kascej
19.09.12,22:46
V roku 2012 sa toho zmenilo dosť.

40 stranové elaboráty nezabrali a žiaľ Poisťovňa už spor o predčasne zrušenú zmluvu definitívne prehrala

http://www.supcourt.gov.sk/data/att/23273_subor.pdf
jarecko
19.09.12,21:28
Len aby mali este financie na vyplatenie tych, ktorym poistenie bude koncit riadne podla uzavretych zmluv, ked definitivne prehrali.
kascej
20.09.12,21:38
Len aby mali este financie na vyplatenie tych, ktorym poistenie bude koncit riadne podla uzavretych zmluv, ked definitivne prehrali.

Podľa rôznych zdrojov to v tej rapidke vyzerá veľmi biedne. Zlaté časy rapidného pribúdania zmlúv su preč. Už ani TOP rebričky nezastáva medzi poisťovňami na Slovensku, tak ako to bolo v "prevratnom" roku 2009...

http://firmy.etrend.sk/rebricky-firiem0/najvacsie-poistovne.html (http://firmy.etrend.sk/rebricky-firiem0/najvacsie-poistovne.html)

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/121596/Rapid-life-vlani-s-poklesom-poistneho (http://openiazoch.zoznam.sk/cl/121596/Rapid-life-vlani-s-poklesom-poistneho)

Avšak je tu opatrenie NBS:
V súvislosti s konaním vedeným okresným súdom Trenčín pod sp. zn. 11 C 91/2009 Národná banka Slovenska predbežným opatrením č. OPK - 7151-1/2009 z 12. mája 2009 v bližšie vymedzenom rozsahu poisťovni R., a.s. uložila povinnosť zdržať sa nakladania s aktívami bez predchádzajúceho súhlasu národnej banky, ako aj zdržať sa vyplácania dividend, tantiém a iných podielov na zisku, odmien a nepeňažných plnení bližšie určeným subjektom. Na základe podaného rozkladu poisťovne R, a.s. proti uvedenému predbežnému opatreniu banková rada napadnutým rozhodnutím podľa § 32 ods. 1 v spojení s § 21 ods. 1 písm. b) zákona č. 747/2004 Z. z. o dohľade nad finančným trhom a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov prerušila na neurčito konanie o rozklade poisťovne R., a.s., pretože prebieha súdne konanie, v ktorom sa rieši otázka významná pre rozhodnutie národnej banky.

I. ÚS 35/2010-28 zo dňa 3.2.2010 http://portal.concourt.sk/pages/viewpage.action?pageId=1277961
jarecko
11.12.12,18:24
Trvalo to skoro styri roky, ako byva praxou v nasej justicii, ale predsa. Statne sudy na okresnej a krajskej urovni boli spravodlive a dali rozsudkami nasmu poradakovi gembimu za pravdu. Rozhodli, ze poistna zmluva bola zo strany poistovne zrusena neplatne. Gratulujeme.
senčan
15.12.12,16:17
Gratulujem, a táto situácia sa bude u "najlepšej poisťovne" v nie ďalekej budúcnosti viackrát opakovať. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že namiesto argumentov používajú procesné možnosti, ktorými ale nemôžu zvrátiť výsledok - len docielia oddialenie jeho konečného vyhlásenia ako u Gembiho. Už definitívne prehrali aj s paragrafom 109 O.s.p. na Najvyššom súde... Len škoda, že to všetko tak dlho trvá.
vermont1
27.06.13,11:13
Halooo ľudia už to zase začalo. Poistnú zmluvu už mám zrušenú a zase mi prišlo platiť. Idem podávať žalobu na súd. Všetky pohľadávky mám už voči nim zaplatené a ani právnik mi nevedel povadať, čo vlastne odo mňa tentokrát chcú :eek:
ricij
06.11.13,17:34
Dnes jeden môj klient súd v Prešove vyhral. Ak chcete, dám na neho kontakt. Tým hajzlom neplaťte nič, ale dostatočne skoro sa obráťte na právnika.
jarecko
11.11.13,07:13
ricij
a na akej urovni vyhral, zakladnej alebo odvolacej, to jest okresny alebo krajsky sud?
22480
17.12.13,17:05
Dnes mi oznamila advokatska kancelaria, ze Krajsky sud KE potvrdil rozsudok OS KE a tym padom moj pripad uspel aj na KS KE. Ak sa poistovna neodvola na Najvyssi sud, co vraj v niekolkych poslednych prehratych pripadoch neurobila, tak mi v kratkej dobe vyplati poistne plnenie aj s urokami z omeskania, kedze poistny vztah mi oficialne skoncil viac ako pred rokom. Plus sudne trovy a poplatky advokatskej kancelarii.
pavol.za
19.12.13,07:48
Dnes mi oznamila advokatska kancelaria, ze Krajsky sud KE potvrdil rozsudok OS KE a tym padom moj pripad uspel aj na KS KE. Ak sa poistovna neodvola na Najvyssi sud, co vraj v niekolkych poslednych prehratych pripadoch neurobila, tak mi v kratkej dobe vyplati poistne plnenie aj s urokami z omeskania, kedze poistny vztah mi oficialne skoncil viac ako pred rokom. Plus sudne trovy a poplatky advokatskej kancelarii.

Proti rozhodnutiu KS Košice odvolanie možné nie je, ak nemenil rozhodnutie okresného súdu. Rozhodnutím KS Košice je rozhodnutie právoplatné. Podanie na Najvyšší súd právoplatnosť neodkladá...
senčan
17.04.14,12:56
Pavol.za, ako to celé dopadlo? Ja sa s RL naťahujem už štvrtý rok a stále to nie je ani len prvostupňovo ukončené kvôli neustálym obštrukciám ich právnikov.
Lia333
21.05.14,17:14
Chcela by som vam dat vediet, ze konecne po 6 rokoch tahanic s PSCP som dostala vyplatenu plnu sumu z poistenia UDP-K (ponizenu o dan z prijmu). Uz som ani neverila, ze vobec nieco dostanem a uz vobec nie plnu sumu. Necakany prijem fakt potesi, dufam ze tak dopadnete vsetci.. Vsak nie je hriech byt skodoradostna voci Rapid Life? :-) :-) Zo srdca im prajem, aby sudy odskodnili vsetkych poskodenych a aby sa z toho vysokeho zisku v roku 2008 prepadli do hlbokeho minusu!!!
jarecko
21.05.14,17:22
Tak Ti gratulujeme k uspesnemu zakonceniu poistneho vztahu. Riesila si to s nimi cez sudy?
Lia333
21.05.14,20:29
Ano, v ramci hromadnej zaloby - ale nemam k tomu blizsie info, pretoze pravnik ma neinformoval a oznamenie z poistovne mi bolo zaslane na staru adresu. To iba jedna dobra teta z posty mi zavolala, ze mam nevyzdvihnutu sekovu poukazku - nebyt jej tak ani neviem, ze mi dosli nejake peniaze a o 2 dni by ich uz vratili spat do poistovne. Ale myslim, ze ked kosicky sud v nasej hromadnej zalobe rozhodol kladne, tak to tak bude pokracovat aj dalej.. Fakt si to zasluzia ti arogantni chytraci z poistovne - neviem ake skusenosti ste mali vy, ale mna kazdy telefonat s nimi privadzal do zufalstva..
Lia333
21.05.14,20:41
Prave citam predchadzajuce prispevky - a mne teda uroky z omeskania nevyplatili (podla mojich prepoctov - kedze nic na papieri zatial nemam). Pritom 15 rocny poistny vztah skoncil uz pred viac ako 2 rokmi. Ale to asi zalezalo na pravnikovi, neviem.. Z vyslednej poistnej sumy bola akurat zrazena dan z prijmu ( z rozdielu zaplatene poistne a vyplatene poistne).. Takze teraz este musim zistit, ci mam odviest odvody zdravotnej poistovni. No fakt, ja sa trapim aby som nikde nic nedlhovala a ani to robili roky bez skrupul..
volodim
24.08.14,20:27
Mám prosbu o radu ohľadom vyplatenia produktu UDP-K.Podľa zmluvy mala mi RL vyplatiť 2,516,-€,.Po urgenciach od 02,2014 mi zaslali 22,08,2014 oznámenie o likvidácií PZ ,kde mi majú vyplatiť 1,304.-€.Podľa mojich vedomosti z príspevkov na web.stránkach poisťovňa svojvolne menila podmienky.Viem,že som podpísal oznámenie o zmene platby menej asi o 40,-Sk.No to bol asi šikovný ťah,k zmene zmluvných podmienok.Prosím o radu aj od Lia 333, ale aj ostatných poraďakov,či sa oplatí domáhať sa o zbytok sumy súdnou cestou.Veď mi nevyplatia ani to,čo som za 10 rokov im dal.Vopred ďakujem.
Viliam Peter
24.08.14,23:14
Nepomozem ti volodim , ale dufam ze niekto iny ano .
Pred rokmi som tu bol o vela aktivnejsi, ale zijem uz nejaky cas v zahranici a temu som prestal sledovat. Velmi sa tesim ze na svk este co to ako tak funguje a zlodeji dostali po papuli (zasluzili by si ale daleko viac ... )
Ja som vsetku dokumentaciu uz davnejsie poslal nejakemu p.Petrikovi ktory ,ak sa dobre pametam, pripravoval hromadnu zalobu ... Zatial od neho nic neprislo . Nevie niekto nieco viac ? Pracuje ten pan na tom ?
Ak p.Petrik nie je cesta, vie mi niekto povedat ci je sposob aby svoje peniaze dostat bez toho aby som musel byt Slovensku ? Dakujem
jarecko
31.08.14,23:44
Pan Petrik, ludovo povedane zbankrotoval ohladom cinnosti voci poistovni, a uz Ti nepomoze.
senčan
26.09.14,13:22
Pojednávania občiansko-právneho kolégia NS-SR

30.09.2014
11:00 hod. Vyhlásenie rozhodnutia Župné námestie č. 13, Bratislava, miestnosť P-6, prízemie 2 Cdo 229/2013 E.P. , Vyšný Orlík
c/a
Rapid life životná poisťovňa a.s., Košice

http://www.supcourt.gov.sk/data/att/37374_subor.pdf
polda999
16.10.14,10:50
Mal som mať v stredu 15.10.2014 pojednávanie na KS v Košiciach, poisťovňa poslala mail na KS , že nemá k dispozícii právneho zástupcu takže sudca presunul pojednávanie na 5.11. 2014.To isté robili pri pojednavaniach na okresnom súde KE I.Právne argumenty nemajú tak sa to snažia odiaľovať rôznymi obštrukciami a pod.
Viliam Peter
09.09.15,17:10
PORADI MI NIEKTO PRAVNICKU KANCELARIU/PRAVNIKA KTORA UZ MA S PROBLEMOM SKUSENOST ? NAJLEPSIE v SP, SK, PO, alebo KE. Dakujem
misoft
09.09.15,18:33
mimotemy
Nekrič na nás!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
>Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov.<
tokaiito
30.12.15,22:46
Po dlhej dobe som sem opäť nazrel a mám veľkú radosť z toho , že tí čo sa súdili o neplatnosť zrušenia poistky sú na dobrej ceste vyhrať. Ja len dúfam , že až skončí poistka mne , tak ešte mi bude mať kto vyplatiť peniaze :)
polda999
23.01.16,12:58
V apríli 2015 som mal pojednávanie o vyplatenie poistnej sumy, súd mi priznal celú poistnú sumu plus 8,5% ročný úrok z omeškania.Teraz čakám na pojednávanie a rozhodnutie KS v Košiciach.Kolega z práce doplatil poistku ako chcela poisťovňa,poiska mu skončila v júli 2015 poslal im všetky dokumenty ktoré chceli.Po telefonickej urgencii o vyplatenie poistky mu povedali,aby napísal žiadosť o urgentné vyplatenie, odpoveď poisťovne bola, že to musia dať na súd či bola poiska uzatvorená podľa platných predpisov.
nachtigalka
24.01.16,19:35
Mne prišla podobná odpoveď: musí prebehnúť súd či bola poistka uzatvorená podľa platných predpisov a potom ma vyrozumejú :-(.
jarecko
27.01.16,23:07
Odpoveď poisťovne bola, že to musia dať na súd či bola poistka uzatvorená podľa platných predpisov. Koho chcu dat na sud?
nachtigalka
01.02.16,17:36
Zmluva nebola podpísaná v súlade s platnými predpismi , výška poistného plnenia tak nie je jednoznačná, preto sa poisťovňa obracia na súd, a keď súd rozhodne dajú mi vedieť. Podala som sťažnosť na NBS tak uvidím aj keď veľmi nedúfam v ich pomoc. Je tu vôbec niekto taký čo peniaze od tejto poisťovni dostal a na základe čoho ich dostal? :-(
senčan
19.07.16,11:22
Včera konečne uzavrel prvostupňový súd môj niekoľkoročný spor s touto poisťovňou so záverom, že zmluva je platná a zaviazal ju k plneniu podľa poistnej zmluvy. Právny zástupca poisťovne aj v mojom prípade tiež použil argumentáciu, že zmluva nebola podpísaná v súlade s platnými predpismi, ale súd ju zmietol zo stola ako nedôvodnú, pretože nenašiel žiadne porušenie predpisov alebo zákonov podľa argumentácie RL. Teraz si ešte počkám na rozsudok krajského súdu, pretože ako je u RL zvykom, odvolávajú sa aj proti nevyvrátiteľným dôkazom a len zbytočne platia súdne poplatky.
antonak.miro
20.07.16,18:12
Zmluvy s Rapid Life sú platné. Môžete od nich žiadať peniaze spať: Poistné zmluvy UDP-K sú platné. Rapid Life poistné vyplatiť musí. (Analýza) (http://www.spotrebitelskecentrum.sk/informacie/poistne-zmluvy-udp-su-platne-rapid-life-poistne-vyplatit-musi-analyza)
polda999
25.01.17,12:39
9.XI.2016 som mal pojednávanie na KS v Košiciach, ktorý potvrdil rozhodnutie okresného súdu KE I. 20.januára 2017 mi poisťovňa vyplatila poistnú sumu na dožitie plus cca 400 eur aj úrok z omeškania vo výške 8,25% ročne.Trvalo to pomerne dlho poistka zrušená v roku 2008, ale nakoniec som sa dočkal a ešte som aj zarobil cca 1000eur.
senčan
23.04.17,11:10
Nie každý z poškodených klientov spomínanej superpoisťovne sa dostane k najaktuálnejším informáciám. Preto by som chcel upozorniť na posledný odstavec nasledujúceho článku zo dňa 18.4.2017:
http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/945969-ochrana-spotrebitela-narodna-banka-oslovila-klientov-kontroverznej-poistovne-rapid-life
Natty
23.04.17,13:17
Aj ja som naletela tejto poisťovni. Tiež mi bez môjho súhlasu vypovedali zmluvu, ale ja som to súdnou cestou neriešila...škoda, vidím, že som mala! V každom prípade som za Vás všetkých rada, že ste to nevzdali a vybojovali si svoje práva. Ja mám s ich prístupom ku klientom osobne veľmi zlú skúsenosť. S ukončením zmluvy som síce nesúhlasila a mám o tom aj korešpondenciu, kde vyslovene nesúhlasím s ukončením zmluvy, avšak tým, že som z obavy, že nakoniec aj tak obídem naprázdno prijala "odchodné?" (mimochodom úplne smiešne), asi som tým vyjadrila súhlas s ukončením zmluvy? Ak by to bolo napadnuteľné, tak teraz, posmelená Vami, určite podám žalobu na súd. Musím sa pozrieť, dokedy mi mala predmetná zmluva trvať a ak by náhodou prijaté plnenie z nezákonne ukončenej zmluvy nemalo účinky súhlasu s ukončením a moja zmluva mala trvať doteraz, tak s tým bežím na súd. Neviete sa mi náhodou niekto k tomu vyjadriť? Ďakujem a blahoželám všetkým, ktorí sa nenechali odradiť a vyhrali boj s veternými mlynmi!!!
tokaiito
23.07.17,13:41
Tak sa naplnila moja zlá predtucha z 30,12, 2015 :(
Dostal niekto z tých, čo vyhrali súd svoje peniaze ?
misoft
23.07.17,15:49
Tak sa naplnila moja zlá predtucha z 30,12, 2015 :(
Dostal niekto z tých, čo vyhrali súd svoje peniaze ?
Ak ich nedostali doteraz - tak ani rozhodnutie súdu im už nepomôže - budú mať len z koláča dieru. Vedenie RL kradlo, len tak fičalo..... a teraz účelovo sa bránia... ale jedno je isté - od 2008 to s nimi dole kopcom šlo, tí čo peniaze dostali, tak im ich zaplatili tí, čo teraz obídu s dlhým nosom....