velvet
02.06.08,16:38
Viem že je to ťažké, ale skúste niečo poradiť :o...určite to pomôže mnohým a nie iba mne...
kukučka
02.06.08,15:08
práve skúšam ;) kysnuté cesto bez vajec, vymiesené v pekárni a chcem ho uvariť v parnom hrnci ako knedlík. V špajzi mám ešte dosť zaváranín, servírovať ho budem ako buchty na pare. :D
nela88
02.06.08,16:39
A nemôže byť sójové mlieko?
kukučka
02.06.08,18:49
práve skúšam ;) kysnuté cesto bez vajec, vymiesené v pekárni a chcem ho uvariť v parnom hrnci ako knedlík. V špajzi mám ešte dosť zaváranín, servírovať ho budem ako buchty na pare. :D
večera sa vydarila a až potom som som si uvedomila, že cesto som robila s mliekom. :mee: Určite sa to dá aj so sójovým. Aby som to napravila, pridám recept od priateľky, ktorý nám veľmi chutí.
Sladká nátierka:
zmiešame nasucho
1 diel mletých ovsených vločiek
2 diely mletý mak, alebo orechy, slnečnica a podobne
nakoniec pridáme med a trošku vody
Wafle
ovsené vločky, rôzne celozrné múky, štipka soli, trošku oleja vymiešame do kašovitej podoby. Môžeme pridať pridať klíčky, otruby, hrozienka, rôzne semená.
oprava: samozrejme aj voda
Pečieme na waflovači, natierame sladkou nátierkou.
Ak ich chceme jesť na slano so zeleninou, môžeme do cesta pridať solčanku, rascu, TEBI, majorán
velvet
02.06.08,19:11
super :)...nevadí že niekde ide aj mlieko, to sa dá nahradiť sojovým alebo ryžovým...horšie je to s maslom, tvarohom a podobnými záludnosťami :---
sysula
03.06.08,04:20
A čo tak žemľovka?;)
waitinka7
03.06.08,04:34
A čo tak žemľovka?;)


No pokiaľ viem, tak do žemľovky ide aj mlieko aj vajcia...
heja3
03.06.08,04:36
Sladká nátierka:
zmiešame nasucho
1 diel mletých ovsených vločiek
2 diely mletý mak, alebo orechy, slnečnica a podobne
nakoniec pridáme med a trošku vody
Wafle
ovsené vločky, rôzne celozrné múky, štipka soli, trošku oleja vymiešame do kašovitej podoby. Môžeme pridať pridať klíčky, otruby, hrozienka, rôzne semená.
Pečieme na waflovači, natierame sladkou nátierkou.
Ak ich chceme jesť na slano so zeleninou, môžeme do cesta pridať solčanku, rascu, TEBI, majorán[/QUOTE]

Kukučka - tie wafle sa ako dajú vymiešať do kašovitej podoby? Veď tam idú suché veci a len troška oleja. Keby viac oleja tak áno, ale troška oleja to podľa mňa nespojí. Nedávaš tam vodu?
sysula
03.06.08,05:13
No pokiaľ viem, tak do žemľovky ide aj mlieko aj vajcia...
Ja ju robím bez mlieka, namiesto neho pouzivam osladenu vodu dochutenu vanilkou, alebo tym, co mam po ruke. Vajicka nedavam vobec, robim s jablkami. A vyborna je aj s vianockou namiesto zemli. Ak chces, pozriem doma na recept ;)
waitinka7
03.06.08,07:45
Ja ju robím bez mlieka, namiesto neho pouzivam osladenu vodu dochutenu vanilkou, alebo tym, co mam po ruke. Vajicka nedavam vobec, robim s jablkami. A vyborna je aj s vianockou namiesto zemli. Ak chces, pozriem doma na recept ;)


To sa mi zda divne, ani mlieko, ani vajicka, veď tie rožky alebo vianočku musím predsa do toho namočiť...
velvet
03.06.08,07:59
To sa mi zda divne, ani mlieko, ani vajicka, veď tie rožky alebo vianočku musím predsa do toho namočiť...

nie je to divné, je to super vymyslené :)
skúsila si si čítať zloženia výrobkov na obaloch, a nájsť niečo sladké čo neobsahuje mliečnu bielkovinu, vajíčka a zemiaky?...Je to nemožné :eek:
kukučka
04.06.08,09:20
wafle - samozrejme aj voda, už som to opravila
alla66
28.02.11,15:16
Viem že je to ťažké, ale skúste niečo poradiť :o...určite to pomôže mnohým a nie iba mne...
Bezhttp://fun-online.skg.sk/wap/book/img/kokoda.gif cestoviny s cukrom - Grankom - orechami - makom - s osmaženou strúhankou
osky
28.02.11,19:05
1.puding alebo krupicova kasa uvarene v ryzovom alebo sojovom mlieku.
posypat kakaom,skoricou,cukrom.....
na puding si mozes pripravit cokoladovu polevu:
trosku vriacej vody,praskovy cukor a kakao-musis to vymiesat na hladku ale nie vodovu konzistenciu,vody len tak za lyzicu,dve....chuti to ako pikao;)

2.v teme co dnes na obed som uviedla recept na ovocny puding bez mlieka:
ak ti zostane stava z kompotu,najlepsie z cucoriedok,jahod alebo malin,ale aj ine posluzia,tak tu stavu prevar.pokym sa uvari,vo vode si rozmiesaj primerane mnozstvo maizeny/solamyl,gustin..../ a vlej do vriacej stavy.za staleho miesania uvar na puding.podavaj s ovocim a ryzovymi burizonmi.

3.banan v cokolade/pouzi cokoladovu polevu,aku som ti napisala vyssie,v tej mlieko nemas!!!/

4.biele tofu rozmiesaj s medom a troskou vody a ochut si ako chces.
mozes pridat semienka,susene,kompotove,ci cerstve ovocie,vlocky.....

5.karamelove hrudky:
potrebujes cekrarenske kosicky.
z upaleneho cukru a vody si pripravis sirup-karamel,bez mlieka.do toho primiesas oriesky ,hrozienka,vlocky......zarobis si hustu hmotu a lyzicou naberas a vkladas do kosickov.nechas stuhnut.mozes poliat cokoladovou polevou alebo nechat take.
rdb
04.03.11,14:50
1. Pre alergikov bezne robim kysnute cesto bez mlieka a bez vajec. Takze pouzijem namiesto mlieka vodu. Potom ale pridavam tuky, nemusi byt maslo, staci aj olej. Do kila muky ale najmenej dva decilitre. Je pravdou, ze cesto je hutnejsie, ale pomalsie schne.
2. Potrebujes zohnat cicerovu muku. Namiesas si sojove, alebo ryzove mlieko a tolko cicerovej muky, aby vzniklo cesto palacinkovej hustoty (pridavam do neho este vanilkovy cukor) Cicerova muka sa sprava ako vajce a z tohoto cesta spravis krasne jemne palacinky. Radsej trochu mensie, lebo sa s nimy horsie robi, ale ked si zvyknes pojde to raz dva. Mimochodom tuto zmes bez cukru so solou a bylinkami mozes pouzit aj ako zalievku na zapekane jedla. Je to vynikajuce.
Ja mam v plane vyskusat este aj linecke cesto kde na miesto vajec pouzijem cicerovu muku a k tuku pridam aj trochu vody. Uvidime ako to bude drzat. :)
Ale palce drzim uz teraz.
rdb
04.03.11,14:56
Dalsou skvelou vecou je este rastlinna slahacka. Vyslahas doplnis chutou (kakao, karamel, odkvapkane ovocie) a naplnis do upecenej bezvajecnej piskoty. :)
http://www.deniky.zeny.cz/petrulinka/buchty-rezy-kolace/bezvajecny-piskot.html
osky
06.03.11,18:05
1. Pre alergikov bezne robim kysnute cesto bez mlieka a bez vajec. Takze pouzijem namiesto mlieka vodu. Potom ale pridavam tuky, nemusi byt maslo, staci aj olej. Do kila muky ale najmenej dva decilitre. Je pravdou, ze cesto je hutnejsie, ale pomalsie schne.
2. Potrebujes zohnat cicerovu muku. Namiesas si sojove, alebo ryzove mlieko a tolko cicerovej muky, aby vzniklo cesto palacinkovej hustoty (pridavam do neho este vanilkovy cukor) Cicerova muka sa sprava ako vajce a z tohoto cesta spravis krasne jemne palacinky. Radsej trochu mensie, lebo sa s nimy horsie robi, ale ked si zvyknes pojde to raz dva. Mimochodom tuto zmes bez cukru so solou a bylinkami mozes pouzit aj ako zalievku na zapekane jedla. Je to vynikajuce.
Ja mam v plane vyskusat este aj linecke cesto kde na miesto vajec pouzijem cicerovu muku a k tuku pridam aj trochu vody. Uvidime ako to bude drzat. :)
Ale palce drzim uz teraz.

tak toto sa prosim pekne vola Frittata a je to typicke talianske jedlo.v restauracii je dost drahe.a typicke je prave to ze je to z tej cicerovej muky.
lebo v kadejakych casopisoch som videla uz rozne "trittaty",boli to vsak obycajne omelety z normalnej muky.to sa potom vola gratin a je to nieco celkom ine.
v Taliansku je tu cicerovu bezne dostat ale kde sa da zohnat u nas?