pasuliatko
13.07.09,16:41
no dnes som konečne bola u ortopeda s kolenom po výsledky. a výsledok výsledkov?horor. mám roztrapkaný meniskus čiže to vyzerá na ďalšiu ASK :mee: a ešte niečo s predným krížnym väzom :mee: chcem ísť ešte na iné vyšetrenie čo na to povedia operatéri do súkromnej kliniky. šlaktrafí ma:mad:
stanco007
13.07.09,18:23
no dnes som konečne bola u ortopeda s kolenom po výsledky. a výsledok výsledkov?horor. mám roztrapkaný meniskus čiže to vyzerá na ďalšiu ASK :mee: a ešte niečo s predným krížnym väzom :mee: chcem ísť ešte na iné vyšetrenie čo na to povedia operatéri do súkromnej kliniky. šlaktrafí ma:mad:
Nechcem Ta strasit ale asi budes behat po lekaroch ako ja stale a nic ine nepocuvam len rezat a rezat a rezat. Zacinal som presne tak s kolenom ako ty pises a skoncil som zatial na 4 operaciach a koleno uplne vcudu. Idem na invalidny. Najdi si poriadneho lekara lebo dopadnes ako ja! Aj ked ja som bol v prechvalej nemocnici vo Voj. v RK a aj tak nic...:mad:
pasuliatko
13.07.09,18:28
Nechcem Ta strasit ale asi budes behat po lekaroch ako ja stale a nic ine nepocuvam len rezat a rezat a rezat. Zacinal som presne tak s kolenom ako ty pises a skoncil som zatial na 4 operaciach a koleno uplne vcudu. Idem na invalidny. Najdi si poriadneho lekara lebo dopadnes ako ja! Aj ked ja som bol v prechvalej nemocnici vo Voj. v RK a aj tak nic...:mad:

ja mam jedneho fajn len sa k nemu neda dostať... o to ide o nič viac.
Jarka 1
15.07.09,15:07
Jarka na akej posteli to robíš, lebo mne z tej doma sa nohy dotknú zeme..a míňa sa to účinkom....? Už som vyskúšala všetko čo máme na ležanie doma..ale neviem..buď postele sú nízke..alebo ja mám dlhé nohy...:confused:


Prepáč Daniela, až dnes som si všimla Tvoju otázku. Neboj sa, nohy máš určite dlhé a pekné:). Aj tie postele budú v poriadku, len som asi málo zrozumiteľne opísala postup. Keď ležíš dolu bruchom na posteli, tak kolená máš ešte tiež na posteli.Z postele Ti trčia len nohy od kolien dolu. Ja pri tom ležím krížom cez manželské postele. Doteraz si občas takto ponaťahujem šľachy na nohách.
DanielaSL
15.07.09,15:28
Aha, tak keď kolená ostanú na posteli a len zbytok visí dole..tak to sa bude dať. Ďakujem za radu. :)
pasuliatko
15.07.09,22:25
Prepáč Daniela, až dnes som si všimla Tvoju otázku. Neboj sa, nohy máš určite dlhé a pekné:). Aj tie postele budú v poriadku, len som asi málo zrozumiteľne opísala postup. Keď ležíš dolu bruchom na posteli, tak kolená máš ešte tiež na posteli.Z postele Ti trčia len nohy od kolien dolu. Ja pri tom ležím krížom cez manželské postele. Doteraz si občas takto ponaťahujem šľachy na nohách.

to keby som urobila ja sa nepostavím :D
stanco007
16.07.09,06:07
to keby som urobila ja sa nepostavím :D
Ale postavila by si sa neboj ;) Ja som to tiez tak cvicil a pomaha to kus. Ale len vtedy, pokial mas stiahnute slachy a nie ako ja co som mal vyrastky v kolene a tie mi blokovali pohyb. Tam pomoze jedine operacia a ich odstranenie...
pasuliatko
16.07.09,13:56
17.9.2009 idem na ďalšiu ASK ľavého kolena (toho čo predtým) ale do súkromnej kliniky tak som zvedavá, budú mi operovať meniskus a uvidia čo je ešte potreba. ah jaj... ale v súkromnej klinike je úplne iný prístup ;) odporúčam
Valcake
19.07.09,23:23
17.9.2009 idem na ďalšiu ASK ľavého kolena (toho čo predtým) ale do súkromnej kliniky tak som zvedavá, budú mi operovať meniskus a uvidia čo je ešte potreba. ah jaj... ale v súkromnej klinike je úplne iný prístup ;) odporúčam

Ahoj, myslíš si, že úspech závisí od prístupu ?:confused: Prečo máš vlastne dobabrané to koleno, veď si ešte tak mladá. Nepodarila sa op.?:eek:
Koľkýkrát ideš na ASK s tým istým kolenom?
pasuliatko
20.07.09,16:24
Ahoj, myslíš si, že úspech závisí od prístupu ?:confused: Prečo máš vlastne dobabrané to koleno, veď si ešte tak mladá. Nepodarila sa op.?:eek:
Koľkýkrát ideš na ASK s tým istým kolenom?

ahoj, teraz pôjdem druhý raz s ľavým kolenom. Ked si az to človek zaplatí tak sa aj chovajú potom k nemu. Musím povedať,že je to pravda lebo som sa o tom presvedčila sama. Teraz mam ,,pokazený,, meniskus na tom kolene. ale ked som sa doktora pýtala tak meniskus som mala v poriadku tak neviem. prvý raz mi operovali bočný väz.
Valcake
20.07.09,17:20
ahoj, ako sa ti prejavovalo to, že ti museli op. bočný väz? Mne tiež asi treba.:(
pasuliatko
20.07.09,17:30
ahoj, ako sa ti prejavovalo to, že ti museli op. bočný väz? Mne tiež asi treba.:(

bolesťou čím dalej tým väčšou, stuhnutosť kllbu, bolesť pri klude ale aj v namahe, krče v kolene, nezaberali mi analgetika.
Valcake
20.07.09,17:38
Ja až také bolesti nemám, len ma neudrží noha. Ako loutková bábika.No ja mám veľakrát op.koleno. Akú rehab. si robila po op.bočného väzu?
pasuliatko
20.07.09,17:42
Ja až také bolesti nemám, len ma neudrží noha. Ako loutková bábika.No ja mám veľakrát op.koleno. Akú rehab. si robila po op.bočného väzu?

žiadnu až po skoro 2ch mesiacoch mi lekarka predpísala rhb. chodila som na laser, cviky a elektroliečba. a povedali,že som mala cvičiť hned po op. ale som nevedela ako a čo môžem. teraz musím posilovať nohu vykopmi,plávať,bicyklovať...
Valcake
20.07.09,17:55
teraz ti budú robiť druhé koleno,alebo to isté. Odkiaľ ti zobrali väz? Prepáč, ale chcela by som mať čím viac inform.
pasuliatko
20.07.09,18:04
teraz ti budú robiť druhé koleno,alebo to isté. Odkiaľ ti zobrali väz? Prepáč, ale chcela by som mať čím viac inform.

kludne sa pýtaj :) mne to nevadi. ja som na tom väze mala zrasty teda bol zhrubnutý. čiže mi ho ,,zjemňovali,, ;)
Valcake
20.07.09,18:21
Zatiaľ dík, držím ti všeeeeetky palce, aby si bola už OK.:):):)
pasuliatko
20.07.09,18:25
Zatiaľ dík, držím ti všeeeeetky palce, aby si bola už OK.:):):)

dakujem aj tebe to iste;)
Grizzly660
23.07.09,13:09
Ja mám za sebou artroskopie oboch kolien . PRVÁ : Pred tromi rokmi po úraze, mi v štátej nemocnici robili ľavé koleno. Nohu mi zafačovali od päty až po stehno.Bol som tam týždeň, chytil som tam zápal pľúc a na reverz sa vypýtal domov. Z opakovanej antibiotickej liečby zápalu pľúc mám dodnes následky v podobe rozštelovaného tráviaceho aparátu /syndróm dráždivého čreva/. Tri mesiace po zákroku som ešte kríval, potom sa koleno dalo do poriadku. Takže skúsenosť : ak si môžete vybrať, nehrnte sa do špitálu a radšej si to nechajte urobiť ambulantne. DRUHÁ: V januári 2009 mi robili pravé koleno. U súkromníka, o dve hodiny po zákroku v celkovej anestéze ma už syn viezol domov. Na kolene som mal iba malý obväz. O dva dni som už veselo chodil. Potom však príšla pohroma. Seklo ma v krížoch a skončil som v nemocnici na infúziách. Keď som po desiatich dňoch prišiel domov moje koleno odmietlo fungovať. Bolelo viac ako pred zákrokom. Prestával som chodiť, ledva ak o palici. Chirurg opakovane tvrdil,že problém nie je v kolene ale v chrbtici /pre istotu mi do kolena postupne napichal 7 injekcií /. Tak som navštívil najlepších odborníkov na chrbticu. Nejaký nález na chrbtici mám, ale ten netreba operovať a v žiadnom prípade nesúvisí s boľavým kolenom. Bol som z toho zúfalý. Absolval som všetky možné neurologické, ortopedické vyšetrenia, rehabilitácie a stále bez zistenia príčiny a zlepšenia stavu. Šiel som za iným ortopédom, ten povedal,že mám odídené komplet svalstvo na celej nohe a mám rehabitovať a cvičiť. Čo sa však pre veľkú bolestivosť nedalo, napriek tomu,že rotoped mám aj doma. Záchranu som našiel v čakárni u očného lekára v časopise Zdravie. Dočítal som sa o nejakom prístroji čo pomocou elektrických impulzov odblokuje bolesť. Keďže to nebolo veľmi drahé /cca 150 Eur/ , hneď som si ho bežal kúpiť. 4 elektródy na koleno a bolesť zmizne, alebo sa výrazne potlačí. A tak som mohol začať cvičiť a najmä bicyklovať. Keď to začalo príliš bolieť prišli na rad elektródy. Odblokovaním bolesti som postupne mohol zvyšovať záťaž a dnes už bez bolesti chodím hore i dole schodmi, bicyklujem. Dokonca som po vyše polročnej abstinencii znovu začal /opatrne/ jazdiť na terénnej štvorkolke. Naspäť do života ma vrátil prístroj o málo väčší ako mobilný telefón a bicykel. Posledný mesiac som si už elektródy na koleno dávať nemusel.
pasuliatko
24.07.09,15:31
Ja mám za sebou artroskopie oboch kolien . PRVÁ : Pred tromi rokmi po úraze, mi v štátej nemocnici robili ľavé koleno. Nohu mi zafačovali od päty až po stehno.Bol som tam týždeň, chytil som tam zápal pľúc a na reverz sa vypýtal domov. Z opakovanej antibiotickej liečby zápalu pľúc mám dodnes následky v podobe rozštelovaného tráviaceho aparátu /syndróm dráždivého čreva/. Tri mesiace po zákroku som ešte kríval, potom sa koleno dalo do poriadku. Takže skúsenosť : ak si môžete vybrať, nehrnte sa do špitálu a radšej si to nechajte urobiť ambulantne. DRUHÁ: V januári 2009 mi robili pravé koleno. U súkromníka, o dve hodiny po zákroku v celkovej anestéze ma už syn viezol domov. Na kolene som mal iba malý obväz. O dva dni som už veselo chodil. Potom však príšla pohroma. Seklo ma v krížoch a skončil som v nemocnici na infúziách. Keď som po desiatich dňoch prišiel domov moje koleno odmietlo fungovať. Bolelo viac ako pred zákrokom. Prestával som chodiť, ledva ak o palici. Chirurg opakovane tvrdil,že problém nie je v kolene ale v chrbtici /pre istotu mi do kolena postupne napichal 7 injekcií /. Tak som navštívil najlepších odborníkov na chrbticu. Nejaký nález na chrbtici mám, ale ten netreba operovať a v žiadnom prípade nesúvisí s boľavým kolenom. Bol som z toho zúfalý. Absolval som všetky možné neurologické, ortopedické vyšetrenia, rehabilitácie a stále bez zistenia príčiny a zlepšenia stavu. Šiel som za iným ortopédom, ten povedal,že mám odídené komplet svalstvo na celej nohe a mám rehabitovať a cvičiť. Čo sa však pre veľkú bolestivosť nedalo, napriek tomu,že rotoped mám aj doma. Záchranu som našiel v čakárni u očného lekára v časopise Zdravie. Dočítal som sa o nejakom prístroji čo pomocou elektrických impulzov odblokuje bolesť. Keďže to nebolo veľmi drahé /cca 150 Eur/ , hneď som si ho bežal kúpiť. 4 elektródy na koleno a bolesť zmizne, alebo sa výrazne potlačí. A tak som mohol začať cvičiť a najmä bicyklovať. Keď to začalo príliš bolieť prišli na rad elektródy. Odblokovaním bolesti som postupne mohol zvyšovať záťaž a dnes už bez bolesti chodím hore i dole schodmi, bicyklujem. Dokonca som po vyše polročnej abstinencii znovu začal /opatrne/ jazdiť na terénnej štvorkolke. Naspäť do života ma vrátil prístroj o málo väčší ako mobilný telefón a bicykel. Posledný mesiac som si už elektródy na koleno dávať nemusel.

:eek: ja viem o čom hovoríš. preto som si ja na druhú operáciu vybrala súkromnú kliniku a je to úplne niečo iné ako štátna. a čo to je za prístrojček s elektródami?napíš viac alebo aj názov nech vieme aj my :) držím palce
Grizzly660
24.07.09,16:12
:eek: ja viem o čom hovoríš. preto som si ja na druhú operáciu vybrala súkromnú kliniku a je to úplne niečo iné ako štátna. a čo to je za prístrojček s elektródami?napíš viac alebo aj názov nech vieme aj my :) držím palce
Je to prístroj z kategórie TENS /Transcutaneous Elektrical Nerve Stimulator - Cezkožný elektrický nervový stimulátor/, okrem odblokovania bolesti to vie aj tzv. elektrogymnastiku-ležís, kukáš TV a ono Ti to napína stehenný /alebo iný/ atrofovaný sval a posiluje ho - ale to som zatiaľ nepotreboval. Zažil som sním aj trochu srandy. Dochádzam do Blavy do práce a kedže som k vôli boľavému kolenu nemohol šoférovať tak som chodil autobusom. Aby som využil čas, tak som si v autobuse vyhrnul nohavicu prilepil elektródy a rehabilitoval. Všetkým ostaným v autobuse viedli kábliky do uší od prehrávačov MP3 a mobilov, iba mne do kolena. Niektorí sa čudovali.
pasuliatko
24.07.09,16:26
Je to prístroj z kategórie TENS /Transcutaneous Elektrical Nerve Stimulator - Cezkožný elektrický nervový stimulátor/, okrem odblokovania bolesti to vie aj tzv. elektrogymnastiku-ležís, kukáš TV a ono Ti to napína stehenný /alebo iný/ atrofovaný sval a posiluje ho - ale to som zatiaľ nepotreboval. Zažil som sním aj trochu srandy. Dochádzam do Blavy do práce a kedže som k vôli boľavému kolenu nemohol šoférovať tak som chodil autobusom. Aby som využil čas, tak som si v autobuse vyhrnul nohavicu prilepil elektródy a rehabilitoval. Všetkým ostaným v autobuse viedli kábliky do uší od prehrávačov MP3 a mobilov, iba mne do kolena. Niektorí sa čudovali.

:D viem si to predstaviť.:D to je podobné ako elektroliečba nie?mne to tak pripadá. a kde si to prosím ťa pekne zohnal?
Grizzly660
24.07.09,18:17
:D viem si to predstaviť.:D to je podobné ako elektroliečba nie?mne to tak pripadá. a kde si to prosím ťa pekne zohnal?
Áno, je to elektroliečba a má to širšie použitie než len na koleno,citát :
Transkutanna elektrická nervová stimulácia (TENS) je moderná fyzioterapia na zmiernenie a odstránenie chronických a akútnych bolestí chrbta, končatín a kĺbov bez vedľajších účinkov, liečbu porúch prekrvenia, spevnenie a posilnenie ochabnutého svalstva, zväčšovanie objemu svalovej hmoty, lokálne chudnutie, ošetrenie celulitídy a masáž.
Kúpil som to v Petržalke. Nemôžem sem dať link, ale firma sa volá Vitafit a má slovenskú webstránku s tým istým názvom. Potom klikni na "Tens"
pasuliatko
24.07.09,18:37
Áno, je to elektroliečba a má to širšie použitie než len na koleno,citát :
Transkutanna elektrická nervová stimulácia (TENS) je moderná fyzioterapia na zmiernenie a odstránenie chronických a akútnych bolestí chrbta, končatín a kĺbov bez vedľajších účinkov, liečbu porúch prekrvenia, spevnenie a posilnenie ochabnutého svalstva, zväčšovanie objemu svalovej hmoty, lokálne chudnutie, ošetrenie celulitídy a masáž.
Kúpil som to v Petržalke. Nemôžem sem dať link, ale firma sa volá Vitafit a má slovenskú webstránku s tým istým názvom. Potom klikni na "Tens"

a keby si mi poslal link cez ss?porozmýšlam o tom
Grizzly660
24.07.09,20:19
a keby si mi poslal link cez ss?porozmýšlam o tom
Som tu nový, tak mi to ani SS nedovolí poslať. Daj do Google "vitafit.sk" a v pohode to nájdeš.
pasuliatko
24.07.09,20:50
Som tu nový, tak mi to ani SS nedovolí poslať. Daj do Google "vitafit.sk" a v pohode to nájdeš.

jak nedovolí?ale dik za link
pasuliatko
28.07.09,20:17
ja som zúfalá, tak mi strašne praská v kolenách hlasno a najmä bolestivo. už som zufala neviem čo mam robiť :mee:http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici1/17.gifhttp://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici1/128.gif
Valcake
29.07.09,00:30
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici1/124.gif
Gratulujem ! Teda ku smajlíkom, ale to koleno ma mrzí :mee:
Žabinka
29.07.09,08:17
Práve mi volal syn, práve je po operácii kolena-artroskopia, trvalo to 20min., lumbálna anestéza, takže si necíti pol tela, ale je rád, že už má po tom. Veľmi mu pomohlo a ukľudnilo čítanie na porade.:)
pasuliatko
29.07.09,20:37
Práve mi volal syn, práve je po operácii kolena-artroskopia, trvalo to 20min., lumbálna anestéza, takže si necíti pol tela, ale je rád, že už má po tom. Veľmi mu pomohlo a ukľudnilo čítanie na porade.:)

ja som bola uspana aj budem uplne a trvalo to asi hodinu.držíme palce
pasuliatko
29.07.09,20:39
http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici1/124.gif
Gratulujem ! Teda ku smajlíkom, ale to koleno ma mrzí :mee:

ďakujem ale aj tak sa nevyriešil môj problem asi budem musieť vydržať na http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici1/195.gif http://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici1/97.gif
Žabinka
30.07.09,08:50
ja som bola uspana aj budem uplne a trvalo to asi hodinu.držíme palce
Jeho operácia bola teda rýchlovka. :) Včera ho operovali, dnes už je doma:eek:. Sám sa odšoféroval z nemocnice v ZH, Chodí, ako by sa nič nedialo. Nebyť obviazaného kolena, ani mu neverím, že bol na operácii.
pasuliatko
30.07.09,09:00
Jeho operácia bola teda rýchlovka. :) Včera ho operovali, dnes už je doma:eek:. Sám sa odšoféroval z nemocnice v ZH, Chodí, ako by sa nič nedialo. Nebyť obviazaného kolena, ani mu neverím, že bol na operácii.

áno to sú AKS kolena...ale ako kde..ja som napr týždeň mala chodiť o barilach inde tvrdia,že nemusíš...ja som bola v nemocnici 4 dni a to ma nechceli pustiť domov :eek: tak som išla a bodka.
Zdenka 0705
30.07.09,09:01
Žabinka, sledujem túto debatu a chcem Ťa upozorniť, aby ste nepodceňovali operáciu. Je veľa prípadov, keď zo začiatku bolo dobre a po čase problémy. Preto žiadne zbytočné hrdinstvá, ale všetko s mierou. Všetko chce svoj čas, aj doliečenie po operácii.
Ja som síce bola na inej operácii - bedrové kĺby - v 11/07 a 11/08 a môžem povedať, že až teraz je to na 100%.
Pekný deň. :-)
Žabinka
30.07.09,09:22
Žabinka, sledujem túto debatu a chcem Ťa upozorniť, aby ste nepodceňovali operáciu. Je veľa prípadov, keď zo začiatku bolo dobre a po čase problémy. Preto žiadne zbytočné hrdinstvá, ale všetko s mierou. Všetko chce svoj čas, aj doliečenie po operácii.
Ja som síce bola na inej operácii - bedrové kĺby - v 11/07 a 11/08 a môžem povedať, že až teraz je to na 100%.
Pekný deň. :-)
Súhlasím so všetkým napísaným, má nariadený kľudový režim, o týždeň vybratie stehov. Ešte že patrí medzi tých lenivejších, takže kľud na lôžku mu nerobí žiadny problém. :)
pasuliatko
30.07.09,17:50
Súhlasím so všetkým napísaným, má nariadený kľudový režim, o týždeň vybratie stehov. Ešte že patrí medzi tých lenivejších, takže kľud na lôžku mu nerobí žiadny problém. :)

tak je super potom
Valcake
30.07.09,22:43
Jeho operácia bola teda rýchlovka. :) Včera ho operovali, dnes už je doma:eek:. Sám sa odšoféroval z nemocnice v ZH, Chodí, ako by sa nič nedialo. Nebyť obviazaného kolena, ani mu neverím, že bol na operácii.

Gratulujem, to je super, že sa má tak dobre. Takto by to malo fungovať.:)
Aj ja som mala /teda pri prvej op./ lokálku, na druhý deň doma, ale bohužiaľ s infekciou. Prešli 4 roky a 9 či 10 operácií, aplikácia kmeňových buniek, väzy, atď. Už ani nepočítam. Na jeseň mám ísť zas, lebo väzy znova nedržia. Takže radšej nech si dá pozor. Držím mu palce.;)
gabriska
01.08.09,15:59
Dobry den,
ja som uz sice zalozila temu, o ktr. tu uz bola rec a sice sa jedna o "metodu ORTHOKIN", ktr. je na SK stale novinkou...
Zaujimalo by ma, ci sa najde niekto, kto podstupil tuto liecbu vlastnou krvou a ake ma s tym skusenosti.
Na slovenskych strankach som zial nasla toho strasne malo, skor propagacneho charakteru, na nem.www je toho uz podstatne viac, no bola by som rada, keby sa ozval niekto, koho uz liecili priamo v Zeleznicnej nemocnici v KE.
Ja osobne mam osteochondrozu kriz. chrbtice a koxartrozu I-II st., bolesti ma spreadzaju uz par rokov, je tu niekto s podobnou dg. a zvazuje tuto spominanu liecbu?
Dakujem
lukala
02.08.09,04:52
Cafte
Vy, ktori uz mate po plastike, potrebujem radu/ ukludnit
Som 5 m po, rozhybana, sportujem... Problem je, koleno neboli ale mam v nom taky zvlastny pocit ztuhnutosti. Ked nie je zatazene OK, len co na nohu prenesiem vahu, kolenom prejde ten pocit. Zazili ste to? Ako sa prejavuje nepodarena plastika- vaz ktory nedrzi, resp sa prilis natiahol. dik
pasuliatko
02.08.09,10:15
Cafte
Vy, ktori uz mate po plastike, potrebujem radu/ ukludnit
Som 5 m po, rozhybana, sportujem... Problem je, koleno neboli ale mam v nom taky zvlastny pocit ztuhnutosti. Ked nie je zatazene OK, len co na nohu prenesiem vahu, kolenom prejde ten pocit. Zazili ste to? Ako sa prejavuje nepodarena plastika- vaz ktory nedrzi, resp sa prilis natiahol. dik

u lekára si bol/a?
Valcake
07.08.09,20:33
Zdravím, gabriska, pokiaľ viem, metódou ORT.. zatiaľ liečia iba kolená a nie chrbt.. Aj tak je to ešte v detských topánočkách. Aspoň u nás. Veď výsledky sa ukážu najskôr po siedmych rokoch /to hovoria lekári/ ovšem pacient má pocit úľavy / vraj /. A to je to hlavné. Nakontaktuj sa nejako na pacientku Máriu B. Ona bola prvým pokusným králikom. Veľa zdravia !;)
nadinka207
20.10.09,14:46
Ahojte,som tu nova a hladam pomoc....Mam 19 rokov a cakaju ma operacie kolena....nemozem na nete najst nic podoben,tak reku cinemate nejake skusenosti s tym..moj problem je, ze 1. mam poskodeny meniskus 2.poskodena chrupavka 3.jalbcko je naklopene a zle ulozene, takze moja operacia bude vyzerat nejako tak,ze mi prerezu vazy,ktore drzia jablcko, odoperuju meniskus,s chrupavkou ani len netusim co???.a este mi musia aj posunut kost pod jablckom,ten upon ci co to tam je a zasrobovat mi to,aby sa jablcko netahalo do strany ako to robi teraz....no a jednoducho sa tejto operacie,pochopitelne asi,dost bojim, kedze mojim zivotom su kone a teraz budem musiet prestat jazdit a bojim sa ze navzdy...operaciu mi budu robit s oboma kolenami...na oboch mam to iste...prosim ak nieco o tom viete dajte mi nejako vediet....velmi sa bojim...dakujeeeeeeem
pasuliatko
20.10.09,18:30
Ahojte,som tu nova a hladam pomoc....Mam 19 rokov a cakaju ma operacie kolena....nemozem na nete najst nic podoben,tak reku cinemate nejake skusenosti s tym..moj problem je, ze 1. mam poskodeny meniskus 2.poskodena chrupavka 3.jalbcko je naklopene a zle ulozene, takze moja operacia bude vyzerat nejako tak,ze mi prerezu vazy,ktore drzia jablcko, odoperuju meniskus,s chrupavkou ani len netusim co???.a este mi musia aj posunut kost pod jablckom,ten upon ci co to tam je a zasrobovat mi to,aby sa jablcko netahalo do strany ako to robi teraz....no a jednoducho sa tejto operacie,pochopitelne asi,dost bojim, kedze mojim zivotom su kone a teraz budem musiet prestat jazdit a bojim sa ze navzdy...operaciu mi budu robit s oboma kolenami...na oboch mam to iste...prosim ak nieco o tom viete dajte mi nejako vediet....velmi sa bojim...dakujeeeeeeem

ahoj toho sa báť nemusíš,že sa nebudeš môcť venovať koňom, možno nejakú dobu nie pokial sa zotavíš... zašróbovať?:D to sa robilo v stredoveku... nemôžu ti zoštóbovať koleno lebo to je klb, ktorým treba hýbať.čiže toho sa nemusíš báť. skorej sa opýtaj lekára ako budú postupovať...kde ti to budú robiť?
pasuliatko
20.10.09,18:31
ja mám termín 10.11.2009 :) myslite na mňa
Valcake
20.10.09,20:11
Ahoj, pasuliatko, tak ty si ma predbehla?:eek: Ja pôjdem po tebe, zatiaľ môj termín je 24.11.2009 Budeme si posielať navzájom pozitívnu energiu a poprosíme aj všetkých dobrých ľudí na PORADE aj mimo nej, aby nám posielali pozitívnu energiu. Ďakujem dopredu každééééému:)
nadinka207
21.10.09,08:29
pasuliatko: ale mne nejdu srobovat koleno,ale tu kost pod kolenom,ten upon...pretoze tu kost musia posunut,tak aby drzala, tak sa to musi zasrobovat, neskor ten srob odtial vyberu...budu mi to robit v topolcanoch, moj doktor je super...fakt mi pomohol....rok som bola relativne bez bolesti aj ked kolena vyzerali hrozne zvnutra...bohuzial, cez tento debilny cas som zas mimo a uz je treba operaciu...je to zevraj dost zlozity zakrok podla doktora lebo maju toho tam moc co operovat..no povedzte kto ma pokazenu chrupavku,meniskus a jablcko naraz?:DD vsade nieco :)) fakt sa toho bojim...sak na letisku neprejdem cez kontrolu,ked budemmat srob v nohe :D priebeh operacie mi cely povedal....je to vlastne to, ze mi najprv prerezu tie vazy ci co to je,aby sa uvlnilo jablcko...lebo sa taha do strany...potom odoperuju meniskus plus chrupavku...to este musia artroskopiou presne urcit,ze co...a na koniec budu posuvat ten uppon,ci kost ci co to tam je a zasrobuju to....lebo ja mam vlastne jablcko sklopene,ze neni normalne rovno,ale sklopene do strany,tak preto aj ten upon budu robit....vlastne prerezanim tych vazov a napravenia uponu by sa malo dat do povodnej polohy..no a na koniec ma zasiju :D
pasuliatko
21.10.09,13:30
Ahoj, pasuliatko, tak ty si ma predbehla?:eek: Ja pôjdem po tebe, zatiaľ môj termín je 24.11.2009 Budeme si posielať navzájom pozitívnu energiu a poprosíme aj všetkých dobrých ľudí na PORADE aj mimo nej, aby nám posielali pozitívnu energiu. Ďakujem dopredu každééééému:)

aj zuzilikv ide 24.11. :--- áno predbehla som sa ale mala som ísť 17.9. no nemohla som. kde ťa budú op?
pasuliatko
21.10.09,13:32
pasuliatko: ale mne nejdu srobovat koleno,ale tu kost pod kolenom,ten upon...pretoze tu kost musia posunut,tak aby drzala, tak sa to musi zasrobovat, neskor ten srob odtial vyberu...budu mi to robit v topolcanoch, moj doktor je super...fakt mi pomohol....rok som bola relativne bez bolesti aj ked kolena vyzerali hrozne zvnutra...bohuzial, cez tento debilny cas som zas mimo a uz je treba operaciu...je to zevraj dost zlozity zakrok podla doktora lebo maju toho tam moc co operovat..no povedzte kto ma pokazenu chrupavku,meniskus a jablcko naraz?:DD vsade nieco :)) fakt sa toho bojim...sak na letisku neprejdem cez kontrolu,ked budemmat srob v nohe :D priebeh operacie mi cely povedal....je to vlastne to, ze mi najprv prerezu tie vazy ci co to je,aby sa uvlnilo jablcko...lebo sa taha do strany...potom odoperuju meniskus plus chrupavku...to este musia artroskopiou presne urcit,ze co...a na koniec budu posuvat ten uppon,ci kost ci co to tam je a zasrobuju to....lebo ja mam vlastne jablcko sklopene,ze neni normalne rovno,ale sklopene do strany,tak preto aj ten upon budu robit....vlastne prerezanim tych vazov a napravenia uponu by sa malo dat do povodnej polohy..no a na koniec ma zasiju :D

keď už tak už nie? prečo sa trocháriť :D sišikovná darmo;) ale držíme Ti palce... neboj...a kedy ideš?
nadinka207
21.10.09,13:36
no idem bud v decembri abo zaciatkom februara, kedy sa podari ma tam vtlacit...ja velmi chcem v decembri bo potom ked zacne dalsi semester ma aj porazi chodit ako kripel do skoly xixix :) tak doktor povedal, ze sa posnazi dat mi taky termin bo inak uz objednava na februar....tak trosku sa bojim toho...trosku dost...nepoznam nikoho komu by robili tolko veci naraz :D je to asi zly pocit pred operaciou a tak ze??
Valcake
21.10.09,17:07
kto ma pokazenu chrupavku,meniskus a jablcko naraz?
No napr. ja, nadinka 207. Prečítaj si o ASK a tam to nájdeš. Kvôli chrupavke mi dávali kmeňové bunky, op. mi meniskus, prebrusovali kosti, menili mi predný skrížený väz, dali mi gélovú šrubu, ktorú chvála.. netreba vyberať, bo sa vstrebe.
Ty to máš tiež pestré:eek: Neboj sa, ak máš dobrého lekára, postará sa o teba:)
Valcake
21.10.09,17:08
kde ťa budú op? v KE
nadinka207
21.10.09,17:15
no mna budu operovat v topolcanoch, kedze som zo zapadneho slovenska a moj lekar je super...neveim si venachvalit...a rehabalitacie?aka je tam doba mimo?boli to?prosim blizsie info,som fakt strasne zvedava,konecne niekto :))) a uz to mas ok?mozes sportovat normal?
Valcake
21.10.09,17:26
Jojojóóój, že vraj športovať:eek: Som rada, že viem chodiť. Rehab. ti povedia lekári. To všetko závisí od toho, ako dopadne operácia a čo všetko ti urobia naraz.:confused: Ešte máš veeeeľa času do op.;)
pasuliatko
21.10.09,20:44
no idem bud v decembri abo zaciatkom februara, kedy sa podari ma tam vtlacit...ja velmi chcem v decembri bo potom ked zacne dalsi semester ma aj porazi chodit ako kripel do skoly xixix :) tak doktor povedal, ze sa posnazi dat mi taky termin bo inak uz objednava na februar....tak trosku sa bojim toho...trosku dost...nepoznam nikoho komu by robili tolko veci naraz :D je to asi zly pocit pred operaciou a tak ze??

mne idú robiť väz a meniskus ja mám 2 veci :---
Valcake
21.10.09,21:03
A odkiaľ ti vezmú väz? A ktorý ti budú robiť predný skrížený, alebo bočný väz?
A meniskus ten istý, alebo iný? :confused: To je nával otázok čo? Prepáč;):)
nadinka207
21.10.09,21:25
xixixi akoze podla mna kazda operacia je hrozna, bez ohladu na to,kolko veci vam tam operuju....koleno je zlozity a dolezity klb...vsetci to mame na dve veci :D no a valcake :) vaz budu prerezavat kvoli tomu,ze mi jablcko taha do strany....neveim ako sa vola ten vaz, je to na vonkajsej strane,tak asi bocny nie?:D neveim....a meniskus tam je ten prblem,ze on by mal byt obly taky..ako keby mesiacik a ja tam mam priamku :D a ked chodim,alebo sa mi lekar dotyka kolien tak chrupcia :D celkom srandovny zvuk :D ok ja viem, nie je to vtipne :D zevraj po troch mesiacoch by som mala byt schopna sportu...ono asi u koho...jednej babe tiez toto robili a po dvoch mesiacoch zacina tancovat....sice asi ja kym sadnem na kona si este pockam,ale tak snad......a len sa pytaj,co potrebujes,len mi povedz aj ty nieco o tej operacii :)) som rada,ze mi tak pomahate...dakujem vam velmi.fakt vdaka
Valcake
21.10.09,22:39
Zdravím, ak si dosť silná pozri si toto, je to masaker, tak sa priprav:eek: :eek:
Kolenný kĺb (http://www.sportclinic.sk/artroskopicke-operacie.html) VIDEO-poškodenie ACL (http://www.sportclinic.sk/)
Valcake
22.10.09,14:54
pasuliatko A odkiaľ ti vezmú väz? A ktorý ti budú robiť predný skrížený, alebo bočný väz?
A meniskus ten istý, alebo iný? :confused: To je nával otázok čo? Prepáč;):)
pasuliatko
23.10.09,13:02
pasuliatko A odkiaľ ti vezmú väz? A ktorý ti budú robiť predný skrížený, alebo bočný väz?
A meniskus ten istý, alebo iný? :confused: To je nával otázok čo? Prepáč;):)

asi ten väz čo predtým idú robiť neviem, mam niečo aj s prednym skríženým a meniskusom...to bolo napísané na tej správe ale meniskus mi budú operovať na 100% a uvidia či bude ešte niečo treba
legolas
24.10.09,06:05
Zdravím, ak si dosť silná pozri si toto, je to masaker, tak sa priprav:eek: :eek:
Kolenný kĺb (http://www.sportclinic.sk/artroskopicke-operacie.html) VIDEO-poškodenie ACL (http://www.sportclinic.sk/)


...veď ona to vie, veď je sestrička, len nepochopím, prečo sa na to pýta:---
DanielaSL
24.10.09,09:04
No teeeeeda vidím, že aj iní majú po operácii problémy, nielen ja...:confused:. Mne sa ani nejako tá ATS nepodarila, bolí koleno...navyše spadlo nejako dnu...odtrhol sa mi sval, bočné väzy čo držia chodidlo a to celé spadlo, klenba, svaly odišli...no hrúza. Donedávna som chodila s paličkou. Teraz po 20 - ej rehabilitácii je to o máličko lepšie, dostala som špeciálnu ortézu, vložku do topánky. A keď sa to po mesiaci nezlepší, tak ďalšia operácia. :mee:
nadinka207
24.10.09,14:53
ufff a mas ok doktora???akoze mne ked takto doondia operaciu,tak ich ubijem minimalne
DanielaSL
24.10.09,21:03
ufff a mas ok doktora???akoze mne ked takto doondia operaciu,tak ich ubijem minimalne


Nadinka kompletne som všetkých pomenila.....;)
Valcake
24.10.09,21:27
Nadinka kompletne som všetkých pomenila.....;)

Aj ja som zmenila doktora od prvej op. ASK, lenže čo už, keď tá prvá sa do...nepodarila.

DanielaSĽ kedy ti robili prvýkrát ASK ? A prečo sa nepodarila ? Prepáč moju zvedavosť, ale ja mám tiež kompl. a už sa sama neviem rozhodnúť či sa dať oper.,alebo nechať tak:confused:
pasuliatko
25.10.09,10:57
...veď ona to vie, veď je sestrička, len nepochopím, prečo sa na to pýta:---

kto?čo?kde? :eek:
pasuliatko
25.10.09,10:58
ufff a mas ok doktora???akoze mne ked takto doondia operaciu,tak ich ubijem minimalne

nehnevaj sa ale silné reči podľa mňa...čo s tym už narobíš? keď im vynadáš čo tým dosiahneš?!
nadinka207
25.10.09,12:39
no napisala som,ze ich ubijem minimalne,co bolo smaozrejme myslene obrazne....vynadat by som im nevynadala...zmenila by som doktora..chcela som tym naznacit,ze by som bola maximalne vytocena....kedze aktivne sportujem a dokazia mi operaciu tak....koho by to nenastvalo?a to nemusi ani aktivne sportovat...neboj,ja vobec nie osm konfliktny typ ;) takze urcite nepojdem robit bordel...a verim svojmu lekarovi...tak snad sa im vsetko podari :) budem sa modlit ;)
pasuliatko
25.10.09,21:47
no napisala som,ze ich ubijem minimalne,co bolo smaozrejme myslene obrazne....vynadat by som im nevynadala...zmenila by som doktora..chcela som tym naznacit,ze by som bola maximalne vytocena....kedze aktivne sportujem a dokazia mi operaciu tak....koho by to nenastvalo?a to nemusi ani aktivne sportovat...neboj,ja vobec nie osm konfliktny typ ;) takze urcite nepojdem robit bordel...a verim svojmu lekarovi...tak snad sa im vsetko podari :) budem sa modlit ;)

no neviem či ti modlenie pomôže :D... ty športuješ to je fajn ale aj ja mám problémy a to ani nešportujem a niekedy ledva chodím. zmeniť lekára niekedy nie je dobrý nápad...ja som ich vymenila asi 6 :D a pozri ako som dopadla...
DanielaSL
25.10.09,22:07
Aj ja som zmenila doktora od prvej op. ASK, lenže čo už, keď tá prvá sa do...nepodarila.

DanielaSĽ kedy ti robili prvýkrát ASK ? A prečo sa nepodarila ? Prepáč moju zvedavosť, ale ja mám tiež kompl. a už sa sama neviem rozhodnúť či sa dať oper.,alebo nechať tak:confused:

Prvýkrát mi ASK robili vlani v decembri. Koleno nie je dobré dodnes. Neviem sama , čo sa pokazilo, jednoducho sa zosunulo koleno smerom dnu, zaťažoval sa sval, ten sa potom odtrhol a ku nemu sa pridružili aj bočné väzy, čo držali členok a klenbu nohy. Ale jedno viem iste, že nerv mám poškodený od operácie. Asi bola noha stiahnutá dlhšie ako byť mala. Mne totiž robili spredu ASK a zozadu mi vyberali cystu. Napríklad nikto mi neodporučil žiadnu rehabilitáciu. V nemocnici mi napísali do správy, že mi má ortopéd pichať do kolena injekcie na podporu chrupavky. Pichal mi ich až v auguste po tom, čo som na tom trvala.... Som sklamaná z celého zdravotníctva. Zmenila som ortopéda, neurológa a neviem, či noha bude ešte ako tak niekedy fungovať.
Valcake
26.10.09,00:15
To si si vytrpela akurát. No najhoršie na tom je, že to nedopadlo dobre. Ale prečo ????? Nedoporučujú ti lekári ďalšiu operáciu? Ty si sa zmierila so so svojím stavom? Alebo ty sa nechceš dať operovať? Myslíš si, že sa to ešte zlepší ? Bolesti nemáš? Drží ti koleno? Chodíš dobre? No neviem koľko máš rokov, ale to je aj jedno. Prepáč, za tie otázky, ale ak ti je to nepríjemné neodpovedaj. Vieš, ja by som len chcela vedieť, nooo teda, či ja som normálna:eek::confused: Ja totiž nie som zmierená so svojím stavom a stále mi operujú niečo iné. Teraz som objednaná už asi na ôsmu, desiatu?.. Nepočítam.. Je pravda, že je to vždy lepšie..?! ale už sa dosť bojím, preto to zvažujem. Tebe držím palce, aby sa to zlepšilo!!!:)
nadinka207
26.10.09,09:24
no bude to zniet debilno mozno,ale moj priatel ma vratil do kostola :P a je mi odvtedy omnoho lepsie.....neveim..je to zvlastne...ale verim tomu.....ludia ani nehovorte...ked sa nepodari operacia tak ja umrem...bez koni neni moj zivot ono.....a ani psikov do utulku by som nemohla chodit vencit....sak ma slahne :D....ale zas verim svojmu doktorovi velmi....inak bolia tie injekcie do kolena????bo doktor mi hvoril ze po operacii mi ich bude musiet pichat...
DanielaSL
26.10.09,14:56
To si si vytrpela akurát. No najhoršie na tom je, že to nedopadlo dobre. Ale prečo ????? Nedoporučujú ti lekári ďalšiu operáciu? Ty si sa zmierila so so svojím stavom? Alebo ty sa nechceš dať operovať? Myslíš si, že sa to ešte zlepší ? Bolesti nemáš? Drží ti koleno? Chodíš dobre? No neviem koľko máš rokov, ale to je aj jedno. Prepáč, za tie otázky, ale ak ti je to nepríjemné neodpovedaj. Vieš, ja by som len chcela vedieť, nooo teda, či ja som normálna:eek::confused: Ja totiž nie som zmierená so svojím stavom a stále mi operujú niečo iné. Teraz som objednaná už asi na ôsmu, desiatu?.. Nepočítam.. Je pravda, že je to vždy lepšie..?! ale už sa dosť bojím, preto to zvažujem. Tebe držím palce, aby sa to zlepšilo!!!:)

Val samozrejme, že som sa nezmierila s tým ako to je, necítim sa byť ešte takou starou.... Dôverovala som lekárom, tí stále radili čakať, kľud a tak.....a potom sa zrazu po pár mesiacoch začali diviť, že čo sa s nohou stalo. Preto som ich aj teraz komplet všetkých vymenila. Koleno nie je dobré, bolí, na ľavej strane ako keby ho sem tam niečo zabrzdilo, potom praskne a je dobre. Samozrejme, že nechodím dobre, keď je jedna noha teraz iná stavbou ako druhá... Od leta som bola 20 krát cvičiť a kážu mi cvičiť aj ďalej. Ale nový ortopéd v prvom rade potrebuje dať dokopy chodidlo, lebo to nič nedrží. Zatiaľ budem mať ortézu s vložkou a keď nič , tak potom operovať. No a potom sa uvidí, čo ďalej aj s kolenom. Ale som rozhodnutá, že skúsim aj liečbu orthokinom ... Lyžovať už nebudem, ale na plese tancovať...to by som ešte rada. ;):)
pasuliatko
26.10.09,17:40
no bude to zniet debilno mozno,ale moj priatel ma vratil do kostola :P a je mi odvtedy omnoho lepsie.....neveim..je to zvlastne...ale verim tomu.....ludia ani nehovorte...ked sa nepodari operacia tak ja umrem...bez koni neni moj zivot ono.....a ani psikov do utulku by som nemohla chodit vencit....sak ma slahne :D....ale zas verim svojmu doktorovi velmi....inak bolia tie injekcie do kolena????bo doktor mi hvoril ze po operacii mi ich bude musiet pichat...

ja som dostala 6 injekcií do kolena a doteraz lutujem,že som si ich dala pcihnúť..teda mna sa ani lekár nepýtal hned pichol a bolo...zbytočne to robil lebo mi to nepomohlo, a zbytočne som pretrpela tu bolesť:mad:
DanielaSL
26.10.09,18:29
no bude to zniet debilno mozno,ale moj priatel ma vratil do kostola :P a je mi odvtedy omnoho lepsie.....neveim..je to zvlastne...ale verim tomu.....ludia ani nehovorte...ked sa nepodari operacia tak ja umrem...bez koni neni moj zivot ono.....a ani psikov do utulku by som nemohla chodit vencit....sak ma slahne :D....ale zas verim svojmu doktorovi velmi....inak bolia tie injekcie do kolena????bo doktor mi hvoril ze po operacii mi ich bude musiet pichat...
Nadinka...tie injekcie sú síce nepríjemné, ale vydržať sa dajú......ale mne nepomohli, som už dva mesiace po poslednej...ale nevidím zatiaľ zlepšenie. A nezúfaj...nájdeš si iné koníčky. Ja sa mojim tiež už nebudem môcť s takouto nohou venovať....ale život ide ďalej, môj nebol postavený na nude...sú iní na tom oveľa horšie ako ja.
peter kkk.
26.10.09,19:19
ahojte. neviete mi prosim povedat, ci sa da dojst za ortopedom (ak viete o nejakom poriadnom a normalne v BA a okoli tak dajte pls vediet) bez hocjakeho papiera od vseobecneho lekara? ze si len vystojim radu v cakarni, dam karticku poistenca a on ma vysetri ci potrebujem nejaky papier od vseobecneho alebo ineho lekara?
diky
DanielaSL
26.10.09,20:22
ahojte. neviete mi prosim povedat, ci sa da dojst za ortopedom (ak viete o nejakom poriadnom a normalne v BA a okoli tak dajte pls vediet) bez hocjakeho papiera od vseobecneho lekara? ze si len vystojim radu v cakarni, dam karticku poistenca a on ma vysetri ci potrebujem nejaky papier od vseobecneho alebo ineho lekara?
diky

Mám dojem, že k ortopédovi je povinné mať výmenný lístok. Jedine, že by si išiel k súkromnému, ktorý nemá zmluvy s poisťovňami a jeho návštevu si zaplatíš.
nadinka207
27.10.09,08:13
ahojte....prave som prisla od mojho draheho ortopeda :) ktory bol taky zlaty a pretlacil datum mojej operacie na 13teho januara..ako on povedal,cisto protekcny datum :D ...no a ma potesil,lebo upon mi asi posuvat nebudu,...povedal,ze jablcko nie je az tak vychylene,ze by to bolo nutnost,ze teda este uvidid ked bude robit artroskopiu, ale ze sa priklana k tomu, aby sa to nerobilo....ze jedine ked to bude nevyhnutne, aby sa do kolena nezasahovalo az tak...a ze si musim kupit stacionarny bycikel :D lebo po operaciu bude velmo nutno cvicit...takze som stastna, ze sa moj zakrok trosku ulahcil :)))....skoda,ze musim vysadit Antikoncepciu...kurnik :D
Valcake
27.10.09,18:09
Lyžovať už nebudem, ale na plese tancovať...to by som ešte rada.

Danielka, bez lyžovana sa asi zaobídeš, ale prajem ti, aby si sa na plese ešte poooooriadne povykrúcala. ;):)
Valcake
27.10.09,18:22
nadinka207 aj ja som si kúpila stac. bicykel, steper, manžel mi vyrobil lavičku na cvičenie aké sú vo fitkách, na členky pripnuteľné závažie, a ešte všeličo iné a tak som cvičila. Poviem ti, že mi to neuškodilo... :D:confused:
pasuliatko
27.10.09,19:59
ahojte. neviete mi prosim povedat, ci sa da dojst za ortopedom (ak viete o nejakom poriadnom a normalne v BA a okoli tak dajte pls vediet) bez hocjakeho papiera od vseobecneho lekara? ze si len vystojim radu v cakarni, dam karticku poistenca a on ma vysetri ci potrebujem nejaky papier od vseobecneho alebo ineho lekara?
diky

to nejde lebo musí mať výmenný lístok od iného ortopéda alebo všeobecného lekára
nadinka207
30.10.09,19:53
valcake :) a nevies kolko stoji ten stacionarny? bo zas nechcem,aby rodicia platili vela :( jaj to zas bude...som sama zvedava ako to vsetko dopadne....ale uz zacinam mat strach riadny....vedeli b y ste bolest pooperacii k niecomu pprirovnat?zevraj su v kolene nejake hadicky??preboha ludia...ako vlastne prebieha to po operacne???ked mi idu teda menisksu,chrupavku robit a tie vazy prerezat?
Valcake
30.10.09,23:47
nadinka207, ja som kúpila za 2000 sk v akcii. Mne veľmi pomohol aj stepper. Ten bol tiež lacný v akcii. A nezaoberaj sa toľko s bolesťou. Mysli na to, že urobiť sa to musí a potom to bude dobré. Mne včera potvrdili 24.11. už v poradí 9...10...oper.:( a tu som. Aspoň zatiaľ. Budeme sa navzájom povzbudzovať:D Neboj sa!!!!
nadinka207
31.10.09,06:46
valcake....preboha moja to ti budem strasne drzat prsty, aby ti to spravili dobre...no mas pravdu,uz som vydrzala kopu bolesti...musim zvladnut aj toto...dakujem za podporu
janca555
05.11.09,20:15
Dobrý deň, mám jednu prosbu, už dlhší čas ma bolí koleno, tak som s ním išla ku ortopédovi. Ten mi zistil, že mám entesopathiu (chorobu šľachových alebo svalových úponov). Už dva krát mi tam dal injekciu, natieram si to fastum gelom, užívam tabletky a stále ma to bolí. Neviete mi dať niekto nejakú radu, čo s tým. A ešte jedna otázka, preskakuje niekomu jablčko v kolene? Lebo, keď ohýbam nohu tak mi tam "skacka" (druhé koleno je v pohode). Neviem čo s tým a lezie mi to na nervy. Ďakujem vopred, Monika
pasuliatko
05.11.09,20:57
Dobrý deň, mám jednu prosbu, už dlhší čas ma bolí koleno, tak som s ním išla ku ortopédovi. Ten mi zistil, že mám entesopathiu (chorobu šľachových alebo svalových úponov). Už dva krát mi tam dal injekciu, natieram si to fastum gelom, užívam tabletky a stále ma to bolí. Neviete mi dať niekto nejakú radu, čo s tým. A ešte jedna otázka, preskakuje niekomu jablčko v kolene? Lebo, keď ohýbam nohu tak mi tam "skacka" (druhé koleno je v pohode). Neviem čo s tým a lezie mi to na nervy. Ďakujem vopred, Monika

ahoj, skús sa poradiť s lekárom čo by on navrhol. vyskúšaj si kúpiť nejaký preparát na výživu kĺbov... vyskúšaj si to natierať Voltarenom fastum gel neivem či je dobré riešenie, prípadne vyskúšaj Flektor EP gel alebo náplaste.
pasuliatko
05.11.09,20:58
presunuli mi OP na štvrtok na 12.11.2009
Valcake
05.11.09,23:13
Ahoj, pasuliatko, no už sa ti to blíži. :eek: Budem ti držať všeeeeetky prsty. Potom daj vedieť !!! Aj ty mysli na mňa 24.11.
pasuliatko
06.11.09,10:40
Ahoj, pasuliatko, no už sa ti to blíži. :eek: Budem ti držať všeeeeetky prsty. Potom daj vedieť !!! Aj ty mysli na mňa 24.11.

jasné,že budem. neboj sa
janca555
06.11.09,18:42
pasuliatko: ďakujem za radu. Aké náplaste myslíš?
ludmilla
06.11.09,18:49
presunuli mi OP na štvrtok na 12.11.2009

... budem tiež na Teba myslieť, tiež ma budú v štvrtok operovať, je dobré, že to nie je piatok 13. :):):)
pasuliatko
06.11.09,20:22
pasuliatko: ďakujem za radu. Aké náplaste myslíš?

ked som napísala Flektor ep gel tak asi flektor náplaste...ale sú aj iné...ale tie čo som napísala sú výborné mne pomáhajú
pasuliatko
06.11.09,20:24
... budem tiež na Teba myslieť, tiež ma budú v štvrtok operovať, je dobré, že to nie je piatok 13. :):):)

dakujem spomeniem si aj ja na teba :)
pasuliatko
06.11.09,20:25
slniečko11
07.11.09,00:36
ahojte kolienkari (: ako tak nemôžem spať, tak som si gúúúglila a natrafila tu na vas.Joj, až sa mi slzy do očí hrnuli, ked som si čítala tu o tolkej bolesti. Ja mam tiež problemy s kolenami ale dufam,že na artroskopiu to ešte nebude. Zhodou nahod ma moja obvodna lekarka poslala za ortopedom pred par mesiacmi(bola som u nej s iným problémom) a ťahá sa to so mnou až do dnes.Prvotná diagnoza bola "zmäknutie chrupavky", takže som zopar mesiacov "papala" condrosulf v kapsulach, nezabralo. Potom 3 injekcie Sinovialu, nezabralo. Potom Piascledine (antireumatikum...),nezabralo. Tak sme sa vratili ku Condrosulfu v prašku (nezabralo). Jediné čo som pocítila boli žaludočne nevolnosti ): Absolvovaný RTG , všetko vyzerá v poriadku. Absolvované MRI, čakám na vysledok. Buduci tyžden by už mal byť. A tak čakám, kedže bolesti kolien mám stale. Aj v klude (hlavne po celom dni pred spankom) aj po schodoch a aj pri dlhšej chôdzi. Tá tupá a chvilami pichava bolesť z kolena ma fakt už "nebaví", a ja mám len obavy, že MRI bude čiste a lekar nebude vedieť, čo dalej.... ):
Valcake
07.11.09,15:17
Ahoj, skús zatiaľ nejaké náplaste. Sú rôzne, informuj sa v lekárni, tam ti poradia. Ja som si kúpila kapsacínovú. Tie aspoň šetria žalúdok. :)
slniečko11
07.11.09,18:53
ďakujem za radu, však ak sa nič nezmení, tak si ich aj kupim,za vyskušanie nič nedám....((-:
pasuliatko
07.11.09,22:10
alebo aj Artroskop je super na takéto veci, condrosulft som brala aj ja niekolko mesiacov a nič, sinovial som dostala celkovo 6 injekcií a nič...
nadinka207
10.11.09,09:38
pasuliatko suhlasim s tebou :)) ja osm tiez condrosulf brala dlho a nic...jedine ze som dala za to dost penazi....teraz mi dal mon novy ortoped ARTROFIT, ktory je na prirodnej baze a je uplne super....strasne mi pomohol....dalej ked ma bolia kolena tak si striekam na kolena ELMETACIN...je to sprej,ale asi zazracny....lebo ked ho nastriekam tak vacsinou ma prestanu kolena do nejakych desiatich minut boliet....a ked uz je to moc silne tak si slahnem voltaren rapid...ale to mma pootm komu celu noc :D
pasuliatko
10.11.09,15:19
pasuliatko suhlasim s tebou :)) ja osm tiez condrosulf brala dlho a nic...jedine ze som dala za to dost penazi....teraz mi dal mon novy ortoped ARTROFIT, ktory je na prirodnej baze a je uplne super....strasne mi pomohol....dalej ked ma bolia kolena tak si striekam na kolena ELMETACIN...je to sprej,ale asi zazracny....lebo ked ho nastriekam tak vacsinou ma prestanu kolena do nejakych desiatich minut boliet....a ked uz je to moc silne tak si slahnem voltaren rapid...ale to mma pootm komu celu noc :D

tak vieš pri určitích dg. nezaberie artrofit, elmetacin a ani voltaren rapid... :rolleyes:
pasuliatko
10.11.09,15:25
no tak už viem aj čas kedy idem...o 7,15 mám byť tam a cca o 8 ma budú operovať
nadinka207
10.11.09,20:29
rano??ufff.....ti budem drzat palce :) a jasne mas pravdu...nie na kazdeho zabera rovnaky liek....ale poradit sa co komu zabera sa mozeme nie?:)
DanielaSL
10.11.09,21:04
no tak už viem aj čas kedy idem...o 7,15 mám byť tam a cca o 8 ma budú operovať

Pasuliatko držím palce......a daj potom vedieť. Ani ja nie som na tom s mojim dobre....ale najprv mi liečia spadnutý členok a klenbu a potom príde na rad aj to koleno.
Valcake
10.11.09,22:54
pasuliatko, držím ti palceeee...http://www.sirmi.ic.cz/smajl/160.gif a daj vedieť...
pasuliatko
11.11.09,21:52
rano??ufff.....ti budem drzat palce :) a jasne mas pravdu...nie na kazdeho zabera rovnaky liek....ale poradit sa co komu zabera sa mozeme nie?:)

jasné, preto je tu táto téma urobená ;) ďakujem
pasuliatko
11.11.09,21:53
ďakujem ste zlaté :-*
pasuliatko
12.11.09,18:47
ahojte už som pekne doma žiande bolesti nemám, starostlivosť bola úplne úžasná, len výsledok nebol dobrý, chrupavku mám totálne zmeknutú...budem chodiť na injekcie do kolena...a tak
slniečko11
12.11.09,22:02
ach jaj, tak znova injekcie? ale som rada, že aspon bolesti nemáš (: Ja som dnes volala s mojim ortopedom a povedal, že už dostal tie vysledky z MRI, a že je to čisté (: zajtra idem k nemu na pokec, že mi povie viac, na jednej strane to je super, že som tam nemala žiadny nalez, ale na druhej strane, ktovie čo teraz so mnou, tak som plná "očakávaní" (:
pasuliatko
13.11.09,15:40
ach jaj, tak znova injekcie? ale som rada, že aspon bolesti nemáš (: Ja som dnes volala s mojim ortopedom a povedal, že už dostal tie vysledky z MRI, a že je to čisté (: zajtra idem k nemu na pokec, že mi povie viac, na jednej strane to je super, že som tam nemala žiadny nalez, ale na druhej strane, ktovie čo teraz so mnou, tak som plná "očakávaní" (:

tak nebolí to,že by som sa išla zblázniť. cítim to koleno ale v rámci normálu :) ale zo stupnice 0 - 10 by som hodnotila bolesť asi 1
Valcake
13.11.09,21:00
Zdravím, pasuliatko, som rada, že sa máš dobre. Dúfam, že zmizne aj tá malinká bolesť a už budeš mať koleno úplne super. Som zvedavá a aj plná strachu ako dopadne moja operácia toho 24.11. Prosím, držte mi palce!
pasuliatko
13.11.09,23:02
Zdravím, pasuliatko, som rada, že sa máš dobre. Dúfam, že zmizne aj tá malinká bolesť a už budeš mať koleno úplne super. Som zvedavá a aj plná strachu ako dopadne moja operácia toho 24.11. Prosím, držte mi palce!

budem myslieť na Teba :) pre prvý raz operovali 21.11.2008 čiže v približne v tom období ako teba budú:) dnes večer si koleno užíva a bolí jak čert...neviem čo sa stalo :mee:
DanielaSL
14.11.09,19:07
budem myslieť na Teba :) pre prvý raz operovali 21.11.2008 čiže v približne v tom období ako teba budú:) dnes večer si koleno užíva a bolí jak čert...neviem čo sa stalo :mee:

Už si teda po druhej operácii? Držím palce, nech bolesti prestanú a máš kolienko fit, si ešte mladá. Vlani sme to tu spolu prežívali....mňa operovali po tebe...a tiež ma nejako to koleno stále bolí, ani kľaknúť si naň neviem a je akoby opuchnuté. Nejako mi ušlo...prečo si musela podstúpiť túto operáciu?
slniečko11
14.11.09,20:41
tak nebolí to,že by som sa išla zblázniť. cítim to koleno ale v rámci normálu :) ale zo stupnice 0 - 10 by som hodnotila bolesť asi 1


tak jednička, to je ešte celkom fajn, aj ked najlepšie by bolo predsa len nebolieť, ale tak to by bolo možno až moc pekné. :---
Ja som bola u toho mojho lekara... a zasa sme tam kde sme boli, vysledky čisté, a zasa mi na mesiac predpísal condrosulf. Som zvedava čo potom :(
pasuliatko
14.11.09,20:47
Už si teda po druhej operácii? Držím palce, nech bolesti prestanú a máš kolienko fit, si ešte mladá. Vlani sme to tu spolu prežívali....mňa operovali po tebe...a tiež ma nejako to koleno stále bolí, ani kľaknúť si naň neviem a je akoby opuchnuté. Nejako mi ušlo...prečo si musela podstúpiť túto operáciu?

kvôli meniskusu čo bol na MRI viditeľne poškodený..pri op. soktor zistil,že meniskus poškodený iba zanedbateľná časť a to ho zbrúsil, potom som mala bloky v kolene tak tam mi odstránil úpon nejaký natiahnutý ap rišiel na to,že mám chrupavku v katastrofálnom stave... mäkká a matná...mäkká a to dosť... asi za 6 týždňov budem brať injekcie ešte neviem ake...a povedal,že to je pre mňa veľmi zlé... :mee: pekné nie?
pasuliatko
14.11.09,20:47
tak jednička, to je ešte celkom fajn, aj ked najlepšie by bolo predsa len nebolieť, ale tak to by bolo možno až moc pekné. :---
Ja som bola u toho mojho lekara... a zasa sme tam kde sme boli, vysledky čisté, a zasa mi na mesiac predpísal condrosulf. Som zvedava čo potom :(

a čo ask?:confused:
DanielaSL
14.11.09,20:59
kvôli meniskusu čo bol na MRI viditeľne poškodený..pri op. soktor zistil,že meniskus poškodený iba zanedbateľná časť a to ho zbrúsil, potom som mala bloky v kolene tak tam mi odstránil úpon nejaký natiahnutý ap rišiel na to,že mám chrupavku v katastrofálnom stave... mäkká a matná...mäkká a to dosť... asi za 6 týždňov budem brať injekcie ešte neviem ake...a povedal,že to je pre mňa veľmi zlé... :mee: pekné nie?

No podobné zažívam aj ja..akurát ja už mám tých rôčkov viac, ale vlastne všetko ,čo som mala rada, som musela zrušiť. Všetky moje záľuby sú v háji. Keby som aspoň obula normálne topánky a mohla bez bolesti chodiť....čo by som za to dala. Pasuliatko a kde ťa tentokrát operovali? Tam kde aj vlani?
slniečko11
14.11.09,21:55
a čo ask?:confused:

tak ja neviem, či by ma na ask posielali, keby bol RTG aj MRI uplne čiste, stalo sa to vobec už niekomu? :confused:ortoped mi povedal, že aj jemu sa zdalo, že by niečo s tym kolenom, chrupavkou bolo, ale na počudovanie nič MRI neukazala...tak ja už fakt neviem...:(
pasuliatko
15.11.09,13:35
No podobné zažívam aj ja..akurát ja už mám tých rôčkov viac, ale vlastne všetko ,čo som mala rada, som musela zrušiť. Všetky moje záľuby sú v háji. Keby som aspoň obula normálne topánky a mohla bez bolesti chodiť....čo by som za to dala. Pasuliatko a kde ťa tentokrát operovali? Tam kde aj vlani?

nie v súkromnej ortopedickej klinike...a musím uznať naozaj sa to oplatilo už len z toho prístupu, starostlivosti... nedá sa to porovnaž zo štátnou nemocnicou ani z daleka!!!!!!!!!!
pasuliatko
15.11.09,13:36
tak ja neviem, či by ma na ask posielali, keby bol RTG aj MRI uplne čiste, stalo sa to vobec už niekomu? :confused:ortoped mi povedal, že aj jemu sa zdalo, že by niečo s tym kolenom, chrupavkou bolo, ale na počudovanie nič MRI neukazala...tak ja už fakt neviem...:(

mne MRI ukázala poškodený meniskus a pritom nič :D čiže ja mám opačnú skúsenosť ako ty
slniečko11
15.11.09,20:30
mne MRI ukázala poškodený meniskus a pritom nič :D čiže ja mám opačnú skúsenosť ako ty

no jedno lepšie ako druhé, niekedy by sa tí lekári už mohli dohodnuť:D
alebo nejak zladiť stroje ;)
pasuliatko
15.11.09,20:36
no jedno lepšie ako druhé, niekedy by sa tí lekári už mohli dohodnuť:D
alebo nejak zladiť stroje ;)

nie je doktor ako doktor...čo doktor to iná dg :D mám odskúšané :---
slniečko11
15.11.09,21:06
nie je doktor ako doktor...čo doktor to iná dg :D mám odskúšané :---

tak to teda hej, tiež mam taku mini skusenosť s tym, raz sa mi napr stalo, že som mala taku hrčku na lytku, nakoniec som skončila u chirurga, predpísal mi lioton, že to nič nie je, že to mi časom samo zmizne.... :cool: no ale mne to nedalo, šla som za inym, a ten ma hned objednal na operaciu, vraj to tam mam natrhnuté, mile nie? (:
pasuliatko
16.11.09,19:35
tak to teda hej, tiež mam taku mini skusenosť s tym, raz sa mi napr stalo, že som mala taku hrčku na lytku, nakoniec som skončila u chirurga, predpísal mi lioton, že to nič nie je, že to mi časom samo zmizne.... :cool: no ale mne to nedalo, šla som za inym, a ten ma hned objednal na operaciu, vraj to tam mam natrhnuté, mile nie? (:

ja som počula už x diagnóz :D
Valcake
16.11.09,22:52
pasuliatko, ako sa máš po toľkých dňoch ? Cvičíš? Máš ešte bolesti?
pasuliatko
17.11.09,13:09
pasuliatko, ako sa máš po toľkých dňoch ? Cvičíš? Máš ešte bolesti?

cvičiť ešte ani nie lebo ma to bolí...chviločku počkám kým sa to ukludní a potom budem na 100% cvičiť... bolesti už ani nie :) a ďakujem za opýtanie :)
Valcake
17.11.09,22:31
To som rada, že ťa to už tak veľmi nebolí:) no a potom hŕŕŕ do cvičenia;)
Ale pozor! Všetko s mierou...
pasuliatko
18.11.09,09:55
To som rada, že ťa to už tak veľmi nebolí:) no a potom hŕŕŕ do cvičenia;)
Ale pozor! Všetko s mierou...

jasné...mam kamošku čo študuje fyzioterapeuta tak s ňou budem cvičiť :rolleyes:
DanielaSL
18.11.09,17:09
Dobrý fyzioterapeut je k nezaplateniu.... inak u jednej takej výbornej som bola v BA. :);) Škoda len, že to ,čo v našom zdravotníctve je dobré , tak nie je zadarmo...načo platíme toľko odvodov?
Valcake
30.11.09,17:07
Zdravím, tak už som po op. kolena. Teraz mám takú dlhú chemopr. ortézu so suchými zipsmi. To je miesto sadry a na 6 týždňov. Je to niečo straaaašné. Ako to len vydržať?:mee:
pasuliatko
30.11.09,18:25
Zdravím, tak už som po op. kolena. Teraz mám takú dlhú chemopr. ortézu so suchými zipsmi. To je miesto sadry a na 6 týždňov. Je to niečo straaaašné. Ako to len vydržať?:mee:

z toho si nič nerob ja som vyše 2 týždne po op a koleno bolíí...kým sa to ukludní to trvá aj 4-6 týždňov čiže treba vydržať. a ako si dopadla?
Valcake
30.11.09,19:10
Bola to 3 hod. op. a podľa lekárov by to malo byť dobré. No, to ale, uvidíme až po 6.týžd. resp. po rehab., lebo podľa všetkého po tých 6.t. určite nezohnem nohu v kolene. Mrzí ma, že aj teba to ešte bolí. Budeme sa povzbudzovať navzájom.
pasuliatko
01.12.09,11:17
Bola to 3 hod. op. a podľa lekárov by to malo byť dobré. No, to ale, uvidíme až po 6.týžd. resp. po rehab., lebo podľa všetkého po tých 6.t. určite nezohnem nohu v kolene. Mrzí ma, že aj teba to ešte bolí. Budeme sa povzbudzovať navzájom.

mna to bolí od štvrtka a neviem na to dojsť prečo....no to si píš,že ju neohneš v kolene :)
pasuliatko
27.02.10,15:24
žienky ako ste na tom?
slniečko11
03.03.10,09:53
žienky ako ste na tom?

ahoj pasuliatko :) mne sa zdá, že som na tom ešte horšie ako pred tým, tie blbé lieky mi vobec nezaberajú a ja niekedy prebdiem i celú noc:mee: chodím potom cele dni ako mátoha :D zajtra cestujem domov a v piatok idem k ortopedovi, tak uvidíme čo bude.... ale tuším, že mi zasa predpíše to isté,....:confused: a ty ako? lepšie? dufam,že ano.
pasuliatko
03.03.10,11:00
ahoj pasuliatko :) mne sa zdá, že som na tom ešte horšie ako pred tým, tie blbé lieky mi vobec nezaberajú a ja niekedy prebdiem i celú noc:mee: chodím potom cele dni ako mátoha :D zajtra cestujem domov a v piatok idem k ortopedovi, tak uvidíme čo bude.... ale tuším, že mi zasa predpíše to isté,....:confused: a ty ako? lepšie? dufam,že ano.

ahoj slniečko :) no neviem či to je v mojom príprade na dobrej ceste. mňa to stále bolí niekedy ledva chodím po schodoch. no neviem...
Valcake
03.03.10,22:57
Zdravím, ja idem zajtra na druhú inj. Lekár mi to pichá do kolena, ale zatiaľ sa neviem k tomu vyjadriť. Uvidím až to doberiem. DanielaSĽ a ty sa máš ako? Pochváľ sa nám.:);)
pasuliatko
04.03.10,10:57
Zdravím, ja idem zajtra na druhú inj. Lekár mi to pichá do kolena, ale zatiaľ sa neviem k tomu vyjadriť. Uvidím až to doberiem. DanielaSĽ a ty sa máš ako? Pochváľ sa nám.:);)

a čo ti pichá? Sinovial?
stanco007
04.03.10,16:35
Zdravím, ja idem zajtra na druhú inj. Lekár mi to pichá do kolena, ale zatiaľ sa neviem k tomu vyjadriť. Uvidím až to doberiem. DanielaSĽ a ty sa máš ako? Pochváľ sa nám.:);)
Ahoj. Aj mne pichol lekar prvu injekciu do kolena synocrom. Bal som sa, ze to bude boliet ale bola to malina oproti punkciam co som mal. Mne to lekar nariadil si to dat pichnut aby sa mi pozastavili skodlive procesy v kolene. Je velmi znicene. Este ma cakaju dve tie injekcie kazda po mesiaci od predchadzajucej. Za prvu som doplacal cez 5€. Ani ja sa zatial neviem k ucinku vyjadrit. Zatial ziadna zmena. A kombinujem to aj so sumienkami Condrosulf 800
pasuliatko
04.03.10,16:53
Ahoj. Aj mne pichol lekar prvu injekciu do kolena synocrom. Bal som sa, ze to bude boliet ale bola to malina oproti punkciam co som mal. Mne to lekar nariadil si to dat pichnut aby sa mi pozastavili skodlive procesy v kolene. Je velmi znicene. Este ma cakaju dve tie injekcie kazda po mesiaci od predchadzajucej. Za prvu som doplacal cez 5€. Ani ja sa zatial neviem k ucinku vyjadrit. Zatial ziadna zmena. A kombinujem to aj so sumienkami Condrosulf 800

ja som už dostala 9 injekcii Sinovial a neviem no... 6 bolelo ale to mi pichal kedysi dávnejšie asi 3 roky iný lekár. v januáry som bola na ďalších 3.... prvá ani som necítila. druhá to bol teda masaker mi trafil zrasty na jednej strane potom z druhej to bolelo jak hovado. domov som nedva odkrívala... tretia bola no tiež v pohode...to je celé o tom podľa mňa,že či ti to dobre ztafí či nie...
stanco007
04.03.10,17:02
ja som už dostala 9 injekcii Sinovial a neviem no... 6 bolelo ale to mi pichal kedysi dávnejšie asi 3 roky iný lekár. v januáry som bola na ďalších 3.... prvá ani som necítila. druhá to bol teda masaker mi trafil zrasty na jednej strane potom z druhej to bolelo jak hovado. domov som nedva odkrívala... tretia bola no tiež v pohode...to je celé o tom podľa mňa,že či ti to dobre ztafí či nie...
Mas pravdu. Je to o tom ako trafi. Ale mna punkcie a mal som ich asi 10-15 vsetky boleli ako cert!!! Nikomu to neprajem! Ale tie obstreky-injekcie sa mozu dat len 3 max do roka nie? Aspon ja to tak mam. Vraj mi dava tie najlepsie a aj doplacam. Nerozmyslala si o liecbe vlastnou krvou-plazmou?
pasuliatko
04.03.10,20:53
Mas pravdu. Je to o tom ako trafi. Ale mna punkcie a mal som ich asi 10-15 vsetky boleli ako cert!!! Nikomu to neprajem! Ale tie obstreky-injekcie sa mozu dat len 3 max do roka nie? Aspon ja to tak mam. Vraj mi dava tie najlepsie a aj doplacam. Nerozmyslala si o liecbe vlastnou krvou-plazmou?

punkcia sa robí pomocou hrubích ihiel tak to bolí to je jasné. neviem kolko injekcii sa môže dať do roka. nie nerozmýšlala som lebo už si do kolena nedám nič pichať.
slniečko11
04.03.10,21:10
mne sa ušlo tiež tej cti dostať Sinovial, 3x, každý týždeň jednu, ale ja môžem s odstupom času vyjadriť, že tak ako som ich necítila, čiže neboleli, tak som ani necítila, žeby pomohli. Z toho som bola sklamana nielen ja, ale aj moj lekár. Ale ja som za ne nedoplacala nič, hmmm... a tiež som ich mixovala s condrosulfom, koľko sa len dalo...
pasuliatko
04.03.10,21:33
mne sa ušlo tiež tej cti dostať Sinovial, 3x, každý týždeň jednu, ale ja môžem s odstupom času vyjadriť, že tak ako som ich necítila, čiže neboleli, tak som ani necítila, žeby pomohli. Z toho som bola sklamana nielen ja, ale aj moj lekár. Ale ja som za ne nedoplacala nič, hmmm... a tiež som ich mixovala s condrosulfom, koľko sa len dalo...

tiež som brala tie tabletky....aj mna sa pýtal či badám nejaké zlepšenie a ja,že iba to,že mi menej vŕzga v kolene a on,že nič viac?ja nie nič viac. ani ja som predtým ani teraz nebadala žiadne zlepšenie
slniečko11
04.03.10,21:53
tiež som brala tie tabletky....aj mna sa pýtal či badám nejaké zlepšenie a ja,že iba to,že mi menej vŕzga v kolene a on,že nič viac?ja nie nič viac. ani ja som predtým ani teraz nebadala žiadne zlepšenie

no ja som mala aj tie tabletky(ale ti mi nerobili dobre) a aj tie šumienky, ale len 3 mesiace v kuse viac sa nedalo, a zajtra idem k lekarovi zas, už 2 x mi dal glukomed a mám takého tušáka, že mi ho predpíše aj ten tretí krát zasa....:confused:
Valcake
04.03.10,22:29
...tiež dostávam týždenne Synocrom, dnes druhú a nebolela aj keď prvýkrát trafil zrasty. Nedoplácam a bude mi pichať 6. Doporučil mi kúpeľnú liečbu. Uvidím čo bude :confused: Pekný deň!
stanco007
04.03.10,22:42
punkcia sa robí pomocou hrubích ihiel tak to bolí to je jasné. neviem kolko injekcii sa môže dať do roka. nie nerozmýšlala som lebo už si do kolena nedám nič pichať.
Ja som povedal tiez po 4 operaciach kolena a cca 15 punkciach, ze si uz nedam nic pichat do kolena... Okolnosti dali opak... Ked mi to ma pomoct, tak uz kaslem na bolest...
stanco007
04.03.10,22:44
...tiež dostávam týždenne Synocrom, dnes druhú a nebolela aj keď prvýkrát trafil zrasty. Nedoplácam a bude mi pichať 6. Doporučil mi kúpeľnú liečbu. Uvidím čo bude :confused: Pekný deň!
Akoze nedoplacas? Ja som za prvu v lekarni doplacal cez 5€. A malo to byt vsade rovnake nie? :-)))
A co sa tyka tych kupelov, tak by si sla ako B skupina? Asi hej nie? Kolko sa takto doplaca?
Valcake
04.03.10,22:59
Akoze nedoplacas? Ja som za prvu v lekarni doplacal cez 5€. A malo to byt vsade rovnake nie? :-)))
A co sa tyka tych kupelov, tak by si sla ako B skupina? Asi hej nie? Kolko sa takto doplaca?

stanco007, možno doplácanie závisí od poisťovne a ja som inj. nevybrala v lekárni, ale dal mi ich lekár. A kúpele? To je ešte ďaleko. Chcela by som samozrejme A-čko, však mám deväť operácií kolena a tiež nie hocijaké, ale uvidím či to prejde.:rolleyes:
stanco007
04.03.10,23:21
stanco007, možno doplácanie závisí od poisťovne a ja som inj. nevybrala v lekárni, ale dal mi ich lekár. A kúpele? To je ešte ďaleko. Chcela by som samozrejme A-čko, však mám deväť operácií kolena a tiež nie hocijaké, ale uvidím či to prejde.:rolleyes:
Ale ved pocitam, ze mas statnu poistovnu-dve zlucene, co ma aj ja. Ale ja som si bol po injekciu v lekarni to je pravda. A co sa tyka tych kupelov, mozes mat aj 20 operacii ale pokial o kupele nepoziadas do 6 mesiacov od poslednej operacie, tak na A zabudni.... Aspon tak to bolo ked som ziadal ja od poistovne. A inac mohla si ziadat o kupele a sk. A po kazdej operacii. Ja som to tiez nevyuzil... Skoda
Valcake
04.03.10,23:35
Ale ved pocitam, ze mas statnu poistovnu-dve zlucene, co ma aj ja. Ale ja som si bol po injekciu v lekarni to je pravda. A co sa tyka tych kupelov, mozes mat aj 20 operacii ale pokial o kupele nepoziadas do 6 mesiacov od poslednej operacie, tak na A zabudni.... Aspon tak to bolo ked som ziadal ja od poistovne. A inac mohla si ziadat o kupele a sk. A po kazdej operacii. Ja som to tiez nevyuzil... Skoda

Ja tak viem, že 12 mes.od poslednej op. a ja som poslednú mala koncom novembra. Nie vždy som mohla využiť, aj keby som chcela, lebo som mala inf., teda vysoký zápal. No čo už....
stanco007
04.03.10,23:42
Ja tak viem, že 12 mes.od poslednej op. a ja som poslednú mala koncom novembra. Nie vždy som mohla využiť, aj keby som chcela, lebo som mala inf., teda vysoký zápal. No čo už....
Pochybujem, ze az 12 mesiacov od poslednej operacie.... do 6 mesiacov od poslednej operacie mozes poziadat poistovnu o preplatenie kupelov. Ale aj to mam pocit, ze je tak, ze na 6 mesiac od operacie uz musis byt doma z kupelov... Ale nie som si isty. Mam pocit, ze mi to tak v poistovni hovorili. Ale nemal som problem s kupelami. Poistovna mi stale hned vyhovela bez problemov.
pasuliatko
05.03.10,09:23
Ja som povedal tiez po 4 operaciach kolena a cca 15 punkciach, ze si uz nedam nic pichat do kolena... Okolnosti dali opak... Ked mi to ma pomoct, tak uz kaslem na bolest...

mňa to už nebaví.vieš...
slniečko11
05.03.10,12:43
Mas pravdu. Je to o tom ako trafi. Ale mna punkcie a mal som ich asi 10-15 vsetky boleli ako cert!!! Nikomu to neprajem! Ale tie obstreky-injekcie sa mozu dat len 3 max do roka nie? Aspon ja to tak mam. Vraj mi dava tie najlepsie a aj doplacam. Nerozmyslala si o liecbe vlastnou krvou-plazmou?

stanco, a ty máš prosím ťa nejaké skúsenosti s touto liečbou? alebo známi? pomohlo im to, a na koľkých procedúrach boli?

je to na figu, všetko je na figu :(
prečo sa nemôžem aj ja raz za čas vrátiť od lekara vysmiata, aspon trošku....:mee:
slniečko11
05.03.10,12:46
Akoze nedoplacas? Ja som za prvu v lekarni doplacal cez 5€. A malo to byt vsade rovnake nie? :-)))
A co sa tyka tych kupelov, tak by si sla ako B skupina? Asi hej nie? Kolko sa takto doplaca?


ja som tiež nedoplácala, ale takisto mi ich dal priamo lekár, nebola som v lekárni, tak potom už fakt neviem podľa čoho to....
stanco007
05.03.10,17:44
mňa to už nebaví.vieš...
A myslis si, ze mna to bavilo alebo bavi??? Vobec nie! Ale to je uz jedine co mi moze pomoct pred vymenou klbu...
stanco007
05.03.10,17:46
stanco, a ty máš prosím ťa nejaké skúsenosti s touto liečbou? alebo známi? pomohlo im to, a na koľkých procedúrach boli?

je to na figu, všetko je na figu :(
prečo sa nemôžem aj ja raz za čas vrátiť od lekara vysmiata, aspon trošku....:mee:
Nemam ziadne skusenosti a ani nepoznam nikoho kto to uz podstupil. Len citam na nete o tom. Ale je to pekne drahe. Jedno koleno, 6 aplikacii stoji 1200€ a poistovne to nepreplacaju. Takze tak...
stanco007
05.03.10,17:47
ja som tiež nedoplácala, ale takisto mi ich dal priamo lekár, nebola som v lekárni, tak potom už fakt neviem podľa čoho to....
Tak to uz nechapem. Ja mam doma aj blocek z lakarne na ten liek. Som zvedavy kolko ma budu stat tie dalsie 2 injekcie lebo budu silnejsie od tej prvej...
slniečko11
05.03.10,18:15
Nemam ziadne skusenosti a ani nepoznam nikoho kto to uz podstupil. Len citam na nete o tom. Ale je to pekne drahe. Jedno koleno, 6 aplikacii stoji 1200€ a poistovne to nepreplacaju. Takze tak...

ja viem, jedna procedúra stojí 200€, a odporúča sa ich mať za sebou v priebehu 2 týždňov 4-6. Len odkial ma bežný smrteľník zohnať takmer 36 000 Sk? Škoda tých poisťovní,... človek mohol mať o starosť menej a ja tiež.... keď som tu včera ten tvoj príspevok čítala, ani ma nenapadlo, že sa s tým dnes "stretnem"....
stanco007
05.03.10,18:21
ja viem, jedna procedúra stojí 200€, a odporúča sa ich mať za sebou v priebehu 2 týždňov 4-6. Len odkial ma bežný smrteľník zohnať takmer 36 000 Sk? Škoda tých poisťovní,... človek mohol mať o starosť menej a ja tiež.... keď som tu včera ten tvoj príspevok čítala, ani ma nenapadlo, že sa s tým dnes "stretnem"....
Poistovne to asi casom budu preplacat ale zatial tvrdia, ze nie su dokazy, ze to pomaha, tak preto to nepreplacaju. 36 000Sk je strasne vela. A ani nemas istotu, ze to pomoze... Ale uz aj nad tym rozmyslam lebo som velmi mlady na to aby mi dali umele koleno. Preto sa priklanam ku vsetkym moznostiam
pasuliatko
05.03.10,20:13
A myslis si, ze mna to bavilo alebo bavi??? Vobec nie! Ale to je uz jedine co mi moze pomoct pred vymenou klbu...

ja sa s tým trápim od 13 rokov... čiže to už bude pomaly 9 rokov čo sa s tym jedujem... čiže asi toľko
stanco007
06.03.10,06:54
ja sa s tým trápim od 13 rokov... čiže to už bude pomaly 9 rokov čo sa s tym jedujem... čiže asi toľko
Ja sa s tym trapim od 6/2004-od vzniku pracovneho urazu. Len s tym, ze mam 27 rokov a rodinu o ktoru sa musim starat. Prisiel som kvoli tomu rozbitemu kolenu o job, perfektny job so skvelou vyplatou a som na invalidnom... Tak nie si sama co ma problemy. Ja mam aspon dobry dochodok, aspon nieco na tie starosti a bolesti
pasuliatko
06.03.10,12:58
Ja sa s tym trapim od 6/2004-od vzniku pracovneho urazu. Len s tym, ze mam 27 rokov a rodinu o ktoru sa musim starat. Prisiel som kvoli tomu rozbitemu kolenu o job, perfektny job so skvelou vyplatou a som na invalidnom... Tak nie si sama co ma problemy. Ja mam aspon dobry dochodok, aspon nieco na tie starosti a bolesti

no vidíš a ja mam čo....baraní .... hej ale máš to 6 rokov a ja už 9... ale to je jedno...
slniečko11
06.03.10,14:02
Poistovne to asi casom budu preplacat ale zatial tvrdia, ze nie su dokazy, ze to pomaha, tak preto to nepreplacaju. 36 000Sk je strasne vela. A ani nemas istotu, ze to pomoze... Ale uz aj nad tym rozmyslam lebo som velmi mlady na to aby mi dali umele koleno. Preto sa priklanam ku vsetkym moznostiam

no ja doktorkovi poviem, že to zatial odložíme, nie som bohužial kúzelník, skúsim sa zatial poobzerať po niečom inom, teda inom lekarovi, ked henten si už so mnou rady nevie....:( hm, a kopu iných liekov je napr. preplacaných poistovnou a nezaberú každému(teda aspon mne nie), to je takto diskutabilné... :confused:
slniečko11
06.03.10,14:16
ja sa s tým trápim od 13 rokov... čiže to už bude pomaly 9 rokov čo sa s tym jedujem... čiže asi toľko
pasuliatko, však ty taká mladá baba ako ja....:( neviem prečo som si myslela, že si staršia,.... a chodíš aj do školy, či nie? a lekarov ešte navštevuješ, či už len ti rehabilitacie?
pasuliatko
06.03.10,18:58
pasuliatko, však ty taká mladá baba ako ja....:( neviem prečo som si myslela, že si staršia,.... a chodíš aj do školy, či nie? a lekarov ešte navštevuješ, či už len ti rehabilitacie?

ja budem mať tento rok 22 rokov:D takže o mladosti sa dá polemizovať:rolleyes::D neviem prečo si si myslel,že som staršia. áno ja chodím ešte do školy. k doktorovi mám ísť až nejak v apríli na kontrolu. mám ako cvičiť len nechcem ja lebo ma to bolí...tak neviem čo robiť či mám ísť za lekárom a ešte sa s ním poradiť či ho zmeniť neviem....
slniečko11
07.03.10,09:18
ja budem mať tento rok 22 rokov:D takže o mladosti sa dá polemizovať:rolleyes::D neviem prečo si si myslel,že som staršia. áno ja chodím ešte do školy. k doktorovi mám ísť až nejak v apríli na kontrolu. mám ako cvičiť len nechcem ja lebo ma to bolí...tak neviem čo robiť či mám ísť za lekárom a ešte sa s ním poradiť či ho zmeniť neviem....

no tak náááhodou :--- my ženy sme mladé a krásne v každom veku, ja budem mať tiež 22 a tiež sa cítim mlado, tak pssssst;) a na akú VŠ chodíš, ak smiem vyzvedať? fuha, až v apríli,... dosť dlhá doba, ja tam k nemu naklušem už o nejaké 2-3 týždne,....už som tam jak doma...:cool:
slniečko11
19.03.10,16:16
hm, tak môj lekár dnes "oficiálne rezignoval", už nevedel čo so mnou, keď mi nič nezaberalo,... vraj si mám pokupiť mobilin , artrostop a neviem ešte jaké doplny a uvidí sa.... už mi nenapísal ani kontrolu, ani nič. Užívali ste ich aj vy? pomohlo? ja už neviem čo teraz,.... vrrr, ma to nebaví
Mária27
19.03.10,17:55
Artrostop mi veľmi pomohol - 3 dávky za sebou. Predtým som (po operácii meniskusu) musela každý štvrťrok brať 3 injekcie po sebe (každý týždeň 1). Stáli 17 eur. Po artrostope neberiem nič a už to ani nebolí, čosi zacítim veľmi zriedka. Behám po schodoch - jedna pieseň.
pasuliatko
20.03.10,10:20
hm, tak môj lekár dnes "oficiálne rezignoval", už nevedel čo so mnou, keď mi nič nezaberalo,... vraj si mám pokupiť mobilin , artrostop a neviem ešte jaké doplny a uvidí sa.... už mi nenapísal ani kontrolu, ani nič. Užívali ste ich aj vy? pomohlo? ja už neviem čo teraz,.... vrrr, ma to nebaví

vyskúšaj Colafit
http://www.mojalekaren.sk/colafit-60-kociek/
Rika
08.04.10,12:06
aj moja dcéra má problémy s bolesťami kolien, chodíme teraz po rôznych vyšetreniach a čakáme na výsledok z MR, od januára užíva Condosult, tiež žiadne zlepšenie, skôr naopak. Máte niekto skúsenosť, že pri užívaní Condrosulfu vás začali bolieť kĺby na lakťoch a prstoch rúk?
stanco007
08.04.10,15:34
aj moja dcéra má problémy s bolesťami kolien, chodíme teraz po rôznych vyšetreniach a čakáme na výsledok z MR, od januára užíva Condosult, tiež žiadne zlepšenie, skôr naopak. Máte niekto skúsenosť, že pri užívaní Condrosulfu vás začali bolieť kĺby na lakťoch a prstoch rúk?
Ja beriem Condrosulf. Teraz 3 balicek. Je to doplnok k injekciam-obstrekom co tiez beriem. V utorok som mal druhy obstrek. Neviem presne ako sa vola ta latka co mi ortoped picha ale ak by si chcela pozriem do papierov. Ale vo februari som za injekciu dal cca 5€ a teraz v aprili uz cca 21€... Islo to rapidne hore! A tretiu co mi poda o mesiac bude nejaka FORTE na moju ziadost a som zvedavy kolko bude stat ta... :-) Ale pomaha to. Nemam az take bolesti a koleno je volnejsie a lahsie sa ohyba-je tam viac maziva.
Ale ziadne bolesti klbov na laktoch a na prstoch ruk som nikdy nemal
pasuliatko
08.04.10,16:47
Ja beriem Condrosulf. Teraz 3 balicek. Je to doplnok k injekciam-obstrekom co tiez beriem. V utorok som mal druhy obstrek. Neviem presne ako sa vola ta latka co mi ortoped picha ale ak by si chcela pozriem do papierov. Ale vo februari som za injekciu dal cca 5€ a teraz v aprili uz cca 21€... Islo to rapidne hore! A tretiu co mi poda o mesiac bude nejaka FORTE na moju ziadost a som zvedavy kolko bude stat ta... :-) Ale pomaha to. Nemam az take bolesti a koleno je volnejsie a lahsie sa ohyba-je tam viac maziva.
Ale ziadne bolesti klbov na laktoch a na prstoch ruk som nikdy nemal

Synovial?
pasuliatko
08.04.10,16:48
aj moja dcéra má problémy s bolesťami kolien, chodíme teraz po rôznych vyšetreniach a čakáme na výsledok z MR, od januára užíva Condosult, tiež žiadne zlepšenie, skôr naopak. Máte niekto skúsenosť, že pri užívaní Condrosulfu vás začali bolieť kĺby na lakťoch a prstoch rúk?

ja som užívala už niekoľko krát Condrosulft a žeby som pocítila nejakú výraznú zmenu sa nedá povedať.
stanco007
08.04.10,16:51
Synovial?
Synocrom
Valcake
08.04.10,19:43
Tiež mi pichali Synocrom a fakt sa zdá, že to koleno je voľnejšie, ohybnejšie. Condrosulf nič moc.
stanco007
09.04.10,07:49
Tiež mi pichali Synocrom a fakt sa zdá, že to koleno je voľnejšie, ohybnejšie. Condrosulf nič moc.
A kolko si mala spolu injekcii? Ja zatial 2 tie synocrom. A poslednu mi lekar odporucil nejaku FORTE asi synocrom forte. Ale ze uz po 2 injekciach musi byt citit zmena. Aj je... Condrosulf sam o sebe nepomoze ked je koleno rozbite ako moje. Ale ako doplnok liecby je OK
Rika
09.04.10,10:31
tak už máme výsledky z MR, nevyzerá to dobre, na oboch kolenách má nejaké Bakerove cysty, zhrubnutú supra a infrapatelárnu pliku, fibroticky zhrubnuté lig. quadriceps femoris a na ľavom kolene, ktoré jú bolí viac má aj fokálnu gr. II-III chondropatiu na báze pately a patelu typu Wiberg II/III. Viete niekto o čo ide? Niečo som si našla na nete, ale veľmi múdra z toho nie som.
pasuliatko
09.04.10,12:33
tak už máme výsledky z MR, nevyzerá to dobre, na oboch kolenách má nejaké Bakerove cysty, zhrubnutú supra a infrapatelárnu pliku, fibroticky zhrubnuté lig. quadriceps femoris a na ľavom kolene, ktoré jú bolí viac má aj fokálnu gr. II-III chondropatiu na báze pately a patelu typu Wiberg II/III. Viete niekto o čo ide? Niečo som si našla na nete, ale veľmi múdra z toho nie som.

treba sa opýtať lekára on ti najlepšie povie čo a ako...my sme neni lekári...
http://www.zdravie.sk/sz/510/t731483/p1/bakerova-cysta.html
fibroticky zhrubnuté lig. quadriceps femoris a na ľavom kolene je sa mi zdá ak sa nemýlim zhrubnuté tkanivo svalového úponu?
chondropatia je zničená prípradne zmäknutá chrupavka na báze jabĺčka (čo mám aj ja)
zhrubnutú supra a infrapatelárnu pliku asi zhrubnutá vrchná a mimo jabĺčková krivka
či som to preložila správne povedať na 100% neviem..nechápem prečo ste sa neopýtali doktora čo to všetko znamená..... :confused:
koľko má dcéra rokov?
Rika
09.04.10,13:13
pasuliatko dakujem za odpoved.
Mne ten vysledok poslali na e-mail, k lekarovi ideme az o tyzden, tak som chcela byt trocha pripravena na to co sa dozviem, dcera bude mat o mesiac 16
Valcake
09.04.10,17:19
Plne s tebou súhlasím stanco007, treba brať všelijakú dostupnú doplnkovú liečbu. Ja som dobrala 6 inj. a ďalších 6 doberiem neskôr. Trebárs o rok, ale mám to už u seba a zadarmo;)
pasuliatko
09.04.10,19:12
pasuliatko dakujem za odpoved.
Mne ten vysledok poslali na e-mail, k lekarovi ideme az o tyzden, tak som chcela byt trocha pripravena na to co sa dozviem, dcera bude mat o mesiac 16

len neviem či sa mi to podarilo preložiť spravne ;) ale niečo v takom znení by to malo byť +-.. držím palce a popýtaj sa u lekára na to či som to dobre trafila a či zle :) pozdrav dcéru... ja mám problémy s kolenami od 13 :) a onedlho budem mať 22 :D
stanco007
09.04.10,19:17
Plne s tebou súhlasím stanco007, treba brať všelijakú dostupnú doplnkovú liečbu. Ja som dobrala 6 inj. a ďalších 6 doberiem neskôr. Trebárs o rok, ale mám to už u seba a zadarmo;)
Tak si to tiez myslim. My s takymi kolenami nemame co vahat. Pohorsit sa nam nepohorsi a moze sa len polepsit. A ze to aj nieco stoji? No a??? Komusa to nepaci nech zje eura, ci mu to pomoze....:D
Rika
09.04.10,19:24
len neviem či sa mi to podarilo preložiť spravne ;) ale niečo v takom znení by to malo byť +-.. držím palce a popýtaj sa u lekára na to či som to dobre trafila a či zle :) pozdrav dcéru... ja mám problémy s kolenami od 13 :) a onedlho budem mať 22 :D
dakujem za podporu aj za pozdrav, odovzdám. Doma som prekladala tú správu podľa lekárskeho slovníka. Preložila si to celkom dobre, ja som si to preložila celé, okrem toho stehené svalu má nejaké poškodenie aj na stehennej kosti, deformované jabĺčko - nesprávne vyvinuté, v pravom kolene má tú cystu podkolennej jamke ...
ty máš okrem poškodenej chrupavky ešte aj niečo iné, najprv ťa liečili alebo si išla hneď na operáciu?
pasuliatko
10.04.10,11:19
dakujem za podporu aj za pozdrav, odovzdám. Doma som prekladala tú správu podľa lekárskeho slovníka. Preložila si to celkom dobre, ja som si to preložila celé, okrem toho stehené svalu má nejaké poškodenie aj na stehennej kosti, deformované jabĺčko - nesprávne vyvinuté, v pravom kolene má tú cystu podkolennej jamke ...
ty máš okrem poškodenej chrupavky ešte aj niečo iné, najprv ťa liečili alebo si išla hneď na operáciu?

mne dlhé roky nevedeli zistiť prečo ma to bolí..brala som lieky od výmyslu sveta, injekcie do kolena a nič... až som našla lekára, ktorý na toprišiel. išla som na prvú op. tam mi zistili,že mám zhrubnuté bočné väzy a preto ma to bolí. po op. ma to bolelo stále,opuchnuté,bolavé, nevedela som ho ohnúť,keď som mala narovnanú nohu tak sa mi blokla a nemohla som ju ohnúť a veľmi to bolelo....v máji minulého roku ma doktor poslal na MRI,výsledok bol asi za mesiac a tam zistili,že mám niečo s meniskusom.zatiaľ sa stav nezmenil. išla som do súkromnej kliniky kde mi doktor povedal,že by bola vhodná druhá op. skoro presne od prvej op. som išla na druhú a tam zistili,že sa mi robia zrasty,a mám veľmi zmäknutú chrupavku a v zlom stave. brala som Condrosulft a injekcie...a výsledok?žiaden.stále je to rovnaké ako predtým........a to sme vyhodili my 500eur na op a ďalších 500 eur poisťovňa...
Rika
10.04.10,12:18
a teraz čo, majú s tebou nejaké plány ako Ti pomôct? Vidím, že si z Bratislavy, ku komu chodíš a kde Ťa operovali, tá klinika na ktorej si bola je tiež v Bratislave?
pasuliatko
15.04.10,14:37
ahojte dnes som bola na kontrole a doktor mi povedal,že nevie čo mi môže pomôcť... že sa to bude len zhoršovať a čaká ma umelý kĺb... fasa nie?
stanco007
15.04.10,16:01
ahojte dnes som bola na kontrole a doktor mi povedal,že nevie čo mi môže pomôcť... že sa to bude len zhoršovať a čaká ma umelý kĺb... fasa nie?
To iste povedali aj mne... :(
Valcake
16.04.10,00:01
ahojte dnes som bola na kontrole a doktor mi povedal,že nevie čo mi môže pomôcť... že sa to bude len zhoršovať a čaká ma umelý kĺb... fasa nie?

pasuliatko, neklesaj na duši, si ešte veľmi mladučká a viem, že si už bola na mnohých vyšetreniach, ale skús sa spýtať na názor iných lekárov. Vieš aj mne chceli dávať umelý kĺb. Pýtala som sa aj tu na fóre, či to má niekto. Ja som to odmietla. Je pravda, že mám za sebou mnoho operácií, ale aj chodím oveľa lepšie. Snáď aj v tvojom prípade sa nájde iné riešenie. Prajem ti veľa, veľa zdravíčka, buď silnáááá a držím ti všetky palčeky.V
Valcake
16.04.10,00:06
Samozrejme aj pre stanco007, držím palce a dúfam, že kúpele pomôžu.:)
stanco007
16.04.10,05:27
ahojte dnes som bola na kontrole a doktor mi povedal,že nevie čo mi môže pomôcť... že sa to bude len zhoršovať a čaká ma umelý kĺb... fasa nie?
A teba to uz stale nejak velmi boli to koleno??? Ono sa meni az v takom stave ked uz pacient nemoze pre bolest ani spat. A v nasom veku to nechcu velmi menit... No sme este velmi mladi... Ja stale co pocuvam od lekarou je, ze ho mam setrit :) Ale ako? Ved uz ani nebeham, vela nechodim denne, tak ako ho ma este setrit?:confused:
pasuliatko
16.04.10,16:57
pasuliatko, neklesaj na duši, si ešte veľmi mladučká a viem, že si už bola na mnohých vyšetreniach, ale skús sa spýtať na názor iných lekárov. Vieš aj mne chceli dávať umelý kĺb. Pýtala som sa aj tu na fóre, či to má niekto. Ja som to odmietla. Je pravda, že mám za sebou mnoho operácií, ale aj chodím oveľa lepšie. Snáď aj v tvojom prípade sa nájde iné riešenie. Prajem ti veľa, veľa zdravíčka, buď silnáááá a držím ti všetky palčeky.V

dakujem ale doktor mi zobral všeku nádej a nevie ako mi pomôcť.on sám je odborník na chrupavky napísal mnoho prác..ale nevie mi pomôcť.....vieš radšej by som volila umely klb ako toto... :(
pasuliatko
16.04.10,17:01
A teba to uz stale nejak velmi boli to koleno??? Ono sa meni az v takom stave ked uz pacient nemoze pre bolest ani spat. A v nasom veku to nechcu velmi menit... No sme este velmi mladi... Ja stale co pocuvam od lekarou je, ze ho mam setrit :) Ale ako? Ved uz ani nebeham, vela nechodim denne, tak ako ho ma este setrit?:confused:

tak nejak podobne. áno nemám pocit,že by mi tá druhá op. nejako pomohla. ja nosím na kolene také niečo ako ponožka na koleno to vyzerá kúpiš to v lekárni celkom je to fajn.
pasuliatko
19.04.10,15:11
už ste niekto podstúpili liečbu krvnou plazmou?
stanco007
19.04.10,16:12
už ste niekto podstúpili liečbu krvnou plazmou?
Na toto som zalozil temu... Ale nikto sa mi neozval :mee:
pasuliatko
19.04.10,16:33
Na toto som zalozil temu... Ale nikto sa mi neozval :mee:

:D prepáč :rolleyes: z toho si nič nerob :)
pasuliatko
19.04.10,16:37
aj keď sa to netýka kolien ale bedier ale ceľmom zaujímavé postrehy a dialógi sú tam...
http://www.zzz.sk/?diskusia=3958
kabiga
20.04.10,19:37
Zvažujem liečbu plazmou.
ferko1
16.05.10,09:57
Ahojte ja som absolvoval 10.5.2010 operaciu laveho kolena ASK, mal som opotrebovanu chrupavku mam 32r. pricom mi odobrali kusok chrupavky a krv na kultivaciu. Robili mi to vo FNL.Pasteura v Kosiciach MUDr. Huňár. V piatok ma pustili domov s tym ze si ma zhruba o mesiac predvolaju a dalsou operaciou ASK mi ten kusok chrupavky vlozia naspat. Ma niekto z Vas skusenost s takouto operaciou???Robili niekomu uz takuto kultivaciu chrupavky???Ak ano napiste mi ci Vam to pomohlo a ako dlho trva liecenie.Zatial dalkujem a prajem pekny den.
pasuliatko
16.05.10,11:40
Zvažujem liečbu plazmou.

ja osobne by som si to nedala robiť, doktor mi to celé vysvetil... pomôže ti to asi na pol roka a bolesti alebo neviem čo máš sa znova vrátia.a neni tam 100% istota,že ti to pomôže...
ferko1
16.05.10,13:21
no inu moznost nemam totizto mne sa z tej chrupavky odlomil kusok a uz som nemohol vobec slapnut na nohu takze operacia bola nevyhnutna a neviem ako to cele dopadne no tak ci tak mam o kusok chrupavky menej takze je lepsie ak mi tam ten kusok vratia ako nie. A mozes mi prosim ta napisat co ti doktor vlastne vsetko k tomu povedal??Dakujem
stanco007
16.05.10,18:28
no inu moznost nemam totizto mne sa z tej chrupavky odlomil kusok a uz som nemohol vobec slapnut na nohu takze operacia bola nevyhnutna a neviem ako to cele dopadne no tak ci tak mam o kusok chrupavky menej takze je lepsie ak mi tam ten kusok vratia ako nie. A mozes mi prosim ta napisat co ti doktor vlastne vsetko k tomu povedal??Dakujem
Ja mam ten isty problem okrem inych s kolenom samozrejme... Mam v kolene "mysku" cca 6mm a je to ulomok z chrupavky. Okrem toho, ze mi koleno praska ako rapkac :), tak mi ten ulomok zatial nerobi problemy. Ale ze sa da dat spät??? A to ako? Ti ho prisiju alebo prilepia naspät k chrupavke? To je blbost nie? Mne na to davaju obstreky. Mal som 3 a je to o dost lepsie. Ak mi zacne ten ulomok robit problemy, tak pojde artroskopiou vonku. Ale to mi neodporucaju uz zasahovat do kolena...
pasuliatko
16.05.10,19:39
no inu moznost nemam totizto mne sa z tej chrupavky odlomil kusok a uz som nemohol vobec slapnut na nohu takze operacia bola nevyhnutna a neviem ako to cele dopadne no tak ci tak mam o kusok chrupavky menej takze je lepsie ak mi tam ten kusok vratia ako nie. A mozes mi prosim ta napisat co ti doktor vlastne vsetko k tomu povedal??Dakujem

bolo by dobré aby si napísal koho sa chceš opýtať aby ti vedel odpovedať
ferko1
17.05.10,08:13
no teba pasuliatko som sa chcel opytat si pisala ze doktor ti to vsetko vysvetloval tak ak mas cas napis mi ok?Dakujem ti :-)
pasuliatko
18.05.10,11:24
no teba pasuliatko som sa chcel opytat si pisala ze doktor ti to vsetko vysvetloval tak ak mas cas napis mi ok?Dakujem ti :-)

a k čomu konkrétne ti mám odpovedať? :)
napíš mi otázku pls ešte raz lebo som nepochopila čo si chcel:rolleyes:
ferko1
18.05.10,12:08
No pasuliatko napisal som ze : Ahojte ja som absolvoval 10.5.2010 operaciu laveho kolena ASK, mal som opotrebovanu chrupavku mam 32r. pricom mi odobrali kusok chrupavky a krv na kultivaciu. Robili mi to vo FNL.Pasteura v Kosiciach MUDr. Huňár. V piatok ma pustili domov s tym ze si ma zhruba o mesiac predvolaju a dalsou operaciou ASK mi ten kusok chrupavky vlozia naspat. Ma niekto z Vas skusenost s takouto operaciou???Robili niekomu uz takuto kultivaciu chrupavky???Ak ano napiste mi ci Vam to pomohlo a ako dlho trva liecenie.Zatial dalkujem a prajem pekny den.
Ty si mi odpisala ze :ja osobne by som si to nedala robiť, doktor mi to celé vysvetil... pomôže ti to asi na pol roka a bolesti alebo neviem čo máš sa znova vrátia.a neni tam 100% istota,že ti to pomôže...
A prave toto som chcel ze aby si mi napisala ze co ti vlastne ten doktor vysvetlil?? Dakujem ti
pasuliatko
18.05.10,17:21
No pasuliatko napisal som ze : Ahojte ja som absolvoval 10.5.2010 operaciu laveho kolena ASK, mal som opotrebovanu chrupavku mam 32r. pricom mi odobrali kusok chrupavky a krv na kultivaciu. Robili mi to vo FNL.Pasteura v Kosiciach MUDr. Huňár. V piatok ma pustili domov s tym ze si ma zhruba o mesiac predvolaju a dalsou operaciou ASK mi ten kusok chrupavky vlozia naspat. Ma niekto z Vas skusenost s takouto operaciou???Robili niekomu uz takuto kultivaciu chrupavky???Ak ano napiste mi ci Vam to pomohlo a ako dlho trva liecenie.Zatial dalkujem a prajem pekny den.
Ty si mi odpisala ze :ja osobne by som si to nedala robiť, doktor mi to celé vysvetil... pomôže ti to asi na pol roka a bolesti alebo neviem čo máš sa znova vrátia.a neni tam 100% istota,že ti to pomôže...
A prave toto som chcel ze aby si mi napisala ze co ti vlastne ten doktor vysvetlil?? Dakujem ti

to nebolo na tvoj príspevok, to bolo na preparáty z krvnej plazmy.
stanco007
19.05.10,05:12
to nebolo na tvoj príspevok, to bolo na preparáty z krvnej plazmy.
Prasuliatko ja ked to citam, tak nechapem tvojho lekara... Ako sa moze takto vyjadrit na liecbu krvnou plazmou??? Vsak je to nova metoda liecenia a v podstate este nie su ziadne doveryhodne dokazy uspesnosti resp. neuspesnosti liecby. Tym ta len zavadza a to by lekar nemal!!!! Ja si myslim, ze to bude fungovat a ludia co to absolvovali si to zatial chvalia
pasuliatko
19.05.10,17:04
Prasuliatko ja ked to citam, tak nechapem tvojho lekara... Ako sa moze takto vyjadrit na liecbu krvnou plazmou??? Vsak je to nova metoda liecenia a v podstate este nie su ziadne doveryhodne dokazy uspesnosti resp. neuspesnosti liecby. Tym ta len zavadza a to by lekar nemal!!!! Ja si myslim, ze to bude fungovat a ludia co to absolvovali si to zatial chvalia

a ako môžu na 100% tvrdiť,že budú mať navždy pokoj? nezavádzal ma rozprávali sme sa úplne normálne ako dvaja rozumný ľudia. a ubezpečil ma ,že by som si to zbytočne dala robiť keďže to údajne na chrupavky nepomáha.
pasuliatko
17.06.10,13:55
čaute kolegovia ako sa vám darí s kolienkami?
Valcake
17.06.10,23:37
...myslíš s údenými?:D:D:D ...bez srandy;). Teraz som sa vrátila z liečenia a ďakujem mám sa lepšie. Neviem dokedy, ale zatiaľ o.k. ...a ty pasuliatko, u teba čo je nového? Pochváľ sa!
lucika121
18.06.10,16:10
čaute kolegovia ako sa vám darí s kolienkami?
ahojte,som tu po prvy krat a citala som co ste pisali a uz ste si niecim presli,tak som sa chcela aspon informovat..2 mesiace dozadu som zle vyskocila z vlaku na obidve kolena a len puknutie som pocula,hrozna bolest...tak som po MRI a caka ma operacia ,mam poskodeny "lezia meniskusu 2gr zadny" zatial mi robili len lave (MRI) a na prave az o mesiac ale to bude tiez asi taky isty zaver:(
tak sa bojim ako budem rehabilitovat ked ma aj to druhe tak boli a po akom case sa to da na 100% do poriadku s jednym kolenom a za ako dlho mozem ist na druhu operaciu? som na PN uz 2 mes...a uz ma to ozaj nebavy..nic sa nepohlo,tak som isla na ortoped clinic a tam si platim,len neviem kolko taka artr.moze vyst aj s rehabilitaciami..neviete mi niekto poradit?
lucika121
18.06.10,16:14
Bola som na ASK minuly rok pred vianocami mala som natrhnuty meniskus. 1. den po operacii mi vybrali dren a hned po vybrati drenu som vstala a zacala chodit. Hned na druhy den som isla domov, barly som nepotrebovala. Dnes nemam ziadne problemy beham, skacem a pod.
ahoj ludmilla,chcela som sa ta spytat ohladom tej artroskopie..ja mam poskoleny meniskus,no na obidvoch kolenach(zle som skocila)ako dlho si sa rehabilitovala a dala do poriadku?
pasuliatko
18.06.10,19:30
...myslíš s údenými?:D:D:D ...bez srandy;). Teraz som sa vrátila z liečenia a ďakujem mám sa lepšie. Neviem dokedy, ale zatiaľ o.k. ...a ty pasuliatko, u teba čo je nového? Pochváľ sa!

no tak sa teda nechválim kedže neni nič nového :D
koleno bolí a tak to aj ostane nič s tým nenarobíííííííím ;)
p.s. o údenom kolene mji nehovor lebo sa mi zbiehajú slinky :) :rolleyes:
pasuliatko
18.06.10,19:35
ahojte,som tu po prvy krat a citala som co ste pisali a uz ste si niecim presli,tak som sa chcela aspon informovat..2 mesiace dozadu som zle vyskocila z vlaku na obidve kolena a len puknutie som pocula,hrozna bolest...tak som po MRI a caka ma operacia ,mam poskodeny "lezia meniskusu 2gr zadny" zatial mi robili len lave (MRI) a na prave az o mesiac ale to bude tiez asi taky isty zaver:(
tak sa bojim ako budem rehabilitovat ked ma aj to druhe tak boli a po akom case sa to da na 100% do poriadku s jednym kolenom a za ako dlho mozem ist na druhu operaciu? som na PN uz 2 mes...a uz ma to ozaj nebavy..nic sa nepohlo,tak som isla na ortoped clinic a tam si platim,len neviem kolko taka artr.moze vyst aj s rehabilitaciami..neviete mi niekto poradit?

Ahoj Lucinka121 vitaj medzi nami :o
na výsledok vyšetrenia MRi sa nespoliehaj lebo je tam malá pravdepodobnosť toho,že to čo sa zobrazilo bolo správne, ja som bola minulý rok na MRi a tam zistili,že mám poškodený meniskus,kvôli tomu som išla nadruhú operáciu a výsledok?meniskus bol a je úplne v poriadku.
po akom čase to závidí len a len od teba a tvojho organizmu a hľavne RHB, u každého je to individuálne vieš.
bola si na ortopedickej klinike v BA pri starej prachárni? Clinica Ortopedica? tam som bola aj ja. a výsledok? zhrabli 500 evri odomňa a ďalších 500 evri od poisťovne....a výsledok je taký ,že mi nevedia pomôcť a to som tam už nehala požehnane peňazí. :rolleyes:
držím palce a napíš čo si vyrieišla a ako si pochodila
pasuliatko
18.06.10,19:36
vy sem ani príspevky nenapíšete samí od seba :mad: wrrr prispievajte prosím tak čas od času ako sa máte :) zaujíma ma to ;):)
n.a.t.a.l.y.
21.07.10,12:56
Ahojte.... Mám 16rokov a už 8rokov mám problém s ľavým kolenom. Po úraze sa o mňa dostatočne chirurg nepostaral. Koleno bolo údajne len pohmliaždene, a tak ma poslal domov len s nejakým krémom a elatickým obväzom. Koleno bolo spuchnuté, až fialové mala som neskutočné bolesti no vydržala som. Po kontrole povedal, že som už v poriadku a tak smo šla domov. No pár mesiaco na to mi začali znova bolesti. Bola som ešte dieťa a tak som si to nejako nepripustila. Tieto bolesti som potom mávala často, pri chôdzi sa m koleno zasekévalo, pri behu mi v ňom praskalo a bolelo to. Neskôr som tieto bolesti mávala celú zimu, nemohla som chodiť. Otec mi poveda, že asi ide o meniskus. No stále som nechodila akosi k lekárovi. Momentálne som pred pár mesiacmi dostala také bolesti, že som chodila s obviazaným kolenom asi mesiac, bolo znova spuchnuté. Bolelo ma z ľavej aj pravej strany. členky som mala tak isto spuchnué. Po mesiaci teto bolesti ustáli. No teraz od začiaku prázdnin ich mám znova. Asi týždeň som nespala, nemôžem chodiť. Už som si vzala aj barle, no som bola už tak slabá, že som sa neudržala ani na nich. Otec sa už na to nemohol pozerať, a tak mi vybavil lekára. V pondelok tam mám ísť, a ak bude v kolene nejaký nález, hneď v stredu idem do Ružomberku, do nemocnice a bude sa to operovať. Ak ide naozaj o ten meniskus mám s azačať báť? Keďže to mám už tých 7-8 rokov, nemôže to byť už komplikovanejšie, keďže som niekedy to koleno zaťažovala aj v bolestiach?... Veľmi sa bojím. Je nádej že po operácii budem môcť ísť ešte do konca prázdnin s kmarátmi von, na plaváreň a tak, alebo sa môžem už načisto rozľúčiť s prázdninami a pripraviť sa na to, že budem doma... ďakujem :)
pasuliatko
21.07.10,14:24
Ahojte.... Mám 16rokov a už 8rokov mám problém s ľavým kolenom. Po úraze sa o mňa dostatočne chirurg nepostaral. Koleno bolo údajne len pohmliaždene, a tak ma poslal domov len s nejakým krémom a elatickým obväzom. Koleno bolo spuchnuté, až fialové mala som neskutočné bolesti no vydržala som. Po kontrole povedal, že som už v poriadku a tak smo šla domov. No pár mesiaco na to mi začali znova bolesti. Bola som ešte dieťa a tak som si to nejako nepripustila. Tieto bolesti som potom mávala často, pri chôdzi sa m koleno zasekévalo, pri behu mi v ňom praskalo a bolelo to. Neskôr som tieto bolesti mávala celú zimu, nemohla som chodiť. Otec mi poveda, že asi ide o meniskus. No stále som nechodila akosi k lekárovi. Momentálne som pred pár mesiacmi dostala také bolesti, že som chodila s obviazaným kolenom asi mesiac, bolo znova spuchnuté. Bolelo ma z ľavej aj pravej strany. členky som mala tak isto spuchnué. Po mesiaci teto bolesti ustáli. No teraz od začiaku prázdnin ich mám znova. Asi týždeň som nespala, nemôžem chodiť. Už som si vzala aj barle, no som bola už tak slabá, že som sa neudržala ani na nich. Otec sa už na to nemohol pozerať, a tak mi vybavil lekára. V pondelok tam mám ísť, a ak bude v kolene nejaký nález, hneď v stredu idem do Ružomberku, do nemocnice a bude sa to operovať. Ak ide naozaj o ten meniskus mám s azačať báť? Keďže to mám už tých 7-8 rokov, nemôže to byť už komplikovanejšie, keďže som niekedy to koleno zaťažovala aj v bolestiach?... Veľmi sa bojím. Je nádej že po operácii budem môcť ísť ešte do konca prázdnin s kmarátmi von, na plaváreň a tak, alebo sa môžem už načisto rozľúčiť s prázdninami a pripraviť sa na to, že budem doma... ďakujem :)

bez urážky ale si normálna? nechápem ked ťa to tak bolelo čo si nešla hned za lekárom? tu ti nik nepovie aké to bude lebo sme všetci rozdielni... a si prečítaj celú tému a určite prídeš na pdpoveď aj sama
n.a.t.a.l.y.
21.07.10,16:21
bez urážky ale si normálna? nechápem ked ťa to tak bolelo čo si nešla hned za lekárom? tu ti nik nepovie aké to bude lebo sme všetci rozdielni... a si prečítaj celú tému a určite prídeš na pdpoveď aj sama

normálna som...ale nemala som ísť k akému lekárovi... všade kam som prišla ma bez prehliadky vyhodili...že majú inú robotui ako prezerať ma
pasuliatko
22.07.10,12:15
normálna som...ale nemala som ísť k akému lekárovi... všade kam som prišla ma bez prehliadky vyhodili...že majú inú robotui ako prezerať ma

tak si sa nemala nechať odbyť, bez akej prehliadky?
okrem toho hneď na op asi nebudeš môcť ísť lebo sa predtým musia robiť predoperačné vyšetrenia a tie aj niečo trvajú. ja som tiež mala doondený meniskus
Viem pomôcť
22.07.10,21:05
V RK su fajn odbornici,neboj sa,len ver, ze to bude ok-pozitivne mysli.Uznavam a davam za pravdu pasuliatku...prehnala si to, svojou nevedomostou alebo cim, ked si to naprťiek bolestiam namahala....vsak napis ako si dopadla.V Ruzomberku maju aj bioptrony,ktore su vynikajuce pri takychto stavoch.V Tvojom pripade, pokial lekar uzna, ze treba operovat, tak to bude potrebne, ale po operacii urcite nasadia aj svetelnu terapiu.Takze snad by si to stihla aj pobehat do konca prazdnin-zalezi od stavu.Drzim Ti palce!
pasuliatko
22.07.10,21:24
V RK su fajn odbornici,neboj sa,len ver, ze to bude ok-pozitivne mysli.Uznavam a davam za pravdu pasuliatku...prehnala si to, svojou nevedomostou alebo cim, ked si to naprťiek bolestiam namahala....vsak napis ako si dopadla.V Ruzomberku maju aj bioptrony,ktore su vynikajuce pri takychto stavoch.V Tvojom pripade, pokial lekar uzna, ze treba operovat, tak to bude potrebne, ale po operacii urcite nasadia aj svetelnu terapiu.Takze snad by si to stihla aj pobehat do konca prazdnin-zalezi od stavu.Drzim Ti palce!

neviem či lasér patrí do svetelnej terapie ale mne to nepomohlo.
n.a.t.a.l.y.
24.07.10,17:51
tak si sa nemala nechať odbyť, bez akej prehliadky?
okrem toho hneď na op asi nebudeš môcť ísť lebo sa predtým musia robiť predoperačné vyšetrenia a tie aj niečo trvajú. ja som tiež mala doondený meniskus

a čo som mala robiť? keď ma vyhodili z ordinácie a nikto ma tam nechcel počúvať...po mame kričali...tá je tehotná...tej tiež nerobilo dobre chodiť so mnou po doktoroch bez toho aby bola nejaká ochota vyšetriť ma. Keď sme sa boli sťažovať, povedali nám, že ak nám doktor nenapíše na papier, že nás vyhodil, sťažnosť neprímu. A teraz, ktorý doktor napíše na papier, že ma nevezme pretože proste nechce?... A na operáciu ak bude treba ma vezmú hneď. Pretože som akútny prípad a pretože to tak proste bude. Takže s operáciou a predoperačnými si hlavu nelámem.
n.a.t.a.l.y.
24.07.10,17:54
V RK su fajn odbornici,neboj sa,len ver, ze to bude ok-pozitivne mysli.Uznavam a davam za pravdu pasuliatku...prehnala si to, svojou nevedomostou alebo cim, ked si to naprťiek bolestiam namahala....vsak napis ako si dopadla.V Ruzomberku maju aj bioptrony,ktore su vynikajuce pri takychto stavoch.V Tvojom pripade, pokial lekar uzna, ze treba operovat, tak to bude potrebne, ale po operacii urcite nasadia aj svetelnu terapiu.Takze snad by si to stihla aj pobehat do konca prazdnin-zalezi od stavu.Drzim Ti palce!

Keď ma to koleno pár rokov nebolelo...myslela som, že je to OK čo už som o tom mohla vedieť. Nie každý vie, že vôbec niečo také ako je meniskus v kolene existuje. Stáva sa mi že ma sem tam niečo zabolí a proste tonič nie je... tak som myslela že aj to koleno je tak. A keď som už mala tie bolesti, nebolo možné nájsť lekára, ktorý by ma vzal. Ale inak ďakujem, dúfam že v RK dopadnem lepšie ako keby som mala ísť do TN.
pasuliatko
26.07.10,13:20
a čo som mala robiť? keď ma vyhodili z ordinácie a nikto ma tam nechcel počúvať...po mame kričali...tá je tehotná...tej tiež nerobilo dobre chodiť so mnou po doktoroch bez toho aby bola nejaká ochota vyšetriť ma. Keď sme sa boli sťažovať, povedali nám, že ak nám doktor nenapíše na papier, že nás vyhodil, sťažnosť neprímu. A teraz, ktorý doktor napíše na papier, že ma nevezme pretože proste nechce?... A na operáciu ak bude treba ma vezmú hneď. Pretože som akútny prípad a pretože to tak proste bude. Takže s operáciou a predoperačnými si hlavu nelámem.

no ak myslíš,že si hlavu nebudeš lámať dobre ale asi nevieš aké sú dôležité. a to kde bývaš čo tam máte 1 ortopedickú ambulanciu?treba navštíviť viacerích..ja som ich už navštívila 6 a tu som...treba hladať takého čo ti pomôže.a netreba sa báť dokotorov ked kričín on krič aj ty.
pasuliatko
26.07.10,13:26
zäčšina ortopédov sú debili a myslia si,že sú viac ako pacienti. ja som sa s tým stretla neraz... treba hľadať kým človek nájde toho správneho ortopéda s prístupom ako človek.takých je žial málo...
naozaj nataly nechcela som byť zlá ale takéto veci treba riešiť hneď na začiatku a nie čakať viem o čom hovorím. mna kolena bolievali od 13 rokov pomaly to už bude 10 rokov , dlho som to nerieišla za sebou mám 2 operácie, množstvo požraných liekov,vyhodených peňazí, RHB, bolestivých injekcií do kolena a čo z toho..v mojom veku je to už na umelé koleno ale mi to nechcú urobiť,že som ešte mladá, mám si zvyknúť na bolesť,vydržať a dať si od bolesti paralen.to je nejaké riešenie? podľa mňa nie... za 2 roky pôjdem do roboty, v budúcnosti chcem mať deti ale neviem ako to mám zvládnuť keď mám problémy s tým,že mám bolesti pri chodení... čo ti viac povedať. kolenné problémy treba riešiť hneď! ver mi
74eva
28.07.10,10:16
Ja mám problém s kolenom už viac ako rok, riešenie nijaké. Celkovo dvakrát rtg, ktorý aj tak nič neukázal. Od marca lieky, ktoré už nezaberajú. Minule mi koleno opuchlo, nemohla som ho ohnúť, po troch dňoch to samo prešlo. Potom som išla na vyšetrenie, kde mi to lekár asi nejak rozhýbal, tri dni som nemohla chodiť ani s nohou poriadne hýbať.Teraz mám ďalšie lieky. No pri väčšej záťaži bolí, pichá a neskutočne mi v ňom praská a mám pocit strašne slabej nohy. No vraj to nič nie je. Išla som k lekárovi bez objednania, lebo bolesť sa už nedala vydržať, nemohla som na nohu ani dostúpiť, tak bol ešte urazený a nahnevaný, že ho otravujem. Nechal ma tam 2,5hodiny čakať. Pri vyšetrení sa na mňa pozeral ako na kopu hnoja, v lekárskej správe popísal ako nič nenašiel, ale v závere mi odporučil lieky proti zápalu. Tak ja teraz naozaj neviem na čom som. Traja lekári, tri rôzne závery. Prvý mi dal piascledine a nezaťažovať koleno, druhý sa vyjadril pre atroskopiu a tretí to uzavrel hoffitis ac. Tak si teraz asi môžem vybrať. Nechce sa mi čítať celá diskusia, ale nejaký dobrý ortopéd v BA? Môžete mi niekoho odporučiť? Ďakujem
pasuliatko
28.07.10,20:37
Ja mám problém s kolenom už viac ako rok, riešenie nijaké. Celkovo dvakrát rtg, ktorý aj tak nič neukázal. Od marca lieky, ktoré už nezaberajú. Minule mi koleno opuchlo, nemohla som ho ohnúť, po troch dňoch to samo prešlo. Potom som išla na vyšetrenie, kde mi to lekár asi nejak rozhýbal, tri dni som nemohla chodiť ani s nohou poriadne hýbať.Teraz mám ďalšie lieky. No pri väčšej záťaži bolí, pichá a neskutočne mi v ňom praská a mám pocit strašne slabej nohy. No vraj to nič nie je. Išla som k lekárovi bez objednania, lebo bolesť sa už nedala vydržať, nemohla som na nohu ani dostúpiť, tak bol ešte urazený a nahnevaný, že ho otravujem. Nechal ma tam 2,5hodiny čakať. Pri vyšetrení sa na mňa pozeral ako na kopu hnoja, v lekárskej správe popísal ako nič nenašiel, ale v závere mi odporučil lieky proti zápalu. Tak ja teraz naozaj neviem na čom som. Traja lekári, tri rôzne závery. Prvý mi dal piascledine a nezaťažovať koleno, druhý sa vyjadril pre atroskopiu a tretí to uzavrel hoffitis ac. Tak si teraz asi môžem vybrať. Nechce sa mi čítať celá diskusia, ale nejaký dobrý ortopéd v BA? Môžete mi niekoho odporučiť? Ďakujem

ak chceš platiť tak ti odporučim cliniku ortopedicu www.ortoped.sk
alebo ak nie tak MUDr. Krajčík v starej Ružinovskej poliklinike, on je normálny a dobrý lekár síce starší ale fajn.
slniečko11
29.07.10,09:00
74eva nenechaj sa odbiť lekarmi a iď si za svojím, veď to je tvoje zdravie (: ja som chodila s niečím podobným po ortopedoch vyše roka, mala som piascledine, injekcie, niekolkokrat chondrosulf, glukomed a neviem čo ešte. RTG takisto neukazal nič, nakoniec len zalamentoval rukami a povedal, že už nemôže nič robiť, len že si mam kupovať vyživové doplnky, alebo mi odporučil jednu liečbu za 72 tis., ktoré poisťovna samozrejme nepreplaca....., :D tak som niekolko mesiacov uživala Arthostop. Samozrejme bez efektu....a tak som teraz znovu navštívila , urobil sa odber krvi a prišlo sa na to, že jeden reumat. faktor mam o dosť zvýšený a je na hranici normy a tak som na poradovničku u reumatologa. Hlavne sa nevzdavaj a skušaj.... Krv ti teda brali?
Rika
29.07.10,10:56
Ja chodím s dcérou už takmer rok, už sme u tretieho orotopéda. Má poškodenú chrupavku aj zhrubnuté väzy a cysty. Teraz nás poslali znova na rehabilitáciu - najskôr brala magnet -žiadny efekt, tentokrát dostala liečbu laserom, vraj regeneruje bunky, tak uvidíme
pasuliatko
29.07.10,17:48
RTG neobjasní prečo koleno bolí, tam sa neukáže poškodená chrupavka ,väz ani meniskus. na toto je dobré MRI ale ani to neni na 100%..tak asi na 40 % :)
slniečko11
29.07.10,19:42
nooo, tak bola som aj na MRI a tiež nič.... nado mnou len krútia lekari hlavami, uvidíme čo bude dalej, lebo tabletky od bolesti nechcem moc davať do seba stale...... (-:O
pasuliatko
29.07.10,20:20
nooo, tak bola som aj na MRI a tiež nič.... nado mnou len krútia lekari hlavami, uvidíme čo bude dalej, lebo tabletky od bolesti nechcem moc davať do seba stale...... (-:O

tak artroskopia
slniečko11
30.07.10,08:32
tak artroskopia

ortopedi dali odo mňa už ruky preč, skončili so mnou takým štýlom, že mám si kupovať vyživové doplnky, snáď z toho "vyrastiem", keď už nič nezaberalo... heh, asi som im nie sympatická :D ale tak teraz mám naplánovane rande u reumatologa a uvidí sa, nakoniec sa možno na ortopediu ešte vratim, kto vie.....:cool:
pasuliatko a tebe sa teraz vodí ako? :) lepšie?
stanco007
30.07.10,09:54
V nedelu 1.8. nastupujem do kupelov do Bojnic na 3 tyzdne, tak som zvedavy co so mnou budu robit :) a aky to bude mat ucinok na koleno :D
Príroda
30.07.10,14:55
Mám 22 rokov,som futbalista. pred tromi týždnam som urobil na futbalovom zápase zlý pohyb, že mi zvrtlo koleno a pri dopade sa mi aj smyklo, bolelo ma to vtedy velmi, chirurg mi dal na to fastungel a aescin tablety, po tyzdennej kontrole ma to už nebolelo az tak, iba ked som vystrel nohu tak z vnútornej strany kolena som citíl bolest taku pichľavú, lekar mi povedal ze o tyzden mám prísť znovu na kontrolu a mam si na to davat fastungel, po dalsom tyzdni ma to neprestávalo bolieť a tak ma chirurg poslal ortopédovi. Ten mi pozrel koleno a povedal ze mam asi prekrízený vaz a poškodený meniskus, a poslal ma na artrostopiu, a tiez povedal ze magnetická u mna nic neriesi (neveim prečo). Hned som sa bol objednat na artroskopiu kolena t. j. teraz 29 jula a tam mi povedali ze maju dovolenky a ze az 29 septembra mi to budu robit. Chcem sa poradit čo mam dovtedy robit? Mám ist skusit aj na magneticku ak sa bude dat vybavit,alebo len čakať na tu artroskopiu? Chcem sa poradit, čo mam za tie dva mesiace do artroskopie robit? čo by mi pomohlo, alebo čo nemám robit, či uplne nic, obmedzovať chodzu, alebo ako sa za tie dva mesiace pohybovať? Mám si dat na koleno aj bandaž alebo ho mat zviazane vystrete? veľmi pekne dakujem za odpovede... s pozdravom Luboš
Valcake
30.07.10,15:31
Zdravím, určite si vybav MRI, pekne ukáže väzy. Máš ich asi poškodené. Artroskopii sa asi nevyhneš, ale bude dobré dopredu vedieť čo všetko bude treba robiť pri op. Aby si nedopadol tak, že bude treba 2x op. Dovtedy čím menej zaťažovať, ale pozor, aby ti neochabli svaly. T.j. nemôžeš zaviazať a vôbec nič nerobiť. Rob, cvič toľko, koľko zvládneš. Drž sa!
Jara
30.07.10,15:32
V nedelu 1.8. nastupujem do kupelov do Bojnic na 3 tyzdne, tak som zvedavy co so mnou budu robit :) a aky to bude mat ucinok na koleno :D

Stanco007, chcem sa spýtať či ideš do tých kúpeľov po ASK operácii a či si zaradený do A alebo B skupiny. Ja som po operácii kolena 4. stupeň a bolo mi povedané, že artroskopia kolena bola vylúčená z A skupiny a je nutné si doplácať do kúpeľov a vychádza to bez kúpeľných poplatkov asi niečo cez 20 eur na deň čo si mzslím že za 21 dní je dosť... Ďakujem ti za odpoveď
pasuliatko
30.07.10,16:14
ortopedi dali odo mňa už ruky preč, skončili so mnou takým štýlom, že mám si kupovať vyživové doplnky, snáď z toho "vyrastiem", keď už nič nezaberalo... heh, asi som im nie sympatická :D ale tak teraz mám naplánovane rande u reumatologa a uvidí sa, nakoniec sa možno na ortopediu ešte vratim, kto vie.....:cool:
pasuliatko a tebe sa teraz vodí ako? :) lepšie?

na nič... koleno bolí a už sa ozýva aj druhé :mee:
pasuliatko
30.07.10,16:14
V nedelu 1.8. nastupujem do kupelov do Bojnic na 3 tyzdne, tak som zvedavy co so mnou budu robit :) a aky to bude mat ucinok na koleno :D

:eek:závisť :rolleyes:;)
pasuliatko
30.07.10,16:18
Mám 22 rokov,som futbalista. pred tromi týždnam som urobil na futbalovom zápase zlý pohyb, že mi zvrtlo koleno a pri dopade sa mi aj smyklo, bolelo ma to vtedy velmi, chirurg mi dal na to fastungel a aescin tablety, po tyzdennej kontrole ma to už nebolelo az tak, iba ked som vystrel nohu tak z vnútornej strany kolena som citíl bolest taku pichľavú, lekar mi povedal ze o tyzden mám prísť znovu na kontrolu a mam si na to davat fastungel, po dalsom tyzdni ma to neprestávalo bolieť a tak ma chirurg poslal ortopédovi. Ten mi pozrel koleno a povedal ze mam asi prekrízený vaz a poškodený meniskus, a poslal ma na artrostopiu, a tiez povedal ze magnetická u mna nic neriesi (neveim prečo). Hned som sa bol objednat na artroskopiu kolena t. j. teraz 29 jula a tam mi povedali ze maju dovolenky a ze az 29 septembra mi to budu robit. Chcem sa poradit čo mam dovtedy robit? Mám ist skusit aj na magneticku ak sa bude dat vybavit,alebo len čakať na tu artroskopiu? Chcem sa poradit, čo mam za tie dva mesiace do artroskopie robit? čo by mi pomohlo, alebo čo nemám robit, či uplne nic, obmedzovať chodzu, alebo ako sa za tie dva mesiace pohybovať? Mám si dat na koleno aj bandaž alebo ho mat zviazane vystrete? veľmi pekne dakujem za odpovede... s pozdravom Luboš

ja som na prvú operáciu čakala 8 mesiacov :D, ja by som ti odporučila ísť do nejakej súkromnej kliniky tam ti to urobia oveľa rýchlejšie. mne na koleno poáha masť voltaren, ak nemáš bandáž kúp si ju alebo pomôže aj elastické ovínadlo. obviaž si ho ale nie moc aby ti tam krv prúdila.
magnetická rezonancia nie je 100% pravdepodobnosť toho čo tam lekár vidí a toho čo tam v skutočnosti je je asi 40%...
74eva
30.07.10,18:04
Slniečko11 nenechám sa odbiť, v septembri idem opäť na ortopédiu. Nech už so mnou niečo konečne spravia. Mala som aj akési tabletky proti zápalu, no žiadna sláva. Akurát ma z nich bolel žalúdok. Dnes sa mi koleno zablokovalo, niečo v ňom preskakovalo čudne pri chôdzi, ale podľa lekárov som simulant. Všetci mi hovoria, že mám nohu opuchnutú iba u lekára sú záhadne obe DK symetrické :-D Viem, že rtg nič neukáže, preto som nechápala načo ma tam posielali zbytočne druhýkrát. Ostáva mi len čakať ako sa to (ne)vyrieši v septembri.
pasuliatko
30.07.10,21:10
Slniečko11 nenechám sa odbiť, v septembri idem opäť na ortopédiu. Nech už so mnou niečo konečne spravia. Mala som aj akési tabletky proti zápalu, no žiadna sláva. Akurát ma z nich bolel žalúdok. Dnes sa mi koleno zablokovalo, niečo v ňom preskakovalo čudne pri chôdzi, ale podľa lekárov som simulant. Všetci mi hovoria, že mám nohu opuchnutú iba u lekára sú záhadne obe DK symetrické :-D Viem, že rtg nič neukáže, preto som nechápala načo ma tam posielali zbytočne druhýkrát. Ostáva mi len čakať ako sa to (ne)vyrieši v septembri.

a súkromná klinika nič?
n.a.t.a.l.y.
31.07.10,00:10
zäčšina ortopédov sú debili a myslia si,že sú viac ako pacienti. ja som sa s tým stretla neraz... treba hľadať kým človek nájde toho správneho ortopéda s prístupom ako človek.takých je žial málo...
naozaj nataly nechcela som byť zlá ale takéto veci treba riešiť hneď na začiatku a nie čakať viem o čom hovorím. mna kolena bolievali od 13 rokov pomaly to už bude 10 rokov , dlho som to nerieišla za sebou mám 2 operácie, množstvo požraných liekov,vyhodených peňazí, RHB, bolestivých injekcií do kolena a čo z toho..v mojom veku je to už na umelé koleno ale mi to nechcú urobiť,že som ešte mladá, mám si zvyknúť na bolesť,vydržať a dať si od bolesti paralen.to je nejaké riešenie? podľa mňa nie... za 2 roky pôjdem do roboty, v budúcnosti chcem mať deti ale neviem ako to mám zvládnuť keď mám problémy s tým,že mám bolesti pri chodení... čo ti viac povedať. kolenné problémy treba riešiť hneď! ver mi

ale ja som nemávala od začiatku taklé bolesti... len keď som športovala a to som myslela že je to normálne...no posledné roky to už normálne nebolo a riešilo sa to... ortopéd ma vždy odbil tým že som simulant poslal ma na chrirgiu...pobehala som množstvo chirurgov... potom zasa toho ortopéda...pretože ma nechceli odporúčiť k inému...teraz som šla k otcovmu obvodnému a až ten ma odporúčil k inej ortopedičke... pôjdem tam asi až za týždeň...možno aj viac...lebo mala dovolenku..skúsiť musím ju a uvidí sa... keď nie...neviem čo budem robiť...jedine potom prevoz do RK do nemocnice na vyšetrenia...inak to nevidím :( a tiež sa bojím, že to už bude vážnejšie... :(
slniečko11
31.07.10,08:17
V nedelu 1.8. nastupujem do kupelov do Bojnic na 3 tyzdne, tak som zvedavy co so mnou budu robit :) a aky to bude mat ucinok na koleno :D

fíha, tak tomu sa hovoria prázdniny :D Tak sa tam od zajtra drž, sekaj dobrotu a lieč sa, snáď ti tam pomôžu ;)
slniečko11
31.07.10,08:19
na nič... koleno bolí a už sa ozýva aj druhé :mee:
to ma mrzí, že sa ti to zhoršuje :mad: tebe by možno tiež mohli poslať na prazdniny do kupeľov :cool: a má na teba nejaký vplyv aj počasie?
slniečko11
31.07.10,08:24
Slniečko11 nenechám sa odbiť, v septembri idem opäť na ortopédiu. Nech už so mnou niečo konečne spravia. Mala som aj akési tabletky proti zápalu, no žiadna sláva. Akurát ma z nich bolel žalúdok. Dnes sa mi koleno zablokovalo, niečo v ňom preskakovalo čudne pri chôdzi, ale podľa lekárov som simulant. Všetci mi hovoria, že mám nohu opuchnutú iba u lekára sú záhadne obe DK symetrické :-D Viem, že rtg nič neukáže, preto som nechápala načo ma tam posielali zbytočne druhýkrát. Ostáva mi len čakať ako sa to (ne)vyrieši v septembri.

A prečo až v septembri? si už objednaná? a čo za tabletky si to mala? :rolleyes: Noooooo, to vieš, tvoja noha asi hneď odpuchne, ked uvidí lekara, inak to nevidím , heh. Niektorí tí lekári sú pripadi . Čo už. :cool:
slniečko11
31.07.10,08:28
ale ja som nemávala od začiatku taklé bolesti... len keď som športovala a to som myslela že je to normálne...no posledné roky to už normálne nebolo a riešilo sa to... ortopéd ma vždy odbil tým že som simulant poslal ma na chrirgiu...pobehala som množstvo chirurgov... potom zasa toho ortopéda...pretože ma nechceli odporúčiť k inému...teraz som šla k otcovmu obvodnému a až ten ma odporúčil k inej ortopedičke... pôjdem tam asi až za týždeň...možno aj viac...lebo mala dovolenku..skúsiť musím ju a uvidí sa... keď nie...neviem čo budem robiť...jedine potom prevoz do RK do nemocnice na vyšetrenia...inak to nevidím :( a tiež sa bojím, že to už bude vážnejšie... :(
natalka , no ako čítam, tak tých simulantov medzi nami je očividne dosť, a nejak sa nechceme dať odbiť (((((-: Dúfam, že u tej ortopedičky teraz už konečne čosi poriešite.


Inak, neviem, či ste to aj vy zaznamenali, terajšia vlada chce ževraj presadiť, že ak nám nejaký špecialista už povie svoju diagnozu a stanovisko a my sa vyberieme aj za ďalším, že chceme počuť i jeho názor, tak by sme si mali toho ďalšieho lekara zaplatit. Dúfam, že keď príde na lámanie chleba, tak parlament takúto bujačinu neschváli. :cool:
74eva
31.07.10,10:35
Slniečko11 áno až na september som objednaná, objednávala som sa ešte v júni. Len som mala tú smolu, že ma koleno rozbolelo ešte v júli. Nejak som tomu kolenu nedokázala vysvetliť, že teraz nesmie bolieť, môže až v septembri, lebo som objednaná. Tie tabletky sa volali flamexin. Naviac sa začína ozývať aj ľavé koleno. Keď som to povedala na ortopédii, koleno mi akože vyšetril a povedal, že to nič nie je :-D
pasuliatko
31.07.10,13:06
ale ja som nemávala od začiatku taklé bolesti... len keď som športovala a to som myslela že je to normálne...no posledné roky to už normálne nebolo a riešilo sa to... ortopéd ma vždy odbil tým že som simulant poslal ma na chrirgiu...pobehala som množstvo chirurgov... potom zasa toho ortopéda...pretože ma nechceli odporúčiť k inému...teraz som šla k otcovmu obvodnému a až ten ma odporúčil k inej ortopedičke... pôjdem tam asi až za týždeň...možno aj viac...lebo mala dovolenku..skúsiť musím ju a uvidí sa... keď nie...neviem čo budem robiť...jedine potom prevoz do RK do nemocnice na vyšetrenia...inak to nevidím :( a tiež sa bojím, že to už bude vážnejšie... :(

neboj :)
pasuliatko
31.07.10,13:09
to ma mrzí, že sa ti to zhoršuje :mad: tebe by možno tiež mohli poslať na prazdniny do kupeľov :cool: a má na teba nejaký vplyv aj počasie?

áno aj počasie, mne by kúpele nepomohli lebo ja mám zničenú chrupavku a a to nepomáha nič :(
taiko
31.07.10,20:35
Ja akurat prevadzam rekonvalescenciu. Robili mi to minuly tyzden vo stvrtok. Bolelo ma koleno na vnutornej strane a zistili, ze som mal trosku odstiepene-odtrhnute z menisku. Ked sa ta odstiepena cast dostala do klbu tak to bolelo. Odstranili mi ten kusok. Malo to asi jeden cm. Som sa na to dival. A malo by to byt v poriadku. po tyzdni mam trosku opuch, bolest ziadnu, pomalicsky to rozhybavam