dicktracy
15.05.08,20:33
ahojte,
chcem vas poprosit o pomoc (napad). mame skoro 2-rocneho syna Sebastiana, v polovici jula sa nam ma narodit nase druhe dietatko. kedze ani 1. sme nevedeli co to bude, tak ani toto sme si nedali zistit. mysleli, alebo skor dufali sme ze to bude dievcatko ale nechtiac sme sa dozvedeli, ze to bude chlapcek, co je super, ale nejak sme s tym neratali. pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME
DanielaSL
15.05.08,18:39
Mne sa vždy veľmi páčilo meno Andrej, mala som ho vybrané pre "možno" syna. V tých časoch sa ešte pohlavie zistiť nedalo ako dnes. Narodila sa mi však dcéra...je Andrea.
nela88
15.05.08,18:59
a čo tak Timotej
arizona
15.05.08,19:05
Hlavne , aby sa hodilo k priezvisku:)a aby bolo jednoducho vysloviteľné, aby dieťa, hlavne v mladšom veku netrpelo, že to nevie povedať.
Ja by som sa vyvarovala mien: Kevin, Jesicca a pod. Netvrdím, že sú špatné, ale do nášho prostredia sa proste nehodia. (poznám René Kapustu, či Kevina Bieleho:confused:, to mi trhá uši).
Čo tak "zlatá slovenská klasika" napr.Zuzana, Katarína, Andrej, Marek a pod.?
Tie mená sú stále pekné, našim ušiam znejú prirodzene, a hlavne deti môžme aj nežne osloviť...
durisovad
15.05.08,19:06
Ja si myslim, ze meno by malo korespondovat s priezviskom. Poznam jednu, ktora sa vola Ruth Mrkvova a znie to trosku cudne.
misomiso
15.05.08,19:15
Ja si myslim, ze meno by malo korespondovat s priezviskom. Poznam jednu, ktora sa vola Ruth Mrkvova a znie to trosku cudne.
Ano, je jeden Srbsky spevak, ktory sa vola Tvrdko Dopič.
amakov
15.05.08,19:29
Ano, je jeden Srbsky spevak, ktory sa vola Tvrdko Dopič.

zaujímavé je aj meno Quido,

Počula som však spojenie tohto mena s priezviskom Svinčák, bolo to už cca 30 rokov späť a doteraz si ho pamätám, znie to ohromne - Quido Svinčák
jarosenka
15.05.08,19:40
Mne sa páči Branko, Branislav.
Dav
15.05.08,20:14
Mne sa vždy veľmi páčilo meno Andrej, mala som ho vybrané pre "možno" syna. V tých časoch sa ešte pohlavie zistiť nedalo ako dnes. Narodila sa mi však dcéra...je Andrea. Moja druhá "dcéra" sa tiež volá Andrej. Chystali sme sa na Julianu... Dobrý jazykolam je aj Tatiana Ťatliaková, ale netuším, kde som vôbec k takej kombinácii prišla.
Nika
15.05.08,20:28
Možno som trochumimotemy, ale snáď trochu pomôže .....:)

a ešte zoznam mien (http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_tag=mena_datum)

Moja druhá dcéra sa svoj prvý deň života volala Peter. Lekár sa pomýlil a do knihy zapísal, že sa narodil chlapec. Je zaujímavé, že má tak trochu chlapčenské záujmy... autá , motorky......dokonca aj študuje na technickej škole...... žeby to bolo tým ..:)
macka.35
15.05.08,20:52
mne sa vzdy pacil Tadeas ci Tobias
balunka
16.05.08,05:56
A čo Dávid
Barbara
16.05.08,06:08
a aby sa to hodilo aj Sebastianovi, .... čo tak Kristian:rolleyes: ;)
Fali
16.05.08,06:10
Mojím obľúbeným menom je Martin a dievčenské Kristínka. Ale Ty už vieš , že to bude chlapček.
blcha
16.05.08,06:31
My sme sa nechali inšpirovať našimi predkami a vybrali sme z nich mená, ktoré sa nám páčili. Dcéra tak nosí meno manželovej starej mamy a syn sa volá po mojom dedkovi.
Je to naše poďakovanie za to, že sme tu my, zároveň posúvame nekonečné koleso našej rodiny ďalej a naše deti tak učíme prijať zodpovednosť za budúcnosť.
hetty
16.05.08,06:32
Môj syn by sa volal Damian
ZuzanaP
16.05.08,06:45
Mne sa tiež páči meno Tobias, ale drahému nie. Takže nakoniec to bude asi chlapec Ondrej a dcérka bude Emma Rebecca. Trošku divoké, ale za týmto si stojím. Teda raz, keď bude ten čas:):):)
Sany
16.05.08,06:54
Marek - stále pekné....ani nepotrebuje zdrobneliny...ani sa mu nedá povedať škaredo....
motylik7
16.05.08,07:00
Ahoj, každopádne by si sa v konečnom dôsledku mala pre meno svojho dieťatka rozhodnúť sama a dať mu meno, ktoré sa ti NAJVIAC PÁČI. Je to dôležité, lebo tak to bude tzv. osudovo dané meno (správne meno), ktoré bude ovplyvňovať celý jeho další život svojimi vibráciami. Každopádne prajem tebe aj tvojmu malému dieťatku zdravie, krásu, spokojnosť a harmóniu. :)
Bastian
16.05.08,07:17
Mne sa páči aj Viktor a Samuel.

Skús si pozrieť túto stránku: http://www.fodor.sk/Spectrum/mena.htm
Nájdeš tam aj popis k menám :)
Stitch
16.05.08,07:23
No vidím, že táto dilema sa nerieši len v našej domácnosti.
Tiež sme po prvom chlapcovi Patrikovi, viac-menj čakali dievčatko /Veroniku/. V pondelok nám však naše bábätko na sone ukázalo krásneho "pindíka". Veľmi nás to prekvapilo a zároveň samozrejme aj potešilo. Syn si želal sestričku a tak všade rozpráva, že budeme mať Terezku. Začali sme ho jemne pripravovať aj na možný príchod bračeka Matúša. Tieto dve mená sme používali aj keď sme čakali syna - to sme netušili čo to bude.
Teraz riešime meno pre chlapčeka. Máme tri varianty - Erik, Marek a "pôvodný" Matúš. Zrejme však zvíťazí Matúš. Budeme môcť na našich chlapcov volať Paťko a Maťko. Ale ešte nám zostáva pár týždňov.:)
abel
16.05.08,07:32
Mne sa páčilo, keď suseda, ktorá má Luciu a Ferka, na nich kričala z okna na sídlisku: LuciFeri, večerať :D:D:D
Ingrid Ondruskova
16.05.08,07:50
V lete čakáme bábo, zatiaľ máme doma malú Emu a kandidáti pre bábo? Lea a Timotej. Veľmi som zvedavá, či to ešte nezmeníme...
ZuzanaP
16.05.08,07:51
Mne sa páčilo, keď suseda, ktorá má Luciu a Ferka, na nich kričala z okna na sídlisku: LuciFeri, večerať :D:D:D


Krásne:D:D:D
Modroocko
16.05.08,07:54
ahojte,
pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME

Čo si vlastne predstavuješ pod tým originálnym menom?
Má to znamenať, že ho nemá každé druhé dieťa alebo že ani nemá byť slovenské? Ja som za to, dať dieťaťu meno, s ktorým nebude mať problém sa stotožniť ani ono ani jeho blízka rodina. Teda nie čosi totálne sa vymykajúce našej kultúre. Mne napríklad veľmi imponuje Ľubomír, Ľubor aj Libor a myslím si, že niekde v zahraničí by ich považovali za vysoko originálne. Zato napríklad Leonarda (Lea) už majú kde-kade, ale skús si toto meno spojiť so slovenským priezviskom. A vlastne: vždy si to meno treba najprv spojiť s priezviskom, aby sa potom jedno s druhým nebili po celý zvyšok chlapcovho života.
Modroocko
16.05.08,08:02
Meno dieťaťa si treba vopred dobre premyslieť. Poznám prípad jednej rodinky, ktorá toľko vymýšľala meno svojej prvorodenej, až to bolo nechutné. Otecko si kúpil akúsi knižku, kde si čítal charakteristiky všetkých možných aj nemožných mien, postupne uveril tomu, že meno určuje budúci charakter človeka, pýtal sa všetkých ľudí, ktorí mu prišli do cesty na ich názor, aj tak ho nepočúval až dievčatko nakoniec dostalo meno, nad ktorým každý len krútil hlavou. Po roku mu ho boli na matrike zmeniť. Museli predložiť akési potvrdenie od lekára, že pôvodné meno by mohlo nepriaznivo ovplyvniť budúci vývoj dieťaťa (dnes vám za peniaze fakt vystavia akýkoľvek papier). Osobne si myslím, že ten vývoj narušili rodičia už tým, že po roku začali volať dieťa novým menom. Podľa mňa - to je aj dôvod, prečo už 2,5 ročné dieťa ešte stále nerozpráva. A pritom - inak je v poriadku.
Lubica H
16.05.08,08:04
súhlasím s tým, že meno by malo ladiť s priezviskom - aj keď k niektorým priezviskám sa ťažko hľadá vhodná kombinácia (často si spomeniem na "chudáka", ktorý sa volá Angelo Šupák)

my máme chlapčeka - od začiatku sme vedeli, že to bude chlapec, neboli žiadne pochybnosti ani zo strany lekárov. Volá sa Samuel. Samuel Halienka. Podľa mňa ideálna kombinácia, jeho meno sa dokonale hodí k priezvisku.

Ak budeme mať niekedy dievča, bude sa volať Lenka. Lenka Halienka(ová)

Takže, ako vyberieš, je na Tebe, len pamätaj, že Tvoje dieťatko si svoje meno bude niesť celý život.
tuta
16.05.08,08:11
Pred 15. rokmi, keď som čakala svoje druhé dieťa tajne som dúfala, že po prvom synovi to bude dcéra.Raz manžel so synom vyberali dievčenské meno. A ja len tak som im zakričala, že aj tak je to zbytočné, lebo to bude DODO. Nakoniec máme Jozefa, ktorý dostal meno po svojom otcovi a po dedkoch. A dcéra? To už musíš počkať len na vnučku.
Kathryn
16.05.08,08:33
Vyberanie mena pre dieťatko je veľmi krásne - ja som to absolvovala 3 x, pri prvom sme vybrali meno podľa môjho otca, pretože my sme len tri sestry a tak sa volá Paľko, druhá dcérka má meno Lucia - manželovi sa toto meno veľmi páčilo. Pri treťom sme veľmi zvažovali meno Peter - celkom by sa hodilo k tejto našej dvojici, ale nakoniec sme sa rozhodli dať meno podľa svokra a teda máme Tomáša.
Držím palce, aby ste vybrali to správne meno - inak mne sa teraz páči meno Mathias alebo Dominik. Držím palce, nech Vám všetko dobre dopadne.
Pekný deň.
lindusaaa
16.05.08,08:35
mne sa pacia chlapcenske mena Filip a David a pre dievca Aneta alebo Anita, ale este som to nekonzultovala s priatelom :), vraj mame na take veci este cas :D
Hepi
16.05.08,08:37
a aby sa to hodilo aj Sebastianovi, .... čo tak Kristian:rolleyes: ;)
Presne toto meno som mala na mysli, keď som zbadala túto tému. Poznám všek jedného malého Kristiána a hovoria mu Kiko. Tak neviem...
lindusaaa
16.05.08,08:39
ale ako tu uz niekto pisal, rozhodnutie je na vas
mne sa moje meno ked som bola mensia nepacilo, lebo sa tak skoro nikto nevolal, maximalne nieci pes :)
no a teraz by som samozrejme uz nemenila a som spokojna
DanielaSL
16.05.08,09:30
V prvom rade meno musí trochu pasovať k priezvisku. Dlhé priezvisko...zvolila by som krátke meno...ako nadávajú tí, čo majú obe dlhé pri vypisovaní svojich údajov, alebo pri podpisovaní. Zároveň sa musí aj nejako pekne zdrobniť, predsa detičky chceme spočiatku volať pekne, nežne a sú mená, ktoré sa teda nijakým spôsobom zdrobniť nedajú. A potom porozmýšľať aj o tom, že to čo sa páči teraz nám...lebo je to moderné, nemusí sa nášmu dieťaťu, keď bude väčšie alebo dospelé. A odpadnú poznámky typu..prečo ste mi dali také nemožné meno.
Olice
16.05.08,09:42
Mne sa páčia pekné slovenské mená, ako napríklad Juraj, Jakub.
Jedna známa dala asi pred dvomi rokmi synovi menom Edris, to sa mi tiež veľmi páči.
Ale skutočne treba brať do úvahy, aby meno ladilo s priezviskom.
Zuzka10
16.05.08,09:50
My máme 3 dcéry : Katarína - po krstnej mame, Adriana - mala byť Andrea, ale keď sa ma v nemocnici pýtali na meno, povedala som Adriana a najmaldšia je Eva - /ona mala byť Andrej alebo Matej/ - toto meno sa páčilo manželovi.
Máme 2 vnúčikov : Dávid a Peter
Jednoduché mená všetky, ale nám sa páčia /aj deťom/.
Melnick
16.05.08,09:57
ale ako tu uz niekto pisal, rozhodnutie je na vas
mne sa moje meno ked som bola mensia nepacilo, lebo sa tak skoro nikto nevolal, maximalne nieci pes :)
no a teraz by som samozrejme uz nemenila a som spokojna
Lindusaaa, aj ja som mala psíka toho mena, ale myslím, že pre to meno je to pocta, lebo psím miláčikom dávame tie najkrajšie mená - ver mi :)
A s Danielkou SĽ môžem z vlastnej skúsenosti iba súhlasiť. Hlavne mám na mysli tie zdrobneliny mena. :cool:
heja3
16.05.08,09:58
No vidím, že táto dilema sa nerieši len v našej domácnosti.
Tiež sme po prvom chlapcovi Patrikovi, viac-menj čakali dievčatko /Veroniku/. V pondelok nám však naše bábätko na sone ukázalo krásneho "pindíka". Veľmi nás to prekvapilo a zároveň samozrejme aj potešilo. Syn si želal sestričku a tak všade rozpráva, že budeme mať Terezku. Začali sme ho jemne pripravovať aj na možný príchod bračeka Matúša. Tieto dve mená sme používali aj keď sme čakali syna - to sme netušili čo to bude.
Teraz riešime meno pre chlapčeka. Máme tri varianty - Erik, Marek a "pôvodný" Matúš. Zrejme však zvíťazí Matúš. Budeme môcť na našich chlapcov volať Paťko a Maťko. Ale ešte nám zostáva pár týždňov.:)

Alebo Pat a Mat :D:D:D
zuzik29
16.05.08,10:02
My mame dve baby Danielku a Dajanku , volame ich DADA A DAJA. Im sa to paci, a vobec nelutujem vyber mien. Je medzi nimi 1,5 roka rozdiel a velmi sa podobaju
LubicaN
16.05.08,10:46
My mame dve baby Danielku a Dajanku , volame ich DADA A DAJA. Im sa to paci, a vobec nelutujem vyber mien. Je medzi nimi 1,5 roka rozdiel a velmi sa podobaju


...u nás je to podobné... rozdiel 15 mesiacov a mená Danielka a Laurinka (v škôlke ich volajú Danuška a Lauruška). Tiež sme zvažovali viacero mien, najmä pri Daninke (Samuel, Daniel, Šimon, Andrea, Petra) a Laurinku som počas tehotenstva (pokiaľ sme na ultrazvuku nevideli "nič medzi nožičkami") volala Patrik, potom som cestou domov videla nastupovať do autobusu maminku s krásnym dievčatkom, kučeravým anjelikom ktoré oslovili Laura...a tak som bola rozhodnutá. Celá rodina síce hundrala, že čo je to za strelené meno, že Tamara by bolo krajšie...ale teraz je to najobľúbenejšia vnučka s najkrajším úsmevom a menom. :rolleyes:
Barbarka
16.05.08,10:57
Poznam jednu Vivien Petržlenovu - pomsta rodicov???
betka631
16.05.08,11:00
Mne sa vždy páčili Tomáš a Zuzana. Nakoniec mám Dávida a Simonu.Manžel sa volá Damian - to meno sa mi tiež páči, navyše mu ladi s priezviskom.
jpsh
16.05.08,11:10
Ja mám syna Šimona. Už keď som bola malá, stretla som raz chlapčeka s týmto menom a veľmi sa mi páčilo. Potom som na to nejako zabudla, lebo v mojom blízkom okolí nijaký chlapec menom Šimon za tie roky nebol. Až keď som čakala prvé bábätko a listovala som v kalendári, padlo mi to meno do oka a odvtedy som vedela, že ak sa narodí chlapec bude určite Šimon.:)
misolga
16.05.08,11:11
Ja som dala teraz už šesťročnému synovi klasické no už málo používané meno - Vincent ( Vincko, Vinco, Vincúrik koščúrik..) a neľutujem, to meno ho úplne vystihuje - urastený ako jedlľa ( jedlička),trošku šibal, trošku zadumaný s dobrou dušičkou , ktorý sa vie aj zaťať. Rodina, okolie sa najskôr divili prečo také meno - zvykli si a páči sa im a má to výhodu keď je v dave detí a zakričím na neho , tak vie že je tam len on tak sa nemôže vyhovárať že to nepatrilo jemu. Bývalá susedka mala dcéru Jessicu, a nepočula som je že by k tomuto menu bola zdrobnelinka - ospravedlňujem sa všetkým mamičkám s dcérkami s týmto menom, ale reže mi uši mapr.meno Christopher Pokoš a pod..A keby som mala dcéru tak sa mi páčia mená Zorka, Dorotka, Grétka, Tatiana..
Stitch
16.05.08,11:46
Alebo Pat a Mat :D:D:D



No tak to ma ešte nenapadlo, ale veľmi príjemný argument. VĎAKA!!!:D:D:D
DanielaSL
16.05.08,11:57
Mne sa vždy páčili Tomáš a Zuzana. Nakoniec mám Dávida a Simonu.Manžel sa volá Damian - to meno sa mi tiež páči, navyše mu ladi s priezviskom.

Damian je krásne a zvláštne meno...mala som kamaráta zo škôlky, vtedy to bol jediný chlapec , ktorý nosil takéto meno..iného som nepoznala. Až tretí raz v pôrodnici som stretla mladú mamičku, ktorá takto pomenovala svojho syna. Síce sa mi páčilo..ale k môjmu priezvisku by sa rozhodne nehodilo...syn dostal meno, ktoré sa mi po Andrejovi páčilo na druhom mieste najviac...Peter. Je to podľa mňa meno, ktoré sa hodí ku každému priezvisku.
arizona
16.05.08,11:59
Keď som ja čakala pred mnohými rokmi dieťa,veľmi som chcela dcéru, Alexandru. Celá rodina sa mi "vyhrážala", že ani nebudú kočikovať.Nikomu sa nepáčilo.Nakoniec to rozhodla príroda, z Alexandry bol Marek.
Po pár rokoch dobrý známy otváral butik. Nevedel, ako ho nazvať.Tak som ho ukecala na butik Alexandra.Ujalo sa, prosperoval,bol známy aj v širokom okolí.
Kamarát sa ma často pýtal, kde som na také fantastické meno pre jeho butik prišla:):):)
Barbara
16.05.08,12:05
Presne toto meno som mala na mysli, keď som zbadala túto tému. Poznám všek jedného malého Kristiána a hovoria mu Kiko. Tak neviem...


no mne sa veľmi páči to meno "Kristián "a keby sa mi bol narodil chlapček pred 29 rokmi, tak rozhodne by sa bol tak volal a zdrobnelo:rolleyes:, no predsi Kris. ale sa mi narodila dcéra a volá sa Olívia.
a Jessica sa môže volať Jess, alebo Jessi.
ja si myslím, že všetky mená sú v konečnom dôsledku krásne, len aby si človek z nich vedel vybrať;) aby sa to meno páčilo aj tomu dieťaťu.
poznám aj Adolfa, hmmmm , ale toto meno by som určite nedávala ani nepriateľovi:mad: no veď hádajte, že prečo.......,,, áno správne.... preto
Olivia6
16.05.08,12:12
Gašpar, Krištof, Max, Alex, Tomáš....u mňa vedie Gašpar :D
ZuzanaP
16.05.08,12:13
Olívia je krásne meno....
betka631
16.05.08,12:24
Damian je krásne a zvláštne meno...mala som kamaráta zo škôlky, vtedy to bol jediný chlapec , ktorý nosil takéto meno..iného som nepoznala. Až tretí raz v pôrodnici som stretla mladú mamičku, ktorá takto pomenovala svojho syna. Síce sa mi páčilo..ale k môjmu priezvisku by sa rozhodne nehodilo...syn dostal meno, ktoré sa mi po Andrejovi páčilo na druhom mieste najviac...Peter. Je to podľa mňa meno, ktoré sa hodí ku každému priezvisku.

No veď mu i stále prípomínam, aby nezabudol, že som sa najprv zamilovala do jeho mena :D
My sme asi 5-tisícové mesto a skoro každý každého pozná a neviem o nikom inom s takým menom. Navyše manžel hral od decka až do 35 za mesto aj futbal a trénoval mládež tak to nás pozná naozaj každý.Stačí ak sa spýtate na krstné meno ani priezvisko vám netreba.:D
Olice
16.05.08,12:28
A čo tak Daniel, Danielko, Danko
dana9
16.05.08,12:28
Mne sa paci Jakub, a aj Samuel (Samko)
Nika
16.05.08,12:41
A čo tak Daniel, Danielko, Danko


Mne sa tiež páči meno Daniel, aj som ho chcela dať synovi, ale neďaleko nás býval taký jeden opilec tak som sa bála, že bude ako starý Daňo....:)
Syn sa volá Michal. V poslednom čase sa mi páči meno Eduard.
VladoaKatka
16.05.08,12:58
My máme 3 dcéry : Katarína - po krstnej mame, Adriana - mala byť Andrea, ale keď sa ma v nemocnici pýtali na meno, povedala som Adriana a najmaldšia je Eva - /ona mala byť Andrej alebo Matej/ - toto meno sa páčilo manželovi.
Máme 2 vnúčikov : Dávid a Peter
Jednoduché mená všetky, ale nám sa páčia /aj deťom/.

...nejaké je mi to známe...až keď so prišla k vnukom,:) ...som sa pozrela ktože nám tu prispieva :---
šimonka
16.05.08,13:08
Ja mám syna Šimona. Už keď som bola malá, stretla som raz chlapčeka s týmto menom a veľmi sa mi páčilo. Potom som na to nejako zabudla, lebo v mojom blízkom okolí nijaký chlapec menom Šimon za tie roky nebol. Až keď som čakala prvé bábätko a listovala som v kalendári, padlo mi to meno do oka a odvtedy som vedela, že ak sa narodí chlapec bude určite Šimon.:)
Tiež mám syna Šimonka, bolo to jediné meno na ktorom sme sa s manželom dohodli. Myslím si že naozaj je dôležité aby sa hodilo k priezvisku.
VladoaKatka
16.05.08,13:09
Túto dilemu rieší teraz moja nevesta - nájsť pekné meno ladiace aj s priezviskom, aby sa nedalo skomoliť, atď.
Majú dcérku Andrejku a druhé bábätko by mala byť tiež dcéra, má sa narodiť v septembri - podľa nej všetky pekné dievčenské mená sú práve v septembri a to nechce,aby naraz oslavovala aj meniny aj narodeniny, o chlapčenské nemá núdzu, tam sa vedia zhodnúť ale babské nie.

Škoda, že sa neobnovujú mená resp. nedopĺňajú mená do kalendára. Dnešnej dobe takým menám ako Jozefína, Štefánia, Hortenzia, Filoména a iné, mohli by sa pridávať moderné, práve používané mená - tuším Vanesa neni ani v kalendári alebo podobné. V Českom zozname sú v niektoré dni aj 2-3 mená staré s modernými, a je to spávne.
Domáca
16.05.08,14:09
Marek je milé meno. Vždy znie nežne, aj keď sa na neho hneváte.
waitinka7
16.05.08,14:58
Mne sa paci meno Tomas, takze takeho maleho Tomaska budem mat za par tyzdnov doma v postielke....
iva
16.05.08,15:36
Treba sa určite pri výbere mena zamyslieť nad tým, ako sa hodí k priezvisku, ale aj ako budú tomu dieťaťu hovoriť nielen doma, ale aj v deti kolektíve. Naši známi majú doma Sebastiana a Alžbetku. Doma im hovoria Sebík a Alžbetka, spolužiaci im hovoria : Sebo a Beta... Moja dcéra má spolužiaka Denisa, niektorí chalani mu hovoria Denis-penis, Veronike hovoria Verona, Dominike Domina, Laure Larva, atď... Preto si myslím, že je lepšie voliť také "normálnejšie " mená (Michal, Peter, Tomáš...), aby sa deti nehanbili niekde sa predstaviť...
jaja99
16.05.08,16:10
My sme dali dcérke meno Alexandra - manžel vybral - mali sme vybrané aj iné mená - mne sa páči aj Veronika, Simona alebo Natálka. Výhoda mena našej Sašky je, že má mnoho podôb - Saška, Alex, Sandra, Sasika ...
Z chlapčenských sme mali Jakuba alebo Lukáša.
Danetta
16.05.08,16:47
pripájamsak Vašej téme. Ja mám 3 synov: Eduarda, Mareka a Ľuboša. Všetci traja sú s menami spokojní. Najviac Ľubošovi pri predstavovaní hovoria kamarátky, že má pekné meno. Vyberala som krátke mená kvôli priezvisku.
jarosenka
17.05.08,07:24
Krásna téma... všetkých nás chytila za srdce, však?:)
Inak, aj keď sa mi páči už spomínaný Branko, Branislav, tak doma mám Juraja a Jakuba. Raz darmo, ja som na tie slovenské.
Bendymicus
17.05.08,16:01
Mne sa pacia mena ako Nathan, Anton,hoci francuzsky je lepsie - Antoine, Christopher, Filip (Philippe), Karol, Maximilian, moje oblubene je aj Peter - ma to tolko charakteru...
Francuzske mena sa hodia k franc. priezviskam to je ta chyba.. lenze ja byvam v Belgicku a tu by meno ako Miro alebo Ivan znelo tiez cudzokrajne.
V belgicku su chlapcenske mena hlavne - Dirk, Bart, Max, Roel - citaj Rul, Martin (citaj Martaa -nosove a), Lorain, Etienne, Luc, Philippe, Hans, Thomas, Simon, Alexander, Ian, Walter, Gunther, Dries, Chris, Jef, William...
Len tak na inspiraciu...
mambi
18.05.08,18:15
pridám sa aj ja....
Doma mám syna Šimonka a keby som mala dievčatko, dala by som jej meno Klára zdrobnelinou Klárinka. Z chlapčenských mien sa mi ešte páči Jonáš alebo Krištof. hm?
pikulik
18.05.08,19:49
Myslím že mená sa majú vyberať podľa toho či je priezvisko dlhé alebo krátke.Ale aj meno ako Dominik, Kamil je pekné.Prípadne aj Ctibor je dnes nezvyčajné meno.My ho máme v rodine a voláme ho Tibor.
zuzana.š.
18.05.08,19:56
My máme deti: Lenku, Dorotku a Tadeáška. Možno sa ti zapáčia....
Hepi
19.05.08,08:24
Obľúbené mená sa tak isto menia. Tak som si spomenula, že najstarší syn Jozef mal byť Gabriela, druhý syn Juraj mal byť Andrea, no a do tretice už som neverila, že by to mohla byť dcéra, tak do pôrodnice som išla s tým, že si domov prinesiem Jakuba. Omyl, priniesla som si Lenku, ktorá bola a je miláčikom celej rodiny.
Mirica-LV
19.05.08,08:33
podľa mňa by sa malo meno vyberať podľa toho či sa hodí k priezvisku. inak mám doma Sáru
Gabi03
19.05.08,08:41
Teraz nedávno som počula meno Hugo. Podľa mňa je pekné. :rolleyes:
vieroslava
19.05.08,08:44
Presne, aj mne sa páči a syn s nevestou aj nad týmto menom uvažovali, ale si to potom rozmysleli. Nakoniec máme vnuka Davida a vnučku Biancu.
plavčík
19.05.08,09:03
...každému sa páči niečo iné a to je dobre...lebo inak by sme sa volali všetci rovnako.

Taktiež sa pripájam k tomu aby sa zvlášť chlapci volali tak aby sa im to hodilo k menu / lebo nebudú na rozdiel od dievčat meniť si priezvisko/ Ja osobne som zástancom "klasických" mien...Martin, Matej, Jakub, Juraj , Michal...alebo aj ´"slovanských -Miroslav...
Takýmito menami sa prievisko nedá pokaziť a dobre sa pamätajú a nekomolia sa. Inak by ma zaujímalo ako malému hovoríte v zdrobneline? Bastiánko...???
No a myslieť je treba, že raz bude z Patrika dedo a dedo Patrik je trocha čudné...teda aspoň podľa mňa.

Chlapčenské meno má znieť dobre či už ako malý chlapec alebo 80 ročný dedo. Minule som bol v nemocnici za kolegom a práve tam ležal staručký deko a volal sa Dominik....vôbec to k tomu staručkému mužovi nesedelo.

ALE AKO SOM HOVORIL, kažému sa páči niečo iné!

Toto je iba môj názor - prikláňam sa k tradičným menám.
Bendymicus
19.05.08,12:58
Tak treba dat dietatku meno Jozef, bude to potom "dedo Jozef".;)
Leila2006
19.05.08,13:26
Podľa mňa v dnešnej internacionalizovanej, globalizovanej dobe sa už na cudzokrajnom alebo dajme tomu u nás nezvyčajne znejúcom mene smeje iba hlupák. Dnes, keď kopa ľudí žije alebo žila v cudzine a takisto aj tu žije plno cudzincov, tak dnešné deti úplne prirodzene prichádzajú do styku s rôznymi menami a myslím si, že pre nich budú aj donedávna pre nás cudzie mená znieť úplne v pohode.
aduliak
19.05.08,13:46
Mys me momentálne vo fáze "plánovania rodičovstva", ale mená už máme a dokonca sme sa zhodli s manželom na Terezke a Jakubkovi:)
Hepi
20.05.08,06:55
A ešte sa priznám k dvom vnukom od najstaršieho syna Jozefa, Kristínku a Tomáša. Tiež pekné mená, však?
inculik
20.05.08,07:31
dobry den my mame 1 synceka a dali sme mu meno Roderik, to je len dalsi typ na meno:-) pekny den
milagros208
20.05.08,07:35
Pri prvom tehotenstve sme mali vybraté dievčenské mená Laura a Ema a pre chlapca ovplyvnená čítaním historických románov to bol jednoznačne Filip. Pri druhom tehotenstve sme už o predchádzajúcich dievčenských menách neuvažovali, pretože ich bolo v našom okolí akosi veľa, tak manžel vybral Evičku, a keďže ja som nič lepšie nevymyslela, tak ostala Evka. Pre chlapcov sme mali vybraté Patrik a Adam.
Teraz sa v našej širšej rodine objavili mená Nikolas, Lucia, Zoja a Dária.
migelovci
20.05.08,11:40
este dietatko nemam ale mojim favoritom od malicka je a myslim si ze po tolkych rokoch uz aj ostane Lukas :)
Jara
20.05.08,11:47
Ja mám vnúčika Jakubka, ale má 9 mesiacov a voláme ho nielen Kubko, ale aj śišino-mišino a chrobáčik a drobček a slniečko a oriešok ap. No starí rodičia si už môžu dovoliť rozmaznávať
DanielaSL
20.05.08,11:51
Veľmi dlho som nepočula ,žeby chlapcovi dali meno Igor.... a niečo zahraničné a podobné.. Ivar .
lepka
20.05.08,11:58
Som za výber mena podľa knihy mien,lebo každé meno svojmu majiteľovi niečo dáva do vienka,takže vyberte podľa toho, môj syn je Martin-dodatočne sme zistili,že to znamená zasvätený bohovi Marsovi,teda bojový tvrdohlavý,idúci si za svojim cieľom aj veľmi tvrdohlavo a naviac sa narodil v apríli,baran ako vyšitý a spolu s menom nebezpečná kombinácia a naozaj má takú povahu.Takže doporučujem vyberať podľa toho,čo chcete,aby bábätko malo za povahu.Aj charakteristika môjho mena na moju povahu sedí úplne presne,a pritom mi meno vybrala na poslednú chvíľu v pôrodnici zdravotná sestra,a charakteristika môjho muža podľa mena je tiež absolútne presná.V širokom okolí som si všetkých ľudí zo zábavy preklepla podľa mena a sedí to na ich povahy,až to človeka yaráža akým spôsobom môže byť krsné meno výstižné pre povahu.
sadžika
20.05.08,14:26
LubicaN
20.05.08,14:32
Ja mám vnúčika Jakubka, ale má 9 mesiacov a voláme ho nielen Kubko, ale aj śišino-mišino a chrobáčik a drobček a slniečko a oriešok ap. No starí rodičia si už môžu dovoliť rozmaznávať

...pozor na takéto "šišino-mišino"... My sme našu Daninku keď bola malinká oslovovali žabka...a ona potom všetkým tvrdila, že je "Kak ka" a tak sme s tým rýchlo prestali. Odvtedy používame už len rôzne obmeny jej mena (Danuška, Danielka, Daninka, Danielik, Danulík). ale kým si na "nové meno" zvykla, chvíľku to trvalo.

:rolleyes:
Kazu
20.05.08,15:58
Som za výber mena podľa knihy mien,lebo každé meno svojmu majiteľovi niečo dáva do vienka,takže vyberte podľa toho, môj syn je Martin-dodatočne sme zistili,že to znamená zasvätený bohovi Marsovi,teda bojový tvrdohlavý,idúci si za svojim cieľom aj veľmi tvrdohlavo a naviac sa narodil v apríli,baran ako vyšitý a spolu s menom nebezpečná kombinácia a naozaj má takú povahu.Takže doporučujem vyberať podľa toho,čo chcete,aby bábätko malo za povahu.Aj charakteristika môjho mena na moju povahu sedí úplne presne,a pritom mi meno vybrala na poslednú chvíľu v pôrodnici zdravotná sestra,a charakteristika môjho muža podľa mena je tiež absolútne presná.V širokom okolí som si všetkých ľudí zo zábavy preklepla podľa mena a sedí to na ich povahy,až to človeka yaráža akým spôsobom môže byť krsné meno výstižné pre povahu.

Nooo, ja neviem.:rolleyes: My sme v celkom blízkej rodine štyri Zuzany a štyria Jozefovia. A môžem povedať, že to nesedí ani v jednom prípade. Takú povahu, akú by som podľa mena mala mať ja, má moja neter a tá sa volá Jana. :--- Keby sme sa mali oslovovať podľa povahy, netrafila by som ani vlastnú mater. :D
miuska223
20.05.08,17:53
mne sa páči meno samuel. a teraz ide dosť do módy
G&B
26.05.08,15:33
Hlavne , aby sa hodilo k priezvisku:)a aby bolo jednoducho vysloviteľné, aby dieťa, hlavne v mladšom veku netrpelo, že to nevie povedať.
Ja by som sa vyvarovala mien: Kevin, Jesicca a pod. Netvrdím, že sú špatné, ale do nášho prostredia sa proste nehodia. (poznám René Kapustu, či Kevina Bieleho:confused:, to mi trhá uši).
Čo tak "zlatá slovenská klasika" napr.Zuzana, Katarína, Andrej, Marek a pod.?
Tie mená sú stále pekné, našim ušiam znejú prirodzene, a hlavne deti môžme aj nežne osloviť...
Uplne suhlasim, este by som dodala, ze je vhodne najst take meno z ktoreho by si ine deti nemohli robit posmesky (ako napriklad u nas v triede na ZS: Petra / metla a pod...). Ja som svojej dcere dala meno Klaudia a prezyvku jej nevedia vymysliet :)
betyna8
27.05.08,09:05
Mne sa velmi paci Richard, Matúš,Michal a aj Tomáš.
Susedia pokrstili malého Oktávio a teraz ho volaju Oko, chudák chlapec ,ešte si užije svoje, hlavne ,že mladí boli origoš:)
Gabi03
27.05.08,09:13
Trochu mimotemy , ale musím to napísať.
Ešte som to nezažila, no určite budúci rodičia zohľadňujú rôzne aspekty, podľa ktorých vyberajú mená. Jednym z prvých je, aby meno dieťaťa nebolo stredobodom negatívnej pozornosti. Podľa mňa sa z každého mena dá vytvoriť nejaký posmešok. Hádajte, ako volali mňa na základnej?! :) Gaba-žaba... :D A vôbec ma to "netankovalo". Prečo? Lebo som si to nepripúšťala, že by ma tým chceli urážať či hanobiť. Ani ma to nenapadlo. Skôr ide o to, aby to dieťa vedelo narábať s tým, ak ho nazývajú posmeškami. :rolleyes:
Toď môj názor.
Lubica H
03.06.08,12:51
Dnešnej dobe takým menám ako Jozefína, Štefánia, Hortenzia, Filoména a iné, mohli by sa pridávať moderné, práve používané mená - tuším Vanesa neni ani v kalendári alebo podobné. V Českom zozname sú v niektoré dni aj 2-3 mená staré s modernými, a je to spávne.

tak môj tato má v práci kalendár, kde je Vanesa napísana 25.5. - normálne v mennom stolovom slovenskom kalendári.
Mixa
03.06.08,15:46
Ahoj, mne sa veľmi páči Teodor - Teo, vraj je to teraz aj celkom moderné meno - nie je príliš extravagantné, ale zároveň sa ľahko pamätá . . . U nás na manželove naliehanie zvíťazilo meno Peter, ale ak sa nám ešte niekedy podarí ďalší chlapec, tak už sa zlomiť nenechám :---!
linko1
04.06.08,16:24
Tak a naša malá sa volá Nella,
len škoda , že nie je v našom kalendári, tak musíme oslavovať podľa českého,
inak chlapčenské sa mi páčia Adam, Marek, Kristián...
Martin Mocko
04.06.08,16:41
My sme sa s manželkou nevedeli dohodnúť, aké meno dáme naše dcére. A keďže pri pôrode som bol i ja, tak každý povedal jedno meno...takže sa volá:
Michaela Katrin :)
ZlaticaB
05.06.08,06:04
Máme doma Adamka, ale ak chceš niečo zvláštne tak Maxim, Benjamín, Teodor
denisie
05.06.08,06:12
Mne sa napr. páči Samuel, ale kamarátkin synček sa volá Simon..
Patrik, Kristián
JankaV.
06.06.08,14:14
Ja mám doma Šimona a Matúša a kamarátka má Sebestiána a Kristiána.
Bastian
06.06.08,17:33
Ja mám doma Šimona a Matúša a kamarátka má Sebestiána a Kristiána.
Gratulujem k tej kombinácii. Ktorý zje toho viac - Šimon alebo Matúš?:)
Viem že sa to tu nehodí, ale predsa minedá neprihodiť tu toto:
http://www.youtube.com/watch?v=g9jHnSNYMxU&feature=related
ako chlapec som ich mal veľmi rád - ich filmy mohli pozerať aj malé deti, lebo sa v ich filmoch nikdy neobjavila ani kvapka krvy... iba super sranda.
jamajka
06.06.08,20:21
My sme deväť mesiacov plánovali Olíviu, keď sa ma však doktor po pôrode opýtal na meno vyhŕklo zo mňa .... Nina.
JankaV.
07.06.08,13:23
Gratulujem k tej kombinácii. Ktorý zje toho viac - Šimon alebo Matúš?:)
Viem že sa to tu nehodí, ale predsa minedá neprihodiť tu toto:
ako chlapec som ich mal veľmi rád - ich filmy mohli pozerať aj malé deti, lebo sa v ich filmoch nikdy neobjavila ani kvapka krvy... iba super sranda.


Tak vieš ako kedy ale je to asi na rovnako s tým papaním. A s tými filmami svätá pravda žiadna krv a kopec smiechu to k nim jednoducho patrí. ;)
Bastian
10.06.08,08:45
Tak vieš ako kedy ale je to asi na rovnako s tým papaním. A s tými filmami svätá pravda žiadna krv a kopec smiechu to k nim jednoducho patrí. ;)
Tak na tom boli aj oni vo filmoch - obaja jedli rovnako - pojedli vždy všetko... len nedajbože ich pritom vyrušiť :D:D:D.

A postavy majú tiež podobné?:)

Ja si ich filmy rád pozriem aj teraz.
sameliacka
10.06.08,12:48
Mne sa pacia mena ako Nathan, Anton,hoci francuzsky je lepsie - Antoine, Christopher, Filip (Philippe), Karol, Maximilian, moje oblubene je aj Peter - ma to tolko charakteru...
Francuzske mena sa hodia k franc. priezviskam to je ta chyba.. lenze ja byvam v Belgicku a tu by meno ako Miro alebo Ivan znelo tiez cudzokrajne.
V belgicku su chlapcenske mena hlavne - Dirk, Bart, Max, Roel - citaj Rul, Martin (citaj Martaa -nosove a), Lorain, Etienne, Luc, Philippe, Hans, Thomas, Simon, Alexander, Ian, Walter, Gunther, Dries, Chris, Jef, William...
Len tak na inspiraciu...
Walter je úžasné meno. A mne sa páči aj Oliver, ale neviem, či by som niektoré z týchto mien dala svojmu dieťaťu, aby sa mu neposmievali. Takisto sa mi pre dievčatko páči Salome, ale z tých istých dôvodov to nedám.
sameliacka
10.06.08,12:56
Walter je úžasné meno. A mne sa páči aj Oliver, ale neviem, či by som niektoré z týchto mien dala svojmu dieťaťu, aby sa mu neposmievali. Takisto sa mi pre dievčatko páči Salome, ale z tých istých dôvodov to nedám.
Ale ak niekedy budem mať syna (čo mi zatiaľ nehrozí :mee:), tak bude asi Šimon.
JankaV.
10.06.08,18:32
Tak na tom boli aj oni vo filmoch - obaja jedli rovnako - pojedli vždy všetko... len nedajbože ich pritom vyrušiť :D:D:D.

A postavy majú tiež podobné?:)

Ja si ich filmy rád pozriem aj teraz.


Tak postavami sa na tých filmových vôbec nepodobajú. Občas by si im aj rebierka spočítal:D:D:D.
claudi
10.06.08,20:55
my sme dali meno Emanuel , veľmi sa nám páčilo toto meno. žiadny Emo :cool: ale celým ho voláme Emanuel ;)
Olice
11.06.08,07:42
Neviem, či už bolo spomínané meno Adam, podľa mňa je veľmi pekné. A tiež sa nedá povedať nejako škaredo, buď Adam alebo Adamko.
bea
11.06.08,07:59
Ja mám vnúčika Olivera a aj keď sa mi to meno zdalo také "vážne", teraz to tak nie je, lebo on je veľmi veselý ;)
A aj keď pôvodne sa povedalo, že mu musíme hovoriť len Oliver, teraz je len Oli, Olinko, Oliško a dokonca aj Olivka. On si spočiatku hovoril "Olio", teraz už povie aj Olinko. A "Oliver" ostal, len keď je neposlušný.
riga
26.06.08,09:38
Mne sa pacia mena ako Nathan, Anton,hoci francuzsky je lepsie - Antoine, Christopher, Filip (Philippe), Karol, Maximilian, moje oblubene je aj Peter - ma to tolko charakteru...
Francuzske mena sa hodia k franc. priezviskam to je ta chyba.. lenze ja byvam v Belgicku a tu by meno ako Miro alebo Ivan znelo tiez cudzokrajne.
V belgicku su chlapcenske mena hlavne - Dirk, Bart, Max, Roel - citaj Rul, Martin (citaj Martaa -nosove a), Lorain, Etienne, Luc, Philippe, Hans, Thomas, Simon, Alexander, Ian, Walter, Gunther, Dries, Chris, Jef, William...
Len tak na inspiraciu...

Raz som počula ako mamička volala na svojho asi dvojročného synčeka "Žan Pierko"....:confused::confused::confused: Treba si uvedomiť. že v bežnom živote to bude iné ako Jean-Pierre v rodnom liste....
Monika V.
26.06.08,09:45
My máme dve dcéry Romanku a Martinku, myslím že sú to bežné mená. Niekoľkokrát sme prešli kalendár keď sme ich vyberali. Nepáčia sa mi mená, ktoré nie sú v kalendári, resp. vymyslené. Naozaj by si ľudia, ktorí čakajú potomka, mali uvedomiť že meno je na celý život.
Kazu
26.06.08,09:52
Raz som počula ako mamička volala na svojho asi dvojročného synčeka "Žan Pierko"....:confused::confused::confused: Treba si uvedomiť. že v bežnom živote to bude iné ako Jean-Pierre v rodnom liste....

Dúfam, že nie je Vyletel alebo Vystrčil? :--- Nič proti priezviskám, ale takáto kombinácia by bola naozaj úsmevná.
dicktracy
05.07.08,20:00
Ahojte vsetci. len vam chcem podakovat za mnozstvo napadov a prispevkov. a chcem vam len oznamit, ze sa nam vcera narodil nas druhy syncek a vola sa Maximilian. meria 45cm a vazi 2360g, malicky, ale NAS!!! my sa z neho velmi tesime, cakame kym sa zotavi a podrastie aby mohol ist domov, uz sa neviem dockat :-)
claudi
05.07.08,20:18
tak to ma teší, nech sa vám darí, veľa radosti, zdravíčka a štastíčka ;) a meno ste vybrali super ;)
Šadar
05.07.08,20:28
Ale ak niekedy budem mať syna (čo mi zatiaľ nehrozí :mee:), tak bude asi Šimon.

Pokial nie je priezviskom Šimon, ako moj brat tak preco nie, je to pekne meno...
lorelei
16.07.08,18:11
Kto má oprosím Vás dievčatko s menom Rebeka? Alebo Rebeca...:)
Nevieme nájsť, kedy má meniny a či je vôbec v slovenskom kalendári? Chceme dať toto meno našej malej, keď sa narodí, ale nevieme kedy má meniny:) Ďakujem.
Nika
16.07.08,18:57
Kto má oprosím Vás dievčatko s menom Rebeka? Alebo Rebeca...:)
Nevieme nájsť, kedy má meniny a či je vôbec v slovenskom kalendári? Chceme dať toto meno našej malej, keď sa narodí, ale nevieme kedy má meniny:) Ďakujem.

V knihe Meno pre naše dieťa sa uvádza pri mene Rebeka dátum 2.9.
lorelei
16.07.08,19:00
V knihe Meno pre naše dieťa sa uvádza pri mene Rebeka dátum 2.9.

Moc mi to pomohlo, dakujem. Lebo som to na nete nikde nevedela najst. Pekny vecer.
kathy_smal
17.07.08,07:49
Moc mi to pomohlo, dakujem. Lebo som to na nete nikde nevedela najst. Pekny vecer.


http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku#Janu.C3.A1r
Zuzana Mikulčíková
17.07.08,19:40
Mne keď sa narodil syn tak mi lekárka tvrdila že to bude na 99,9 % dievča. Keď sa narodil mala som meno len pre dcéru Laura. A keď sa ma opýtal že ako sa bude volať tak mi jediné meno napadlo Michal. Je to pekné slovenské ale má tú smolu že sa narodil 29.9. to znamená na Michala. Má narodeniny aj meniny v jeden deň.
Bella84
24.07.08,13:44
Ja súhlasím a arizona - moja dcérka má tiež meno, ktoré sekne k priezvisku, no je trošku dlhé (Sarah Sabína Lasabová). Úrady sa ale pasujú buď len s jedným alebo len s druhým, takže je to v poriadku.:):):)
janula94
24.07.08,19:26
Mne sa páči Adelka, Dorotka, Matúško, Dávidko, Martinko. :)
hetty
11.08.08,13:51
Ako sa to dieťa nakoniec volá?
Kathryn
11.08.08,14:00
Ako sa to dieťa nakoniec volá?

v príspevku č. 109 to píše sám zadávateľ otázky - teda, myslím, že na to sa pýtaš.:)
Tinika
05.11.08,09:40
Ja si myslim, ze meno by malo korespondovat s priezviskom. Poznam jednu, ktora sa vola Ruth Mrkvova a znie to trosku cudne.

Ja poznám jednu Fabiolu Rachel Kováčovu, tiež mi to nepasuje a netuším ako ju budú volať zdrobnelinou. Moj manžel by povedla že auto fabia
Tinika
05.11.08,10:11
A ja som tiez za to aby meno pasovalo k priezvisku, ale ono je to na zaciatku aj tak iný pocit, ked takú kombináciu som este nepocula a ci to bude casom pekné. A zase dievčata sa raz vydajú a určite si nebudu vyberat manžela podľa priezviska, takze sa môze stat, ze meno a priezvisko nebude pasovat, hoci dnes si uz bezne nechavaju aj rodné priezvisko

Mne sa paci Laura, Karolína, Klára, Sebastian, Samuel, Kristián. Ale to posledné asi nedame, lebo aj priezvisko mame na N a to sa potom zle vysvetluje. Za slobodna som tiez mala problem niekedy vysvetlit ako sa moje meno pise a to zdaleka nebolo zlozite.
OKAA
05.11.08,14:42
Môj syn sa volá-Adrián.Páči sa mi aj Marco,Erik ,Nikolas,Adam......
Tinika
05.11.08,18:19
Môj syn sa volá-Adrián.Páči sa mi aj Marco,Erik ,Nikolas,Adam......

Marko sa paci aj mne, ale svagor Marek, povedal, že také meno??? a mne by ho pripomínalo, takže marko nebude
Shine
05.11.08,20:07
LIBOR
NORBERT
QUIDO
Melnick
05.11.08,20:26
Zvažuj a skloňuj meno vo všetkých pádoch a hlavne si ho stále spájaj s priezviskom, ktoré bude nosiť. Ja, mladá a nerozvážna /bez názorov z Porady, lebo Richard vtedy ešte nežil :D/ som menom možno ublížila dcére na celý život.:o Ako dieťaťu určite. Pretože údajne meno dosť ovplyvní vývoj mnohých vecí v živote človeka ...........:o
Tinika
05.11.08,20:42
Zvažuj a skloňuj meno vo všetkých pádoch a hlavne si ho stále spájaj s priezviskom, ktoré bude nosiť. Ja, mladá a nerozvážna /bez názorov z Porady, lebo Richard vtedy ešte nežil :D/ som menom možno ublížila dcére na celý život.:o Ako dieťaťu určite. Pretože údajne meno dosť ovplyvní vývoj mnohých vecí v živote človeka ...........:o

Ak to nie je tajné, aké meno si dala svojej dcére?
Melnick
05.11.08,21:06
:) zmazala som. OK?
OKAA
08.11.08,20:31
To meno Bianca-je nádherné!!!!!!
willma
08.11.08,21:17
:) zmazala som. OK? ale vraj meno predurčuje povahu, alebo povaha meno ?:rolleyes:,
karas9milan
09.11.08,04:05
ale vraj meno predurčuje povahu,

alebo povaha meno ?:rolleyes:



A rodičia si vyberú také meno, aby dieťa malo "tú správnu " povahu.

Ale niečo na tom možno bude , lebo keď sa kočka vydá a zmení meno - hneď zmení aj POVAHU.

Ka Mil
frederyka
12.10.10,17:16
Čítali ste knihu Meno je váš osud? Oplatí sa kúpiť?
korela
13.10.10,00:16
Ahoj, mne sa veľmi páči Teodor - Teo, vraj je to teraz aj celkom moderné meno - nie je príliš extravagantné, ale zároveň sa ľahko pamätá . . . U nás na manželove naliehanie zvíťazilo meno Peter, ale ak sa nám ešte niekedy podarí ďalší chlapec, tak už sa zlomiť nenechám :---!

Poznám kombináciu dvojičiek - Leo a Teo. Rodičia sú z kultúry, nemám dcéru poruke, pripomenula by mi. Pre má vynikajúca kombinácia. Aj foneticky.
korela
15.10.10,00:57
Poznám kombináciu dvojičiek - Leo a Teo. Rodičia sú z kultúry, nemám dcéru poruke, pripomenula by mi. Pre má vynikajúca kombinácia. Aj foneticky.
Objavila sa na obrazovke, tak som si spomenula

"..., pričom v Správach a komentároch ho nahradí Jana Holéczyová." (STV)http://www.sme.sk/c/2960647/kratke-spravy.html