macko555
19.05.10,17:19
chalani,práve som otvoril moje(dúfam,že aj vaše)obľubené stranky a nestačim sa diviť kde sme to prešli.Už ,aby sa niečo stalo,lebo tu je zjavný deficit akčnosti a tém.Hlad po kumunikácii vás donutil pchať chobot už aj do dopravných situacii,verte mi nevyriešite všetky spory sveta.

hej, podla toho čo napisal RRR, mozew kludne pozerat ten nový TV aj počas jazdy. ked niekoho zložíš, nič sta nestane. Jemu jeho stranícky kolega Víťazoslav totiž zrejme prezradil neskutočné know-how.
exkalibur
20.05.10,13:59
Ahojte, dneska som bol na ďalekom východe ohľadom firemných zaležitostí a čo nevídím električka posiata nápismi v zmysle: poisťovňa X,Y(ževraj takto sa v poslednej dobe volá) najlepšia na svete.To je vaše firemne vozidlo macko?Ak áno, tak to ťa už chápem ,máte to dosť na figu.Ja by som nemohol dodržiavať nalinkovaný smer.Ja len tak,keď sa tu píše už všeličo.
macko555
21.05.10,07:34
Kludne si vypisuj svoje nezmysly, ktore uz nikto nečíta. A najmä sa uvolni. A ked to na 10000% prehras a budes mat na krku 10000% trovy, tak vsetkych co mali iný názor po jednom zrazíš na prechode pre CHODCOV a si v pohode. Ved poznáš know-how, ako ti sudca nič nemôže. Ach jaj, co si ti za cloveka....
exkalibur
21.05.10,13:49
rrrrr,nevieš,kto teraz vedie hitparadu exekútorov,ja to nestíham sledovať ako sa to melie.Chlapci na to idú asi vylučovacou metodou.A vysledky kontroly?
jarecko
26.06.10,06:37
1. Aby nam tema neodisla na koniec zoznamu.
jarecko
15.07.10,09:49
2. Aby nam tema neodisla na koniec zoznamu.
Chobot
15.07.10,10:12
2. Aby nam tema neodisla na koniec zoznamu.

A čo by stalo, keby išla na koniec zoznamu?

Však ju aktualizuj, až budeš mať niečo nové. Načo ju teraz posúvaš na vrch? Chýbajú ti hádky? Potom zase budeš nahlasovať nevhodné príspevky a narobíš mi len robotu s mazaním.
jarecko
15.07.10,10:22
Hlasil som ja tebe nieco aby si mazal?
Chobot
15.07.10,10:40
Hlasil som ja tebe nieco aby si mazal?

Neviem, ale najviac príspevkov sa nahlasuje z tejto témy.
macko555
16.07.10,19:28
logicky jarečko hlásiť nič nemusí. On jednoducho vymaže sám :-)
a ako vidím každý deň tu striehne, aby téma náhodou nešla nižšie, to by bola katastrofa pre slovenský národ. A keď ho chobot upozorní, tak dostane mínusky. Gratulujem všetkým prítomným.
exkalibur
18.07.10,10:09
logicky jarečko hlásiť nič nemusí. On jednoducho vymaže sám :-)
a ako vidím každý deň tu striehne, aby téma náhodou nešla nižšie, to by bola katastrofa pre slovenský národ. A keď ho chobot upozorní, tak dostane mínusky. Gratulujem všetkým prítomným.
vidím,že tu v prvom rade striehneš ty ako ostriež.Myslím,že "nick"niektorých "zainteresovaných" je viac ako výstižný.Macko mali by ťa zaujímať iné veci ako to ,na ktorom mieste bude naša téma.
Viliam Peter
18.08.10,22:30
Nebol som na tejto stranke asi 2 roky . Teraz som bol zvedavy co je nove, precital som asi 10 stranok od konca a .... nic som sa nedozvedel. Celu diskusiu znicili svojimi zbytocnymi od veci prispevkami macko a exkalibur .
Zbytocnymi mozno iba pre nas , nie pre nich . Ich cielom je mozno prave to aby sa tu z toho stal neprehladny , nikomu neprospesny bordel, ktory nakoniec ty chobot prave preto zatvoris a potesis tak niekolko ....
Co tak namiesto toho zacat nekompromisne vymazavat debilne prispevky , prispevky od veci, prispevky ktorych informacna hodnota je nulova ?!
Chobot
19.08.10,08:15
Nebol som na tejto stranke asi 2 roky . Teraz som bol zvedavy co je nove, precital som asi 10 stranok od konca a .... nic som sa nedozvedel. Celu diskusiu znicili svojimi zbytocnymi od veci prispevkami macko a exkalibur .
Zbytocnymi mozno iba pre nas , nie pre nich . Ich cielom je mozno prave to aby sa tu z toho stal neprehladny , nikomu neprospesny bordel, ktory nakoniec ty chobot prave preto zatvoris a potesis tak niekolko ....
Co tak namiesto toho zacat nekompromisne vymazavat debilne prispevky , prispevky od veci, prispevky ktorych informacna hodnota je nulova ?!

Ty to síce nevidíš, ale v tejto téme sa už vymazali stovky príspevkov, ktoré boli nevhodné. Ale istý čas pribúdali príspevky raketovým tempom a ak si pozrieš, ich počet je cez 4500. Skutočne nemám čas ani chuť všetky čítať a mazať všetky nevhodné či bezpredmetné.
macko555
19.08.10,10:32
Nebol som na tejto stranke asi 2 roky . Teraz som bol zvedavy co je nove, precital som asi 10 stranok od konca a .... nic som sa nedozvedel. Celu diskusiu znicili svojimi zbytocnymi od veci prispevkami macko a exkalibur .
Zbytocnymi mozno iba pre nas , nie pre nich . Ich cielom je mozno prave to aby sa tu z toho stal neprehladny , nikomu neprospesny bordel, ktory nakoniec ty chobot prave preto zatvoris a potesis tak niekolko ....
Co tak namiesto toho zacat nekompromisne vymazavat debilne prispevky , prispevky od veci, prispevky ktorych informacna hodnota je nulova ?!

1. chobot by mal asi vymazat aj ten tvoj bezpredmetny prispevok.
2. ked si sa nic nedozvedel, asi sa nic nedeje
3. Stáva sa to tu skutočne neprehladné, ako píšeš. Tých 5 príspevkov za 3 mesiace z toho fakt spravili bordel /ako píšeš/.
4. Ak to niekto zatvorí, tak zrejme len preto, ze uz nie je o čom.
5. a zabudol si spomenut zbytocné príspevky jarečka, ktorý tu každú chvílu písal príspevky typu: "píšem len preto, aby téma nezmizla.", az kým ho neupozornil administrator o ich nevhodnosti.

Prijemný den, peter....

P.S.
a aby som nezabudol, najnovšie informácie sú asi také, ze súd v TN už vyradil časť tých, co vzali späť žaloby a dohodli sa s poisťovňou. Tí čo nechceli dohodu so svojimi peniazmi sa z princípu súdia, súdy im vo väčšine prípadov odvolanie zamietnu a nastupujú exekúcie. Najnovších pár prípadov je z minulého týždňa. Ale o tých sa tu nepíše, aby všetko zostalo zadarmo :-) A pán Petrík je finančne hotový /ako to uviedol na TB/ všetko, čo je zadarmo, platí zo svojho dôchodku a o pár dní ho čaká súd za subvenčné podvody. Tieto informácie si hladal? A bol si tu naposledy 8.5.2009, takže nie 2 roky, ako píšeš
rrrrrr
19.08.10,16:29
Aby som to uviedol na pravú mieru. Poisťovňa XY sa darmo odvoláva voči exekúcii, že vraj rozhodcovský rozsudok bol vydaný na základe rozhodcovskej doložky, keď AS v KE rozhodoval podľa poistných podmienok z roku 2007 v časti XVI ods. 1. Čiže rozhodcovský súd rozhodol podľa VPP a nie podľa rozhodcovskej doložky. V prvom rade je Vaša povinnosť sa odvolať voči exekúcii. Ak ste sa odvolali a nedal Vám súd za pravdu nájdite si právnika a dajte to na Európsky súd. Nebojte sa taký súd vyjde od 400EUR do 800 EUR ktoré Vám však vrátia ak vyhráte a nebojte sa na Eur. súde vyhráte na prvom pojednávaní s vašimi dôkazmi pretože majiteľ XY Vás mal v prvom rade oboznámiť s zmluvou podľa Občianskeho zákonníka §49a , §39 a ustanoveniami podľa §788 až 822a Občianskeho zákonníka. Ďalej komisia na posudzovanie podmienok v BA považuje nové VPP vrátane všetkých dodatkov z roku 2007 za neprijeteľné a odporučila zvážiť podanie na súd. Každá poisťovňa je nútená Vás oboznámiť s VPP a nie vám poslať akýsi leták ktorý odkazuje na VPP .Poisťovňa XY sa dopustila hneď niekoľkých trestných činov z ktorých si je vedomá prehry na súde v TN a preto skúšala rozbiť hromadnú žalobu. Ďalej skúša vymôcť exekúcie dovdety kým súd v TN nerozhodne a preniesť bremeno na SR čo by zaplatili všetci daňovníci. Pretože na Eur. Súde by ste sa môhli súdiť už len so SR a nie s poisťovňou XY ohľadom exekúcie. Každopádne Vás možno ešte poisťovňa osloví ohľadom mimosúdnej dohody odporúčam začať od 5000 EUR a vyššie s tým, že mimosúdnu dohodu Vám vypracuje Váš právnik.Ak sa im to bude zdáť veľa tak pridávajte po 1000 EUR. Nezabudnite , že ste boli vypočúvaný ako podvodníci na Polícii keď Vás poisťovňa zastrašovala a nezabúdajte na nemajetkovú ujmu. Koľko večerov ste nespali ? Koľký boli na internetových portáloch zastrašovaný fyzicky ? Koľko nervov ste museli zniesť to všetko sa ráta a aj bude.Druhá vec je tá , že na sude v TN sa budú žiadať všetky financie ktoré ste tam vložili nie odkúpna hodnota, pretože tento vzťah bol podvodový od začiatku a nemohol byť dodržaný §49a Občianskeho zákonníka.
rrrrrr
19.08.10,16:32
keby mal Chobot vymazať debilné príspevky ktoré su k ničomu musel by vymazať mackove pretože sú klamlivé a zavádzajúce.
V tomto smere sa ho musím zastať nemôže všetko
exkalibur
19.08.10,21:40
vzácne musím súhlasiť s mackom (okrem bodu 5 a toho dovetku-nieje to celkom tak).Až musím konštatovať,že viliam peter ty si účelový.
p.s. VP Neber meno........na darmo
macko555
19.08.10,22:05
keby mal Chobot vymazať debilné príspevky ktoré su k ničomu musel by vymazať mackove pretože sú klamlivé a zavádzajúce.
V tomto smere sa ho musím zastať nemôže všetko

Vazeny pan rrrr alias pán P. z Papradného, napíšte nám, ako to je :-) Prípadne sa skontaktujte s pani Z. z tlačovej besedy, či jej napriklad sud minuly tyzden nezamietol odvolanie a necaká exekútora. Alebo zavolajte na sud do TN, ci zaciatkom augusta nevyradil prvych vyse 40 ludi zo zaloby, prípadne zavolajte pánovi P. z AUS-u, ci nemá koncom septebra súd za podvody. A potom nám všetkým napíšte aké ste dostali odpovede.....

To čo píšes t,y sú nezmysly. Voči akej exekúcii sa poisťovna bráni? Tie argumenty si nechaj pre súd, ale ty v žalobe nie si, pretože si zrušil dobrovolne zmluvu potom, ako si podal žalobu. Super postup. Cize fakticky v žalobe už nie si, lebo nie si v právnom vzťahu s poistovnou. A pripomínat ludom nejaké "dogmy" a "populistické kecy" typu nezabudnite ako poisťovna bla bla bla sú o ničom. Pokial ide o "Komisiu" prečítaj si zápisnicu, co tam je a to je podstané. To čom ty píšeš je lož. Vyžiadaj si zápisnicu na MS. A tie paragrafy co píses, tak to nestojí za komentár. Súd ti urcite uzná, ze si bol poistený zadarmo a ešte ti dá aj kupóny do Tesca. Tí čo sa súdia, sa súdia práve kvoli týmto kecom. Nevedia zabudnúť a obrátiť list a dostanú sa ešte do väčších problémov, bohužiaľ. Niekedy je dobré vedieť, kedy prestať. Ale nádej zomiera posledná.

P.S.
Inac na akukolvek mimosúdnu dohodu a 5000 Eur zabudni. :-) Mozem ti povedat, ze poistovna už mimosúdne dohody ponukla a tych 10-15 ludi, co sa súdi dalej ju trápia asi tak ako teba skúšky na Oxforde. Dúfam, ze som ta teraz fyzicky na nezastrašil :-))))) Píšeš pekne, ale samé nezmysly, zlátaniny, lži. Napíš už nejaké fakty, nie len fikciu.

P.S. 2
Neviem, ci si si vsimol, ale zaloba v TN je o neplatnost VPP, nie o všetkých peniazoch, nie o neplatnosti poistného vztahu a podobné bláboly. Takze si, bohuzial, opät mimo a úmyselne zavádzaš ľudí. Veď ty prakticky nevieš nepísať žiaden fakt a pravdu.
rrrrrr
20.08.10,12:08
Macko zasa iba klameš.

Tak súd v TN vyradil iba tých čo podpísali dohodu a nie tých čo zrušili poistnú zmluvu. Čiže na súde sa stretneme na 100%. Ak niekto neverí nech tam zavolá.
Po druhé neviem či P z Papradného podpísal dohodu no ak nie tak tam je tiež.
A čo NBS ako sa ti to páči. Koľko ti vyrúbila. Ja viem nič ťa to nestálo no už ti dala toľko pokút, že by si odškodnil 5000 klientov.
Večer napíšem ak budem mať čas čo treba napísať na Generálnu prokuratúru a aj tým ktorým prišlo že majú zaplatiť exekúcie.

Macko zasa nebudeš spať celý výkend. A konečne napíš niečo pravdivé.
macko555
20.08.10,12:51
rrrrr,
stale si nenapísal co nie je pravda. Len si potvrdil ze sud niekoho vyradil, ako som písal ja. Ked sudu trvalo pol roka vyradit tých čo tam explicitne poslali papier ze odstupujú, tak snad necakás, ze súd bude pred prvym pojednavanim pátrat a vyradovat aj tých co su skrytí a nemajú tam byt. A ja som nikde nanapísal, ze súd vyradil niekoho, kto zrušil zmluvu. Tebe som napísal, ze tam fakticky nie si, lebo si zrusil zmluvu. Súd ta (zatial) nevyradil, lebo neskumal spis. Ale fakticky si sa vyradil sám. Snaž sa to pochopiť. Súd nie je o dojmoch, ale o faktoch.

A generálna prokuratúra na tvoje kydy uz netrpezlivo čaká. Včera sa Trnka pytal upratovačky, že ci si nahodou niečo z Papradného neposielal. Pokuty z NBS? Opäť nezmysly. Napíš aké pokuty, za čo a aj sumy, ked tu píšes také nezmysly. Nechápem kto ti dáva informácie, ale povedz mu ked ho stretnes, že nech ta už dalej neklame.

Takze ešte raz, co z toho, co som napísal nie je pravda? Si v koncoch :-)) Uz ti tu nikto neverí, lebo cucáš klamstvá z prsta. A niekto, kto si takto cucá nezmysly a logické paškvily z prsta tvrdí niekomu, čo píše overitelné fakty, ze ma uz napísat niečo pravdive :-))) Si skutočne komický. Ale chápem, nervy robia svoje. Zrušil si poistku a teraz si mimo a nevieš čo robiť.....

A ci sa na súde (a hlavne kedy) uvidíme, to neviem. Ja tam prakticky nemám co robit :-) A teba sudca vyradí na prvom pojednávaní. Mozes byt akurát ticho sediaca verejnosť. Ale to sa bavíme o niečom, čo bude tak za 5-10 rokov :-)

A DEBATA S TEBOU JE STALE O NICOM. NEBUDEM NA TEBA REAGOVAT. LEN VTEDY, AK NAPISES V COM SOM KLAMAL A AKO JE TO V SKUTOčNOSTI.
exkalibur
20.08.10,12:57
macko píšeš tu o tých vylučených z HŽ ako keby o tom rozhodol výlučne súd v TN.Pre nezainteresovaných-ide len o ľudí ,ktorí sa mimosúdne dohodli s RL na tom,že z vlastnej vôle stiahnu svoju účasť v HŽ výmenou za to ,že im RL vráti ich status spred konfliktu.V skratke uzná ich požiadavky zahrnuté v žalobe a rozsudok AS vyhlási za prvoapríľový žart,ktorý netreba brať vážne(nevyplývaju z neho žiadne nároky pre RL).Takže nevidím ja v tom nejaký veľký prínos pre R
p.s žaloba je o neplatnosti VPP,ale to je gro celého konfliktu.VPP sú nastavené tak ,že jednostranne poškodzujú klienta a zvýhodňujú poisťovňu.V skratke,keby klient bol oboznámený s tým,že sa takto zmenia VPP,určite by poistný vsťah s poisťovňou neuzavrel.A táto "progresívna" poisťovňa by určite nebola progresívnou.Takže toto sa mi nezdá fér.
macko555
20.08.10,13:26
Informácie, že súd už tých čo sa dohodli vyradil je korektná. Ja som nič iné ani netvrdíl. Som povedal, že súd vyradil x ludí. Konec.
Informácie o exekúciách sú tiež korektné. Info o súdoch za podvody p. Petríka detto.

A je tiež fér povedať, že sa súdia už len tí, čo sú oblbovaní AUSom ze to vyhrajú, zavádzaní nepravdivými informáciami o priaznivom vývoji (to je úloha RRR) a tí co sa v zivote nesúdili a ocakávajú od súdu, že im prisúdi niečo o čo sa vôbec ani nesúdia a vytlčú z niečoho nejaké peniaze navyše.

Exkalibur, ved sám si napísal o čom je žaloba. Ale vela ludí tu žije v nejakej fikcii, vrátane rrrr. Dnes sme sa konečne dostali do situácie že je zrejmé, že žiadnych 2000 nie je a že ani 90 nie je. Mne sa totiž tiež nezdá fér, že tu niekto stále vyblakuje aká je to masa a aké boli dohody nevýhodné.

Ludia si nevedia uvedomiť, že keď prehrajú, tak všetko spatne doplatia, zaplatia exekútorov a súdne trovy právnikov odporcu. Mnohých z nich to finančne položí, pretože skupina je už veľmi malá a rozráta sa to. Osobne som presvedčený, že AUS už v čase súdneho konania nebude ani existovať.

Ved sa opýtajte pavla.za, kolko ludí je v spise. On videl tú kopu spatvzatí, ked sa tam bol pozrieť s mladou pani Š. Úsmev im asi zamrzol, ked si fotili Drgoncove dovolania.

Mimochodom, opýtajte sa pána petríka, kde bol hladať pomoc prednedávnom aj s jeho kamarátom z komisie s nezávislým pánom S. A nech nezabudne na tú časť, kde s ním slušne vyrazili dvere :-)))

Pravda je taká: AUS nemá na svojej strane nikoho a nikoho ani nenájde. Okrem pár klientov, ktorí Petríkovi stále veria a organizujú nezmyselné TB o ktorých nikto neinformuje a pár tých, čo cakajú, ako to dopadne.
exkalibur
20.08.10,13:53
macko neviem čo je s Petríkom ani ako je na tom ASU a ani ma to moc nezaujíma,ale viem ,že zlaté časy RL sú už tiež preč.A tých ako ty vravíš pár ľudí čo ostali v HŽ....no čo by mali podľa teba robiť zaplatiť trovy AS,nechať nasporené peniaze RL,zaplatiť exekútorov,ktorým treba pracne vysvetľovať,že ich RL zavádza....sami ste ich dostali do pozície z ktorej sa už neda vycúvať.
rrrrrr
20.08.10,18:21
Macko
Klamal si že v HŽ je 15 ľudí.Klamal si že som vyradený zo sudu v TN.Ja nemusím byť v právnom vzťahu ja to potrebujem kvôli nezmyselným exekúciam ty výmyselník.To že som požiadal o nulovú odkúpnu hodnotu tak to je pravda však to som tu písal už 1000-krát.Ale pre teba to je dobrá story. Proste nebudem viac platiť do niečoho čo je na pokraji krachu a tam kde mi nemajú z čoho dodržať podmienky.čiže poisťovňa XY. Ministerstvo na posudzovanie podmienok vyhlásilo Poistné podmienky sú neprijaťeľné aj so všetkýmy dodatkami aj s tým akým boli podané klientom. Tak sa tu nevyhováraj .
Ďalej všetci máte právo podať podnet na generálnu prokuratúru aby preskúmala či nebol naplnený nejaký skutok z trestného činu. A aj to či sú nie sú na súde v TN prietahy v tomto konaní pretože dodnes nebolo vytýčené ani jedno pojednávanie.Máte právo ho podať všetci aj tý čo Vám jednostranne zrušili zmluvu.Pretože to bol iný podvod.Nemal si im dať viac ako odkúpnu hodnotu. Aspoň v VPP si to tam mal.Nezaviedol si ich do omylu už pri podpísaní zmluvy, lebo ty si dobre vedel, že poistný vzťah nieje možné dodržať. A to či Trnka padne na riť to nechaj na neho a nepredpovedaj blbosti. Prečo sa súdiš s NBS. Dobrý výrok tvojho právnika, že vraj zaujatý sudca voči XY. Nevieš riešiť súdy jedine čo vieš je ich posunúť na neskôr. Iné nevieš. Lebo vieš že všetko prehráš. Tvoj právnik bol riadne pripravený. Nebol aj on zaujatý voči XY. Nabudúce sa odvolá sám na seba.
Tým čo prišlo aby zaplatili súdne trovy zo súdu a nemôžu sa odvolať pošlite kópie na ministerstvo spravodlivosti a žiadajte aby danú vec urýchlene prešetrilo a vyhlo sa tak Eur. Súdu. Pretože to ich odvolanie bolo že súčasťou podpisu bol odkaz na letáku na rozhodcovskú doložku ale AS v KE rozhodoval podľa VPP časti XVI ods. 1. Teda ak súd v TN vyhlási VPP za neplatné bude aj táto časť neplatná. Ale naše Slovensko má asi moc EUR. Toto je už v kompetencii ministerstva spravodlivosti keď niekto rozhodne protizákonne. Macko tu iste napíše nejaké bludy, ale toho si nevšímajte veď on len každému tvrdil zaplať 11 EUR zaplať 500 EUR zaplať 390 EUR inú šancu nemáš. Potom vyhlási pod iným aliasom ja by som dohodu prijal mne sa to zdá fér. V začiatkoch vystupoval pod právnikom neviem čo to bolo za meno inú šancu nemáte. Takže asi tak macko.
Povedal som pravdu tak odpíš a neviem čo máš s tým P z papradého čo si mu musel dať 5000 EUR alebo si zaujatý voči nemu alebo máš nejaké sklony ku chlapcom.
A keď sme už pri tých 5000 EUR to že sa rozhoduje o platnosti VPP neznamená že poškodený klienti nebudú žiadať nemajetkovú ujmu ja som netvrdil že na tomto pojednávaní.Žiadať to budú a padnú aj trestné oznámenia za podvod. A potom keď ti bude hroziť kľučka na opačnej strane dáš aj 10000EUR.
Zatiaľ sa maj a modli sa aby nespravili poškodený to čo som napísal. Pretože ak to spravia tak sa urýchly konanie prešetrí sa to proste rýchlosťou vetra a nie 10-15 rokov ako píše podvodník Macko.
exkalibur
21.08.10,08:47
macko,keď nemáte rozsudok tej šaškárne okolo toho tzv.arbitrážneho súdu,ktorý sa konal vo vašej réžii proti vôli druhej strany,tak vlastne nemáte nič.Okrem toho sa vzťahuje pre tých čo sú v žalobe naň PO.Tých čo vystúpili zo žaloby ste museli pracne obiehať a sľubiť modré z neba.Takže písať tu o nejakých úspechoch progresívnej poisťovňe na tomto poli je trocha predčasné myslím si.
macko555
21.08.10,09:34
Ked hovorís o poistovni, tak teda hovor aj o druhej strane. Strana navrhovatela má toho teda v rukách vela. Len tak námatkovo
Finančne zruinovaného dôchodcu z AUS, ktorý im radí a sám ma na krku súd za subvenčný podvod, nervovo labilnú právničku, ktorá je raz s AUSom raz mimo kauzy, právoplatné rozsudky arbitráže, exekúcie a zablokované účty, a pod. A aby som nezabudol, neúspešnú kampaň pána dôchodcu, ktorého s jeho bludmi už odvšadial vyhadzujú.
macko555
21.08.10,09:47
Macko
Klamal si že....pravia tak sa urýchly konanie prešetrí sa to proste rýchlosťou vetra a nie 10-15 rokov ako píše podvodník Macko.

Sorry rrrr, ale lezie ti to fakt na mozok a uz ani nevies co pises. Len zi dalej vo svojej fikcii. Tvoja jedina taktika je to, aby vsetci ludia robili tie tvoje zvratene kroky ktoré nikam nevedú a oberajú ich o dalsie peniaze. Príjemný den.
macko555
21.08.10,09:53
macko neviem čo je s Petríkom ...no čo by mali podľa teba robiť zaplatiť trovy AS,nechať nasporené peniaze RL,zaplatiť exekútorov,ktorým treba pracne vysvetľovať,že ich RL zavádza....sami ste ich dostali do pozície z ktorej sa už neda vycúvať.

Ti zo zostali v zalobe nechceli dohodu. Súčastou dohody bol ich nárokovaný odkup a odpustenie všetkých trovov a poplatkov. Cize by dostali to, co chceli v momente, ked sa dozvedeli, ze poistovna zaviedla poplatok a oni chceli zrušiť zmluvu. V žalobe zostali lebo boli "pažraví" a chceli peniaze navyše za nejaké fiktívne psychické ujmy, alebo ich dohoda nezaujímala a chceli svoje cez súd. Boli aj takí, čo chceli všetko, čo do toho vložili a tvárili sa, že boli poistení 10 rokov zadarmo. Takže ten, kto zostal v žalobe sa CHCE súdiť a NECHCE vycúvať. Takže nech sa teraz nesťažujú a ty nepíš bludy. Tí rozumní dohodu prijali, pretože pochopili aká je situácia. Tí čo zostali to pochopia neskôr.
exkalibur
21.08.10,22:27
možno,že tí čo zostali v žalobe zle pochopili text dohody,priznám sa tiež nerozumiem niektorým statiam.Možno,že mali prijať tú dohodu,ale ja som písal o terajšom stave.Celý tento incident vyvolala progresívna poisťovňa svojou "pažravosťou".Keby ten poplatok bol čo ja viem 1 eur,ale z brucha toľko,čo v mnohých prípadoch sa rovnalo sporivej čiastke.Píšeš ,že boli aj takí ,čo chceli všetko,čo do toho vložili-myslím,že ich bola väčšina.Argument,že boli poistení neobstojí.Ako tu už ktosi spomínal aj požičané peniaze vyrabajú peniaze.Takže tento pomer je zhruba fifty-fifty.Tí rozumní nemali na to žaludok.Skúste za nimi poslať poisťovacieho agenta z RL a počitajte do 10.A o tom kto ma koľko čoho v rukách ,k tomu sa už nebudem vyjadrovať nemá to cenu.
P.S Macko tiež si myslím ,že často píšeš bludy(samozrejme majú svoje opodstatnenie),ale je možné,že nemám pravdu tak to nekomentujem.Kto si ty,že píšeš mne :"ty nepíš bludy".
macko555
22.08.10,06:19
Tvoja veta "sami ste ich dostali do pozície z ktorej sa už neda vycúvať" JE BLUD. Ako je možné že množstvu ludí - každému kto chcel - sa podarilo elegantne a bez straty Eura vycúvať?????? Napísal si to ty, tak hovorím tebe ze je to blud. Ak si jeden z nich, tak sám vieš preco si v zalobe: "Pretože dobrovolne chceš." Ak nie si jeden z nich, tak radšej sa k tomu nevyjadruj, lebo asi nemáš presné informácie. A ak niečomu nerozumieš /textu/ máš sa pýtať.

A 80% tých čo zostali nepochopili zle text dohody. Mali nulový odkup, potom dostali v dohode možnosť dostať odkup v požadovanej výške, ale im nestačilo. Chceli ešte viac, omnoho viac. Oukej. A pár ludí dohoda ani nazaujímala. Taká pani, co teraz organizuje tlačovky poslala ludí z RL kadelahsie už ked ju telefonicky kontaktovali a chceli jej povedať niečo o tom, že by radi urovnali spor. Ani ju to nezaujímalo. Ani nevedela o čo ide. Takže zjavne išlo o nepochopenie textu, ako píšeš. Ale je asi zbytočné to tu riešiť.
exkalibur
22.08.10,10:37
nieje to blud,keby ste dodržali zmluvy,ktoré ste s nimi uzavreli nemuseli byť v tejto šlamastike(koniec-koncov ani RL), a teraz už detto.K zbytku sa už nevyjadrujem nemá zmysel písať stále to isté dookola.Inak za všetko hovorí fakt,že niekoľko tisíc ľudí považuje počínanie RL za protiprávne ,len progresívna poisťovňa sa tvári ,ako svätý Ignác.A nepiš tu už bludy o tom,že ich ošálil Petrík.Veľa ich Petríka ani nepozná a ani nemá nič spoločné s ASU,dokonca podavali žaloby samostatne.
j.oliva
22.08.10,11:24
neviem o akej dohode macko stále hovorí ved neponúkali všetkým,čo sme v hromadnej žalobe.A kedˇsa chcú dohodnúť seriozne ,tak nech to urobia pre všetkých poškodených a budú mať pokoj aj oni aj my a nebudeme zaťažovat súdy.
exkalibur
22.08.10,11:47
j.oliva oni dobre vedia čo robia.Tu ide o "pažravosť "poisťovne.Vašími peniazmi chcú vykryť deficit,ktorý vznikol po rokoch hodovania.Priznanie pôvodnej zmluvy a VPP pre všetkých by znamenalo riadne načrieť do kapsy.Ale čo ,keď už je kapsa riadne vyžratá?Každý rieši krízu po svojom.A tobôž,keď si v tom čase vyrobí reklamu jak sviňa.Vtedy nepomôže ani:"oddajte sa životu".
macko555
22.08.10,17:48
opäť BLUD
exkalibur
22.08.10,19:30
opäť BLUD
samozrejme macko,ako inak
rrrrrr
30.08.10,15:27
Ekaliber tuposti a zlty zapachajuci LLLLLLL....skoncite už konečne znecistovat vzduch a zalezte do smradlavej diery z ktorej ste vyliezli. Okrem sirenia smradu ktorý z vás razi zo strachu že všetky tie urážku na stranu RL už čoskoro vrchovate zaplatíte na vás už tristo dni nie je nič nové nič mudre a tobôž nie zábavné ... Choďte radšej písať na tému "mám nočnik, pocuravam sa zo strachu lebo všade vidím mackov, poraďte čo mám robiť".


Opäť sa macko vyhrážaš.Ty si nás dostal do tejto situácie.Tak sa nehnevaj.
exkalibur
30.08.10,15:40
rrrrr nema význam reagovať na takú znošku primitivizmu a deficitu slušnosti.Toto primitívne individuum občas zastupuje RL na pojednavaniach,takže si môžeš vytvoriť obraz o celej tlupe.Nieje to macko.Inač Rasmay kašli na mňa ja si ťa vôbec nevšímam.
už len P:S Rampaj "uražky na stranu RL"-uraziť RL to sa dá?Apropo čítaj svoje príspevky,keby som chcel vybrať jednu slušnú zlátaninu-asi by som nepochodil.Takže pááá moj.
rrrrrr
31.08.10,17:03
Radši si Ramsay prečítaj info na asu.sk

Vraj zvažujú, že vám veznú licenciu.To by bolo nespravodlivé veď vy máte toľko spokojných zákazníkov možno by si ich aj na jednej ruke spočítal keby si mal dva prsty.
macko555
01.09.10,15:09
Radši si Ramsay prečítaj info na asu.sk

Vraj zvažujú, že vám veznú licenciu.To by bolo nespravodlivé veď vy máte toľko spokojných zákazníkov možno by si ich aj na jednej ruke spočítal keby si mal dva prsty.

Tolko hlupostí a nezmyslov na jednej kope, to chce odvahu, najmä ak má pán petrík "coby-dub" súd....sám sebe komplikuje situáciu šírením výmyslov. Viac k tomu nie je čo dodať.
rrrrrr
01.09.10,15:40
Tolko hlupostí a nezmyslov na jednej kope, to chce odvahu, najmä ak má pán petrík "coby-dub" súd....sám sebe komplikuje situáciu šírením výmyslov. Viac k tomu nie je čo dodať.


To či je to pravda neviem ani ja. Ale možné to je.
Ramsay
01.09.10,15:55
Akú výhodu máš tu zlty zub LLLL tebe nie je čo zobrať okrem nakradnutych dotácii ... Veď aj EU si oklamal a do vestniku si uviedol lži v mene tých svojich pseudozdruzeni alias bytokancelarii za čo ti hrozí odsudenie za subvencne podvody a za čo teraz kruto platiš! Veď sa pochváľ svojim klientom ako ťa MH SR za to teraz nakopáva do zvädnutych prestarlych guli...
Ramsay
01.09.10,15:58
Exkaliber ľudskej blbosti nehraj sa že máš okrem rebrickovej nervovej sústavy aj mozog, allisaurus by bol pri tebe clen Mensa klubu!
rrrrrr
01.09.10,16:02
Akú výhodu máš tu zlty zub LLLL tebe nie je čo zobrať okrem nakradnutych dotácii ... Veď aj EU si oklamal a do vestniku si uviedol lži v mene tých svojich pseudozdruzeni alias bytokancelarii za čo ti hrozí odsudenie za subvencne podvody a za čo teraz kruto platiš! Veď sa pochváľ svojim klientom ako ťa MH SR za to teraz nakopáva do zvädnutych prestarlych guli...

Keď už sa bavíme o nezákonnosti prečo AS v KE rozhodoval podľa neplatnej rozhodcovskej doložky. Podľa zákona klient musí jasne a zreťeľne s ňou súhlasiť.Čiže po 30 dňoch si mal poslať ďalší list a dať si ho podpísať či súhlasí z rozhodcovskou doložkou.
exkalibur
01.09.10,16:06
panebože, takéto guáno reprezentuje RL,to snáď nie.Tak to sa netreba ničoho báť.Vieš čo Rampay zalez do suterénu, kde si doteraz bol a spokojne si tam pokrochkavaj v marazme.A nedovolil som ti,aby si ma oslovil.
rrrrrr
01.09.10,16:08
Najlepšie by bolo keby si poslal klientom, že to bol prvoaprílový žart a všetky exekúcie zastavil aj tak sa ich nikto nebojí. Ja viem že ťa tá dohoda dosť stála ale čo už.
Ramsay
01.09.10,16:55
Ekskaliber Pokial sa stazujes, že si mi to nedovolíl tak ti pznamujem že si to dovoľujem a oslovujem ťa: "ty skutočné hovno!"
Ramsay
01.09.10,16:57
Báť sa nemusí, hlavne že platí! :-)
exkalibur
01.09.10,17:23
Rampaj,ten svoj pznam si strč vieš kde.Osloviť ma môžeš len keď mi budeš čistiť topánky a ja ti to dovolím.Po Drgoncovi,Valkovi si im už ostal len ty psychicky labilný skrachovanec a zopár externistov?A koľkí už zaplatili?Asi z toho veľa dier nezaplatate.
rrrrrr
01.09.10,17:39
Rampaj,ten svoj oznam si strč vieš kde.Osloviť ma môžeš len keď mi budeš čistiť topánky a ja ti to dovolím.Po Drgoncovi,Valkovi si im už ostal len ty psychicky labilný skrachovanec a zopár externistov?


A ešte čo im zostalo tak to sú tie nezákonné exekúcie čiže prvoaprílový žart. No ja odporúčam v odvolaní uviesť aby súd zistil či je právoplatná rozhodcovská doložka pretože AS v KE to neskúmal. Ten skúmal len finančnú odmenu od XY,tak to v XY aspoň nazývajú.
rrrrrr
01.09.10,18:33
Áno macko ja tvoju dohodu vživote nevezmem. Ja chcem všetky peniaze ktoré som do XY poslal. Lebo už pri založení zmluvy si ma dostal do omylu, sľúbil si my to čo my splniť nemôžeš. A pamätaj čas sa kráti o chvíľu padnú prvé trestné oznámenia. A o tom poškodení mena XY môžem len dodať stačí na súde vyžiadať sťažnosti od NBS, ministerstva spravodlivosti, generálnej prokuratúry, polície atď. Súd sa istotne prikloní k XY
macko555
02.09.10,08:12
Ved ja ti ani ziadnu dohodu nenúkam :-)
A oháňanie sa trestným oznámením v tomto čase je smiešne. Už si mal dosť času, aby si ho napísal. To si sa po dvoch rokoch prebral? :-)
rrrrrr
02.09.10,13:51
Ved ja ti ani ziadnu dohodu nenúkam :-)
A oháňanie sa trestným oznámením v tomto čase je smiešne. Už si mal dosť času, aby si ho napísal. To si sa po dvoch rokoch prebral? :-)


Tak načo mi ich posielaš čo si sponzorom Slovenskej pošty či si nakradol poštové známky.A čo sa týka tých trestných oznámení tak prečo som čakal uvidíš. Ten tvoj labilný čo ťa zastupuje tak narobil toľko paseky, ale jemu je to jedno to je tvoj problém on potrebuje problémy oddialiť aby si ho čo najdlhšie platil. Ale kto nemá v hlave.
rrrrrr
08.09.10,13:43
Čo macko ako idú exekúcie nič moc čo. Ja len tak , aby reč nestála.
Záplaty nebudú.
Ramsay
20.09.10,04:31
Tebe zlty zub posielam len dohodu o zlavnenom hrobnom mieste v BB. PS: môžeš si ho kúpiť aj na leasing z ukradnutej dotácie!
rrrrrr
12.10.10,17:32
Len tak info o kazipoisťovňe XY
zlataminca.sk/clanok/kapitalove-zivotne-poistnie

Má veľmi zaujímavé produkty viď info
Ja by som si tam nedal poistiť už ani starý hrdzavý bycikel aj keby som mal zaplatiť 0.000001 EUR na 10 rokov a mal by som dostať 300EUR
macko555
13.10.10,20:36
Hej, aj ja by som vedel napísať pár slov o anketách a oceneniach, ktoré udeluje pán Ščxxxk, ale je to pod moju úroveň. O ich kvalite a reprezentatívnosti vedia všetci spomínaní ekonomickí redaktori. Agentúra jedného cloveka, ktorý prisposobuje hodnotenie svojim financnym zaujmom. Viem minimálne o troch, ktorí mu uz ani neodpovedajú na mail, kvôli jeho objektivite. A hádam ani taký skúsený provokatér ako ty neverí, že alianz má podla ankety na trhu najlepšie produkty vo všetkých kategoríách životného a neživotného poistenia, 100% vitazstvo.

Pozri si radsej hodnotenia Trendu a Symsite research, v tych aspon "pracuje" viac ako jeden clovek.

P.S. ja na rozdiel od teba by som tých 0.000001 EUR na 10 rokov riskol, ak by som mal dostat 300EUR. A ten pravopis v slove bicykel si, bohuzial, opat netrafil. A to co si zavesil, je staré viac ako rok.
exkalibur
14.10.10,13:37
Bludy!!!
rrrrrr
14.10.10,15:13
Macko chceš zase klamať, že máš dnes lepšie produkty a že tie staré si zvýhodnil pre klientov. Kto je poisťovňou roka pre prvý polrok 2010 tunellife tam neni ani v prvej desiatke a ani nikto o ňu nezakopol. A ešte len tak videl som vašu reklamu poisťovňa XY spoznáte ju keď budete mať problém a potom pokračuje reklama na Generalli. Macko smeruješ do sračiek o chvíľu predáš budovu v centre mesta s piatimi poschodiami a rozlohou 12tis. metrov štvorcových ak to stihneš do exekúcie ktorá bude na ňu.

Zatiaľ sa maj tunelár a všetko naj......horšie.
Prajem ti jednu novú poistku za rok. to je dobré tento si mal tri.
macko555
15.10.10,14:16
EX: jasne, bludy. A čo kokrétne?
Tie výsledky trendu, kde je RL piata, alebo renomovaná Symsite Research, kde ma RL podľa jej hodnotenia najkomplexnejší produkt? Ale ty to vieš posúdiť lepšie. Najmä ak počúvaš rady hlupákov, ako sa ti nič nemože stať a nakoniec všetko vyhráš a ešte aj zarobíš.

RRR: ty pišeš už len svoje halucinogénne dojmy. Argumenty sú pre teba ťažké sústo. A podpor svoje tvrdenia niečim, čomu tu niekto aj uverí. Ale zrejme ti už z tých návštev psychiatra šibe a moc ti nepomáhajú. Ale opýtaj sa Petríka, tých frajerov z tlačovky a ďalších "optimistov" ako bežia exekúcie. Určite ti podajú perfektný výklad toho, ako sú finančne zruinovaní a akí boli naivní. Súd na tvoje emociálne výlevy hádže bobek.
rrrrrr
16.10.10,07:19
Macko si perfektný klamár prečo nepovieš koľko súdnych trovov si zaplatil s tých exekúcii pretože rozhodcovská doložka je neplatná.
Nezrujnujú súdne trovy práve teba.Machruješ len s pár vymoženými exekúciami ale to v porovnaní s tým čo si musel zaplatiť na trovoch ty tak to je nič.A to že o ten tvoj patok nezakopne nik tak to je pravda.Máš najhoršie produkty na celom svete nie len na slovensku.Nevieš spraviť platnú zmluvu, platnú rozhodcovskú doložku nevieš počítať ty vlastne nevieš nič si úplna nula v KE patríš medzi skupinku s 0-lovým IQ.
macko555
17.10.10,07:05
Macko si ....IQ.

Ako povies RRR. Na teba nema fakt zmysel reagovat :-) Si chorý.
Ramsay
19.10.10,13:34
Gerontofalus LLLLL zajtra tu zverejnim rozsudok Krajskeho súdu (definitívny!!!, Čo ťa teda riadne odsere) že rozhodcovske dolozky uplatnovane Rapidom sú platne v plnom rozsahu a plne suladne so spptrebitelskym pravom...a teraz si ty tchor aj so svojou bandou kompletne v riti! BUDETE PLATIT AZ BUDETE CIERNI ha ha ha
kascej
19.10.10,13:55
Gerontofalus LLLLL zajtra tu zverejnim rozsudok Krajskeho súdu (definitívny!!!, Čo ťa teda riadne odsere) že rozhodcovske dolozky uplatnovane Rapidom sú platne v plnom rozsahu a plne suladne so spptrebitelskym pravom...a teraz si ty tchor aj so svojou bandou kompletne v riti! BUDETE PLATIT AZ BUDETE CIERNI ha ha ha

Dnes mate lucky day !!!!

Šaškáreň a fraška pána advokáta na ústavnom súde v košiciach:
ekonomika(.)sme(.)sk/c/5600911/ustavny-sud-zamietol-staznost-poistovne.html
Ramsay
19.10.10,14:11
Presne tak milý povinný OKAŠLEJKO príprav si kešeň a predaj Čo ešte Máš aby si rapidu bystro všetko poplatil...na to ti nepomôže kauza z US, tešis sa na nesprávnom dvore ha ha ha
exkalibur
19.10.10,14:50
kascej,je toho viac ,kde ich osrali
rrrrrr
19.10.10,16:03
Macko ty si mi fakt chorý. Pokiaľ ja viem rozhodcovská doložka je neplatná už si platil aj súdne trovy z exekúcii,keby aj bola platná nemáš právo bez súhlasu klienta rozhodovať na arb. súde v KE ale v najbližšom meste klienta kde je AS.VPP 2007 sú neplatné podľa obč. zákonníka. Ty nič nemáš len zatiaľ platíš trovy od tých klientov ktorý to vyhrali na súdoch. Ak chceš aj ja ti zverejním vyhlásenia.
rrrrrr
19.10.10,17:52
Macko daj si radšej stranku ASU aby si konečne vedel ako si dopadnul, lebo ty to dodnes nevieš a Rumcajz ty si mi exot.
rrrrrr
19.10.10,17:54
A exekučné poplatky stále platíte zabudol si napísať
macko555
19.10.10,21:03
Pozerám, ze sa tu rozbehla velká debata, prakticky o ničom.
Pán Petrík vešia na svoju stránku veci účelovo a vytrhnuté z kontextu, co ludom nic nepovedia a prakticky namajú na ich kauzu ziaden dopad.
Len maskuje zúfalú situáciu. "pravdepodobne ide o" - to su informacie, ktore mozete od neho cakat. Ale podstata je niekde inde.

Ved nech sa ozvú všetci hrdinovia z tlačovej besedy a další, co boli presvedčení o svojej pravde. A ustavny sud o VPP nic nepovedal - rrr opat klame. Tiez klame o tom ze su exekucie na poistovnu a dalsie vymysly nema zmysel komentovat. Pouzijem tzv. definitivnu petrikovu formulaciu, .....ide pravdepodobne....o vplyv uzivania psychotropnych latok.

Exekúcie bezia (pozn. pre rrrr: ziadne voči poistovni). A ak ramsay hovoril o dokumente, ktory mam na stole a zverejni ho, tak to zrejme uz vsetci pochopia ze rozpravka z produkcie AUS s názvom: "Ako som podpisal, ale nevedel som, co z toho vyplýva a preto je to nekale." sa skoncila. Vaša trenčianska oblbovacka sa definitívne skonči onedlho tiez. Ide len o formalitu. Teraz už len správne bankovať a mať rezervu, pretože už je zrejmé, kto účet zaplatí. Chamtivci hnani Petrikom co nezobrali ferove dohody dostanu teraz ucet.

Ale ved koniec koncov máte vlastný rozum a viete si veci preveriť.
exkalibur
20.10.10,14:44
macko prečo nespomenieš aj dokumenty,kde vám súd nakopal riť?Určite ich máš tiež na stole.Macko prečo vaša tzv.poisťovňa nefiguruje v žiadnej top tabulke?Macko nemyslím,že rozpravka z produkcie RL:"ako oklamať tisíce dôverčivých klientov"sa už skončila.Nechápem vašu nervozitu,veď ešte nieste celkom na lopate.Keď tak čítam tvoj príspevok,tak sa mi zdá ,že bohovský sedí,len v zmenenom "GARDE".
macko555
21.10.10,18:22
@Excalibur: tvoje otázky a tvrdenia opäť potvrdzujú tvoj deficit informácií.
Pokial ide o RL, je podľa ekonomického týždenníka Trend piatou najlepšou na slovenskom trhu za rok 2009 a renomovaná agentúra Symsite research vyhodnotila produkt EKP ako najkomplexnejší na trhu a podobne ocenila aj produkt Bonus G. To, že RL nezplatila pánovi Š. zo Zlatej mince, aby "objektívne" zhodnotil jej produkty je správne. Zaplatil niekto iný a vyhral všetky kategórie. A keby tam RL bola prvá, tak by si tvrdil, že to nie je objektívne. Týždenník Trend and Symsite sú objektívne.

Svoje tvrdenie o obrátenom garde podpor aj niečim čo má pečiatku, alebo vieš čo, uveď cokoľvek, čo sa dá overiť. Nič také nemáš, len svoje ego a kydy od RRR. Ved v jednote je sila. RRR rád píše, že "pokiaľ viem rozhodcovská doložka je neplatná." - tak to je omyl. Ved nech zavesí akékoľvek rozhodnutie súdu, že je neplatná. Také nexistuje. A čo keď ja zavesím dokument s pečiatkou súdu, že je platná? Čo by povedal na to?

EX Pozri, ja proti tebe nic nemám. Reagujem len na zjavné a overitelné klamstvá rrr. Na teba zväčša nereagujem, lebo žiadne info neuvádzaš, len sa vezieš na vlne nezmyslov od rrr, prípadne sa vytešuješ z nezmyslov na stránke AUSu. Je mi lúto, ze nemáš prístup k informáciám o rálnom vývoji "kauzy". Uvedom si, že kto tu v posledných mesiacoch priniesol ludom nové informácie, ktoré ich zaujímajú? TY? RRR? To asi nie.

Píšeš o tom, že kto kde nakopal RL.... Ak ÚS zamietne podanie RL to tebe ani klientom nijak nepomože, pretože išlo o veci, ktoré sa vôbec tvojej/vašej situácie netýkali. To ako keby si sa súdil z Janom o auto a všetkým by si rozprával, ako to máš vyhraté, pretože Jano včera nevyhral v tombole práčku. Nech RRR skopíruje uznesenie, kde sa ÚS vyjadril k VPP RL. Nič také neexistuje. A išlo vyslovene o formálne záležitosti. To že ich Petrík zavesil na svoj web svedčí o tom, že už sa nemá čoho chytiť. A ak by aj mal k dispozícii tie dokumenty čo ja, určite by ich nezavesil, to ti garantujem. Ludia totiž nezvyknú vešať svoje parte sa web. Jediné čo dokáže napísať je formulácia "pravdepodobne ide o...". Čiže ani nevie o čo ide. Mali by ste ho požiadať, aby vás zaťažoval len tým, čo dokázal pre vás urobiť, čo vybavil, čo sa podarilo a čo sa nepodarilo. Inak ide len o zahmlievanie situácie. Ale on nemá o čom referovať, lebo nič hmatateľné nemá.

Pre tých pomalších ešte raz zhrniem situáciu z môjho pohľadu a snažte sa trochu zamyslieť.

Počiatočný motív nespokojných:
Zrušiť zmluvu, zobrať odkup a mať od poisťovne pokoj.

Prostriedky na dosiahnutie cieľa:
Súd v TN na čele AUSom, ktorý to vidí ako jasnú zaležitosť (tvrdenie podporované každodenné prostredníctvom RRR na porade)

ZLOM:
Poisťovňa ponúkne nespokojným to o čo sa súdia + za nich uhradí všetky poplatky exekútorom a arbitrážnym súdom.

Nový motív niektorých nespokojných:
Zrušiť zmluvu, dostať všetko, čo vložili + odškodné za ujmy na zdraví, psychike, a všetkého možného. To však nie je podľa zákona možné, pretože by poisťovňa čelila vysokým pokutám orgánu dohľadu za nezákonne vyplatené plnenie. To by nastala anarchia, a poistovne by mohli vyplácať čo chcú a nie podľa vzorca. To ale AUS nevie. Celú akciu sprevádza brain-washing, rozumej vymývanie mozgov (najmä tým z menších obcí bez telefónneho signálu alebo tým, bez vlastného názoru - najlepšie dvojiciam, aby si navzájom svoju genialitu potvrdzovali). Celú akciu "ZISK" pripravili ludia bez právnického vzdelania a bez znalosti práva. Inžinier a jeho kancelária zdeptala jednoduchých ludí. Tí inteligentnejší zobrali peniaze a dohodu a išli kade lahšie. Samozrejme to nevylučuje možnosť, že existujú inteligentní špekulanti a chamtivci, určite sa dva páry v krajských mestách nájdu.

Nový motív vznikol na základe nezodpovedných tvrdení šéfa AUSu, ktorý potreboval kauzu držať pri živote kvôli dotáciám a vytvoreniu dojmu, že on je jediná kvalifikovaná inštitúcia na ochranu spotrebiteľa na Slovensku. Tento záver potvrdzujú aj dokumenty, ktoré rozdal trom novinárom na TB v máji tohto roka.
Motívy sú zrejmé z listov, kde obviňuje ministerstvá, že jeho inštitúciu do tejto pozície univerzálneho ochráncu neuzákonili. Dosť vysoké ambície na človeka, ktorý o seba na TB povedal, že je "amatér, ktorý nemá nič a zamestnáva nezamestnaných, ktorých platí z dôchodku." Súčasne nepochopiteľne kope do všetkých okolo a obviňuje aj MH, že mu nedalo toľko financií koľko požadoval. Na tlačovej besede doslova uviedol: "Proces v TN nemôžeme zastaviť, nie je iná možnosť." Logické závery nech si každý urobí sám. Nemiesto toho, aby poradil ludom, aby zobrali to, o čo sa súdia a neplatili už ani cent a vydával to za svoje víťazstvo pred médiami, tak ženie ľudí do nezmyselného a dnes sa dá už povedať - prehratého sporu.

Nechcem vidieť výraz tých pár obyčajných ludí z Rudnian, či Cabova, keď budú mať zaplatiť všetky poplatky, exekúcie a pod. Je mi ich naozaj úprimne lúto. Kde je teraz pavol.za prezývaný aj HPman zo ziliny? Kde sú jeho cenné rady? Zrejme mu došli a popri exekúciách nemá čas. Lenže to vám nepovie. Zrejme chce, aby sa "vykúpali" všetci. A pani zememeračka z velkého zálužia sa kde vyparila? Tiež bez kecov platí. Lenže oni nemajú na to aby všetkým povedali, že boj je prehraný.


Záver:
Tí čo zostali sú nenásytní a majú pocit, že môžu na súčasnej situácii zarobiť, čo v nich živí aj Petrík. Je ich skutočne len pár. Pravdou je tiež fakt, že pár ludí exekúcie zatial nemá. Ale to je všetko len do času. Vyvoláva to však v nich pocit, že sú v pohode a nič im nehrozí, veď TN to istí. Bohužial pre nich - NEISTÍ.

Tí čo zostali prídu o to, čo mohli dostať a budú musieť zaplatiť všetky exekúcie a poplatky. Dnes už to môžem na základe dokumentov, ktoré mám, tvrdiť. A to nie je ani výmysel, ani vtip, ale tvrdá realita.

Rada na záver: (spomeňte si na ňu, keď bude najhoršie)
Snažte sa s poisťovňou nejako dohodnúť. Kontakt zrejme väčšina má. Ja osobne neručím za to, že poisťovňa bude mať na základe nových skutočností o akékoľvek dohody záujem, ale zrejme tým pár klientom už nič iné ani neostáva. Toto je len rada od človeka, ktorý ma komplet informácie. V žiadnom prípade nikoho neprehováram, aby sa ňou riadil. Z mojej strany ide čisto o priateľskú radu, pretože mi je osobne luto ludí, ktorí ťažko zaplatia za zlé rady hochštaplerov.
Je mi jasné, že ludia ako RRR a excalibur o moje priatelské rady nestoja. Ale verím, ze sú aj takí, čo sa dokázu racionálne zamyslieť.

Príjemný den všetkým.
exkalibur
21.10.10,20:14
No...je pravdou,že ani ja voči tebe nemám nič,ale nedá mi nezareagovať na tvoj príspevok.Už som si zvykol na vašu taktiku cukor a bič,alebo dobrý a zlý policajt.Čo sa týka hodnotenia poisťovne myslel som komplexne hodnotenie,nie hodnotenie jednotlivého produktu.Tvrdenie,že ak poisťovňa nezaplatí pánovi Š,tak nedostane dobré hodnotenie...neviem možno je to tak,ale to nieje podstatné.Vyzývaš ma ,aby som svoje tvrdenia podporil niečím s pečiatkou.Prečo?Garantujem ti,že všetci zainteresovaní poznajú tie dokumenty s pečiatkou a verím,že ty tiež.Apropo,aký dokument s pečiatkou si tu zavesil ty?Okrem tej trápnosti s fotkou nejakého starostu z Lehoty a tvojho súdruha s tým falzifikátom asi nič,že?Tvrdiť citujem:"Na teba zväčša nereagujem, lebo žiadne info neuvádzaš, len sa vezieš na vlne nezmyslov od rrr,"-to hádam nie,tomu sám neveríš.K osobe p.Petríka sa nevyjadrujem.Vieš,keď niekto nezobral tú vašu dohodu, čo ja viem ste im ponúkli len časť vloženej sumy(ale nejdem sa o tom hádať).Neviem prečo tých ľudí staviaš do pozície "chamtivých",nikto nechce prísť o svoje peniaze,určite ani ty.Asi máš pravdu,že mam deficit informacii a niesom právnik,ale na to ,aby človek videl, ako ste oklamali vlastných klientov netreba ani školy ,ani nejak extra info.Ja som len zvedavý,ako po ukončení našej kauzy naložite s tými ostatnými,ktorí niesu v žalobe a čakajú na verdikt súdu v TN.Sám dobre vieš,že všetko závisí od tej "formality" v TN.Ešte jedna otázka,prečo sem píšete,keď je vec jasná(nepíš,že ti je ľúto tých ľudí,tomu neuverí nik),márne si lámem hlavu o čo vám ide ,veď vec je podľa vás jasná a nezvratná.A čo maju robiť tí,ktorí sa racionálne zamyslia?Pravdupovediac ja sem len tak tlacham,aby som mohol prečítať čo píšeš ty a ako zareaguješ.Mrzí ma,keď si myslíš,že o tvoje rady nestojím,nereagoval by som na tvoje príspevky.
P.S.Keďže rád opravuješ rrrr príspevky,tak niečo do talona:"To ako keby si sa súdil z Janom o auto a "píše sa s .
macko555
22.10.10,07:31
No..píše sa s .

Dúfam, ze nepochybujes, ze viem ako sa to píše :-) V takej klade jeden preklep nie je az také zlé....
Neviem aký más dojem a nehodnotím ho, ale v mojom prípade ziadna hra na dobrého a zlého policajta neplatí. Ja fungujem autonómne a s rozhodnutiami poistovne nemám nič spoločné.
Pokial ide o to, ze RL nevrátila to, čo do toho vlozili....tak v tom máš pravdu. Tí, čo mali záujem dostali odkupnú hodnotu. To je to jediné čo mohli dostať. A o to im aj išlo pri rušení zmlúv. Samozrejme, ze niektorí dostali takmer to co vlozili, ale to boli zmluvy, ktoré boli krátko pred skončením poistnej doby. Klienti boli totizto poistení a to nemôže nikto hodit za hlavu. Ak by doslo pred troma rokmi k poistej udalosti, tak klient by tvrdil, ze chce len to, co do toho vlozil, alebo násobne viac??? Nebud naivný. To ako keby si mal 10 rokov poistené auto, nic by sa nestalo a v 11 roku by si sa dostal s poistovnou do sporu a chcel by si vsetko naspat. Ved to je absolútny nezmysel. Poistovna 10 rokov spravovala tvoj úcet, posielala ti písomnosti a hlavne - bol si poistený. Tento nezmysel šíri AUS a 100x opakovaná lož sa stáva pre mnohých "neznalých" pravdou.

Pokial ide o to, co som sem zavesil, tak to boli aj rozhodnutia KS v TN, ktoré AUS zatajoval a dalsie nepohodlné písomnosti. A mám aj papier s pečiatkou krajského súdu voči ktorému sa nedá odvolat a je na nom napísané, že rozhodcovská dolozka je v súlade s európskym právom a dalších pár jasných viet, ktoré celú vašu zalobu v TN posielajú do zabudnutia. Potom mám este jeden s peciatkou z iného súdu (neboj nie KE) ktorý je pre "poskodených" nepríjemný aj po finančnej stránke. Ale ved pýtajte sa Petríka. Nech vám on povie čo sa deje.

A o čo mi ide som už písal. Ja som tiež len človek a mysli si o mne čo chceš. Mohlo by mi byť jedno ako dopadnú ludia zo zaloby, ale nie je. Sú tam totižto ludia, ktorí nevedia do akej hry sa dostali a aké to môže mať pre nich následky. AUS a RRR totižto tvrdia, ze je všetko vyhraté.

Na tej chamtivosti trvám. A ak má niekto odkup 300€ a do poistenia vlozil 400€ a chce odškodné a dobrovolne tých 300€, na ktoré má nárok odmietne, tak je ešte zrejme aj masochista, alebo jednoducho idiot bez racionálneho úsudku.

Niektorí sú v pozícii:
- exekúciu nemám, ten odkup co mi dávali v dohode mi nechýba, zijem si v pohode, však nejak sa to vyvinie a nemám čo stratiť. OMYL. Konečný účet totižto bude výrazne v mínuse.

Ale toto sú už len jalové reči bez posunu vpred, takze koncim. Ozvem sa, ked súd vasu zalobu v TN onedlho zhodí zo stola. Potom nastane pre mnohých vážna situácia a tam už poradit nebudem vediet. Zatial pevné nervy.
rrrrrr
22.10.10,14:26
Macko je od teba úbohé prosiť v tejto situacii aby volali do XY a chceli sa dohodnúť. Spominaj radšej nebolo to tak dávno čo klienti volali do XY a v XY im buď treskli telefónom, alebo sa hrali na bohov.Teraz , keď sa blíži pojednávanie a začnú tresné oznámenia a si zahnaný do kúta tak sa tu chceš hrať na dobrého. NIE DOHODU OSOBNE NECHCEM, KEĎ SOM CHCEL TAK STE NECHCELI TERAZ NECHCEM JA stratiť nemám čo pretože nič platné nemáš. A čakaj ďaľšie súdne trovy.
rrrrrr
22.10.10,14:54
Macko ešte jedna otázka ty si myslíš že klienti sa dali poistiť aby to predčasne skončili myslíš že o to im pri poistení išlo aby prerobili. Máš skvelé myslenie ja si myslím že sa dali poistiť preto aby na tom zarobili tak ako to mali na papieri o to im išlo. Keby si im na začiatku povedal že ich budeš naháňať políciou za nezmysli Arb. súdom ktorý rozhodoval protiprávne a v tvojich priestoroch XY a ty chceš tvrdiť že máš nejaký papier ktorý je na tvojej strane rád by som ho videl ale platný originál nie tvoje podvody. Podľa EU nesmieš mať súd v tvojej budove a ani v tvojom meste ak tam zákazník nemá trvalý pobyt. Čiže opäť tvoje zúfalé klamstvá. Najprv ich nazveš trenč. chamtivcami a za dva dni už sú to tvoji klienti.Odvolával si sa bezočivo na všeliaké nezmysly len aby sa im zrútil život.
exkalibur
22.10.10,14:56
macko,nepochybujem aj ja sa občas kopnem,len to prepáč aj ty iným.Vieš ohľadom toho či im mala poisťovňa vyplatiť ich vklad či nie...v tejto kauze nejde o štandardné ukončenie poistného vzťahu.Je to vecou dohody,veď mnohí si platili rady právnikov a čo ja viem čo.Že boli poistení napr.8 rokov,ale už to tu bolo dávnejšie rozoberané veď aj poisťovňa točila 8 rokov vložené peniaze.Čo sa týka dokumentov,ktoré si tu zavesil,zaducha si neviem spomenúť.Určite to nebolo"teplé pečivo"to by som si pamätal.Spomínam si akurát na ten sfalšovaný verdikt OS v KE ak sa nemýlim.Ale to tuším nebol ani tvoj nápad.Daj sem to bomba rozhodujúce uznesenie KS.Priznam sa som zvedavý,ako dieťa pred vianocami.Totižto máme protichodné informácie.Malo tu byť už včera ak sa nemýlim.Možno ,že fakt ty chceš ľuďom pomôcť,ale o útlocitnosti poisťovne nemám ilúzie(stačilo vidieť reportáž tendenčnej paľby,ako zničili život vlastnej zamestnankyni)."tam už poradit nebudem vediet"-pri všetkej úcte k tebe neviem doposial nájsť žiadne rady ,alebo návody v tvojích príspevkoch okrem:"Snažte sa s poisťovňou nejako dohodnúť".Ako?Veď v obehu je len tvoje tel.číslo,a ty vraviš ,že nemáš požehnanie(kompetencie).A keď si pomyslím,že by som mal osloviť tú vulgárnu časť poisťovne,tak to radšej nie.Teraz ja :zrušte tie prekliaté VPP a zanikne kameň sváru.Veď ich uvedenie do života bolo aj tak protiprávne.Lepší príklad uvedenia do omylu asi ani nieje.Ale ty to určite vieš,ale musíš,lebo musíš na to si dosť inteligentný.Tvrdenie,že klient mal pozorne čítať text,ktorý mu v dobe podpisu ani nebol predložený,len odkaz na inter.stránku(tuším,že sú dôkazy,že text sa na internete niekoľko krát menil)je to isté ,ako keď ti zlodej ukradne auto a potom bude tvrdiť,že si ho mal lepšie strážiť.Teraz už naozaj končím,aby som "nejalovil"čaka ma DPH.Tak sa maj môj.
rrrrrr
22.10.10,15:18
Macko racionálne som sa zamyslel a zistil som že žiadny súd nevydal také rozhodnutie kde mu niekto ako XY zadržal protiprávne peniaze, aby mu súd k tomu nepridal nejaké percentá za to že mu ich XY nedala tak ako mala a držala ich protiprávne a sú to nemalé úroky tak čo ja môžem stratiť ja už môžem len získať.
macko555
22.10.10,20:09
Na rrr reagovat nebudem. Okrem urázok a tliachania neponúka nič. Presne ako politici...slúbia ti postaviť most aj tam kde rieka netečie. Ja sa nikomu neprosím. Dal som len radu. Urázat dokáze kazdý idiot. Opýtam sa len jednu vec:
Odkial vie RRR, že sa blízi pojednávanie a začnú nejaké trestné oznámenia (neviem za čo/na čo?) keď už zrejme každý TO podal a nenechával to kvasiť 2 roky. RRR, bývas v jednej domácnosti so sudkyňou a ona ti medzi hemendexom a kávou prezradila, že vytýči pojednávanie? Tvoje tvrdenia sú absolútne nekompetetné, zavádzajúce a demagogické. Veď sudkyna ešte ani nevykonala x úkonov ktoré treba a nezaslala stranám pokyn, aby sa vyjadrili k spisu. A to je predzvesť, že sa niečo môže blížiť. Ale ty už teraz cítiš vo vetre búrku, ktorá sem prichádza z Číny. Tá sa ale zvykne rozplynúť ešte v Rusku. Gratulujem. A mimochodom - žiaden súd nebude. Už ste prehrali, len o tom ešte neviete.


Ex:
ukončenie vzťahu, že ti poisťovna vráti všetko v tejto situácii je protizákonný. Opravím ťa...poisťovňa netočí 8 rokov vložené peniaze. Ona spravuje povedzme "fond solidarity" v ktorom sú vložené peniaze a vypláca z nich vzniknuté poistné udalosti. To je princíp poistovníctva. Každý si platil právnika dobrovolne. Ja som ziadne falsované verdikty nikam nevešal, neviem o čom hovoríš. Voči vlastnej zamestnankyni už polícia na základe zistených informácií vzniesla obvinenie a čaká ju súd. Vedome totiž klamala. No moje číslo je ťažko v obehu, o tom by som vedel. A o väčšine vecí, o ktorých píšeš už súdy rozhodli vo váš neprospech. Len si si zatiaľ tieto info nenašiel na stole. Prečo asi? Daj si odpoveď sám. A rob, co chceš :-) je to tvoj život, tvoje rozhodnutia, tvoja zodpovednosť. Ale nenadávaj potom na justíciu.

a tvrdenia typu zrušte tie prekliaté VPP a zanikne kameň sváru.Veď ich uvedenie do života bolo aj tak protiprávne si prosím odpusti. Žiaden súd také nič nepovedal. V ponúknutých dohodách bolo uvedené, že VPP podpisom dohody strácajú platnosť a vstupujú do platnosti nové - rozumej pôvodné. Snažíš sa vyraziť otvorené dvere. Každý z poistného fachu ti povie, že môžeš vydať len nové podmienky, nemôže sa vracať spať. Tie nové však boli totožné s tými pôvodnými.

ja sem momentálne vešať nič nebudem. Aj keby som to zavesil, nikto z tých co sem prispievajú by tomu neuveril. Nechápal by si ani ty. A ako sem mám zavesiť originál???? Ale niekto to sem časom zavesí, pretože to nie je tajný dokument. Je to dostupné rozhodnutie KS bez možnosti odvolania - právoplatné. A nie som ani váš informátor, nech vám to sprístupní Petrík. Môžem ti len povedať, ze ste na tom sakrementsky zle. V tejto cchvíli ti musí stačiť zacionálne zamyslenie rrr, podla ktorého ziadny súd rozhodnutie v prospech RL nevydal. Nech ti to dá aj s originál pečiatkou.

P.S.
Prípadne sa spýtaj svojich "kolegov" pavla.za, prípadne úderného jana2009, ktorý tu bol podla statistiky pozrieť aj dnes, ale bohuzial nič vám nenapísal. Hanbí sa zrejme priznať, že jeho svetlé vízie sú minulostou a ze platí poslušne exekútorovi. Treba sa však držať hesla: Zlá informácia nie je informácia, nech sa pekne vykúpu všetci.
Kde sú tie časy, keď tu bolo aspoň 10 ludí a kričali že všetko je na 100% vyhraté.
macko555
22.10.10,20:47
Macko racionálne som sa zamyslel a zistil som že žiadny súd nevydal také rozhodnutie kde mu niekto ako XY zadržal protiprávne peniaze, aby mu súd k tomu nepridal nejaké percentá za to že mu ich XY nedala tak ako mala a držala ich protiprávne a sú to nemalé úroky tak čo ja môžem stratiť ja už môžem len získať.

Toto už fakt kandiduje na blbosť roka. Dúfam, že ti tie fiktívne úroky vykryjú súdne trovy, exekútora a poplatky AS. A potom ako o všetko prídeš začneš bankovať so Sociálnou poisťovňou. Si uvedom, ze tento portál sa volá porada a toto je jeden z príspevkonv ktoré ja označujem za vymývanie mozgov a zavádzanie ludí, ktorí sa vo finančníctve a poisťovníctve nevyznajú. Bud si z AUSu, alebo vymyli mozog nezmyslami aj tebe. Uvedom si, že len škodíš iným bez toho aby si im akokoľvek poradil.
rrrrrr
22.10.10,20:51
To že si ju dal na políciu tak to mi je jasné tvoje zastrašovacie manévre nemajú hraníc.

A k tej tvojej dohode fakt si myslíš že to je dohoda?
Pokiaľ ja viem je to výhodné len a len pre teba to som ti mohol podpísať ten pakšamient, že nemám inú možnosť ako pristúpiť k VPP z roku 2007 alebo jednostranne mi zrušíte zmluvu, alebo mi zredukujete stav zmluvy pre mňa nevýhodne.
Macko myslíš že som sa dal poistiť preto aby som prerobil? Keby som vedel, že mi to nemôžeš splniť do konca zmluvy tak sa asi v tej tvojej akože poisťovni poistiť nedám! Dal by som sa poistiť niekde inde. Nezdá sa ti že si mi uškodil? To čo som môhol deťom nasporiť už nikdy nenasporím vďaka tvojej perfektnej poisťovni XY.Dal som sa preto poistiť aby som svojim deťom mohol zaplatiť slušnú školu atď. Nie preto aby si len a len ty zarobil v skratke so mnou vybabral. Petríka sa pýtať nebudem nemám prečo mám svoj mozog.Možno si dal vypočúvať jeho telefón čomu by som sa vôbec nečudoval a čakáš že bude navádzať klientov čo by nemal.Ale k podstate problému tvoja dohoda je jednostranná ako tvoje VPP z roku 2007. Upozornil som ťa daj si všetko za a proti. A keďže ty si videl len za a až teraz si zistil čo je proti napr. súd v TN rozhodne prospech klientov čo ťa čaká pridajú sa ďaľší ktorým si jednostranne zrušil zmluvu poprípade ktorým si napísal že podľa podvodových VPP nemájú nič a v tom je proti ten čas čo si oddiaľoval súdy ten sa bude zúročovať percentami od času kde malo nastať vyplatenie atď a vyšla ti nemalá suma ktorú budeš musieť zaplatiť.Nehovoriac o tom, že je preukazateľné, že si nemal v pláne dodržať VPP a tak si zaviedol klienta do omylu a tam sa vracia všetko. Na stole máš čítanku pre prvý ročník a tam znak paragrafu nieje, keby tam bol tak už dávno vieš že táto kauza je pre teba neprijateľnejšia čím ďalej tým viac. Keby si niečo mal tak sa tu nevtieraš, ale napísal by si vy banda chu....jov teraz budete platiť za všetko. Asi tak macko pekné sny. A doži sa mi tých trestných oznámení. Osobne sa stretneme na súde v TN sám ti poviem to som ja.

A k tomu vymytému mozgu prečo sa tak bojíš trestných oznámení keď máš čítanku v ruke?
macko555
22.10.10,21:04
Ak si myslíš, že tá dohoda bola výhodná len pre poisťovnu, tak nevieš čítať. Ale viacerí právnici si ju prečítali a hoci nemajú taký mozog ako ty skonštatovali, že dohoda je pre ich klientov férová.
Nepoisťuje sa preto, aby si zarobil. To vlož do banky na termínovaný vklad, alebo so svojim mozgom možeš aj investovať do rôznych finančných produktov. Poistka nie je sporenie.
Ak si chcel detom nasporiť na školu, tak si zrejme nepostrehol, že školstvo v SR je zadarmo. Ak si ich chcel dat na Harvard, poistka nebola vhodnou formou sporenia. A nehraj tu na city a na deti. Sám si svoju situáciu zhoršuješ, lebo si myslíš, že si najmúdrejší. Na jednej strane tu hráš na deti a na druhej strane tu vypisuješ, jak by sa ti nič nestalo, keby si niekoho zrazil na prechode a vysekal by si sa z toho bez problémov. Aj ten zrazený by mal deti a to ta zrejme netrápi.
A kto s tebou vybabral? To čo je za porazenecké reči. Ved všetko dostaneš aj s úrokmi. Veď nemáš čo stratiť.
A to, že máš svoj mozog som postrehol a musím ti povedať, že je to tvoja hlavná nevýhoda. A jasne, všetci odpočúvajú všetkých, stačí, že v poistovni dvihnú telefón. Na odpočúvanie treba súhlas sudcu. Takže opať tu vyvolávaš pocit strachu. A pochop, že súd v TN je pasé, len o tom ešte nevieš. A opať sa budem opakovať, nechaj si poradiť od niekoho, kto tomu rozumie, pretože si zbytočne preťažuješ kapacitu svojich schopností. Tvoje nesúrodé, demagogické a zavádzajúce myšlienky sú toho dôkazom.
A na záver si nesklamal, vulgarizmy a urážky. Ako inak.

PS.
a tvojích tr. oznámení sa ja určite nebojím. Ja môžem každý den podať 20 takých oznámení. ROzhodujúce je to, či polícia vznesie obvinenia a či sa prokurátor s tým stotožní. A potom bude ešte súd a ten rozhodne. Ty zrejme nevieš ani rozdiel medzi trestným a civilným súdom. Fakt už netliachaj a nechaj si od niekoho poradiť. Už existujú rôzne kurzy na základy finančnej gramotnosti a pod.
rrrrrr
22.10.10,21:07
Macko ja mám produkt UDP-K kde si mi tvrdil že nasporím a tak to je na papieri a k tvojej čítanke:lexforum.cz/247
macko555
22.10.10,21:16
Macko ja mám produkt UDP-K kde si mi tvrdil že nasporím a tak to je na papieri a k tvojej čítanke:lexforum.cz/247

rrrr, gratulujem :-) toto si vytlač a nos so sebou všade. To je taký spotrebiteľský MULTIPAS. Škoda, ze sa dá využiť akurát na toalete. A ked budes ten dokument z lexforum na tej toalete čítať, tak nájdi pasáž kde sa píše, že RD je nepriateľnou podmienkou keď je oddeliteľnou súčasťou a dá sa odmietnuť pri podpise, do 10 dní a následne ešte aj nanovo po 30 dňoch. Naozaj tomu nerozumieš.

P.S.
Zo Straku už majú srandu vo viacerých inštitúciách na Slovensku. Má prezývku "Truhlík spotrebiteľ". Naposledy dostal na držku aj s Petríkom v SLASPO a plné zuby ho mali aj na ministerstve. Preto mu tú jeho komisiu chrliacu nezmysly zobrali a poslali ho do Prešova, nech majú od neho pokoj. Takýchto ludí sa drž, dovedú ta daleko.
rrrrrr
22.10.10,21:21
Macko každý nič nevie len ty vieš všetko. A všetko si zbabral.
macko555
22.10.10,21:24
Macko každý nič nevie len ty vieš všetko. A všetko si zbabral.

Oki, chytrák, prečítaj si poslednú vetu v úvodnej časti na tej svojej stránke.

"Zámerom tohto postu malo byť len zamyslieť sa, či zo smernice naozaj vyplýva paušálny zákaz rozhodcovských doložiek v spotrebiteľských zmluvách. A takýto zákaz som nenašiel"

Ved ty sem kopíruješ veci, ktoré sú proti tebe a sám si podrývaš svoju autoritu a dokazuješ nekompetentnosť. To bude dôsledok toho preťaženého mozgu, ktorý jednoducho na tieto veci nemá. Sorry.
rrrrrr
23.10.10,05:34
Ty si tam našiel jednu vetu daj tam tých 100 viet ktoré sú proti tebe.
Ale to je jedno macko pusík povedz pravdu čo ťa tak vytočilo za posledných 48 hod. Nie náhodou to , že vám ďaľší súd nakopal riť. Myslel si si že vyhráš a to si sem chcel zavesiť no opäť si prehral a teraz si v kúte ako mača a musíš nejako vyviaznuť.
Nehnevaj sa sú to len moje názory k tej dohode ja mám svoje ty máš svoje. Ja by som dohodu nevzal pretože to nieje dohoda ale výhra pre teba. Nie som blázon aby som to vzal, keď mi súd onedlho dá lepšie podmienky.Prosím ťa nerozčuľuj sa až sa dočkáš konca kauzy fakt by som bol nerád keby si dostal infarkt z hnevania si fajn chlap na vystrašovanie ľudí z bujnou fantáziou.

justice.gov.sk/dwn/h4/rs/rsSRspotr/KSBA_8NcC_15_2010_25.pdf
exkalibur
23.10.10,13:25
mack:priznám sa,že neviem ako funguje poisťovníctvo,len sedliackým rozumom,ak som ťa dobre rozumel z vložených peňazí sa vytvorí fond a z toho sa vyplácajú plnenia.Žiadna práca pre vložené peniaze?Veď to je klasická piramída(možno,že to je problém).Netvrdím,že si to pozmenené uznesenie súdu zavesil ty,ale určite sa na to pamätáš,nebolo to až tak dávno.Či ta zamestnankyňa klamala,alebo nie,po skúsenostiach s poisťovňou viac verím tej reportáži, veď si mal priestor pred kamerou na vyjadrenie.Súdy rozhodli v náš neprospech-okrem tej šaškárne s vaším súkromným súdom neviem o obdobnom rozhodnutí.Pýtaš sa aký súd vyhlasil VPP za protizákonné-nič také som netvrdil,ani ty nemáš svoje tvrdenia podporené súd.rozhodnutím okrem AS,ktorého verdikt je napadnutý žalobou.Nevyrážam otvorené dvere,či zrušite tie sporné VPP,alebo prijmete nové(staré)asi je to jedno v tom vám nik nebráni,len to urobte.Aj tak sa asi nevyhnete ďalšej vlne sporov,akonáhle zabrdnete do osieho hniezda tých,čo s myslia,že odoslaním listu s vyjadrením nesúhlasu s vaším postupom všetko pre nich skončilo.Ale asi máš pravdu "jalové reči"nikam to nevedie,to už každý pozná naspamäť.Od teba sme sa nič nové nedozvedeli,len to ,ako je to s klientmi zlé,ale na to sme si už za tie roky zvykli.Ozvi sa,keď budeš mať fakt niečo nové,ak ako tvrdíš chceš pomôcť klientom,a nedáva ti spavať ich osud.Tak sa maj,ale teraz už naozaj.
macko555
23.10.10,13:46
RRR: vešias sem samé nezmysly o tom ako sa kam presúvajú krabice. nič podstatné. Dohady kto má rozhodovat.

ex: sleduj TV, tam sa dozvieš pravdu. A vás osud ma netrápi. Dával som len (priatelskú) radu. A platí to, aby si si na nu spomenul, ked sa k tebe konecne donesie, co sa udialo. Ale to uz bude pre teba neskoro cokolvek zachranovat.
exkalibur
23.10.10,14:03
nedá mi nezareagovať za čerstva.O akej priatelskej rade tu hovoríš?Nejak mi to ušlo,môžeš mi pomôcť?Čo konkrétne radiš?Píšeš tu,akokeby klient mal nekonečne veľa riešení.Stiahnutie hromadnej žaloby nič nerieši.To nezastaví nič,práve naopak.Prepáč,ale o inom riešení neviem-naznač mi ,ak ťa to nezaťaží,aké iné máš na mysli.Pre klienta bolo neskoro už pri podpísaní zmluvy s touto tzv.poisťovňou.
macko555
23.10.10,16:27
Vieš co, momentálne je to už zrejme jedno. Každý z vás je presvedčený, že nemá čo stratiť, takže táto debata nemá zmysel. Pokecáme neskôr, keď zistíš, že to čo ťa prešlo nebol kamón, ale slovenské súdy. Howg.
exkalibur
23.10.10,19:49
macko,veď sa nemetaj.Ja sa len pýtam čo konkrétne radiš.Zoparkrát si spomenul,že chceš len poradiť,ale ani po niekolko násobnom prečítaní tvojích príspevkov som radu nenašiel.Ja poradiť neviem,ale určite si dám poradiť,a myslím,že aj väčšina ostatných,ak ta rada bude smerovať k spokojnosti obidvoch strán a ukončí tú strastiplnú cestu.Ja si pôjdem spokojne na Tále nadychať sa čerstvého vzduchu,ty vylovíš spadané lístie z bazénu a všetko bude richtig.
macko555
24.10.10,04:30
OKI. Takže jasne a zretelne.
1. Súd v TN ste prehrali (je to formálna zálezitost). Preco ste ho prehrali, zisti si sám, ale je to fakt.
2. Z toho vyplýva, ze momentálne sa treba pokúsit dostat na neutrálnu stranu, pretoze ked to bude definitívne tak tí, co budú na konci v spore s poistovnou všetko zaplatia. S najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou so 100% dopadnú v prospech poisťovne všetky spory týkajúce sa neplatnosti VPP, neplatných RD atd.
3. Dostat sa na neutrálnu stranu znamená dohodnúť sa s poistovnou práve v tomto čase. Nech už je to akýmkolvek spôsobom - ukončiť spory (samozrejme až po dohode) v TN, a ďalšie iné. Z dohody totiž môžeš vyťažit odpustenie všetkého, čo by ti potenciálne hrozilo. Navyše môžeš získať to, o čo si sa v počiatku súdil.
4. Ale ako som uviedol, neviem či poisťovňa bude mať o dohody teraz, ked je všetko viac-menej jasné ZAUJEM. Ale možno to aj pre ňu bude jednoduchšie. Čiže si pomôžu obe strany.

A to je všetko čo som k tomu chcel povedať. Jasnejšie to už napíisať nejde aj keď je mi jasné, co k tomu napíše RRR. Tomu radím, aby zostal a nič neriešil a garantujem mu, že bude mať v blízkej budúcnosti vážne finančné problémy. Ostatných pozdravujem



P.S.
ex: este sa vrátim k tomuto, co si napísal:
priznám sa,že neviem ako funguje poisťovníctvo,len sedliackým rozumom,ak som ťa dobre rozumel z vložených peňazí sa vytvorí fond a z toho sa vyplácajú plnenia.Žiadna práca pre vložené peniaze?
Samozrejme ze vlozené peniaze pracujú. ja len reagujem na to, ze nemaj mýlne predstavy ako poistovna "točí" zaplatené poistné.
PRostriedky sa investujú. Keďže ide o kapitálové poistenie ide o obozretné investovanie - konzervatívne - do štátnych pokladničných poukážok, štátnych dlhopisov a podobne, kde nie sú výnosy (ale aj straty) také výrazné. Preto mali mnohé poistovne, ktoré ponúkajú aj investičné poistenie také straty, pretože tie mali nainvestované "do zisku" ale akcie a rôzne fondy prudko klesli. Preto im štáty požičiavali peniaze, aby prežili, kým akciový trh začne opať "fungovať". Niektoré sa nespamatali doteraz.
rrrrrr
24.10.10,11:34
V prvom rade MR. Rampay vs uškriekaný aspoň pod tým ťa každý pozná by si sa mal niekomu ospravedlniť za zbytočné obviňovanie z krádeže dotácii a mal by si sa pozrieť na hrozbu trestných činov voči poisťovni XY, ktoré sú pravdivé. Myslím že vieš o akom rozhodnutí rozprávam vedia to všetci.Macko ja som nevravil že US skúmal tvoje VPP z roku 2007 skúmal to súd prvého stupňa ktorý ti ich otrepal o hlavu a US len zamietol tvoju námietku že súdy ti tú tvoju VPP označili za neprávoplatnú neprávoplatne.Asi tak a v druhom rade ja nikoho nenahováram ja len vravím tvoju dohodu nevezmem pretože to nieje dohoda to mi chceš povedať že si mi držal moje peniaze neprávoplatne asi rok aj niečo a ja z toho nič mať nebudem. Pozri sa na to z druhej strany súd vyhrám a ten mi dá to čo mi dlžíš plus uroky za každý deň omeskania takže ja to mám teraz lepšie ako v ktorejkoľvek banke pretože také úroky mi nedá nik.

A uškriekaný o akých súdnych trovoch ty neustále hovoríš to myslíš to že ASU poškodilo meno poisť. XY to hádam nemyslíš vážne myslíš že ASU ich vláčilo po polícii a posielalo nič nasporené nemáte.Ohľadom hrobového miesta čo si si ho objenal v BB a budeš pochovaný v meste kde si prehral bitvu.
Macko nevidel som štát kde si klient nemôže uplatniť svoje právo takže zatvor čítanku a nerob zo seba málocenného. Aké úroky sa môžu zjednotiť asi ti preskočilo ty si myslíš že keby si vyhral a bol by tam jeden klient tak mu dáš zaplatiť všetko.
Už sa vy dvaja zobudte a pozvihnite svoju chabú česť a vyhláste prehrali sme to sme v r...i.

Neinvestujte svoje peniaze bohatým bez toho aby ste na tom zarobili aj vy.
Ja len tak zaujal ma slogan
macko555
24.10.10,12:46
A tu je tvoj problem. Neinformovaný, neznalý a žijúci v omyle - či už vlastnou vinou alebo tým, že ťa niekto úmyselne zásobuje nezmyslami a ty im veríš.
Kto platí na súde trovy? Ak si ich druhá strana uplatní, tak ich platí ten čo súd prehral. A je jedno či je jeden alebo je ich 100.
rrrrrr
24.10.10,15:11
Macko áno ten čo prehrá ich zaplatí ale nie financie ktoré si vynaložil pri iných tak tu neklam a súd sa vyhrá v prospech klientov na 100000000000000000%
Ha ha aha
macko555
25.10.10,09:13
RRRR, ty prosím ta nic neries a ziadnu zalobu nestahuj. Momentálne je to super a aj v poistovni sa určite potešia, ze to budeš práve ty, čo nakoniec zaplatí záverečný účet. Ved deti to pochopia. Ak teda vôbec si v zalobe a nepíšeš tu tie nezmysly s vedomím, že tú najväčšiu časť zaplatia iní.
Ale ako hovorím, ty zostaň tam kde si a nič nerieš. Máš to totiž teraz už vyhrané. Mám to s pečiatkou.
rrrrrr
25.10.10,14:12
Macko ja nič neriešim mne to rieši súd a k tej tvojej pečiatke nieje náhodou obdĺžnikového tvaru a v jej obsahu je napísané Vydavateľstvo včielka v čítankách to býva na konci.
Ramsay
25.10.10,16:30
Macko áno ten čo prehrá ich zaplatí ale nie financie ktoré si vynaložil pri iných tak tu neklam a súd sa vyhrá v prospech klientov na 100000000000000000%
Ha ha aha

Takže začíname zapáchajúci žltý zub LLLL - NECH SA PÁČI,
1. Rozhodcovska doložka Rapidu na formulári a vo VPP 2007 je PLATNÁ:
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :eek: :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ;):---
rrrrrr
25.10.10,17:21
Rampajko to nemyslíš vážne. Vidím, len to čo som videl doposiaľ úplne nič.Vidím akurát to že to klient zbabral na plnej čiare.Pokiaľ viem máš ešte dve takéto rozhodnutia. Ale ako to súvisí s tým, kde si musel zaplatiť trovy ty tak to teda neviem.
rrrrrr
25.10.10,17:38
Rampajko ešte keď si si taký istý potrebujem tvoje vyjadrenie aby si tu napísal že tento dokument je pravý môžeš pridať aj to číslo a potvrď pravosť
Iba tak môžeš byť trestne stíhaný za podvod, lebo podľa zákona je to trestný čin ak niekto ako podvodový dokument označí za originál resp pravý
rrrrrr
25.10.10,19:14
Rampajko prečítajme si odôvodnenie 10 riadok (Súčasťou formulára bol aj) v tom aj je použité také J ako nikde inde čo my naznačuje že to je falzifikát ale ak sa mýlim potvrď pravosť tohto dokumentu a ja podám TO na neznámeho páchateľa aj keď mi je známy.
No po druhé keď si to vytlačím nesedí mi sponka ktorou to bolo zopnuté keď zarovnám stránky.
No nedámi upraviť príspevok keď si pozriem podpis prečo si zmenil meno podopisala sa asi tak že podpisovala a aby nepoškodila text tak vynechala a pokračovala ďalej.
Takže rampajko skús nabudúce niečo lepšie. No potvrdil si moju teóriu na tvojom stole máš čítanku s podpisom vydavateľky a pečiatkou vydavateľstva.
macko555
25.10.10,20:46
Ako som hovoril, bola len otázka času, kedy sa to na vás začne sypať. Kto vie čítať tak zistí, že krajské súdy majú jasný názor na rozhodcovské dolozky v prípade RL a pristúpenie k nim a ich legálnost. Z týchto rozhodnutí budú vychádzať aj dalsie súdy. Rozhodli tak už 3 krajské súdy. Pre pomalších, typu RRR uvádzam, že ide o právoplatné rozhodnutia proti ktorým sa nemožno odvolať. Čo z toho vyplýva????
1. Vo vašom prípade už bolo rozhodnuté - arbitrážnymi súdmi - pretože RD je platná.2. Súd v TN a ďalšie podania spochybnujúce AS, alebo doložku sú pasé
3. ......... (doplnte si sami)

RRR, a ty si skutočný idiot. Presne ako som povedal, aj keby sem niekto zavesil rozsudok z TN, ze ste prehrali, tak budes tvrdiť, ze je to falzifikát. Preto som to ani nevešal, lebo to nemalo zmysel. No sponky ti asi sedieť nebudú, pretože ked sa skenuje zospinkovaný originál, tak sa musí rozpojit, a súdy tlačia obojstranne. Ale tým sa už netráp. Radšej zistuj, kde zoženies peniaze. Ja ta chápem, zle sa to číta, tak to treba spochybniť.
Ja mám tiež na stole to čo sem bolo zavesené a môžem ti potvrdiť, že je to pravé. A máš tam hore aj číslo konania, ty "podám trestné oznámenie", tak si to over. Ale vidim, ze si v koncoch a jediné čo nájdeš je nejaké "j" a ani si neprečítaš o čom to je. Je to o tebe a o tom, že všetko zaplatiš.
Radšej by som Ramsayovi podakoval, ze vám oznámil, že ste po krk, slušne povedané, v problémoch.

P.S.
RRR, pre teba špeciálne...TRETIA STRANA (3), ŠTVRTÝ ODSTAVEC (4), je tvoja čítanka..... :-)
kascej
25.10.10,21:08
Čo z toho vyplýva????
1. Vo vašom prípade už bolo rozhodnuté - arbitrážnymi súdmi - pretože RL je platná.
2. Súd v TN a ďalšie podania spochybnujúce AS, alebo doložku sú pasé
3. ......... (doplnte si sami)



Uverejnené uznesenie je o platobnom rozkaze. O tom ako sa funguje maras s plat. rozkazmi u nás pekne v jednej téme popísal Chobot.

K 1. V našom prípade rozhodnuté nebolo, ale v prípade konania jednej pani
K 2. Vplyv na súd v TN to nemá žiadny ani na iné....
K 3. ... s týmto veľa vody nenamútiš....

My máme desiatky rozhodnuti KS Košice, kde sa rozhodcovská doložka je označená za nekalú. Sú to rozhodnutia v našich konaniach. Určite ich nájdeš na stole.
Ďalej na stole hľadaj rozhodnutia o zastavených exekúciách, najme si pozri to potvrdené KS, ktoré je právoplatné.

Napriek všetkému ďakujeme za informácie a tej pani odporúčam podať žalobu v zmysle neplatného úkonu.... tam im je RD na figu. Platobný rozkaz nebol šťastným riešením....

Po rozhodnutí US z 19.10.2010, NBS zrejme bude robiť poriadky...
macko555
25.10.10,21:11
Kascej, si naivný.
Tam nie je vobec podstatný nejaký platobný rozkaz, ale to čo je tam napísané o RD.
A žiadne desiatky rozhodnutí nemáš. Klameš tu prítomných. Sám pritom neveríš, že TN to teraz vôbec bude najak riešiť.

Doteraz si sem zavesil spolu 5 (slovom päť) príspevkov, v ktorých len poukazujes na nejaké nepostatné súdne konania, pričom tvoje správy len odvádzajú pozornosť.

Podstatná je TRETIA STRANA (3), ŠTVRTÝ ODSTAVEC (4), je tvoja čítanka..... :-)
rrrrrr
26.10.10,03:49
Macko je to falzifikát stvorený z dvoch uznesení. A čo sa týka toho uznesenia nemá s nami nič spoločné. Potvrdzuje to len moju teóriu že ste v r..i. A čo sa týka toho sponkovania keď si to skenoval prekladal si strany a tá sponka je na prvej strane strašne blízko v rohu oproti štvrtej strane takže keby si to odsponkoval dierky by sa asi nepodali.Ale ako tvrdíš ty si to naskenoval bez sponky a sponka je naskenovaná. Nemáš nič nemáš platnú zmluvu, platnú rozhodcovskú doložku nemáš nič. A teba som nežiadal o potvrdenie pravosti to mi je nič platné.
macko555
26.10.10,09:54
Macko je to falzifikát stvorený z dvoch uznesení. A čo sa týka toho uznesenia nemá s nami nič spoločné. Potvrdzuje to len moju teóriu že ste v r..i. A čo sa týka toho sponkovania keď si to skenoval prekladal si strany a tá sponka je na prvej strane strašne blízko v rohu oproti štvrtej strane takže keby si to odsponkoval dierky by sa asi nepodali. Nemáš nič nemáš platnú zmluvu, platnú rozhodcovskú doložku nemáš nič. A teba som nežiadal o potvrdenie pravosti to mi je nič platné.

Super RRRR, opať dokazuješ svoju nekompetentnosť a snahu riešiť všetko (svojim) sedláckým rozumom (ktorý na to nestačí).

Tvoje tvrdenie:
Nemáš nič nemáš platnú zmluvu, platnú rozhodcovskú doložku nemáš nič.
Skutočnosť:
Pravý opak je pravdou a navyše, poisťovňa nemusí mať nič platné. To ty musíš mať od súdu, že to nie je platné. Čo samozrejme nemáš. Navyše poisťovňa to má, aj s pečiatkou a z viacerých súdov.

Tvoje tvrdenie:
Macko je to falzifikát stvorený z dvoch uznesení
Skutočnosť:
Dokument je autentický a pravý. Zameriavaš sa na nejaké spinky, ale nezamyslíš sa nad tým, že 2 uznesenia sa nedajú dať do kopy, lebo majú iné formátovanie a nesede by text pokračujúci na dalšej strane. Ale už som ti povedal, netráp sa tým a vyčkaj.

Tvoje tvrdenie:
A čo sa týka toho uznesenia nemá s nami nič spoločné.
Skutočnosť:
Tu sa mýliš úplne. Jasne sa tam konštatuje ze rozhodcovská doložka v prípade RL je platná ak si ju neodmietol v danom čase. Neodmietol ju prakticky nikto z TN ani dalsí jednotlivci, co idú na vlastnú päsť. Je to konštatovanie druhostupňového - krajského súdu. Nie nejakej samosudkyne na OS. RD bola totiž oddelitelnou súčasťou zmluvy a tým pádom tvrdenia o "nekalosti" sú bludy. Z toho logicky vyplýva, že AS bol príslušný rozhodovať v každom prípade a súd v TN je nepríslušný. Keď to na súde v TN zadministrujú, tak pochopíš. Čiže to má spoločné s Vami strašne vela. Dovolávali ste sa rozhodnutia všeobecných súdov. Tu ich máte.....

Čiže čo veta, to z tvojej strany blud, ktorý bezproblémov každý vyvráti a usvedčí ta zo zúfalstva. Zostáva ti už len viera, a čakať že je to falošné, ale ako hovorí moj kamoš z paneláku Sami Beckett, je to ako čakať na Godota. A ako určite vieš, Sami má rád absurditu a na Gotoda čaká už 62 rokov....
exkalibur
26.10.10,15:50
macko,čau prepač,že až teraz,ale boli dôležitejšie veci.No...tak k tomu uzneseniu je ťažko sa vyjadriť možno pozdejšie.Kaščej písal pravdu podobných uznesení,ale s opačným verdiktom je tiež dosť o nich musíš vedieť.Keď si myslíš,že toto ma urobiť zo sudcu v TN štatistu tak neviem,možno, skôr si myslím,že varíš z vody.Ale ako som už spomenul k tomu neskôr,poďme k nášmu obchodu.Čo konkrétne ponúka poisťovňa za stiahnutie žaloby(nepíš prosím bludy typu,že ty nič ty muzikant)?
macko555
27.10.10,08:33
macko,čau prepač,že až teraz,ale boli dôležitejšie veci.No...tak k tomu uzneseniu je ťažko sa vyjadriť možno pozdejšie.Kaščej písal pravdu podobných uznesení,ale s opačným verdiktom je tiež dosť o nich musíš vedieť.Keď si myslíš,že toto ma urobiť zo sudcu v TN štatistu tak neviem,možno, skôr si myslím,že varíš z vody.Ale ako som už spomenul k tomu neskôr,poďme k nášmu obchodu.Čo konkrétne ponúka poisťovňa za stiahnutie žaloby(nepíš prosím bludy typu,že ty nič ty muzikant)?

Ex: ak mas pocit, ze varim z vody a ze existuje kopec inych rozhodnuti, ktore ti/vam pomozu tak nic nestahuj a netrap sa. Ja som uz pisal ze nie som poistovna a ze nic neponukam. Ja som len vzhladom na vyvoj situacie vyslovil nazor, co by bolo vhodne urobit. Navyse text dohody poznas. Ja som uz pred x mesiacmi pisal, ze nic ine uz RL ponukat nebude. Ti naivni (chamtivci) sa sekli a neverili. Treba sa spytat v RL ci este nieco ponukaju. Ja osobne som ponukol radu a je na kazdom (koho to zaujima) aby zhodnotil situaciu. Ak ju zhodnoti tak, ze je vsetko ok, tak potom netreba nic riesit a zistovat. Ale ved aus a Rrr vas o tych podstatnych veciach pravidelne informuju, takze ziaden stres.
rrrrrr
27.10.10,13:51
Rampajko nemal si tu niečo vyvesiť a nezabudni potvrdiť pravosť tohto dokumentu.
Macko to uznesenie môžem chápať aj tak že ak klient do 10 dní neodpovedal tak práve preto sa zmluva stala neprijateľná lebo všetky spory sa budú riešiť cez AS. Aj tak sa to dá vyvrátiť.
exkalibur
27.10.10,14:05
macko,ok vsjo jasno text dohody ostáva nezmenený dúfam,že aj s tým odmietnutím AS. Už len ako sa kontaktovať s rl .Príjemná pani na pevnej linke zjavne nieje informovaná ,alebo ma nedostatočnú mozgovú kapacitu.Ty odmietaš flirt po telefone,a okuliarnatý šialený max nepripadá do úvahy.
P.S.že existujú aj iné rozhodnutia v náš prospech to nieje pocit to je fakt.
rrrrrr
27.10.10,16:49
Rampajko asi ti praskla posledná mozgová bunka z ďaľšej prehry to je preto lebo si myslíš a nakoniec to dopadne inak.
Alebo je tu prípad druhý že by si chcel aby túto tému zrušili ale oni ťa môžu vyhodiť a tému vôbec nemusia mazať. Je to dobrá téma pre vaľa ľudí. Ja viem že v BB to nedopadlo ako si čakal a tak tu nemáš čo dať. Ale to je tvoj problém ty si tu chcel niečo vešať. Tak keď si prehral tak to tu zaves.
rrrrrr
27.10.10,18:10
Macko v tvojich letákoch znelo jasne:
Poisťovňa pri podpise tohto potvrdenia akceptuje iba vlastnoručný podpis poistníka. Poistník je oprávnený najneskôr v lehote 10 dní od doručenia tohto potvrdenia poisťovni jednostranne odstúpiť od časti XV. všeobedných poistných podmienok z 21. 05 2007 bez toho,aby bol odstúpením dotknutý zvyšok poistného vzťahu, v takom prípade sa prípadné spory poisťovne a poistníka prejednajú pred príslušným všeobecným súdom.

Teraz si položme otázku akým spôsobom môžem odstúpiť.
Možností je veľa po telefóne,písomne,mailom.
A tak keď ja poviem že som zavolal že odstupujem tak by pre mňa nemal tento odsek platiť ako to chceš dokázať že som nezavolal!!!!!!! Aj keď zákon v tomto má jasne výhoda pre klientov: Takéto upozornenie či súhlasím alebo nie mohlo nastať jedine opať písomnou formou, aby nevznikali spory či som súhlasil alebo nie.
Po lopate: Po 10 dňoch si mi mal poslať list či súhlasím alebo nie aby nedošlo k takejto situacii.
Koľko podpisov máš po 10 dňoch o vyjadrení súhlasu.
TAK KTO TU KLAME.A pozdravujem Rampaja
Macko zatvor čítanku šaškáreň z AS sa právoplatne skončila.
macko555
27.10.10,19:11
....A tak keď ja poviem že som zavolal že odstupujem tak by pre mňa nemal tento odsek platiť ako to chceš dokázať že som nezavolal!!!!!!! ....... Po 10 dňoch si mi mal poslať list či súhlasím alebo nie aby nedošlo k takejto situacii....


RRR: V tomto momente už fakt neviem, či sa mám smiať, alebo plakat. RRR, ty sa fakt prekonávaš a latku blbosti posúvaš postupne vyššie a vyššie. Vidím, že ti to nedá spávať a že si zúfalý. Chodíš nervózne po byte a uvedomuješ si, že je koniec nádejí.
V každej inštitúcii banke, poistovni....kdekolvek...sa čokolvek rieši výhradne písomne, najlepšie doporučeným listom. Konečne si RRRR pochopil, že si v koncoch, a že si neodmietol RD. Až teraz si na to prišiel. A opäť sa opakujem: TY MUSIŠ DOKÁZAŤ, ŽE SI ODMIETOL, A NIE POISŤOVŇA, ŽE SI NEODMIETOL. Mal si to tam jasne napísané a ODIGNOROVAL SI TO. Máš to všetko pomýlené. Ale tebe to časom dôjde. To bude 160 tisíc ludí posielat, že súhlasí a tých 50 čo nesúhlasí, neurobí nič. Vyjadruje sa nesúhlas/odmietnutie a nie súhlas. To je štandard. Nikto ta nebude 5x prosiť, aby si čokolvek odmietol. Banky dajú na internet, ze sa zmenili podmienky a máš ich možnosť do 10, či 15 dni odmietnuť. Ak ti to nevšimneš, ani o tom nevieš. A RD majú všetci - mobilní operátori, SPP, Elektrárne....si tým pádom hotový. A v BB je všetko tak ako má. Dalšia falošná nádej. A ja sem vešať nič nebudem. Je vám to aj tak nanič, lebo vy "veríte bludom a nie vlastným očiam".
Nech vám to vešia Petrík, alebo vaši exekvovaní kamoši, čo sem len nakuknú každý den, a ticho čakajú, kým podobný osud postatne aj iných.

ex:
- pani na zákazníckej linke určite nebude riešiť tvoj neštandardný problém.
- kto je šialený max?
- ak máte desiatky tých rozhodnutí, zeveste aspoň jedno vo váš prospech
rrrrrr
27.10.10,19:24
Macko tak ako ty mi to nedokážeš tak to nedokážem ani ja a preto si v nevýhode ty slovo proti slovu. Ale zákon v tom má jasno písomná forma.Ako mi dokážeš že som to ignoroval.Ja vravím že si to ignoroval ty.
Banky si musia zmluvy zakladať a majú to podpísané (v tom období od iných klientov ty m...r )tak ako aj ty čiže nevyhovoríš sa ty.
A keďže si to sám poskytol súdom už to neprepíšeš.
Si v koncoch.
Čakal som tvoju zúfalú reakciu ale aj psík zahnaný do kúta bude ešte stále štekať.
macko555
27.10.10,19:34
Macko tak ako ty mi to nedokážeš tak to nedokážem ani ja a preto si v nevýhode ty slovo proti slovu. Ale zákon v tom má jasno písomná forma.Ako mi dokážeš že som to ignoroval.
Banky si musia zmluvy zakladať a majú to podpísané (v tom období od iných klientov ty m...r )tak ako aj ty čiže nevyhovoríš sa ty.
A keďže si to sám poskytol súdom už to neprepíšeš.
Si v koncoch.
Čakal som tvoju zúfalú reakciu ale aj psík zahnaný do kúta bude ešte stále štekať.

Pre idiotov ešte raz:
Sudca: Pán RRR, tvrdíte, že nie je možné uplatňovať rozhodcovskú doložku a že sa má vašou záležitosťou zaoberať tento súd. Tvrdíte, že RD je neplatné. Mali ste tam však jasne napísané, že ju môžete do 10 dní od podpisu zmluvy odmietnuť. Urobili ste tak?
RRR: Áno.
Sudca: Nevidím tu však doklad, ktorý to potvrdzuje. Poisťovňa tvrdí, že takýto doklad nemá. Máte potvrdenie /z pošty, maily, fax - čokoľvek/ že sta naozaj tak urobili.
RRR: nech oni dokážu, že som to neposlal
Sudca: Z právneho hladiska nie je možné dokazovať úkon, ktorý sa nestal. Nie je to totiž možné. Aj na pošte ked pošlete balík a stratí sa, tak nemôžete od pošty vyžadovať nech vám dokáže, že ste ho neposlali. Aj keď vám mobilný operátor pošle upomienku za nezaplatenie účtu je potrebné, aby ste dokázali, že ste ho zaplatili /zloženkou, výpisom z BU, a pod./ Chápete RRR, vy tvrdíte, že ste tento úkon vykonali a preto je potrebné, aby ste to preukázali. Viete tak urobiť? ....
RRRR: ..........


P.S.
AKo môže poisťovna založiť niečo do archívu, ak si jej to neposlal. Ty si fakt ťažký prípad pre psychiatra. Fakt si nájdi niekoho s vyššou kapacitou IQ, prípadne sa opýtaj kohokoľvek na ulici, pretože ten bude mať viac vedomostí o tejto problematike ako ty. na takých, s prepáčením, idiotoch ako ty si súd zgustne za pár minút.
Ex: prosím ta pošli RRR najakú správu, že je úplne mimo a nenechaj ho takto sa znemožnovať. Dakujem
rrrrrr
27.10.10,19:43
Macko tieto argumenty u teba neobstoja a ty to vieš.
Ale toto je zmluva a ty si ma mal poučiť v prvom rade ako to mám spraviť.
Z bankámi a operátormi máš pravdu ale oni to ošetrené maju ako si si to ošetril ty.
Skutok sa nestal podľa čoho ako si to ošetril resp. ako si ma poučil.
Pošta má poučenie aby si si lístok schoval a ako máš posielať.
Zatvor čítanku už je koniec.
kascej
27.10.10,19:56
Poisťovňa tvrdí, že takýto doklad nemá
Z právneho hladiska nie je možné dokazovať úkon, ktorý sa nestal


Macko555 skúste sa nad tým zamyslieť....
Teda vyjadrenie vôle a ovplyvnenie obsahu... a hľa, tu sa hovori o ďalšom úkone, ktorý je spochybni teľný a teda... ako mal ten postup vyzerať ??? musela poisťovňa akceptovať, za akých okolnosti... Macko555 však argumentejute proti sebe ! ste frajer...

Macko555 nože sa opýtajte Horáka, kto má bremeno dokazovania....

Exkalibur: ak chceš dohodu, máš volať na známe číslo. Číslo nájdeš v rozhodcovskom rozsudku dole, pod čiarou. pán H. je k dispozícii...
exkalibur
27.10.10,20:17
macko,ani neviem,kde začať.Mal som dojem,že sme začali písať k veci,ale zase sa zamotávaš do....až sa mi zdá,že sa v tom vyžívaš.Nechcem sa miešať do vašej bohumilej konverzacie,ale rrrr má pravdu minimálne v tom,že mob.operátor,SPP,elektrárne atď ti text VPP predloží hneď pri podpise zmluvy.Netreba Harvard aby bolo človeku zrejme,že to bol zámer.Nevidím rozumný dôvod na to,aby text VPP nebol predložený pri podpise,len odkaz na web.Dobre ste vedeli,že ak by ho klient čital hneď, mohol by váš zámer včas odhaliť.Mobil.telefon,zniženie splatok a čo ja viem ,čo malo podprahovo naviazať na seba pozornosť klienta a vyvolať v ňom dojem,že ide len o to, akým spôsobom chce tato laskava poisťovňa poďakovať za dlhoročnú dôveru.V skratke nemáte jediný podpis klienta pod textom VPP.Ale načo to sem ťaham ty to dobre vieš.Som opatrny ako ty nebudem sem vešať žiadny dokument.Jednak to nieje môj dokument(ak chce ten čo ho vlastní tak to urobí on)a jednak už ťa vidím,ako ho bagatelizuješ,hoci by ma zaujimala tvoja argumentacia.Vraťme sa k dohode.Na listy v zasade neodpovedate,negramotna pani za tel. mi nepomôže.Mal som dojem ,že máš zaujem o urovnanie veci.Ak nie,tak potom kašlime na to nechajme to na súdy a nemlaťme tu prázdnu slamu.Potom neviem čo čakaš,že sa stane ,keď tu budeš prezentovať neporazitelnosť .Macko vážim si ťa,ale toto ma už unavuje a nikde to nevedie.
p.s. ešte som zvedavý ako zdôvodni poisťovňa jednostranne odstupenie od zmluvy tým,čo nepodpísali tie VPP.Ďalšia vec citujem:"Mali ste tam však jasne napísané, že ju môžete do 10 dní od podpisu zmluvy odmietnuť"-napísane kde?Na internete?Vieš ja nemam internet,Môj známy je po operacii a leži 11 dni v nemocnici,tiež nema prístup k internetu,atď.Akú právnu váhu ma podpis pod odkaz na dokument,ktorého obsah je na internete a tým pádom je pozmenitelný?Podpisal som x zmluv v živote,ale nikdy nie imaginárnu.Toto nieje biankošek.Je to podvod,ktorý sa tvári ako sväté písmo a snaži sa skryť za paragrafy,ale furt je to podvod.Macko,keby tomu bolo tak ,ako píšeš"jasne",tak by si tých zopar tisíc ľudi neuplietlo na seba bič a dobrovolne by nevymenilo podmienky pri ktorých podpisovali zmluvu za oveľa horšie nastavené,to nedáva logiku.A keď sa odvola na spravodlivosť,tak je označený ako chamtivec.
macko555
28.10.10,10:58
načo je táto debata? a pre koho? no pre rrrr, kasceja, excalibra zrejme nie. Iní sa aspoň zamyslia. Uisťujú ma v tom aj nezmysly, čo som pred pár týždňami čítal. RRRRR alias RRRRoman z Papradna v nich popísal také nezmysly súdkyni, ze tá ked si to prečítala, tak podla info zo súdu skoro od smiechu skolabovala. Mala velké problémy, aby na staznost z dielne Petrík+Roman P. napísala slušnú a diplomatickú odpoveď. Títo ludia vám na súdoch vôbec nepomáhajú a len vám to komplikujú tým, že hovoria sudkyni čo má robiť a "vyhrážajú" sa jej štrasburgom. fakt geniálne. Dokonca sudkyni žaluje, že nemože chodiť na dovolenky a že sa nebude hambiť vytrieskať zo sporu čo to dá. A sudkyňa si má uvedomiť, že sa pán z Papradného spojí s médiami, pretože ho exekúcie sužujú......Ale tu seká frajera.....
macko555
28.10.10,12:47
macko,ani neviem,kde začať.Mal som dojem,že sme začali písať k veci,ale .....negramotna pani za tel. mi nepomôže.Mal som dojem ,že máš zaujem o urovnanie veci.Ak nie,tak potom kašlime na to nechajme to na súdy a nemlaťme tu prázdnu slamu.Potom neviem čo čakaš,že sa stane ,keď tu budeš ..... nevymenilo podmienky pri ktorých podpisovali zmluvu za oveľa horšie nastavené,.... chamtivec.

EX, kascej:
ja si už fakt pripadám ako v pomocnej škole. Nebudem sa už opakovať. Kašlite na túto debatu a súdte sa. Veď to máte vyhraté. Máte 100 paragrafov, ktoré hrajú vo váš prospech (ako tu vypisujete), tak o čo ide? Nekalé praktiky, podvod, atd. Nechajte si to na súd, ked vás predvolajú. A v prípade SPP, mobil.operátorov si úplne mimo reality. A mimochodom, čítal si tie VPP na 100 strán od mob.oper, spp a pod? Určite nie. Ale to je tvoja chyba. keď podpíšeš, že si čítal, ako keby si čítal. Ostatné sú jalové bláboly.

A posledný krát ti opakujem: Ja s tebou v žiadnom spore nie som. A ak mám správne informácie, tak momentálne môžeš na akúkoľvek dohodu už zabudnúť. Žiadne odkupy na ruky a odpustenie trov a exekúcií sa už nekoná. Takže sa netráp. A opať opakujem, chamtivec je každý kto nezobral, čo mu poistovna núkala a na čo mal nárok a o čo sa od začiatku súdil. Ale je to ako píše RRR sudkyni, že sa nehambí vytrieskať z toho čo to dá. To charakterizuje väčšinu "skupiny" - česť výnimkám / alebo tým, čo ich vymyl AUS.

P.S.
Biankošek je niečo iné, to si podpísal, ak si si bral hypotéku.
Banka si tam môže napísať čo chce.

P.S.2
A RRR, ktorý tu najviac vyskakuje nie je v žiadnom vzťahu s poisťovňou, t.j. nie je už fakticky ani v žalobe v TN. V slabej chvílke totiž zrušil zmluvu - podpísaný papier s vlastnoručným podpisom - čiže ukončil dobrovoľne vzťah už v čase, keď bol niekoľko mesiacov v žalobe. Už len doplatí exekučné trovy a má pokoj. Ale samozrejme, radiť vám môže naďalej. jeho schopnosť formulovania úderných listov je neprehliadnuteľná. Ak to v TN prehráte tak aj vďaka jeho útokom na sudkyňu. Skvelá taktika. vyhrážať sa Štrasburgom sudkyni u jej šéfa...hmmm. A pritom vám doteraz išla tak poruke - predbežká za pár hodín. Ale to sa asi zmení, keď zistí, že ju nemáte radi.
rrrrrr
28.10.10,13:21
Macko zjavne vás zasiahol výrus H5N1, alebo si to neviem vysvetliť.
Čo sa týka toho z Papradného aj mne to trvalo kým som sa s ním skontaktoval pretože Papradné neexistuje. Vypočul som si obidve strany a ten z Papradného ti odkazuje že to s kotrbou nemáš v poriadku.Potom by rád vedel prečo si mu nevyhovel v jeho žiadosti o odkúpnu hodnotu hneď na prvý raz nebojsa poslal mi to takže o tom musíš vedieť.Čo sa týka na súde v TN tak tam je nikto ho nevylúčil a ani nevylúči. Máš asi pokazenú sklenenú guľu ale díky že si ma minule naňho nasmeroval pretože má tiež dobré dôkazy na špinavé praktiky tejto XY. Vieš nabudúce mi môžeš prihodiť ešte jednu ovečku tiež sa zaujímam o tých čo aj ty čím viac mám tým lepšie.
Ale ďakujem za pokus o odhalenie mojej identity.Zasa si spravil zo seba s....a, tý čo ma poznajú a s nimi komunikujem tak vedia kto som takže ty si píš čo chceš aspoň vedia ako vieš pekne klamať a tý čo sú neni v žalobe tak tý nech ti veria.
rrrrrr
28.10.10,14:18
Macko ďakujem ti za tvoj príspevok, to čo si spravil. Podporil si asi dar z nebies s tým čo mi priam prišlo.Zlaté Papradno.

Ešte raz díky a neboj sa tebe to nepoviem poviem to len druhej strane za toto si môžeš sám nemaš si hnevať klientov ktorý na teba kašľú.
rrrrrr
28.10.10,18:24
Macko zlá správa zhodli sme sa že najlepšie bude ak sa bude hrkútať potajomky všetko čo sme chceli máme. Ty sa to dozvieš teraz ako posledný. Takže vypisuj si tu čo chceš my vieme a ty si mysli.Máme všetko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!Viac nám netreba.Dobre sa priprav na TN. A rampajko nezabudni potvrdiť pravosť v sobotu.Ja len tak aby sa Slovensko opäť nesmialo potichu.
macko555
28.10.10,20:46
Rrrrrromanko, aby nedoslo k omylu. s tebou nikto nekomunikuje pretoze nemas ako poradit. Tvoje bludy skor poskodzuju ostatnych
komunikujes tak maximalne s Petrikom, ktory ku tvojim halucinogenom pripisal 4 riadky a poslal ich na sud. A to ze tu hras nejaku hru s Papradnom je trapne. Je jasne ze take bludy nedokaze vyprodukovat hocikto a v case ked si vyvolaval do poistovne sii tu o tom vypisoval na porade. A ty ze nebudes uz nic pisat? no bolo na case, len si skodil a ziadnu info si sem nikdy nedal. Len to tvoje povestne "100% vyhra". Opakujem....tn si uz prehral a na tu dovolenku nepojdes este 10 rokov.
macko555
29.10.10,09:40
Pre informáciu pripájam opäť dokumente, ktoré sú neželané pre skupinu okolo p. Petríka. Dokumentujú ako komunikujú niektorí klienti, napr. RRRR so súdom a to, že vaša právnička je za horami dolami. Povodne boli vymazané, hoci sú anonymizované a nič neporušujú.
rrrrrr
29.10.10,14:53
Takže macko zrejme rýpeš do osieho hniezda čo mi zjavne vyhovuje.
Odkaz z papradného.
Jednobunečné mozgové bunky macko vs rampaj prečo tam nedáte aj prvú stranu tohto odvolania,resp. Uznesenia kde vám súdy otrepali vaše nezmysli o gebuľu, vyberáte si len to čo vyhovuje vám. Ked ste taký dobrý a máte pravdu prečo ste mi za rok a pol nevymôhli exekúciu asi preto že to nemáte v hlave v poriadku a chcete nemožné. Prečo sa tak prosíkate práve vy v odvolaní a ako malotrapný tam pridáte nejaké troje uznesenia aj to za rok 2009 kde ste exekúciu vymôhli aj to keď sa klient blbo odvolal. Zmluvu máte postavenú typu ja som boh a ty si hovno a nakoniec to dopadne že hovno sa stane bohom a boh hovnom. Keď máte pravdu prečo ste mi exekúciu nevymôhli. Asi preto lebo nič neviete. A posledná otázka pre bunku chceš začiatkom roka kontrolu z NBS kde si my nevyhovel v odkúpnej hodnote ale si mi zmluvu zrušil až o rok. NBS sa rada pozrie na ten preplatok čo si mi poslal ako aj na to podľa čoho si postupoval keď ti to trvalo rok.A bod dva bol na vedomie ministerstva spravodlivosti tak neprepisuj
macko555
29.10.10,21:41
Rrrr je dobre ze posuvas debatu do akademickej roviny.dakujem. Tvoje porovnanie boha s hovnom je skutocne na urovni. tiez ocenujem ako sa vysporiadavas s nervovym kolapsom, ktory si zazil potom ako si si precital po sebe to, co si naposielal na sudy. Nuz ja to chapem. Nedostatok dovolenky sa na tebe prejavuje uz teraz. A ked budes vybavovat pokutu v nbs nezabudni aj na to osobne pokarhanie od obamu. A taktiez davaj pozor aby si presne vedel kedy pises ako rrrr a kedy ako rrrromanko. a to co sem zavesim je moja vec. Ked mas nieco ine zaves to ty. Ale ty nic nemas a dokonca ta vzhladom na tvoj stav ignoruju aj poradaci a len z lutosti ti nedavaju minusky.
Prijemnu a pokojnu dovolenku v malebnom Papradne. Posli pohladnicu s morskymi utesmi a zeves aj fotky jak jazdis
na tavach.

A este raz opakujem, sud v tn si prehral, len sa to k tebe nedostalo. Kamarat petrik ti to nepovie ani ked to budu vediet vrabce v australii.
rrrrrr
30.10.10,05:10
Tak kde je bod 1 v tramtárii to ti môžem povedať aj ja len z pohľadu.
macko555
30.10.10,09:12
Tak kde je bod 1 v tramtárii to ti môžem povedať aj ja len z pohľadu.

Bod 1 sem vešať nemôžem, pretože by to porušilo pravidla porady. A ak mám infomácie správne tak za ten bod 1 už ide trestné oznámenie. Takže nemôžem sem vešať veci, z ktorých hrozí paragraf a sú nepravdive. Ten bod 2 je viacmenej neškodný a dokumentuje spôsob komunikácie.

A vieš čo RRR. Píš si čo chceš. Ja na teba už nemôžem reagovať. Potom mám z toho zlý pocit, že reagujem ako reagujem. Každý človek je taký aký je a nemôže za to. Takže píš si čo chceš, keď si presvedčený, že ti to pomože a ja sa k tomu vyjadrovať nebudem, pretože to aj tak nijak neovplyvní ďalší vývoj situácie. A zbytočne tu spamujeme forum. Takže všetko dobré a nech to dopadne ako to dopadne. Maj sa.
rrrrrr
30.10.10,09:17
Odkaz z papradného:

Macko ja nič neposúvam to ty si radšej skľudni tvojeho trojskeho koňa a nech sa tu nevyhráža degraduje tvoju spoločnosť pred novými klientami a aj tak tu zbytočne zastrašuje že baci baci je TN Áno je no najskôr by musel on potvrdiť že rampaj je on čo by nemalo dobré dôsledky len pre neho prečo
Nemenovaná spoločnosť ne Scheyselských ostrovoch zastrašuje slabé články aby zaplatili lebo preukáže že v čase pripojenia sa zaregistrovali. Druhá strana znie áno preukáže že v tom čase boli na internete no nepreukáže že to boli oni. Daj si do google ako zmeniť IP adresu a to ťa vyvedie zmiery za päť sekúnd môžem byť ktokoľvek z niektorých účastníkov pripojenia na celom svete.Vezmime to takto na súde dokážu že som bol v tom čase na internete no ja si vypýtam notebook od kohokoľvek a za 5 minút aj so sťahovaním som na jeho nooteboku zasa ja.Odkaz na tie dobré nedám môhli by degradovať oplzlými rečami poradu a nieje to návod niektoré sa vystopovať dajú takže pozor.Chcel som len naznačiť že vo svete internetu aj keď si niekto myslí a nevie nieje nikdy nič na 100%. Druhá vec ja viem macko že sleduješ všetky reakcie na všetkých stránkach to pre teba je to že vieš čo sa píše To proti tebe je že si podporil zlú reklamu pre tvoju spoločnosť.Prečo vezmime si google ten berie na vedomie počet klikov a tie sa dostávajú do popredia macko ja viem čo hovorím, keďže vlastním stránky a ty to vieš.Druhá vec je že aj zlá reklama je reklama len to má určité hranice, ktoré tvoj kôň posúva za hranicu kde si klient povie tak ja s tým nič nechcem a klient hľadá inde. To že tu niekto čerpal námety z mojich príspevkov to ma netrápi pokiaľ je to v tvoj neprospech a nemalo by to trápiť ani teba.
A ak si taký macher poznáš moju adresu zastav sa?
Môhli by sme podebatovať kto má pravdu a kto viac a toho koňa nechaj doma lebo asi by som sa neudržal.
rrrrrr
30.10.10,10:26
Macko ty si ma vyprovokoval pokiaľ chceš pokoj musím mať aj ja.
Takže sa maj reagovať takisto nebudem.
exkalibur
30.10.10,16:52
rrrrr,a čo tak vyjadrenia ako subvenčný podvodník atď už strácam prehľad nad zalohovanými screnmi.A Maaarek (keďže ste tu takí familiárni)prepáč,že som vám skočil do akademickej debaty, nevydržal som.Už sa to fakt nestane.Píš ďalej s rozvahou a hlavne rozumne.Kupil som si POP-CORN a sedím s ostatnými v hladisku,takže som duchom pri tebe,keď mi to čas dovolí.
macko555
02.11.10,07:20
Niektorí fešáci tu tie príspevky tak premazávajú, ze ked sem niekto príde po dvoch dnoch, tak nevie kto komu čo písal a čo tým myslel. A pritom 99% vymazaného nič neporušilo. Príjemný den.
exkalibur
02.11.10,14:15
ak si niečo nezachytil môžem pomôcť-daj deň,aj stranky ASU mam kamoša ten to vie.Mam tu zopar tipov,ale nejak ich sem neviem zavesiť zatial.UŽ
janusa1977
23.11.10,07:46
Ahojte,

je tu niekto kto už má nejaké výsledky zo sporu s Rapid Life?
macko555
29.11.10,09:30
Ahojte,

je tu niekto kto už má nejaké výsledky zo sporu s Rapid Life?

Dobrý den, januša,
vidím, že s odpoveďami sa roztrhlo vrece....
aké výsledky máš na mysli? tie exekúcie o ktorých ti tu nikto nenapíše???

Keď už tu nie je vôla informovať, pretože ide len o zlé správy, tak si dovolím ja jednou vetou:
"Výsledok je taký, že neexistuje žiadne rozhodnutie súdu, na základe ktorého by mal RL zaplatiť klientovi nejaké nároky a pod."

A súd v TN zatiaľ nevytýčil po roku a 7 mesiacoch pojednávanie. Ani to tak skoro nebude - vzhľadom na úkony, ktoré sa tam stále nabaluju. Zásobuje ich aj AUS nezmyslami, ktoré musí sudkyna riešit a nemôže študovať spis.

Kto vyhrá, nevyhrá, zaplatí, nezaplatí, oklamal, neoklamal, uviedol do omylu, podpísal, nepodpísal - sú len jalové reči okolo. Súdy rozhodnú.

Príjemný den.
janusa1977
29.11.10,11:45
budem len krátko reagovať....ja som nič nepodpísala a aj tak mi poistku zrušili, nevidím na to dôvod a nemala som na mysli súd TN. A prečo nikto neodpovedal? Myslím preto, že tu takí ako ty zneprehľadnili túto tému a reagujete aj keď sa Vás nikto nič nepýta....
macko555
29.11.10,15:16
budem len krátko reagovať....ja som nič nepodpísala a aj tak mi poistku zrušili, nevidím na to dôvod a nemala som na mysli súd TN. A prečo nikto neodpovedal? Myslím preto, že tu takí ako ty zneprehľadnili túto tému a reagujete aj keď sa Vás nikto nič nepýta....

Vieš čo drahá Januša,
aká otázka, taká odpoveď. Mala si upresniť o čo ti ide.
A mám pocit ze som zareagoval na otázku, ked sa vsetci tí, co nereagujú vôbec a túto tému sprahľadnujú neozvali a vykaslali sa na teba.
Takze nedávaj otázky, ked ti je všetko jasné a nechceš odpoveď.

nabudúce napíš otázku aké bude zajtra počasie a niekto ti odpovie, že okolo -3. Na druhý den ho pošli do péčka, že to tu zneprehľadňuje pretože ty aj tak bývaš v Riu a tam bude +25, veď si pozerala predpoveď.

Či si myslela TN, alebo niečo iné platí to, čo som napísal. Ak sa súdiš, čakaj na verdikt. Ak sa nesúdiš, tak čakaj, že to za teba vybavia iní, prípadne si zvol svoj variant riešenia. V 33 rokoch uz hádam vies ako to na svete chodí.

A uvažuješ logicky, určite tu nikto neodpovedal preto, lebo je to tu zneprehľadnené. Tvoja otázka tam svietila neprehľadne týzdeň a každý kto sem prišiel ju videl. Otázka bola taká všeobecná a jasná, že by na nu vedel odpovedať každý z prítomných bez poznania toho, čo bolo napísané rok dozadu. Lenže akosi nie je čo napísať.
janusa1977
29.11.10,18:03
Drahý macko,

nerob si starosti, odpoveď som dostala cez SS...
macko555
29.11.10,18:40
Tak to je potom vsetko v poriadku. Jarecko, ktorý tu vsetko maze a dalsi jeho kamosi ti radi poradia, ako sa dostat do finančných problémov.
janusa1977
30.11.10,07:04
Hlavne že ty vieš ako to chodí v 31 rokoch.....pán rapiďák z KE. A už prosím neodpisuj.....
exkalibur
30.11.10,13:26
No Marek...to si dopadol,a tak dobre píšeš s rozvahou.Hlavne na začiatku,keď si bol akože jeden z nás.
macko555
30.11.10,15:43
Najzábavnejsie na tejto debate je to, ako si vsetci myslia, ze vsetko vedia. Na jednej strane sa pýtajú a na druhej ked dostanú odpoved tak kritizujú, ze niekto zneprehladnuje forum. Navyše odpoved ani nechceli, pretože to už vedeli.

Neschopnosť akceptovať realitu sa stala príznačnou pre túto debatu. Platí pravidlo, ze ak mám problém (exekúciu), budem ticho. Na druhej strane treba za každú cenu vyvolávať pocit dôležitosti s banalitami. Skupinu treba stále živiť pozitívnym myslením. Zememeračka a Dr.HP na tlačovke vyplakávajú, ako sú finančne zruinovaní a Petrík tvrdí, že nevládze a že je amatér, pre ktorého pracujú nezamestnaní, ale tu bude táto skupina oblbovať banalitami z US.

Potom je tu specialna skupina poradakov, ktorí dostali kopec ludi do problémov svojimi nekompetentnými radami, odvtedy sa neozvali a len ticho sledujú zväčšujúci sa počet ludí, ktorých "popravili" svojimi kvalifikovanými radami. Jarecko a Co. mažú všetko, co sa im nehodí. Bezdôvodne. Rezignoval zrejme už aj Chobot /administrator/, ktorý zjavne pochopil s akou skupionou "poškodených" má dočinenia.

Ak si pamatáte, už Vitamin_r vám hovoril, co sa stane. Stalo sa. Najvtipnejšie je, ako sa mnohí domnievajú, že vedia, kto sedí na druhej strane klávesnice a pritom sú absolútne mimo. Už sa tu vystriedali všetci....Horácio,Škapinóza,31-ročný z KE, Marek a podobné. Zrejme všetci v jednom....

Jediným výsledkom tohto sporu "veď máme pravdu, musíme vyhrať" je z pohľadu klientov jedno veľké nič, ku ktorému im súdy pribalujú exekúcie a trovy.
exkalibur
30.11.10,18:36
Nie Marek chobot podľa mňa nerezignoval,len ešte stále nepochopil o čo vam ide na tejto porade.Nikto nepochybuje,že chceš "radiť "dobre.A najlepšie by bolo,keby si všetci dali poradiť,aby sa vzdali svojích peňazí,že?Apropo prečo nespomenieš aj súdy,ktoré zastavili exekucie?Ale to je už obohratá platňa...a zase sa zamotavame.
P.S.Prečo ti tak chýba Jarečko?Máš k nemu nejakú náklonnosť?Je to fetiš?
macko555
01.12.10,10:37
Nie Marek chobot podľa mňa nerezignoval,len ešte stále nepochopil o čo vam ide na tejto porade.Nikto nepochybuje,že chceš "radiť "dobre.A najlepšie by bolo,keby si všetci dali poradiť,aby sa vzdali svojích peňazí,že?Apropo prečo nespomenieš aj súdy,ktoré zastavili exekucie?Ale to je už obohratá platňa...a zase sa zamotavame.
P.S.Prečo ti tak chýba Jarečko?Máš k nemu nejakú náklonnosť?Je to fetiš?

Volaj ma, ako chces :-)
A pokial ide o Jarecka, tak mne nechýba. A nechýba zrejme nikomu. Lebo nikomu nič neporadil. Len on sem chodí, ticho prizerá a maže bezdôvodne príspevky.....
Chobot
01.12.10,11:39
Nie Marek chobot podľa mňa nerezignoval,len ešte stále nepochopil o čo vam ide na tejto porade.Nikto nepochybuje,že chceš "radiť "dobre.A najlepšie by bolo,keby si všetci dali poradiť,aby sa vzdali svojích peňazí,že?Apropo prečo nespomenieš aj súdy,ktoré zastavili exekucie?Ale to je už obohratá platňa...a zase sa zamotavame.
P.S.Prečo ti tak chýba Jarečko?Máš k nemu nejakú náklonnosť?Je to fetiš?

Nemám prečo rezignovať, len nie som ani z jednej strany zainteresovaný do tohto sporu a nemám žiadne informácie o súdnych sporoch ani rozhodnutiach, tak preto nič nepíšem. Kým sa diskutovalo o poistení ako takom, tak som mal čo napísať. Ale tému sledujem, som zvedavý, ako nakoniec rozhodnú súdy.

A macko- len pre info, nie som administrátor, iba moderátor. Porada má len jedného admina - je to Richard.
exkalibur
23.12.10,15:16
veselé vianoce a šťastný nový rok bez ďalších súdov a sporov
slaveho
13.01.11,16:23
ahoj
Doviedol som to asi úplne do krajnosti, lebo som po 10 rokoch zrušil životné poist. u RL a dostal som odstupné 0e a ešte ma asi žaluju(tak napísali v liste), že im mám zaplatiť cca 750e. Takže po cca 10 rokoch a zaplatení cca 900e mam doplatiť 750e a že to je bez poplatkov(tých 12, resp.4e za mesiac), ktoré do toho nepočítajú. To, že by som dostal svoje peniaze je asi nerealne, ale aby som im za podvod ešte musel doplatiť, tak to je už fakt drsné a neviem, jak sa mám zachovať.
Viem, že sám asi nemám šancu (ja som zrejme omylom zaškrtol b, v liste, ktorý mi zmenil život na tráprnie), ale ak by ste niekto mal záujem a pomohol mi, budem vďačný a radšej dám tých 780e dakomu inému než RL. Písal som im, že už ma obrali o dosť peňazí a že či im nestačí 900e a oni že nie, že chcú ešte viac a potom, keď nedopadne v TN súd podľa zdravého rozumu, že zaplatím Xe za vedenie účtu u ....... .
Viem, že na Slovensku je možné skoro všetko a preto žijem v Čechach, kde to je tiež podobne. Preto som úplne neošéfoval tieto veci, ktoré v dobrom úmysle šéfovala moja mamka a ja blbec som si nedával pozor, lebo ten krátky čas na Slovensku som chcel tráviť inak, než študovaním právnických kľučiek podivných firiem.
Už predstava, že takáto firma ďalej veselo podniká je sci-fi, ale vieme asi prd, kto ťahá za nitky. Mne to príde, že je to skoro štátom riadené, lebo inak to nemá logiku, aby štát nechal kľudne okrádať ľudí.
Ďakujem
jarecko
13.01.11,16:58
Podpisat ,,b,, a potom zrusit poistenie je ozaj uplna krajnost.
slaveho
13.01.11,18:05
Dik. Potesilo ma to, ze som ukoncil zmluvu a potom mi napisali, ze im mam dat este 750e Pisal som im a fakt nemaju ani kusok moralky a ze som tu zmluvu ukoncil v presvedceni, ze som prisiel o prachy a ze nech si nechaju co som im dal, ale ze dalsie uz im nedam, lebo uz dovera fuc, ale oni na list, kde som sa chcel dohodnut ani nereagovali. Ak sme to dopracovali na takuto uroven, tak potok skoda kazdej rany, co padne vedla. Ved toto musi aj ta slepa spravodlivost vidiet, ze je to podvod na obycajnych ludi a stat to su aj ludia, ci uz vobec ne. Je to len o prachoch cele a ludia uz nic neznamenaju pre nikoho. Nechapem to, ved je to na dohode vsetko a preco im nestaci, ked cloveka okradlu a este aj pitaju, aby im zaplatil to, ze ho okradnu. Neviem, jak to bude dalej, ale preco chcu zivit sudy, ked sa staci v mojom pripade dohodnut a ani odpisat sa im nechce.
jarecko
13.01.11,19:09
Vsetko co si opisal sa tu uz preberalo, skus zacat citat temu od zaciatku.
Stevie
19.01.11,08:50
V jednote je aj sila !!!
Zastavam tento nazor a napriek predsavzatiam ,sa pripajam k tejto debate.
Samozrejme som priamo medzi "dotknutymi", no doteraz som veril, vyjde pravda na povrch, aj zvitazi.
No nie je to take jednoduche, ako sa zda.
Rapid Life spekuluje pre svoj prospech a vytrvalo okrada klientov....
Len sa cudujem, ako je to lahostajne pre urcite institucie....
Filozofia daneho poistneho produktu ( ved je to aj v nazve: UDP-K...), je na kapitalovom sporeni a zaroven zivotneho poistenia !
To znamena, ze inspiruje a nabada klientov ,na zisk kapitaloveho sporenia...
To uz nieco musi znamenat.....
Viem to velmi dobre aj z dovodu, ze toho casu v roku 1995 som sa zucastnil medzi prvymi na skolení "externych spolupracovníkov", ktore slkolenie zorganizovala prave Prva Cesko-Slovenska Poistovna.
Az do roku 2008, neboli ani velke problemi, napriek tomu, ze niektory klienti (podobne so mnou...), uz nemuseli platit rocne poistne, lebo po uplynuti 10-tych rokov, to podla povodnej zmluvy preberala sama poistovna.
V mojom pripade to trvalo do roku 2005.
Teda pokial bolo trteba platit, tak nikomu nenapadlo zmenit zmluvu(dvojstrannu...), alebo nebodaj vypovedat.

Az Rapid Life (to je novy nazov poistovne -ucelovo(?) - ...) si zaviedla pre klientov nevyhodne zmeny, proti ktorym tazko bolo mozne nieco podniknut(bolo to nahle,jednostranne, atd.,...) a zvolit to "vyhovujúce".
Zdravy rozum prestava fungovat, ako to vymysleli.
Treba pozorne precitat body a), b) , c) - na tzv. zaslanom formulari . No skúste si vybrat to najvyhovujucejsieho..... Ze je to nevyhodne a likvidacne ? To je najmenej....

Z toho " kosi" teraz ta menovana a nie velmi slavna poistovna, na ukor slusnych a oklamanych klientov.
Nenechame sa okradat za ziadnych okolnosti,.... ani napad!!!
Pevne verim, ze sa najdu ludia, ktori sa neboja postavit za svoju pravdu a odovodnene naroky !

Pravda musi zvitazit !!!
macko555
19.01.11,10:11
Stevie, co tu vypisujes tie nezmyselné a nespisovné hatlaniny?
Si sa teraz zobudil a zaregistroval? Zavolaj p. Petríkovi, ten ti určite všetko vybaví. 100%.
Ako píšeš, mal si možnosti - vybrat si a,b,c - teda aj zrušiť zmluvu a zobrať odkup, obrátiť sa na súd, dohodnúť sa neskôr a pod. Ak sa doteraz trýzniš, je to tvoj problém. Tvrdohlavcov, ktorí sú predvedčení, že pravda musí zvíťaziť sú plné úrady práce a psychiatrické liečebne. A ak sa súdiš tak čakaj na verdikt. A ked sa nesúdiš a čakáš doma pred telkou, že to za teba niekto vybaví na základe týchto pár riadkov textu, tak sa už konečne zobuď.
Už aj tí najväčší krikľúni sa s poisťovňou dohodli. Svedčí o tom aj hustota príspevkov na tomto mrtvom fóre.
Stevie
19.01.11,15:51
Macko ,


..ako vidim, Ty si tu najmudrejsi. To sa najde spusta aj inde.
Neber to osobne( alebo ber , vobec ma to nezaujima...), preco nezas hotovy recept? Si nato primudry?
exkalibur
19.01.11,16:11
Stevie,určite máš pravdu,ale táto téma tu je prebraná snáď zo všetkých strán.Never Marekovi,že už aj najväčší "kriklúni"sa s poisťovňou dohodli.Je ich stále dosť,len nepíšu sem.Tiež si trocha protirečí,lebo tvrdiť,že pravda nezvíťazi a všetci tu píšeme bludy a na strane druhej poisťovňa ustupi tým,ktorí nemali nervy na súdne spory....prečo keď su to bludy?K tým bodom a,b,c,hoc čo by si označil,alebo neoznačil vysledok bol rovnaký klient prišiel o love."Tvrdohlavcov, ktorí sú predvedčení, že pravda musí zvíťaziť sú plné úrady práce"-to je pravda,tí druhí sedia vo vedení niektorých poisťovní.No o chvíľu sa bude lámať chlieb tak uvidíme.
macko555
20.01.11,08:42
Stevie...tak uvidíme.

1. treba najprv určiť kde je pravda...takže si ju neprivlastnuj. Ty to určovať určite nebudeš.
2. presne ako píšeš, "uvidíme". Preto takéto výkriky do tmy s emociálnym nábojom sú po dvoch rokoch "jasného sporu" úplne zbytočné.
3. ked si klient z moznosti vybral ukončenie zmluvy, dostal odkup. Takže o peniaze neprišiel. A keď berieš, že prišiel o peniaze ked zaplatil 1000 a z odkupu dostal 600....tak to ti prezradím tajomstvo. Bol za tých 400 poistený.
gembi
20.01.11,11:20
1. Ani ty nebudes urcovat pravdu pockame si...
2. Vzhladom na nase sudnictvo a to rozhodnutie nebude tak skoro, poistovna ma dobrych pravnikov a vie ako natahovat spor, ale podla mna pravda sa ukaze.(ak to ludia vydrzia az dokonca)
3.Ano bol poisteny, ale zmluvu uzatvoril na 1400. Niekto ju nedodrzal....v pravnom state si nemoze len tak niekto odstupit od zmluvy ked mu to nevyhovuje.
macko555
20.01.11,11:56
1. Ani ty nebudes urcovat pravdu pockame si...
2. Vzhladom na nase sudnictvo a to rozhodnutie nebude tak skoro, poistovna ma dobrych pravnikov a vie ako natahovat spor, ale podla mna pravda sa ukaze.(ak to ludia vydrzia az dokonca)
3.Ano bol poisteny, ale zmluvu uzatvoril na 1400. Niekto ju nedodrzal....v pravnom state si nemoze len tak niekto odstupit od zmluvy ked mu to nevyhovuje.

1. ja pravdu neurčujem. Su tu totiž iní, ktorí tu raz za čas začnú vyblakovať svoje emocie a dojmy, ktoré tu boli pred dvoma rokmi...
2. pravda sa ukáže. A môže to byť aj taká pravda, že tých pár ludí, čo vydržia dokoca prehrajú, všetko zaplatia a skončia hlboko v mínuse. (to len aby tu nevznikali nejaké nádeje, že stačí len vydržať a príde to samo)
3. Kecy, kecy kecy. A hlavne tá pasáž o odstúpení od zmluvy keď mu to vyhovuje. Veď tento "stevie" ju zrušil sám. A ktorý súd, alebo inštitúcia povedala, že niekto niečo zrušil len preto, lebo mu to vyhovovalo? Samozrejme AUS a súdruh Straka sa nepočítajú, lebo spolu lúskajú buráky. Aj keď neviem, či to niekedy povedali. Pamäť mi už tak neslúži v mojom veku.
Stevie
20.01.11,12:00
macko !


Nie si ty nahodou agentom Rapidu?
Co tu poburujes ludi ?
No ak to ozaj myslis vázne, tak precitaj, co si napisal....(#4653)
Nahodou,nie Ty patris na psihyatriu ?
Stevie
20.01.11,12:08
macko píse: "Veď tento "stevie" ju zrušil sám. A ktorý súd, alebo inštitúcia povedala, že niekto niečo zrušil len preto, lebo mu to vyhovovalo? "


....a to odkial beries ty nehanebny klamar; jeden ?
Ja som nijaku zmluvu nezrusil, teba by bolo treba zrusit...
Neblabolaj uz tu a nechaj slusnych ludi na pokoji. Staraj sa o seba a bude pokoj !
Daj sa ozaj vysetrit !!! zlezaradil:cool:
macko555
20.01.11,12:18
klud a dýchaj.
Sa s nikym neporadiš, začiarkneš nejaké písmenko. Potom zrušíš zmluvu a čuduješ sa. A ešte sa označíš za "dotknutého." Po dvoch rokoch sa zobudíš a píšeš, že pravda zvíťazí. Samozrejme ma nezabudneš poslať na psychiatriu. Aj tak sa dá.....

Vychádzajúc z toho, že nič o tomto prípade nevieš, dám ti radu zadarmo, ktorú ti nikto iný nedá. Môžeš si vybrať:
1. Súď sa (nájdi si právnika, alebo oslov p. Petríka)
2. Choď poorať humno a pozri si večer telenovelu.

Nikto za teba nič nevybaví, žiadne v jednote je sila. V tomto prípade každý hrá za seba, aj keď navonok všetci hrajú solidárnych a spolupatričných.

A tie urážky si nechaj pre niekoho iného.
macko555
20.01.11,12:23
......
Ja som nijaku zmluvu nezrusil, teba by bolo treba zrusit...
Neblabolaj uz tu a nechaj slusnych ludi na pokoji. Staraj sa o seba a bude pokoj !
Daj sa ozaj vysetrit !!! zlezaradil:cool:


A kto určuje, kto je slušný a kto je neslušný? TY? Len za to, že si možno jednoduchý človek z lazov so základným vzdelaním, ktorý sa po dvoch rokoch dostal k internetu a platí dane a stará sa o deti nemusíš byť slušný. To si musia o tebe myslieť aj iní. Takže nie všetci "akože dotknutí" sú slušní a tí s iným názorom "neslušní". To sme tu mali pred 20 rokmi za komunistov.
exkalibur
20.01.11,13:30
Marek,nikde som netvrdil,že mám patent na spravodlivosť a tobôž na šírenie nejakej osvety,len som citoval z tvojích príspevkov. Ano poisťovňa bola ochotna vyplatiť odkup tým ktorých k nemu dotlačila,len jeho výška bola "0"bez nejakého ďalšieho vysvetlenia.
macko555
20.01.11,16:10
....poisťovňa bola ochotna vyplatiť odkup tým ktorých k nemu dotlačila,len jeho výška bola "0"bez nejakého ďalšieho vysvetlenia.


Tak to maš bohužial uplne nespravne informacie. Ale neberiem ti ich.
Stevie
20.01.11,18:43
A kto určuje, kto je slušný a kto je neslušný? TY? Len za to, že si možno jednoduchý človek z lazov so základným vzdelaním, ktorý sa po dvoch rokoch dostal k internetu a platí dane a stará sa o deti nemusíš byť slušný. To si musia o tebe myslieť aj iní. Takže nie všetci "akože dotknutí" sú slušní a tí s iným názorom "neslušní". To sme tu mali pred 20 rokmi za komunistov.

Nepotrebujem tvoje dobre rady, nechaj si ich pre seba...
Ty si zacal "posudzovat" a bezdovodne utocit, tak co ches Ty inteligent jeden?
Uz ta dalej nebudem vsimat, a odomna mozes tu vytrubovat co len chces!
Nic o mna nevies a predsa sudis a pises "tutovku".
Laskavo si to strc za klobuk!! mimotemy zlezaradil,

Kontroluj sa !!!:)
gembi
24.01.11,10:28
Ahojte, je uz niekto kto vyhral spor s Poistovnou? Myslim ohladom zrusnia poistnej zmluv. Alebo ako daleko ste sa dostali???Ja stale cakam na rozhodnutie OS, Poistovna to zamerne netahuje ale cakam ze tento rok to pride.
Stevie
24.01.11,19:22
Ahoj Gembi,

...poistovna odrátal viac ako 2.028 Eur , z mojej poistnej sumy...

Mam to len tak nechat? To teda nie.
Pravda, pravo a etika musi zvitazit !!! Naco je ta demokracia, ked sa taketo veci mozu stat ???? !
Aj ked moje posledne centy nato pojdu, aj tak si to nenecham ! :( :( :(
rrrrrr
25.01.11,14:33
Ahoj Gembi,

...poistovna odrátal viac ako 2.028 Eur , z mojej poistnej sumy...

Mam to len tak nechat? To teda nie.
Pravda, pravo a etika musi zvitazit !!! Naco je ta demokracia, ked sa taketo veci mozu stat ???? !
Aj ked moje posledne centy nato pojdu, aj tak si to nenecham ! :( :( :(


100% Pravda.
gembi
26.01.11,11:48
Senát ÚS pod vedením jeho predsedu Jána Auxta dnes nálezom rozhodol, že NS nepochybil ani v prípade namietanej zaujatosti osôb vykonávajúcich bankový dohľad v poisťovni Rapid Life. Podľa právneho zástupcu poisťovne Daniela Blyšťana, Rapid Life sa domáhala na NS, aby sa zaoberal rozhodnutím Národnej banky Slovenska (NBS) o zamietnutí námietky zaujatosti, čo NS odmietol ako vec, ktorú nie je možné posúdiť v rámci správneho súdnictva.
ÚS vyslovením nálezu dal NS za pravdu a podanie poisťovne Rapid Life zamietol.

http://ekonomika.sme.sk/c/5737293/ra...om-podani.html
Chobot
26.01.11,12:13
Senát ÚS pod vedením jeho predsedu Jána Auxta dnes nálezom rozhodol, že NS nepochybil ani v prípade namietanej zaujatosti osôb vykonávajúcich bankový dohľad v poisťovni Rapid Life. Podľa právneho zástupcu poisťovne Daniela Blyšťana, Rapid Life sa domáhala na NS, aby sa zaoberal rozhodnutím Národnej banky Slovenska (NBS) o zamietnutí námietky zaujatosti, čo NS odmietol ako vec, ktorú nie je možné posúdiť v rámci správneho súdnictva.
ÚS vyslovením nálezu dal NS za pravdu a podanie poisťovne Rapid Life zamietol.

http://ekonomika.sme.sk/c/5737293/ra...om-podani.html

To je síce pekné, ale to vôbec nesúvisí s klientami a ich poistkami. Toto bol spor medzi NBS a RL ohľadne vykonaného dohľadu na mieste.
rrrrrr
26.01.11,13:16
To je síce pekné, ale to vôbec nesúvisí s klientami a ich poistkami. Toto bol spor medzi NBS a XY ohľadne vykonaného dohľadu na mieste.

Spoločné to má dosť. NBS im na základe kontroly uparilo dosť dobrú pokutu.
Čo ma strašne teší. Kontrola bola na základe nespokojných klientov ktorý sa sťažovali na prvú XY a.s v KE. Myslíš že by sa XY súdila s NBS len tak pre nič za nič. Čakali že pokutu nebudú musieť zaplatiť a zistené nedostatky odstrániť.
gembi
26.01.11,13:41
To je síce pekné, ale to vôbec nesúvisí s klientami a ich poistkami. Toto bol spor medzi NBS a RL ohľadne vykonaného dohľadu na mieste.
No celkom pravdu nemas, suvisi to s mojim sporom , nakolko poistovna sa odvolava na nezakonnost dozoru NBS-ky, ze im NBS-ka nezakonne prikazala prepocitat poistne zmluvy atd....
Takze kazdy spor ktory je v jej neprospech s NBS-kou je pre nas krocik dopredu....
Chobot
26.01.11,13:48
No celkom pravdu nemas, suvisi to s mojim sporom , nakolko poistovna sa odvolava na nezakonnost dozoru NBS-ky, ze im NBS-ka nezakonne prikazala prepocitat poistne zmluvy atd....
Takze kazdy spor ktory je v jej neprospech s NBS-kou je pre nas krocik dopredu....

Práveže keby im NBS nekázala prepočítať výpočet poistnek sumy, tak by poisťovňa nepristúpila k zavedeniu poplatku. Práve NBS zistila, že výpočet poistného pre typ poistenia UDP-K, či ako sa označuje, je podľa NBS nesprávny, pretože nepokrýva náklady poisťovne na tento produkt. NA základe toho RL uvalila klientom poplatky či znížila odkupnú hodnotu. Ale voči tomuto dohľadu RL nenamietala.

Až po prevalení škandálu s poistkami NBS opätovne navštívila RL a vykonala dohľad na mieste. A vtedy nemali poverovací list na dohľad od guvernéra a poisťovňa ich nepustila vykonať dohľad. Do jednej hodiny mali pracovníci vykonávajúci dohľad poverovací list podpísaný guvernérom a poisťovňa spochybnila jeho podpis na poverení.

Súdne spory s klientmi bežia osobitne a aj keby sa spochybnil vykonaný dohľad, klientom to nepomôže.
exkalibur
26.01.11,14:55
tiež si myslím,že nám to moc nepomôže,hoci podľa mojich informacii a tiež to tu už bolo spomenuté,niektorí pracovníci poisťovne upozorňovali na nevyhodnosť produktu a jeho nasledovné skomplikovanie budúcnosti poisťovne už dávno.Lenže tento produkt bol príliš atraktívny,než aby ho poisťovňa korigovala.Bol jedným z" faktorov progresivnosti"(dobrý výraz).Konať sa začalo až keď nastal čas plnenia poistiek.Marek prepáč za bludy-je to len môj názor.Či už je pravda tam,alebo tam nič nezmení na spôsobe,akým bol vylákaný podpis pod VPP a praktikami okolo bábkového tzv.arbitrážneho súdu.Toď vše.
gembi
26.01.11,15:24
tiež si myslím,že nám to moc nepomôže,hoci podľa mojich informacii a tiež to tu už bolo spomenuté,niektorí pracovníci poisťovne upozorňovali na nevyhodnosť produktu a jeho nasledovné skomplikovanie budúcnosti poisťovne už dávno.Lenže tento produkt bol príliš atraktívny,než aby ho poisťovňa korigovala.Bol jedným z" faktorov progresivnosti"(dobrý výraz).Konať sa začalo až keď nastal čas plnenia poistiek.Marek prepáč za bludy-je to len môj názor.Či už je pravda tam,alebo tam nič nezmení na spôsobe,akým bol vylákaný podpis pod VPP a praktikami okolo bábkového tzv.arbitrážneho súdu.Toď vše.
No podla mojich informacii a dokumentov co mam, tak poistovnu na to upozornoval URAD pre financny trh uz v roku 2003. Pri kontrole zistil ze poistovna ma Investicne zivotne üpoistenie (IZP) pre pripad smrti alebo dozitia s technickou urok mierou (TUM) 16%. V sprave akutara o cinnnosti PCSP za rok 201 zo dna 28.3.202, ktora bola predlozena uradu ze toto poistne bolo k 1.4.202 zasadne zmenene TUM klesla na 4%. Skupina dohladu zistila ze PCSP ma len 4 platne poistne zmluvy so znizenou TUM a nadalej ponuka poistenie z TUM 16%. Celkovo bolo uzavretych 1325 takychto poistnych zmluv.K 31.12.2002 IZP tvorilo 16,4% z technickej rezervy na Zivotne poistenie, priemerny dosiahnuty vynos z umiestnenia prostriedkov TR bol 6% a pricom ani jeden druh umiestnenia prostriedkov Tech. Rez nezarucoval PCSP zhodnotenie 16%. Takymto postupom poistovna porusuje zakon §39 ods 1 pism.b)......atd

Ktohovie mozno urad upozornoval aj skor .....
rrrrrr
26.01.11,15:26
tiež si myslím,že nám to moc nepomôže,hoci podľa mojich informacii a tiež to tu už bolo spomenuté,niektorí pracovníci poisťovne upozorňovali na nevyhodnosť produktu a jeho nasledovné skomplikovanie budúcnosti poisťovne už dávno.Lenže tento produkt bol príliš atraktívny,než aby ho poisťovňa korigovala.Bol jedným z" faktorov progresivnosti"(dobrý výraz).Konať sa začalo až keď nastal čas plnenia poistiek.Marek prepáč za bludy-je to len môj názor.Či už je pravda tam,alebo tam nič nezmení na spôsobe,akým bol vylákaný podpis pod VPP a praktikami okolo bábkového tzv.arbitrážneho súdu.Toď vše.


Vedeli to aj tí najvyšší a o tom to bolo nachytať čo najviac klientov a potom im nič nevyplatiť. Funguje na to vzorec toľko dostanem toľko dám výpočet trvá asi 1 minútu nič zložité. Vzorec bol šitý len pre pár klientov získať meno na trhu. Prečo to nemala žiadna iná poisťovňa? Lebo iná nechcela klamať ako tá naša vydarená XY. Aj gembi má dôkaz ako to bolo. XY- sáči o tom dobre vedeli už pri podpise zmluvy že to nieje možné splniť a tým sa dopustili TČ s podvodu.Pozri si výpis z ors na nete ako sa tam všetci menia nikto s XY nechce mať nič spoločné.
exkalibur
26.01.11,15:55
gembi, netvrdím nič iné,len s tým rozdielom,že na vec upozorňovali aj zamestnanci,čiže manažment o tomto damoklovom meči musel vedieť už dávno.No veď vložiť 30 000sk a získať 60 000sk a ešte byť poistený,dokonca vprvopočiatku ešte prvá československá poisťovňa pripisoval nejaký malý úrok zo zisku,ktorý sa bohvie kde stratil.Už len letmý pohľad na takéto podmienky musel presvedčiť veľa klientov o výhodnosti poistenia,ktorý prispieval k progresívnosti poisťovne.O realnosti podmienok vtedy nikto neuvažoval.A teraz sa xy tvári ,akože čo chcete?Veď kto vám dá viac ako my sľúbime?Teraz plaťte!!!!Nič nieje zadarmo.
gembi
26.01.11,16:00
gembi, netvrdím nič iné,len s tým rozdielom,že na vec upozorňovali aj zamestnanci,čiže manažment o tomto damoklovom meči musel vedieť už dávno.No veď vložiť 30 000sk a získať 60 000sk a ešte byť poistený,dokonca vprvopočiatku ešte prvá československá poisťovňa pripisoval nejaký malý úrok zo zisku,ktorý sa bohvie kde stratil.Už len letmý pohľad na takéto podmienky musel presvedčiť veľa klientov o výhodnosti poistenia,ktorý prispieval k progresívnosti poisťovne.O realnosti podmienok vtedy nikto neuvažoval.A teraz sa xy tvári ,akože čo chcete?Veď kto vám dá viac ako my sľúbime?Teraz plaťte!!!!Nič nieje zadarmo.
Ano urok bol 6% este ak sa dobre pamätam. A pre uplnost vlozit 30 000 a ziskat 45 000. Ja som tu pistku dostal od rodicov a nenecham sa o nu pripravit. Momentalne je to pre mna zanedbatelna suma (vyska poistky), ale uz len preto ze rodicia mi sporili , pre nich to boli na tu dobu velke peniaze a museli si odriekat, nenecham poistovni ani 1 cent. este aj o ten urok 6% co slubovali sa budem sudit.
exkalibur
26.01.11,16:14
pre presnosť vložil som 32 880sk pre prípad smrti 40 000sk pre prípad dožitia 60 352sk UDP-K.
rrrrrr
26.01.11,17:32
pre presnosť vložil som 32 880sk pre prípad smrti 40 000sk pre prípad dožitia 60 352sk UDP-K.

A koľko ti teraz ponúkajú 0 EUR, alebo dohodu že ak im všetko podpíšeš tak dostaneš primeranú odkúpnu hodnotu čiže 0 EUR a potvrdíš im ešte aj rozhodcovskú doložku, ktorá má platnosť aj naďalej. Aspoň mne také riešenia ponúkli,že vraj iná možnosť nieje ak chcem mať pokoj s AS. Ale veď ja AS v KE považujem za krok zúfalstva. Takýto zastrašujúci argument nech si pán s XY strčí vie kam. Súd mi potvrdí že mám pravdu a ešte mi ďaľší priráta úroky s omeškania za niekoľko rokov takže kedy to bude je mi úplne jedno lebo momentálne ich mám dobre úročené.Aj keď oni sa ksychtia že pravdu nemám ale dobre vedia že mám. Len také poníženie si nevedia prisvojiť. A tý čo si myslia že sú za vodou zbadajú pri skončení poistnej zmluvy čo podpísali.
exkalibur
26.01.11,17:49
tiež som zvedavý čo vymyslia na tých,ktorí napr.zaslali list poisťovni,že nesúhlasia s daným stavom,xy im samozrejme neodpovie a oni si myslia,že je vec vybavená
rrrrrr
26.01.11,17:57
tiež som zvedavý čo vymyslia na tých,ktorí napr.zaslali list poisťovni,že nesúhlasia s daným stavom,xy im samozrejme neodpovie a oni si myslia,že je vec vybavená
Myslel som hlavne tých ktorý podpísali dohodu,pretože podpísali aj rozhodcovskú doložku a tá má platnosť aj naďalej pokiaľ sa na tom nedohodli a nepamätám sa ža by to v tej dohode bolo.Čiže dohoda je šitá pre XY, lebo podpísali rozhodcovskú doložku a tá má platnosť aj po zániku VPP z roku 2007.Čiže napísané majú že ich podpisom zanikajú minulé zmluvy ale nie rozhodcovská doložka a tú majú právoplatne podpísanú pri mimosúdnej dohode.Ale keď chceli dohodu z vlkom je to na nich.

Citát z rozhodcovskej doložky:
Ak by jedna zo zmluvných strán zanikla, a do jej práv a povinností by vstúpila iná právnická alebo fyzická osoba, ako jej právny nástupca, rozhodcovská zmluva, či doložka by ostala nedotknuteľná. Samozrejme to platí len ak si pôvodné zmluvné strany nedohodli v pôvodnej zmluve vylúčenie takejto situácie (aby rozhodcovská zmluva platila naďalej).
exkalibur
26.01.11,18:32
rrrrrr-prepáč,ale teraz im krivdíš,text dohody nieje tajomstvom už tu koloval niekolko-krát,časť s arbitrážnym súdom sa dala odmietnúť(vypustiť) bez toho,že by to ovplyvnilo-zmenilo nejak ďalšie znenie dohody.To si nemyslím,to viem od človeka,ktorý dohodu podpísal.
rrrrrr
26.01.11,18:35
Dohôd mali ale viac boli aj také kde bolo napísané že rozhodcovská doložka stráca platnosť ale aj také kde to nebolo.
Nedalo mi to a pozrel som sa do dokumentov, ktoré mi poslali a čuduj sa svete tiež to tam nemám.V akom pomere to posielali neviem? Či už zabudli alebo úmyselne tak to neviem a ani ma to nezaujíma.Čakám na súd tam nič podpisovať nebudem musieť.A úroky bežia.
Ramsay
27.01.11,11:28
Dohôd mali ale viac boli aj také kde bolo napísané že rozhodcovská doložka stráca platnosť ale aj také kde to nebolo.
Nedalo mi to a pozrel som sa do dokumentov, ktoré mi poslali a čuduj sa svete tiež to tam nemám.V akom pomere to posielali neviem? Či už zabudli alebo úmyselne tak to neviem a ani ma to nezaujíma.Čakám na súd tam nič podpisovať nebudem musieť.A úroky bežia.


Takže žltý zapáachajúci zub LLLLL, tu máš najnovšiu informáciu od ASU: a zanech všech nadejí.... možeš si potom zaspievať:o
Ramsay
27.01.11,11:31
Dohôd mali ale viac boli aj také kde bolo napísané že rozhodcovská doložka stráca platnosť ale aj také kde to nebolo.
Nedalo mi to a pozrel som sa do dokumentov, ktoré mi poslali a čuduj sa svete tiež to tam nemám.V akom pomere to posielali neviem? Či už zabudli alebo úmyselne tak to neviem a ani ma to nezaujíma.Čakám na súd tam nič podpisovať nebudem musieť.A úroky bežia.


Apropó ty si dostal od poisťovne XY veľké hov....no, takže neklam tu spoluchudákov!:confused:, takže správne si chcel napísať "pozrel som sa do hajzľa na to ho...vno, ktoré som si vyrobil a čuduj sa svete už ani to nemám..."...:cool:
Ramsay
27.01.11,11:44
tiež som zvedavý čo vymyslia na tých,ktorí napr.zaslali list poisťovni,že nesúhlasia s daným stavom,xy im samozrejme neodpovie a oni si myslia,že je vec vybavená


toto napísané (nemožem nazbierať odvahu povedať na tento slovny kompost že "táto myšlienka", aby som neurazil celé mysliace ľudstvo...) je skutočný duševný výkal, mohol by si nám EXKALIBER vyložiť (ale slovne) o čo si sa so svojou rebríčkovou sústavou usiloval, keď si to kadil?;):mad:
tokaiito
27.01.11,12:18
Práveže keby im NBS nekázala prepočítať výpočet poistnek sumy, tak by poisťovňa nepristúpila k zavedeniu poplatku. Práve NBS zistila, že výpočet poistného pre typ poistenia UDP-K, či ako sa označuje, je podľa NBS nesprávny, pretože nepokrýva náklady poisťovne na tento produkt. NA základe toho RL uvalila klientom poplatky či znížila odkupnú hodnotu. Ale voči tomuto dohľadu RL nenamietala.

Súdne spory s klientmi bežia osobitne a aj keby sa spochybnil vykonaný dohľad, klientom to nepomôže.

Dovolím si s tebou nesúhlasiť...

Na súdnom pojednávaní sám právny zástupca RL povedal - citujem : "
NBS nám prikázala dať poistky do súladu so zákonom , ale nepovedala že ako to máme spraviť , tak sme to spravili tým spôsobom že sme dali klientom na výber z troch možností..."

To len na upresnenie toho čo si napísal hore.
RL klientom v listoch síce tvrdila že existuje nejaký tajný dokument od NBS kde im prikazujú prepočítať poistky , ale na pojednávaní pán právny zástupca povedal to čo som už vyššie citoval . Sám tomu celkom nerozumiem pretože si to protirečí , ale toto sú fakty.

A druhá vec ... či to pomôže alebo nepomôže - práve nezákonnosť dohľadu NBS bol jeden z argumentov kedy RL žiada prerušenie resp. zastavenie procesu s klientami súdiacimi sa pre jednostranné odstúpenie od zmlúv. Týmto RL naťahuje čas a snaží sa (bývalých) klientov znechutiť dlhým ťahaním sa súdneho procesu. Takže to pomôže minimálne v tom , že odpadne jeden z dôvodov odročovania konaníí
exkalibur
27.01.11,14:16
toto napísané (nemožem nazbierať odvahu povedať na tento slovny kompost že "táto myšlienka", aby som neurazil celé mysliace ľudstvo...) je skutočný duševný výkal, mohol by si nám EXKALIBER vyložiť (ale slovne) o čo si sa so svojou rebríčkovou sústavou usiloval, keď si to kadil?;):mad:
Jarko synček,tebe nebudem vysvetľovať nič.Keď maš raz v hlave nasr...je to iba zabijanie času.No to čo si tu zavesil ty to ma váhu až mi to vyrazilo dych.Ty si chorý človek,nebezpečný pre normalných ľudí, daj sa liečiť.Možno je to pod tlakom posledných udalosti,ale to nieje ospravedlnenie.Nechápem,z akého dôvodu ťa xy ešte trpí.
P.S S tou rebričkovou sústavou si už fakt trápny,to maš tak omedzenu slovnú zasobu či čo?Posnaž sa troška,veď na začiatku si nas tak dobre bavil.A ešte nedovolil som ti ,aby si ma oslovil.
rrrrrr
27.01.11,17:21
Takže žltý zapáachajúci zub LLLLL, tu máš najnovšiu informáciu od ASU: a zanech všech nadejí.... možeš si potom zaspievať:o

Zabudol si napísať že najnovšia informácia ASU je taká,že XY prehrala spor s ASU o tom že p.P nieje subvenčný podvodník, a toto prirovnanie ostalo iba na XY. Prestal si akosi písať o kradnutí dotácii. Súd ti to otrepal o hlavu. A k tvojmu vyjadreniu máš pekné chovanie presne ako v XY keď niečo klient potrebuje.
Ináč díky za tú pesničku zaspievam ti ju keď vyhrám súd v TN. Chceš to sólo alebo sa to máme naučiť všetci poškodený.
macko555
27.01.11,20:02
No podla mojich informacii a dokumentov co mam, tak poistovnu na to upozornoval URAD pre financny trh uz v roku 2003. Pri kontrole zistil ze poistovna ma Investicne zivotne üpoistenie (IZP) pre pripad smrti alebo dozitia s technickou urok mierou (TUM) 16%. atd...
Ktohovie mozno urad upozornoval aj skor .....

Len vecne, lebo inak nemá význam.
RL nikdy neponukala Investicne zivotne poistenie. Nemá na to licenciu.

A RRRR sa opat prebral. Najprv týždne žobroní o dohodu, chce aby za nim ludia z RL prišli do Papradného, vyvoláva na zákaznícku linku, ale tu na fóre musí drístať dokola. Každý dostal takú dohodu akú chcel. Keby si tam chcel napísať, že si chceš natriť každé ráno na chleba nutelu, tak by si to tam mal. To ti napísal aj exkalibur. Ale ved uroky ti bezia, tak co sa znepokojuješ.

A pokial ide o to čo napísal chobot, tak si to dobre prečítajte. Má to hlavu a pätu.

Inak všetci nespokojní tvrdohlavci čakajte na súd v TN, alebo na svoje individuálne súdy. Medzitým môžete odpovedať jednému z tu diskutujúcich na otázku "Kto z klientov už právoplatne vyhral spor s RL?" Informácie typu "súd zastavil jednu zo štyroch mojich exekúcií" sa napočítajú. Inač sú to len drísty okolo, ktoré sú zbytočne preemotizované, čo ma po dvoch rokoch sporu prekvapuje. Mal som pocit, že hlavy už ochladli a ponesie sa to vyhradne v racionálnom duchu argumentov na súdoch.
macko555
27.01.11,20:12
Uvedomte si základný fakt.
Ak by NBS nezasahovala do UDP-K, všetci by dostali všetko podla zmlúv. To nespochybní nikto, že RL konala na príkaz NBS. To že sa možnosti ludom nepáčili je racionálne. Skupina ludí je nedpokojná vzdy. Prečo sa x tisíc zmlúv UDP-K ukončili v pohode a tých "pár" sa nedalo kvôli NBS. Ale to už je obohratá pesnička, ktorú nikto z vás nerád počúva, pretože NBS ich ochranuje a má perfektnú reputáciu. Ale uvedomte si, že tam sedia takí istí úradníci ako inde.
samo zv
28.01.11,04:48
Dobré ránko, čudujem sa poisťovni, že riešila so svojimi klientami záležitosť zosúladenia zmlúv s NBS tak zákerne. Napr. poslali ponuku na mobil...., alebo vykonštruovali nezaplatenú splátku, hoci zaplatená bola... Fakt podvodne a zákerne, však mohli a myslím, že môžu priznať svoju chybu a vyplatiť klientom minimálne vložené vklady s pripísaním bežných ročných úrokov za tie roky.
macko555
28.01.11,13:35
Dobré ránko, čudujem sa poisťovni, že riešila so svojimi klientami záležitosť zosúladenia zmlúv s NBS tak zákerne. Napr. poslali ponuku na mobil...., alebo vykonštruovali nezaplatenú splátku, hoci zaplatená bola... Fakt podvodne a zákerne, však mohli a myslím, že môžu priznať svoju chybu a vyplatiť klientom minimálne vložené vklady s pripísaním bežných ročných úrokov za tie roky.

Tebe kto dava informacie? Poistky zadarmo a cela istina urocena. Aj ja chcem. Ved to by vsetky banky skrachovali. tie mobili nemali nic s nbs, tie sa davali davno predtym. Nic o tom nevies ale to ti nebrani raz za 2-3 mesiace pekne zosumarizovat kazdu temu na porade. Cakajte na vysledok sudov a nezivte populizmus.
tokaiito
28.01.11,13:42
Uvedomte si základný fakt.
Ak by NBS nezasahovala do UDP-K, všetci by dostali všetko podla zmlúv. To nespochybní nikto, že RL konala na príkaz NBS.
Prečo sa x tisíc zmlúv UDP-K ukončili v pohode a tých "pár" sa nedalo kvôli NBS. Ale to už je obohratá pesnička, ktorú nikto z vás nerád počúva, pretože NBS ich ochranuje a má perfektnú reputáciu. Ale uvedomte si, že tam sedia takí istí úradníci ako inde.

Mohol by si prosím upresniť čo si tým myslel ? Ktoré zmluvy boli ukončené V POHODE ?!?

A to čo píšeš ďalej - dúfam že nemyslíš vážne...
"To že sa možnosti ludom nepáčili je racionálne. Skupina ludí je nedpokojná vzdy."
Toto je demagógia !!!

Teraz to preženiem ...keď ti dám na výber či chceš dostať silnú facku
(zvýšim ti poistné a spätne dopočítam čo mi dlhuješ za 8 rokov poistenia A PRISTUPUJEŠ NA NOVÉ VPP ktorých text ti nepošlem)
- alebo chceš päsťou medzi oči ( zostane ti rovnaká platba , ale pri ukončení poistenia ti dopočítam čo mi dlžíš podľa nejakého imaginárneho vzorca ktorý ti teraz neprezradím A PRISTUPUJEŠ NA NOVÉ VPP ktorých text ti nepošlem)
- alebo ťa z celej sily kopnem medzi nohy (zruším ti poistku a vyplatím iba odkupnú hodnotu, hoci ty si ukončenie nechcel a nič si neporušil)
............................................tak toto ty považuješ za férovú ponuku ???
To snáď nie !
Nakoniec sa ešte dozvieme že to my sme tí chamtivci , ktorí založili zločineckú skupinu s cieľom oklamať poisťovňu , násilím si vymohli podpis niekoľkých tisícov zmlúv nevýhodných pre poisťovňu s jednoznačným cieľom obohatiť sa a zruinovať nič netušiacich poctivých podnikateľov z RL.:confused:
tokaiito
28.01.11,13:56
Tebe kto dava informacie? Poistky zadarmo a cela istina urocena. Aj ja chcem. Ved to by vsetky banky skrachovali. tie mobili nemali nic s nbs, tie sa davali davno predtym. Nic o tom nevies ale to ti nebrani raz za 2-3 mesiace pekne zosumarizovat kazdu temu na porade. Cakajte na vysledok sudov a nezivte populizmus.

A opäť nepravda !

Kto pozná chronológiu nášho problému , tak ten vie veľmi dobre , že tieto "lákavé ponuky" (mobily a zníženie poistného o 40 Sk kde boli klienti prehodení na nové VPP a do područia Arbitrážneho súdu ) začali prichádzať POTOM ako bolo zistené že poistný vzorec nezodpovedá realite a teda že je nesprávny.
Nikto ma nepresvedčí , že to je iba náhoda !

Ja tvrdím že to bol zámer poisťovne dostať ľudí z produktu UDP-K preč , resp spraviť ho v konečnom dôsledku veľmi nevýhodným (súdne trovy , nulová odkupná hodnota , rozhodcovské rozsudky , exekúcie atď)

Každý kto verí že to bola náhoda a nie úmysel RL nech mi tento príspevok označí záporne .
rrrrrr
28.01.11,14:15
Uvedomte si základný fakt.
Ak by NBS nezasahovala do UDP-K, všetci by dostali všetko podla zmlúv. To nespochybní nikto, že RL konala na príkaz NBS. To že sa možnosti ludom nepáčili je racionálne. Skupina ludí je nedpokojná vzdy. Prečo sa x tisíc zmlúv UDP-K ukončili v pohode a tých "pár" sa nedalo kvôli NBS. Ale to už je obohratá pesnička, ktorú nikto z vás nerád počúva, pretože NBS ich ochranuje a má perfektnú reputáciu. Ale uvedomte si, že tam sedia takí istí úradníci ako inde.


Macko nič v zlom.
Realita je taká NBS ti nič neprikazovala iba ti prikázala aby si mal finančnú rezervu pre tieto poistné zmluvy nakoľko tvoja finančná rezerva je ??????. Ak by NBS nespravila tento krok platil by som ti ako de..il 20 rokov poistné a na konci by si pre mňa nemal finančnú hotovosť. Tvoja poisťovňa bola založená na pyramídovej hre ktorá sa nedala dosiahnuť. Ak by si mal finančnú rezervu a bolo by všetko OK tak by si tento chamtivý krok nikdy nepodnikol. A k tvojim vyjadreniam o chamtivcoch za čo ste boli poistený zadarmo veď to by všetky banky skrachovali. Mal si my to povedať pri založení zmluvy, že to čo je tam napísané sú len žvásty že budem poistený a ešte aj zarobím. Mal si mi povedať že ti budem platiť 20 rokov a dostanem súdny príkaz na 2000 EUR aby som ti ešte zaplatil.Veď čo vlastne chcem.
Chvala bohu NBS že existuje ináč by si si mydlil ruky ešte pár rokov a potom tvoja finančná rezerva by bola -10000EUR. A k tým x zmlúv v pohode neklamal si aj tých keď si im nedal to čo mali dostať. A až na základe kontroly NBS si sa vyhovoril na zlý program.
Nemáš na odkúpne hodnoty love a ani mať nebudeš.Keby som bol spokojný založil by som si po skončení zmluvy ďalšiu čo v mojom prípade ako aj v iných nehrozí. Smeruješ do sračiek. Ja chladnú hlavu mám nič ti už neplatím lebo viem že by to boli zahodené peniaze a úroky idú.
A ten AS si strč vieš kam da sa napadnúť zo všetkých strán.Kde mal prebehnúť AS v mieste najblišiem v mojom bydlisku pokiaľ sme sa inak nedohodli a nepamätám sa že by to v nejakej dohode bolo.O čom môže AS rozhodovať len tam kde môže nastať zmier a tam nastať nikdy nemohol.A čo ak som rozhodcovskú doložku zrušil telefonicky,emailom,osobne.Nepoučil si ma ako ju môžem odmietnuť iba to že do 30 dní. VPP z roku 2007 považujem za krok zúfalstva tiež bezpredmetné stačí na súde povedať sudcovi myslíte si že podpis prebehol podľa občianskeho zákonníka, asi nie lebo keby mi podvodník povedal znížim ti poistné a tvoje výhody sú: nikdy nič dostať nemusíš,budeš mi platiť to čo si vymyslím, prepočet bude podľa vzorca ktorý si vymyslím keď ti budem mať niečo dať,ak skončíš zmluvu na 100% nič nedostaneš, na konci zmluvy tiež nemusíš dostať nič lebo záleží ako využijem tvoje peniaze ak moc minem nedostaneš nič.
Tvoje drísty už sa nedajú ani čítať.
Jediný pažravci su v XY splu s tebou. Nikto iný.
exkalibur
28.01.11,14:31
Marek,tak neviem niekľlko -tisíc ľudí je hrstka nespokojných?A čo tí nespokojní,ktorí čakajú na to ako dopadne súd v TN?Sám mam známeho,ktorý odpovedal poisťovni listom,že neakceptuje žiadne zmeny v zmluve(samozrejme žiadnu odpoveď nedostal),teraz si rochni s vedomím,že všetko je OK.Som zvedavý čo bude v čase plnenia zmluvy.Ohľadom stavu individuálnych sporov skús Tajtáka on ti podá fundované informácie.
rrrrrr
28.01.11,14:46
Dobré ránko, čudujem sa poisťovni, že riešila so svojimi klientami záležitosť zosúladenia zmlúv s NBS tak zákerne. Napr. poslali ponuku na mobil...., alebo vykonštruovali nezaplatenú splátku, hoci zaplatená bola... Fakt podvodne a zákerne, však mohli a myslím, že môžu priznať svoju chybu a vyplatiť klientom minimálne vložené vklady s pripísaním bežných ročných úrokov za tie roky.

Také poníženie by neprežili aby si uznali chybu.Oni potrebujú oddialiť súd v TN lebo keď prebehne tak končia.Nemajú peniaze,lebo za naše peniaze hodovali.Kúpili ako macko vraví mega budovu v centre mesta za naše peniaze o rozlohe 4000m štvorcových a ešte by sme nejaké peniaze chceli ako keby bola tá budova naša. Po súde bude zablombovaná exekútorom a macko na ulici alebo v base.:)
Ramsay
28.01.11,14:56
Marek,tak neviem niekľlko -tisíc ľudí je hrstka nespokojných?A čo tí nespokojní,ktorí čakajú na to ako dopadne súd v TN?Sám mam známeho,ktorý odpovedal poisťovni listom,že neakceptuje žiadne zmeny v zmluve(samozrejme žiadnu odpoveď nedostal),teraz si rochni s vedomím,že všetko je OK.Som zvedavý čo bude v čase plnenia zmluvy.Ohľadom stavu individuálnych sporov skús Tajtáka on ti podá fundované informácie.

Tááák a šidlo je z vreca von... pán tokajko zatokal ...takže si pochopil, že nie každý bol pažravý a skočil po 45 korunách či mobile...teraz mu želáš, aby dopadol ako ty, však?:D:D:Dale to sa určite nestane - máš smolu ! A vieš prečo to viem? Lebo sem NIKDY NENAPÍSAL NIKDO, KTO BY NEDOSTAL POISTNÉ PLNENIE PODĽA ZMLUVY!!!!! Takže tak milí ako píše zapáchajúci žltý zub LLLLL "poškodený" (aj keď myslel v množnom čísle, vyšlo to nie bohvieko, no čo už)...:cool::cool::cool:
Ramsay
28.01.11,14:58
Také poníženie by neprežili aby si uznali chybu.Oni potrebujú oddialiť súd v TN lebo keď prebehne tak končia.Nemajú peniaze,lebo za naše peniaze hodovali.Kúpili ako macko vraví mega budovu v centre mesta za naše peniaze o rozlohe 4000m štvorcových a ešte by sme nejaké peniaze chceli ako keby bola tá budova naša. Po súde bude zablombovaná exekútorom a macko na ulici alebo v base.:)

ty si daj ZAPLOMBOVAŤ konečne ten svoj žltý zapáchajci chrup, lajno naše každodenné...:):):)
exkalibur
28.01.11,15:06
Tááák a šidlo je z vreca von... pán tokajko zatokal ...takže si pochopil, že nie každý bol pažravý a skočil po 45 korunách či mobile...teraz mu želáš, aby dopadol ako ty, však?:D:D:Dale to sa určite nestane - máš smolu ! A vieš prečo to viem? Lebo sem NIKDY NENAPÍSAL NIKDO, KTO BY NEDOSTAL POISTNÉ PLNENIE PODĽA ZMLUVY!!!!! Takže tak milí ako píše zapáchajúci žltý zub LLLLL "poškodený" (aj keď myslel v množnom čísle, vyšlo to nie bohvieko, no čo už)...:cool::cool::cool:
Jarko,ty si si v tej rýchlosti nejak poplietol príspevky či čo?Alebo si si šľahol?
rrrrrr
28.01.11,15:14
Tááák a šidlo je z vreca von... pán tokajko zatokal ...takže si pochopil, že nie každý bol pažravý a skočil po 45 korunách či mobile...teraz mu želáš, aby dopadol ako ty, však?:D:D:Dale to sa určite nestane - máš smolu ! A vieš prečo to viem? Lebo sem NIKDY NENAPÍSAL NIKDO, KTO BY NEDOSTAL POISTNÉ PLNENIE PODĽA ZMLUVY!!!!! Takže tak milí ako píše zapáchajúci žltý zub LLLLL "poškodený" (aj keď myslel v množnom čísle, vyšlo to nie bohvieko, no čo už)...:cool::cool::cool:

Čo ti je čo ti tvoju mozgovú bunku roztrhlo.Skús vysvetliť tvoje chovanie však súd vyhráš čo ťa rozčuľuje to že nemáš v hlave alebo to že ti došli peniaze.
Vysvetli to prosím ťa slušne. A bohvieko sa píše boh vie ako
macko555
28.01.11,15:57
Tu fakt nema vyznam nieco vysvetlovat. Kazdy tu pocuva len seba. Sorry nemam silu citat tie dlhe, ale nepochybne, trefne prispevky.
Rrrr - ked chces svoje peniaze tak podpis tie papiere co si si vyziadal. Mas tam nalepene take farebne lepky kde to mas podpisat. v opacnom pripade sa ukludni a pripravuj argumenty pre sud. A mna posialat do basy....o.k. Fakt debata na urovni.

Kazdy mate svoju pravdu, uz si ju len obhajte na sude. Niekto vyhra , niekto prehra. Tato debata ale fakt nikam nevedie. Vsetko tu bolo uz 100x. Ale ked nie je nic nove, dobre su aj kydy o nicom
rrrrrr
28.01.11,16:03
Tu fakt nema vyznam nieco vysvetlovat. Kazdy tu pocuva len seba. Sorry nemam silu citat tie dlhe, ale nepochybne, trefne prispevky.
Rrrr - ked chces svoje peniaze tak podpis tie papiere co si si vyziadal. Mas tam nalepene take farebne lepky kde to mas podpisat. v opacnom pripade sa ukludni a pripravuj argumenty pre sud. A mna posialat do basy....o.k. Fakt debata na urovni.

Kazdy mate svoju pravdu, uz si ju len obhajte na sude. Niekto vyhra , niekto prehra. Tato debata ale fakt nikam nevedie. Vsetko tu bolo uz 100x. Ale ked nie je nic nove, dobre su aj kydy o nicom

Macko ja mám podpísať to čo si mi poslal. Citujem: Po podpise všetkých dokumentov Vám bude zaslaná primeraná odkúpna hodnota. Čo je primeraná odkúpna hodnota podľa XY 0 EUR - nekonečno. V XY to nevedia pán majiteľ sa bojí zdvihnúť telefón a pán T. keď ho vysmejem či mu to nieje trápne my zasielať dopisy na súd o vymoženie peňazí ktoré nikdy nedostane mi hovorí nemáš inú šancu.

Ďakujem macko ale stretneme sa na súde. Na hlavu som nieje.
Myslím, že nevieš ani čo posielate, keďže dohôd bolo boh vie koľko verzií aspoň tak to vypadá. A dokumenty ako aj nahrávky mám už pripravené nič viac mi netreba!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ešte niečo uklidni si rampaja nerobí ti dobrú reklamu,jedná presne ako XY
macko555
28.01.11,16:58
Macko ja mám podpísať to čo si mi poslal. .....

Ty si fakt divný. na jednej strane tvrdis, ze poistovna nemá peniaze. Na druhej sa súdiš a čakáš ze niečo dostaneš????? Nelogické. Si fakt expert. Ale tebe to moze byt jedno. Pridal si sa k hromadnej zalobe, potom si zrušil zmluvu. Prakticky más nárok na tú tvoju NULU. Nechapem, ze sa s tebou ludia z RL vôbec bavili. A pre tvoju info, nikto nepodpísal zmluvu pred tým ako vedel kolko dostane. Tak nerob zo seba negramotného. Tá odkupná sa dá napísať rovno do zmluvy. Ale ved ty si sa formálne odpísal sám a este aj to čo si mohol zachrániť tak posielaš k vode. Si fakt divný. Ale ako hovoríš, na súde sa uvidí. Tak čakaj roky a opatruj dôkazy.
rrrrrr
28.01.11,17:18
Ty si fakt divný. na jednej strane tvrdis, ze poistovna nemá peniaze. Na druhej sa súdiš a čakáš ze niečo dostaneš????? Nelogické. Si fakt expert. Ale tebe to moze byt jedno. Pridal si sa k hromadnej zalobe, potom si zrušil zmluvu. Prakticky más nárok na tú tvoju NULU. Nechapem, ze sa s tebou ludia z RL vôbec bavili. A pre tvoju info, nikto nepodpísal zmluvu pred tým ako vedel kolko dostane. Tak nerob zo seba negramotného. Tá odkupná sa dá napísať rovno do zmluvy. Ale ved ty si sa formálne odpísal sám a este aj to čo si mohol zachrániť tak posielaš k vode. Si fakt divný. Ale ako hovoríš, na súde sa uvidí. Tak čakaj roky a opatruj dôkazy.

Ja nehovorím že XY nemá majetok, ale že nemá love.Či ty rátaš ako finančnú rezervu MEGABUDOVU. Macko negramotný si zrejme ty. Keď mi to v tej zmluve o dohode ukážeš tak potom som SOMÁ...R ja áno.Áno podľa podvodových VPP 2007 mám nulu ale súd ich zruší a pôjdem podľa pôvodných. A k tomu súdu je mi jedno kedy bude niesom momentálne závislý na tých peniazoch a vôbec nič mi nehrozí keby aj bodaj bože by som nemal pravdu tak ako ty tvrdíš.Pretože by som ti aj tak nič nemusel zaplatiť. Rozhodnutie AS v KE je neplatné zo všetkýchh svetových strán. A o tom kydaní ja som tvrdil odjakživa že som ti dohodu nepodpísal a ty si tu tvrdil že si mi nič neposlal. A s tým kto si čo myslí mi je jedno ja viem svoje a tak to aj dopadne.
A ešte niečo zmluvu som zrušil preto lebo nemalo zmysel ďalej platiť pretože všetko čo by som ti posielal ty by si zbytočne minul proti mne na papiere advokátov ktoré nič nevyriešia a neprinesú žiadny zisk a len ťa viac zadĺžia.Proste aj tak by som po tvojich podvodoch ďalej nepokračoval v zmluve pretože som stratil všetku dôveru.Čo ak by si mi za 5 rokov zase poslal nemáš inú možnosť len skončiť zmluvu.To by som prerobil ešte viac. A k tomu nároku na nulu uvidíme.Zato že som požiadal o nulový odkup neznamená že sa nemôžem s tebou súdiť o VPP z roku 2007.
Prepáč ale to nieje dohoda čo si mi poslal ale samovražda.
Ramsay
30.01.11,09:26
Ja nehovorím že XY nemá majetok, ale že nemá finančnú rezervu na vyplatenie.Či ty rátaš ako finančnú rezervu MEGABUDOVU. Macko negramotný si zrejme ty. Keď mi to v tej zmluve o dohode ukážeš tak potom som SOMÁ...R ja áno.Áno podľa podvodových VPP 2007 mám nulu ale súd ich zruší a pôjdem podľa pôvodných. A k tomu súdu je mi jedno kedy bude niesom momentálne závislý na tých peniazoch a vôbec nič mi nehrozí keby aj bodaj bože by som nemal pravdu tak ako ty tvrdíš.Pretože by som ti aj tak nič nemusel zaplatiť. Rozhodnutie AS v KE je neplatné zo všetkýchh svetových strán. A o tom kydaní ja som tvrdil odjakživa že som ti dohodu nepodpísal a ty si tu tvrdil že si mi nič neposlal. A s tým kto si čo myslí mi je jedno ja viem svoje a tak to aj dopadne.
A ešte niečo zmluvu som zrušil preto lebo nemalo zmysel ďalej platiť pretože všetko čo by som ti posielal ty by si zbytočne minul proti mne na papiere advokátov ktoré nič nevyriešia a neprinesú žiadny zisk a len ťa viac zadĺžia.Proste aj tak by som po tvojich podvodoch ďalej nepokračoval v zmluve pretože som stratil všetku dôveru.Čo ak by si mi za 5 rokov zase poslal nemáš inú možnosť len skončiť zmluvu.To by som prerobil ešte viac. A k tomu nároku na nulu uvidíme.Zato že som požiadal o nulový odkup neznamená že sa nemôžem s tebou súdiť o VPP z roku 2007.
Prepáč ale to nieje dohoda čo si mi poslal ale samovražda.


TY JEDNO ANONYMNÉ HOVADO...:)
Stevie
30.01.11,12:54
Ramsay,


...darmo mas Ty take exoticke meno, uber kamosko z plynu,ale aj zo stylu, lebo na to mozes doplatit !!!
A zapametaj si to na veky !!!
rrrrrr
30.01.11,15:40
TY JEDNO ANONYMNÉ...:)
S tebou sa ja nemám o čom baviť.S mackom sa dá povadiť aj porozprávať s tebou sa nedá nič.Nemáš IQ Ale konečne si prišiel na to, že si si len myslel kto som.Aj keď neviem ako ale zistím.
samo zv
31.01.11,06:44
Tebe kto dava informacie? Poistky zadarmo a cela istina urocena. Aj ja chcem. Ved to by vsetky banky skrachovali. tie mobili nemali nic s nbs, tie sa davali davno predtym. Nic o tom nevies ale to ti nebrani raz za 2-3 mesiace pekne zosumarizovat kazdu temu na porade. Cakajte na vysledok sudov a nezivte populizmus.

Priznávam,že zatiaľ o "tom" až tak veľa neviem. Nič nechcem sumarizovať. Skutočne sa však čudujem, že licenciu na poisťovníctvo dostali ľudia-"odborníci", ktorým ako ekonómom-poisťovníkom nebolo hneď jasné, že taký produkt UDP-K je nesplniteľný a proti logike (konkrétne "poistky zadarmo a celá istina úročená"). Napriek tomu vyškolili ľudí, ktorý to vehementne ponúkali, ba priam natískali a teraz odpoveď, že však to malo byť tým jednoduchým ľuďom, čo nemajú skutočne ani šajn o poisťovníctve jasné a nemali to podpísať už v prvopočiatku. Ale myslím si že tam nešlo ani o odbornosť ľudí z poisťovne, ale o zákernosť. Lebo fakt poslať človekovi list, že nemá zaplatenú splátku, hoci ju má (aj to vo výpise dátumovo museli vedieť) a doložiť to tými novými podmienkami, ktoré nemá možnosť si ani prečítať a v časovej tiesni poslať podpísané späť, lebo..., je neseriózne. Prečo neposlali znova vyškolených ľudí, že viete NBS... tak si priznávame chybu (nemuseli to ani nazvať podvodom-ak to skutočne podvod nebol) a poisťovňa síce nevyplatí sľúbenú sumu, ale aspoň to čo bolo vložené + primeraný úrok. My by sme boli "spokojní" a poisťovňa by si urobila dobré meno.
macko555
31.01.11,11:25
Priznávam,že zatiaľ o "tom" až tak veľa neviem. Nič nechcem sumarizovať. Skutočne sa však čudujem, že licenciu na poisťovníctvo dostali ľudia-"odborníci", ktorým ako ekonómom-poisťovníkom nebolo hneď jasné, že taký produkt UDP-K je nesplniteľný a proti logike (konkrétne "poistky zadarmo a celá istina úročená"). Napriek tomu vyškolili ľudí, ktorý to ....

To je presne o čom hovorím. Nemáš šajnu o poistení. UDP-K malo svoju rizikovu a rezervotvornú zložku. Bez rizikovej zložky ti dá úrok akurát tak banka. A prečo vobec na tieto bludy reagujem....to fakt nemá zmysel.
samo zv
31.01.11,13:46
Nerozumiem Vášej reakcii na môj príspevok. V základných črtách rozumiem aj poisteniu, ale to že poisťovňa, teda jej "odborníci" pripravili a ponúkali taký produkt o ktorom teraz píšete, že "to dá akurát tak banka", tak tomu nerozumiem, a o tom bol môj príspevok. Prečítajte si prosím pozornejšie môj príspevok 4771 a ak máte dojem, že je to blud tak mi prosím dajte nejaké rozumné vysvetlenie, rád sa poučím a budem tlmočiť rady aj ďalej.
macko555
31.01.11,17:49
blud je to v tom, ze ziadne poistky nie sú zadarmo, ako píšeš. Poistenie UDP sa sklada jednoducho povedané minimálne z dvoch zložiek. Neviem, co treba vysvetlovat, určite to nie je tak subjektívny proces ako si ho popísal. Ale mysliet si mozes co chces.
samo zv
01.02.11,08:19
To mi je jasné, že poisťovne ponúkajú rôzne druhy poistenia za rôznych podmienok - však o tom je trh. Klient uzatvoril poistenie UDP-K za podmienok, ktoré mi predostrela poisťovňa. A že to boli také pre poisťovňu nevýhodné podmienky, to mali vedieť tí, čo poistenie vymysleli, či ponúkali. Prečo má znášať následky neodbornosti pracovníkov poisťovne klient(neviem, kto teda nič o poistení nevie, či ja a či poisťovací pracovníci)? Alebo teda seriózne mala či môže poslať poisťovňa poisťovacích agentov (ale zdôrazňujem patrične zákonne poučených ľuďmi čo vedia o čom poistenie je) za klientom dohodnúť nové ZMLUVNÉ podmienky, s ktorými by klient mohol, alebo nemusel súhlasiť. Nie však spôsobom podvodu - konkrétne zaslaním listu o vykonštruovanej nezaplatenej splátke s pripojením nových podmienok, ktoré obyčajný smrteľník nemal možnosť si ani prečítať a to už vôbec nie v tak šibeničnom termíne - 10 dní ani nie nahováraním na iný vraj výhodnejší produkt, ktorý však po podrobnejšom preštudovaní je oveľa nevýhodnejší....
rrrrrr
05.04.11,15:34
senčan
09.04.11,05:10
rrr - myslím, že toto je najúčinnejší spôsob ako všetkým poškodeným preukázať, na ktorej strane je právo a ako budú súdy pristupovať k riešeniu týchto sporov aj v bašte tejto "kvázi" poisťovne.
rrrrrr
09.04.11,06:02
Súdy budú na strane zákona čiže na našej
jarecko
08.05.11,21:09
Upozorňujem klientov inštitúcie bez obáv, že sa blíži uplynutie doby troch rokov, keď začala rozosielať listy o zrušení zmlúv. Čo znamenajú tri roky pre tých, ktorí doteraz neuplatnili svoje práva cestou súdov sa dá vyčítať z týchto §-ov OZ.



PREMLČANIE

§ 100
(1) Právo sa premlčí, ak sa nevykonalo v dobe v tomto zákone ustanovenej (§ 101 až 110). Na premlčanie súd prihliadne len na námietku dlžníka. Ak sa dlžník premlčania dovolá, nemožno premlčané právo veriteľovi priznať.



Premlčacia doba

§ 101
Pokiaľ nie je v ďalších ustanoveniach uvedené inak, premlčacia doba je trojročná a plynie odo dňa, keď sa právo mohlo vykonať po prvý raz.
gembi
17.05.11,20:59
Oznamujem Vam ze v mojej veci o neplatnosti zrusenia poistnej zmluvy OS KE1 rozhodol v moj prospech, takze zrusenie bolo neplatne. Samozrejme poistovna sa odvola. Ked budem mat pisomne rozhodnutie zavesim to tu. Este jedna poznamka sudca si vyziadal nazor Narodnej banky, ta sa vyjadrila v zmysle ze: Rapidu neprikazala prepocitat poistky a Rapid mal ine moznosti ako sa s nizkym poistnym vysporiadat, napriklad siahnut si na zisk alebo na svoje rezervy, alebo previest poistny kmen na inu poistovnu...
Vsetkym Vam drzim palce.
jarecko
17.05.11,21:28
Ahoj gembi!
Citam od teba dobru spravu, verim, ze aj ta odvolacia bude taka ista.
exkalibur
20.05.11,15:20
tešim sa s tebou Gembi.Podľa všetkeho niesi sám,čo je na najlepšej ceste k spravodlivosti.Teraz by som chcel vidieť tie skysnuté tváre niektorých ochotnikov z XY.
anna63
06.07.11,09:57
Dobrý deň, ja by som sa chcela pripomenúť ...mali sme s manželom uzavreté dve zmluvy. Ja som toho času dala preplatiť svoju zmluvu za odkupnú hodnotu, okradla ma poisťovňa o balík peňazí, ale k tomu sa už nechcem vracať. Manžel ich dal na súd a dobrá správa je, že v piatok 1.7.2011 takisto OS KE1 rozhodol v jeho prospech. Teraz čakáme ďalej, myslím si minimálne ďalší polrok, pretože poisťovňa sa samozrejme odvolá.
rrrrrr
08.07.11,13:19
Čo macko akosi sa vrece roztrhlo všetko prehrávaš koľko ťa to stojí......

Ha Ha ha haaaaaaa
rrrrrr
13.09.11,17:37
Macko už si na Ústavnom súde prehral asi 150 sporov pokiaľ viem tak všetky a ty sa stále ksichtíš ako keby si mal pravdu. Keď prebehnú spory tak tá tvoja skorumpovaná XY toľko peňazí ani nevidela a to hovorím len o súdnych poplatkoch. Daj si približne do kalkulačky 2500xsúdny poplatok a predaj tvoj 10- ročný Bentley

Zatiaľ sa maj budúci predavač záchodových mís.
Chobot
13.09.11,23:12
Macko už si na Ústavnom súde prehral asi 150 sporov pokiaľ viem tak všetky a ty sa stále ksichtíš ako keby si mal pravdu. Keď prebehnú spory tak tá tvoja skorumpovaná XY toľko peňazí ani nevidela a to hovorím len o súdnych poplatkoch. Daj si približne do kalkulačky 2500xsúdny poplatok a predaj tvoj 10- ročný Bentley

Zatiaľ sa maj budúci predavač záchodových mís.

Si si istý, že to bolo na ústavnom súde? Pozeral som rozhodnutia ÚS za tento rok, ale ani jedno rozhodnutie vo veci poisťovne RL som tam nenašiel. Mohol by si dať odkaz na konkrétne rozhodnutia, aby tento tvoj príspevok nevyznel ako populisticko - propagandistický výkrik?
rrrrrr
14.09.11,09:33
Si si istý, že to bolo na ústavnom súde? Pozeral som rozhodnutia ÚS za tento rok, ale ani jedno rozhodnutie vo veci poisťovne RL som tam nenašiel. Mohol by si dať odkaz na konkrétne rozhodnutia, aby tento tvoj príspevok nevyznel ako populisticko - propagandistický výkrik?


Nech sa páči.
US 412/2010,413/2010,424/2010,422/2010,421/2010,420/2010,419/2010,419/2010,418/2010,417/2010,286/2010,300/2010 a mnoho mnoho dalších pýtaj si od macka
Chobot
14.09.11,11:02
Nech sa páči.
US 412/2010,413/2010,424/2010,422/2010,421/2010,420/2010,419/2010,419/2010,418/2010,417/2010,286/2010,300/2010 a mnoho mnoho dalších pýtaj si od macka

Aha, ja som hľadal v roku 2011.
rrrrrr
14.09.11,11:08
Aha, ja som hľadal v roku 2011.

Aj v roku 2011 je ich dosť. To čo som dal to bol len 1-polrok 2010 druhý bol lepší a 2011 je tiež dobrý.
rrrrrr
14.09.11,15:01
rrrrrr
14.09.11,15:32
Chobot k poisťovni XY ti môžem povedať len toľko: Chudák poisťovňa všetci porušili práva voči nej. A ona že okradla 90 percent klientov to je dobré. Odvoláva sa na neodvolaťelné dovoláva sa na nedovolaťelné všetci sú zlý len ona je dobrá a preto má asi na konte takmer 3000 súdnych konaní od roku 2009
rrrrrr
19.09.11,14:54
Tu máš čierne na bielom ako XY platí súdne poplatky. Čo som velmi rád.
http://wwwold.justice.sk/dwn/h4/rs/rsSRspotr/KSKE_5Co_358_2009_199.pdf
http://wwwold.justice.sk/dwn/h4/rs/rsSRspotr/OSKE1_39C_183_2007_165.pdf

ako aj to že nemôžu redukovať poistné zmluvy nech si kúpia terénne auto a tam nech si zapnú redukcie v horách, nie klientom poistné zmluvy.
rrrrrr
21.10.11,17:49
Macko čo to čítam, že vraj tá vaša RD je neplatná. Veď si tvrdil, že je platná v čom je problém. Viem si živo predstaviť tvojho uškriekaného právnika. A aj toho US čo pozná každý zákon, nie darmo tam dvere 10 rokov otváral.


http://www.asu.sk/Aus.files/poistovnaXY/KSPO-20CoE-24-2011.pdf
rozum
06.11.11,18:44
Prosím je tu niekto kto pracoval alebo pracuje pre túto poisťovňu? Ďakujem.
video1983
06.11.11,18:52
urcite sa niekto najde poloz otazku mozno ti pomoze niekto
rozum
06.11.11,19:07
Myslíš novú tému?
Chobot
07.11.11,08:13
Myslíš novú tému?

Ak sa otázka týka sporu medzi touto poisťovňou a klientami, ktorým redukovala poistku, tak sem. Pokiaľ sa chceš spýtať na niečo iné ohľadne poisťovne Rapid, tak založ novú tému.
senčan
09.11.11,16:32
Má už niekto právoplatný rozsudok v spore o jednostrannom zrušení poistky?
SsMm
10.11.11,21:48
Dobrý deň,

kdeže rozsudok

práve v týchto dňoch mi prišlo najprv oznámenie o nariadení pojednávania na 20.12.2011 na Okresnom súde v mieste môjho bydliska, na ktoré som žalobu podával.
Hneď na to mi bol poštou doručený cca 2 cm hrubý spis zo spomínaného Okresného súdu, že pojednávanie "sa zrušuje z dôvodu vznesenia námietky miestnej príslušnosti odporkyňou" s tým, že sa vec postupuje Okresnému súdu Košice I.
Takže sa riešenie odsúva.

Pozn.: V mojom prípade nedošlo k podpisu ani 1 z ponúkaných akcíí, podpísaním ktorých by som súhlasil s novými VPP, takže moje šance v žalobe "o určenie neplatnosti právneho úkonu", ku ktorému došlo jednostranným zrušením poistenia, by mali byť vysoké. Dilema, resp. paradox je akurát v tom, že žiadam - inými slovami povedané - o trvanie poistného vzťahu so subjektom, ktorému už "de facto" nedôverujem :-)
kascej
11.11.11,06:44
Dobrý deň,

kdeže rozsudok

práve v týchto dňoch mi prišlo najprv oznámenie o nariadení pojednávania na 20.12.2011 na Okresnom súde v mieste môjho bydliska, na ktoré som žalobu podával.
Hneď na to mi bol poštou doručený cca 2 cm hrubý spis zo spomínaného Okresného súdu, že pojednávanie "sa zrušuje z dôvodu vznesenia námietky miestnej príslušnosti odporkyňou" s tým, že sa vec postupuje Okresnému súdu Košice I.
Takže sa riešenie odsúva.

Pozn.: V mojom prípade nedošlo k podpisu ani 1 z ponúkaných akcíí, podpísaním ktorých by som súhlasil s novými VPP, takže moje šance v žalobe "o určenie neplatnosti právneho úkonu", ku ktorému došlo jednostranným zrušením poistenia, by mali byť vysoké. Dilema, resp. paradox je akurát v tom, že žiadam - inými slovami povedané - o trvanie poistného vzťahu so subjektom, ktorému už "de facto" nedôverujem :-)

Ten 2cm spis je vyjadrenie odporcu a ubezpečujem Ťa, že je plný žvástov. Jedinou obranou je dosiahnuť natiahnutie procesu takýmito námietkami a potom ponúkať zmier, lebo ak proces začne prehrajú. Určite o námietke rozhodol nejaký "šikovný" vyšší súdny úradník, tak ako zvyčajne... ich odborná úroveň je na zaplakanie.
Ak máš ďaleko do Košíc požiadaj o vrátenie spisu, ak nie nechaj tak, bude pojednávanie, zase požiadajú o prerušenie, čo im pravdepodobne zamietnu ako v iných prípadoch a potom budú tasiť zmier.
SsMm
11.11.11,21:50
Ten 2cm spis je vyjadrenie odporcu a ubezpečujem Ťa, že je plný žvástov. Jedinou obranou je dosiahnuť natiahnutie procesu takýmito námietkami a potom ponúkať zmier, lebo ak proces začne prehrajú. Určite o námietke rozhodol nejaký "šikovný" vyšší súdny úradník, tak ako zvyčajne... ich odborná úroveň je na zaplakanie.
Ak máš ďaleko do Košíc požiadaj o vrátenie spisu, ak nie nechaj tak, bude pojednávanie, zase požiadajú o prerušenie, čo im pravdepodobne zamietnu ako v iných prípadoch a potom budú tasiť zmier.

veru tak, asi je za tým 'vyšší' psychologický zámer: "odradiť" :-)
gembi
17.11.11,20:55
ahoj,
nezufaj ja sa sudim uz treti rok. Tiez som nepodpisal nic a konecne mam rozhodnutie OS KE v moj prospech. Zmluva bola zrusena nepravom.Poistovna sa samozrejme odvolala na KS KE teraz cakam na rozsudok KS. Treba vydrzat a bojovat za svoje prava.
22480
24.11.11,19:35
Ja sa sudim tiez uz treti rok. Prve pojednavanie bolo vytycene na OS KE len nedavno a ihned bolo aj odrocene. Dalsie pojednavanie je vytycene na zaciatok buduceho roka. Predpokladam, ze rozsudok bude rovnaky ako v pripade Gembi, tiez som nic nepodpisoval. Ak ano, poistovna sa urcite odvola na KS KE a zase budem cakat ....ktovie kolko rokov......Ak to vsetko bude pre mna uspesne, vyplatia mi peniaze, na ktore mam narok po ukonceni poistenho vztahu. A potom sa zacnem sudit o uroky z omeskania.....
gembi
24.11.11,20:50
A to po troch rokoch si sa dopracoval len k jednemu pojednavaniu??
22480
07.12.11,08:26
Ano, az po troch rokoch. Slovenske sudnictvo.
polda999
15.01.12,09:05
Ja som na tom podobne.Prvé pojednávanie máj 2011 po takmer troch rokoch.Moja právna zastupkyňa mi volala,že sa pojednávania nemusím zúčastniť.Poisťovňa sa na pojednávaní nezúčastnila, bola jej uložená poriadková pokuta a sudkyňa žiadala moje vypočutie.Druhé pojednávanie bolo zrušené z dôvodu námietky poisťovne, KS námietku zamietol takže čakám na vytýčenie pojednávania.Splatnosť poistky mám v máji 2014 takže dovdety sa to možno ukončí.
22480
16.01.12,17:45
Druhe pojednavanie na OS KE. Vysledok je, ze rozhodol v moj prospech. Predpokladam, ze poistovna sa odvola na KS KE. Takze cakam dalej co bude.
mzv
28.02.12,07:33
Dobrý deň, mám rovnaký problém, mohli by ste mi prosím Vás zaslať vašu žalobu na OS a rozsudky OS samozrejme bez osobných údajov, chcem podať aj ja žalobu
mzv
21.03.12,16:47
Dobrý deň, mám rovnaký problém, mohli by ste mi prosím Vás zaslať vašu žalobu na OS a rozsudky OS samozrejme bez osobných údajov, chcem podať aj ja žalobu
jarecko
19.09.12,04:48
Ma niekto v nasej veci nove info za 8 mesiacov co sa tu nepisalo?