Dara9
18.06.08,09:25
Pekný deň Poraďáci.
už som tu nielen v tejto rubrike našla veľa nápadov a inšpirácií a preto som sa rozhodla pridať jeden recept na syrové placky. Tri celé vajcia rozmiešame s jednou pochúťkovou smotanou a deviatimi lyžicami hladkej múky. Osolíme, pridáme vegetu, tri strúčky lisovaného cesneku a nakoniec 10 dkg nahrubo nastrúhaného syra a 10 dkg nakrájanej šunky. Všetko spolu pekne zmiešame a môžeme robiť na rozohriatom oleji v telflónke placky veľkosti doliek.
Skúšala som aj obmenu, t.j. miesto šunky som pokrájala uvarený karfiol a pridala lyžicu strúhanky. Recept bol označený ako "brutálne dobré placky" a oni aj také fakt sú.
ZlaticaB
18.06.08,07:48
Zapáčil sa mi ten receptík a hneď som si ho aj opísala. Vyskúšam dnes na večeru. Čo sa k tomu ešte hodí, mliečko, cmár alebo niečo iné...
betyna8
18.06.08,09:00
Zapáčil sa mi ten receptík a hneď som si ho aj opísala. Vyskúšam dnes na večeru. Čo sa k tomu ešte hodí, mliečko, cmár alebo niečo iné...

Brutalne dobre placky sa tu tusim uz preberali,ale v tej hromade sa to da lahko prehliadnut.
Ja som nimi pred nedavnom nakazila cele okolie a vsetci sa veru zalizuju.My k tomu pijeme ,tak ako k zemiakovym plackam, Acidko.
ZlaticaB
19.06.08,08:18
Skúšala som a pochutili sme si...