yoyka
05.06.08,10:47
ahojte, prosím vás vedel by mi niekto povedať ako sa volajú také kocky napoly sú máčané v čokoláde, zvrchu a zospodu je oblátka a vo vnútri je taká fantastická plnka, sú asi tri centimetre vysoké, ak by ste mali niekto recept, prosíííííím.
velvet
05.06.08,09:00
Keď vieš že je to dobré, tak si to asi už jedla...aspoň napíš čo v tom ešte bolo...s oblátkou sa robí mnoho receptov...aj s fantastickou plnkou :D
Farks
05.06.08,09:10
ahojte, prosím vás vedel by mi niekto povedať ako sa volajú také kocky napoly sú máčané v čokoláde, zvrchu a zospodu je oblátka a vo vnútri je taká fantastická plnka, sú asi tri centimetre vysoké, ak by ste mali niekto recept, prosíííííím.

napadla ma griláž.
heja3
05.06.08,09:20
Stina
05.06.08,09:34
Burizónové kocky
Potrebujeme:
6 vajec, 360 g cukru, 360 g stuženého rastlinného tuku, 6 PL kakaa, 1 ½ balíčka burizónov, tortové oblátky, čokoláda na ozdobenie
Ako na to:
Vymiešajte vajcia s cukrom, pridajte nasekaný tuk a zmes nad parou šľahajte kým nezhustne. Do horúcej zmesi vmiešajte burizóny. Na plech uložte tesne vedľa seba tortové oblátky, na ne vylejte burizónovú masu a rovnomerne ju rozotrite a prikryte ďalšími oblátkami. Zaťažte a dajte na noc do chladničky.
Pred podávaním koláč ozdobte roztopenou čokoládou a nakrájajte na kocky.

Čokoládové oblátky
Potrebujeme:
250 g tuku, ¼ kg práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 50 g kakaa, 3 vajcia, obdĺžnikové tortové oblátky, čokoládová poleva
Ako na to:
Tuk s preosiatym cukrom, vanilkovým cukrom a kakaom miešajte vo vodnom kúpeli. Asi po 15 min. pridajte rozšľahané vajcia a miešajte ďalej, až kým sa krém nespojí a nevytvorí hustú hladkú hmotu.
Ešte teplú zmes natrite na oblátku, zakryte ďalšou oblátkou a znovu ju natrite, postup opakujte. Vrch rezov zaťažte a na niekoľko hodín dajte do chladničky (najlepšie cez noc).
Odležané rezy polejte čokoládovou polevou.
arizona
05.06.08,09:42
ahojte, prosím vás vedel by mi niekto povedať ako sa volajú také kocky napoly sú máčané v čokoláde, zvrchu a zospodu je oblátka a vo vnútri je taká fantastická plnka, sú asi tri centimetre vysoké, ak by ste mali niekto recept, prosíííííím.
Mne to pripomína Karamelové rezy
1 salko
1 celé maslo
30 dkg kr. cukru
30 dkg posekaných orechov
tortové oplátky

-Upáliť cukor na karamel,
-pridať maslo
- vymiešať na hladko a pridať salko a orechy.
Natrieť na oplátky-vrstviť. Rohy môžme namočiť do rozpustenej čokolády.
---------------------------------------------
alebo: Karamelové rezy bez salka- grilážky
30 dkg kr. cukru
1 palmarín
1 vajce
30 dkg posek. orechov
tort.oplátky

Na slabom ohni roztaviť cukor, potom pridať tuk
-vymiešať,po troche pridávať orechy, odstaviť
-rozšľahať v miske vajce a pomaly vmiešavať do masy.
Natrieť na oplátky...

RADA: odporúčam originál maslo,príp. Heru.Ak použiješ tie "maslové imitácie", plnka bude vytekať
DOBRÚ CHUŤ!
zalobaba
05.06.08,16:04
Metro ?:---