Rubrika
15.06.08,14:07
Chcela by som sa spýtať či sa dajú zamratiť čerešne.
Keďže sa zamrazujú jahody,černice,ríbezle,zelenina,slivky,atď,tak by som chcela zamraziť aj čerešne ak by sa to dalo.
ajka100
15.06.08,12:15
Ešte som to nepočula, ani neskúšala. Skús to. Možno bude lepšie keď ich pred zmrazovaním vykôstkuješ. Daj vedieť ako to dopadlo.
janusik07
15.06.08,12:19
Ja zmrazujem a potom ich davam do kolaca. Iba ich umyjem, nevyberam kostky a dam do sacka.
Rubrika
15.06.08,12:49
Rozmýšľala som nad tým či ich vykôstkovať alebo ich aj s kôstkami celé zamraziť.
Janusik07 po rozmrazení nie sú také rozmočené ?
Vďaka za radu, vyskúšam to.
babka - ježibabka
15.06.08,15:42
Ja som ešte tiež čerešne nezmrazovala, ale som dnes robila štrúdlu a dostal sa mi do rúk "Plus jeden deň receptár" z 13. júna, kde je uvedené, že majú byť odkôstkované, tak čo mi zostalo som už dala na skúšku zamraziľ. Uvidím, čo urobia.
bezradná
15.06.08,17:26
Ja som ešte tiež čerešne nezmrazovala, ale som dnes robila štrúdlu a dostal sa mi do rúk "Plus jeden deň receptár" z 13. júna, kde je uvedené, že majú byť odkôstkované, tak čo mi zostalo som už dala na skúšku zamraziľ. Uvidím, čo urobia.
Ja som robila koláč z toho istého časopisu a čo mi zvýšili čerešne, mama ich vykôstkovala a už sa mrazia.
mimotemy piekla som ten tirolský čerešňový koláč a bol takýýý mňamkový
durisovad
15.06.08,19:02
Ja ceresne zamrazujem bezne a uz niekolko rokov. Do mraziaka ich poukladam v jednej vrstve na plech, potom ich zosypem do sackov, takze nie su polepene. Daju sa pouzit na kolac, na knedlicky a chutne su v zime aj len tak, mierne rozmrazene.
janusik07
16.06.08,13:00
Rozmýšľala som nad tým či ich vykôstkovať alebo ich aj s kôstkami celé zamraziť.
Janusik07 po rozmrazení nie sú také rozmočené ?
Vďaka za radu, vyskúšam to.

ja ich zmrazujem bez kostok, lebo kostky z ceresni sa mi vyberat nechcu a pouzivam ich len do kolac v zime a su dobre. Na jedenie sa mi moc z mraznicky nepacili, ale vyskusajte.
jarosenka
16.06.08,18:08
Čerešne tiež zamrazujem - keď je dobrá úroda. Poukladám ich do krabičiek od margarínu, vložím ešte do sáčku a zamrazím. Čerešňové knedličky, napríklad v decembri, chutia úplne super.
katulik111
17.06.08,11:12
ja ich tiež mrazím na koláč bez kostok a do gulí ich dávam aj s kostkou mrazím ich v nádobách tupervare ale pred tým som ich dávala tiež do kelímkov od masla same su ale chutné neni z mraziaku ,len do varenia alebo pečenia tam nachuti nestrácajú
osky
13.11.08,23:11
ja by som len dodala,ze kazde ovocie ktore mrazim,vzdy zasypam aj cukrom/striedam do kelimkov vrstvu ovocia a jemnu vrstvu cukru.
necham aspon pol hodinku postat-ovocie mierne pusti stavu a az potom to dam mrazit.

bez toho cukru nema uz ovocie po vybrati z mraznicky ziadnu chut.
ale s troskou cukru osviezia i ceresne i celkom kysle ribezle.bez cukru som mrazila v zivote len raz a ledva sme to pojedli.