inculik
12.06.08,08:41
poradite nejaky netradicny sposob na karfiol?:)
janaGT
12.06.08,06:51
robím z neho karfiolové placky.
Ovarím karfiol, rozsekám na drobno, pridám vajíčka, koreniny, strúhanku podľa hustoty a smažím.
Leila2006
12.06.08,06:55
Našej rodinke najviac chutí v pare do chrumkava uvarený karfiol pokvakaný olivovým olejom, komu je to veľmi "chudobné", môže dochutiť nejakým dressingom.
riga
12.06.08,06:55
pozri tu (http://www.porada.sk/t7399-zeleninove-recepty.html#post58333) .
Hneď v úvodnom príspevku od porfin je príloha Zeleninove.doc a tam nájdeš veľa karfiolových receptov
inculik
12.06.08,07:02
diky dik
kitky
12.06.08,11:09
Ja robim karfiolovo syrove rezne.Podavam s tatarskou omackou alebo tzatziky z probiotickeho jogurtu.

Krafiol predvarim do polomakka. Roztlacim ale nie na kasu, musia zostat kusky.
Ked vychladne pridam asi 10 dkg tvrdeho nastruhaneho syra, 3 vajcia,hrubu muku podla potreby,cesnak,posekane bylinky /bazalka, petrzlen, koriander/,
moze byt aj susena zmes.
Troska majoranu, rasce, vegeta musi byt a troska mleteho cierneho korenia.

Zmiesam dokopy, formujem placky a vysmazam na oleji.Predtym mozete obalit v hrubozrnnej struhanke.

K tomu varene alebo opecene zemiaky.
Je to mnamka.:)
ZlaticaB
12.06.08,11:14
Karfiol sa dá robiť na mnoho spôsobov ale ja si nemôžem pomôcť nám doma najlepšie chutí vypražaný karfiol, nové zemiačky a uhorkový šalát. Mňam... (aj riadne nezdravé)
Marta V
12.06.08,15:22
Čína z karfiolu
HankaH
20.06.08,12:37
Karfiol sa dá robiť na mnoho spôsobov ale ja si nemôžem pomôcť nám doma najlepšie chutí vypražaný karfiol, nové zemiačky a uhorkový šalát. Mňam... (aj riadne nezdravé)

Tak s týmto absolútne súhlasím... ale mne chutí aj karfiol zapekaný so špagetami:
Uvarím si špagety aj karfiol, do vymastenej zapekacej misy dávam vrstvu špagiet, vrstvu karfiolu - to polejem smotanou (ja miešam jednu kyslú s jednou šľahačkovu, ale môže byť aj na varenie) a posypem strúhaným syrom.Takto opakujem vrstvy tak, aby poslednou vrstvou boli špagety. Navrch nakrájam trochu masla a dám prikryté upiecť.
VladoaKatka
20.06.08,13:59
Robím zapekaný karfiol s kuracím mäsom, so šampionmy a celé zalejem s prípravkom magi dobré nápady - zakaždým pridám niečo iné do nálevu - papriku kápiu alebo horčicu, cesnak, kôpor alebo striedam syry - a to plesňový, alebo údený. Na nálev kvôli energetickej hodnote nedávam šlahačku ale kyslú snotanu alebo jogurt, acidko a jedno surové vajíčko do toho rozšlahám.
Všetko najprv orestujem na olivovom oleji - cibuľu, mäso, šampiony, karfiol, potom to dám do zapekacej misky zalejem s už spomínaným nálevom a pečiem podľa potreby cca 45 minút. K tomu si dáme už len zeleninový alebo uhorkový šalát, resp. kyslo nakládanú zeleninu.

Niečo na spôsob - co dúm dá.
Dav
20.06.08,14:24
Robievam karfiol zapekaný so Syrovou omáčkou z Vitany, treba k nej pridať smotanu na šľahanie. Uvarený karfiol prelejem omáčkou, zapečiem. Ako príloha zemiaky, hranolky, alebo chlieb. Niekedy pridám ku karfiolu aj v šupke uvarené, očistené a nakrájané zemiaky, zalejem Syrovou omáčkou, zapečiem.Ako príloha - akýkoľvek šalát.
damati
21.06.08,13:00
poradite nejaky netradicny sposob na karfiol?:)
Ja robievam karfiol so šunkou, zalejem mliekom s rozšľahaným vajcom a zapečiem, podávam so zemiakmi.
Žabinka
21.06.08,13:49
Surový, umytý, rozobratý karfiol (nevarím karfiol, moja rodina má radšej keď nie je veľmi mäkký) vložím do maslom vymazanej a strúhankou vysypanej jenskej misy, husto posypem hrubo nastrúhaným eidamom-čim viac, tým lepšie, zalejem kyslou smotanou, posolenou, s rozšľahaným vajíčkom, upečiem, zjem. Jednoduché, rýchle, výborné, najlepšie s varenými novými zemiačikmi.
Soňurka
21.06.08,19:08
Recept jednoduchý, rýchly, zdravý a pritom výborný :)

Karfiol rozoberieme na ružičky, povaríme v osolenej vode, horúci vyberieme na tanier, pridáme na vrch kúsok čerstvého masla, posypeme postrúhaným syrom, ktorý sa nám krásne roztopí ;). Na kraj taniera pridáme kopček (alebo dva :D) pochúťkovej kyslej smotany.
Dobrú chuť! :)
Soňurka
21.06.08,19:23
A ešte jeden, ktorý sa nám osvedčil:
Karfiol na ružičky a zemiaky nakrájané na kolieska, alebo iné obľúbené väčšie kúsky, krátko povaríme v osolenej vode. Mladučkú cuketu nakrájame na hrubšie kolieska aj so šupkou, tiež na hrubšie kolieska mrkvu. Všetky suroviny spolu v miske premiešame, ochutíme soľou, rascou, kari (štipku) č. korením, pridáme ešte celé strúčiky cesnaku, prípadne na väčšie kúsky cibuľu,na úzke, tenké plátky slaninku, 1 lyžicu oleja. Po premiešaní dáme na plech a upečieme v rúre.
Pre zmenu druhýkrát môžeme po upečení už na tanieri posypať strúhaným syrom tak, aby sa nám tento roztopil.
Je to vynikajúce!!!!

Prajem dobrú chuť ;)