pasuliatko
30.06.11,20:35
Uz som doma :mee: Mali mi koleno len vycistit a najst ulomok kosti v kolene ale.... ale.... Ked sa do kolena pozreli, tak zistili, ze vonkajsi meniskus cely odtrhnuty, tak ho vybrali, chrupka nie je a predny skrizeny väz je roztrapkany-nefyunkcny. Cize stav mojho kolena... Oba menisky cele vonku, predny skrizeny väz absolutne nefunkcny roztrapkany, chrupavka nie je, artroza a osteeoporoza... Mam 28 rokov a koleno po pracovnom uraze v ri.... :mee: No, co uz. Treba zit dalej. Medicina je uuz uplne niekde inde ako niekedy a umele koleno neboli :)

ja to tiež hovorím,že radšej si kúpim olej v spreji a keď mi bude vŕzgať naolelujem si ho a bude :D:D:D:D:D:D:D
ale no, k téme. chudatko, neboj sa... ani ja som nedopadla dobre len tebe aspoň to operovali a aspoň ako tak pomohli... natošto mne.... nekomentujem si prečítaj môj príspevok... za to vraví všetko!!!!!!!!
pasuliatko
30.06.11,18:36
Ufff, ako to tu čítam, tak som na tom ešte úplne dobre oproti vám. Zatiaľ len ulomená chrupavka a jedna artroskopia. Pasuliatko, Stanco držte sa! ;)

74eva ďakujem(e) ale nevidím to ružovo... a asi nie som sama,že Stanco ale pekné slová :)
Valcake
30.06.11,22:58
Stanko, vidím že ma chceš dobehnúť:--- príde rad aj na predný skrížený väz?:rolleyes:.....samozrejme ti to neprajem, nechcem, aby si sa nahneval, veď si mladý, máte malé bábo za ktorým musíš ešte vedieť behať. Ale trocha srandy nooo..... ja už aj to mám totiž za sebou:(. Len nenechaj ochabnúť sval. V rámci možnosti cvič, ale len keď sa už bude dať. Veď ty to už ovládaš kedy čo máš robiť.... Drž sa! Držím ti palce, aby to bola posledná operácia.;)
stanco007
01.07.11,03:48
Stanko, vidím že ma chceš dobehnúť:--- príde rad aj na predný skrížený väz?:rolleyes:.....samozrejme ti to neprajem, nechcem, aby si sa nahneval, veď si mladý, máte malé bábo za ktorým musíš ešte vedieť behať. Ale trocha srandy nooo..... ja už aj to mám totiž za sebou:(. Len nenechaj ochabnúť sval. V rámci možnosti cvič, ale len keď sa už bude dať. Veď ty to už ovládaš kedy čo máš robiť.... Drž sa! Držím ti palce, aby to bola posledná operácia.;)
Ci pride rad na predny skrizeny väz??? Uz nie... Bol rotrhnuty, robili ho operacne v roku 2006 a je aj napriek tomu nefunkcny a aj sa roztrapkal... Ten uz nema sancu na zachranu... A co sa tyka cvicenia, tak to mas pravdu... Ale u mna prichadza do uvahy len bicykel a plavanie a to robim 3-4x do tyzdna... Chvala bohu, ze mam silne nohy a ze mi svaly drzia to koleno lebo inac som asi na voziku... Rano idem hned za lekarom na punkciu, vytiahnut krv z kolena lebo sa mi nalialo. To je u mna normalne, ze sa stale po operacii a aj nejaky cas potom nalieva krvou, nie vodou...
Punkcia 65ml, husta krv. Malo vytiahol, vybral by este aspon 20-30ml isto... No, nic.... Su na rade ladove obklady a vylihovanie... Boze a este si musim aj pichat injekcie do brucha...
Valcake
01.07.11,23:30
Stanko, .....že sa nalieva krvou a nie vodou...to je normálne?... po každej operácii?? nooo, nemalo by byť:rolleyes:. Čo na to hovorí lekár? Aj podľa neho je to normálne? Fajn, že máš silné nohy. Inak všetko robíš dobre. Obklady si dávaj a injekcie...veď sú také malinké...a ty si veľký muž...;) Oddychuj, drž sa !!!!
stanco007
02.07.11,05:33
Stanko, .....že sa nalieva krvou a nie vodou...to je normálne?... po každej operácii?? nooo, nemalo by byť:rolleyes:. Čo na to hovorí lekár? Aj podľa neho je to normálne? Fajn, že máš silné nohy. Inak všetko robíš dobre. Obklady si dávaj a injekcie...veď sú také malinké...a ty si veľký muž...;) Oddychuj, drž sa !!!!
Ja sa uz skor smejem, ze ako je mozne mat v kolene vodu??? Ako sa tam dostane??? Ved krv je v celom tele :D Ano stale mi vytahuju krv, stale! A co na to lekari? Presiel som s tym uz min 5 lekarov a su z toho doslova paf a nevedia preco to je tak.... Neviem a ani som nikdy nevidel ako vyzera ked vytahuju vodu lebo ja viem len ako vyzera ked tahaju krv z kolena... Vcera mi ju tahal hned rano a na obed uz bolo koleno zase naliate... Ale nechal som to tak a len si davam dookola ladove obklady a potrel som si to kde je ta krv fastum gelom a cudaj sa svete celu noc som ani nevedel, ze mam koleno po operacii a sa mi zda, ze aj tej krvy ubudlo... Uvidim co dnes bude.... A co sa tyka tych ihiel prave cim väcsi chlap tym sa viac boji :D Ale pri vsetkom neprijemnom zatnem zuby a sup sup :D Vydrzali ini, vydrzim aj ja... :D
pasuliatko
02.07.11,09:38
stanco007 a to ti ťahajú lep po OP alebo aj inokedy?
a mám ťa nastrašiť a opísať ti čo sa stalo mne keď mi ortoped pichal takú vec do kolena?na výživu? že sa mu tam zasekla ihla a ani von ani dnu :D zasekla sa v polke môjho kolena.... mám pokračovať? :D
stanco007
02.07.11,10:03
stanco007 a to ti ťahajú lep po OP alebo aj inokedy?
a mám ťa nastrašiť a opísať ti čo sa stalo mne keď mi ortoped pichal takú vec do kolena?na výživu? že sa mu tam zasekla ihla a ani von ani dnu :D zasekla sa v polke môjho kolena.... mám pokračovať? :D
No, stale mi tahaju len krv ked sa naleje... A co takto toto...:D Lekar pichne ihlu do kolena, zacne tahat krv, kusocek mu ide a potom sa to zasekne lebo sa upcha ihla zrazenou krvou... Vytiahne ihlu, vystriekne jej absah aby sa uvolnila ihla a pichne cca 1cm vedla od vedlajsieho vpichu. ALE TOTO SA OPAKOVALA MIN 20x... To nesrandujem... Vytiahol takto cca 90ml... A obstreky-vyzivu do kolena som dostaval aj ja a este aj budem dalej dostavat... Ked som sa postavil z tej postele, tak ako keby na nu vyliali vedro vody... Tak som ju zapotil...
pasuliatko
02.07.11,22:09
No, stale mi tahaju len krv ked sa naleje... A co takto toto...:D Lekar pichne ihlu do kolena, zacne tahat krv, kusocek mu ide a potom sa to zasekne lebo sa upcha ihla zrazenou krvou... Vytiahne ihlu, vystriekne jej absah aby sa uvolnila ihla a pichne cca 1cm vedla od vedlajsieho vpichu. ALE TOTO SA OPAKOVALA MIN 20x... To nesrandujem... Vytiahol takto cca 90ml... A obstreky-vyzivu do kolena som dostaval aj ja a este aj budem dalej dostavat... Ked som sa postavil z tej postele, tak ako keby na nu vyliali vedro vody... Tak som ju zapotil...

ani keby čo bolo...
to koleno ťa potom aj bolí alebo ako? nikdy som to nemala tak preto sa pýtam
stanco007
03.07.11,05:39
ani keby čo bolo...
to koleno ťa potom aj bolí alebo ako? nikdy som to nemala tak preto sa pýtam
Mne zväcsa tahaju tu krv nad jablckom zboku kde sa mi hromadi ta krv. To co som pisal bolo to najhorsie co som mal ale bolo to naozaj hrozne... Bolelo to hrozne ked mi pichal stale dookola tu ihlu, potom mi dali tabletku od bolesti a doma som si to ladoval, tak uz ma to nebolelo. Ale to lehatko bolo naozaj ako keby ho obliali vedrom vody... Sestrickam sa to isto nepacilo ale ja som im to neurobil umyselne... :) Mal som co robit so sebou aby som vydrzal tu bolest... Nechcite to zazit. Hrozna bolest...
pasuliatko
03.07.11,11:53
Mne zväcsa tahaju tu krv nad jablckom zboku kde sa mi hromadi ta krv. To co som pisal bolo to najhorsie co som mal ale bolo to naozaj hrozne... Bolelo to hrozne ked mi pichal stale dookola tu ihlu, potom mi dali tabletku od bolesti a doma som si to ladoval, tak uz ma to nebolelo. Ale to lehatko bolo naozaj ako keby ho obliali vedrom vody... Sestrickam sa to isto nepacilo ale ja som im to neurobil umyselne... :) Mal som co robit so sebou aby som vydrzal tu bolest... Nechcite to zazit. Hrozna bolest...

ale ja som myslela keby ti to nevytiahli...
len po OP ti ťahajú krv? alebo aj pred op?
stanco007
03.07.11,11:57
ale ja som myslela keby ti to nevytiahli...
len po OP ti ťahajú krv? alebo aj pred op?
Po operacii a kym sa to nezahoji co dost trva... A aj ked mi v nom sekne napr. tak sa naleje a treba tahat. Nieco sa vstrebe samo ale v takom pripade ako u mna, tak to musia tahat lebo samo telo by si neporadilo, tolko toho je...
pasuliatko
03.07.11,15:10
Po operacii a kym sa to nezahoji co dost trva... A aj ked mi v nom sekne napr. tak sa naleje a treba tahat. Nieco sa vstrebe samo ale v takom pripade ako u mna, tak to musia tahat lebo samo telo by si neporadilo, tolko toho je...

blek nič v zlom :)
ani za nič :D
stanco007
03.07.11,15:26
blek nič v zlom :)
ani za nič :D
Zajtra ma caka dalsia punkcia :D Teraz este smejem ale na lehatku mi nebude vsetko jedno :(
pasuliatko
04.07.11,09:20
Zajtra ma caka dalsia punkcia :D Teraz este smejem ale na lehatku mi nebude vsetko jedno :(

ani za nič :D
stanco007
04.07.11,11:25
ani za nič :D
Uz mam po :D Chvala bohu, vytiahol len 45ml mix krv a voda :) V piatok kusok po prvej punkcii od operacie bolo min raz tolko ale som to cez vikend "zbil" ladovanim kolena a fastumom :D
pasuliatko
04.07.11,21:27
Uz mam po :D Chvala bohu, vytiahol len 45ml mix krv a voda :) V piatok kusok po prvej punkcii od operacie bolo min raz tolko ale som to cez vikend "zbil" ladovanim kolena a fastumom :D

kua to musí poriadne bolesť... koleno operované a ešte do neho pichať a vyťahovať krv/vodu.... brrrrrrrrrrr
pasuliatko
11.07.11,10:41
čaute kolenáci :)
v Lidli majú super akciu na kolenné bandáže neoprénové s kovovými výstužami po bokoch za 10 eur :D
ja som už vlastníkom dvoch :D
stanco007
13.07.11,06:51
čaute kolenáci :)
v Lidli majú super akciu na kolenné bandáže neoprénové s kovovými výstužami po bokoch za 10 eur :D
ja som už vlastníkom dvoch :D
Ale ved ortezu ti moze kazdy rok predpisat tvoj ortoped a platis len za recept 17 centov... Ja to obmienam a raz si dam napisat s vystuzami a potom aj len taku pohodlnejsiu...
pasuliatko
13.07.11,08:51
Ale ved ortezu ti moze kazdy rok predpisat tvoj ortoped a platis len za recept 17 centov... Ja to obmienam a raz si dam napisat s vystuzami a potom aj len taku pohodlnejsiu...

lenže môj lekár to nerád robí.... velmi nebol rád ked mi jednu predpisoval... aj tak je na h.... :D
stanco007
13.07.11,10:29
lenže môj lekár to nerád robí.... velmi nebol rád ked mi jednu predpisoval... aj tak je na h.... :D
Mne predpisal niekedy ortoped perfektnu ortezu a teraz co mam noveho, tak mu poviem sam aku chcem. Ty mas narok 1x za rok na ortezu! No, ovsem ak ma na to dg a lekar ti ju musi napisat. Pokial na to dg nemas, tak ti ju nenapise...
Valcake
13.07.11,11:11
...zlatíčkovia zdravkam vás, choďte najprv do zdrav. pom. tam si vyberte aké potrebujete poznačte si číslo a tak ako Stanko písal 1x za rok je nárok. Stanko, dúfam, že kolienko nebolí a nepuchne..;) :)
stanco007
13.07.11,11:30
...zlatíčkovia zdravkam vás, choďte najprv do zdrav. pom. tam si vyberte aké potrebujete poznačte si číslo a tak ako Stanko písal 1x za rok je nárok. Stanko, dúfam, že kolienko nebolí a nepuchne..;) :)
Momentalne co kusok chodim, tak len s ortezou lebo mi nejak to koleno strasne plava a krok co krok mi v dvoch miestach v kolene praska... Je aj opuchnute ale menej ako pred operaciou.
pasuliatko
13.07.11,12:08
Mne predpisal niekedy ortoped perfektnu ortezu a teraz co mam noveho, tak mu poviem sam aku chcem. Ty mas narok 1x za rok na ortezu! No, ovsem ak ma na to dg a lekar ti ju musi napisat. Pokial na to dg nemas, tak ti ju nenapise...

jasné chápem... ja na to dg mám..a nie len jednu...
predpísal mi jednu čo ma tlačí jak sviňa ani krv mi neprúdi do nohy... a ked som si skúšala takú istú ale väčšiu tak mi padala z nohy... :D
nemáš nejaký typ ako ju roztiahnem? :)
a doktor mi vždy povie,že to nemam nosiť lebo mi to škodí..... atď :D
stanco007
13.07.11,12:25
jasné chápem... ja na to dg mám..a nie len jednu...
predpísal mi jednu čo ma tlačí jak sviňa ani krv mi neprúdi do nohy... a ked som si skúšala takú istú ale väčšiu tak mi padala z nohy... :D
nemáš nejaký typ ako ju roztiahnem? :)
a doktor mi vždy povie,že to nemam nosiť lebo mi to škodí..... atď :D
Neverim, ze mozu byt az take rozdiely vo velkostiach ortez, ze jedna ta velmi tlaci a dalsia ti pada... Potom naozaj len skocit do zdravotnickych potrieb a tam sa na to pytat ake je mozne mat na predpis a skusat... Mne sedi perfektne a ovela lepsie sa mi s nou chodi... Koleno je pevnejsie a nemam take obavy, ze mi vyskoci ako ked idem bez... A doktor ma aj kus pravdu. Ani ja ju nenosim stale. Keby ju mas stale tak ti ochabnu svaly na nohe a okolo kolena a to by bolo velmi zle... Mne prave len tie svaly uz drzia koleno kolenom...
pasuliatko
13.07.11,19:21
Neverim, ze mozu byt az take rozdiely vo velkostiach ortez, ze jedna ta velmi tlaci a dalsia ti pada... Potom naozaj len skocit do zdravotnickych potrieb a tam sa na to pytat ake je mozne mat na predpis a skusat... Mne sedi perfektne a ovela lepsie sa mi s nou chodi... Koleno je pevnejsie a nemam take obavy, ze mi vyskoci ako ked idem bez... A doktor ma aj kus pravdu. Ani ja ju nenosim stale. Keby ju mas stale tak ti ochabnu svaly na nohe a okolo kolena a to by bolo velmi zle... Mne prave len tie svaly uz drzia koleno kolenom...

ja viem,,, ani ja ju nenosím len tak zo srandy králikov :D
neviem čo mam s nou robiť (ortézou) ked mi je taka mala...
stanco007
14.07.11,05:54
ja viem,,, ani ja ju nenosím len tak zo srandy králikov :D
neviem čo mam s nou robiť (ortézou) ked mi je taka mala...
No, mne orteza perfektne pomaha... Tazko by som mohol ist bez nej na prechadzku napr k vode resp do lesa... Ked ti bola mala, tak si ju mala ist hned vymenit a nebrat ani malu a ani velku... Mali objednat aj ine velkosti, tak ti je na dve veci ta orteza :D
pasuliatko
14.07.11,12:32
No, mne orteza perfektne pomaha... Tazko by som mohol ist bez nej na prechadzku napr k vode resp do lesa... Ked ti bola mala, tak si ju mala ist hned vymenit a nebrat ani malu a ani velku... Mali objednat aj ine velkosti, tak ti je na dve veci ta orteza :D

aj na 3 veci :D:D:D:D:D:D:D
ja som jej to hovorila a ona,že iné veľkosti nemajú... tak neviem mam ju doma na okrasu :D
tie čo som si kúpila v lidli sú super, dokonca aj s kovovými dlahami po stranách..
mne to tiež pomáha pri chôdzi napr. na praxi je to perfektne. keby nie toho už asi nechodím...
Usago
30.09.11,13:28
Ahojte...chcem sa spýtať, či už niekto podstúpil artroskopiu menisku (neviem či som to dobre napísala) ... a popritom aj zošitie väzov v kolene a následnú plastiku chrupavky??? ...
arizona
30.09.11,14:10
Usago
30.09.11,14:32
Ahojte...no ja sa s kolenom trápim už 10 rokov...bola som po úraze a lekár ma nechcel vyšetriť... prakticky od siedmych rokov mávam pravidelné bolesti... snáď 8 krát ma odmietli ortopédi vyšetriť...vraj som mladá na bolesti kolena a simulujem... teraz pred mesiacom sa mi konečne podarilo dostať sa k ortopedovi. Samozrejme že na mňa nahúkal kde som bola tých 10 rokov... pri tom ako mi robil valgus stress ( alebo niečo také) mi v kolene úplne prasklo..odvtedy nemôžem dostúpiť... chodím ešte aj an rehabilitácie...dostávam diadinamic a laser ... trocha to pomáha no nie je to bohvie čo... som objednaná na MRI ... idem tam 24. oktobra... neviem ale či dovtedy vydržím... jablčko mi absolútne nedrží... viac krát sa mi stalo že som sa v noci zobudila a jablčko som mala na boku kolena alebo tak... stále mi v kolene praská... mám bolesti a vrzga mi... na to že mám 17 rokov sa cítim ako stará baba!!!... lekár (nie ten ortopéd) mi povedal, že mám pravdepodobne oba meniskusy úplne zničené, keďže som 10 rokov to koleno naplno používala aj napriek bolestiam... že mám na 90% potrhnaé väzy a asi bude treba robiť plastiku kolena, keďže koleno potrebujem na 100% :// ... mám z toho neskutočný strach čo so mnou bude... a dokedy budem schopná s týmto ešte žiť... :// chcem mať už po tom... tie bolesti sú neuveriteľné...z toho krívania mi už trpí aj chrbtica a bedrové klby... a aby to nestačilo keď sa stane že ma pár hodín koleno nebolí... zasekne sa mi ://
pasuliatko
01.10.11,11:27
zbytočne založená téma...
pasuliatko
01.10.11,11:32
Usago vitaj v klube dôchodcov kolenárov :D

treba vydržať vypýtaj si od ortopéda ortézu kým nepojdeš na OP, zbožnujem lekárov čo sa nekuknú do kolena a nemajú MRi a už vedia na koľko % je koleno poškodené.... never tomu, podľa mňa ťa zbytočne strašil.
ja som mala operované bočné väzy, na druhej OP som mala operovaný meniskus, väzy aj zahladzovanie chrupavky...a výsledok? koleno neohnem úplne, bolí ma bla bla bla....
druhé je na tom tiež zle ale to mi operovať nechcú.....
žial neskoro si šla za lekárom.... na takéto veci si musíš dávať pozor... viem o čom hovorím, držím palce potom nám napíš ako si dopadla na MRi a ďalší postup aký lekár zvolil.... chodíš do BA alebo kam?
Usago
01.10.11,11:33
zbytočne založená téma...
...Keď myslíš... chcela som len poradiť... ak je toto zbytočne založená téma, tak aj toto fórum je zbytočné... chcela som aby mi niekto poradil...či to už zažil...miesto toho aby som pátrala hodiny v iných príspevkoch.. .a hľadala odpoveď na toto celé...som si založila novú tému... myslím že je jedno aká téma je to... ale dobre ... hádať sa nebudem... ale keď sa ti to nepáčilo reagovať si nemusela!
arizona
01.10.11,11:57
...Keď myslíš... chcela som len poradiť... ak je toto zbytočne založená téma, tak aj toto fórum je zbytočné... chcela som aby mi niekto poradil...či to už zažil...miesto toho aby som pátrala hodiny v iných príspevkoch.. .a hľadala odpoveď na toto celé...som si založila novú tému... myslím že je jedno aká téma je to... ale dobre ... hádať sa nebudem... ale keď sa ti to nepáčilo reagovať si nemusela!
Suhlasim s pasuliatkom.
Toto forum nie je zbytocne, pomohlo uz mnohym ludom.

A predtym ,ako sa zacnes znovu rozculovat,precitaj si pravidla tejto stranky TU: http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

Je tu vela prispevkov a osobnych skusenosti,urcite by si nasla odpoved na tvoju otazku.

Ale ked ty nie si ochotna marnit cas citanim, necakaj, ze niekto sa bude kvoli tebe unuvat a bude pisat prispevok znovu,v tvojeje teme.

DODATOK : temu som ti spojila so starsou.
nezabutko
01.10.11,12:11
Ahojte, prispejem vysostne aktualnou skusenostou, kedze dnes ma pustili po artroskopii domov. Je sobota obed 1.10.11. Prijali ma vo stvrtok 29.9.11. Pri futbale 18.8.11 som si poranil koleno podvrtnutim pocas behu. Okamzite na druhy den som siel k ortopedovi v nemocnici Sv. Michala v Bratislave. Jeho osetrenie mojej nohy spocivalo v ohmatani a vykrucani mojej nohy za mojho neustaleho AU-kania od bolesti.
Diagnoza: Natiahnuty vaz. Neurobil RTG, ani MRI. Dal mi nejaky liek na tlmenie bolesti a sportovu ortezu s vystuzami, ktoru som si vyzdvihol za uzasnych 0,17€. Tak tyzden som s tym chodil, ale casom ma to neustale tlacilo na rovnakom mieste a tak postupne som viac krival bez toho, ako s tym.

Moj hlavny problem bol, ze som nemohol koleno vystriet a tym ani napnut stehenny sval, pretoze mi tam nieco v kolene "zavadzalo".
Takto som vydrzal az do predpisaneho terminu troch tyzdnov od navstevy spominaneho ortopeda.
Ked som k nemu prisiel, opytal sa, ci to este boli. Vravim ano. Opytal som sa ci by nebolo dobre urobit nejake serioznejsie vysetrenia. Povedal mi, ze
som mlady clovek a nemam sa vlacit po doktoroch a vymyslat si problemy. Poslal ma odtial so slovami "To sa zahoji!". A tak som si povedal, ze uz to nebudem dalej natahovat.

Jedna moja klientka mi vybavila stretnutie s Dr. Svecom v Ruzinovskej nemocnici. Prisiel som, pokrutil, pohybal, povedal, ze mam pravdepodobne poraneny meniskus (rozstiepeny alebo prelomeny..)
a sudiac podla vole v jablcku este vraj aj väz nebude v poriadku, ale to sa neda takto povedat. Objednal ma na artroskopiu kolena. Bez vahania som povedal, ze idem do toho.

Vybavil som si predoperacne vysetrenia, odbery, no MRI som ani nestihol. Povedal, ze to nevadi, ze to urobime bez toho, ze on to kamerou uvidi vovnutri vsetko perfektne.

Takze svtrtok rano som napochodoval, po mnohych rozhovoroch s ludmi co to absolvovali, som si myslel, ze to bude "jednodnovka".
Takze stvrtok nalacno, bohuzial ma vsak az do vecera nechali v tom, ze "mozno vas este dnes urobia". Avsak kvoli nejakemu magorovi, ktory sa chcel uz treti krat zabit a museli ho operovat do tretej rana, som cakal do piatku.

V piatok rano "nalacno, prisiel iny lekar, vraj ten moj je doma po sluzbe a nemoze ma dnes operovat, ale vraj ma odoperuje Mudr. Kordos. OK.

O 13:00 po mna prisli, zjedol by som aj vola. Na sale mi bola od hladu a nervozity neuveritelna zima, ze som triasol celym operacnym lehatkom. Opytali sa ma, ci chcem uspat celkovo, alebo od pasa dole(spinalne). Vravim celkovo.
Prisla nejaka lekarka a vravi, ziadne celkovo, ste mlady, nebudeme takto zatazovat organizmus. Uz som mal dve ihly v chrbtici. O necelych 20 minut mi strpol od pupka cely spodok. Ked ma operovali, bol som plne pri vedomy, ale nemal som ani najmensiu sajnu, co sa deje za plentou. Zrazu mi Mudr. Kordos vravi, ze uz je to hotovo. Nepreslo ani 15min od zaciatku operacie.

Mam odtrhnuty predny krizny vaz. Komplet. Meniskus je "ako novy, neporuseny" povedal doktor.

Nasledne ma vzali na nejaky cas do medzimiestnosti, odkial rovno na izbu. Nasledoval otrasny pocit bezmocnosti a postupneho znovuobjavovania svojich "udov". Trvalo to bolestivych 5 hodin, kym som sa konecne vycural do nadobky v polohe lezmo na boku. Najviac ma boleli krize. Nohy a prsty mi opakovane trpli a prebudzali sa. Nabuduce idem stoj co stoj do celkovej anestezy!

Piatok vecer po operacii, ked uz som sa cely citil, som pre neskutocnu bolest nemohol s kolenom pohnut ani 1cm do ziadneho smeru. V noci som zistil, ze z kolena mi vedie hadicka, cez ktoru odteka krv do zbernej nadobky. Spal som prerusovane aj s praskom na spanie a infuziou proti bolesti cca 3 hodiny. V sobotu rano prisla sestricka a povedala mi, ze ked si pred doktorom na vizite nebudem vediet sadnut a zvesit nohy, budem tam minimalne do pondelka. To som nechcel pocut. Opytal som sa, ci tu ukrutnu bolest moze sposobovat ta hadicka v kolene. Vraj v ziadnom pripade.

Mlady doktor, ktory prisiel na vizitu, mi hned povedal, ze ide vytiahnut hadicku a uvidi sa. Mal som vovnutri kolena cca 10cm hadicky. Jej vyberanie bolelo viac, nez samotne zranenie kolena na futbale.
Nechcem to tu opisovat.

Zaviazal mi koleno nanovo. Vsetka bolest v priebehu 5 minut odisla! Mohol som sa prevalovat po posteli, zvesovat nohy, davat ich hore a naspat. Moje dojmy sa potvrdili, asi som to tam mal vovnutri nejako potocene a pri pokusoch o pohyb sa mi to tam priecilo a tocilo. Myslim.
O hodinu na to som dostal info, ze idem domov. Spolutrpitel z izby, ktoreho tiez pustili, mal dve francuzske barle a tak mi jednu pozical. Dakujem.

Teraz, asi tri hodiny po vybrati hadicky z kolena tu sedim a necitim ziadnu bolest. dokonca mozem koleno opatrne aj takmer uplne vystriet, co som predtym nemohol ani zdaleka.
Vraj o 6 mesiacov ma caka plastika vazu, lebo pri sporte by mi vyskakovalo koleno. OK. Idem na to urcite. Chcem sa este lyzovat, bicyklovat a pod. Futbal som navzdy pustil z hlavy.

Majte sa. Idem sa liecit :)

nezabutko
Usago
01.10.11,17:34
Usago vitaj v klube dôchodcov kolenárov :D

treba vydržať vypýtaj si od ortopéda ortézu kým nepojdeš na OP, zbožnujem lekárov čo sa nekuknú do kolena a nemajú MRi a už vedia na koľko % je koleno poškodené.... never tomu, podľa mňa ťa zbytočne strašil.
ja som mala operované bočné väzy, na druhej OP som mala operovaný meniskus, väzy aj zahladzovanie chrupavky...a výsledok? koleno neohnem úplne, bolí ma bla bla bla....
druhé je na tom tiež zle ale to mi operovať nechcú.....
žial neskoro si šla za lekárom.... na takéto veci si musíš dávať pozor... viem o čom hovorím, držím palce potom nám napíš ako si dopadla na MRi a ďalší postup aký lekár zvolil.... chodíš do BA alebo kam?

Ortopéd mi ortézu dať nechce... vraj to mám vydržať... a druhý lekár len predpovedal ako môže byť to koleno zničené...pretože s tým žijem 10 rokov... no a neskoro som k lekárovi nešla... chodila som tam často... len ma vždy vyhodil bez vyšetrenia... vraj som mladá na to aby som mala problémy s kolenom to mi povedal keď som tam prišla keď som mala 12...druhý krát v 13stke mi povedal že má inú robotu ako vyšetrovať simulantov... v 14stke ma už vyhodila jeho sestrička... vtedy ma vyhodila eešte iná ortopedička.. .a v iných mestách ma tak isto nechceli vyšetriť... v 15stke som to tak isto skúšala ale bez výsledku... v 16stke som skúšala ísť aj na chirurgiu...tam si ma tak isto nik nevšimol.. .a vlastne až teraz keď mám 17 ma konečne vyšetrili ... toto sa prosím pekne deje v Trenčíne na ortopédii ... po vyšetrení ortopéda som šla ešte k inému lekárovi, ktorý mi mal naordinovať rehabilitácie.. a. ten mi vlastne povedal aj záver...že to je meniskus... teraz musím ísť na maródku ... 24.10. mám MRI ... chválabohu nie v Trenčíne, pretože na ňu by som čakal už dlho a to koleno už akosi "melie z posledného" ...
pasuliatko
02.10.11,19:11
ja som to napísala len pre to,že xy takých tém tu už je, treba hľadať...
pasuliatko
02.10.11,19:14
vitaj v mojom klube ja som tak isto dopadla z nedbanlivosti mojej lekárky... mna to bolelo od malička...
bla bla bla som mladá a rastiem.... bla bla bla... moj prvý ortopéd mi povedal,že dopadnem zle, umely klb... bla bla bla a to som mala 13 ked som išla za nim.... teraz mám o 10 rokov viac a nič sa nevyriešilo...
Usago
04.10.11,10:29
V dnešnej dobe sa už človek nemôže spoľahnúť na lekárov... a to je to najhoršie ... ja by som bola tak isto v pohode, keby ma pred 10 rokmi po úraze dobre vyšetril chirurg...čo sa nestalo... Sa môžu hanbiť podľa mňa...zaujímalo by ma či taký človek dokáže aj dobre spávať... veď práve oni by mali nám pacientom pomáhať... a nie bez vyšetrení nejaké závery tvoriť... to sa môžeme aj sami povyšetrovať... a hlavne v našom veku..preboha veď aj ja...a aj ty sme ešte mladé.. a kopa iných ľudí tiež... a takéto problémy s kolenami alebo tak máme... ja len dúfam, že po operácii bude všetko aspoň na 80% fungovať tak ako má... ale mám menší pocit že už mi to postihlo aj pravé koleno :(
adrive
05.10.11,19:20
Usago, pýtaj sa na artroskopiu. MR ti môže ukázať a nemusí - nie je to najpresnejšie. Ja som oproti tebe čerstvo po úraze (koniec augusta) a iba "malé poškodenie" zadného rohu menisku, doktor povedal, že podľa MR by som nemal mať žiadne bolesti a hýbať s kolenom v plnom rozsahu, ale môžem max. len do 90 stupňov, odporučil mi artroskopiu, na ktorú teraz čakám. Na MR som čakal ako blbec 3 týždne (to som si ale priplatil za skoršie objednanie), inak by som čakal 3 mesiace. A nakoniec aj tak doktor povie, že MR sa moc nedá veriť a radšej by videl môj meniskus artroskopicky...

A áno, netreba veriť lekárom ak hovoria na bolesti - že to treba rozhýbať, treba plnú záťaž a podobne... Aj mne to ten môj odporučil, keď som mal spravené MR, našťastie rehabilitačná doktorka mi povedala, že mám cvičiť len "po bolesť" a dnes fyzioterapeutka na rehabilitácii, aj keď som jej povedal, že pôjdem na AS a chcem len rozhýbavať svalstvo, nech neochabne, že s rozsahom kolena už robiť nechcem nič mi aj tak chcela silou mocou zohýnať koleno cez bolesť a dopadol som tak, že ma to bolí ešte aj teraz...

Hlavu hore, foter mal problémy s kolenami, tiež mu hubovali, že kde bol celé roky, 3x na operácii, menisky, brúsili mu výrastky a neviem čo ešte, nie je 100%tný, ale ani kripel a to už má na to aj vek :)
moona
08.10.11,12:41
Ahojte, prispejem vysostne aktualnou skusenostou...
.
.
Díky, presne takéto informácie som tu hľadala, lebo aj nás (manžela) čaká artroskopia v Ružinovskej nemocnici. Ešte ma zaujíma, čo všetko si treba priniesť so sebou (barly? pyžamo? ...)
Valcake
08.10.11,14:03
...Veru tak, úúúúplne všetko....nemocnica nedáva nič...ak berie lieky aj to. Barly ti môžu predpísať, alebo dajú aj v nemocnici...
pasuliatko
08.10.11,14:34
všetko...čo sa týka Ružinova tak všetko od príboru a pohára po toaletný papier... pyžamo.... naozaj všetko okrem postele paplónu a vankúša :)
viem očom hovorím bola som tam operovaná aj ja....kto vás bude operovať?
pasuliatko
08.10.11,14:35
...Veru tak, úúúúplne všetko....nemocnica nedáva nič...ak berie lieky aj to. Barly ti môžu predpísať, alebo dajú aj v nemocnici...

do ružinova aj s barlami... na odd nedávajú!!!!!!!!!!
moona
09.10.11,11:31
Pasuliatko, my vôbec nevieme kto bude operovať. Manžel mal ísť pôvodne na Antolskú, ale tam mu dali termín až na január. Nechcel tak dlho čakať, tak išiel skúsiť do Ružinova a podarilo sa na november. Nikoho tam nepoznáme, tak je to vlastne jedno kto... Díky za info, ja som chcela vedieť, či je to jednodňová záležitosť aj v Ružinove. Na stránkach súkromných kliník informujú, čo si treba priniesť so sebou, ale v Ružinove som nenašla nič :(
pasuliatko
09.10.11,15:22
Pasuliatko, my vôbec nevieme kto bude operovať. Manžel mal ísť pôvodne na Antolskú, ale tam mu dali termín až na január. Nechcel tak dlho čakať, tak išiel skúsiť do Ružinova a podarilo sa na november. Nikoho tam nepoznáme, tak je to vlastne jedno kto... Díky za info, ja som chcela vedieť, či je to jednodňová záležitosť aj v Ružinove. Na stránkach súkromných kliník informujú, čo si treba priniesť so sebou, ale v Ružinove som nenašla nič :(

dá sa to urobiť aj JDCH (jednodňová chirurgia) ale v Ružinove s tým netreba počítať, mňa tam držali 5 dní a to ma neplánovali pustiť domov....treba sa pýtať domov čo najskôr lebo oni nechcú púšťať z toho dôvodu aby dostali čo najviac peňazí od poisťovne...
Usago
11.10.11,22:56
Noo tak dlho som tu nebola... Minulý týždeň som bola na kontrole u svojho ortopéda... tento krát som šla už s otcom, aby ma znova neodbil vo dverách s tým, že simulujem. Bol až nepríjemne milý, keď ma znova vyšetril...a tento raz už podrobne ... povedal mi že MRI je zbytočná, že všetko sa len spomalí, tak si mám vybaviť artroskopiu ... vraj MRI nám nepovie nič zaujímavejšie ako to čo nám ukáže laparoskop priamo pri astroskopii ... myslela som, že celé to vybavovanie a čakanie na operáciu bude tak okolo tých dvoch mesiacov a viac... a nakoniec idem 9.11. ... začínam sa báť... ale už sa teším kedy to budem mať za sebou ... v posledných dňoch mám totiž také bolesti že až... ani spať...ani chodiť...ani sedieť...ani ležať... proste nič:/ chcem to mať celé už z krku :rolleyes:
Usago
11.10.11,23:06
A aby to nestačilo...pravdepodobne mi budú brať šlachy z nejakej inej časti tela...aby mi dali dokopy väzy ...pretože sú všetky potrhané... tak som celá "šťastná" :))
pasuliatko
12.10.11,10:07
A aby to nestačilo...pravdepodobne mi budú brať šlachy z nejakej inej časti tela...aby mi dali dokopy väzy ...pretože sú všetky potrhané... tak som celá "šťastná" :))

odkial vieš,že ich máš potrhané ked ti neurobili MRi? :)
koleno ti opúcha?
Usago
12.10.11,14:09
Koleno mám už 4 roky opuchnuté akoby som mala tri jablčka... a vôbec mi nedrží jablčko ... posúva sa mi hore...dole...a do strán... akoby mi fakt na ničom nedržalo
pasuliatko
12.10.11,17:02
tak to môžu byť väzy, ale ak by si ich mala také dotrhané nemôžeš ani chodiť...
kde ťa budú operovať?
Usago
13.10.11,21:52
Nooo ja ani nemôžem chodiť...väčšinu dňa prechodím s barlami... len miestami sú také chvíle že chodím..a.le aj to krívam a nemôžem dostúpiť ani na pätu ani na špičku ... a jablčko ani nie je tam kde je ... no mala som ísť do Ružomberku...kde by som bola ale tri dni pretože tá diaľka je taká aká je no ... tak idem do Bánoviec na jednodňovú ... v novembri
pasuliatko
14.10.11,09:35
jednodňovky sú fajn :) len si dávaj pozor...ja som tiež bola na jednodňovke a ako som dopadla :D
Usago
25.10.11,16:40
:D keďže sa mi operácia pomaly ale isto blíži...chcem sa ešte spýtať ako to prebieha potom tam pred operáciou... či dostanem nejaké injekcie... či mi tam budú ešte brať krv... ako to prebieha po tom ako sa zobudím.. .a tak podobne...
pasuliatko
25.10.11,17:45
Usago.... už si nepamätám ale je to súkromná klinika alebo normálna štátna nemocnica...
ak to je súkromné a bude to prebiehať ako jednodňová chirurgia, ráno prídeš (predtým doma užiješ tbl čo ti dali), napichnú ti žilu, dajú infúziu a budeš čakať na OP, tam ťa uspia... bla bla bla po OP sa budeš preberať, budú ti merať tlak, samozrejme infúzky, lieky od bolesti a poobede ideš domov...
ak to je štátna nemocnica (tam sa väčšinou jednodňovka nepraktizuje), prídeš väčeinou ťa operujú na druhý deň, dajú ti večer a ráno tbl ,,oblbová,,, napichnutá žila, treba sa ospršiť, ideš na OP bla bla bla, prevezmú ťa z OP v prebratom stave, infúzie, lieky od bolesti..... v takejto nemocnici počítaj tak 4-5 dní,že budeš... treba si zobrať aj barle. tu ti krv budú asi brať nakoľko majú labáky na to, kontrolovať krv... ešte niečo? :)
74eva
26.10.11,06:25
Ja to mám ešte v čerstvej pamäti :) Bola som na jednodňovke v ŠNOPke v BA, po príjme som sa prezliekla, ľahla som si do postele a čakala som. Zmerali mi tlak, teplotu, dali mi oblbovák a potom som išla na sál. Tri hodiny po operácii mi merali každú polhodinu tlak, asi som mala infúziu, to si nepamätám, zmerali mi teplotu, dostala som do brucha injekciu, hneď po prebratí do mňa nalievali vodu a hnali ma na wcko. Po tri a pol hodine od operácie, cca hodinu po prebudení ma previezli na normálnu izbu, dali mi večeru, vypodložili mi nohu, dávali mi ľad, o desiatej večer som dostala infúziu od bolesti a tabletku na spanie a na druhý deň ráno o deviatej som išla domov. Krv mi tam nebrali vôbec, čo si pamätám, alebo o tom neviem, pretože som tri hodiny po operácii spala :)
pasuliatko
26.10.11,17:57
74eva v takýchto neštátnych nemocniciach prípadne súkromných krv neberú... ale v takých ako je UNB v BA áno :)
74eva
27.10.11,06:32
Pasuliatko, píšem len na základe svojej skúsenosti, že mne krv nebrali ;) A ako sa vám tu všetkým kolienkovým darí? Ja som bola na posúdení trvalých následkov, kde lekár skonštatoval, že operované koleno je na tom lepšie než to "zdravé", ktoré už tiež začína pomaly pobolievať. Inak som 4 mesiace po ASK, ale to strašne hlasné praskanie kostí vôbec neprestalo. Skôr mám dojem, že sa to zhoršilo. Stačí, keď mám chvíľku pokrčené nohy a chcem ich vyrovnať, alebo keď sedím a potom vstanem, alebo niekedy len tak počas chôdze z ničoho nič až mi nohou trhne to praskne ako keby som lámala kuraciu kosť :D alebo ako to porovnať. Máte to aj vy tak? Alebo to niekomu po operácii zmizlo?
Usago
27.10.11,09:37
Ďakujem moc... dnes som bola na oddelené chronickej bolesti alebo ako sa to presne volá... všetko mi doktorka vysvetlila... dostanem vraj iba nejakú náladovku... infúziu... potom nejaký liek na spanie a nakoniec ma úplne uspia... som teda zvedavá ako to bude prebiehať... začínam mať trocha strach keďže som nikdy nebola na žiadnej operácii a v nemocnici už vôbec nie... snáď to koleno bude funkčné aspoň a 50% potom ...:(
DanielaSL
27.10.11,09:42
Držím palce.....
Valcake
27.10.11,14:58
74eva...ja mám také isté praskanie ako opisuješ ty. To už asi zostane navždy. Môj Dr. mi povedal, že to treba občas prečistiť. Teda znova ASK. No ja som to už mala robené viackrát. Teraz idem znova na pichanie inj. do kolena.:(
74eva
27.10.11,16:59
No "pekne".. ja som sa zatiaľ úspešne injekciám do kolena vyhla. Ani operácie som sa toľko nebála ako sa bojím tých injekcií. Uvidím čo mne povie dr na kontrole, keď spomeniem to praskanie. Držím päste pri injekciách ;)
pasuliatko
27.10.11,21:34
Pasuliatko, píšem len na základe svojej skúsenosti, že mne krv nebrali ;) A ako sa vám tu všetkým kolienkovým darí? Ja som bola na posúdení trvalých následkov, kde lekár skonštatoval, že operované koleno je na tom lepšie než to "zdravé", ktoré už tiež začína pomaly pobolievať. Inak som 4 mesiace po ASK, ale to strašne hlasné praskanie kostí vôbec neprestalo. Skôr mám dojem, že sa to zhoršilo. Stačí, keď mám chvíľku pokrčené nohy a chcem ich vyrovnať, alebo keď sedím a potom vstanem, alebo niekedy len tak počas chôdze z ničoho nič až mi nohou trhne to praskne ako keby som lámala kuraciu kosť :D alebo ako to porovnať. Máte to aj vy tak? Alebo to niekomu po operácii zmizlo?

to praskanie je u mňa normálne po OP sa to nezlepšilo, praská mi aj to ,,zdravé koleno,,... ešte stále mi nedošli výsledky z PN tak neviem ako mám ďalej postupovať.... uvidíme... keď je zima ma kolena bolia ale inak stále rovnako :)
pasuliatko
27.10.11,21:35
v živote nikdy by som si už nedala pichať injekcie do kolena... mala som ich 9 a výsledok? žiaden.... :D
Usago
15.11.11,22:56
Zdravím všetkých :) ... Tak a už mám po tom... :) minulý týždeň vo štvrtok mi robili artorskopiu kolena ... Nakoniec to nebol meniskus... ale bolo to niečo iné ... znova som zabudla ako sa to volá, iba viem že som to mala nejaké zhrubnuté a tak mi to museli trocha zúžiť ... meniskus bol v poariadku a väzy tiež... i keď ani jednému doktorovi nejde do dnes do hlavy, ako je možné že to moje "zranenie" nebolo viditeľné na RTG, keďže som to mala už v pokročilom štádiu... a tak isto nik nevie, prečo je moje jablčko tak strašne pohyblivé, keď aj väzy sú v poriadku... ale je to už sa ani nedozviem :) ... Môžem povedať len že som sa zbytočne bála... pred operáciou mi dal doktor ešte liek, aby som sa trocha upokojila, keďže soms a moc bála... nakoniec som všetko prekonala bez komplikácii... do piatku si ešte musím pichať včeličky... a už napínam aj stehenné svaly :) .. v pondelok mi idú vyberať stehy.... a potom dúfam že už bude dobre... :)
pasuliatko
16.11.11,10:51
nie náhodou väzy? :D
na RTG nie sú vidieť poranenia väzív a šliach, meniskusu....
pasuliatko
16.11.11,10:52
ja idem vo februáry na 3 op.... ale táto bude dúfam,že len prvá a posledná pravého kolena...

mimochodom z Piešťan mi odpísali a nenašli nič... to sú odborníci...
Usago
22.11.11,21:29
Žiadne väzy... ale pliky
pasuliatko
23.11.11,11:35
aha :)
pasuliatko
31.12.11,19:27
Drahí kolenári prajem vám do nového roku 2012 aby vás neboleli kolienka :)
pasuliatko
31.12.11,19:28
15.2.2012 je tretí deň D :D
74eva
02.01.12,16:36
Tiež sa pripájam a prajem všetko dobré v roku 2012, nech kolienka poslúchajú.
uno81
29.01.12,16:59
Ahojte-je škoda nechať takúto náučnú tému spať:)

Chcem sa spýtať,čo bol niekto na artroskopii vo Vojenskej v Ružomberku??Dosť ľudí mi to tam odporúča,ale z TN sa mi tam moc nechce-najbližšie to robia vraj v Bánovciach:confused:
Dakujem:)
toren
06.02.12,10:23
Tiez mam pred sebou artroskopiu...chcem sa spytat mate niekto skusenosti s Arthromed v Martine?
Vdaka
pepsikova
06.02.12,10:38
Ahojte-je škoda nechať takúto náučnú tému spať:)

Chcem sa spýtať,čo bol niekto na artroskopii vo Vojenskej v Ružomberku??Dosť ľudí mi to tam odporúča,ale z TN sa mi tam moc nechce-najbližšie to robia vraj v Bánovciach:confused:
Dakujem:)..

..v Bánovciach???..môj kamarát chodí s kolenom do Bánoviec k ortopedovi, ale operovať ho bude v Topolčanoch...to už radšej v Bojniciach u Gamana, mne tam robili pred 6 rokmia v pohode zvládam aj kolieskové korčulky v lete...
pasuliatko
06.02.12,13:28
Ahojte ja idem 15.2.2012 tj budúci týždeň na tretiu ASK :-D
Capo123
06.02.12,16:04
Caute. Prosim vas neviete ake su priznaky chondropatie jablcka? cize opotrebovana chrupavka...? bol som uz u troch lekarov... Ziadny mi to nepotvrdil ale mi diagnostikovali mierne zapalenu slachu v jablcku? moze ma to uz bolet 3 mesiacie? myslite ze lekar by mi to diagnostikoval hned tu chondropatiu? taktiez RTG nic nezobrazilo take... Dakujem
DanielaSL
06.02.12,16:33
Ahojte ja idem 15.2.2012 tj budúci týždeň na tretiu ASK :-D

Pasuliatko teba stále trápi to koleno? Držím palce..trápiť sme sa začali nejako v približnom čase. Aj ja som na tom zle...mne vďaka tej nevydarenej operácii odišla celá noha a v polke marca ma v Šaci budú operovať..najprv komplexná rekonštrukcia chodidla a potom keď sa pozviecham z tejto, tak budú opravovať to koleno.
Valcake
06.02.12,17:31
Ahojte ja idem 15.2.2012 tj budúci týždeň na tretiu ASK :-D

..už sa ti to kráti mojko, myslím na teba, tak daj potom vedieť...
pasuliatko
06.02.12,17:57
Caute. Prosim vas neviete ake su priznaky chondropatie jablcka? cize opotrebovana chrupavka...? bol som uz u troch lekarov... Ziadny mi to nepotvrdil ale mi diagnostikovali mierne zapalenu slachu v jablcku? moze ma to uz bolet 3 mesiacie? myslite ze lekar by mi to diagnostikoval hned tu chondropatiu? taktiez RTG nic nezobrazilo take... Dakujem

prečítaj si je to tu určite rozoberané :)
74eva
06.02.12,19:17
Pasuliatko, budem na Teba myslieť a držať Ti päste!!!! Mňa začalo opäť koleno trápiť pred Vianocami a trvá to dodnes, opuchla mi noha, blokuje sa mi pri každom normálnom pohybe, "nenormálne pohyby"-napr. mierne vytočiť nohu do boku je nemožné bez bolesti a zaseknutia. Praskanie pri každom pohybe už ani nerátam, rozhýbanie po dlhšom sedení mi trvá jak starej babe a pocit prekážky sa objavil znovu. Keď chcem vyrovnať nohu, tak musím pomaly, lebo najprv to tam musí všetko pozaskakovať a riadne prasknúť a potom môžem vyrovnať nohu a fungovať. Objednaná som bola teraz na 3.2., ale mali dovolenku, tak som dostala termín až na máj :( Hádam nejak vydržím, lebo minule som ani uležať nemohla aj perina mi vadila na nohe.
pasuliatko
07.02.12,12:15
Pasuliatko, budem na Teba myslieť a držať Ti päste!!!! Mňa začalo opäť koleno trápiť pred Vianocami a trvá to dodnes, opuchla mi noha, blokuje sa mi pri každom normálnom pohybe, "nenormálne pohyby"-napr. mierne vytočiť nohu do boku je nemožné bez bolesti a zaseknutia. Praskanie pri každom pohybe už ani nerátam, rozhýbanie po dlhšom sedení mi trvá jak starej babe a pocit prekážky sa objavil znovu. Keď chcem vyrovnať nohu, tak musím pomaly, lebo najprv to tam musí všetko pozaskakovať a riadne prasknúť a potom môžem vyrovnať nohu a fungovať. Objednaná som bola teraz na 3.2., ale mali dovolenku, tak som dostala termín až na máj :( Hádam nejak vydržím, lebo minule som ani uležať nemohla aj perina mi vadila na nohe.

chudatko, na reumu ti robili testy?
74eva
07.02.12,13:52
Nie, nerobili. Veď som po operácii, a teda musím byť už zdravá a nie si stále vymýšľať a simulovať nie :D:rolleyes:
pasuliatko
07.02.12,17:12
Nie, nerobili. Veď som po operácii, a teda musím byť už zdravá a nie si stále vymýšľať a simulovať nie :D:rolleyes:

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D tiež pravda
pasuliatko
18.02.12,10:07
tak ahojte hlásim sa po tretej arthroskopii :)
16.2.2012... ráno o 7,00 som nastúpila a o 7,30 ma brali na OP, výsledok mojej operácie pravého (doteraz ešte neoperovaného) kolena je:
v celom kolene samé zrasty, ktoré boli vzájomné poprepájané väzivovými pruhmu, predný krížny väz bol ružový (namiesto bieleho)... doktor vzal vzorky na Histológiu, za 2 týždne budú výsledky tak sa možno dozvieme prečo sa mi tam stále tvoria zrasty... :)
chodím o nemeckých barliach, noha je obviazaná, boľavá, beriem tbl proti bolesti... :)
74eva
18.02.12,10:15
Drž sa Pasuliatko!!!
pasuliatko
18.02.12,17:12
ďakujem :)
luba7
23.02.12,13:56
Je to trocha mimo od témy, ale vie mi niekto poradiť dobrého ortopéda v KE. Artróza kolena III. Vďaka
ValentinoRossi
13.03.12,09:27
Ahojte pacienti. Mam 34 rokov a pred mesiacom som na dovolenke v Indonezii utrpel uraz kolena (pád z motorky). Minuly tyzden, po navrate na Slovensko, som absolvoval vysetrenie MRI, RTG a CT, ktore ukazali rozsah mojho zranenia: Nestastna triada (poskodenie ACL, MCL a menisku) + trieštivá fraktúra eminentie interkondylaris + fraktúra v oblasti zadnej hrany laterálneho kondylu tibie- intraartikulárna. Kedze by som si velmi rad este niekedy v zivote zalyzoval, uvazujem podstupit (okrem nevyhnutnej operacie v suvislosti s oboma fraktúrami) aj operaciu menisku a plastiku ACL. V tejto suvislosti by som sa rad opytal, ci uz niekto z vas absolvoval podobnu operaciu, kedy sa okrem plastiky ACL operoval aj meniskus. Ja by som bol totiz najradsej, pokial by sa nasiel operater, ktory by si trufol spravit rekonstrukciu toho mojho kolena v ramci jednej operacie.. (ak to je teda vobec mozne, kedze v tej cast kosti, na ktoru sa prichytava ACL pri plastike, mam spominanu triestivu frakturu... ). Zvazujem oslovit specialistov zo Sportclinic (MUDr. Vladimír Lupták / MUDr.Tomáš Heger) pripadne traumatologov z Kramárov (MUDr. Alan Dostál / MUDr. Peter Malinovský). Ma niekto z vas prosim osobnu skusenost s niektorym z nich?
Vopred dakujem vsetkym za pripadne rady a odpovede.
pasuliatko
13.03.12,13:17
môj názor je,že to treba urobiť čím skorej. pri OP urobia všetko nemyslím si,že by to vyžadovalo ďalšiu OP. Nemám skúsenosti s týmito lekármi ja chodím k inému...
ushka
15.04.12,16:08
ahojte, tiez sa pridavam do temy. 1.3. sa mi stal na lyzovacke uraz laveho kolena-vysledok je fraktura interkondylarnej eminecie bez posunu a vysledok MRI pridal aj natrhnutie MCL. Teraz po šiestich týždnoch kolena v orteze ho zacinam rozhybavat a zatazovat, ale problem je v tom, ze pri dosliapnuti na zranenu nohu ma srtasne pichne na vnutornej strane kolena, ohybam len do 40stupnov. Neviem ci je ta bolest normalna po takom case kedy sa koleno nezatazovalo alebo nieco vaznejsie, ta bodava bolest je dost neprijemna a pravdupovediac ma to odradza od pokusov chodit. k lekarovi idem az za dva tyzdne.
DanielaSL
16.04.12,11:58
Na Sportclinic na primára som počula chvály....ale osobnú skúsenosť mám od nich s MUDr. Vargom, ktorý tam už ale nepracuje.
pasuliatko
16.04.12,16:07
Ahoj ushka, to ťa bude bolieť aj rok po zranení, zlomeniny sú žiaľ také...chodíš s barlami alebo bez? ak chceš zaťažovať tú nohu doporúčam ti chodiť o francúzskych barliach, jemne došlapovať... skús si kúpiť nejaký gél od bolesti alebo sprej prípadne mastičku a ponatieraj si to. vyskúšaj si kúpiť Colatif krém a natierať si to koleno. to by ti malo vyživovať a mohlo by to byť lepšie.
ushka
16.04.12,16:26
dakujem pasuliatko, toho som sa bála, ze to takto bude boliet, no co uz narobim. chodim s francuzskymi barlami a snazim sa pomaly doslapovat, aj ked kvoli tej bolesti mam taky nejaky vnutorny blok, ale musim to prekonat. skusim pozriet ten krem, snad to trocha pomoze. nerada by som krivkala. citala som, ze ty si absolvovala aj viac artroskop. operacii, tak verim,ze je to uz lepsie a hlavne vela zdravia prajem.
pasuliatko
16.04.12,19:36
dakujem pasuliatko, toho som sa bála, ze to takto bude boliet, no co uz narobim. chodim s francuzskymi barlami a snazim sa pomaly doslapovat, aj ked kvoli tej bolesti mam taky nejaky vnutorny blok, ale musim to prekonat. skusim pozriet ten krem, snad to trocha pomoze. nerada by som krivkala. citala som, ze ty si absolvovala aj viac artroskop. operacii, tak verim,ze je to uz lepsie a hlavne vela zdravia prajem.

ďakujem ale lepšie to už nikdy nebude :D
našlapuj päta a až potom špička, najlepšie by bolo aby si zašla na RHB a tam ti pomôžu. niečo od bolesti je dobrý Voltaren gél, Traumaplant je krém, ktorý mi poradila fyzioterapeutka a je celkom dobrý.vyskúšaj si ho kúpiť ;)
pasuliatko
03.05.12,12:12
Prosím vás robili niekomu REDRESIU KLBOV POD NARKOZOU???? neviete o čo ide?
Valcake
06.05.12,00:34
...po prvej operácii som nevedela dlho zohnúť koleno. Mala som ho úplne stuhnuté, ani na rehabke mi dlho nevedeli pomôcť, tak vtedy Dr. povedal, že mi musia urobiť redres pod narkózou. ..nalomiť... no nakoniec k tomu nemuselo dôjsť, lebo som sa tak zľakla, že som spadla pri obliekaní a nalomila som ho sama...vôbec nebolelo,ale to asi od toho zľaknutia...
pasuliatko
07.05.12,08:25
...po prvej operácii som nevedela dlho zohnúť koleno. Mala som ho úplne stuhnuté, ani na rehabke mi dlho nevedeli pomôcť, tak vtedy Dr. povedal, že mi musia urobiť redres pod narkózou. ..nalomiť... no nakoniec k tomu nemuselo dôjsť, lebo som sa tak zľakla, že som spadla pri obliekaní a nalomila som ho sama...vôbec nebolelo,ale to asi od toho zľaknutia...


ja som zas počula,že to je rozcvičenie kolena v narkóze.ale neviem si to nejako predstaviť...
220870
09.05.12,19:07
Valcake
09.05.12,21:11
Daj ho do: Čo môžeš urobiť pre zdravie....je to výborný link...
Valcake
09.05.12,21:36
ja som zas počula,že to je rozcvičenie kolena v narkóze.ale neviem si to nejako predstaviť...

..rozcvičenie?... poprezerala som sa po nete, aj môj Dr. mi to povedal tak- nalomenie....

z netu:

To se resi bud odstranenim operativne = dalsi artroskopie :( nebo ambulantne = zakrok zvany "redres". Pri nem mi nohu ohnul do plne flexe,v koleni 3x prasklo jak popraskaly srusty,nic prijemnyho. Od ty doby ohyb jako u zdrave nohy ale v koleni skripe,ale neboli. Mam dbat na to ho udrzet v plnym rozsahu pohybu.... Tak cvicte poctive ;) Caues
pasuliatko
10.05.12,18:37
tak potom neviem... dúfam,že sa tomu vyhnem...zatilal je to na dobrej ceste sa tomu vyhnúť...
Valcake
10.05.12,23:32
...keď máš stuhnuté koleno, musíš zohýnať nasilu, napriek tomu, že to bolí.../tak sa tomu vyhneš/...takže rozcvičovať a rozcvičovať..../ ani ja si nečupnem, ale nechýba veľa k tomu :D/...držím palce..
Art
11.05.12,22:09
Ahojte.. pred cca 2 tyzdnami som si zase vyklbil koleno.. pri futbale som vykopol hore a prudkym pohybom sa mi vykbilo.. no mal som tak docela dost krvi.. 2 krat mi doktor vytahoval krv.. no dostal som lieky aescin a h-protect enzyme.. pomali to berem.. poslal ma na magneticku vysledky dostanem tento pondelok .. povedal ze sa obava ze mi bude vybavovat operaciu no moja otazka znie...

za celi cas ma to koleno vobec nejak nebolelo.. nic skratka aj postavit som sa mohol nan akurat nieje este rozcvicena... len niekedy ked napnem koleno a uvolnim tak mi nedoskoci koleno na spravne miesto..potom po par sekundach sa vrati na spat .. tohto sa ja velmi obavam co to je .. je to meniskus? viem mal by som cakat na vysledky ale ja chcem vediet aspon nieco lebo operacie s obavam tiez...dakujem
pasuliatko
12.05.12,00:46
...keď máš stuhnuté koleno, musíš zohýnať nasilu, napriek tomu, že to bolí.../tak sa tomu vyhneš/...takže rozcvičovať a rozcvičovať..../ ani ja si nečupnem, ale nechýba veľa k tomu :D/...držím palce..

lekár mi daj silné analgetiká od bolesti, pri cvičení...
pasuliatko
12.05.12,00:48
Art vitaj medzi nami :)
nemyslím si,že by to bol meniskus.ak ti koleno vyskakuje môžeš mať hypermobilitu kĺbov, pravdepodobne máš volnejšie väzi ktoré držia koleno pokope a preto ti vyskakuje.
treba sa poradiť s ortopédom počkať na MR a potom napíš a uvidíme ďalej :)
DanielaSL
13.05.12,07:03
Rozhodne sa hneď nedávaj operovať, ale konzultuj aj inde...a ak operácia...tak si vyber tých najlepších odborníkov. Lebo ja som nerozmýšľala, dala sa operovať hneď..a tak to aj dopadlo.
Art
15.05.12,18:29
Takze dnes som bol u doktora a povedal mi ze mam roztiahnuty vaz.. ze to je casovana bomba kedy mi to zase moze vyletiet .. popritom mam aj pod jablckom tu plochu alebo ako to nazvat vydretu ? trosku sedliacky povedane :D ..skratka mi moze vyletiet... ostatne su vraj v pohode meniskus je celi ale obavam sa skor tohoto
zistili mi na MRI ze mam bakerovu cystu 2x2x4 co je docela pekny kus a nemam to za kolenom ani neviem kde to mam presne mam... no lekar mi odporucil operaciu zajtra idem na "pohovor :D" tak sa uvidi len dufam ze mi cele koleno nebudu musiet rozrypat kvoli tej cyste..

jejda ludia prepac te ale ja si stale mylim pojem "vyklbil som si koleno... vyklbil som si "len" jablcko nastatie tak aby ste vedeli
pasuliatko
16.05.12,16:10
DanielaSĽ nie len ty :)
pasuliatko
16.05.12,16:11
Art super, a kde si bol u ortopeda?a operácia by bola kde?
Art
17.05.12,15:18
bol som na antolskej..doktor si pozrel MRI.. potom skusal koleno ake je ohybne..musel som uplne uvolnit nohu a skusal mi cele koleno akeho mam pevne ..to robil aj zo zdravou a skonstatoval ze je to rovnake nieje problem...no povedal mi ze operacia neni nutna zatial..ze to mam rehabilitovat..ale ja neviem strasne mi vadi ze ked napnem stehno tak mi niekedy to jablcko nedoskoci naspat
(akeby to jablcko potrebovalo premazat olejom.. )...mozno sa to spravi neviem.. a na cystu povedal ze je to nezaujimavy nalez ... no uvidime
pasuliatko
17.05.12,19:06
bol som na antolskej..doktor si pozrel MRI.. potom skusal koleno ake je ohybne..musel som uplne uvolnit nohu a skusal mi cele koleno akeho mam pevne ..to robil aj zo zdravou a skonstatoval ze je to rovnake nieje problem...no povedal mi ze operacia neni nutna zatial..ze to mam rehabilitovat..ale ja neviem strasne mi vadi ze ked napnem stehno tak mi niekedy to jablcko nedoskoci naspat
(akeby to jablcko potrebovalo premazat olejom.. )...mozno sa to spravi neviem.. a na cystu povedal ze je to nezaujimavy nalez ... no uvidime

pokial viem tak Barkerove cysty sa musia operovať. vyskúšaj ešte iného ortopéda...
ushka
19.05.12,15:37
ahojte, prosim vas, ako dlho vam trvalo rozhybat koleno? ja som pred mesiacom zacala cvicit po 7 tyzdnovej fixacii a teraz je to flexia 80 a ext. 10, zda sa mi to malo. Vcera som bola na kontrole a doktor mi povedal, ze mam riesit rehabilitacie cestou obv. lekara, ale ta mi zase povedala, ze je to zbytocne, pokial chodim do bazena, cvicim doma a mam aj stac. bicykel. Co vy na to?
pasuliatko
19.05.12,18:34
ushka moje ľavé koleno trvalo rozhýbať viac ako rok...možno aj viac... som už 3 mesiace po op praveho kolena a zohnem ho tak na 100 stupnov dalej ani za nič... treba byť trpezlivý...
mne lekár navrhol,že ak sa to nezlepší budem musieť podstúpiť reartroskopiu a následný redres končatiny v CA....
ushka
19.05.12,19:04
ja som sa bala ze pokracujem velmi pomaly a hlavne ked nechodim na rehab. ale cvicim sama, lebo lekar ma tiez vystrasil, ze sa to potom bude musiet riesit operacne....inak dakujem za pomoc pasuliatko, minule si mi poradila colafit a zabralo to, koleno tak nepichá a dokazem chodit, len s tym ze krivam, ale verim, ze sa to da do poriadku...
pasuliatko
20.05.12,08:35
ja som sa bala ze pokracujem velmi pomaly a hlavne ked nechodim na rehab. ale cvicim sama, lebo lekar ma tiez vystrasil, ze sa to potom bude musiet riesit operacne....inak dakujem za pomoc pasuliatko, minule si mi poradila colafit a zabralo to, koleno tak nepichá a dokazem chodit, len s tym ze krivam, ale verim, ze sa to da do poriadku...

vyskúšaj Colafit Akut krém ten uvoľňuje svaly, aj klby mne sa po nom dobre rehabilitovalo...je síce drahý ale za vyskúšanie to určite stojí ;)
DanielaSL
20.05.12,12:32
bol som na antolskej..doktor si pozrel MRI.. potom skusal koleno ake je ohybne..musel som uplne uvolnit nohu a skusal mi cele koleno akeho mam pevne ..to robil aj zo zdravou a skonstatoval ze je to rovnake nieje problem...no povedal mi ze operacia neni nutna zatial..ze to mam rehabilitovat..ale ja neviem strasne mi vadi ze ked napnem stehno tak mi niekedy to jablcko nedoskoci naspat
(akeby to jablcko potrebovalo premazat olejom.. )...mozno sa to spravi neviem.. a na cystu povedal ze je to nezaujimavy nalez ... no uvidime

Tú cystu a poškodený meniskus som mala aj ja. Cysta sa operuje vzadu ako je zhyb kolena...tam mám dosť veľkú jazvu do L. No ale je to dosť nebezpečné, mne poškodili pritom nerv a potom mi postupne odišla celá noha. Odtrhol sa sval, šľacha, spadli obe klenby....a noha ostala čaptavá. Bolo mi povedané, že tá cysta sa vraj nemusela ani operovať...lebo sa zvykne urobiť zase. Mne sa síce neurobila, ale nerv sa neobnovil a ja som s nohou teraz podstúpila novú operáciu, kedy opravovali to, čo inde a iní pri tej operácii cysty sfušovali. A ešte ma čaká druhá fáza.... opraviť to koleno, lebo to sa po operácii vyosilo. Takže rozhodne skúšaj aj iných ortopédov. Ja ti doporučujem vyšetrenie na Športclinic. Tam som po troch rokoch natrafila na odborníka, ktorý vedel presne čo sa s nohou stalo, aj čo treba robiť ďalej.
DanielaSL
20.05.12,12:33
Nemusia sa operovať. Cysta sa vytvorí kvôli tomu, že zápalové tekutiny tam odtečú z kolena.-
DanielaSL
20.05.12,12:35
Obvodné vedia byť "múdre" a potom všetko akurát pokazia. Pýtaj si rehabilitácie....niet nad dobrého fyzioterapeuta. Ja som si teraz po operácii platila súkromnú a bolo to super.
pasuliatko
20.05.12,20:53
Tú cystu a poškodený meniskus som mala aj ja. Cysta sa operuje vzadu ako je zhyb kolena...tam mám dosť veľkú jazvu do L. No ale je to dosť nebezpečné, mne poškodili pritom nerv a potom mi postupne odišla celá noha. Odtrhol sa sval, šľacha, spadli obe klenby....a noha ostala čaptavá. Bolo mi povedané, že tá cysta sa vraj nemusela ani operovať...lebo sa zvykne urobiť zase. Mne sa síce neurobila, ale nerv sa neobnovil a ja som s nohou teraz podstúpila novú operáciu, kedy opravovali to, čo inde a iní pri tej operácii cysty sfušovali. A ešte ma čaká druhá fáza.... opraviť to koleno, lebo to sa po operácii vyosilo. Takže rozhodne skúšaj aj iných ortopédov. Ja ti doporučujem vyšetrenie na Športclinic. Tam som po troch rokoch natrafila na odborníka, ktorý vedel presne čo sa s nohou stalo, aj čo treba robiť ďalej.
mne vo februáry tiež popretínal nervy...a predstav si,že citlivosť sa mi obnovila...aspoň z časti :)
DanielaSL
21.05.12,08:42
Buď rada....mne išiel čiastočne poškodený od chrbtice a po operácii cysty dokapal úplne...
dartananr
04.06.12,06:26
Chcel by som sa spýtať či mi vie niekto dať adekvátnu odpoveď..... som štvrtý deň po artroskopii kolena robili mi vnútorný meniskus a chrupavku. Môj lekár mi povedal že tri týždne mám chodiť o barliach...najskôr to bola informácia pred operáciou že týždeň barle, ale mali mi robiť len meniskus. Lenže pri operácii zistil že mám poškodenú aj chrupavku a tak to po zákroku zmenil že tri týždne barle a na nohu nedostupovať. Zaujímam sa o tento zákrok už dlhšie a všimol som si že na niektorých klinikách kážu stúpať od začiatku na operovanú nohu. Mne to tiež nerobí žiadny problém. Chcel by som sa spýtať ak je tu niekto kto o tom vie že čo je vlastne správne a prečo v jednej klinike tvrdia to a v druhej zasa inak ??? Ďakujem
pasuliatko
04.06.12,16:56
Chcel by som sa spýtať či mi vie niekto dať adekvátnu odpoveď..... som štvrtý deň po artroskopii kolena robili mi vnútorný meniskus a chrupavku. Môj lekár mi povedal že tri týždne mám chodiť o barliach...najskôr to bola informácia pred operáciou že týždeň barle, ale mali mi robiť len meniskus. Lenže pri operácii zistil že mám poškodenú aj chrupavku a tak to po zákroku zmenil že tri týždne barle a na nohu nedostupovať. Zaujímam sa o tento zákrok už dlhšie a všimol som si že na niektorých klinikách kážu stúpať od začiatku na operovanú nohu. Mne to tiež nerobí žiadny problém. Chcel by som sa spýtať ak je tu niekto kto o tom vie že čo je vlastne správne a prečo v jednej klinike tvrdia to a v druhej zasa inak ??? Ďakujem

Moja prvá OP vtedy som chodila 2 týždne s barlami a tiež som urobila dobre...Po druhej OP som dostupovala na nohu henď od začiatku, neosvedčilo sa mi to skorej sa mi to vypomstilo tým,že sa mi to dlho a bolestivo hojilo...po 3 OP som chodila pár dní o barlách asi 5-6 a urobila som dobre koleno neni tak zle...
Treba to brať s rezervnou, mne robili tiež to čo tebe a ja by som volila zlatý stred a po týždni by som skúsila čo a ako...týždeň chod len pomocou barlí a potom vyskúšaj jemne došľapovať ale s barlami a uvidíš sám,to je ťažko povedať...každý sme individuálny...
Rika
07.06.12,12:11
Moja dcéra má tiež problémy s kolenami, nebudem to znova rozpisovať, už som tu v tejto téme o tom písala. Chcem len napísať naše skúsenosti, možno to niekomu pomôže. Chodíme v poradí tretiemu ortopédovi. Prvý ju chcel operovať asi po mesiaci, druhý sa snažil pomôcť liekmi, poslal nás na MR, keď nič nepomáhalo, tak nás tiež posielal na operáciu. Tento tretí jej nasadil lieky, ale aj injekcie 2krát od roka. Dcéra má okrem nejakých poškodených a zhrubnutých väzov aj poškodenú chrupavku a bakerove cysty. Predtým mala denne bolesti kolien, na silné bolesti sa budila aj v noci. Teraz to síce nie je ideálne, ale podstatne lepšie. Musí si dávať pozor, posilovať stehná, chrániť si kolelná a držať ich v teple, pretože ju začnú bolieť aj keď jej je na ne zima. Lekár nevylučuje, že raz bude operácia potrebná, ale treba sa snažiť čo najviac ju oddialiť. Vraj operáciou sa naruší aj prostredie kolena a potom sa to môže ešte zhoršiť. Má len 18 rokov a celý život pred sebou a ja by som si nerada vyčítala, že som dovolila niečo, čo jej stav ešte zhoršilo.
Aby som to zhrnula. Potom, čo som si prečítala v tejto téme a aj na iných fórach som brala operáciu ako poslednú možnosť, myslím, že viacerým viac uškodila ako pomohla. Treba sa skutočne obrátiť na viacerých lekárov, zvážiť, či je operácia potrebná. Tie cysty má pod kolenom, lekár sa jej viackrát pýtal, či jej nezavadzajú, ale zatiaľ jej žiadne problémy nerobia, nie je potrebné ich vyberať.
Ja osobne mám veľa negatívnych skúseností s lekármi, za dôveru lekárke jedna moja dcéra dopláca už osem rokov a moja mama doplatila na to životom. Všetkých prosím, je to vaše telo, vaše nohy, dobre si rozmyslite, či vášmu lekárovi budete veriť, alebo chcete poznať názor aj niekoho ďalšieho.
Prajem krásny deň a držím všetkým palce v liečení.
DanielaSL
07.06.12,19:45
Po mojich skúsenostiach aj ja doporučujem akému lekárovi veriť...
pasuliatko
07.06.12,20:39
ja som mala tiež 18 rokov keď som išla na prvú OP...
trisestri
14.07.12,12:22
kedy je operacia kolena nevyhnutna?/aky stupen gonartrozy/
pasuliatko
15.07.12,21:23
kedy je operacia kolena nevyhnutna?/aky stupen gonartrozy/

podľa toho aká operácia...
tina11
01.08.12,12:51
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu! V pondelok 30.7. som podstúpila artroskopiu pravého kolena (2 roky som chodila k ortopédovi s léziou med. menisku, potom som ho zmenila a ten mi tvrdil, že mám na tutti trhnutý LCA, takže to pôvodne mala byť plastika) ale našťastie menisky OK, a plastiku tiež netrebalo robiť, len mi do femorálneho úponu LCA navŕtal čosi na spevnenie. Môj problém ale je, že mám celé stehno mľandravé ako puding a nech robím čo robím, ani jedna kontrakcia sa mi od operacie nepodarila (už som si aj pustila Rammstein, nech mám k tomu tématickú hudbu a nič :) Aj napriek tomu sa snažím, aj keď v podstate dôjde ku kontrakcii zadnej svalovej skupiny. Mám byť ešte trpezlivá? O týždeň mi vyberú stehy a nechcem aby ma upodozrievali, že som to s cvičením flákala...Vopred ďakujem za vašu pomoc!
Raymond1
01.08.12,17:47
daj si višetriť ladviny tam je problem.
Raymond1
02.08.12,12:50
skus alternatývnu liečbu
Valcake
10.08.12,00:43
tina 11.... citujem... Mám byť ešte trpezlivá? O týždeň mi vyberú stehy a nechcem aby ma upodozrievali, že som to s cvičením flákala.

...neviem ako si na tom teraz, ale veru máš byť trpezlivá!!!!...no a cvičiť ďalej. !!!! Určite budeš chodiť aj na rehabilitácie a tam ti ukážu presné cviky...
...ja mám za sebou niekoľko operácií kolena, takže viem ako sa cítiš. Drž sa!
pasuliatko
10.08.12,12:27
Dobrý deň, chcem vás poprosiť o radu! V pondelok 30.7. som podstúpila artroskopiu pravého kolena (2 roky som chodila k ortopédovi s léziou med. menisku, potom som ho zmenila a ten mi tvrdil, že mám na tutti trhnutý LCA, takže to pôvodne mala byť plastika) ale našťastie menisky OK, a plastiku tiež netrebalo robiť, len mi do femorálneho úponu LCA navŕtal čosi na spevnenie. Môj problém ale je, že mám celé stehno mľandravé ako puding a nech robím čo robím, ani jedna kontrakcia sa mi od operacie nepodarila (už som si aj pustila Rammstein, nech mám k tomu tématickú hudbu a nič
:) Aj napriek tomu sa snažím, aj keď v podstate dôjde ku kontrakcii zadnej svalovej skupiny. Mám byť ešte trpezlivá? O týždeň mi vyberú stehy a nechcem aby ma upodozrievali, že som to s cvičením flákala...Vopred ďakujem za vašu pomoc!

tak hádam,že lekár by ti mal predpísať RHB sama od seba necvič ak nevieš ako.aby si si zbytočne neurlížila a čo chceš vidieť aký vísledok po 2 dňoch?!
74eva
10.08.12,15:11
Ja som začala cvičiť asi až dva týždne po operácii, lebo mi vtedy v nemocnici nepovedali ako mám cvičiť ani kedy mám už na nohu dostupovať :) Až po mesiaci na rehabilitácii som sa dozvedela presné cviky.
symir
10.08.12,19:26
AHOJ som druhý deň po ASK mám pretrhnutý ACL - mám 39 stále som aktívny hráč futbalového mužstva (nižšia súťaž ) - poradte či je nutné ísť na plastiku alebo sa dá hrať aj bez ACL .A je normálne že mám nohu pripuchnutú.

Ďakujem
tina11
12.08.12,09:22
Nechcela som vidieť nejaký výsledok preboha, to nie...ale lekár za mnou poslal rehabilitačnú sestru a tá mi ukázala cviky ktoré musím robiť: ohnúť nohu na posteli do 30°, cievnu gymnastiku a napínať na posteli m. quadriceps femoris- ale mala som ho ako ochrnutý, vôbec prvá kontrakcia sa mi podarila po týždni...
pasuliatko
12.08.12,20:14
AHOJ som druhý deň po ASK mám pretrhnutý ACL - mám 39 stále som aktívny hráč futbalového mužstva (nižšia súťaž ) - poradte či je nutné ísť na plastiku alebo sa dá hrať aj bez ACL .A je normálne že mám nohu pripuchnutú.
Ďakujem

nedá, áno je to normálne keď je opuchnuté, ja som 2 mesiace po OP mala koleno ako loptu stále...
weka
03.02.13,18:01
dobry den vedel by mi niekto odporucit skuseneho ortopeda ktory sa venuje aj operacii zadneho skrizeneho vazu. za rady a odporucania vopred dakujem
pasuliatko
04.02.13,17:59
dobry den vedel by mi niekto odporucit skuseneho ortopeda ktory sa venuje aj operacii zadneho skrizeneho vazu. za rady a odporucania vopred dakujem

v akom meste?
weka
04.02.13,21:14
To je jedno hlavne nech je to niekto kto tu operaciu robieva a rozumie sa tomu
terezamaria
04.02.13,21:34
dobry den vedel by mi niekto odporucit skuseneho ortopeda ktory sa venuje aj operacii zadneho skrizeneho vazu. za rady a odporucania vopred dakujem
Prievidza, MUDr. Cigaňák http://www.zzz.sk/?profil=1206
DanielaSL
04.02.13,21:35
No neviem síce....aká to je operácia...ale dr. Varga v Šaci je dobrý odborník, a tiež primár Lupták na Sportclinic.
pasuliatko
05.02.13,18:09
To je jedno hlavne nech je to niekto kto tu operaciu robieva a rozumie sa tomu

to nie je jedno, ak si z Ke zbytočne ti budem písať,že v BA je dobrý ten a ten lekár...
weka
06.02.13,08:05
dakujem vam za odpovede. :-) pasuliatko som z Banskej Bystrice ale som ochotna za skusenym a dobrym doktorom aj cestovat dalej kedze tu mi ortoped povedal ze on taku operaciu nerobi a ja mam velke prodlemi s tym kolenom
Valcake
06.02.13,21:48
weka...mne operovali predný skrížený väz, bočné väzy, ..to všetko v KE na Rastislavovej.
DanielaSL
25.03.13,10:33
Mali ste niekto robenú operáciu osteotómia? Alebo poprípade menený kolenný kĺb?
Valcake
25.03.13,17:02
Ja osobne nie, ale poznám niekoľko ľudí, ktorí majú umelý kolenný kĺb...dokonca obe kolená.
Hádam to nepotrebuješ vedieť kvôli sebe:confused:
Eulalia
25.03.13,17:44
Mali ste niekto robenú operáciu osteotómia? Alebo poprípade menený kolenný kĺb?
Danielka, mne menili kolenný kĺb vlani v apríli. Čo Ťa zaujíma?
DanielaSL
25.03.13,18:25
Zaujíma ma...ako si mohla ohýbať nohu? Dlho to trvalo...kým si ju zohla? A ako dlho to bolo bolestivé? Bola som minule na kontrole a povedal mi primár, že by som mala zohnúť nohu už viac..že je to tak na 30°. Aj keď poctivo cvičím ...nejako to nejde. :confused: Navyše sú tie cvičenia aj bolestivé.....cítim tú dlahu...bojím sa , že si to nejako poškodím.
DanielaSL
25.03.13,18:26
Val...umelý kolenný ma zrejme minie, keďže mi urobili túto osteotómiu...len nejako neviem zohýbať nohu.
Valcake
26.03.13,00:49
Danielka, nič sa neboj, nohu postupom času zohneš určite:). Keby si videla moju po operácii, no čo ti budem hovoriť stála ako keby bola v sádre. Keď som si sadla na posteľ, rehabilitačná sa zhrozila:eek:...noha zostala vystretá. Neviem kde, s kým a aké cviky cvičíš ty, ale so mnou cvičila rehabilitačná a tie cviky boli priam drastické, ale stálo to zato. ;) Buď trpezlivá, ale ako viem si doma...či? Držím ti palce!!!
Eulalia
26.03.13,04:55
Danielka, bolesti sú u každého iné. Ja som mala blbý prvý deň a prvú noc, to som nespala skoro vôbec. Ale hneď druhý deň po operácii prišla rehabilitačná a už mi dala motodlahu. To je taká lávka na elektrinu, kde upnú nohu a lávka sa hýbe a zohýba nohu v kolene. Dá sa to vydržať. Keď to porovnám, tak v podstate bolesti boli skoro také isté, ako pred operáciou. Vo štvrtok ma operovali a v sobotu som už chodila s barlami.
Najhoršie je, keď si človek tú svoju boľavú nohu mojká a ofukuje - to bol môj prípad.:---
Cvičenie bolí a ako Valika písala je niekedy drastické, ale stojí to zato. Určite Ti na rehabilitácii ukázali cviky, ktoré máš cvičiť doma. Precvičuj ich niekoľkokrát denne, nestačí dva-tri krát. Ak Ti kázali robiť podrepy, tak každú hodinu ich sprav aspoň desať. Nám dávali v nemocnici (na ortopédii aj na rehabilitačnom) pri bolesti a po cvičení studené obklady na koleno. Sú to také gélové sáčky, ktoré sa držia v chladničke a studené sa dávajú na koleno. Pomáha to od bolesti aj od opuchu.
Ja dnes zohnem nohu na 80 stupňov a to je málo. Ale spôsobila som si to sama, tým, že som nohu šetrila.
Takže jediné riešenie - cvičiť, aj keď s bolesťou. Po cvičení tá bolesť vždy poľaví a je stále menšia. Skús sa dostať do nemocnice na rehabilitačné oddelenie. Viem, že po výmene kĺbu platí poisťovňa dva týždne na rehabilitácii. Mne to veľmi pomohlo.

Držím palce.
DanielaSL
26.03.13,09:50
Val..cvičím s fyzioterapeutkou - súkromnou, platím si ju, lebo inak by som nevedela čo cvičiť. Cvičíme v týždni raz hodinu, naučí ma nové cviky, ktoré potom cvičím obvykle 2 x za deň sama. Je to drastické tiež....bolí to.
DanielaSL
26.03.13,10:03
Eli..mne nikto žiadne cviky neukázal..ani v nemocnici.Akurát mi tam dali 3 x nohu do tej motodlahy na 30°. Bola to v mieste kde mám dlahu pri kolene taká bolesť, až mi slzy tiekli....no potom to už bolelo menej. Ale ja som si aj vlani platila súkromnú fyzioterapeutku, ktorá ku mne chodila a zavolala som ju aj teraz. Cvičíme hodinu raz v týždni. V podstate mi vždy pridáva cviky..a ja ich potom 2 x za deň cvičím sama.Takže cvičím doobeda aj poobede asi po hodine..niekedy aj viac. Tiež chladím tými zmrzlinami. No ja sa ešte na tú nohu nesmiem postaviť..až za 4 týždne..keď pôjdem na kontrolu a urobia rontgen. Takže ja stále skackám na barlách a zdravej nohe.
Do nemocnice na rehabilitačné pôjdem aj ja...do Šace , ale až ako sa budem môcť postaviť na tú nohu. Údajne sa tam dlho teraz čaká...volala mi kamoška, že ženy na prijatie čakali aj dva mesiace. Takže asi mi iné neostáva len cvičiť doma....tá motodlaha by sa zišla..ale u nás to nemajú v nemocnici.
Som už v podstate 4 týždne od operácie...bolí to koleno na dotyk...neviem si ani na bok ľahnúť, len keď si to vypodložím vankúšom. A keby len koleno..ale celá noha. :confused:
Takže chce to len cvičiť a cvičiť..a trpieť...
No keď porovnám s vlaňajšou operáciou...tak to bolo nič oproti tomuto...noha nebolela vôbec, len opúchala až do jesene.
A ešte sa chcem spýtať, brali ste wobenzym?
Valcake
28.03.13,17:03
..ja po operácii..
milka 60
04.04.13,11:32
Ahojte , som dnes 28 den po tep kolena , ako som čítala vaše dojmi , je to ešte asi málo času , ale je normálne , že ma bolí stehenný sval na operovanej nohe na dotyk? a ako často ste doma cvcičili? podelte sa prosím so mnou , ĎAKUJEM , milka
DanielaSL
05.04.13,11:27
Milka ja som po osteotómii kolena.... čož ináč povedané je posunutie kolena o 1 cm do normálnej polohy a potom fixovanie 25 cm dlahou a klincami. Je to vraj ťažká operácia... dodnes ma bolí koleno aj stehno aj na dotyk... tú dlahu ako keby som tam cítila, koleno neviem zohýbať. Cvičím od prvého momentu ako som prišla domov, platím si súkromnú fyzioterapeutku, ktorá so mnou raz v týždni cvičí hodinu a potom každý deň cvičím aspoň 2 x za deň.
Eulalia
05.04.13,16:02
Ahojte , som dnes 28 den po tep kolena , ako som čítala vaše dojmi , je to ešte asi málo času , ale je normálne , že ma bolí stehenný sval na operovanej nohe na dotyk? a ako často ste doma cvcičili? podelte sa prosím so mnou , ĎAKUJEM , milka
Tá dotyková bolesť je asi normálna, mňa dodnes - rok po operácii - bolí horná časť jazvy. A noha mi neskutočne opúcha. Zrejme máš ešte stále nemecké barle, takže by si nohu pri státí nemala ešte zaťažovať. Ale po sediačky alebo ležiačky cvič neustále. Snaž sa napínať svaly a nohu vystierať a zohýbať. Aj cez bolesť. A keď dostaneš francúzske barle, rob čo najviac podrepov, aby si nohu dobre zohýbala.
Držím palce.
milka 60
07.04.13,14:15
ĎAKUJEM vám , za odpovede , snažím sa cvičiť , chodí mi aj sestra z agentúry , v piatok mi merala ohyb- cca 80 stup.dosť mi vadí bandáž nôh , čo sťažuje cviky
DanielaSL
07.04.13,18:33
To si dobrá, že 80 stupňov..ja len 30.
Eulalia
08.04.13,03:37
ĎAKUJEM vám , za odpovede , snažím sa cvičiť , chodí mi aj sestra z agentúry , v piatok mi merala ohyb- cca 80 stup.dosť mi vadí bandáž nôh , čo sťažuje cviky
Ešte si dávaš včeličky? Ja som si nohu musela bandážovať pokiaľ som si prichala fraxiparín. Potom som prešla na Anopyrín 100, ale aj tak mám strašné žily na tej nohe.
Zohýbaj, zohýbaj, zohýbaj - aj 200x za deň.:)
Nezabudni, že ešte nesmieš do horúcej vody. Po cvičení, keď Ťa bolí koleno, dávaj si naň studený obklad. V zdravotníckych potrebách dostať gélové vrecká, čo sa držia v chladničke a používajú ako obklad, tie sú dobré. Stojí to okolo 6-7 Euro.
milka 60
08.04.13,06:57
už som v obraze , prepáč
milka 60
08.04.13,07:00
Dnes končím z včielkami , je to dnes 35 deň po , studený obklad si dávam večer , kedže mám nohu ešte uviazanú, a to som si myslela , že začnem chodiť do kúpelov v Bojniciach a podla toho ešte nie
DanielaSL
08.04.13,09:12
A ja ešte stále včeličky...už 5 týždňov a ešte dva..minimálne...uff
DanielaSL
08.04.13,09:13
Ešte si dávaš včeličky? Ja som si nohu musela bandážovať pokiaľ som si prichala fraxiparín. Potom som prešla na Anopyrín 100, ale aj tak mám strašné žily na tej nohe.
Zohýbaj, zohýbaj, zohýbaj - aj 200x za deň.:)
Nezabudni, že ešte nesmieš do horúcej vody. Po cvičení, keď Ťa bolí koleno, dávaj si naň studený obklad. V zdravotníckych potrebách dostať gélové vrecká, čo sa držia v chladničke a používajú ako obklad, tie sú dobré. Stojí to okolo 6-7 Euro.


Eli ..zohýbať..ale ráno mi to ide..poobede už napriek chladeniu nechce...:confused: Aj keď teda nevzdávam a snažím sa aj tak...ale je to oveľa väčšie trápenie.
milka 60
08.04.13,14:26
držím palce , nevzdávaj to , aj ked je to drina
DanielaSL
08.04.13,15:28
No nevzdávam, ja som tvrdohlavý baran...ale predpokladám, že aj liečenie mi pomôže.
Eulalia
08.04.13,16:16
Dievčatá, studený obklad si dajte po cvičení, tak na pol hodinku, aby sa utlmila bolesť. To nevadí, že noha je zabandážovaná, ten chlad prejde aj cez oblečenie a obväz. Práve zato sú výborné tie gelové vrecká, nie sú mokré. Ak si dávate ľad, tak do sáčku a sáčok do uteráka.
Danielka, mňa pred šiestimi rokmi poslal obvodný ortopéd do nemocnice, tiež mi navrhoval osteotómiu. Ale primár si pozrel snímky a povedal, že to nemá význam, že o také dva roky budem potrebovať vymeniť kĺb. A vydržala som s tým až do vlani.:)
​Prečo sa nesmie dávať skoro po operácii horúci kúpeľ neviem, ale hovorila mi to aj doktorka na rehabke. Čakala som až na kúpele.
DanielaSL
09.04.13,12:14
Eli... dávam si tie gelové vrecká studené..ráno po cvičení a poobede pred cvičením aj po cvičení. Mne zase toto riešenie robili kvôli nie ani tak poškodenému kolenu ako vyosenému.
milka 60
12.04.13,07:00
Dievčatá a chlapci , dnes sa musím pochváliť - spravila som prvú jazdu:Dna bicykli - stacionar , urobila som prvých 70 otočiek , pred 2 dňami to bol ešte horor:mee:, aj zo slzami
DanielaSL
12.04.13,09:25
Super..to ja ešte nesmiem...ortézu mám stále na nohe a mimo gauča bez nej byť nemôžem.
Valcake
14.04.13,22:48
Danielka, bude to lepšie, iba to potrebuje čas..:rolleyes: ja som po prvej operácii ohla možno na 20 stupňov, koleno bolo tak stuhnuté, že mi chceli urobiť redres,:eek: ale cvičila som, ležala na rehabke/ inak to nešlo/ primár bol taký hnusný, že som bola z toho na nervy...potom dlho ambulantne... išlo to tak pomaly, že som si myslela :eek: až som spadla a urobila som si sama redres:--- ..tak som sa zľakla, že to vôbec nebolelo. Potom ma operovali ešte xkrát, ale to je už o inom/ niekde na začiatku som to opisovala/ teraz ohnem dosť dobre, ale už si nikdy nečupnem:rolleyes:
DanielaSL
15.04.13,14:35
Val..no veď aj toto moje hnusoba nie a nie sa ohnúť viac. A kde si ležala na rehabke, nie v Šaci ? A čo je redres? Menej bolí..ako bolelo..ale je dosť opuchnuté, lebo poobede s ním už ťažko cvičím, oveľa horšie ako ráno. Takže si myslím, že to aj ten opuch spôsobuje, že ho neviem ohýbať. Mňa tiež čaká rehabilitácia s ležaním ...:confused:. Ale tak som tam ležala a cvičila aj vlani... tiež už chodidlo nevystriem a nepritiahnem ako druhé zdravé, ale v jeseni po liečení už bolo celkom dobré , ani som necítila, že bolo operované. Dcéra si myslí, že ako začnem našľapovať, tak ono sa to postupne rozcvičí samo...
Valcake
17.04.13,21:38
Dani, isteže to bude lepšie ak už budeš našľapovať...hm, trpezlivoooosť;)
Ležala som vtedy na Terase v novej nemocnici. Redresia je násilné pretrhnutie zrastov- ohnutie kolena s uspatím. Nenechaj aby k tomu došlo...Teraz som ležala v starej 7 dní..Cez leto si nohu posilujem na záhrade :D a pomôže. Na opuch si daj list lopúcha ak už bude, alebo kapustný list /zábal- do dunstu/aj tvaroh je dobrý ;) len potom sa nedá zjesť:---:D Prajem veľa trpezlivosti :)
holubička1
06.05.13,20:39
Ahojte, prosím Vás má niekto skúsenosti s artroskopiou kolena v Nových Zámkoch?
katka309
19.07.13,12:56
Ahojte, chcela by som sa opýtať, či niekto nevie koľko stojí plastika roztrhnutého predného skríženého väzu v Šaci. Ďakujem
tina11
17.11.13,20:02
Asi neskoro, ale predsa odpoviem, pretože som akurát hľadala dokumentáciu od môjho kolena (opäť začalo štrajkovať) a vypadli na mňa nejaké faktúry :) Operovali ma v júly 2012 (športartro centrum) a mám tu 36 eur za nadštandartnú izbu (2 dni) a potom 80 eur, čo bude za operáciu, ale nakoniec mi nerobili plastiku, len mikrofraktúry. Zdá sa mi, že tá suma vrátane vstrebateľných skrutiek bola cca dvojnásobná...
Lou Weaver
30.05.14,07:39
nie ziadne injekcii po uraze a poskodeni chrupavky a makky casti kolena NEFUNGUJU!!!! Ak niekto tvrdi opak klame. Vybrala som 20 roznych injekcii za 3 roky aj lieky aj 2 operacie mam za sebou nic nfunguje. mam este dost daleko do 50 aj 60 a neostava mi nic len trpiet. Verte mi vsetko je len vyberanie penazi s vasej penazenky nic nieje ucinee. jedine liek na tlmenie bolesti. jednu pravdu mal lekar ked mi povedal- dobre sa uz mat nebudete!
jairocon
24.07.14,11:51
Tak sa nanestastie aj ja pridavam do skupinky "kolenarov". Mal som uraz, koleno zacalo velmi boliet. Traumatolog ma poslal na MRI - na ktoru som cakal mesiac a pol - dokonca aj v sukromnych MRI centrach boli cakacky dlhsie. Ked som sa vratil s vysledkom (lezia menisku stupna IIIb.) tak ma objednal na artroskopiu. Na Antolskej (BA) mi dali termin az 1.10. V Ruzinove povedali, ze cakacia doba je polroka, na vojenskej (sv. Michala) mi povedali, ze maju dovolenky a aj tak beru najskor policajtov/hasicov/vojakov. V Malackach (sukromna nemocnica) maju tiez dovolenky, tak ani nevedeli povedat.

Tak som skusal sukromne jednodnove... SportClinic povedali, ze cena je 800-1200 + 50 vstupna konzultacia. Au! V chirurgickom centre na Kozej maju dalsie 2 tyzdne dovolenky ale objednali ma na konzultaciu (30 EUR) s tym, ze sa dohodne termin v polovici augusta. U nich to stoji 440-550 EUR.

Ma niekto skusenosti s tym chirurgickym centrom (http://www.chc.sk/)?

A ked sme uz pri tom, mate nejake prakticke rady pred a po operacii?

1.) uz na konzultacii sa spytam ci mi nemoze rovno predpisat ortezu (nech to mam uz nachystane pred operaciou - je najlepsia nejaka na znehybnenie? Ci moze povolovat aj ohybanie kolena)?
2.) na interne vysetrenia mi daju ziadanku - tak to si pojdem dat do nemocnice niekde spravit
3.) ako sa potom objednava na rehabilitaciu? moze sukromne centrum objednat rehabilitaciu v statnej nemocnici? ci to budem musiet rehabilitaciu platit v tom sukromnom centre? (rehab neni v cene, plati sa osobitne - neviem kolko).
4.) kolko tej rehabilitacie treba?
5.) ako rychlo po operacii ste sli nazad do prace?
6.) mam sa pripravit, ze koleno uz je navzdy poskodene a bude to uz len zle? aspon taky dojem som nadobudol ked som precital poslednych 10 stran tohto vlakna... jedina pricina pre to sukromne centrum je, ze nechcem cakat este 2 mesiace na statnu nemocnicu - v praci toho dost nachodim, tak si to nechcem zhorsit este 2 mesiacmi chodenim s tym pokazenym kolenom.
benina48
02.01.15,14:00
Dobrý deň, bol z vás niekto na ASK kolena?ak ano ake to bolo?a prečo vámt o robili?Diky
Ja som bola na ask 9.7 2014 a do dnes chodim na injekcie co je 2.1.2015 a stale ma boli nemozem chodit poriadne ani po schodoch ani cupnut ani klaknut no uplne na nic!!!!
Je to uplne bolestive,uz som niekedy zufala,ze neviem kde by som si nohu polozila.Vodu mi vyberali uz 4x coho som sa najviac bala.
Valcake
02.01.15,14:15
benina 48 ...kde ti to robili? ...v profile máš ...zdravotníctvo.../ hovorí sa tomu syndróm bieleho plášťa / ...keby si pre čítala celú tému, tak by si videla, že nie si sama.
Neviem čo sa v tvojom prípade stalo, ale neboj sa bude to aj lepšie...potrebuje to čas a neviem či dokážeš cvičiť... no kúpele ..atď
Drž sa a nezúfaj, mne reoperovali 9x ..držím palce
pasuliatko
06.07.15,08:33
Takže Ahojte po dlhšom čase sa znova hlásim,že vo štvrtok idem na ďalšiu v poradí 3 operáciu ľavého kolena... tak dúfam,že to dopadne ok.
Zitulda
06.07.15,09:08
pasuliatko, držím palce a skoré uzrdavenie želám:)
pasuliatko
07.07.15,09:40
pasuliatko, držím palce a skoré uzrdavenie želám:)


ďakujem... ale tento raz sa nejako obávam :(
bettylou
17.10.19,00:10
Chcel by som sa spýtať či mi vie niekto dať adekvátnu odpoveď..... som štvrtý deň po artroskopii kolena robili mi vnútorný meniskus a chrupavku. Môj lekár mi povedal že tri týždne mám chodiť o barliach...najskôr to bola informácia pred operáciou že týždeň barle, ale mali mi robiť len meniskus. Lenže pri operácii zistil že mám poškodenú aj chrupavku a tak to po zákroku zmenil že tri týždne barle a na nohu nedostupovať. Zaujímam sa o tento zákrok už dlhšie a všimol som si že na niektorých klinikách kážu stúpať od začiatku na operovanú nohu. Mne to tiež nerobí žiadny problém. Chcel by som sa spýtať ak je tu niekto kto o tom vie že čo je vlastne správne a prečo v jednej klinike tvrdia to a v druhej zasa inak ??? Ďakujem
pozri vlado zlatoš, ako princíp dobré, ale každý si musí sám povedať podľa seba
nikvalchova
19.05.21,09:15
Mne na kĺby vždy skvele pomohol kolagén. Mrknite sa kdyžtak sem https://www.moj-pohyb.sk/2021/04/20/kolagen/ Je tam o ňom všetko popísané aj aké má kedy účinky.
Evamichalkova
02.06.21,13:15
Ja som teda podstúpila artroskopii ramena, ale napospol je to veľmi podobné tej kolena. Zákrok i následná rehabilitácia prebehla úplne hladko, ale verím že u každého to tak byť nemusí. Odporúčam mrknúť na tento článok https://www.zdrave-klby.sk/artroskopia-ramena/ sú tam všetky veci na čo sa pripraviť pred a po operácii.