feki81
20.05.08,09:21
RECEPT NA GRÉCKE KURA:
1veľké kura, zemiaky, horčica, kečup, trocha oleja,korenie na kura,korenie na americké zemiaky,vegeta,mrazená zelenina (hrach,mrkva,kukurica),cibuľa, soľ,
POSTUP: Kura rozporcujeme, umyjeme, okoreníme korením na kura (dávať pozor aby korenie nebolo moc štípľavé),vegetou a necháme chvíľu postáť.
ZMES KTORÚ BUDEME POTREBOVAŤ NA ZEMIAKY:horčica, kečup (dávať pozor, aby sme to s ním neprehnali-bude to moc nasladlé)korenie podľa fantázie(ja som použila aj korenie na kura a americké zemiaky) 1PL oleja.
V hlbšej miske zmiešame horčicu, kečup, koreniny,olej. Podľa toho koľko robíte zemiakov musíte pripraviť aj zmesi.Pre väčší objem som použila viac horčice a zriedila som to s vodou-dávať pozor, aby to nebolo moc riedke.V tejto zmesi namáčame postupne na kolieska nakrájené zemiaky, ktoré ukladáme na plech, môžeme posoliť, pridáme na kolieska nakrájanú cibuľu a mrazenú zeleninu (hrach,mrkva,kukurica).Nakoniec navrch poukladáme rozporcované kura.Dáme zakryté piecť.
Môže sa stať, ze v pekáči budete mať väčší, alebo menší obsah vody nie je problém buď ju zlejete alebo dolejete-aby to náhodou neprihorelo.Dobrú chuť