petros18
04.11.09,12:22
Snaha dohodnúť sa s nimi je celkom fajn. Ale - je to už viac ako rok a na žiadne moje listy (doporučené) doteraz od nich nikto nereagoval. Telefón - no, škoda reči. Hlavne, že ja som si mal vybrať jednu z troch možností v nejakom divnom liste, čo som našiel v schránke..... A nevybral som si ani jednu, veď moje VPP z roku 2000 ma k ničomu takému neviažu. A keď čítam, čo sa tu všetko deje, prechádza ma akákoľvek chuť sa súdiť.
zuzu123
04.11.09,12:24
jasne. treba byt opatrny. ja si len polozim recnicku otázku. Myslís si, ze by poistovna potom, ako podpises zmier za 3 eura mesacne opat po case chcela prejst vsetkym týmto zvýšili by ti to na 6 alebo 10?
A taktiez si uvedom, ze do roku 2012 nemusis mat ani rozsudok.

macko,mal by si pravdu v tom prípade,keby Ti do X.článku dopracovali,že do konca Tvojej zmľuvy budeš platit mesačne 3,30€,najviac však /čo ja viem/12€.A že po skončení poistnej doby/pôvodne dohodnutej a nie po 70-tich rokoch/dostaneš presne určitú a nezmeniteľnú sumu.Inakšom prípade Ťa určite oklamajú.Oni nepripravili zmenu,oni pripravili pascu.Keď niekoho chytia,už ho bez výraznej finančnej straty neopustia.
Keď už poplatky zvýšiť nechcú,načo im podpísať možnosť aby mohli?:confused:
macko555
04.11.09,12:28
macko,mal by si pravdu v tom prípade,keby Ti do X.článku dopracovali,že do konca Tvojej zmľuvy budeš platit mesačne 3,30€,najviac však /čo ja viem/12€.A že po skončení poistnej doby/pôvodne dohodnutej a nie po 70-tich rokoch/dostaneš presne určitú a nezmeniteľnú sumu.Inakšom prípade Ťa určite oklamajú.Oni nepripravili zmenu,oni pripravili pascu.Keď niekoho chytia,už ho bez výraznej finančnej straty neopustia.
Keď už poplatky zvýšiť nechcú,načo im podpísať možnosť aby mohli?:confused:

zuzu, chcel by som ti odborne poradit, ale neviem.
musis sa rozhodnut sama. Zvazuj mozne rizika.
petros18
04.11.09,12:34
bez reakcie - prečo to neposlali doporučene? Takto nech niekto dokazuje, že som ich list prevzal a dokonca prečítal. A ak sú čistý - prečo nereagujú na žiadne listy alebo telefonáty? Už som dostal od nejakej úradníčky info, že na môj list je odpoveď pripravená k odoslaniu, ale nič samozrejme neprišlo.
pavol.za
04.11.09,12:39
bez reakcie - prečo to neposlali doporučene? Takto nech niekto dokazuje, že som ich list prevzal a dokonca prečítal. A ak sú čistý - prečo nereagujú na žiadne listy alebo telefonáty? Už som dostal od nejakej úradníčky info, že na môj list je odpoveď pripravená k odoslaniu, ale nič samozrejme neprišlo.

Su ludia ktori ani abc nedostali, nic nepodpisali a tiez im vyrubili nove VPP.

Coho sa mas obavat pred sudom, toho ze si k nicomu nedal suhlas a napriek tomu Ti poistovna nanutila VPP a odmieta plnenie so zmluvy?

Sudu TN sa RL obava, preto tu macko555 nuka zmier a reaguje na kazdy prispeveok a furt zastrasuju zavadza.

Zrejme poniektorych caka podobny osud http://www.sme.sk/c/5094446/sud-prijal-obzalobu-na-exsefa-drukosu-hrozi-mu-12-rokov-vazenia.html

Ked chcu mimosudne vyrovnanie, vedia na koho sa maju obratit !!!!
Preco tak neurobia??? Inac povedane, preco lakaju podpis pod VPP, ked mame vsetko prehrate?
j.oliva
04.11.09,12:57
Smutné na celej veci je,že taký právnik,ktorý nám vykladal ústavné právo obhajuje takú podvodnícku skupinu.Z ludského hľadiska určite vie,že tu ide o nekalú činnosť,že mu nedvíha žalúdok.Nuž potom akú šancu má klient,ktorý nemá také vplývne
zázemie?
macko555
04.11.09,13:03
Su ludia ktori ani abc nedostali, nic nepodpisali a tiez im vyrubili nove VPP.

Coho sa mas obavat pred sudom, toho ze si k nicomu nedal suhlas a napriek tomu Ti poistovna nanutila VPP a odmieta plnenie so zmluvy?

Sudu TN sa RL obava, preto tu macko555 nuka zmier a reaguje na kazdy prispeveok a furt zastrasuju zavadza.

Zrejme poniektorych caka podobny osud http://www.sme.sk/c/5094446/sud-prijal-obzalobu-na-exsefa-drukosu-hrozi-mu-12-rokov-vazenia.html

Ked chcu mimosudne vyrovnanie, vedia na koho sa maju obratit !!!!
Preco tak neurobia??? Inac povedane, preco lakaju podpis pod VPP, ked mame vsetko prehrate?

Pavol.za,
mam pocit ze si tu uz zrejme s jareckom jediny, kto nevie napisat zmysluplny prispevok bez demagogie. Ja nikomu zmier nenúkam. Len nechcem aby boli uhlupovaní tvojim recami o výtazstve. Ty a tvoji spolubojovníci potrebujete protiváhu.
Ja sa ju snazim ponuknut tým, ze kladiem otázky a upozornujem na mozné riziká. Ak vyhrás súd v TN, napísem, ze som sa mýlil a pogratulujem ti. Vtedy uz budem vediet aj to, k comu ti gratulujem, lebo teraz to nikto nevie.
A ked pises ze zastrasujem a zavádzam, tak to je tvoj názor. Ja ti ho neberiem. Pre teba zastrasuje zrejme kazdý, kto nestojí v šíku za petríkom de la AUS. Kde je teraz???

To ci sa RL obáva súdu v TN, to sa spýtaj ich. Zavolaj na zelenú linku, alebo napis list priamo manažmentu ak ta zaujíma, ako sa cítia a ci sa boja trojclenného AUSu.

"Ked chcu mimosudne vyrovnanie, vedia na koho sa maju obratit !!!!"
táto opakovaná veta znamená to, ze sedís v BB a nic neprichádza? to asi znamená, ze ziadne mimosúdne sa nekoná.

A tie dalsie argumenty, ze zmenili, nanútili a nic som nepodpísal a nevedel som.....no ak dokázete na súde, ze to nebolo v súlade so zákonom tak máte vyhrané. Potom to este dokázat aj krajskému súdu, následnej najvyssiemu a je to v suchu. Jednoduchá matematika.
macko555
04.11.09,13:12
Smutné na celej veci je,že taký právnik,ktorý nám vykladal ústavné právo obhajuje takú podvodnícku skupinu.Z ludského hľadiska určite vie,že tu ide o nekalú činnosť,že mu nedvíha žalúdok.Nuž potom akú šancu má klient,ktorý nemá také vplývne
zázemie?

no zaujimava teoria. len nechápem, aké je teda vlastne poslanie právnikov...
Akoze klient nemá vplyvné zázemie???? Má silný AUS, ktorý zabezpecil vydanie predbezka za den a napísal fundovanú zalobu. Síce to uz odvtedy ide s de la ausom dole brehom, ale nevadí. AUS teraz nasadí zdrvujúce tempo podaním predbezného opatrenia na rozhodcovskú dolozku. Skoda ze az potom, ako AS v mnohých prípadoch uz rozhodol. Opat neskoro.....

Dovolil som si to takouto zjednodušenou formou napísať preto, aby to pochopili aj tí, čo nechcú.
alandrej
04.11.09,13:18
super alandrej,
a pozicias tú vesteckú gulu, co vidí budúcnost aj mne?
alebo si tie slová hádzal do viet na základe toho ako sa momentálne citis?
Teraz napís taký istý odstavec o tom, kolko ta to bude stát, ked prehrás súd v TN a nezabudni, prosím ta, na nic. zarátaj kazdý cent.
To nie je o vesteckej guli ani momentalnych pocitoch, ale mozny scenar, ktory umoznuju nove VPP a napoveda doterajsia neserioznost poistovne. Len strucne. Jednostranne stanovenie poistnej sumy (poistneho plnenia) poistovnou-VPP II.cast, Clanok 12, bod 2. Uplatnenie koeficientu poistneho kmena-ten isty clanok, vyska koeficientu stanovena poistovnou 0,65 pocnuc 15.4.2009 (web stranka RL, cast Produkty). Jednostranne stanovenie administrativnych poplatkov poistovnou-VPP XVI.cast, bod 5. Riesenie sporov cez AS KE-VPP XV.cast.
Ak ma niekto presvedci, ze som VPP pochopil zle a citovane ci niektore ine casti VPP neumoznuju poistovni postup podla mojho scenara, budem velmi rad a vsetkym ucastnikom Porady sa ospravedlnim za zavadzanie.
Plnomocenstvo pre AUS na podanie hromadnej zaloby bolo moje slobodne rozhodnutie a teba nemusi trapit. Alebo ano? Vysledok sudu samozrejme neviem, ani ty nie, ale tuto cestu povazujem za vhodnejsiu, ako verit RL a platit im, co si zmyslia. Nikoho svojim nazorom neovplyvnujem, ved som na porade novy prispievatel.
macko555
04.11.09,13:33
To nie je o vesteckej guli ani momentalnych pocitoch, ale mozny scenar, ktory umoznuju nove VPP a napoveda doterajsia neserioznost poistovne. Len strucne. Jednostranne stanovenie poistnej sumy (poistneho plnenia) poistovnou-VPP II.cast, Clanok 12, bod 2. Uplatnenie koeficientu poistneho kmena-ten isty clanok, vyska koeficientu stanovena poistovnou 0,65 pocnuc 15.4.2009 (web stranka RL, cast Produkty). Jednostranne stanovenie administrativnych poplatkov poistovnou-VPP XVI.cast, bod 5. Riesenie sporov cez AS KE-VPP XV.cast.
Ak ma niekto presvedci, ze som VPP pochopil zle a citovane ci niektore ine casti VPP neumoznuju poistovni postup podla mojho scenara, budem velmi rad a vsetkym ucastnikom Porady sa ospravedlnim za zavadzanie.
Plnomocenstvo pre AUS na podanie hromadnej zaloby bolo moje slobodne rozhodnutie a teba nemusi trapit. Alebo ano? Vysledok sudu samozrejme neviem, ani ty nie, ale tuto cestu povazujem za vhodnejsiu, ako verit RL a platit im, co si zmyslia. Nikoho svojim nazorom neovplyvnujem, ved som na porade novy prispievatel.

no konecne niekto, kto povedal jasne slovo do boja. Vies co chces, vies co nechces, poistovni neveris, nevies co mozes dosiahnut na sude, veris ausu a ides sa súdit. vystihol som to spravne?
j.oliva
04.11.09,15:25
aké je poslanie právnikov macko?Obhajovať spravodlivosť a nie biznis .Obhajuješ,že poisťov)na si može dovoliť platiť takých právnikov ako sú Drgonec a Valko.Nuž z našich peňazí,ktoré sme vam naskladali je to ľahké,ale my sme tie peniaze neukradli a chceli sme si v starobe prilepšiť.Ukrajovali sme svojej rodine a krmili sme vlastne Vas.
alandrej
04.11.09,16:00
no konecne niekto, kto povedal jasne slovo do boja. Vies co chces, vies co nechces, poistovni neveris, nevies co mozes dosiahnut na sude, veris ausu a ides sa súdit. vystihol som to spravne?
Dufal som, ze mi vyvratis moje obavy a presvedcis ma na konkretnych argumentoch a paragrafoch, ze nove VPP chrania klienta a nic z mojho scenara nikomu nehrozi. Ale to je asi tazsie nez pisat urazlive invektivy, vsak? V tomto pripade az nemozne. Vsetci, co sa sudime, vieme, co chceme. Aby poistovna dodrzala povodnu poistnu zmluvu, ako sme ju dodrziavali my. A to sa jej od isteho casu nechce. Priamo s poistovnou sa neda dohodnut ani teoreticky, na listy reaguju univerzalnou arogantnou odpovedou od veci alebo vobec, telefony nedvihaju, na pobocke nic nevedia, elektronicke konto nefunguje. Ozajstny Zivot bez obav. Takze sa sudime. A niekomu to velmi prekaza.
j.oliva
04.11.09,16:27
ešte chcem podotknúť,že tzv agenti,ktorí nás presviedčali o výhodnosti tohto Vášho produktu,ktorý nemá žiadná poisťovňa a ktorých ste ozaj exelentne platili ,sa teraz nemožu pomaly ukázať klientom na oči, ktorý na nich doslova pľujú.Dobrú reklamu ste urobili aj im
macko555
04.11.09,16:46
ešte chcem podotknúť,že tzv agenti,ktorí nás presviedčali o výhodnosti tohto Vášho produktu,ktorý nemá žiadná poisťovňa a ktorých ste ozaj exelentne platili ,sa teraz nemožu pomaly ukázať klientom na oči, ktorý na nich doslova pľujú.Dobrú reklamu ste urobili aj im

No zda sa ze si dam opat par dni volno aby ste trochu vychladli a z
mali cas sa zamysliet co vlastne chcete.
Óiva ak na niekoho plujes je to hlavne tvoja vizitka.
A stale nechapem to oslovenie vy vyvy ste si nechali nase peniaze. Mozem ta uistit ze ja tvoke drobne nemam aani neviem kam si ich dal. Ja sa zivim poctivou pracou a nikto mi nuc zadarmo nedal asi tak ako ty. Takze scgladid hlavu a zahryzni do bebe keksika
ked tamozem poprosit takmaoslovuj jednotnym cislom propadne slovom Vy s velkym V.
jarecko
04.11.09,16:54
jarečko,
ty si tu zrejme posledný, co nechce pocúvat a zrejme uz ani hovorit. Ak uznám za vhodné ze sa ma nieco týka, tak sa k tomu vyjadrím. Zo zaciatku si tu vypisoval 50 prispevkov denne a teraz ked sa láme chleba, tak tu moralizujes a ked ti to dovolili, tak si mazal jedna radost aj tých, co nic neporusili (s poznámkov, ze príspevok je ironický, ze?). Takze bud tu prítomným ako VIP poradák porad, alebo radsej si ma nevsimaj. Ak by ti pavol.za nedával za kazdý prispevok 100 súhlasov, tak si doteraz junior member, lebo si totizto nikomu nic neporadil. A preto si zrejme teraz aj ticho, lebo nemas co povedat.
Vazeny macko555!

Po prve:
My dvaja sme spolu husi nepasli. Ja vam netykam vo svojich prispevkoch smerujucich
osobne vam, nezelam si to od vas obdobne voci mne.

Po druhe:
Vyjadrovat sa vam nikto nebrani. Ine je vyjadrovanim zosmiesnovat, ironizovat, osocovat a urazat niekoho.

Po tretie:
Pisem tu priebezne vyse rok a pol priamo v tejto teme a pisat budem ked to uznam za vhodne a nie vtedy ked si to budete zelat vy macko555.
Pokial budem moderator v tejto teme, urazlive, ironicke, zosmiesnujuce a osocujuce prispevky na protistranu zmazem, to znamena, ze i vase. Bol to moj slub adminovi tohoto webu pri vrateni temy zo Smetiska na terajsie miesto pod podmienkou, ze sa tu bude dodrziavat slusny styl pisania.

Po stvrte:
Nereagujem pisanim na vase prispevky, lebo to nema z mojej strany zmysel, ale vy to cinite castejsie a pouzivate moj nick ako barlicku, lebo inac niekedy neviete napisat prispevok. Ked to bolo uz asi po siedmy raz napisal som vam strucne aby ste nechali v blazenom pokoji moje tvrdenia atd. Este som ani nestacil dopisat tento prispevok a uz zase ma spominate v dalsom. Tak kto si ma koho nevsimat vazeny macko555?

Po piate:
Vy ste komu co dobre poradil doteraz? Prebrali ste stafetu ako spiace ocko po tych co uz tu skoncili so svojim zamerom a myslite si, ze vsetci zeru seno. O tom ci by som bol doteraz junior member si starost nerobte, nema to nic spolocne so suhlasmi. Z vami urcite si nemam co povedat na temu poistovna RL, ja viem svoje ako sa mam v tejto veci a vy tiez vo svojej. Nemienim s vami cepovat vymlatenu slamu.

Po sieste:
Ked uz tak chcete dravo zaujat skuste popisat s twinkle o ladovom cajiku alebo so skorpiowoman o nymfomanii mozno budete mat s nimi lepsi uspech ako tu s neposlusnymi klientmi RL.

S uctou jarecko
macko555
04.11.09,17:57
Ahoj jarecko,
dufam ze sa nehnevas ze som tvoj prispevok ndcital az do konca. Ale aj tak som si vsimol enormne ego a vyjadrovanie ako keby ta v praci povysili. To ze sa ozves len ked to uznaa za vhodne som si vsimol. Ozyval si sa najma ked si tvrdil ze je vsetko zadarmo a ze treba pocuvat aus. Teraz ked ti co si ich dostal do problemov cakaju od teba dalsie rady tak si ticho. Ja to chapem. Aj ja by som sa hanbil. Ale na mne sa mozes odventilovat kolko sa ti raci. Len tolko som chcel. A uz sa naozaj nehnevaj, ved si moderator. Len trochu zmen retoriku lebo to opat skonci na smetisku. Maj sa
macko555
04.11.09,19:02
Odkaz pre všetkých poškodených klientov.
Všetky príspevky ,ktoré Vás prehovárajú, že to nevyhráte napísal ten istý človek náš skrachovaný advokát Horacio.
Má tu nasadených ľudí napr svojich synkov a seba samého .
Úlohou je aby ste odstúpili vžiadnom prípade to nerobte ,lebo by ste musli platit trovy a z toho jediného on môže vyžiť,keď mu poisťovňa nič neplatí ,lebo mu prisľúbila že všetko čo vymôže si môže nechať.
Ubezpečujem Vás že je to najslabší právnik ,ktorý nič nevie : titul za fľašku.
Aj poisťovňa s ním vybehla a v terajšej dobe je dosť zúfalý lebo už nemá ani na tričko.Ráno som ho videl a takého zlomeného človeka som nevidel ,ale tak mu treba čo chcel to má na spánku mal toľkú žilu ako záhradná hadica.
Teraz tu zopár jeho típkov popíšu aký som naivný a asi by som mal vyhľadať psychiatra.
Tento spor je na 100% vyhraný.

vitaj rrrrrr, tvoj názor tu chýbal. dobre ze si prisiel. konecne to niekto jasne povedal. na 100% vyhraný spor. takze toto forum moze jarecko kludne zrusit. uz nie je o com. este je niekde nejaké forum kde si tento odstavec o tvojom susedovi nenapísal?Inac rrrrr, nabuduce si z tej tabletky daj len polovicu

P.S.
len pre tvoje info...ten tvoj sused neriesi spor. on riesi len zmier. sudy ma na starosti drgonec a dalsi právnici. To len aby si bol v obraze, ked si uz prisiel do tejto debaty. A skus si to tu preluskat, aby si zistil na akej úrovni sa tu diskutuje a priblizil si sa jej
lubocko
04.11.09,21:05
Odkaz pre všetkých poškodených klientov.
Všetky príspevky ,ktoré Vás prehovárajú, že to nevyhráte napísal ten istý človek náš skrachovaný advokát Horacio.
Má tu nasadených ľudí napr svojich synkov a seba samého .
Úlohou je aby ste odstúpili vžiadnom prípade to nerobte ,lebo by ste musli platit trovy a z toho jediného on môže vyžiť,keď mu poisťovňa nič neplatí ,lebo mu prisľúbila že všetko čo vymôže si môže nechať.
Ubezpečujem Vás že je to najslabší právnik ,ktorý nič nevie : titul za fľašku.
Aj poisťovňa s ním vybehla a v terajšej dobe je dosť zúfalý lebo už nemá ani na tričko.Ráno som ho videl a takého zlomeného človeka som nevidel ,ale tak mu treba čo chcel to má na spánku mal toľkú žilu ako záhradná hadica.
Teraz tu zopár jeho típkov popíšu aký som naivný a asi by som mal vyhľadať psychiatra.
Tento spor je na 100% vyhraný.
rrrrr dosť tvrdé,neuraz sa nebudeš Ty doktorková stará?
lubocko
04.11.09,21:21
macko,prečital som si dnešne Tvoje príspevky stále o tom istom dookola.Ruku na srdce Ty si žiadný zmier nepodpísal,lebo si ani nemusel.Naznačuješ,že jediná pre nás výhodná cesta je cesta cez podpis VPP.Ty si určite nemyslíš,že tie VPP su pre nás.Veď ich podpisom by sme boli uplne po krk v sr...kach.Už som spomínal si dosť inteligentný,aby si po letmom prečítaní našiel hromadu úlistnosti.Ja si práve myslím ,že jedina cesta je cezTN,pokial poisťovňa dovtedy neda veci "do poriadku".Ja odmietam,aby taka bohatá poisťovňa riešila dopadok krízy na svoj business-plán cez moje vrecko.Nevyvratil si ani jednu pripomienku k tým novým VPP,ale vieš,že ich treba podpísať.Ešte raz opakujem myslím,že všetci by sme to rady nejak dôstojne skončili,ale obávam sa,že práve podpisom týchto VPP to práve začne.Ak si myslíš,že tu niekoho zavádzam tak je to Tvoja vec
macko555
04.11.09,22:32
macko,prečital som si dnešne Tvoje príspevky stále o tom istom dookola.Ruku na srdce Ty si žiadný zmier nepodpísal,lebo si ani nemusel.Naznačuješ,že jediná pre nás výhodná cesta je cesta cez podpis VPP.Ty si určite nemyslíš,že tie VPP su pre nás.Veď ich podpisom by sme boli uplne po krk v sr...kach.Už som spomínal si dosť inteligentný,aby si po letmom prečítaní našiel hromadu úlistnosti.Ja si práve myslím ,že jedina cesta je cezTN,pokial poisťovňa dovtedy neda veci "do poriadku".Ja odmietam,aby taka bohatá poisťovňa riešila dopadok krízy na svoj business-plán cez moje vrecko.Nevyvratil si ani jednu pripomienku k tým novým VPP,ale vieš,že ich treba podpísať.Ešte raz opakujem myslím,že všetci by sme to rady nejak dôstojne skončili,ale obávam sa,že práve podpisom týchto VPP to práve začne.Ak si myslíš,že tu niekoho zavádzam tak je to Tvoja vec

Preco by si zavadzal? Mas absolutne pravo na svoj nazor ku ktoremu si dosiel po analyze vsetkych pre a proti. Ja ti uz len zelam vela stastia na sude.
Ja mam tiez svoj nazor a verim ze mi poistovna poplatok nezvysi a ja sa vyhnem exekucnym a sudnym trovom. To ze mame odlisny nazor neznamena ze si o tom nemoZeme kultivovane podebatovat. mne ide len o to aby sa tu nikto nerozhodoval na zaklade faktu mame "to na 100 percent vyhrate" lebo to nie je pravda.
lubocko
04.11.09,22:46
Preco by si zavadzal? Mas absolutne pravo na svoj nazor ku ktoremu si dosiel po analyze vsetkych pre a proti. Ja ti uz len zelam vela stastia na sude.
Ja mam tiez svoj nazor a verim ze mi poistovna poplatok nezvysi a ja sa vyhnem exekucnym a sudnym trovom. To ze mame odlisny nazor neznamena ze si o tom nemoZeme kultivovane podebatovat. mne ide len o to aby sa tu nikto nerozhodoval na zaklade faktu mame "to na 100 percent vyhrate" lebo to nie je pravda.
macko prepáč neverím,že si niečo podpisoval tie VPP rozumný človek nepodpíše,kde bereš tu istotu citujem tvoj príspevok:"verim ze mi poistovna poplatok nezvysi".Ako sa chceš brániť voči novým vykonštruovaným sporom končiacim na AS?Aj v to veríš?Už sme raz verili aj my a pozri kde to došlo.
macko555
05.11.09,08:34
macko prepáč neverím,že si niečo podpisoval tie VPP rozumný človek nepodpíše,kde bereš tu istotu citujem tvoj príspevok:"verim ze mi poistovna poplatok nezvysi".Ako sa chceš brániť voči novým vykonštruovaným sporom končiacim na AS?Aj v to veríš?Už sme raz verili aj my a pozri kde to došlo.

pozri,
na tomto bode sa nezhodneme, lebo je to vec názoru a postoja. Ty máš iný postoj a ja iný. V zmieri je navyše napísané, ze ten poplatok bude nemenný do konca poistenia. A co bude ked bude? No urcite to nebude az take ako teraz, aj keby co bolo
petros18
05.11.09,09:21
Su ludia ktori ani abc nedostali, nic nepodpisali a tiez im vyrubili nove VPP.

Coho sa mas obavat pred sudom, toho ze si k nicomu nedal suhlas a napriek tomu Ti poistovna nanutila VPP a odmieta plnenie so zmluvy?

Sudu TN sa RL obava, preto tu macko555 nuka zmier a reaguje na kazdy prispeveok a furt zastrasuju zavadza.

Ked chcu mimosudne vyrovnanie, vedia na koho sa maju obratit !!!!
Preco tak neurobia??? Inac povedane, preco lakaju podpis pod VPP, ked mame vsetko prehrate?
...no mne ich ani nenanútila - mne rovno poistku zrušili a poslali mi šek s odkúpnou hodnotou. Ten som neprevzal a žiadal som poisťovňu o info, kedy a kde som požiadal o ukončenie poistky. Bez odpovede.
Akurát prišlo oznámenie, že došlo k zániku poistenia v zmysle čl. 11 ods. 2 VPP. Ale vo VPP z roku 2000 - kedy som zmluvu podpisoval, sa v tomto článku uvádza: "Poistenie je zrušené nasledujúci deň, keď poisťovňa žiadosť poistníka obdržala." O nič som nepožiadal, nič som nepodpísal.
Nájde sa niekto, komu tiež takto zrušili poistku a vo veci ďalej konal?
exkalibur
05.11.09,14:57
pozri,
na tomto bode sa nezhodneme, lebo je to vec názoru a postoja. Ty máš iný postoj a ja iný. V zmieri je navyše napísané, ze ten poplatok bude nemenný do konca poistenia. A co bude ked bude? No urcite to nebude az take ako teraz, aj keby co bolo
macko prečitaj si ešte raz tie vyhrady voči novým VPP čo tu zazneli.Neviem čo je v zmiery,lebo mi ho nechceš poslať.Tiež súhlasím s tým,že ty si žiaden zmier nepodpísal tvoja úloha je tu iná.Ale aj tak som ja osobne rád,že si prevzal štafetu práve ty.Dali ste mu aj košik?
exkalibur
05.11.09,15:04
doktorko JESSETER aj keby si sa prevtelil do matky terezy prezradia ťa tvoje jedové zuby.Dnes som sa dozvedel niečo čo asi netušíš ani ty,ale nech to ostane medzi nami.Už chápem tvoju nervozitu musíš mať riadne ľahky spánok.Keď sa ti toto zosype na hlavu tak ajjajjaj.Ale pozerajme sa na to optimisticky, život je ako cirkus,len to jeho šapitó je trocha väčšie.
macko555
05.11.09,16:24
ahoj exkalibur. dobre ze sa ozývas. vidim ze sa nudís, tak by si mohol aspon poskytnút viac informácií k tomu co si dávnejsie popísal. myslím toto.


mam info,že prebiehajú súdy v rôznych mestách proti RR,teda nesustredujú sa v KE I.A že sa to vyvija v náš prospech.Nemám to stopercentné,ale myslím,že sa to potvrdí o malý čas.Prosím vás nenechajte sa znechutiť......

Tie info máš odkial? volal si na vsetky súdy, alebo sedís v AUSe, NBS alebo na MS a krmia ta oblbovákmi? A komentovanim mojej osoby sa fakt nezaoberaj a sustred sa na podstatne veci. Napríklad na vysvetlovanie toho co napíses. Ja som myslel, ze sa tu tá debata trochu kultivuje, ale asi som sa mýlil.....
exkalibur
05.11.09,16:35
ahoj exkalibur. dobre ze sa ozývas. vidim ze sa nudís, tak by si mohol aspon poskytnút viac informácií k tomu co si dávnejsie popísal. myslím toto.



Tie info máš odkial? volal si na vsetky súdy, alebo sedís v AUSe, NBS alebo na MS a krmia ta oblbovákmi? A komentovanim mojej osoby sa fakt nezaoberaj a sustred sa na podstatne veci. Napríklad na vysvetlovanie toho co napíses. Ja som myslel, ze sa tu tá debata trochu kultivuje, ale asi som sa mýlil.....
macko moj,prečo tolka utočnosť?Veď ja ta mam rád.Nepostrehol som ,aby som komentoval tvoju osobnosť to by som si voči tebe fakt nedovolil.Len neskušaj zase nejake divadla tým sme už prešli.K tej info ,vyvrať mi to.
macko555
05.11.09,16:38
macko moj,prečo tolka utočnosť?Veď ja ta mam rád.Nepostrehol som ,aby som komentoval tvoju osobnosť to by som si voči tebe fakt nedovolil.Len neskušaj zase nejake divadla tým sme už prešli.K tej info ,vyvrať mi to.

oki, neviem ti to vyvrátit.
tokaiito
05.11.09,20:11
...no mne ich ani nenanútila - mne rovno poistku zrušili a poslali mi šek s odkúpnou hodnotou. Ten som neprevzal a žiadal som poisťovňu o info, kedy a kde som požiadal o ukončenie poistky. Bez odpovede.
Akurát prišlo oznámenie, že došlo k zániku poistenia v zmysle čl. 11 ods. 2 VPP. Ale vo VPP z roku 2000 - kedy som zmluvu podpisoval, sa v tomto článku uvádza: "Poistenie je zrušené nasledujúci deň, keď poisťovňa žiadosť poistníka obdržala." O nič som nepožiadal, nič som nepodpísal.
Nájde sa niekto, komu tiež takto zrušili poistku a vo veci ďalej konal?

Ja len v krátkosti.
Áno - takých klientov bolo tiež veľa. Začni si čítať poradu od začiatku a určite to tam nájdeš ako sa kto rozhodol. Ja osobne sa súdim individuálne , viem že jedna skupina klientov sa súdi hromadne cez istú advokátsku kanceláriu (kontakt je v príspevkoch niekde na začiatku diskusie).
Vlastne celú túto tému sme rozbiehali my (ja nám vravím "poškodení v prvej vlne") čo sme na tom ako ty. Potom to tu na porade trocha utíchlo a zase to tu ožilo keď poisťovňa zaviedla poplatky ("druhá vlna poškodených klientov").
minika
05.11.09,21:06
Preco by si zavadzal? Mas absolutne pravo na svoj nazor ku ktoremu si dosiel po analyze vsetkych pre a proti. Ja ti uz len zelam vela stastia na sude.
Ja mam tiez svoj nazor a verim ze mi poistovna poplatok nezvysi a ja sa vyhnem exekucnym a sudnym trovom. To ze mame odlisny nazor neznamena ze si o tom nemoZeme kultivovane podebatovat. mne ide len o to aby sa tu nikto nerozhodoval na zaklade faktu mame "to na 100 percent vyhrate" lebo to nie je pravda.

a fakt že to máme na 100 % prehraté, to tiež nie je pravda.
A veriť že poisťovňa poplatok nezvýši ? Podpisom VPP ju už nič nezastaví. Veď má na to právo, má RS, má v moci všetko. Takáto slepá viera ? To fakt myslíš vážne? A kam sa obrátiš keď to bude inak a podpísal si teraz už vedome že to bude riešiť RS ? s tým už ani ASU ani nikto iný podľa mňa nič nespraví. Je to však len môj názor.
jarecko
05.11.09,21:53
...no mne ich ani nenanútila - mne rovno poistku zrušili a poslali mi šek s odkúpnou hodnotou. Ten som neprevzal a žiadal som poisťovňu o info, kedy a kde som požiadal o ukončenie poistky. Bez odpovede.
Akurát prišlo oznámenie, že došlo k zániku poistenia v zmysle čl. 11 ods. 2 VPP. Ale vo VPP z roku 2000 - kedy som zmluvu podpisoval, sa v tomto článku uvádza: "Poistenie je zrušené nasledujúci deň, keď poisťovňa žiadosť poistníka obdržala." O nič som nepožiadal, nič som nepodpísal.
Nájde sa niekto, komu tiež takto zrušili poistku a vo veci ďalej konal?
Som na tom rovnako ako ty + som sa prihlasil do hromadnej zaloby voci RL cez spotrebitelsku organizaciu AUS BB.
macko555
06.11.09,08:45
a fakt že to máme na 100 % prehraté, to tiež nie je pravda.
A veriť že poisťovňa poplatok nezvýši ? Podpisom VPP ju už nič nezastaví. Veď má na to právo, má RS, má v moci všetko. Takáto slepá viera ? To fakt myslíš vážne? A kam sa obrátiš keď to bude inak a podpísal si teraz už vedome že to bude riešiť RS ? s tým už ani ASU ani nikto iný podľa mňa nič nespraví. Je to však len môj názor.

ved kazdý sa rozhodne ako chce, nie? ved je tu kopec ludi, ktori tu na sporne VPP pristupili a teraz tvrdia, ze nie, ze to bolo pod nátlakom a pod.
cize ja to mozem spravit o 3 roky, keby sa nieco stalo. Ved je to to isté, nie? budem tvrdit, ze to odomna vylákali za úcelom zrusenia súdu a napadnem celé VPP ako nekalé praktiky. Rozposlem meily do médií a do AUSU (ak bude existovat) a ti to za mna vyriesia. A navyse to bude zadarmo. Preco sa zrazu robia rozdiely. Ved by islo o to isté isté...spychobnenie podpisu pod niecim lebo som netusil, ze co sa moze stat v buducnosti.
ved z celeho tohto pripadu vyplýva, ze sa dá schochybnit vsetko...aj dva roky po podpise. Takze ja som v pohode.
22480
06.11.09,09:37
...no mne ich ani nenanútila - mne rovno poistku zrušili a poslali mi šek s odkúpnou hodnotou. Ten som neprevzal a žiadal som poisťovňu o info, kedy a kde som požiadal o ukončenie poistky. Bez odpovede.
Akurát prišlo oznámenie, že došlo k zániku poistenia v zmysle čl. 11 ods. 2 VPP. Ale vo VPP z roku 2000 - kedy som zmluvu podpisoval, sa v tomto článku uvádza: "Poistenie je zrušené nasledujúci deň, keď poisťovňa žiadosť poistníka obdržala." O nič som nepožiadal, nič som nepodpísal.
Nájde sa niekto, komu tiež takto zrušili poistku a vo veci ďalej konal?


Ja som podobny pripad. Ani jednu ich "vyhodnu" ponuku som neprijal, nic nepodpisal, odkupnu hodnotu som odmietol - seky, ktore mi chodili som si nenechal preplatit, platenie poistneho mi skoncilo pred dvomi rokmi.....a samozrejme mi zrusili jednostranne zmluvu. Na ziadny z mojich listov mi neodpisali, ignoruju to. Nech mi netvrdia vsetci "zastanci" tejto poistovne tu na porade, ze toto je standardny postup "standardnej" poistovne, ked sa vobec nevyjadria na list, ktory bol poslany doporucene.
Podal som zalobu na sud prostredictvom advokata, zo strany poistovne su same obstrukcie a tym padom sa sudne konania natahuju......Nic ine ti nezostava ako podat zalobu na sud a cakat.......a cakat.... Mozno do dochodku sa to vyriesi v tejto bananovej republike, kde podvodnikom a zlocincom sa dari najviac.....
dragonka
06.11.09,13:10
Pan JUDR Lassiter nezmysly s y!!! Keď mi sme len blbci
minika
06.11.09,14:31
ved kazdý sa rozhodne ako chce, nie? ved je tu kopec ludi, ktori tu na sporne VPP pristupili a teraz tvrdia, ze nie, ze to bolo pod nátlakom a pod.
cize ja to mozem spravit o 3 roky, keby sa nieco stalo. Ved je to to isté, nie? budem tvrdit, ze to odomna vylákali za úcelom zrusenia súdu a napadnem celé VPP ako nekalé praktiky. Rozposlem meily do médií a do AUSU (ak bude existovat) a ti to za mna vyriesia. A navyse to bude zadarmo. Preco sa zrazu robia rozdiely. Ved by islo o to isté isté...spychobnenie podpisu pod niecim lebo som netusil, ze co sa moze stat v buducnosti.
ved z celeho tohto pripadu vyplýva, ze sa dá schochybnit vsetko...aj dva roky po podpise. Takze ja som v pohode.

Máš v tom jednoducho hokej.
1. prečo si vymýšľaš, že tvrdíme, že to bolo pod nátlakom? To si skade
nabral? Ani sa ti potom nedivím, že tu vypisuješ, že nevieme čo
chceme.
2. Nepochopil si a myslím, že ani nepochopíš:
a) podstatu samotných VPP
b) spôsob akým poisťovňa dosiahla naše pristúpenie

A to sú 2 odlišné veci.

Keď si myslíš, že teraz podpíšeš zmier a o 3 roky ho sám budeš chcieť spochybniť, tak to kľudne tak urob.
V tom je totiž veľký rozdiel. Ja nechápem, ako môžeš tvrdiť, že je to to isté.
Môžeš tu dookola vypisovať svoje názory, ale správne si napísal každý sa rozhodne ako chce.

A kľudne ostaň v pohode.
mirozu
08.11.09,10:27
čo je tak ticho
tokaiito
08.11.09,18:05
čo je tak ticho


Vari ti chýbajú bezduché príspevky o ničom ???:confused:
Radšej nech je tu dva týždne ticho ako by tu pribudlo každý deň desať strán "príspevkov" plných urážok a vzájomného osočovania !!!
j.oliva
09.11.09,11:31
aby nezostalo odrazu tak ticho ponúkam všetkým klientom recept
na,,život bez obáv"Vytiahnite svoje pančušky a odkladajte si svoje peniažky,ktoré sa Vám v starobe zídu a nenaplňujte vrecká podvodníkom.Už bolo toho dosť.
macko555
09.11.09,11:49
aby nezostalo odrazu tak ticho ponúkam všetkým klientom recept
na,,život bez obáv"Vytiahnite svoje pančušky a odkladajte si svoje peniažky,ktoré sa Vám v starobe zídu a nenaplňujte vrecká podvodníkom.Už bolo toho dosť.

no uz som si dávnejšie všimol, ze ticho nerobí niektorým tu diskutujúcim dobre. zacnú byt zrazu neistí, ze co sa deje. A rady od investora j.olivu sú priam skvostné, hodné tento témy. Peniazky mozu byt v tomto pripade dobré pre exekutora a na súdne trovy. Dobre myslieť dopredu a byť pripravení.
JUDr Lassiter
09.11.09,11:51
Toto je tu pekná názorová pluralita. Pokrytecká, formáln, obsahovo úbohá stránka plná tlachaním a nezmyslov.

Napísal som slušný príspevok a vymazali ma.

Vedenie tejto porady je ďalším dôkazom môjho tvrdenia : že žiaľ, ste bezduché manipulovateľné tvory, ktorými manipulujú rôzni fušeri, právni nalfabeti a notorickí kverulanti.

Táto stránka by sa mala volať www cenzurovanaporada sk.

Tak svoj príspevok pre veľký úspech zopakujem :

Caute,

je november, vonku zamracene, nalada nevrla... Avsak vzdy, ked si kliknem na tuto stranku a dam si namahu precitat, o com to tu tlachate a ako vynimočne viete odradiť a znechutiť každý racionálny názor, hneď mi je lepšie..
Je až tragikomické a obdivuhodné, ako sa jednej finančnej inštitúcii podarilo poistiť takú hromadu ľudí prostú akéhokoľvek rozumu, absolútne právne impotentnú, za to o to viac kvákajúcu a kričiacu nezmysli...
Masa blbcov mi zdvíha sebavedomie, za to Vám ďakujem
Nezabudnite písať ešte väčšie kraviny
minika
09.11.09,20:54
Toto je tu pekná názorová pluralita. Pokrytecká, formáln, obsahovo úbohá stránka plná tlachaním a nezmyslov.

Napísal som slušný príspevok a vymazali ma.

Vedenie tejto porady je ďalším dôkazom môjho tvrdenia : že žiaľ, ste bezduché manipulovateľné tvory, ktorými manipulujú rôzni fušeri, právni nalfabeti a notorickí kverulanti.

Táto stránka by sa mala volať www cenzurovanaporada sk.

Tak svoj príspevok pre veľký úspech zopakujem :

Caute,

je november, vonku zamracene, nalada nevrla... Avsak vzdy, ked si kliknem na tuto stranku a dam si namahu precitat, o com to tu tlachate a ako vynimočne viete odradiť a znechutiť každý racionálny názor, hneď mi je lepšie..
Je až tragikomické a obdivuhodné, ako sa jednej finančnej inštitúcii podarilo poistiť takú hromadu ľudí prostú akéhokoľvek rozumu, absolútne právne impotentnú, za to o to viac kvákajúcu a kričiacu nezmysli...
Masa blbcov mi zdvíha sebavedomie, za to Vám ďakujem
Nezabudnite písať ešte väčšie kraviny
Stránka je úbohá, masa blbcov Ti dvíha sebavedomie. A to tu chodíš len preto? Dá sa tomuto rozumieť ? Jasné, taká masa ako sme my, kde sa hrabe na Judr........
len nezabudni, že ani Ty nemáš patent na rozum.
exkalibur
09.11.09,21:05
minika nema význam reagovať na taku úbohosť, to už nepotrebuje ani komentár,ale aj tak mi to dvíha naladu keď vidím ako škrípe zubami.
minika
09.11.09,21:08
minika nema význam reagovať na taku úbohosť, to už nepotrebuje ani komentár,ale aj tak mi to dvíha naladu keď vidím ako škrípe zubami.
Ále, veď ja len tak, nech si zase nemyslí, že mu to sebavedomie až tak narástlo.
Majka73
10.11.09,06:54
Pprispevok pre tych, ktori su nakloneni myslienke podpisat zmier, mam pozitivnu spravu z dovernych zdrojov. Exekucie sa nebudu konat, ideme spolocne dalej.
jarecko
10.11.09,08:24
Kto chce si moze precitat dost dlhy clanok v casopise Trend, uverejneny dnes pod nazvom:

Poisťovňa Rapid Life čelí spŕške súdnych sporov
Klienti sa sporia s poisťovňou pre vysoké poplatky, tá ich momentálne znižuje a mení podmienky

Link na clanok:

http://financie.etrend.sk/poistenie/rapidne-spory-2.html
macko555
10.11.09,09:06
Kto chce si moze precitat dost dlhy clanok v casopise Trend, uverejneny dnes pod nazvom:

Poisťovňa Rapid Life čelí spŕške súdnych sporov
Klienti sa sporia s poisťovňou pre vysoké poplatky, tá ich momentálne znižuje a mení podmienky

Link na clanok:

http://financie.etrend.sk/poistenie/rapidne-spory-2.html


zaujimave citanie.
pre vás sú podstatné asi tak tieto casti

....poisťovňa od začiatku budúceho roka zníži mesačný poplatok na 3,32 eura, čím sa priblíži štandardným sadzbám na slovenskom poistnom trhu. Tie sa pohybujú zhruba od 1,5 do 4 eur podľa typu životnej poistky....

...Zvyšok podmienok totiž platí takmer dva roky, a tak sa s nimi mohli klienti oboznámiť. Krajský súd navyše upozornil na viacero nedostatkov predbežného opatrenia trenčianskeho okresného súdu. Medzi žalujúcimi napríklad boli ľudia, ktorí už nie sú klientmi Rapid Life, a tak sa na nich ani poistné podmienky nevzťahujú

...Peter Straka upozorňuje, že európske právo považuje rozhodcovskú doložku za neplatnú, ak obmedzuje práva spotrebiteľa na spravodlivý súd a je neoddeliteľná od zmluvných podmienok. Tento argument predkladá klientom i AUS.
Rozhodcovská doložka v poistných podmienkach Rapid Life je však výslovne označená za oddeliteľnú a klient s ňou nemusel súhlasiť...

... faktom je, že slovenský súd zatiaľ nerozhodol o tom, či je doložka platná. Hrozba exekúcií pre klientov je preto naďalej reálna.

AUS momentálne pripravuje ďalšiu žiadosť o predbežné opatrenie, v ktorej chce pozastaviť práve účinnosť rozhodcovskej doložky. Na slovenskom finančnom trhu je obdobná rozhodcovská doložka bežná, napríklad banky majú v podmienkach často stanovené riešenie časti sporov na arbitrážnom súde pri Slovenskej bankovej asociácii.

...Ak naopak ich platnosť potvrdí, klientov čakajú veľké výdavky za súdne trovy arbitrážneho konania, doplatky na poistnom či rušenia zmlúv s nízkou odkupnou hodnotou


príjemný den, Trend vam teda moc nepomohol. A bohuzial opat som mal pravdu s tým, co AUS chysta :-)))))))) ze predbezné opatranie na rozhodcovskú dolozku, ked uz prebehli AS a exekútori klopu na dvere :-)))) ja normalne z tej organizácie nevládzem.

A tie overené informácie, ze ziadne exekúcie nebudu :-) to je odkial? z kancelárie Harabina? jedine on je asi schopný postavit vsetkých sudcov co vydali rozhodnutie mimo výkonu služby a pozatvárať exekútorov :-) Takze tieto overené info od majky je veľlmi závažne...
macko555
10.11.09,09:19
Pprispevok pre tych, ktori su nakloneni myslienke podpisat zmier, mam pozitivnu spravu z dovernych zdrojov. Exekucie sa nebudu konat, ideme spolocne dalej.

to je zrejme z kancelárie AUS, píše pani sekretárka a oceňuje osobne sám šéf.
jarecko
10.11.09,09:26
Ked vyberame ceresnicky z clanku tak i ja si nejake dovolim napr:

Komisia pre posudzovanie podmienok spotrebiteľských zmlúv na ministerstve spravodlivosti sa klientmi poisťovne síce zaoberala, no jej nálezy nemajú záväzný charakter. Konštatovala porušenie spotrebiteľských práv a prenechala rozhodnutia na súd. Úlohu žalujúcej strany tak prevzala Asociácia užívateľov služieb (AUS). K prvotnej žalobe zhruba stovky klientov sa pridali ďalší, v súčasnosti ich je viac ako tisícdvesto. Podľa Petra Straku z ministerstva spravodlivosti je výhodou žaloby spotrebiteľského združenia fakt, že zastupuje všetkých postihnutých klientov, nielen tých, ktorí sa k nej pridajú.

Poisťovňa to riešila tým, že ponúkla klientom tri možnosti na výber – pokračovať podľa nezmenených podmienok, doplatiť poistné alebo ukončiť zmluvu. So všetkými možnosťami bol však spojený súhlas so zmenou poistných podmienok, ktorý obsahoval doložku o rozhodcovskom súde i možnosť vyrubenia ďalšieho poplatku. Prenášať povinnosť dotvárať rezervy na plecia klientov považujú audítori za neobvyklú prax. Podľa nich ak sa náhodou vyskytne diera v rezervách, poisťovňa ju pláta z vlastných prostriedkov. V prípade Rapidu hovoria o vôbec prvom prípade, ktorý poznajú, že by za chybu mali platiť klienti.

Žalujúci klienti namietajú, že súhlas s novými podmienkami od nich poisťovňa vylákala bez jasného upozornenia a chcú ich preto vyhlásiť za neplatné. Aj komisia poisťovni vyčítala, že mala podmienky zverejnené len na internete, v listoch sa na ne upozorňovalo len malým písmom pod čiarou. „Sme jedna z mála poisťovní, ktorá podmienky oficiálne zverejňuje. Klient si ich môže preštudovať ešte pred skontaktovaním sa s nami. Navyše sme nikoho do podpisu nových podmienok netlačili,“ bráni postup poisťovne jej hovorca Marek Hitka.

K tomu, ze sme nikoho do podpisu novych podmienok netlacili mam svoju vlastnu skusenost.

Ked v mojom pripade nezabrali predchadzajuce phishingove akcie na ziskanie podpisu dostal som jednoznacne natlakovy list ,, Prepočet a zvýšenie poistného k poistnému produktu UDP-K,, s prilohou ,, Stanovisko k zvýšeniu poistného k poistnej zmluve č. xxxxxxxxxx,, kde bolo na vyber 1. skoncit predcasne zmluvu nie z vlastnej iniciativy, odist zo smiesnou odkupnou hodnotou a nechat poistovni vecsinu vlozenych financii 2. dve dalsie moznosti uz zavezovali k novym nevyhodnym VPP so vsetkymi dosledkami. Pravnu argumentaciu ohladom tohoto listu s prilohou dobre popisala advokatka JUDr. Steffekova v zalobe s ktorou sa stotoznujem.

Vysledkom natlaku je jednostrane zo strany RL zrusena poistna zmluva.
Myslim, ze to staci.
macko555
10.11.09,09:31
Ked vyberame ceresnicky z clanku tak i ja si nejake dovolim napr:

Komisia pre posudzovanie podmienok spotrebiteľských zmlúv na ministerstve spravodlivosti sa klientmi poisťovne síce zaoberala, no jej nálezy nemajú záväzný charakter. Konštatovala porušenie spotrebiteľských práv a prenechala rozhodnutia na súd. Úlohu žalujúcej strany tak prevzala Asociácia užívateľov služieb (AUS). K prvotnej žalobe zhruba stovky klientov sa pridali ďalší, v súčasnosti ich je viac ako tisícdvesto. Podľa Petra Straku z ministerstva spravodlivosti je výhodou žaloby spotrebiteľského združenia fakt, že zastupuje všetkých postihnutých klientov, nielen tých, ktorí sa k nej pridajú.

este ze je to len mýlne a zbozné prianie pána straku, presne tak ako tie jeho citácie, ze co komisia prijala. Jarecko cítal si závery zo zápisnice? asi nie, potom by si pánovi strakovi zrejme asi nevedel príst na meno. Jedna vec co komisia vyblákala do médií, druhá vec, co je v oficálnom výstupe. A ked sa nesúdis nikto ta nezastupuje. Precedentálne právo neexistuje.
Ale tebe to vysvetlovat asi netreba, ty vieš kde je pravda.....ktorýkolvek právnik so zdravým rozumom ti povie, ze tá veta je totálna debilina.
macko555
10.11.09,09:34
Ked vyberame ceresnicky z clanku tak i ja si nejake dovolim napr:

a ten druhý odstavec by mohol byt tiež asi takto:
.... hovoria o vôbec prvom prípade, ktorý poznajú, že by NBS tvrdo trvala na tom, ze za chybu musia zaplatiť klienti....

no ak majú byt tieto dve vety aj povodnom znení a ak by boli pravdivé jediným tromfom teba a AUS a pavla.za, tak to pán boh klientom pomáhaj.....
jarecko
10.11.09,10:07
Tento clanok pisal redaktor Trendu, nie je to zavezny vyrok sudu z odovodnenim. Mozeme tu pisat dalsich 500 prispevkov s rozdielnymi nazormi na neho a kazdy si v nom hladat svoje ceresnicky na torte. Podstata je inde a kazdy co bol postihnuty touto poistovnou o tej svojej vie.
macko555
10.11.09,10:23
Tento clanok pisal redaktor Trendu, nie je to zavezny vyrok sudu z odovodnenim. Mozeme tu pisat dalsich 500 prispevkov s rozdielnymi nazormi na neho a kazdy si v nom hladat svoje ceresnicky na torte. Podstata je inde a kazdy co bol postihnuty touto poistovnou o tej svojej vie.

presne tak ako nie je výrok súdu to co tliacha mr. straka.

a podstata mi uniká, pretoze problém bol poplatok, nie VPP. VPP boli iba zástierkou, ako bojovat s poplatkom. A teraz ked je poplatok v norme, tak je tu stále najaký problém. a ten sa tu bude vytvárať donemoty. A podstata zrejme unikne aj súdu, ktorý to zrejme asi nepochopí.....ale to je tá moja čerešnička, ty si svoju nájdeš inde, ako píšeš. Súhlasím.
alandrej
10.11.09,10:29
Tento clanok pisal redaktor Trendu, nie je to zavezny vyrok sudu z odovodnenim. Mozeme tu pisat dalsich 500 prispevkov s rozdielnymi nazormi na neho a kazdy si v nom hladat svoje ceresnicky na torte. Podstata je inde a kazdy co bol postihnuty touto poistovnou o tej svojej vie.
Na clanok Trendu moze ozaj kazdy mat svoj nazor, nam postihnutym sa asi zda voci poistovni celkom lichotivy. Minimalne vsak poskytuje varovanie vsetkym cca 160 000 poistencom, ci nebodaj novym zaujemcom o poistenie v RL, ze sa pred poistovnou musia mat na pozore, pretoze ta vyuzije vsetky mozne metody, aby nemusela dodrzat povodne dohodnute poistne zmluvy. Rusenie zmluv s arogantnym a nepravdivym zdovodnenim, ze to sposobila a nariadila NBS nema v slovenskom a mozno ani europskom poistovnictve obdobu. Na Porade sme len postihnuti, Trend ma sirsi zaber, kto ma zaujem, dostane sa k podrobnostiam cez Komisiu, AUS ci Poradu.
pavol.za
10.11.09,10:42
presne tak ako nie je výrok súdu to co tliacha mr. straka.

a podstata mi uniká, pretoze problém bol poplatok, nie VPP. VPP boli iba zástierkou, ako bojovat s poplatkom. A teraz ked je poplatok v norme, tak je tu stále najaký problém. a ten sa tu bude vytvárať donemoty. A podstata zrejme unikne aj súdu, ktorý to zrejme asi nepochopí.....ale to je tá moja čerešnička, ty si svoju nájdeš inde, ako píšeš. Súhlasím.

Vazeny pan hovorca sa nam tu rychlo posnazil prist vsetko vysvetlit a dat na pravu mieru.
Ceresnickami su tlachaniny od p. menom Hitka. Ten trendu dal zarucene vysvetlenia.
macko555
10.11.09,11:03
Vazeny pan hovorca sa nam tu rychlo posnazil prist vsetko vysvetlit a dat na pravu mieru.
Ceresnickami su tlachaniny od p. menom Hitka. Ten trendu dal zarucene vysvetlenia.

Ach jaj drahy pavol.za alias oliver. Len sa utesuj tym co natliachal straka. Minule som pisal o natlaku a mimika ma zvozila ze kto hovori o natlaku. Takze mi je jasne ze v tom mate jasne. A to co tam natliachal hovorca ma pre vas asi taku hodnotu ako to co natliachal straka. Hlavne ze jarecko vypichol to co natliachal straka :-)
ja som vypichol to, ba co prisiel redaktor trendu studovanim materialov. A to je pre vas to podstatne lebo straka bude trepat blbosti donemoty aj ked ho redaktor usvedcil z toho ze ani nevie co je vo vpp.
A ten clanok prilozte v ause k tomu chystanemu predbezku :-)
ako hovori jarecko a pavol za a oliver - karavana id dalej.
pavol.za
10.11.09,11:06
Ach jaj drahy pavol.za alias oliver. Len sa utesuj tym co natliachal straka. Minule som pisal o natlaku a mimika ma zvozila ze kto hovori o natlaku. Takze mi je jasne ze v tom mate jasne. A to co tam natliachal hovorca ma pre vas asi taku hodnotu ako to co natliachal straka. Hlavne ze jarecko vypichol to co natliachal straka :-)
ja som vypichol to, ba co prisiel redaktor trendu studovanim materialov. A to je pre vas to podstatne lebo straka bude trepat blbosti donemoty aj ked ho redaktor usvedcil z toho ze ani nevie co je vo vpp.
A ten clanok prilozte v ause k tomu chystanemu predbezku :-)
ako hovori jarecko a pavol za a oliver - karavana id dalej.

Mas dobry namet pre casopis Zivot bez obav.
macko555
10.11.09,11:34
Mas dobry namet pre casopis Zivot bez obav.

Pavol.za, vies napisataj nieco ine? Samozrejme "karavanaide dslej" sa nepocita. Len pekne pripravuj to predbezko po funuse. Z toho exekutor skolabuje...
A nejaky si aktivny tak ludom nieco porad.
Inac jarecko ten clanik vysiel uz vo stvrtok ale to ty nevies lebo co nie jena nete neexistuje. A odborme casopisy necitas, asi len Pc chip kedze poznas phishing.Ale od noveho roka budetrend spoplatneny aj na webe . Ta odrezu od sveta. Este ze mas pavla.za
jarecko
10.11.09,11:58
macko,macko len neustavajte brechat na karavanu, mozno jej to pomoze.
j.oliva
10.11.09,12:38
Poisťovňa RAPID LIFE je pred ekonomickým krachom.Toto čo spravila-stanovila poplatky a to likvidačné pre klientov,nemožno ináč vidieť.Pokúsila sa v prvom rade zlikvidovať dlhodobých klientov a to nielen bez akejkoľvek náhrady,ale ešte cez arbitráž ich dostáva doslova pod svoj teror.Je zrejmé,že to robí v záujme sebazáchrany.Zaujímavé,že arbitrážny súd sa nezaoberá poplatkami,ale jednostranne posiela rozsudky všetkým,ktorí sa ozvali.Ja očakávam krach spoločnosti.Peniaze šéf spoločnosti určite má zaistené,nie je hlúpy,určite pozná zadné dvierka.Nemyslím,že v poslednom roku ešte nachytali nejakých klientov a budúcnosť bez "NOVORODENCOV" je začiatok konca.Iste aj tí čo ešte platia zistia v krátkom čase,že dávajú peniaze do studne bez dna a v krátkom horizonte ich vidina o ŽIVOTE BEZ OBÁV sa im rozplinie
macko555
10.11.09,13:11
Poisťovňa RAPID LIFE je pred ekonomickým krachom.Toto čo spravila-stanovila poplatky a to likvidačné pre klientov,nemožno ináč vidieť.Pokúsila sa v prvom rade zlikvidovať dlhodobých klientov a to nielen bez akejkoľvek náhrady,ale ešte cez arbitráž ich dostáva doslova pod svoj teror.Je zrejmé,že to robí v záujme sebazáchrany.Zaujímavé,že arbitrážny súd sa nezaoberá poplatkami,ale jednostranne posiela rozsudky všetkým,ktorí sa ozvali.Ja očakávam krach spoločnosti.Peniaze šéf spoločnosti určite má zaistené,nie je hlúpy,určite pozná zadné dvierka.Nemyslím,že v poslednom roku ešte nachytali nejakých klientov a budúcnosť bez "NOVORODENCOV" je začiatok konca.Iste aj tí čo ešte platia zistia v krátkom čase,že dávajú peniaze do studne bez dna a v krátkom horizonte ich vidina o ŽIVOTE BEZ OBÁV sa im rozplinie

oliva...len v skratke - si demagog a tvoje konstrukcie sú na úrovni J R Tolkiena. Si nakresli na výkres taký kruh a vyznac si v nom 2 percentá a 98 percent. Tam kde más ten výsek 2% nakresli seba, jarecka, pavla.za a dalsích okolo 1500 bodiek. Tak velký problém má asi RL. A moze ti sem 10 administratorov napísat ako fungujú poistovne, ty tu budes radsej sírit poplasné správy a demagogiu :)
ked nemás co napísat, okusuj si radsej nechty.
petros18
10.11.09,13:15
presne tak ako nie je výrok súdu to co tliacha mr. straka.

a podstata mi uniká, pretoze problém bol poplatok, nie VPP. VPP boli iba zástierkou, ako bojovat s poplatkom. A teraz ked je poplatok v norme, tak je tu stále najaký problém. a ten sa tu bude vytvárať donemoty. A podstata zrejme unikne aj súdu, ktorý to zrejme asi nepochopí.....ale to je tá moja čerešnička, ty si svoju nájdeš inde, ako píšeš. Súhlasím.
Macko - a čo povieš na pasáž, kde hovorca Mr. Hitka uviedol, že
".....sme nikoho do podpisu nových podmienok netlačili". Ak teda list poisťovne s možnosťami výberu a,b,c, nebol nátlak - prečo mi bola poistka jednostranne zrušená? Preto - lebo som si žiadnu možnosť nevybral a teda som nesúhlasil s VPP? Preto - lebo som odmietol bonus 40,- Sk alebo mobil. telefón? Ja viem, poisťovňa chcela len moje dobro a ja som sa zachoval neférovo a nič som nepodpísal.......
macko555
10.11.09,13:21
macko,macko len neustavajte brechat na karavanu, mozno jej to pomoze.

si zrekapituluj, kto sem zavesil ten clanok a kto na aké veci poukázal. Ja som na nspodstatné veci co povedal straka a hovorca vobec nereflektoval, lebo tie veci sú uz známe. Mna len zaskocilo, za aj redaktor, ktorý nie je na tom nijak angazovaný si vsimol, ze argumenty AUS a Straku o dolozke sú úplne scestné. A taktiez si vsimol, ze poplatok sa uz znízil.
Ty si upozornoval len na straku co povedal a aké je to dolezité (najmä pre tých, co uz v zalobe sú.) a aby bola sranda, tak si vypichol aj to co hovoril hovorca.....

a mimochodom..trochu logiky k tomu, co si vypichol:

AK STRAKA TVRDí ZE SA TO TYKA VSETKYCH, AJ TYCH CO NEPODALI ZALOBU, TAK NACO ASU POSLAL DO TRENCINA NEJAKE STAZNOSTI A SPLNOMOCNENIA. VED TO JE POTOM UPLNE ZBYTOCNE. CIZE SI ICH SLOVA A SKUTKY D. OST ODPORUJU. ALEBO LEN AUS PRE ISTOTU VYPRAZDNIL SKRINE- Ved vlastne nemusí nikto nikoho splnomocnovat, týka sa to aj Fera z Potône, ktorý o tom ani nevie, a dokonca nevie, ze je poskodený. To chcel doktor straka povedat. Ved on s ing. oliverom sedí pravidelne na káve, takze uz od neho zrejme pochytil nejaké nezmysly????

a tiez je zaujímave to chystané predbezko na dolozku. ved pochválte niekto AUS, ze idú na to velmi dobre :-) asi nechapu co je poslaním predbezného opatrenia....
macko555
10.11.09,13:25
Macko - a čo povieš na pasáž, kde hovorca Mr. Hitka uviedol, že
".....sme nikoho do podpisu nových podmienok netlačili". Ak teda list poisťovne s možnosťami výberu a,b,c, nebol nátlak - prečo mi bola poistka jednostranne zrušená? Preto - lebo som si žiadnu možnosť nevybral a teda som nesúhlasil s VPP? Preto - lebo som odmietol bonus 40,- Sk alebo mobil. telefón? Ja viem, poisťovňa chcela len moje dobro a ja som sa zachoval neférovo a nič som nepodpísal.......

1. petrus, ja nie som právnik, takze ked ti nejaký právnik povie, ze je to nátlak a ze sa tebou ide do súdneho procesu, tak chod na to. Len mysli aj na to, ze to nie je zadarmo.

2. Ked som tu minule povedal, ze tu viacerí argumentujú nátlakom, tak ma tu zhucali, ze kde som to cítal. Takze aj tu a teraz.

Zrejme ti poslali sek s odkupom a ty si ho neprevzal. Aj banka ti zrusí úcet, ked nesúhlasis s podmienkami. To ze si nereagoval ja nemozem ovplyvnit.
Chobot
10.11.09,13:41
Poisťovňa RAPID LIFE je pred ekonomickým krachom.Toto čo spravila-stanovila poplatky a to likvidačné pre klientov,nemožno ináč vidieť.Pokúsila sa v prvom rade zlikvidovať dlhodobých klientov a to nielen bez akejkoľvek náhrady,ale ešte cez arbitráž ich dostáva doslova pod svoj teror.Je zrejmé,že to robí v záujme sebazáchrany.Zaujímavé,že arbitrážny súd sa nezaoberá poplatkami,ale jednostranne posiela rozsudky všetkým,ktorí sa ozvali.Ja očakávam krach spoločnosti.Peniaze šéf spoločnosti určite má zaistené,nie je hlúpy,určite pozná zadné dvierka.Nemyslím,že v poslednom roku ešte nachytali nejakých klientov a budúcnosť bez "NOVORODENCOV" je začiatok konca.Iste aj tí čo ešte platia zistia v krátkom čase,že dávajú peniaze do studne bez dna a v krátkom horizonte ich vidina o ŽIVOTE BEZ OBÁV sa im rozplinie

Ja by som sa takto nevyjadroval o akejkoľvek firme, pokiaľ by som nemal relevantné dôkazy. Nemám informácie o tom, že by RL bola pred krachom. Možno je to len tvoj názor, ale potom to uveď. A nech je jej vedenie akékoľvek, obviniť ich z krádeže peňazí je trochu prisilné.

Možno ja by som si tam poistku neuzatvoril, ale je veľa iných klientov, ktorí si poistku v RL aj v tomto roku uzatvorili. Ide o to, že ako písal macko, problém je s produktom UDP-K (či ako sa to označuje). Iní klienti, čo majú iné produkty s poplatkami nemajú problém. Tam bolo poistné vypočítané správne, preto nie je potreba dotvárať rezervy.

Treba uznať, že v prípade sa spravilo pár neuvážených krokov, najmä, že poisťovňa chcela vykryť dieru v rezervách na tento produkt vyrubením tak vysokého poplatku. Časom, zdá sa, že uznali, že to bol vysoký poplatok (najmä vzhľadom k výške poistnej sumy niektorých poistiek), tak ho znížili. Ale súdiť sa ohľadne neplatnosti poistných podmienok... to je dosť odvážne. Nechcem porovnávať tie poistné podmienky s PP iných poisťovní, ale som presvedčený, že mnohé majú podobné znenie. Keby sa každý nespokojný klient súdil o neplatnosť poistných podmienok, tak by sme potrebovali 3x toľko sudcov. Poistné podmienky sa vyvíjajú, menia a vždy sa nájde nejaký bod, ktorý bude nejaký klient považovať za nevýhodný pre neho.

Kto ale má vytrvalosť, nech sa súdi, aj ja som zvedavý, ako to dopadne. Len netreba šíriť nepravdivé informácie o krachu poisťovne.
petros18
10.11.09,13:47
1. petrus, ja nie som právnik, takze ked ti nejaký právnik povie, ze je to nátlak a ze sa tebou ide do súdneho procesu, tak chod na to. Len mysli aj na to, ze to nie je zadarmo.

2. Ked som tu minule povedal, ze tu viacerí argumentujú nátlakom, tak ma tu zhucali, ze kde som to cítal. Takze aj tu a teraz.

Zrejme ti poslali sek s odkupom a ty si ho neprevzal. Aj banka ti zrusí úcet, ked nesúhlasis s podmienkami. To ze si nereagoval ja nemozem ovplyvnit.
Nesúhlasil som s podmienkami? A prečo by som mal s nimi súhlasiť?Ved som s nimi súhlasil, ked som uzatváral zmluvu v roku 2000! Ked mi ju jednostranne zrušili, odkazujú sa na bod zmluvy, kde je uvedené že ja som o zrušenie požiadal.... čo mi ale poisťovňa nevie dokázať a pre istotu nekomunikuje a neodpovedá na moje listy. Ak môžem otázku - kde vo VPP bolo uvedené, že poisťovňa môže jednostranne zrušiť poistnú zmluvu? Alebo je naivné si myslieť, že na zmenu zmluvy treba súhlas oboch strán?
j.oliva
10.11.09,13:50
Macko-Ty si skutočne nie hlúpy.Podvodníci a kriminálnici sú vysoko inteligentní a spoliehajú sa na naivitu potenciálnych obetí.Ste veľmi silná partia podvodníkov a to čo predvádzate ste mali už pri zakladaní svojej partie premyslené.Pokiaľ by ste boli tak ekonomický silní,ako to prezentuješ,tak potom prečo si robíte tak silnú negatívnu kampaň?Zrejme máte svoje kruhy pred očami a ja ti ich nebudem vyvracať.Trochu ekonomiku sledujem,trochu sa v nej vyznám.Popadali iné inštitúcie,ako je tá Vaša chudera.Napr.v USA padlo vyše 100 veľkých bánk.Ak Ty ideš tvrdiť,že poisťovňa,ktorá pracuje na základe podvodu nemôže padnúť,nie si nikto iný,len TVORCA toho veľkého podvodu.
macko555
10.11.09,13:53
Macko-Ty si skutočne nie hlúpy.Podvodníci a kriminálnici sú vysoko inteligentní a spoliehajú sa na naivitu potenciálnych obetí.Ste veľmi silná partia podvodníkov a to čo predvádzate ste mali už pri zakladaní svojej partie premyslené.Pokiaľ by ste boli tak ekonomický silní,ako to prezentuješ,tak potom prečo si robíte tak silnú negatívnu kampaň?Zrejme máte svoje kruhy pred očami a ja ti ich nebudem vyvracať.Trochu ekonomiku sledujem,trochu sa v nej vyznám.Popadali iné inštitúcie,ako je tá Vaša chudera.Napr.v USA padlo vyše 100 veľkých bánk.Ak Ty ideš tvrdiť,že poisťovňa,ktorá pracuje na základe podvodu nemôže padnúť,nie si nikto iný,len TVORCA toho veľkého podvodu.

vies co, ty jasnovid, precítaj si co napísal chobot a povedz amen.
ty píses co ta napadne. skús písat nieco co más aj niecim podlozené a porozmýylaj pred tým, ako ukladás písmenká do slov a slová do viet.
Chobot
10.11.09,14:05
Nesúhlasil som s podmienkami? A prečo by som mal s nimi súhlasiť?Ved som s nimi súhlasil, ked som uzatváral zmluvu v roku 2000! Ked mi ju jednostranne zrušili, odkazujú sa na bod zmluvy, kde je uvedené že ja som o zrušenie požiadal.... čo mi ale poisťovňa nevie dokázať a pre istotu nekomunikuje a neodpovedá na moje listy. Ak môžem otázku - kde vo VPP bolo uvedené, že poisťovňa môže jednostranne zrušiť poistnú zmluvu? Alebo je naivné si myslieť, že na zmenu zmluvy treba súhlas oboch strán?

Toto je pravda. Pokiaľ klient nesúhlasil s novými poistnými podmienkami a v starých nebolo uvedené, že niektoré časti môže poisťovňa meniť jednostranne, tak tým klientom by mala bežať poistka za pôvodných podmienok. Existujú dôvody, ktoré umožňujú poisťovni jednostranne odstúpiť od poistnej zmluvy (§ 802 ods. 1 Obč. zák.), ale v tomto prípade to asi nebudú tie dôvody.
macko555
10.11.09,14:06
a mimochodom, Tatra banka teraz menila VPP, zvysovala poplatok za vedenie úctu na 5 EUR mesacne, dochodcovia a dalsi co nerobia vela operacii protestujú. Ako je to mozné????? ako si to mohli dovolit??? a este aj uvádzajú, ze je platný nový sadzobník poplatkov mozete si ho vraj pozriet na webe a vyziadat na pobocke. Fuuj. Neskutocne. A komu sa nepáci ma 3 mesiace aby tahal inde....kde sa postupne deje to isté...Ako je to mozné, ved klienti TB s novými VOP nesúhlasili. Ako im mozu zmenit úcet a poplatky, ked oni ho zakladali za iných podmienok.

Sa zobudte. Zijete v kapitalizme. A ze súd je zadarmo, to je tiez klamstvo. AUS zavádza, a ked má radit, tak je ticho a pripavuje nezmyselné predbežká. A medzitým oliva a pavol.za vypisujú neskutocne demagogické príspevky. Jarecko je uz radsej ticho a len kopíruje clánky z trendu a rozsudky súdneho dvora, ktoré s týmto prípadom nemajú nic spolocne. Ked ste radili na zaciatku radte aj teraz.

Ja radím toto:
Prijat ponuku od poistovne. Znízila poplatok, zaviazala sa ze ho do konca poistenia nezvýsi a po skoncení poistky dostanete poistnú sumu. Polemizovat o VPP nemá zmysel. Poistovna navyse nebude uplatnovat poplatky za AS ani ziadne iné súdne trovy. Kto má férovejšiu ponuku, nech ju sem napíse.

Aký bude účet po prehratom spore v TN, ktorý sa moze tahat aj 3-5 rokov, to nech nepíse AUS.
macko555
10.11.09,14:09
Macko -doporučuješ mi okusovať si nechty.Ja som to v živote nerobil.Zrejme Ty to robíš.Nebuď nervózny,porada je na to,aby si každý ,kto chce povedal čo chce.Mám taký dojem,že sa chodíš na poradu odbavovať.Proti tomu nič nemám.Máš v tom svoje ENDORFÍNY-enzýmy šťastia a tak je to v poriadku.
Zdravím Ťa,ži šťastne.Sme tu len nakrátko a verím,že aj Ty si v podstate dobrý človek,len máš problém z ktorého sa nevieš dostať

olliva, mna nemozes nijako vytocit ani urazit :-) ale ked ti to dá pocit stastia, tak si to mysli :-))))))
tymi nezmyslami co tu pises ale skodis druhym a strasis ich. Keby to bola aspon pravda, ale ty taháš nezmysly priamo z rukáva, asi preto ti chobot tvoj príspevok vymazal. Takze skús napísat nieco, co druhým pomoze, a nebude to musiet nikto mezat preto, lebo to nebude mat ani hlavu ani patu.
Ja problém nemám, mne exekútor neklepe na dvere.
pavol.za
10.11.09,14:13
a mimochodom, Tatra banka teraz menila VPP, zvysovala poplatok za vedenie úctu na 5 EUR mesacne, dochodcovia a dalsi co nerobia vela operacii protestujú. Ako je to mozné????? ako si to mohli dovolit??? a este aj uvádzajú, ze je platný nový sadzobník poplatkov mozete si ho vraj pozriet na webe a vyziadat na pobocke. Fuuj. Neskutocne. A komu sa nepáci ma 3 mesiace aby tahal inde....kde sa postupne deje to isté...Ako je to mozné, ved klienti TB s novými VOP nesúhlasili. Ako im mozu zmenit úcet a poplatky, ked oni ho zakladali za iných podmienok.

Sa zobudte. Zijete v kapitalizme. A ze súd je zadarmo, to je tiez klamstvo. AUS zavádza, a ked má radit, tak je ticho a pripavuje nezmyselné predbežká. A medzitým oliva a pavol.za vypisujú neskutocne demagogické príspevky. Jarecko je uz radsej ticho a len kopíruje clánky z trendu a rozsudky súdneho dvora, ktoré s týmto prípadom nemajú nic spolocne. Ked ste radili na zaciatku radte aj teraz.

Ja radím toto:
Prijat ponuku od poistovne. Znízila poplatok, zaviazala sa ze ho do konca poistenia nezvýsi a po skoncení poistky dostanete poistnú sumu. Polemizovat o VPP nemá zmysel. Poistovna navyse nebude uplatnovat poplatky za AS ani ziadne iné súdne trovy. Kto má férovejšiu ponuku, nech ju sem napíse.

Aký bude účet po prehratom spore v TN, ktorý sa moze tahat aj 3-5 rokov, to nech nepíse AUS.

Konecne si sa vykoktal. Musel Ti k tomu pomoct chobot.

Amen.
j.oliva
10.11.09,14:14
Macko-sleduješ všetko,ako stopovací pes.Máš pred sebou skvelú budúcnosť,ale ver mi-nezávidím Ti ju.Ahoj Tvoj priateľ j.O.
macko555
10.11.09,14:16
Macko-sleduješ všetko,ako stopovací pes.Máš pred sebou skvelú budúcnosť,ale ver mi-nezávidím Ti ju.Ahoj Tvoj priateľ j.O.

no a ty nesledujes nic a preto si tam kde si...ale najak si zahovoril tie svoje demagické reči....
lulejby
10.11.09,14:17
Chobot> som rada, ze je tu niekto z oblasti poistovnictva. Spominali ste v nedavnom prispevku, ze nechcete porovnavat poistne podmienky tejto poistovne s ostatnymi, ale predpokladate, ze su podobne. Par stranok dozadu (403-406) sa tu citovali iste problematicke miesta z novych vpp - mohli by ste sa k nim prosim vyjadrit? Je naozaj bezne, ze poistovna moze menit napriklad vysku poistneho a vysku poistnej sumy?
macko555
10.11.09,14:19
Konecne si sa vykoktal. Musel Ti k tomu pomoct chobot.

Amen.

no pavol.za...napís sem co navrhujes? alebo sa hanbis za svoj názor, alebo sa bojis, ze ta zas niekto utvrdi v zavádzaní a vytrhávaní vecí z kontextu? alebo nevies vlastne vlastne nepísat nic iné akoze niekoho nakopes do gulí?

Zmysluplne napís, o co sa chces so svojim AUSom a svojimi bízkymi v TN súdit? O vysoký poplatok? Aha...super
O naplatné VPP? este lepsie.
Ved ty uz strasne dlho nevies o co ti ide a len tu lanáris vsetkých, aby boljovali za dotácie tvojho AUSU, ktoré dostane od státu za vykázanú aktivitu.
macko555
10.11.09,14:35
ono vlastne nemá zmysel reagovat...radic pavol.za
lulejby
10.11.09,14:51
Vela sa tu pise o znizenom poplatku...pred par mesiacmi by to zrejme moju situaciu riesilo. Ale teraz, ked poistovna predviedla svoj rejstrik metod zaklincovany trestnym oznamenim na moju osobu, to neriesi nic. Zostat v pravnom vztahu s touto instituciou znamena 5 rokov trpnut a cakat na dalsi diel ich vopred pripraveneho scenara s jasnym koncom - nevyplatit uz nikomu ani cent.
macko555
10.11.09,14:55
Vela sa tu pise o znizenom poplatku...pred par mesiacmi by to zrejme moju situaciu riesilo. Ale teraz, ked poistovna predviedla svoj rejstrik metod zaklincovany trestnym oznamenim na moju osobu, to neriesi nic. Zostat v pravnom vztahu s touto instituciou znamena 5 rokov trpnut a cakat na dalsi diel ich vopred pripraveneho scenara s jasnym koncom - nevyplatit uz nikomu ani cent.

aha, tak potom nic. ide o princíp, jasné. preto je na slovensku tolko súdnych sporov, pretoze uz aj ked by sa dali urovnat, tak sa tu niekto bude hrat na princípy.

aspon ze oliva nie je sám, kto vie cítat budúcnost a má overené informácie.
radsej trpni 5 rokov na sude a potom zaplatis zrejme vsetko naraz a budes dufat v splatkovy kalendar
tereza12
10.11.09,15:01
Sumu 390 € ktoru navrhol zaplatit AS som nezaplatila. Dnes mi prislo upovedomenie o zacati exekucie, ziadaju zaplatit dlznu ciastku 513,36 €. Posielal niekto namietku voci exekucii ktoru vypracoval pravnik pre ASU? Prisla niekomu odpoved z ministerstva spravodlivosti a zo Slovenskej komory exekutorov?
j.oliva
10.11.09,15:03
Macko-aby sme odstránili demagógiu-lebo ja som len prognostik-Ty ako tvorca RAPIDU,daj na svetlo,kde ste investovali peniaze svojich klientov.Koľko ste vložili do rizikových fondov,koľko do konzervatívnych fondov,koľko do peňažných ústavov.Potom,ako tie inštitúcie-kde ste vložili peniaze hospodária.Či sú zdravé,či sú v likvidácii,poprípade zlikvidované.Nepredpokladám,že peniaze máte uložené v pančuche.Pokiaľ by boli v raste,určite by ste nehľadali peniaze u chudákoch,ktorí očakávali ŽIVOT BEZ OBÁV.Nejaký prehľad o fondoch aj peňažných ústavoch máme.Aby sme sa vyhli demagógii,pomenuj veci pravým menom.V opačnom prípade trvám na tom,že RAPID LIFE je pred zánikom.Tvoj priateľ-j.o.
lubocko
10.11.09,15:05
a mimochodom, Tatra banka teraz menila VPP, zvysovala poplatok za vedenie úctu na 5 EUR mesacne, dochodcovia a dalsi co nerobia vela operacii protestujú. Ako je to mozné????? ako si to mohli dovolit??? a este aj uvádzajú, ze je platný nový sadzobník poplatkov mozete si ho vraj pozriet na webe a vyziadat na pobocke. Fuuj. Neskutocne. A komu sa nepáci ma 3 mesiace aby tahal inde....kde sa postupne deje to isté...Ako je to mozné, ved klienti TB s novými VOP nesúhlasili. Ako im mozu zmenit úcet a poplatky, ked oni ho zakladali za iných podmienok.

Sa zobudte. Zijete v kapitalizme. A ze súd je zadarmo, to je tiez klamstvo. AUS zavádza, a ked má radit, tak je ticho a pripavuje nezmyselné predbežká. A medzitým oliva a pavol.za vypisujú neskutocne demagogické príspevky. Jarecko je uz radsej ticho a len kopíruje clánky z trendu a rozsudky súdneho dvora, ktoré s týmto prípadom nemajú nic spolocne. Ked ste radili na zaciatku radte aj teraz.

Ja radím toto:
Prijat ponuku od poistovne. Znízila poplatok, zaviazala sa ze ho do konca poistenia nezvýsi a po skoncení poistky dostanete poistnú sumu. Polemizovat o VPP nemá zmysel. Poistovna navyse nebude uplatnovat poplatky za AS ani ziadne iné súdne trovy. Kto má férovejšiu ponuku, nech ju sem napíse.

Aký bude účet po prehratom spore v TN, ktorý sa moze tahat aj 3-5 rokov, to nech nepíse AUS.
konečne konštruktívny príspevok,hlavne ten koniec príspevku len nerozumiem: polemizovať o VPP nemá zmysel.Práve tie VPP su kameňom sváru.Už som to raz navrhoval dame dokopy pripomienky(dohoda je vecou dvoch strán)a keď sporné veci poisťovňa vysvetlí,alebo vypustí tak som presvedčený,že nič nebude stáť v ceste ukončeniu tohto sporu.Myslíš že by to šlo?Taktiež neviem aký máš problém zverejniť ten text zmieru možno aj tam sú nejaké odpovede.Skúsme pisať k veci a trocha dajme pauzu osočovaniu
minika
10.11.09,15:05
Keďže sa v niektorom príspevku macka citoval môj nick, tak mi nedá zareagovať:

Píšem len svoj názor
Poisťovňa svojim konaním asi rozdelila klientov do kategórií:
1 Tí, od ktorých poisťovňa vylákala podpis o pristúpení na VPP z
21.5.2007 - chcem zdôrazniť, že tu nemôže byť ani náznak
že to bolo pod nátlakom - na toto som myslel milý macko.
2. Tí, ktorí nič nepodpísali a boli im jednostranne zrušené zmluvy.

A o budúcnosti a fungovaní takej inštitúcie, ktorá sa mieni takýmto spôsobom chovať ku svojim klientom, zákazníkom si myslím tiež svoje.
Podľa môjho názoru z dlhodobého hľadiska je odsúdená na zánik, keď sa nespamätá.

Podstatou všetkého je boj o prežitie, či chceme, alebo nie. Nie klienti sú pre poisťovňu, ale poisťovňa by mala byť pre klientov.
Aj sám chobot povedal, že možno by v tejto poisťovni poistku neuzatvoril. Čo myslíte, koľko ľudí bude takto rozmýšľať?

Myslím, že poisťovňa sa snaží teraz do celého procesu vnášať chaos, vlastne priznala, že poplatok bol neúmerný. Čo sa týka VPP aká je tu transparentnosť, keď je možnosť individuálne odmietať určité časti, buď sú záväzné, alebo nie.
Už som tu raz písal:
To aby som každý deň sledoval VPP či sa v nich niečo nezmenilo, aby som to nedajbože nezabudol odmietnuť? Pretože všetky zmeny sú účinné v deň uverejnenia na webe. A poisťovňa mi to oznámi o 6 mesiacov.No to je pekná hlúposť.

S inštitúciou, to je jedno, či je to poisťovňa, alebo nejaká iná, ktorá sa bude takto chovať ku svojim zákazníkom, klientom, tak ako táto poisťovňa, ja nechcem mať nič spoločné.
Je to môj názor.
macko555
10.11.09,15:13
Macko-aby sme odstránili demagógiu-lebo ja som len prognostik-Ty ako tvorca RAPIDU,daj na svetlo,kde ste investovali peniaze svojich klientov.Koľko ste vložili do rizikových fondov,koľko do konzervatívnych fondov,koľko do peňažných ústavov.Potom,ako tie inštitúcie-kde ste vložili peniaze hospodária.Či sú zdravé,či sú v likvidácii,poprípade zlikvidované.Nepredpokladám,že peniaze máte uložené v pančuche.Pokiaľ by boli v raste,určite by ste nehľadali peniaze u chudákoch,ktorí očakávali ŽIVOT BEZ OBÁV.Nejaký prehľad o fondoch aj peňažných ústavoch máme.Aby sme sa vyhli demagógii,pomenuj veci pravým menom.V opačnom prípade trvám na tom,že RAPID LIFE je pred zánikom.Tvoj priateľ-j.o.

ja ako tvorca rapidu? kde na to chodís.

ty si fakt pako. ved si pozri ake RL ponúka poistenie. vidís niekde investicné zivotné poistenie? RL má len kapitálovky, ak vies co to znamená. A trvaj si na com chces. Chobot ti to uz vysvetlil a vymazal ta.
Ale teoriu logiky más dobrú. Nieco tresnes a kým mi nedokázes opak, tak mám pravdu. Skúsim teda aj ja. "Včera prišli mimozemštania a pošahali ti to v hlave." dokáž mi opak, inak trvám na svojom.
macko555
10.11.09,15:26
konečne konštruktívny príspevok,hlavne ten koniec príspevku len nerozumiem: polemizovať o VPP nemá zmysel.Práve tie VPP su kameňom sváru.Už som to raz navrhoval dame dokopy pripomienky(dohoda je vecou dvoch strán)a keď sporné veci poisťovňa vysvetlí,alebo vypustí tak som presvedčený,že nič nebude stáť v ceste ukončeniu tohto sporu.Myslíš že by to šlo?Taktiež neviem aký máš problém zverejniť ten text zmieru možno aj tam sú nejaké odpovede.Skúsme pisať k veci a trocha dajme pauzu osočovaniu

lubocko, ja ta chápem a chápem vsetkých, ktorí by to chceli bez nejakej ujmy uzavriet. Pokial vsak ja viem, tak ziadne iné novoty nebudú, ani vo VPP, ani v zmiery. Takze dá sa tu polemizovat, co by ako mohlo byt, ale nebude to tak. Ako písal chobot, optimálne VPP nikto nikdy nedosiahne. Vela vecí je tam len pre istotu, a nikdy sa nevyužijú.

Napríklad aj ten koeficien 0,60 alebo kolko to je , je len poistka, keby nahodou prestala polovica ludi platit a podobne.

Nechceli ste platit vysoký poplatok a to sa zmenilo. A teraz sa bude hladat kopec iných prekázok. O.K. Demokracia, slobodné rozhodnutie. Treba akceptovat.

A na záver chcem len upozornit, aby niekto zbytocne neprikladal tejto "kauze" nenálezitú dolezitost a nejaký verejný záujem, pretoze ako som uz uviedol ide o 2-3 percentá zmlúv.

Ak sa niekto rozhodne súdit, bude súd. Nikto nevie kedy a aký bude jeho výsledok. Poistovna však nemá co stratit nech to skoncí hocijako, a to je fakt.
macko555
10.11.09,15:36
Sumu 390 € ktoru navrhol zaplatit AS som nezaplatila. Dnes mi prislo upovedomenie o zacati exekucie, ziadaju zaplatit dlznu ciastku 513,36 €. Posielal niekto namietku voci exekucii ktoru vypracoval pravnik pre ASU? Prisla niekomu odpoved z ministerstva spravodlivosti a zo Slovenskej komory exekutorov?

pavol za, oliver, más tu klientku. odpovedz jej, co má robit....
ved ty a jarecko ste tu hlavní rozdávači rád.

teraze: dohodnite zmier, kým nie je neskoro. Komora ani ministerstvo vam nepomozu. Uz to odpalkovali do AUSu, az ste nepostrehli. Vsetci to vlastne poslali AUSu, aby s tým nič nemali.
minika
10.11.09,15:36
a keby sme sa nepustili do sporu - kde by sme boli?
To sme sa mali podľa poisťovne len mlčky pozerať ako ideme platiť za nič. Ale to by bolo to najhoršie pre nás.

Veď sa ešte pamätáme na vyjadrenia hovorcu rapid life, okrem iného:

" Rapid life zivotná poistovna, a.s. nemá na poistnom trhu zivotného poistenia monopolné postavenie. Pokial je cena poistenia v porovnaní s mozným nárokom na poistné plnenie vyssia ako sú moznosti alebo predstavy klienta, klient môze poistenie písomnou ziadostou ukoncit a v konkurencnom prostredí oslovit prípadne inú poistovnu, ktorá ponúka obdobné poistenie lacnejsie.

Skutocnost, ze tak drvivá väcsina klientov po zavedení poplatkov neucinila, povazujeme za vyjadrenie spokojnosti klientov s poistnými sluzbami poistovne a je pre nás dôlezitým signálom o konkurencnej výhodnosti poistenia v podmienkach Slovenskej republiky. "

Ukončiť poistenie písomnou žiadosťou s odkupnou hodnotou " 0 "
No to by určite a s radosťou privítali.

Totižto práve tento poplatok bol spúšťacím mechanizmom aj ohľadom ďalších jednostranných ustanovení vo VPP
j.oliva
10.11.09,15:38
Macko-ja Ti vôbec neoponujem a nemyslím si,že ten sen, ktorý si mal s mimožemšťanmi by som Ti mal vyvracať.Len snívaj ďalej.Ja mám fyzickú aktivitu a ver mi,po nej spim ako drevo a na sny nemám Ahoj-Tvoj priateľ j.o.
macko555
10.11.09,15:38
a keby sme sa nepustili do sporu - kde by sme boli?
To sme sa mali podľa poisťovne len mlčky pozerať ako ideme platiť za nič. Ale to by bolo to najhoršie pre nás.

Veď sa ešte pamätáme na vyjadrenia hovorcu rapid life, okrem iného:

" Rapid life zivotná poistovna, a.s. nemá na poistnom trhu zivotného poistenia monopolné postavenie. Pokial je cena poistenia v porovnaní s mozným nárokom na poistné plnenie vyssia ako sú moznosti alebo predstavy klienta, klient môze poistenie písomnou ziadostou ukoncit a v konkurencnom prostredí oslovit prípadne inú poistovnu, ktorá ponúka obdobné poistenie lacnejsie.

Skutocnost, ze tak drvivá väcsina klientov po zavedení poplatkov neucinila, povazujeme za vyjadrenie spokojnosti klientov s poistnými sluzbami poistovne a je pre nás dôlezitým signálom o konkurencnej výhodnosti poistenia v podmienkach Slovenskej republiky. "

Ukončiť poistenie písomnou žiadosťou s odkupnou hodnotou " 0 "
No to by určite a s radosťou privítali.

Totižto práve tento poplatok bol spúšťacím mechanizmom aj ohľadom ďalších jednostranných ustanovení vo VPP

oki, a teraz akoze co? o co ide teraz?
lubocko
10.11.09,15:38
lubocko, ja ta chápem a chápem vsetkých, ktorí by to chceli bez nejakej ujmy uzavriet. Pokial vsak ja viem, tak ziadne iné novoty nebudú, ani vo VPP, ani v zmiery. Takze dá sa tu polemizovat, co by ako mohlo byt, ale nebude to tak. Ako písal chobot, optimálne VPP nikto nikdy nedosiahne. Vela vecí je tam len pre istotu, a nikdy sa nevyužijú.

Napríklad aj ten koeficien 0,60 alebo kolko to je , je len poistka, keby nahodou prestala polovica ludi platit a podobne.

Nechceli ste platit vysoký poplatok a to sa zmenilo. A teraz sa bude hladat kopec iných prekázok. O.K. Demokracia, slobodné rozhodnutie. Treba akceptovat.

A na záver chcem len upozornit, aby niekto zbytocne neprikladal tejto "kauze" nenálezitú dolezitost a nejaký verejný záujem, pretoze ako som uz uviedol ide o 2-3 percentá zmlúv.

Ak sa niekto rozhodne súdit, bude súd. Nikto nevie kedy a aký bude jeho výsledok. Poistovna však nemá co stratit nech to skoncí hocijako, a to je fakt.
tak potom ten zmier nemôže byť zmierom a je tu zbytočné o tom vobec písať,keď jedna strana odmieta komunikaciu.Potom asi fakt ostava len ten súd.Ten koeficient nieje zasadna rozporna vec,povedz Ty by si take VPP podpísal?Netreba už pisať o natlaku,alebo o vysokých admin.popl.všetko sa vlastne zužilo na tie najnovšie VPP.Nieje žiadny kopec prekažok je len jedna.Keď si kúpiš banany v obchode a na druhý deň za Tebou príde obchodník a bude pýtať doplatok lebo zabudol započitať do rabatu dopravu bez váhania mu ho vyplatíš?Neber na ľahku váhu vyznam tohto konfliktu už o poisťovni rozpravaju aj v samoobsluhách.Bol som v jednej expozitúre RL ohľadom nejakých informacii a na koniec som sa spýtal či ešte majú klientov milá slečna mi odpovedala:"ešte su nejakí,ktorí o nás nevedia"
macko555
10.11.09,15:42
tak potom ten zmier nemôže byť zmierom a je tu zbytočné o tom vobec písať,keď jedna strana odmieta komunikaciu.Potom asi fakt ostava len ten súd.Ten koeficient nieje zasadna rozporna vec,povedz Ty by si take VPP podpísal?Netreba už pisať o natlaku,alebo o vysokých admin.popl.všetko sa vlastne zužilo na tie najnovšie VPP.Nieje žiadny kopec prekažok je len jedna.Keď si kúpiš banany v obchode a na druhý deň za Tebou príde obchodník a bude pýtať doplatok lebo zabudol započitať do rabatu dopravu bez váhania mu ho vyplatíš?Neber na ľahku váhu vyznam tohto konfliktu už o poisťovni rozpravaju aj v samoobsluhách.Bol som v jednej expozitúre RL ohľadom nejakých informacii a na koniec som sa spýtal či ešte majú klientov milá slečna mi odpovedala:"ešte su nejakí,ktorí o nás nevedia"

lubocko, o.k.
a co ti mam akoze na to napísat...tu sa stále točí to isté dokola. Vieš aká je situácia a vieš aké su možnosti. Ja ti radiť nebudem, ja som svoj názor povedal uz dost jasne a zretelne. Teraz len cakaj na súd v TN a vela stastia.
v.balogova
10.11.09,15:48
a mimochodom, Tatra banka teraz menila VPP, zvysovala poplatok za vedenie úctu na 5 EUR mesacne, dochodcovia a dalsi co nerobia vela operacii protestujú. Ako je to mozné????? ako si to mohli dovolit??? a este aj uvádzajú, ze je platný nový sadzobník poplatkov mozete si ho vraj pozriet na webe a vyziadat na pobocke. Fuuj. Neskutocne. A komu sa nepáci ma 3 mesiace aby tahal inde....kde sa postupne deje to isté...Ako je to mozné, ved klienti TB s novými VOP nesúhlasili. Ako im mozu zmenit úcet a poplatky, ked oni ho zakladali za iných podmienok.

Sa zobudte. Zijete v kapitalizme. A ze súd je zadarmo, to je tiez klamstvo. AUS zavádza, a ked má radit, tak je ticho a pripavuje nezmyselné predbežká. A medzitým oliva a pavol.za vypisujú neskutocne demagogické príspevky. Jarecko je uz radsej ticho a len kopíruje clánky z trendu a rozsudky súdneho dvora, ktoré s týmto prípadom nemajú nic spolocne. Ked ste radili na zaciatku radte aj teraz.

Ja radím toto:
Prijat ponuku od poistovne. Znízila poplatok, zaviazala sa ze ho do konca poistenia nezvýsi a po skoncení poistky dostanete poistnú sumu. Polemizovat o VPP nemá zmysel. Poistovna navyse nebude uplatnovat poplatky za AS ani ziadne iné súdne trovy. Kto má férovejšiu ponuku, nech ju sem napíse.

Aký bude účet po prehratom spore v TN, ktorý sa moze tahat aj 3-5 rokov, to nech nepíse AUS.
Zamyslela som sa nad tvojou radou a chcela som prijať s poisťovňou zmier - len akosi to nefunguje. Asi nepatrím medzi vyvolených, ktorým je zmier ponúkaný.
lubocko
10.11.09,15:48
lubocko, o.k.
a co ti mam akoze na to napísat...tu sa stále točí to isté dokola. Vieš aká je situácia a vieš aké su možnosti. Ja ti radiť nebudem, ja som svoj názor povedal uz dost jasne a zretelne. Teraz len cakaj na súd v TN a vela stastia.
len som myslel,že chceš veci pohnúť do predu,ale asi som sa mýlil..rovno napíš,že poisťovňa sa dohodnúť nechce (niekto tu pisal,že sa treba s poisťovňou dohodnúť,ale už asi neviete čo chcete)toto čo tu ponúkaš nieje dohoda,ale diktát
macko555
10.11.09,15:50
Zamyslela som sa nad tvojou radou a chcela som prijať s poisťovňou zmier - len akosi to nefunguje. Asi nepatrím medzi vyvolených, ktorým je zmier ponúkaný.

tak to ja neviem ake su kritériá.
macko555
10.11.09,15:52
len som myslel,že chceš veci pohnúť do predu,ale asi som sa mýlil..

mne je jedno kam sa pohnú. Ja nie som ten, kto nieco moze niekam pohnút lubocko. Asi mi tu niektorí prikladajú väcsiu dolezitost a vedomosti aké mám. Ja nemám nic s VPP poistovne ani so zmiermi ani s nicím iným, ale zbytocné písat. Akurát mám informácie a ked sú overené tak sa s nimi rád podelím, aby sa tu neobjavovali len jednostranné drýsty o 100% vítazstve.
a ja ti nic neponúkam. ani diktát ani nic iné. Ak to beries takto, tak si obetou diktátu v kazdej financnej institúcii a aj ked si kupujes mobil a cokolvek. Pristupujes vzdy na nejaké VPP, VOP, záručné podmienky atd.
minika
10.11.09,15:52
lubocko, ja ta chápem a chápem vsetkých, ktorí by to chceli bez nejakej ujmy uzavriet. Pokial vsak ja viem, tak ziadne iné novoty nebudú, ani vo VPP, ani v zmiery. Takze dá sa tu polemizovat, co by ako mohlo byt, ale nebude to tak. Ako písal chobot, optimálne VPP nikto nikdy nedosiahne. Vela vecí je tam len pre istotu, a nikdy sa nevyužijú.

Napríklad aj ten koeficien 0,60 alebo kolko to je , je len poistka, keby nahodou prestala polovica ludi platit a podobne.

Nechceli ste platit vysoký poplatok a to sa zmenilo. A teraz sa bude hladat kopec iných prekázok. O.K. Demokracia, slobodné rozhodnutie. Treba akceptovat.

A na záver chcem len upozornit, aby niekto zbytocne neprikladal tejto "kauze" nenálezitú dolezitost a nejaký verejný záujem, pretoze ako som uz uviedol ide o 2-3 percentá zmlúv.

Ak sa niekto rozhodne súdit, bude súd. Nikto nevie kedy a aký bude jeho výsledok. Poistovna však nemá co stratit nech to skoncí hocijako, a to je fakt.
že poisťovňa nemá čo stratiť ? 2-3 % zmlúv? Takto môže rozmýšľať len ten, kto nepozerá do budúcnosti. Tých 1 500 klientov má svojich známych, kamarátov, .... Vieš koľko potenciálnych klientov by to mohlo byť do budúcnosti? čo myslíš čo títo všetci povedia o takejto poisťovni?
Dajte sa tam poistiť, najlepšie celú rodinu, majú perfektné produkty ponúkajú život bez obáv - no asi ťažko !!!!!!
A koľko to teda bude klientov o ktorých takto poisťovňa príde?
Myslím si, že poisťovňa už teraz stratila viac než dosť.

A záver o smerovaní poisťovne nechám na každého.
lubocko
10.11.09,16:00
mne je jedno kam sa pohnú. Ja nie som ten, kto nieco moze niekam pohnút lubocko. Asi mi tu niektorí prikladajú väcsiu dolezitost a vedomosti aké mám. Ja nemám nic s VPP poistovne ani so zmiermi ani s nicím iným, ale zbytocné písat. Akurát mám informácie a ked sú overené tak sa s nimi rád podelím, aby sa tu neobjavovali len jednostranné drýsty o 100% vítazstve.
a ja ti nic neponúkam. ani diktát ani nic iné. Ak to beries takto, tak si obetou diktátu v kazdej financnej institúcii a aj ked si kupujes mobil a cokolvek. Pristupujes vzdy na nejaké VPP, VOP, záručné podmienky atd.
pozri si VPP t-mobilu to sa s týmito nedá porovnať,keď s vecou nemáš nič spoločné(tomu neverím,ale to je moja vec)prečo reaguješ na každý náš príspevok,nehnevaj sa ,ale vyzerato fakt ako to tu už niekto písal,že si prebral štafetu
macko555
10.11.09,16:00
že poisťovňa nemá čo stratiť ? 2-3 % zmlúv? Takto môže rozmýšľať len ten, kto nepozerá do budúcnosti. Tých 1 500 klientov má svojich známych, kamarátov, .... Vieš koľko potenciálnych klientov by to mohlo byť do budúcnosti? čo myslíš čo títo všetci povedia o takejto pisťovni?
Dajte sa tam poistiť, najlepšie celú rodinu, majú perfektné produktyponúkajú život bez obáv - no asi ťažko !!!!!!
A koľko to teda bude klientov o ktorých takto poisťovňa príde?
Myslím si, že poisťovňa už teraz stratila viac než dosť.

A záver o smerovaní poisťovne nechám na každého.

minika, o.k. mozme hodit rec o tom co si napisala o 5 rokov. Niekedy sa niektore veci nedajú analyzovat len zdravým sedliackym rozumom.

Napríklad vias kto koho vcera zabil? a bolo to v hlavných správach. Pamatás si závazné veci zo správ z minulého týzdna? alebo iné veci, ktoré ta vázne rozhorcili? toto beries vázne a tragicky len preto, lebo sa ta to týka. ostatní na to kašlú. Ved si videla co písal chobot, ze poistovni pribúdajú klienti...
macko555
10.11.09,16:02
pozri si VPP t-mobilu to sa s týmito nedá porovnať,keď s vecou nemáš nič spoločné(tomu neverím,ale to je moja vec)prečo reaguješ na každý náš príspevok,nehnevaj sa ,ale vyzerato fakt ako to tu už niekto písal,že si prebral štafetu

oki lubocko. koncim.
tento týzden sa uz neozvem
OFF
minika
10.11.09,16:09
mne je jedno kam sa pohnú. Ja nie som ten, kto nieco moze niekam pohnút lubocko. Asi mi tu niektorí prikladajú väcsiu dolezitost a vedomosti aké mám. Ja nemám nic s VPP poistovne ani so zmiermi ani s nicím iným, ale zbytocné písat. Akurát mám informácie a ked sú overené tak sa s nimi rád podelím, aby sa tu neobjavovali len jednostranné drýsty o 100% vítazstve.
a ja ti nic neponúkam. ani diktát ani nic iné. Ak to beries takto, tak si obetou diktátu v kazdej financnej institúcii a aj ked si kupujes mobil a cokolvek. Pristupujes vzdy na nejaké VPP, VOP, záručné podmienky atd.
Vieš čo? Teraz si to presne vystihol. A tvoje príspevky sú presne o tom. Kto je podľa teba ten čo môže niekam pohnúť ?
Keby každý takto rozmýšľal, tak sa veci naozaj nikam nepohnú. A dostali by sme sa do osídiel mocných, ktorí by si mohli robiť čo sa im zachce.
Každý môže prispieť aj keď len svojím máličkom, k tomu aby, teraz vo všeobecnosti, sa veci pohli.
Ale Ok. beriem tvoj názor.
lubocko
10.11.09,16:11
oki lubocko. koncim.
tento týzden sa uz neozvem
OFF
nemusíš sa urážať(s Tebou sa da aspoň nejak kominikovať na rozdiel od jedneho individua)ale ak nemáš kompetencie tak ta debata fakt nikam nevedie.
minika
10.11.09,16:19
minika, o.k. mozme hodit rec o tom co si napisala o 5 rokov. Niekedy sa niektore veci nedajú analyzovat len zdravým sedliackym rozumom.

Napríklad vias kto koho vcera zabil? a bolo to v hlavných správach. Pamatás si závazné veci zo správ z minulého týzdna? alebo iné veci, ktoré ta vázne rozhorcili? toto beries vázne a tragicky len preto, lebo sa ta to týka. ostatní na to kašlú. Ved si videla co písal chobot, ze poistovni pribúdajú klienti...
macko - absolútne od veci.
pribúdajú klienti? Tak ako bolo napísané v príspevku lubocka::"ešte su nejakí,ktorí o nás nevedia"
pozlatka
10.11.09,17:14
tereza12
poslala som ti ss
tereza12
10.11.09,17:55
ozvu sa tu este nejaki klienti RapidLife ktorym prislo uvedomenie o zacati exekucie?
daklen
10.11.09,18:47
ozvu sa tu este nejaki klienti RapidLife ktorym prislo uvedomenie o zacati exekucie?


Prišlo skoro všetkým treba poslať namietky a žiadať o zrušenie exekucie


Exekúcia je posledné štádium – predchádzajú mu spravidla výzvy na zaplatenie, súdne rozhodnutie, v prípade verejnej inštitúcie rozhodnutie o povinnosti zaplatiť – tam je možné sa brániť.
daklen
10.11.09,18:50
Vie mi niekto poradiť ako postupovať v prípade toho druhého AS ??
petros18
11.11.09,07:44
1. petrus, ja nie som právnik, takze ked ti nejaký právnik povie, ze je to nátlak a ze sa tebou ide do súdneho procesu, tak chod na to. Len mysli aj na to, ze to nie je zadarmo.

2. Ked som tu minule povedal, ze tu viacerí argumentujú nátlakom, tak ma tu zhucali, ze kde som to cítal. Takze aj tu a teraz.

Zrejme ti poslali sek s odkupom a ty si ho neprevzal. Aj banka ti zrusí úcet, ked nesúhlasis s podmienkami. To ze si nereagoval ja nemozem ovplyvnit.
p. hovorca sám spomína nátlak - v slovnom spojení "bez nátlaku", ale predsa len - o čom bol ten list s mňožnosťami..... k tomu si sa radšej nevyjadril.
OK, banka mi môže zrušiť účet, ak jej to zmluva umožňuje. Aj mobil. operátor si môže zmeniť čo chce - zmluva mu to umožňuje. Moja zmluva s poisťovňou nič také nezahrňovala - a predsa ju poisťovňa jednostranne zrušila. Ani k tomu si sa nevyjadril.... A to že "som nereagoval na list" - kde je norma, že na list (alebo chyták) musím odpovedať? Žiadna zmluva ma k tomu neviaže.
zuzu123
11.11.09,08:39
Pôvodca textu príspevku: macko555
a mimochodom, Tatra banka teraz menila VPP, zvysovala poplatok za vedenie úctu na 5 EUR mesacne, dochodcovia a dalsi co nerobia vela operacii protestujú. Ako je to mozné????? ako si to mohli dovolit??? a este aj uvádzajú, ze je platný nový sadzobník poplatkov mozete si ho vraj pozriet na webe a vyziadat na pobocke. Fuuj. Neskutocne. A komu sa nepáci ma 3 mesiace aby tahal inde....kde sa postupne deje to isté...Ako je to mozné, ved klienti TB s novými VOP nesúhlasili. Ako im mozu zmenit úcet a poplatky, ked oni ho zakladali za iných podmienok.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Naozaj!? A Tatra banka nechá pre seba všetky tie peniaze,ktoré doteraz zaplatili tie klienti,ktoré rozhodnú odísť kvôli tým novým podmienkam!?
Je to ceľkom iný príklad v akom sme mi.Tie klienti môžu odísť od Tatrabanky bez finančnej straty.
Chobot
11.11.09,11:08
Macko -bude nám za Tebou veľmi smutno.....Zdraví Ťa priateľ j.o.

Tvoj príspevok som vymazal a poprosil by som teba aj iných disutujúcich, aby dodržiavali slušné správanie a určitú toleranciu voči iným názorom. Hoci Macko má odlišné názory od ostatných, nemáte právo takýmto spôsobom ho osočovať a zdá sa mi, že pre poškodených klientov je už všetko zlé, čo nie je v súlade s ich postojmi či názormi, či ak si niekto dovolí zapochybovať o niektorom názore poškodených. Vy už ani nechcete vidieť či čítať iné názory, ste jednostranne zaujatí.
pavol.za
11.11.09,11:32
Tvoj príspevok som vymazal a poprosil by som teba aj iných disutujúcich, aby dodržiavali slušné správanie a určitú toleranciu voči iným názorom. Hoci Macko má odlišné názory od ostatných, nemáte právo takýmto spôsobom ho osočovať a zdá sa mi, že pre poškodených klientov je už všetko zlé, čo nie je v súlade s ich postojmi či názormi, či ak si niekto dovolí zapochybovať o niektorom názore poškodených. Vy už ani nechcete vidieť či čítať iné názory, ste jednostranne zaujatí.

Velavazeny Chobot

Poistovna Rapid Life Ti za ten tvoj objektivny pristup bude velmi povdacna. Dohodni si s nimi nejake dobre podmienky, ako poistovaci makler to mozno ocenis.
Dufam, ze si cteny chobot vsimol aj obsah prispevkov tu prispievajucich roztlieskavacov, lebo sa zda, ze ich urazlive, vydieracke a zastrajuce prispevky si promte mudro rozvazne a objektivne nikdy nesriesil.

Tato tema ma svojho moderatora, ktory narozdel od Teba, ma aj prehlad o celom diani a je IN v tejto teme. Nechaj laskavo tieto veci nanho a nestaraj sa do tejto temy. Venuj sa radsej dalsim 1200 temam v ktorych tvoj prispevok nikdy nechyba...
Chobot
11.11.09,11:36
pozri si VPP t-mobilu to sa s týmito nedá porovnať,keď s vecou nemáš nič spoločné(tomu neverím,ale to je moja vec)prečo reaguješ na každý náš príspevok,nehnevaj sa ,ale vyzerato fakt ako to tu už niekto písal,že si prebral štafetu

Podľa môjho názoru preto, lebo ste príliš zaujatí vo svojej veci a nechcete vidieť nič iné. Tiež som na strane poškodených klientov, ale aby ste tu teraz vypisovali vízie o krachu poisťovne, o tom, že nemajú žiadnych klientov či iné výmysly, tak to je trochu prehnané. Ak niekto niečo napíše a vidím, že je to skreslený názor, tak na to reagujem a podám vlastný názor. Reagujem ale slušne, bez nadávok či ironických poznámok. Tak isto komunikuje s vami a Macko. Aj keby bol zástupcom poisťovne, tak je to úplne jedno, pretože každý má právo sem napísať svoj názor, aj keby to bol len jeden človek proti stovkám vašich názorov. Prečo nemôže napísať svoj názor, že on by radšej zobral ten zmier? Prečo chcete stále počuť len a len že "súďte sa"? Macko napísal svoje dôvody, prečo si myslí, že zmier je akceptovateľný, vy ste napísali, že sa chcete súdiť. Čitateľ nech sa sám rozhodne, čo bude robiť. Prečo by sa niekto nemohol dohodnúť na zmiere?




Ak sa niekto rozhodne súdit, bude súd. Nikto nevie kedy a aký bude jeho výsledok. Poistovna však nemá co stratit nech to skoncí hocijako, a to je fakt.

Presne tak. Nikto zo zúčastnených strán nevie dopredu povedať, ako dopadne súd. A čo je na tom zlé, keď niekto upozorní poškodených klientov na to, že istá možnosť prehry tu je a ak súd prehrajú, môže to byť spojené s úhradou súdnych trov. Samozrejme prajem všetkým klientom aby súd vyhrali, ale aj keď im držím palce, riziko prehry tu bude.
Chobot
11.11.09,11:47
Velavazeny Chobot

Poistovna Rapid Life Ti za ten tvoj objektivny pristup bude velmi povdacna. Dohodni si s nimi nejake dobre podmienky, ako poistovaci makler to mozno ocenis.
Dufam, ze si cteny chobot vsimol aj obsah prispevkov tu prispievajucich roztlieskavacov, lebo sa zda, ze ich urazlive, vydieracke a zastrajuce prispevky si promte mudro rozvazne a objektivne nikdy nesriesil.

Tato tema ma svojho moderatora, ktory narozdel od Teba, ma aj prehlad o celom diani a je IN v tejto teme. Nechaj laskavo tieto veci nanho a nestaraj sa do tejto temy. Venuj sa radsej dalsim 1200 temam v ktorych tvoj prispevok nikdy nechyba...

Vidím, že ste skutočne strašne zaslepení nenávisťou voči RL. Ja vám nepíšem nič také, čo by vám mohlo uškodiť. Len reagujem na také veci o poisťovníctve, o ktorých mám iný názor. A napísať svoj názor mám právo aj v tejto téme a nemusíš vystupovať voči mne hneď antagonsiticky. Nemažem nikoho iný názor, pokiaľ mažem príspevky, tak len také, ktoré sú v rozpore s etiketou (urážlivé, ironické). Žiadny iný názor som nevymazal. NA to, aby som udržal poriadok v téme a aby jeden člen nepísal od inom, že sa sem chodí odbavovať, nemusím poznať podrobne prípad. Mazal som aj predtým takéto príspevky iných členov, prečo by som ich mal teraz nechať? Vždy máš možnosť nahlásiť nevhodný príspevok a moderátor rozhodne, či ho vymaže alebo nie. Ale vzhľadom k rozsiahlosti témy nie je možné prejsť všetky príspevky. Ktoré boli nahlásené, boli riešené. Aj vďaka tomu je teraz téma na určitej úrovni, kde sa dá slušne diskutovať.

Ale asi skutočne bude lepšie, keď navrhnem Mackovi, aby sme viac neprispievali do témy, lebo niektorých nič iné nezaujíma, len sa súdiť. Veď v poriadku, súd bude, ale dá sa diskutovať o množstve iných všeobecných vecí. Prečo ti tak vadím v tejto téme? Lebo si dovoľujem oponovať niektorým názorom?
Chobot
11.11.09,12:35
Chobot> som rada, ze je tu niekto z oblasti poistovnictva. Spominali ste v nedavnom prispevku, ze nechcete porovnavat poistne podmienky tejto poistovne s ostatnymi, ale predpokladate, ze su podobne. Par stranok dozadu (403-406) sa tu citovali iste problematicke miesta z novych vpp - mohli by ste sa k nim prosim vyjadrit? Je naozaj bezne, ze poistovna moze menit napriklad vysku poistneho a vysku poistnej sumy?

Neviem nájsť tie príspevky, na ktoré sa odvolávaš. Ak ich vieš nájsť, daj mi na ne link alebo mi napíš číslo príspevku.

K tej zmene poistného a poistnej sumy. Existujú prípady, kedy je to možné, ale musí to byť dohodnuté v zmluve alebo vo VPP. Napr. existuje automatická ochrana pred infláciou. Vtedy a poistné zvyšuje každoročne o mieru inflácie v predchádzajúcom roku. Ja som napr. pri uzatváraní mojej poistky platil ročne 12.000 SKK. Vtedy bola inflácia okolo 10%, preto sa mi poistné zvyšovalo ročne o cca. 1000 SKK. Keď poistné dosiahlo 17.000 ročne, tak som zrušil automatickú ochranu a teraz platím stále rovnakú sumu.

Alebo sa môže poisťovňa dohodnúť, že pri uzatváraní poistenia môže navýšiť o určité percento poistné z dôvodu zvýšeného zdravotného rizika. Klient ale má možnosť do 2 mesiacov takúto zmluvu zrušiť, bude platiť len poplatok za zrušenie a nespotrebované poistné sa mu vráti späť.

Ak máš na mysli zvyšovanie poistného, ktoré je vo VPP Rapidu v čl. 8 bode 10, tak s tým som sa ešte nestretol, aby poisťovňa menila len tak poistné, ak zistí, že má nedostatočné rezervy poistného. Veď keď raz poisťovňa dohodne poistné a poistnú sumu v zmluve, tak to je záväzné. Ešte zvýšenie nejakého poplatku za vedenie zmluvy by bolo akceptovateľné, ale nie poistné. Potom to svedčí o tom, že asi niečo zle vypočítali pri zostavovaní toho ktorého produktu.

Čítal som aj článok s tým koeficientom poistného kmeňa - priznám sa, nepochopil som to. Čo mám k dispozícii VPP iných poisťovní, tam som také niečo nevidel. Neviem, čo tým sleduje poisťovňa.

Môžem však napísať svoj postreh, že tam majú uvedené, že do 2 rokov žiadna odkupná hodnota nie je. Iné poisťovne sú voči klientom ústretovejšie, pri kratších poistkách do 10 rokov majú odkupnú hodnotu už po prvom roku poistenia.

Ešte sa chceš na ničo spýtať? PRe istotu prikladám link na VPP, ktoré som našiel a ku ktorým som s vyjadroval. Máš tiež tieto VPP k dispozícii? Nech nehovoríme o rôznych VPPčkach.

http://www.rapidlife.sk/upload/file/produkty/poistne-podmienky/vpp_0109.pdf
harleydavidson
11.11.09,12:36
Chobot a ty sa cudujes zlosti poskodenych klientov, kt k dnesnemu dnu eviduju a maju povinnost platit stovky EUR za pochybne rozhodcovske konania len kvoli tomu, ze sa citia byt poistovnou zavedeni a ze sa proti tejto pochybnej praktike brania zakonnou cestou? Ze maju na krku zacate exekucne konania ako keby boli podvodnici a fakturanti? Samozrejme, som za kultivovanu vymenu nazorov.
Chobot
11.11.09,12:46
Chobot a ty sa cudujes zlosti poskodenych klientov, kt k dnesnemu dnu eviduju a maju povinnost platit stovky EUR za pochybne rozhodcovske konania len kvoli tomu, ze sa citia byt poistovnou zavedeni a ze sa proti tejto pochybnej praktike brania zakonnou cestou? Ze maju na krku zacate exekucne konania ako keby boli podvodnici a fakturanti? Samozrejme, som za kultivovanu vymenu nazorov.

Nečudujem, ale určité víťazstvo už dosiahli - poisťovňa znížila poplatky. Teraz sú na rázcestí, či si vyberú tento kompromis, alebo budú ďalej bojovať. Treba si vypočuť obe strany, ktoré im radia - jedna radí pokračovať, druhá radí zobrať dohodu. Rozhodnúť sa musia oni.

Ani ja neviem, čo by som urobil, keby sa ma to osobne týkalo. Asi by som spravil účtovnícku šibenicu a na jednu stranu by som spočítal všetko zaplatené poistné, súčet poplatkov, ktoré som zaplatil a ktoré ešte zaplatím a na druhú stranu predpokladanú odkupnú hodnotu (či poistnú sumu, ak niekto počká do konca poistenia).

Ak rozdiel týchto súm bude kladný (teda dostanem viac, ako som zaplatil), tak by som asi bral dohodu. Ak by som ale mal na tom prerobiť väčšiu sumu (nie napr. 10 €), tak by som sa asi súdil.
Chobot
11.11.09,12:47
Chobot a ty sa cudujes zlosti poskodenych klientov, kt k dnesnemu dnu eviduju a maju povinnost platit stovky EUR za pochybne rozhodcovske konania len kvoli tomu, ze sa citia byt poistovnou zavedeni a ze sa proti tejto pochybnej praktike brania zakonnou cestou? Ze maju na krku zacate exekucne konania ako keby boli podvodnici a fakturanti? Samozrejme, som za kultivovanu vymenu nazorov.

Trochu mimotemy, ale dovolím si ťa pochváliť a ukázať ako vzor, že dá sa aj rozumne a slušne diskutovať a nie posielať niekoho preč z témy.
v.balogova
11.11.09,14:02
Nečudujem, ale určité víťazstvo už dosiahli - poisťovňa znížila poplatky. Teraz sú na rázcestí, či si vyberú tento kompromis, alebo budú ďalej bojovať. Treba si vypočuť obe strany, ktoré im radia - jedna radí pokračovať, druhá radí zobrať dohodu. Rozhodnúť sa musia oni.

Ani ja neviem, čo by som urobil, keby sa ma to osobne týkalo. Asi by som spravil účtovnícku šibenicu a na jednu stranu by som spočítal všetko zaplatené poistné, súčet poplatkov, ktoré som zaplatil a ktoré ešte zaplatím a na druhú stranu predpokladanú odkupnú hodnotu (či poistnú sumu, ak niekto počká do konca poistenia).

Ak rozdiel týchto súm bude kladný (teda dostanem viac, ako som zaplatil), tak by som asi bral dohodu. Ak by som ale mal na tom prerobiť väčšiu sumu (nie napr. 10 €), tak by som sa asi súdil.
A čo hovoríš na to, že dohoda je ponúkaná len "vyvoleným" resp. tým z ktorých ešte budú zisky v budúcnosti.
Chobot
11.11.09,14:14
A čo hovoríš na to, že dohoda je ponúkaná len "vyvoleným" resp. tým z ktorých ešte budú zisky v budúcnosti.

Bohužiaľ, je to na rozhodnutí poisťovne, komu ponúkne dohodu. Ostatní potom asi nemajú inú možnosť, len sa súdiť.
Vrajhorák
11.11.09,14:52
Podobný problém s poisťavňu riešim aj ja.No ale ako sledujem túto poradu,vyriešenie príde asi až po ukončení činnosti rapidu life na našom trhu.Pozeral som hodnotenie poisťavní za tento rok a medzi prvými 15 sa nenachádza.Neviem,či je vôbec hodnotiteľná,asi medzi životnými poisťovňami sa nenachádza.Prosím Vás,ak máte niekto nejaké informácie ako bola hodnotená prosím Vás poskytnite ich.Ďakujem
j.oliva
11.11.09,15:12
Pravdepodobne málo sleduješ poradu
lubocko
11.11.09,15:32
pán chobot,bez nejakej naražky skús si najprv naštudovať tie nové VPP a potom súď .A nepíš,že sa chceme len súdiť,čo by sme mali podla Teba teda urobiť poisťovňa dáva na výber medzi zlom a ešte väčším zlom.Ja by som pristal nech mi vráti aspoň to čo si odo mňa požičala a vzajomne stiahneme žaloby,ale ani to sa nedá.Vieš z Tvojho miesta(keď sa Ťa to netýka) je ľahko posudzovať.Macko dovolím si usudiť nie je klientom RL.Skús čitať aj jeho výroky,keď si myslíš že niekto z našej strany útoči.Ale jedno je pravda,že sa s ným dá aspoň nejako komunikovať hoci k vecnej stranke neveľmi inklinoval.Ešte raz pan chobot toto tu na porade je len špička ľadovca o tej väčšej strane zrejme niesi informovaný.Môžeš mi pisať,že som zaslepený,alebo zaujatý či čo mám právo na svoj názor tak ako ty na svoj,keď ma presvedčíš,že môj názor je mylný tak sa Ti ospravedlním snažim sa len najsť riešenie.Nepamätám že by som tu macka osočoval či čo si tam popisal.Je len jeden problem text VPP(ten ak som dobre pochopil sa nevelmi pači ani Tebe)ja to už neviem inak napisať,aby sa to dalo pochopiť nikto tu nestojí o nijake súdy.
Chobot
11.11.09,16:05
Podobný problém s poisťavňu riešim aj ja.No ale ako sledujem túto poradu,vyriešenie príde asi až po ukončení činnosti rapidu life na našom trhu.Pozeral som hodnotenie poisťavní za tento rok a medzi prvými 15 sa nenachádza.Neviem,či je vôbec hodnotiteľná,asi medzi životnými poisťovňami sa nenachádza.Prosím Vás,ak máte niekto nejaké informácie ako bola hodnotená prosím Vás poskytnite ich.Ďakujem

Kde si pozeral to hodnotenie poisťovní?

Ak to bolo na stránke SLASPO, tak tam ani údaje nebude mať, lebo Rapid nie je členom SLASPO a do tých štatistík prispievajú len členovia SLASPO.
Chobot
11.11.09,16:11
pán chobot,bez nejakej naražky skús si najprv naštudovať tie nové VPP a potom súď .A nepíš,že sa chceme len súdiť,čo by sme mali podla Teba teda urobiť poisťovňa dáva na výber medzi zlom a ešte väčším zlom.Ja by som pristal nech mi vráti aspoň to čo si odo mňa požičala a vzajomne stiahneme žaloby,ale ani to sa nedá.Vieš z Tvojho miesta(keď sa Ťa to netýka) je ľahko posudzovať.Macko dovolím si usudiť nie je klientom RL.Skús čitať aj jeho výroky,keď si myslíš že niekto z našej strany útoči.Ale jedno je pravda,že sa s ným dá aspoň nejako komunikovať hoci k vecnej stranke neveľmi inklinoval.Ešte raz pan chobot toto tu na porade je len špička ľadovca o tej väčšej strane zrejme niesi informovaný.Môžeš mi pisať,že som zaslepený,alebo zaujatý či čo mám právo na svoj názor tak ako ty na svoj,keď ma presvedčíš,že môj názor je mylný tak sa Ti ospravedlním snažim sa len najsť riešenie.Nepamätám že by som tu macka osočoval či čo si tam popisal.Je len jeden problem text VPP(ten ak som dobre pochopil sa nevelmi pači ani Tebe)ja to už neviem inak napisať,aby sa to dalo pochopiť nikto tu nestojí o nijake súdy.

Uznávam, že nemám tak podrobné informácie k prípadu ako ľudia, čo sa s Rapidom súdia. Preto sa môžu zdať moje príspevky inklinujúce k Rapidu.

Len si treba uvedomiť, že sudca, ktorý bude rozhodovať bude na vec pozerať tiež ako nestranná osoba, navyše ktorá nemá veľké znalosti z poisťovníctva. Preto ak chcete vyhrať, musíte mať presvedčivé argumenty a prípadne aj dobré znalecké posudky (napr. na výpočet poistného). Lebo ak tam príde nejaký znalec z oboru poistnej matematiky a povie, že výpočet poplatku je správny, darmo bude 1000 ľudí namietať, že je vysoký.

Na vašom mieste by som našiel nejakého aktuára, ktorý by bol ochotný pozrieť tie poistné podmienky a prípadne svedčiť vo váš prospech. Lebo podľa poistných podmienok by odkupná hodnota po 2 rokoch poistenia nemala byť nula. Ak ale hovoríte, že v praxi je to inak, než na papieri, ...:rolleyes:
lubocko
11.11.09,16:21
Uznávam, že nemám tak podrobné informácie k prípadu ako ľudia, čo sa s Rapidom súdia. Preto sa môžu zdať moje príspevky inklinujúce k Rapidu.

Len si treba uvedomiť, že sudca, ktorý bude rozhodovať bude na vec pozerať tiež ako nestranná osoba, navyše ktorá nemá veľké znalosti z poisťovníctva. Preto ak chcete vyhrať, musíte mať presvedčivé argumenty a prípadne aj dobré znalecké posudky (napr. na výpočet poistného). Lebo ak tam príde nejaký znalec z oboru poistnej matematiky a povie, že výpočet poplatku je správny, darmo bude 1000 ľudí namietať, že je vysoký.

Na vašom mieste by som našiel nejakého aktuára, ktorý by bol ochotný pozrieť tie poistné podmienky a prípadne svedčiť vo váš prospech. Lebo podľa poistných podmienok by odkupná hodnota po 2 rokoch poistenia nemala byť nula. Ak ale hovoríte, že v praxi je to inak, než na papieri, ...:rolleyes:
no vidiš o tom to všetko je.Pytam sa čo môžme robiť? prijať zmier?Jeho súčasťou je aj VPP.Je tam veľa ulistnosti o tých som chcel práve rozpravať aj s mackom možme ich rozobrať spolu,ale Ty nehnevaj sa nemôžeš veci ovlivniť.Ja neviem s kým sa dá vobec hovoriť.Neprijať zmier a stiahnuť žalobu?Na krku mame cca30 000 trovy z tých škandaloznych AS.A ostanu v platnosti staré VPP,ktoré su obdobné.Vyška admin.poplatku teraz nieje podstatna.Ostava len ten súd.Je toho veľa čo by som Ti chcel napísať,ale to by som asi zostarol.Nechceme nič výnimočné,len to aby sme neboli znova podvedení a čo nám zaručuje zákon napr.pravo volby AS pri podpise VPP atď
lulejby
11.11.09,17:21
Neviem nájsť tie príspevky, na ktoré sa odvolávaš. Ak ich vieš nájsť, daj mi na ne link alebo mi napíš číslo príspevku.

K tej zmene poistného a poistnej sumy. Existujú prípady, kedy je to možné, ale musí to byť dohodnuté v zmluve alebo vo VPP. Napr. existuje automatická ochrana pred infláciou. Vtedy a poistné zvyšuje každoročne o mieru inflácie v predchádzajúcom roku. Ja som napr. pri uzatváraní mojej poistky platil ročne 12.000 SKK. Vtedy bola inflácia okolo 10%, preto sa mi poistné zvyšovalo ročne o cca. 1000 SKK. Keď poistné dosiahlo 17.000 ročne, tak som zrušil automatickú ochranu a teraz platím stále rovnakú sumu.

Alebo sa môže poisťovňa dohodnúť, že pri uzatváraní poistenia môže navýšiť o určité percento poistné z dôvodu zvýšeného zdravotného rizika. Klient ale má možnosť do 2 mesiacov takúto zmluvu zrušiť, bude platiť len poplatok za zrušenie a nespotrebované poistné sa mu vráti späť.

Ak máš na mysli zvyšovanie poistného, ktoré je vo VPP Rapidu v čl. 8 bode 10, tak s tým som sa ešte nestretol, aby poisťovňa menila len tak poistné, ak zistí, že má nedostatočné rezervy poistného. Veď keď raz poisťovňa dohodne poistné a poistnú sumu v zmluve, tak to je záväzné. Ešte zvýšenie nejakého poplatku za vedenie zmluvy by bolo akceptovateľné, ale nie poistné. Potom to svedčí o tom, že asi niečo zle vypočítali pri zostavovaní toho ktorého produktu.

Čítal som aj článok s tým koeficientom poistného kmeňa - priznám sa, nepochopil som to. Čo mám k dispozícii VPP iných poisťovní, tam som také niečo nevidel. Neviem, čo tým sleduje poisťovňa.

Môžem však napísať svoj postreh, že tam majú uvedené, že do 2 rokov žiadna odkupná hodnota nie je. Iné poisťovne sú voči klientom ústretovejšie, pri kratších poistkách do 10 rokov majú odkupnú hodnotu už po prvom roku poistenia.

Ešte sa chceš na ničo spýtať? PRe istotu prikladám link na VPP, ktoré som našiel a ku ktorým som s vyjadroval. Máš tiež tieto VPP k dispozícii? Nech nehovoríme o rôznych VPPčkach.

http://www.rapidlife.sk/upload/file/produkty/poistne-podmienky/vpp_0109.pdf
Dakujem za odpoved, avsak zmena vysky poistneho sa netyka inflacie, ani zvysenia zdravotneho rizika. Ved posud sam, ak mas zaujem, problematicke miesta vo vpp sa spominaju v prispevkoch: #4037, #4048, #4050, #4051.
Tieto najnovsie vpp, ktore si tu zavesil, sa na nas nevztahuju (asi len po podpise zmieru), vypadli z nich dodatky - avsak zaklad zostal.
Este podotykam, ze nase zmluvy su z odkupnej hodnoty vylucene uplne, nielen do dvoch rokov. Cize pri predcasnom zruseni je odkupna hodnota vzdy 0.
j.oliva
11.11.09,17:45
aby si vedel pochopiť ako tá šibenička vyzerá posielam Ti ss
harleydavidson
11.11.09,21:58
"Debata" sa zase zacina uberat inym smerom. Treba si uvedomit jednu vec, kazdy tu na porade vie, ze je moznost prijat zmier. Preto je zbytocne polemizovat, ze kto koho na co navadza, ci na zmier, alebo na zotrvanie v zalobe. Nepisu sem ovce, kazdy vie, co je pre neho najlepsie. Tiez je zbytocne ponukat zmier na kazdej strane porady, lebo prave to je dost okate.
harleydavidson
11.11.09,22:13
Nečudujem, ale určité víťazstvo už dosiahli - poisťovňa znížila poplatky. Teraz sú na rázcestí, či si vyberú tento kompromis, alebo budú ďalej bojovať. Treba si vypočuť obe strany, ktoré im radia - jedna radí pokračovať, druhá radí zobrať dohodu. Rozhodnúť sa musia oni.

Ani ja neviem, čo by som urobil, keby sa ma to osobne týkalo. Asi by som spravil účtovnícku šibenicu a na jednu stranu by som spočítal všetko zaplatené poistné, súčet poplatkov, ktoré som zaplatil a ktoré ešte zaplatím a na druhú stranu predpokladanú odkupnú hodnotu (či poistnú sumu, ak niekto počká do konca poistenia).

Ak rozdiel týchto súm bude kladný (teda dostanem viac, ako som zaplatil), tak by som asi bral dohodu. Ak by som ale mal na tom prerobiť väčšiu sumu (nie napr. 10 €), tak by som sa asi súdil.

to co pises je celkom logicke. Problem ale nie je len vo vyske poplatku, ale aj v samotnych VPP. Su naozaj dost zaludne a komplikovane. Mam aj inu zivotnu poistku v inej poistovni (nastastie), tiez povinne zml. poistenie mot. voz., ucet v banke, mobil, ale ini jedna z tychto institucii nema take sialene podmienky. Osobne najvacsi problem vidim v casti podmienok, kde akykolvek problem spornych stran vyriesi AS. A ako uz vieme na vlastnej kozi, je to draha zalezitost a ako inak s jasnym koncom. Kto je v takychto sporoch vitaz a vzdy bude, netreba menovat. A tiez vieme na vlastnej kozi, ze na zacatie arbitu zo starany RL, staci malichernost.
lubocko
11.11.09,22:31
to co pises je celkom logicke. Problem ale nie je len vo vyske poplatku, ale aj v samotnych VPP. Su naozaj dost zaludne a komplikovane. Mam aj inu zivotnu poistku v inej poistovni (nastastie), tiez povinne zml. poistenie mot. voz., ucet v banke, mobil, ale ini jedna z tychto institucii nema take sialene podmienky. Osobne najvacsi problem vidim v casti podmienok, kde akykolvek problem spornych stran vyriesi AS. A ako uz vieme na vlastnej kozi, je to draha zalezitost a ako inak s jasnym koncom. Kto je v takychto sporoch vitaz a vzdy bude, netreba menovat. A tiez vieme na vlastnej kozi, ze na zacatie arbitu zo starany RL, staci malichernost.
hlavne,keď zloženie sudu si určí RL.Ide vlastne o to ako sa tejto poisťovne zbaviť bez väčšej ujmy.Keby taka možnosť bola ja nevaham ani sekundu.A ešte k tomu zmieru spôsob akým ho poisťovňa ponukla zavolaj na číslo človeku,ktorý sa tu vyhražal a urážal vkuse snáď odkedy tu pisal.
Jano2009
12.11.09,06:33
to co pises je celkom logicke. Problem ale nie je len vo vyske poplatku, ale aj v samotnych VPP. Su naozaj dost zaludne a komplikovane. Mam aj inu zivotnu poistku v inej poistovni (nastastie), tiez povinne zml. poistenie mot. voz., ucet v banke, mobil, ale ini jedna z tychto institucii nema take sialene podmienky. Osobne najvacsi problem vidim v casti podmienok, kde akykolvek problem spornych stran vyriesi AS. A ako uz vieme na vlastnej kozi, je to draha zalezitost a ako inak s jasnym koncom. Kto je v takychto sporoch vitaz a vzdy bude, netreba menovat. A tiez vieme na vlastnej kozi, ze na zacatie arbitu zo starany RL, staci malichernost.

Ja ešte dodám, že okrem záludných VPP tu ide aj o spôsob k ich pristúpeniu, čo nie je zanedbateľné. Toto hlavne pre Chobota, aj toto je predmetom nášho sporu s RL.
Majka73
12.11.09,07:26
Tento prispevok bude teraz mozno trochu mimo temy, ale treba mysliet aj na to, že ten kto zrusil alebo zrusi poistku a uplatnoval si odpocet zo zakladu dane vyplyvajuci zo zakona o dani z prijmov za predchadzajuce roky /v ročnom zuctovani dani alebo v dan.priznani/a nesplnil podmienky, ma povinnost tuto dan vratit statu.Ja toto chapem ako skodu,ktoru nam sposobila poistovna.
jarecko
12.11.09,08:01
Pre tych co podpisali niektory chytak, to budem tvrdit stale, je kardinalny problem sposob pristupenia na nove VPP a ich nevyhodnost, nejaky podruzny administrativny poplatok je iba ich nasledkom.

Pre tych co nic nepodpisali, je kardinalny problem jednostrane zrusena zmluva.

Su este dalsi, ktorym zmenili VPP na zaklade redkucie poistenia, ale tie prve dve su take najvypuklejsie.

Vysledkom pre prvu skupinu po nechcenom pristupeni na nove VPP bol zavedeny novy adm. poplatok a vela dalsich nevyhodnosti z nich vyplyvajucich trebars aj konanie pred RS (Ked nemali moznost v case podpisu ponuky si tie nove VPP precitat, nie vsetci maju doma internet a hoci by aj mali na taketo VPP je pomaly potrebne mat odborny posudok pravnika a kolko pravnikov tolko nazorov. Niektori ani nevedeli, ze podpisom lakavej ponuky na nejake nove VPP pristupili a pisomne v nejakej lehote mohli odmietnut suhlas s rozhodcovskou dolozkou). Po predcasnom skonceni zmluvy samozrejme nulova odkupna hodnota.

Vysledkom pre druhu skupinu je jednostrane zrusena zmluva a ciastocna odkupna hodnota.

Ked to uzavriem cele tak pre vsetkych postihnutych je to citelna strata na svojich vlozenych financiach do poistenia a lacny zisk pre poistovnu.

V strucnosti vysie je podstata problemu pre tych, ktori si myslia, ze sme zaujati voci poistovni a chceme sa len sudit, ale mame inu moznost domoct sa svojich prav?

Nad nejakymi pseudozmiermi tahajucimi postihnuteho este do vecsich osidiel poistovne sa vzrusovat nemienim.

Ked tato poistovna je pre niekoho v pohode a tych okolo 1500 klientov z poctu 160000 je zanedbatelne mnozstvo, ktore pre nich nic neznamena to jest ani vo vyske doteraz vlozenych finacii mam tiez svoj navrh zmieru.

Nech sa ich poistovna zbavi tym, ze im vyplati to co doteraz vlozili. Da sa este dohodnut, ze ci s urokmi alebo bez nich, alebo nech pokojne necha dozit tych 1500 zanedbatelnych klientov dokonca podla povodnych zmluv a VPP a bude pokoj na obidvoch stranach aky bol do 01.06.2007 kym nedoniesol od nich postar prvy medovy list.
alandrej
12.11.09,08:08
hlavne,keď zloženie sudu si určí RL.Ide vlastne o to ako sa tejto poisťovne zbaviť bez väčšej ujmy.Keby taka možnosť bola ja nevaham ani sekundu.A ešte k tomu zmieru spôsob akým ho poisťovňa ponukla zavolaj na číslo človeku,ktorý sa tu vyhražal a urážal vkuse snáď odkedy tu pisal.
Komunikacia s poistovnou je teraz takmer nemozna, ale mozno od buduceho roka bude moznost rozist sa s poistovnou, samozrejme za nevyhodnych podmienok. Novy sadzobnik poplatkov platny od 1.1.2010 pod bodom G za 3,32 EUR uvadza "Jednorazovy poplatok za podanie pisomnej informacie o vyske odkupnej hodnoty poistenia". Nam, co sme sa nechali nachytat na 40 Sk zlavu mozno napisu, ze odkupna hodnota je nulova podla VPP 2007. Ostatnym, co neprijali akciu a neprevzali odkupnu hodnotu, ju vyrataju podla novych VPP II.Cast, Clanok 10, body 5-7. Samozrejme je tam pravo poistovne uplatnit koeficient poistneho kmena aj poznamka, ze odkupna hodnota je vzdy nizsia ako zaplatene poistne. Vypocet vie len poistovna, ale modelovy pripad moze vyzerat takto: za 10 rokov si zaplatil poistne 2 000 EUR, po 15 rokoch mal dostat 3 500 EUR, poistovna ti teraz ponukne povedzme 1 300 EUR. Mas na vyber dostat 1 300 hned a mat navzdy pokoj od RL alebo sa sudit o 3 500. Mozno tu moznost dostaneme vsetci, VPP 2010 nahradzaju VPP 2007, ale ci sa to tyka aj odkupnej hodnoty pre tych, co nechtiac pristupili k VPP 2007, neviem posudit. Ja osobne to skoro urcite neprijmem a budem sa sudit dalej, ale o info o odkupnej hodnote poziadam. Mozno niekto surne potrebuje peniaze a nema uz nervy sudit sa a zotrvavat v neistom poistnom vztahu s RL.
jarecko
12.11.09,08:52
Rozist sa s poistovnou predcasne s vlastnej iniciativy co sa tyka zivotneho poistenia sa da kedykolvek aj teraz, ale vzdy je to a bude len za nevyhodnych podmienok pre klienta. To znamena, ze z vlozenych financii dostane klient zanedbatelnu sumu, ked vobec nieco.
alandrej
12.11.09,09:13
Rozist sa s poistovnou predcasne s vlastnej iniciativy co sa tyka zivotneho poistenia sa da kedykolvek aj teraz, ale vzdy je to a bude len za nevyhodnych podmienok pre klienta. To znamena, ze z vlozenych financii dostane klient zanedbatelnu sumu, ked vobec nieco.
Teoreticky samozrejme je ta moznost aj teraz, problem je ta komunikacia, mne sa nepodarilo nijako (skusal som list, telefon, elektronicke konto, navstevu pobocky) dostat k akejkolvek konkretnej informacii o stave poistnej zmluvy a odkupnej hodnote. Mozno po zaplateni poplatku sa im uraci za 3,32 EUR odpovedat na list a vycislit odkupnu hodnotu. Alebo ma niekto lepsie skusenosti s komunikacou s RL a ja som bol malo vytrvaly?
macko555
12.11.09,09:16
Rozist sa s poistovnou predcasne s vlastnej iniciativy co sa tyka zivotneho poistenia sa da kedykolvek aj teraz, ale vzdy je to a bude len za nevyhodnych podmienok pre klienta. To znamena, ze z vlozenych financii dostane klient zanedbatelnu sumu, ked vobec nieco.

a jarecko, ahoj
a tvoja rada pre vsetkých je:..............
stále tu len nieco sumarizujes a podobne ale uniká ti podstata.

a ako som si vsimol, ani som vam nechybal, vy sa viete pekne pohádat aj s administratorom tejto stranky a poslat ho do teplých krajín. Krása.

Takže k veci. Chcel som sa ozvat az koncom týzdna, ale dobré správy treba oznamovat hned. Bez ohladu na jareckove analytické schopnosti máte 2 moznosti. Ziadne iné nebudú. Ziadne nové ústupky nabudú. A ako to vyzerá, zrejme ani súd v TN nebude. Ale to AUS velmi dobre uz teraz vie, len vás necháva v nevedomosti.

Takze tu sú vase moznosti. ja sa priklánam k tej druhej a to radím aj ostatným, ktorí chcú zotrvat pri poplatku 3,32 do konca poistenia a potom dostat poistnú sumu podla zmluvy.

moznosti 1. súdit sa o neviem čo v Trenčíne. Zatial nikto nenapísal, o co sa chce súdit (ak súd vobec bude) a co chce dosiahnut. Na rozprávky, ze vrátte nám co sme si "nasporili" prípadne s úrokmi od jarecka zabudnite. To ziaden súd neoklepne a je to obludný nezmysel od moderátora tejto debaty. Boli ste totiž moji milí poistení a to niečo stojí. Keby sa niekomu po roku poistenia niečo stalo a za svojich 500 Sk dostane 100.000. tak by bol spokojný a nechcel by len nasporených 500.
Súdit sa o poplatok je blbost, lebo je zmenený a standardný a súdit sa o pristúpenie k VPP je tiez blbost, lebo zistit 2 roky potom ako si nieco podpísal a riadil si sa tým a platil si poistné a neodmietol si a neprotestoval si atd, tak to je scestné a nech si jarečko a pavol.za píšu čo chcú. Po dvoch rokoch vsetkych osvietilo, ze to vlastne nechceli. Pozorne citajte aj to co vam píse chobot, mozno tam medzi riadkami nájdete aj dolezité informácie.

a druhú moznost poznáte.


Absolútne blbosti typu, ze poistovna sposobila skodu pri odpocitatelnych polozkach, tak tie nestoja ani za komentár. To moze napísat len majka z AUSu. Este sa vydajte týmto smerom a uz vobec nebudete vediet co chcete :-)
pavol.za
12.11.09,09:44
a mame tu aj druhého VIP poradáka :-)
len dalej podpichuj chobota. On bol adminom tejto stránky, ked ty si doma ladil nový ciernobiely televízor. A stále cakám, ze ako VIP zacnes ludom aj radit, nie len dokola komentovat intelekt a postoje iných. A keby si si spravil malý priskup, tak tvoje najčastejšie slovné spojenia ktoré používaš sú "zivot bez obáv"

A co ma byt? :-).

Co sa tyka radenia, tak Ty si v tom uplna jednotka. Radis ako zabezpecit zivot bez obav. Zabudol si napisat komu...

Chobot tu zabil aktuara... tak mu daj tiez zarucene info, ako sa aktuar vyjadril 21.10.2009 na sude s RL v kosiciach. 34C/22/2007
macko555
12.11.09,09:48
A co ma byt? :-).

Co sa tyka radenia, tak Ty si v tom uplna jednotka. Radis ako zabezpecit zivot bez obav. Zabudol si napisat komu...

Chobot tu zabil aktuara... tak mu daj tiez zarucene info, ako sa aktuar vyjadril 21.10.2009 na sude s RL v kosiciach. 34C/22/2007

co ja mam s najakym aktuarom v kosiciach a s tym spisovým cislom? ked mas ty nejake informácie tak ich sem napís. Z titulu VIP poradáka ti nevyplýva dávat príkazy ostatným na porade.
Chobot
12.11.09,09:49
Nebudem sa teraz vyjadrovať k sporu, ale nechcite, aby som cenzuroval každý príspevok a upravoval ich znenia. Vymažem len skutočne taký príspevok, kde budú urážky. Nepovažujte prosím každé prídavné meno či slovo za urážku. :rolleyes:
jarecko
12.11.09,09:58
Vazeny macko555 som vas ,,oblubenec,, ako vidim, nevydrzal ste a mate aj ochranny dazdnik nad sebou, kazdy vas tu osocuje, uraza len vy nikoho a s kazdym jednate slusne na urovni preto je pri vasich prispevkoch same minus atd.

Kedze odpovedate akoze mne, neviem o akych teplych krajinach tu pisete a hadkach s administratorom, ktorych som bol ja ucastnik, rad by som to vediet.

Za dalsie citajte pozorne co som napisal o mojom navrhu na zmier. To bolo pre poistovnu nie pre sud, takze nerobte z toho obludne nezmysly vy. Ja som klientom poistovne nie sudu. Este to raz zopakujem. Ked chce mat poistovna so mnou pokoj a ja s nou tiez, nech mi vyplati to co som vlozil doteraz a rozideme sa v zmieri alebo nech ma necha dokoncit poistenie v stave aky bol pred 1.6.2007 ked zacala rozosielat vy viete co. O ostatnych vasich aktivitach si myslim svoje ako aj vela dalsich tu pisucich, ale mozete pokracovat dalej. Ked to bude o osobnych narazkach na mna a na ostatnych co robite a doteraz som nad tym prizmuroval oci zariadim sa sposobom aky vyuzivate vy doteraz som to nerobil. Urcity typ ludi s ich praktikami ( su popisani na stranke UPN) nemam v oblube, ale taki boli na tej Zemi pred nami, su a budu aj po nas.
macko555
12.11.09,10:05
Vazeny macko555 som vas ,,oblubenec,, ako vidim, nevydrzal ste a mate aj ochranny dazdnik nad sebou, kazdy vas tu osocuje, uraza len vy nikoho a s kazdym jednate slusne na urovni preto je pri vasich prispevkoch same minus atd.

Kedze odpovedate akoze mne, neviem o akych teplych krajinach tu pisete a hadkach s administratorom, ktorych som bol ja ucastnik, rad by som to vediet.

Za dalsie citajte pozorne co som napisal o mojom navrhu na zmier. To bolo pre poistovnu nie pre sud, takze nerobte z toho obludne nezmysly vy. Ja som klientom poistovne nie sudu. Este to raz zopakujem. Ked chce mat poistovna so mnou pokoj a ja s nou tiez, nech mi vyplati to co som vlozil doteraz a rozideme sa v zmieri alebo nech ma necha dokoncit poistenie v stave aky bol pred 1.6.2007 ked zacala rozosielat vy viete co. O ostatnych vasich aktivitach si myslim svoje ako aj vela dalsich tu pisucich, ale mozete pokracovat dalej. Ked to bude o osobnych narazkach na mna a na ostatnych co robite a doteraz som nad tym prizmuroval oci zariadim sa sposobom aky vyuzivate vy doteraz som to nerobil. Urcity typ ludi s ich praktikami ( su popisani na stranke UPN) nemam v oblube, ale taki boli na tej Zemi pred nami, su a budu aj po nas.

ale jarecko. opat si nic neporadil a zaoberas sa mojou osobou. Ja som len napisal, ze to co pises je nezmysel a nedávaj tu ludom falosnu nadej, ze niekto bude vyplácat nieco co si do poistovne "vlozil". Problém je v tom, ze si nevkladal, ale platil poistné.

A to kolko mam minusiek je dosledok toho, ze sa tu minuskuje podla mena, nie podla toho kto co napíse. Tebe by dali plusku a súhlas aj za to ze napises, ze vonku prší. Ale mojimi minuskami sa netrám. ked sú od teba, pavla.za a vasej AUS friendly partie, tak to ma neirituje.

A co sem zatahujes UPN, to uz vobec nechapem. A to o prizmurovani oci mi je uplne lahostajné, pretoze ja nikoho neosocujem ani neurázam a neporusujem nic z podmienok porady. A to ta najviac stve.
petros18
12.11.09,10:48
ale jarecko. opat si nic neporadil a zaoberas sa mojou osobou. Ja som len napisal, ze to co pises je nezmysel a nedávaj tu ludom falosnu nadej, ze niekto bude vyplácat nieco co si do poistovne "vlozil". Problém je v tom, ze si nevkladal, ale platil poistné.

A to kolko mam minusiek je dosledok toho, ze sa tu minuskuje podla mena, nie podla toho kto co napíse. Tebe by dali plusku a súhlas aj za to ze napises, ze vonku prší. Ale mojimi minuskami sa netrám. ked sú od teba, pavla.za a vasej AUS friendly partie, tak to ma neirituje.

A co sem zatahujes UPN, to uz vobec nechapem. A to o prizmurovani oci mi je uplne lahostajné, pretoze ja nikoho neosocujem ani neurázam a neporusujem nic z podmienok porady. A to ta najviac stve.
Macko555, áno - išlo o platenie poistného, ale poisťovňa porušila zmluvu nie ja. Prečo teda v prípade porušenia zmluvy poisťovňou mám ja dostať len odkúpnu hodnotu? A neodpovedal si na otázku - na základe čoho som mal reagovať na list poisťovne a vybrať si nejakú z možností? (#4219)