PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

stanlei
13.05.09, 06:30
som jedným z poškodených "redukciou" a znenie žaloby asi na to zabúda, dúfam, že aj ostatné prípady s podivnými redukciami a v kritickom období nástupu nových VPP, ktoré som na i-nete stretol sa obrátili na AUS, aby mohlo dôjsť k vytvoreniu aj tejto kategorie poškodených

verde
13.05.09, 08:39
Zdravím vás všetkých, ako tak sledujem Poradu, je tu užitočná diskusia, okrem niektorých príspevkov autorov, ktorí urážajú, ponižujú, zosmiešňujú, znevažujú ostatných za ich názory a postoje a snažia sa odviesť diskusiu do stratena (pre koho asi pracujú?). V mojom príspevku niekedy v marci som vás informoval, že mám v Rapide 3 poistky a tak isto som sa dal nachytať na 40 korunový bonus. Ako poistenec jednej poisťovne právnej ochrany som im dal toto na riešenie a prevzali to ako poistný prípad a riešením poverili jedného košického právnika. Nechcem robiť reklamu posťovni ani právnikovi, preto ich neuvádzam konkrétne, ani konkrétne záležitosti týkajúce sa žaloby (ešte by to využila pre svoj prospech Rapid!). Ale ako laik si myslím, že ak by to bol beznádejný prípad, tak by do toho takáto poisťovňa nešla. Veď aj jej ide o zisk. Takže je tu určite reálna možnosť, že vo svojich nárokoch uspejeme. Preto všetkým želám veľa optimizmu a trpezlivosti. O rozhodujúcich skutočnostiach v mojom prípade vás budem informovať. Verde

katka 12345
13.05.09, 10:54
Dnes mi prišiel e-mail z ASU, aby som im poštou poslala kópiu svojej zmluvy s poisťovňou aj s dodatkami, a tiež aj tú sťažnosť, ktorú má ASU na svojej stránke uvedenú ako vzorovú + to splnomocnenie. Tak to idem poslať v jednej obálke a ešte raz aj to splnomocnenie, nech to majú všetko pokope. Tak myslím, aby ste im to poslali všetci - myslím tú sťažnosť vypísanú podľa vzoru. E-mailom to asi nestačí, malo by to byť podpísané. Čím skôr, aby sme to neprepásli.

jarecko
13.05.09, 13:33
Jano2009 a stanlei

Nic nie je stratene, doporucoval by som opisat vas sposob zmeny VPP cez redukciu a poslat na AUS plnomocenstvo s prislusnymi prilohami a zaregistrovat sa do hromadnej zaloby. Pravdepodobne podla mna zalob bude viac pre rozne kategorie poskodenia ako sa pise v liste z AUS, ktory som uverejnil v prispevku c.1802. Tato ukazka zaloby co je na stranke AUS bola podla mna pre tych co nieco podpisali. Preto aj AUS ziada dolozit Ziadost-Staznost kde je potrebne opisat svoj problem aby mohli klienta zadelit do prislusnej skupiny poskodenych na hromadnu zalobu.

harleydavidson
13.05.09, 15:52
alexandra123321,
drgoncova advokatska kancelaria bude zastupovat poistovnu za 1500Sk/ukon? asi mali akciu :-)

drgonec nedrgonec, vyhláška platí pre všetkých. 1500 je strop + paušál.

stanlei
14.05.09, 05:37
Jarecko
asi to bude ako pises, lebo prihlasenych tam maju ovela viac ludi ako v zozname zaloby, vcera som sa v asu na to pytal a poslu mi odpoved, moju dokumentaciu maju komplet uz tyzden

gembi
14.05.09, 10:08
Tak zacolo sa to :)

Súd predbežným opatrením nariadil Rapid life životnej poisťovni, aby sa zdržala vyberania poplatkov podľa Všeobecných poistných podmienok.

Má sa zdržať aj jednostranného rušenia zmluvy tým spotrebiteľom, ktorí k týmto podmienkam pristúpili. Poisťovňa nemá podľa súdu vyberať poplatky do právoplatného skončenia konania vo veci samej.
Žalobcovia, ktorými sú spotrebitelia, sa žalobou domáhajú, aby súd určil, že Všeobecné poistné podmienky a dodatky k nim sú neplatné. Zároveň požadujú, aby sa poisťovňa zdržala používania týchto podmienok a praktík, ktorými chce dosiahnuť pristúpenie spotrebiteľov k poistným podmienkam.
O vydanie predbežného opatrenia požiadali žalobcovia. Návrh odôvodnili tým, že ako spotrebitelia sú nekalým konaním poisťovne poškodení. Podľa Občianskeho súdneho poriadku predbežným opatrením môže súd uložiť účastníkovi konania, aby nenakladal s určitými vecami alebo právami, niečo vykonal, niečoho sa zdržal alebo niečo znášal. Podľa Okresného súdu v Trenčíne žalobcovia preukázali potrebu dočasnej úpravy pomerov medzi účastníkmi konania.
Rapid life životná poisťovňa sa podľa jej hovorcu Mareka Hitku momentálne k uzneseniu nevie vyjadriť, pretože nemá k dispozícii toto uznesenie a ani žalobu. "Ak je to ale tak, považujeme uznesenie za prekvapujúce, pretože by bolo vydané za menej ako jeden pracovný deň od podania žaloby," uviedol pre agentúru SITA Hitka.

Deyres
14.05.09, 10:48
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! citajte na: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://krimi.cas.sk/clanok/116983/poistovna-rapid-life-sa-ma-zdrzat-vyberania-poplatkov.html

http://www.sme.sk/c/4842513/rapid-life-nemoze-vyberat-poplatky-a-rusit-zmluvy.html

22480
14.05.09, 10:54
Podstatne je, ze sa to hybe a sa tym zaobera sud. Kazda pozitivna sprava potesi.

gembi
14.05.09, 11:00
Pre vitamin_r

Ty si ale magor co tu robis na fore, ked pises ze STE NEVYHRALI ??? Samo opatrenie neznamena nic, ale je to dobry zaciatok k vyhre(aj pri tejto poistovni bude vyhra az ked dostaneme nase peniaze). neda sa vyhrat za tyzden ale pomaly sa k tomu dopracujeme. Aby Rapidaci xcu vsetko rychlo a tak to ja dopadlo.

PS. ja som nic nepodpisal ja sa sudim o neplatnost zrusenie zmluvy. Ale tato sprava ma tesi. Sudy sa pod tlakom verejnosti pohli, a to je potesujuce pre nas poskodenych.

gembi
14.05.09, 11:05
To si len ty myslis. Mam znamych co sa pohybuju v tych kruhoch, a vsetci dobre vedia o co ide. Je to uz dost prepierane na verejnosti i v sudcovskych kruhoch. Caka sa na jeden rozsudok a potom to pojde jedna basen. Neboj dockas sa nebude to dlho trvat.

Saara
14.05.09, 11:14
Co v praxi znamena toto predbezne opatrenie? Klienti uz nemusia platit poplatky? A ktori klienti? Len ti, ktori podali navrh na predbezne opatrenie, alebo sa to tyka vsetkych klientov? Teda napr. aj tych, co podpisali list o zruseni redukcie poistenia?

gembi
14.05.09, 11:21
Ano mas pravdu nie je to Amerika, ale kazdy sudca si rad pozrie prejudikat nejakeho ineho sudcu alebo viacerych. Ved aj samotna poistovna to uvadza v svojej obhajove. Ved vies nepisal si ju ty :))

A nie som vestec ale kazdeme je jasne ze tie podmienky boli vynutene nasilu. Poistenci nemali inu moznost lebo mali na vyber tri moznosti a pod podpisom kazdej boli tie nove VPP. A ten kto i len nahodiu poslal list na inej navratke, alebo na samostatnom liste kde zaskrtol nejaku moznost a neboli tam uz tie VPP, poistovna poslala este raz navratku ze len na nej mozu odpovedat. Ak nie zrusila zmluvu.

Takze bol to natlak a tych pokusov bolo vela, zacalo sa to pred dvoma rokmy, kde zacali prve listy o tom ze mame nedoplatok atd... same klamstva a vzdy tam bol umysel dosiahnut len podpis novych '' vyhodnych'' VPP.

ked si vynutis od niekohopospis pod natlakom tak ze sa to neda napadnut a spochybnit ???

Jano2009
14.05.09, 12:55
vitamin_r
máš pravdu, to nebolo pod nátlakom, ale podvodom hovk.

gembi
14.05.09, 13:30
ok nebolo to pod natlakom ale podvodom istotne. A neporovnavaj to z T-mobile. Tu si nemal inu moznost ako to nepodpisat, lebo poistovna Ti nedala navyber mal si tri moznosti a vsade boli tie podmienky. To som ale pisal,asi si to nevsimol alebo nechcel. jasne kazdy len to co potrebuje :) ci ze pod natlakom zrusenia zmluvy si si musel vybrat a to bol podvod a tych pokusov tam bolo predtym viacej.
Ale pozor nepisem tu o tych co zobrali telefon alebo znizili si platbu o 40 sk. Tam to bude tazke dokazat. Moj nazor je pre tych co odoslali navratku na tri moznosti. A este si aj myslim ze to je trestne od poistovne, lebi si uplatnuje skodu Dva krat. Tym ze sa sudi s NBS a ziada si usly zisk, a od poistencov ziada zvysenie poistneho.

gembi
14.05.09, 13:54
akoze to nieje trestne, nedovolene obahacovanie. To mas ako s danou ked si uplatnis vratenie DPH dva krat, nespachal si testny cin??? A ty kde zijes v Mongolsku bez urazky Mongolska :)
A inu moznost si nemal ak si xcel pokracovat v poistke tok to tam bolo napisane, asi si to nacital :) Inac Ti ju zrusili. Podpis tych VPP bol podvodny ci xces alebo nie je to jasne ako facka. Ja viem ze ty budes tvrdit ze nie,to Ti nebranim.

gembi
14.05.09, 14:16
Pozri tak ci tak sa poistovna dva krat obohacuje. poistovna priznava ze jej vznikla skoda zlym uradnym postupom, a na druhej strane ze ma pravo na zvysenie poistneho. V danom prípade žiada o dvojité plnenie, na jednej strane od NBS na druhej strane tým, že jednostranne zvýšil poistné. V takomto prípade sa dva krát obohacuje, resp. v jednom prípade ide o neoprávnené obohatenie.

A co sa tyka moznosti pospisat alebo nepodpisat, ja som nepodpisal a samozrejme ze sa sudim. Ale aj tak tvrdim ze poistovna vylakala tie pospisy podvodom a ucelovo.

A ak nie je dobry priklad DPH, tak napriklad je tiez podvod ak si uplatnujes skodu na aute od dvoch poistovni. To je podvod ci ani to nie ???

gembi
14.05.09, 14:32
Ale ved sa bavime o poistovni tak uvadzam poistny podvod. A ked si to nestudoval tak sa nevyjadruj, najprv si nastuduj. A to ze poistovna zvysila poistne do buducnosti, tomu ani sam neveris :)
vezmi si motznost b) suhlasim s dopocitanim poistneho a s jeho dalsim zvysenim podla metodiky NBS......
Je tam s dopocitanim , tak dufam ze uz konecne uznas ze poistovna sa jedna o pokus o nedovolene obohatenie.

gembi
14.05.09, 14:36
No ved prave ved to ja robi presne ako pises. Su to podvodnici. Tesilo ma konecne som Ta presvedcil.Pa

Deyres
14.05.09, 15:21
pre tych, ktori prisli dnes neskor

nove info citajte na :

http://krimi.cas.sk/clanok/116983/poistovna-rapid-life-sa-ma-zdrzat-vyberania-poplatkov.html

http://www.sme.sk/c/4842513/rapid-life-nemoze-vyberat-poplatky-a-rusit-zmluvy.html?vf=rss (http://www.sme.sk/c/4842513/rapid-life-nemoze-vyberat-poplatky-a-rusit-zmluvy.html)

harleydavidson
14.05.09, 16:37
dnes už mali reklamu aj v TV novinách na markíze:D

harleydavidson
14.05.09, 16:43
inak suhlasim s jaroslavom DE, zaloba (ked si odmyslim citacie zakonov) sa cita ako kapitola z romanu o utlacani ludi velkou zlou poistovnou.

neviem koľko žalôb si čítal, ale žaloby sa tak zvyčajne píšu. Jednoducho povedané - opíše sa sporné konanie žalovaného a následne sa poukáže na paragraf, o ktorý sa žaloba opiera.

alexandra123321
14.05.09, 16:51
No o rutinnom pripade by som pri vydavani takeho predbezka nevravela ani nahodou. Tento pripad je velmi, velmi silne medializovany /nastastie pre nas klientov/, aj sudca je len clovek /mozno poniektory dokonca sam poisteny v Rapide :)/, Slovensko je dedina, kazdy tu kazdeho pozna, take veci sa proste druhym dostanu do usi, urcite aj sudcovia maju vo svojom okoli kamaratov, znamych, rodinu a pod. poistenych v Rapide. Tato poistovna si strelila gulku do hlavy vo chvily, ked tieto svinstva zacala robit na prilis velkom pocte klientov. Zjavne takuto reakciu necakala ani vo sne..... :D
Toto predbezne opatrenie znamena, ze nik, u koho si poistovna narokuje platit poplatok 11,95 EUR tento platit nemusi. Ak sa aj Rapid odvola, nic to nemeni na tom, ze kym toto predbezne opatrenie sudu nie je zrusene nejakym inym sudom- odvolacim /pevne verim a dufam, ze nebude :)/, poplatok platit NETREBA :D

minika
15.05.09, 03:51
ani podvodom to nebolo. nikto nikoho neuviedol do omylu.

samozrejme ze mozes hovorit o malych pismenkach ako sa to stale spomina v zalobe. pozri si reklamu T-Mobile alebo Orange, tiez tam mas male pismenka. velkymi pismenami napisu "nekonecne volania" a malymi pismenkami "len medzi 22.00 a 6.00". ide v ich akciach tiez o podvod?

ak ano, rychlo treba podat hromadnu zalobu.
vitamín
je dobré, že si vybral tento príklad. Ty si totižto trafil presne, prepáč, ale úplne vedľa. A napíšem Ti prečo:
Mohol si si v reklame T-Mobile alebo Orange prečítať malými písmenkami
"len medzi 22.00 a 6.00" ?
A čo sme si mohli prečítať u Rapid life? - odkaz na internetovú stránku.

Ty v tom nevidíš rozdiel ?

Potom kľudne podaj hromadnú žalobu, len neviem kto do toho s tebou pôjde.

jarecko
15.05.09, 08:15
Ďakujem (dúfam, že môžem napísať v mene veľkej väčšiny postihnutých, tu na Porade píšucich) združeniu spotrebiteľov ASOCIACIÍ UŽIVATEĹOV SLUŽIEB (AUS) a jej predsedovi Ing. Oliverovi Petríkovi, že tak ako sľúbil aj v krátkom čase vykonal a dotiahol hromadnou žalobou problém mnohých oklamaných poistencov poisťovne Rapid life do stavu podania žaloby na Okresný súd s vydaním predbežného opatrenia v ich prospech. To iste ďakujem, vyslovujem aj Advokátskej kancelárii p. JUDr. Iveta Šteffeková za zastupovanie v tejto kauze, Komisií na posudzovanie spotrebiteľských zmlúv a p. ministrovi Harabinovi, ktorého výrok v Paľbe, že súdy budú konať v hromadných žalobách rýchlo a promptne sa tiež naplnil. Verím, že tento boj nebude márny.

jarecko
15.05.09, 12:05
vitamin_r
VPP na internete je taky dokazovy prostriedok pre sud ako ked ja prehlasim, ze ty si hacker, ktory prepisal ich znenie na internete v svoj prospech. Pozri si 12 stranu VPP, su tam kolonky pre citatelne podpisy poistnika a datumy podpisania v listinej podobe, pokial bude mat poistovna moj elektronicky podpis cez internet a ja jej, ze som dostal znenie, ktore som elektronicky podpisal potom teoretizuj, inac len mutis vodu a mna by zaujimalo v koho zaujme.

pavol.za
15.05.09, 12:08
minika, zaujimave je ze VPP si na internete precitat neviete ale pisat do diskusie a posielat splnomocnenie z internetu vam uz nerobi problem.

Asi si zase opat pochopil ... no co uz s Tebou.

Kolko z oklamanych ludi ma pristup k internetu??? Kolko z oklamanych ludi by vedelo sa "vysomarit" z mudro napisanych VPP na 12-stich stranach? V ponuke k tomu nebolo nic vysvetlene, prave naopak, ubezpecenie, ze podmienky sa nemenia. Toto je tiez klucova vec a jeden z predmetov zaloby - uvedenie do omylu.
Ja takto zverejnene info nepovazujem za hodnoverne, prave z dovodu, ze si to tam mohli zamenit kedykolvek za ine. Urobit odkaz na VPP takymto sposobom je obdoba ako zavesil Janusek na nastenku Tender... tiez nepreukazal, ze tam vobec nieco zavesene bolo... Ucel bol asi zrejmy kazdemu, aj ked podla logiky pravnikov je vsetko ok. Chcel dosiahnut, aby to nikto nevidel, podobne ako poistovna.

Este stale nie je jasne, co bolo vtedy publikovane na webe, aky obsah VPP, lebo podla moznosti, tam mohlo byt cokolvek, aj uplne ine znenie VPP, nejake prozakaznicke. Podla internetoveho archivu stranka s VPP bola 12.7.2007 menena....

jarecko
15.05.09, 13:23
Aj toto bolo na inete a ze AUS nic nerobi iba pise brozurky.

Otvorený list Asociácie užívateľov služieb predsedovi vlády SR Ficovi

16. 07. 2008 - Vážený pán predseda vlády, v posledných dňoch sme svedkami neprimeranej kampane proti osobe, ktorá doteraz pre spotrebiteľov na Slovensku urobila veľmi veľa. Ide o ministra spravodlivosti Slovenskej republiky Štefana Harabina. Tento človek ako jediný minister spravodlivosti v histórii pozval združenia na ochranu spotrebiteľov na osobné stretnutie a dnes môžeme konštatovať, že sa našiel veľmi účinný prostriedok ochrany ľudí - spotrebiteľov pred agresivitou a hyenizmom niektorých dodávateľských firiem.

Iste sú Vám známe vypratávania celých rodín z ich bytov a rodinných domov na základe takzvaných "rýchlych pôžičiek", bez ohľadu na to, či išlo aj o maloleté deti, ktoré plakali, alebo osoby pripútané na invalidný vozík a polícia nezasahovala, pretože považovala list vlastníctva za prednejší pred ochranou práva na obydlie. Až po zaslaní listu ministra Harabina ministrovi Kaliňákovi možno badať posun v práci polície, kedy táto výslovne zabráni deložácii ľudí z ich obydlí a odkáže agresívnu firmu na súd.

Ďalej môžem konštatovať, že podávame prvé žaloby po veľmi dobrej spolupráci s Ministerstvom spravodlivosti Slovenskej republiky a Centrom právnej pomoci, ktoré je nám vždy ochotné vyjsť v ústrety - či už pri poskytnutí judikatúry, týkajúcej sa danej problematiky, alebo iných odborných podkladov. V žalobách sa domáhame, aby dodávatelia upustili od nekalých a agresívnych praktík a domáhame sa aj zverejňovaní rozsudkov v celoštátnej tlači.

Možno ste zmonitorovali aj prípady mnohých rodín, ktoré doplatili na nekalé a agresívne praktiky spoločností, ktoré sa zaoberajú obstarávaním dovolenkových pobytov. Domáhanie sa v občianskoprávnom konaní proti úspešne skrachovanej firme veľmi odrádza spotrebiteľov. Vítame preto zámer ministra Harabina rozšíriť skutkovú podstatu trestného činu poškodzovania spotrebiteľa nekalými a agresívnymi praktikami.

Je to len časť aktivít ministra Harabina, ktorý drží ochrannú ruku nad naším úsilím pomáhať spravidla tým sociálne najslabším a tým aj najzraniteľnejším osobám.

Vážený pán predseda vlády, uznávam, že nemáte ľahké rozhodovanie vzhľadom na existujúcu kampaň, ale berte, prosím, na zreteľ, že pán Harabin ako minister spravodlivosti vykonal množstvo konkrétnych krokov, ktoré oceňujú široké masy ľudí a verte, že pre bežného človeka je dôležité to, kto mu chce skutočne pomôcť.
Minister Harabin inicioval sprehľadnenie viacerých ustanovení zákonov. Veľmi vítame zmenu postoja rýchlopôžičkárskych firiem, ktoré si začínajú uvedomovať, čo sú dobré mravy a mnohé sa pred svojou vlastnou minulosťou premenovali a upravujú svoje zmluvy v súlade s novou právnou úpravou, ktorú inicioval práve minister Harabin. Najnovšie predložil zákaz notárskych zápisníc na úžerné úroky a na zmluvné pokuty. Teší nás aj jeho záujem o princíp ochrany povinného v exekučnom konaní a že exekútori už citlivejšie pristupujú pri vymáhaní pohľadávok od spotrebiteľov atď.
Za to Vašej vláde ďakujem vo svojom mene, ako aj v mene spotrebiteľov. Pána ministra Harabina považujem za veľmi sociálne cítiaceho človeka, ktorý je členom Vašej vlády, ktorá je pre mňa reprezentantom ochrany slabších obyvateľov, čo preukazuje v mnohých oblastiach.

Veľmi by ma ľudsky aj odborne mrzelo, keby naša spolupráca musela byť ukončená z dôvodu posadnutosti a nenávistnej kampane vedenej proti ministrovi Harabinovi. Preto Vás chcem v mene mojom, v mene všetkých poškodených a poškodzovaných spotrebiteľov, ako aj v mene občanov, ktorým sa dostáva zo strany Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky pomoci v ich zložitých životných situáciách, požiadať o podporu pánovi Harabinovi.
S pozdravom,

Ing. Oliver Petrík
predseda AUS

jarecko
15.05.09, 13:26
Aj to

Dátum:
14. 5. 2009, 17:49 http://www.justice.gov.sk/wf.aspx

Autor:
Michal Jurči, hovorca ministerstva spravodlivosti

Minister Harabin verejne ďakuje Okresnému súdu v Trenčíne za rýchle konanie v prípade ochrany spotrebiteľov

Minister spravodlivosti SR Štefan Harabin verejne ďakuje Okresnému súdu v Trenčíne za rýchle konanie v prípade ochrany spotrebiteľov, ktorí sa domáhajú súdnej ochrany v spore s nemenovanou životnou poisťovňou.

„Chcem verejne poďakovať Okresnému súdu v Trenčíne za rýchle konanie, pretože základom právneho štátu a spravodlivosti je, aby občan získal právnu ochranu cez súd. Ako minister spravodlivosti nikdy nezasahujem do predmetu sporu, iba žiadam sudcov, aby konali rýchlo a na základe dôkazov, zákona a Ústavy SR,“ podotkol šéf rezortu.

pavol.za
15.05.09, 14:25
jarecko, pokojne si si mohol tie VPP zo stranky vytlacit a podpisat spolu s navratkou.

pavol.za, ak nemam pristup k internetu a neviem co obsahuju tak to nepodpisujem. logicke.

Hm....

A ako dopadli Ti, ktori nepodpisali?????
Co ak citali a boli tam vtedy publikovany prozakaznicky obsah VPP, ktory neskor zamenili (napr. toho 12.7.2007)???

dušinka
15.05.09, 14:33
Vážený pane vitamin_r ver že na každého raz príde. Len prosím Ťa, keď sa necháš dobehnúť, napíš..... Nikto nie je dokonalý, ani Ty a určite existuje niekto kto Ťa raz poriadne dobehne. Ani nebudeš vedieť ako. Držím palce.

dragonka
15.05.09, 14:38
prosim kde si možem prečitat tu žalobu dlho som tu nebola

jarecko
15.05.09, 14:41
vitamin_r
Som ti to vysvetlil, ale ked chces tak este raz laicky,preco by som mal nieco tlacit a podpisovat z internetovej stranky, ktora nema platny autorizacny certifikat a neprenasa data SSL protokolom potvrdene elektronickym podpisom. Skratka tomuto co je alebo bolo na stranke poistovne v podobe, ze su to ich autenticke VPP verit nemusim a ty co zosnovali ten okradaci projekt to dobre vedeli, preto pouzili lakave podprahove metody a neziadali klientov urobit si vytlacok VPP z internetu a ten podpisat a zaslat co by malokto urobil, ale chceli docielit aby sa klient podpisal na niektoru lakavu ponuku, ktoru dostal pisomne a ked to neurobil tak potom chceli podpis na tri moznosti, ktore v konecnom dosledku boli len tiez snahou o docielenie zmeny VPP. Rozumitelne pravnickou recou to mas vysvetlene v zalobe.

Znova sa tu rozpisovat co, ako, kde nebudem, skoro kazdemu je to jasne, len niekolkym tu nie, ale dovod a ucel poznaju len oni samotni.

jarecko
15.05.09, 14:57
prosim kde si možem prečitat tu žalobu dlho som tu nebola
Na stranke http://www.asu.sk/zalobyarozhodnutia.htm

si stiahni subor Poistovna.rar

nie je to cela zaloba, ale iba cast, na ukazku staci

jarecko
15.05.09, 15:16
Aj tito sa dockali spravodlivosti, hoci to trvalo ako je to a dufam, ze uz nebude na slovenske pomery riadne dlho.
Pozrite si aj video na linku.

http://trnava.sme.sk/c/4844616/prve-majskeho-sprivatizovane-byty-su-uz-v-rukach-najomcov.html

minika
15.05.09, 15:50
minika, zaujimave je ze VPP si na internete precitat neviete ale pisat do diskusie a posielat splnomocnenie z internetu vam uz nerobi problem.
vitamín
úplne si odbočil od témy ohľadom špekulovania ( z tvojej strany ) a porovnávania Rapid life a Orange alebo T-mobile.
Asi si naozaj nepochopil podstatu. Ale to už Ti donekonečna opakujeme.
Nevadí, iné sa ani čakať nedalo.

jarecko
15.05.09, 16:21
vitamin_r
Stale dokolecka dokola ako poskrabana platna. Ja to s tebou ukoncim, nema to uz zmyslel, ved je to na sude, pockajme si ako odovodni a rozhodne on.

jarecko
15.05.09, 16:28
Oki, aj najomnici bytov, ktore im sprivatizoval Majsky sa dockali, verim tomu, ze aj my. Bodka

miro59
15.05.09, 16:47
jarecko, neboj, este to mozno poputuje na kraj a mozno aj na najvyssi. moze to byt velmi dlhe cakanie.
keďže nie si ani zamestnancom poisťovne a ani jedným z poškodených, tak to by už nemal byť tvoj problém, no a odporúčam ti ako právnikovi trošku preštudovať aj proces približovania našej legislatívy s legislatívou EÚ, lebo sme zistili, že tam máš veľké medzery. Ak použijem pri plánovaní podvodu bod a ( oklieštenie dohľadu NBS - ky nad poisťovňou podľa legisklatívy EÚ ), potom musím predpokladať nejaký bod b, ktorý pred tým podvodom spotrebiteľov ochráni ( napr. podanie hromadnej žaloby ).

minika
15.05.09, 17:16
miro59,

s cim konkretne mam medzery co sa tyka legis. EU? legislativa EU je enormne siroka, mozno by si ma mal niekam nasmerovat.

hromadna zaloba je bezzuba. aj ked tento spor vyhrate, dosiahnete len zrusenie novych VPP. ziadna vyhra to nie je. ziadny trest pre poistovnu to nie je.
vitamín
máš to znovu pomýlené s tým trestom pre poisťovňu. Veď sa už potrestala sama. Vôbec neviem načo by sme to robili len preto, aby sme dosiahli trest pre poisťovňu. Toto mňa vôbec nezaujíma. A že to nie je žiadna výhra je to Tvoj názor, ja Ti ho neberiem. A ako napísal jarečko stále "dokolečka dokola"

miro59
15.05.09, 17:22
miro59,

s cim konkretne mam medzery co sa tyka legis. EU? legislativa EU je enormne siroka, mozno by si ma mal niekam nasmerovat.

hromadna zaloba je bezzuba. aj ked tento spor vyhrate, dosiahnete len zrusenie novych VPP. ziadna vyhra to nie je. ziadny trest pre poistovnu to nie je.
ja už fakt neviem čo ťa trápi, pre mňa je výhra , že je pozastavené platenie poplatkov. Ja už rok poistné neplatím a mám 4 roky na to, aby sa tento problém vyriešil.

miro59
15.05.09, 17:28
no vidím, že vitamín už nesvieti, škoda, a tak rád by som si s ním pokecal xi, xi ...

pavol.za
15.05.09, 17:51
jarecko, trochu k veci. to ze na stranke nie je SSL a neviem co stale nic nemeni na veci. ak chces priklad, ako vies ze pracovnicka banky ti nezmeni VOP tesne pred podpisom? aku mas v banke istotu ze tie VOP ktore podpisujes su autenticke?

minika, nie je tam viac co dodat. je niekde v zakone uvedene ze VOP nemozu byt pisomom velkosti 6 alebo nemozu byt na internete?

Chlope, ty ak si taky pravnik, asi ako ja murar...

Ako viem, ze mi pracovnicka banky nezmenila VOP pred podpisom? Tak, ze su sucastou zmluvy a akesi VOP su predovsetkym "pretavene" do samotnej zmluvy. Kazda jedna zmluva co mam z banky su zapecatene dokopy, podobne aj z pojistovni. Neviem kto si vymyslel pojem VOP a to, ze sa nedavaju k zmluve... Ja som v prave laik, tak preve preto praktiky s nejakymi vseobecnymi podmienkami nechapem v takomto zmysle, ako to tu podavas. Pravnik ktory robi necelistve zmluvy je asi babrak alebo podvodnik a robi to zamerne.
Vidim, ze nevies pochopit, aky vyzmam ma to, co pisal jarecko, pretoze to hovori prave o pravosti a celistvosti elektronickeho dokumentu. Ale podla teba, moze byt zmluva napisana tak, ze kazda strana je samostatna, podpisuje sa na konci, v nej mozu byt casti ktore sa odkazuju na nieco, co je mimo zmluvy napriklad na nejake papiere, ktore su niekde v sufliku a pod.
Co sa tyka toho drobneho pisma, ktore stale omielas a o com Drgonec basnil, ze zakon neurcuje velkost... Verim, ze v zakone nie je urcena velkost pisma, ale ani napriklad farba... Cize podla Teba asi moze byt na zmluve aj pouzita vodotlac a je to vsetko ok, lebo zakon to vyslovne nezakazuje. Ok, nezakazuje vyslovne, len to urcuje v sirsom meritku, ako napr. spomenute dobre mravy !
Moj osobny nazor - Odkazom na internet, ktore zakomponovali do tych "vyhodnych ponuk" urobili zasadnu chybu, pretoze poistovna nijako nepreukaze, aky obsah tam bol uverejneny. Keby boli normalne pribalili k listu cele VPP, urcite by ich malokto cital... no ale chlapci sa opat prepocitali, tak ako pri tom matematicko vzorci - proste trulkovia. Teraz musia platit Drgonca, aby ich tahal so sraciek. Vsak potrebuju dobreho pravnika, bude sa mat co obracat, aby obhajil podvod...

pavol.za
15.05.09, 20:08
pavol.za, neviem ako ty, ale ziadna zmluva ktoru som zatial podpisoval v banke, poistovni, u mob. operatora atd. nebola zapecatena s VOP.

podla pravneho experta ako ty su asi vsetky neplatne ze?

Asi Ti to nafotim a zverejnim.... Podla teba plati, co robia vsetci to je dobre. Ja to nikdy netvrdim. Vcera som pozeral v spravach, ako sa riesi spor ohladom uverovych zmluv, v ktorych nebolo uvedena rocna percentuálna miera nakladov. Tiez to vsetci... a predsa su neplatne. Asi Ti pravnici odpisovali...

Ja ako pravny expert, kazdopadne taketo pravnicke praktiky povazujem za lahko zneuzitelne a jednoducho hlupe. Asi to niekomu vyhovuje. To ci je zmluva od tych vsetkych, platna, by asi zrejme v pripade konfliktu rozhodoval sud, podobne ako v pripade prijata podvrhnutych VPP od PSCP alias Rapir "Life". Lebo inac to zase budu robit vsetci...

V IT by ti na analogicke riesenia povedali, ze je to bezpecnostna diera ako brno.

harleydavidson
15.05.09, 20:44
to, že si obchodník stanový podmienky záruky, ešte neznamená, že sú v súlade so zákonom a ty nemáš páku, ako sa brániť.

a prečo by mali klienti bánka a mob. operátorov podávať hromadné žaloby, keď nie sú poškodení? keby mi operátor oznámil, že počas viazanosti mi zdražie minúta z 0,50 € na 5€ bez možnosti ukončiť viazanosť bez straty, tak potom ich budem žalovať.

harleydavidson
15.05.09, 21:05
1.keď chcem notebook, tak ho kúpim, keď sa mi pokazí a predajca sa vyhovorí na zmenené zár. podmienky, kt. nie sú v súlade so zákonom, tak sa budem súdiť. Záručné podmienky upravuje zákon, nie obchodník, preto neriešim ich znenie
2 keď si podpisoval zmluvu a mal si poplatok X a teraz máš XY, tak tú zmluvu jednoducho ukonči a choď ku konkurencii.

3. keby mi poisťovňa ku dnešnému dňu vyplatila vložené prachy + pomernú časť zisku, tak sa nesúdim.

už pochop, že poisťovňa nás zatlačila do rohu. snaží sa nás okradnúť.

mne nevadia malé písmenká, ale spôsob, ako nás chcú dobehnúť.

jarecko
15.05.09, 21:24
bod 1. Veliteľ ma vždy pravdu.
bod 2. Ak ju nema plati bod 1.

analogicky

bod 1. Vitamin_r ma vždy pravdu.
bod 2. Ak ju nema plati bod 1.

harleydavidson
15.05.09, 21:25
1 Nerieš malé písmenká, ale obsah VPP, ktoré sú zjavne v nerovnováhe. Keby ma malým písmom upísali na nepodstané zmeny, neriešim to. Tak ako to neriešia klienti bánka a MO. Lebo ich nepoškodzujú.

2 určite bezdôvodne nevypoviem zmluvu, kým nemám pádny dôvod. Keby mi zaplatením fakt. oznámili, že som pristúpil na nové VOP, kde by viazanosť zvýšili z 2 rokov na 12 a minutu z 0,50 € na napr 2€, tak sa súdim. a určite aj ty.

3 poplatok mi vadí, rád by som vypovedal zmluvu, ale nemôžem - nechcem, lebo nič nedostanem. a v tom je problém. preto sa súdim, nemám na výber.

harleydavidson
15.05.09, 21:36
žaloba je podľa mňa OK.

z MO a bankami sa preto nik nesúdi, lebo nikoho takýmto spôsobom nepoškodzujú.

francúzku kuchyňu nemusím...:D

jarecko
15.05.09, 21:43
Asociácia spotrebiteľských subjektov Slovenska (ASSS)

http://www.mobil.sk/clanok8676.htm

podala 24. februára tohto roku (2009) na Okresný súd v Starej Ľubovni dve žaloby na mobilných operátorov o zdržanie sa používania neprijateľných zmluvných podmienok. V jednom prípade mobilného operátora žaluje asociácia a spotrebiteľ a v druhom prípade žaluje operátora asociácia.

Agentúru SITA o tom informovala vo štvrtok prezidentka asociácie Božena Stašenková. Podľa asociácie mobilní operátori používajú neprijateľné zmluvné podmienky, ktoré dovoľujú aby spotrebiteľom prepadol kredit bez akejkoľvek finančnej náhrady. Asociácia považuje takéto podmienky za neprijateľné, pretože porušujú právo spotrebiteľov na pokojné užívanie vlastného majetku.

"Za nečestné voči slovenským spotrebiteľom hodnotíme skutočnosť, že operátori napriek zákazu uloženého súdmi v Rakúsku a Nemecku naďalej používajú podmienky o prepadnutí kreditu na Slovensku," dodala Stašenková. Žalobou chce asociácia dosiahnuť, aby sa operátori zdržali používania takých zmluvných podmienok, ktoré umožňujú prepadnutie kreditu a odškodnili tých spotrebiteľov, ktorí sa o to prihlásia.

Komisia pri Ministerstve spravodlivosti SR, zriadená na posudzovanie neprijateľných zmluvných podmienok, v polovici februára tohto roku uviedla, že mobilný operátor neoprávnene necháva prepadnúť spotrebiteľovi kredit ak ho neprevolá. Ako informoval agentúru SITA hovorca rezortu spravodlivosti Michal Jurči, komisia podala svoj prvý podnet združeniam na ochranu spotrebiteľov. Tie môžu podať hromadnú žalobu na súd. Cieľom podnetu je dosiahnuť zákaz pre mobilného operátora používať zmluvnú podmienku, podľa ktorej môže spotrebiteľovi prepadnúť kredit, ak ho nevyčerpal v určenom časovom úseku.

"Prepadnutie kreditu bez jeho vyčerpania považujem jednoznačne za porušenie práva vlastniť majetok a pokojne ho užívať podľa článku 1 Dodatkového protokolu k Dohovoru o základných ľudských právach a slobodách. Takéto podmienky zo strany mobilného operátora považujem za neprimerané. Nevidím dôvod, aby občan prišiel o svoj zaplatený kredit bez toho, aby ho pretelefonoval," povedal minister spravodlivosti SR Štefan Harabin. Komisia konala na základe informácií z médií, pričom sa opierala o rozhodnutie rakúskeho súdu v podobnom prípade na podnet organizácie na ochranu spotrebiteľov. Komisia má piatich členov, okrem zástupcu z rezortu spravodlivosti sú jej členmi zástupcovia rezortov financií a hospodárstva ako aj Slovenskej obchodnej inšpekcie.

harleydavidson
15.05.09, 21:46
som zvedavy ci bude zaloba OK aj ked ju sud zamietne a potom bude asi A. davat dalsiu zalobu o neplatnost VPP.

podla tvojej logiky (banky a MO) mozem aj ja povedat ze ta poistovna neposkodzuje. ved okrem zopar tych co si nevedia precitat navratku a VPP na internete sa s nou nikto nesudi.prepáč, ale týmto si ma dorazil. Ja o Koze, ty o Voze.
poznáš prípad z praxe, kedy banka zvýšila poplatky s tým, že neumožnila klientovi ukončiť zmluvu bez pokuty? resp. že si ponechala jeho vklad? A to isté s MO? ja nie. a určite ani ty.

a pre čo by sa mali súdiť s poisťovňou tí, ktorých nepoškodila?


no vidí, podľa jarečkovho príspevku, sa súdia aj s velkým MO, nebáli sa podať žalobu...

jarecko
15.05.09, 22:01
Keby sme riadili radami vitamina_r a spol. urcite by to do dnesneho dna bolo iba v pozicii Nekonecneho pribehu jalovej diskusie na Porade, kedze sme sa ich nedrzali uz sme v pozicii predbezneho opatrenia na sude.

harleydavidson
15.05.09, 22:02
jarecko, pokial viem tak to neslo ani na sud. okrem toho to bolo o praktike kde bolo uplne jasne ze je to protizakonne. teda cierne a biele. nikto sa ale nesiel sudit kvoli sedemu kde by mohol prehrat.

harleyd,
ked banka zmeni poplatky
1. neoznami ti to
2. stahuje ti ich automaticky z uctu
3. kazda ina banka to robi tiez - aky ma zmysel ist ku konkurencii?

tvoj argument bol: nikto sa nesudi s bankami ani MO, to znamena ze nikoho neposkodzuju. analogicky, 93 sa vas sudi s poistovnou. co to znamena? mozno len to ze 93 poistencov nejakej poistovne si nevie precitat co podpisuje. aj tak sa da.nechápeme sa, ide o princíp. v prípade banky by som mohol ukončiť zmluvu bez sankcií. To, kam by som prešiel, nie je podstatné.
poškodených je viac ako 93.
súdime sa pre zjavnú nerovnováhu vo VPP. A keby aj chcem niečo čítať na návratke, tak tam nič podstatné nebolo. ostatné bolo údajne na nete.

ale motáme sa dokola. nechajme to tak. dobrú noc, vlastne ráno

jarecko
15.05.09, 22:05
Ked mu dam argument prekruti aj to s cim predtym masiroval mozgy. Odrazu je uz vsetko jasne a samo sa to napravilo. Mne to pripada na schizofreniu a miernu retardaciu.

jarecko
15.05.09, 22:11
Stupiditu tu pouziva mistr expert juris universalis doctor ,, subnorma ,, , ja neutocim iba konstatujem.

jarecko
15.05.09, 22:26
Ministerstvo spravodlivosti SR víta žalobu na ochranu spotrebiteľov v prípade prepadnutých kreditov mobilných operátorov.

„Som rád, že sa nakoniec podarilo vybudovať mechanizmus, ktorý umožní v jednom súdnom konaní posúdiť otázku dôležitú pre tisíce spotrebiteľov. Toto je jeden z krokov na dosiahnutie rovnakej ochrany spotrebiteľov, aká je vo vyspelých štátoch Európskej únie. Naši spotrebitelia nie sú o nič horší a ani menejcenní ako rakúski,“ vyhlásil minister spravodlivosti Štefan Harabin.

Komisia pri ministerstve spravodlivosti, ktorá bola zriadená na posudzovanie neprijateľných zmluvných podmienok, podala podnet združeniam na ochranu spotrebiteľov. Tie na jeho základe podali hromadnú žalobu na súd.

Cieľom podnetu je dosiahnuť zákaz pre mobilného operátora používať zmluvnú podmienku, podľa ktorej môže spotrebiteľovi prepadnúť kredit, ak ho nevyčerpal v určenom časovom úseku. Prepadnutie kreditu bez jeho vyčerpania považuje totiž komisia jednoznačne za porušenie práva vlastniť majetok a pokojne ho užívať podľa článku 1 Dodatkového protokolu k Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Takéto podmienky zo strany mobilného operátora považuje za neprimerané.

Komisia sa po tomto prípade bude v najbližšom období zaoberať ďalším podnetom – spotrebiteľskými podmienkami týkajúcimi sa mobilných operátorov. Komisia má päť členov – okrem zástupcu z rezortu spravodlivosti sú jej členmi zástupcovia rezortov financií a hospodárstva, ako aj Slovenskej obchodnej inšpekcie.

Zdroj: www.justice.gov.sk

jarecko
15.05.09, 22:47
Nieco o Hromadnych zalobach v EU.

članok zo dňa 14.07.2007

http://www.spotrebitele.info/vase-prava/clanek.shtml?x=2340863

Hromadné žaloby pro spotřebitelské organizace
Evropská komise zvažuje zavedení jednotné podoby tzv. hromadné žaloby, která by platila v rámci celé EU. Tento institut umožňuje spotřebitelským organizacím vymáhat nároky na odškodnění kolektivně. V situacích, kdy protiprávním jednáním podnikatele dojde k zásahu do práv většího množství spotřebitelů, mají spotřebitelské organizace v jednotlivých členských státech právo podat žalobu na zdržení se takového protiprávního jednání a obnovení původního stavu (v ČR je dané právo zakotveno v ustanovení § 25 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele). V mnohých členských státech je toto oprávnění rozšířeno o možnost podat žalobu na náhradu způsobené škody, kdy vedle individuální žaloby každého poškozeného spotřebitele, může spotřebitelské sdružení vymáhat nároky na odškodnění kolektivně, pomocí tzv. hromadné žaloby. Právní úprava hromadných žalob není prozatím evropským právem sjednocena, proto podmínky jejího uplatnění jsou v členských státech rozdílné, v některých (pro příklad v ČR) se s ní vůbec nepočítá a kolektivní uplatnění práva tak není možné.

Evropská komise pořádala koncem června konferenci týkající se problematiky hromadných žalob, neboť uvažuje nad právním zakotvením hromadné žaloby na evropské úrovni. Této konference se zúčastnili zástupci nevládních spotřebitelských organizací, podnikatelských sdružení a Evropské komise. Její představitel prezentoval studii, dle níž 73 % z dotazovaných spotřebitelů odmítá podat individuální žalobu na náhradu škody kvůli vysokým soudním poplatkům a nákladům řízení. Pouze 11 % spotřebitelů by žalovalo podnikatele o odškodnění, pokud by částka sporu nepřevyšovala 100 euro, a dalších 11 % by podalo žalobu, pokud by částka představovala 200 euro a více. 18 % spotřebitelů by bylo ochotno hájit svá práva u soudu individuálně za situace, že předmět sporu činí 500 euro a více. 16 % spotřebitelů by nešlo k soudu bez ohledu na částku. Studie došla k tomu, že 74 % spotřebitelů by bránilo svá práva , kdyby se mohli spojit a žalovat podnikatele o náhradu škody společně. Ze studie tak vyplývá, že hromadná žaloba je institutem, který by výrazně přispěl k ochraně spotřebitelských práv. Evropská komise proto svolala konferenci, aby se dozvěděla o dalších podnětech vyslovujících se pro či proti jejímu přijetí.

Diskutovalo se zejména o tom, že hromadná žaloba nemá sloužit pouze k ochraně spotřebitele, ale také k ochraně trhu, neboť přispívá preventivně k soutěžnímu a poctivému trhu. Účelem kolektivních žalob tak není jen umožnit spotřebiteli uplatnit snadněji jeho práva na odškodnění, ale také zprůchodnit fungování trhu. Neúčinný (resp. neexistující) systém kolektivních žalob oslabuje fungování obchodního trhu a umožňuje obchodníkům jednak nabízet zboží a služby nízké kvality, jednak používat z pohledu spotřebitele nepřiměřené obchodní podmínky. Ve výsledku by mohlo být pro podnikatele výhodné konat v rozporu s právem.

Účastníci konference se shodli, že přijetí institutu hromadné žaloby na evropské úrovni je přínosem, který posílí jak jednotný trh, tak samotné postavení spotřebitele, jelikož by bylo dáno za dost i těm spotřebitelským nárokům, jejichž vymáhání je kvůli soudním nákladům individuální cestou značně neekonomické.

V závěrečném projevu zástupkyně komise Agne Pantelouri vyjádřila konkrétní závěry, ke kterým konference dospěla – nepochybně by se mělo pokračovat v debatě nad osudem hromadné žaloby zejména v následujících intencích: nevycházet z tzv. americké hromadné žaloby, neboť ta není pro evropské podmínky příliš vhodná; vytvořit základní harmonizující pravidla pro členské státy (podpora transparentního trhu); celkově zjednodušit proces vymáhání práv (cílem není nakupit počet žalob, ale proces zefektivnit); vést dále diskuzi nad modelem opt-in (poškozený spotřebitel je při podání hromadné žaloby spotřebitelskou organizací účastníkem řízení jen tehdy, když s tím výslovně souhlasí) vs. opt-out (poškozený subjekt je účastníkem vždy, pokud neprojeví zájem účastníkem nebýt) - případně kombinace obojího dle uvážení soudu.

Předmětem diskuze bylo také tzv. crossboard shopping (přeshraniční nakupování) a související problémy - národní trhy poskytující spotřebitelům odlišná práva, následně i odlišné vymáhání. Cílem je dosáhnout stavu, kdy bude spotřebitel mít důvěru v jednotný trh a případná koupě zboží v cizí zemi pro něj nebude znamenat obavu nad vymáháním jeho práv. Pro spotřebitele je současná náklonnost na půdě Komise vůči institutu hromadné žaloby velmi dobrým signálem. Nyní je proto nutné zahájit diskuzi nad problematikou kolektivních žalob také na národní úrovni a zapojit se do diskuze na úrovni celoevropské, a to za účasti zástupců spotřebitelských organizací, odborníků na evropské a občanské právo, neboť jsme jednou z mála členských zemí, která nemá s těmito žalobami žádné zkušenosti, a taková situace již nebude nadále žádoucí.

jarecko
15.05.09, 22:53
jarecko, teraz ukazujes ako dobre vies kopirovat text z web stranky ministerstva? nerozumiem co tym chces povedat.
je to odpoved na prispevok c.1946:

cast citatu

klienti bank a MO to neriesia lebo 1. o tom nevedia, 2. nikto sa nepojde sudit s bankou alebo operatorom, 3. mobilny operator s troma mil. zakaznikov nema taky cveng ako "zla poistovna". slabe PR pre asociacie a ministerstvo.

harleydavidson
16.05.09, 04:20
jarecko, majster v ukonceni kazdej diskusie stupidnymi osobnymi utokmi. predbezne opatrenie je presne to co je - PREDBEZNE.

harleydavidson, ak nemas kam ist tak je ti zbytocne ze mozes ukoncit zmluvu bez sankcii.

sudite sa pre nerovnovahu NAVRATKY. nie VPP. precitaj si poriadne zalobu. sud pravdepodobne povie ze mas citat co podpisujes.

viatmín_r
žaloba poukazuje okrem iného aj na ustanovenia VPP, ktoré nás poškodzujú. asi nemáš komplet žalobu, alebo čítaš len čo sa ti hodí...

neriešil som hypotetickú možnosť kam prejsť, ku ktorej konkurencii, ale skutočnosť, že tak môžem učiniť bez sankcií.

OK, súd ak aj rozhodne, resp. skonštatuje, že sme mali čítač čo podpisujeme, kedy ale zároveň vyhlási VPP za neprijateľne, tak budeme všetci (až na pár jednotlivcov) radi. O to sa snažíme. Pokračovať podľa pôvodných VPP až do konca.

agentka2312
16.05.09, 04:57
niektore Vase prispevky su ako tahanie sa za jazyk 1. chcu si nechat nase za 10 rokov vlozene peniaze a vo vsetkych pripadoch sa nejedna o 20 Sk ale o 80 000 Sk,40 000Sk v povodnej zmluve bola odkupna hodnota 100% po 10 rokoch,a dnes je vraj nula o toto ide 20 dam do klobuka studentom ale 40 000 urcite nie tie chcem dat vnucke na studia a nie nechat v poistovni

minika
16.05.09, 18:45
jarecko, vypustit par PR clankov je nieco ine ako ist do sudneho sporu.

harleyd, cital som zalobu, je trochu chaoticky napisana, ale myslim ze podstata je ze navratka je neplatna lebo bola napisana malym pismom alebo mohla uviest zakaznikov do omylu.
ak si myslis opak, najdi mi tu cast v zalobe kde sa rozoberaju neprimerane podmienky vo VPP.
vitamin
Ty si teda odborník. Z fleku napísať že zmluva je torchu chaoticky napísaná - to máš odkiaľ?
A vieš čo vitamín? celé tvoje vystupovanie na tomto fóre je chaotické neprináša nič len chaos.

jarecko
17.05.09, 12:27
Zdroj: http://m.hnonline.sk/c3-37123370-kw0000_d-fatamorgana-pravneho-statu


Fatamorgána právneho štátu

Slová môžu vyjadrovať najúprimnejšie city a pocity. Rovnako dobre môžu predstierať a zastierať, zavádzať a podvádzať. K slovám "na verejnú tému“ hrnúcim sa zo všetkých smerov a strán patrí právny štát. Pracovníci s verejnou mienkou, či už ide o politikov, politológov, novinárov a ďalších živnostníkov verejných vecí, nešetria slovami, aby presvedčili, že právny štát je ako kyslík - všade okolo nás. Deformujú predstavu dôverčivej verejnosti, aby uverila, že právny štát je štát, v ktorom platia zákony, stačí, aj keď prírodné. Žongléri slova pohovorili o právnom štáte toľko, až sa stal prijateľný ako fazuľová polievka hodinu po začatí tráviaceho procesu.
Pracovníci s verejnou mienkou zastierajú iba "maličkosť“. Materiálny právny štát sa zakladá na schvaľovaní spravodlivých zákonov. O tom, koľkokrát parlament opustil spravodlivý zákon, by sa dalo dlho diskutovať. To však nie je koniec, ale začiatok. V materiálnom právnom štáte sa uplatňovanie práva nepredstiera. Uplatňovanie práva existuje. Dostupnosť práva pre každého a vymožiteľnosť práva v prospech každého nezávisí od náhody alebo rozmaru orgánu verejnej moci. Je zákonitou nevyhnutnosťou. Štátne orgány, orgány územnej samosprávy, aj každý jednotlivec, sa musia správať spôsobom, ktorý určuje právny poriadok. Kde sa o zákonoch reční a tára, ale na ich uplatňovanie nezvyšuje čas, tam neexistuje právny štát. Slovensko nedostalo výnimku "zhora“, iba sa stále znova tvári, že ju má.

Zdroj: http://hnonline.sk/nazory/c1-36926020-dokedy-bez-kriterii

Dokedy bez kritérií?

Bez spravodlivej, dôslednej a dôkladnej súdnej moci sa sen o právnom štáte mení na nočnú moru. Podvedome si to uvedomujeme. Čiastočne. Pozastavujeme sa nad jej kvalitou, ale prehliadame príčiny.
Súdne rozhodnutia sú dôsledkom nárokov, ktoré kladieme na to, kto sa stane sudcom. Je naivné alebo pokrytecké predstierať, že nezávislosť súdnej moci znamená výkon súdnictva bez vonkajších vplyvov. Ovplyvňovanie súdnej moci spočíva v ovplyvňovaní výberu, kto sa stane sudcom. Sudca, ktorý sa v prípade sudcu všeobecného súdu stane sudcom na doživotie, alebo prevezme úrad na dvanásť rokov, ak má zaujať miesto na Ústavnom súde, sa skôr alebo neskôr "vymkne spod kontroly“. Začne konať bez závislosti od toho, kto ho za sudcu ustanovil.
Nerozumné ovplyvňovanie súdnej moci sa spája s vymenovaním za sudcu toho, od koho sa očakáva odobrenie "všetkého, čo urobíme“. Sudca bez vlastného názoru naozaj vychádza v ústrety tomu, kto ho vymenoval, ale iba dokiaľ ten má moc. Po voľbách, prvých alebo druhých, sa moc presunie do iných rúk a sudca bez vlastného názoru začne byť úslužný a ústretový voči novému držiteľovi moci. Rozumné ovplyvňovanie výkonu súdnictva teda tkvie vo výbere takých sudcov, ktorí zastávajú odborné názory a hodnoty blízke tomu, kto v danom historickom okamihu má možnosť ustanoviť sudcu. Preto v USA Kongres hodiny vypočúva každého kandidáta na sudcu Najvyššieho súdu o jeho názoroch na hospodársku súťaž, práve na súkromie alebo slobodu prejavu. Na Slovensku sa výsluch nedeje. Rozhoduje skôr postoj kandidáta k Limbašskému silvánu, VOSR alebo k púti v Šaštíne. Odborná bezradnosť nie je kandidátovi na škodu. Svetonázorová promiskuita sa cení. A potom sa už len čudujeme a nadávame.

Zdroj: http://hnonline.sk/nazory/c1-33971530-perpetuum-debile

Perpetuum debile

Keď Slovák, ktorý má zákon na svojej strane, chce dosiahnuť úspech pred súdom, musí s tým ísť až do Štrasburgu. To platí aj pre Slováka, ktorý má na svojej strane Ústavu SR a Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd. Najčerstvejším príkladom je spor Urbárska obec Trenčianske Biskupice proti Slovenskej republike. Vznikol preto, lebo Národná rada v roku 1997 schválila zákon o záhradových osadách, ktorým majiteľov pozemkov pripravila o majetok v prospech záhradkárov. Ústavný súd, pred ktorý sa zákon dostal v čase predsedovania Jána Mazáka, odmietol prihliadnuť na rozhodnutia Štrasburgu a konštatoval, že zákon je bez chyby. Európsky súd pre ľudské práva v novembri 2007 rozhodol, že zákon porušuje právo pokojne užívať svoj majetok.
Nedávno, 6. januára 2009, za to zaťažil Slovensko povinnosťou zaplatiť dvestotisíc eur odškodného vlastníkom pozemkov, ďalších sedemtisíc eur ide na náhradu nemajetkovej ujmy a dvanásťtisíc eur na trovy konania. Slovenská republika takú sumu dosiaľ v Štrasburgu nikdy neplatila. Rekord sa môže zvýšiť, ak štát bude otáľať s platením a naskočia úroky z omeškania. To všetko za jedinú záhradkovú osadu! Vláda sa svojou historickou porážkou nechváli, masmédiá mlčia. A v Štrasburgu sú na spadnutie ďalšie rozhodnutia o porušení práv vlastníkov iných pozemkov "zhabaných“ v prospech záhradkárov. Ba čo viac, bežia ďalšie vnútroštátne konania podľa zákona, o ktorom už domáce orgány musia vedieť, že porušuje Európsky dohovor o ľudských právach. Až sa tieto konania pred orgánmi verejnej správy skončia podľa platného zákona, ďalšie sťažnosti pôjdu do Štrasburgu s vyhliadkou na ďalšie státisíce eur, ktoré Slovensko zaplatí po rozhodnutiach Európskeho súdu.


Ked sa bude JD drzat svojich myslienok, charakteru a svedomia nemali by klienti mat problem.

Deyres
17.05.09, 12:51
jarecko - predpokladam, ze si cerpal z http://m.hnonline.sk/c3-37123370-kw0000_d-fatamorgana-pravneho-statu
(Ján Drgonec | Hospodárske noviny | 15. 5. 2009 00:00)

...pravdu povediac, po precitani prispevku neviem, co nasmu kamaratovi JD prislo luto...

miro59
17.05.09, 15:39
vo štvrtok šiel v televízii film " Diablov advokát ", azda preto ...?

pavol.za
17.05.09, 16:27
tato diskusna tema nie je nic ine len tlapkanie sa poskodenych po pleci ako istotne vyhraju.

Citujem z diskusie k tomu clanku Drgonca:

Autor: Liberál

Nie právny, ale právnický štát

sa nám podarilo vybudovať. Pozrime si koľko absolventov školy Rudého práva je vo vysokých štátnych funkciách a v parlamente. A podľa toho vyzerá tento štát ... :-)

Keď zoberieme, že teta Tóthová, verejne preukazujúca stupeň svojej právnej kompetencie návrhom na vyslovenie dôvery vláde a následnou komickou "odbornou" diskusiou na jeho zdôvodnenie, mohla na tejto úžasnej škole dostať prefesúru, že docentom je autor návrhu na povinné jazdenie žien v pravom jazdnom pruhu JUDr. Cuper, atď... už iba toto svedčí o úrovni tejto školy.

Navrhujem odobrať všetky vysokoškolské diplomy, ktoré vydala táto škola a následné preskúšanie každého jej absolventa. To čo produkujú jej absolventi, svedčí o katastrofálnej úrovni ich vedomostí, logického myslenia, o morálke ani nehovoriac.

--------------------------------------------------------------------------
Este si neodpustim jeden citat - mozny navod???
Autor sam Drgonec, zdroj http://hnonline.sk/nazory/c1-33971530-perpetuum-debile

Keď Slovák, ktorý má zákon na svojej strane, chce dosiahnuť úspech pred súdom, musí s tým ísť až do Štrasburgu. To platí aj pre Slováka, ktorý má na svojej strane Ústavu SR a Európsky dohovor o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

jarecko
17.05.09, 19:13
Zaujimave citanie, nechcem davat cely text je to dlhe, zahlatim Poradu, davam iba link.

Otvorený list snem OKC BB. autor OKS BB

http://hnonline.sk/43-51338210-1-31445310-k02000_d-94

Prečo neodškodniť banky a ich predaj. autor UMS

http://hnonline.sk/43-60409460-1-35091450-k01000_d-6a


Je niečo zhnite v tomto štate danskom.

tokaiito
17.05.09, 21:07
To JARECKO.

Zdá sa, že už je to O.K.:)


A čo sa týka tých článkov na ktoré si odkazoval - zaujímavé , len škoda že také strašne dlhé a "furt dokola".

tokaiito
18.05.09, 06:42
tato diskusna tema nie je nic ine len tlapkanie sa poskodenych po pleci ako istotne vyhraju.


Milý vitamín_r !
Toto čo tu napíšem , neber prosím ako môj útok na tvoju osobu, ale nedá mi nereagovať !!!

Keď bude niekde diskusia staviteľov modelových koľajísk ....ťažko tam nájdeš praktické rady ako sa starať o záhradku.

Toto je diskusná téma pre ľudí, ktorí SA CÍTIA BYŤ POŠKODENÍ POSTUPOM POISŤOVNE. Ešte raz zdôrazňujem to: CÍTIA SA !!!

Áno - je možné že súdy nakoniec uznajú že nové VPP sú v poriadku a tí čo podpísali - majú smolu. Rovnako je teoreticky možné že aj tí ktorým poisťovňa ukončila jednostranne zmluvy prehrajú a už nikdy svoje peniaze neuvidia. Toto všetko je možné......

ALE !!! Prečítaj si prosím príspevok ktorý celú túto tému odštartoval a kvôli čomu tu ľudia začali prispievať a zapájať sa do diskusie! Išlo o to , aby sa ľudia medzi sebou poradili a SPOLOČNE hľadali nejaký postup ako sa dostať k svojim peniazom. Tak nečakaj prosím že si tu budeme medzi sebou vymieňať jóbové zvesti a pesimistické nálady.
Ak by sa ti žiadalo prispievať do takej diskusie .....založ prosím ťa tému s názvom : "Nič nerobme - aj tak sme už prehrali! " a tam sa môžeš ty stretávať s ľuďmi ktorí rezignovali a nechcú pre seba nič spraviť. Dávam ti čestné slovo , že ti do tej diskusie nepoleziem a nebudem tam nijako spamovať ;). Pokiaľ nemáš o takú diskusiu záujem ....neznechucuj nás , ktorí sa bijeme za svoje práva! Je to náš boj a naše bude aj víťazstvo prípadne naša bude prehra .

tokaiito
18.05.09, 08:37
Prosím ťa , ešte raz si prečítaj čo som napísal v prvom príspevku !!!

zdôraznil som tam že MY SA CÍTIME BYŤ POŠKODENÍ !!!

Tak čo chceš aby sme si tu písali ?!?

To , či sme naozaj poškodení , alebo nie - o tom rozhodne súd a nie pán Škapinec ,alebo pán Drgonec alebo dokonca ty.
Buď nechápem ja teba , alebo ty mňa.:confused:

jarecko
18.05.09, 14:09
To JARECKO.

Zdá sa, že už je to O.K.:)


A čo sa týka tých článkov na ktoré si odkazoval - zaujímavé , len škoda že také strašne dlhé a "furt dokola".
Ahoj tokaiito!

Ano, je to dlhe, ale daju sa tam najst info o slovenskom pyramidovom systeme, ktory obral ludi o minimalne o 50 miliard byvalych Sk a kedze p. minister MS povedal, ze aj nasa ,, firma ,, je pyramida ako Brno, zaujali ma tam niektore pasaze.

miro59
18.05.09, 17:51
medzi našim problémom a pyramídou je veľmi veľký rozdiel, sa mi vidí, ale to som už tu písal, že je potrebné do toho zapojiť aj zástupcov ľudu, pretože zatiaľ parlament mlčí a to je zlé pre nich!

miro59
18.05.09, 18:32
nazdar vitamin, jediný ty svietiš tak poď pokecáme

miro59
18.05.09, 18:35
čo bojíš sa?

senčan
19.05.09, 18:02
Nedá mi, ale táto diskusia sa zvrhla na slovenský parlament. Veľa rečí, jalových rečí, len častokrát odbiehajú od nadpisu príspevku. Skúste sa zamyslieť, o čom bola počiatočná téma. Neokrádajte tých, ktorí chcú riešiť problém, o čas, ale zmysluplne a jasne formulujte svoje stanovisko, skúsenosť, návrh. Nereagujte na nič nehovoriace alebo provokatívne príspevky, potom by táto diskusia nemal 198 strán, z ktorých sa zdá viac ako polovica sú osobné výmeny názorov a osobné útoky. Nebudem zámerne menovať zatiaľ nikoho, ale ten kto nemá čo povedať, nech neotravuje vzduch...

miro59
20.05.09, 12:50
Nedá mi, ale táto diskusia sa zvrhla na slovenský parlament. Veľa rečí, jalových rečí, len častokrát odbiehajú od nadpisu príspevku. Skúste sa zamyslieť, o čom bola počiatočná téma. Neokrádajte tých, ktorí chcú riešiť problém, o čas, ale zmysluplne a jasne formulujte svoje stanovisko, skúsenosť, návrh. Nereagujte na nič nehovoriace alebo provokatívne príspevky, potom by táto diskusia nemal 198 strán, z ktorých sa zdá viac ako polovica sú osobné výmeny názorov a osobné útoky. Nebudem zámerne menovať zatiaľ nikoho, ale ten kto nemá čo povedať, nech neotravuje vzduch...
pre tých čo tu prišli neskôr, prečítali si pár príspevkov a hodnotia skúsim to zrekapitulovať:
problém:
21. 5. 2007 poisťovňa prijala VPP, ktoré zverejnila na internete. O ich obsahu je ťažké diskutovať, pretože odvtedy už mohli byť niekoľkokrát zmenené. 22. 5. 2007 začala poisťovňa rozosielať oznámenia o redukciách poistných zmlúv za nezaplatenie nejakej splátky spred niekoľkých rokov, prípadne za oneskorenie nejakej splátky, následne začala rozosielať lákavé ponuky o znížení poistného, GSM balíčky za účelom získania podpisu na legalizáciu nových VPP, v prípade ak niekto nereflektoval na ich ponuku, poslali mu 3 možnosti, a keď niekto nepristúpil ani na to, pristúpili k jednostrannému vypovedaniu zmluvy. V marci sme dostali informáciu o zmene názvu poisťovne atď. a hlavne o platení poplatku 11, 95 eur.
riešenie problému:
dovolím si tvrdiť, že hlavne vďaka tejto porade sa podarilo:
1. dať dohromady stovky poškodených klientov
2. iniciovať zasadnutie komisie pri MS
3. medializovať tento problém cez televíziu a printové médiá
4. podať hromadnú žalobu a následné prijatie predbežného opatrenia

veľká vďaka za to patrí ľuďom ako jarečko, harley davidson, tokaito, alexandra, deyres a ďalší, ktorí tomuto problému, venujú dosť zo svojho voľného času snažia sa pomôcť a nečakajú, že to za nich niekto iný vybojuje. Prajem všetkým pekný deň !

podvedeny
21.05.09, 06:45
Takže Rapid ozaj uvažuje nad ponuknutím transformácie PZ ktorých sa týka poplatok. Lenže oni to neponúknu všetkým, ale iba tým ktorých navrhnú obchodníci. Ale ponuka bude spočívať v tom, že ak pristúpite tak z odkupnej hodnoty (síce neviem odkiaľ ju zrazu zobrali) nám stiahnu ročnú platbu na nové poistenie EKP - ale iba rizikovú zložku. Zostatok z odkupnej hodnoty nám presunú do šetriacej položky. Ale tieto peniaze si nikdy nebudeme mať možnosť vybrať ale max. ich môžeme použiť na zaplatenie rizikovej zložky poistenia. Takže zase zostanú poisťovni.

Deyres
21.05.09, 08:03
to: podvedeny

Velmi Tvojmu prispevku (oznamu ?) nerozumiem - mas o "ponuke transfromacie niektorych zmluv" nejake relevantnejsie informacie ?

Pises o tej istej transformacii ako tu nedavno spominala Vladimira 1234 ?

dodo1000
21.05.09, 15:36
podvededny je velmi dobre informovana osoba, a zas hodil do placu nejaku vec, ktora dava zmysel iba ludom z rapidu. odporúčam už nič nepodpisovať čo príde z rapidu a čakať ako táto kauza a poisťovňa dopadne.

dodo1000
21.05.09, 15:54
vitamin_r alias dano27 alias jaroslav de alias ... je ta ista osoba. naco na neho vobec reagujete.

jarecko
25.05.09, 18:01
uhorkova sezona

Jano2009
25.05.09, 18:08
Zdá sa, že je ticho pred búrkou.

minika
26.05.09, 10:49
Neviem, čo sa deje, ale kontaktovala ma polícia. Dostal som predvolanie, mal som predložiť kópie dokladov - zmluvu, zmeny, spôsob pristúpenia k novým VPP. Máte niekto informácie? Nechceli mi veľmi povedať podrobnosti o čo vlastne ide.

harleydavidson
26.05.09, 18:05
Neviem, čo sa deje, ale kontaktovala ma polícia. Dostal som predvolanie, mal som predložiť kópie dokladov - zmluvu, zmeny, spôsob pristúpenia k novým VPP. Máte niekto informácie? Nechceli mi veľmi povedať podrobnosti o čo vlastne ide.

podávala si trestné oznámenie na políciu, alebo na prokuratúru?

minika
27.05.09, 03:01
podávala si trestné oznámenie na políciu, alebo na prokuratúru?

Nie, len splnomocnenie na zastupovanie na ASU

pavol.za
28.05.09, 11:14
Neviem, čo sa deje, ale kontaktovala ma polícia. Dostal som predvolanie, mal som predložiť kópie dokladov - zmluvu, zmeny, spôsob pristúpenia k novým VPP. Máte niekto informácie? Nechceli mi veľmi povedať podrobnosti o čo vlastne ide.

Aj nas kontaktovala policia, ze vraj za neopravnene prijatie mobilneho telefonu, ktory sme nikdy neprevzali ani neziadali. Policajny vysetrovatel volal priamo manzelke, nepovedal dokopy nic, snazim sa s nim spojit a zistit o co ide.
Volal som na ASU, ci s tym maju nieco. Ze to mame povazovat za bezpredmentne a ani tam nechodit. Ide o osocovanie.
No uvidime....
Ak to bude tresne oznamenie, vo veci co hovoril, tak dame podanie za krive obvinenie.
Chcu takto zrejme zastrasovat ludi - pan pravnik Drgonec asi nic lepsie nevymyslel.

pavol.za
28.05.09, 11:41
podávala si trestné oznámenie na políciu, alebo na prokuratúru?

Volal som s vysetrovatelom zilinskej policie. Poistovna podala tresne oznamenie na nas, vo veci neopravneneho prijatia mobilneho telefonu a znizenia poistneho.

Takze ako som predpokladal, idu zastrasovat ludi.

pavol.za
28.05.09, 12:07
Nie, len splnomocnenie na zastupovanie na ASU

Volal som do poistovne. Info linka - len automat, nikto ma nebral. Tak som zavolal na expozituru do Ziliny.
Opytal som sa pani, ako som sa dopustil trestneho cinu. Reakcia - waw, prekvapena. O nicom takom nevie a podla hlasu bola za prekvapene zhrozena.
S tou pani som sa bavil minuly rok ohladom tohto a povela mi akosi nepriamo, ze z jej blizkej rodiny su v tom tiez nejaky....

ok.

pavol.za
28.05.09, 12:32
Neviem, čo sa deje, ale kontaktovala ma polícia. Dostal som predvolanie, mal som predložiť kópie dokladov - zmluvu, zmeny, spôsob pristúpenia k novým VPP. Máte niekto informácie? Nechceli mi veľmi povedať podrobnosti o čo vlastne ide.

Volal som z ASU, ak Vas bude kontaktovat policia a predvolavat. Nechodte, nic neprekladajte. Nech poslu pisomne predvolanie a uvedu aj cislo konania.
Ak Vas bude kontaktovat policia, obratte sa na ASU, dajte im vediet.

Jano2009
28.05.09, 12:55
Sledujem.

jarecko
28.05.09, 13:17
Takze mame tu typicky slovensky postup podla hesla ,, Zlodej krici, chyte zlodeja. ,,

pavol.za
28.05.09, 13:23
Takze mame tu typicky slovensky postup podla hesla ,, Zlodej krici, chyte zlodeja. ,,

Zaujimavy a divny je postup policie. Zase siju nejaku budu na ludi.

jarecko
28.05.09, 14:18
Zaujimave citanie, ktore som nasiel na inete. Kto chce si stiahnut komplet cele aj s grafmi co je 47 stran (dokument je pod nazvom material-sprava) tu je link:

http://www.rokovania.sk/appl/material.nsf/0/6C78293B09FE80ABC125751D0026F5E8?OpenDocument

Teoretický princíp fungovania nebankovej inštitúcie je asi takýto: firma potrebuje získať prostriedky na realizáciu svojho vysoko výnosného investičného zámeru, a keďže prostriedky nemôže získať prostredníctvom úveru z banky, požičiava si ich od obyvateľstva. V praxi to však doteraz najčastejšie fungovalo skôr tak, že žiadny investičný zámer neexistoval, majitelia "skladovali" peniaze na bežných alebo termínovaných účtoch v bankách. Nebanková inštitúcia potom fungovala do momentu, pokiaľ priebežne prijímala viac vkladov ako musela spätne vyplácať. Toto sa bežne nazýva pyramídová (alebo Ponziho) schéma, pretože takáto štruktúra musí byť podporovaná stále väčším a väčším počtom nových investorov.

harleydavidson
28.05.09, 14:32
...až sa mi nechce veriť čo tu čítam. Toto je Kocúrkovo.... trestný čin neoprávneného prijatia mobilu a bonusu. Tak potom ja môžem podať na poisťovňu trestné oznámenie za navádzanie na trestný čin, nakoľko na ich podnet sa mobily a bonusy rozdávali.

pavol.za
28.05.09, 14:57
podla ktoreho § trestneho zakona vas vysetruju?

Neviem, okrem tejto strohej informacie, co som napisal nepovedal viac. Chcel len akekolvek dokumenty ohladom poistovne.

Termin stretnutia sme zrusili, vysetrovatelovi som oznamil, nech to poslu pisomne, uvedie cislo konania.
Ostatne kroky sa budu konzultovat s pravnikom a aj vysluch bude v pritomnosti pavnika.

asymetrix
28.05.09, 18:08
Mám také neblahé tušenie, že celý tento prípad sa raz zapíše do dejín poisťovníctva a aj justície. :( :mee:

tokaiito
28.05.09, 18:12
Zaujimave citanie, ktore som nasiel na inete.


Prepáč - nestíhal som všetko čítať , len som zbežne mrkol...
Chcel si upozorniť na niečo konkrétne ?
O našej superpoisťovni "bez obáv" som tam nevidel nič...

jarecko
28.05.09, 18:28
tokaiito

O nasej poistovni tam nie je nic, zatial nie je v konkurze.

Ten dokument som pripol iba pre informaciu ako sa darilo roznym podvodnym pyramidovym firmam obabrat ludi takmer o 50 miliard korun a v najvecsej miere to boli companie (BMG a Horizont takmer 25 miliard korun) z Kosic.

pavol.za
29.05.09, 04:49
podla ktoreho § trestneho zakona vas vysetruju?

Ide o účelový protiútok s cieľom zastrašiť ľudí a zvrátiť celý proces. Pán Drgonec sa činí. Tak ako na blogu hnonline.sk napadá špeciálny súd, tak aj brojí proti ľuďom v tejto veci.

Faktom je, že vo veci je vydané predbežné opatrenie, trestné oznámenie nemá reálny podklad, ibaže by šlo o niečo iné... preto je treba si vyžiadať od polície písomne predvolanie, žiadať aj číslo konania a zvážiť kroky. Nechoďte na výsluch na základe telefonického predvolania, žiadajte písomné predvolanie !!!

Polícia to naháňa, až to človeka zaráža prečo, ale z tel. rozhovoru sa mi zdalo, že vyšetrovateľ vidí nejaký rutinný prípad s mobilným telefónom, pripadne akéhosi krátenia poistného.... netuší zrejme, že za tým je Drgonec a toto je účelové obvinenie ľudí, ktorý zrejme ani nikdy nemali žiadny delikt s políciou...

jarecko
29.05.09, 05:02
pavol.za

Ja by som sa tiez na nejaku telefonicku predvolanku vybodol a ani z mne neznamou osobou nebudem po telefone nic o poisteni preberat, to sa moze vydavat za vysetrovatela v telefone aj sama suita z poistovne. Nech to poslu pisomne (myslim policiu) a uvedu vsetky nalezitosti.

pavol.za
29.05.09, 05:56
... zrejme sa dockas aj Ty

jaanna
29.05.09, 06:11
...tak teda, čoho sa ešte dočkáme. Zvažujem doplatiť ten rozdiel na poistnom
oproti pôvodnej poistke a 40 Sk bonusu a začať platiť poistku v pôvodnej sume. Čo poviete, má to cenu?

jarecko
29.05.09, 06:26
pavol.za

Dockat sa da v tomto state vsetkeho. Ja len suhlasim z tebou, ze ja tiez na nejake telefonicke predvolanky reagovat nebudem. Pokial pride nieco pisomne a bude z listu jasne o co im ide potom sa podla toho zariadim.

Deyres
29.05.09, 06:37
Neviem, čo sa deje, ale kontaktovala ma polícia. Dostal som predvolanie, mal som predložiť kópie dokladov - zmluvu, zmeny, spôsob pristúpenia k novým VPP. Máte niekto informácie? Nechceli mi veľmi povedať podrobnosti o čo vlastne ide.


ahojte
mimika pisal, ze DOSTAL PREDVOLANIE - predpokladam, ze pisomne - on by mohol uviest, ako ho presne furmulovali, ked sem pride...

jarecko
29.05.09, 06:43
jaanna

okrem vecsieho poctu individualnych zalob je podana aj hromadna zaloba a uz je vsetko len na rozhodnuti sudu ako to dopadne. Ci ma cenu v tvojom pripade to doplatit neviem, je to zlozite. Ja sam platim nadalej povodnu sumu bez prerusenia, hoci mam listom z poistovne oznamene, ze moja poistka je zrusena. Mozno to tiez nema cenu, ale pokial nebude znamy pravoplatny verdikt sudu, definitivne to neviem vo svojom pripade tak isto.

Deyres
29.05.09, 06:46
...tak teda, čoho sa ešte dočkáme. Zvažujem doplatiť ten rozdiel na poistnom
oproti pôvodnej poistke a 40 Sk bonusu a začať platiť poistku v pôvodnej sume. Čo poviete, má to cenu?

jaanna
Takto by som to teraz neriesil - preco by si im chcela prihravat v tomto "stop stave" dalsie prachy - s akym zdovodnenim ?
Ked sud rozhodne, ze ideme podla povodnych podmienok, potom mozno budeme riesit, ci treba "bonusove" mesiace doplatit...

tokaiito
29.05.09, 09:21
Možno by bolo zaujímavé zistenie , či to trestné oznámenie podala poisťovňa iba na tých 93 klientov čo ich dali na súd cez AUS, alebo na všetkých ktorí ten mobil vzali....
Lebo to nemusí byť nutne tá istá skupina ľudí !

tokaiito
29.05.09, 09:31
Ešte taká jedna špekulácia z mojej strany :

Trocha ľutujem že jeden môj známy to už zabalil. Totižto on je policajt a možno by bol mohol zistiť niečo viac v tejto veci....

Obidvaja aj s manželkou a deťmi mali uzavreté poistky UDP-K , ale ona si ju potom nechala dobrovoľne pretransformovať na Eurokapitál plus (vtedy to bolo pre ňu výhodné - mohla si to dať do odpisov) a on sa chytil na ten mobil.
A keď začala tá vec s poplatkami , rozhodli sa že im to za tie nervy nestojí a zrušili všetky svoje poistky u nich - samozrejme s odkupnou hodnotou 0 .
Takže by bolo zaujímavé mať info "zvnútra " polície že čo vlastne a na základe čoho vyšetrujú.
Nevadí , skúsim sa ho spýtať či o tom nemôže zistiť niečo viac. Ak zistím - hodím to sem.

jarecko
29.05.09, 09:37
Mozno na tych 93, lebo dostali oficialne zalobu na vyjadrenie sa k predbeznemu opatreniu tak tam mali osobne udaje klientov.

pavol.za
29.05.09, 10:19
Ešte taká jedna špekulácia z mojej strany :

Trocha ľutujem že jeden môj známy to už zabalil. Totižto on je policajt a možno by bol mohol zistiť niečo viac v tejto veci....

Obidvaja aj s manželkou a deťmi mali uzavreté poistky UDP-K , ale ona si ju potom nechala dobrovoľne pretransformovať na Eurokapitál plus (vtedy to bolo pre ňu výhodné - mohla si to dať do odpisov) a on sa chytil na ten mobil.
A keď začala tá vec s poplatkami , rozhodli sa že im to za tie nervy nestojí a zrušili všetky svoje poistky u nich - samozrejme s odkupnou hodnotou 0 .
Takže by bolo zaujímavé mať info "zvnútra " polície že čo vlastne a na základe čoho vyšetrujú.
Nevadí , skúsim sa ho spýtať či o tom nemôže zistiť niečo viac. Ak zistím - hodím to sem.

Skus aj zistit, ci je normalne, ze objednavaju telefonicky a odkial beru osobne udaju - teda telefon.

Jano2009
29.05.09, 10:44
Polícia môže predvolávať aj telefonicky, čím umožní predvolanému dohodnúť sa na vhodnom termíne. Ak však predvolá polícia písomne a udá pevný termín, tak v prípade nedodržania hrozia sankcie. Telefonické predvolanie sa používa väčšinou v prípadoch, keď sa predvolávajú spoľahliví a zodpovední ľudia.
Predvolanie nemožno ignorovať !!!

pavol.za
29.05.09, 13:24
Polícia môže predvolávať aj telefonicky, čím umožní predvolanému dohodnúť sa na vhodnom termíne. Ak však predvolá polícia písomne a udá pevný termín, tak v prípade nedodržania hrozia sankcie. Telefonické predvolanie sa používa väčšinou v prípadoch, keď sa predvolávajú spoľahliví a zodpovední ľudia.
Predvolanie nemožno ignorovať !!!

Nie je to tak celkom s tymi sankciami.

Vyjadrenie advokáta:
"Aj keď stanoví termín bez odsúhlasenia termínu advokátom, tento nebudeme rešpektovať, nakoľko aj advokát má svoj pracovný režim a Vy určite tiež"

minika
30.05.09, 19:42
Prepáčte, až dnes som sa dostal k internetu po 4 dňoch.
Dostal som predvolanie, pripájam obr.
Bol som tam v stanovený čas, ale akurát som len odovzdal pri vstupe do budovy kopiu pôvodnej zmluvy a posledný list, kde nás upozorňujú, že máme platiť administr. poplatok.
Nemám žiadne ďalšie informácie

katka 12345
30.05.09, 20:36
Ja som zatiaľ nedostala žiadne predvolanie, a ten mobil mi trčí doma v šuflíku. Tak neviem, na ktorých vyvolených do zasa šijú búdu. Ozaj, neviete náhodou, kedy bude zasadať ten súd?

jarecko
30.05.09, 21:02
minika
ako pozeram na to tvoje predvolanie bol si predvolany v zmysle § 17 zakona č.171/1993 Z.z. o policajnom zbore, kde sa pise nasledujuce:

§ 17

Oprávnenie požadovať vysvetlenie

(1) Policajt je oprávnený požadovať potrebné vysvetlenie od osoby, ktorá môže prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre odhalenie priestupku alebo správneho deliktu a na zistenie jeho páchateľa, ako aj na vypátranie hľadaných alebo nezvestných osôb a vecí. V prípade potreby je policajt oprávnený vyzvať osobu, aby sa ihneď alebo v určenom čase dostavila na útvar Policajného zboru na spísanie zápisnice o podaní vysvetlenia alebo, ak ide o objasňovanie priestupku, na spísanie záznamu alebo zápisnice do správy o výsledku objasňovania priestupku.

(2) Ak osoba bez dostatočného ospravedlnenia alebo bez závažných dôvodov výzve podľa odseku 1 nevyhovie, môže ju policajt predviesť na útvar Policajného zboru za účelom podania vysvetlenia. O predvedení spíše policajt úradný záznam.

(3) Zápisnica o podaní vysvetlenia musí byť s osobou spísaná ihneď po jej predvedení.

(4) Vysvetlenie môže odmietnuť iba osoba, ktorá by ním sebe alebo blízkej osobe8) spôsobila nebezpečenstvo trestného stíhania, a ak ide o priestupok, nebezpečenstvo postihu za priestupok alebo osoba, ktorá by ním porušila spovedné tajomstvo alebo tajomstvo informácie, ktorá jej bola zverená ústne alebo písomne pod podmienkou mlčanlivosti ako osobe poverenej pastoračnou starostlivosťou.

(5) Vysvetlenie sa nesmie požadovať od osoby, ktorá upozornila, že by ním porušila zákonom uloženú alebo uznanú povinnosť mlčanlivosti, a nebola od tejto povinnosti oslobodená.

(6) Policajt je povinný poučiť osobu o možnosti odmietnuť vysvetlenie podľa odsekov 4 a 5.

(7) Policajt je povinný predvedenú osobu odovzdať orgánom činným v trestnom konaní alebo inému príslušnému orgánu, ak zistí, že sú dôvody na jej odovzdanie, inak musí osobu ihneď prepustiť, čo vyznačí v úradnom zázname o predvedení.

(8) Kto sa na výzvu podľa odseku 1 dostaví, má nárok na náhradu nutných výdavkov a na náhradu ušlého zárobku (ďalej len "náhrada"). Náhradu poskytuje Policajný zbor. Nárok na náhradu nemá ten, kto sa dostavil len vo vlastnom záujme alebo pre svoje protiprávne konanie.

(9) Nárok na náhradu podľa odseku 8 zaniká, ak ho oprávnená osoba neuplatní do ôsmich dní odo dňa, keď sa na výzvu podľa odseku 1 dostavila; oprávnenú osobu o tom treba poučiť.Nevidim v tom predvolani, ze by to bolo trestne oznamenie voci tebe, skor by som povedal, ze mozno je to voci poistovni ako hovoril zastupca Krajskej prokuratury v Kosiciach na Palbe v Markize a policia zbera podklady.

dano 27
31.05.09, 11:38
Ja si myslim, ze vas velmi slusne vyzvrtaju policajti:) Treba sa tomu postavit celom a podakovat sa kompetentnym za "dobre" rady:) zatiaľ na vás nevzniesli obvinenie, vela stastia... :)

harleydavidson
31.05.09, 14:03
Ja si myslim, ze vas velmi slusne vyzvrtaju policajti:) Treba sa tomu postavit celom a podakovat sa kompetentnym za "dobre" rady:) zatiaľ na vás nevzniesli obvinenie, vela stastia... :)

tak podla teba sme radsej nemali podat hr. zalobu? koho konkretne myslis tych kompetentnych?
a ake obvinenie by uz len mohli vzniest? uz sa trrrasem:D nech vznesu.
poistovna s vchodom z dvora urcite nepocitala s takym odporom, aky nastal.
nech vznesu obvinenie, mozno sa budu cudovat, co sa bude diat potom....

v.balogova
31.05.09, 16:35
Dá sa nejako zistiť či som uvedená na hromadnej žalobe? ASU mi to nechce prezradiť :-( Chcem to vedieť zo zvedavosti a zistiť aj na základe akého kľúča predvoláva polícia.

Ali76
31.05.09, 18:51
Podľa mňa, kontaktujú klientov ktorí poslali na AUS splnomocnenie ale nie kópie zmlúv ktoré AUSa požadovala poslať na doplnenie do spisu.

pavol.za
01.06.09, 06:49
Podľa mňa, kontaktujú klientov ktorí poslali na AUS splnomocnenie ale nie kópie zmlúv ktoré AUSa požadovala poslať na doplnenie do spisu.

ASU s tym nema nic, ide o aktivitu poistovne. Vo stvrtok som jasne povedal vysetrovatelovi, nech predvolanie posle pisomne, nech vieme o co ide, nech to posudi aj advokat. Dnes manzelke opat telefonoval, ale nic nepovedal, ze bude volat poobede (nakupovala). Zda sa mi, ze to niekto nahana. Zeby chcel niekto nieco stihnut do zacatia sudu????

pavol.za
01.06.09, 09:09
minika

...

Nevidim v tom predvolani, ze by to bolo trestne oznamenie voci tebe, skor by som povedal, ze mozno je to voci poistovni ako hovoril zastupca Krajskej prokuratury v Kosiciach na Palbe v Markize a policia zbera podklady.


Podla toho co hovoril vysetrovatel, je to od poistovne.
Vdaka, ze si uviedol ten zakon, zaujimavy je bod 8.

asymetrix
01.06.09, 11:41
Podľa môjho názoru tu ide o dve rôzne veci, ktoré zhodou okolností nastali v približne rovnaký čas.

Prvá vec je predvolanie, ktoré dostal minika. Predpokladám (rovnako ako Ali76), že minika poslal iba splnomocnenie, a preto si od neho vyšetrovateľ vyžiadal aj kópie zmlúv, aby to bolo komplet. (Minika, prosím napíš, či si na ASU posielal aj kópie, alebo len plnomocenstvo.)

Druhá vec je predvolanie, ktoré spomínal pavol.za. Za tým je jednoznačne aktivita poisťovne namierená proti tým, ktorí mali tú "drzosť" a zapojili sa do hromadnej žaloby.

Možno sa mýlim, ale môj dojem z toho všetkého je zatiaľ takýto.

jarecko
01.06.09, 14:15
Ja som sa vyjadril k tomu co tu zverejnil minika a podla textu jeho predvolania nevidim, ze by on bol obvineny z nejakeho trestneho cinu. Ma podat nejake vysvetlenie podla § 17 o policajnom zbore a to bodu

1) Policajt je oprávnený požadovať potrebné vysvetlenie od osoby, ktorá môže prispieť k objasneniu skutočností dôležitých pre odhalenie priestupku alebo správneho deliktu a na zistenie jeho páchateľa, ako aj na vypátranie hľadaných alebo nezvestných osôb a vecí. V prípade potreby je policajt oprávnený vyzvať osobu, aby sa ihneď alebo v určenom čase dostavila na útvar Policajného zboru na spísanie zápisnice o podaní vysvetlenia alebo, ak ide o objasňovanie priestupku, na spísanie záznamu alebo zápisnice do správy o výsledku objasňovania priestupku.

ked vie, ze by tym sposobil trestne stihanie blizkej osobe moze vysvetlenie odmietnut. Z tej predvolanky sa neda jednoznacne urcit voci komu a comu ma to vysvetlenie podat.

minika
01.06.09, 19:47
fakt prepáčte, ale nestíham. Na ASU som posielal iba splnomocnenie, neposielal som žiadne iné doklady.
Z polície mi telefonicky povedali že ide o vec ohľadom neoprávneného používania mobilu ( čo sa teda dosť divím ) a že za tým je jednoznačne Rapid life. Ešte sa ma pýtali na cenu toho mobilu, či je väčšia ako 8 tis. Sk.Polícia iba sumarizuje dokumentáciu. Podľa toho teda nejde o trestný čin. Údajne to nebudú ďalej prešetrovať. Ale ako to dopadne, alebo čo bude s tým ďalej, to mi nepovedali.

pavol.za
02.06.09, 04:35
fakt prepáčte, ale nestíham. Na ASU som posielal iba splnomocnenie, neposielal som žiadne iné doklady.
Z polície mi telefonicky povedali že ide o vec ohľadom neoprávneného používania mobilu ( čo sa teda dosť divím ) a že za tým je jednoznačne Rapid life. Ešte sa ma pýtali na cenu toho mobilu, či je väčšia ako 8 tis. Sk.Polícia iba sumarizuje dokumentáciu. Podľa toho teda nejde o trestný čin. Údajne to nebudú ďalej prešetrovať. Ale ako to dopadne, alebo čo bude s tým ďalej, to mi nepovedali.

Je to to iste. Ja som tiež ťahal info, z vysetrovatela, ako som písal, potvrdil, že ide o trestne oznámenie. Postup polície mi je divný, vyšetrovateľ povedal, že musia preskúmať každé podanie.
Dost to nahanaju, ale mame čas, tak som termin daval po 22.6, že vraj to uz je neskoro, že ide o konanie v skrátenej lehote. Asi ide o nejaké vyzvedanie so strany poisťovne. Preto nedávam žiadne info o žalobe ani čo za sťažnosť sme dávali na ASU (chcel to), odkázal som ho na ASU.
Môj skromný názor je, že chce poisťovňa takto prísť k dokumentom, tie sa dajú použiť potom proti nám...

macko555
02.06.09, 12:08
Pavol.za, prosim ta upokoj sa.
Ved sa zo vsetkeho o chvilu zblaznis. Ved o nic nejde. Poistovna nieco zrejme podala na policiu a oni to presetruju. Ak mas ciste svedomie a vsetci ostatni tiez, tak potom nie je o com.

Taketo sirenie paniky, ze nepoviem, nedam a ne- ne- ne-, to sa zrovna zavri doma, zatiahni rolety a odpoj vsetko od elektriky, lebo "oni" sú všade.

Hlavne pokoj a rozvahu.

Deyres
02.06.09, 17:36
Ahojte - AUS na stranky zavesil:

http://www.asu.sk/vyzvaspotrebitelom.htm

Stanovisko Národnej banky Slovenska k tvrdeniam Prvej česko-slovenskej poisťovne Rapid, ktoré odzneli na tlačovej konferencii 22. mája 2008

Je to sice starsieho data, ale mnohi o tejto tematike poculi iba okrajovo - tak to vesiam aj tu...

macko555
02.06.09, 18:17
ved to je rok stare...

pavol.za
02.06.09, 20:04
Pavol.za, prosim ta upokoj sa.
Ved sa zo vsetkeho o chvilu zblaznis. Ved o nic nejde. Poistovna nieco zrejme podala na policiu a oni to presetruju. Ak mas ciste svedomie a vsetci ostatni tiez, tak potom nie je o com.

Taketo sirenie paniky, ze nepoviem, nedam a ne- ne- ne-, to sa zrovna zavri doma, zatiahni rolety a odpoj vsetko od elektriky, lebo "oni" sú všade.

Hlavne pokoj a rozvahu.

Ale nehovor ! Ty vieš vždy reagovať k veci. O čistom svedomí a spravodlivosti choď rozprávať Drgoncovi, alebo si prečítaj niektorú z jeho kníh.... ale mam pocit, že oni také nehrajú.
Vzniesť na niekoho trestné oznámenie nie je len tak a nikto to nerobí pre nič za nič. Za tým je nejaký konkrétny cieľ.

danino
02.06.09, 22:24
Z tej policie si nerobte tazku hlavu zatial je iba podane trestne oznamenie to znamena ze to mozu aj odstupit ako priestupok, mozu to zamietnut... tipujem ze doticny policajti maju sami z toho gulas a snazia sa vo veci spravit si jasno. Ponahlaju sa urcite preto lebo sami maju lehoty do kedy musia meritorne rozhodnut. Vysetrovatelovi je to akurat jedno ide mu iba o to aby sa zbavil dalsej veci zo skrine a urcite je mu ukradnuta nejaka poistovna a samozrejme aj poistenec. A to viem o com hovorim nakolko som sam byvaly vysetrovatel mimo sl. cca 2 roky. Osobne si myslim ze to nebude mat velku dohru nakolko sa jedna o telefon co takmer nama hodnotu a popritom nam ho dobreze sami nenatlacili do ruky. Je to len velke trapne detinske BU BU BU zo strany poistovne. Fakt som od tejto podvodnickopravnickej elity cakal viacej. Asi im uz dochadzaju tie skvele napady ked sa teraz musia handrkovat koli starym tehlam. Aspon ma pobavili lebo mi to pripada ako ked sa topiaci snazi dychat a pritom vie ze je to marne.

pavol.za
04.06.09, 06:36
Z tej policie si nerobte tazku hlavu zatial je iba podane trestne oznamenie to znamena ze to mozu aj odstupit ako priestupok, mozu to zamietnut... tipujem ze doticny policajti maju sami z toho gulas a snazia sa vo veci spravit si jasno. Ponahlaju sa urcite preto lebo sami maju lehoty do kedy musia meritorne rozhodnut. Vysetrovatelovi je to akurat jedno ide mu iba o to aby sa zbavil dalsej veci zo skrine a urcite je mu ukradnuta nejaka poistovna a samozrejme aj poistenec. A to viem o com hovorim nakolko som sam byvaly vysetrovatel mimo sl. cca 2 roky. Osobne si myslim ze to nebude mat velku dohru nakolko sa jedna o telefon co takmer nama hodnotu a popritom nam ho dobreze sami nenatlacili do ruky. Je to len velke trapne detinske BU BU BU zo strany poistovne. Fakt som od tejto podvodnickopravnickej elity cakal viacej. Asi im uz dochadzaju tie skvele napady ked sa teraz musia handrkovat koli starym tehlam. Aspon ma pobavili lebo mi to pripada ako ked sa topiaci snazi dychat a pritom vie ze je to marne.

Az tak by som to nezlahcoval, podane trestne oznamenie nie je pre nas bezuhonnych ludi "LEN". Okrem ineho to spini cisty register....

Uz doslo manzelke predvolanie. Predmet je uvedeny ako Poistovaci podvod

Skus mi, prosim Ta popisat cely ten proces vysetrovania, ked si bol vysetrovatelom. Nemam o tom predstavu. Vdaka.

macko555
04.06.09, 09:17
...spini, cisty register.... omg

babijanka
04.06.09, 11:55
Ako by som sa dopátrala tel.čísla na ASU, je ho možné niekde zistiť?

pavol.za
04.06.09, 12:30
Ako by som sa dopátrala tel.čísla na ASU, je ho možné niekde zistiť?

http://www.asu.sk/kontakt.htm

rust
04.06.09, 14:29
Pre Macko 555
Ahoj. Netreba nafukovať, čistý register , aký? ton, alebo trestov? Ak to druhé, snáď najskôr trest. Pekný deň

jarecko
04.06.09, 15:55
Aj na ministra Harabina podavaju trestne oznamenie uzernicke spolky, ktore maju na Slovensku zlatu banu v oberani obcanov o byty pre nezaplatenie jednej splatky.

http://www.sme.sk/c/4875487/na-harabina-podali-trestne-oznamenie.html

Na Harabina podali trestné oznámenie
BRATISLAVA. Minister spravodlivosti SR Štefan Harabin sa nenechá v boji so spoločnosťami, ktoré zneužívajú finančnú tieseň občanov, zastrašiť trestným oznámením alebo mediálnou kampaňou.

"Nebudem sa prizerať, ako na základe zlých zákonov úžerníci pripravujú občanov, ktorí sa ocitli v zlej sociálnej a finančnej situácii pre pár eurový dlh, o domy a byty.

Trestné oznámenia a útoky politikov a podvodníkov sú pre mňa ocenením, že pomáham občanom," vyhlásil minister.

Reagoval tak na informáciu, že dnes bolo na neho na Generálnu prokuratúru podané trestné oznámenie pre údajné zneužitie právomoci verejného činiteľa v súvislosti s činnosťou nebankových subjektov, poskytujúcich nebankové pôžičky.

Rezort spravodlivosti aj na základe podnetov zo strany niektorých novinárov zistil, že vďaka zlej legislatíve bolo možné pripraviť občanov o byt a dom už pri niekoľkotisícovej pôžičke a jednom omeškaní. "Rôzne spoločnosti využívali právne inštitúty zakotvené predchádzajúcou vládou, ktoré však nemali dostatočné ochranné mechanizmy na ochranu spotrebiteľov," upozornil hovorca ministerstva Michal Jurči.

Napríklad cez rozhodcovské súdy v súkromných rukách bolo možné zbaviť občana súdnej ochrany.

Doteraz posledným nástrojom na ochranu práv spotrebiteľov bolo zriadenie Komisie na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách.

"Táto komisia sa stala za veľmi krátky čas účinným nástrojom na ochranu občanov.

Vážim si, že niektoré seriózne spoločnosti rešpektovali jej názor, ako napríklad mobilní operátori, a zmenili svoje podmienky na prospech občanov.

Sú však spoločnosti, ktoré sa nechcú vzdať svojich pochybných praktík," konštatoval Harabin.

štvrtok 4. 6. 2009 17:03 | Copyright © TASR 2009

harleydavidson
04.06.09, 18:31
Zajtra na 8.00 hod. som predvolaný na kriminálku, mám na krku trestné oznámenie:D :Dod rapidky. som zvedavý, čo som vyviedol.

asi by bolo dobré reagovať na ich podané podnety tiež trest. oznámením za napr krivé obvinenie, resp. zastrašovanie....

jarecko
04.06.09, 18:41
Ked si okradol poistovnu o viac ako 266 EUR tak si spachal trestny cin a to uz nem dobre pre teba.

Deyres
04.06.09, 18:56
Zajtra na 8.00 hod. som predvolaný na kriminálku, mám na krku trestné oznámenie:D :Dod rapidky. som zvedavý, čo som vyviedol.

asi by bolo dobré reagovať na ich podané podnety tiež trest. oznámením za napr krivé obvinenie, resp. zastrašovanie....

Ahoj - to som fakt zvedavy, co sa tam dozvies - myslim, ze si spominal, ze Ta v 2007 chytili na par poslednych splatok znizenim o 40,- Sk. Mobil si nebral, ze ? Tak co Ti idu prisit ? Mna zatial nik nekontaktoval (tym ale nechcem povedat, ze mi to chyba !!! - vlastne - uz len to by mi chybalo !!!)

harleydavidson
04.06.09, 19:26
pre istotu si vezmem niečo pod zub, ak by si ma tam nechali cez víkend:D trochu podusiť
že by im chýbalo tých päť 40 sk bonusov? napíšem im, nech si to odpočítajú z adm. poplatku, kt som ja blbec zaplatil za tri mesiace a zvyšok nech mi vrátia.:D
toto je banánová republika:D

pavol.za
04.06.09, 19:32
Zajtra na 8.00 hod. som predvolaný na kriminálku, mám na krku trestné oznámenie:D :Dod rapidky. som zvedavý, čo som vyviedol.

asi by bolo dobré reagovať na ich podané podnety tiež trest. oznámením za napr krivé obvinenie, resp. zastrašovanie....

ano bolo by dobre, bude treba poriesit opat nieco spolocne.

harleydavidson
04.06.09, 19:54
...no uvidíme, zajtra budem múdrejší. ak sa tu neukážem, tak hučím v cele predbežného zadržania:D:D:D:D

harleydavidson
04.06.09, 20:11
harley, ak si neozaj obvineny tak nezabudni ze mas pravo nahliadat do spisu:

§ 69
Nazeranie do spisov
(1) Obvinený ... majú právo nazerať do spisov s výnimkou zápisnice o hlasovaní a časti spisu obsahujúcej údaje o totožnosti chráneného svedka, ... robiť si z nich výpisky a poznámky a obstarávať si na svoje trovy kópie spisov a ich častí;


ok, dík za info...

jarecko
04.06.09, 20:20
Bohuzial v bananovej republike je treba rozkradnut miliony az miliardy, potom sa dotycny stava ctihodnym a vazenym obcanom. Ked ukradne radovy cloviecik iba vrece cementu zo stavby je najhorsim zlocincom, rozkradacom majetku a musi byt exemplarne potrestany aspon na 10 rokov v tretej skupine. Nehovoriac o vrahoch a nasilnikoch, ktorych je potrebne co najskor prepustit z vysetrovacej vezby na slobodu, lebo boli porusene ich ludske prava atd.

harleydavidson
04.06.09, 20:29
veru tak, sme krajina neobmedzených možností...

jarecko
04.06.09, 20:29
harleydavidson
manzelka pavla.za ma v predvolanke napisane, ze je pozvana ako svedok, ty mas co? , ako obvineny?

harleydavidson
04.06.09, 20:37
nemám písomné predvolanie, dnes mi volal vyšetrovateľ na mobil, vraj je na mňa vznesené obvinenie od rapidky. pýtal som sa, že čo som vyviedol, vraj si niečo neplním....zajtra budem múdrejší

mám si priniesť zmluvy a ostané dokumenty. bol som veľmi zvedavý, tak som dohodol termín na zaktra

dnes som volal do ASU, vraj tam už majú vyše 800 sťažností na rapidku a nové húfne chodia každý deň. Pôvodne nás bolo 92, čo sme uvedení v žalobe, všetci ostatní postupne pristupujú do konania. poisťovňa vraj trst. oznámením nás chce odradiť od ďaľšieho konania.
dúfam, že to nikoho NEODRADÍ, skôr opačne, bude motivovať. Je to fakt úbohý a hlavne neefektívny a v istom zmysle nebezpečný krok poisťovne. Sú mi na smiech.

jarecko
04.06.09, 20:54
Tak dufam, ze neostanes zajtra zatvoreny vo vysetrovacej vezbe minimalne na 5 rokov za obvzlast ,,nebezpecny zlocin,, a napises nam aku ujmu hroziacu trestnopravnym postihom si sposobil poistovni, ktora slubovala zivot bez obav. :D

jarecko
05.06.09, 10:46
harleydavidson sa nam zatial nehlasi.

Podla mojho nazoru vsetci, ktori boli osloveni a predvolani policiou by mali v ramci jednotneho postupu proti tak povediac vymyslenemu, zdrzovaciemu trestnemu oznameniu zo strany poistovne kontaktovat advokatsku kancelariu pani JUDr. Ivety Steffekovej, ktora zastupuje AUS a teda aj ich a vypovedat podla jej usmernenia. Dnes sa uz nejedna o zopar klientov. Pocet postihnutych, ktorych zastupuje spominana advokatska kancelaria cez AUS sa pomaly blizi k tisicke a mnoho dalsich este o hromadnej zalobe nevie co by sa tiez pridali.

http://www.pravpomoc.sk/index.php?strana=kontakt

Kontakt:

Advokátska kancelária
JUDr. Iveta Šteffeková
Zadunajská cesta 3, 851 01 Bratislava

Prevádzka: Orenburská 15
Telefón: (00421) 02 45524283
Telefón mobil: (00421) 0902 741 567
E-mail: isteffekova(at)pravpomoc.sk

Lianka
05.06.09, 10:51
nemám písomné predvolanie, dnes mi volal vyšetrovateľ na mobil, vraj je na mňa vznesené obvinenie od rapidky. pýtal som sa, že čo som vyviedol, vraj si niečo neplním....zajtra budem múdrejší...

Dlho som tu nebola (mama zatial hovorila, ze necha tak - je to jej poistka, pocka si na odpoved od Rapidu - caka uz asi 2 mesiace) a zda sa, ze Rapid sa obracia proti ludom? Za co to obvinenie?

jarecko
05.06.09, 11:11
Lianka
Poistovna chce este viacej strpcovat zivot klientom ako doteraz tak na niektorych co su uvedeni v hromadnej zalobe podala podla mojho nazoru vymyslene trestne oznamenie o nejakych poistovacich podvodoch atd. Detaily neviem, ale mal by nieco napisat harleydavidson, ktory siel dnes o osmej rano na policiu vypovedat.
Tvoja mama ked dostane nejaku odpoved tak to bude pre nu nic neriesiaca zmes pravnicky zamotanych viet, zasadne od jadra problemu z ktorych jej nic nebude jasne na com je.

HYDALGO32
05.06.09, 12:07
pre PAVLA_ZA

Pavol, pozdrav Moniku Palkovu, nech sa neboji a drzi sa.

babijanke píšte na zahorcakova@justice.sk, má tam vraj takú adresu, ak niečo.

Na políciu volali aj mňa.

pavol.za
05.06.09, 12:32
pre PAVLA_ZA
Pavol, pozdrav Moniku Palkovu, nech sa neboji a drzi sa....


Rad pozdravim, len mi este musis pripisat kontakt a tiez povedat kto to je :-).

Ides na policiu aj napriek tomu, ze si na sud podanie nedal, iba na ten rozhodcovksy????

jarecko
05.06.09, 12:40
Pôvodca textu príspevku: HYDALGO32
pre PAVLA_ZA
Pavol, pozdrav Moniku Palkovu, nech sa neboji a drzi sa.
babijanke píšte na zahorcakova@justice.sk, má tam vraj takú adresu, ak niečo.
Na políciu volali aj mňa.

asi myslel tuto:

http://sk-sk.facebook.com/people/Monika-Palkova/1444515097

alebo tuto:

http://www.facebook.com/people/Monika-Palkova/1509882642

mozno tuto:

http://www.facebook.com/people/Monika-Palkova/1590362705


Meno zahorcakova sa skutocne nachadzalo na Krajskom sude v Kosiciach, takato osoba pracovala ako sudna tajomnicka na konkurznom oddeleni, mozno este pracuje.

harleydavidson
05.06.09, 18:47
ahojte poradaci, tak som tu, nezavreli ma.:D
trestné oznámenie od poisťovne je poriadny PAŠKVIL. mám fotokópiu tr. oznámenia, zavesím to sem.
Tak v skratke - žalujú ma za to, že som poisťovňu uviedol do omylu svojim úmyselným konaním som prijal ich bonus s tým, že som hneď od začiatku nemal úmysel plniť podmienky prijatia ich bonusu. Je toho viac, ale nebudem to rozpisovať, zavesím sem to tr. oznámenie.

harleydavidson
05.06.09, 19:01
Oznámenie bolo podané na prokuratúru bez ďalších dôkazov, obsahuje kopu vymyslených skutočností a nezmyslov, som zvedavý, ako a čím podložia svoje tvrdenia. Pripadá mi to ako zúfalý výkrik do tmy:D
chlapík z kriminálky krútil hlavou....
Bude sa to riešiť cez skrátené vyšetrovanie. chcel som podať tr. oznámenie na poisťovňu aj ja, ale volal som do ASU, poradili mi, aby som tak ešte nerobil. Dôvod mi nechceli do tel. povedať. Mám známeho prokurátora, aj ten mi vravel, aby som s tr. oznámením počkal do ukončenia vyšetrovania.
všimnite si, že na začiatku dávajú oznámenie na neznámeho páchateľa a neskôr už konkrétne uvádzajú moju osobu. A ani sami nevedia, či som prijal len bonus, alebo aj mobil. Majú v tom asi poriadny chaos.

trestné oznámenie prikladám v prílohe

pavol.za
05.06.09, 19:25
Oznámenie bolo podané na prokuratúru bez ďalších dôkazov, obsahuje kopu vymyslených skutočností a nezmyslov, som zvedavý, ako a čím podložia svoje tvrdenia. Pripadá mi to ako zúfalý výkrik do tmy:D
chlapík z kriminálky krútil hlavou....
Bude sa to riešiť cez skrátené vyšetrovanie. chcel som podať tr. oznámenie na poisťovňu aj ja, ale volal som do ASU, poradili mi, aby som tak ešte nerobil. Dôvod mi nechceli do tel. povedať. Mám známeho prokurátora, aj ten mi vravel, aby som s tr. oznámením počkal do ukončenia vyšetrovania.
všimnite si, že na začiatku dávajú oznámenie na neznámeho páchateľa a neskôr už konkrétne uvádzajú moju osobu. A ani sami nevedia, či som prijal len bonus, alebo aj mobil. Majú v tom asi poriadny chaos.

trestné oznámenie prikladám v prílohe

Cakali sme cely den....

Ake dokumenty si im predkladal?
Poslal si to trestne oznamenie na ASU?

harleydavidson
05.06.09, 19:37
Ospravedlňujem sa za čakanie, skôr to nešlo. Odfotili si zmluvu o uzatvorení poistky, potom list - vernostný bonus čo je doma..., list, kt. nám oznámili povinnosť platiť adm. poplatok a dal som mu ešte aj oznámenie, kt. mi prišlo koncom týždňa o odkupnej hodnote mojej PZ - samozrejme 0€. Tiež som im oznámil, že sa s poisťovňou nedá komunikovať.
Do ASU som oznámenie neposlal - zatiaľ. Ale poisťovňa podal tr. oznámenie aj na nich.

jarecko
05.06.09, 19:57
harleydavidson

tak si sa nam vratil, co je potesitelne. Ked citam to ich trestne oznamenie vidim, ze uz to podpisali ti co su zapisani v predstavenstve na obchodnom registri, ziadny Skapinec. Dostal som chut napisat na tie osoby tiez trestne oznamenie nakolko som nic neprevzal a nepodpisal z ponuk po 1.6.2007 a mam z ich strany zrusenu poistku nemam svoje vlozene peniaze a este im platim povodnu poistnu sumu lebo len sud moze vyniest ortiel kto a ako mal plnit a ci to dodrzal podla uzavretej poistnej zmluvy. Obohatili sa v mojom pripade vo vyske ktora je dostatocna pre trestny cin.

harley si ma inspiroval tym ich textom, zajtra popracujem tiez na niecom.

harleydavidson
05.06.09, 20:03
jarecko

súhlasmi s tebou. Ja som rozhodnutý to tr. oznámenie podať, len počkám na verdikt vyšetrovateľa. A mali by tak spraviť všetci poškodení. Zo strany poisťovne ide o úbohé zastrašovanie.

ako vidím, pribudla ti frčka VIP :-)

jarecko
05.06.09, 20:22
hej dnes mi to naskocilo samo od seba alebo neviem na koho pokyn. Ja som podmienky V.I.P. nevidel tak ani neviem co vlastne je potrebne splnit, ale to nie je az take pre mna teraz dolezite.

jarecko
05.06.09, 20:25
harley je potrebne postupovat koordinovane a nakolko nas zastupuje advokatska kancelaria pani JUDr. Steffekovej najlepsie po konzultacii s nou, najprv napisem email jej ako mame postupovat. Ved nas je uz skoro tisicka, co je uz dost.


Zasmial som sa v tom trestnom oznameni na vete, ze poistovna by vyhodu klientovi za inych podmienok bez jeho stanoviska nikdy neposkytla.

Je to tragikomicke, kto by chcel tie ich vyhody keby skutocne mu niekto pravnicky po lopate vysvetlil do co ho sa dostane ked podpise. Mal som stastie len zhodou priaznivych nahod, ze som nepodpisal (vela uz k tomu nechybalo), inac to ozaj bolo robene prefikanym lisiackym sposobom, co vsetci poskodeni vieme.

harleydavidson
05.06.09, 20:42
veď vravím, je to paškvil

jarecko
05.06.09, 20:56
harley
Z toho ich trestneho oznamenia citam, ze ho podali na ucastnikov hromadnej zaloby ako si pisal minule tych 92. Je tam datum 7.5.2009 to je asi den kedy bola zaloba prijata na sude v Trencine, ktoru uz dostali pisomne aby sa k nej vyjadrili, tak zacinaju trestnymi oznameniami. Na konci pisu, ze dolozia podpisany dokument klienta, ktory je v rozpore s tym co tvrdi v zalobe.

harleydavidson
06.06.09, 05:35
tiež som si všimol, že to nepodával drgonec, keď ich už raz zastupuje. že by to vzdal?

harleydavidson
06.06.09, 05:36
harley
Z toho ich trestneho oznamenia citam, ze ho podali na ucastnikov hromadnej zaloby ako si pisal minule tych 92. Je tam datum 7.5.2009 to je asi den kedy bola zaloba prijata na sude v Trencine, ktoru uz dostali pisomne aby sa k nej vyjadrili, tak zacinaju trestnymi oznameniami. Na konci pisu, ze dolozia podpisany dokument klienta, ktory je v rozpore s tym co tvrdi v zalobe.
som veľmi zvedavý na ten dokument

jarecko
06.06.09, 06:01
Tym dokumentom podla mna myslia niektoru ponuku ako bonus, potvrdenie poistky TS1/07, bezplatny mobil, stanovisko k zvyseniu atd. podla toho kto im co podpisal.

Najvecsi problem maju s tymi od ktorych nemaju ziadny podpis na niektorej ponuke, nevedia z coho ich obvinit.

Uz by to ani George Orwell vlastnym menom Eric Arthur Blair lepsie nenapisal vo svojich romanoch Farma zvierat a 1984, preto boli jeho diela zakazane v byvalom rezime.

http://cs.wikipedia.org/wiki/George_Orwell

Niektore vyroky Orwella:

Dokud nebudou lidé uvědomělí, nebudou se bouřit, a dokud se nevzbouří, nemohou se stát uvědomělými.

Jestliže svoboda slova vůbec něco znamená, potom je to právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet.

Říkat pravdu v čase všeobecného klamu je revoluční čin.

pavol.za
06.06.09, 06:48
Tym dokumentom podla mna myslia niektoru ponuku ako bonus, potvrdenie poistky TS1/07, bezplatny mobil, stanovisko k zvyseniu atd. podla toho kto im co podpisal.

Najvecsi problem maju s tymi od ktorych nemaju ziadny podpis na niektorej ponuke, nevedia z coho ich obvinit.

Uz by to ani George Orwell vlastnym menom Eric Arthur Blair lepsie nenapisal vo svojich romanoch Farma zvierat a 1984, preto boli jeho diela zakazane v byvalom rezime.

http://cs.wikipedia.org/wiki/George_Orwell

To trestne oznamenie od harliho som poslal este vcera p. Steffekovej, pre info, uz aj odpisala so slovami "Dobre premyslené" a ze sa ozve neskor.

O tom ako postupovat treba pockat, ci bude p. Steffekovat nas zastupovat zrejme rozhodne ASU, kazdopadne pojde na vysluch ako advokatka, takze zisti podrobnosti priamo.
Zatial viem iba to, aby sme napisali na ASU a tam odoslali predvolanie aj dalsie veci, kedze ide o "protiutok" z titulu zaloby.
Napisali sme kratky list, ako info o trestnom oznameni, kde sme popisali ze manzelku kontaktovala policia, teda to co povedal vysetrovatel.

Je tu spominany podpisany dokument? Tu navratku mame, ziadali sme o ňu ešte minuly rok. Je to formulovane ako ziadost o znizenie poistneho, kde je drobnym dopisane: Poistné sa znížuje v súľade s VPP zo dna 21.5.2007 a osobnitnými dojedňanami 01/2007, ktoré boli poistnikovi oznámené (sú uverejnené na www.pcsp.sk) a ku ktorým podpisom tejto žiadosti v celom rozsahu pristupuje.

V tom trestnom oznámeni je uvedené, že sa poistník oboznámil, v návratke, že mu bolo oznámene a odkaz na internet. Otázka je čo nám bolo oznámené a dúfam, že polícia si vyžiada dôkaz o tom, čo tam bolo publikované, aký obsah VPP.

jarecko
06.06.09, 07:18
pavol.za
Advokatska kancelaria p. JUDr. Steffekovej zastupuje AUS teda nepriamo nas prihlasenych k hromadnej zalobe v tom nevidim problem.

Nie je na skodu, ked je hned informovana o protiutokoch zaslanim emailu s kopiou dokumentu, hoci je to neoficialne zo strany klientov. Dobre si urobil, ked si jej to poslal, ja som to chcel urobit dnes, ale uz nemusim si ma predbehol :D. Dakujem

jarecko
06.06.09, 07:35
ty si ale tĺk pavol.za, čo keď čítajú poradu a ty si priznal, že sa to dalo prečítať!!! veď na tom sme založili obranu, že to bolo malým písmom a nevedeli sme čo tam je napísané. dávaj pozor!

ištván

Po vojne je kazdy general.
pavol. za to pise teraz ked si to uz 100krat precital, vtedy sa s tym malo kto dosledne zaoberal a nedaval tomu dolezitost a na tom bola zalozena strategia poistovne. Kolko ludi naleti na vselijakych party kde ponukaju zazracne hrnce za tisice byvalych Sk, ale ked nemas po ruke peniaze nic nechcu, len podpisat nejake papiere a v tom chvate clovek podpise a az doma ked je v pokoji zisti co podpisal s drobnymi pismenkami a ked chce od zmluvy odstupit zisti, ze moze, ale uz ma zaplatit nejake penale. Aj takym sposobom sa da zarabat. Nejak podobne postupovala poistovna

jarecko
06.06.09, 07:49
ištván
Nepisem tu o tom ci mam pravdu alebo nie. Nikto sa nemusi podla toho co tu napisem riadit a ani nechce aby pani advokatka chodila s kazdym po celom Slovensku na vypocuvania, ale je dobre ked vie co proti nam protistrana robi.

Teraz som si vsimol, ze ty si nejaky uplne novy dnes zalozeny a tvoje pisanie mi niekoho tu podobne uz predtym pisuceho pripomina.

pavol.za
06.06.09, 08:40
ty si ale tĺk pavol.za, čo ke´d čítajú poradu a ty si priznal, že sa to dalo prečítať!!! veď na tom sme založili obranu, že to bolo malým písmom a nevedeli sme čo tam je napísané. dávaj pozor!

:-). Bud si cosi nepochopil Ty, alebo som to napisal blbo.

Nemm pocit, ze sa k niecomu "priznavam", lebo som odpisal text z navratky, ktoru mi poistovna poslala ako vysvetlenie, preco nam uvadza VPP z 21.5.2007. Nic viac nic menej.

Si tu novy, ta len pre info, ked nieco nevies, pytaj sa, nemusis ale vzapeti hned nadavat a castovat tu diskutujucich, lebo mas na vec iny nazor.

pavol.za
06.06.09, 08:44
pavol.za
Advokatska kancelaria p. JUDr. Steffekovej zastupuje AUS teda nepriamo nas prihlasenych k hromadnej zalobe v tom nevidim problem.

Nie je na skodu, ked je hned informovana o protiutokoch zaslanim emailu s kopiou dokumentu, hoci je to neoficialne zo strany klientov. Dobre si urobil, ked si jej to poslal, ja som to chcel urobit dnes, ale uz nemusim si ma predbehol :D. Dakujem

Vsaj jej napis, s nou sa velmi dobre komnikuje, ak sa budu riesit dalsie kroky, budes to tu vediet lepsie podat ostatnym ako ja.

jarecko
06.06.09, 09:04
Napisem nemam s tym problem.

jarecko
06.06.09, 12:38
ištván

Ty to vies lepsie, pracujes s Jarečkom Skapinským priamo pri hlave chobotnici, tak napis ci mam alebo nie predvolanie na policiu. Inac porada sa vola preto porada, ze si tu radime.

pavol.za
06.06.09, 14:21
neklam, nenapíšeš, ty totiž nemáš o čom Jarečko Skapinský!
PS.:
apropó nevedel som, že toto je len tvoja stránka, a že nový si musí pýtať "schválenie od Vášho blahorodia - Veľkého brata Mr.Orwella"!
ja chcem diskutovať s tými čo majú naozaj problém a nie s tým čo ho vyrába alebo prinajmenšom na ňom parazituje...:D

Ty si nam tu fakt chybal!!! Dakujeme za duchaplne prispevky, su fakt k veci a fakt tomu co pises aj chapes.

jarecko
06.06.09, 14:26
Napisem nemam problem.

Ištván
to bola odpoved pre pavla.za nie tebe. Slo o napisanie advokatke JUDr. Steffekovej aby si bol v obraze.

Co ti brani diskutovat? Tu nikto od nikoho nepotrebuje schvalenie ani ty. Niekto pise viacej niekto menej. Mas pocit, ze ja ti branim pisat? Neboj sa ma a pis kolko vladzes.

harleydavidson
06.06.09, 14:31
http://hn.hnonline.sk/c1-24885780-poistovna-rapid-chce-od-statu-miliony

jarecko
06.06.09, 14:53
V reinkarnaciu neverim, ale na Porade je mozna. To je este mala poznamka odo mna na personu s nazvom ištván. Ty co sa tu pohybuju dlhsie ako jeden den vedia o com je rec.

harleydavidson
06.06.09, 15:26
ištván

nechaj tých osobných žabomyších súbojov a hoď sem príspevok k veci, napr či si poškodený tiež a ak áno, aké kroky si už vykonal...a ak nemáš čo povedať, nevyvolávaj diskusiu mimo témy

jarecko
06.06.09, 15:33
ištván
Intelektual tvojho typu ma neprekvapi svojim sposobom pisania aj keby zajtra zacal pisat pod nickom štefan namiesto ištván.

dano 27
06.06.09, 15:34
Každý má právo písať aj kritické názory, toto dúfam nieje Jareckov Skapincov súkromný portal...Bolo uz dost akejsi kvazi cenzury od kvazi pomahacov, hm J.S.?Dost uz privatizovania verejneho portalu!!!!

jarecko
06.06.09, 15:37
sekundanti sa vzacne zisli v pravu chvilu.

harleydavidson
06.06.09, 15:38
ano, na kritiku má právo každý, ale pokiaľ možno, tak konštruktívnu. ištván začal ostro na telo....

dano 27
06.06.09, 15:43
Proti klamarom je nutne bojovat!!!Rád sa preto pridám k opozícii klamára. VŠetci si ešte raz prečítajte príspevky JARECKA Skapinca, kedy nikto nevie a ani on sam co vlastne kvari tuto rozpoltenu osobnost. Zapamataj si: Kto klame musi mat dobru pamat JARECKO S.!

harleydavidson
06.06.09, 15:53
Proti klamarom je nutne bojovat!!!Rád sa preto pridám k opozícii klamára. VŠetci si ešte raz prečítajte príspevky JARECKA Skapinca, kedy nikto nevie a ani on sam co vlastne kvari tuto rozpoltenu osobnost. Zapamataj si: Kto klame musi mat dobru pamat JARECKO S.!

toto je debata o "STOLICI", píšme k veci

jarecko
06.06.09, 16:04
Proti klamarom je nutne bojovat!!!Rád sa preto pridám k opozícii klamára. VŠetci si ešte raz prečítajte príspevky JARECKA Skapinca, kedy nikto nevie a ani on sam co vlastne kvari tuto rozpoltenu osobnost. Zapamataj si: Kto klame musi mat dobru pamat JARECKO S.!
Spravne si sa ohodnotil, klamat a zavadzat si tu zacal uz pred rokom a aj na inych diskusiach len mas problem, ze si to pametam ja a vela inych klientov.

dano 27
06.06.09, 16:13
JARECKO Skapinsky, uz dost tvojej cenzury a socialistickych restrikcii, vyberam kluce a zvonim tvojmu koncu nech cim skor odzvonis tak ako tvoji kolegovia z Rapidu!!!Dost bolo JARECKA S. a jeho kvazi nazorov bez odovodnenia.

jarecko
06.06.09, 16:13
v stredu večer zverejním právny rozbor TO, ako postupovať ďalej, ale nemožno to podceňovať tak ako to robí Jarečko Skapinský! Odvahu čeliť niečomu si nemožno pliesť so slepotou, ktorá je prňho typická...
Mohol si pisat ked si pisal ako Jaroslav DE potom Kroma naco menis dres, ja pre pisanie svojich prispevkov nepotrebujem menit nick, stale som ten isty jarecko.

jarecko
06.06.09, 16:18
Vazeni pani dano 27 a ištván, ved uz piste k veci ako vas upozornil harleydavidson, zatial su to iba odputavky. Rad si precitam vase rozbory, nazory a fakty.

dano 27
06.06.09, 16:20
Neurazaj zase niekoho ty zivy socik!!!Nechaj človeku nazor!!! Nech moze poukazat na tvoje pochybne pristupy a klamlive dovody prispievania na tento portal!!!

jarecko
06.06.09, 16:25
Cakam na tie nazory.

harleydavidson
06.06.09, 16:28
aj ja som na ne zvedavý

jarecko
06.06.09, 16:43
Oki reinkarnovany ištván, Jaroslav DE, Kroma atd. pridem si to piatok precitat, len neviem ktory to ten piatok bude, nenapisal si datum, aby to nebolo 29. februara na buduci rok.

harleydavidson
06.06.09, 17:09
ty JS na nič nečakaj a navaľ to "predvolanie na políciu" ! alebo to bude 29.februára 2010? :-)
nie je čo ukázať, však, Jarečko de Skapinóza ...teba nikto nepredvoláva? nie je prečo? alebo si sa už "vykúpil poctivým platením poistného (ako ostatne píšeš) a poplatkov" a iných štveš do boja?Kto si Jarečko, nie náhodou Skapinský?
Menej útočných drístov a odpútavania pozornosti od problému a viac faktov a rozumu do hrsti, to ti nesedí čo?
Za koho sa zase schováš aby si si "refrešoval" ksicht a lá "klient"...


tak keby toto ešte usporiadaš do veršov, tak si myslím, že si ištván habodás:D

jarecko
06.06.09, 17:09
Zatial ištvánik iba stekas, ale to je v pohode to si uz tu skusal viac raz, taki psikovia robia iba velky rozruch, ktory nakoniec stichne. Ja vydrz mam, pockam.

Pis uz konecne nazory k veci na ktore tu cakame skoro cely den a zatial nic.
Rozbory budu stredu oki uz sa tesim na zaujimave citanie.

daklen
06.06.09, 17:19
Neurazaj zase niekoho ty zivy socik!!!Nechaj človeku nazor!!! Nech moze poukazat na tvoje pochybne pristupy a klamlive dovody prispievania na tento portal!!!

to dano 27 alias ištván

Okrem toho že sa neustále navážaš do jarečka som žiadny tvoj názor na danú tému tu na porade nečítal.Nechaj jarečka jarečkom a napíš niečo konkrétne k danej veci

tokaiito
06.06.09, 17:39
Halóóó !!!

Prestaňte sa tu už baviť o nezmysloch !!!
Nereagujte na bezpredmetné príspevky !!!

Ak sa tu v stredu objaví ten právny rozbor TO ako je sľúbené , potom sa k tomu vyjadrujte!
Momentálne iba VŠETCI mlátite prázdnu slamu a spamujete fórum /poradu :(

jarecko
06.06.09, 19:40
Uz pomaly polnoc bude i Posta pre teba davno skoncila a nazorov niet.

harleydavidson
06.06.09, 19:55
Rozhodol som sa, ze napisem do poistovne list - moje stanovisko ohladom TO podaneho na moju osobu. Mozno to ani nebudu citat, ale ulavim si dusi

harleydavidson
07.06.09, 07:12
ištván, ešte pár takýchto príspevkov a tvoj nick tu na porade bude minulosťou

harleydavidson
07.06.09, 07:36
nechápem, ešte pred chvíľkou bol medzi mojim príspevkom č 2111 zo včera a dnešným, ištvánov príspevok. Že by ho vymazal administrátor?


...vlastne, zmizli všetky všetky jeho príspevky, prišlo na moje slová.

Deyres
07.06.09, 07:51
Ahojte - ako keby som to tušil !!!!!

Včera som si odkopiroval ištván-ov príspevok 2104, nakoľko som predpokladal, že po čase dôjde k tomu, že na Porade ostanú len jeho prázdne príspevky - tak, ako to už urobili niekoľkí iní tiež "radcovia".

Takže - ako svetlú spomienku na ištvána tu jeho príspevok 2104 vešiam a naďalej budem čakať na jeho stredňajšie zverejnenie právneho rozboru TO.

Iná vec je ale, že nechápem, ako môžu vyletieť z Porady celé príspevky (aj s členom) a všetko sa prečísľuje...


začiatok jeho príspevku


Dnes, 06:02 PM


#2104 (http://www.porada.sk/1064923-post2104.html)
ištván (http://www.porada.sk/member.php?u=133402)
Junior Member

Členom od: 06-06-09
Príspevky: 9
Súhlasil: 0x
Získal 5 súhlasov
v 5 príspevkoch
PoradaBody: 1

Re: Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenske
v stredu večer zverejním právny rozbor TO, ako postupovať ďalej, ale nemožno to podceňovať tak ako to robí Jarečko Skapinský! Odvahu čeliť niečomu si nemožno pliesť so slepotou, ktorá je prňho typická...


koniec jeho príspevku

jarecko
07.06.09, 08:27
harleydavidson
vymazat sa da tak, ze stlacis ,, uprav ,, a potom je tam ponuka ,, vymazat ,, a ked to stlacis tak sa ta opyta ci cely prispevok a ked potvrdis tak zmizne vsetko aj s cislom ako keby tam nikdy nebol. Tak nejak to ide ked si dobre pametam. Takze nemusel to mazat administrator, ale aj sam autor to moze zmazat.

Lianka
07.06.09, 08:33
jeho nick je zruseny, aj jeho prispevky... je mozne, ze ho niekto nahlasil a admin ho "vyhodil"... takze ak sa objavi, tak pod novym nickom

jarecko
07.06.09, 08:42
Mne je jeho pismopis citatelny, hoci bude menit nick kazdy treti den.

tokaiito
07.06.09, 11:18
Tak na "podenkovej" životnosti IŠTVÁNA a aj iných "žlčochrličov" :---
sa sami všetci môžu presvedčiť o tom , že jednoducho netreba na takéto príspevky vôbec nijako reagovať !!!

On si tie svoje zbytočné spamy zmaže (prípadne ich zmaže admin) a fórum zostane akurát zahltené vašimi reakciami naňho......
A keď sa niekto nový -seriózny- prihlási na toto fórum a začne si čítať príspevky od nejakého času späť , nemá šancu zistiť na koho vlastne kto reaguje a vidí tu akurát chaos :(.

Preto už niekoľkýkrát na všetkých apelujem : NEREAGUJTE NA ŽIADNY PRÍSPEVOK ktorý niekoho osobne napáda , uráža a odvádza diskusiu od témy !!!

danino
08.06.09, 12:58
Podla mojho nazoru by policia najskor mala ziadat doplnit Trestne oznamenie zo strany oznamovatela nakolko z uvedeneho nieje zrejme nic podstatne na zaklade coho ma policia dalej postupovat voci konkretnej osobe. napr akym konkretnym sposobom osoba od poistovne vylakala vyhodu, akym sposobom neplni dohodnute podmienky, aka vznikla poistovni skoda a pod... Nasledne nas vypocuvat ako svedkov. Ved ak nahodou vo veci budu konat dalej budu nas musiet zase dopocuvat. Vsak je smiesne aby niekto podal trestne oznamenie v style " nejako nas uz len podviedol ". Uz len z hladiska moralneho by bolo dobre dopocut oznamovatela, nakolko urcite nie kazdemu je prijemny vysluch na policii. A v pripade opodstatnenosti oznamenia predvolat svedka. Potom ma nasa slavna policia SR taku reputaciu u obcanov.

Taktiez myslim ze by bolo namieste pokynom od kompetentnych pozastavit preverovanie tychto oznameni aspon do rozhodnutia sudu. Vsak ak sa nam dostane pravdy konanie organaov cinych v tr. konani moze prist nakoniec vo vela pripadoch nazmar. Vysetrovanie tiez nieje najlacnejsia zalezitost.

Netreba si z toho robit tazku hlavu ale pre istotu si treba davat pri tych vysluchoch pozor na to co povieme aby si nas poistovna nakoniec nepodala ako jednotilivcov. Moze to byt dalsi z ich podlych tahov v pripade ze uspejeme spolocne na sudoch v hromadnej zalobe.

Nechcel som tu vykecavat a mudrovat ale nedalo mi nevyjadrit svoj osobny nazor. Inac my sme objednany na PZ v piatok:)

pavol.za
08.06.09, 13:29
Podla mojho nazoru by policia najskor mala ziadat doplnit Trestne oznamenie zo strany oznamovatela nakolko z uvedeneho nieje zrejme nic podstatne na zaklade coho ma policia dalej postupovat voci konkretnej osobe. napr akym konkretnym sposobom osoba od poistovne vylakala vyhodu, akym sposobom neplni dohodnute podmienky, aka vznikla poistovni skoda a pod... Nasledne nas vypocuvat ako svedkov. Ved ak nahodou vo veci budu konat dalej budu nas musiet zase dopocuvat. Vsak je smiesne aby niekto podal trestne oznamenie v style " nejako nas uz len podviedol ". Uz len z hladiska moralneho by bolo dobre dopocut oznamovatela, nakolko urcite nie kazdemu je prijemny vysluch na policii. A v pripade opodstatnenosti oznamenia predvolat svedka. Potom ma nasa slavna policia SR taku reputaciu u obcanov.

Taktiez myslim ze by bolo namieste pokynom od kompetentnych pozastavit preverovanie tychto oznameni aspon do rozhodnutia sudu. Vsak ak sa nam dostane pravdy konanie organaov cinych v tr. konani moze prist nakoniec vo vela pripadoch nazmar. Vysetrovanie tiez nieje najlacnejsia zalezitost.

Netreba si z toho robit tazku hlavu ale pre istotu si treba davat pri tych vysluchoch pozor na to co povieme aby si nas poistovna nakoniec nepodala ako jednotilivcov. Moze to byt dalsi z ich podlych tahov v pripade ze uspejeme spolocne na sudoch v hromadnej zalobe.

Nechcel som tu vykecavat a mudrovat ale nedalo mi nevyjadrit svoj osobny nazor. Inac my sme objednany na PZ v piatok:)

Plne s Tebou suhlasim a tiez nechapem tomuto postupu policie. Najskor si mali preverit veci so strany oznamovatela a tiez zistit ci ide o opravnene oznamenie. Zistili by, ze vec je na sude a tiez, ze existuje vydane predbezne sudne opatrenie. Bremeno dokazovania je na strane poistovne, preco teda zacali s vysluchom nechapem a nechame si to vysvetlit pri vysluchu.

harleydavidson
08.06.09, 15:33
Tr.oz. som dal precitat svojmu znamemu - prokuratorovi, ten sa na tom dobre pobavil.

pavol.za
08.06.09, 16:57
Tr.oz. som dal precitat svojmu znamemu - prokuratorovi, ten sa na tom dobre pobavil.

Odporicil Ti aj nejake riesenie?
Ci odporucil pockat do stredy na tu pravnu analyzu?

harleydavidson
08.06.09, 17:51
Odporicil Ti aj nejake riesenie?
Ci odporucil pockat do stredy na tu pravnu analyzu?


no nevie neviem, či sa dočkáme ištvánovej právnej analýzy...

ohľadom TO, mi odporučil len toľko, aby som vydržal do ukončenia vyšetrovania. Na ďalšie "rozumy" sa zastavím potom aj podľa toho, aký bude záver vyš.

csincsilla32
08.06.09, 18:14
Nevie mi niekto poradiť, ako sa dostať k predbežnému opatreniu súdu ? Vieme že bolo vydané, ale ešte som ho nikde nevidela.

harleydavidson
08.06.09, 18:31
Nevie mi niekto poradiť, ako sa dostať k predbežnému opatreniu súdu ? Vieme že bolo vydané, ale ešte som ho nikde nevidela.


Vraj bude dostupné na stránkach ASU

pozlatka
08.06.09, 18:42
Nebolo by dobré informovať o trestných oznámeniach aj ASU? Myslím si, že by mali vedieť o tejto aktivite poisťovne, možno že by mohli aspoň poradiť.

harleydavidson
08.06.09, 18:50
Nebolo by dobré informovať o trestných oznámeniach aj ASU? Myslím si, že by mali vedieť o tejto aktivite poisťovne, možno že by mohli aspoň poradiť.

ASU o TO vie, aj na nich bolo podané.

pavol.za
08.06.09, 20:01
Nevie mi niekto poradiť, ako sa dostať k predbežnému opatreniu súdu ? Vieme že bolo vydané, ale ešte som ho nikde nevidela.

Uz to tu bolo, tak pre ozivenie pamati, ale len co bolo v novimach...

http://www.sme.sk/c/4842513/rapid-life-nemoze-vyberat-poplatky-a-rusit-zmluvy.html

jarecko
10.06.09, 18:39
Ked si dobre pametam, mala tu byt dnes zverejnena nejaka super analyza Trestneho Oznamenia. Je pomaly polnoc a ja tu nevidim nic.

harleydavidson
11.06.09, 16:34
Ked si dobre pametam, mala tu byt dnes zverejnena nejaka super analyza Trestneho Oznamenia. Je pomaly polnoc a ja tu nevidim nic.

...ale zato hned ta dal niekto "dole";)


ohladom tr. oznamenia mi dnes zase volali, ale tentokrat uz obvodneho odd. PZ. Mam sa v pondelok zastavit a priniest vsetky podklady. Ako v kocurkove - zase si odfotia tie iste dokumnety a zase vypoviem to iste ako na kriminalke.

danino
12.06.09, 13:57
Zdravicko uz aj my mame vysluch za sebou. Vysetrovatel ostal priam zhrozeny z praktik poistovne a o to este viac ze pred par rokmi z tejto poistonvne vystupil, lebo by dnes bol na nasom mieste. Taktiez sme sa zhodli v tvrdeni ze s poistovnou nieje mozne nadviazat kontakt. Co uz ma potom spravit poistenec ked ani policajt sa snimi telefonicky neskontaktuje. Ze tak sa nevynadaval ani nepamata. To je uz teda servis klientom :D. Prokurator dal pokyn aby zistili vysku skody co by velmi zaujimalo aj mna. Podpisanym osobam na Tr. oznamku volali aj na sukromne cisla a ti ich odkazali na spolocnost. Ale som sa aspon nasmial ze ak ich teraz takto bombarduju policajti roznych kutov SR tak maju o zabavu postarane. Poistovna si sama robi reklamu je jedno ci policajt, prokurator , dalsi ktorym prejde cez prsty toto tr. oznamenie o okolie im blizke moholi raz byt ich potencionalnymi zakaznikomi. Lebo kazdy kdo ma stipku zdraveho rozumu vie ze sa jedna o bandu nenazratych prasat.

V prilohe Vam poskytujem tr.oznamenie + dodatok k nemu.

harleydavidson
12.06.09, 18:11
Zaujimave citanie, Drgonec ma plnu pusu demokracie, mohol by napisat aj clanok o demokratickych sposoboch jednej poistovne, kt zastupuje a tieto sposoby obhajuje. A ako jej demokraticky oklamani klienti hadzu na tuto poistovnu spinu...
http://hnonline.sk/nazory/c1-37421650-menej-slov-viac-cinov

jarecko
12.06.09, 19:28
Zdravicko uz aj my mame vysluch za sebou. Vysetrovatel ostal priam zhrozeny z praktik poistovne a o to este viac ze pred par rokmi z tejto poistonvne vystupil, lebo by dnes bol na nasom mieste. Taktiez sme sa zhodli v tvrdeni ze s poistovnou nieje mozne nadviazat kontakt. Co uz ma potom spravit poistenec ked ani policajt sa snimi telefonicky neskontaktuje. Ze tak sa nevynadaval ani nepamata. To je uz teda servis klientom :D. Prokurator dal pokyn aby zistili vysku skody co by velmi zaujimalo aj mna. Podpisanym osobam na Tr. oznamku volali aj na sukromne cisla a ti ich odkazali na spolocnost. Ale som sa aspon nasmial ze ak ich teraz takto bombarduju policajti roznych kutov SR tak maju o zabavu postarane. Poistovna si sama robi reklamu je jedno ci policajt, prokurator , dalsi ktorym prejde cez prsty toto tr. oznamenie o okolie im blizke moholi raz byt ich potencionalnymi zakaznikomi. Lebo kazdy kdo ma stipku zdraveho rozumu vie ze sa jedna o bandu nenazratych prasat.

V prilohe Vam poskytujem tr.oznamenie + dodatok k nemu.
Su to zdieraci. Pytam sa. Kto zacal ako prvy rozosielat lakave ponuky. Odpovedam, bola to poistovna so svojimi kombinaciami ako podvodom, dostat klienta z povodnych VPP na nove podvodne VPP. Poistenci neboli ti prvi, ktori chceli nieco od poistovne vylakat.

Seriozny a objektivny vysetrovatel z dokumentov, ktore zasielala poistovna by to mal pochopit a usudit, ze klient je ten poskodeny, ale v dnesnej slovenskej realite sicilskeho corleonskeho typu moze byt aj biela farba nakoniec cierna.

agentka2312
14.06.09, 10:00
ahojte poradaci z ktoreho mesta ste?tiez som poskodena a neviem tu sa nic nedeje v Ke, niezeby mi to chybalo chodit po policii akurat som si zistila ze 19.6. bude na Okr.sude Ke 1 pojednavat v kauze Judr.Gombosova pojdem tam ked bude pristup pre verejnost

22480
14.06.09, 11:34
ahojte poradaci z ktoreho mesta ste?tiez som poskodena a neviem tu sa nic nedeje v Ke, niezeby mi to chybalo chodit po policii akurat som si zistila ze 19.6. bude na Okr.sude Ke 1 pojednavat v kauze Judr.Gombosova pojdem tam ked bude pristup pre verejnost

Ja len doplnim, ze pojednavanie sa zacina o 11.15.

http://www.justice.gov.sk/sudy/zp.aspx

22480
14.06.09, 11:47
Doplnam este cislo spisovej znacky - 38C/157/2008

Roly
15.06.09, 06:51
Ja by som najprv na Vašom mieste pouvažoval, čí PLUS 7 DNI je správny časopis pre inteligentných ľudí. Pretože bulvár a inteligencia sa diametrálne odlišujú. Máte istotu, že je to práve tak, ako to je tam napísané? Ja mám napríklad informácie, že dotknutá osoba v uvedenom článku má čistý register trestov... Je naozaj na zvážení, či stojí vôbec za to, pripájať sa k niečomu, čo overené nemáte... Či všetko, čo napíše bulvár je pravda? Položte si aj takúto otázku...

pozlatka
15.06.09, 19:35
Dávam do pozornosti: na stránke ASU je už uverejnené predbežné opatrenie uložené poisťovni Rapid.

pavol.za
15.06.09, 20:26
Dávam do pozornosti: na stránke ASU je už uverejnené predbežné opatrenie uložené poisťovni Rapid.

Este doplnim, je to na v sekcii AUS informuje / "Podané žaloby a právoplatné rozhodnutia". Je to naspodu, ak sa Vam to nezobrazi, stlacte Shift+F5 a bude to tam :-).

tokaiito
16.06.09, 13:29
Ja by som najprv na Vašom mieste pouvažoval, čí PLUS 7 DNI je správny časopis pre inteligentných ľudí. Pretože bulvár a inteligencia sa diametrálne odlišujú. Máte istotu, že je to práve tak, ako to je tam napísané? Ja mám napríklad informácie, že dotknutá osoba v uvedenom článku má čistý register trestov... Je naozaj na zvážení, či stojí vôbec za to, pripájať sa k niečomu, čo overené nemáte... Či všetko, čo napíše bulvár je pravda? Položte si aj takúto otázku...

V tomto prípade musím plne súhlasiť !
Na PLUS 7 DNÍ mám svoj názor , ktorý mimochodom nie je moc lichotivý...

Podľa môjho súkromného názoru je to žumpa novinárskej obce.
Keď potrebujú titulku na prvú stranu , spravia vraha aj z nevinného človeka ...napíšu o tom článok na tri strany kde je samé "ÚDAJNE , VRAVÍ SA , DOPOČULI SME SA , Z NEMENOVANÝCH ZDROJOV VIEME a pod. "
A keď sa ten človek bráni , dá to na súd a súd im prikáže aby sa ospravedlnili , tak to ospravedlnenie uverejnia celkom vzadu v stĺpčeku veľkom 5 x 3 cm.

Týmto všetkým nechcem povedať že ten človek o ktorom je spomínaný článok je čistý ako ľalia , ale vyvodzovať z toho nejaké jednoznačné závery......hm....to asi nie!!

V každom prípade o tom "našom" rozhodcovskom súde kam spadajú nespokojní klienti "superpoisťovne bez obáv" tu už jarečko napísal dosť na to , aby sme vedeli všetci že tadiaľto cesta nevedie. ;)

dragonka
16.06.09, 19:26
aj mne dnes volali z policie ohladom poistovne či som niečo nezaplatila ale viac nič tak som zvedavá ako to dopadne čo poradite

babijanka
17.06.09, 12:26
Mám dotaz, možno tu už bola odpoveď, ale tých 215 strán sa mi nechce čítať, takže tiež som jedna z poškodených, poistku som uztvorila ešte v roku 1998. Promlémy mám rovnaké, tak ako sa už o nich písalo, chcem sa len opýtať či robím dobre, keď mesačné splátky za poistku platím aj naďalej,bála som sa ju prestať platiť, aby som nenahrala do karát Rapidke. Je medzi Vami ešte niekto taký, resp. vie mi niekto dať odpoveď ? (písala som už aj do ASU, poslala potrebné materiály, ale zatiaľ sa mi nikto neozval.

thelma
17.06.09, 14:26
Mám dotaz, možno tu už bola odpoveď, ale tých 215 strán sa mi nechce čítať, takže tiež som jedna z poškodených, poistku som uztvorila ešte v roku 1998. Promlémy mám rovnaké, tak ako sa už o nich písalo, chcem sa len opýtať či robím dobre, keď mesačné splátky za poistku platím aj naďalej,bála som sa ju prestať platiť, aby som nenahrala do karát Rapidke. Je medzi Vami ešte niekto taký, resp. vie mi niekto dať odpoveď ? (písala som už aj do ASU, poslala potrebné materiály, ale zatiaľ sa mi nikto neozval.
Ja som podobny pripad, platit este stale mam, takze mesacne poistne platim. Myslim si, ze je to spravne, ale nepotvrdil mi to ziaden pravnik. Akurat neplatim admin. poplatok.

agentka2312
17.06.09, 14:52
ano, myslim si ze tak je to spravne platit dalej dohodnute poistne bez poplatku co vyrubili v marci v v zakladnych VPP to nebolo dojednane a ked mali s nami vazny umysel boli by nas prostrednictvom poradkyn pozvali do centra alebo do pobocky a vysvetlili nam problem s poistnym vzorcom takto nas chcu odrbat o nase peniaze ved preto sme pisali do ASU ze sme poskodeni nie zmenili /rada/podmienky pretransformovali nase UDP-K poistky na eurokapitalplus bez nas bez nasho suhlasu pockame ako to dopadne vdaka ASU a tym co sme sa zmobilizovali proti zivotu bez obav

babijanka
18.06.09, 06:30
ano, myslim si ze tak je to spravne platit dalej dohodnute poistne bez poplatku co vyrubili v marci v v zakladnych VPP to nebolo dojednane a ked mali s nami vazny umysel boli by nas prostrednictvom poradkyn pozvali do centra alebo do pobocky a vysvetlili nam problem s poistnym vzorcom takto nas chcu odrbat o nase peniaze ved preto sme pisali do ASU ze sme poskodeni nie zmenili /rada/podmienky pretransformovali nase UDP-K poistky na eurokapitalplus bez nas bez nasho suhlasu pockame ako to dopadne vdaka ASU a tym co sme sa zmobilizovali proti zivotu bez obav
A prosím Ťa z toho ASU Ti už prišla (resp. či niekomu z nás ) vôbec nejaká odpoveď alebo to všetko stojí na mŕtvom bode:(

pavol.za
18.06.09, 07:18
A prosím Ťa z toho ASU Ti už prišla (resp. či niekomu z nás ) vôbec nejaká odpoveď alebo to všetko stojí na mŕtvom bode:(

Zaloba bola podana, predbezne rozhodnutie sa da pozriet na http://www.asu.sk/zalobyarozhodnutia.htm, je tam aj zoznam zalobcov.
Oznam sme nedostali ziadny, pozeral som zoznam, my tam sme, ale niektory znami tam niesu.

Pisal som do ASU otazku na dovod preco nie je ta konkretna osoba zaradena (nedoslo splnomocnenie, chybaju nalezitosti a pod...).
Odpoved je tu:

Dobrý deň.

Žaloba bola podaná v mene 92 prvých klientov poisťovne Rapid life. V súčasnosoti evidujeme cca 1000 klientov poisťovne, ktorí sa pridávajú k uvedenej žalobe.


S pozdravom


Zuzana Beráneková
Asociácia užívateľov služieb


Da sa povedat, ze aby sa veci pohli, urobili uzavierku v den "D", dali zalobu a ostatni sa budu kompletizovat a pridruzovat.

harleydavidson
18.06.09, 08:55
Poistovna podala TO len na tych klientov, co su uvedeni v zalobe, teda 92, ak sa nemylim. Som zvedavy, ci TO podaju aj na zvysnych cca 900-1000 klientov, co pristupuju k zalobe. Bude to zaujimave.

V pondelok som bol uz na druhom "vysluchu", vraj sa jedna len o zhromazdovanie dokazov, teraz vysetrovatel vyzve zast. poistovne, aby dolozili dokaz, ako boli poskodeni. Vraj svoje obvinenia nicim nepodlozili.

pavol.za
18.06.09, 09:04
Poistovna podala TO len na tych klientov, co su uvedeni v zalobe, teda 92, ak sa nemylim. Som zvedavy, ci TO podaju aj na zvysnych cca 900-1000 klientov, co pristupuju k zalobe. Bude to zaujimave.

V pondelok som bol uz na druhom "vysluchu", vraj sa jedna len o zhromazdovanie dokazov, teraz vysetrovatel vyzve zast. poistovne, aby dolozili dokaz, ako boli poskodeni. Vraj svoje obvinenia nicim nepodlozili.

O com bol druhy vysluch?

harleydavidson
18.06.09, 09:23
na druhy krat som bol predvolany na obvodne odd. PZ, vypovedal som to iste, len inemu policajtovi. dofotil si este niektore listiny ohladom poistovne a to bolo vsetko.

thelma
18.06.09, 11:37
Poistovna podala TO len na tych klientov, co su uvedeni v zalobe, teda 92, ak sa nemylim. Som zvedavy, ci TO podaju aj na zvysnych cca 900-1000 klientov, co pristupuju k zalobe. Bude to zaujimave.

V pondelok som bol uz na druhom "vysluchu", vraj sa jedna len o zhromazdovanie dokazov, teraz vysetrovatel vyzve zast. poistovne, aby dolozili dokaz, ako boli poskodeni. Vraj svoje obvinenia nicim nepodlozili.


Ja som v zozname zalujucich, ale zatial ma policia nepredvolala. Tak cakam :rolleyes:

ketty3811
18.06.09, 12:46
Aj ja som v zozname,a tiež ma ešte nepredvolali.

pavol.za
18.06.09, 12:52
Ja som v zozname zalujucich, ale zatial ma policia nepredvolala. Tak cakam :rolleyes:

Asi nie si z tych, co podpisali bonus alebo mobil. Lebo to smerovalo na nich....

Manzelka bola na vysluchu, bol som aj ja aj s dietatom.... Na vysluchu sa mala zucastnit aj p. advokatka Steffekova, ale zhodli sme sa na tom, ze to bude zbytocne, tak boli sme sami. Popisala cely priebeh udalosti a bolo zaujimave sledovat reakcie vysetrovatela. Doslova zasol nad postupom poistovne... Kazdopadne nad tym mavol rukou a prehlasil, ze sa jedna o obciansko pravny spor. Dokonca aj prokurator to uvadzal v dokumente, cital to len tak v rychlosti.

Chceli sme kopiu trestneho oznamenia a dokumentov so spisu. No vraj nemame na to narok, kedze nie sme obvineny ani ako svedok. Informoval som sa o moznosti podat TO pre krive obvinenie. Nie je z tohto titulu mozne, lebo nie je vznesene obvinie.
Usudzujem, ze to urobili tak, aby neboli postihnutelny za to, islo len o cistu buzeraciu so strany poistovne za ucelom zvratit proces, odradit ludi. Konanie je zrychlene, koncom mesiaca by sa to malo uzavriet, mam sa o tom informovat telefonicky.

harleydavidson
18.06.09, 19:35
podla mna je otazka casu, kedy predvolanie dostanu aj thelma a ketty 3811, ak su uvedeni v zalobe. vsetci, co sú v zalobe museli zobrat bud bonus, alebo mobil, lebo o tom je zaloba

harleydavidson
18.06.09, 19:38
pavol.za

povedali ti ze nie si obvineny a ani svedok? tak potom na co ta predvolali? mne vysetrovatel bez problemov TO odfotil

pavol.za
18.06.09, 20:06
pavol.za

povedali ti ze nie si obvineny a ani svedok? tak potom na co ta predvolali? mne vysetrovatel bez problemov TO odfotil

Divne ja viem :-). Predvolanie bolo formulovane ako svedok. Predvolana bola len moja manzelka, ja som tam bol ako blizka osoba. Nevypytoval som sa viac, viem ze Ty mas to TO, ale ver mi, ze som nemal chut sa este tam dohadovat.
Mam sa ozvat na konci mesiaca, ja sa na to este urcite opytam...

Jano2009
19.06.09, 04:29
Ja som tiež na zozname aj s manželkou, ale zatiaľ nás nekontaktovali. Možno - ja som nič nepodpísal, ale začal som platiť o 40,-Sk menej a manželka podpísala po redukcii, teda asi niet dôvodu na TO. No neviem...

agentka2312
19.06.09, 04:37
ahoj pavol.za kde si prosim Ta pozeral zoznam poskodenych klientov?chcem sa kuknut ci som zaradena posielala som mnozstvo podkladov doporucene dakujem

pavol.za
19.06.09, 04:53
ahoj pavol.za kde si prosim Ta pozeral zoznam poskodenych klientov?chcem sa kuknut ci som zaradena posielala som mnozstvo podkladov doporucene dakujem

V tom predbeznom uzneseni sudu je menny zoznam.

http://www.asu.sk/Aus.files/opatrenie-strana01.jpg
http://www.asu.sk/Aus.files/opatrenie-strana02.jpg

V suvislosti s predbeznym opatrenim som sa informoval na ASU, na koho sa vztahuje, ci len na tych, co su v zozname, alebo vsetkych klientov


predbežné opatrenie sa týka všetkých klientov poisťovne Rapid life, nielen tých, ktorí sú uvedení v žalobe. V predbežnom opatrení ide o rozhodnutie súdu, ktoré hovorí, že nie je potrebné platiť administratívne poplatky.


S pozdravom


Zuzana Beráneková
Asociácia užívateľov služieb


Takze platit poplatky nemusi nikto

Saara
19.06.09, 10:27
Predbezne opatrenie sa zrejme tyka vsetkych klientov, ktori podpisali tlaciva, ktore su uvedene na strane 3. Nenasla som tam spomenute tlacivo Ziadost o obnovenie financnych parametrov.
Prosim, ludi, ktori sa dostali pod nove VOP podpisanim prave tohto dokumentu, aby sa ozvali, ako dalej riesia svoju situaciu. Poplatky platite dalej? Mate nejake informacie od pravnicky?

Jano2009
19.06.09, 11:50
Tiež sa mi to zdá divné, ale volal som na AUS. Odpoveď znela, že sa rieši aj tento problém. No manželka poslala dodatok k sťažnosti kde túto skutočnosť zdôraznila napriek tomu, že sme to uviedli aj v pôvodnej sťažnosti. Poplatky samozrejme neplatíme. Ak máte niekto ďalšie informácie, sem s nimi.

Saara
19.06.09, 14:19
Tak, mam potvrdene od pravnika, ze naozaj sa predbezne opatrenie tyka len vsetkych ludi, co podpisali tie 4 dokumenty. Ziadost o obnovenie fin. parametrov poi. zmluvy po redukcii tam nie je, cize tychto ludi sa to netyka. Treba pisat na ASU a popisat im aj tieto pripady, tie by sa potom mohli riesit, ale momentalne ich predbezne opatrenie neriesi.

ketty3811
19.06.09, 15:53
podla mna je otazka casu, kedy predvolanie dostanu aj thelma a ketty 3811, ak su uvedeni v zalobe. vsetci, co sú v zalobe museli zobrat bud bonus, alebo mobil, lebo o tom je zaloba
ja som nezobrala ani bonus,ani mobil,ale podpísala som "Stanovisko k zvýšeniu poistného",kde boli tie tri možnosti.