Fabiana
15.05.08,09:23
1. rada
Aby brambory neklíčily, je potřeba vložit do pytle s bramborami jablko.
Ne, správně je: Kupte očištěné brambory nebo hranolky, dejte je do mrazničky a mějte je tam i celý rok. ;)

2. rada
Než vlijete těsto do formy, vymažte ji tukem a vysypte moukou nebo strouhankou.
Ne, správně je: V obchodě za rohem prodávají hotové zákusky. Není to daleko a je to bez práce. ;)

3. rada
Když se vám podaří přesolit polévku, hoďte do ní, ještě během vaření kousek brambory.
Ne, správně je: Vaše rodina má být ráda, že jste vůbec něco uvařila a je jedno, jestli je to k jídlu. ;)

4. rada
Bolí vás hlava? Vezměte citron, rozkrojte jej na polovinu a potřete si jim čelo. Bolest ustoupí.
Ne, správně je: Vezměte citron, rozkrojte jej na polovinu, hoďte jej do sklenice s tequilou a vypijte. Hlava vás bude bolet dál, ale budete příliš opilá na to, aby vám to vadilo. ;)

5. rada
Aby vám láhev vína při otevírání neklouzala, zabalte ji do utěrky.
Ne, správně je: Oblečte si něco sexy a zaklepejte na dveře souseda. ;)

6. rada
Zůstalo vám víno? Zmrazte jej do kostek ledu a použijte na ochucení masa a omáček.
Ne, správně je: Cože, zbytky vína? Něco takového neznám!;)
Fabiana
15.05.08,07:24
Baklažány stratia horkosť ak: ich nakrájate na rezy, dáte na sito a posolíte. Necháte 30 odkvapkávať, potom ich opláchnete a utriete.
Fabiana
15.05.08,07:26
Nápoj na obličky: Ak máte problém s obličkovými, kameňmi, tak treba piť každé ráno na lačno šťavu z jednej limetky a dvomi polievkovými lyžicami olivového oleja.
Je to dobrá pomoc.
Fabiana
15.05.08,07:27
Zemiaky uvaríte rýchlo ak: k ich vareniu pridáte lyžičku masla. Rovnaký účinok má aj pohárik svetlého piva.

Aby syr nevyschol
Ak nechcete aby vám syr vysychal, vložte ho do plastovej nádoby a pridajte dve kocky cukru.
Fabiana
15.05.08,07:31
Aby sa mäso počas dňa v prírode nepokazilo, zabaľte ho do žihľavy a odložte do tieňa.
Fabiana
20.05.08,19:23
Ako otvoriť zaváraninový pohár?
Poháre sa nám budú ľahšie otvárať, ak na ich viečko napustíme teplú vodu. Pomáha aj silný úder na dno pohára, keď ho držíme pred sebou vo vodorovnej polohe.
Ja osobne pobúcham viečkom o zem po celom obvode. Primeranou silou samozrejme, nakoľko šťava môže vytiecť.
ondrejvla
20.05.08,19:54
Baklažány stratia horkosť ak: ich nakrájate na rezy, dáte na sito a posolíte. Necháte 30 odkvapkávať, potom ich opláchnete a utriete.

No ale my neskonzumujeme 30 baklažánov a to sme dosť veľká rodina...;)
Fabiana
20.05.08,20:11
No ale my neskonzumujeme 30 baklažánov a to sme dosť veľká rodina...;)

pravda, pravda... má tam byť 30 minút. Ja ich potom obalím v trojobale a opražím. Mne to chutí ako obalované huby....mňam...

Ďakujem za upozornenie;)
Fabiana
20.05.08,20:48
Keď pečiem kurča a stále má takú svetlú kožku tak pridám pár minút pred skončením do pekáča a na mäsko mlieko. Urobí sa chrumkavá a tmšia koža.
Fabiana
04.06.08,19:46
Chcem teraz robiť koláč, taký klasický hrnčekový, chcem dať naň ovocie. Minule keď som ho robila, tak všetko ovocie mi kleslo. Neviem teraz, či mám vrch koláča ešte pred pečením pocukriť alebo ho posypať múkou???:confused: aby mi to ovocie nepadlo dole....:confused::confused:
Meggi 1
04.06.08,19:54
Chcem teraz robiť koláč, taký klasický hrnčekový, chcem dať naň ovocie. Minule keď som ho robila, tak všetko ovocie mi kleslo. Neviem teraz, či mám vrch koláča ešte pred pečením pocukriť alebo ho posypať múkou???:confused: aby mi to ovocie nepadlo dole....:confused::confused:
V receptároch píšu, že ovocie treba obaliť v múke a tak dať na koláč, aby nekleslo dovnútra.
Ja som to tak vyskúšala, tak mi veľmi málo kleslo dolu. Možno tie, ktoré neboli celkom obalené.
Vyskúšaj a daj vedieť. Ovocné koláče - to je mňamka! :)
Fabiana
04.06.08,20:02
V receptároch píšu, že ovocie treba obaliť v múke a tak dať na koláč, aby nekleslo dovnútra.
Ja som to tak vyskúšala, tak mi veľmi málo kleslo dolu. Možno tie, ktoré neboli celkom obalené.
Vyskúšaj a daj vedieť. Ovocné koláče - to je mňamka! :)

Oki idem to tak urobiť, možno to aj pofotím a prilepím sem... :-) ďakujem. Vedela som, že sa niečo posypáva, ale ešte som to tak nerobila...
kukurička
04.06.08,21:00
Ak idete na dlhšiu cestu a potrebujete zobrať so sebou niečo mrazené /nanuky asi nie, to nemám vyskúšané/, napr.mäso, tak to zabalte do novinového papiera a zaručene to vydrží aj 3 hodiny a neroztopí sa to.
Meggi 1
04.06.08,21:03
Ak idete na dlhšiu cestu a potrebujete zobrať so sebou niečo mrazené /nanuky asi nie, to nemám vyskúšané/, napr.mäso, tak to zabalte do novinového papiera a zaručene to vydrží aj 3 hodiny a neroztopí sa to.
žeby to konzervovalo to olovo :confused: :D
Meggi 1
04.06.08,21:07
Oki idem to tak urobiť, možno to aj pofotím a prilepím sem... :-) ďakujem. Vedela som, že sa niečo posypáva, ale ešte som to tak nerobila...
Pošli, nech si pochutnáme :D už mi naň slinky tečú :D
kukurička
04.06.08,21:17
žeby to konzervovalo to olovo :confused: :D
...radšej to nevybaľujte zo sáčku a noviny s olovom to asi len udržiavajú v chlade. Minule som síce počula, že už tie nové tlačiar.farby neobsahujú toľko škodlivýn ako niekedy, teda aj olova.;)
Fabiana
04.06.08,21:30
Tak skončila som, je 11.22pm. Môžem skonštatovať, že ovocie mi nekleslo na spodok. Zistila som, že koláč je optoti minulajšku o niečo tenší, asi to bude tým anglickým práškom do pečiva - minule som kúpila v polskom sklepe ten náš...
Ingrediencie - múka slovenská - tu nepoznajú polohrubú múku 2 hrnčeky, 1 vanilový cukor - ten mám zo sk, mlieko 1 hrnček, pol hrnčeka oleja, 1 hrnček mlieka, 2 vajcia, má tam ísť 1 prášok do pečiva ja som dala 2 lyžičky anglického, z ovocia som mala melón a banány.

Melón som obalila v múke, na to banány a do cesta som ešte pridala orechy. Dúfam, že zajtra si môj drahý pochutí :-). A fotečky pre vás:

Ďakujem kočky!!!
kukurička
05.06.08,05:50
Fabiana, mňam robíš chúťky, dobre to vyzerá, určite aj chutiť bude výborne. Notebook sa ti nezašpinil od ingrediencií? Tu je príklad, ako je človek závislý na Porade.
AlaNR
05.06.08,07:47
Ak chcete mať šampiňóny nakrájané na rovnaké plátky, použite krájač na vajíčka....
betyna8
05.06.08,07:58
Tak skončila som, je 11.22pm. Môžem skonštatovať, že ovocie mi nekleslo na spodok. Zistila som, že koláč je optoti minulajšku o niečo tenší, asi to bude tým anglickým práškom do pečiva - minule som kúpila v polskom sklepe ten náš...
Ingrediencie - múka slovenská - tu nepoznajú polohrubú múku 2 hrnčeky, 1 vanilový cukor - ten mám zo sk, mlieko 1 hrnček, pol hrnčeka oleja, 1 hrnček mlieka, 2 vajcia, má tam ísť 1 prášok do pečiva ja som dala 2 lyžičky anglického, z ovocia som mala melón a banány.

Melón som obalila v múke, na to banány a do cesta som ešte pridala orechy. Dúfam, že zajtra si môj drahý pochutí :-). A fotečky pre vás:

Ďakujem kočky!!!

Kolacik s tymto druhom ovocia som sice nepiekla,ale mozno sa ti cesto napilo viac stavickou,kedze je melon v podstate "tekutina" ,no a oriesky robia tiez cesto tazsim,ale hlavne ze sa vydaril a chutil;)
Jara
05.06.08,08:05
Ani ja som este nerobila takýto s takýmto ovocím, ale vyzerá veľmo pekne. No a kde sú banány, oriešky a melón tak to musí byť super. Drahý bude oči vyvaľovať aká si šikuľka. Myslím, tiež že to kleslo tými druhmi čo si použila, ale nevadí, vyzerá super.
Fabiana
05.06.08,10:59
Fabiana, mňam robíš chúťky, dobre to vyzerá, určite aj chutiť bude výborne. Notebook sa ti nezašpinil od ingrediencií? Tu je príklad, ako je človek závislý na Porade.

Nezašpinil, miešala som to inde, na stole som len fotila. Veru tá závislosť....bolo dosť neskoro a čakala som, kým sa to urobí. Je to asi môj 6ty koláč čo som upiekla.3x som piekla tu v Anglicku stále ten istý :D. Pozývam ťa ochutnať;).
Fabiana
05.06.08,11:02
Kolacik s tymto druhom ovocia som sice nepiekla,ale mozno sa ti cesto napilo viac stavickou,kedze je melon v podstate "tekutina" ,no a oriesky robia tiez cesto tazsim,ale hlavne ze sa vydaril a chutil;)

Minule som použila višne a banány a nekleslo to...chyba je skôr v ceste, nejako nenapučalo...ale nevadí, pocukríme a popapáme.:D:D
Meggi 1
05.06.08,19:30
Fabiana, koláčik sa Ti naozaj vydaril. Určite ste si na ňom pochutnali. Aj ja by som si :D Ale veď ide víkend, tak možno niečo aj ja upečiem.
To tenšie cesto mohlo byť spôsobené aj práškom do pečiva. Možno to anglické je trochu iné ako naše. Ale tiež tým vodnatejším ovocím - melón je veľmi vodnatý. Višne a banán nie sú tak vodnaté, preto Ti to cesto minule vyskočilo vyššie.
Fabiana
09.06.08,12:18
Pravdupovediac nemám veľa skúseností s pečením, preto som vďačná za každú radu. S tým vodnatým ovocím by ma to ani vo sne nenapadlo :-). Ďakujem. A ozaj koláčik bol fantastický.
poisonkatka
09.06.08,12:54
Ak chcete mať šampiňóny nakrájané na rovnaké plátky, použite krájač na vajíčka....

no tak toto by mi nikdy nenapadlo...a ja sa s tymi sampinonmi vzdy trapim a krajam to rucne...no vyskusam to takto :-)
trisestri
11.06.08,11:29
podla mna je velmy doležite mat spravne hrncce a pekače,kvalitne suroviny a k tomu je treba dodržiavat spravny vyber ingriedinencii a korenin,lebo dost často sa jedlo pokazi nespravnou kombinaciou korenin a primeraneho množstva,skusene kucharky to maju v oku,horši problem je zohnat kvalitne suroviny na varenie pokial nemate vlastnu zahradku pripadne drobnochov,všetko je sama umelina nielen v hypermarketoch ale už aj na trhoch,inak čo sa tyka riadov dobre skusenosti mam s wokom a hrncami zepter
Katabaticky
11.06.08,22:02
je 01 00
nemam co jest
a ja somar si zacnem citat takuto cast?:confused::mad:
poslintal som si klavesnicu :rolleyes:

ale uz moja otazka :)
neviete kde sa da zohnat Vanilkovy cukor?
Jara
12.06.08,05:39
Vanilkový cukor? :confused: v každých potravinách. Ak myslíš čistú vanilku, tak v hypermarketoch ako Tesco alebo Hypernova, ale je drahá.
lepka
12.06.08,05:51
neviete kde sa da zohnat Vanilkovy cukor?
Predpokladám,že chceš pravý vanilkový cukor,nie vanilínový,tak ten si musíš urobiť iba sám a to kúpiš 1 struk vanilky,bežne dostať v TESCO cca 90,-sk,rozrežeš po dĺžke,do uzatvárateľnej nádoby si dáš kryštálový cukor asi 15-20 dag,ale musí byť krupica,ostatný je hrubý,do tohto cukru vyškrabeš stred struku vanilky,pomiešaš a strčíš do toho aj zvyšok prázdneho struku a necháš postáť zatvorené asi 1 týždeň.pokiaľ to potrebuješ rýchlejšie,tak tam kde potrebuješ vanilkový cukor dáš stred struku vanilky a prichutíš štipkou cukru,službu ti to urobí rovnakú,a potom môžeš iba zvyšky struku strčiť do toho cukru,ale to tam musíš mať dlhšie asi 2-3 týždne,aby sa z toho stal ten vanilkový cukor:D:D:D:D
wewa
12.06.08,19:54
túto radu som mala v jednom recepte: ovocie pováľam v múke a položím ho múčnou stranou do cesta..neklesne Ti, vyskúšaj.
Dada123
14.06.08,02:15
Obal ovocie do múky a tak ho pridaj do cesta.
Dobrú chuť !
Meggi 1
14.06.08,19:14
Takú chuť si mi Fabiana urobila s ovocným koláčom, že som dnes upiekla aj ja :)
Ovocie nekleslo do cesta, zostalo na povrchu. Prikladám foto ako dôkaz, že ovocie treba dobre obaliť v múke, aby nekleslo. To biele na vrchu je posýpka.
Fabiana
15.06.08,18:08
Takú chuť si mi Fabiana urobila s ovocným koláčom, že som dnes upiekla aj ja :)
Ovocie nekleslo do cesta, zostalo na povrchu. Prikladám foto ako dôkaz, že ovocie treba dobre obaliť v múke, aby nekleslo. To biele na vrchu je posýpka.

Tak to ten tvoj koláčik vyzerá lepšie ako môj nepodarok :D:D. Ako si robila tú posýpku? Hmmm chute si mi narobila a ja už nemám polohrubú múku...:(. Najbližšia delegácia po slovenské potraviny bude vypravená až o týždeň:eek::):o.
Tweety
15.06.08,18:13
Tak to ten tvoj koláčik vyzerá lepšie ako môj nepodarok :D:D. Ako si robila tú posýpku? Hmmm chute si mi narobila a ja už nemám polohrubú múku...:(. Najbližšia delegácia po slovenské potraviny bude vypravená až o týždeň:eek::):o.
Posýpka sa robí jednoducho, v rovnakom pomere zmiešame hrubú múku, maslo a kryšt. cukor. Mňamky, na jogurtovom koláčiku s čerešňami nemá chybu.
Meggi 1
15.06.08,21:42
Tak to ten tvoj koláčik vyzerá lepšie ako môj nepodarok :D:D. Ako si robila tú posýpku? Hmmm chute si mi narobila a ja už nemám polohrubú múku...:(. Najbližšia delegácia po slovenské potraviny bude vypravená až o týždeň:eek::):o.


Posýpka sa robí jednoducho, v rovnakom pomere zmiešame hrubú múku, maslo a kryšt. cukor. Mňamky, na jogurtovom koláčiku s čerešňami nemá chybu.
Nooo, zas si tak nehaň svoj koláčik, aj ten vyzeral výborne. A určite aj chutil.
Po našom čerešňovom niet už ani omrvinky :) Budem musieť zas najbližšie urobiť nejaký ovocný - tie sú u nás v období dozrievania ovocia hitom.
Posýpka Ti vylepší chuť koláča. Robí sa presne tak, ako napísala Tweety. Keď budeš mať múku, vyskúšaj, uvidíš, že vám pochutí.
(Btw - akú múku používajú v GB, keď si dávaš kupovať slovenskú? Líši sa od našej?)
Olice
16.06.08,04:00
Keď nechcem, aby mi ovocie kleslo v koláči (napríklad v bublanine), tak predtým ako na koláč začnem ovocie ukladať, povrch posypem strúhaným kokosom. Mám to odskúšané viackrát, vyskúšajte aj vy a dajte vedieť, či sa podarilo :).
Fabiana
16.06.08,12:51
(Btw - akú múku používajú v GB, keď si dávaš kupovať slovenskú? Líši sa od našej?)

Je to hladká múka na všetky spôsoby....biela, tmavá, organická, koláčová, chlebová...ale stále zomletá nahladko. Tu nepoznajú...teda nestretla som sa s tým, že by vedeli čo je polohrubá alebo hrubá múka. Anglické koláče sa s našimi nedajú ani porovnať - sú také "blatové".
Chceli sme si polohrubú múku kúpiť v poľskom obchode, ale ani poľská predávajúca nevedela čo je polohrubá múka. Hovorila, že k nej chodí veľa slovákov a pýtajú si polohrubú múku a ona nevie aká to je. (Niekedy slováci dovážajú slovenské potraviny do poľských alebo tureckých obchodov a tam nakupujeme.)
Meggi 1
16.06.08,19:56
Je to hladká múka na všetky spôsoby....biela, tmavá, organická, koláčová, chlebová...ale stále zomletá nahladko. Tu nepoznajú...teda nestretla som sa s tým, že by vedeli čo je polohrubá alebo hrubá múka. Anglické koláče sa s našimi nedajú ani porovnať - sú také "blatové".
Chceli sme si polohrubú múku kúpiť v poľskom obchode, ale ani poľská predávajúca nevedela čo je polohrubá múka. Hovorila, že k nej chodí veľa slovákov a pýtajú si polohrubú múku a ona nevie aká to je. (Niekedy slováci dovážajú slovenské potraviny do poľských alebo tureckých obchodov a tam nakupujeme.)
Fabiana, ďakujem za vysvetlenie.
My sme zvyknutí na viac druhov múky, neviem si predstaviť kuchyňu iba s hladkou múkou ;) Nie na všetko sa hodí.
Tak aby si zohnala tú polohrubú čím skôr na dobré koláčiky - maškrtky :)
Fragaria
17.06.08,18:15
AhojFabiana.
PošlemTi recept na dobrú tvarohovú žemľovku so slivkovým kompotom. Aké pečivo majú vGB?
Fragaria
17.06.08,18:20
A ešte Ti pohľadám recept na koláč kde sa používa hladká múka.
Pečiem ho na Vianoce vo forme na srnčí chrbát. Ide tam aj ovocie aj sušené ovocie a orechy. Je to recept od pani Zory Kolínskej a nám veľmi chutí tento koláč.
Fragaria
17.06.08,18:35
Recept na koláč alebo srnčí chrbát.

Potrebujeme:

6 vajec , 22dkg hladkej múky, 22 dkg práškového cukru, 18 dkg hery
1 prášok do pečiva, 10 dkg hrozienok, 5 dkg pomarančovej kôry, 5 dkg višní, 5 dkg mandlí , 5 dkg sušených sliviek, citrónovú kôru podľa chuti.

Žľtky,tuk a cukor vymiešame do peny ,pridáme múku, a všetky ovocné prísady a nakoniec sneh zo 6 bielkov. Všetko dáme do vymastenej formy na srnčí chrbát.Ja to dávam do dvoch tak si to rozdelím na polovicu. Môžeš pridať aj sušený ananás je to na tebe
čo si tam ešte prilepšíš. Pečiem to na 170 C asi tak 40 min.
Fragaria
17.06.08,18:46
Žemlovka:
10rožkov, 4 dcl mlieka, polku masla alebo iného tuku na pečenie, 20 dkg cukru, 4 vajcia, pol kila tvarohu, slivkový alebo broskyňový kompót, vanilkový cukor 4 vrecúška,
Rožky pokrájame na koliečka, zalejeme ,mliekom a zatiaľ si vymiešame žľtka s 10 dkg cukru a maslom, pridáme k rožkom a pridáme sneh z bielkov.Všetko premiešať a rozdeliť na polovicu. Polovicu tejto zmesi rozotrieme do vymasteného a strúhankou vysypaného pekáča. Na to natrieme tvaroh, ktorý sme zmiešali s cukrom a 2 vanilkovými cukrami na to poukladáme rozpolené slivky
alebo broskyne a zatrieme to druhou polovicou zmesi. Treba to piecť 30-35 min. 170 C .

PS.Ak upečieš tak pofoť a pošli na poradu.
Ala08
17.06.08,18:58
Ja robím žemlovku tak isto len bielky nedávam do zmesi ale keď je žemlovka takmer upečená vyšľahám bielky s cukrom a dám ich na žemlovku a zapiecť do ružova.
Fabiana
17.06.08,19:39
AhojFabiana.
PošlemTi recept na dobrú tvarohovú žemľovku so slivkovým kompotom. Aké pečivo majú vGB?

Tu by si si toho pečiva až tak moc ako u nás nevybrala. Väčšinou predávajú francúzske koláčíky z lístkového cesta, alebo tie ich "blatiaky". A tvaroh tu tiež nemajú. (Jedine v Lidli tvarohová štrúdľa).;)
arizona
17.06.08,19:57
Ak idete na dlhšiu cestu a potrebujete zobrať so sebou niečo mrazené /nanuky asi nie, to nemám vyskúšané/, napr.mäso, tak to zabalte do novinového papiera a zaručene to vydrží aj 3 hodiny a neroztopí sa to.

Ja do novinového papiera(viac vrstiev) balím mäso a iné, keď rozmrazujem chladničku. Vydrží pomerne dlho.
arizona
17.06.08,20:00
V tomto období, keď je ešte kôpor pekne čerstvý a zelený , natrhám, umyjem a najemno nasekám. Potom ho dám do téglikov od masla a odložím do mrazničky.Do ďaľšej sezóny mám "po ruke" čerstvý kôpor nielen do omáčok, ale aj na slaný koláč:)
Ľahko sa odoberie lyžičkou potrebné množstvo.
Fragaria
18.06.08,18:09
Ja keď rozmrazujem mrazničku tak si preložím mrazeniny do cestovnej chladničky. A v chladničke používam dózičky - na salamu,syr, a ine na každé zvlášť. Takto potraviny nenapáchnu jedna od druhej a viac sa mi tak zmestí ,lebo
dózy poukladám jednu na druhú a mám prehľad čo v ktorej je . Používam ich aj na navarené jedlo. Niekedy v nich aj zamrazujem koláče. A taktiež zamrazujem rôzme bylinky aj vňaťku z petržlenu a zeleru a cibuľky to všetko skrútim do klbôčka a napchám do zelenej papriky, a dám zamraziť. Potom to už používam v zime do polievky -zeleninovej, hovädzej, kuracej.
Fabiana
09.07.08,16:49
A taktiež zamrazujem rôzme bylinky aj vňaťku z petržlenu a zeleru a cibuľky to všetko skrútim do klbôčka a napchám do zelenej papriky, a dám zamraziť. Potom to už používam v zime do polievky -zeleninovej, hovädzej, kuracej.

Súhlasím, keď doma varíme polievku a dáme tam tú papriku (jaderník vyberieme pred zmrazením) tak z nej vylezie petržlenová a cibuľková vňať. Niekedy sme dávali aj list ligurčeku. V zime táto kombinácia perfektne osvieži a prevonia polievočku. Mňam:)
betyna8
10.07.08,12:33
Hadam sa niekomu zidu...
Fabiana
10.07.08,21:42
Tip na grilovanie:
Ak uhlie počas grilovania zhasína, treba ho posypať hŕstkou soli. A ak sa pri grilovačke popálite, aby sa vám nevytvoril pľuzgier potrite si popálené miesto horčicou alebo medom.
janka.sestra
17.07.08,06:50
Obaľ v ovocie v múke.
Fabiana
25.07.08,17:23
Obaľ v ovocie v múke.

Aj moja sestra je Janka ;):D
wegamizi
20.09.09,09:43
Tweety
30.11.13,09:41
srska
30.11.13,10:35
Tweety
30.11.13,10:45
Ty si ten mr. Proper?
pavol54
30.11.13,11:10
Ty si ten mr. Proper?
alebo "Sato" ? ( sato musí umyť, sato musí vyniesť, sato musí vyčistiť.....)
lujza.j
24.03.14,18:41
ahojte...opýtam sa tu...
baby ako skladujete sušené marhule...som si kúpila...dala do dózy a kým som ich zjedla...splesniveli-zmysli....
dakujem
Peggynka
25.03.14,15:14
ahojte...opýtam sa tu...
baby ako skladujete sušené marhule...som si kúpila...dala do dózy a kým som ich zjedla...splesniveli-zmysli....
dakujem
Ja to občas žuvem,ale po otvorení dávam zvyšok do mrazničky.Kúpené sušené ovocie je konzervované E 202 (sorban draselný) alebo E220 (oxid siričitý).Ovocie pred použitím umývam v teplej vode. Doma robené ti môžu vo vzduchotesnej dóze vydržať aj 1-2 roky.Ale to je o niečom inom.
Kvaka
25.03.14,15:38
Ja si už suším slivky sama a zamrazím v malých balíčkoch. Keď vyberiem, zje sa za dva tri dni. Hrozienka som skladovala tiež v dóze, ale už sa bojím plesní, ktoré sú neviditeľné a tak ich tiež do mrazničky dávam. Inak, včera som dostala domov predplatené Zdravie (http://www.porada.sk/zdravie#__AUTOKW), bol v ňom sušený ananásový krúžok s návodom, že dať zmäknúť do čaju. Tak som aj večer urobila, trochu nabobtnal, tak som požula po vypití čaju a ku koncu mi ostala na jazyku chuť po plesni. Takže neverím týmto kupovaným produktom.
lujza.j
25.03.14,16:04
dakujem dievčatá...viem ...mraznička je istota...len pri mojej konzumácii...hrsť mandlí , hrsť hrozienok + nejaké marhule....no tak ostanem bez marhúl..
lujza.j
05.04.14,19:34
Tweety
16.04.14,16:39
Žabinka
16.04.14,16:47
buchač
16.04.14,18:21
http://www.pluska.sk/magazin/zaujimavosti/zaujimavosti/video-doteraz-ste-robili-zle-ako-krajat-cherry-paradajky-ako-profik.html
to je super nápad..:)

Pokladám za blbosť ......ale je to môj názor ....a podotýkam , že s mojími bičakmi sa môžem kľudne aj oholiť ...;)
arizona
16.04.14,19:47
mne to nejde spustit :-(
buchač
16.04.14,19:56
mne to nejde spustit :-(

....ži , uč sa blbostiam .....;) :D :D :D


http://www.youtube.com/watch?v=CTK0mpniqPw
kukučka
16.04.14,20:22
Pokladám za blbosť ......ale je to môj názor ....a podotýkam , že s mojími bičakmi sa môžem kľudne aj oholiť ...;)

mimotemy Skúšal si, alebo strieľaš z brucha? :D
buchač
16.04.14,20:58
Pokladám za blbosť ......ale je to môj názor ....a podotýkam , že s mojími bičakmi sa môžem kľudne aj oholiť ...;)

mimotemy Skúšal si, alebo strieľaš z brucha? :D
...hm ...ako to ???

Ide o to , že na danom videu dotyčný reže 11-12 cheryniek ...čiže podľa mňa je to rezanie zbytočné , nakoľko :
- také množstvo sa reže pre viacerých konzumujúcich ...oslava a podobne
- takže v tejto súvislosti je vhodné ( bolo by dobré ) podumať aj nad inými " zlepšovákmi " ohľadom rezania a porcovania rôznych surovín - potravín ...
- čiže v konečnom dôsledku si na jednu porciu ( 2-3 kúsky ??? ) cherry nakrája jeden za 10 sekúnd ...
- ak potrebuje väčšie množstvo ...tak predsa potrebuje aj viac tých ostatných potravín , alebo nie ?
Tým chcem povedať to , že jedna minútka ( maximálne dve ) pri celkovom čase cca 1/2 - 1 hodina ešte nikoho z biedy nevytrhla ....

Mýlim sa snáď v tej argumentácii ??? ;)
Skúsi ma niektorá gazdinká presvedčiť ...??? :rolleyes:

P.S.:
Od brucha strieľam málokedy ... tak od boku , to ešte beriem :---
Tweety
13.05.14,16:47
avalik
16.05.14,16:52
Peklo na talíři - jíška ... zápražka

http://www.stream.cz/peklonataliri/810391-jisky
korela
18.07.15,12:38
korela
04.09.15,15:17
Vhodné skôr do srandičiek.
https://www.youtube.com/watch?v=Q6vVuj3iggE
bettylou
05.09.15,11:52
že tam nemajú ani osy ani muchy??
korela
06.09.15,13:52
Ja si už suším slivky sama a zamrazím v malých balíčkoch. Keď vyberiem, zje sa za dva tri dni. Hrozienka som skladovala tiež v dóze, ale už sa bojím plesní, ktoré sú neviditeľné a tak ich tiež do mrazničky dávam. Inak, včera som dostala domov predplatené Zdravie (http://www.porada.sk/zdravie#__AUTOKW), bol v ňom sušený ananásový krúžok s návodom, že dať zmäknúť do čaju. Tak som aj večer urobila, trochu nabobtnal, tak som požula po vypití čaju a ku koncu mi ostala na jazyku chuť po plesni. Takže neverím týmto kupovaným produktom.
Sušené ovocie iba z bioobchodov. Ostatné sú všetky s nejakou príchuťou, ja raz ropnou, hrozienka. Juj! Ak si raz človek zvykne, pochopí ten rozdiel najmä vtedy, ak si kúpi bežné. Pri bio je pravá chuť ešte a sú neošetrené vo vákuovom balení. Datlu z Tesca si pohadzoval pes, hral sa s ňou týždeň. Bio zlopne. Iba sušené figy kupujem okolo Vianoc "normálne".
A vážené ovocie nikdy. Zaprášené, prehadzované.
Radšej kvalitu ako kvantitu.
Ešte Billa má celkom slušné sušené ovocie aj orechy. Enza pod. nikdy.
korela
07.09.15,08:31
Na DM som zabudla.
lacotinka
07.09.15,08:37
Na DM som zabudla.

V DM majú sušené orechy ?
korela
07.09.15,08:42
Áno.
Tweety
07.09.15,08:44
Na DM som zabudla.

V DM majú sušené orechy ?
Hej,a ajiné potraviny. Tiež mi je to proti srsti ale je to tak napr. aj v TETe.
lujza.j
07.09.15,09:12
v dm-ke u mňa viac potravín ako drogérie...pri kúpe:)
lacotinka
07.09.15,10:28
Áno.

A niekde predávajú aj NEsušené orechy ???????????????????????????????
buchač
07.09.15,11:07
Áno.

A niekde predávajú aj NEsušené orechy ???????????????????????????????

Šak predsa v DM...v zadných priestoroch predajní, cez prestávku, personál čistí orechy od škrupín a následne ich potom aj suší...:rolleyes:

Také nevieš ??? ;) :D
korela
08.09.15,20:06
Áno.

A niekde predávajú aj NEsušené orechy ???????????????????????????????
Ach, jaj! A ty si už videl niekde niekedy predávať orechy so šupkou? Ja teda nie. Ale tatko robieval krásny zelený likér z čerstvých orechov.
buchač
08.09.15,20:34
Áno.

A niekde predávajú aj NEsušené orechy ???????????????????????????????
Ach, jaj! A ty si už videl niekde niekedy predávať orechy so šupkou? Ja teda nie. Ale tatko robieval krásny zelený likér z čerstvých orechov.

Veru, veru ....ach jaj.....:eek:
lujza.j
10.09.15,19:23
korela
26.08.16,08:22
Používate niekto tento postup na uskladnenie hlivy ustricovej?
Je z diskusie.
Haj7322. 12. 2015
Všetko dobré, poučné. Jeden ďalší spôsob / od starej mamy, mamky, praktizujeme to aj teraz- mám po 70.tke/.: Hlivy nasekáme na drobno , urobíme guličky - ako na fašírky- , trochu stláčame . Odložíme ich voľne na chladné miesto /niekedy chladničky neboli/. Takto vydržia aj niekoľko týždňov. Postupne akoby prerastali, sú pevne spojené. Použijeme ich napr. do polievky. Pri varení sa takmer nerozpádajú .
Terezia13
29.10.17,17:14
lujza.j
23.06.19,12:54
Ked niekto nepozna...
https://youtu.be/TmybF5PyiI4