Monika Kováčová
25.05.08,19:59
:D Tak som sa včera celý deň "bavkala". Doma som mala len jednu tretinu detí, išlo mi to rýchlo, skončila som cca o 22:30 :D.

Tu je postup:

Potrebujete v prvom rade takýto odborný garant (dohľad):
Monika Kováčová
25.05.08,18:02
Ďalej si upečiete tri piškótové cestá, každé z troch vajec (spolu teda 9 ks vajec... :)) Pozor, každé cesto bude inej farby:
Ja som upiekla modré, (ktoré zostalo tyrkysové), červené a oranžové.
Monika Kováčová
25.05.08,18:05
Jedno cesto, príp. formu obkreslíte, a od stredu zmeriate polomer. Napr. pri 24 cm priemere cesta je polomer 12 cm. Tento polomer rozdelíme na tri rovnaké časti po 4 cm.
Monika Kováčová
25.05.08,18:06
Kružidlom urobíme dva kruhy, ktoré vystrihneme:
Monika Kováčová
25.05.08,18:10
Papierový kruh priložíme na cesto a vyrežeme podľa toho tri kruhy z každého cesta. Spolu máme deväť kruhov:
Monika Kováčová
25.05.08,18:13
Keďže cesto sa najlepšie vykrajuje vychladnuté, medzitým uvaríme krém. U nás letí pudingový. Takže šup liter mlieka, zlatý klas, štyri žĺtka, 4 kopcovité pol. lyžice hl. múky, cukor cca 5 pol. lyžíc a uvaríme hustú kašu: Keď vychladne, vmiešame do krému jeden Palmarin.
Monika Kováčová
25.05.08,18:13
Urobíme si prízemie: oranžová, červená, modrá

Najväčší oranžový kruh potrieme riadne krémom z vnútornej strany kružnice. Vložíme červený stredne veľký kruh, potrieme ho riadne krémom z vnútornej strany a vložíme modrý štupeľ (kruh). Celé prízemie potrieme dôkladne krémom.
Rozalka
25.05.08,18:34
Monika, to vyzerá na riadnu pipľačku....
Fotku prekrojenej torty nemáš?
Monika Kováčová
25.05.08,18:36
prvé poschodie: červená, modrá, oranžová, vrch znova potrieme krémom.
druhé poschodie: modrá, oranžová, červená, vrch naposledy potrieme krémom.
Nakoniec potrieť krémom aj bok torty.
Monika Kováčová
25.05.08,18:37
Monika, to vyzerá na riadnu pipľačku....
Fotku prekrojenej torty nemáš?
mám, počkaj si, padneš na zadok... :D aspoň teda všetci u nás padajú, robievam ju vždy na narodeniny Vaneske
Monika Kováčová
25.05.08,18:41
Ozdobiť ju bola najväčšia drina, prvýkrát som skúšala poťah z marshmallow (našla som tu na porade). Vyvaľkáme, ozdobíme, napichneme sviečočku:
Monika Kováčová
25.05.08,18:43
Spúšť....
Monika Kováčová
25.05.08,18:47
No a takáto je úžasná, keď ju krájame:

Všetko najlepšie Vaneska7!!!
Monika Kováčová
25.05.08,18:51
Po párty:
Rozalka
25.05.08,19:26
Monika, klobúk dole, mne by sa to teda nechcelóóóóó.
Ozaj je krásna, ale keď si tú piplačku okolo predstavím, asi by som to nerobila.
Jara
26.05.08,07:58
Je krásna. Si šikuľka. Ja ju teda tiež skúsim, len nemám takého krásneho garanta.
beatap
26.05.08,08:27
pekné, kde presne si našla návod na ten poťah z marshmallow, nedarí sa mi ho nájsť
trisestri
26.05.08,10:04
aj tak nejako vyzera šachovnicova torta ,neviem či ten isty postup http://www.mojerecepty.sk/sachovnicova-torta.html
Monika Kováčová
26.05.08,10:31
aj tak nejako vyzera šachovnicova torta ,neviem či ten isty postup http://www.mojerecepty.sk/sachovnicova-torta.html


aj tá vyzerá supiš...! Len je asi dosť ťažká: toľko šľahačky, myslím na žalúdok ťažká... :)
paťuška
26.05.08,10:43
Mne sa páči viac tá v prírodných farbách aj keď si si dala určite námahu vytvoriť celkové dielo. Inak veľmi dobrá je aj brnenská krútená torta. Link neviem, ale je v každej knihe o múčnikoch.
katka25
26.05.08,10:49
vyzerá to suprovo http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif a dúfam, že aj tak chutí. ja mám doma originál formu na šachovnicovu tortu, raz dávno som si ju objednala z TVshopu, ale vôbec som v nej nepiekla(ale teraz si ma inšpirovala :D), stojí kdesi zapadnutá prachom, ups:o, no a vyzerá podobne, ako tie tvoje papierové :). možno ju odfotím a dám sem.
jozka56
26.05.08,11:21
Túto tortu si obzerám už od včera. Skúsim ju urobiť ako moju tortovú prvotinu. Kruhy z papiera sa mi určite podaria. Ten marschmallow si nájdem na porade /dúfam/. No, keď sa nepodarí, pôjde do koša. Keď sa mi podarí, rodina sa bude vytešovať. J:---
Jara
26.05.08,11:31
Túto tortu si obzerám už od včera. Skúsim ju urobiť ako moju tortovú prvotinu. Kruhy z papiera sa mi určite podaria. Ten marschmallow si nájdem na porade /dúfam/. No, keď sa nepodarí, pôjde do koša. Keď sa mi podarí, rodina sa bude vytešovať. J:---

Marshwallow nájdeš v tortách príspevok 150 :D
Jara
26.05.08,11:32
pekné, kde presne si našla návod na ten poťah z marshmallow, nedarí sa mi ho nájsť

V téme recepty, torty, prísp. 150 :D
jozka56
26.05.08,11:38
Pôjdem s vnučkou do obchodu, keď príde zo školy.Určite tie cukríky pozná. j:---
Rozalka
26.05.08,16:35
Túto tortu si obzerám už od včera. Skúsim ju urobiť ako moju tortovú prvotinu. Kruhy z papiera sa mi určite podaria. Ten marschmallow si nájdem na porade /dúfam/. No, keď sa nepodarí, pôjde do koša. Keď sa mi podarí, rodina sa bude vytešovať. J:---
Práve naopak: ako malá som "kvočala" pri babičke, keď piekla dačo nové, vždy si pohundrala: ak sa nepodarí, zjedia deti.
A po dopečení môj brat poznamenal: stará mama, veď toto sa ti vôôôôôôôôbec nepodarilo.
Tak to nejedz.
No ale si povedala, že keď sa nevydarí, zjedia deti.
:D:D
MILKA58
26.05.08,17:00
Musím uznať, krásna. Aj ja zvyknem piecť torty mojim najbližším k narodeninám,tiež niečo občas vymyslím, hlavne na ozdobu,ale toto je niečo super. Keby to nebolo výrobné tajomstvo, ako si docielila také farby? Tiež by som niečo také chcela skúsiť.
jozka56
26.05.08,18:31
Rozalka, ja keď som sa narodila babinky už neboli, ale kvočala som pri mojej maminke. Jej recepty ma sestra, je šikovná, ja sa po 50*ke vzdelávam na porade. Dnes som sa jej bola opýtať, či nemá farbivo na koláčiky a nemá, zajtra ho idem kúpiť do drogérie, v potravinách u nás ho nemali. 3-farebnú tortu začnem skúšať zajtra, aby som ju mohla do nedele vytvoriť. Máme rodinné stretnutie na chate. J
jozka56
26.05.08,19:11
Zvláštne, ako by sa na 3-farebnej šachovnici uhral šach. Torta bude určite super. j:---:D Napíšem Vám ako som pochodila, aj keď donútim niekoho iného z rodiny ju urobiť. Sestre už dnes bolo divné, čo špekulujem s farbou na potraviny. Veď uvidí :D:D:D:D Garanta/garanticu/ mám len 10-čného.
zuzi1
26.05.08,20:08
Ja robievam takisto trojfarebku, ale nič z papierov nevystrihujem, len si prikladám ku korpusu misky a tie potom obkrajujem. Korpusy mám: žltý, hnedý (kakaový) a červený s využitím bretónu.
jozka56
26.05.08,23:03
Zuzi1, čo je to využiť korpusy s bretónom????? j:---
Monika Kováčová
27.05.08,07:07
toho vystrihovania s papieru sa nebojte, to urobíte len raz a kruhy si odložte "nabudúce". Za predpokladu, že používate tú istú tortovú formu, nemusíte vymeriavať nič.
damati
27.05.08,15:48
Je krásna. Si šikuľka. Ja ju teda tiež skúsim, len nemám takého krásneho garanta.
No to je teda fakt, torta krásna a garant ešte krajší.
Dav
27.05.08,16:32
Ak sa mi podarí, prilepím link na Marsmalow polevu. Garant je úžasný, torta tiež, a že si ešte popri tom všetkom z toho stíhala urobiť dokumentárny seriál - úžasné.
http://www.porada.sk/t60886-p15-torty.html no a na konci 15 strany...
Monika Kováčová
28.05.08,11:39
cesto zafarbíte obyčajnou potravinárskou farbou v prášku: stačí troška nasypať do cesta pri miešaní...
zuzi1
29.05.08,13:51
Bretón je červená potravinárska farba.
jozka56
01.06.08,19:20
Dnes poobede na rodinnej oslave som sa predstavila šachovnicou tortou žlto-zeleno-hnedou. Obliata bola čokoládovou polevou a vysypaná drobnými cukríčkami v tvare slniečka/MDD/. Zožala som veľkú pochvalu. Teším sa. Fotená bola, ale kedy ju prilepím neviem, no, vlastne vtedy, keď mi ich dieťa donesie. Ďakujem za recept a posúvam ho kamarátkam. J:---