Stanislav 1975
27.04.09,20:18
Ja zasa na druhú stranu musím troška aj pokritizovať ľudí ktorí si v uvedenej "poisťovni" pz uzatvárali- od začiatku bolo jasné, že poisťovňa s minimálnym podielom na trhu nemá moc šancí slušnou formou podnikať na územi SR a mám pocit, že poniektorí ľudia sa nechali nachytať na rozne sľuby a pokreslené grafy- veď máme aj vačšie a slušnejšie poisťovne, tak si myslím , že ľudia sa do tohto stavu dostali aj svojou neprezieravosťou, neskúsenosťou a troška aj lakomstvom, keď si mysleli, že za vložené peniaze dostanú plnenie 10 krát vyššie.
Deyres
27.04.09,18:36
to myslite vazne?

neviete co chcete zalovat. nemate pravnikov, mate len nejake rozhodnutie ktore ani nie je zavazne.

a druha strana ma Drgonca.

podla mna je 75% co poistovna urobila v sulade so zakonom. bohuzial ale je to tak. precital som vela diskusii k tejto teme ale nikto nedal silny argument preco by to malo byt protipravne.


to vitamin_r este raz
- pat prispevkov dozadu som Ta o nacrtnutie mozneho riesenia, keby si bol v nasej kozi, ziadal ja
- vytiahol som sem Tvoj prispevok, kde pises o 75 percentach, ktore boli z hladiska poistovne v sulade so zakonom
- znova sa Ta pytam, ako by si riesil tych zvysnych 25 percent, ktore az tak koser neboli ?
Deyres
27.04.09,19:03
Ja zasa na druhú stranu musím troška aj pokritizovať ľudí ktorí si v uvedenej "poisťovni" pz uzatvárali- od začiatku bolo jasné, že poisťovňa s minimálnym podielom na trhu nemá moc šancí slušnou formou podnikať na územi SR a mám pocit, že poniektorí ľudia sa nechali nachytať na rozne sľuby a pokreslené grafy- veď máme aj vačšie a slušnejšie poisťovne, tak si myslím , že ľudia sa do tohto stavu dostali aj svojou neprezieravosťou, neskúsenosťou a troška aj lakomstvom, keď si mysleli, že za vložené peniaze dostanú plnenie 10 krát vyššie.

Ahoj - vsimol som si, ze prvotne si reagoval na dnes pridanu temu http://www.porada.sk/t110573-rapid-life-povinnost-uhradzat-admin-poplatok.html

Dovol ozrejmenie - vies - u Rapidu to bolo nastavene takto: napr. zmluva uzatvorena v roku 1997 s mesacnym poistnym 139,- (od 08/2007 znizene na 99,-) s dobou platenia 20 rokov a poistenim na 25 rokov - teda vlozis (povodne) 33360,- a poistna suma, ktoru dostanes pri doziti v roku 2022 bude 80500,-
Ano, povies si - blbci - ale to vies Ty, ktory robis v Alianz a si v obraze - mnohym z nas mala suma na dlhe poistenie v roku 1997 vyhovovala a urcite to nebolo lakomstvom za 10 krat vyssie plnenie...
Tu neprezieravost a neskusenost beriem - ale uznas - nie vsetci sme zamestnani v poistovniach - niekto musi aj robit...
Stanislav 1975
27.04.09,19:16
Ahoj - vsimol som si, ze prvotne si reagoval na dnes pridanu temu http://www.porada.sk/t110573-rapid-life-povinnost-uhradzat-admin-poplatok.html

Dovol ozrejmenie - vies - u Rapidu to bolo nastavene takto: napr. zmluva uzatvorena v roku 1997 s mesacnym poistnym 139,- (od 08/2007 znizene na 99,-) s dobou platenia 20 rokov a poistenim na 25 rokov - teda vlozis (povodne) 33360,- a poistna suma, ktoru dostanes pri doziti v roku 2022 bude 80500,-
Ano, povies si - blbci - ale to vies Ty, ktory robis v Alianz a si v obraze - mnohym z nas mala suma na dlhe poistenie v roku 1997 vyhovovala a urcite to nebolo lakomstvom za 10 krat vyssie plnenie...
Tu neprezieravost a neskusenost beriem - ale uznas - nie vsetci sme zamestnani v poistovniach - niekto musi aj robit...
A vieš že máš pravdu? Ospravedlňujem sa, asi som fakt troška zareagoval emotívnejšie ako by som mal...- ja viem, že každý sa rozumieme niečomu inému a ja zasa napr. nerozumiem čo ja viem polnohospodárstvu-tak ešte raz sorry.
Ale inak Vám držím palce, lebo to, čo oni rozohrali je veľmi nečistá hra,proste to chcú zarezať a nabaliť sa- podla mňa vyhráte... Ahoj
harleydavidson
27.04.09,19:22
Ja zasa na druhú stranu musím troška aj pokritizovať ľudí ktorí si v uvedenej "poisťovni" pz uzatvárali- od začiatku bolo jasné, že poisťovňa s minimálnym podielom na trhu nemá moc šancí slušnou formou podnikať na územi SR a mám pocit, že poniektorí ľudia sa nechali nachytať na rozne sľuby a pokreslené grafy- veď máme aj vačšie a slušnejšie poisťovne, tak si myslím , že ľudia sa do tohto stavu dostali aj svojou neprezieravosťou, neskúsenosťou a troška aj lakomstvom, keď si mysleli, že za vložené peniaze dostanú plnenie 10 krát vyššie.


prepáč, ale zaškatuľkovať ľudí poistených v rapide za lakomích, no neviem... veď všetci poisťováci lákajú svoje potenciálne "obete" na lákavé ponuky, to potom všetci poistený ako takí, sú lakomí? ešte by som bral, že boli neskúsení, neprezieraví. aj s tým výnosom si to prestrelil, že 10 krát vyššie. v mojom prípade je to 1,8 násobok....
Deyres
27.04.09,19:30
to Stanislav 1975

A - kedze sme sa udobrili :rolleyes: - dovol este otazku - v Tvojej poistovni ste povinni odpovedat na pisomne otazky klientov (je nieco zakotvene v poistnych podmienkach alebo niekde v zakonoch ?), alebo je to tak, ako mi odpovedal vitamin_r na moj dotaz v 1525 (odpoved 1526) ? Dik.
minika
27.04.09,19:41
Ali76, uz som tu napisal ze myslim ze ti ktori to podpisali to prehraju, tak aku radu odo mna chces?
Tak potom nerozumiem,načo tu píšeš??????
harleydavidson
27.04.09,20:06
Tak potom nerozumiem,načo tu píšeš??????

písať a vysmievať sa tu bude, pokiaľ sa bude reagovať na jeho príspevky
Ali76
27.04.09,20:47
Ali76, uz som tu napisal ze myslim ze ti ktori to podpisali to prehraju, tak aku radu odo mna chces?

Ako písala Minika, načo tu potom reaguješ!? Šak si počkaj na súd a potom sa smejme. Nechcem byť naivný optimista, ale myslím si, že uspejeme. Niekto tu už písal: viete si predstaviť, keby takýto podraz tej poisťovni prešiel? Však by sa toho chytili aj ďalšie podobné inštitúcie a na podobné finty by chytali svojich klientov. Zaručene by všetci racionálne uvažujúci začali hromadne rušiť poistky a podobné, aby neriskovali.
Poviem len toľko: tie prachy čo som tam vložil oželiem (2.000€), ale aby som sa pokúsil s tým niečo robiť, mi zato určite stoji.. Im ide o veľa... meno –to už síce stratili a ver že už im len tak niekto do košiara neskočí (internet je krásna vec  ) a tých pár sto mil. ktoré im len tak za pánboh zaplať nenecháme.
pavol.za
28.04.09,06:28
Vážený páni idioti optimistickí:D,

existuje nezpočet rozhodnutí súdov, ktoré hovoria, že keď si niečo podpísal tak to platí aj keby sa ti x-ktát nepáčilo neskôr čo tam bolo napísané. Volá sa to princíp právnej istoty. To však vám pravdepodobne nič nepovie. Na váš úkor sa ide nabaliť Petrík, aj keď vie, že ide hlavou proti múru s tou kvázi žalôbkou. Ďalej si vás naberie na rohy jeho synátor a vy milí barani dementní budete (z)dúfať, že uhráte neuhrateľné. Veď je to celé tragikomická fraška. Pred dvoma rokmi vám milí barani bonus nevadil a teraz pri poplatku je neprijateľný? Dovoľte sa mi zasmiať páni idioti nad postupom oviec (vás), veď ani nevite čo chcete. Riadne vás opäť vydoja a s prázdnym vemienkom pôjdete spinkať tam kde patríte, do chlievika:D:D:D

Otázka je aj, čí je jasné čo sme podpísali? Kedže pri podpise absentovali VPP, ktore sme nepodpisovali, ale podpisovali sme odkaz na internet, ako zdroj oboznámenia. Poisťovňa nevie preukazat co bolo na internete.
pavol.za
28.04.09,07:21
pavol.za, ale to je uplne jedno, staci ze sa papier ktory podpisujes ODKAZUJE na nejake VPP, nech su uz hocikde.

ked pojdes do banky si otvorit ucet, tiez tam podpisujes len beznu zmluvu ktora ma mozno 2 strany a odkazuje sa na ich VOP. a tie ti bezne nedaju ak si ich nevypytas.

chces mi povedat ze moje dve ucty v banke su vlastne neplatne?

No vidíš, ani nevieš čo si podpísal v banke !

Ja keď som riešil v banke čokoľvek, naposledy spotr. uver, boli mi VOP predložené do ruky na preštudovanie a pracovníčka mi vysvetlila aj obsah. Všetky veci s VOP, ktoré sa tykali mňa boli zakotvené v zmluve, nie odkazmi na VOP. Inak sa podpisujú aj VOP. Zmluvu mam zloženú a zapečatenú do celku, aby sa v nej nedali zamierať strany a pod. Ale podľa Teba, právnika, borca, to môžu vymieňať, keď je to označené ako VOP.

Keďže si mi odpovedal, ako si odpovedal a sa tu predvadzas ako pravnik a právne znalý človek, tvrdis, ze kľudne mohla poisťovňa uverejniť nejaky dokument s VPP, ktoré zavesila na web, dala ľudom podpísať návratky, potom zamenila za tieto... a podľa teba je to ok?
petros18
28.04.09,07:31
sú tu stále dve úrovne - buď som podpísal nové VPP alebo som nereagoval na list poisťovne a preto nemajú môj súhlas a podpis na nové VPP. Pojednávanie komisie bolo o oboch prípadoch alebo len o tej väčšej skupine čo papier podpísala?
jarecko
28.04.09,07:48
Niektorym idiotom, ktori si pisu zamestnanie pravnik (cest vynimkam, skutocnym pravnikom), zjavne dochadza trpezlivost (dovod neznamy) a zacinaju sa vyjadrovat na urovni chlievov.
jarecko
28.04.09,07:57
petros18
obidve skupiny su postihnute neprimeranym postupom poistovne. Jedna zmenou poistnych zmluv cez nove VPP, zvysenim poistnych sum o nejaky kvazi administrativny poplatok, znizenim odkupnej hodnoty pri predcasnom skonceni poistnej zmluvy zo strany poistenca na nulovu hodnotu atd. Druha skupina jednostrannym zrusenim poistnych zmluv pre neakceptovanie novych nevyhodnych VPP.
Stanislav 1975
28.04.09,08:21
to Stanislav 1975

A - kedze sme sa udobrili :rolleyes: - dovol este otazku - v Tvojej poistovni ste povinni odpovedat na pisomne otazky klientov (je nieco zakotvene v poistnych podmienkach alebo niekde v zakonoch ?), alebo je to tak, ako mi odpovedal vitamin_r na moj dotaz v 1525 (odpoved 1526) ? Dik.
to Deyres

Ahoj, takže moj nazor je takýto- táto tvoja otázka ma dve stránky- 1.v poistných podmienkach nieje nič definované dokedy má poisťovňa na niečo odpovedať, moj názor však je , že na sťažnosť by MALI a každá slušná firma odpovedá-neviem, ale my odpovedáme, máme infolinku, možeš napísať list,mail a odpovieme... a prečo??? To je tá 2 stránka a ja to zjednoduším a poviem o sebe( to platí komplet aj na poisťovne)- ja niesom človek ktorý by vyvolával ľuďom a na niečo ich nahováral( na to som moc hanblivý) a tak fungujem tak, že poistím napr. pánovi O. auto a čakám, že keď bude niečo potrebovať tak ma osloví aj s inou poistkou a najma, že pán O. o mne povie kolegovi pánovi D a ten sa u mňa poistí a ten to zasa povie ďalej a tak fungujem od skončenia školy a oplatí sa to- a preto keď odo mňa niekto chce nejakú informáciu, radu,pomoc tak sa nemožem naňho vykašlať, lebo už od neho žiadny obchod nikdy neuvidím a neboj sa, niekedy musím aj ja zatnúť zuby,lebo ľudia sú všelijaký aj príjemní aj total nepríjemní ale proste musím sa snažiť vyhovieť a musím sa správať slušne aj keď zapára a mám ho sto chutí niekam poslať,ale proste z neho žijem, tak musím byť milý a slušný-i keď zo začiatku som mal dosť velké problémy so sebaovládaním , ale trhové prostredie ma naučilo sa chovať ako sa má...
PRETO NEROZUMIEM postoju tejto poisťovne, že sa chová ako sa chová a mne to pripadá tak, že oni fakt to chcú "zarezať", a s novým obchodom už ani nepočítajú-podľa mňa im ide o to,že nechcú vyplatiť, čo majú vyplatiť...
Stanislav 1975
28.04.09,08:26
A ešte niečo- je choré ak niekto mení v trvaní poistného vzťahu VPP a pod. a najma ak niekto napíše, že po 10rokoch máš na zmluve nulovú odkupnú hodnotu- tu slovo choré je slabé-ja si myslím, že toto je metoda nie poisťovne ale zo sveta vieme, že takéto správanie sa je typické pre praktiky nejakej ZLOČINECKEJ ORGANIZÁCIE!!!
ako vravím síce sa ma to osobne nedotýka ale štve ma to, že niekto takto chce oklamať ľudí...
alexandra123321
28.04.09,08:26
Jaroslav DE, zopakujem ti moju otazku, lebo sa jej vytrvalo vyhybas.
Zjavne mas dobre info o diani v Rapide a preto sa ta pytam : Ako sa dalej vyvija kauza Skapincovej zmenky??? Vravi sa totiz vselico :D Cakam, ze mi odpovies.
Deyres
28.04.09,09:00
vitamin_r: toto bol Tvoj prispevok

Pôvodca textu príspevku: vitamin_r
to myslite vazne?
neviete co chcete zalovat. nemate pravnikov, mate len nejake rozhodnutie ktore ani nie je zavazne.
a druha strana ma Drgonca.
podla mna je 75% co poistovna urobila v sulade so zakonom. bohuzial ale je to tak. precital som vela diskusii k tejto teme ale nikto nedal silny argument preco by to malo byt protipravne.


toto bola moja otazka:


to vitamin_r este raz
- pat prispevkov dozadu som Ta o nacrtnutie mozneho riesenia, keby si bol v nasej kozi, ziadal ja
- vytiahol som sem Tvoj prispevok, kde pises o 75 percentach, ktore boli z hladiska poistovne v sulade so zakonom
- znova sa Ta pytam, ako by si riesil tych zvysnych 25 percent, ktore az tak koser neboli ?


vitamin_r - dockam sa Tvojej odpovede ???
Deyres
28.04.09,09:04
to vitamin_r

Mohol by si sa pokusit znizit na nasu uroven - klientov poistovne (ciste teoreticky, pretoze som nezaregistroval, ze by si mal s poistovnou z pohladu klienta nieco spolocne) a nacrtol, ako by si postupoval Ty, keby si bol v nasej situacii a problem by sa Ta osobnostne dotykal ?


vitamin_r - este aj tuto otazku som na Teba mal - odpovies ?
pavol.za
28.04.09,09:10
pavol.za, silne pochybujem ze ti pracovnicka banky (za prepazkou) vysvetlila obsah VOP. v banke pracuju vacsinou mlade baby so skoncenou strednou skolou alebo VS ekonomickou. tie o prave ani nechyrovali.

VOP sa zvycajne nepodpisuju. ak chces tak ich podpisat mozes, nema to ale ziadny vyznam.

ak hovoris ze tie podmienky poistovna zmenila na webe - co ti branilo si ich vytlacit? pokojne si mohol ist za notarom a dat si ich overit :)

petros18, pojednavanie komisie, z toho co som precital, bolo len na to aby sa formalne naplnil zakon a asoc. spotrebitelov mohla podat zalobu. nic viac.

Co nepovies !

Pracovnivcka tomu nerozumie, nema pravnicke vzdelanie, ja tomu mam potom rozumiet? Uz nemusis byt taky namysleny, aky si borec...

Takyto nazor sa moze zrodit iba v hlave pravnika. To je banda, ktora si mysli, ze su najmudrejsi na svete a vo vsetkom sa vyznaju a ze vsetkio sa vyriesi, staci mat dobreho pravnika. Vasa robota plava na vode, jeden tym zostavuje zmluvy, druhy potom analyzuje, co zmluvne strany vlastne podpisali.
Vies, raz som sa obartil na pravnika, kvoli kupe bytu. Ked som po nom musel zmluvu opravovat, bez pravnickeho vzdelania, tak som pochopil, o com je tato robota. Takisto kolega, si dal preverit nejake veci okolo autorskeho zakona, nakoniec si to aj tak musel dat dokopy sam, lebo mu narospravala sprostosti.

Vies, zdravy sedliacky rozum hovori, ze zmluva musi byt celistva, to co tu taraz taraz o VOP, ze sa zvycajne nepodpisuju, je len pravny chaos a zrejme praktika Rapid-u. Pokial viem, tak sa podpisuju, ako je teda podchytene, ze s akymi VOP bol dotycny oboznmeny? Asi nijako, staci si potom najat dobreho pravnika, ten premeni aj vodu na vino !!!

Ci poistne zmluvy, uverove, ktore som pozeral, maju VOP spojene spolu so zmluvou. To co som podpisal.
Ked uz rozpravas, ze som si mal vytlacit. Vsak ja kludne predlozim sudu nejake tie vytlacene VPP. Som zvedavy, co poistovna predlozi....
Deyres
28.04.09,09:12
to vitamin_r

Celkovo najlepsie by si urobil, keby si odtialto zmizol - problem sa Ta netyka, poradit nic nevies alebo nechces, tak co tu vlastne strasis ?
lubo73
28.04.09,10:00
Pre vsetkych danov,jaroslavov a vitaminov:zijeme v dobe internetu ale aj napriek tomu toto silne medium nie je celkom dostupne pre vsetkych ludi.Tym mam na mysli babky, dedkov jednoducho dochodcov,ktori k tomuto fenomenu nikdy vztah mat nebudu.Pouzatvarali znluvy s podvodnickou poistovnou v nadeji,ze budu moct tieto svoje uspory z kapitaloveho poistenia darovat svojim detom,vnukom.Jednoducho podpisali papier, v ktorom im poistovna urobila radost znizenim poplatku a tesili sa,ze maju uzatvorenu taku "skvelu" zmluvu.Keby bol Rapid seriozny,tak vsetkym nove VPP rozposle na precitanie,lebo ako som spominal,aj ked sme 21 storoci,nie vsetkym je internet dostupny.Namiesto toho kazdy rok posiela pohladnice a blahozelania k narodeninam,ktore aj tak koncia v kosi,alebo v peci.Je mi na grc z tychto danov,vitaminov a jaroslavov,ktory sa tu na nas odbavuju.Tvaria sa ako pravnici,ale su to len blbi pritakavaci jednej podvodnickej poistovne.Thats all.
pavol.za
28.04.09,10:05
[QUOTE=vitamin_r;1029939]pavol.za, precitaj si zmluvu ktoru si podpisal so svojim mobilnym operatorom, bankou alebo poskytovatelom internetu. tiez sa tam odkazuju na VOP ktore si mozno ani nevidel a ani nepodpisal. tiez su na ich stranke. kazda banka, kazdy operator, kazdy internetovy provider to ma tak vyriesene. chces povedat ze vsetko je to neplatne?[/1QUOTE]


Maju, ale ich mam pri zmluve. ako pisal Jaroslav DE, som idiot, ale este vidim dobre.

Neviem preco sa tu odkazujes na nejakych operatorov... skus mi vysvetlit, preco sa zvycajne nejake VOP nepodpisuju a teda ako sa potvrdi, ze beriem na vedomie, to co mi predlozia a tiez celistvost dokumentu zmluvy, ktore pospiseme.
Ja viem, ze pravnici sa opicia jeden po druhom, kedze pravnik je kdeaky pako... ale skus mi vysvetlit zmysel.
HYDALGO32
28.04.09,10:13
ahoj, to by si potom tam musel mat aj zakony vsetky, ktore s tym suvisia, aj ustavu aj Občiansky zákonník ako čo ja viem čo ešte... iba vtedy by to bolo celé a to je nemožné, lebo potom by každá zmluva mala 20 tis strán.. ide o to, či máš možnosť sa stým oboznámiť..
Otázka : codia Ti zákony do schránky, pochybujem, ale aj tak na teba platia. Prečo ? lebo máš možnosť ísť na obecný úrad, kde je zbierka zákonov
rovnaké je to pri všetkých dokumentoch
pavol.za
28.04.09,10:29
pavol.za, si vazne myslis ze banka ktora ma miliony klientov tesne pred sudom zmeni nejaky subor na internete aby si prilepsila v spore?

to sa nikdy nestane. vies preco? lebo tie VOP su uz tak jednostranne napisane ze keby ich banka/mobilny operator/poistovna vedeli este viac naklonit na svoju stranu tak by to tak davno urobili. a pokojne by ti ich podpisali aj pred troma notarmi.

Ďakujem za odpoveď. Ale nenašiel som ju.
katka 12345
28.04.09,10:29
pavol.za, precitaj si zmluvu ktoru si podpisal so svojim mobilnym operatorom, bankou alebo poskytovatelom internetu. tiez sa tam odkazuju na VOP ktore si mozno ani nevidel a ani nepodpisal. tiez su na ich stranke. kazda banka, kazdy operator, kazdy internetovy provider to ma tak vyriesene. chces povedat ze vsetko je to neplatne?

Čo to tu prosím Ťa pletieš? Dal si si dobrý pozor, keď si si v banke zakladal účet a vkladal tam svoje peniaze? Čo ak si im podpísal,že v prípade krízy si ich banka ponechá ? Si si istý, že to tam nebolo? Páčilo by sa Ti to, aby si prišiel o svoje našetrené peniaze? Ako to môžeš porovnávať s mobilným operátorom, veď keď si raz vezmem telefón, tak si ho poctivo platím, a na ponukové SMS reagujem informovaním sa na pobočke. A buď ich chcem, alebo nie!!! Ale som s nimimi oboznámená a môžem si vybrať. A to isté je predsa aj v banke. Príde mi ponuka a MOŽEM SI VYBRAŤ, či chcem niekde investovať alebo nie. Ale tu to bolo všetko nastrčené a nové VPP doslova klientom zatajené. A neoponuj mi, lebo v tej dobe som internet nemala a s poisťovňou som bola spokojná. Už sa Ti stalo, že Ťa podrazil dobrý priateľ? Aký to bol pocit? Veď ak mi poisťovňa nechce vyplatiť zúročené peniaze, nech mi aspoň vráti to, čo som tam za 10 rokov vložila, keď už sa tak oháňa zle vypočítanými vzorcami, aby náhodou "nebola v strate." Ja nechcem od nich nič navyše!!!!!!!!! Iba to, čo som vložila.
A dovidenia. Ale tu nieje o čom debatovať. Bol to jasný zámer poisťovne, ako nevyplatiť klientov. A je mi z toho nanič, keď vidím aspoň 15-krát denne ich reklamu na TA3. Z toho mi je jasné, prečo sú naše odkupné hodnoty nulové. Určite ide väčšina na reklamu, ale to im vôbec nepomôže. Už aj český finančný trh je oboznámený s touto kauzou, tak neviem, na aký ešte chcú preraziť. A aj keby sme ten súd nevyhrali, verte tomu, že tejto poisťovni - s týmto názvom - /určite si ho po čase zmenia/ už ľudia nedôverujú. A aj keby vyhrali len tí, ktorí nič nepodpísali, aj tak by som bola spokojnešia, že sa aspoň im niečo vráti a nenabalia sa zlodeji. Už to tu niekto spomenul, že touto kauzou majú poveriť niekoho zo zahraničia. Tak dúfam, že to bude niekto, kto má zdravý a triezvy úsudok na spravodlivosť a komu sú blízke základné ľudské princípy. Už to tak vyzerá, že v našom štáte sú diskriminované iba menšiny /nič proti nim nemám/, pretože sa dokážu zoskupiť a vybojovať si také podmienky, pri ktorých sa niekedy mne, ako bežnému človeku, točí hlava. Tak dúfajme, že raz aj biedna Slovač, keď sa spojí, môže za niečo spoločne bojovať, hoci sa nikdy nevidela. Prajem pekný deň všetkým.;););)
pavol.za
28.04.09,11:44
pavol.za, ten pojem "celistvost dokumentu zmluvy" ktory si si vymyslel neexistuje. to je moja odpoved.

katka, mobilni operatori menia VOP kazdy druhy mesiac a ani o tom nevies.

... cha cha cha... Ty si asi taky pravnik, ako ta pravnicka, co mi davala dokopy kupnopredajnu zmluvu....
Preco potom viazu notari zmluvy dokopy, zapecatia a podpisuje sa osobitne kazda strana??? Asi preto lebo to podla Teba netreba.
pavol.za
28.04.09,11:50
pavol.za, tie zmluvy u notara sa tykaju nehnutelnosti, preto sa zapecatuju. zakon to vyzaduje.

Ked to zakon nevyzaduje tak to uz netreba.... - toto je ukazka myslenia pravnika. Sa nedivym, ze vyrabate, co zmluva to paskvil o ktory sa potom treba sporit dalsich 10 rokov na sude....
pavol.za
28.04.09,13:34
pavol.za, je mi luto ze nepoznas ani zaklady prava ale tak to je. co myslis kto ta bude zastupovat na sude? opat len pravnik.

Mne je zase luto, ze si pravnik....

Neviem pravo, a nevenujem sa tomuto, ani by ma nebavilo robit taku robotu. Myslim si o tom svoje.... Ja si zarabam normalnou pracou.

Ano viem, bude nas zastupovat pravnik, ktory bude posudzovat robotu ineho pravnika a Drgonec bude vsetko prekrucat naopak. No co uz, to je Vasa robota, ziadna exaktnost, ziadna logika, len spory, hra so slovickami, prekrucanie faktov... zial my to musime takyto stav znasat.

Som rad, ze to budu astupovat ludia zo zahranica.
katka 12345
28.04.09,14:30
pavol.za, ten pojem "celistvost dokumentu zmluvy" ktory si si vymyslel neexistuje. to je moja odpoved.

katka, mobilni operatori menia VOP kazdy druhy mesiac a ani o tom nevies.

Milý vitamín. A ani ma to nezaujíma či mobilný operátori menia VOP každý mesiac alebo každý deň. Pre mňa ako klienta je podstatné to, že ma tým nepoškodzujú a držím sa svojej podpísanej zmluvy. Ešte si to nepochopil???
Zmenu VPP poisťovne a nejakého mobilného operátora /s ktorým môžeš zmluvu vypovedať kedykoľvek a nemusíš pritom stratiť ani cent/ nemôžeš porovnávať.
agentka2312
28.04.09,14:33
ahoj mna sa to priamo dotyka uz mam vsetko vyplatene /2007/v roku 2012 ma nastat plnenie od poistovne a mam vraj 0 eur?
rust
28.04.09,15:11
Pre Jaroslav DE:
iba dokazujete, že úbohosť naozaj nemá hraníc. Prajem pekný deň (i Vám)
ldanc
28.04.09,16:21
Pre agresorov:

výborneeee... ste perfektní právnici, ale ako tak citam vase riadky, dokazete iba nechutne urážat a nadávat ostatným. Zamyslite sa nad sebou chlapci :-)

Pre ostatných poradakov:

...prestante si s agresormi dopisovat, pretoze tato porada stráca prehladnost a toho chcu docielit...
harleydavidson
28.04.09,16:54
nóó, tak ako to tu čítam, chlapci (VITAMÍN, JAROSLAV DE, chroma...atď), sa nám rozčertili. Akosi strácajú nervy!!! Začínajú byť dosť osobní, agresívni. Že by im zamestnávateľ začal krátiť mzdy?!:D:D:D
dragonka
28.04.09,17:03
Riešme problém a nie nadávky
Bina
28.04.09,17:45
Jaroslav De, ak sa vás to netýka, tak tu nenadávajte. A ak sa vám ten chlievik páči tak tam choďte vy. Už bolo dosť neslušného nadávania. Riešia sa tu veci dôležité pre ľudí, ktorí nevedia ako sa zachovať momentálne v svojej situácii do ktorej ich dostala poisťovňa svojim konaním. Ak im neviete svojimi návrhmi pomôcť, tak ich neoberajte o čas, ktorý strávia čítaním vašich nízkych príspevkov. Som tiež jednou z dotknutých konaním tejto poisťovne a v žiadnom prípade neverím, že dobré mravy nezvíťazia.
dušinka
28.04.09,17:53
Som tu prvý raz, doplatila som na 40,-- Sk zľavu, pritom nie som ani mladá, ani naivná, len som nedocenila situáciu, teraz neviem kam z konopí, prosím, môžeš mi znova poradiť, kam napísať sťažnosť, pretože skoro som odpadla pri vyrubených poplatkoch. Pokiaľ som nepozrela tému na porade fakt som bola zo seba zúfalá, takto sa nechať nachytať. Cítila som sa ako najväčší hlupák pod slnkom. Naozaj som nepredpoklada ani v najhoršom sne, že takýto podvodníci bez chrbtovej kosti chodia kľudne po svete. Keďže téma má naozaj veľa strán, neviem sa dopracovať k uvedeným radám ohľadne písania sťažností, resp. podaní kdekoľvek možne, resp. kontakt na právnika, ktorý je ochotný sa do tohoto podvodu zainteresovať, či to už dopadne tak, či onak.. Podotýkam, že do "našej" poisťovne som doteraz zaplatila 58000,-- Sk. Ako predpokladáte, odkupná hodnota po 10 rokoch sa rovná 0.
Bina
28.04.09,18:04
Dušinka, skús si prečítať na stránke Asociácie užívateľov služieb Banská Bystrica, kde zverejňuje plnomocenstvo, aby mohla podať žalobu a zastupovala v súdnom konaní proti spoločnosti Rapid life.
Deyres
28.04.09,18:08
Som tu prvý raz, doplatila som na 40,-- Sk zľavu, pritom nie som ani mladá, ani naivná, len som nedocenila situáciu, teraz neviem kam z konopí, prosím, môžeš mi znova poradiť, kam napísať sťažnosť, pretože skoro som odpadla pri vyrubených poplatkoch.

A kdeze si bola doteraz dusinka ?
Hlavne si precitaj: http://www.asu.sk/vyzvaspotrebitelom.htm
Napis splnomocnenie.
Nezabudni v skratke opisat aj svoj pripad (studuju ich).
Vsetko im to co najskor posli (t.j. hned - zhromazduju klientov na hromadne zastupovanie voci Rapid).
Ostatne info najdes tu - zopar desiatok stranok dozadu...
Prispevky od vitamin_r a Jaroslav DE si nevsimaj - usetri Ti to cas.
A daj vediet vsetkym, o ktorych vies, ze boli takto dobehnuti.
minika
28.04.09,18:13
Vážený páni idioti optimistickí:D,

existuje nezpočet rozhodnutí súdov, ktoré hovoria, že keď si niečo podpísal tak to platí aj keby sa ti x-ktát nepáčilo neskôr čo tam bolo napísané. Volá sa to princíp právnej istoty. To však vám pravdepodobne nič nepovie. Na váš úkor sa ide nabaliť Petrík, aj keď vie, že ide hlavou proti múru s tou kvázi žalôbkou. Ďalej si vás naberie na rohy jeho synátor a vy milí barani dementní budete (z)dúfať, že uhráte neuhrateľné. Veď je to celé tragikomická fraška. Pred dvoma rokmi vám milí barani bonus nevadil a teraz pri poplatku je neprijateľný? Dovoľte sa mi zasmiať páni idioti nad postupom oviec (vás), veď ani nevite čo chcete. Riadne vás opäť vydoja a s prázdnym vemienkom pôjdete spinkať tam kde patríte, do chlievika:D:D:D

takéto príspevky prosím píš na forum: "Život bez obáv " ( keď neexistuje, tak si ho založ. ) Určite sa medzi svojimi dočkáš ocenenia a kľudne sa môžete smiať až do popuku. Mne to vadiť nebude a tebe a podobným to snáď pomôže.
pozlatka
28.04.09,20:04
Pre Jaroslav DE :
Nechutné výrazy používané v tvojich príspevkoch sa mi vôbec nepáčia a dokazujú úroveň "inteligencie" prispievateľa, pre ktorého slušné vystupovanie a pojem "dobré mravy" sú španielskou dedinou.
katka 12345
28.04.09,20:12
katka, takto len dokazujes ako si neznala veci. vies co je to zmluvna pokuta? ak si brala pausal u mobilneho operatora tak zmluvu nemozes vypovedat len tak ale si viazana. a dovtedy ti operator mozes menit VOP. preboha ved trochu premyslaj nez nieco napises.

Neviem, čo si študoval, ale aj paušál môžeš zrušiť kedykoľvek. Ale si si vedomý, že zaplatíš mastnú pokutu. Ale po riadnom napr. dvojročnom ukončení paušálu si môžeš predsa prestúpiť do inej siete. Ja som s poisťovňou zmluvu ukončiť nechcela a ani nikto iný, kto nezobral od nich nič. Tak prečo s nami rušia zmluvy a odkupná hodnota je nulová? A ešte mi Ty chytrák povedz, čo by mi tak môj mobilný operátor pri paušále mohol vo VOP zmeniť?
Veď ak by išiel proti klientovi svojimi VOP už by si uňho nikto mobil nevzal. A presne to urobila poisťovňa. Nebudem reagovať na Tvoje komentáre, lebo si sa ukázal ako jasný odvádzač pozornosti od témy, ktorá je tu podstatná. Tak sa maj pekne a uži si to, lebo Ty s tým neprestaneš. Pa.;)
daklen
28.04.09,22:38
Pripadáte mi tu ako úbohé brechajúce hovná.

Treba sa postaviť k veci čelom a povedať "podpísal som tak zaplatím" a nie sa strápňovať sebapresviedčať o absolútnej chobotine typu dobré mravy.

Je to úbohé.

Mohol by si nám prezradiť podla čoho poisťovňa vypočítala výšku poplatku 11.95 EUR. mesačne???
Keby že je to raz ročne tak si myslím, že to by sa ešte dalo a bolo by všetko O.K,ale mesačne???Ty by si uhrádzal nejakej poisťovni ,alebo nejakej inej inštitúcii administratívny a správny poplatok 11,95 EUR za mesiac???
A dalšia otázka prečo poisťovňa nezaviedla polatok pre všetkých svojich poistencov??
A ešte ťa poprosím tie uražky si nechaj pre seba ,alebo pre tvojich chlebodarcov tu na to nie je nik zvedavý.
dušinka
29.04.09,09:11
Ďakujem za rady a len na vysvetlenie, aby som nevyzerala, že neviem napočítať do desať. Mala som vážne problémy, ktoré som musela uprednostniť, ale dúfam že teraz už budem mať dosť energie a času aspoň sa pokúsiť zabojovať proti takýmto podvodníkom. Idem na to... Aspoň sa pokúsme, keď už nič inšie, poriadne im strpčiť živost, ak sa to takýmto ľuďom dá.
A ešte, čo mám urobiť, zaplatiť poplatky od januára/ poistné platím ročne v máji/ alebo im napísať nejaké odvolanie, hoci bezvýznamné. Ešte pre tých pánov, ktorí tu mútia vodu, nemám finančný problém platiť tieto poplatky, ale dvíha sa mi z toho žalúdok a mám istotu že o desať rokov pri dožití dostanem nejaké plnenie? Ale vzdať sa len tak už vložených prostriedkov, to sa mi tiež nechce.
dušinka
29.04.09,10:42
pretože aj Tí, ktorých oklamal BMG Invest dosiahli aké, také, zadosťučinenie... A pretože stále verím, že Božie mlyny melú pomaly, ale iste. Tak ako všetci ostatní, svojou otázkou som sa neobracala na pána Vitamín_r, tak neviem prečo reagoval.
HYDALGO32
29.04.09,10:49
dusinka
ja som mal v bmg nejake male peniaze, ale nic som z toho nevidel...neviem o čom tu hovoríš..
rozdiel je v tom, ze v poistovni si neukladas vklady, na poistne plnenie mas narok az ked sa ti nieco stane alebo dozijes konca poistenia..
lubo73
29.04.09,11:00
HYDALGO:Poistenie od rapidu tu mala vacsina kapitalove a po ukonceni poistneho obdobia bola dohodnuta suma,ktoru im mali vyplatit,tu neslo len o plnenie poistneho,vacsine to malo skoncit za par rokov a tesit sa zo slubenych penazi ty mudrc.Mne napriklad to malo skoncit za necele 4 roky,teraz podla nich dostanem ho..o.
Stanislav 1975
29.04.09,11:15
Možem napísať názor nezaujatej osoby? V prvom rade sa nehádajte, keď budete rozpoltený nič nedosiahnete, všetko treba riešiť s kludom,hmhm a si myslím, že dušinka dobre že chce napísať odvolanie, aj ked s ním nič nedosiahne solo cestou ale aspoň bude mať doklad pre budúci súdny spor, že sa to snažila riešit mimosúdnou cestou, treba dať hromadnú žalobu a POZOR nespoliehať sa na nejakú firmu obyčajnú- treba si najať aspoň 2 vysokokvalitných právnikov,ale fakt mená-ak má protistrana Drgonca( ktorý je špička) vy potrebujete čo ja viem Chabadu, Filipa alebo niekoho podobného-treba sa zložiť a po vyhratom súdnom spore poplatky platí protistrana tak sa to vráti...
A treba bojovať a hlavne držať spolu(aj ked viem, že keď je v nejakej skupine viac ludí tak vždy budú rozne názory) a bojovať a bojovať a bojovať
Podľa mňa to vyhráte...
Stanislav 1975
29.04.09,11:23
sporit cez poistku je to iste ako mat na IQ teste vysledok 80.
Tak s týmto NESÚHLASÍM, práveže v dnešnej dobe každý inteligentný človek sporí cez poistku- finančné trhy sú na dne a ešte aj dlho budú a sporenie cez poistku je síce konzervatívnou formou financovania sporenia,ale určite najbezpečnejšou a každý vzdelaný človek na to prišiel- vklady sú chránene štátom a pod. ale mám 2 podmienky-1. nemyslím IŽP, to je v dnešnej dobe pasé a po 2. vybrať si solídnu, slušnú poisťovňu.
Stanislav 1975
29.04.09,11:25
tu je priamy priklad preco nemate proti poistovni sancu.

dusinka, ked si tu nova, tak si precitaj co ti napisal deyres a riad sa tym.

naco budes pisat to odvolanie ak sama vies ze je bezvyznamne?
Treba ho napísať, aj ked nič nevybaví ale musí mať doklad že sa snažila dohodnuť mimosúdne...
HYDALGO32
29.04.09,11:38
co ja viem, poistne plnenia sa nezmenili, iba narok na odkup.. ja si myslim, ze za tymto krokom bude nasledovat vyzva poistovne a ak nebudem platit poplatky, tak ukoncenie poistenia.
sucet mojich poplatkov je nizsi ako sudne naklady, ale na konci dostanem sumu na dozitie, co je lepsie ako zrusit zmluvu teraz a nedostat nic
HYDALGO32
29.04.09,11:42
vitamin_r

v com je poistenie ine ako sporenie ?
katka 12345
29.04.09,18:32
Ďakujem za rady a len na vysvetlenie, aby som nevyzerala, že neviem napočítať do desať. Mala som vážne problémy, ktoré som musela uprednostniť, ale dúfam že teraz už budem mať dosť energie a času aspoň sa pokúsiť zabojovať proti takýmto podvodníkom. Idem na to... Aspoň sa pokúsme, keď už nič inšie, poriadne im strpčiť živost, ak sa to takýmto ľuďom dá.
A ešte, čo mám urobiť, zaplatiť poplatky od januára/ poistné platím ročne v máji/ alebo im napísať nejaké odvolanie, hoci bezvýznamné. Ešte pre tých pánov, ktorí tu mútia vodu, nemám finančný problém platiť tieto poplatky, ale dvíha sa mi z toho žalúdok a mám istotu že o desať rokov pri dožití dostanem nejaké plnenie? Ale vzdať sa len tak už vložených prostriedkov, to sa mi tiež nechce.

Ja som im žiadne poplatky nezaplatila a ani nebudem. Po porade s právnikom som im napísala, že ich nové VPP akceptovať nebudem a ani žiadne admin. poplatky platiť nebudem, nakoľko som s nimi nebola oboznámená /s úplnou zmenou VPP/. Poslala som to hneď, ako som dostala od nich list, a doposiaľ sa neozvali. Tak neviem, čo zase chystajú. O dva roky mi končí zmluva, odkupnú hodnotu mám nulovú a to mám ešte prísť o ďalšie peniaze, ktoré im v admin. poplatkoch zaplatím? Keby to bolo ročne, tak čert to ber. Ale mesačne? To prestrelili. Ale neviem, čo by bolo pre Teba najlepšie. Je tu veľa rôznych prípadov. Písala som ako všetci aj do ASU, aj do sťažnosti SME, aj na Ministerstvá, tak určite nebude zbytočné, keď opíšeš svoj prípad aspoň do ASU a pošleš im splnomocnenie. :)
Slavko5
29.04.09,18:51
Som jedným z poškodených poisťovňou Rapid pre poplatok 11,95€.Položme si teraz otázku ,akú právnu silu má dokument umiestnený na nete,tým myslím nové VPP z roku 2007.Je nejaký dôkaz o tom ,že sporné ustanovenia tam boli aj pri podpise 40-korunového bonusu.Čo keď ich tam vsunuli až neskôr?Veď takýto dokument môžte zmeniť aj 10- krát za deň.Má vôbec nejakú účinnosť ,keď nie je v listinnej podobe?
asymetrix
29.04.09,19:51
Slavko5: Myslím, že keby si si pred podpísaním 40-korunového bonusu tie VPP stiahol a prečítal, mal by si istotu, či tam tie sporné ustanovenia boli aj vtedy a nemusel by si sa teraz takto pýtať. A jedným dychom hneď dodávam, že nie som na tom o nič lepšie, keďže som si tie nešťastné VPP stiahol až 17.2.2009. Avšak chytať sa takejto slamky ma nenapadlo. ;)
asymetrix
29.04.09,20:17
co ja viem, poistne plnenia sa nezmenili, iba narok na odkup..
Žiaľ, poistné plnenia sa takisto zmenili. Citujem z nových VPP:

XVII. časť, ods. 7f
Ak poistník, ktorý uzavrel poistnú zmluvu pred 21. 5. 2007, pristúpi v rámci novácie zmluvného záväzku, akcie pre poistníkov alebo v inom prípade k týmto VPP, zrušujú sa všeobecné poistné podmienky pôvodne s poistnou zmluvou dojednané s výlukou právnych predpokladov vzniku poistných udalostí a niektorých nárokov z nich plynúcich, ak príslušnú výšku nároku neupravujú tieto VPP inak a ak to povaha týchto VPP pripúšťa. V prípade v poistnej zmluve uvedenej garantovanej poistnej sumy sa povaha tejto sumy mení na poistnú sumu, ktorá je výpočtovým základom pre v zmysle týchto VPP stanovenú vyplácanú poistnú sumu (časť II. článok 12. ods. 2b VPP)...

časť II. článok 12. ods. 2b (ten je priam lahôdka, takže ho citujem celý, aj keď je dlhší)
Ak poisťovňa pristúpi k prepočtu poistného plnenia na vyplácané poistné plnenie, oprávnená osoba má v prípade vzniku poistnej udalosti nárok na vyplácané poistné plnenie vypočítané metódou uvedenou ďalej v tomto odseku, nie na poistné plnenie uvedené v poistnej zmluve. Vyplácané poistné plnenie, ktoré prislúcha oprávnenej osobe v prípade poistnej udalosti, sa vypočíta ako súčin dojednaného poistného plnenia uvedeného v poistnej zmluve, koeficientu poistného kmeňa založeného na peňažnom správaní sa všetkých poistníkov a individuálneho koeficientu správania sa poistníka. Ak poisťovňa pristúpi k prepočtu poistného plnenia na vyplácané poistné plnenie, koeficient poistného kmeňa peňažného správania sa všetkých poistníkov (koeficient poistného kmeňa) sa stanoví ako podiel čistej obchodnej produkcie poisťovne a hrubej obchodnej produkcie poisťovne, ktorá vytvára pohľad na celkové peňažné správanie sa celého poistného kmeňa. Na účely tohto výpočtu sa čistou obchodnou produkciou rozumie celková obchodná produkcia za kalendárny mesiac mínus všetky ohlásené (z vôle poistníka) ako i neohlásené (vykonané poisťovňou na základe iných skutočností) ukončenia poistného vzťahu pred poistným plnením. Hrubá obchodná produkcia sa rovná celkovej obchodnej produkcii za kalendárny mesiac. Poisťovňa vypočíta celkový koeficient poistného kmeňa ako priemer všetkých mesačných koeficientov za celý poistný vzťah. Individuálny koeficient peňažného správania sa poistníka vyjadruje podiel všetkých poistných období pripadajúcich na danú poistnú zmluvu, z ktorej sa má plniť, v ktorých poistník uhradil dohodnuté poistné riadne a včas, a všetkých aj neúplných poistných období, po ktoré poistný vzťah trval. Ak poistník uhradí poistné riadne a včas počas všetkých poistných období trvania jeho poistného vzťahu (individuálny koeficient bude vyjadrený číslom 1,0), individuálny koeficient sa z dôvodu vzornej platobnej disciplíny poistníka na účely výpočtu vyplácaného poistného plnenia zvyšuje na číslo 1,1. Individuálny koeficient i koeficient poistného kmeňa vypočítava a stanovuje poisťovňa. Oprávnená osoba má nárok na vyplácané poistné plnenie stanovené podľa tohto odseku a poisťovňa je povinná plniť takto vypočítané vyplácané poistné plnenie, ktoré má povahu zaručeného poistného plnenia. Minimálny súčin individuálneho koeficientu a koeficientu poistného kmeňa sa stanovuje na 0,65. Maximálna hodnota súčinu individuálneho koeficientu a koeficientu poistného kmeňa sa stanovuje na 1,1. Poisťovňa má možnosť na predmetný poistný vzťah neaplikovať koeficient poistného kmeňa, v tom prípade bude vyplácané poistné plnenie stanovené ako súčin poistného plnenia uvedeného v poistnej zmluve a individuálneho koeficientu. Predmetné koeficienty určuje poisťovňa.

Za zmienku ešte stojí aj hneď nasledujúci ods. 2c.
V prípade, že poistník, ktorý uzavrel poistnú zmluvu pred účinnosťou týchto VPP, pristúpi k ich obsahu tak, že sa budú vzťahovať na jeho poistný vzťah, ak poisťovňa pristúpi k prepočtu poistného plnenia uvedeného v poistnej zmluve na vyplácané poistné plnenie aplikáciou postupu podľa ods. 2b tohto článku, príslušné koeficienty sa určia za obdobie od pristúpenia k týmto VPP do výplaty vyplácaného poistného plnenia s tým, že individuálny koeficient môže pre ten prípad vždy dosiahnuť najviac hodnotu 1,0.


------


Čiže aby som to zhrnul: Nie je isté, koľko nakoniec dostaneš, ale môžeš rátať s tým, že dostaneš menej, ako máš uvedené v zmluve.
HYDALGO32
30.04.09,07:22
dik za odpovede, ja by som mal byť v prípade toho koeficientu niekde na úrovni okolo 1,0 potom.
Problém je rozhodnutie.
a/ platiť poplatok a ak sa dožijem ukončenia poistenia dostanem poistné plnenie z poistenia alebo
b/ neplatiť poplatok, a potom mi dlh stiahnu z poistného plnenia alebo
c/ mi dlh započítajú voči poistnému a poistenie zrušia po výzve, vtedy nedostanem nič, ak nezaplatím poplatok.
Takéto možnosti mi povedal právnik, ktorý mi vo veci pomáha.
Povedal, že si to mám vyrátať, lebo niečo je vždy viac ako nič, ale že on mi v tomto nechce radiť.
Otázka je, ak nebudem platiť poplatky, tak ako rýchlo je poisťovňa schopná reagovať a pokúsiť sa o zrušenie poistenia, pretože práve toto bude ďalší logický krok.
HYDALGO32
30.04.09,07:25
Este je tam jedna moznost, ktoru som zabudol. Vykaslat sa na poistenie, toto zrusit a mat pokoj s tým, že ved chválabohu, že sa mi počas poistenia nič nestalo.
Zatial vsak tomuto nie som naklonený. Ked si predstavím ten proces uzatvárania novej poistky hocikde inde, tie mnozstva papierov a podobne, na to velku chut nemam.
macko555
30.04.09,07:34
Zdravim vsetkych na porade (okrem niektorých nemenovaných jedincov)

Mám pocit, ze sa vsetko zacina opät zamotavat. Ked sa to ako tak pohlo vpred po zasadnuti komisie (na ktorej nasi potencialny zachranci z AUS sedeli bez slova ako guloví dolníci a predseda komisia zaimponoval znalostami práva na úrovni čiašnika zo Ždiaru) tak AUS to začína komplikovať nejakými organizáciami zo zahraničia? Prapáčte všetci, ale aké má zahraničie znalosti o našom právnom systéme? To budú tým potenciálnym právnikom prekladat naše zmluvy a podania do iného jazyka? zadarmo? kolko to bude trvat? to mám platit ešte najbližších 150 rokov? Pán Petrík zrejme žartuje, alebo asi čaká, že to niekto v zahraničí vybaví za neho zadarmo? Začínam mať pocit, že mi o chvílu dojde z AUS faktúra.

Neviem v čom je problém....majú stanovisko MS, splnomocnenia atd...tak načo nejaké zahraničie? Kolko bude ludom zo zahraničia trvať kým to naštudujú. Kto zaplati zahr. cesty AUSu a načo tieto zbytočné výdavky?...ja už fakt neviem a ludom, ktorý sa potešili, že majú z toho dobrý pocit sa fakt čudujem. V poisťovni sa nám teda musia už fakt dobre rehotať, ked to tu sleduju......ved sa to umelo predlžuje

Chcel by som Vás poprosit o názor na tieto dve veci, ale fakt vecne a nie na základe optimistickej predtuchy. (Toto sa ma opytal moj znamy právnik)
1. Súd môže trvať dlho. Na ako dlho majú tento proces finančne krytý ludia z AUS? Ked sa im minu zdroje z dotacie.
2. Splnomocnenia sú vraj nanič, pretože AUS ako organizácia nemôže zastupovať jednotlivcov hromadne na súde, ale môže vraj vystupovať ako entita versus poisťovňa a len s pôsobnosťou do budúcnosti.

Fakt poprosim len o vecny argument tych, co k tomu fakt majú a vedia čo povedať, pretože argumenty typu "musime vyhrať veď to by potom mohli robiť všetci" a "ja sa vzdam odkupu radšej pre AUS ako pre poisťovňu" som už počul. A aby bolo jasné, ja sa nechcem vzdať odkupu z najakého divného morálneho pohľadu pre právnikov. Ja chcem mať peniaza pre seba a pre svoju rodinu. Rozdiel medzi právnikmi a poistovnou nevidím. Obe strany sledujú finančné záujmy.

Zatial tolko a fakt ocením debatu na úrovni a nie typu "myslím si, že by súd mal...." to v praxi vobec neplatí.
lubo73
30.04.09,07:43
HYDALGO:TAk si plat uzernicke poplatky,taka podvodnicka poistovna ako je Rapid podla mna uz nema velku zivotnost,nie som Sybila,ale myslim si ze do 2 rokov bude mat vsetky pobocky zavrete a jej konatelia skoncia v base ako ti zmrdi z BMG.
HYDALGO32
30.04.09,08:25
12 € je podla teba uzernicky poplatok ? nehovorim, ze sa mi to paci, dokonca sa mi to velmi nepaci, ale treba ubrat emocii a pridat racia. Ja sa tu iba v diskusii snazim najst najlepsie riesenie, pretoze ani mi nie sme vsetci rovnkaki.
Pravdou je, že sme všetci z nedbanlivosti alebo ľahostajnosti podpísali dokumenty, ktoré našu milú poisťovňu oprávňujú na zavedenie poplatkov. Tohoto vnútorného pocitu sa nezbavíme, lebo všetci veľmi dobre vieme, že je to tak.
Na druhej strane je tiež pravdou, že poplatok byť nemusel alebo aspoň byť nemusel v takej výške. Ale je. Ide o to, že pokiaľ poplatok neuhrádzaš vystavuješ sa riziku zániku poistenia, čo je to isté, akoby si poistenie hneď zrušil. Co bude s kým o dva roky, to mi teraz nepomôže.
Macko555 - vyjadrujem súhlas.
babijanka
30.04.09,10:11
A zvažoval už vôbec niekto z Vás, čo ste tu všetci na tejto porade, podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu na túto poisťovňu ?
lubo73
30.04.09,10:23
A tebe sa zda 12€ v poriadku? Kazdy nezaraba mesacne 700€ a viac,nemame zapadne prijmy.
babijanka
30.04.09,10:40
:D
A zvažoval už vôbec niekto z Vás, čo ste tu všetci na tejto porade, podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu na túto poisťovňu ?
macko555
30.04.09,11:05
no moj kamarat pre mna spravil nieco takéto, ze vraj poistka. Pretoze dnes
si uz clovek nemoze byt nicim isty. Kto chce moze pouzit, nemám na to
autorské práva.

Asociácia užívateľov služieb
Skuteckého 30
974 01 Banská Bystrica




Banská Bystrica, dňa ..................................





POTVRDENIE



Dolu podpísaní Ing. Oliver Petrík a Ing. Ján Šuriansky ako štatutárni zástupcovia združenia Asociácia užívateľov služieb, IČO : ..........................., Skuteckého 30, Banská Bystrica potvrdzujeme, že v súdnom spore medzi

Navrhovateľom .................................................. .................................................. .......................

zast. Asociáciou užívateľov služieb (AUS) na základe plnomocenstva zo dňa ..........................



a

Odporcom Rapid life životná poisťovňa, a.s., Garbiarska 2, Košice

o práva z poistnej zmluvy č. .................................................. .................................................. .....

nevznikli a ani v budúcnosti navrhovateľovi nevzniknú žiadne poplatkové povinnosti ani iné povinnosti na náhradu trov voči AUS ani voči súdnym orgánom alebo iným im naroveň postaveným orgánom (rozhodcovský súd) a to ani v prípade neúspechu navrhovateľa v spore.

Potvrdzujeme, že zastupovanie navrhovateľa vykonáva AUS s odbornou starostlivosťou a bezodplatne pričom prehlasujeme, že všetky a to aj v tejto chvíli nepredvídané náklady so súdnym sporom a náhrady trov, ktoré navrhovateľovi vzniknú, uhradí za navrhovateľa AUS.



................................................. .................................................
Asociácia užívateľov služieb Asociácia užívateľov služieb
Ing. Oliver Petrík Ing. Ján Šuriansky










ápropos bibijanka: a konkurz na poistovnu chces vyhlasit za co? neposlali ti vyplatu, alebo ti nezaplatili faktúru?
babijanka
30.04.09,12:01
no moj kamarat pre mna spravil nieco takéto, ze vraj poistka. Pretoze dnes
si uz clovek nemoze byt nicim isty. Kto chce moze pouzit, nemám na to
autorské práva.

Asociácia užívateľov služieb
Skuteckého 30
974 01 Banská Bystrica




Banská Bystrica, dňa ..................................






POTVRDENIE



Dolu podpísaní Ing. Oliver Petrík a Ing. Ján Šuriansky ako štatutárni zástupcovia združenia Asociácia užívateľov služieb, IČO : ..........................., Skuteckého 30, Banská Bystrica potvrdzujeme, že v súdnom spore medzi

Navrhovateľom .................................................. .................................................. .......................

zast. Asociáciou užívateľov služieb (AUS) na základe plnomocenstva zo dňa ..........................



a


Odporcom Rapid life životná poisťovňa, a.s., Garbiarska 2, Košice

o práva z poistnej zmluvy č. .................................................. .................................................. .....

nevznikli a ani v budúcnosti navrhovateľovi nevzniknú žiadne poplatkové povinnosti ani iné povinnosti na náhradu trov voči AUS ani voči súdnym orgánom alebo iným im naroveň postaveným orgánom (rozhodcovský súd) a to ani v prípade neúspechu navrhovateľa v spore.

Potvrdzujeme, že zastupovanie navrhovateľa vykonáva AUS s odbornou starostlivosťou a bezodplatne pričom prehlasujeme, že všetky a to aj v tejto chvíli nepredvídané náklady so súdnym sporom a náhrady trov, ktoré navrhovateľovi vzniknú, uhradí za navrhovateľa AUS.



................................................. .................................................
Asociácia užívateľov služieb Asociácia užívateľov služieb
Ing. Oliver Petrík Ing. Ján Šuriansky










ápropos bibijanka: a konkurz na poistovnu chces vyhlasit za co? neposlali ti vyplatu, alebo ti nezaplatili faktúru?
Tu vlastne ide o všeobecný problém nás všetkých, ktorý už tu bol rospísaný na porade. sk.
HYDALGO32
30.04.09,12:02
Aj ja si myslim, ze 12 € može byť vela, ale napríklad ja platím za balík služieb od sporiteľne mesačne 13,28 € (živnostenský účet), dokonca je tam aj poplatok za pripísanie ÚROKU (!). Na to som samozrejme prišiel až vtedy, keď ma naštval poplatok od poisťovne.
No môže to byť aj drahé pre niekoho, veď to je ok, potom ale je asi najlepšie, ak je niečo drahé, tak to nekupovať, alebo kupovať niekde inde a lacnejšie.
Babijanka :veď daj návrh na vyhlasenie konkurzu, určite máš najmenej dva právoplatné a vykonateľné exekučné tituly na sumu, ktorá zjavne presahuje majetok poisťovne. Ved nárok na plnenie získaš až poistnou udalosťou, to musíš buď zomrieť alebo dožiť alebo utrpieť úraz, a kedže tu píšeš o poplatkoch, asi si ešte nezomrela a ni nedožila, lebo ináč by ti to mohlo byť lauter jedno.
O tom som písal, pre koho je to ako výhodné. Ak mi poistka končí o dva mesiace či o dva roky, tak je lepšie platiť. Ak o desať rokov, treba zistiť, či inde to nebude lacnejšie, výhodnejšie a lepšie.
lubo73
30.04.09,13:32
Ty len nechapes jednu vec a to,ze platis za balik sluzieb,ale Rapid nerobi nic,raz do roka posle vypis,sprostu pohladnicu a to je vsetko.To ako mozes porovnavat,ved sa uz preber.
Bina
30.04.09,14:32
Doteraz poplatky poisťovni neplatím, pretože mi pripadajú veľmi vysoké. Neviem či to robím správne. Do konca PZ mám ešte 5 rokov čo je cez 700 EUR, a neviem či by náhodou ich prepočet poistného plnenia mojej PZ nekorešpondoval s touto výškou. Doteraz som uhradila už sumu o ktorú by som nerada prišla.
HYDALGO32
30.04.09,15:14
pre lubo73

ved potom, ak z tej pitky nic nemas, tak ju zrus...
harleydavidson
30.04.09,18:47
pre lubo73

ved potom, ak z tej pitky nic nemas, tak ju zrus...


...to by ale prišiel o všetky prachy vložené do poistky. Nehnevaj sa, ale porovnal si neporovnateľné, myslím poistku s účtom. Ak by mi banka zdvihla poplatok za vedenie účtu o závratnú výšku, tak jednoducho zruším účet, vyberiem prachy a idem ku konkurencii. Ale v našej kauze to tak nejde. Zrušiť poistku viem, ale za akú cenu?!
myslím, že keď si uzatváral účet, vedel si, koľko zaň budeš platiť. Bolo to tvoje rozhodnutie.
Ali76
01.05.09,06:24
Na margo poplatkov poviem asi len toľko. Poistné platím ako doteraz, poplatky ani cent. Ak mi poisťovňa zruší kvôli tomu poistku a súd zruší nové VPP, jej postup bude neplatný a poistka naďalej platná. Ak nie a súd uzná tie VPP ako platné, aj tak tu poistku (teda dve) zruším. Mám ešte 7r. platiť a 5 čakať a po tejto skúsenosti s ňou už nechcem mať nič. Po 12 rokoch sa o nej nebude ani písať, nieto ešte aby som od nich ešte potom niečo dostal.
A ešte ku súdnym poplatkom: pri hromadnej žalobe, AUS nič od klientov nebude ťahať.
minika
01.05.09,17:27
A s o c i á c i a u ž í v a t e ľ o v s l u ž i e b
o c h r a n a s p o t r e b i t e ľ o v
pracovisko: Skuteckého 30, 974 01 Banská Bystrica
telefón: 048/413 87 08



V Banskej Bystrici, dňa 01.05.2009 Naša značka: 68/2009/S Vybavuje: Ing. Petrík


Vážení poškodení klienti poisťovne Rapid life.

Pre zjednodušenie a hlavne zrýchlenie celého prípadu Vás prosíme k vyplnenému plnomocentstvu zaslať poštou:
1. stručný popis tých častí, kde sa cítite byť poškodení poisťovňou Rapid life – stručný popis Vašej sťažnosti
2. kópiu Vašej zmluvy
3. dodatok k Vašej zmluve

Z dôvodu, že v krátkom čase začína súdne konanie, prosíme Vás o urýchlené zaslanie uvedených písomností. Uvedené písomnosti nám uľahčia prehľad a kategorizáciu poškodených klientov.




S pozdravom


Ing. Oliver Petrík
predseda AUS


Dnes som obdržal takýto e-mail.
Dostal ho ešte niekto?
Ali76
01.05.09,17:34
to minika:
jo jo. poslali ho každému, kto s nimi komunikoval.
pozlatka
01.05.09,19:03
Mne tiež došiel takýto mail.
Má už niekto nejakú spísaný dokument, ktorý posiela na ASU? Dajte nejaký vzor. Dík.
pozlatka
01.05.09,19:09
Neviete náhodou, čo sa deje v Aegon životná poisťovňa a v poisťovni Generali? Na sťažnosti sme sú nejaké príspevky ohľadom nespokojnosti s konaním týchto poisťovní.
Blankake
01.05.09,20:47
V pondelok 4.5. bude sa bude Paľba na Markíze znovu venovať poisťovni Rapid Life.
Lianka
03.05.09,16:08
A zvažoval už vôbec niekto z Vás, čo ste tu všetci na tejto porade, podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu na túto poisťovňu ?

O uvaleni konkurzu mozu uvazovat veritelia. Kedze momentalne nie sme v pozicii veritelov (poistovna nam v tejto chvili nie je nic dlzna - mam na mysli tych, ktorym poistne zmluvy nadalej trvaju, datum vyplaty podla zmluvy este nenastal), podla mojho nazoru nie je v nasej kompetencii podat navrh na vyhlasenie konkurzu. Okrem toho NBS sa vyjadruje v zmysle, ze nevidi problem v suvislosti s vykonavanim dohladu nad poistovnou. To vsak nevylucuje skutocnost, ze ziadni veritelia neexistuju.
Ali76
04.05.09,20:41
Som zvedavý, či po dnešnej Paľbe tu budú smrdieť ešte nejakí mudrlanti. Do tej poisťovne už ani potkan nevlezie.
Stanislav 1975
04.05.09,20:59
Milí spoluobčania, aj keď sa ma uvedený problem netýka, ale po dnešnej Paľbe si myslím, že jednoznačne súdy povyhrávate a nemusíte sa báť!!!
Najma , keď sa Harabin do toho osbne zaangažuje, bude to OK. Držím palce
P.S.-len sa čudujem Judr. Drgoncovi, že sa pustil do predom prehratého sporu:confused:
Deyres
04.05.09,20:59
Uz som mailom aj Karolyimu podakoval - dobre to urobil chalan...

Stanislav 1975 - dik za podporu.
Stanislav 1975
04.05.09,21:01
Uz som mailom aj Karolyimu podakoval - dobre to urobil chalan...
Karolyi je v tomto macher...;),dobre to urobil,fakt....
jarecko
04.05.09,22:45
Viliam Peter
04.05.09,23:30
OK muchachos ?
Gombosovej cielom je dosiahnutie pokracovania poistnych zmluv u ludi ktori sa nas pokusili sprosto okradnut !!! Nedodrzali co slubili , porusili podmienky vzajomnej dohody , ukazali sa ako neseriozny partner . Nemozeme si po tejto skusenosti ziadat spat vsetky svoje vklady a nikdy viac nic nemat s tou zlodejskou svolocou ?!
Viliam Peter
05.05.09,00:13
Milí spoluobčania, aj keď sa ma uvedený problem netýka, ale po dnešnej Paľbe si myslím, že jednoznačne súdy povyhrávate a nemusíte sa báť!!!
Najma , keď sa Harabin do toho osbne zaangažuje, bude to OK. Držím palce
P.S.-len sa čudujem Judr. Drgoncovi, že sa pustil do predom prehratého sporu:confused:

A ktorych spoluobcanov mas na mysli ? Tych co podpisali ? Ci tych ktorym boli zmluvy zrusene pretoze nepodpisali ?

A co sa Drgonca tyka .
" Nie vsetci pravnici su svine , to len 99,9% z nich kazi dobre meno tym ostatnym . " Takze sa nemas velmi comu cudovat .
Viliam Peter
05.05.09,00:26
Inac, pekne sa to tu zahumusilo odkedy som tu nebol . A to je dobre znamenie . Nenechat sa zastrasit , oklamat , okradnut , bojovat proti darebactvu aj prostrednictvom tejto stranky ma svoj zmysel . Kosicky odpad by tu inac neotravoval .
Z celeho srdca vam pani kosicky "podnikatelia" zelam aby ste skoncili v base . Pohladnica s vami ako sedite svorne na lavici obzalovanych bude tym najkrajsim darcekom Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne pre svojich klientov od jej zalozenia .
tokaiito
05.05.09,07:01
OK muchachos ?
Gombosovej cielom je dosiahnutie pokracovania poistnych zmluv u ludi ktori sa nas pokusili sprosto okradnut !!! Nedodrzali co slubili , porusili podmienky vzajomnej dohody , ukazali sa ako neseriozny partner . Nemozeme si po tejto skusenosti ziadat spat vsetky svoje vklady a nikdy viac nic nemat s tou zlodejskou svolocou ?!




Ja osobne si nič iné neželám , hoci sa tiež súdim o to , aby moja zrušená poistka naďalej trvala!! Ako som už niekedy dávnejšie spomínal - podľa toho ako som sa bavil so svojou právničkou , teraz by sme ASI takýto cieľ nedosiahli.
Je to fakt paradox , ale pomohlo by nám keby sme prvý súd prehrali s tým , že poisťovňa na základe nejakých (nám zatiaľ neznámych ) dôvodov mala právo poistku zrušiť lebo keď ju uzatvárala tak nevedela že je pre ňu nevýhodná. Alebo má papier z NBS kde jej prikazujú spraviť tie prepočty.....
Až potom by sme my následne v druhom procese mohli žalovať že sme boli pri uzatváraní poistiek spolu s poisťovňou uvedení do omylu a teda by sme mali právo žiadať vyhlásenie celého poistného vzťahu a poistnej zmluvy za neplatné! A vtedy by sme mali nárok na vrátenie VŠETKÝCH peňazí . Jednoducho naša poistka by nikdy nebola platná a teda zo strany poisťovne by držanie našich peňazí bolo neoprávneným obohatením......
Akurát ľudia čo už od nich dostali nejaké poistné plnenie by asi museli peniaze vrátiť - došlo by k vzájomnému započítaniu pohľadávok.

A pýtal som sa právničky aj na to že ak už niekto dostal z poisťovne (náhodou) celú sumu pri dožití , alebo po smrti poisteného....že či aj títo ľudia by to museli vrátiť - povedala že na to sa vzťahuje nejaká premlčacia doba (nie som si istý , ale myslím že hovorila o dvoch alebo piatich rokoch). takže keby mal niekto peniaze vyplatené dlhšie - ten by ich už vrátiť nemusel.
macko555
05.05.09,07:13
Ahoj vsetci. Nechapem nadsednie po relacii p. karolyho. Co nám vlastne dala? Nic. A harabin zrejme vytiahnuty z rokovania vlady velmi nevedel o com hovori. Jeho tvrdenie, ze sudy budu konat rychlo ma pre mna asi takú hodnotu ako ked p. premier povie, ze zajtra bude lepsie.

Celkom nechapem, preco si p. karoly na uvod riešil svoje osobne spory s poistovnou a "vyplakaval" ze ho niekto nahral a dal na neho trestne oznamenie a ze nie je manipulator. To, prepacte vsetci, ma vobec nazaujima a mohol sa vecne venovat podstatnym veciam.

Ostatne veci ako tak usli, ale ja som tam kde pred komisiou. Viem, ze sa treba s nimi sudit. Ak mala reportaz splnit ucel, ze co najviac pánom poistovakom nalozit, tak to určite splnila. Na záver uz len chybalo, ze aj klucky na dverach im vrzgaju. Len sa mi trochu zdalo, ze ten Drgonec tam bol dost ucelovo nastrihnuty, lebo ako si pamatam, tek tie veci povedal uplne v inej suvislosti.
Jano2009
05.05.09,07:22
Ahojte.

Ja si myslím že RAPD zažíva skvelú kampaň, no rýchle riešenie je tu potrebné aj preto, aby vtáčky neuleteli skôr než "spadne klec" prípadne aj s našimi úsporami.
pavol.za
05.05.09,08:03
Ahoj vsetci. Nechapem nadsednie po relacii p. karolyho. Co nám vlastne dala? Nic. A harabin zrejme vytiahnuty z rokovania vlady velmi nevedel o com hovori. Jeho tvrdenie, ze sudy budu konat rychlo ma pre mna asi takú hodnotu ako ked p. premier povie, ze zajtra bude lepsie.

Celkom nechapem, preco si p. karoly na uvod riešil svoje osobne spory s poistovnou a "vyplakaval" ze ho niekto nahral a dal na neho trestne oznamenie a ze nie je manipulator. To, prepacte vsetci, ma vobec nazaujima a mohol sa vecne venovat podstatnym veciam.

Ostatne veci ako tak usli, ale ja som tam kde pred komisiou. Viem, ze sa treba s nimi sudit. Ak mala reportaz splnit ucel, ze co najviac pánom poistovakom nalozit, tak to určite splnila. Na záver uz len chybalo, ze aj klucky na dverach im vrzgaju. Len sa mi trochu zdalo, ze ten Drgonec tam bol dost ucelovo nastrihnuty, lebo ako si pamatam, tek tie veci povedal uplne v inej suvislosti.

No zdá sa, že ta reportáž splnila svoj účel !

Dozvedeli sme sa nové skutočnosti (ohľadom poisťovakov), ale hlavne som si všimol, že ten Drgonec so Škapincom, na tej komisii neboli až také hviezdy, ako to tu niektorí prezentovali.... Urobili len dojem.
Keď niekto vystupuje sebavedomo, ešte to nič neznamená. Skôr rozprával od veci, asi nemal o čom. Spochybňovať úradnícky postup, bolo na takého machra až príliš úbohé....
pavol.za
05.05.09,08:23
pavol.za, praveze drgonec je frajer lebo ak spochybni komisiu, potom nemoze asociacia podat zalobu.

okrem toho si vsimnite, ze ziadny z pravnikov (okrem drgonca) tam nedal (opat) ziadny konkretne pravny argument len reci typu "nie je to ferove a nemalo by sa to robit". drzim palce s takymi argumentami na sude.

na tomto pripade je krasne vidiet ako nase pravo ABSOLUTNE nechrani spotrebitela proti takymto praktikam.

najlepsi vysledok ktori mozete dosiahnut je zrusenie novych VPP, cize obnovenie stavu pred zrusenim. neviem ci je to az taka vyhra.

Hm.... tvoje argumenty opat prestrelili vsetko. Si jednoducho borec !!!
Ake to dal ten macher argumenty?? Tie silacke reci, dolezito povedane???

Skus nam vsetkym este vyjasnit tie slova Skapinca, ktore odzneli v reportazi.
macko555
05.05.09,08:54
mam pocit, ze vitamin ma bohuzial pravdu.
A so vsetkou uctou k p. Karolyimu tie reakcie drgonca boli na uplne ine veci.

veta: "Ukazte mi, kde to zakon zakazuje upravuje...atd" bol na vycitku komisie, ze by mali byt vacsie pismenka v zmluvach.

vecta: "Použivate ustavu tak ako chcete a pod..." bola na výrok predsedu komisie, ktory drgoncovi povedal, ze ma postupovat v sulade s 1.člankom ustavy. Drgonec mu povedal, ze ten clanok hovori o tom, ze SR je zvrchovany stat a predseda povedal, ze ved to sa tam medzi riadkami pise. na to mu Drgonec povedal, tu horeuvedenu vetu.....Takze asi tak

Ostatne veci tiez neviem posudit, ale fakt padne argumenty pre súd mi chybaju.
alexandra123321
05.05.09,09:06
Po vcerajsom pozreti Palby si myslim, ze s touto poistovnou to ide /a este len pojde/ dolu vodou. Potencionalnych klientov si svojim spravanim nadherne odplasila a vobec to nema nic docinenia s Markizou a Palbou. Skratka - Slovensko je taka dedina, kde kazdy kazdeho pozna, hned sa vsetko roznesie.....:D Myslim si, ze tie prachy, o ktore sa snazi Rapid vytrvalo pripravit klientov je nic proti tomu, kolko prachov im ujde vdaka tomu, ake si spravili meno. Ja osobne uz poznam zopar ludi, ktori poslali poistovaciu agentku Rapidu kade lahsie, lebo sa o tejto poistovni napocuvali dost zo vsetkych stran. Nuz, Rapid prehral podla mojho nazoru tisickrat viac nez povodne ratal. Zaujimala by ma statistika za poslednych napr. 5 rokov, kolko ludi sa u nich poistilo. Ta by asi vrvela za vsetko:)
HYDALGO32
05.05.09,09:29
ahojte vsetci, bolo by zaujimave vidiet cely priebeh tej komisie. nezda sa vam divne, preco Karolyi nedal z tej komisie zaver ? asi az tak nebola ta komisia v nas prospech
HYDALGO32
05.05.09,09:31
neviem kto je skapinec tak ti nemozem vyjasnit jeho slova. okrem toho nie som ani jeho hovorca takze neviem co myslel aj keby som vedel kto to je.

pavol.za, preco na mna utocis? hovorim len svoj nazor. a moj nazor je, ze to nevyzera dobre.

bol by som velmi rad keby ste mali sancu jednoznacne vyhrat na sude.

pozri si pozorne palbu a pocuvaj co hovoria ti advokati. nikto tam nedal nejaky zelezny argument, ktory by mal sancu rozdrvit druhu stranu.

vasa asociacia pride na sud a bude sa odvolavat na dobre mravy a §53 (neprimerane podmienky). inymi slovami, budete prosit sudcu aby rozhodol vo vas prospech lebo druha strana sa nezachovala ferovo. to je to steblo ktoreho sa topiaci chyta.

a aj ked sud rozhodne vo vas prospech, jedine co dosiahnete je zrusenie novych a obnovenie starych VPP. to je vsetko, poistovna nebude realne potrestana. moze to pokojne robit dalej, prinajhorsom sud opat uzna jej nove VPP za neplatne atd., donekonecna.

preto hovorim ze zakony na slovensku nechrania spotrebitelov pred neferovym konanim.

a teraz mozes na mna pokojne utocit dalej.


a este cosi k tomu....
nenapadlo vas, ze ak budeme dlzit poplatky, tak nas poistovna odpoji doslova ?
rovnako ako plynarne, vodarne, orange či kablova telka ?
HYDALGO32
05.05.09,09:45
pre : vitamin_r

dik za radu, poistovna tam ma vsak taku moznost, ze moze zapocitat poplatok na poisttne a potom pre neplatenie poistneho poistenie zrusit..

ja ten poplatok platim a sudim sa s poistovnou v rozhodcovskom konani, zatial vysledok nemam, ale samo, ze by som radsej neplatil...

asi nikto netlieska, ked sa zvysuju ceny..
pavol.za
05.05.09,09:56
a este cosi k tomu....
nenapadlo vas, ze ak budeme dlzit poplatky, tak nas poistovna odpoji doslova ?
rovnako ako plynarne, vodarne, orange či kablova telka ?

Vyzyvas nas platit poplatky???
Kto Ti to poradil?
HYDALGO32
05.05.09,09:58
pre : pavol.za

nevyzvyvam ta k nicomu, je to kazdeho vec vlastna a je to na jeho individualnom rozhodnuti...
HYDALGO32
05.05.09,10:06
pre vitamin_r

uvidime, ved inde sa nedalo ani ist.. preco si myslis ze to prehram ?
HYDALGO32
05.05.09,10:29
pre : vitamin_r

Hej, moze to aj tak byt, ale my sme vsetci uzavreli aj rozhodcovske dolozky a vsetci sme to aj podpísali. Ja, ked som sa informoval, povedali mi, ze vacsina spotrebitelskych sporov je proti neplaticom o pohladavky voci poisteniu ci bankam.

Zaplatiš to, ale je to rychlejsie. Su tam riadni pravnici v tom sude, zaver uvidim. Svoj podpis nepopriem, tam sa stala chyba. Je tazke ist proti sebe, ved to je nas problem vsetkych. Treba na to hladiet racionalne, skusim a uvidim.

Tu sa vela ludi hneva, ale vsetci, ak sa budu sudne branit, skoncia na tom istom sude, ako ja.

Mas iny nazor ?
HYDALGO32
05.05.09,10:41
Vitamin_r
ved v tom je problem, ze podla uvodnych ustanoveni mozno aj inak neprijatelnu podmienku individualne dohodnut

individualne dohodnuta je vraj taka, ktoru moze subjekt ovplyvnit

my sme vsetci mali moznost od podpísanej dolozky v urcitom case odstúpit bez toh, aby tým bol dotknutý zvysok poistenia, navyse nám dali takúto moznost este raz v poistnych podmienkach po 1.1.2009, teda v čase, ked nám uvalili poplatky, takže sme mohli toto dojednanie dvakrát ovplyvniť

ja som to preskúmal s troma spoluziakmi, neboj sa, v tomto je poistovna "sikovna" - maju dobrych pravnikov zial

ja to samozrejme az do exekucie nedovediem, hovorim, ze to platim
HYDALGO32
05.05.09,10:54
vitamin_r

tak je tu asi prvykrat, ked tu nemas argument

ak si mohol ovplyvnit obsah, ide o individualne dojednanie

odmietnutie dojednania je maximalne mozne ovplyvnenie jednotliveho ustanovenia

opakujem, ostatok ostal zachovany, jednotlive ustanovenie sa oddelilo od celku

v tvojej reci : kopanec ostal, facku som odmietol.... ved prave to je individualne dojednanie
HYDALGO32
05.05.09,11:15
neargumentujem proti sebe, ved cely problem je o tom, ze to bolo treba pokojnejsie a pomalsie uvazit pred podpisom dokumentov..

ale zase to ani nemozno prehliadat a zlahcovat

moznost ovplyvnit dojednanie sa priamo rovna s moznostou toto dojednanie aj odmietnut, aspon podla logiky

my sme nemali stvorceky, my sme mali moznost to samostatne pisomne dokonca dvakrat odmietnut, iba uvazujem, ako by argumentoval protivnik
HYDALGO32
05.05.09,11:26
a v čom je rozdiel, ved neodmietas celok, ale iba jedno dojednanie.... ak odmietnem cast z celku, ovplyvnil som obsah celku, ci ?
HYDALGO32
05.05.09,11:32
celkom mam na mysli zmluvu, castou ktorekolvek z ustanoveni zmluvy...
ustanoveniami su odseky clankov alebo aj clanky, aj odmietnem niekolko ustanoveni, ktore mam moznost odmietnut bez toho, aby som odmietal celok en bloc, potom som individualne ovplyvnil obsah zmluvy...
naopak, ak tak neučiním, ale mohol som, podľa logigy som z aj inak neprijateľnej podmienky urobil individuáne dojednanie, t.j. neide potom o neprijateľnú podmienku s následkom neplatnosti
ale ja nie sm právnik
HYDALGO32
05.05.09,11:48
ja som prave k tomu precital aj nejaky rozsudok europsky, co mi ku tomu dali..
ustanovenie sa tam zhoduje s pravnou normou, a genericky aj s viaceryi, jedinou podmienkou je, ze nesmies odmietnutie podmienit en bloc celkom...
v tej smernici EU je to uplne inac to nase pismeno j/... ide tam o to, aby som spotrebitelovi s madarska nedohodl sud v nemecku a pod....vsetci mi povedali, ze je to ok, lebo som dvakrat nevyuzil moznost niektore ustanovenia zmluvy vylucit
HYDALGO32
05.05.09,11:57
malo by byt, ved ty moze byt jedno kam posielas postu, arbitraz je pisomna vacsinou... tam je este jeden problem, ak subjekt poveri nezavisly staly arbitrazny sud k rozhodovaniu sporu, ako ovplyvni vnutorne pravidla takejto arbitraze vratane miesto konania ?
ale konecne ti poviem, nemam ja vela casu vacsinou, az na dnesok...
konecne konstruktivna debata
HYDALGO32
05.05.09,11:58
vitamin_r

dakujem
HYDALGO32
05.05.09,12:17
to je o prieskume ex offo... tu ale aj pri prieskume ex offo to ta poistovna urobila sikovne.... prave v ramci prieskumu zistis, ze ta do rozhodcovskeho konania nikto nenuti... lebo si to mal moznost dvakrat pisomne ovplyvnit...
HYDALGO32
05.05.09,12:22
poplatky pred sudom ? mna ciastocne oslobodili.... ked vyhram poistovna zaplati...
ale je naivne si mysliet, ze ked som dvakrat nevyuzil moje pravo ovplyvnit zmluvu a jej niektore ustanovenia, ze potom mozem tvrdit, vazeni, ja som spotrebitel, na mna nic neplati, zruste moj podpis preto..
ved tu je ten problem, a ten neviem vyriesit
odpoved na jednoduchu otazku
preco ste, vazeny, neovplyvnili obsah poistnej zmluvy tak, ze ste nevyuzili moznost odmietnut rozhodcovske konanie ?
HYDALGO32
05.05.09,12:32
ty si to zle precital, ten paragraf ma aj ine odseky predsa... pozri § 53 ods. 1, 2, a 3
treba to vediet obhajit pred racionalnymi ludmi a slusne
HYDALGO32
05.05.09,12:40
ok, uzijem si vyhru
HYDALGO32
05.05.09,12:44
ak mi ho dorucia, samozrejme ze ho tam dam...
dik za nazory
Kroma
05.05.09,15:35
pre vitamin r:

Prosím ak toto nieje individuálne dojednanie, tak potom ako sa da individualne dojednat? ved takto presne to robia vsetky poistovne, banky, atd.
harleydavidson
05.05.09,17:03
pre : vitamin_r

dik za radu, poistovna tam ma vsak taku moznost, ze moze zapocitat poplatok na poisttne a potom pre neplatenie poistneho poistenie zrusit..

ja ten poplatok platim a sudim sa s poistovnou v rozhodcovskom konani, zatial vysledok nemam, ale samo, ze by som radsej neplatil...

asi nikto netlieska, ked sa zvysuju ceny..

aj si platil poplatok za podanie žaloby podľa sadzobníku poiťovne? resp iné poplatky súdneho konania? ako som pozeral stránky roz. súdu KE, nie je to pre žalobcu lacný špás....
babijanka
06.05.09,07:31
Mám dotaz, páni Vitamín -r a Hydalgo32, ste právnici ? alebo pracujete v tejto oblasti, resp. nedajbože pre Rapidku? lebo v posledných príspevkoch, týkajúcich sa tejto témy, komunikujete len medzi sebou, podotýkam dosť nezrozumiteľne pre nás laikov. Takže konkrétne k veci, čo si myslíte, budeme mať teda úspech ak podáme tu hromadnú žalobu alebo ako máme podľa Vás postupovať ďalej.
Ali76
06.05.09,11:15
valka
06.05.09,13:18
Zdravím Vás,

len stále neviem, či idete platiť ten sporný administratívny poplatok od 1.1.2009. Ak ho nebudem platiť, nezrušia mi poistku bez odkúpného?
Poslali ste splnomocnenie Asociácií na zastupovanie?
thelma
06.05.09,13:44
to valka:
ja poplatky neplatim, platim len pravidelne poistne.
Neviem, ci je tospravne alebo nie, nazory na to sa tu roznia.

Splnomocnenie na Asociaciu som poslala.
pavol.za
06.05.09,13:46
cas vam uteka.

§801 (2) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie, ak nebolo poistné zaplatené pred doručením tejto výzvy.

na vasom mieste by som sa informoval co robi vasa asociacia.

To myslis ten papier?
Dostal niekto nieco doporucenie?

http://peniaze.pravda.sk/staznosti-na-zivotnu-poistovnu-sa-dostali-az-na-vladu-pp9-/sk-ppoistenie.asp?c=A090506_133104_sk-ppoistenie_p01
jarecko
06.05.09,16:10
Harabin o súkromnej poisťovni: Ide o pyramídu ako Brno

6. mája 2009 13:35 Zdroj: TASR


Ministerstvo spravodlivosti predložilo na rokovanie vlády informáciu o praktikách jednej súkromnej poisťovne.

Tú kabinet zobral na vedomie s tým, že spotrebitelia jej vyčítajú netransparentný postup a porušenie dobrých mravov pri získavaní pristúpenia k novým všeobecným poistným podmienkam.

To bolo spojené s rôznymi lákavými ponukami. Klauzuly o pristúpení k novým podmienkam však boli uvedené drobným písmom, neboli špecifikované a navyše, len s odkazom na Internet.

Podľa nových poistných podmienok tak majú platiť nové poplatky, s ktorými na začiatku poistného vzťahu neuvažovali a menia zmluvy na veľmi nevýhodné.

Žaloba na ochranu spotrebiteľov
Taktiež sa obávajú, že im nebudú vyplatené peniaze pre prípad dožitia. Jedno zo združení na ochranu spotrebiteľov oznámilo, že ide o stovky nespokojných spotrebiteľov, a preto podáva žalobu na ochranu spotrebiteľov.

Tí poukazovali na to, že niekoľko rokov poctivo platili mesačné poistné a podľa zmluvy by malo nasledovať obdobie bez vkladov a konečné vyplatenie súm pre prípad dožitia.

Niečo ako BMG Invest
Minister spravodlivosti Štefan Harabin označil konanie poisťovne za kardinálny podvod. "Je to také niečo ako BMG Invest," dodal po rokovaní vlády s tým, že ide od samého začiatku o pyramídu ako Brno.

Ako pokračoval, jednoznačne sa zistilo, že poisťovňa zaviedla neprimerané zmluvné podmienky. "Nie je predsa možné, keď má nastúpiť koniec lehoty pre plnenie poisťovne pre prípad dožitia, že oznámi klientovi, že má nulovú zostatkovú hodnotu," konštatoval.

Podľa rezortu spravodlivosti môže byť predmetný materiál podnetom pre Národnú banku Slovenska, ktorá vykonáva dohľad nad finančným trhom, aby zvážila príslušné opatrenia smerujúce na ochranu záujmov spotrebiteľov. Guvernér NBS Ivan Šramko v tejto súvislosti uviedol, že k tomu nebude vyjadrovať.

"Rovnako ho považujeme za významný aj z hľadiska oprávnenia Generálnej prokuratúry SR preveriť postup príslušnej krajskej prokuratúry, ktorá dostala podnety na prešetrenie postupu súkromnej poisťovne z trestnoprávneho hľadiska," dodáva ministerstvo.
jarecko
06.05.09,16:12
Sťažnosti na životnú poisťovňu sa dostali až na vládu

pi, SITA | 6. mája 2009 13:31

Desiatky podaní dostalo ministerstvo spravodlivosti od spotrebiteľov, ktorí sú nespokojní s praktikami jednej súkromnej poisťovne. Vyplýva to z informačného materiálu, ktorý na stredajšie rokovanie vlády predložil rezort spravodlivosti.
Komisia pri ministerstve spravodlivosti, ktorá posudzuje spotrebiteľské zmluvy, či v nich nie sú neprijateľné podmienky, ešte v apríli odporučila, aby organizácie spotrebiteľov podali hromadnú žalobu na súd na životnú poisťovňu Rapid life. Aj podľa ministra spravodlivosti Štefana Harabina je podozrenie, že nové zmluvné podmienky porušujú dobré mravy. "Existuje podozrenie, že voči spotrebiteľom boli porušené dobré mravy a zmluvné podmienky sa dosiahli v značnom nepomere v ich neprospech," uviedol denník SME slová ministra.
V informatívnom materiáli ministerstvo hovorí o výčitke spotrebiteľov, že poisťovňa im dávala lákavé ponuky, čo však bolo spojené s pristúpením na nové všeobecné podmienky. Podľa tých majú platiť nové poplatky, o ktorých vôbec na začiatku poistného vzťahu neuvažovali a ktoré podľa sťažujúcich sa spotrebiteľov menia zmluvy na veľmi nevýhodné.Spotrebitelia vytýkajú poisťovni netransparentný postup a porušenie dobrých mravov. Klauzuly o nových podmienkach boli podľa ich vyjadrení uvedené miniatúrnym písmom, neboli špecifikované a naviac len s odkazom na Internet.
Praktiky poisťovne boli už medializované a podľa materiálu ministerstva spravodlivosti rezonujú obavy spotrebiteľov, či im budú vyplatené peňažné sumy pre prípad dožitia. Spotrebitelia taktiež namietajú možnosť poisťovne jednostranne zrušiť zmluvu. Niektorí nesúhlasia s oznámením nulovej odkupnej hodnoty.Jedno zo združení na ochranu spotrebiteľov podľa ministerstva spravodlivosti oznámilo, že už nejde o desiatky, ale o stovky nespokojných spotrebiteľov a že preto podáva žalobu na ochranu spotrebiteľov. Spotrebitelia poukazujú na niekoľkoročné poctivé plnenie povinností platiť mesačné poistné vklady a vyjadrili očakávanie, že bude podľa zmluvy nasledovať poistné obdobie bez vkladov a následné konečné vyplatenie súm pre prípad dožitia.
Informáciu ministerstvo predložilo vláde z dôvodu, že môže byť podnetom pre Národnú banku Slovenska (NBS). Tá vykonáva dohľad nad finančným trhom a podľa MS môže NBS zvážiť príslušné opatrenia smerujúce na ochranu záujmov spotrebiteľov. Generálna prokuratúra by zas podľa materiálu mohla preveriť postup príslušnej krajskej prokuratúry, ktorá dostala podnety na prešetrenie postupu súkromnej poisťovne z trestnoprávneho hľadiska.
Ministerstvo spravodlivosti na záver správy hovorí o tom, že ak by NBS v rámci svojho dohľadu dospela k záveru, že súčasná právna úprava zameraná na ochranu spotrebiteľov nie je účinná, mohlo by ministerstvo financií zvážiť legislatívnu zmenu.
jarecko
06.05.09,16:35
Nemam problem sa ozvat hned teraz.
jarecko
06.05.09,16:42
Mozem ti napisat, ze ked som cital tvoj posledny siahodlhy dialog s HYDALGO32, neveril som vlastnym ociam ci citam dobre. Pripadalo mi to ako obratenie biblickeho Savola na Pavola. O com je rec?, tak o tvojich nazoroch na Arbitrazny sud pre HYDALGA32 s ktorymi tentoraz prvykrat s tebou suhlasim.
MaFa
06.05.09,16:43
už som tu nebola dlhšie a ma zarazilo, že si tu vedie súkromné okienko vitamin a Hydalgo 32, ktorí nepomáhajú len sa robia múdrymi....nám ide o peniaze, verím na tú hromadnú žalobu, tak prečo nás chcú deptať? A keď aj nič nevysúdime, aspoň sme sa snažili, možno že zistíme, že žijeme v neprávnom štáte :-(((
jarecko
06.05.09,16:48
Ci vyhrajeme alebo prehrajeme sud, ukaze cas. Podstatne je, ze to v tichosti nezapadlo prachom a verim tomu, ze po dnesnej prezentacii na vlade SR to bude mat doslednejsie pokracovanie. Ake?, nechajme sa prekvapit. Ja verim, ze to bude pre nas postihnutych dobre pokracovanie.
harleydavidson
06.05.09,18:04
cas vam uteka.

§801 (2) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie, ak nebolo poistné zaplatené pred doručením tejto výzvy.

na vasom mieste by som sa informoval co robi vasa asociacia.


...ale adm. poplatok nie je poistné...
alexandra123321
06.05.09,19:05
Ako pozeram, tak zajtra bude presne rok, co Ajven zacal na porade debatu o poistnom produkte UDP-K a praktikach PCSP Rapid. Naozaj symbolicky v predvecer tohto datumu vyhlasi minister spravodlivosti, ze Rapid Life je pyramida ako Brno. No co uz dodat.... ak vsetci zainteresovani z Rapidu skoncia na 11 rokov v base podobne ako ti z BMG /ku BMG prirovnal Rapid pan minister dnes na rokovani vlady/, tak ozeliem aj prachy. Tato poistovna skoncila - to je mi jasne.
harleydavidson
06.05.09,19:24
ak platis napr. poistne 6 EUR a adm. poplatok 12 EUR.

tak po 3 mesiacoch platenia 6 EUR si zaplatil 3x poistne alebo 1 poistne a 1 poplatok?

lebo ak to druhe tak zachvilu dostanes vypoved poistnej zmluva za neplatenie poistneho.

ak mám poistné 6 € a mesačne ho platím vo výške ako je stanovené, tak je jasné, že je to platené ako poistné a nie adm. poplatok zaplatený na dva krát.
No v mojom prípade je to jasné, poistné už neplatím:)


a to, že poisťovňa si už "nepichne" je jasné ako facka. Majú neplatenú reklamu o akej sa im ani nesnívalo. Silne pochybujem, že čakali takúto reakciu na svoje zlodejtvá. Mám info z druhej ruky, že čakali vlnu odporu max ako v roku 2008, kedy sa v podstate nič nedialo a neriešilo. Povzbudení skúsenosťou z roku 2008, sa pustili do druhej časti svojho podnikateľského plánu, ale ako sa zdá, padli na hubu:D:D:D:D
Ali76
06.05.09,19:25
ak platis napr. poistne 6 EUR a adm. poplatok 12 EUR.

tak po 3 mesiacoch platenia 6 EUR si zaplatil 3x poistne alebo 1 poistne a 1 poplatok?

lebo ak to druhe tak zachvilu dostanes vypoved poistnej zmluva za neplatenie poistneho.

Vitamin_r lookni.
Neviem čo tu riešite. Však jak nesúhlasíme s novými VPP a budeme platiť poplatky, tak potom o čom to je _?? . Však jak nesúhlasím, neplatím ani tie nezmyselné poplatky a idem ich žalovať. Ak zrušia zmluvu a na súde uspejeme, tak takéto ukončenie zmlúv bude neplatné a tým pádom neplatné aj tie ich blbé poplatky.!!! Neuspejeme..... myslím že len hlupák by potom ďalej riskoval u takých darebákov a ďalej by platil aj dohodnuté poistné a naivne dúfal že o 5-10 rokov tu ešte po nich niečo bude.. Radšej to predsa zruším aj sám.
pavol.za
06.05.09,19:54
jarecko, to je sice super ale ozvi sa ked vyhrajete sud.

vitamin_r, zda sa mi, ze sa potrebujes nad kazdeho povysovat a pokusas sa len znemoznit kazdeho. Za tym ucelom si aj nazory obratil v poslednych prispevkoch... no co uz, zeby syndrom pravnika? Hm...

Kazdopadne treba povedat, nech som z prava akokolvek blby, lady sa pohli a zda sa, ze spravnym smerom. Moze si poistovna najat aj Drgonca, alebo ineho pravnicka ochotneho obhajovat podvod, mozno zamutia vodu, ale veci sa budu riesit. Jedna sa zrejme o nemalu sumu a tusim 200 mil. je hranica, aby problem zobral pripadne do ruk aj specialny sud...
HYDALGO32
07.05.09,07:09
pavol.za

ty si mi akýsi divný klient.. ak je poisťovňa zlá až na špeciálny súd, tak prečo si tam ešte stále poistený ?
a ak je dobrá, tak potom o čom miešaš ?
ved to rieš žiadosťou o zníženie alebo odpustenie poplatku...
tu si každý anonymný hrdina myslí, že ide o podvod, zobuďme sa, už je ráno, veď mi sme tie papiere podpísali...
HYDALGO32
07.05.09,07:12
ak mám poistné 6 € a mesačne ho platím vo výške ako je stanovené, tak je jasné, že je to platené ako poistné a nie adm. poplatok zaplatený na dva krát.
No v mojom prípade je to jasné, poistné už neplatím:)


a to, že poisťovňa si už "nepichne" je jasné ako facka. Majú neplatenú reklamu o akej sa im ani nesnívalo. Silne pochybujem, že čakali takúto reakciu na svoje zlodejtvá. Mám info z druhej ruky, že čakali vlnu odporu max ako v roku 2008, kedy sa v podstate nič nedialo a neriešilo. Povzbudení skúsenosťou z roku 2008, sa pustili do druhej časti svojho podnikateľského plánu, ale ako sa zdá, padli na hubu:D:D:D:D

mne sa zatial nezdá, že sa niečo mení. či tebe došiel list, že už nemáš platiť poplatky ?
ved ti ich aj tak odrátajú pri dožití, čo si myslíš...
stanlei
07.05.09,08:03
hydalgo 32
mne by možno ani nevadilo, keby mi odratali poplatky pri dožití, ak poisťovňa teoreticky prežije aj s novými VPP, lenže to dožitie sa predlžilo transformaciami zmluvy na nevýhodný 50.rok(môj prípad) resp. 70.rok života poistenca a to mi už vzhladom na môj nízky vek nevyhovuje, poistné som platil do 2008, teraz platím poplatky
Ali76
07.05.09,11:44
peterprvy
07.05.09,12:26
nemáte niekto záujem? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D http://www.profesia.sk/praca/rapid-life-zivotna-poistovna/O690772?form=3569716953


a pracovny pomer je na dozivotie, tak ako to bolo v reportazi na markize, resp. za pokutu par desiatok tisic to nemusi byt na dozivotie
harleydavidson
07.05.09,14:36
mne sa zatial nezdá, že sa niečo mení. či tebe došiel list, že už nemáš platiť poplatky ?
ved ti ich aj tak odrátajú pri dožití, čo si myslíš...


sú to kuolárne informácie..poisťovňa sa tvári že sa nič nedeje. a či mi poplatky odrátajú, no to sa ešte uvidí....:)
harleydavidson
07.05.09,14:40
nemáte niekto záujem? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D http://www.profesia.sk/praca/rapid-life-zivotna-poistovna/O690772?form=3569716953


v dnešnom neistom svete mať fleka na doživotie, to je paráda, to sa len tak nevidí:D:D:D
ketty3811
07.05.09,15:34
zdravím,aj ja som jednou z vás.Dnes so dostala od tejto úžasnej poisťovne "môj obľúbený časopis"a hned na str.3 som sa dočítala,aký sú s nimi klienti spokojní.P.Talán tam tvrdí,že sú ojedinelé prípady,keď klient tvrdí že nevedel čo podpísal.Tak ja už naozaj neviem...
jarecko
07.05.09,19:07
ketty3811

Este dostavas ,,oblubeny,, kalerabovy platok ,, Zivot bez obav ,, ?
Mne ho uz prestali posielat.
Viliam Peter
07.05.09,19:14
Ja osobne si nič iné neželám , hoci sa tiež súdim o to , aby moja zrušená poistka naďalej trvala!! Ako som už niekedy dávnejšie spomínal - podľa toho ako som sa bavil so svojou právničkou , teraz by sme ASI takýto cieľ nedosiahli.
Je to fakt paradox , ale pomohlo by nám keby sme prvý súd prehrali s tým , že poisťovňa na základe nejakých (nám zatiaľ neznámych ) dôvodov mala právo poistku zrušiť lebo keď ju uzatvárala tak nevedela že je pre ňu nevýhodná. Alebo má papier z NBS kde jej prikazujú spraviť tie prepočty.....
Až potom by sme my následne v druhom procese mohli žalovať že sme boli pri uzatváraní poistiek spolu s poisťovňou uvedení do omylu a teda by sme mali právo žiadať vyhlásenie celého poistného vzťahu a poistnej zmluvy za neplatné! A vtedy by sme mali nárok na vrátenie VŠETKÝCH peňazí . Jednoducho naša poistka by nikdy nebola platná a teda zo strany poisťovne by držanie našich peňazí bolo neoprávneným obohatením......
Akurát ľudia čo už od nich dostali nejaké poistné plnenie by asi museli peniaze vrátiť - došlo by k vzájomnému započítaniu pohľadávok.

A pýtal som sa právničky aj na to že ak už niekto dostal z poisťovne (náhodou) celú sumu pri dožití , alebo po smrti poisteného....že či aj títo ľudia by to museli vrátiť - povedala že na to sa vzťahuje nejaká premlčacia doba (nie som si istý , ale myslím že hovorila o dvoch alebo piatich rokoch). takže keby mal niekto peniaze vyplatené dlhšie - ten by ich už vrátiť nemusel.

Takze moze sa stat , ze my sme cele tie roky ani neboli poisteni !? Tomu nemozem uverit . To by aj na take Kocurkovo akym je Slovensko bolo privela.
Stat sa take nieco v USA , poistenci by tancovali od radosti pretoze by dostali pekne odskodne . Slovakistan je ale na urovni Zimbabwe
ketty3811
07.05.09,19:19
Mne ho ešte posielajú,aj keď som skôr očakávala odpoveď na moju sťažnosť ohľadom platenia adm.poplatkov
harleydavidson
07.05.09,19:25
nikdy som časopis poisťovne Život bez obáv nečítal, až dnes zo zvedavosti som doň nakukol(aj sa čudujem, že mi ho poslali po tých listoch, čo som adresoval poisťovni), či sa nepobavím na nejakom článku našej superpoisťovne. A nesklamal som sa....pobavte sa aj vy, prikladám v prílohe
Deyres
07.05.09,19:34
to jarecko i ostatni, ktorych uz prestali casopisom otravovat

narychlo sem prilepujem uvodne zvasty z najnovsieho cisla casopisu s upozornenim, ze pokial sa nechcete pred spanim vytocit, tak to radsej ani necitajte...


aha - harleydavidson ma predbehol - ale: ja Vam umoznim citanie aj v ich super farbach...
jarecko
07.05.09,19:48
Mne ho prestali posielat preto, ze mi jednostranne zrusili zmluvu, uz nie som podla nich ich klient.
harleydavidson
07.05.09,20:29
no, ako vidím, časopis je v kurze:D
Ali76
07.05.09,22:00
to jarecko i ostatni, ktorych uz prestali casopisom otravovat

narychlo sem prilepujem uvodne zvasty z najnovsieho cisla casopisu s upozornenim, ze pokial sa nechcete pred spanim vytocit, tak to radsej ani necitajte...


aha - harleydavidson ma predbehol - ale: ja Vam umoznim citanie aj v ich super farbach...




Že sa takými ...hovadinami vobec zaoberáš. Ten časopis si môžu niekam... Netreba sa dať rozladiť nejakým monológom pána Talána. Poistenie si platíme ako máme. Tak o čom tu p.T. točí. Chceli nás odrbať podvodom, tak si to budú musieť obhajovať na súde. Poplatok by som bral....-12€ ale max. iba ako ročný, aj keď podľa zákona o poisťovníctve by mal byť súčasťou poistného, ale 12ojro mesačne ..... teraz som bol na pive, ale aby som prišiel na takýto blud a ešte tomu aj sám veril, by som musel chlastať do rána. A odkupna hodnota 0,000000000000 ................
tokaiito
07.05.09,22:08
Takze moze sa stat , ze my sme cele tie roky ani neboli poisteni !? Tomu nemozem uverit . To by aj na take Kocurkovo akym je Slovensko bolo privela.
Stat sa take nieco v USA , poistenci by tancovali od radosti pretoze by dostali pekne odskodne . Slovakistan je ale na urovni Zimbabwe

ospravedlňujem sa , ale budem dlhší...:)

Možno sme sa zle pochopili...
V tom prípade ktorý som spomínal ja , ide o to , že to by bola cesta ako dostať naspäť od poisťovne VŠETKY vložené peniaze aj vtedy keby súd uznal neplatnosť nových VPP a naďalej by platili tie staré - pôvodné.

Totižto - pokiaľ súd uzná že tie nové VPP sú neplatné lebo... , tak budú poistky ďalej pokračovať a fungovať podľa starých VPP ktoré platili pri uzatváraní zmluvy a ktoré má každý doma pribalené spolu so zmluvou. To ale nerieši našu situáciu !! My sme (myslím že všetci čo sa tu na porade stretávame) presvedčení o neserióznosti poisťovne a verím že nikto z nás už s nimi nechce mať nič spoločné... Len je otázka ako z toho celého vycúvať s čo najmenšou ujmou ?!? Možností je viacero :

1. - okamžite jednostranne odstúpiť od zmluvy ako klient a tým sa zbaviť vlastných peňazí lebo zostatková / odkupná hodnota je momentálne 0 eur.

2. - v prípade keby súd vyhlásil že nové VPP sú neplatné a platia tie pôvodné ..... opäť jednostranne ukončiť poistnú zmluvu a zobrať odkupnú hodnotu (cca 1/2 vložených peňazí)

3. - v situácii že súd vyhlási neplatnosť nových VPP , zotrvať v poistnom vzťahu až do jeho riadneho konca (u niekoho otázka 2-3 rokov , u niekoho ešte 10-20 rokov) ale každým rokom tŕpnuť čo zas poisťovňa vymyslí aby nám nič dať nemusela a dúfať že vôbec ešte nejaká poisťovňa bude...

Mne osobne sa ani jedna z týchto variant celkom nepozdáva. Pokiaľ by bolo možné , rád by som dostal naspäť všetko čo som im dal . Otázkou je ale , ako to legálne dosiahnuť ? No a tu sa ponúka tá varianta ktorú som spomínal. A síce : podľa občianskeho zákonníka (nechytajte ma teraz za slovíčka - nie som právnik!!) právny úkon , pokiaľ ho obe strany uzavreli v situácii keď boli uvedené do omylu ...nemôže byť platný, pokiaľ to má vplyv na samotnú podstatu právneho úkonu(moja interpretácia).

Ja tvrdím , že keby mi na začiatku pri uzatváraní zmluvy povedali že mám platiť mesačne xy peňazí a na konci dostanem xyz peňazí (v zmysle prepočtu a zvýšenia poistného ) , tak by som si poistku u nich neuzatváral ! To som sa mohol poistiť kdekoľvek inde !!! Ale pretože poistné podmienky sa mi javili ako výhodné - uzavrel som poistku u nich. Keďže nie som študovaný ekonóm a ani nič podobné ....a poisťovňa spadala pod dohľad štátu ktorý nenašiel v tomto produkte (vtedy) žiadne závady , uzavrel som poistku v dobrej viere že je všetko O.K.
A preto pokiaľ v tomto produkte našiel orgán dozoru neskôr nejaké pochybenia - bol som ja ako klient (a možno aj poisťovňa - HAHAHA) uvedený pri podpise zmluvy do omylu. Na základe toho mám nárok na to , aby som žiadal vyhlásenie celej zmluvy od jej počiatku za neplatnú!!! Teda nie že by niekto povedal len tak jedného dňa že to všetko neplatí , ale JA SÁM by som to tak žiadal. A JEDINE VTEDY by som mohol dostať TERAZ HNEĎ naspäť všetko a nemusel by som čakať na dožitie.

Dúfam že som to teraz napísal dostatočne jasne pre všetkých ;)
tokaiito
07.05.09,22:35
Ono to tu už bolo kedysi spomenuté a platí to stále - každý jeden by si mal sám položiť otázku že čo vlastne chce v celom tomto procese dosiahnuť ! A samozrejme si na ňu musí aj sám nájsť odpoveď !!
Chcem zmluvu ukončiť ? Chcem v zmluve pokračovať ? Keď pokračovať - za akých podmienok ???
V tomto sa asi už budeme rôzniť.
My , ktorým zmluvy poisťovňa jednostranne vypovedala žiadame obnovenie poistky v pôvodnom znení a za pôvodných podmienok a odmietame sa uspokojiť s ich odkupnou hodnotou (necelá 1/2 vložených prostriedkov)

Na druhej strane vy , ktorí ste podpísali nové VPP a teraz nemáte nárok na nič ...by ste sa určite momentálne uspokojili aj s tou polovicou ;).

Jedným dychom hneď podotýkam že teraz to nie je o delení sa na MY a VY !!!!!!
Všetci sme v podstate na jednej lodi a všetkých nás poisťovňa nejakým spôsobom podviedla a za naše peniaze teraz platí Drgonca :mad:. Ja som nič nepodpísal ,ale bojujem rovnako aj za tých ktorí dopadli horšie ako ja !

Neviem to isto , ale je celkom možné že úspech nás čo sa súdime o pokračovanie zmlúv by v konečnom dôsledku pomohol aj vám čo sa súdite o neplatnosť nových VPP. Pretože keby sme dospeli k stavu že by naše poistky boli neplatné pre uvedenie do omylu , MOŽNO by sa to isté dalo aplikovať aj na vás ! Je to iba môj názor (možno nesprávny) , ale je :). Nezostáva nám nič iné len si navzájom držať palce a skúšať to sprava aj zľava až by sa nám nakoniec podarilo zariadiť topmenežmentu tejto superpoisťovne niekoľkoročnú dovolenku na štátne trovy v niektorom nápravnovýchovnom zariadení.:D
Ja osobne by som im na túto dovolenku ochotne prispel zo svojich daní :D:D:D
Vladimíra 1234
08.05.09,08:55
Dobrý deň. Tiež som mala problém s poplatkom, tak som požiadala obchodnicku, ktora so mnou uzavierala zmluvu. Poziadala v mojom mene o transformovanie zmluvy a oni to povolili, podla vcerajsieho telefonatu. Vraj tam budem mat aj peniazky nasetrene, takze o nic nepridem a este tam davaju aj 4 percent urok. To je pre mna vcelku vyhodne, ani poplatok tam nieje. Uz ste to niekto skusali?
Deyres
08.05.09,09:43
Dobrý deň. Tiež som mala problém s poplatkom, tak som požiadala obchodnicku, ktora so mnou uzavierala zmluvu. Poziadala v mojom mene o transformovanie zmluvy a oni to povolili, podla vcerajsieho telefonatu. Vraj tam budem mat aj peniazky nasetrene, takze o nic nepridem a este tam davaju aj 4 percent urok. To je pre mna vcelku vyhodne, ani poplatok tam nieje. Uz ste to niekto skusali?

Vladimira 1234 - to, co si tu napisala, je absolutne nezrozumitelne - o co si obchodnicku poziadala ?, o aku transformaciu ziadala ona ?, co povolili ?, ... a este co ten urok ?, a bez poplatku ??? Sorry - co sme mali skusat ? Nesnivalo sa Ti to nahodou ?
harleydavidson
08.05.09,10:00
Dobrý deň. Tiež som mala problém s poplatkom, tak som požiadala obchodnicku, ktora so mnou uzavierala zmluvu. Poziadala v mojom mene o transformovanie zmluvy a oni to povolili, podla vcerajsieho telefonatu. Vraj tam budem mat aj peniazky nasetrene, takze o nic nepridem a este tam davaju aj 4 percent urok. To je pre mna vcelku vyhodne, ani poplatok tam nieje. Uz ste to niekto skusali?


Ak si požiadala o transformáciu svojej zmluvy na EurokapitálPlus, tak neviem, či si spravila dobre. V tom prípade Tvoja poistka bude trvať až do tvojich 50-tich, resp. 70-tich rokov. No a to nie je bohvie čo.:(
Vladimíra 1234
08.05.09,10:03
Nie, nic sa mi nesnívalo. Požiadala som obchodníčku ktorá so mnou uzavierala zmluvu aby mi pomohla ako vyjst z toho poplatku a zaroven neprist o nic. Ona poziadala za mna o transformaciu zmluvy. Vcera mi volala ze vedenie mi to schvalilo. To je ze budem mat peniaze nasetrene (80 tis Sk) a bez poplatkov, dokonca rok nebudem musiet platit nic. Nasetrena suma sa bude urocit 4 percenta rocne a bez poplatkov. Vsetkym to vraj povolili. Mna sa uz aj pred poplatkami pytali ci nechcem transformovat ale som sa nestihla stretnut s pani z poistovne lebo som bola v zahranici.
harleydavidson
08.05.09,10:36
to Vladimíra 1234:

na akú poistku ti bola pretransformovaná PZ?
akú si mala pôvodne uzatvorenu PZ?
kedy ti mala končiť tvoja pôvodná PZ a kedy končí tá pretrasformovaná?
čo nemusíš do konca roka platiť? poistné sumy, alebo adm. poplatok?
Vladimíra 1234
08.05.09,10:39
Peniazky si mozem kedykolvek vybrat po 2 rokoch z poistneho uctu, nie iba v 50 alebo 70 vtedy uz nemozem byt viac poistena. Na to som sa pred tym presne pytala. Tiez som myslela najprv ze to tak je ale tam neni ta fixacia na rok, len uz po 70 ta viac nebudu poistovat. Peniazky kedykolvek von nielen ked sa dozijem 70 ona mi to aj ukazala v tej zmluve. Aj moja znama z ulice transformovala a jej pekne pripisuju uroky ani poplatky nemusi platit a ked chce tak peniazky pojdu von aj ked opyta napriklad 30 tisic z 50 tis. tak vyplatia a uroci sa mi zbytok nemusim to cele tahat von iba ked bude nejaky problem doma. Tam to nieje viazane na urcity rok ked sa dozijem ale peniazky su stale moje nielen ked sa dozijem 70.
Stanislav 1975
08.05.09,10:40
Nie, nic sa mi nesnívalo. Požiadala som obchodníčku ktorá so mnou uzavierala zmluvu aby mi pomohla ako vyjst z toho poplatku a zaroven neprist o nic. Ona poziadala za mna o transformaciu zmluvy. Vcera mi volala ze vedenie mi to schvalilo. To je ze budem mat peniaze nasetrene (80 tis Sk) a bez poplatkov, dokonca rok nebudem musiet platit nic. Nasetrena suma sa bude urocit 4 percenta rocne a bez poplatkov. Vsetkym to vraj povolili. Mna sa uz aj pred poplatkami pytali ci nechcem transformovat ale som sa nestihla stretnut s pani z poistovne lebo som bola v zahranici.
No neviem, nechcem ti brať ilúzie, ale ja by som tým lúpežníkom už neveril ani slovo a navyše ty máš mať zmluvu ako doteraz, aká transformácia, načo transformácia??? - zasa ťa len pekne olúpia...:mad:
Stanislav 1975
08.05.09,10:41
Peniazky si mozem kedykolvek vybrat po 2 rokoch z poistneho uctu, nie iba v 50 alebo 70 vtedy uz nemozem byt viac poistena. Na to som sa pred tym presne pytala. Tiez som myslela najprv ze to tak je ale tam neni ta fixacia na rok, len uz po 70 ta viac nebudu poistovat. Peniazky kedykolvek von nielen ked sa dozijem 70 ona mi to aj ukazala v tej zmluve. Aj moja znama z ulice transformovala a jej pekne pripisuju uroky ani poplatky nemusi platit a ked chce tak peniazky pojdu von aj ked opyta napriklad 30 tisic z 50 tis. tak vyplatia a uroci sa mi zbytok nemusim to cele tahat von iba ked bude nejaky problem doma. Tam to nieje viazane na urcity rok ked sa dozijem ale peniazky su stale moje nielen ked sa dozijem 70.
Pekne to vyzerá tá ponuka, že??? No uvidíme, čo( aký podvod) vymyslia o mesiac,hmhm...
Vladimíra 1234
08.05.09,11:11
Poistka nebola este transformovana len mi povolili(aspon tak mi to vravela pani z poistovne) aby som mohla dostat peniaze nasetrene zo starej na novu zmluvu tak je to lepsie ako by som zrusila a nemala nic a poplatky tiez nechcem. Vcera mi volala tak dufam ze buduci tyzden budem mat vsetko vybavene. Aj peniazky budu a aj poplatky nebudu a 4 percenta niesu zle. Prvy rok nemusim platit nic ani poplatok a ani poistne sumy a oni mi budu pripisovat kazdy mesiac urok, to sa mi paci. To je dobre lebo tam mam 80 tisic a to na urokoch cini peknu ciastku. Tazko sa mi tu pise lebo nemozem pisat iba po 30 minutach.
harleydavidson
08.05.09,11:28
Peniazky si mozem kedykolvek vybrat po 2 rokoch z poistneho uctu, nie iba v 50 alebo 70 vtedy uz nemozem byt viac poistena. Na to som sa pred tym presne pytala. Tiez som myslela najprv ze to tak je ale tam neni ta fixacia na rok, len uz po 70 ta viac nebudu poistovat. Peniazky kedykolvek von nielen ked sa dozijem 70 ona mi to aj ukazala v tej zmluve. Aj moja znama z ulice transformovala a jej pekne pripisuju uroky ani poplatky nemusi platit a ked chce tak peniazky pojdu von aj ked opyta napriklad 30 tisic z 50 tis. tak vyplatia a uroci sa mi zbytok nemusim to cele tahat von iba ked bude nejaky problem doma. Tam to nieje viazane na urcity rok ked sa dozijem ale peniazky su stale moje nielen ked sa dozijem 70.


Vladimíra 1234, jedna vec je čo ti povie obchodník, druhá vec je a tá podstatnejšia, aké sú ustanovenia VPP tvojej PZ. A ak je to eurokapitalPlus (lebo to, čo tu popisuješ sedí na tento produkt), tak tvoje poistenie trvá do tvojej 70-tky, teda svoje peňiažky + zhodnotenie v plnej výške dostaneš až pri riadnom ukončení zmluvy. Ak zrušíš PZ skôr, máš nárok po dvoch rokoch na cca 1/2 naakumulovanej sumy.To, že si vieš vybrať peniaze počas poistenia je síce pravda, ale len polovicu sumy, ktorú máš "našetrenú" a je to ako forma pôžičky. A to je rozdiel. Nevýhoda tejto poistky je podľa mňa v tom, že v čase, ked ti skončí poistenie, bude vďaka inflácii vyplatená suma na pobavenie. A bez urážky -ak sa toho klient vôbec dožije... a v neposlednom rade, skrz doterajšie špinavé praktiky poisťovne, silne pochybujem, ako to bude s poisťovňou do budúcna...

píšeš, že prvý rok nemusíš nič platiť, ani poplatky. teda od budúceho roka poplatky platiť budeš?
alexandra123321
08.05.09,11:50
to Vladimira 1234 :

Dasli podvod z Rapidu je to, co tu pises.
Budem teraz nahlas uvazovat :
1. zaregistrovala si sa tu len dnes,
2. predostrela si nam riesenie, ktore na prvy pohlad je ozaj super,
3. dokonca poistovna z toho, co tu pises vychadza ako super partner, co plni slovo, vychadza klientovi v ustrety a ponuka dalsiu novinku - "vyhodnu" pre klienta.... akurat, ze znova treba cosi neurcite podpisat!!!!
Ak sa mylim, tak odpust, ale toto mi straaaaaaaasne smrdi Rapidom.
A este jednu poznamku si neviem odpustit : ides transformovat svoju poistku len tak, na zaklade odporucania nejakej obchodnej zastupkyne a prakticky nemas ziadnu konkretnu vedomost o tom, k comu vsetkemu sa zavazujes.... To mi ties smrdi Rapidom!
Myslim, ze mi vsetci si uz dobre zvazime, ci im nieco podpiseme a nez to podpiseme, tak si to 100 krat precitame! Ono, co vravi obchodny zastupca Rapidu je vec jedna a co je skutocnost je vec druha - to viem na 100 percent.
Neviem sa zbavit pocitu, ze si z Rapidu a snazis sa nas tu nabulikat na dalsiu akoze "vyhodnu" transformaciu poistenia. Ak sa mylim, tak sorry, ale stavila by som cokolvek, ze sa nemylim.
jarecko
08.05.09,12:00
Bude mat peniazky, len nenapisala aky bude z nich efekt to jest pomer vlozenych a vyplatenych. Ja som mohol tiez mat peniazky, rozdiel bol v tom, ze takzvana odkupna hodnota tvorila mozno ani nie 40% z celkovej vlozenej hodnoty. Bral by som to, keby som ja poziadal predcasne o zrusenie poistky, tak viem, ze som nedodrzal stanovenu zmluvu a tolko mi podla nej patri, ale ked ja som nic take nevyvolal a poistenie chcem platit podla povodnych VPP a aj ho dokoncit, tak taku odkupnu hodnotu povazujem za zderstvo zo strany poistovne.
Prispevok mi pripada naivny a cudujem sa, ze sa este taki najdu co tak hlboko veria tejto poistovni. To bude tym, ze necitaju VPP, ale veria ,,skusenym odbornym pracovnikom poistovne,, co im povedia. Ked to niekomu staci, budiz, mne uz nie.
Vladimíra 1234
08.05.09,12:06
Nie poplatky uz platit nebudem. Ja si to este overím na stránke. Odkial mas take informacie?Pani z poistovne ma este nikdy neoklamala. To len vtedy mi konci zmluva. Mozem vyberat a vkladat ako chcem.
Takze nie v sedemdsiat veku ale kedy chcem. Nemas dobre informacie to som si tiez myslela ale mi to vysvetlila. Mne sa teraz prevedie 80 tis na novú zmluvu a po 2 rokoch mozem vybrat celu ciastku aj s urokom ale naco ked je tam urok. Hlavne je ze budem mat peniazky pri ruke a mozem ich vybrat kedy chcem. Neviem preco na nich tu tak brizgate ale mne pani z poistovne stale vysla v ustrety ved aj teraz. Mojej dcere uz 2 roky vyplacaju stipendium a niesu ziadne problemy.

Ved ja nikoho nenutim. Nech kazdy zvazi co urobi ale moje peniazky ja chcem ked mam ponuku. myslim ze to je rozumne.
harleydavidson
08.05.09,12:19
vladimíra 1234

prečítaj si aktuálne VPP a hlavne ustanovenia pre eurokapitalplus. Po dvoch rokoch si budeš môcť vybrať v prípade zrušenia PZ cca vyše 40% z naakumulovanej sumy, už vôbec nie celú sumu. a poistka ti trvá do 70-tky. a prečítaj si VPP v časti, ktoré upravujú poplatky a zistíš, že kedykoľvek ti môžu vyrubyť poplatoka, aký sa im zachce. Netvrdím, že poisťováčka ťa oklamala, ale eurokapitalplus určite nie je výhra ako ti to prezentovala. VPP sú jasne formulované a je tam napísané, že poistka platí do 70tky. - skôr sa k prachom nedostaneš
Vladimíra 1234
08.05.09,13:09
Neviem co si ty cital ale ja som sedela s pani predajkynou a bod po bode sme prebrali vsetky moje otazky. Pred bonusom som mala pravo na 40 percent ako vravis ale teraz sa mi prenesie 80 tisíc korún na učet novej zmluvy ktora je sporiva vyslovene. Budem tam mat ucet sporivy kapitalovej hodnoty. Na ten sa mi prenesu peniazky v plnej hodnote a po 2 rokoch ich budem moct zurocene vybrat alebo nechat tam. To co ty pises neni napisane v tych dojednaniach. Odkial to mas? Inak vy ste akoby vas jedna mater mala;)

Mal som narok na 0 Sk a teraz mam 80 tisíc, ziadne poplatky to mám akoze plakat? To je trocha zvlastne.
Deyres
08.05.09,13:32
vladimira1234, nevadi, splnomocnenie je uz pripravene. ked precitnes, staci podpisat a poslat.

vitamin_r - prvy krat kvitujem Tvoj prispevok v plnej miere :)
Deyres
08.05.09,13:36
a pre Vladimiru 1234:

Ja som tam, kde som so svojimi poistkami tiez iba vdaka ustretovej babe z nasej pobocky - tiez som sa na nu 100 percentne spolahol pri rieseni akychkolvek otazok spojenych s mojim poistkami - ale co ju teraz pojdem prizabit, ked ona je v sucasnosti (s poistkami celej svojej rodiny) v takom istom srabe ako my vsetci ostatni ?
jarecko
08.05.09,14:28
Boze moj zlaty, taku naivitu som uz dlho necital, neviem ci si ozaj realna osoba, alebo je to kampan zainteresovaneho Rapidaka na oblbovanie tu pisucich.
Vazena pani Vladimira1234 aj samotni majitelia z Rapidu vo svojom platku ,, Zivot bez obav,, ktoreho obsah mi v kazdom cisle pripada (da sa stiahnut v pdf formate na webe Rapidu) ako ked vidim nejake videa (mozes si najst na webe You tube) zo statu zvaneho Korejska ludovodemokraticka republika skratene u nas znama ako Severna Korea, kde je vsetko idealne a lepsie inde ako u nich nemoze byt. Pisu, ze zivotne poistenie nie je sporenie a dohodnutu konecnu vyplatu poistky dostanes ked splnis vsetko v zmluve, inac ked predcasne peniaze vyberies mas z vlozenej sumy zoskrtane rozne polozky, ktore idu na rozne rezervy v prospech poistovne, takze predcasne nikdy tvoja vyplatena suma nebude vysia ako vlozena. Nas nemusis oblbovat my vieme citat aj ine dokumenty nie len tu prispevky na porade.

Vazena pani Vladimira1234, nam staci aj video z relacie Palba aby sme si spocitali kolko bije v tejto poistovni. Zaujimave je, ze ked diskusia uz ma svoj priebeh vzdy sa tu prihlasi jednodnovy ,,poradak,, , ktory ako ,, Svedkovia jehovovi,, zacne slubovat ,,Raj na Zemi,,. (Pre vysvetlenie ,, Svedkovia jehovovi,, maju dogmu, ze ,,Raj na Zemi,, nastane ked vsetci obyvatelia na nasej maticke Zemi budu ako oni, co bude asi vtedy ako v Beckettovej drame ,, Cakanie na Godota,,. )
harleydavidson
08.05.09,15:30
Neviem co si ty cital ale ja som sedela s pani predajkynou a bod po bode sme prebrali vsetky moje otazky. Pred bonusom som mala pravo na 40 percent ako vravis ale teraz sa mi prenesie 80 tisíc korún na učet novej zmluvy ktora je sporiva vyslovene. Budem tam mat ucet sporivy kapitalovej hodnoty. Na ten sa mi prenesu peniazky v plnej hodnote a po 2 rokoch ich budem moct zurocene vybrat alebo nechat tam. To co ty pises neni napisane v tych dojednaniach. Odkial to mas? Inak vy ste akoby vas jedna mater mala;)

Mal som narok na 0 Sk a teraz mam 80 tisíc, ziadne poplatky to mám akoze plakat? To je trocha zvlastne.

ÚVODNÉ USTANOVENIA pre EurokapitalPlus
Článok 1
Pokiaľ touto zmluvou nie je ustanovené inak, platia
pre základné životné poistenie, pre poistenie kritických
chorôb, úrazové poistenie, dôchodkové poistenie
doživotné a pripoistenie oslobodenia od platenia poistného,
ak sú uzatvorené, príslušné ustanovenia Občianskeho
zákonníka a Všeobecných poistných podmienok
Rapid life životná poisťovňa, a.s., Košice (ďalej
len „VPP Rapid life“).
1. Všeobecné poistné podmienky, ktoré sa na poistenie
vzťahujú a ktoré boli poistníkovi pri uzatváraní
poistnej zmluvy odovzdané (čo poistník potvrdzuje
svojím vlastnoručným podpisom v poistnej zmluve),
sú neoddeliteľnou súčasťou poistnej zmluvy.
2. Poistná zmluva obsahuje poistenie pre prípad smrti
alebo pre prípad dožitia sa výročného dňa poistenia
v roku, v ktorom dosiahne poistený aktuálny vek 70
rokov.....atd.

Článok 5
Zánik poistenia
1. Zánik poistenia odpadnutím dôvodu ďalšieho
poistenia a uplynutím doby, na ktorú bolo poistenie
uzatvorené
1.1 Poistenie zanikne:
· smrťou poisteného,
· priznaním plnej invalidity poistenému v dôsledku
úrazu (v zmysle XI. časti VPP Rapid life),
· diagnostikovaním kritickej choroby alebo vznikom
diagnostikovanej skutočnosti počas doby
trvania poistenia (v zmysle čl. 3, VIII. časť kap.
“Pripoistenia“ vo VPP Rapid life),
· najneskôr však v roku, kedy sa poistený dožije
aktuálneho veku 70 rokov, a to deň pred výročným
dňom poistenia.

ZÁKLADNÉ ŽIVOTNÉ POISTENIE
Článok 1
Rozsah nárokov
1. Ak sa poistený dožije dňa predchádzajúceho
výročnému dňu poistenia v roku, kedy dosiahne
aktuálny vek 70 rokov, vyplatí mu poisťovateľ aktuálnu
kapitálovú hodnotu stanovenú k tomuto dátumu.

a na margo platenia/neplatenia poplatkov uvádzam časť XVI Sadzobník poplatkov aktuálnych VPP, ktoré sa vťahujú na všetky PZ, teda aj na tvoju pretrasformovanú:
7. Poisťovňa môže určiť osobitný jednorazový ročný alebo pravidelný mesačný
administratívny a správny poplatok za správu poistenia, ktorý je určený na úhradu
nákladov súvisiacich so správou poistenia (včítane poplatkov poisťovne voči orgánom
verejnej moci, najmä orgánom dohľadu) a so správou aktív platný na nasledujúci
kalendárny rok vždy najneskôr do 30. novembra príslušného roka s výnimkou
poplatku za rok 2007, ktorého výšku môže určiť do 30. augusta 2007. Aktuálnu
výšku tohto poplatku poisťovňa zverejňuje na internetovej stránke www.rapidlife.sk
a na obchodných miestach. Poplatok sa vzťahuje na všetky poistné zmluvy s tým, že
ročný poplatok, ak je stanovený, je splatný vždy s najbližšou splátkou poistného
a mesačný poplatok, ak je stanovený, je splatný s mesačným poistným.

Teda ak ti niekto tvrdil, že nič nemusíš platiť, tak to platí len do chvíle, kedy ti na základe tohto článku poplatok vyrúbu. A to, že ti ho vyrúbu, je isté ako facka. Inak by neexistoval tento článok VPP.

presne ako píšeš - Budeš tam mat ucet sporivy kapitalovej hodnoty. Ale neviem či ti aj povedali že sporiva kap. hodnota je tvorená len polovicou tvojich úspor, druhá polovica je určená na rizikové poistenie a tým nevieš pohnúť. 80tisíc tam síce budeš mať, ale čo z toho, ked ich nebudeš mať v rukách, len na výpise
Vladimíra 1234
08.05.09,17:04
Mas nespravne informacie. Oni ten odkup prenesu na ucet EurokapitalPlus a ziadnu polku nedaju inde. Ty z tohto uctu mozes kedykolvek po 2 rokoch vyberat a vkladat vies ovladat celu prevedenu sumu;)Beries 4,25 % rocne a pripisuju ti mesacne na ucet urok. Celá hodnota je tam ty platis prave ze len rizikovu zlozku nie viac ako 200 Sk mesacne:rolleyes:. tak je to aj na stranke aj pani predajkyna mi to ukazala a podciarkla. To co si opisal je to ked si tam nechas peniazky az do konca tak ti den pred ukoncenim vyplatia a poistenie konci. Vcelku logicke, nie? Kapitálová hodnota je aj hodnota na ucte mimoriadneho poistneho:)Lepsie citaj. Ale som rada ze si ma troch nachriatol aspon som si to nastudovala a uz tomu rozumiem lepsie.Vdaka :)
tokaiito
08.05.09,17:05
tokaiito, takto to nefunguje. pri uzatvarani zmluvy si nebol uvedeny do omylu.


No keďže si pri "diskusii" s Hydalgom pôsobil že máš právo v malíčku.....prosím vysvetli mi to z právneho hľadiska že čo sa pri uzatváraní poistky stalo !!!

Totižto svoje jednostranné odstúpenie od zmluvy poisťovňa dôvodila tým , že v čase uzavretia poistky mali zle nastavené matematicko - poistné vzorce a predpísané poistné nezodpovedá vyplatenému plneniu pri dožití.
Dovolím si citovať : " .... pretože poisťovni v dôsledku zle nastavených parametrov poistnej zmluvy vznikla škoda ktorú zavinil orgán štátu a nie poisťovňa..........nemožno v pokračovaní poistenia spravodlivo zotrvať" . A ďalej ma presviedčali že NBS im PRIKÁZALA zmluvy prerobiť a poistné spätne dopočítať !!!

A teraz si predstavme situáciu - keby súd dal za pravdu poisťovni že nie ona je vinná , ale orgán dozoru zlyhal...lebo neprišiel na chybu vo vzorcoch a dovolil poisťovni uzatvárať zle postavené zmluvy.

Nebol som ja pri podpise zmluvy uvedený do omylu ?!? Odkiaľ som ja mohol vedieť že nejaký tajtrlík na ministerstve odflákol svoju robotu a neskontroloval parametre zmlúv ???
Ako by si to definoval ty ?
harleydavidson
08.05.09,17:22
Mas nespravne informacie. Oni ten odkup prenesu na ucet EurokapitalPlus a ziadnu polku nedaju inde. Ty z tohto uctu mozes kedykolvek po 2 rokoch vyberat a vkladat vies ovladat celu prevedenu sumu;)Beries 4,25 % rocne a pripisuju ti mesacne na ucet urok. Celá hodnota je tam ty platis prave ze len rizikovu zlozku nie viac ako 200 Sk mesacne:rolleyes:. tak je to aj na stranke aj pani predajkyna mi to ukazala a podciarkla. To co si opisal je to ked si tam nechas peniazky az do konca tak ti den pred ukoncenim vyplatia a poistenie konci. Vcelku logicke, nie? Kapitálová hodnota je aj hodnota na ucte mimoriadneho poistneho:)Lepsie citaj. Ale som rada ze si ma troch nachriatol aspon som si to nastudovala a uz tomu rozumiem lepsie.Vdaka :)


Poistník má právo vybrať si (najviac však 2x za kalendárny rok) požadovanú sumu z kapitálovej hodnoty poistenia (pričom však zostatok tejto kapitálovej hodnoty musí byť dostatočný na úhradu poistného za rizikové zložky na ďalších 12 mesiacov). Toto ustanovenie sa týka aktuálnej kapitálovej hodnoty z bežne plateného poistného a netýka sa mimoriadneho poistného.

ty vieš disponovať len kapitálovou zložkou poistenia, ktoré je tvorené polovicou naakumulovanej sumy, teda, keď ti prevedú 80000, tak po dvoch rokoch vieš disponovať s cca 40000, tak ako uvádzam vyššie. Otázka je, koľko musíš nechať na účte ešte z tej polovice, aby pokryla úhrady poistného za rizikové zložky na ďaľších 12 mesiacov.
Ak neveríš, klikni na odkaz poisťovne, tam je schematicky znázornená poistka eurokapitalplus

http://www.rapidlife.sk/img/eurokapitalplus.png

poistka je zazmluvnená na veľmi dlhú dobu práve kôli tomu, aby poisťovňa točila tvoje prachy čo najdlhšie a keď poistku vypovieš skôr, vypočítajú ti odkupnú hodnotu, v akej výške, to netuší nik, ale v tom prípade na svoje príde poisťovňa. poisťovňa príde na svoje aj pri riadnom ukončení PZ, nakoľko X desaťročí si točia tvoje peniažky a tebe nakoniec vyplatia v tom čase už nezaujímavú sumu. Predstav si, koľko prachov predstavovalo napr. pred 30 rokmi 30 000 sk. a predstav si tú istú sumu dnes. to je rozdiel, však?

ja osobne by som už neveril žiadnemu poisťovákovi (bez urážky, nájdu sa aj medzi nimi poctivci). isté je len čo je na papieri, ale v prípade tejto poisťovne nie je isté ani to. myslím na ich jednostranné zrušenie PZ tým, čo nič nepodpísali.
Vladimíra 1234
08.05.09,17:47
Tu si splietol dve veci dokopy tak ako sa to zdalo aj mne pred zasvetenim sa do problematiky pani predajkynou. Ten obrazok znamena strukturu akym sa poistne rozlozi ked ho platis bezne. Ty musis pozriet podmienky mimoriadneho poistneho a kapitalovu hodnotu aby si tomu porozumel. Poistovna na tento ucet vlozi prostriedky 80 tisíc Sk v mojom prípade a tieto sa samostatne urocia. Potom prichadza struktura ktoru si objavil a to je prave struktura poistneho ktora sa rozlozi na polozky. Cize ak budem po roku platit 300 Sk mesacne tak sa rozdelia tak ako je to naznacene v grafe. To vsak nema nic spolocne s mimoriadnym poistnym. To je ako ucet v banke a uroci a rastie, nema nic spolocne s nejakym rizikovym poistením.dobre to musis precitat este raz;) Ked chcem vyberiem, ked nechcem necham tak po 2 rokoch.
Stanislav 1975
08.05.09,17:51
Vladimira , nechcem sa vám tu starať do debaty, ale oni ponúkajú akože úrok 4,25%- to je v dnešnej dobe, ked sú fondy na dne dosť nereálne...
garantovaný 4,25 úrok- no neviem , neviem teda-ja tomu neverím...
harleydavidson
08.05.09,18:12
vladimíra 1234...neviem neviem, ja sa opieram o platné znenie VPP, nie o nejaký výklad obchodníčky. ale v každom prípade ti prajem všetko dobré s novou poistkou.:)
aj keď nechápem, prečo spomínaš mimoriadne poistné, to samozrejme môžeš vložiť na účet poisťovne, ale musí to byť súbežne s riadnym poistným. teda na čo budeš vkladať mimoriadne poistné, aby si ho následne vybrala?
harleydavidson
08.05.09,18:30
2. Mimoriadne výbery
2.1 Poistník môže požiadať o mimoriadny výber
z kapitálovej hodnoty tvorenej mimoriadnym poistným
kedykoľvek (okrem prvého a posledného poistného
roku) v priebehu trvania poistenia. Poistník
môže požiadať o výber z kapitálovej hodnoty tvorenej
bežným poistným (CBPP) po splnení podmienok
nároku na odkupnú hodnotu podľa čl. 10 ods. 1, 2 a 4
VPP Rapid life.

1. Mimoriadne poistné
1.1 Poistník môže v dobe trvania poistenia po predchádzajúcom
súhlase poisťovateľa, pokiaľ má uhradené
všetky splatné bežné poistné, kedykoľvek zaplatiť
mimoriadne poistné, a to v eurách a na účet
a variabilný symbol určený poisťovateľom.
1.2 Poisťovateľ je oprávnený v prehľade poplatkov
stanoviť bližšie podmienky na výšku, frekvenciu
a podmienky platenia mimoriadneho poistného.
1.3 Zaplatenie mimoriadneho poistného nemá vplyv
na povinnosť platiť celkové bežné poistné a ani na
v poistnej zmluve dohodnutú výšku poistnej sumy pre
prípad smrti (ani na výšku poistnej sumy pre pripoistenia).
1.4 Mimoriadne poistné nie je možné hradiť v dobe
prerušenia platenia bežného poistného.

na základe uvedeného, aby si vložila mimoriadne poistné, musíš mať bežné poistné. a výber z mimoriadneho poistného je možné tiež len z kapitálovej časti poistného. A pokiaľ viem pri trasformácii sú všetky prostriedky jednorazovo vložené na úhradu rizík, pričom zostatok a bežne platené
poistné bude ďalej určené výhradne na úhradu sporivej
zložky poistenia. Tak to stojí vo VPP a dojednaniach pre eurokpplus
Vladimíra 1234
08.05.09,18:33
Tak ja len tolko ze asi si tomu velmi neporozumel pretoze:

Kapitálovou hodnotou sa rozumie aktuálna hodnota
poistenia, ktorá pozostáva z kapitálovej hodnoty
tvorenej bežným poistným a z kapitálovej hodnoty
tvorenej mimoriadnym poistným.

Kapitálová hodnota tvorená mimoriadnym poistným
sa zvyšuje o zaplatené mimoriadne poistné
a ďalej sa zvyšuje k 1. dňu každého zúčtovacieho obdobia
o úrok zodpovedajúci úroku aktuálne platnému
pre dané obdobie na internetovej stránke
stranke. Výška tohto úroku sa zverejňuje
minimálne 1 mesiac pred jej platnosťou.

Mimoriadnym poistným sa rozumie peňažná
čiastka zaplatená poistníkom v priebehu trvania
poistenia nad rámec v poistnej zmluve výslovne
dohodnutého platenia celkového bežného poistného.

Poistník môže požiadať o mimoriadny výber
z kapitálovej hodnoty tvorenej mimoriadnym poistným
kedykoľvek (okrem prvého a posledného poistného
roku) v priebehu trvania poistenia

Uz sa to viac zrozumitelne neda;)Myslim ze uz rozumies vsak? Nezda sa mi to tam az tak zlozite ale prave naopak zrozumitelne. Teda daju mi na mimoriadne 80 tis Sk lebo sa nejedna o poistne v zmluve dohodnute comprende? A ja budem moct po roku alebo dvoch tym hybat kedykolvek, nieje to obmedzene ok muchachito?:rolleyes:
harleydavidson
08.05.09,18:38
mám tomu rozumieť, že pri pretrasf. zmluvy ti všetky doteraz našetrené peniaze vložia ako mimoriadne poistné?

na čo potom je ustanovenie „Záverečné
ustanovenia“ o ods. 7h., ktoré upravuje práve trasf. PZ. tam sa píše, že vklad sa mení
na jednorazovo vložené poistné na úhradu rizík a nie na mimoriadny vklad poistného. veď je logické, že poisťovňa nevloží tvojich postupne našetrených 80000 bežného poistného pri zmene PZ na mimoriadne poistné, na ktoré poisťovňa nemá taký dosah ako na bežné poistné.
Vladimíra 1234
08.05.09,19:26
Poistné produkty poistenia pre prípad smrti a dožitia označené názvom (poistnou
sadzbou produktu) ako UDP-2, UDP-3, UDP-4, štipendijné poistenia označené názvom
(poistnou sadzbou produktu) UDP-S, UDP-SJ, kapitálové poistenie označené
názvom (poistnou sadzbou produktu) UDP-K, UDP-JK, UDP-K-Pôžička, UDP-JKPôžička,
dôchodkové poistenia označené názvom (poistnou sadzbou) ako BONUSZ1,
BONUS-Z2

Ty už ale uzavrieš novú zmluvu ktora nema sadzbu horeuvedenú ale sadzbu EuroKapitálPlus, hm?;) Takze toto ustanovenie by sa na tuto zmluvu nemalo vztahovat, nemyslis? To je uplne ina zmluva o transformacii vyslovene je tam napisane ze financna hodnota xy u mna 80 tisic Sk sa ti vlozi do mimoriadneho poistneho. Ja to hodnotim ako ustretovy krok a je urcite vyhodny pre poistenca. Myslim ze to vobec nemuseli povolit.

Ty si mylis 2 uplne rozne veci a to dodatok k poistnym podmienkam c.1 ktory sa vztahoval na Sadzby horeuvedene vymenované. Tato vec je uplne ina, je to zmluva o transformacii kde mas vyslovene uvedene ze dostanes na ucet mimoriadneho poistneho 80 tis Sk.:---

Ja som tiez s nou sedela dost dlho ale nakoniec som to pochopila. Nic jednoduche ale nakoniec kto premysla tak pochopí:rolleyes:
harleydavidson
08.05.09,19:39
pokial je to tak ako píšeš, tak sa ale nejedná o trasformáciu tvojej pôvodnej UDP-K na eurokapitálplus, inak by sa musla riadiť ustanoveniami o trasformácii tak, ako som uviedol výššie v príspevku. Tak toto fak nechápem, lebo v tvojom prípade ťažko hovoriť o novouzatvorenej PZ. nechápem....ale fajn, ak je to tak, je to dobré pre teba;)

nemôžeš sem hodiť tú záhadnú zmluvu?
alexandra123321
08.05.09,19:47
Blahozelam Vladimira 1234, mozes si madlit ruky, aku mas super poistku. Ja po skusenosti s touto poistovnou im viac nepodpisem ziadnu ich ponuku, lebo so vsetkym s cim za posledne 2 roky prisli bolo vyhodne tak akurat pre nich a nie pre mna ako ich klienta. Davam ti do pozornosti, ze minister spravodlivosti oznacil tento tyzden na rokovani vlady Rapid za pyramidovu hru a ich ponuky pre klientov za kardinalny podvod. Podnet uz bol podany aj na generalnu prokuraturu, na ktoru minister apeluje, aby konala! Uplne s nim suhlasim, ak ty nie, tes sa zo svojho super poistneho produktu a namiesto stracania casu s nami co tejto poistovni nedoveruju /a ani po tvojej agitacii doverovat nebudu/ sa venuj radsej dcere. Dobru noc!
jarecko
08.05.09,20:29
Mna by zaujimali VPP podla ktorych sa spravuje super poistenie vladimira 1234
harleydavidson
08.05.09,20:45
celé je to pofidérne.... viem od pracovníka klientskeho centra poisťovne, že trasformácie sú pozastavené.
rust
08.05.09,20:50
Myslím, vlastne som presvedčený, že vladimira 1234 je ďalšia nastrčená osôbka z RAPID-u. Pekný večer
Viliam Peter
08.05.09,20:50
tokaiito,

prototyp situacie kedy ide o omyl je toto:
ak by P predaval auto K,
auto bolo vyrobene v roku 1990 ale K by si myslel ze auto je vyrobene v r. 2000 (a platil by cenu aku ma auto z r. 2000).
z dvoch dovodov: bud preto ze ho P uviedol do omylu alebo P vedel ze je v omyle a vyuzil jeho omyl.

neviem si predstavit kde bol omyl pri uzatvarani poistnej zmluvy.

a NBS nemoze nikomu prikazat ZRUSIT zmluvu.
skodu skoru im sposobila NBS si mozu vymahat od statu, nema to podla mna vplyv na platnost zmluvy.


Presne tak . To potom znamena , ze nase poistne zmluvy stale platia a poistka nemohla byt ukoncena?
Poistka bola zrusena/ukoncena/ ale moze byt znovu sudom obnovena ???
tokaiito
08.05.09,21:50
tokaiito,

prototyp situacie kedy ide o omyl je toto:
ak by P predaval auto K,
auto bolo vyrobene v roku 1990 ale K by si myslel ze auto je vyrobene v r. 2000 (a platil by cenu aku ma auto z r. 2000).
z dvoch dovodov: bud preto ze ho P uviedol do omylu alebo P vedel ze je v omyle a vyuzil jeho omyl.

neviem si predstavit kde bol omyl pri uzatvarani poistnej zmluvy.

a NBS nemoze nikomu prikazat ZRUSIT zmluvu.
skodu skoru im sposobila NBS si mozu vymahat od statu, nema to podla mna vplyv na platnost zmluvy.

Tvoje vysvetlenie s autami mi je úplne jasné. :)

Práve preto že aj ja som presvedčený že nemali právo mi zmluvu vypovedať , tak sa s nimi súdim a žiadam aby súd vyhlásil ich krok za neplatný a aby bola moja poistka obnovená za pôvodných podmienok. V tomto si rozumieme ;).

Ale snažím sa pozerať ďalej dopredu a predstavujem si situáciu keby súd uznal že krok poisťovne bol oprávnený....čo potom ?
Totižto niektorí klienti ktorým bolo pojednávanie v tejto veci už odročené (moje zatiaľ neprebehlo) tu spomínali že poisťovňa TVRDÍ že takýto dokument od NBS má v rukách. (akurát ho zatiaľ nikomu nechce ukázať :confused:) a údajne poisťovňa chce v tejto veci dať podnet na Ústavný súd....Neviem síce čoho by sa ich žaloba mala týkať , ale údajne kým nebude táto kauza na ÚS doriešená , nebudú pojednávať súdy ani v našej veci. Možno sa len poisťovňa spolieha na to že p. Drgonec má na ÚS nejaké konexie ešte z čias keď tam pôsobil a preto im tam odklepnú všetko čo si len zmyslia :cool:.


To, aby si škodu prípadne spôsobenú orgánom dozoru vymáhali inde a nie na mne ...som im písal ešte keď mi dali na výber z tých troch trápnych možností !!! Len akosi na to zabudli reagovať a zmluvu mi ukončili.

Takže sa znova pýtam : ak súd dá za pravdu poisťovni - teda že nemohla zotrvať v poistnom vzťahu lebo im to NBS prikázala/zakázala (vyber si).....a nebolo by spravodlivé zotrvať v poistnom vzťahu - neboli sme obe strany pri uzavretí poistky v omyle že je všetko OK. ?!?
tokaiito
08.05.09,21:57
a ešte reagujem na tvoju odpoveď pre VILIAM PETER :

práveže pokiaľ ja viem - poisťovňa odmieta pristúpiť na akúkoľvek dohodu !!!
Keby mi z poisťovne došla ponuka na mimosúdne vyrovnanie kde by stálo že mi vrátia VŠETKY moje peniaze a dohodneme sa obe strany na vyhlásení zmluvy za neplatnú .....ver mi že by som nečakal ani minútu a utekal by som im to potvrdenie poslať doporučene na poštu ešte v ten deň!!!

Ale oni sa dokonca neobťažovali na manželkinu ponuku na mimosúdne vyrovnanie ani odpovedať ! To tiež o niečom vypovedá - nemyslíš ?
tokaiito
08.05.09,23:51
pre vitamína_r

Ďakujem za odpoveď !!!

V podstate si mi potvrdil to čo ja vravím od začiatku a to ako v bode 2 , tak aj v bode 3.
Presne toto som chcel počuť ;)

želám dobrú noc....
agentka2312
09.05.09,05:17
je zaujimave citat niektore prispevky 1,ak statny organ pred niekolkymi rokmi zistil ze vzorec je zly tak nas mali pozvat ,vysvetlit a dohodnut sa a nie vylakat podpis v roku 2007 pod 40,/Sk znizenie ako bonus a potom vyuzit tento podpis pod nove VPP a pozri dodatok c.1 predstavenstvo bez nasho suhlasu a vedomia pretransformovalo UDP -K a vsetky ostatne uzavrete od r.1995 na EurokapitalPlus alebo jednostranne zrusilo zmluvy a prachy si nechali vnucke som setrila na stipendium v marci 2009 by mali vyplacat stipko alebo dat vsetko naraz/dohodnute zmluvou/je tam v starej zmluve odkupna hodnota po 11 rokoch vsetko vlozene+bonus a som zvedava co z toho bude moja na dozitie v roku 2012 cize este 4 roky zaujimave ze mam este jednu v Alianz a nechcu ziadne admin.poplatky a to do 70r. mam este dost pozit a vid casopis Rapid vraj sa prepadli a su v minuse dali do fondov a tie su veeelmi v prepade
jarecko
09.05.09,08:56
14:29 | 6.5.2009 | TASR http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1181353

Harabin: Máme tu poisťovňu. Pyramídu ako BMG

Bratislava - Slovensko má do činenia s ďalšou pyramídovou hrou, tentokrát v podobe súkromnej poisťovne.

Na stredajšom rokovaní o tom vládu informoval minister spravodlivosti Štefan Harabin. Kabinet zobral jeho informáciu na vedomie.

Praktiky poisťovne označil Harabin za kardinálny podvod. "Je to také niečo ako BMG Invest," povedal novinárom po skončení rokovania vlády. Podľa ministra ide od začiatku o "pyramídu ako Brno".

Rezort spravodlivosti uviedol, že predmetný materiál môže byť podnetom pre NBS.


Moj dovetok:

Je nacase NBS konat, aby pyramida nezmizla v pustnej burke zasypana pieskom bez stopy.
tokaiito
09.05.09,09:13
AGENTKA 2312:
No veď práve keď sa človek zamyslí nad ich postupom....chronologicky si to zoradí a zapojí vlastný mozog (nie argumenty pána Škapinca alebo Drgonca) , tak príde k jednoznačnému záveru :

Ak pripustíme variantu že to bola od začiatku pyramída (slová p. Harabína) ...... tak dobre vedeli že chcú iba nalákať čo najviac ľudí na tieto poistky a už vopred počítali s tými všetkými obštrukciami ktoré začnú robiť v momente keď dosiahnu vrchol pyramídy - rozumejme že nebudú schopní získať na tieto produkty viac ľudí. Vtedy môžeme iba skonštatovať že sú to podvodníci do špiku kostí a chrapúni lebo túto zlodejinu plánovali od samého počiatku.

Ak pripustíme variantu že na začiatku neplánovali nič nekalé a až v roku 2006 alebo 2007 zistili chybu vo výpočtoch.....aj tak nie sú seriózna inštitúcia , lebo zvolili cestu menšieho odporu. Namiesto aby sa súdili s orgánom dozoru ktorý to (údajne) zavinil , vzali za rukojemníkov nás - klientov. A z našich vrecák formou nevyplatenia odkupnej hodnoty , resp. vyplatenia iba 1/2 peňazí si nahrádzajú stratu. To vôbec nie je seriózne jednanie.

Tak som si spomenul na vlastný prípad ktorý INÁ poisťovňa riešila úplne iným spôsobom:
ešte v roku1992 som pri nástupe do zamestnania uzavrel životnú poistku u vtedy jedinej zabehnutej životnej poisťovne na našom trhu. Volala sa inak ako teraz a ešte stále je najsilnejšia na našom trhu. Všetci asi viete o ktorú poisťovňu sa jedná (nechcem aby ma tu niekto postihoval za to že im robím reklamu).
Takže - moja poistka mala asi takéto parametre : mesačné poistné 100 Sk a suma pri dožití (dôchodkový vek) necelých 100 000 Sk. Roky šli a ja som si poctivo a načas platil. Jedného dňa mi poslali list kde ma oslovili s tým , že tieto staré poistky sú pre nich nerentabilné a chcú ich vypovedať , alebo pretransformovať.
Tiež mi dali na výber : 1 . poistku mi zrušia a vrátia mi peniaze.
2. poistku mi pretransformujú na inú s tým že to čo som si tam už naukladal mi prevedú ako jednorazový vklad a ďalej budem platiť iné (vyššie ) poistné
3. jednorazovo zaplatím celé poistné až do konca poistného obdobia (jednalo sa o cca 20-30 000 Sk) a potom budem poistený ako normálne len už nebudem nič platiť.

Tak som s tým listom šiel na pobočku a pýtal som sa o čo im ide. A samozrejme že nesúhlasím ani s jednou možnosťou. Tam som sa dozvedel že celé to malo pointu v tom že niektoré poistky z tej kategórie ako moja mali ešte nižšie predpísamé poistné (u niektorých starých poistiek 20 alebo 30 Sk) a pre poisťovňu boli nevýhodné preto , lebo znášala poplatky bánk za transakcie .... čiže z vybratého poistného napr. 20 Sk im reálne prišlo na účet oveľa menej. To som síce chápal , ale trval som na tom , že nechcem a nebudem na svojej poistke nič meniť ; ani doplácať a ani ju transformovať . No a záver z toho celého ? Pani na môj list pripísala že odmietam všetky možnosti a chcem zotrvať v poistke tak ako je nastavená. Tým to pre mňa zhaslo a poistka beží ďalej tak ako som ju uzavrel , nič sa nezmenilo !!! Síce to na mňa skúsili , ale NEDOVOLILI SI POKAZIŤ VLASTNÉ MENO nejakým nezákonným postupom. A pretože sa zachovali čestne a férovo - nemám problém si u nich poistiť auto , alebo chalupu čo žiaľ nemôžem povedať o SUPERPOISŤOVNI "BEZ OBÁV"....
jarecko
09.05.09,10:08
Inac vsetci, ktori sa prihlasili do AUS na hromadnu zalobu emailom by mali dolozit pisomne okrem plnomocenstva este kopie dokumentov, ktore oznamila AUS v dalsom emaile. Vynimku maju ti co taketo ziadosti s prilohami kopii dokumentov poslali na Komisiu pre posudzovanie spotrebitelskych zmluv, ale maju to oznamit AUS emailom, ze uz to poslali predtym na komisiu. Tak mi to bolo vysvetlene, ked som sa pytal, ze ci musim znova posielat to iste aj im.

Pre istotu im poslem aj to co ziadali v dalsom emaile, lebo nie vsetko z toho som posielal aj na komisiu, nech to bude komplet.
jarecko
09.05.09,12:07
vitamin_r co ta osvietilo?
Prekonavas sa. Tvoje vahy sa zacinaju preklapat na stranu poskodenych klientov. Len tak dalej. Ked neustanes v aktivite, dam ti aj nejaky bodik na porade, ale hned to nebude. To vies, stratena dovera sa tazko ziskava.
daklen
09.05.09,12:48
Inac vsetci, ktori sa prihlasili do AUS na hromadnu zalobu emailom by mali dolozit pisomne okrem plnomocenstva este kopie dokumentov, ktore oznamila AUS v dalsom emaile. Vynimku maju ti co taketo ziadosti s prilohami kopii dokumentov poslali na Komisiu pre posudzovanie spotrebitelskych zmluv, ale maju to oznamit AUS emailom, ze uz to poslali predtym na komisiu. Tak mi to bolo vysvetlene, ked som sa pytal, ze ci musim znova posielat to iste aj im.

Pre istotu im poslem aj to co ziadali v dalsom emaile, lebo nie vsetko z toho som posielal aj na komisiu, nech to bude komplet.

Jarecko mohol by si sem prosím ťa napísať aké dokumenty AUS ešte žiada?? Mne totižto druhý email zatial neprišiel.
Jaroslav DE
09.05.09,12:55
Vyzera ze mozog vitamina r alebo pan co sa pozera cez plece:D.jarecka, katky?? Osvietil ziaric radónový:D

Ved to je blabol nesuvisiaci. Oni podpisali ze im boli oznamene VPP:D a ze sa s nimi oboznamili ty hlava vlasata dubova. V zakone je napisane ze ich staci oznamit, ale to je pre hlupacika, zamocnika a nevedomca typu hm, hm nedosazitelna logicka meta. 788 ods.2 do konca citaj blbe. Nehraj sa na mrakodrap ked mas mozgovnu ako pivnica.:D:D:D:D:D:D Ved ty ani nevies citat. Ked chces v niecom najst vadu tak to musis najprv poznat chudacik. Na ktore neexistujuce ustanovenia dodatok odkazuje????Myslim ze odkazuje na XV.cast a to je rozhodcovske konanie, co sa niekomu asi nepaci, hm, hm nieje vam to divne?:)
Deyres
09.05.09,13:29
Jarecko mohol by si sem prosím ťa napísať aké dokumenty AUS ešte žiada?? Mne totižto druhý email zatial neprišiel.

to daklen i ostatni:
vsetko, co je treba zaslat, najdete na: http://www.asu.sk/vyzvaspotrebitelom.htm
(druhy mail ani mne neprisiel, len sledujem stranku AUS a tam sa to nedavno objavilo...)
jarecko
09.05.09,13:38
pre daklen a ostatnych co nedostali 2. email

text emailu z AUS bol nasledovny:

Asociácia užívateľov služieb
ochrana spotrebiteľov

pracovisko: Skuteckého 30, 974 01 Banská Bystrica
telefón: 048/413 87 08

e – mail: asubb@centrum.sk web: www.asu.sk


V Banskej Bystrici, dňa 01.05.2009 Naša značka: 68/2009/S Vybavuje: Ing. Petrík


Vážení poškodení klienti poisťovne Rapid life.

Pre zjednodušenie a hlavne zrýchlenie celého prípadu Vás prosíme k vyplnenému plnomocentstvu zaslať poštou:

1. stručný popis tých častí, kde sa cítite byť poškodení poisťovňou Rapid life – stručný popis Vašej sťažnosti
2. kópiu Vašej zmluvy
3. dodatok k Vašej zmluve

Z dôvodu, že v krátkom čase začína súdne konanie, prosíme Vás o urýchlené zaslanie uvedených písomností. Uvedené písomnosti nám uľahčia prehľad a kategorizáciu poškodených klientov.

S pozdravom

Ing. Oliver Petrík
predseda AUS

K bodu 1 je na webe vysie, ktory napisal Deyres vzor ziadosti vo worde jej text je nasledovny:

PRIBLIŽNÝ VZOR

Meno a adresa sťažovateľa

Asociácia užívateľov služieb
ochrana spotrebiteľov
Skuteckého 30
974 04 Banská Bystrica

VEC: Sťažnosť na (subjekt, na ktorý sa sťažujete)

Ja klient (subjekt, na ktorý sa sťažujete) sa cítim veľmi poškodený.


Dôvody (napíšete svoje):

(Napr.)

1. Čudný prístup a praktiky, ktoré smerovali k podpisu nových VPP poisťovne.
Zasielam kópiu listu, kde nebola žiadna zmienka o nových VPP, pod tlakom a hrozbou dokonca zánikom zmluvy pre mňa po siedmich rokoch platenia som zaškrtla možnosť a) a čakala som na odozvu. Už vtedy sa mi to nezdalo férové voči klientovi.

2. Správanie tejto poisťovne vôbec nie je naklonené klientovi a v jeho prospech, ale v celej miere proti nemu.
Zasielam kópiu listu, ktorý ma informuje o novom čísle zmluvy a povinnostiach platiť za služby, ktoré poisťovňa pre mňa robí. Nesúhlasím s takýmito povinnosťami v celom rozsahu už teraz z obavy, že ak by som bola schopná platiť tie nehorázne vysoké mesačné poplatky, čo momentálne vonkoncom nie som, lebo som nezamestnaná, tak mám obavu a nedôveru voči povinnosti poisťovne pri dožití dostať od nej dohodnutú sumu, ktorá už vôbec nebude výhodná pre klienta. Pretože dôvod uzatvorenia zmluvy pred ich slávnou zmenou bol okrem iného aj práve v tej finančnej výhodnosti.


V ................................. dňa .......................... Podpis sťažovateľa:


Prílohy:

K bodu 2 je kazdemu jasne, ze ziadaju zaslat kopiu zmluvy poskodeneho klienta

K bodu 3 Dodatok, budu to prilohy-kopie k ziadosti v bode 1 tie vselijake chytakove ponuky

Kto toto vsetko v nejakej forme uz zaslal pisomne na Komisiu staci ked to oznami emailom na AUS. Oni zaslanu dokumentaciu Komisii asi dostanu od nej tiez ako podklady pre podanie hromadnej zaloby. Tak som to mal ja vysvetlene, ked som sa pytal, ohladom toho druheho emailu, ze co este mam poslat.
Jaroslav DE
09.05.09,13:39
Ako mozete byt taky anti sebareflexivny
Jaroslav DE
09.05.09,13:51
Nieje ani stanovisko, tak ako moze byt zaloba???Smieskovia
jarecko
09.05.09,14:12
vitamin_r uz som ta pochvalil, ze si sa zlepsil, ale niekedy mi pripadas sorry za vyraz ako ,, pako ,,. Veci sustreduje AUS a pri takom mnozstve poskodenych to nie je vec jedeho tyzdna. Skadial by som ti ja mal dat text zaloby, ja nie som advokatska kancelaria, ktoru AUS poverila viest v jej mene sudne konanie. Staci?
jarecko
09.05.09,14:19
Jaroslav DE!

Najhorsi nepriatel je ,, blby ,, nepriatel, lebo nevies co mozes od neho ocakavat. Od inteligentneho pravnika ako si pises v profile ze nim si by som vedel, ale bohuzial myslim si, ze v tvojom pripade plati to prve slovicko v uvodzovkach.
jarecko
09.05.09,14:28
vitamin_r

Mas verejne na webe AUS ich email aj telefon aj tu bol na porade, mozes sa opytat priamo ty, nic ti v tom nebrani. Ja nie som hovorca AUS.
jarecko
09.05.09,14:50
vitamin_r
Tak aby si pochopil, AUS nie je avokatska kancelaria, ktoru si ja ako klient najmem za peniaze aby ma zastupovala v sudnych sporoch. AUS je zdruzenie spotrebitelov, ktoreho mozes byt aj ty clen, ktore zo zakona na ochranu spotrebitelov zastupuje poskodenych spotrebitelov v sudnych spotrebitelskych sporoch. Kedze zo zakona taketo zdruzenie neplati za podanie hromadnej zaloby ziadne sudne poplatky, tak ani ja jemu. Mne staci na zaciatok, ze som mu dal podnet, ze sa citim byt poskodeny, ako aj dalsi. Tym to pre mna momentalne hasne (bude ma zaujimat az pravoplatny rozsudok). Ostatne je na zdruzeni ako si to zmenezuje ci si najme advokatov zo Slovenska popripade z USA alebo Ruska, mozno z Papuii-Novej Guineii na podanie hromadnej zaloby. Hromadna zaloba nie je o tom, ze mne ma vratit Rapid life 10 Sk, ale o nejakom globalnom to jest vecsom probleme zo strany poistovne, ktory sposobil problem velkej hromade klientov, kazdy tu na porade vie co tym problemom je, dufam, ze vies aj ty a ked nie tak napisem polopaticky neférové, nečestne, nové VPP a k nim pridavane dodatky na zaklade ktorych Rapid osklbala svojich klientov.

Nemienim tu viest z urcitymi nickmi jalovu diskusiu ci su nove VPP neferove a pod., nema to zmysel. Kocky su hodene, rozhodne o tom sud.

Text z webu AUS:

AUS je povinná zo zákona prijímať podnety spotrebiteľov na zastupovanie v súdnych sporoch. V prípade, že sa cítite poškodení konaním nejakej poisťovne alebo iného subjektu (napr. neférovými, nečestnými zmluvnými podmienkami) napíšte nám požiadavku na zastupovanie na súde, v ktorej uvediete stručné a konkrétne body, ktoré poškodzujú Vaše spotrebiteľské práva.

Ja neviem co tu moze byt este nepochopitelne.
jarecko
09.05.09,15:19
Tu na tejto porade je vela pisucich co o peniaze v uvodzovkach prisli a maju podla poistovne nulu. Neviem o ake dalsie maju prist.

Optimista vyzeras byt ty, zda sa mi, ze ta bude hrat skodoradost, ked nevyhrame. My, nejaka poskodena vecsina sme len vyuzili zo zakona na ochranu spotrebitelov moznost podat hromadnu zalobu, co je pochopitelne. Ked vyhrame budeme sa tesit my (hoci vyhra mi nezabezbeci hned automaticky moje peniaze na ucte), ked nie tak ty a podla ministra Harabina pyramidaci. Cas ukaze.
asymetrix
10.05.09,09:33
Ale no tak! Ja vitamína vnímam od začiatku ako človeka, ktorý sa neuspokojí s vysvetlením typu "je to tak, pretože tak to je!". Oproti nám ostatným (ku ktorým rátam aj Jaroslava DE) má tú výhodu, že nie je v tomto prípade nijako zaangažovaný, teda nestojí ani na strane poškodených klientov, ani na strane poisťovne. Chodí sem preto, lebo ho tento prípad z nejakého dôvodu zaujal. Možno sa mýlim, ale takto to vnímam. Preto by som bol rád, aby sme sa nad jeho otázkami a úvahami radšej zamysleli a neodsudzovali ho len preto, že sa nám nepáčia.

Taktiež ma veľmi zamrzí, vždy keď sa tu niekoľko krát po sebe na niečiu adresu objavia vyhlásenia v zmysle "daj nám pokoj, ty si určite z Rapidu" len preto, že dotyčný (alebo dotyčná) povie niečo, s čím vačšina poškodených klientov nesúhlasí. A mrzelo by ma to dokonca aj vtedy keby to bola naozaj pravda. Takýmto spôsobom sme totiž pred časom prišli o veľmi cenné argumenty zo strany Rapidu, ktoré tu prezentoval istý nick a po jeho odhalení ich po sebe zmazal... Mňa zaujíma aj názor druhej strany. Nepriateľa ľahšie porazíš, ak ho poznáš. Mám pocit, že v tomto má zatiaľ Rapid prevahu.
Jaroslav DE
10.05.09,10:22
Nepriateľa poraziš ak máš zdravý mozog a pravdu. Tu nikto nemá ani jedno ani druhé:D:D:D

Hlavne nie p. JARECKO, KATKA, HARLEY...no proste Košický zámočník. Vyvaľ na nás to tvoje meno kráľovič subnorma :D:D:D
alexandra123321
10.05.09,10:25
to asymetrix :

nick, ktory tu prezantoval nazory /podla teba Rapidu/ a neskor ich vymazal je Jaroslav DE. V uvode pises, ze Jaroslav DE nie je nijak zaujaty..... no neviem, ci ti to len uslo, alebo kde sa vlastne stala chyba.
Kedze drviva vacsina z nas nie sme pravnici, nedokazeme celkom dobre reagovat na vitamina_r, ktory sa ako pravnik urcite javi. To nespochybnujem. Kedze ale nie som pravnik, v spore pred sudom ma osobne zastupuje advokat. Nebudem pisat jeho meno a rovnako si ho netrufam obtazovat kazdou poznamkou, ktora na tomto fore odzneje v prospech Rapidu. Ak ma nieco velmi zaujme, na nasom stretnuti sa o tom zmienim. Voci svojmu advokatovi mam doveru a viac neriesim.
K tvojej poznamke, ze poniektorych z tohto fora sa snazime vyhnat by som rada povedala len tolko, aby si venovala vacsiu pozornost prispevkom danych osob. Z prevaznej casti totiz neobsahuju vecnu argumentaciu, ale iba vysmech nam vsetkym a najma jareckovi a to vsetko len preto, lebo sme sa rozhodli, ze veci spojene s touto poistovnou nenechame len tak na pokoji. Pripada mi, ze ak niekto travi cas na tomto fore urazanim a vysmechom inych, nemal by tu co hladat. Ja zmysel porady vidim predovsetkym v tom, ze ludia sa tu maju snazit najst vychodisko z problemov, do ktorych sa dostali - v mojom pripade, do ktorych ma dostala poistovna. Som klientka, ktora si svoje zavazky plnila voci poistovni na 100 percet a preto pochopitelne ocakavam od poistovne, ze aj ona bude na tom rovnako. Zial, pravda sa ukazala ina......
A este jedna vec, tentokrat pre Jaroslava DE :
Odpovedas tu na kde-ake somariny, ale mojej otazke sa cielene vyhybas, tak ti ju zopakujem znova : Ako sa vyvija kauza Skapincovej zmenky na 7,5 milliona Sk? Mas zjavne dobre info o diani v Rapide, pises tu take detailne veci, akoze napr. vcera boli predstavitelia poistovne nazerat do spisu.... a podobne. Nuz, take konkretnosti sa len tak nevidia. Tak cakam odpoved.
alexandra123321
10.05.09,11:29
to vitamin_r :

Na tomto fore som nikdy druhych nenapadala. Asi si ma mylis s Jaroslavom DE, alebo mozno aj so sebou samym. Ak mas iny pocit, pripomen mi, kedy som niekomu iniciativne nadalala do hlupakov, primitivov, idiotov, pripadne sa niekomu vysmievala len preto, ze svoj problem ma snahu riesit a podobne. Cakam, zre sem pripojis takyto moj prispevok a osviezis mi pamat!

Na tvojhe otazky to neodpoviem a to z 2 dovodov:

1. Nezastupuje ma ASU, ale moj advokat. Advokata som si ja vybrala, ja si ho zaplatim atd. .... Myslim, ze hlavne ten druhy dovod jasne vypoveda o tom, preco sem nehodim vsetko, co pre mna spravil a spravit planuje. Asi tiez cestou domov z obchodu nerozdas nakup ludom, co ich stretnes....

2. Ak by som odpovede na tvoje potazky poznala, tak ti ich neprezradim a to preto, ze ich povazujem za otazky takeho charakteru, ze maju ostat medzi klientom a tym, co ho zastupuje a to z dovodu strategie sporu.

Na oplatku mi prezrad jednu vec : prezentujes sa ako nezaujaty clovek, ktory nie je klientom Rapidu ani jeho zamestnancom. Problemy nas klientov, sa ta teda nijak netykaju. Preco potom travis tolko casu a cele dni za netom, si velmi, velmi aktivny v debate, ktora ti prakticky je ukradnuta, lebo ide celom mimo teba????????? Ja si neviem predstavit, aby som sa tolko angazovala v teme, ktora sa ma absolutne netyka. Preco chces poznat odpovede na otazky, co si mi napisala a radsej si neuzijes krasny slnecny den namiesto toho, aby si riesil moj a prakticky v prevaznej vacsine aj nas problem - tebe celkom cudzi problem???????????
alexandra123321
10.05.09,11:58
Este raz ta prosim, aby si sem pripojil moje pocetne prispevky, kde napadam inych /pises, ze to robim casto!/. Cakam, ze tak spravis!!!

Advokat poskytuje pravne sluzby, za ktore som si zaplatila. V obchode platim za tovar, u advokata platim za sluzbu, mimochodom kazdy advokat je automaticky zivnostnik, takze trvam na svojom prirovnani a aj na tom ze som si od neho kupila pravnu radu a to aj v podobe veci, ktore pre mna vypracoval /inak tiez povedane zaplatila za nu - a rada podotykam/.

Ak sa nemylim, som to ja, kto na tomto fore prvy spomenul Komisiu pre posudzovanie podmienok v spotrebitelskych zmluvach a aj to, ze VPP Rapidu su plnom rozsahu v rozpore so zakonom, co sa upravy spotrebitelskych zmluv tyka.... pravdu mi napokon dala komisia aj minister a verim tomu, ze casom aj sudy a prokuratura snad.... ale to je uz o inom. Pomoct sa snazim a ak ma niekto pocit, ze som mu nepomohla ani trochu, tak toho niekoho urcite aspon neodradzam od jeho snahy pohnut s vecou. Myslim, ze suhlasy, ktore som so svojimi prispevkami ziskala cosi vravia o tom, ci moj nazor aspon trochu niekomu pomohol.

Vies co vitamin_r? O weby o zahradkarstve sa zaujimaju ludia, ktorych zahradkarstvo zaujima a venuju sa mu aspon teoreticky, takze prirovnanie si zvolil podla mna dost nevhodne. Svojou odpovedou si ma ani trochu nepresvedcil o svojej nezavislosti v tejto pravnej kauze. Hlavne ked zvazim tvoju horlivost na tomto fore.... Sorry
harleydavidson
10.05.09,13:32
Nepriateľa poraziš ak máš zdravý mozog a pravdu. Tu nikto nemá ani jedno ani druhé:D:D:D

Hlavne nie p. JARECKO, KATKA, HARLEY...no proste Košický zámočník. Vyvaľ na nás to tvoje meno kráľovič subnorma :D:D:D

:D:Dcelkom stačí, keď máš zdravý mozog a pravdu TY!:D:D My sa už zvezieme pri tebe:D:D
jarecko
10.05.09,15:26
asymetryx

Nic ti nebrani nadviazat s panom Jaroslav DE osobny kontakt tu na porade cez sukromne spravy alebo cestou emailov, ktore si mozete vymenit. Ked mas v nom doveru mozes ho aj poziadat, aby ta zastupoval v probleme Rapid, ved je ,, pravnik ,, ako si pise v profile, nemal by to byt z jeho strany ziadny problem. Ak je tu sama ochota pomahat radami mozno to zastupovanie bude z jeho strany zadarmo.
jarecko
10.05.09,16:04
vitamin_r a v com ty vidis rozdiel? Ja poukazujem na to, ze ked je pravnik tak ma vediet ako sa pise zaloba co ma obsahovat atd. to su zakladne veci, ktore ucia kazdeho pravnika na pravnickej fakulte. Je jedno co potom konkretne robi (nikto z pravnikov nevie vsetky zakony odrecitovat naspamet, ale vie kde ich ma hladat a ako im rozumiet, preto to studoval) ako si vymenoval tie funkcie, preto nevidim problem aby nemohol zastupovat, je to na vzajomnej dohode. Inac v obcianskom sudnom konani, mozes dat plnomocenstvo aby ta zastupoval trebars aj starostovi z Lunika IX. v Kosiciach, ked mu veris, ze to dokaze, je to len na tvojom vyhradnom rozhodnuti.
harleydavidson
10.05.09,16:04
jarecko, rozumies rozdielu medzi pravnikom a advokatom? pravnici su aj exekutori, notari, sudcovia, podnikovi pravnici, na uradoch v statnej sprave, v realitkach, atd.

...ale "múdrych rečí" a názorov ako nemáme šancu, má ako advokát:D
jarecko
10.05.09,16:37
vitamin_r

Z toho co citam v tvojich pisackach usudzujem, ze ta zaskocil institut ,, spotrebitelskej hromadnej zaloby ,, v slovenskej sudnej praxi a chces odpovede od nas tu na porade vid tvoj prispevok c. 1817. Tato vecicka sa zaviedla do slovenskeho prava so vstupm Slovenska do Europskej Unie, mozno bola aj predtym, ale je pravda, ze ju obcania tejto republiky malo vyuzivali ( chcelo by sa opytat manzelky pana JUDr.Drgonca, ona je odbornicka na spotrebitelske pravo), lebo nemali s nou ziadne skusenosti, tak si nevedeli predstavit, ze nejake zdruzenie na ochranu spotrebitelov moze na ich podnet podat zalobu a viest sudny spor, co je v krajinach zapadnej Europy ako Nemecko atd. bezna vec a institucie, ktore tam sposobia spotrebitelom problemy vedia, ze ked sa uz tam do toho obuju cestou sudu ich spotrebitelske zdruzenia nemusi to pre danu instituciu skoncit co sa tyka financnych nahrad dobre, preto sa snazia veci napravat a dohodnut este pred zacatim sudneho pojednavania. Cast odpovedi na tvoje otazky v c. 1817 hladaj v zakone na ochranu spotrebitela, vo vyhlaske na zriadenie komisie pre posudzovanie spotrebitelskych podmienok a u zdruzeni spotrebitelov v SR, ostatne detaily odpovedi na tvoje otazky sa objavia verejne az na sudnom pojednavani nikto tu ich z tebou myslim na porade nebude preberat ani zastupcovia zdruzenia, ktore v mene spotrebitelov poda zalobu. Z bubnom na zajace sa nechodi.


Pan vitamin_r teoreticky moze nastat kombinacia, ze Rapid bude zastupovat p. JUDr. Drgonec a AUS p. JUDr. Drgoncova, ked jej to manzel dovoli, nakolko je u neho advokatska koncipientka. Ja by som ju na zastupovanie v spore bral, inac z obrazka celkom sympaticka zena a odbornicka na spotrebitelske pravo, vid link. :D

http://www.advokatskakancelaria.com/index.php?page=3&lang=sk

Profil
JUDr. Jana Drgoncová
pred nástupom na pozíciu advokátskej koncipientky pôsobila rad rokov v riadiacich funkciách v orgánoch verejnej moci – najskôr na Protimonopolnom úrade Slovenskej republiky, potom na Ministerstve hospodárstva Slovenskej republiky a napokon na Najvyššom kontrolnom úrade Slovenskej republiky, kde získala bohaté skúsenosti pre poskytovanie právnej pomoci v rozsahu, v ktorom ju teraz poskytuje. Od septembra 2007 prednáša spotrebiteľské právo na Bratislavskej vysokej škole práva.
Je autorkou knižne vydanej publikácie Spotrebiteľské právo v Slovenskej republike a v Európskej únii (Šamorín, Heuréka 2007, strán 576) a spolu s Jánom Drgoncom je spoluautorkou diela o právnej ochrane hospodárskej súťaže podľa právneho poriadku SR. Súčasťou jej odbornej literárnej činnosti je aj komentár k zákonu o ochrane spotrebiteľa a články v slovenských odborných právnických časopisoch o nekalej súťaži, ochrane spotrebiteľa a právomoci Najvyššieho kontrolného úradu SR.

Jana Drgoncová poskytuje právnu pomoc v oblasti súťažného práva (antimonopolné právo a právo nekalej súťaže), pri ochrane proti nesprávnej a nezákonnej činnosti orgánov kontroly pri výkone kontroly, pri uplatňovaní zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci a pri uplatňovaní spotrebiteľského práva.
Má oprávnenie vykonávať mediáciu.
jarecko
10.05.09,17:51
vitamin_r

Ja sa za zdatneho vykladaca zakona a vyhlasky o spotrebiteloch nepokladam, ale ked sa to tebe zda, nemam nic proti tomu, ja som si to aspon precital. Viem jedno, ze radovi spotrebitelia platit nic nebudu, to mi staci.

Uz som ti raz napisal, ze informovat sa priamo na konkretnom mieste mozes aj ty, nic ti nebrani napisat email a poziadat odpoved na otazku toho typu, samozrejme nikto ti nebude odpovedat na otazky tykajuce sa detailov ziadosti ako su Mena a priezviska, rodne cisla, datumy narodenia a pod. cudzich osob.

Inac je tu na porade zvukovy zaznam, kde hovori statna tajomnicka MS o spotrebitelskych sporoch, je tu aj video z Palby, tam vsade sa nieco dozvies, len je potrebne si to vypocut a pozriet.
jarecko
10.05.09,18:09
Najdi si tu zvukovy zaznam tam to vysvetluje statna tajomnicka MS. Myslim, ze ho tu zavesil Deyres
Si uz asi prepracovany z Porady, je treba relaxovat. Ja idem tiez. Vypinam PC a idem pozerat finale hokeja na MS Kanada : Rusko.
jarecko
10.05.09,19:21
Asi je to tvoj nekonecny pribeh tie trovy tak si pozri video z Palby co tam odpoveda zastupca zdruzenia spotrebitelov AUS v telefonom rozhovore s klientom.

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/palba/27487

Neviem co ta tak trapia tie trovy ked nie si ucastnikom hromadnej zaloby, ja som a ma to vobec netrapi, ked bude potrebne tak prispejem svojou ciastkou. Co chces viac pocut alebo citat.
harleydavidson
10.05.09,19:27
jarecko, pani hovorila o sudnych poplatkoch. ja sa pytam o trovach.

zatial mi to vychadza tak ze zastupeni budu platit trovy konania ak zdruzenie prehra.


a keby aj, vzhľadom na veľký počet poškodených to bude pár EUR.
jarecko
10.05.09,19:46
vitamin_r potrebuje uradnu odpoved s kolkom a peciatkou aby mal pokoj v dusi, inac ho velmi trapi, ze budeme platit trovy a chcel by nas od toho usetrit.
asymetrix
10.05.09,20:08
Nepriateľa poraziš ak máš zdravý mozog a pravdu. Tu nikto nemá ani jedno ani druhé:D:D:D
celkom stačí, keď máš zdravý mozog a pravdu TY! My sa už zvezieme pri tebe
Obávam sa, že to nebude také jednoduché. Jaroslav DE totiž uviedol, že predmetné veci tu nemá nikto - teda ani on! :D
asymetrix
10.05.09,20:10
nick, ktory tu prezantoval nazory /podla teba Rapidu/ a neskor ich vymazal je Jaroslav DE. V uvode pises, ze Jaroslav DE nie je nijak zaujaty..... no neviem, ci ti to len uslo, alebo kde sa vlastne stala chyba.
Viem, že to bol Jaroslav DE. :) Vo svojom príspevku som ako nezaujatého označil iba vitamína. Jaroslava DE som zarátal k "nám ostatným", ktorí sú zaujatí, pretože stoja buď na strane klientov, alebo na strane poisťovne. Ak som to zle naformuloval, tak sa ospravedlňujem. ;)


asymetryx

Nic ti nebrani nadviazat s panom Jaroslav DE osobny kontakt tu na porade cez sukromne spravy alebo cestou emailov, ktore si mozete vymenit. Ked mas v nom doveru mozes ho aj poziadat, aby ta zastupoval v probleme Rapid, ved je ,, pravnik ,, ako si pise v profile, nemal by to byt z jeho strany ziadny problem. Ak je tu sama ochota pomahat radami mozno to zastupovanie bude z jeho strany zadarmo.
Vidím, že som sa naozaj zle vyjadril. :( Prosím, odcituj moje slová, z ktorých usudzuješ, že mám v Jaroslava DE dôveru a že by som s ním chcel nadviazať osobný kontakt. Snáď sa mi vďaka tomu podarí nabudúce svoje myšlienky formulovať tak, aby nedošlo k takýmto nedorozumeniam. ;)
asymetrix
10.05.09,20:12
Nuž ale teda keď kontakt, tak kontakt :D

Nepriateľa poraziš ak máš zdravý mozog a pravdu.
Dovolím si malé zamyslenie na tému "pravda". V prvom ročníku základnej školy nás učili, že od menšieho čísla sa nedá odpočítať väčšie číslo. To bola pravda. Ak máš tri cukríky, nemôžeš mi dať štyri. Ten štvrtý proste nemáš. Neskôr sme sa naučili, že sa to predsa len dá. Ak máš tri cukríky a ja od teba silou mocou chcem štyri, ten jeden si môžeš požičať napríklad od Ferka. Ja budem mať štyri cukríky a ty mínus jeden (budeš dlžný Ferkovi). Lenže čo sa stalo s pravdou? To nás predtým klamali? Nie! To čo nás predtým učili, bola pravda na množine prirodzených čísel rozšírenej o číslo nula. Neskôr sme však už rátali na množine celých čísel - svoje vnímanie pravdy sme rozšírili o záporné čísla. Podotýkam, že samotná pravda sa tým nezmenila - zmenila sa len množina, na ktorej sme tú pravdu spoznávali.

Podobne je to aj s pravdou, o ktorej hovoríš ty. Poviem to veľmi zjednodušene. Ak to berieš len z čisto právnického hľadiska, ktoré presadzuje istý Jaroslav Š., vidíš len môj podpis, ktorým pristupujem k novým VPP. A ja som nútený uznať, že "na tejto množine" máš naozaj pravdu. Ak však svoje vnímanie rozšíriš povedzme o etické hľadisko, uvidíš, že poisťovňa ten podpis odo mňa vylákala zámerne s cieľom dostať ma tam, kam chce ona. Ja sa však snažím ísť ešte ďalej. Chcem vedieť príčinu toho, prečo sa ten podpis odo mňa rozhodla vylákať. Zatiaľ ju iba tuším...


A ešte by som rád jednu prosbu: No že nás už toľko nenapínaj a prezraď, ako je to s tou Škapiho zmenkou. :cool:
katka 12345
10.05.09,21:30
Nepriateľa poraziš ak máš zdravý mozog a pravdu. Tu nikto nemá ani jedno ani druhé:D:D:D

Hlavne nie p. JARECKO, KATKA, HARLEY...no proste Košický zámočník. Vyvaľ na nás to tvoje meno kráľovič subnorma :D:D:D

Konečne som dočítala tú 10 stranovú debatu odkedy som tu nebola. Vidím, že Jaroslavovi DE tu ležíme niektorí v žalúdku /ak tým myslel mňa vo svojom citáte/. Len mu chcem povedať, že ja niesom jeho nepriateľ a teší ma, že si na mňa občas spomenie. Vieš, Jaroslav DE, ľudia so "zdravým mozgom" si nájdu čas na rodinu a iné aktivity, ako sa zapájať do niečoho, čo sa ich vôbec netýka a ešte sa znížia pod svoju úroveň.
Tiež som dostala vo štvrtok "úžasný časopis" Život bez obáv. Myslela som, že po liste, čo som im poslala, mi už príde iba papier z poisťovne, že so mnou rušia zmluvu. Myslím si, že všetko je z ich strany pozastavené a čaká sa na to rozhodnutie súdu. Pretože nepoznám nikoho /ani to tu nikto nepísal/, komu by poisťovňa odpovedala po marci 2009. Možno sa mýlim. Ale mne sa doteraz neozvali. Časopis som ani nerozbalila, pretože ho tento týždeň mienim poslať naspäť, spolu s listom doporučene. Možno sa mi budete čudovať, ale som ochotná vyhodiť pár centov za niečo, čoho obsah je tak ďaleko od reality. Som v čakacej lehote, tak od nich nepotrebujem žiadne informácie o nových poisteniach. Reklamu si už urobili. Ešte aby mi na konci poistného obdobia /o dva roky - ak sa poisťovňa dožije, čo pochybujem/ neprišla faktúra za všetky tie časopisy a pohľadnice. Alebo mi to strhnú z nulovej odkupnej hodnoty?:D Od nich sa dá čakať čokoľvek. Pekný večer. :)
jarecko
10.05.09,21:31
asymetrix

Ty si tu nikde nepisal, ze mas doveru v Jaroslav DE a ze chces s nim nadviazat kontakt to je pravda. Ja som napisal podmienovacim sposobom, ze ,, ked chces ,, tak mozes s nim to urobit, je to na tvojom slobodnom rozhodnuti a komunikovat s nim mimo toho aby sme to my tu citali. Inac co tu v poslednom case napise je vecsinou pohrdanie, urazanie, vysmievanie atd. a to by som od vysokoskolsky vzdelaneho cloveka ,, pravnika ,, necakal. Da sa argumentovat aj ako sa hovori ,,na noze,, , ale on to bez osobnych urazok nevie. Mysli si, ze ked tak bude pisat, jeho status pravnika sa umocni a vsetci tu budeme sa z neho triast od strachu, ze sme si dovolili podat podnet na hromadnu zalobu.
tokaiito
11.05.09,08:07
:(Ach jaj ......

Tak zase raz pán Jaroslav DE dosiahol to , kvôli čomu sem prišiel.
Svojimi invektívami , vulgarizmami a opľúvaním všetkých naokolo.... sa mu podarilo opäť nasmerovať diskusiu niekam do stratena !!! Vždy sa ním nechá niekto vyprovokovať a vždy to končí tým , že sa tu navzájom napádajú ľudia ktorí chcú celej veci od začiatku pomôcť ...:mee:

PROSÍM VÁS !!! Prestaňte už naňho reagovať !!!

Áno - aj mne jeho príspevky (hlavne tie vulgárne) občas pohnú žlčou a najradšej by som mu niečo od pľúc povedal. Ale vždy si uvedomím že práve na to on čaká a preto sa obmedzím iba na to , že takýto jeho príspevok ocením tým červeným prstom smerujúcim nadol !!! To isté radím aj vám. Viem že keď komukoľvek nadá do "debilov" , tak sa to ťažko prehĺta , ale ešte raz vás PROSÍM - obmedzte sa aj vy na ten červený palec smerom nadol .....prípadne nahláste jeho vulgárny príspevok administrátorovi ako SPAM !!! To bude najlepšia odpoveď pre neho.

Istý múdry človek raz povedal : "Nikdy sa nehádaj s hlupákom - ostatní by si vás mohli pomýliť! "
daklen
11.05.09,09:06
:(Ach jaj ......

Tak zase raz pán Jaroslav DE dosiahol to , kvôli čomu sem prišiel.
Svojimi invektívami , vulgarizmami a opľúvaním všetkých naokolo.... sa mu podarilo opäť nasmerovať diskusiu niekam do stratena !!! Vždy sa ním nechá niekto vyprovokovať a vždy to končí tým , že sa tu navzájom napádajú ľudia ktorí chcú celej veci od začiatku pomôcť ...:mee:

PROSÍM VÁS !!! Prestaňte už naňho reagovať !!!

Áno - aj mne jeho príspevky (hlavne tie vulgárne) občas pohnú žlčou a najradšej by som mu niečo od pľúc povedal. Ale vždy si uvedomím že práve na to on čaká a preto sa obmedzím iba na to , že takýto jeho príspevok ocením tým červeným prstom smerujúcim nadol !!! To isté radím aj vám. Viem že keď komukoľvek nadá do "debilov" , tak sa to ťažko prehĺta , ale ešte raz vás PROSÍM - obmedzte sa aj vy na ten červený palec smerom nadol .....prípadne nahláste jeho vulgárny príspevok administrátorovi ako SPAM !!! To bude najlepšia odpoveď pre neho.

Istý múdry človek raz povedal : "Nikdy sa nehádaj s hlupákom - ostatní by si vás mohli pomýliť! "

Úplne súhlasím s tokaiito a taktiež pridám jeden citát :o
Nikdy nesúper s blbcom. Stiahne Ťa na svoju úroveň a tam Ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....
miro59
11.05.09,15:29
ale jedeš potvoro
dušinka
11.05.09,15:48
V niektorom príspevku som sa dočítala že Jaroslav DE je právnik? Ak je to pravda nech nás Boh ochraňuje pred takýmito právnikmi. Prosím všetkých nereagujte na týchto ľudí. Som rada, že som tu našla návod na postup. Bolo na mojom uvážení či ho použijem. Ďakujem.
harleydavidson
11.05.09,16:07
V niektorom príspevku som sa dočítala že Jaroslav DE je právnik? Ak je to pravda nech nás Boh ochraňuje pred takýmito právnikmi. Prosím všetkých nereagujte na týchto ľudí. Som rada, že som tu našla návod na postup. Bolo na mojom uvážení či ho použijem. Ďakujem.


ano, nech nás Boh chráni....ale myslím, že by nám bodlo, keby rapid pre súdom zastupuje práve taký tlčhuba:D
harleydavidson
11.05.09,16:16
už som ako hrob....
miro59
11.05.09,16:44
opat ste vyrobili 3 reakcie na neho. vdaka vam sa mu tu dobre dari.
to sa nedá nereagovať na toho duševného mrzáka, ktorému pojmy ako česť, morálka, pravda a právo nehovoria absolútne nič. Aj teraz ešte existuje veľa poškodených, ktorí o celom probléme nevedia skoro nič, a keď prídu na túto diskusiu a uvidia tieto jeho vyjadrenia a kopu zelených hlavičiek môžu sa zľaknúť a odísť preč. Nám tu nepomôže, že budeme rozoberať jednotlivé články a odseky tých VPP z 21. 5. 2007, nám môže pomôcť jedine masívne zapojenie všetkých poškodených. A v tom je naša sila. A pre toho chudáka ešte jeden odkaz, vzhľadom na 2 fakty, medializácia a stredajšie rokovanie vlády je stav zápasu

p o i s t e n c i : p o i s ť o v ň a 3 : 0
jarecko
11.05.09,20:10
dušinka
Ma to napisane v priecinku ,, Zobrazit verejny profil ,,. Klikni na jeho nick a tam to najdes, ked to este nevymazal. V case pisania tohoto textu to tam este mal.
jarecko
11.05.09,20:44
Argumentacia JUDr. Škapinca, ktoru som si vypisal z niekolkokrat prehrateho videa Paľba zo dňa 04.05.2009.

,, Pokiaľ to poistník podpísal, napriek tomu, že to neprečítal, rozhodol sa, on sa sam rozhodol, že to neprečíta. ,,

Takže najprv sa pošlu vyslovene lákave ponuky, ktoré maju podprahovo pôsobiť na klienta a keď sa vtáčik chyti do klietky potom plati vyššie napisaná ,, Škapincova poučka ,,.

Aj to je jeden zo spôsobov ako ,,dlhodobo,, pôsobiť na poistnom trhu.
Saara
12.05.09,12:29
Je to tak, pri prehre na sude sa na trovy poistovne poskladame. To sa uz riesilo pri probleme jednostranne ukoncenych poisteni. Bude tomu aj teraz tak, pochybujem, ze to asociacia zaplati, kedze zalobcovia budu klienti.
Mna by zaujimala takato vec. Ak sa budu zalovat jednotlive ustanovenia novych VPP prip. cele VPP, budu rozsudky sudov platit aj pre ostatnych klientov, ktori nepristupili k zalobe?
Deyres
12.05.09,12:43
ahojte - upozornujem na nove udaje z http://www.asu.sk/vyzvaspotrebitelom.htm


Hromadné žaloby

a) Hromadná žaloba klientov na poisťovňu:

Stiahnuť: Poistovna.rar (http://www.asu.sk/Aus.files/Poistovna.rar)

- súbor Poistovna.rar treba otvoriť "rozbaliť" cez program WinRar alebo WinZip
- jednotlivé stránky žaloby sú vo formáte bmp
- je vhodné si súbor najskôr uložiť do PC na pevný disk
jarecko
12.05.09,14:12
vitamin_r
si tuzil citat text zaloby na poistovnu,tak si sa dockal. Ako expert teraz mozes napisat jej pravnu analyzu aby sme mali na porade co citat a porovnat tvoj nazor s nazorom advokatky.

Si si isty, ze meno spotrebitela v subore pohotovost.tif z poslednej stranky je identicke? Co ked je vymyslene pre tento vzor ukazky zaloby.
jarecko
12.05.09,14:39
co bolo prve? vajce alebo sliepka

asi v takom v takom duchu sa bude viest nasa jalova vymena prispevkov, preto to hned ukoncim. Nech to bude aj identicke. Pritazilo ti, ze je tam to meno? Mne nie.

Radsej pis svoju analyzu na zalobu, to ma viac zaujima ako to, ze zabudli vymazat meno.
Deyres
12.05.09,14:42
vitamin_r, jarecko

kaslite na subor pohotovost.tif - nasej temy na porade sa netyka (pokial sa on chces vitamin_r zaujimat ciste z dovodu rozsirovania si obzorov - zaloz novu temu a debatuj s tymi, ktori maju k teme uvedenej v subore pohotovost.tif co povedat a pridaju sa k Tebe)

mna skor trapi nejasny prechod medzi subormi str 6.bmp a str 7.bmp po rozbaleni nasho suboru poistovna.rar (nehovorim o cislovani stran - na tom mi nezalezi) - nieco tam vypadlo...
jarecko
12.05.09,14:50
Deyres ja som temu pohotovost ukoncil, cakam ako rozanalyzuje zalobu na Rapid a napise posudok.

Podla toho co je na webe vyzera, ze to nie je cela zaloba, ktora ma minimalne 18 stran, zhruba 10 stran nie je zverejnenych, ja myslim ,ze na ukazku pochybovacom, ze ci sa nieco okolo hromadnej zaloby robi to staci.

Aspon vitamin_r bude mat argument, ze to nemoze zhodnotit, lebo to nie je cele.
jarecko
12.05.09,15:16
vitamin_r
Mozu ti na to odpovedat tu na porade ti co si pisu zamestnanie pravnik.

My nepravnici sme si iba radili na koho sa mame obratit s hromadnou zalobou a ostatne odborne pravne zalezitosti nechavame na advokatov co zastupuju zdruzenie na ochranu spotrebitelov.
jarecko
12.05.09,15:53
vitamin_r

Ako nepravnik napisem svoj nazor co sa tyka hromadnej zaloby, ktory som tu na porade uz pisal,ale zopakujem ho. Ked si precitas navrh na rozsudok ten ho potvrdzuje. Ja som uz davnejsie pisal, ze v hromadnej zalobe bude smerovat navrh na rozsudok voci pricine, ktora sposobila vsetkym postihnutym klientom najvecsi problem a tym su neprimerane nove VPP a sposob akym bola dosahovana ich zmena u klientov a budu do neho zahrnuti vsetci klienti to jest ti co nic nepodpisali a aj ti co nieco podpisali skratka vsetci. Nemylil som sa. Advokatka zastupujuca zdruzenie to tak ziada v navrhu rozsudku zaloby.

Ak tento navrh rozsudoku bude uspesny potom bude nasledovat dalsie kolo, ale to uz predbieham udalosti.

Nepytaj sa ma donekonecna, kto bude platit trovy ked to nebude uspesne, lebo to nevie zatial nikto, sudna prax je taka, ze plati ten kto je v konani neuspesny. Sud moze aj nepriznat ziadnej strane trovy, nemusia byt v pozadovanej vyske atd., sud ma na vyber viacej moznosti a vie to len on. Neviem ci si sa niekedy zucastnil sudneho obcianskeho konania o nahradu skody aby to bolo realnejsie nasmu pripadu, tak sud moze vyhoviet uplne jednej alebo druhej strane to iste moze byt len ciastocne u jednej alebo druhej strane a to iste moze byt aj s trovami.
alexandra123321
12.05.09,15:58
Trovy konania /pisem v SK, kedze asi vsetci tak trochu este na tejto urovni zmyslame.... usudzujem podla toho, co sa tu pise :)/:

Toto je konanie o urcenie neplatnosti VPP Rapidu a jeho predmet teda nie je ocenitelny peniazmi /ocenitelne peniazmi je to ak ziadame napr. zaplatenie nejakej sumy/.
Sudny poplatok je 3000,-Sk /ten ale ASU neplati/.
Trovy pravneho zastupenia za jeden ukon pravnej pomoci za predpokladu, ze Rapid bude mat v konani advokata je cca 1500,-Sk /presne sa mi to pocitat nechce/. Trovy pravneho zastupenia su porada s klientom, ucast na pojednavani, podanie na sud a podobne/.
Ak by sa teda vo veci konalo dajme tomu 10 pojednavani, trovy za ne budu 15000,-Sk, co sa mi nezda tak hrozne.
S milionom by som tu nikoho nestrasila, kazdy nech si sam zrata, kolko stovak pojednavani by sa muselo konat aby boli trovy milion a podobne :)
A hlavne - trovy plati porazeny!
alexandra123321
12.05.09,17:14
Je uplne jedno, na akej odmene sa dohodol Rapid s Drgongom.
Sud bude pri urcovani trov vychadzat vylucne z vyhlasky o odmenach a nahradach advokatov za poskytovanie pravnych sluzieb. Davam ju do pozornosti hlavne vitaminovi_r.
Cena pravneho ukonu je urcena v tomto pripade vyhlaskou, je uplne jedno, kolko v skutocnosti plati Rapid Drgoncovi.
Ak by v spore vyhral /comu neverim ani trosku/, nedostane viac ako urcuje vyhlaska!
alexandra123321
12.05.09,17:26
vyhlaska ma cislo 655/2004 ..... aby som bola uplne konkretna.
alexandra123321
12.05.09,17:48
Zakladna sadzba tarifnej odmeny za jeden ukon pravnej sluzby je jedna trinastina vypoctoveho zakladu, ak nie je mozne hodnotu veci alevbo prava vyjadrit v peniazoch alebo ak ju mozno zistit len s nepomernymi tazkostami. To vravi paragraf 11 vyhlasky 655/2004 Z.z. Vypoctovy zaklad na rok 2009 je 20.950,-Sk a teda trinastina je 53,49 EUR.
Pozrite si to vsetko na www.sak.sk (http://www.sak.sk)
jarecko
12.05.09,17:56
vitamin_r

precital som si prvych 6 stran zaloby a nemam k nej co dodat, pani advokatka to napisala perfektne, pravdivo ako to cele prebiehalo s poukazom na vsetky sa poistenia tykajuce zakony, vo vsetkom sa s nou stotoznujem. Ak by toto malo byt totalne neuspesne na slovenskom sude potom uz len Europsky sud pre ludske prava v Strasbourgu, ten objektivny doteraz bol. Na zaklade upozornenia od alexandra123321 opravujem na:

Cour de justice et Tribunal de première instance
Presse et information
L-2925 Luxembourg
alexandra123321
12.05.09,18:21
to jarecko :

po prvy krat s tebou musim nesuhlasit a trosku ta poopravit : nie Strasbourg, ale Luxemburg.
V Strasbourgu je Europsky sud pre ludske prava a nech sa uz poistovna chova akokolvek svinsky, tvoje ludske prava neporusuje. Taketo spory sa riesia v Luxenburgu, ktory ma podla toho co som pocula uz v podobnych veciach slusnu rozhodovaciu prax :)
..... inak - velmi kvitujem, ako sa vies aj sam intuitivne dopracovat k spravnym rieseniam.
jarecko
12.05.09,18:35
alexandra123321
Oki, nie som neomylny, myslel som niektory sud Europskej unie len som to dobre nezatriedil podla druhu pravneho konania. Co neviem ja vies ty a spolocne to dame na spravnu poziciu. Dakujem za opravu.
Jano2009
12.05.09,19:55
Text žaloby sa mi tiež pozdáva, avšak nezahŕňa postihnutých redukciou ktorých donútili (rapidáci) pristúpiť na nové VPP.
katka 12345
12.05.09,20:42
Tiež som dočítala tú žalobu, a ako napísal jarecko, tiež sa mi páči ako to sformulovali a detailne rozpracovali na každý prípad. Tak im držme palce. Podľa toho, čo sa tam píše, by mali byť všetky poplatky /myslím si, že aj tie administratívne/, ktoré od nás poisťovňa chce pozastavené, až do rozhodnutia súdu. Ak som to dobre pochopila. Akurát včera som tu napíslala, že keď nám neodpovedali na naše rozhorčené listy a neposlali žiadne upomienky za neplatenie adm. poplatkov, tak to bude z ich strany pozastavené do rozhodnutia súdu. A už je to tu. Tak si počkajme na verdikt a podľa toho sa už musí každý zariadiť, čo urobí. Neberiem nikomu jeho názor, ale myslím, že platiť adm. poplatky do rozhodnutia súdu, je vyhodenie ďalších peňazí, ktoré už poisťovňa nevráti. Prajem pekný večer.:):):)
jarecko
12.05.09,20:49
nevedel som o tom ze niekto moze zalovat poistovnu na europskom sude (ci uz v Lux alebo v Strasb.). to su mi novinky :)
Keby si vedel vsetko, neoxydujes na Porade, ale otvoris si advokatsku kancelariu a pises zaloby pre klientov.