Stanislav 1975
09.05.11,08:16
cize je zbytocna akakolvek snaha???

existuje tu este nejaka spravodlivost???

clovek ma co robit sam so sebou, aby sa dal dokopy, riesit veci s policiou, lekarmi, socialnou, zamestnavatelom a este sa snazit dostat spat aspon cast svojho majetku.....

Vieš, kamarát doplatil na to,že vinník je chamtavý a chcel platiť,čo najmenej- Komunálna pois. je takou poisťovnou pre blbých...
preboha
05.06.11,17:16
stanislav, obchodník poistovne by mal vedieť, čo je to etický kódex, obchodník allianzu aj naspamäť, a v prvom rade by ho mal rešpektovať....
Worgak
09.06.11,21:14
Dobrý deň pán Preboha, som tu nový v utorok, som mal autonehodu pani na Mercedese mi nedala prednosť čiže som to do nej napálil, mám poškodený pravý predný blatník, nárazník, kufor, ľavý blatník ako tak ujde, posunutú prednú nápravu (nevyznám sa moc možno nevraveli nápravu ale nosníky alebo niečo také) čo sa týka motora nevypadá to že by tam bolo niečo poškodené ešte sme kufor neotvárali lebo sa nedá tak čakáme na odhadcu. - mám VW golf 4 r.v. 1999. bolo mi povedané že si pekne zacvakám zo svojho na čo momentálne nemám. Chcem sa opýtať aké mám možnosti aby ma to vyšlo čo najmenej alebo skoro nič.

Rád by som sa s Vami skontaktoval pán Preboha ale neviem ako

Vopred Ďakujem
preboha
14.06.11,18:21
pošlite mi foto auta na: kalkulacia1@gmail.com
Athulus
11.07.11,12:08
Mám problém :pred týždňom som mal nehodu ktorú som nezavinil moja škoda je : ohnutá predná kapota , predný náraznik, rozbité svetlo, ohnutý lavý blatník , inak je vozidlo pojazdné vinník mal len PZP v Alianz.

Pri obhliadke mi bolo povedané ze to bude riešené pravdepodobne ako totálka .

Preto ma zaujíma či si po doručení peňazí od poistovne môžem dať vozidlo opraviť , alebo ho budem musieť dať vyradiť z evidencie (ked je to totálka)
Nehodu som este nemal tak si neviem rady . Aby som neporusil neaký zákon
Moje vozidlo : Kia Sephia , r.v 1996 , výkon 59 kw, 85000 km realnych, mam k autu citový vztah a nerad by som ho dával zlikvidovať
Za pomoc dakujem
preboha
19.07.11,17:13
Mám problém :pred týždňom som mal nehodu ktorú som nezavinil moja škoda je : ohnutá predná kapota , predný náraznik, rozbité svetlo, ohnutý lavý blatník , inak je vozidlo pojazdné vinník mal len PZP v Alianz.

Pri obhliadke mi bolo povedané ze to bude riešené pravdepodobne ako totálka .

Preto ma zaujíma či si po doručení peňazí od poistovne môžem dať vozidlo opraviť , alebo ho budem musieť dať vyradiť z evidencie (ked je to totálka)
Nehodu som este nemal tak si neviem rady . Aby som neporusil neaký zákon
Moje vozidlo : Kia Sephia , r.v 1996 , výkon 59 kw, 85000 km realnych, mam k autu citový vztah a nerad by som ho dával zlikvidovať
Za pomoc dakujem
auto je Vaše, poisťovňa Vás iba odškodní, čo s autom urobíte je výhradne Vaše rozhodnutie, poisťovňa nemôže prikázať auto "zošrotovať"
alaya1
06.08.11,11:23
Ja sa chcem opytat, za kolko dni je poistovna, v nasom pripade Alians-poistovna vinnika povinna od podania vsetkych dokladov k poistnej udalosti tuto udalost likvidovat?
my sme vsetko zaslali uz v juni, doteraz nemame este odpoved, ako a co. A neviem, co bude, lebo zaciatkom septembra uplynie premlcacia doba. Volala som s likvidatorkou, povedala, ze je tam vela papierov a lekarskych nalezov, ze to bude trvat dlhsie.

Ako dalej postupovat? taha sa to strasne dlho. ved nehoda bola v roku 2009.
220870
06.08.11,13:29
Mne plnili zhruba za 4 týždne od podania všetkých potrebných vecí.Ale či majú na to nejakú dobu neviem.Skôr by som vedel Alianz vychváliť do neba za rýchlosť a korektnosť.Možno to bolo tým že suma bola "len" 20 000 SKK.
alaya1
06.08.11,13:30
Tak tu ide o dost vela penazi- trvale nasledky po nehode....asi preto, len sa bojim, aby sa to nepremlcalo.
preboha
09.08.11,18:35
Ja sa chcem opytat, za kolko dni je poistovna, v nasom pripade Alians-poistovna vinnika povinna od podania vsetkych dokladov k poistnej udalosti tuto udalost likvidovat?
my sme vsetko zaslali uz v juni, doteraz nemame este odpoved, ako a co. A neviem, co bude, lebo zaciatkom septembra uplynie premlcacia doba. Volala som s likvidatorkou, povedala, ze je tam vela papierov a lekarskych nalezov, ze to bude trvat dlhsie.

Ako dalej postupovat? taha sa to strasne dlho. ved nehoda bola v roku 2009.
nevolajte likvidátorovi, ale PÍŠTE (doporučený list)
P3tr4
17.08.11,21:39
Velmi ma zaujali Vase rady. Chcela by som sa poradit, nakolko dnes som nasla na parkovisku narazene moje auto, kt. mam na leasing s nastastie s vizitkou autora preliaceniny na prednych dverach auta. Auto je r.v. 2008. Je vhodne riesit tuto udalost cez moju havarijnu poistku, kt,, mam v Allianz alebo cez povinnu vinnika - Komunalna poistovna? Obvolala som si poistovnu, ale na call centre som sa dozvedela iba naucene frazy, ktore mi dotycna pani nevedela ani vysvetlit... Prosim o radu, nemam s tymto ziadne skusenosti, studujem na nete, ale neviem, ak by som si to riesila cez havarijnu, ci sa potom da vymahat spoluucast od povinej vinnika? Ako v tom figuruje leasingovka?
Dakujem za rady. P.
bubkoch
18.08.11,05:04
Velmi ma zaujali Vase rady. Chcela by som sa poradit, nakolko dnes som nasla na parkovisku narazene moje auto, kt. mam na leasing s nastastie s vizitkou autora preliaceniny na prednych dverach auta. Auto je r.v. 2008. Je vhodne riesit tuto udalost cez moju havarijnu poistku, kt,, mam v Allianz alebo cez povinnu vinnika - Komunalna poistovna? Obvolala som si poistovnu, ale na call centre som sa dozvedela iba naucene frazy, ktore mi dotycna pani nevedela ani vysvetlit... Prosim o radu, nemam s tymto ziadne skusenosti, studujem na nete, ale neviem, ak by som si to riesila cez havarijnu, ci sa potom da vymahat spoluucast od povinej vinnika? Ako v tom figuruje leasingovka?
Dakujem za rady. P.

v prvom rade kontaktuj vinnika a dohliadni na to aby nahlasil udalost do 15-tich dni vo svojej PZP poistovni ...
ak toto budes mat v suchu, potom mas dve moznosti:
- bud sa budes riadit inštrukciami likvidatora z poistovne vinnika a das si to preplatit v jeho poistovni z jeho PZP (bude to trvat dlhsie, opravu si zaplatis sama a budes cakat na peniaze z PZP poistovne)
- alebo to nahlasis ty vo svojej HP poistovni, das si to opravit zo svojej HP, tvoja poistovna to zaplati (pri tomto rieseni zaplatis len spoluucast), a nasledne požiadas poistovnu vinnika o preplatenie spoluucasti (tvoja HP poistovna zaroven poziada poistovnu vinnika o preplatenie toho co zaplatila ona)

avsak musis pocitat s tym ze ak sa uplatni amortizacia (teda ci budu menit nejake diely za nove) nemusis dostat spoluucast naspat (v prvom rade PZP poistovna nahradi skodu HP poistovni a len ked nieco ostane ide tebe za spoluucast)

ak cele naklady na opravu budu pozostavat len z ceny práce (vyklepanie, striekanie a pod.), ziadna amortizacia nebude
P3tr4
18.08.11,19:16
Dakujem velmi pekne za radu.
Tesim sa, ze som takto rychlo od Vas dostala odpoved.
Skusim to cez tu moju havarijnu teda a uvidime, co bude so spoluucastou...
Dakujem este raz velmi.
Petra
ĽubicaV
03.10.11,19:16
zdravim vas všetkých, prosím o radu: Manžel mal dopravnú nehodu, išiel po hlavnej ceste na skútri, z vedľajšej do neho napálil nepozorný vodič, manžel mal otras mozgu a zlomeniny, z ktorých sa liečil 7 mesiacov. Teraz ukončil PN a ja idem posielať doklady do Allianz ohľadom uplatnenia náhrady škody na zdraví, potvrdenia od lekára mám, ale ide mi o vyčíslenie náhrady za PHM a amortizáciu vlastného vozidla, nakoľko sa na rehabilitácie a kontroly dopravoval vlastným autom, vie mi niekto poradiť, čo všetko mám doložiť a či mi vôbec niečo preplatia? Bločky za PHM nemám. ďakujem za odpoveď

Dobrý večer euina , zaujímalo by ma , ako ste dopadli s náhradou škody na zdraví v Allianzi , a či Vášmu manželovi niečo preplatili ? Poradil Vám niekto čo k tomu treba všetko doložiť ? Ďakujem za odpoveď .
ĽubicaV
03.10.11,20:14
Poprosim vas o dalsiu radu, ohladne odskodnenia mojho muza po dopravnej nehode, kde vinnikom nebol on.
Vinnikom bol iny vodic, isiel v protismere, nerespektoval dopravne znacenie.K vine sa vinnnik priznal aj na policii.
Auto sme mali totalku- skoda nam uz bola vyplatena zo zakonneho poistenia vinnika nehody.
Problem je vsak s likvidatorkou, ktora ma na starosti poistnu udalost odskodnenia zdravia a materialnych veci poskodenyxch pri nehode.
Nechce to preplatit, aj ked vinnik sa na policii sam priznal, nakolko prokurator trestne stihaniwe voci vinnikovi zastavil na skis. dobu, no my sme sa odvolali. je mi to nelogicke.
Vinnik sa sam prizna, no ked ho neodsudia, nedostaneme nic? Ako je mozne, ze za auto preplatili.
Je na to nejaky §?

Dobrý večer lilika 45,
reagujem na Váš starší dotaz ohľadom dopr. nehody Vášho manžela . Zaujímalo by ma, ako likvidátorka vyriešila odškodnenie zdravia a či Vám niekto pooradil ? Ďakujem za odpoveď.
ĽubicaV
03.10.11,20:29
Dobrý večer alaya1 . Zaujímalo by ma , ako ste dopadli s likvidátorkou pri odškodnení trvalých následkov po dopravnej nehode? Ďakujem z odpoveď.
alaya1
04.10.11,05:48
Pri rieseni trvalych nasledkov Alianz uplne prehodila diagnozu manzerlovi, t-j. nevyplatili mu tolko bodov, ako odala odboprna lekarka v posudku. Manzel sa odvolal, prilozil dalise lekarske spravy, aj tie mu boli zamietnute. Tak uvazuje, ze sa obrati na sud, neviem, ako to pojdem dalej, je to dobre svinstvo, ak neviem kto z poistovne si dovoli prehodnotit diagniozu a vymenit ju za inu s mensim postom bodov!!!
alaya1
07.10.11,06:53
Dobrý večer alaya1 . Zaujímalo by ma , ako ste dopadli s likvidátorkou pri odškodnení trvalých následkov po dopravnej nehode? Ďakujem z odpoveď.

Chcela by som upozornit, aby ste si davali pozor na taketo prispevky v emailoch ich zaujimaju len vase osobne udaje.neposkytnu vam ani vypis z obchodneho registra....vraj vymahaju odskodnenie. Zial, ja si na takychto ludi davam sakra pozor.
HubickaSVK
29.10.11,07:17
Dobrý deň Vám prajem, v prípade že si neviete rady a chceli by ste sa do budúcnosti vyvarovať obdobným problémom a prenechať riešenie situácie na odborníkoch s tým rozdielom, že financovanie sporu je na našej strane tak ma kontaktujte na driza@das-obchod.sk alebo 0949616706. S pozdravom Dříza.
bubkoch
29.10.11,08:05
zase sprosta reklama ... toto sa nemaze ? dakujem
HubickaSVK
29.10.11,12:29
Mojím príspevkom som chcel povedať, že sú možnosti ako to riešiť. Ide o informácie a v uvážení každého z nás je aj možnosť že niekomu bude dobrá rada cenná. Nebudem sa viac vyjadrovať, keďže dané fórum je o porade a nie zahlcovať daný príspevok. Ďakujem za pochopenie.
bubkoch
29.10.11,14:13
Mojím príspevkom som chcel povedať, že sú možnosti ako to riešiť. Ide o informácie a v uvážení každého z nás je aj možnosť že niekomu bude dobrá rada cenná. Nebudem sa viac vyjadrovať, keďže dané fórum je o porade a nie zahlcovať daný príspevok. Ďakujem za pochopenie.
tu nie je co chapat ... na porade sa radi verejne ... takze ak mas nejake informacie alebo co poradit, tak to napis sem, ak si mienis len robit reklamu zadarmo, tak vypadni
moon512
10.11.11,17:15
Zdravím, pred pár dňami do "mňa" zozadu nabúral poistenec Alianzu. Auto som dala do servisu, škoda je dosť vysoká, takmer totálka. Je nejaká šanca, aby mi poisťovňa preplatila plnú sumu, alebo sa dá nejakým spôsobom vymáhať rozdiel od dotyčného? Ja mám len PZP. Aké mám možnosti? Navyše som PN pre bolesti krku a hlavy, ani s tým neviem čo ako postupovať.
Vopred Vám všetkým ďakujem.
krokodil28
01.12.11,11:06
Dobrý den,
potrebovala by som poradit, ci sa este oplati havarijne poistit Skodu Octaviu r.v.2004, momentalna honota cca 4800€. Dakujem za akukolvek radu:o)
preboha
28.03.12,19:50
Dobrý den,
potrebovala by som poradit, ci sa este oplati havarijne poistit Skodu Octaviu r.v.2004, momentalna honota cca 4800€. Dakujem za akukolvek radu:o)

treba sa na vec pozrieť cez peniaze. Ak mi auto zajtra zhorí alebo ho ukradnú mám na účte chechtáky na ďalšie? Ak áno poistku netreba. Ak nie, poistka môže potešiť.
janka104
26.06.12,12:55
Dobrý deň, mala som haváriu, nie som vinník, vinník aj ja máme len PZP a neviem ako sa rozhodnúť či si dať auto opraviť alebo vyplatiť ako postupovať? ďakujem
Ice dive
26.06.12,13:23
záleží od okolností aké je to auto, aké je staré aký je rozsah poškodenia... a mnoho iných faktorov...
janka104
26.06.12,13:39
auto má 8 rokov a škoda priebežne určená políciou je 4000 eur, hodnota auta asi 7000 eur, neviem ako ďalej či zobrať od poisťovne hotovosť alebo dať preplatiť faktúry ako by to bolo najlepšie majú kooperatívu
bubkoch
26.06.12,17:51
auto má 8 rokov a škoda priebežne určená políciou je 4000 eur, hodnota auta asi 7000 eur, neviem ako ďalej či zobrať od poisťovne hotovosť alebo dať preplatiť faktúry ako by to bolo najlepšie majú kooperatívu

uz si sa pytala v inej teme, takze v skratke:
po obhliadke si mozes s autom robit co chces, poistovna ti nepreplati faktury za opravu, zaplati ti vysku sposobenej skody za ktoru zodpoveda vinnik, a co s tymi peniazmi urobis je len tvoja vec ... rovnaku sumu od poistovne dostanes bez ohladu na to ci auto opravis alebo zosrotujes alebo predas havarovane

teda aby som bol presny, priblizne rovnaku sumu dostanes, lebo pri plneni rozpoctom dostanes sumu zniznu tusim o dph a pracu, ked das opravit, tak poistovna amortizuje len nove diely, pracu neamortizuje a preplati aj dph, ak je to viac ako casova cena auta, je to totalka a vyplati cca casovu cenu
janka104
27.06.12,15:41
ďakujem dnes mi to boli naceniť asi to vychádza na 5000 a bude to asi aj viac ak pozrú ešte motor, ceny ojazdených v mojom prípade asi 7000 eur, ak to bude totálka budem stratová?
preboha
27.06.12,18:42
ak nechcete byť "stratová" ozvite sa.
janka104
28.06.12,06:56
môžte mi dať na vás číslo? vy pracujete ako čo?
preboha
28.06.12,19:45
moje číslo som už niekde uviedol, a zase veď nemusí byť na každej stránke porady....
janka104
29.06.12,09:40
ok
janka104
13.07.12,12:25
do kedy mi musí poisťovňa kooperatíva vyplatiť poistne plnenie za totálnu škodu na aute po havárii? ďakujem
Saaaska
24.07.12,10:52
Zdravim vsetkych poradakov.V piatok 20.7.2012 sme sa aj my s manzelom zaradili medzi ucastnikov dopravnej nehody, ale tych, ktori ju nesposobili.Vo vecernych hodinach sme na krizovatke v Ziline zastavili na cervenu a zozadu do nas nabural kamion.Ten kamion vrazil zaroven este do dodavky, co stala vo vedlajsom pruhu. My mame Peugeot Partner r. 2003. Rozbil nam zadny kufor, svetla, blatnik.... Nemame havarijne poistenie, iba PZP v AXE. Privolali sme policiu a vodic kamiona priznal jeho chybu. Spisali sme Zaznam o nehode, vymenili si udaje ... on je poisteny v Allianz. Pokusali sme sa volat asistencne sluzby AXA, ale marne.Od piatku do pondelka nam zaznamnik oznamoval, ze vsetci operatori su obsadeni, takze sme sa ziadnej pomoci nedockali.Pomoc nam poskytol dalsi poskodeny ucastnik nehody aj s jeho odtahovkou.
V pondelok rano manzel zasiel do Allianzu nahlasit skodovu udalost, zaroven navstivil dve servisne pracoviska Peugeot, kde nam obhliadli auto a pokusili sa vycislit opravu.Az mi bolo zle. Opravu nam vycislili cca 5.000,-€ a hodnotu auta nam vycislili na 2.600,-€ !!!! Ja viem, ze pre poistovnu nase auto uz ani nie je auto, ale to nase auto do piatku nebolo nikdy havarovane !!
My sme ho pravidelne servisovali, udrzovali, slapalo ako sa patri... my to auto potrebujeme....prosim Vas, ako mame postupovat, aby sme od poistovne dostali nejake peniaze na adekvatnu opravu ?
Dakujem za kazdu radu.
janka104
24.07.12,11:09
aj nám sa stalo to isté, nie naša vina, a teraz čakáme už mesiac na vyjadrenie poisťovne a sme bez auta je to totálka, oni majú vždy čas, a ani vrak nám nikto nechce kúpiť. So zvedavá koľko nám dajú, takisto sme do auta vrazili kopec peňazí, ale oni vraj na to majú svoje tabuľky, vy ak máte bločky o oprave dajte si zavolať znalca aby ocenil auto, lebo vám poisťovňa určite nedá to čo vám patrí
alchstuip
25.07.12,10:30
poziadajte pistovnu o plnenie tzv. "rozpoctom", vyplatia vam tabulkovu sumu. Potom chodte do nejakeho normalneho servisu s normalnymi cenami, nie do autorizovaneho servisu danej znacky. Autorizovany servis ma vacsinou o 100% vyssie ceny ako nejaky mensi servis. A castokrat aj menej kvalitnu robotu.
Ak posluchnete tuto radu, je dost mozne, ze vyplatene poistne plnenie bude dokonca o par eur vyssie ako naklady na opravu. Smaozrejme, zalezi od toho, aky drahy/lacny servis si vyberiete.

Inak, celkom pekne spravanie asistencnej sluzby v AXE...... dobre vediet. s Mondialom od A....... som nikdy take problemy nemal.
Saaaska
26.07.12,03:49
ďakujem Vam za rady. Od pondelka len obiehame servisy, hladame všetky možne informacie ako riešiť opravu .. už mam z tolkych informacii hlavu ako E.T. Ano, jedina možnosť pre nas je riešiť opravu svojpomocne. Včera nás volali z Allianzu znovu na obhliadku vozidla... nerozumiem tomu ... auto obhliadli v pondelok ...
Odhady servisov su tiez rozne, takze stale hladame, zvazujeme ...
janka104
26.07.12,05:49
asi chcú zistiť či to nie je totálna škoda
preboha
03.08.12,16:23
do 15 ní OD DŇA, kedy majú všetky potrebné ( vyžiadané) podklady
preboha
03.08.12,16:26
niekedy je to dobré riešenie, niekedy to najhoršie, ale bežný klient si nebude vedieť vybrať, pretože na to treba trochu viac poznať spôsoby odškodnenia než ako ich ľudia bežne poznajú..... skrátka toto nie je dobrá porada
janka104
14.08.12,07:27
Dobrý deň, už prešiel 1 mesiac odkedy sme doložili všetky doklady k poistnej udalosti, a ešte sa nám z kooperatívy neozvali, a my keď voláme tak nedvíhajú telefón, raz sme sa dovolali, tak povedali, že nám dajú vedieť ale od vtedy nič neprišli je tomu 2 týždne, neviem či nepodám sťažnosť
preboha
20.08.12,18:32
treba reklamovať zásadne PÍSOMNE, a upozorniť na zákonom stanovenú lehotu - 15 dní od doručenia všetkých podkladov
janka104
21.08.12,05:42
už mi konečne volali,že to vybavili a posielajú peniaze po mesiaci aj niečo ďakujem
alchstuip
21.08.12,10:09
Kooperativa je vrcholne nekooperativna, ked ma vyplatit nejake peniaze
smithi14
13.09.12,19:22
Zdravím mám tiež problém s poistným plnením od Allianz. V auguste 2012 sme si s manželkou obstarali nové auto Renault clio grandtour od spoločnosti Euromotor Plus Banská Bystrica na leasig RenaultFinance od spoločnosti unicredit leasing. 2.9 2012 som mal škodovú udalosť auto malo 1600 km a necelý mesiac. Pred auto mi skočil 9 ročný jeleň veľký jak krava. Auto je plne pojazdné motor a nápravy bez poškodenia poškodené su karosárske diely celá ľava strana vrátanie čelného skla kapota, nárazník, lavé predné a zadné dvere aj stredový stlpik posununý trocha + nezistené škody. Odhadovaná cena opráv je 8300 eur v euromotor plus BB. Má príst na obhiadku likvidátor do renaultu a majú sa dohodnuť čo a ako. cena nového auta bola 10 490eur a poistené bolo na túto cenu. Mám iba základné havarijné poistenie so spoluúčasťou 5%. Alianz berie ako totálnu škodu hodnotu 70% z ceny vozidla v mojom prípade je to 77%. Čo ma víjde lepšie tlačiť na opravu alebo totálka? komu ostane pri totálke auto? Najviac ma zaujíma koľko by som dostal reálne za auto ako totálku? GAP pripoistenie som nemal v prípade otázok ma kontaktujte budem rád za každú radu
preboha
20.09.12,18:12
nie je oprava, ako oprava. Výmena každého aj trochu poškodeného dielu je dobrá pre servis, ale nie pre Vás. Oprava v servise, ktorý vie okrem výmeny dielov aj niečo opraviť, môže pre Vás znamenať, napr. že to nebude totálka. Poisťovňa posudzuje opraviteľnosť podľa PREDPOKLADANÝCH nákladov na opravu. Ak viete - resp. servis vie zabezpečiť opravu v cenovej relácii napr. 7000 EUR, tak by to nemala byť totálka. Aj pri totálke auto zostáva Vaše- resp. leasingovky. Takýto rýchly koniec leasingu pre Vás bude malá finančná katastrofa - nechajte si to predbežne spočítať v leasingovke.
alaya1
29.09.12,07:25
Chcem sa opytat, aka je dlzka premlcacej doby, ak skodova udalost bola r-.2009- riesenie trvalych nasledkov a stazenie spoloc.uplatnenia sa riesilo v juni 2011. Podla lekarskeho nalezu bolo ine obodovanie, ako uznali. No uznali len uplne minimum a po odvolani to neupravili. Da sa to este riesit, ci uz je to premlcane.
tomass44
19.10.12,16:07
je tu niekto kto by mi poradil s plnennim poistnej udalosti vsetko potrebne napisem moj meil gejdos.tomas@gmail.com
preboha
24.10.12,15:50
dá sa to riešiť - pošlite mi SS
libor01
22.11.14,19:35
Dobry den,
Viete mi poradit ako postupovat ak nesuhlasim s totalnou skodou? Mam havarijnu poistku poistovna kooperativa trva na totalnej skode, pricom autorizovany servis jej predlozil ponuku na opravu ktora je mensia ako 90%. Ocenene vozidlo je na 8300 oprava max. 7300 co je teda menej ako spominane percento. Dakujem za kazdu radu a pomoc.
Ing. Ľubomír Janoška
23.11.14,08:16
Dobry den,
Viete mi poradit ako postupovat ak nesuhlasim s totalnou skodou? Mam havarijnu poistku poistovna kooperativa trva na totalnej skode, pricom autorizovany servis jej predlozil ponuku na opravu ktora je mensia ako 90%. Ocenene vozidlo je na 8300 oprava max. 7300 co je teda menej ako spominane percento. Dakujem za kazdu radu a pomoc.

1/ Poisťovne štandardne hodnotia 90% ako totálnu škodu.
2/ Zadajte si samostatnú novú otázku, tu v diskusii si ju nikto nevšimne.
preboha
28.11.14,12:23
u odškodnenia z PZP neplatia žiadne %, stropom odškodnenia je aktuálna hodnota vozidla
Ing. Ľubomír Janoška
28.11.14,15:30
u odškodnenia z PZP neplatia žiadne %, stropom odškodnenia je aktuálna hodnota vozidla

- Allianz-Slovenská poisťovňa 70 %

- Groupama poisťovňa 80 %
- ČSOB poisťovňa 80 %

- Generali Slovensko 85 %

- Kooperativa poisťovňa 90 %
- Wüstenrot poisťovňa 90 %
- Komunálna poisťovňa 90 %
bubkoch
29.11.14,11:02
jeden o koze druhy o voze ...
tie % su limit skody pre posudenie totalky, nie % plnenia skody ... plni sa samozrejme vzdy 100% aktualnej hodnoty auta
preboha
03.12.14,16:15
pre p . Janoška: % ktoré udávate, hovoria o ZMLUVNE dohodnutom %. Pri jeho prekročení poisťovňa rieši vec ako tzv. finančnú totálku ( auto sa technicky opraviť dá, ale je to drahé). To ZMLUVNE DOHODNUTÉ % znamená, že je dohodnuté v poistných podmienkach. Poistné podmienky sa vyskytujú iba v súvislosti s havarijným poistením. U zákonnej poistky pre poškodeného NEEXISTUJÚ žiadne poistné podmienky, a náhrada škody sa rieši bez ohľadu na nejaké %. Poškodený nemá s poisťovňou žiadnu zmluvu, a teda nemôže byť viazaný žiadnymi poistnými podmienkami. Že to % poisťovne uplatňujú aj pri PZP všetci vieme, ale ja dodám, že úspešne iba u tých klientov, ktorí nepoznajú svoje práva.
misoft
21.01.16,14:25
mimotemy
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html


Zadávanie otázok

Otázky zadávam samostatne, nie v rámci iných otázok alebo debát.

Dávam neužitočné!
jakubicek1
22.01.16,10:17
ok, ďakujem za upzornenie