velvet
03.06.08,11:36
Pestujeme doma aloe a samozrejme používame na rany a škrabance. Na vnútorné užívanie nemám odvahu :)...vie niekto z vlastnej skúsenosti niečo o vnútornom užívaní tohoto kaktusu?...pestovať to vieme, ale potrebujem nejaké recepty a tak som to zaradila sem :---
kačkapoliačka
03.06.08,09:57
Dobrý deň, ja poznám len 100% výrobky z aloe vera na pitie, resp. potieranie. Ale na prednáške som počula, že pri spracovaní sa nemá používať šupka, skôr sa listy lisujú, aby sa šťava dostala von. V šupke je niečo :o neviem čo, čo by sa malo dostať do tela v malom množstve. A tiež pozor je veľa druhov aloe vera. Prajem všetko dobré, veď aloe vera je veľmi zdravé.
kp
velvet
03.06.08,11:10
Práve som našla jeden recept...a dokonca tu na Porade :---
citujem :

Aloe (3 rocne vyhonky) cca 30 dkg pomixovat, pridat 30 dkg medu, 2 dcl liehu a 7 dcl vina BIKAVER. Nechat stat 10 dni, potom scedit a uzivat 1 polievkovu lyzicu 3 x denne.
Malo by to pomahat pri chorobach pecene. Ale mozno to pomaha aj na nervy, o mede je vseobecne zname, ze jeho uzivanie ukludnuje.
tetrisss
03.06.08,17:14
Problem je len ten, ze aloe vera ma niekolko desiatok druhov a urcite nie su rovnake.
viktorviktor
13.06.08,08:33
recept z Ukrajinského žurnálu "Babuška"
Pri tuberkulóze pľúc, ekzémy, ochrnutie, psychické a gynekologický choroby, roztrúsenej skleróze

1 kg aloe, starého 2-3 roky, zomelieme na mäsovom mlynčeku (pred rezaním nepolievať 5 dní) a dať do sklenenej nádoby. Pridať 2,5 kg medu, 2,5 litra domáceho vína. Dobre premiešať drevenou lyžičkou. Zakryť pevne pokrievkou a dať na tmavé chladné miesto na 5 dní. Prvých 5 dní užívať po 1 čajovej lyžičke 3 razy za deň 1 hodinu pred jedlom. Potom po 1 polievkovej lyžičke hodinu pred jedlom 3 razy denne. Doba liečenia od 2-3 týždňov do 1,5 mesiaca. Pri nevyhnutnosti po 2-3 mesiacoch je liečbu možné zopakovať.
Rozalka
20.10.08,17:14
Máte niekto skúsenosti so šťavou z ALOE VERA, od jednej nemeckej firmy, nechcem jej robiť reklamu, ale má v názve "L", "R" a "zdravie".
Užíva sa 3x denne po 3cl.
Xaveq
07.11.08,13:18
a je to skvelé aj na podporu imunity, mám vyskúšané :-)
arizona
07.11.08,18:54